PDA

Pogledaj cijelu verziju : ljetovanje u pirovcu ili pakoštanama

ane30
02.06.2009., 23:36
ove godine se spremamo na ljetovanje u ova dva grada a nikada do sada nismo tamo bili pa me zanima jeli netko bio tami i kako vam se čini, da li su primjereni za ljetovanje s djecom,mislim plaže? čula sam da se u pakoštanama plaća ulaz na plažu? ako netko nešto zna,neka sa javi!

icyoh
03.06.2009., 01:14
Ja sam bila jednom davno (taj dio mi nije pretjerano drag). Uglavnom, u Pakoštanu plaćaš ulaz na plažu u sklopu hotela - tako je bilo tada. No moglo se i na plažu izvan hotela.

Trina
03.06.2009., 08:59
To ti baš i nisu gradovi :mrgreen: Za Pirovac ne znam ali za Pakoštane
nećeš pogriješiti ako odeš. Da, uvijek se plaćao ulaz na plažu u Clubu Med koja je najveć, najpjeskovitija i najbolja za djecu. Vjerujem da je i sad tako. Ali imaš još puno drugih plaža. Mjesto kao mjesto je super uređeno, sve nešto novoizgrađeno i uredno..iznad sela imate Vransko jezero-odlično za izlete, ispod sela imate Vrgadu-otok na koji nije loše otići onako na jedan dan (ako ima veza uopće, valjda ima), 5 minuta od pakoštana je Biograd sa svime što ti treba ako nema u pak...itd, itd

marta
03.06.2009., 10:09
Molim vas, nemojte u Pirovac. Plazu jos nisu ocistili od smeca ostavljenog prosle godine.

Deaedi
03.06.2009., 10:10
Molim vas, nemojte u Pirovac. Plazu jos nisu ocistili od smeca ostavljenog prosle godine.

:lol:

Uzalud ti trud, evo nas opet :mrgreen:

Tashunica
03.06.2009., 10:44
:aparatic:

marta
03.06.2009., 10:48

Uzalud ti trud, evo nas opet :mrgreen:

Ti imas vikendicu pa moras, ne ohrabruj ove sto bi plaćali ljetovanje, jer nije vrijedno tih para.

mali karlo
03.06.2009., 11:43
Mi smo lani bili u pakoštanima, i ove ćemo godine. Plaća se ulazak na plažu al onu koja je u sklopu nekog kampa, ako si gost kampa onda ne plaćaš. Mislim da je cijena 30kn/dan al nisam sigurna.

Ta plaža je čista, ima hlada, pješčana je i odlična za djecu jer je dugo plićak.

Ove lokalne plaže nisu loše al popodne more bude lagano prljavo pa smo ih mi izbjegavali zbog K

U globalu smo prezadovoljni :D

No@n@
03.06.2009., 12:58
uh... neznaš kaj je gore Pirovac il Pakoštane. Al, za utjehu ,ima i gorih mjesta na Jadranu.

Tashunica
03.06.2009., 13:14
uh... neznaš kaj je gore Pirovac il Pakoštane. Al, za utjehu ,ima i gorih mjesta na Jadranu.
obrazloži

No@n@
03.06.2009., 14:23
obrazloži
Nemam kaj posebno obrazlagat.To su mjesta koja mene nisu ničim posebnim impresionirala,a ono što se meni ne sviđa, nebi ni drugima preporučila.

Cubana
03.06.2009., 14:32
Pakoštane rules!!!
Mi smo tamo u 8. mjesecu.
Ako si s autom brzo si i u Zd i Biogradu, u Vodicama...
Zadnjih par godina se stalno nešto događa...
Plaže su pune (gdje nisu) ali su lijepe.

japanka
03.06.2009., 14:35
i mi se spremamo ( prvi put ) za Pakoštane...
kakve su to riječi.. već mi ubijate volju. :(

Suzizana
03.06.2009., 14:50
mi bili predprošle godine i godinu prije u pakoštanima i mjesto nam je prekrasno, imali apartman kod kružnog toka na kraju šetnice.
bilo nam je sve super osim vjetra koji je obje godine konstantno puhao i rekli smo nikad više. e sad ima i ona velika plaža desno od centra, možda tam ne puše.
ove godine idemo u pirovac, pa bumo vidli kaj bu tam :)

Cubana
03.06.2009., 14:58
To ti baš i nisu gradovi :mrgreen: Za Pirovac ne znam ali za Pakoštane
nećeš pogriješiti ako odeš. Da, uvijek se plaćao ulaz na plažu u Clubu Med koja je najveć, najpjeskovitija i najbolja za djecu.
Iza te plaže ima još jedna slična, malo manja, ali isto pjeskovita i plitka. A badava :)
Nas to baš sve previše ne dira jer moji starci imaju čamčić i kupamo se od otočića do otočića. A ima ih...

kahna
03.06.2009., 15:16
japanka pa zašto :( tužni?
Pa od 14 komentara 1 je negativan.
Zar ti to ne govori dovoljno?

Pakoštane DA iz svih gore navedenih razloga.
NE ako dolaziš na more da bi izlazio noću i provodio se ne znam kako i ne znam gdje.

Mirno je mjesto, sa svim potrebnim za jednu obitelj s djecom.
Nije malo, a opet nije niti veliko pa možeš fino kad dođeš, prekriti auto, ključeve u ladicu i pališ ga kad ideš kući ;)

I da, tko dolazi, javite mi se na pp pa da popijemo kavicu kad sam tamo ;)

bilbo7
03.06.2009., 16:26
Evo, kak smo i mi obožavatelji Pakoštana (jelda, Kahna, jelda?) mogu reći da je u zadnjih 5-6 godina napravljeno toliko puno na kvalitetnim sadržajima da i ne treba iz Pakoštana nekud ići po zabavu ili nabavku. Tijekom ljeta se održava karneval, svaki vikend imaju radionice sa turistima (npr. prošle godine su turiste učili vezati lavandu u male snopiće koji se mogu pokloniti ili staviti u ormar, to je već svojevrsni suvenir), pa imaju Pakoško ljeto, gdje nastupaju zborovi klinaca, tu su koncerti (nezaobilazni Pakoški sin Duško Lokin :smajlićsatupeom:), pa nastupi mažoretkinja, plesne skupine......imaš dućana 2 veća, ribarnicu, plac, pekarne, slastičarne, pizzerije, konobe mislim 3, kafića, na šetnici i terase, coctail-bar, a luna paaaarrrkkkkk.....plaža (Mala, tzv. Zagrebačka) je "naša" - u prirodnoj šumici, uređena, imaš kafić za popit sok (ili...) i sladoledom, kuhaju se kukuruzi, peku palačinke, frajer nosi svaki dan krafne....i tu se ne plaća upad. U klubu da, ali mi tam ne idemo. U stvari, Pakoštane ti imaju jednu veliku plažu (tzv. Copacabana, bez hlada), Janice (gradska betonska, hlad od kuća kako se sunce kreće), Punta (šljunak, dio beton, bez hlada, na dijelovima suncobrani), kamp Kozarica (ne znam da li se tam može ak nisi gost) i Mala plaža. Pa možeš svaki dan birati.

