PDA

Pogledaj cijelu verziju : "azoo statistika"

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17

sos15
26.04.2012., 07:44
evo mi bili kod doktora i rekao je da muz moze prestati sa inekcijama i da nemamo gdje vise ici. Jedino biopsija i to male sanse. tako da neznam sta sad

I kod nas je biopsija jedino rješenje, a šanse uz nalaze kakve imamo jako slabe, ali ne treba odustati dok ne iscrpimo sve mogućnosti. Posebno vi koji ste pravi borci, već dugo se borite s tim. Mi čekamo nalaze kariograma i ako oni budu dobri idemo u Prag. Nadajmo se najboljem.

postoji nada
26.04.2012., 10:02
evo mi bili kod doktora i rekao je da muz moze prestati sa inekcijama i da nemamo gdje vise ici. Jedino biopsija i to male sanse. tako da neznam sta sad

Edinas,jel bas nikakvog pomaka nije bilo na bolje pa vam savjetuju da prestanete sa inekcijama??jesteli radili spermiogram i ponovili hormone?
Ma jadni smo mi svi,ali i znamo jedno dok ne napravimo biopsiju mi cemo iskljucivo (micro-tese) necemo odustati, jel postoji nada da se nesto nade,tek ako nalaz nebude dobar(nedaj Boze) treba odluciti koje su nam ostale opcije,i koje tko moze prihvatit pa krenut dalje u nove pobjede.Nadam se da se ipak moze nesto naci kod svih nas da imamo svoju djecicu.Meni osobno je zasto bas mi (kad sam odustala od svega) dala nadu za dalje,jel je se ipak naslo puno spermica sa micro-tesom.pozz drustvo ;-)

edinas
26.04.2012., 17:02
Testaston se povecao ali fsh je jos uvjek 35. Muz se isto osjecao kao i prije tako da nema potrebe za ineckije. Za biopsiju kaze skor su male sanse za se nadze nesto. Uskoro idemo na odmor pa kad se vratimo vidjecemo sta dalje.

postoji nada
26.04.2012., 22:34
Da,svi kazu da su nam male sanse,realno znaju i oni i mi na cemu smo i koliko postoji cudo i mrvica da nam se nade nesto,ja postujem kad iskreno kazu onako kako je,bolje tako vec da nam daju velik postotak pa onda sok ako nema nista.S druge strane ima nazalost i onih doktora koji odmah kazu nemojte se mucit ,nemate sansu za dijetetom nikakvu,a postoji sansa uvjek i treba probat biopsiju bar jednom napravit.,tada znamo da smo probali.Nama svima daju nadu nase curke i njihovi muzevi koji su isto bili otpisani od doktora a danas su roditelji svoje dijecice.Zato smo mi tu svi da se druzimo i razmjenjujemo iskustva ,jel da nema nas ovdje vecina bi odustala davno i mozda nikad nebi ni imali dijecu,misleci to je to,tako su nam rekli dokt.i tak je. :bye: pozz svima

aboni76
30.04.2012., 12:58
Dragi moji, možda već imate tu informaciju, ali ja želim da je podjelim s vama, jer znam da ima vas koji je čekate isto kao i ja. Zvala sam danas broj koji je kontakt za Bahceci kliniku u Sarajevu i čovjek mi je rekao da su dobili sve papire i da će otvoriti kliniku za petnaestak dana. Rekao je i da će me kontaktirati na broj sa kojeg sam ga zvala kada klinika počne sa radom. Pozzz

tuzna
30.04.2012., 15:03
:-D

anaši1507
02.05.2012., 09:49
možeš li nam dati broj na koji si zvala?
i ja bi ih nazvala

mrvica7
02.05.2012., 10:19
i mene bi zanimalo za jednu prijateljicu kojoj muz isto ima azoo i nisu im dali bas previse nade za uspjeh...hvala...

aboni76
03.05.2012., 09:24
možeš li nam dati broj na koji si zvala?
i ja bi ih nazvala

062 051-312, ako zovete sa brojeva van BiH mislim da je 00387 62 051 312.

mrvica7
03.05.2012., 12:07
hvala puno...

aboni76
03.05.2012., 12:22
Nema na čemu :love2:

mrvica7
03.05.2012., 13:40
molim za pomoć...da li netko zna koji su nedostaci punkcije testisa?...za biopsiju sam čula da joj je nedostatak, ako se radi nekoliko puta, da prestane prizvodnja i to malo spermatozoida što ih ima u kanalićima...

anaši1507
03.05.2012., 14:39
062 051-312, ako zovete sa brojeva van BiH mislim da je 00387 62 051 312.

hvala puno

postoji nada
03.05.2012., 21:12
jupi,jupi za Bahceci,napokon dobre vijesti,jedva cekam da pocmu s radom.hvala aboni76.
mrvica7.Biopsija se radi 3-puta jel je rizik velik zbog problema raznih i komplikacija.A punkcija se isto neradi cesto jel ima i ona svoje nedostatke,ipak ako postoje spermici unutra u testisima ,punkcija se radi dok ne dode do oplodnje(znam slucaj 3 puta)i onda je uspjelo.,lakse je s punkcijom ,jel je biopsija operacija,ali kad je to jedini nacin da se nesto nade ide se znaci do 3-puta biopsija.,preporuka je doktora kao 2 put maksimum + jedna micro-tese.pozz svima

boss
04.05.2012., 09:14
zna li iko koliko treba proci vremena izmedju dve punkcije , tj zna li iko koliko muskarcu treba posle stimulacije i punkcije da napravi pauzu do novog postupka . jel malo 6 mjeseci?

aboni76
04.05.2012., 09:29
Nema na čemu, da nema vas ne bih ni znala za Bahceci, niti imala nade...Ako mi se jave, kao što su obećali, javljam vam odmah...Pozzz svima :kiss:

argrh
04.05.2012., 23:38
zna li iko koliko treba proci vremena izmedju dve punkcije , tj zna li iko koliko muskarcu treba posle stimulacije i punkcije da napravi pauzu do novog postupka . jel malo 6 mjeseci?
boss, ja radio punkciju i za mjesec dana postupak, mislim da to neigra neku veću ulogu. Mada svaka punkcija oštećuje tkivo i stanice, ali punkcija se vrši toliko tankom iglom da je, ajmo reći, zanemarivo oštećenje...

postoji nada
07.05.2012., 07:52
Curke i decki koji ste radili test y-microdelecie na rebru ZG,imam pitanjce za uputnicu dali je dovoljno dopunsko ili treba navesti i sifru N97 (tako nesto nisam sigurna jeli to ta),trebam po uputnicu danas-sutra da to napokon napravimo pa da znam trazit od doktorice.pozz svima

u dobru i zlu
07.05.2012., 08:59
Bok svima!
Ja sad zvala na VV za prvi pregled i sestra samo mene naručila i to za preksutra, a meni će biti 4.dan ciklusa!
A za muža mi samo rekla da sad on ništa, prvo mene rješavamo, a kod njega problem!
Nije me pustila ni da kažem išta o nama, uzela samo moje podatke, nije mi rekla ni šta trebam ponijet, ništa, neznam ni šta treba pisat na uputnicu...totalno sam izgubljena

milasova8
07.05.2012., 10:16
Ja kad sam isla na prvi pregled ponjela svu ljecnicku dok.i moju i njegovu i uputnicu od soc.ginicke gdje je napisala prvi pregled sa sifrom N97

Konfuzija
07.05.2012., 11:06
postoji nada, mikrodelecije se rade uz dijagnozu muške neplodnosti, pa je onda logično da ti uz tu dijagnozu na uputnici stoji i šifra N97 (ili koja već je za mušku neplodnost). U tom slučaju ne treba dopunsko.

u dobru i zlu
07.05.2012., 11:40
Znači uputnicu vadim kod soc.ginićke? Sad sam bila kod dr opće prakse, ja došla, sretna jer nema nikoga odmah će me primiti, kad ono na vratima piše dda je na godišnjem od danas, mjenja ju neki dr i naravno samo 4 sata dnevno,već je otišao!I onda izađem i opere me pljusak do auta!Baš sam baksuz danas!!

milasova8
07.05.2012., 12:13
Cuj 4 sata?! E to se zove posao..strasno..a dobro ,nebi nam bilo zanimljivo da nam se i takve stvari ne dogadaju..
Uputnicu kod soc.ginicke obavezno..sretno

u dobru i zlu
07.05.2012., 12:38
Hvala, trebat će mi !
Sutra idem kod nje, sad mi je kasno! Šta mislite jel bi mi htjeli pomaknit termin s 9.05. na 10.05., starci mi u čet idu u ZG pa bi mogli zajedno..malo me strah ponovo zvati onu sestru, bila je nabrijana..

u dobru i zlu
07.05.2012., 12:55
Evo zvala sam i pomaknula je, ovaj put je bila raspoložena, i sve mi je objasnila..

postoji nada
07.05.2012., 14:32
Hvala vam ,ma sto bih ja bez vas,imamo oboje dopunsko ali za svaki slucaj recu ja za tu sifru,jel sjecam se da smo prije par godina kad smo radili pretrage isto imali na uputnici sifru N97.,super hvala vam.U dobru i zlu nedaj se,bori se i samo naprijed:-)

hedoniza
08.05.2012., 18:16
Pozdrav svima, evo imam jedno pitanjce za vas sta se tice spermiokulture, mm je imao bakterije u ejakulatu, ali sad je to izljecioa, samo problem je u tome sta mu je stalno povecan broj leukocita u sk..

u dobru i zlu
08.05.2012., 19:16
Evo ja sam prikupila sve nalaze i izvadila uputnicu, sad jedva čekam četvrtak!!
hedoniza, ja ti neznam..mm još nije radio spermiokulturu..

u dobru i zlu
08.05.2012., 19:35
imam pitanje za argrh, ako mogu znati koliko dugo si radio na radaru? mm je nešto kratko pa si mislim jel može to utjecati ako nije dugo vremenski?
koja je situacija kod vas, jeste u postupku?

argrh
08.05.2012., 22:57
imam pitanje za argrh, ako mogu znati koliko dugo si radio na radaru? mm je nešto kratko pa si mislim jel može to utjecati ako nije dugo vremenski?
koja je situacija kod vas, jeste u postupku?
imaš pp...
pozdrav

boss
09.05.2012., 09:12
Pozdrav svima, evo imam jedno pitanjce za vas sta se tice spermiokulture, mm je imao bakterije u ejakulatu, ali sad je to izljecioa, samo problem je u tome sta mu je stalno povecan broj leukocita u sk..

jos uvjek ima neku infekciju mozda nije ta izljecena bakterija vec neka druga al infekcija postoji koja se mora izlijeciti , tj treba naci nacin da ti leukociti nestanu jer oni stvaraju veliki problem jer vezuju kiseonik i stvaraju toksicna jedinjenja koja unistavaju dnk spermatozoida. tako su meni rekli jer i mi se borimo sa leukocitima a da pritom svi nalazi su sterilni. to moze biti i neka druga bakterija koja se ne dokazuje obicnom spermokulturom i brisevima. trebas uraditi dodatne testove na neke bakterije koje mogu napraviti takav problem, al sve u svemu bar su meni rekli da se mora naci uzrok pojave leukocita i rjesiti ga.

hedoniza
09.05.2012., 10:02
Boss hvala na odgovoru.. Samo vise nisam pametna di traziti, tu upalo, morat cu negdi privatno otici napraviti to sve... Jer ocito u drzavnim ustanovama sve aljkavo.. Samo otkad smo ljecili te bakterije nema vise azoo, i cak zadnji nalaz sg je bio sta se tice brojcano u normali, ali progresivno pokretnih je manje od 50%

boss
09.05.2012., 10:18
mi smo isli na infektivnu kliniku, naravno na svoju ruku trazili i dr nam rekla da to moze biti neka sasvim deseta bakterija , npr brucella moze uzrokovati azoo i povisene leukocite a da ne da ni jedan drugi simptom jer nam je ona pricala da joj je nedavno dosao par kao sto smo mi s tim da je momak bio bas bas zdrav i otkrili mu da ima brucellu i da je ona uzrok neplodnosti, a ima jos par bakterija koji mogu tako nesto napraviti a to su sve bakterije koje se ne otkrivaju ovim obicnim brisovima i kulturama vec se ,moraju raditi krvni testovi. jedini je problem sto ti to reci bilo kojem urologu sve i jedan ce te cudno pogledati i reci ma kakav to ne moze biti uzrok. a sve u svemu dok postoje leukociti postoji i zariste i treba naci uzrok.

boss
09.05.2012., 10:19
a koje bakterije ste imali

hedoniza
09.05.2012., 12:13
mi smo ti imali e.coll i enterococcus.. Potpuno se slazem sa tobom.. Sad se sjecam da kad smo u jednog urologa isli rekao nam je da moramo poc infektologu za sve to.. Da se nebi jos sta naslo.. Bas bi to mogli otici krajem 5mj da vidimo.. i koliko vremenski ti je trebalo za sve te nalaze da budu gotovi..

boss
09.05.2012., 16:45
neznam koliko treba vremenski mi smo tek uzeli uputnice pa smo ove sedmice krenuli da dajemo krv, pa kontam da ce sledece sedmice biti nalazi gotovi, ma ja kontam da ne treba vise od 7 dana. al treba naci i pravog infektologa posto malo njih se razumije u to.

hedoniza
09.05.2012., 16:48
Ma nisam vise pametna, morat cu vidit di cu otic... Koliko vi dugo mucite muku sa tim??

boss
09.05.2012., 16:52
sad se navrsila tacno godina dana od prvog spermiograma. i dijagnoze azoo i pyo spermija. i tek sad nakon lijecenja i propale vto odlucili da treba se rjesiti leukocita pod hitno.

sos15
16.05.2012., 14:27
Danas smo dobili nalaze kariograma i piše da su uredni,ali pošto nije bilo doktorice nije nam rečeno da li ima potrebe da radimo mikrodelecije ako je kariogram dobar. Kakva su vaša iskustva?

tuzna
16.05.2012., 14:39
koliko znam, mikrodelecija i dalje treba,jer ona pokazuje da li su prisutni svi kraci y hromozoma, a jedan od tih kraka (a ,b ili c krak-sad nemam pojma) je zaduzen za proizvodnju spermija.dakle,ako tog kraka nema- i to je genetska greška.

bar sam to ja nekako tako skuzila,vise se detalja ni ne sjecam.
:)

medeni
16.05.2012., 15:02
"sos15",super što je kariogram uredan ali mislim da nije loše napraviti i mikrodelecije iz razloga koji navodi "tužna".Naša iskustva nisu mjerodavna jer jer prvo stigao nalaz mikrodelecija, uredan a zatim kariograma koji nije bio ok.sretno!

sos15
16.05.2012., 15:12
Tužna, medeni,

Hvala na brzom odgovoru. I ja bih voljela odraditi i mikroelecije,ali nadam se da će i doktorica u genetskom savjetovalištu djeliti moje mišljenje, jer u suprotnom bih morala ići u Beograd i sama platiti nalaz, a nije baš jeftin, za nas dvoje 180 EUR, a gdje su troškovi prevoza do Beograda. Zna li neko koliko košta ovaj nalaz u Zagrebu i gdje se radi privatno?

sos15
16.05.2012., 15:13
Medeni,

Vama se približio termin? Kako se osjećaš? Jedva čekamo vijesti o curici!!!

medeni
16.05.2012., 15:28
da, sos, iako nas je dr. pripremao na prijevremeni porod prije 20-ak dana ipak se bližimo terminu.Osjećaji pomiješani, iščekivanje, neizvjesnost..Svako malo lažni trudovi...Ali sve je to predivno i svima vam želim isto slatko iščekivanje od srca.Samo hrabro.

sos15
16.05.2012., 15:54
Danas sam stvarno pogubljena. Bar će se svi koji pročitaju moći nasmijati. Nema potrebe da ja radim mikrodelecije :lol:

postoji nada
17.05.2012., 09:18
Medeni :-D sjecam se kao da je juce bilo kad sam otvorila forum i procitala da cete postat roditelji ,ajme sto je brzo proslo,a sad vam se blize najbolji dani u zivotu,tako sam sretna zbog vas.Iz tebe je uvjek neka pozitivna energija zracila i ti si meni nada.Svu srecu na porodu ti zelim i jedva cekam da nam javis prekrasnu vijest i pokazes svoju princezu, ajme curica je predivno :klap: kiss.kiss

postoji nada
17.05.2012., 09:21
Sos super za kariogram :-D

tuzna
18.05.2012., 12:02
Tužna, medeni,

Hvala na brzom odgovoru. I ja bih voljela odraditi i mikroelecije,ali nadam se da će i doktorica u genetskom savjetovalištu djeliti moje mišljenje, jer u suprotnom bih morala ići u Beograd i sama platiti nalaz, a nije baš jeftin, za nas dvoje 180 EUR, a gdje su troškovi prevoza do Beograda. Zna li neko koliko košta ovaj nalaz u Zagrebu i gdje se radi privatno?

