PDA

Pogledaj cijelu verziju : Školske torbe i pribor

andjeli
05.06.2009., 15:32
Kao što sam u naslovu navela mene zanima gdje kupiti školsku torbu ,za mršavicu od 22kg i 122 visine.Kako spremam prvo dijete u školu,pa molim sve iskusne mame da me upute na što treba pripaziti pri kupnji torbi i svega potrebnog.
Hvala svima :heart:

kina
05.06.2009., 16:19
Mi smo lani krenuli u prvi razred. Isto smo komarac kategorija. Našla sam torbu, anatomsku, marke cool, koja je čvrsta i lagana i što je najvažnije, super "leži" na leđima, ne pada do koljena. Probali smo puno drugih torbi, ali kako je on sitan, nisu mu dobro stajale. Bila je oko 350 kn. Naša je sa sportskim motivom (za dečka), ali sam vidjela jednake za cure (naravno roze, ljubičaste, princeze i sl.) Mi smo prezadovoljni, a torba je sada na kraju godine kao nova.

Mondu
05.06.2009., 18:39
Pretražnik ne radi, a znam da se pisalo o tim torbama, ugl zanima me ako netko zna gdje u Zagrebu ima McNeil školskih torba za kupiti.

Thanx ! :)

Mondu
05.06.2009., 18:42
E da, i L je jako sitan, mršav, pa može i preporuka neke druge kvalitetne marke s kojom ste zadovoljni.
;)

Zdenka2
06.06.2009., 11:15
Djeca više vole torbe tipa ruksak nego one tvrde, "za prvašiće". Nema šanse da će takvu torbu htjeti nositi u drugom razredu. Važno je da je torba lagana, da dobro leži na leđima i ne smije biti premala, jer neće stati sve što treba. Mislim da je besmisleno davati masu novca za torbe, jer se dovoljno kvalitetne torbe mogu naći i za manje novca. Pernicu je bolje kupiti "jednokatnu" ili "dvokatnu", jer su one "trokatne" predebele u torbi i raspadnu se za čas.

emily
06.06.2009., 11:39
N. si je izabrala torbu (nismo ju jos kupili), cetvrtasta je, ima pojacana ledja, pretince iznutra, izvana one reflektirajuce trake da je dijete uocljivo po mraku, roze leptire po sebi ... no name, cijena oko 250 kn

Važno je da je torba lagana, da dobro leži na leđima i ne smije biti premala, jer neće stati sve što treba. Mislim da je besmisleno davati masu novca za torbe, jer se dovoljno kvalitetne torbe mogu naći i za manje novca. Pernicu je bolje kupiti "jednokatnu" ili "dvokatnu", jer su one "trokatne" predebele u torbi i raspadnu se za čas.

X

za mršavicu od 22kg i 122 visine

moja je takodjer ovih mjera, ali ne bih rekla uopce da je mrsavica, vec taman kako treba :heart:

Mondu
06.06.2009., 15:00
Nemojte me krivo shvatiti, ali ipak sam malo skeptična kad je u pitanju kvaliteta i cijena, mislim da za 200-tinjak kuna ipak ne možeš dobiti super kvalitetnu torbu, stvarno ne znam., mislila sam mu kupiti Scout ili Mcneil... :?

Emily- i moj L ima 22.5kg i 122.5 cm, dakle kao i tvoja curica i stvarno je mršav, mršaviji od 95% djece oko njega, ja stvarno ne mogu reći da je taman.

anin
06.06.2009., 21:52
Što se tiče izbora školske torbe...po mom iskustvu jako je važno ide li dijete u boravak gdje se torbe nose doma samo petkom a donose u ponedjeljak ili nosi torbu svaki dan...te da li će možda svaki dan netko dolazit po dijete ili ne...Ako će netko drugi nosit tu torbu dijete bi moglo izabrat torbu koja mu se sviđa, tj da je "sviđanje" i naravno, ne prevelika cijena glavni kriterij...Ako će dijete samo nosit torbu i drugi kriteriji imaju ulogu...
To da li torba na kraju godine izgleda jednako divno kao i na početku mene osobno ne brine...i tako neće nosit istu torbu druge godine, čisto radi promjene...
:*

kina
06.06.2009., 22:36
Meni je važno da je torba anatomska zbog težine tj. utjecaja na kralježnicu i bitno mi je da potraje barem dvije školske godine. Kupovina zbog promjene meni nije prihvatljiva ako torba košta 400-ak kuna. Svaka čast onome tko može, ali meni je to too much. Imam puno važnijih stvari... Zato kupim kvalitetno i očekujem da traje.[/quote]

marta
06.06.2009., 22:55
Djeca više vole torbe tipa ruksak nego one tvrde, "za prvašiće". Nema šanse da će takvu torbu htjeti nositi u drugom razredu.

Andrija ima tvrdi ruksak od prvog razreda i jos ga nosi.

andjeli
07.06.2009., 00:02
Evo ja sam danas tražila torbu i jedna mi je gospođa rekla da torba najviše smije težit kilu do kilu i pol.One torbe što sam ja vidjela su bome preteške prazne ,još dok sve u nju stane neznam što će biti od djeteta.
Stvarno vam hvala svima na pomoći i jako mi puno znači.Sad tek vidim da nije lako imati školarca. :love:

anin
07.06.2009., 14:14
Meni je važno da je torba anatomska zbog težine tj. utjecaja na kralježnicu i bitno mi je da potraje barem dvije školske godine. Kupovina zbog promjene meni nije prihvatljiva ako torba košta 400-ak kuna. Svaka čast onome tko može, ali meni je to too much. Imam puno važnijih stvari... Zato kupim kvalitetno i očekujem da traje.[/quote]

U mom slučaju, ne kupujem torbe skuplje od 200kn...Treba malo potražit, i nađe se i kvalitetnih, anatomskih torbi za tu cijenu, ako vam nije važna "marka"...Tako da slj. školske godine možemo opet kupiti novu torbu...Dijete zadovoljno, mama isto...Kupovina zbog promjene ako torba košta 400 i više kn., ni meni nije prihvatljiva...

piplica
07.06.2009., 14:27
MI smo prije polaska u prvi razred kupili tvrdi ruksak marke cool, potpuno anatomski, platili smo ga 350 kuna i nakon dvije godine uporabe još je u dobrom stanju za sljedeću školsku godinu.
Bio bi i u odličnom stanju, da ga on nije svugdje bacao na pod. :mrgreen:

Tako da ne mislite da morate dati puno novaca za kvalitetnu anatomsku torbu...

Bubica
07.06.2009., 14:46
Nema šanse da će takvu torbu htjeti nositi u drugom razredu.

B je bez imalo problema nosio svoju klasicnu skolsku torbu i u drugom arzredu, i nije bio jedini.

Ruksake jos nisam proucavala, kupit cemo ga za treci ali ono sto je za prvasice jako vazno je da torba ima stabilne pretince (sto nasa skautica, npr. nije imala) jer se to njima sve ispremijesa, moj smotanko x puta nije mogao naci biljeznicu u torbi.

piplica
08.06.2009., 00:08
MI smo prije polaska u prvi razred kupili tvrdi ruksak marke cool, potpuno anatomski, platili smo ga 350 kuna i nakon dvije godine uporabe još je u dobrom stanju za sljedeću školsku godinu.
Bio bi i u odličnom stanju, da ga on nije svugdje bacao na pod. :mrgreen:

Tako da ne mislite da morate dati puno novaca za kvalitetnu anatomsku torbu...

Ispravak :oops: , nije Cool, nego Modan, ali to su iste torbe-ruksaci.

Peterlin
08.06.2009., 11:23
Nema šanse da će takvu torbu htjeti nositi u drugom razredu.

B je bez imalo problema nosio svoju klasicnu skolsku torbu i u drugom arzredu, i nije bio jedini.

Ruksake jos nisam proucavala, kupit cemo ga za treci ali ono sto je za prvasice jako vazno je da torba ima stabilne pretince (sto nasa skautica, npr. nije imala) jer se to njima sve ispremijesa, moj smotanko x puta nije mogao naci biljeznicu u torbi.

Ovako i kod nas... U samom pocetku vecini djece odgovara cvrsta torba, pogotovo ako su u boravku. Sad je stariji odgulio drugi razred, nosio je dvije godine istu torbu. Birat ce novu torbu za treci (prepustamo njemu, ako bude htio ruksak - nek to bude ruksak...)
Vodim racuna da torbe uvijek imaju bar 2 vanjska pretinca, za bocu s vodom i papirnate maramice.

Pernice smo kupili na rasklapanje (ne na kat - te ne valjalju, debele su). Nije se raspala. Da stariji nije lani od prijateljice za rodjendan dobio novu, nosio bi staru. Jos je cuvamo kao "backup".