U Pirovcu smo bili prošle godine u posjeti frendovima i nije mi se svidjelo to što je plaža gdje su oni bili u stvari - mala marina. Brodići i čamčići zavezani za mol, a klinci plivaju 5m dalje... :/ Velika plaža je fakat - velika, ali veći dio je bez hlada, što znači tamo gdje ga ima je džungla. Auto moraš ostaviti na parkingu, tj. jako je skučeno za voziti i centar je pješački, koliko sam skužila. Ima luna park, ali puno manji od onog u Pakoštanima. E, da, i vlasnik apartmana im je svaki dan naplaćivao ako bi koristili klimu.
Moje mišljenje: Ne Pirovac, Pakoštane svakako. Bar za prvi put.

mislava
03.06.2009., 17:13
evo i nas.
u Pakoštanama ljetujemo zadnjih par godina, zadovoljni smo, sve nam je blizu, autom smo za čas u Zadru (tamo ima metro, getro, merkur...može se kupiti sve što ustreba), skoknemo i do Murtera.
u Biograd idemo često, također prekrasan gradić. tamo kupujuemo u diskontu Bure, ima svega, cijene su ok, nekad skoknemo i do tržnice.

u Pakoštanama je otvoren Kerum (i to blizu nas), baš me zanima ponuda i cijene.

Kahna, za kavu sam uvijek (usput me izvijestiš o stanju paradajzića).

bilbo7
03.06.2009., 17:36
Mislava, di je Kerum otvoren, blizu centra ili negdje dalje?

Ono što sam još zaboravila je:
- biciklistička staza oko Vranskog jezera (mi smo prošle godine posvuda išli biciklom, u dućkas, na plažu..)
- vidikovac (mora se do tamo autom, jedno sat-sat i pol, al puca pogled na Murter, Kornate, cijelo Vransko do Biograda - fantastično! Plaćaš upad, al se više ne sjećam koliko.)
- na Vranskom jezeru ima i stari grad još iz doba Turaka, nažalost ne baš očuvan niti označen, ali zgodno za spomenuti
- imaš apoteku i liječnika, ali turisti idu u Biograd

A imaš i nas forumaše koji volimo to misto (selo, kako oni kažu), pa lipo - put pod noge i u Pakoštane! ;)

mislava
03.06.2009., 18:23
Kerum je kod škole.

bilbo7
03.06.2009., 19:48
UUUU, to mi je blizu kampa! Super, hvala na informaciji! (i njegujem tvoj paradajzić, dobila od Kahne!)

mislava
03.06.2009., 20:50
kad idete po spizu, svratite na kavicu. :)

izgleda da nas dosta ide u Pakoštane

mim
03.06.2009., 22:25
Mi smo prošle godine bili u TN Pakoštane. Dovoljno je reći da idemo i ove godine 8) .

kahna
04.06.2009., 00:34
kad idete po spizu, svratite na kavicu. :)

izgleda da nas dosta ide u Pakoštane

Da, da malo nam fali da se počnemo pobrojavati

Ja putujem 10.06. na prvu, radnu turu 8)
Tko će samnom, pere prozore :P

Vrijeska
04.06.2009., 01:49
Ja sam svoje prozore oprala prije dva tjedna 8)

Pa ne mogu vjerovati da vas je toliko u Pakoštanima ...
Prošle godine sam upoznala samo jednu obitelj iz Zadra (dolazili suna kupanje u Club Med).
Inače mi se kupamo u kampu Kozarica ... na kraju, kod pješčanika.
Napokon su popravili dječji parkić :D u sklopu kampa - premjestili su ga gotovo do plaže, uz kafić.

Inače, ja imam jutarnju turu vožnje biciklom - od stana pa skoro do Vrane (porđem pokraj jezera pa nastavimd alje; pokatkada skrenem prema smetlištu).

Poslijepodne smo uglavnom na Vranskom jezeru - na velikoj livadi gdje nema gotovo nikoga, trčimo, igramo nogomet ...

Prošle godine, u cijeni ulaznice za Club Med, bio je uključen i ručak ... Mi smo sve dva-tri puta švercali u kasnim poslijepodnevnim satima tako da ne znam je li to uistinu tako ...

japanka
04.06.2009., 09:34
:D

Trina
04.06.2009., 09:57
pakoštanci su uvijek bili poduzetni ljudi, njima nikad nije falilo sadržaja za turiste. Ne znam zašto je netko spomenuo da noćni život ne valja, pa mi smo uvijek tamo išli vani i sad mladi odavde (ja sam 10-ak km od tamo) idu tamo. Uvijek nešto postoji

NanoiBeba
04.06.2009., 10:06
Ja ne znam kako je sad ali Pakoštane su mjesto ljetovanja iz mog djetinsjtva. mi smo kampirali, imali čamac i bilo nam je odlično. Svake godine su dolazili isti ljudi - ostalo mi je u prekrasnom sjećanju iako samo mjesto nije lijepo kao npr. Korčula ili neki sličan grad. U to vrijeme se nije moglo ući u Club Mediteranee koji je bio samo za strance, ali se moglo u Crvenu luku. E sada se više tamo ne može, barem ne autom. vjerojatno se može morskim putem.

bilbo7
04.06.2009., 10:15
Postavili su bove i nemreš do tam s mora. U stvari, ispred svih malih uvala (pa i ispred plaže od kampa Kozarica i Cluba) su bove, za upozorenje i plivačima i pomorcima.

marta
04.06.2009., 10:18
Jes, jes, svi u Pakoštane. Morat cu i ja doc da vidim to cudo hrvatskog turizma!

sirius
04.06.2009., 10:26
Jes, jes, svi u Pakoštane. Morat cu i ja doc da vidim to cudo hrvatskog turizma!

Vidiš da je tvoja antireklama za Pirovac upalila. :P

Bili smo i mi prije par godina tamo.Sjećam se da mi se dopalo to što je na placu voće i povrće bilo za iste novce kao i u ZG, a ne 50-100 % skuplje.

Cubana
04.06.2009., 14:10
Da, da malo nam fali da se počnemo pobrojavati
Cubana: 26.7.-22.8. :)

bilbo7
04.06.2009., 14:13
Pa nije baš da je čudo, ali je svakako ugodno tamo ljetovati.