vidi, ne kuzim zasto tebi treba mikrodelecija? :)
uglavnom,da bi nalaz odradili u BG,a kosta (mikrodelecija 90e) , treba ssamo kontaktirati Helix lab, i onda uzeti bukalni bris(stapicem za bris protrljas unutrasnjost obraza), spakujes to i obicnom,najobičnijom postom saljes za BG na njihovu adresu(ja ,poucena neugodnim iskustvom kad sam u posti pitala smijem li to slati postom, i maltretiranjem od pola sata, a kasnije proslo bez problema, iduci put, kad sam slala svoj bris za trombofilijske pretrage,jednostavno nisam ni spominjala sta je unutra -i ljudi u Helixu uredno dobili posiljku za par dana).

nakon toga uplatis potreban iznos na racun,posaljes dokaz da si platila i najkasnije 5 dana nakon uplate,dobijes gotov nalaz,.
salju mailom i/ili faxom,a obavezno i postom ,jer je to nalaz za cijeli zivot-vise ga ne trebas raditi,pa inzistiraju da salju original.

ako jos nesto trebas-tu sam! ;)

u dobru i zlu
18.05.2012., 14:54
Pozdrav svima!
Možete mi reći koliko vremena treba da se obave sve pretrage tj. koliko je to trajalo kod vaših muževa? I da li je nekome u kratkom roku napravljena punkcija, bez da se pokušalo s horm.terapijom ili napravilo sve pretrage? Hvala

sos15
18.05.2012., 18:44
vidi, ne kuzim zasto tebi treba mikrodelecija? :)
uglavnom,da bi nalaz odradili u BG,a kosta (mikrodelecija 90e) , treba ssamo kontaktirati Helix lab, i onda uzeti bukalni bris(stapicem za bris protrljas unutrasnjost obraza), spakujes to i obicnom,najobičnijom postom saljes za BG na njihovu adresu(ja ,poucena neugodnim iskustvom kad sam u posti pitala smijem li to slati postom, i maltretiranjem od pola sata, a kasnije proslo bez problema, iduci put, kad sam slala svoj bris za trombofilijske pretrage,jednostavno nisam ni spominjala sta je unutra -i ljudi u Helixu uredno dobili posiljku za par dana).

nakon toga uplatis potreban iznos na racun,posaljes dokaz da si platila i najkasnije 5 dana nakon uplate,dobijes gotov nalaz,.
salju mailom i/ili faxom,a obavezno i postom ,jer je to nalaz za cijeli zivot-vise ga ne trebas raditi,pa inzistiraju da salju original.

ako jos nesto trebas-tu sam! ;)

Ma, i ja sam kasnije skontala kakvu sam glupost napisala. Mikrodelecije trebaju samo za mm. Sledeće sedmice idem u Genetsko savjetovalište,pa ako ne dobijem uputnicu zvaću Helix lab da s njima dogovorim. Hvala!

sos15
18.05.2012., 18:47
Pozdrav svima!
Možete mi reći koliko vremena treba da se obave sve pretrage tj. koliko je to trajalo kod vaših muževa? I da li je nekome u kratkom roku napravljena punkcija, bez da se pokušalo s horm.terapijom ili napravilo sve pretrage? Hvala

Kod mm nije pokušavano s hormonskom terapijom,a nalaze možeš izganjati u toku jedne sedmice, samo nek ti urolog napiše šta treba raditi i s tim ideš kod porodičnog po uputnice. Nažalost, kod mm punkcijom ništa nije nađeno, pa idemo na dalje analize.

u dobru i zlu
18.05.2012., 20:34
Nas je urolog odj...., idemo u Zg, na VV, naručen je kod androloga tek 7.8. na prvi pregled, gužva je a i sad će godišnji.. mislim da će na tom prvom pregledu napraviti i spermogram i vaditi krv, možda opet hormone?neznam?, i pregledat će ga malo popričati i reći šta dalje..tako je drugima muževima na Vuk Vrhovcu rađeno..
Nadam se samo da se to neće odužiti..mm je na zadnjem spermogramu nađen jedan nepokretan u ejakulatu..pa se sve nadam da ima nešto unutra..
Sos15 kakvi su hormoni kod tvog muža? Možda sam negdje i pročitala al nemogu se sad sjetiti..

sos15
18.05.2012., 21:34
Nas je urolog odj...., idemo u Zg, na VV, naručen je kod androloga tek 7.8. na prvi pregled, gužva je a i sad će godišnji.. mislim da će na tom prvom pregledu napraviti i spermogram i vaditi krv, možda opet hormone?neznam?, i pregledat će ga malo popričati i reći šta dalje..tako je drugima muževima na Vuk Vrhovcu rađeno..
Nadam se samo da se to neće odužiti..mm je na zadnjem spermogramu nađen jedan nepokretan u ejakulatu..pa se sve nadam da ima nešto unutra..
Sos15 kakvi su hormoni kod tvog muža? Možda sam negdje i pročitala al nemogu se sad sjetiti..

Čim su u spermiogramu našli makar jedan ima nade. Kod mm su nalazi hormona loši: FSH 21,4 (previsok), a testosteron nizak.
Mi smo iz Bosne, sve ide preko urologa, ne vjerujem ni da imamo androloga. Prava država, nema šta :evil:

u dobru i zlu
20.05.2012., 17:33
I kod mm je FSH malo povišen 14,3, a piše da je normalono do 9,5 mislim, tako nešta, al njemu je testosteron dobar. A vidjet ćemo, mi vjerujemo da ćemo uspjet naći nešto, pozitivci smo!
a joj..jel barem urolog ok i spreman potruditi se oko dijagnoze ? Čitala sam da dosta puta u azoo slučaju urolozi u startu ubiju svaku nadu kod para..

Buba@
20.05.2012., 21:46
Pozdrav za sve, nova sam na forumu nažalos sa dijagnozom azoo

I kod mm je FSH 14,8 a gornja granica 12,4, a testosteron 2,83 a donja granica 2,8.
Kada je otišao kod urologa sa ovim nalazom, urolog ga pitao ko vam je dao da radite FSH to je ženski hormon, mislim šta reći na to, osim žalosno.
Ali zato postoje privatnici, uskoro će mm vjerovatno raditi biopsiju, vi mozda vise znate o ovom problemu, kolika je uspješnost vto ako se biopsijom nađu plivači.

u dobru i zlu
21.05.2012., 10:47
Bub@ dobrodošla i što prije otšla s ove teme na mpo trudnoće!

Sad sam baš gledala nalaze mm, piše da je gornja granica za FSH 8,1, a njemu je 14,3, nemogu vjerovati da im se ta mjerila toliko razlikuju! Urologa nećemo ni komentirati!

Ja neznam puno o biopsiji, mi još nismo došli do toga..a jel tvoj muž radio punkciju testisa? mislim da se prvo radi punkcija, pa ako ništa ne nađu onda tek biopsija, jer je to ipak operacija..ako nisam dobro shvatila nek me netko ispravi..

Rominka
21.05.2012., 11:22
drage moje, žao mi je što se borite s azoo, ali samo hrabro naprijed. ne žurite u punkcije i biopsije. potrebno prvo učiniti minimalno 3 spgrama u razmaku po tei mjeseca (jer toliko spermijima treba za obnovu s obzirom da obična prehlada može uništiti ciklus proizvodnje). kroz taj period dobro je i svakih 6 mjeseci učiniti hormone da se vidi je li to zbilja tako ili je slučajno prvi nalaz bio takav. nakon toga, potrebno je učiniti i kariogram, i mikrodelecije y te inhibin - ti nalazi upućuju na tip azoospermije i da li se uopće isplati ići na punkciju. tek potom slijedi prva punkcija. ukoliko ne pokaže ništa dr uglavnom ne rade ponovo, ali se može kasnije i biopsija raditi. ako sami sve to financirate, vrlo je poželjno da birate kliniku koja ima mogućnost zamrzavanja jer su to invazivni postupci za testise ( a pored toga mjesta uboda se ne oporavljaju). dr ne vole prakticirati više od 3 biopsije kroz godinu i pol, a i ja se osobno slažem s njima jer ukoliko ne nađu ništa mislim da je besmisleno podvrgavati se takvom postupku. u principu, tek nakon što obavite sve nalaze i znate koji tip azoo imate možete se odlučiti na punkciju ili biopsiju, ili pak microtese (što je po meni pak najbolja opcija). inače sve to dosta sporo ide, ali ne samo zbog birokracije. nemojte zaboraviti da testisima trebaju tri mjeseca kako bi obnovili zalihu, i to tri zdrava mjeseca. upravo stoga ne možemo brzati. znam da bi mi svi htjeli sve obaviti što prije kako bi znali kakva je situacija, ali uistinu u našem slučaju valja biti strpljiv i pomalo. i naravno, u svemu je najpotrebnija komunikacija.

u dobru i zlu
21.05.2012., 13:52
Rominka lijepo si to sve objasnila..slažem se s tobom najvažnije je strpljenje i komunikacija..mi sad već skoro 6mj znamo za azoo i sad tek primjećujem da smo se obadvoje pomirili s to činjenicom da će nam trebati puno strpljenja, vjere i sreće naravno da dobijemo vlastito dijete i da to nije bila nikakva pogreška, nego smo stvarno neplodni..čovjek se teško miri s tom činjenicom, uvijek mislimo da se to nekom drugom događa, dok se ne suočimo s tim problemom..
Najbitnija je pozitiva, ne treba nam se sav razgovor svoditi na to i trebamo biti podrška jedno drugome.. svakome dođu crni dani, kad misli zašto baš mi, al onda opet skupimo snage i idemo dalje..

postoji nada
21.05.2012., 15:13
Ah curke,svaki dan nas ima sve vise,a koliki se neukljuce nikada na ovaj forum ,ima nas bar jos toliko.,da ,da nazalost.

Tuzna gdje si,jel planirate sto?? Rominka ljepo te opet cuti,jel odarate ili se spremate u nove pobjede?? Medeni treba roditi svaki dan,mozda vec i je,javit ce se ona nama.
Na pocetku ove teme koju je tuzna otvorila,a po meni je najbolja i dala nam je najvise informacija(tuzna hvala ti), ima jedna teta sanja79,koja je uspjela od prve doci do bebaca(isli na biosiju-micro tese valjda)i nasli malo plivaca i od prve uspjeh, e pa bas nam ulijeva nadu nama sa azoo tezom neopstruktivnom zato jel sam procila na jednoj drugoj temi da je opet trudna,ali posto je ona samozatajna nije se pohvalila,mozda curke koje su bile snjom u kontaktu znaju nesto vise.,bas me zanima da nam se bar javi,malo proviri na ovu temu gdje je nekad i ona bila i da nam ukratko isprica kako je opet uspjela.Koliko sam citala njene postove imali su jos nesto smrznutih plivaca u Gentu,a tko zna mozda je i prirodno uspjela??.Jako brzo i drugi bebac bas ulijeva nadu.,sanja79,svaka cast .pozz curke

sos15
21.05.2012., 16:26
I kod mm je FSH malo povišen 14,3, a piše da je normalono do 9,5 mislim, tako nešta, al njemu je testosteron dobar. A vidjet ćemo, mi vjerujemo da ćemo uspjet naći nešto, pozitivci smo!
a joj..jel barem urolog ok i spreman potruditi se oko dijagnoze ? Čitala sam da dosta puta u azoo slučaju urolozi u startu ubiju svaku nadu kod para..

Urolog je odradio šta je mogao. Dao nam je uputnice za hormone i kariogram, odradio punkciju i ponudio biopsiju bez mogućnosti zamrzavanja (kod nas to nije moguće).
Na nama je sad da idemo dalje.

Rominka
21.05.2012., 17:50
sos ni kod nas nema zamrzavanja, još. to je razlog zbog kojega smo mi odustali od biopsije kod nas. jer, što će se dogoditi ako pronađu jednog savršenog s kojim bi mogli oploditi? da li smo spremni da ja prolazim stimulaciju radi možda jednog? nažalost, živimo u takvim državam gdje će nam uskoro sve to biti luksuz koji si neće moći svi priuštiti, a imati dijete ne smije biti luksuz...mislim da dobro treba razmisliti prije nego se uspustite u rezuckanje. nije samo jedna stvar jasna, urolog vam nudi biopsiju bez nalaza kariograma?? kako je moguće da je išta radio bez tog nalaza? jesu oni vama uopće ustanovili koji tip azoo imate? čini mi se da se igraju nagađanja, ono idemo probati pa što bude. meni se osobno takav stav doktora nimalo ne sviđa.
u dobru i zlu šest mjeseci je malo. vidjeti ćeš da će vam vrijeme otvarati neka nova vrata, neke nove spoznaje i osjećaje. bit će još dana kada ćete biti žalosni, ali to je normalno. takav je proce tugovanja, prihvaćanja i shvaćanja situacije i kroz to treba proći. kopajte, čitajte, tražite, pitajte na sto vrata jer svako novo saznanje može biti korak naprijed. i svakim korakom ćete biti jači :)
postoji nada oporavljam se od prometne i čuda raznoraznih koja su me zadesila. stopirali smo pretrage trenutno, no budemo čim stanem na noge. vedrije vrijeme dolazi - znam to :)

sos15
21.05.2012., 18:14
Urolog je htjeo odraditi odmah biosiju bez kariograma, ali sam se ja pobunila. Zahvalila mu se rekla da ćemo tražiti dalje pomoć. Nakon toga smo odradili kariogram koji je uredan,a sad trebam ganjati uputnicu za mikrodelecije. U svakom slučaju mi smo se odlučili za Prag, samo čekamo rješenje Fonda da vidimo možemo li na njih računati ili dižemo kredit. Nego meni se sad stalno vrti u glavi ideja da ja odradim pripremu za ivf,pa ako nešto nađu da odmah iskoristim, bojim se da neće pri odmrzavanju oštetiti spermiće ( ja se nadam da će naći makar jedan, mada doktori ne daju puno šanse). Ima li iko da je tako radio?

Rominka
21.05.2012., 18:24
Ako planiras sve raditi u Pragu tada ti toplo preporucam da se pustis doktorima u ruke. Oni ce vam dati najbolji savjet. A sto se odmrzavanja tice, kod njih je to rutina i sve tece glatko tako da ne trebate brinuti. Nadam se da je vas Fond malo razumniji od nasih i drzim palce da vam financiraju bar dio troskova.

Rominka
21.05.2012., 18:27
Eh, da, a sto se tice urologa svaka vam cast. Borite se za sebe jer nitko nece tomu pridavati toliko vremena i paznje kao vas dvoje ;)

Buba@
21.05.2012., 18:57
Rominka od svega toga meni strpljenja najviše fali, ja bi sada i odmah sve, upravu si da ne treba zuriti, ali opet.....:-(
u dobru i zlu neznam sta da ti kazem za biopsiju ili punkciju, pitala sam i ja dr. kaze da praktikuju biopsiju, odmah bi znali na čemu smo, zamrzli bi to dobijeno tkivo za icsi ako bi bio dobar, i ja bi krenula sa stimulacijom nakon operacij mm. Iskreno i moje mišljenje (ili je to samo moja nestrpljivost) je da se uradi biopsija i da se vidi na čemu smo.
A zašto se radi kariogram i mikrodelecije, je li to baš obavezno?

postoji nada
21.05.2012., 19:16
Aj Romi draga ,nadam se da si sad bolje,da se oporavljas,zao mi je sobzirom sto vam se sve dogodilo ,nadam se da dolaze bolji i sretniji dani.;-)

Slazem se za biopsiju ako se vec radi a nije bas jenostavna operacija i kako kazu doktori moze se desit uvjek i nesto da krene po zlu(nedaj boze),onda ju napravit svakako gdje postoji mogucnost smrzavanja,cemu operacija ako se nesto nade ,nema gdje pohranit pa ici opet.Po meni je naj jaca micro-tese i iskustva nasih cura mama azoo,koje su dobile svoju djecicu isle su na micro(Istaanbul) ili detaljniju biopsiju(Belgija) gdje su i uspjeli naci spermice i zalediti za sljedece pokusaje.Pfc-mislim da je od nasih tu najblizih opcija super,uspjesna klinika.A mi cekamo da se otvori Bahceci u Sarajevu,cekamo zeljno.
Romi hocete ipak probat micro?? mi odlucili od biopsije jedino to cemo napravit i to samo jednom,da vidimo postoji li sansa za nase biolosko dijete,nebih si oprostila da nepokusamo doci do svog dijeteta a ovo je jedini pouzdan nacin za nas sa teskom azo da se vidi imali sto unutra::roll:

tuzna
22.05.2012., 09:32
Tuzna gdje si,jel planirate sto??
nista jos,cekamo taj Bahceci i dr.Emrea i konacni pokusaj microtese....pa da vise dignemo ruke od svega!

