PDA

Pogledaj cijelu verziju : Razne ribe iz konzerve

Anemona
29.06.2009., 18:04
Evo ja bubnula na dohranu, a ustvari mislim na veču djecu (2, 3, 4, 5 godina).
Da li jedu kakve ribe iz konzerve? Ako da koje i kad su počeli? Ako ne, zašto ne? (osim onog odgovora koji je meni na pameti: konzerva - bljak)
Nekad davno sam ja znala jesti ribe iz konzerve, ne kupujem ih godinama, i baš me zanima da li su u nekoj starijoj dobi povremeno ok za dati za papati?

apricot
29.06.2009., 18:26
konzerva sama po sebi nije "bljak" (gori su oni konji na dekama).
ako je riba konzervirana samo pasterizacijom, sterilizacijom, bez konzervansa, nema u njoj ništa loše.
nije upitna ni količina soli, ni ulja.
ono što mene brine je podrijetlo i kakvoća same ribe.
ako je naša, domaća sardina, pakirana npr. u Postirama... ne bi trebalo biti problema.
(ali, ne bih ja prije navršene dvije godine, svejedno) :/

Anemona
30.06.2009., 07:15
konzerva sama po sebi nije "bljak" (gori su oni konji na dekama).
ako je riba konzervirana samo pasterizacijom, sterilizacijom, bez konzervansa, nema u njoj ništa loše.
nije upitna ni količina soli, ni ulja.
ono što mene brine je podrijetlo i kakvoća same ribe.
ako je naša, domaća sardina, pakirana npr. u Postirama... ne bi trebalo biti problema.
(ali, ne bih ja prije navršene dvije godine, svejedno) :/
Baš to me zanima, da li postoji neka konkretna konzerva ribe koja je ok?

pomikaki
30.06.2009., 09:36
Moja jede ribe iz konzerve, sardine i skuše najčešće. To joj daju moji starci, i kažu da je to jako dobar način konzerviranja ribe. Nisam gledala koji su proizvođači, mislim da je skuša obično ona iz Postira, a sigurna sam da ne kupuju uvozne sardine.
Mislim da smo joj to počeli davati negdje s 1,5 godine. A nakon godinu dana sigurno je već jela plavu ribu pečenu bez ulja.
Tunjevinu izbjegavamo, ali ponekad ja pojedem pa i ona proba.

iki
04.07.2009., 09:41
Moja curka (3god.), tu i tamo pojede tunu iz konzerve - pedro, i to na način da napravim umak sa tom tunom i prelijem po tjestenini.

krumpiric
04.07.2009., 15:19
ne, jer nam je dostupna svježa riba svih veličina i vrsta-redovno. Al da nije dala bi mu domaću ribu iz konzerve-postirsku npr.

apricot
06.07.2009., 14:05
danas sam proučavala (koliko sam mogla jer su ta slova na konzervama presitna za mene)...

Eva
Adria (zadarska), trenutno u Intersparu na akciji, po 3,99
Postira

za sve tri piše da je jadranska riba
treba samo pročitati kojim postupkom je konzervirana (najbolje sterilizacijom i paterizacijom)
najbolje u ulju, bez dodataka povrća
meni se čini da je bolje kupiti bolje filete nego komadiće, komadići mogu biti svašta

ova Pedro o kojoj iki govori je Tajlandska, i ja je ne bih kupovala ni sebi ni ikome

Joe
06.07.2009., 14:17
netko je na forumu jednom napisao da kod nas ribe konzerviraju isključivo u četvrtaste konzerve, a okrugle da su sve uvozne.

Joe
06.07.2009., 14:19
jel može netko lektorirat gornju rečenicu :predaja:

apricot
06.07.2009., 15:44
ne vidim što bi lektorirala.

to s konzervama sam možda i ja napisala jer sam to i sama čula negdje: mi raspolažemo "uglatom" tehnologijom.

pomikaki
06.07.2009., 15:45
Hoćeš reći, ako ne vjerujemo onome što piše na pakovanju da obratimo pažnju i na oblik konzerve?
Ima li za to potrebe?