Kak smo mi kampisti, dok smo imali brako prikolicu došli smo na ideju da odemo nekud drugdje, dakle ne u Pakoštane. I izabrali Primošten. Pogledali što nam se nudi i okrenuli natrag prema Pakoštanima. Taj put smo završili u Solarisu, ali ne bi tamo više, jer je to namjenski napravljen kompleks i sve je umjetno. Nema domaćih ljudi, nema zvona crkve, nema onaj štih normalnog primorskog mjesta. I od tada smo opet u Pakoštanima, sada sa kamp kućicom i sve bi nas opet vratilo tamo.

kahna
04.06.2009., 15:43
Cubana: 26.7.-22.8. :)
kahna: cijelo ljeto po malo ;)

Vrijeska
04.06.2009., 22:09
Kamp Kozarica je prekrasan.
Nisam ljubitelj takvog odmora i boravka bilo gdje, ali mogu reći da ga svake godine uređuju.
Posadili su i mali botanički vrt s loklanim biljkama - postavili su kartice s imenima uz svaku biljku.
Crvena luka je prošl egodine bila otvorena - isto istekla koncesija tako da je hotel zapušten, plaža je ok.

Ja sam ove godine u 6. mjesecu sva ova tri vikenda, onda tek drugu polovicu sedmog mjeseca :( i to je to... tako me zapalo...

ane30
07.06.2009., 23:02
a daj mi recite jel se plaća ulaz na te gradske plaže,koje su uređenije sa dječjim igrališttima i drugim sadržajima?

mali karlo
08.06.2009., 08:55
a daj mi recite jel se plaća ulaz na te gradske plaže,koje su uređenije sa dječjim igrališttima i drugim sadržajima?

koliko ja znam samo se plaća ulaz tu http://www.club-pakostane.hr/

a sve ostalo je besplatno

spajalica
08.06.2009., 09:06
e sad ste i mene zainteresirale :trep:

Smajlić
08.06.2009., 09:14
Mi smo bili u Pirovcu prije 2 godine. Jedino kaj mi se sviđalo je bio debeli hlad na plaži. Ulazak u more koma, oštar kamen i puno ježeva.
Čak sam i ja nosila one ružne sandale za koje sam uvijek govorila da ih nikad u životu nebudem na sebe stavila. :lol:
Ali ipak nam je bilo lijepo jer jer more onda bilo jako toplo, klinci su uživali
:)

mama_jos_malo
08.06.2009., 10:06
Ja volim Pirovac. :P
Plaža uz (bivši nudistički) kamp je borova šuma, ima dosta hlada, tu je i zgodan kafić tik uz more. Plićak je za klince super (moja je hodala bosa po kamenčićima).
U selu je tržnica, nije skuplje nego u Zg, tu je pošta, ljekarna, trgovine mješovitom robom, bude i luna park i oni balonasti trampolini.
Ja sam zadovoljna.
Na plažama su u špici sezone i tako gužve posvuda. Iz Pirovca se mogu kupiti izleti na Kornate, slapove Krke.
Vodice su blizu za one koji vole izaći, a ni Šibenik i Zadar nisu daleko.

Tashunica
08.06.2009., 11:09
Mi smo bili u Pirovcu prije 2 godine. Jedino kaj mi se sviđalo je bio debeli hlad na plaži. Ulazak u more koma, oštar kamen i puno ježeva.
Čak sam i ja nosila one ružne sandale za koje sam uvijek govorila da ih nikad u životu nebudem na sebe stavila. :lol:
Ali ipak nam je bilo lijepo jer jer more onda bilo jako toplo, klinci su uživali
:)
nisi znala naći plažu :P a ježevi znače čisto more.

ne znam, ja ga volim, mogu samo potpisati mjm.

Smajlić
08.06.2009., 11:22
nisi znala naći plažu :P
.
Bome mi se nije dalo tražiti plažu u 5 dana koje smo tamo proveli, a imali smo 6 mjesečnu bebu. Na kraju krajeva su mi bili klinci veseli, a to je bit svega, zar ne?

Tashunica
08.06.2009., 11:36
naravno da je smajlić, samo se šalim.

Smajlić
08.06.2009., 12:17
ma znam, :love:
al me ipak zanima koja je dobra plaža ;)

mama_jos_malo
08.06.2009., 14:41

Meni je dobra plaža koja se prostire od spomenutog kampa pa dalje u smjeru sela. Mislim da se zove Lolić. Hlada ima, prilaz moru je ok, plićaka ko u priči. Ima i kafića ( s ne preglasnom glazbom), može se unajmiti ležaljka, pedalina...

Smajlić
08.06.2009., 14:51

Meni je dobra plaža koja se prostire od spomenutog kampa pa dalje u smjeru sela. Mislim da se zove Lolić. Hlada ima, prilaz moru je ok, plićaka ko u priči. Ima i kafića ( s ne preglasnom glazbom), može se unajmiti ležaljka, pedalina...
pa mislim da smo i mi tamo bili, na toj plaži. Tamo gdje smo parkirali auto je bio neki zapušteni kamp ili što već, ne sjećam se dobro.

Tashunica
08.06.2009., 15:01

pa mislim da smo i mi tamo bili, na toj plaži. Tamo gdje smo parkirali auto je bio neki zapušteni kamp ili što već, ne sjećam se dobro.
smajlić to je tzv. podravka, ovo o čemu mjm priča je desno od podravke, kod bivšeg nudističkog kampa.

mislim da je meni za dojam presudan bio prvi susret s pirovcem, kraj ožujka, prekrasan sunčan dan, beskonačna prazna (čista) plaža, onda sam se zaljubila u pirovac i još uvijek mi je super.
ne podnosim onu turbo-gužvu, ali zato sam 20.07. već u zagrebu i vraćam se u drugoj polovici osmog mjeseca.
ali gužva nije samo u pirovcu, koliko me sjećanje služi, bila sam ja i po drugim plažama i svugdje je isto.

Smajlić
08.06.2009., 15:11
DA, gužve su većinom svugdje. Al mi inače isto uvijek tražimo nešto mirnije, neku plažicu za koju ne znaju svi.
Te godine nismo ni planirali ići na more, al bile su strašne vrućine i baš mi je poznanica preporučila Pirovac zbog povoljnog smještaja kod neke njene kolegice. Čisto spontano smo završili tamo.