Na pocetku ove teme koju je tuzna otvorila,a po meni je najbolja i dala nam je najvise informacija(tuzna hvala ti), ima jedna teta sanja79,koja je uspjela od prve doci do bebaca(isli na biosiju-micro tese valjda)i nasli malo plivaca i od prve uspjeh, e pa bas nam ulijeva nadu nama sa azoo tezom neopstruktivnom zato jel sam procila na jednoj drugoj temi da je opet trudna,ali posto je ona samozatajna nije se pohvalila,mozda curke koje su bile snjom u kontaktu znaju nesto vise.,bas me zanima da nam se bar javi,malo proviri na ovu temu gdje je nekad i ona bila i da nam ukratko isprica kako je opet uspjela.Koliko sam citala njene postove imali su jos nesto smrznutih plivaca u Gentu,a tko zna mozda je i prirodno uspjela??.Jako brzo i drugi bebac bas ulijeva nadu.,sanja79,svaka cast .pozz curke

ja se sjecam Sanje,cak smo nekad razmjenjivale pp- znam da im j euspjeloo iz prve u Gentu,nisam znala za drugu bebu,al cisto sumnjam da je prirodno.bit ce da je bilo zaledenih spermija i d asu ponovo isli na vto,samo iskoristili te plivace.da,steta je sto nam ne navracaa i podijeli iskustvo sa nama....
svima :*

postoji nada
22.05.2012., 09:48
Tuzna potpisujem te potpuno jednom micro-tese ako Bog da u Sarajevu u Bahceci i to je to,zatvaramo stranicu ,predugo se mucimo.Drago mi je da se javis ipak si ti jako dugo ovdje ,dala puno vaznih informacija i pokrenula ovu temu :*

Ma i ja mislim da je ipak isla po ostatak smrzlica,jel je pisala da im je jos ostalo,zaista bi cudo bilo da je prirodno al eto neznam i cuda se dogadaju.,cini mi se da je njenom malcu 2,godine i eto druge trudnoce,pa to je predivno,nek joj samo bude sve u redu i sretno. pozz curke

Rominka
22.05.2012., 10:41
Bub@ pretrage se rade kako bi se ustanovilo je li možda genetski, odnosno sve te pretrage vode jednoj stvari a to je da znate imate li neopstruktivnu ili opstruktivnu azoo kako ni znali posuzeti naredne korake. to je teška borba i to uvijek svima kažem, no ako zajedno idete u sve to, ako zajedno žvačete sve situacije koje naiđu, vjeruj mi da kad prođe godina-dvije-i više moći ćete se i naasmijati na svoj račun i biti ćete sretniji. neće uzimati više zdravo za gotovo jedno drugo ni vašu ljubav. svaka pretraga je korak naprijed iako se to nekada ne čini.
postoji nada iskreno se nadam da će te dvije klinike u našem bliskom susjedstvu početi s radom i da će zbilja posrijedi biti micro-tese jer to je jedino na što pristajemo. uistinu iščekujem neke lijepe vijesti iz sarajeva, iako ih ja nisam još kontaktirala. moram i ja odraditi pretrage prije - poslali su me na AMH test zbog loše reakcije na stimulaciju. da je sve bilo kako treba, bila bih to napravila već u travnju, no ovako čekam.
tuzna sjećam te se od prije jedno (neću reći koliko godina :))...imam osjećaj da svi čekam kraj jedng poglavlja, ma kakav on bio. jeste vi uspjeli što dogovoriti sa sarajevom?

Rominka
22.05.2012., 11:09
cure, jedno pitanjce...radi li ta klinika u sarajevu i kako da dođem do njih? zar nemaju stranicu...to nam je blizu i možda bi se dalo uklopiti u neki go na kraju ljeta, pa bih voljela ispitati, no ne nalazim nigdje podatke za sarajevo samo za tursku...

ji45
22.05.2012., 12:04
Pozdrav svima, odavno vas čitma, a nedavno sam se priključila na forum. Nažalost i mi živimo sa azzosp. i mm će uskoro morati na biopsiju testisa, te ukoliko se nađe spermija u tkivu idemo dalje...ima li itko istih iskustava i da li da idemo u CITO (ona nam je najbliža) ili KBC Firule, kolika je razlika u dugotrajnosti postupka, i sl. Hvala unaprijed.

Rominka
22.05.2012., 13:01
ji45 kako su vam to doktori objasnili ako se nađe ide se dalje?! zar planiraju zamrznuti ono što nađu? pitam jer to nije praksa kod nas, ne zamrzava se i to nas sve koči. ako gravitirate dalmaciji, pitaj cure sa pot u splitu koje imaju iskustva s citom.tamo ćeš dobiti info iz prve ruke. nadam se da ćete što prije ostvariti san ;)

postoji nada
22.05.2012., 13:55
Romi ima pp.,ja nekako mislim da tebe tamo sreca ceka,mozda zato nije uspjelo nazalost (znas sta):*

Tuzna je moj najveci fan ovdje he,he:-*

postoji nada
22.05.2012., 13:57
Romi neradi jos,zbog papirologije,ali su rekli obavijestit nas kad se sve sredi,.tako su nedavno javili meni a i tuznoj.,uglavnom pisi im draga

mrvica7
22.05.2012., 19:48
Pozdrav svima, odavno vas čitma, a nedavno sam se priključila na forum. Nažalost i mi živimo sa azzosp. i mm će uskoro morati na biopsiju testisa, te ukoliko se nađe spermija u tkivu idemo dalje...ima li itko istih iskustava i da li da idemo u CITO (ona nam je najbliža) ili KBC Firule, kolika je razlika u dugotrajnosti postupka, i sl. Hvala unaprijed.

evo mi smo u CITO i najprije ti dr. trazi nalaze hormona od muza i uglavnom ovisi o tome...nama je dr. preporucio punkciju i tako je bilo...
evo ovako, moja ginekologica iz Rijeke mi je preporucila za muza lijek iz Italije i zove se andrositol ali ga ima samo u Italiji za kupiti...jedan ubod na punkciji i nadjeno je dosta spermatozoida a na VV je nadjeno tek nesto punkcijom...pakiran je u vrecicama u obliku praska i mirise na red bull :-)...mm kaze da je ukusan...

DanijelSB
23.05.2012., 02:36
pozdrav svima :) koliko vidim na webu pise da je klinika otvorena u travnju , a evo i linka njihove sluzbene web stranice :
http://www.ivfsarajevo.com/

inace bolujem od azoo , prosle godine radjena prva i jedina punkcija testisa na VV , pri punkciji je nadjeno nesto spermija , no kako to tamo ne zamrzavaju .... u procesu sam pronalaska mjesta gdje bih mogao ponoviti postupak i pritom u slucaju da mi se nesto nadje da se i zamrzne . Ako zna netko gdje bih se to dalo izvesti unutar Hrvatske ili okoline molio bih da mi se javite sa informacijama , takodje ako imate kakva pitanja rado cu vam odgovoriti i probati pomoci ako mogu ;)

p.s. inace prije punkcije sam na svoju ruku privatno radio inhibin b koji je pokazao katastrofalnu normu od 20 uz opis teskog poremecaja spermatogeneze , fsh takodje iznad norme 17 , testosteron takodje ispod granice 8 , 30 , i unatoc tome svemu pri prvoj punkciji jednog testisa mi je nadjeno dovoljno za ivf i icsi postupak , tako da mozete zakljuciti po mome slucaju da unatoc svim tim nalazima mozete se nadati necemu , tako da ne uzimajte zdravo za gotovo negativne odgovore doktora donese na temelju losih nalaza . .

Inace muzevima bih preporucio tretmane refleksologije stim da se ukaze razlog i cilj do kojeg zelite doci osobi koja se time bavi .

tuzna
23.05.2012., 11:56
tuzna sjećam te se od prije jedno (neću reći koliko godina :))...imam osjećaj da svi čekam kraj jedng poglavlja, ma kakav on bio. jeste vi uspjeli što dogovoriti sa sarajevom?
ne,jos nista.rekli su da klinika samo sto nije otvorena... nama je to definitivno zadnja stanica...brrrrrrrr
rominka, mi smo stare znanice:yes: nazalost,jos pokoja stara "asoo statisticarka" je tu jer je vecina svoj problm rijesila ili kroz uspjeh biopsije i VTO,ili kroz donaciju ili kroz usvojenje. ja se jos nigdje ne pronalazim i nikako do kraja puta,vise nevazno kako ,vazno je da jos do kraja nisam dosla i to mi oduzima strasno puno energije,zivaca...ma,mladost mi prode u ovoj borbi sa suparnikom sa kojim,ocito,nemam gotovo nikakvih izgleda.

Tuzna je moj najveci fan ovdje he,he:-*
ah,nado, svoje iskustvo(nazalost, dugogodisnje) rado,vrlo rado, dijelim sa svima.
i ponovit cu opet: microtese je svakako bolja opcija od biospije i nisam sigurna koliko je dobro trositi vrijeme i zivce na biopsiju,ako vec postoji micro -postoji kao realna mogucnost(nije bas sad preskupo da si ne mozemo priustiti).
ostavlja manje oziljaka fizicki,a i nekako psihicki rascistis sa sobom kakve su sanse.mi se 5-6 godina vrtimo u krug i jos uvijek cekamo micro kao zadnju opciju.

tuzna
23.05.2012., 12:09
inace prije punkcije sam na svoju ruku privatno radio inhibin b koji je pokazao katastrofalnu normu od 20 uz opis teskog poremecaja spermatogeneze , fsh takodje iznad norme 17 , testosteron takodje ispod granice 8 , 30 , i unatoc tome svemu pri prvoj punkciji jednog testisa mi je nadjeno dovoljno za ivf i icsi postupak , tako da mozete zakljuciti po mome slucaju da unatoc svim tim nalazima mozete se nadati necemu , tako da ne uzimajte zdravo za gotovo negativne odgovore doktora donese na temelju losih nalaza . . .

ovo je bas za :-o, ali i za :klap:

nadajmo se da ce jos ovakvih slucajeva biti...

hedoniza
23.05.2012., 12:45
Bili u infektologa radi leukospermije- Odg. infektologa na sve: To nema veze sa sg i sk to je potez ocajnika .. sve sta mozemo je ivf.. uh uh

Rominka
23.05.2012., 13:54
hedoniza pa nije ivf strašan...na kraju puta svi završimo tu. nemoj se bedirati i samo hrabro naprijed :)

hedoniza
23.05.2012., 14:56
hedoniza pa nije ivf strašan...na kraju puta svi završimo tu. nemoj se bedirati i samo hrabro naprijed :)

ma znam ja to svjesna sam toga samo ona recenic- potez ocajnika- to me je onako malo potreslo.. nekako ruzno zvuci..

Rominka
23.05.2012., 15:14
nazalost, u ovoj situaciji smo svi očajnici koji će posegnuti ama baš za svime što bi moglo dati neko rješenje ili pojašnjenje. nemoj si dozvoliti da te njihova grubost dira. a s nekim odmakom, kasnije ćeš shvatiti da je bolji doktor onaj koji ti ne tepa već je brutalno iskren - vjeruj mi da zbog takvih ne gubite vrijeme već gurate naprijed.

hedoniza
23.05.2012., 21:57
Drage moje evo da vam se javim..
Danasnji dan mi je protekao u znaku savjeta, pregleda i doktorskih izjava.. Prvo jutros smo bili na krizinama infektologa i reklai kako u spermiokulturi se nalazi poveci broj leukocita i da je bilo nesto bakterija e.colli i enteroccocus, kad smo to ljecili spermiogram se popravio.. Na sto nam je on rekao da to nema veze sa vezom da to nije pomoglo popravku spermiograma jer spermiogram ne ovisi o leukocitima i da je to potez ocajnika, bas lijepo od njega receno.. Drugo ja sam isla po svoje nalaze koji su bili sasvim u redu a jedni jos uvjek nisu gotovi... Trece idemo uSalos-a u polikliniku kod urologa gdje je bila snimka uz testisa, mjehura i prostate i testikularni vrecica,
NALAZ_: na desnom testisu blaga varicocela, nekakva upala prostate, na lijevom testisu kriptohizam koje nema funkciju.. Savjet od svih definitivno ivf, ali kod urologa postoji mogucnost operacije blage varicocele, ali on nemoze garantirat da bi to popravilo spermiogram, ja ga pitam na to pa kako to da su tako nagle oscilacije u spermiogramu od 0-32 miliona, a on meni na to da je to njemu isto interesantno i da nema odgovora jer da nije imao takav sluca od azoo da skoci naglo do oligo ili cak normo ali radi muzevih godina da mi mozemo pokusavat prirodno ali da je to za prvo djete gubitak vremena da idemo na ivf da je sad na nama bilokakva odluka. Sad vas bih lijepo molila za misljenje vase, vise neznam ko je lud... Hvala

Buba@
23.05.2012., 22:14
hedoniza moje skromno mišljenje da je da idete na IVF dok ima tih miliona, ja bih bila sretna kad bi imala tu mogućnost, ili eventualno zamrznite uzorak za svaki slučaj ako niste spremni jos za ivf

hedoniza
24.05.2012., 11:38
Buba@ imamo jedan uzorak zamrznuti, ali definitno smo spremni ici na ivf, samo sad dolazimo do dijagnoza koje nismo prije uopce radili ni znali da ih imamo.. Sad sve moze a i nemora biti, samo sta se tice ivf, posto nce nam to biti prvi rado bih pricekala novi zakon o mpo..

postoji nada
24.05.2012., 14:42
DanijelSB., svaka cast hvala sto si se javio.ja sam pomalo u soku sa ovakvim nalazima nadeni puncijom spermici???to je cudo,cudo prirode.Sad znam da necemo vaditi inhibin jel ocito nije dobar pokazatelj ako sa nalazom od 20 ih ima?? Jedino sto je najbolji poklazatelj to je genetika,ako je ona u pitanju.Znaci mi jos microdelecije izvaditi i spremni za Bahceci i Sarajevo.
Sto se tice zamrzavanja kod nas toga nema u hr.i nece biti doslo je ipak do promjene da to usvoje zasad nista od toga.,rece mi doktor prije 2.mjeseca.,jedino vani Slovenija,Ceska ili neka druga zemlja ovisi gdje vam odgovara.

Tuzna,Romi i svi ostali koji jedava cekaju Bahceci U Sarajevu valjda cemo ga uskoro docekati i da mozemo reci svima ..... da to je vrijedilo cekati...... :kokice:

Rominka
24.05.2012., 20:00
nađemo se u sarajevu na ćevapima :)

postoji nada
25.05.2012., 11:05
nađemo se u sarajevu na ćevapima :)

:njam: uh da na Bascarsiji su najbolji(tako kazu svi),, imali sto ljepse od Sarajevskih cevapa??,jos da nam budu sretni pa da se mozemo opet vratit uh,uh

postoji nada
25.05.2012., 11:25
juhu ,bravo,bravo (na drugoj temi) curke pise da je nasa medeni rodila 18.5.curku, zato se ona nama nejavlja ,bude sigurno kad ulovi vremena od bebi
ajme cestitamo roditeljima i bebici dobro nam dosla , a sad nek uzivaju sa svojom curkom :-D

888
27.05.2012., 23:31
nova sam na forumu, ukratko borimo se sa neopstruktivnom azoospermijom skoro 3 godine. obašli smo sve i svašta, zadnje je bila slovenija gdje smo radili punkciju i niije nađen ni jedan spermić....svi nalazi ostali ok...tako da bi ja na forumima saznala za lijek sper hope..naručili smo ga i stigao je čak iz Amerike za 5 dana..terapija traje 6 mjeseci pa ćemo vidit

888
27.05.2012., 23:47
nova sam na forumu, muž ima neopstruktivnu azoospermiju i da ne duljim naručili smo sper hope i stigli su nam lijekovi, već nakon 5 dana..jel ima neko od vas iskustva s ovim???terapija traje 6 mjeseci

aboni76
28.05.2012., 09:08
juhu ,bravo,bravo (na drugoj temi) curke pise da je nasa medeni rodila 18.5.curku, zato se ona nama nejavlja ,bude sigurno kad ulovi vremena od bebi
ajme cestitamo roditeljima i bebici dobro nam dosla , a sad nek uzivaju sa svojom curkom :-D

Čestitke roditeljima, da im je curica živa, zdrava, sretna i da uskoro dobije bracu ili seku :-)

Rominka
28.05.2012., 11:23
bok 888 :) nadam se da ćeš brzo otići s ovog foruma :) o tom smo lijeku pisali, ali čini mi se da ga nije nitko nabavio, ako griješim već će me netko ispraviti. u svakom slučaju, neka vam pomogne.

boss
28.05.2012., 15:34
888 javi nam da li djeluje taj lijek, i meni se cini da ga svi spominju al jos uvjek niko ga nije kupio i oprobao, drzim fige da vam pomogne.
mozes li mozda napisati sastav tog lijeka sa kutije.