Mladji je zavrsio prvi razred. Torba je ok i za drugi razred. Pernicu na rasklapanje mrzi iz dna duse jer mu se ne da slagati stvari u nju. Rijesili smo problem tako da sad ima 2 pernice uske, bez pregrada, samo sa ciferslusom. U jednoj su olovke, gumice i bojice, a u drugoj skare, ljepilo, siljilo i pribor za geometriju. Flomasteri imaju svoju "torbicu". Meni to ne bi bilo spretno, ali njemu bolje odgovara (dojadilo mi je svaki petak istresati stvari s dna torbe, ovako on ipak sam potrpa u pernice i vodi brigu o tome).

Ja svojima uvijek kupujem olovke i bojice trokutastog presjeka i to je za prvasice zakon, tko god moze naci. Taj oblik olovke odmah sjeda u ruku na ispravan nacin. AKo nema, sesterobridne su puno bolje od okruglih za ruku koja tek uvjezbava ispravan hvat. Pernicu kupim praznu (nasli u Turbo Limacu) i napunim priborom koji kupim odvojeno.

Sto se tice biljeznica i drugog - bolje je pricekati prvi roditeljski sastanak na kojem ce uciteljica dati POPIS potrebnih stvari. Mapa za likovni odgoj je ukljucena u komplet knjiga, ali kod nas traze da posebno kupimo kolaz papir. Za likovnu kulturu kupili smo Hlapicevu kutiju (TOZ) ali moze se djetetu sve spremiti i u jednu kutiju za cipele (vodene boje, tempere, plastelin, kistovi, tus u boji, flomasteri, ljepilo za papir, olovka b za crtanje... ne znam ni ja sto sve ide unutra, zato se oslanjam na popis!)

Ako je dijete u boravku, trebat ce mu solidne i izdrzljive PAPUCE.

Treba jos pribor za tjelesni (torbica s papucama i dresom - upute se dobiju na roditeljskom).

NatasaM...
08.06.2009., 11:43
moj smotanko x puta nije mogao naci biljeznicu u torbi
nama je uciteljica rekla da biljeznice stavljamo u udzbenike, tako ih djeca lakse nadju

larmama
08.06.2009., 17:08
moja je 115 i 20 kg i naravno da mi sve torbe izgledaju prevelike 8)
i sad trebam balansirati između onoga što se njoj svidi i onoga što fizički može nositi :roll:
tješim se da ju ionako prve dvije godine neće ni nositi jer ide u boravak

Bubica
08.06.2009., 22:49
Ja sam B cijelo ljeto prije skole pripremala da se torba ne kupuje po izgledu vec da bude zdrava za kicmu. Mislim da ako je on prihvaio da ce i svako drugo dijete :mrgreen:

Scouova pernica je savrsena, nama ce nasa posluziti i u trecem razredu, uz, naravno, nadopunu pribora

larmama
10.06.2009., 14:50
je, ja sam napravila grešku u koracima pa smo igrom slučaja isprobali torbu :mrgreen: , a tek sad slijedi edukacija 8)

ani4
11.06.2009., 13:46
Moji decki od pocetka nose Scautove torbe i svi smo prezadovoljni sa njima. Jest da su kostale dosta ( sada su jos i skuplje :shock: ) ali su se isplatile. B. je kockastu nosio 2 godine, pa F. dvije godine i sada ceka jesen i M. Kada je B. isao u treci razred kupili smo mu opet Skautovu, ali onu kao ruksak. Nosio ju je tri godine i sada ce je nositi F. Kvaliteta je zbilja vrhunska! Dobro, oni su ih i dosta pazili i nisu ih bacali i nasutavali, pa su mozda i stoga ocuvane.
Pernice kupujeme svake godine nove, jer im se vise ne svidaju. :roll: Sada su u fazi onih najobicnijih, poput male torbice. Za prvasica cemo uzeti neku tvrdu, ali ne na kat, ta zauzme pola torbe.

lunahor
13.06.2009., 10:27
mi smo kupili lego torbe, 350 kn jedna, anatomske teske prazne 900 gr :)

dalmatinka
13.06.2009., 11:46
Od pribora su meni zakon maped , stabilo i schneider
Mapedove bojice su trokutastog presjeka .
Za pisanke sam čitala na nekom drugom forumu da s najbolje u
Profilu- najdeblje , ne paraju se lako listovi kod brisanja.
Samo što mi nemamo Profil u ZD-u. :(

Cathy
13.06.2009., 14:21

Gdje, i da li ima za cure?

sorciere
13.06.2009., 14:25
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=76920

Brunda
14.06.2009., 05:08

Ovo i mene zanima ali ne za curice.
A zanima me i gdje ima tih Mapedovih bojica :)

Brunda
14.06.2009., 05:09

Ovo i mene zanima ali ne za curice.
A zanima me i gdje ima tih Mapedovih bojica :)

NanoiBeba
15.06.2009., 11:09
mapedove bojice su puno jeftinije u Metrou negu u Profilu. A i Narodnim novimama su isto jeftinije , ali ope skuplje od Metroa

Peterlin
15.06.2009., 11:12
mapedove bojice su puno jeftinije u Metrou negu u Profilu. A i Narodnim novimama su isto jeftinije , ali ope skuplje od Metroa

I Billa ih drži kad je sezona školskog pribora. Nisu mi se činile skupe... (A za Profil treba imati karticu ;) - naime, ja tamo kupujem pisanke malo većeg formata, Profilove i neke engleske, super su nam bile za dijete koje ima krupan rukopis).

Peterlin
15.06.2009., 11:16
Eh, da... Ovih dobrih pisanki (debljih i malo većih) bilo je u Getrou lani iza 15.08. - kad smo kupili torbe, kupili smo i njih.

Profilove pisanke su drugačije, one nemaju standardne rastere kao pisanke A, B i C nego imaju prored tj. prazninu između svakog reda za pisanje. Profilove pisanke za prvi, drugi i treći razred razlikuju se samo po broju stranica (one za stariju djecu su deblje) i to je dobro jer ne treba 5 pisanki za hrvatski nego samo jedna za cijelu godinu.

Moj stariji sin voli te Profilove pisanke, a mlađi voli ove iz Getroa. Pogledat ću tko ih proizvodi, da dojavim. Dobre su jer imaju tvrde glazirane korice i ne treba ih omatati, a i kvaliteta papira je ok. Ipak, ako dijete nosi torbu svaki dan, valja voditi računa i da su takve pisanke teže, a ima ih dosta... Sve s mjerom!

alanovamama
15.06.2009., 13:02
Može preporuka pernica za pravčića?

Peterlin
15.06.2009., 13:08
Može preporuka pernica za pravčića?

Dobra je svaka na rasklapanje (da dijete vidi što je unutra) koja nije prekomplicirana, a unutra trokutaste olovke i po mogućnosti bojice. Najbolja je ona koja se djetetu svidi, a da istovremeno bude i funkcionalna. Torbu moja djeca nisu mogla birati samostalno (odnosno jesu,odlučili se za jedan od 2 modela koje smo mi odabrali) ali pernice jesu.

dalmatinka
16.06.2009., 01:24
Koliko koštaju profilove pisanke i imaju li iste crtice ( ne znam kako da se bolje izrazim ) kao standardne a, b , c pisanke ?
Može li se dogoditi da učiteljica inzistira na običnim , pa da ne gnjavim nekog uzalud da mi donosi iz Zg ....

Peterlin
16.06.2009., 10:37
Koliko koštaju profilove pisanke i imaju li iste crtice ( ne znam kako da se bolje izrazim ) kao standardne a, b , c pisanke ?
Može li se dogoditi da učiteljica inzistira na običnim , pa da ne gnjavim nekog uzalud da mi donosi iz Zg ....

Mi smo pisanke malo većeg formata pronašli sami, a onda nam je upravo učiteljica skrenula pažnju na Profilove pisanke. Ja bih pričekala početak škole i na prvom roditeljskom pitala učiteljicu za mišljenje.

Pisanke su malo većeg formata (dimenzijama odgovaraju Profilovim udžbenicima i radnim bilježnicama - šire su, pa stane više od 2 riječi u jedan red) a raster unutra odgovara pisanki B, mislim. Redovi s po 3 praznine i između njih prored. Dušu dalo za mog sina koji još uvijek ima problema s finom motorikom, pa piše krupno i to mu je odlično. Mislim da su po 6-8 kn (cijena ovisi o debljini - za prvi razred imaju dvadeset listova, za drugi mislim trideset, a za treći su već 3-4 mm debele). Nabavila sam ih u Profilovom megastore dućanu u Bogovićevoj (blizu blagajne, tamo gdje stoje pisalice i sve druge bilježnice... ). Nama su se isplatile jer je dijete pisalo u tu pisanku cijele godine, a one male ispuni 3-4 komada pa i više, tako da mi se ne čine preskupe u odnosu na obične.