VEDRA MAMA
26.06.2009., 13:10
Od kada imam djecu ( komada 2 ) ljetujemo u Pirovcu (7 god ) i smatram da nema boljeg izbora.....šljunčana plaža ( LOLIĆ ) , borova šumica duž cijele plaže, plava zastava na plaži .....govorim o plaži LOLIĆ...kada se spuštate sa magistrale desno od centra... Sve je u blizini, ambulanta, ljekarna...sve je u centru... a prekoputa na Murteru u Tisnom ( 15 min od pirovca autom ) je 24 sata dežurna hitna , sa vozilima i sa svim nedaj Bože potrebnim aparaturama.....
A na večer fešte na rivi....ništa pretjerano....one napuhane hopsalice za klince i 4-5 štandova sa đinđurijama razno raznim....fini friški sladoled i CBA velika samoposluga otvorena skoro pa stalno.... mislim da ne radi jedino po noći od 22 - 06 h.

Tashunica
26.06.2009., 13:51
mora da je ovaj topic postigao svrhu :mrgreen:
jučer praznik, sunčano, a plaža poluprazna. doduše more poprilično hladno, ali smo uživali.
ljudi ne dolazite u pirovac, groooooozno jeeeee.

kahna
26.06.2009., 13:55
Ima li koga u Pakoštanima? :coffee:

Tashunica
26.06.2009., 21:19
kahna, možda znaš, može li se na ovo mjesto ući ako nisi gost? izgleda prekrasno, baš bi htjeli malo otići.
http://www.club-pakostane.hr/default.aspx

Cubana
26.06.2009., 22:23
Mi smo mislili ići, ali nas je spriječila prognoza. Ništa do 24.7.

kahna
26.06.2009., 23:10
kahna, možda znaš, može li se na ovo mjesto ući ako nisi gost? izgleda prekrasno, baš bi htjeli malo otići.

Pa čini mi se da se nešto i tu spominjalo, da se može, ako me sjećanje ne vara da se plaća 30 kn :/
A i znam da mi seka ide na kupanje tamo nekada, al ona je posebna priča, ne znam ide li na glavni ulaz ili ispod ograde :roll:
Pitam pa javim :)

Tashunica
27.06.2009., 09:00
hvala kahna :)

mali karlo
27.06.2009., 09:03

može, mi smo lani bili. plaća se 30 kn po osobi al mislim da se za dijete ne plaća

ivy
27.06.2009., 09:12
ajme što napričaste o pirovcu, a mi ga već rezervirali! :shock:

Tashunica
27.06.2009., 13:43
ajme što napričaste o pirovcu, a mi ga već rezervirali! :shock:
laže selo, lažu ljudi.

kad stižeš u zloselo?

Tashunica
27.06.2009., 13:43

može, mi smo lani bili. plaća se 30 kn po osobi al mislim da se za dijete ne plaća
super, bitno da se može ući.

kahna
27.06.2009., 15:03
Kažu mi djeca danas da se plaća 50 kn :/
Ne znam što ide uz to, ali eto, sigurno se može.

I javi kad stižeš

Vrijeska
29.06.2009., 11:40
mi bili ...
slala sam ti pp...

Što su napravili ... ajme majko...
Krasnu šljunčanu plažu (ispod HEP-ovog odmarališta) zasuli sivim pijeskom i napravili pješčanu ... i tako sve cca nekih 200-300 metara do kampa Kozarica ...

Vjerujem da su imali dobru namjeru, ali meni je to tako ružno ...
No, zato je ulaz u mjesto s magistrale pa sve do prvog kružnog toka (cca 500-600metara) dobio nove pločnike - i jako lijepo izgleda ...

Novi dućan - Kerum - ok, primjereno velik izbor;m eni je malo daleko za poć` pješke ...
Mali plac - cijene voća i povrća niti dalje ne ispisuju - ja svaki dan nekome prigovaram (beskrajno mi ide na živce to zaokruživanje, dugovanje 5-10-50 lipa) - ma ne dam!!! ja ne radim za otprilike...
Mala mi jedna digla toliko tlak da je morala ponovo sve vagati (kupovala sam kolačiće u pekari) i po novom računu sam preplatila 3 kn! A cijelo vrijeme dok je vagala govorila mi je da mi je učinila uslugu jer je zaokružila... sorry na off topicu)

Uglavnom, bili u Crvenoj luci - 30 kn dnevni ulaz
Club Pakoštane - nismo ulazili ovaj put jer je vrijeme bilo ružno i ništa od kupanja ...

Vransko jezero - i dalje krasno - legneš, uživaš, oko tebe tišina ...
Ovu subotu je stiglo dosta turista tako da se navečer odmah primijetila razlika na rivi..
Zabava za djecu - trampolin - 10kn/7min
Tobogan - 10kn/7min

Biogradska šetnica nam je omiljena ... Hlad, lijepo opločano, staza je prilično duga što je ok, jako puno štandova (ja bih ih pola "pokosila"), Jump park za djecu (15kn/10min skakanja - nekoliko zračnih jastuka ili trampolin po izboru)

frogy
29.06.2009., 13:13
Ja već godinama ljetujem u Pirovcu. Lani smo prvi put bili s bebačom na moru i otišli smo u Primošten i požalili. More je bilo ledeno (u Pirovcu je toplo). Nakon par dana "preselili" smo se u Pirovac i uživali u ostatku godišnjeg. Kupamo se najčešće u kampu MIRAN, plaža je šljunčana, ima puno hlada i slatki mali kafić. Ulaz se ne plaća ako se ne ulazi autom. Super je i u LOLIĆU, ali tamo je uvijek velika gužva, za razliku od Mirana. Dok smo još bili solo, kupali smo se na Poratu. Preko je i Mojster (otok ljubavi), pa ako netko ima volje preplivati ili pak čamac, preporučam.

Tashunica
29.06.2009., 14:09
Kupamo se najčešće u kampu MIRAN, plaža je šljunčana, ima puno hlada i slatki mali kafić.
misliš na kafić "atlantida"?

kahna
29.06.2009., 15:24
mi bili ...
slala sam ti pp...

Kada? :?
Ja nisam nikakav pp dobila :/
Baš mi je žao.

A plaža, pa meni je ok,
ali ja volim pjesak :mrgreen:
i nisam primjetila da je tako do Kozarice, samo onaj dio ispod Hepa,
dalje je kamen kao i prije.

Vrijeska
29.06.2009., 23:10
poslala opet

frogy
30.06.2009., 10:35
Kupamo se najčešće u kampu MIRAN, plaža je šljunčana, ima puno hlada i slatki mali kafić.

Ne znam kako se zove. Jedini kafić u kampu je. Mislim, kafić sam po sebi nije uopće lijep, sladak je jer su stolovi među borovima i tik je uz more. Kao i hotel uostalom. Puno bolji kafići su u Loliću, ali tamo mi je prevelika gužva.