888
28.05.2012., 15:45
upravo smo ga preuzeli s carine, sutra ga moj muž počinje pit... evo na bocama ne piše sastav tablete imaju miris na nekakve trave i još uz tablete smo dobili multivitamine...moj muž je čitao o ovom doktoru što nam je ovo spremio, on je objavio rad u nekom znanstvenom časopisu o azoospermiji i djelovanju ovih tableta na poticanje rada spermatogeneze..pa ćemo vidit???

888
28.05.2012., 15:58
boss upravo smo donijeli tablete s carine...sastav ne piše, uz tablete moj muž je dobio i multivitamine sve miriše na nekakve trave..Boga pitaj šta će od ovoga bit??

888
28.05.2012., 16:19
:yes:

Rominka
28.05.2012., 16:59
Čestitke roditeljima, da im je curica živa, zdrava, sretna i da uskoro dobije bracu ili seku :-)

Veliki potpis <3 sad samo uzivajte

boss
29.05.2012., 09:03
888 kako nema sastava,i koliko te je izasla tura tj koliko evrica za koliki period pijenja.

888
29.05.2012., 14:16
370 KM i carine još 120 KM..komplet tablete smo dobili za terapiju od 6 mjeseci

Rominka
30.05.2012., 07:25
drage moje, ukoliko me još kakva štupideca ne stigne u lipnju bih mogla obaviti veliki dio pretraga, i mm i ja.od svih koje nam predstoje, samo se za jednu naručujemo. napokon :)

sos15
30.05.2012., 20:56
drage moje, ukoliko me još kakva štupideca ne stigne u lipnju bih mogla obaviti veliki dio pretraga, i mm i ja.od svih koje nam predstoje, samo se za jednu naručujemo. napokon :)

Kad planirate u postupak? Gdje ćete raditi? Mi smo, ako sve bude išlo po planu, krajem jula u Pragu. Može li mi neko reći šta ste sve od nalaza nosile na konsultacije?

vesnam
31.05.2012., 11:08
Vidim da se neki od vas raspituju o zamrzavanju sperme, rad se u Srbiji u Leskovcu, klinika za VTO, imate njihov sajt na internetu. Ima još na par mesta, samo moram malo da iskopam po netu pa ću vam javiti.
Mi smo zainteresovani za sperm hope pa ako bude nekih pozitivnih rezultata javljaj te

Rominka
31.05.2012., 14:21
sos mi smo sve konzultacije i pripreme odradili putem maila/telefona. iskreno, od pronatala smo odustali baš zbog činjenice što su inzistirali da se za konzultacije mora doći u Prag. treba im dostaviti sve nalaze koje vas traže. a to bi ti oni trebali reći.
mi sada idemo odraditi pretrage, a postupak će čekati nalaze pa kad budemo pametniji ćemo odlučiti :)

bmaric
31.05.2012., 15:27
Romi, hocete li sada pokusati preko hzzo-a ili opet sve sami?

Rominka
31.05.2012., 16:49
Ja bih pokusala sa zavodom, ali necu moci doci u Zg 3dc sto Alebic inzistira. Njemu ne vrijede papiri od drugih kolega nego hoce sve isponova... To mi pak uzima vremena, pa ne znam... Jer nije mi zg tako blizu :/

bmaric
31.05.2012., 18:01
Ajme sto kompliciraju!!! A sto misli raditi 3. dc? Pretpostavljam da su hormoni, a i tako ih on ne vadi vec u laboratoriju...

888
31.05.2012., 19:34
tužna, vidim da vi imate problem sa neopstruktivnom azoospermijom pitam zato što je i kod nas taj tip. pa da se sad ne vraćam na početak foruma možeš mi reć kakvi su Vam ostali nalazi...kod nas na prvim nalazima FSH bio povišen i testotero u nalazu spermiograma povećan broj leukocita međutim sad je to svedeno na normalu...radili TESU na Cito poliklinici i punkciju u Sloveniji....nijedan spermić nije nađen :-(
sad će skoro godinu dana da nismo ništa poduzimali vezano za to,jedino vitamini, čajevi matična mliječ i sad sper hop pa ćemo radit nalaze

tuzna
01.06.2012., 07:33
888, vidis...gotovo svi ovdje imamo problem sa neopstruktivnom...nazalost.

kod mm su svi nalazi ok,osim nizeg inhibina, i testosterona blizeg donjoj granici.

dakle,enma tu neke mudrosti: svi hormoni ok,genetika takode,a nigdj eniti jednog spermija ni biopsijom.

Rominka
01.06.2012., 09:48
ufff...malo sam razočarana iako ne znam zašto....upravo sam zvala bolnicu zbog pretrage inhibina b kod mm....naime, s obzirom na našu dijagnozu (azoo) pretraga se plaća...ostala sam skroz zatečena...

sos15
01.06.2012., 10:23
Što se tiče Pronatala, mislim da je došlo do promjena. Nama nisu tražili da dođemo na konsultacije, rekli su da mi pripremu može odraditi i moj MPO, ali s obzirom da mi idemo svakako u Prag zbog mm, onda sam ja tražila da mi odrade konsultacije. Samo čekam tačan termin, ali i to bi mi trebali javiti sl. sedmice. Rekli su mi da ponesem sve svoje nalaze, ali ja nisam ništa od nalaza radila jer je akcenat bio na mm. Pitaću ih konkretno za nalaze sledeći put.

Tužna, hvala na info za Helixlab, super je što ne moramo ići tamo. Dogovorila sam s njima da pošaljem nalaze po prijateljima koji danas idu za Beograd, tako da bi sledeće sedmice već mogla znati rezultate. Naravno, nije mi odobreno od Fonda za te nalaze, tako da sve moram sama platiti. Inhibin smo takođe morali sami platiti, ali kod nas on nije skup: 20 EUR.

marijakr
01.06.2012., 14:32
Ne stignem sve citati tako da bi molila ako mi tko moze malo pojasniti suprugove nalaze. Sve je ok,fsh,testesteron,kariotip,velicina,oblij,nema variokele ali u speemiogramu nula. Bili smo tu kod nas na tesa postupku i nisu nasli nis. E sad ja citam da vasi partneri piju neke preparate pa me zanima dal imamo mi kakve sanse posto smo bili na tesi. Inace imamo bebu iz praga sa donorskom spermom

888
01.06.2012., 16:26
marijakr, nakon koliko ste se odlučili na donorsku spermu, jeste prije probali nešto od vitamina il tableta ?? kod nas je ista situacija sto se tiče nalaza, ali evo čekamo dok muž popije ove tablete Sper hop pa da vidimo hoće bit pomaka????

888
01.06.2012., 16:30
ja osjećam da će nalazi biti bolji :oop
marijakr koliko vas je koštao Prag

marijakr
01.06.2012., 18:09
Mi to nismo platili nista jet nam je drzava odobtolila posto toga tu nema. Platili smo sami smjestah u pragu al mislaim da kosta 2400 e plus ljekovi. Mi se spremamo opet ako nam odobre zahtjev

Rominka
01.06.2012., 18:48
Mi to nismo platili nista jet nam je drzava odobtolila posto toga tu nema. Platili smo sami smjestah u pragu al mislaim da kosta 2400 e plus ljekovi. Mi se spremamo opet ako nam odobre zahtjevto je ta cifra, 2400 eura plus cirka 1000 lijekovi (ovisno o protokolu)

888
01.06.2012., 20:58
mi smo iz BiH , ne znam kako to kod nas zakonski ide ??

888
01.06.2012., 21:01
marijakr kad ste tražili od države financisku pomoć, od čega ste prvo krenuli?

aboni76
01.06.2012., 21:14
mi smo iz BiH , ne znam kako to kod nas zakonski ide ??

Ako si mislila na finansiranje od strane države i ako si iz Federacije, koliko sam ja do sada shvatila ne ide nikako (možda ipak ima cura koje više znaju od mene pa neka me isprave ako griješim)...

marijakr
01.06.2012., 21:24
Od zdrastvenog osiguranja ima tiskanica koju ti popuni mpo lijecnik ( tiskanica za upucivanje na lijecenje u inozemstvo ) tome prilizis sve nalaze,ja sam pisala i pipratno piasmo i to sam slala u zdrastveno. Pa nazovi u zdrastveno il pitaj doktora kakva je kod vas procedura.

888
01.06.2012., 21:44
marijakr, hvala ali mislim da po tom pitanju ne možemo ništa napravit u našoj državi...

sos15
01.06.2012., 21:56
marijakr, hvala ali mislim da po tom pitanju ne možemo ništa napravit u našoj državi...

Ako si iz RS, moraš dobiti preporuku za liječenje van RS od MedicoS i s tiom preporukom i svim nalazima predaješ zahtjev u Fond, onda te oni na lijep način odbiju :evil:, u smislu da nemaju potpisan ugovor sa Pragom, ali ako odlučiš da sam isfinansiraš postupak, imaš mogućnost da tražiš da ti refundiraju, pa ukoliko to odobre onda ti refundiraju do iznosa koji plaćaju MedicoS. Nigdje ne navode razloge zbog kojih bi ti odobrili ili odbili refundaciju.
Što se tiče biopsije ili punkcije za tm, to nije predviđeno za refundaciju, pa moraš sam snositi troškove.
Takođe, troškove lijekova, pravoza i smještaja plaćaš sam.8-)

888
02.06.2012., 10:47
mi smo iz FBiH

boss
02.06.2012., 11:17
888 na zalost posto ste iz federacije nemate nikakve sanse da vas finansira drzavni fond, vama jedino ostaje da se sami finansirate iz sopstvenog dzepa. opet u rs se moze nekako i izganjati vani da ides o njihovom trosku.
strasno je zalosno sto u istoj drzavi zivimo u istu kasu porez placamo a jedni imaju pravo na postupak od fonda a drugi ne .

888
02.06.2012., 12:06
žalosne države u kojoj živimo, pričekat ćemo dok ova terapija prođe, pa ćemo vidit šta dalje..........

marijakr
02.06.2012., 12:47
marijakr, nakon koliko ste se odlučili na donorsku spermu, jeste prije probali nešto od vitamina il tableta ?? kod nas je ista situacija sto se tiče nalaza, ali evo čekamo dok muž popije ove tablete Sper hop pa da vidimo hoće bit pomaka????
Nismo ti mi koristili nikakvu terapiju jer su nam rekli da nems smisla kaj je to kaj vi koristite

888
02.06.2012., 13:18
marijakr svaki doktor drugačije priča,naj gore što ni oni puno ne znaju o tome bar na ovom području............. muž uzima tablete Sperm hop i u kontaktu je sa doktorom Abdulahijem, on je objavio 5 znanstvehih radova o azoospermiji a on nam je i poslao tablete.
pa ćemo vidit

marijakr
02.06.2012., 16:37
nisam cula za tog doktora ni za te tablete. Mozes mi malo objasniti,kolko ste to platili.
Moj suprug ima 37 godina pa nam se nije dalo natezat al sad kad imamo bebu probali bi i mi nesto. mozda nas iznenadi

DanijelSB
02.06.2012., 18:09
Vidim da se neki od vas raspituju o zamrzavanju sperme, rad se u Srbiji u Leskovcu, klinika za VTO, imate njihov sajt na internetu. Ima još na par mesta, samo moram malo da iskopam po netu pa ću vam javiti.
Mi smo zainteresovani za sperm hope pa ako bude nekih pozitivnih rezultata javljaj te

Hvala puno na informacijama .

888
02.06.2012., 20:43
otiđi na stranicu http://www.spermhope.com/, pošalji doktru mail i dobit ćeš odgovor, ono što on preporučuje i njegovo mišljenje..samo treba poznavat engleski malo bolje, ali ima google prevoditelj..mož je to plati preko kartice stiglo nam je brzo, oko 370 KM nas je došlo + troškovi carine..jel kod vas neopstruktivna azoospermija??

marijakr
02.06.2012., 21:42
Da neoprokstivna azoo. Ni sama neznam sta to je

u dobru i zlu
04.06.2012., 13:21
Jel ima netko od vas da je na VV? Sad sam na drugom forumu pročitala, da je žena išla na prvi pregled na VV (muž joj isto ima azoo) i dr. joj rekla da je punkcija po novom zakonu ukinuta, da nemaju šta ćekati, poslala ih s tim nalazima što su imali odmah na Merkur kod urologa i on njenog muža naručio za 2 tjedna na biopsiju, kao ako nešto nađu zamrznut će, a ona do tada mora napraviti briseve i još hormone i idu u postupak! To je bilo 25.5. Meni sad ništa nije jasno, ja sam bila 15 dana prije nje i nije mi ništa dr. govorila?! Navodno su 22.5. ukinuli punkciju.

888
04.06.2012., 18:10
Tužna , jeste li vi možda radiili micro tesu u novoj poliklinici Bahceci Sarajevo, mislim da se tako zove? vidimda si nešto pisala o njima a i ja sam čula za njih?

hedoniza
04.06.2012., 23:14
dragi moji azoo, evo da vam se javim sa vremena na vrijeme, nama opet problem, moramo odgoditi mpo.. Meni stitnjaca proradila i to tsh visok.. Boze me prosti kao da citavo vrime nam nesto neda na taj mpo ici..

tuzna
06.06.2012., 14:52
Tužna , jeste li vi možda radiili micro tesu u novoj poliklinici Bahceci Sarajevo, mislim da se tako zove? vidimda si nešto pisala o njima a i ja sam čula za njih?

nismo.oni jos nisu poceli sa radom.ali ,svakog trena mogu poceti.
kad se to konacno desi,onda cemo cekati da vidimo kako i kad ce dolaziiti urolozi i kako ce se organizirati te operacije koje ce raditi turski ljekari....
nadajmo s e sto prije tome :klap:

888
06.06.2012., 16:22
samo što nije lako bit prvi u ovoj poliklinici?? mislimda puno ljudi čeka da počmu s radom, a kakve su im cijene al ako ne zamrzavaju sperme kakav učinak?

sos15
06.06.2012., 16:58
Stigli nalazi mirkodelecija - uredan!:-D Sad još da potvrde termin za biopsiju i to je to!

888
06.06.2012., 17:41
baš dobro, neko ima pozitivne rezultate. otkad smo saznali za azoospermiju a ima dvije godine, nijedan pozitivan rezultat..to je bilo sve gore od goreg nikad kraj ..
a gdje ste radili mikrodeleciju, i koliko vas je koštalo?

sos15
06.06.2012., 17:52
Vjeruj da te razumijem, kod nas su svi nalazi loši, svaki gori od prethodnog. Jedino su nam kariogam i mikrodelecije uredni! Prosto nisam mogla vjerovati kad sam vidjela. Već sam se pripremala da će i oni biti loši.
Mikrodelecije smo radili u Beogradu u Helixlab-u po preporuci tužne. Cijena 9.000,00 dinara, to ti je oko 170 KM. Može se slati uzorak i poštom, ali mi smo po prijateljima poslali i nalaz gotov za 5 dana. Danas mi poslali mailom rezultat, a stiće original poštom.