Evo ih i na internetu (nisam to vidjela prošle šk.godine) pa će možda imati akciju prodaje bilježnica pred kraj praznika:
http://www.megastore.profil.hr/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=23&Itemid=100

Smajlić
18.06.2009., 09:22
Malo podižem.
Moja cura je sad završila drugi razred i za treći je poželjela novu torbu. Imala je jednu lijepu kockastu , anatomsku, roza boje s konjem i sad više nema šanse da u trećem nosi roza torbu.
Ne znam koje je marke bila torba, al je bila skupa, 600 kn i bome je još uvijek ko nova. Sad joj ne namjeravam više kupiti tako skupu torbu, ali mi je ipak važno da je kvalitetna, nešto kao ruksak.
Kakva vi imate iskustva s tim školskim torbama - ruksacima?
Gdje najbolje kupiti? (Turbo Limač, Tintilin...?)

joy
19.06.2009., 15:44
Nerazumijem zasto vam djeca od 8 ,9 ,10 godina u drugom ,trecem i cetvrtom razredu nece nositi torbu nego ruksak i nece rozu nego sta ja znam kakvu....
Kod nas ovdje u NJ.skoro svi su imali Scoutove cetvrtaste torbe od 1.-4. razreda.Bili su raznorazni motivi,mi smo imali s cvjeticima boje pink.Da se bas mora mogla bi je neko vrijeme nositi i moja druga curica.Ali njoj smo kupili novu,sad krece u skolu u augustu i sigurno sljedece 4 godine necu kupovati novu.Velikoj smo za 5.razred kupili ruksak takoder malo kvalitetniji marke eastpack i jos je kao nov.Nadam se i jos sljedece 2-3 godine da ce ga nositi.
Scoutovu torbu s pernicom i torbom za sport,plus novcanik i mala okrugla pernica za ostali pribor ,platili smo 250.€
Tako ovdje svi uloze u pocetku novce i to se isplati jer se nosi 4 godine.
I posto svi rade tako djeca se ne bune jer to je jednostavno tako.

apricot
19.06.2009., 16:35
zato što smo mi ovdje pokondirene tikve, eto zašto.
slažem se s tobom; nigdje se ne baca toliki novac na bespotrebne stvari nego u zemljama gdje su krize veće.
nigdje se toliko ne dižu krediti za auta i ljetovanja, kao kod nas...
:/

Zdenka2
19.06.2009., 17:55
Pa isti ili manji novci se daju za torbu u obliku ruksaka kao i za onu kvadratastu. Moja djeca od početka nose torbu-ruksak.

dalmatinka
20.06.2009., 00:05
Ah , da , što volim generaliziranja.... :roll:
U NJ je ok nositi Scout torbe od 250 eur , a kod nas u HR nije ok kupiti
2 torbe sveukupne vrijednosti pola toga , ili manje... ja ne poznam stvarno nikoga da je dao toliko za torbu.
I kod nas većina djece nosi obične , no name , moja kćer je imala u 1. razredu najskuplju a koštala je 499 kn , poslije smo kupili BTS ruksak za 199 , prošle godine Converse za 260 i mislim da će to biti sve do kraja osnovnjaka.

Smajlić
20.06.2009., 16:30
Malo podižem.

Gdje najbolje kupiti? (Turbo Limač, Tintilin...?)
na to pitanje još uvijek čekam odgovor.
A ovo:

Nerazumijem zasto vam djeca od 8 ,9 ,10 godina u drugom ,trecem i cetvrtom razredu nece nositi torbu nego ruksak i nece rozu nego sta ja znam kakvu....
zato jer joj se sa 9 godina ne sviđa više torba koju je imala sa 6 godina i ne razumijem u čemu je problem zbog toga?
Ako joj se sa 9 godina ne sviđa više bebasta roza torba, a nije joj se sviđala više ni sa 7-8, al ju je ipak nosila jer smo se dogovorile da će u 3. dobiti novu, u potpunosti je podržavam u tome.
Osim toga, moja kćer će si sama uštedjeti za pola torbe, a ostatak ćemo dodati mi, i zamisli, to je sama predložila!
I zato, jer osjećam da i ovaj komentar dijelom ide meni:

zato što smo mi ovdje pokondirene tikve, eto zašto.
slažem se s tobom; nigdje se ne baca toliki novac na bespotrebne stvari nego u zemljama gdje su krize veće.
nigdje se toliko ne dižu krediti za auta i ljetovanja, kao kod nas...
Undecided
Nit dižem kredit za auto i ljetovanje, nit bacam novac na bespotrebne stvari. I nismo bogati. Dapače, živimo vrlo skromno, i kad se na moje jednostavno pitanje nižu takvi odgovori lagano me hvata kriza.

Cathy
20.06.2009., 16:43
Smajlić, ma nije Apricot na tebe mislila, ona je to opčenito rekla. :)
Inače, kupili smo super punu Herlitzovu pernicu u Narodnim novinama za 44 kune (U Nami, i knjižarama su mi nudili perice po 100 kuna :shock: ). Imaju super izbor i za cure i za dečke. Torbe su isto OK, ali mi smo se odlučili za jednu drugu. Imaju i vrečice za papuče po 20-tak kuna. Sve sa istim dizajnom, a čovjek se ne može odlučiti jer su svi lijepi.

alanovamama
20.06.2009., 17:52
Cathy u kojim N.novinama?

Cathy
20.06.2009., 18:14
Mi smo kupili u Dubravi kod Name, ali imaju i na trgu Hrvatskih velikana, na početku zelenog vala.

Smajlić
20.06.2009., 20:16
Cathi, hvala na informacijama!

apricot
20.06.2009., 21:29
Ah , da , što volim generaliziranja.... :roll:

uopće ne generaliziram.
samo kažem kako dopuštamo djeci da svake dvije godine traže drugu torbu dok to u "vanjskom svijetu" baš nisam primijetila.
naravno da ima ovakvih i onakvih i ovdje i vani, ali meni je stvarno čudno da djetetu nije dobra torba koja je kupljena prije dvije godine samo zato jer dezen više nije "in". a torba još uvijek čvrsta, ispravna, udobna...
ne kažem da i ja za dvije godine neću popustiti, ali mi se takva praksa ne sviđa.

(nisam uopće čitala topic od početka, nikome osobno se nisam obraćala, samo sam odgovorila na pitanje koje je joy postavila. nema potrebe da se itko osjeća prozvanim, nije mi to bila namjera.)

dalmatinka
21.06.2009., 10:26
A koji je to vanjski svijet ?
U vanjskom svijetu uglavnom klinci ni ne nose doma knjige nego ih drže u školi pa i torba nije toliko bitna , za razliku moje kćri kojoj torba zna težiti i po 7 kg , sva sreća da smo 150 m od škole...

joy
21.06.2009., 11:09
Smajlic sorry.Stvarno nismo mislile tako.Ustvari svi smo mi razliciti i o ukusima uopce ne treba raspravljati. Nekim odraslima a i djeci kao tvojoj curici je roza boja bebasta a jos ako su cvjetici i leptirici,u redu je.
Meni nije bebasta roza boja ni mojim curama,obozavamo rozo i pink.
Meni je 31 godina i imam pink torbu sa sarama,i imam smedu sa leptirima i nosim ih stalno.

apricot
21.06.2009., 11:57
A koji je to vanjski svijet ?
U vanjskom svijetu uglavnom klinci ni ne nose doma knjige nego ih drže u školi pa i torba nije toliko bitna , za razliku moje kćri kojoj torba zna težiti i po 7 kg , sva sreća da smo 150 m od škole...

oprosti, ne razumijem analogiju :?
kakve veze ima težina torbe sa bojom i uzorkom?
mora da sam ja nešto pogrešno shvatila.

da pojednostavim: ja mislilm kako nema potrebe mijenjati torbe koje su u dobrom stanju (a za pretpostaviti da smo ih otpočetka birali prema težini/obliku/ergonomiji/nečemu važnome, a manje prema dezenu), samo zato što više nije moderna barbika nego winxica.
barem ja tako učim svoje dijete.