Tashunica
30.06.2009., 14:27

Ne znam kako se zove. Jedini kafić u kampu je. Mislim, kafić sam po sebi nije uopće lijep, sladak je jer su stolovi među borovima i tik je uz more. Kao i hotel uostalom. Puno bolji kafići su u Loliću, ali tamo mi je prevelika gužva.
meni se sve čini da ti pričaš o atlantidi, ali ona nije u sklopu kampa, nego na gradskoj plaži, ali odmah uz kamp.

twin
30.06.2009., 23:04
Pirovac i Lolić rules!! :))

Ima jedna pjesma ... Pirovac moj, volim više nego sebe ja....

Pirovac je daleko od najljepšeg mjesta na Jadranu, ali je divan, sladak, moj. Naime, mama mi je od tamo i ljetujem u Pirovcu 30 godina. U vrijeme kad nisam imala princezu nisam izdržala da barem tjedan dana ne provedem tamo. Plaža Lolić je super, kafić mog ujaka mrak, sada su nasuli šljunak pa nam je i ulaz ljepši, M luduje za žirafom-trampolinima, sladak centar sa kafićima, pizzeriom, slastičarnom, rivom.... I blizina svega što su cure nabrojale. Što se gužve tiče, idite u Vodice vidjeti što je gužva. Histerično!!

frogy
01.07.2009., 09:59

meni se sve čini da ti pričaš o atlantidi, ali ona nije u sklopu kampa, nego na gradskoj plaži, ali odmah uz kamp.

Ne, pričam o kafiću u kampu. Tamo sam stalno, nije gradska plaža. Kafić ti je u sklopu hotela, dolje na plaži. S lijeve strane su wc-i, a s desne neki kozmetički salon. Podalje je mali hotelski dječji bazen.

Nena-Jabuka
23.07.2009., 20:00
Namjeravamo ove godine u Pirovac, nikad nismo bili tamo, a taj Lolić nam se čini plaža dobra za djecu. :D
Kao što možete vidjeti u potpisu, idemo s dvoje djece od 5 i 7 godina, te bebolinom od 8 mjeseci.
Teško da se ljetovanje u takvom društvu može nazvati nekim odmorom, ali dobro, zvat ću to našim veselim druženjem. :love:

Može li mi netko tko je već bio tamo reći ima li kakav restorančić gdje se može pojesti nešto tipa marende, gableca, da nisu samo one pržene lignje, pizze i ćevapi kojih ima na svakom koraku.

Može i na pp ako mislite da bi to bila reklama, no stvarno bih htjela barem tu i tamo pojesti nešto kuhano, a da ne moram umorna od kupanja baš svaki dan odmah za šporet.
One skupe riblje restorane ne morate preporučivati, njih lako nađem, ali teško da ću ja sa svojom svitom u njih.

maria71
23.07.2009., 20:22
marta, sad ti udri propagandu :lol: :lol: :lol:

ivy
24.07.2009., 07:03
Namjeravamo ove godine u Pirovac, nikad nismo bili tamo, a taj Lolić nam se čini plaža dobra za djecu. :D
Kao što možete vidjeti u potpisu, idemo s dvoje djece od 5 i 7 godina, te bebolinom od 8 mjeseci.
Teško da se ljetovanje u takvom društvu može nazvati nekim odmorom, ali dobro, zvat ću to našim veselim druženjem. :love:

Može li mi netko tko je već bio tamo reći ima li kakav restorančić gdje se može pojesti nešto tipa marende, gableca, da nisu samo one pržene lignje, pizze i ćevapi kojih ima na svakom koraku.

Može i na pp ako mislite da bi to bila reklama, no stvarno bih htjela barem tu i tamo pojesti nešto kuhano, a da ne moram umorna od kupanja baš svaki dan odmah za šporet.
One skupe riblje restorane ne morate preporučivati, njih lako nađem, ali teško da ću ja sa svojom svitom u njih.
nena, mi smo bili ove godine prvi put i baš nam se svidjelo. doduše, početkom sedmog baš nije bilo turista, a to je bio jedan faktor :mrgreen:
na lolić smo išli u par navrata, no držali smo se plaže koja nam je bila ful blizu apartmana, a nalazi se uz grad sa suprotne strane. imali smo "svoj"hlad do mora , lijepi ulazak i kristalnu bistrinu :)
hm, da, pitaš za restorane, a o tome nemam pojma :saint:
naime, ne znam što me primilo kuhanje, da li je to zbog divnih stvari na placu koji je relativno jeftin, da li zbog cijene prosječnog obroka od 80 kuna koji sam vidjela u prolazu..uglavnom bio mi je gušt kuhati (prolupala sam u starosti :mrgreen: )
cure koje se kuže u pirovac valda će ti znati reći, jer koliko sam skužila, tamo su više manje ljudi koji imaju tamo vikse, pa ne znam kolika im je potreba za jelom vani

Nena-Jabuka
24.07.2009., 15:37
Znači, ti si svoj odmor već odgulila. Mi ćemo tek u 8., a nismo uopće rezervirali apartman, obično to ostavimo za zadnji čas ili dođemo na lice mjesta i tamo zapikiramo gdje nam se sviđa. Malo je avanturistički, ali ispadne dobro, i po cijeni i svemu ostalom.
Ove godine nas nikako ne bi smjeli odrapiti za smještaj.
Dobro da si mi rekla da ima i drugih lijepih plaža osim te glavne, možda se i mi smjestimo kod istog gazde, tko zna ;)
A ta hrana me ubije, vjerojatno ću i ja opet kuhati, kad mi spomeneš tih 80 kn za obrok, to je strašno.
Jedino sam u Dramlju kod Crikvenice bila našla restorančić s gablecima po 20 kn, variva, mesni toćevi s krumpirom ili tjesteninom.. klasičan kuhani ručak.
Čisto nekad kad poželiš malo na izlete pa ne možeš kuhati.
Jeste išli u obilazak oko Pirovca na Vransko jezero, na Murter, ima li što za preporučiti?

marta
24.07.2009., 16:31

Jucer sam otisla na plazu Lolic pod pritiskom nasljednika. Nakon 5 minuta postalo mi je mucno, jer su prosle neke gospoje penzionerke prilicno inkontinentne i ostavile za sobom smradni trag. Valjda da ih muzevi lakse nadju u toj guzvi. Fuj. Kupala se naravno nisam. U svrhu propagande planiram ponijeti fotic sljedeci put kad se odlucim otici u tu blatnjavu kaljuzu, pa cu poslikati sve te debele sredovjecne poispadale guzice, smece, blatnjavu kaljuzu itself, guzvu i ostalo. Nazalst "mirise" i buku vam ne mogu prenijeti.
A sto se tice ovog gore spominjanog kristalno cistog mora na drugoj strani sela - jeste vi svjesni da u Pirovcu nema kanalizacije, tj. kopaju se crne jame u tzv. proronima koji idu prema moru, a to sto se spominje kao krasno mjesto je slijepa ulica i najplici dio pirovckog zaljeva - tzv. čarapa!