888
06.06.2012., 20:21
odlično, ako nam ne bude dobri rezultata nakon ove terapije sa sperm hop. naj bolje nam je uradit ili kariogram ili micro tesu u ovoj novoj poliklinici u Sarajevu, Bahceci..

tuzna
07.06.2012., 08:35
Mikrodelecije smo radili u Beogradu u Helixlab-u po preporuci tužne. Cijena 9.000,00 dinara, to ti je oko 170 KM. Može se slati uzorak i poštom, ali mi smo po prijateljima poslali i nalaz gotov za 5 dana. Danas mi poslali mailom rezultat, a stiće original poštom.
sos, :klap:

888, koliko znam, Bahceci će da radi MICRO, zamrzavat će spermije i radit će sve metode vantjelesne, to je jedna od najboljih(i najskupljih nažalost :-|) evropskih klinika.
nekako razmišljam ovako: nama je svakako platiti tu neku cijenu VTO, samo nam je sad prednsot što će biti tu blizu i što su sigurno troškovi puta i smještaja (i vama iz Hr) mnogo manji nego da idemo u Istanbul.
meni je jako važno da doktori budu iz Turske, ili bar da oni sve nadziru. mislim da bi bilo odlično biti među prvim pacijentima u ovoj klinici,jer nekako je logično da će tim pacijentima posvetiti najviše pažnje jer će tad, na početku, imati najviše vremena.
živi bili pa vidjeli!

aboni76
07.06.2012., 09:15
Stigli nalazi mirkodelecija - uredan!:-D Sad još da potvrde termin za biopsiju i to je to!

Supeer :klap::klap::-D:-D

888
07.06.2012., 13:07
tužna, imaš pravo. Moj je muž skeptičan prema tome zbog toga što tek počinju radit na ovim prostorima..ali to je odlično, nama je sarajevo udaljeno 2 sata vožnje..dosad šta smo god radili morali smo ić dalje, Split, Zagreb pa Mariboro..a svaki nalaz gori od goreg :-(
al smilovat ce se i nama dragi Bog, i biće nade i za nas azooborce.
medicina napreduje svaki dan, to je istina ako ništa i ovo u Americi je meni veliko, što muž pije ove tablete Sper Hop , mislim da će i od toga bit pomoći.
A što je naj gore ni liječnici na ovom prostoru ne znaju ništa puno o problemu azoospermije, moj muž je iz te branše i što je naj gore on ne može pomoć sam sebi a liječi druge
ljude. A hajde ti budi pametan ???

sos15
11.06.2012., 19:00
Cure, jeste li dobile mail od Bahceci? Javili su da se od sutra može naručivati za konsultacije. Ja sam kao i suprug 888 malo skpetična, bojim se da će ti doktori iz Turske doći par puta i obučiti naše doktore, a ovi će se učiti na nama. S druge strane, mm bi radije tu ako je povoljnije od Praga, mada smo već dogovorili termin i čak i smještaj rezervisali. Ne znam šta je pametnije, bojim se šta god da odllučim da ću pogriješiti.

tuzna
12.06.2012., 09:37
sos,ako je vec prag rezervisan, ja bih isla tamo ,pa da vidis ... ko zna,mozda se desi da uspije tamo iz prve.
tamo su doista stručni ljekari...govorim iz iskustva(mada nisam neki pobornik Pronatala,nemam neko previse lijepo iskustvo sa njima...ali,stručnost je jedno, ljubaznost drugo).

uvijek ti postoji opcija da novi postupak odradis ovdje i pokusas ponovo.nece pobjeci nigdje, a vec ces nakon nekog vremena imati iskustva drugih u Bahceci klinici.

ja se iskerno nadam(stavise, vjerujem) da će doktori ipak biti iz Turske jer ipak je ovo turska klinika,ne bosanska...a ova klinika ima veliku reputaciju...ajde,bit ce skoro iskustava...cim nesto saznam,javljam vam.

drzim svima fige,i sebi...

888, koliko dugo tvoj muz pije sperm hope? 3 mjeseca?pa ponavljati nalaz?
ajde,mozda i to upali,pa da svi navalimo na sperm hope ;)

sabas
12.06.2012., 11:17
Ja sam se narucila u cetvrtak u kliniku Bahceci , koliko ja imam informacije svi dr ce biti iz Turske. Do sada sam imala pozitivna iskustva na pregledima (dr Turkinja) kod njih ovdje u Sarajevu nadam se da me nece razocarati jer ih vec dugo cekam

tuzna
12.06.2012., 12:00
:klap: cekamo informacije sa nestrpljenjem!!!!!!!!!

888
12.06.2012., 13:41
tužna, moj muž pije tablete ima mjesec dana a ima tableta još za 5 mjeseci. Pa u 12 mjesecu radi nalaze ako Bog dragi da
ja imam nade da će pomoć,a ako ovo ne uspije onda idemo u kliniku Bahceci..
biće do 12 mjeseca rezultata u ovoj klinici, vidit ćemo iskustva ljudi a i vidit ćemo jel ove naše tablete pomažu
ovi 6 mjeseci mi je ko 6 godina :-)

aboni76
12.06.2012., 15:51
Cure, jeste li dobile mail od Bahceci? Javili su da se od sutra može naručivati za konsultacije. Ja sam kao i suprug 888 malo skpetična, bojim se da će ti doktori iz Turske doći par puta i obučiti naše doktore, a ovi će se učiti na nama. S druge strane, mm bi radije tu ako je povoljnije od Praga, mada smo već dogovorili termin i čak i smještaj rezervisali. Ne znam šta je pametnije, bojim se šta god da odllučim da ću pogriješiti.

:-D:-D super vijest...

Ja se slažem sa tuznom vezano za tvoju dilemu da li u Prag ili u Bahceci...Kada ste već sve organizovali možda tamo da probate...

sos15
12.06.2012., 22:12
Odluka je pala! Idemo u Prag! Danas sam zvala i Bahceci, nisu me se dojmili. Kao prvo, djevojka na informacijama nije znala šta je mycroTese:-o, a kad se raspitala o tome, nije mi htjela reći cijenu IVF ni okvirno, već samo insistira na dolasku na konsultacije. Šta god sam je pitala, odgovor je isti: Samo doktor može dati te informacije, pa morate doći na konsultacije.
Čitala sam i na drugom forumu da ima još djevojaka koje su razočarane njihovim pristupom. Nadam se da je to prvi dojam, posebno što znam koliko ima parova koji polažu nadu u ovu kliniku. Ko zna, što kaže [B]tužna[B] možda i mi budemo morali kod njih pokušati, mada o tome ne želim razmišljati.

aboni76
13.06.2012., 11:01
Sos sretno u Pragu! Nadam se da će Bahceci ipak biti dobri, kao što ti reče dosta nas polaže nade u ovu kliniku. Ja sam naručena na konsultacije 23.6., pa ću vam javiti svoje utiske....Pozz svima!

tuzna
13.06.2012., 12:06
pa.da...evo i mene...juce sam i ja zvala da vidim kako stoje stvari u toj klinici i javio mi se neki mlad muskarac,koji odlicno poznaj emateriju vto, microtese, eventualnih terapija...
i ja sam rekla da cu zvati da zakazem termin iduce sedmice. da odem na konsultacije i da vidim kkao to fukcionira.
kaze on da ce dr emre definitivno dolaziti.pokusavat ce praviti grupice,ono tipa 5 ljudi za micro,pa on dode.(tako rade i u Mariboru za obucnu tese),ali u slucaju nemogucnnosti da neko ceka,dr ce doci i zbog jednog pacijenta.
pred nama je vrijeme, vidjet cemo kako ce to u praksi da izgleda....
sretno svima

Rominka
13.06.2012., 13:45
Tuzna, a jesu vam spominjali cijene i zaledjivanje? To meni/nama konkretno igra najbitiniju ulogu?

sos15
13.06.2012., 14:48
Tuzna, a jesu vam spominjali cijene i zaledjivanje? To meni/nama konkretno igra najbitiniju ulogu?

Ovako, mycrotese je 2000 KM (oko 1000 EUR), zamrzavanje 300 KM i vrijedi za jednu godinu, svaka sledeća godina po još 300 KM.

sos15
13.06.2012., 15:39
Upravo mi je stigao mail iz Bahceci, evo šta pišu:

Postovani,

Za sve sto vam treba stojimo vam na raspolaganju, svaki radni dan od 09:00
do 17:30 sati. Pozovite i dogovorite svoj termin za konsultacije.

Cijena za Micro-TESE u nasoj klinici je 1.000 EUR. Isti dan nakon
Micro-TESE, pacijent moze biti otpusten. Preporucuje se da pacijent ostane
bar jedan dan u Sarajevu da se relaksira.

Da, postoji mogucnost zamrzavanja spermatozoida.

Cijena za ICSI u nasoj klinici je 2.000 EUR. Cijena lijekova nije
ukljucena u iznos.

Sretno!

Bahceci BiH IVF Centar
062 051 312
033 420 194

Možda sam ja zatekla radnicu nespremnu, ali sudeći po mailu i po iskustvu tužne, rekla bi da će to kod nih profunkcionisati.

Svim curama koje se odluče za Sarajevo želim sreću.

Rominka
13.06.2012., 21:59
Ovo su zbilja jako dobre vijesti ;) mi smo bas obavili inhibin i mikrodelecije... Ocekujem uskoro nalaze pa cemo po njima znati hocemo li na micro ili ne. Uzbudjena sam sada i pozitivna. ....dobro ce dobrim vratiti....

hedoniza
14.06.2012., 12:40
Dragi moji evo da vam se javi da su moji nalazi svi gotovi i da je sve u redu osim stitnjace... Drugo bila sam na pregledu privatno i saznala da nema uobicajan poremecaj rada stitnjace kao vecina zeni i tu oscilaciju hormona, vec nekakvu autoimunu bolest? Tako dr. kaze ali sreca nema cvorovova nije povecana ali na nekim mjestimaje hipohomogena.. Znaci dozivotnna terapija za sada eutirox 50 na za 6tj vadit krv, uglavnom moram je na 2 spustiti da bi uopce mogli uci u proces mpo.. Drugo bila na standardnom pregledu svog ginica i odjednom, sto nikad u zivotu nisam imala desi se i to da odjednom ja imam lijevi jajnik policisticni e sad, posto su spolni hormoni u redu, on je meni rekao da je na izgled policistican.. i da mi maternica izgleda ko da cu dobiti m, a ja je imala prije 11 dana ali samo 1 dan?..sad vise se nerazumijem nidsta odkud policisticni jajnik u mene nakon 25g?

boss
15.06.2012., 09:49
hedoniza nemoj se samo brinuti i meni su otkrili isto da imam autoimunu bolest na stitnoj i ja sam to rjesila sa tabletama za mjesec dana cak mi je moja dr na dan punkcije uspjela tsh nagurati tacno na 1 , tako da oko toga ne razmisljaj to se da srediti sa tabletama i ne prestavlja problem. a mogu ce je da je i taj jajnik policistican bas od stitne pa kad se nje rjesis rjesices se i tog problema. samo bez brige sve se to zna srediti.

sos15
15.06.2012., 19:26
hedoniza nemoj se samo brinuti i meni su otkrili isto da imam autoimunu bolest na stitnoj i ja sam to rjesila sa tabletama za mjesec dana cak mi je moja dr na dan punkcije uspjela tsh nagurati tacno na 1 , tako da oko toga ne razmisljaj to se da srediti sa tabletama i ne prestavlja problem. a mogu ce je da je i taj jajnik policistican bas od stitne pa kad se nje rjesis rjesices se i tog problema. samo bez brige sve se to zna srediti.

Boss,

Jesi li ti išla kod dr Milene Brkić? Da ne znaš slučajno gdje sad radi, čula sam da je otvorila privatnu ordinaciju.

Rominka
20.06.2012., 18:22
Prosli smo tjedan setali po Zg od bolnice do bolnice i obavljali pretrage...e pa, prvi nalaz je gotov. Inhibin b - 10, totalna koma...ali i ocekivali smo los rezultat. Sad jos cekamo i mikrodelecije i amh i sve mi se cini da mi u sarajevo mozemo samo na cevape ;) onako turisticki

sos15
20.06.2012., 19:08
Prosli smo tjedan setali po Zg od bolnice do bolnice i obavljali pretrage...e pa, prvi nalaz je gotov. Inhibin b - 10, totalna koma...ali i ocekivali smo los rezultat. Sad jos cekamo i mikrodelecije i amh i sve mi se cini da mi u sarajevo mozemo samo na cevape ;) onako turisticki

Nemoj gubiti nadu. Kod mm inhibin je ispod 7, pa su nam u Pragu dali šansu da se nešto nađe. Da ne spominjem koliko su ostali nalazi loši, izuzev kariograma i mikrodelecija, svi ostali su katastrofalni.

Ipak, nema predaje.

sos15
20.06.2012., 19:15
Cure,

ima li neka od vas primjer žalbe na rješenja Fonda? Danas sam dobila odbijenicu za refundaciju nalaza mikrodelecija, a kako nikad nisam pisala žalbe, dobro bi mi došao neki primjer, čisto da znam čim se trebam voditi.

hedoniza
21.06.2012., 15:58
Cure sto mislite vi od mom krvnom nalazu hormona AMH, ja inace imam 24g i on iznosi 2,84? Jel ima to ikakvih pravila kod punkcije i stimulacije?

anaši1507
22.06.2012., 10:11
Jel itko zna više o klinici Bahceci u Sarajevu? Neki kontakt?

anaši1507
22.06.2012., 10:33
Sos sretno u Pragu! Nadam se da će Bahceci ipak biti dobri, kao što ti reče dosta nas polaže nade u ovu kliniku. Ja sam naručena na konsultacije 23.6., pa ću vam javiti svoje utiske....Pozz svima!

znaci ti si sutra na konzultacijama? Jel moze tocan broj tel kad se zove iz hrv?

mare41
22.06.2012., 10:40
Cure sto mislite vi od mom krvnom nalazu hormona AMH, ja inace imam 24g i on iznosi 2,84? Jel ima to ikakvih pravila kod punkcije i stimulacije?
hedoniza, imaš posebnu temu o AMH, moraš napisati koje su ref. vrijednosti i u kojim je jedinicama nalaz

mare41
22.06.2012., 10:43
hedoniza, evo tema http://forum.roda.hr/threads/60001-AMH-godine-i-postupci/page8

sos15
22.06.2012., 10:49
znaci ti si sutra na konzultacijama? Jel moze tocan broj tel kad se zove iz hrv?

Bahceci BiH IVF Centar
0038762 051 312
0038733 420 194

anaši1507
22.06.2012., 15:15
SOS15 hvala ti puuuuno, upravo ih zvala,javila sr neka teta koja blage veze nema o nicemu,ali svaka joj čast zapisala sva moja pitanja na papir i rekla da ona ništa ne zna da joj dam broj tel na koji ce mi javit odgovore na pitanja kad pita. dr. Javila se za 10min sa svim odgovorima,hvala joj :-) uglavnom dr Emre je sad stalno u Sarajevu kaže mi teta da sad živi u Sarajevu i da on sve vodi, biolozi su isto iz Instanbula i med sestre,samo mi je sad čudno a tko onda vodi tu njegovu kliniku u Instanbulu kad živi u Sarajevu?

sos15
22.06.2012., 15:21
Nema na čemu! Pretpostavljam da je dr Emre već obučio ekipu u Istanbulu, a po potrebi (ili da kažem: na zahtjev) može otići u Tursku, nije preko svijeta. Vjerovatno će u početku on biti ovdje dok nekog ne obuči, a onda će dolaziti povremeno. Treba ga iskoristiti dok je ovdje.

Rominka
22.06.2012., 15:22
Anaši onu kliniku vjerojatno vodi vrlo uigrani tim s obzirom da rade vec godinama. On je sada potrebniji u Sarajevu dok ne stvori tim koji ce moci preuzeti te odgovornosti.

anaši1507
22.06.2012., 15:24
I ja sam to pomislila :-) ali ja kao nevjerni Toma :-), jel njegova klinika najbolja i Europi s obzirom na uspjeh?

anaši1507
23.06.2012., 13:09
ABONI76 cekam dojmove :-)

mostarka86
24.06.2012., 12:45
cure, otvorena je nova tema, potpomognuta u sarajevu (Bahceci) , pa ako možete tamo da nastavite temu o ovoj klinici, da imamo sve na jednom mjestu :*

aboni76
24.06.2012., 14:01
Dragi moji, juče sam bila na konsultacijama u Bahceci klinici. Doktor je iz Turske, sestre su naše i jedna od njih prevodi. Svi su jako ljubazni i trude se odgovoriti na sva pitanja. Ja sam došla bez mm, ponijela njegove nalaza (imamo nalaze hormona, testa na hlamidiju i krvnu sliku), doktor je sve pregledao ali mi je rekao da je potrebno da mm dođe da kod njih uradi spermogram i da on predlaže slijedeće: Da mm dođe i kod njih uradi spermogram, ako nađu nešto spermatozoida oni će ih zamrznuti i ponavljat će se spermogrami sve dok ne skupe dovoljno za vto. Rekao mi je da počne da pije Agrinmax for man. Ukoliko ne nađu spermatozoide na prvom spermogramu da dođe opet nakon što popije terapiju (našla sam na netu da je pakovanje za 3 mjeseca). Ukoliko se ne nađe ništa na drugom, onda rade Micro tese. Ako ne nađu ništa, onda se rade analize i uključije terapija. Poslije najmanje 6 mjeseci se ponovo radi Micro tese i ako ni tu ništa ne nađu, onda je tu kraj. Ne znam da li će i ostalima predložiti isti postupak ili je to nama predložio zbog drugog nalaza na kojem je dijagnoza cryptozospermija (pisalo je da je nađeno nekoliko nepokretnih narušene morfologije), ali mislim da će oni svima tražiti da se svakako kod njih uradi spermogram. Što se tiče cijena nisam puno pitala, jer je sos dobila već tu informaciju, a mi ćemo svakako opet morati ići nakon spermograma. Prije nego što sam ušla kod doktora, sestra mi je rekla da su ove konsultacije besplatne, ali da će doktor pitati da mi uradi ultrazvuk koji košta 100 KM, pa da skontam hoću li raditi. Spermogram košta isto 100 KM. Toliko od mene, ne znam da li će vam ove moje info biti od koristi, ja sam se malo zbunila kada sam bila tamo, tako da nisam ni pitala sve što sam mislila...