Smajlić
21.06.2009., 12:28
da pojednostavim: ja mislilm kako nema potrebe mijenjati torbe koje su u dobrom stanju (a za pretpostaviti da smo ih otpočetka birali prema težini/obliku/ergonomiji/nečemu važnome, a manje prema dezenu), samo zato što više nije moderna barbika nego winxica.
barem ja tako učim svoje dijete.
To što pišeš je apsolutno u redu. I moje dijete nije razmaženo i ne dobiva sve što poželi, iako bi joj možda i neke stvari mogli priuštiti. I inače je vrlo skromna i eto sad je izrazila želju da želi novu torbu i zaista ne vidim u tome problem, odnosno da je moje dijete sad neskromno ili sl.
Bila je vrlo vrijedna u školi, odlična je učenica, samostalna i mislim da joj tu želju mogu ispuniti bez ikakvih predrasuda.

apricot
21.06.2009., 12:45
razmišljam generalno i stvarno nema potrebe detaljizirati o svakome ponaosob.
tvojoj kćeri je to nagrada za odlično učenje i tko tu može reći išta protiv.
ja govorim o pomami, ne o pojedinačnim slučajevima.

alanovamama
22.06.2009., 11:22
Jednom sam na forumu čitala da postoje drvene boje koje se mogu bristai, ne mogu to naći, pa možda se netko sjeća? Moj malac kad crta uvijek nešto mora brisati, pa bi mu htjela doskočiti tome u školi.

Inače me zanimaju iskustva, koji je pribor najbolji za prvačiće, koje olovke, boje, flomasteri, šiljila, gumice?

Molim iskustva i naravno gdje ih u Zagrebu ima zua kupiti.

Zdenka2
22.06.2009., 12:12
Takvih bojica koje se brišu je bilo u TL. Problem s njima je što ne ostavljaju dovoljno mastan trag. Po mom mišljenju najbolje su bojice Stabilo (debele), flomasteri Stabilo, olovke Faber Castell i Staedtler, gumice Faber Castell. Ipak, dosta sam kupovala djeci jeftinijih olovaka i gumica, jer su ih strašno gubili. M. sad više pazi na stvari, pa njemu kupujem omiljele Faber Castell olovke i gumice, a B. strahovito gubi pribor, tako da njoj kupujem najmanje Maped gumice i olovke.

Cathy
22.06.2009., 12:19
Postoje Mapedove bojice sa ABS-om, neka vrsta zašite oko mine, pa kada padaju na pod, mina manje puca i manje se moraju šiljiti.

piplica
22.06.2009., 13:53
Takvih bojica koje se brišu je bilo u TL. Problem s njima je što ne ostavljaju dovoljno mastan trag.

Nisam niti znala da to postoji dok to nisi ti svojevremeno napisala na forumu, mislim da se zovu Crayola Erasable ili tako nešto.

Istina, boja je malo svijetlija, ali nas su spasile u prvom polugodištu prvog razreda kada mu je još štekala fina motorika pa je sve bojao "preko crte", lijepo bi višak obrisao i sve bi bilo uredno.

Peterlin
23.06.2009., 08:56
Takvih bojica koje se brišu je bilo u TL. Problem s njima je što ne ostavljaju dovoljno mastan trag. Po mom mišljenju najbolje su bojice Stabilo (debele), flomasteri Stabilo, olovke Faber Castell i Staedtler, gumice Faber Castell. Ipak, dosta sam kupovala djeci jeftinijih olovaka i gumica, jer su ih strašno gubili. M. sad više pazi na stvari, pa njemu kupujem omiljele Faber Castell olovke i gumice, a B. strahovito gubi pribor, tako da njoj kupujem najmanje Maped gumice i olovke.

X

Bojice Stabilo TRIO (trokutastog presjeka) za prvi i drugi razred, (za prvi debele, za drugi standardnog presjeka) kasnije nije toliko bitno. Ako nema, onda je francuska firma MAPED prva rezerva. Stabilo ima i dobre gumice, male, dušu dale za djecu koja kao moja gube pribor tijekom godine. No, kao i Zdenka2 - kupila bih jeftinije olovkei bojice u lokalnoj knjižari, pa su naučili da su im ipak bolje trokutaste skupe. To ih je opametilo, sad bolje paze na "svoj" namjenski pribor! ;)

Olovke Faber Castel Grip 2000 (ili 2002) s gumicom na kraju, također trokustastog presjeka. Prvašiću sam kupovala 2B, a drugašiću B - oni imaju svih tvrdoća olovki. Iz iste serije postoji i gumica (trokustasta, a i neka koja se natakne na olovku) i vrhunsko šiljilo za 2 debljine olovaka + bojice. Imaju oni i kemijsku olovku iz iste Grip serije (trokutastog presjeka) i mislim da ću se potruditi da i to pronađem. Vidjela sam ih svojevremeno u Kauflandu, ali ni kod njih izbor nije pouzdan.
Prva rezerva za olovke je Giotto Pyramid. Bilo ih je prilično redovito u Mercatoru. Dobar izbor trokutastog pribora vidjela sam u Profilovoj velikoj knjižari u Bogovićevoj, ali nisam sigurna da li je bilo Faber Castel pribora.

Dobre su nam se pokazale Carioca bojice, također iz Superkonzuma, ali ne viđam ih već neko vrijeme.

Napomena: ako nema trokutastih bojica i olovki, za početno pisanje SVAKAKO treba izbjegavati okrugle. Šesterobridne su daleko bolji izbor i bolje leže u ruci. Domaći TOZ ima sasvim solidnu zbirku. Nadam se da će uskoro ponuditi i trokutaste bojice i olovke.

alanovamama
23.06.2009., 14:10
Hvala :)

Ivana2
27.06.2009., 16:50
Sve drvene bojice se moraju moći brisati. Drugo su pastele u drvu. Stabilo tripl nisu drvene bojice nego pastele u drvu i to se ne briše.
Ja sam to naučila tek kad mi je M bio u 3. razredu od osobe koja se bavi slikanjem. Ja sam se hvalila kako kupujem djetetu samo najbolje bojice kod kojih se i žuta jasno vidi itd., a kad ono, to je cijela zavrzlama.
Na kutiji bi trebalo jasno pisati jesu li to drvene bojice ili pastele u drvu. Za školu su primjerenije drvene bojice jer se mogu pobrisati za razliku od pastela u drvu.

lunahor
04.07.2009., 10:37
naravno pa roze smo i mi kupili :) kupili ih u nasem lokalnom gradu, ima i za decke i cure, no ima ih i u zg , navodno u metrou.
maped bojice kupujemo u nn, 12 bojica 12 kn :D odliocne su , ne puca vrh nikada, a olovke obicne kupila sam faber castelli isto trokutaste, ne pucajuce. pernicu onu herlitzovu u narodnim novinama isto, 34 kn puna i dupla.

aleksandra70vanja
04.07.2009., 10:50
[quote=NanoiBeba]I Billa ih drži kad je sezona školskog pribora. Nisu mi se činile skupe... (A za Profil treba imati karticu ;) - naime, ja tamo kupujem pisanke malo većeg formata, Profilove i neke engleske, super su nam bile za dijete koje ima krupan rukopis).

kakva kartica za Profil?

Peterlin
04.07.2009., 12:55
[quote=NanoiBeba]I Billa ih drži kad je sezona školskog pribora. Nisu mi se činile skupe... (A za Profil treba imati karticu ;) - naime, ja tamo kupujem pisanke malo većeg formata, Profilove i neke engleske, super su nam bile za dijete koje ima krupan rukopis).

kakva kartica za Profil?

Pa za POPUST, he he he...

Cathy
04.07.2009., 13:32
Da, ali čujem da prvo treba potrošiti 1500 kuna da bi se mogao popust realizirati.

aleksandra70vanja
04.07.2009., 13:55

kakva kartica za Profil?

Pa za POPUST, he he he...

ja sam često kod njih pa nisam vidla nikakvu karticu
daj mi neki link

Peterlin
04.07.2009., 16:14
Ne znam za link... To ti naprave na blagajni prilikom kupovine. Zove se Profil Klub kartica.

Peterlin
04.07.2009., 16:16
Ne znam za link... To ti naprave na blagajni prilikom kupovine. Zove se Profil Klub kartica.

Zapravo, meni su to ponudili kad sam imala neki veći iznos, jer sam kupovala hrpu svega i svačega... ne sjećam se više. Dali su mi formular da ga popunim doma, ali sam zaboravila na to. Kad sam se drugi put ukazala, nisam imala tak puno, samo par pisanki + 2 plišane igračke, i opet su mi ponudili i napravili odmah, na licu mjesta. U Bogovićevoj.

Eci
04.07.2009., 16:20
Ne stignem sada sve čitati, pa sori ako ponavljam već rečeno.
Važno je da torba ne visi ispod struka , da ima anatomska leđa i da ne klampa dok dijete hoda. Isto je važno da mu remeni ne idu preko vrata, nego da lijepo stoje na ramenima.

Nemojte me krivo shvatiti, ali ipak sam malo skeptična kad je u pitanju kvaliteta i cijena, mislim da za 200-tinjak kuna ipak ne možeš dobiti super kvalitetnu torbu, stvarno ne znam., mislila sam mu kupiti Scout ili Mcneil... :?