maro, jel dovoljno?

marta
24.07.2009., 16:35
Ma moram jos nesto reci, puknit cu. Majkemi nije mi jasno zasto bi netko platio ljetovanje u plitkom, mutnom, zapisanom zaljevu kad moze otici na 158 boljih mjesta za iste pare? :?

maria71
24.07.2009., 16:36
gle u meni si ubila volju :)

ja tako i tako ne idem južnije od novog vinodolskog ..... :mrgreen:

a ovakvi opisi me samo u tome ohrabruju

marta
24.07.2009., 16:38
Ima ovdje u blizini puno boljih mjesta.

maria71
24.07.2009., 16:40
daleko mi je.... a i ne ispunjavaju moj glavni kriterij

marta
24.07.2009., 16:42
Zaboravila sam preporuciti da se na Vranskom jezeru obavezno obidje vjerojatno najvece uzgajaliste tigrastih komaraca na Jadranu.

Za Murter imam s druge strane samo pohvale. Da mogu sutrak bih se preselila na Čigrađu.

maria71
24.07.2009., 16:43

ivy
24.07.2009., 21:21
Ma moram jos nesto reci, puknit cu. Majkemi nije mi jasno zasto bi netko platio ljetovanje u plitkom, mutnom, zapisanom zaljevu kad moze otici na 158 boljih mjesta za iste pare? :?
pa gle, ja sam 10 godina ljetovala u poreču. i nikada nisam vidjela tako čistu vodu kao na gradskoj plažici u pirovcu. u poreču ili je bilo puno drekeca, ili je struja iz italije donosila nevjerojatne količine smeća, a o meduzama da ne govorim
evo, upravo sam preporučila susjedima koji će ići u isti apartman krajem 8-og

ivy
24.07.2009., 21:24
.
Jeste išli u obilazak oko Pirovca na Vransko jezero, na Murter, ima li što za preporučiti?
hm, da...moje malo dijete spava prvi san od 10-11,30..onda stiže s plaže veće dijete koje spava od 12 do 3, nakon toga malo dijete ide na drugo spavanje... :/ :roll:
tak da sam ti bila na plaži od 8 do 10 ujutro i onda opet poslije 5, ova godina nije bila godina za izlete

Nena-Jabuka
29.07.2009., 09:29

Jucer sam otisla na plazu Lolic pod pritiskom nasljednika. Nakon 5 minuta postalo mi je mucno, jer su prosle neke gospoje penzionerke prilicno inkontinentne i ostavile za sobom smradni trag. Valjda da ih muzevi lakse nadju u toj guzvi. Fuj. Kupala se naravno nisam. U svrhu propagande planiram ponijeti fotic sljedeci put kad se odlucim otici u tu blatnjavu kaljuzu, pa cu poslikati sve te debele sredovjecne poispadale guzice, smece, blatnjavu kaljuzu itself, guzvu i ostalo. Nazalst "mirise" i buku vam ne mogu prenijeti.
A sto se tice ovog gore spominjanog kristalno cistog mora na drugoj strani sela - jeste vi svjesni da u Pirovcu nema kanalizacije, tj. kopaju se crne jame u tzv. proronima koji idu prema moru, a to sto se spominje kao krasno mjesto je slijepa ulica i najplici dio pirovckog zaljeva - tzv. čarapa!

maro, jel dovoljno?

Marta, odmah da te umirim, ipak odoh u Mali Lošinj, ne zato što si me uplašila nego jer je u mojim lastminutnim planovima ipak prevagnula povoljna cijena smještaja, nad ostalim kerefekama.
Ove smo godine htjeli uz obalu jer nam nekako nije milo s bebom na otoke, pa smo tražili da su blizu gradovi, ambulante, više mjesta za obilazak, budući da moja beba uopće ne spava po danu, što je inače katastrofa, al za izlete dobro. I plaža pristupačna klincima, s hladovinom, bila je prioritet.
No, ja nikako da skužim tvoju antipropagandu Pirovca jer na tako nešto još nisam naišla. Poznato je da mala dalmatinska mjesta nemaju sređenu kanalizaciju (ma ni veća) i da je to svima sasvim normalno pa bez problema pozivaju goste u svoje gradiće i sela, "bisere Jadrana", a problem im je od tih silnih apartmanskih najamnina napraviti zajednički (privatni OK) prilazni put do plaže ili očistiti nešto.
Jesi li ti jedina poštena pa kažeš ljudima pravo što ih čeka ili se zapravo želiš riješiti svih tih dolazaka, osobito u Pirovcu, gdje je valjda kolonija Zagrepčana?
Ubij me ako kužim, još sam mislila da si možda u svađi s nekim iz Turističke zajednice u Pirovcu pa im hoćeš srušiti statistiku.
Kažeš da je Murter Ok, a ja na jednom drugom forumu čitam od nekih Murterana kako pričaju o očajnoj gužvi na plaži, lijenosti mještana da išta urade i očiste (Tisno, Betana) , nesnosnom smradu WC-a na plaži....puno toga.
Stvarno čovjek ostane zbunjen.
Sad ću morati otvoriti novi topic (ako nema već neki) da mi ljudi kažu štogod o Malom Lošinju. To smo već rezervirali.

Deaedi
29.07.2009., 09:52

maro, jel dovoljno?

Marta, odmah da te umirim, ipak odoh u Mali Lošinj, ne zato što si me uplašila nego jer je u mojim lastminutnim planovima ipak prevagnula povoljna cijena smještaja, nad ostalim kerefekama.
Ove smo godine htjeli uz obalu jer nam nekako nije milo s bebom na otoke, pa smo tražili da su blizu gradovi, ambulante, više mjesta za obilazak, budući da moja beba uopće ne spava po danu, što je inače katastrofa, al za izlete dobro. I plaža pristupačna klincima, s hladovinom, bila je prioritet.
No, ja nikako da skužim tvoju antipropagandu Pirovca jer na tako nešto još nisam naišla. Poznato je da mala dalmatinska mjesta nemaju sređenu kanalizaciju (ma ni veća) i da je to svima sasvim normalno pa bez problema pozivaju goste u svoje gradiće i sela, "bisere Jadrana", a problem im je od tih silnih apartmanskih najamnina napraviti zajednički (privatni OK) prilazni put do plaže ili očistiti nešto.
Jesi li ti jedina poštena pa kažeš ljudima pravo što ih čeka ili se zapravo želiš riješiti svih tih dolazaka, osobito u Pirovcu, gdje je valjda kolonija Zagrepčana?
Ubij me ako kužim, još sam mislila da si možda u svađi s nekim iz Turističke zajednice u Pirovcu pa im hoćeš srušiti statistiku.
Kažeš da je Murter Ok, a ja na jednom drugom forumu čitam od nekih Murterana kako pričaju o očajnoj gužvi na plaži, lijenosti mještana da išta urade i očiste (Tisno, Betana) , nesnosnom smradu WC-a na plaži....puno toga.
Stvarno čovjek ostane zbunjen.
Sad ću morati otvoriti novi topic (ako nema već neki) da mi ljudi kažu štogod o Malom Lošinju. To smo već rezervirali.

marta je vrlo realna. I iskrena.
Pirovac je u zaljevu, nema kanalizacije, pa meni nije nikako jasno kako je kvaliteta mora uglavnom izvrsna (možete pogledati na:http://www.izor.hr/kakvoca/), osim ove godine prvi put na Loliću je zadovoljavajuća.