Anemona
06.07.2009., 15:53
Kupila sam domaću uglatu konzervu s filetima, ne komadićima, ali maleni ne želi niti blizu, tako da je nedoumica za sad riješena. :mrgreen:

KayaR
06.07.2009., 16:05
Ja deci ponekad napravim riblju pastetu(namaz)od sardine ili skuse iz konzerve,dodam neki mazivi sir i malo neke masnoce(margarina ili ulja) i sve to fino smiksam.
Kupovne pastete ne jedu,a ovako makar znam sta je unuta.
To su im davali u vrticu za dorucak,pa sam se raspitala za recept.
Ali,moji su vec veliki.... :/

Alyssa
06.07.2009., 16:06
Za Pedro potpisujem Apri, uz dodatak za koji sam cula direktno od covjeka koji je radio kod glavnog distributera: nije problem samo u tome da je riba tajlandska (nije uvijek i nije sva!), nego se radi o skartu za hrv. trziste, pa njihovu ribu ne bih kupila ni da pise da je jadranska :/ . Da ne duljim, za nas pakiraju nekvalitetniju i stariju ribu, prodaju pakete smrznute ribe koja nije propisno skladistena,... I da, on mi je isto potvrdio da Hrvati ne rade okrugle konzerve, a valjda ipak nismo dosli na to da uvozimo prazne konzerve. Osobno mi je najdraza Postira.

apricot
06.07.2009., 16:24
Hoćeš reći, ako ne vjerujemo onome što piše na pakovanju da obratimo pažnju i na oblik konzerve?
Ima li za to potrebe?

ne bih rekla da su deklaracije lažne :/
ne razmišljam da me netko hoće prevariti.
ali, taj oblik konzerve napravi trenutnu eliminaciju: lakše vidim oblik nego čitati sitna slova.

(moram po naočale)

Anemona
06.07.2009., 17:31
Ja deci ponekad napravim riblju pastetu(namaz)od sardine ili skuse iz konzerve,dodam neki mazivi sir i malo neke masnoce(margarina ili ulja) i sve to fino smiksam.
Kupovne pastete ne jedu,a ovako makar znam sta je unuta.
To su im davali u vrticu za dorucak,pa sam se raspitala za recept.
Ali,moji su vec veliki.... :/
Dobra ideja, nisam se uopče toga sjetila. Hvala.

KayaR
07.07.2009., 00:48
Da da :heart:
I meni je to mljacc :P

Anemona
07.07.2009., 08:34
Pašteta napravljena, maleni je samo frknuo nosom, ali se zato mama dobro najela.

KayaR
07.07.2009., 08:55
:lol:
moze i od tunjevine :mrgreen:

ula
03.08.2009., 12:20
Tih sardina "Postira" ima sto vrsta, a ni iza na deklaraciji ne vidim neku razliku, u čemu je fora, koje su najbolje za klince?
Btw, neki dan sam jela sardine s povrćem i 15 mjesečni malac, koji 5 minuta prije nije htio jesti svoju večeru (rižu na rižinom mlijeku sa kuhanim kupinama) je dotrčao, htio mi uskočit u tanjur, sa širom otvorenim ustima nije mogao dočekati da mu dam sljedeći očišćeni komadić. On pojeo ribicu. ja povrće...

spring
03.08.2009., 14:40
Tih sardina "Postira" ima sto vrsta, a ni iza na deklaraciji ne vidim neku razliku, u čemu je fora, koje su najbolje za klince?
Btw, neki dan sam jela sardine s povrćem i 15 mjesečni malac, koji 5 minuta prije nije htio jesti svoju večeru (rižu na rižinom mlijeku sa kuhanim kupinama) je dotrčao, htio mi uskočit u tanjur, sa širom otvorenim ustima nije mogao dočekati da mu dam sljedeći očišćeni komadić. On pojeo ribicu. ja povrće...
Vidiš,vidiš mogli bi i mi probati 8)

Alyssa
03.08.2009., 16:18
Uvijek je bolje kupiti samo ribu bez dodataka, a povrce nasjeckati svjeze 8)

ula
04.08.2009., 11:44
Uvijek je bolje kupiti samo ribu bez dodataka, a povrce nasjeckati svjeze 8)

Jasno mi je da za klince treba kupiti bez povrća (ovu sam kupila za sebe ali ju je malac namirisao) ali i tih :riba, ulje, sol ima više vrsta...

spajalica
04.08.2009., 19:56
ja sam prostudirala Eva (http://www.podravka.hr/brandovi/proizvodi/riblje-konzerve) konzerve. sve one okrugle bile su iz uvoza. dakle okrugla eva je tuna iz uvoza, a cetvrtasta eva je tuna proizvedena u zadru.
dakle teorija uglastih konzervi fakat drzi vodu.

Vrijeska
04.08.2009., 21:11
I ja sam neki dan otkrila Eva "uglaste" sardine - bez povrća - čak i pravo izgledaju :mrgreen: - nisu komadići
I ukusne su!
a nisam to jela godinama ... ne znam što mi bi da kupima ...

lasica
07.08.2009., 14:09
za nas pakiraju nekvalitetniju i stariju ribu, prodaju pakete smrznute ribe koja nije propisno skladistena.

ako je tako zašto nije to prijavio inspekciji?mislim,to su ozbiljne stvari.pa stara i trula nepropisno sladištena riba je jako opasna.