Sa ovim se ne slažem. Ja sam kupila E za 1. razred torbu za 200 kn u TLu, odgovarala je svim gore kriterijima. Nosio ju je 1. i 2. razred (a ne ide na boravak), a i sada je kao nova, samo ju više ne želi jer je sa Pilićem Milićem :mrgreen: , pa će dobiti novu.

Forka
04.07.2009., 16:21
Alex, kad odeš drugi put u Profil, pitaj za karticu na blagajni... Budu ti napravili...

Vrijeska
04.07.2009., 16:52
Možete li konkretne dućane nabrojati gdje su mogu pronaći torbe. Ja sam neki dan vidjela jedino u Samsoniteu - skoro 600kn :/

Ima li u Narodnim novinama? Profilu?
Gdje ima Scout ruksaka?

Vrijeska
04.07.2009., 17:06
Guglam dalje - Scout=600kn :shock:

Pa i to mi je skupo ...

Imga
04.07.2009., 20:07
A kako prolaze one torbe koje se mogu vući na kotačićima?
Ima li to nekog smisla uzimati?

Vidim u kvartu svake jeseni dosta prvašića kako ih vuku, ali kasnije kao da ih više nema. Nije vrag da za drugi razred to više nije in.

apricot
04.07.2009., 21:41

Pa i to mi je skupo ...

Vrijeska, hoće li oni nositi torbe kući preko tjedna ili samo vikendom?

S obzirom da se u "našoj" školi torbe nose samo petkom i vraćaju ponedjeljkom, a kako ćemo je i voziti do škole i od škole... mi ćemo kupiti neku bezveznu torbu.
Neka bude 100 kuna i nama dobro.

Brunda
04.07.2009., 22:39

Pa i to mi je skupo ...
U Mulleru su preko 900.

Vrijeska
04.07.2009., 22:48

Pa i to mi je skupo ...

Vrijeska, hoće li oni nositi torbe kući preko tjedna ili samo vikendom?

svaki dan
nije u boravku ...

Cathy
04.07.2009., 22:58
Herlitzove u Narodnim novinama nisu preskupe (oko 200-250 kuna), a vrlo su lagane.

larmama
05.07.2009., 00:05
Mi smo kupili Haminu, za gotovinu imaju 20% popusta, tako da nas je ispala 400kn.
Mislim da smo sad mirni prva četiri razreda :mrgreen: .

naša je love heart 8)
http://www.hama.de/products/school_+_leisure_time/school_bags-rucksacks/index.hsp
Kod nas u kompletu dolazi torba i kabanica za torbu. To je curki najdraži detalj :mrgreen: . Kupili smo još i istu takvu praznu pernicu za 30 kn.

piplica
05.07.2009., 09:16
Mi smo kupili Haminu, za gotovinu imaju 20% popusta, tako da nas je ispala 400kn.

Gdje ste ju kupili?

larmama
05.07.2009., 12:57

Gdje ste ju kupili?

u Hami u Frankopanskoj, kad ideš od Ilice to je s desne strane nakon Dalmatinske, dućan se nalazi u haustoru gdje su i kafići :bye:

a ima ih i kod nas u kvartovskoj knjižari no bez popusta :mrgreen:

lunahor
05.07.2009., 22:03
imga netko je pisao da nisu dobre te za vuci, po kisi su gotove, ..

Imga
05.07.2009., 22:34

uuu, pa da!
to mi uopće nije palo na pamet

Thanks! :*

apricot
05.07.2009., 22:56
a pričaju i stjuardese da im je kičma uvijek u "ausvinklu" od tih torbi na kotačiće

piplica
05.07.2009., 23:04

Nisu baš dobre niti za vući po stepenicama... :/

Vrijeska
05.07.2009., 23:54
Izvješće iz Avenue Malla:

Algoritam - Scout - 1059kn :shock:
- u torbi se dobije puna pernica; neka tanka torba (kao pismo); novčanik;
- dizajn - ništa posebno - nešto narančasto-ružičasto-mislim da je neki manji konjić u nekom kutu ...

Cmok - s uzorkom Diddeline (one mišice s velikom glavom....)-700kn
- ružičasta s tim mišićima (dva uzorka)
- ne sviđa mi se jer su samo dva velika pretinca (prednji se zatvara špagicom)
- torba ima čičak - nema kopču
- uz ruksak imaju i četvrtastu torbu - jedna pregradica unutra - mislim da je 450kn

Samsonite (prema gornjem linku ovo je larmamima Hama torba i mislim da ćemo istu takvu kupiti - ružičasta s Love uzorkom) - 550 kn (ima i krasna svijetloplava s leptirićima 460kn - ova bi čak po uzorku mogla trajati do kraja 4. razreda)
- ima 3-4 petinaca (tj. nekoliko pregradica unutar same torbe)
- dobije se prazna pernica

Turbo limač
- ima nekoliko vrsta - marka je mislim HTS
- na sniženju 299kn pa sve do 49kn
- mislim da se može nešto pristojno izabrati za taj novac - posebno za boravkaše koji ne nose svaki dan torbu
- razni uzorci - pogotovo za dječake (Ben 10 i štošta drugo)

Peterlin
06.07.2009., 08:37
Te torbe s kotačima se uvijek brzo raspadnu... Ja bih to eventualno kupila četvrtašu koji je prije bio u boravku, pa nije naviknut na bildanje s knjigama. Ne čini mi se baš praktično ni korisno...

larmama
06.07.2009., 09:26
moja je isto htjela tu s kotačićima, no ta konstrukcija daje dodatnu težinu, a mi smo na 4. katu bez lifta

larmama
06.07.2009., 09:44
Samsonite (prema gornjem linku ovo je larmamima Hama torba i mislim da ćemo istu takvu kupiti - ružičasta s Love uzorkom) - 550 kn (ima i krasna svijetloplava s leptirićima 460kn - ova bi čak po uzorku mogla trajati do kraja 4. razreda)
- ima 3-4 petinaca (tj. nekoliko pregradica unutar same torbe)
- dobije se prazna pernica

u ovom dućanu gdje smo je mi kupili je bila i jedna Samsonite za curice (ne sjećam se uzorka) no dosta teža od Hame

Eci
06.07.2009., 17:14
Erik si jako želi ruksak - ne torbu, nego baš ruksak. Od koje dobi bi mogli nositi ruksake? Odnosno kada bi vi vašem djetetu dopustili da nosi ruksak a ne torbu sa anatomskim leđima i ostalim?

Matilda
06.07.2009., 17:54
Što kod nas nema za kupiti McNeill torba?

Svojoj kćeri pokazala sam sve stranice s torbama, sve dezene, kilaže, pretince, pernice i izbor pao na McNeill.

Vrijeska
06.07.2009., 20:16
ja sam pod dojmom po pitanju cijena i sada mi vrag ne da mira - provodim istraživanje tržišta :mrgreen:

Danas sam stigla do Hame u Frankopanskoj.

Plava s leptirićima 499kn - ista kao u Samsonite Avenu Mall (450kn) I Sams Kaptol Centar (499kn)
Ružičasta - Love model - gore već navedeni - ima i prazna pernicu u istom dezenu 40kn
Popust 20% na gotovinu i 15% na kartice - tako da su komplet torba i pernica cca 430kn
Kaže prodavač da su danas već 2 ružičaste prodali...

za dječake mislim da su 3 modela - nogometaš, transformersi, paukova mreža - ova zadnja je usprkos motivu najljepša

Nakon Hame potpuno me zaintrigiralo to da je ista i u Samsoniteu pa sam usput svratila u Kaptol centar.
Imaju samo svijetloplavu s leptirićima i ista tri modela za dječake. Cijena 499kn - nema popusta i nemaju pernice.

No, sve te torbe imaju samo jedan veliki pretinac... a meni je od jučer ostalo u sjećanju da je jedna u Av Mallu imal 3-4 pretinca... sutra ću ujutro u provjeru... ;)

Je li netko bio u Profilu?
Molim vas napišite kakav je tamo izbor. Ta knjižara mi uopće nije usput ...

apricot
06.07.2009., 20:30
Je li netko bio u Profilu?
Molim vas napišite kakav je tamo izbor. Ta knjižara mi uopće nije usput ...

ja ću vrlo lijeno čekati da ti sve obiđeš
samo ću u srijedu otići do narodnih novina jer mi ona karirana (retro) Herlitzova ne da mira: prelijepa je :zaljubljen:

flower
06.07.2009., 20:33
matilda - ima u rijeci :mrgreen:
mene je odusevila njihova pernica - sve je unutra po ps-u od kvalitete olovaka i bojica, trokutastog presjeka i sl.

flower
06.07.2009., 20:34
kad je stigla nasa u knjizaru (s vilom) stigla je i ona s pegazom, vjerujem da se s njima da dogovoriti da ti dobave onu koja joj se svidja.