Mi smo vikendaši, kuća je tamo već 30g, kada je Pirovac bio isti kao i danas, ali sa 10x manje turista, i stvarno, da moram platiti smještaj, nema šanse da bi išli u Pirovac.

Nena-Jabuka
29.07.2009., 10:09
[marta je vrlo realna. I iskrena.
Pirovac je u zaljevu, nema kanalizacije, pa meni nije nikako jasno kako je kvaliteta mora uglavnom izvrsna (možete pogledati na:http://www.izor.hr/kakvoca/), osim ove godine prvi put na Loliću je zadovoljavajuća.

Mi smo vikendaši, kuća je tamo već 30g, kada je Pirovac bio isti kao i danas, ali sa 10x manje turista, i stvarno, da moram platiti smještaj, nema šanse da bi išli u Pirovac.
to sam i mislila, zaboravih staviti smajliće na ono o svađi s turističkom zajednicom i tjeranju turista, to su bile šale :mrgreen:

marta
29.07.2009., 10:24
Hvala, Deaedi.

Nena, nemam pojma zasto ljudi to sto pisem o Pirovcu dozive kao zabavno pretjerivanje.

Ja nisam Pirovcanka, nego sam se udala za jednog. Mozda se zato mogu odmaknuti od te turisticke propagande u stilu "biser Jadrana" i reci ti sto te ovdje realno ocekuje.

S turistickom zajednicom nemam nikakve odnose, odnosno, nisam u svadji nit ljubavi, cak nemam pojma ni tko tamo zapravo radi. Protiv Zagrepčana nemam ama bas nista, uopce ne znam otkud ti to?

Sto se Murtera tiče, bila sam precizna. U samom mjestu Murteru, na otoku Murteru postoji par odlicnih plaza, u hladdu i sa svim mogucim varijantama prilaza moru: zalo, obluci, stijene, mul. A na onoj strani otoka Murtera okrenutoj prema otvorenom moru postoje jos neke prekrasne uvale za kupanje. Npr. uvala Kosirina (http://www.murter-amfora.com/slike-fotogalerija/betina-kosirina1.jpg) u kojoj je i nekakav kamp. Ima ih jos. A kako je Murter mostom spojen s obalom ima sve prednosti kopna, ali taj osjecaj otoka je i dalje prisutan.
Dakle u potpunosti stojim iz svojih rijeci da je Murter na Murteru puno bolji izbor od Pirovca.

marta
29.07.2009., 10:25
E da, nisam Murterinka. :lol:

Nena-Jabuka
29.07.2009., 11:05
....

Nena, nemam pojma zasto ljudi to sto pisem o Pirovcu dozive kao zabavno pretjerivanje...

.
Kako nije zabavno kad spomeneš "prilično inkontinentne babe"? :lol: .
No dobro, mislim da je od tebe zbilja pošteno tako otvoreno napisati baš onako kako je.
Idem sad otvoriti topic o Malom Lošinju.

sanjas33
30.07.2009., 20:28
eto moram se javiti....
Vratila sam se iz Pirovca prije tjedan dana, totalno razocarana. Naime, ja tamo ljetujem od svog rodjenja, imamo stan u obiteljskoj kući. Vezu me emocije na mjesto gdje sam se kao cura ludo provodila..., ali sada kada imam obitelj, moje idilicno mjesto iz mladosti je zaista postalo jedno prljavo malo misto.
U cijelom Lolicu (to je plaža) ostao je samo jedan cisti dio i to je dio prema rtu koji vodi do centra ove selendre. Druga plaža je na starinama gdje se borite sa brodicama u plićaku, a i taj dio je upitne čistoće.
Od sadrzaja za malu djecicu imate skakanje po onim napuhanim žirafama i slicnim gluparijama (moja su djeca to obozavala dok su bila mala) i lokalni lunic gdje je malog ceha prosle godine stresla struja na autićima.
Što se tiče kanalizacije sada se intenzivno radi na tome, no neznam znate li podatak, da se to selo od pamtivjeka zove jos i "zloselo", pa pod tim dicnim nazivom lokalnom stanovnistvu ne pada na pamet nikakvno priključenje na kanalizaciju. Oni su ponosni vlasnici svojih septičkih jama.
Pristojnog restorana nema, ovi sto rade su bezobrazno skupi i nude recimo tuna salatu bez tune 8) . Meni su je prosle subote probali podvaliti. Strahota.
Zaista sam razocarana i nastojim provoditi tamo sto manje vremena unatoc besplatnom smjestaju. Čini mi se da su Pakoštane i Drage puno zanimljivije, a da ne pričam o zadarskom dijelu. Bila sam konkretno u Filip Jakovu koji recimo ima setnicu uz more skroz do Turnja. Nema prometa i djeca se stvarno lijepo nasecu prije spavanja. Plaža je jako čista i različita, imate pjesak za kikice, mul za nesto vece i kameni dio sa stengicama za bakice. Jako mi se svidjelo.
Eto malo sam oduzila, al natjerala me na to nostalgija prema mjestu koje je nekad bilo srediste zabave u sibenskoj zupaniji a sad je obično zloselo.
No, ko voli nek izvoli! :heart:

pituljica
31.07.2009., 01:57
Mi ljetujemo u Pirovcu 20 godina samo zato sto tamo imamo kucu, dok nismo imali djece bilo nam je OK ali unatrag 10 godina tamo samo boravimo - znaci kuhamo, spavamo, peremo se...

Vecinu dana provedemo na Murteru, kupanje u Lovišćima, Jazinama i Čigrađi. Čigrađu volimo jer ima hlada koliko hoces ispod borova, ima WC i sasvim solidan rucak u Lantani, more cisto...

