PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dječje predstave i kazališta?????

Stranice : [1] 2 3

ivana zg
04.09.2009., 11:32
Evo hvala Bogu Rujan je na vratima i dječije predstave su nam se vratile u Zagreb.
Imamo 2 godine i 5 mjeseci.
Drage tete Rode na koju predstavu i koje kazalište da me mama odvede za prvi put? :saint:
Razmišljamo o; Priča o oblaku-kazalište Mala scena, Priča o kotaču-Mala scena,
Pčelica Maja-Žar ptica....kazalište lutaka nam je malo daleko i skupo, a kazalište Dubrava još nema predstave.....

Kakva su vaša iskustva s kazalištima za djecu?
Jeste li gledali koju od ovih predstava i možete li mi preporučiti koju ili koja je po vama bolja?
Čini mi se da je gledalište Žar ptice dosta nepregledno za malu djecu ili se varam, imaju li možda povišenu pozornicu?
Sve savjete prihvaćam...Hvala

bucka
04.09.2009., 11:37
kazalište trešnja-miffy! ;)

ivana zg
04.09.2009., 11:50
Evo ovdje malo linkova na kazališta i predstave;

http://www.mala-scena.hr/hrv/program.asp?p=s
http://www.mala-scena.hr/hrv/predstave_prica_o_kotacu.asp
http://www.mala-scena.hr/hrv/predstave_prica_o_oblaku.asp

Priča o oblaku

Režirao i izvodi Ivica Šimić
Scenu i lutke izradili: Dunja Niemčić, Anina Lasta i Robert Budor
Fotografkinja: Irena Sinković

Na svome putu svijetom, oblak susreće dječaka koji se igra na livadi. Polako ga obujmi, podigne u zrak i povede na put...

Ovom poetičnom pričom o oblaku koji putuje i svojim putovanjem djeci pokazuje svijet pokušat ćemo još jednom pokazati svu snagu umjetničkoga kazališta. U pet "kofera" smjestit ćemo cijeli svijet - pustinje i prašume, livade i gorja, mora i rijeke. Donijet ćemo ga u vaš vrtić i ispričati djeci jednu veliku priču o životu koji nas okružuje, bez i malo namjere za dociranjem, predavanjem i naučavanjem, čistom igrom i vizualnim senzacijama.

Sigurni smo da ćemo tako djeci najmanje dobi učiniti prvi susret s kazalištem nezaboravnim.

Predstava je namijenjena djeci od 2 do 5 godina.
Izvodi se isključivo u dječjim vrtićima i prostorima gdje djeca i inače borave, za skupine od 30 do 50 djece.

Predstava traje 35 minuta.

http://www.zar-ptica.hr/hrv/program.asp- besplatna predstava za prvoškolce.....
http://www.kazaliste-tresnja.hr/hrv/blagajna/raspored-predstava.aspx
http://www.kazaliste-tresnja.hr/hrv/blagajna/raspored-predstava.aspx
4. 9. --- Petak

17:00 sati - PIF

4. 9. --- Petak

18:00 sati - PIF

4. 9. --- Petak

19:00 sati - PIF

4. 9. --- Petak

20:30 sati - PIF
ZVIJEZDA

--------------------------------------------------------------------------------

U DVOJE JE LAKŠE

--------------------------------------------------------------------------------

PODJELA NAGRADA

KONCERT

Lutonjica
04.09.2009., 11:51
MIFFY je bila prva predstava mojih cura, zara ju je pogledala s 18 mjeseci, a margita s točno 2 godine

ivana zg
04.09.2009., 11:56
kazalište trešnja-miffy! ;)
mislim da je karta 50 kn po osobi a drugim kazalištima 35kn :evil: ja sam isto o tome razmišljala, ali sumnjam da će muž htjet potrošiti 150 kn, a ona možda ne pogleda predstavu do kraja.....no ti tvrdiš da je dobra...vjerujem ti...možda odemo mala i ja same :D

„I opet…Miffy“ je nastavak dječjeg mjuzikla „Miffy“. Ova predstava na vrlo jednostavan i djeci blizak način govori o problemima s kojima se u djetinjstvu susreću kao što su: dolazak brata na svijet, opasnost vatre u domu, sklapanje prijateljstava, prvi susret sa zimom i snijegom, pripreme za početak školovanja, učenje slova i brojki...

Priče o Miffy svojom spontanošću i jednostavnošću osvajaju dječja srca diljem svijeta.