Vrijeska
06.07.2009., 21:07
jer mi ona karirana (retro) Herlitzova ne da mira: prelijepa je :zaljubljen:

Mame sebi kupuju torbe :mrgreen:

Vrijeska
06.07.2009., 21:09
Cijena - McNeill i Herlitz?

larmama
06.07.2009., 21:33
Apri za Herlitz torbe sam čula od jedne mame da su imali problem s kopčom. Brzo je popustila, nakon reklamacije i zamjene za istu i druga kopča popustila.

apricot
06.07.2009., 21:35
e sad si me baš...
možda ipak najbolje u getrou za 70 kuna
pa čovjeku nije žao kad išta popusti

Matilda
06.07.2009., 22:00
matilda - ima u rijeci :mrgreen:
mene je odusevila njihova pernica - sve je unutra po ps-u od kvalitete olovaka i bojica, trokutastog presjeka i sl.

Ideš! Pa to mi je usput. :D

Sad mi samo na PP reci ime knjižare i ulicu.
Garmin će učiniti ostalo. :mrgreen:

larmama
06.07.2009., 22:10
apri, ak ju kupiš onda ide uz nju i savjet 8)
zbog tih "pokvarljivih" kopči ne nosi za onu ručku po sredini, već za naramenice i tako se smanjuje mogućnost kvara na kopčama

a možda su to i riješili s ovogodišnjom isporukom :?

Cathy
06.07.2009., 23:14
zbog tih "pokvarljivih" kopči ne nosi za onu ručku po sredini, već za naramenice i tako se smanjuje mogućnost kvara na kopčama

NISU - mi baš zato nismo kupili Herlitzovu. Na staroj seriji je kopča prestala držati, a na ovoj ovogodišnjoj je kako da opišem - i kopča i ono što ju drži plastično (na drugim skupljim torbama je to metal) tako da mislim da će kod prvog pada puknuti.
Mi smo na kraju kupili torbu u knjižari kod "Cvrčka" na Poljanicama. Ista kao u Profilu, ali bilo je 10% popusta za gotovinu :)

apricot
07.07.2009., 01:00
pa to mi je preko ceste :D

sutra, dakle, u "komšiluk"

Peterlin
07.07.2009., 08:22

Ma vraga... to je tak na većini torbi. Moraju imati slabo mjesto... U najboljem slučaju izdrže 2 godine. Moj stariji je ove godine na redu za novu torbu (mlađi će imati onu iz Getroa, nije baš za 70 kn nego duplo).

Još su u boravku pa više vodim računa o tome da su krute i da imaju nogice jer to djeci služi kao "ormarić" za knjige (isprobali i ruksak, ali nisu se baš snalazili - mom starijem je u tome bilo teško naći knjige, a mlađi ih je gurao unutra kao da je voda donijela). Nu, isprobat ćemo... Imamo doma dogovor da je torba za 2 godine, osim ako se baš nešto potrga. A na svakoj su nam pucale kopče i ručke. I skupoj i jeftinoj...

dalmatinka
07.07.2009., 08:33
U Metrou zna biti krasnih Lego , Herlitz i Scout torbi , samo ih još nisu dobili...
Ja ću ionako još malo pričekati , kod nas još nije ni neki izbor , u svim
dućanima kažu da stižu početkom kolovoza.

flower
07.07.2009., 09:25
http://mcneill.de/index.php?seid=5&wid=40&aid=1921
ovo je njena torba. Matilda uputila sam pitanje, javim detalje :)

Vrijeska
07.07.2009., 11:17

javi što ima
nije mi usput :P

Cathy
07.07.2009., 12:54
Danas sam vidjela da knjižara (kraj galerije "Zagi") na Jarunskom placu ima super izbor torbi, od Scout do onih jeftinijih.

apricot
07.07.2009., 13:33

javi što ima

cijene su :shock:
lego torba sa nekoliko dodataka, 799 kuna
ima nekih benetonki, po cca 400
schneider, po 499
gomila barbie, wingsica... sve oko 400 kuna, a bez ijedne pregrade
ono što je nižih cijena je kvalitetom na nivou torbica za šlape

meni se najviše dopala ta jedna schneiderova, ima pregradu i puno džepića, ali mi je 499 kuna previše.

čekat ću getro

Peterlin
07.07.2009., 13:58
Lani su u Getrou (N.Zagreb) imali jako dobar izbor torbi i pribora, ali tek negdje iza 10. kolovoza...

Imali su i sasvim pristojan izbor pisanki i pisaćeg pribora tada. Napravila sam pogrešku i nisam se odmah snabdjela pisankama malo većeg formata i tvrđih korica za cijelu godinu, a poslije ih nigdje nigdje nije bilo.

Elly
07.07.2009., 14:28
E mi najesen krece u skolu, a kako u skoli imaju ormarice gdje ostavljaju knjige, biljeznice i pribor (doma ce nositi samo zadace), odlucili smo se za Samsonite-ov anatomski ruksak, Sammies by Samsonite Playdream Princess (ova (http://images.productserve.com/preview/1457/38350396.jpg)).

I E je komarac-kategorija (20 kg, visina oko 120 cm sa 5g9mj), i bilo mi je bitno da joj ne visi do koljena, da je izrada naramenica OK, i da je lagana, iako ju nece puno nositi (ormarici u skoli, kako rekoh, + skolski autobus - ukupno nosenja max. 100 m/dnevno).

Pernicu je dobila na poklon, tu su aktualne Winx-ice.

Ostali pribor jos nismo kupili, za to cemo pricekati pocetak skolske godine, kada uciteljice budu rekle sto sve treba.

Cathy
15.07.2009., 20:25
Knjižara kod glavnog ulaza Velesajma ima dobar izbor školskih torbi. :) Mi smo kupili, ali ja još uvijek gledam.

telmama
20.07.2009., 14:16
Cure,da li netko zna gdje se u Zagrebu može naći Winks pernica,hvala.

andjeli
20.07.2009., 14:32
Imaš je u TURBO LIMAĆU,mislim čak da je ok 50 kuna,ima nešto u njoj pribora ,,,,,,,o kvaliteti neću suditi.

Peterlin
20.07.2009., 14:45
Imaš je u TURBO LIMAĆU,mislim čak da je ok 50 kuna,ima nešto u njoj pribora ,,,,,,,o kvaliteti neću suditi.

Nije da ih hvalim (jer to ovisi, nisu svi dobavljači isti, možda se slučajno potreflo) ali nama se JEDINO nije raspala pernica iz TL (neka sa Spidermanom, ja imam dječake). Kupili praznu prije 2 godine i napunili po želji. Bila je neka smiješna cijena tipa 15 ili 20 kn, a meni je odgovaralo jer kupim trokutaste bojice i olovke, pa mi pune pernice malo znače, osim onih iz Lidla koje već imaju takav pribor u sebi, ali nisu Winx.

Na web stranici TL-a nema Winxica, ali isplati se zaviriti. Ako nemaju sad, imat će za koji tjedan.

telmama
21.07.2009., 14:40
Budem pogledala u turbo,da joj ispunim tu želju,hvala.

Nika
24.07.2009., 15:05
http://www.herlitz.de/en/products/school/satchels/classic.html

Ovakav model torbe samo mi kupili, samo za decke i to sam zmajem.

Ovdje su dimenzije, pod export:

http://www.herlitz.de/en/products/school/satchels.html

Super sam zadovoljna a ponajvise cijenom, 299 kn, uz punu pernicu i vrecicu za slape, 379 kn.

MikiMama
28.07.2009., 15:05

javi što ima

cijene su :shock:
lego torba sa nekoliko dodataka, 799 kuna
ima nekih benetonki, po cca 400
schneider, po 499
gomila barbie, wingsica... sve oko 400 kuna, a bez ijedne pregrade
ono što je nižih cijena je kvalitetom na nivou torbica za šlape

meni se najviše dopala ta jedna schneiderova, ima pregradu i puno džepića, ali mi je 499 kuna previše.

čekat ću getro

Gdje si našla tako jeftine Schneider torbe?
Mi smo upikirali jednu Schneiderovu torbu, kombinacija trapera i rozih črčki, ali po 950 kn. Rado bih prošla jeftinije! :mrgreen:

Isprobali smo hrpu torbi, sve u istom dućanu, sve su po slikicama bile odabir moje prvoškolke, razne firme po cijenama od 250 kn na više, i moja prvoškolka je rekla da su joj na leđima najbolje ova Schneider i još jedna Scoutova.