Jazine pohodimo uglavnom do 20.07. tamo volimo sto je pijesak u vodi pa se mozemo loptat, uredan WC, ima klopa i tus, voda cista

Lovisća (10 kuna ulaz) su nam favorit, sve super cisto, ima ducan, malo igraliste i mini golf u hladovini.

U setnje idemo u Murter i Betinu, u Sibenik i Zadar jednom tjedno, ako se ima za veceru onda u Marischeriu ili Tunga Re u Murteru, jos tamo nikada nismo razocarali.

Pirovac je stvarno bara za kupanje, mi smo na Starinama i imamo plazu na 3 minuta ispod kuce gdje usred plazice isplovljavaju skuteri i gliseri od Maestrala, nema WC, ducan tek u selu a ljudi stave rucnike vec u 7 ujutro pa nema sanse da ulovis neko malo ljepse mjesto. Prema selu su stavili jedan tus na obali, ali tamo smo se samo jednom okupali kad je sve smrdilo na fekalije a klinac drugi dan dobio neki osip.

Setnica uz obalu vec godinama zavrsava kod žirafe umjesto da su je produžili do bivse robne kuce i Rtine.

Jedino je dobro ove godine sto se ne cuje nikakva muzika iz sela jer je to znali piciti do 3 ujutro pa smo spavali uz zatvorene prozore i luftali se preko WCa.

Meni je isto Pirovac prirastao srcu, ali gotovo nista se nije u njemu promijenilo unazad 20 godina, tako da Marta istinu govori.

Nena-Jabuka
31.07.2009., 09:15
Eto, ode Pirovac u povijest, nenapisanu, što se mene tiče.
A za Filip Jakov se slažem, bila sam tamo par godina, ima raznih vrsta plažica, gužva je u špici (ko i svugdje), ali je stvarno za obitelji s djecom OK.

školica
15.08.2009., 23:14
Evo , ja sam jučer stigla iz Pakoštana. Inače tamo ljetujemo zadnjih 7 godina i obožavamo to mjesto. Mali gradić s dušom. Inače na kupanje često odlazimo u Drage ( par kilometara prema Šibeniku ). Najljepša uvala na svijetu. Svima za preporučit. Vraćamo se i druge godine.

frogy
17.08.2009., 10:14
Ja sam i ove godine bila u Pirovcu, meni je tamo još uvijek lijepo, makar sve napisano stoji - selo se nije mijenjalo unatrag 20 godina. E sada, na Starinama se ne bi okupala ni da mi plate, jer tamo je stvarno zamazano. Na Loliću smo se kupali prijepodne, ujutro nema baš gužve pa je i voda bistra. Popodne smo odlazili u kamp Miran, tamo je jako malo ljudi, a more čisto. Ne znam, meni se taj Pirovac uvukao pod kožu. Vjerojatno zato što poznam dosta ljudi (mislim na Pirovčane, ne Zagrepčane), pa mi je onako "domaća" atmosfera. Inače, prošla sam cijeli Jadran i ima stotine lijepših mjesta. Pirovac je osrednji, ali ima dušu. I zato ga volim. I iduće godine opet ću tamo ljetovati.

mim
17.08.2009., 10:40
Mi smo se pred par dana vratili iz http://www.club-pakostane.hr/ .

Predivno, kao i prošle godine. Za preporučiti svima s malom djecom jer je njima sve prilagođeno: od plaže do hrane.
Jedino što me užasno ljuti je veliki broj kupača na plaži koji preskaču ogradu ili dolaze na razne načine zaobilazeći službeni ulaz i plaćanje ulaznice. Ove godine doživjela sam da na metar od mene ljudi ostave 3 korištene (!!!) dječje pelene satima jer je kanta za smeće cca 5 m dalje. Ručne frižidere i paštete na plaži da ne spominjem. Ipak-još uvijek je preko tjedna na plaži idilično: nije gužva, more je toplo, plićak za klince i pijesak.

Što se samog smještaja, hrane, aktivnosti i svega ostalog tiče-tu se apsolutno nema što prigovoriti. Vidi se da je vlasnik kompleksa stranac. Idemo i slijedeće godine.

frogy
17.08.2009., 13:38

Predivno, kao i prošle godine. Za preporučiti svima s malom djecom jer je njima sve prilagođeno: od plaže do hrane.
Jedino što me užasno ljuti je veliki broj kupača na plaži koji preskaču ogradu ili dolaze na razne načine zaobilazeći službeni ulaz i plaćanje ulaznice. Ove godine doživjela sam da na metar od mene ljudi ostave 3 korištene (!!!) dječje pelene satima jer je kanta za smeće cca 5 m dalje. Ručne frižidere i paštete na plaži da ne spominjem. Ipak-još uvijek je preko tjedna na plaži idilično: nije gužva, more je toplo, plićak za klince i pijesak.

Što se samog smještaja, hrane, aktivnosti i svega ostalog tiče-tu se apsolutno nema što prigovoriti. Vidi se da je vlasnik kompleksa stranac. Idemo i slijedeće godine.

Kak izdržite bez struje i vode? Gdje podgrijete npr. mlijeko ili skuhate kavu? Gdje držite piće i sl.? Ja priznajem da ne bi mogla bez vlastitog tuša, wc-a, štednjaka i frižidera.

mim
17.08.2009., 15:47

Kak izdržite bez struje i vode? Gdje podgrijete npr. mlijeko ili skuhate kavu? Gdje držite piće i sl.? Ja priznajem da ne bi mogla bez vlastitog tuša, wc-a, štednjaka i frižidera.
Što se tiče higijene-sanitarni čovorovi su jako blizu kućica i čisti su (slično je riješeno kao u kampu). Sva tri obroka su na bazi švedskog stola. Za djecu postoje i grijači za bočice ili kupovne kašice pa se lako zagrije. Piće je za vrijeme obroka besplatno i sam se poslužuješ, a tijekom dana se pije u kafiću u "centru" ili na plaži. Frižider ti ne treba. Struja postoji u "centru" i na glavnim putevima. U kućicama i eventualno do njih nosi se baterija ili plinska lampa. Zaista nije problem: utičnice za punjenje moba ili kompa su na recepciji, a ima ih i u sanitarnim čvorovima. Kava se pije za vrijeme doručka (sama si napraviš Nesicu), a preko dana u kafiću.

Cubana
23.08.2009., 00:16
Jedino što me užasno ljuti je veliki broj kupača na plaži koji preskaču ogradu ili dolaze na razne načine zaobilazeći službeni ulaz i plaćanje ulaznice.
Mi smo redovno dolazili čamcem, rano ujutro doduše jer je popodne prevelika gužva za moj ukus. Morskim putem ništa ne naplaćuju.
A inače "domaći" ulaze badava tako da se kupa puno ljudi koji ne plate ulaznicu ni smještaj u Klubu.