Da li je neko od vas nabavljao ovaj Agrinmax što je nama propisao? Pitala sam u apotekama, tamo ga nemaju, ali sam našla na netu da se to ima u radnjama gdje se prodaju sportski suplemenati, pa vas molim ako je to neko koristio da mi kažete gdje ste našli...

Pozdrav svima :-)

888
24.06.2012., 16:13
aboni76 super, samo nam piši iskustva možda će nam svima trebat.. jel nam je klinika naj bliža i jedini spas
a malo sam čitala o ovom lijeku Agrinmax to je nešto vitaminsko, da probaš u hrvatsku zvat i pitat u njihovim ljekarnama da li oni imaju

aboni76
24.06.2012., 16:37
Naravno da ću pisati, da nije ovih ovdje cura ne bih ni znala za Bahceci niti šta trebam uraditi...Mm će ići za 15-dana kod njih da uradi spermogram. Našla sam ja ovaj AgrinMax, može se naručiti iz Amerike, ali mi je čovjek kojeg sam juče zvala, a koji je držao radnju sportskih suplemenata u Sa, rekao da je on to imao u radnji ali da je zatvorio radnju. Kaže i on je to uzimao po preporuci ljekara, jer je i on imamo problema sa spermićima radi uzimanja steroida i da ih sigurno ima uzeti negdje u nekoj od tih radnji, da se ne naručuje iz Amerike.

anaši1507
24.06.2012., 18:02
Draga ja cu ti u srijedu provjeriti za taj lijek pa ti javim :-*

aboni76
24.06.2012., 18:30
Draga ja cu ti u srijedu provjeriti za taj lijek pa ti javim :-*

hvala puno mila :kiss:

sos15
27.06.2012., 22:25
Cure, hitno mi je potreban savjet!
Naime, iako smo već dogovorili termin za mesa/tesa u Pragu, ja sam danas nagovorila muža da ponovi spremiogram i rezultat su dva nepokretna:-D!
Doktorica ovdje nam predlaže da pokušamo ponovo terapiju sa smokvama u maslinovom ulju(smatra da nam je to bila dobitna kombinacija), pa da uradimo ponovo punkciju. Šta sad da radim? Da otkazujem biopsiju ili?

Maki0606
27.06.2012., 23:37
Prvo bih željela da vas sve pozdravim,nažalost vidim da nas ima puno ovdje. Nova sam i već duži period čitam šta se dešava.
MM ima azoospermiju,hormoni uredni ,brisevi isto išli kod urologa on što je vidio sve je u redu,i pošalje nas na biopsiju. Mi odemo u privatnu kliniku u našem gradu,on nas pošalje na punkciju kao moguće da tu nadju pošto je sve u redu. Medjutim tamo ne nadju ništa. Nisam išla dalje da vidim,šta i kako. Pominjete ovdje dr Emru i Sarevo pa je mozda bolje da odmah idemo na microtese. Mada nam niko nije rekao da mm vadi ihibin B ,niti kariogram niti microdelecy da nije vas nebih ni znala za to. Osjećam se kao kad bilo gdje pokucate a nema izlaza vjerujem da ste i vi tako na samom početku. Mislite da je najbolje da odmah idemo u sa ili prvo daa izvadimo ovo sto sam gore navela a sto od dr niko nam nije pomenuo. Iz Splita smo i gdje ja to mogu privatno uraditi jer mm nema zdrastveno. Unaprijed zahvaljujem na odgovrima. Veliki pozz

888
27.06.2012., 23:51
sos15 to je odlična vijest znači dešava se nešto, nisam pametna šta bi na vašem mjestu ???? možda poslušat savjet doktorice a prvi put čujem za tu terapiju sa smokvama u maslinovu ulju.. a u krajnjem slučaju možeš otić u sarajevo ako sad odustanete od praga

sos15
28.06.2012., 07:06
sos15 to je odlična vijest znači dešava se nešto, nisam pametna šta bi na vašem mjestu ???? možda poslušat savjet doktorice a prvi put čujem za tu terapiju sa smokvama u maslinovu ulju.. a u krajnjem slučaju možeš otić u sarajevo ako sad odustanete od praga

Za tu terapiju sam ja čitala na netu da snizava FSH (koji je kod mm bio izuzetno visok), pa sam mu napravila, ali on baš i nije redovno uzimao, e sad će opet početi. Kad je juče doktorica vidjela napredak, pitala nas je je li nešto koristio,a mi na to i zaboravili, kao ništa. Kad ona spomenu da bi mogao pokušati sa smokvama, ja tek onda skonta da je on to jedno vrijeme uzimao. Doktorica kaže da je moguće da je od toga. Sad ćemo ponovo odraditi FSH da vidimo da li se snizio.

Poslala sam mail u Prag da vidim šta će oni reći, ali ja bi najradije odgodila biopsiju i pokušala nakon ove terapije odraditi ponovo spermiogram i punkciju (ipak je manje invazivan proces). Sad se omišljamo gdje da to radimo u Sarajevu ili Praguu. Kod mene stalno neke dileme, ali j sam već sve rezervisala za Prag i onda me nešto počelo bockati (mm se zezao da me svrbio novčanik) da odradimo spermiogram, kad ono isplatio se trošak.

Čini mi se da je na forumu već neko bio u ovoj situaciji, da je dogovorio Prag i da je nađen materijal u spermiogramu, ali se ne mogu sjetiti ko. Voljela bih znati šta su oni uradili.

boss
28.06.2012., 07:41
sos bas me obradova ovako rano ujutro , nemoj samo ici u mediko s , oni sa tim nece uspjeti nista uciniti , ja na tvom mjestu bi bar vidjela sad sloveniju kao opciju.

sos15
28.06.2012., 07:55
sos bas me obradova ovako rano ujutro , nemoj samo ici u mediko s , oni sa tim nece uspjeti nista uciniti , ja na tvom mjestu bi bar vidjela sad sloveniju kao opciju.

MedicoS ne dolazi u obzir! Inače, ni Bojana ga nije preporučila. Idemo ili u Prag ili u Sarajevo! Ja navijam za Prag - to mi je prilika za obilazak, a mm za Sarajevo.
Da mi je znati samo je li neko sa sličnim iskustvom uspio doći do ivf.

boss
28.06.2012., 08:09
jel sredio on stitnu tj . jel poceo uzimati lijekove da nije i to pomoglo malo.

sos15
28.06.2012., 08:52
Pije letrox već mjesec dana, sledeće sedmice ponavljamo tsh, a utvrdili smo da nije Hashimoto, antitijela su ok.
Ma, možda je sve pomoglo, počeo je i sa fizičkom aktivnošću, pa moguće da je sve uticalo. Ja ga zezam da je od straha zbog operacije proizveo spermatozoide.

aboni76
28.06.2012., 09:27
Cure, hitno mi je potreban savjet!
Naime, iako smo već dogovorili termin za mesa/tesa u Pragu, ja sam danas nagovorila muža da ponovi spremiogram i rezultat su dva nepokretna:-D!
Doktorica ovdje nam predlaže da pokušamo ponovo terapiju sa smokvama u maslinovom ulju(smatra da nam je to bila dobitna kombinacija), pa da uradimo ponovo punkciju. Šta sad da radim? Da otkazujem biopsiju ili?

Supeeer sos to je dobra vijest, baš si me obradovala :-D. Ako se sjećaš i kod nas su našli nekoliko nepokretnih i doktor u Bahceciju mi je rekao da treba da uradi kod njih spermogram i da nabavimo Agrinmax, da počne da pije, ako ne nađu ništa na prvom spermogramu, da opet uradi poslije terapije, pa ako se ni tada ništa ne nađe onda biopsija. Već sam i ranije to napisala, ne znam da li si vidjela, pa da ti napišem svoje iskustvo pošto vidim da razmišljate da dođete u Bahceci...Obzirom da nije puno daleko,možda ne bi bilo loše da dođete i kod njih uradite spermogram...Pozz i sretno

sos15
28.06.2012., 09:36
Upravo se spremam da nazovem Bahceci da vidim šta će oni predložiti. Jesu li ti oni spominjali punkciju? Ja bi rado da mm još jednom proba s punkcijom prije biopsije jer mi je to manje invazivno. Gdje si nabavila Agrinmax i koliko košta?

aboni76
28.06.2012., 09:41
Upravo se spremam da nazovem Bahceci da vidim šta će oni predložiti. Jesu li ti oni spominjali punkciju? Ja bi rado da mm još jednom proba s punkcijom prije biopsije jer mi je to manje invazivno. Gdje si nabavila Agrinmax i koliko košta?

Nisu mi spomonjali punkciju. Agrinmax nismo još kupili, danas ću ići u Skenderiju da vidim da li tamo imaju, pa ću ti javiti. Hajde javi šta su ti rekli...

sos15
28.06.2012., 11:54
Naručena za konsultacije i spermiogram u Bahceci!

u dobru i zlu
28.06.2012., 12:28
sos15 baš mi je drago za tvog muža!:-D A koliki mu je bio FSH da sad ne tražim po temi, ako si već negdje pisala? Pitam zato što je mm na drugom spermogramu nađen jedan nepokretni, a FSH mu je 14,3, a gornja granica u tom labu je nekih 11,5 mislim. Mi nismo probavali to sa smokvama, jer sam negdje pročitala da ne vrijedi.

sos15
28.06.2012., 13:00
FSH je bio 21,4 mIU/mL (1,5-12,4). Sledeće sedmice ćemo ponoviti da vidimo je li se spustio. Doktorica tvrdi da postoji spermatogeneza, a nakon rađenog nalaza Inhibin b predlagali su nam donaciju.
Ne mogu tvrditi da su smokve pomogle, ali sam sigurna da nisu ni odmogle. Možda su smokve u kombinaciji sa letroxom i povećanom fizičkom aktivnosti pomogle, a možda i što sam mu malo izmijenila režim ishrane, ne znam ali šta god da je, dobro je.

Ima li iko da je išao na IVF sa tako malim brojem nepokretnih spermatozoida i da je uspjelo?

aboni76
28.06.2012., 13:45
Naručena za konsultacije i spermiogram u Bahceci!

Super, kada idete?

Nisam dobro napisala naziv tableta, nije Agrinmax, nego ArginMax for man, vidjela sam da ih ima od različitih proizvođača, a meni je doktor pokazivao neki koji proizvodi Daily Wellness Company.

sos15
28.06.2012., 13:56
Idemo sledeće subote, ako doktor ne otkaže jer obično vikendom ide za Tursku. Gledala sam sad taj arginMax, ali je skup, našla sam u Hrvatskoj dosta jeftinije (Anasi1507 je naručila), a sad sam zvala i Banja Luku,pa će mi provjeriti. Pogledaj na sajtu www.sportix.ba

sos15
28.06.2012., 13:58
Jesi li ti nosila i svoje nalaze u Bahceci i jesu li te pregledali ili samo muževe?

anaši1507
28.06.2012., 14:08
ja sam naručila arginMax i cijena je 98 kn, na broj telefona 01/466-4789

sos15
28.06.2012., 14:14
Pozdrav,

Većinu nalaza bar u mom slučaju smo odradili na svoju ruku ili sam sama pitala urologa da mi napiše uputnicu. Super je što su vam hormoni urednu. Moja preporuka je da se odrade svi nalazi, pa da s njima idete dalje. Ne treba žuriti s mycroTese, to nek vam bude poslednja opcija. Kao što vidiš mi smo već naručeni za mycrotese, a sad su pronašli nešto u ejakulatu, još su kod nas i svi hormoni bili loši. Teško je nekome dati savjet, kad ni sama ne znam šta da radim.

Prvo bih željela da vas sve pozdravim,nažalost vidim da nas ima puno ovdje. Nova sam i već duži period čitam šta se dešava.
MM ima azoospermiju,hormoni uredni ,brisevi isto išli kod urologa on što je vidio sve je u redu,i pošalje nas na biopsiju. Mi odemo u privatnu kliniku u našem gradu,on nas pošalje na punkciju kao moguće da tu nadju pošto je sve u redu. Medjutim tamo ne nadju ništa. Nisam išla dalje da vidim,šta i kako. Pominjete ovdje dr Emru i Sarevo pa je mozda bolje da odmah idemo na microtese. Mada nam niko nije rekao da mm vadi ihibin B ,niti kariogram niti microdelecy da nije vas nebih ni znala za to. Osjećam se kao kad bilo gdje pokucate a nema izlaza vjerujem da ste i vi tako na samom početku. Mislite da je najbolje da odmah idemo u sa ili prvo daa izvadimo ovo sto sam gore navela a sto od dr niko nam nije pomenuo. Iz Splita smo i gdje ja to mogu privatno uraditi jer mm nema zdrastveno. Unaprijed zahvaljujem na odgovrima. Veliki pozz

sos15
28.06.2012., 14:28
Aboni76,

Da li je doktor spomenuo da se kod njih može kupiti taj ArginMax, našla sam taj proizvod od više proizvođača, ali kod svakog je drugačiji sastav, pa sad ne znam koji je bolji.

aboni76
28.06.2012., 21:24
Aboni76,

Da li je doktor spomenuo da se kod njih može kupiti taj ArginMax, našla sam taj proizvod od više proizvođača, ali kod svakog je drugačiji sastav, pa sad ne znam koji je bolji.

Nema kod njih kupiti, on je meni pokazao ovaj http://www.arginmax.com/natural-male-enhancement.php, koji ja nigdje blizu nas nisam mogla naći, a u Sarajevu nema ni ovog što je Anaši naručila, evo pokušavam naći u Mostaru, a ti mi molim te napiši šta su ti rekli iz BL, ako ne bude nigdje da naručim onda iz ove firme što je naručivala Anaši, valjda imaju isporuku u BiH. Ovaj ArginMax od Biotecha je puno jeftiniji od onoga što je meni doktor pokazao, gledala sam sastav i mislim da je to skroz slično...

Što se tiče nalaza, ja sam nosila samo od mm, jer su moji nalazi stari nekoliko godina, ali sam pogriješila, doktor mi je rekao da sam ih trebala ponijeti, tako da sve nalaza što ti imaš ponesi. Pitao me je da li hoću da uradim UZ, ali ja nisam htjela jer sam imala menstruaciju. I spermogram i UZ su 100KM. Konsultacije meni nisu ništa naplatili.

sos15
28.06.2012., 22:22
Nema kod njih kupiti, on je meni pokazao ovaj http://www.arginmax.com/natural-male-enhancement.php, koji ja nigdje blizu nas nisam mogla naći, a u Sarajevu nema ni ovog što je Anaši naručila, evo pokušavam naći u Mostaru, a ti mi molim te napiši šta su ti rekli iz BL, ako ne bude nigdje da naručim onda iz ove firme što je naručivala Anaši, valjda imaju isporuku u BiH. Ovaj ArginMax od Biotecha je puno jeftiniji od onoga što je meni doktor pokazao, gledala sam sastav i mislim da je to skroz slično...

Što se tiče nalaza, ja sam nosila samo od mm, jer su moji nalazi stari nekoliko godina, ali sam pogriješila, doktor mi je rekao da sam ih trebala ponijeti, tako da sve nalaza što ti imaš ponesi. Pitao me je da li hoću da uradim UZ, ali ja nisam htjela jer sam imala menstruaciju. I spermogram i UZ su 100KM. Konsultacije meni nisu ništa naplatili.