To mi se čini dosta jaki argument za kupovinu, obzirom da će ona svaki dan tegliti knjige doma, iako je cifra astronomska .

pikula
02.08.2009., 19:02
Dominik je odabrao tatin profi sportski ruksak. I neće niti jedan za malu djecu :lol: Prvo smo rekli ne, nema šanse... Onda smo pogledali- ruksak je nepromočiv, ima debele naramenice, dva remena preko buše odnosno prsiju i smanjuje se na polovicu svoje veličine remenčićima. Kad smo ga zategli izgleda pravokutno kao torbe za prvašiće. Nije tvrd, al je čvst i prostran. Ima 6-7 vanjskih džepova. Sad sam mu naljepila mačje oči iz ikee i baterijsku lampu (to je vidio u samsoniteu ;) ) i riješili se mi brige za par kn. A Do cvate, važan, prevažan s tatinim ruksakom. :mrgreen:
Samo ne znam kako da se riješim viška od naramenica i remenčića da to ne visi tako okolo. Moram to nekako zaheftati

Vrijeska
07.08.2009., 09:52
Mogu li se trokutaste bojice i olovke šiljiti u običnom okruglom šiljilu?

Što treba od pribora u pernici?
Pišu li s nalivperom ili običnom kemijskom olovkom?
Ravnalo?

Maja
07.08.2009., 10:11

Mogu

Ravnalo?

Mi smo u pernici imali tri olovke, par flomića, desetak bojica, gumicu, ravnalo (došlo s pernicom), šiljilo.
Kemijsku i nalivpero je kasnije zaželio kad je vidio da drugi imaju (jedno vrijeme trajala je opsesija nalivperima), mislim da ih u školi uopće nisu koristili.

Peterlin
07.08.2009., 14:22

Ravnalo?

Ravnalo dobro dođe u prvom, a treba u drugom razredu (zajedno s bilježnicom za geometriju).

Kemijska olovka našim dečkima nije trebala u prva dva razreda. U trećem je najavljeno da će trebati. Preferiram one s keramičkom kuglicom i gel olovke (imam jednog ljevaka koji jako razmazuje običnu kemijsku).

Obično šiljilo dobro je za trokutaste olovke i bojice, ali mi smo svojevremeno našli savršeno Faber Castell Grip šiljilo koje ima 3 otvora - za olovke standardne debljine, za bojice standardne debljine (šilji ih na malo manji konus, tako da mine ne pucaju) i deblje bojice za malu djecu. Savršenstvo ima i kućice u koje se skuplja smeće od šiljenja... Moram ove godine potražiti to isto, vrijeme je nakon 2 godine raubanja iako je još sasvim upotrebljivo. Mislim da je bilo iz Mercatora.

Peterlin
07.08.2009., 14:28
Bitno je doma imati rezervne olovke i GUMICE jer djeca to često zametnu, izgube itd. Barem je s mojima takav slučaj. Olovke se nakon 2-3 tjedna vrate (izgrižene i svakakve), jer velika većina djece pojma nema koje su čije. Tek su nakon cijelog prvog polugodišta klinci u razredu mog mlađeg naučili raspoznavati njegov ljevački pribor, a naročito škare, koje su upotrebljive samo još jednoj ljevakinji... BIlo je svakakvih komentara - ne valjaju Emilove škare, he he he... Pa naravno, kad su predviđene za lijevu ruku, dešnjacima ne valjaju! ;)

ivarica
07.08.2009., 14:29
ivar koristi nalivpero od prvog razreda, i ono kao za ljevake, schneider, ali i pravo, parker

nemoj takve stvari kupovati odma, ostavi nesto veselja i za kasnije

Duda
13.08.2009., 20:53
gledala sam danas torbe u mulleru u city centru, imaju od scout, lego, mcneilla, hame, i jednu od samsonite, cifre su tisuću i preko tisuću kuna, od firme DerDieDas, onu koju sam gledala kosta 500 kuna, a imaju i od targeta torbe ninja kornjača motiv za nekih cca 400 kuna.

malena beba
13.08.2009., 21:54
ko zna di je u splitu najveci izbor torbi?? vata me pomalo panika, jos nista nisan kupila

rinama
14.08.2009., 09:52
Mi kupili za 321,00kn Scooly torbu u Mladosti na Ilici. Težina 1 kg prazna.
Istu takvu je imao D. kad je krenuo u školu i izdržala je uz redovita pranja prvi,drugi i komad trećeg razreda.
Pukla je na donjem dijelu od habanja uz traperice.
Ako i ova izdrži barem približno, mi sretni.
Bilježnice, omote, pribor za likovni, olovke i ostale porepštine uzela sam u Getrou. Za sinka 1 i za sinka 2 (4. i 1. razred) to sve izašlo je 500,00kn.
Još knjige, koje neću nabavljati nikako prije nego se sa učiteljicom dogovorimo kaj nam ustvari treba, a kaj netreba.
Odjeće za start imamo, jedino nam obuča treba.
Idem se sad pomolit Bogu da uleti neka povišica,regres, prigodna nagrada :mrgreen: za iznimno zalaganje u radu....

ivarica
14.08.2009., 11:51
ja sam target torbom prezadovoljna, puno vise nego prvom - scout
steta samo sto nisu prelijepe ko scout, ali za duplo manju cijenu prezivis nekako :mrgreen:

marta
14.08.2009., 12:11
Andrija jos uvijek ima istu torbu koju smo kupili u prvom razredu. Njemu je jos dobra iako se malo ufucala (kako ju hendla cudim se sto se nije raspala). A i pernica mu je prirasla srcu pa me pitao da mu zalijepim ono sto se razdvojilo. Skromno moje dijete. :)

Peterlin
14.08.2009., 15:15
Andrija jos uvijek ima istu torbu koju smo kupili u prvom razredu. Njemu je jos dobra iako se malo ufucala (kako ju hendla cudim se sto se nije raspala). A i pernica mu je prirasla srcu pa me pitao da mu zalijepim ono sto se razdvojilo. Skromno moje dijete. :)

:heart: :love:

Moj stariji bi isto tako, ali torba je rekla svoje. Sad će u treći razred, pa moramo naći neku prikladnu torbu.

yaya
14.08.2009., 16:44
I Sonja će 3. razred i još ima torbu od 1. i izgleda ko nova tak da mi nije žao love koju smo za nju istresli...

Vrijeska
16.08.2009., 08:57
Hajde mi pomozite malo na topicu o radnom stolu
http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=81128&highlight=

Ili ovdje napišite kakav ste nabavili, imaju li djeca uopće svoj radni stol, gdje pišu zadaće u prvim razredima oš....

hvala

Brunda
17.08.2009., 03:27
Mi imamo Hespo dječju sobu i sada ćemo uzeti i njihov stol da bude u kompletu.
Što se tiče torbi, moje dijete uopće nije zainteresirano. Tako smo danas bili u Mulleru i od svih onih skupih (preko 1200 kn :shock: ) naletili na jednu na sniženju za 119 kn. Njemu se svidjela najviše od svih ponuđenih :D
Sam si je izabrao pernicu koja je koštala samo 20 kn manje od torbe ali nema veze, za 200 kn ga opremili. Uzeli i vreću za šlape za 11 kn. Jedna jedina. Ostale bile od 80 na više. A njemu se baš ova najjeftinija najviše sviđala :mrgreen:
I još me počastio da je meni više stalo do torbe nego njemu. Kaže pametno dijete: Šta me briga za torbu, ionako ćeš ju ti nositi.

tinars
17.08.2009., 09:43
Hajde mi pomozite malo na topicu o radnom stolu
http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=81128&highlight=

Ili ovdje napišite kakav ste nabavili, imaju li djeca uopće svoj radni stol, gdje pišu zadaće u prvim razredima oš....

hvala
Boravkaši većinom imaju vrlo malo zadaće za doma. Ono što je bilo (lektira i gradivo za vrijeme boleština) odrađivali smo u blagovaoni. Pravi radni stol dobit će ove godine. Idem ti dalje tamo pisati.

Elly
17.08.2009., 13:04
Radni stol i stolica iz Ikee - kupili po njenom izboru.
Stol se moze "pretvoriti" u stol za PC, kad joj bude trebao njen vlastiti komp.

mamanatali
17.08.2009., 15:17
Mi imamo Flexin radni stol, jako zadovoljni.

Peterlin
17.08.2009., 19:08
I još me počastio da je meni više stalo do torbe nego njemu. Kaže pametno dijete: Šta me briga za torbu, ionako ćeš ju ti nositi.

:lol: :lol: :lol:

Ovo je genijalno! :heart:

Peterlin
17.08.2009., 19:09
Htjedoh nešto drugo reći - danas je moj stariji SJEDIO za svojim pisaćim stolom i pisao nešto...

I vrijeme je bilo - sad će u 3. razred! :mrgreen:

Smajlić
17.08.2009., 20:25
Mi smo prije godinu dana u Kiki kupili jako lijepi pisaći stol, bio je na akciji 900 kuna.
S time da je njoj još uvijek draže pisati zadaću u kuhinji na stolu.
Ali pisaći stol ipak koristi, dok piše dnevnik ili lijepi nešto, a ima i PC na njemu.

Peterlin
17.08.2009., 20:36
a ima i PC na njemu.

Imao je moj mlađi sad cijelo ljeto PC na pisaćem stolu (stari dedin, čeka da ga u rujnu darujemo u vrtić).

To me po 100-ti put uvjerilo da za moju djecu PC-u nije mjesto u njihovoj sobi i tako će i ostati. Moj sin ništ osim te kante nije vidio!

Smajlić
17.08.2009., 20:53
a ima i PC na njemu.

Imao je moj mlađi sad cijelo ljeto PC na pisaćem stolu (stari dedin, čeka da ga u rujnu darujemo u vrtić).

To me po 100-ti put uvjerilo da za moju djecu PC-u nije mjesto u njihovoj sobi i tako će i ostati. Moj sin ništ osim te kante nije vidio!
mi taj problem nemamo, barem ne kroz ljeto, jer je mala stalno vani.
Po zimi ide češće, ali opet ne pretjeruje. Inače bi već bio vani. ;)

MamaRibice
18.08.2009., 16:30
Zna li netko gdje ima za kupiti platnenih torbica za opremu za tjelesni. Po ducanima ima hrpa nekakvih "plasticnih" sa najrazlicitijim motivima. Ali nisam vidjela ni jednu platnenu.
Kakve koristite vi?

kina
18.08.2009., 18:27
Mi koristimo tu nekakvu plastificiranu, cistoj robi ne smeta, a kad vraca zguzvanu i znojnu, jos je i bolje da ima plastike, pa se ni vlaga ni mirisi ne sire. Operemo je cesto, za cas je suha. Kupili u narodnim novinama za dvadesetak kuna.

Maja
18.08.2009., 21:48
Zna li netko gdje ima za kupiti platnenih torbica za opremu za tjelesni. Po ducanima ima hrpa nekakvih "plasticnih" sa najrazlicitijim motivima. Ali nisam vidjela ni jednu platnenu.
Kakve koristite vi?

kupila lani u TL za dvadesetak kuna, ima mrežicu pa se zrači, vrlo zadovoljni

Peterlin
18.08.2009., 22:30
Kakve koristite vi?

Isto smo imali plastične, ali su se raspale. Za ovu godinu ću dečkima sašiti od čvrstog materijala, uvući špagicu i to je to.

MamaRibice
19.08.2009., 10:26
Sivanje je i meni palo na pamet, ali nemam masinu, a na ruke :/
Mozda da kupim materijal i odnesem nekom krojacu :mrgreen:

Peterlin
19.08.2009., 10:37
Sivanje je i meni palo na pamet, ali nemam masinu, a na ruke :/
Mozda da kupim materijal i odnesem nekom krojacu :mrgreen:

Mi imamo u susjednoj zgradi servis krojačkih popravaka. Da ne mogu sama, tamo bih odnijela materijal... Ako su mi naplatili 10 kn za popravak dječje jakne s kojom se meni nije dalo zamajavati, onda ni šivanje vrećice ne bi puno koštalo.

Ja mislim da ću napraviti vrećice od starih radnih hlača (nogavica) ili tako nečega... Moram pretražiti krpe. Ako kupuješ materijal, potraži restle inače ti bude ispala skuplja pita od tepsije. Bolje ti je nažicati neku baku/susjedu i sl. s mašinom.

Vrijeska
19.08.2009., 10:51
a što je s papučama?
kakve papuče nose prvoškolci?

Ja sam razmišljala o platnenim niskim tenisicama (ima ciciban)...
Froddo za cure ima zgodne polu balerinke (kao papuče za vrtić samo su otvorenije)

Peterlin
19.08.2009., 11:41
a što je s papučama?
kakve papuče nose prvoškolci?

Ja sam razmišljala o platnenim niskim tenisicama (ima ciciban)...
Froddo za cure ima zgodne polu balerinke (kao papuče za vrtić samo su otvorenije)

Da, ciciban je dobar izbor. Froddo isto. Dijete je u tim papučama duge sate, pa je to stavka na kojoj ne bi trebalo štedjeti.

Moj stariji je u već u prvom razredu prerastao Ciciban i srodne, pa smo mu kupili Dr. Luigi šlape (duboke natikače) u ljekarni (vel. 37, isto imaju anatomsku tabanicu). Ima i malih šlapa iste firme, potpuno zatvorenih, ali mislim da nisu tak trajne ko Ciciban.

MamaRibice
19.08.2009., 12:13
Peterlin, hvala na savjetima. Budem doma potrazila, mozda se nadje kakva premala majica, haljina :/

Mi smo mislili kupiti cicibam ili bambi papuce, a za tjelesni platnene tenisice na cicak - gdje bi ih mogli potraziti (tenisice, ne papuce :) ).

Peterlin
19.08.2009., 12:24
Peterlin, hvala na savjetima. Budem doma potrazila, mozda se nadje kakva premala majica, haljina :/

Mi smo mislili kupiti cicibam ili bambi papuce, a za tjelesni platnene tenisice na cicak - gdje bi ih mogli potraziti (tenisice, ne papuce :) ).

TEma prva - za vrecicu uzmi CVRSTO platno (traper, keper i tak nekaj, sve drugo bu se brzo raspalo).

Tema druga - tenisice:
Moj mladji je lani imao takve cicibanove tenisice na cicak. Prave tenisice platnene, plave starinske :heart: s gumom dolje i 2 remencica. Kupili ih u njihovom ducanu u Importanne centru na kolodvoru. Mislim da cemo ih potraziti i ove godine.

Ako ne nadjemo, vidjela sam i u Planet obuci (i Alpini kod Mercatora) dosta povoljno Tofi tenisica s gumenim djonom, ima i na cicak i sa gumicom na ristu. Nema na vezanje.

Za razliku od papuca, to nije nesto na sto vrijedi trositi puno para jer se rijetko koristi.

petra
19.08.2009., 14:16
zar se kod nas u školi nose papuče?

MamaRibice
20.08.2009., 10:07
zar se kod nas u školi nose papuče?
Da :)
I nije to uopce lose, ipak je dijete dugo u skoli, sigurno je udobnije biti u papucama nego u cipelama ili cizmama.

MamaRibice
20.08.2009., 10:07
Moj mladji je lani imao takve cicibanove tenisice na cicak. Prave tenisice platnene, plave starinske :heart: s gumom dolje i 2 remencica.
Eeee, tak nekaj trazimo :mrgreen:

vanjci
20.08.2009., 10:19
di nabavljate pribor za ljevake?? vidim da se spominju i skare i penkala za ljevake, nemam pojma gdje se to kupuje??!!

Ivana2
20.08.2009., 11:03
Narodne novine - samo, nekad ima, nekad ne. Treba pitati kad dobivaju pa odmah doći jer se brzo proda.

vanjci
20.08.2009., 11:07
hvala.

Peterlin
20.08.2009., 11:15
Evo, upravo se i ja spremam obnoviti zalihe. Pribor za ljevake kupujemo već dugo na ovim mjestima:

Mercator (Vukovarska) - imaju redovito olovke i bojice trokutastog presjeka (Faber Castell grip, Giotto Pyramid i drugi)

Imaju i specijalno formirane kemijske olovke za ljevake (lani smo ju platili cca 50 kn, ali naš sinek ju je relativno brzo negdje izgubio, pa se više ne kanim upuštati u to dok ne nauči čuvati stvari... :mrgreen: )

Ljevačke škare i olovke sam nalazila u Narodnim novinama (prek puta HEP-a, isto Vukovarska) i istina je da se brzo prodaju.

Našla sam ih i u kvartovskoj knjižari (Kolarova, Peščenica) i sad imamo troje školskih ljevačkih škara u kući - nek se nađe... Nema razlike u cijeni, sve je to povoljno. Sad pred početak šk.godine ima toga na puno mjesta.

Inače, može se naručiti (a ja se spremam i otići) i od Fokus d.o.o. (to je negdje na Žitnjaku, nikad nisam bila, ali imaju web stranicu). Probat ću staviti link:
http://www.fokus.hr/katalog.asp

Najbitnije su škare i grafitna olovka.

MamaRibice
20.08.2009., 11:26
di nabavljate pribor za ljevake?? vidim da se spominju i skare i penkala za ljevake, nemam pojma gdje se to kupuje??!!
Mislim da ga ima i u Mülleru.

Cathy
23.08.2009., 19:33
U Intersparu Dubrava, a valjda i CC1 je 25% popusta na školski program. Ja se upravo vratila-ugodno me iznenadili. :)