U Sportix-u trenutno nemaju, a našla sam u Banja Luci u Boriku za 48 KM, šalju i poštom,ali ne znam kakav je sastav. Otiću ja ovih dana do njih,pa ću pogledati. Javim ti kad vidim sastav. Našla sam u Caliviti, ali nije sličan sastav. Je li i spermiogram i ultrazvuk po 100 KM? Znači trebam spremiti 200 KM za subotu?
Valjda ću naći kliniku? Je li lako za naći? Imaju li reklame na zgradi?

aboni76
28.06.2012., 23:12
Hajde kada vidiš javi, a ja ću poslati mail onoj firmi od koje je Anaši naručila, da pitam jel šalju u BiH.

Jeste UZ i spermogram su svaki po 100 KM. Ne znam, možda ne bi bilo loše da ih pitaš za smrzavanje spermića ako nađu nešto što bi se moglo iskoristiti za VTO. A klinika se nalazi prije ulaza u Hadžiće, kada ideš iz Sarajeva prema Mostaru, prođeš Coca Colu, najbolje je da kada prođete Colu, nekoga pitaš za veliki supermarket Bingo u Hadžićima, on se nalazi sa lijeve strane kada se ide prema Mostaru, a Bahceci je preko puta Binga, sa desne strane, ima reklama.

sos15
29.06.2012., 08:01
Već sam pitala za zamrzavanje i može se, košta 300 KM i čuva se godinu dana, a možeš platiti i za dalje čuvanje. Samo mi sestra nije rekla šta se može iskoristiti za VTO, mene je konkretno interesovalo mogu li se iskoristiti nepokretni spermatozoidi, ali ona kaže da o tome moram razgovarati s doktorom.

aboni76
29.06.2012., 09:15
Ni ja ga nisam pitala, ali uskoro ćemo saznati. Mm bi trebao raditi 11.07. spermogram, a i vi dolazite 14. tako da ćemo imati više informacija. Ne znam šta je sa ostalima odavdje, je li neko još išao, Tužna nam se ne javlja nikako...Pozz svima

anaitomi2
29.06.2012., 09:31
Pozdrav svima,
kako već duže vrijeme nije bilo ništa novoga kod nas nismo ni sudjelovali na forumu ali smo Vas redovito čitali. Evo mi se vratili iz sarajeva,konzultacije smo imali u petak. doktor je pregledao sve naše papire koje smo imali i za sada netrebamo raditi nikakve nove preglede. doktor je najprije mene pregledao na UZ i za sada je sve u najboljem redu (nadam se da će i tako ostati) zbog situacije koje ima mm morali smo ostati još jedan dan da bi mu izvadili krv i vidjeli razinu testosterona i prema tome odredili terapiju. drugi dan smo došli na vađenje krvi i u 12 sati ponovno išli kod njih gdje nam je doktor sve obijasnio i odgovorio na sva pitanja koje smo imali. Prema nalazu koje su dobili zvao je doktora u Istambul i odredili su nam da mm mora uzimati svaki tjedan 1 injekciju CHORIOMON 5000 iu i tako 2 mj, s time da mu šaljemo nalaze od testosterona nakon mj dana. Rekao nam je da će mm uzimati te injekcije sve do dana operacije tj microtese. mi smo izračunali da bi u postupak išli 12.09 to je 3 dan moje menstruacije .Kad dođemo tamo oni počinju sa mojom pripremom i svaki drugi dan sam kod njih na pregledu i tako 10 dana,nakon toga ja i mm idemo pod anesteziju meni vade jajne stanice a mm rade micro tesu,nakon toga čvrsto se nadam da će nešto naći kod mm oni spajaju moje i njegove stanice i nakon dva dana vračaju oplođene embrije u mene. s obzirom da sam ja dosta malada i da je sve u redu doktor je rekao da ovisno o kvaliteti embrija vratili bi u mene jedan i dva embrija inače je max tri. a ostatak normalno stavili na zamrzavanje. nakon toga vračamo se u Hrvatsku i čekamo rezultate . i na kraju još cijena svega toga je moj postupak tj IVF dođe 2000 eur i micro tesa 1000 eur i plus moji ljekovi koji će maximalno doći 1000 eur ostalo sve šta će raditi je ukljućeno u cijenu i naravno plus naš smještaj u hotelu od 12 dana. terapiju za mm smo kupili u sarajevu prošli sve ljekarne ali nažalost kupili smo samo za 6 tjedana jer više nisu imali pa vas molim ako možda netko zna dali u Hrv ima taj CHORIOMON i dali je moguće da nekako naručimo iz sarajeva pa da nam pošalju poštom jer mi se čini nekako jeftinije nego kod nas 1 ampula dođe oko 70 kn !

anaši1507
29.06.2012., 10:36
nije mi jasno, rekla si nakon dva dana vraćaju oplođene embrije??? zašto nakon dva dana? a ne recimo 3 ili 5 dana?

anaitomi2
29.06.2012., 11:38
nemam pojima tako sam ja razumijela ... ovo nam je prvi puta tako da baš detalje neznam ..

Rominka
29.06.2012., 15:58
Pored ta dva dana, jos nesto mi nije jasno...zasto ce oni tebe pripremati prije nego znaju imaju li s cime oploditi? Zasto micro rade usporedno, a ne prije??

MARINA25
29.06.2012., 18:17
Slazem se s Rominkom,znaci,zene ce biti stimulirane prije nego se uopce zna oce li biti ijedan spermij.Znam za takve slucajeve u Hrvatskoj i to mi je uzas.Smatram da se treba ispitati partnera na sve moguce nacine i ukoliko se ustanovi da nema sanse,onda je to to,a ne paralelno stimulirati zenu i na kraju nema nista,sta je vjerujte puno gore i psihicki i fizicki.Moj doktor meni nikada nije dao da uopce idemo na postupak dok ne provjerimo da li kod muza ima icega,dok su mi drugi doktori savjetovali da se stimuliram pa ako kod supruga bude.....

anaitomi2
29.06.2012., 18:32
iskreno neznam,ali valjda oni znaju zbog čega je takva procedura isto tako zašto moram doći kod njih da me oni pripremaju a ne doktori u zg kao što to rade u Pragu također se sjećam kad smo bili na konzultacijama u pragu rečeno nam je da ja dolazim već pripremljena i da oni tek onda rade tesu i u slučaju da ne nađu ništa oplodnja bi bila sa donatorskim stanicama
Predugo smo čekali da se ova klinika otvori i sve nade polažemo u nju i doktore i u njihovo iskustvo i nadamo se samo najboljem zato ako oni misle da je tako najbolje mi smo tu da ih slušamo
kod nas je ovo prva i zadnja šansa nažalost

aboni76
29.06.2012., 21:21
Ja sam pitala doktora da li se mora u isto vrijeme raditi Micro Tese i moja priprema (to sam ga pitala iz razloga što je nama teško uskladiti slobodne dane i odmore) i rekao mi je da ukoliko žena neće da koristi medikamente prije nego što se vidi ima li spermića kod muškarca ili ako postoji neki drugi razlog da se ne može u isto vrijeme uraditi, uradi se Micro Tese, nađeni materijal se zamrzne i onda se priprema žena i radi vantjelesna. Možda je tako rekao Anaitomi2 jer je u svakom slučaju bolje raditi sa svježom spermom a ne smrznutom..

Anaitomi2, šta ste vi imali od nalaza i kakvi su vam bili? Jesu li zahtjevali da se kod njih uradi spermogram?

Sos, poslali su mi mail iz one firme što je Anaši rekla da kontaktiramo za ArginMax, ne rade isporuku u BiH, pokušat ću da vidim mogu li naručiti preko ebay, pa ako nešto skontam javit ću...

anaitomi2
29.06.2012., 22:23
abani76 rekli su i nama odgovara da radimo u isto vrijeme baš zbog kvalitete sperme... za spermiogram nam još nisu ništa rekli sad uzimamo prvo tu terapiju pa nakon mj dana šaljemo nalaze a sad dali će oni raditi spermiogram za to neznam ali mi ćemo svakako zahtjevat da se napravi pošto ćemo zajedno biti tamo 10 dana prije operacije.. od nalaza smo imali 3 spermiograma,kompletna krvna slika,kariogram,y-mikrodelecija,test na hiv,markeri na hepatitis,inhibin b,prolactin,tsh,fsh,lh, ultrazvuk testisa,HbA1c to su nalazi od mm nalazi su standard fsh visok a tsh malo ispod granice,na kariogramu je utvrđen Klinefelterov sidrom, inhibin B 12,2 ostalo je ok ja sam imala nalaze kks,krvnu grupu,ekg,papa test, DHEA-s,hormone štitnjače,progesteron,estradiol,lh,fsh,prolaktin i testosteron,obrise na cerviksa-na HPV niskog i visokog rizika,na chlamydiu,bakteriološki aerobno,ureaplasma urealyticum i mycoplasma hominis to su nalazi od mene i za sada je sve u najboljem redu

aboni76
29.06.2012., 22:34
Anaitomi2, hvala ti puno na odgovoru, izvini što sam te namučila, trebalo je ovo sve napisati, srce si :kiss:. Vi imate baš sve nalaze, mi nemamo pola od toga, a imamo i samo dva spermograma koji su iz BiH, pa su nam rekli da uradimo kod njih spermogram...Odakle ste vi (pitam radi injekcija što vam trebaju da vidim može li se šta uraditi po tom pitanju, jer sam ja iz Sarajeva). Pozzz i želim ti od srca da slijedeće godine budeš na onom ljepšem forumu :-)

anaitomi2
30.06.2012., 10:31
draga aboni76 nije mi problem napisati ako mogu nekom pomoći, mi smo pola nalaza napravili na svoju ruku tj čitajući ovaj forum i tuđa iskustva. Mi smo iz Hrvatske (ZG) a CHORIOMON smo kupili u Sarajevu u ljekarni Delfini i onoj odmah pokraj tamo di je konzum ,čini nam se puno jeftiniji a ni neznam dali tog ima kod nas još nisam stigla otiči ili nazvati ljekarne. Za sada imamo za 6 injekcija a treba nam svakako 12 znači još 6 kom (u ljekarnama u Sarajevu nisu više imali trebali smo naručiti i pričekati dva tri dana ali mi smo se nažalost morali vratiti) Dali je moguće to poštom poslati u slučaju da toga nema kod nas ?
p.s od kad je ova godina počela nekako imamo osijećaj da bi nam ova godina mogla biti uspiješna :-)

aboni76
30.06.2012., 12:18
Aniatomi2 šaljem pp

aboni76
30.06.2012., 12:24
Aniatomi2 isprazni inbox ne može ti se poslati poruka

anaitomi2
30.06.2012., 13:28
jesam

sos15
06.07.2012., 07:43
Juče je mm ponovo radio nalaze i došlo je do malog pomaka :bouncing:! FSH se snizio za 0.8. Znam da to nije neko posebno poboljšanje, ali meni je dovoljno za slavlje. Testosteron mu se povećao, još nije u referentnim vrijednostima, ali opet došlo je do napretka. Ne znam i dalje da li je to od onih smokvi, ali mi definitivno nastavljamo s tom terapijom.
S druge strane, radili smo jetrene probe i AST i ALT su kod mm duplo više od noramlnih:evil:! Da li je neko s tim imao problema? Ima li to ikakve veze sa azoo?

888
06.07.2012., 13:51
sos15, naš doktor urolog je rekao mom mužu bilo di dobro primate injekcije za povećanje testosterona a kod mog muža je 14, al sve je ostalo na tome
a ostali sa kojima sam razgovarala, koji se nešto razumju, sve govore jedino hormonska terapija da se spermatogeneza pokrene i počne stvarat
sad pije tablete sper hop pa ništa ne poduzimamo, a i ove tablete utječu na testosteron i na njegovo povećanje

sos15
06.07.2012., 14:52
sos15, naš doktor urolog je rekao mom mužu bilo di dobro primate injekcije za povećanje testosterona a kod mog muža je 14, al sve je ostalo na tome
a ostali sa kojima sam razgovarala, koji se nešto razumju, sve govore jedino hormonska terapija da se spermatogeneza pokrene i počne stvarat
sad pije tablete sper hop pa ništa ne poduzimamo, a i ove tablete utječu na testosteron i na njegovo povećanje

Kod nas je FSH dosta viši - 19.8, ali ja se nadam da će on opadati. Niko od doktora nam nije rekao da uzimamo nešto od injekcija, a ja se bojim bilo šta raditi na svoju ruku. Vidjećemo šta će reći doktori u Bahceci, čim mognemo zbog posla, otićemo kod njih na konsultacije. Jedva čekam da počnemo nešto konkretno raditi, mrzim čekanje:twisted:
Stvarno se divim svim parovima koji s ovim vode bitku po par godina, mene je ovo već sludilo, nekad mislim da nemam snage za boriti se s tim.

kameleon
06.07.2012., 15:09
pozdravi svima!!!
urolog je rekao mm da napravi nalaz fruktoze u ejakulatu... zna li netko gdje se to u hrvatskoj može napraviti i ima li kakvih iskustava???
osim toga radio je uzv testisa, trus prostate i još treba kariotip...hormoni su mu ok..

Sanja79
06.07.2012., 15:13
Moje je mišljenje da se ne bi smjelo ništa raditi na svoju ruku, jer su hormoni jako delikatni. I utiču ne samo na spermatogenezu, već i na zdravlje uopšte. Npr. smanjenje testosterona može tokom godina dovesti do slabljenja kostiju, tanjenja krvnih žila, nekontrolisanog debljanja, ginekomastije, itd. Nije to isto kao kad imaš manjak nekog vitamina ili minerala u organizmu, pa odeš u apoteku i kupiš multivitaminski pripravak.
Smokve i masl. ulje je ok, tu nema ništa loše (osim debljanja).
A, nakon svih ovih godina i doktora, došla sam do zaključka da nema rješenja za ljude koji imaju problema sa azoospermijom zbog disbalansa hormona. Doktori ne liječe neplodnost, već preskaču uzrok i tretman da dođu do oplodnje. I za to nam daju vrlo, vrlo, vrlo male šanse, na žalost. Pri tome ne razmišljaju da li će tom hormonalnom terapijom narušiti nešto drugo u organizmu. Ne bih nikoga da obeshrabrim, ali tako je. Playing against all odds. I zato treba živaca, ali treba i voditi ispunjen život. Da ti to ne bude jedina želja na spisku, već prva od mnogih.

u dobru i zlu
06.07.2012., 15:59
pozdravi svima!!!
urolog je rekao mm da napravi nalaz fruktoze u ejakulatu... zna li netko gdje se to u hrvatskoj može napraviti i ima li kakvih iskustava???
osim toga radio je uzv testisa, trus prostate i još treba kariotip...hormoni su mu ok..

hej draga, mi smo iz Hrvatske, mm je dosad radio 2 sg, oba u Osijeku i na svakom je pisalo vrijednost fruktoze, citrata i cinka, referentna vrijednost i stanje u ejakulatu, kod mm je sve bilo u granicama ali pri donjoj granici. sretno!:-)

u dobru i zlu
06.07.2012., 16:02
I mislim da sam pročitala negdje, da ukoliko je manjak fruktoze da to ukazuje na nepostojanje sjemenih kanalića ili tako nešto?! Znači da bi to onda bila opstruktivna azoo, ima spermića ali pošto nema kanalića nemogu izaći van? Ili griješim.. Uglavnom kod mm je to ok, znači da nije op. vjerojatno..

888
06.07.2012., 17:22
ne bi mi radili ništa na svoju ruku, pogotovo kad su hormoni u pitanju. ni doktor naš nema s tim iskustva, on nam je samo predložio ali i reko da se nebi usudio pošto nije to dosad radio. a i kad bi radili ovo sa injekcijama reko na je da bi pratili stalno i nalaze hormona.
ne znam više nismo pametni, tražimo riješenje al ko da smo u začaranom krugu i vrtimo se na jednom mjestu :-(

888
06.07.2012., 17:25
ne bi mi radili ništa na svoju ruku, pogotovo kad su hormoni u pitanju. ni doktor naš nema s tim iskustva, on nam je samo predložio ali i reko da se nebi usudio pošto nije to dosad radio. a i kad bi radili ovo sa injekcijama reko na je da bi pratili stalno i nalaze hormona.
ne znam više nismo pametni, tražimo riješenje al ko da smo u začaranom krugu i vrtimo se na jednom mjestu :-(
a doktor je predlagao povećanje testosterona, u muža je 14 a gornja granica je 28

Sanja79
06.07.2012., 20:18
MM su tražili da radi free-testosteron jer on bolje prikaže stanje. Inače mu je testosteron (obični) dobar, ali ovaj slobodni je jako nizak. I na osnovu toga je endokrinolog dao injekcije testosterona. I da, prije toga je uradio hrpu testova (te na dijabetes, te kompletne hormone, te uzv unutrašnjih organa, itd.) Ali to nema nikakve veze sa plodnošću. Koliko mi je poznato, za to je FSH glavni pokazatelj. Pa opet ljudi uspjevaju i sa visokim FSH. Nemam pojma.
Ja bih samo voljela da to neko pošteno ispita. I da kaže decidno: ovo prouzrokuje to i to, i zato nema ili ima lijeka. Za nekoliko godina naučnici će napraviti spermiće iz matičnih stanica pa će onda taj problem zaobići. Za nas će tada biti kasno, ali se nadam da će to uspjeti zbog budućih azoo parova.

ledena
08.07.2012., 21:44
lijep pozdrav svima!nova sam ovdje.vec danima razmisljam kako da pocnem,pa cu ovako.mom suprugu su kao malom deckicu od 1.5 god pokusali obaviti operaciju bruha.i kako je zavrsilo.jedan testis odstranjen,drugi je kao bio u redu.drugi dan je doslo do ukljestenja i pokusaja spustanja.i kao,sve ce biti u redu.danas moj suprug jedan testis nema,drugi nema nikakvu funkciju jer,eto, 0 spermica zauvijek,nema ni 1 jedini spermic.nigdje.i sada me zanima,ima li itko slicnu situaciju?svjesna sma da ce to biti umjetna sa donorom.zanima me sta nas ceka.

ipak ja ima 36 god,nemam ja previse vremena,svjesna sam.ovo sma tako grubo rekla...isprika ako sma fulala topic,ali morala sam od negdje krenuti

u dobru i zlu
09.07.2012., 09:29
lijep pozdrav svima!nova sam ovdje.vec danima razmisljam kako da pocnem,pa cu ovako.mom suprugu su kao malom deckicu od 1.5 god pokusali obaviti operaciju bruha.i kako je zavrsilo.jedan testis odstranjen,drugi je kao bio u redu.drugi dan je doslo do ukljestenja i pokusaja spustanja.i kao,sve ce biti u redu.danas moj suprug jedan testis nema,drugi nema nikakvu funkciju jer,eto, 0 spermica zauvijek,nema ni 1 jedini spermic.nigdje.i sada me zanima,ima li itko slicnu situaciju?svjesna sma da ce to biti umjetna sa donorom.zanima me sta nas ceka.

ipak ja ima 36 god,nemam ja previse vremena,svjesna sam.ovo sma tako grubo rekla...isprika ako sma fulala topic,ali morala sam od negdje krenuti

ledena dobrodošla, žao mi je zbog tvog muža.:love2: Jeste već radili biopsiju testisa kad znate da nema nigdje?
Neznam kad će kod nas početi raditi s donorom, možda su već i počeli ?! Nama to nije opcija pa se ne raspitujem o tome. Znam da neki idu u Prag, javit će ti se cure sigurno. Želim vam svu sreću da što pije dođete do bebice! :-) Ja sam ti isto iz Slavonije pa ako šta trebaš javi se na pp. Baš me zanima odakle si? Bože, sve nas je više na ovom topicu.

Rominka
09.07.2012., 12:01
Ledena zelim da sto prije odes s trbuhom do zuba ;) u hr jos nemas opciju donora, a i cisto sumnjam da ce ikada zaziviti s obzirom na prijedlog novog zakona o neanonimnosti. Najbliza, najjednostavnija i najpovoljnija opcija donora je Ceska gdje je to izuzetno dobro regulirano. Uglavnom se vrtimo oko dvije klinike - Pronatal i PFC. Imas opciju samofinanciranja, i pokusati sa HZZO-om, sto mozda iziskuje ( citaj sigurno ;)) malo muke oko skupljanja papira, ali ipak plate put, lijekove i postupak sto je veliko olaksanje kucnom budzetu. Slobodno pitaj sto god te interesira.

Natasa73
09.07.2012., 13:35
Pozdrav svima i poruka za sos15

Draga moja, sos15, treba biti jako obazriv sa unosenjem lijekova jer kao sto nam je svima poznato sve prolazi kroz jetru.Ona je laboratorija naseg organizma.
Slazem se sa Sanjom79.
Na zalost, vrlo dobro znam kakav je problem azoo, jer smo se dugo sa tim borili.Mi nismo uspjeli, a sve smo probali.Dotakli smo nebo sto se tice svega.Svega sto zvanicna medicina moze trenutno.
Vama ostalima zelim sve najbolje.

Ledena zelim da sto prije odes s trbuhom do zuba ;) u hr jos nemas opciju donora, a i cisto sumnjam da ce ikada zaziviti s obzirom na prijedlog novog zakona o neanonimnosti. Najbliza, najjednostavnija i najpovoljnija opcija donora je Ceska gdje je to izuzetno dobro regulirano. Uglavnom se vrtimo oko dvije klinike - Pronatal i PFC. Imas opciju samofinanciranja, i pokusati sa HZZO-om, sto mozda iziskuje ( citaj sigurno ;)) malo muke oko skupljanja papira, ali ipak plate put, lijekove i postupak sto je veliko olaksanje kucnom budzetu. Slobodno pitaj sto god te interesira.

sos15
09.07.2012., 13:53
[QUOTE=Natasa73;2181233]Pozdrav svima i poruka za sos15

Draga moja, sos15, treba biti jako obazriv sa unosenjem lijekova jer kao sto nam je svima poznato sve prolazi kroz jetru.Ona je laboratorija naseg organizma.
Slazem se sa Sanjom79.
Na zalost, vrlo dobro znam kakav je problem azoo, jer smo se dugo sa tim borili.Mi nismo uspjeli, a sve smo probali.Dotakli smo nebo sto se tice svega.Svega sto zvanicna medicina moze trenutno.
Vama ostalima zelim sve najbolje.

Nataša73,

Znam ja da lijekovi mogu naštetiti ako nisi obazriv s njima, ali mene najviše brine što mm nije pio ništa od lijekova, izuzev Letroxa za štitnu, a što se tiče azoo on je samo uzimao smokve u maslinovom ulju i kad sam to rekla endokrinologu, rekla je da mu to može samo pomoći jer je i jedno i drugo bogato vitaminom D1, a AST i ALT mogu biti visoki zbog nedostatka tog vitamina. Sad ćemo ići kod gastroenterologa, pa ćemo vidjeti šta će on reći. Bojim se i da počne s nekom terapijom za azoo (ako takva uopšte postoji) da mu ne bi pogoršalo ovo s jetrom.

kameleon
09.07.2012., 16:04
hej draga, mi smo iz Hrvatske, mm je dosad radio 2 sg, oba u Osijeku i na svakom je pisalo vrijednost fruktoze, citrata i cinka, referentna vrijednost i stanje u ejakulatu, kod mm je sve bilo u granicama ali pri donjoj granici. sretno!:-)

hvala na odgovoru, našla sam da se taj nalaz radi u privatnim labaratorijima, zanimalo me da li se može ići i preko uputnice, jer je urolog u rijeci koji je rekao da obavi taj nalaz mm rekao da u ri to ne rade...
gdje se vi lječite, i da li je tm već bio na punciji???
mi smo na kbc rijeka, a urolog sa rebra je preporučio punkciju, ali ništa dok novi zakon koji omogućuje oplodnju 12js ne stupi na snagu...pitam se da li će se to ikad dogoditi!?!?!?!
puno puno pozdrava i sreće svima u postupcima!!!! :-)

u dobru i zlu
09.07.2012., 21:23
kameleon mi se liječimo na VV, u biti ne liječimo se još, tek smo krenili, ja sam obavila svoje, sad čekamo da mm krene, naručen je u 8.mj kod androloga pa ćemo vidjeti. Nije još radio punkciju, dosad je napravio dva spermiograma u Osijeku, vadio hormone isto tamo i UZV i CD testisa u Vk. Hvala i vama puno sreće!!!

florjan
10.07.2012., 10:18
Aboni 76 poslao sam PP ali može i ovdje odgovor, ili netko drugi ako ima informaciju, koliko dugo uzimati i koju dnevnu dozu ArginMAxa for Men, preporuka na ambalaži je 6kom dnevno, pakiranje od Biotecha je 90kom (znaći 15 dana u toj dozi). Kolko sam shvatio ovaj dodatak prehrani je za povećanje prokrvljenosti a i ima otalih vitaminskih dodataka koji se uvijek spominju kod Azoo, znači nemože štetiti, jel ga netko već uzima i vidi li ikakve promjene.

Hvala svima

Poz

aboni76
10.07.2012., 13:45
Meni je doktor rekao da uzima jednu dnevno, 3 mjeseca, ali mi nije pokazao ArginMax od Biotecha nego ovaj http://www.arginmax.com/natural-male-enhancement.php. Pošto nisam u BiH mogla naći od Biotecha ArginMax, a iz Hrv ne šalju, naručit ću danas preko e-buya ovaj što mi je doktor rekao, pa valjda će brzo doći...Pozzz

ledena
10.07.2012., 23:45
evo me opet.napokon mogu sa nekime na ovome svijetu otvoreno razgovarati.godinu dana je trebalo da moj muz prihvati stanje.jbg,razumijem ga.e sad,biopsija,punkcija...otvoren razgovor sa urologom je tekao ovako-nemojte se nadati previse.ustedit cete i zivaca i novaca,a najvaznije i vremena.operacija je ucinila ogromnu stetu,tesko da ce biti kvalitetnog materijala.sada su godisnji i cekamo kraj 8 mj.,pa da vidimo sta ce biti dalje.kod mene sve nalazi uredni,barem to.vjerujem ipak u neku pozitivu,pa makar morali ici i na kraj svijeta

aboni76
12.07.2012., 09:12
Mm radio juče u Bahceciju spermogram, opet sve nule, bio kod doktora, kaže da uzima 3 sedmice Argin Max i da ponovi spermogram, ako ne nađu ništa onda Micro Tese....Pozz svima i dobrodošlica novim članovima...

Rominka
12.07.2012., 09:50
Joj cure, ja sam skepticna o tom Agrin Maxu. Jer kako to da samo oni to preporucuju i nitko drugi? Iako kad se dam nekom doktoru u ruke, vjerujem mu no i propitujem stalno. O tom, kao lijeku, slabo govore pa me cudi da oni to forsiraju kao rjesenje kod azoo... Nadam se da ce me razuvjeriti.
Mi jos cekamo mikrodelecije da upotpunimo sliku prije biopsije ako nam je nalazi dozvole.
Ledena, gdje ste sve to obavljali. Oprosti ako si vec pisala.

florjan
12.07.2012., 10:31
Rominka, moje mišljenje o ArginMaxu je da ne može škoditi, pogotovo u ovoj dozi 1 tbl. dnevno (na kutiji je preporuka 6 tbl. dnevno) i k tome je dodatak prehrani. Koliko sam shvatio iz opisa na stranicama proizvođača prvenstveno utiče na cirkulaciju "tamo dolje", a u sastavu ima vitamine i minerale iz onih čini mi se američkih preporuka vitaminske terapije koja je ranije tu spomenuta
Vitamin C 1000 mg
vitamin E 400 iu
Folna kiselina 800 mcg
Selen 100-800 mcg
Zinc 60 mg
L-carnitin 2g
acetil L-carnitin 1g
L-arginin 4g
vitamin B12 300 mcg

osim ovog L-carnitina i to sve drugo u manjim dozama pa mislim da ne može štetiti, ko zna možda ova kombinacija bolje funkcionira, vjerujem da ne bi preporučivali da nisu imali pozitivnih rezultata, ili se možda varam ?!?

Vaša mišljenja ?!?

Pozdrav

u dobru i zlu
12.07.2012., 10:36
Neznam ja sam isto skeptična što se tiče tih ddodataka prehrani, pa uglavnom smo mi to svi već probali, samo od drugih proizvođača..ja mislim da to nemože baš pomoći kod neop. azoo., neznam možda griješim..nije loše probati, bitno da ne utječe na hormone, da se nebi još više poremetili, a sad.. Florjan jesi ti to nabavio?I gdje ako jesi? pozz

florjan
12.07.2012., 10:54
Jesam nabavio sam i prije dva dana počeo uzimati, kupio sam u Systems Importu na Knežiji kod sasvkog mosta (http://www.systems-import.hr/list_products.asp?lang=hr&IDType=1&IDChild=3&Page=2) od Biotecha sastav je potpuno isti kao i ovaj iz gornjeg linka. I ja sam probao ovu foru sa vitaminima koju sam gore spomenuo, čaj od g. Tešića, propolis ... ali mislim da ne može štetiti i nadam se da može dati veće šanse na TESE ili MicroTESE.

Poz

u dobru i zlu
12.07.2012., 11:17
Nije ni skupo, morat ću vidjet s mm da uzmemo. Sretno!

Rominka
12.07.2012., 11:23
moje mišljenje....da je lijek bio bi u opticaju. treba paziti da to ne smrda hormone, posebice estrogen što zna biti posljedica takvih suplemenata. da ima lijeka za azo već bi dobivali. ovako, meni to izgleda lovljenje za slamke. kako ce neki suplementi potaknuti nešto čega nema? i još k tome, u tri tjedna su im rekli da naprave novi spermiogram?! zar u tome ne vidite nelogičnost? pa znamo koliko treba za obnonovu..ne znam, i dalje sam skeptična. no ako bilo tko uspije, a nadam se da hoće, bit ću jako sretna.

u dobru i zlu
12.07.2012., 11:28
to je i meni sumnjivo, sve se bojim da nije neki dogovor proizvođača s bolnicom, neznam, nebi bilo prvi put da čujem tako šta, ipak oni zarađuju na nama...
Rominka, aj kad si tu da te pitam, kako da stavim onaj link za letak u mail-istine i laži o MPO?

Rominka
12.07.2012., 11:48
Ja sam ga preko fejsa dilala. Kopi-pejst mozda? ;)

u dobru i zlu
12.07.2012., 12:12
Ja sam ga preko fejsa dilala. Kopi-pejst mozda? ;)

Rješila sam, skinila sam si na komp pa priložila kao datoteku! Nije htjelo copy-paste.

aboni76
12.07.2012., 13:01
moje mišljenje....da je lijek bio bi u opticaju. treba paziti da to ne smrda hormone, posebice estrogen što zna biti posljedica takvih suplemenata. da ima lijeka za azo već bi dobivali. ovako, meni to izgleda lovljenje za slamke. kako ce neki suplementi potaknuti nešto čega nema? i još k tome, u tri tjedna su im rekli da naprave novi spermiogram?! zar u tome ne vidite nelogičnost? pa znamo koliko treba za obnonovu..ne znam, i dalje sam skeptična. no ako bilo tko uspije, a nadam se da hoće, bit ću jako sretna.

I meni je čudno što mu je rekao da ponovi spermogram samo nakon 3 sedmice...Ne znam, možda je on to nama propisao radi drugog spermograma, probat ćemo, kao što florijan reče, u pitanju su vitamini pa ne može škoditi, mada sam ja poslije ovog juče spermograma izgubila svaku nadu....Nadam se da će uskoro vratiti...Pozzz svima

marijakr
12.07.2012., 13:37
Pozdrav! Moj suprug ima azzo. Mene su stimulirali ali nisu punktirali kad kod supruga biopsiom nisu nasli nista makar su svi nalazi bili uredni osim spermiograma naravno. Probali smo sad caj od casnih sestatara iz banje luke i tetapiju sa smokvama. Mene sad zanima jel ima tko da je uspio alternativnom medicinom nesto popraviti. Moj suprug ima sve nalaze dobre pa ne razumijem zasto nista nema a niko nam to od lijecnika nije ni pokusal objasniti

u dobru i zlu
12.07.2012., 14:09
Pozdrav! Moj suprug ima azzo. Mene su stimulirali ali nisu punktirali kad kod supruga biopsiom nisu nasli nista makar su svi nalazi bili uredni osim spermiograma naravno. Probali smo sad caj od casnih sestatara iz banje luke i tetapiju sa smokvama. Mene sad zanima jel ima tko da je uspio alternativnom medicinom nesto popraviti. Moj suprug ima sve nalaze dobre pa ne razumijem zasto nista nema a niko nam to od lijecnika nije ni pokusal objasniti

pozz marijakr, a kakvi su hormoni kod tm? Vididm da si napisala da ste probali terapiju sa smokvama, jel to ono smokve u maslinovom ulju? Ja razmišljam da to napravim mm, njemu je FSH povišen.