Trajanje predstave: 60 minuta

je li joj to možda predugo? ne igra ovaj mjesec na žalost :/
http://www.kazaliste-tresnja.hr/hrv/blagajna/cjenik-predstava.aspx

Lutonjica
04.09.2009., 11:58
baš tu "I opet Miffy" je Margita pogledala prije 6 mjeseci

ivana zg
04.09.2009., 12:00
MIFFY je bila prva predstava mojih cura, zara ju je pogledala s 18 mjeseci, a margita s točno 2 godine

cure jel to ista ta predstava koju ste vi gledale? Ovdje piše da je to nastavak mjuzikla?
Ima li tko pojma hoće li zaigrati u Listopadu?
Što ste još gledale s svojim princezama i prinčevima?

Lutonjica
04.09.2009., 12:11
Miffy je gledala zara s 18 mjeseci
I opet Miffy su gledale Margita s 2 godine i Zara s 5,5 godina

tanja_b
04.09.2009., 12:17
Mi smo Andreja dosta vodili u Lutkarsko kazalište u toj dobi (2-3 godine), gledali smo više predstava i uvijek bi sve odgledao do kraja. Što se karte tiče, nismo je plaćali jer je ionako sjedio u krilu.
Samo, bojim se da kazalište Trešnja nije tako tolerantno (mislim da oni inzistiraju da dijete plati kartu :/ ).

Cubana
04.09.2009., 14:09
Jana je sa 2 god probala pogledati Miffy. Bili unutra cca 2 minute jer joj je bilo tako preglasno da se uplašila.
Ove godine zna sve songove napamet, probat cemo ponovo samo cemo sjesti malo vise otraga.

Frida
04.09.2009., 19:31
http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=21549

Annie
04.09.2009., 21:55
Pčelica Maja u žar ptici me razočarala, nemoj ni pokušavat s tak malim djetetom to gledati. Uopće nije klasična maja,nego neka futuristička izvedba, i mom 4-godišnjaku je bilo dosadno, a i nama :P
Ako ide u žar pticu, uzmi prvi red balkona i ne moraš kupovat posebno kartu za djete ako ti sjedi u krilu.

ivana zg
05.09.2009., 11:41
Pčelica Maja u žar ptici me razočarala, nemoj ni pokušavat s tak malim djetetom to gledati. Uopće nije klasična maja,nego neka futuristička izvedba, i mom 4-godišnjaku je bilo dosadno, a i nama :P
Ako ide u žar pticu, uzmi prvi red balkona i ne moraš kupovat posebno kartu za djete ako ti sjedi u krilu.

Punoooooo hvala curke!!!!!!! :* :love:

mamaduda
05.10.2009., 13:21

jel trebam "švercati" dijete ili stvarno ništa ne pitaju. Moja L. je tri godine

Anci
05.10.2009., 13:31
Mi smo Andreja dosta vodili u Lutkarsko kazalište u toj dobi (2-3 godine), gledali smo više predstava i uvijek bi sve odgledao do kraja. Što se karte tiče, nismo je plaćali jer je ionako sjedio u krilu.
Samo, bojim se da kazalište Trešnja nije tako tolerantno (mislim da oni inzistiraju da dijete plati kartu :/ ).

Ovako i mi.
U lutkarsko smo išli nas 4 na 2 karte :mrgreen: Jedna je 25 kuna.

Predstava u ZKL traje otprilike 35 minuta.

A i Miffy im je bila odlična.

mamaduda
05.10.2009., 13:52
U Žaru ptica ove nedjelje igra Reumatični kišobran

ima još dosta slobodnih mjesta

http://www.ulaznice.com.hr/paganini/priredbe.jsp?t=24

ivana zg
05.10.2009., 16:19
evo upravo sam u potrazi za predstavom i vidim da su sve većinom ujutro, a roditelji rade do 17h popodne, rijetko koja predstava je oko 18h i to obično vikendom....ne mogu je odvesti danas ni u kino na crtić ni na predstavu u kazalište jer evo u ovo dob ništa ne igra,.....idemo do parka, malo odspavati u kolicima i pograti se a onda ako stignemo so ZOO vrta dok je još ovako lijepo vrijeme.......

ms. ivy
05.10.2009., 16:25
U Žaru ptica ove nedjelje igra Reumatični kišobran

ima još dosta slobodnih mjesta

http://www.ulaznice.com.hr/paganini/priredbe.jsp?t=24

kakva je predstava?

ivana zg
05.10.2009., 16:38
Željka Horvat-Vukelja
"REUMATIČNI KIŠOBRAN"

Režija: Lawrence Kiiru
Igraju: Gorana Vrdoljak, Žana Bumber, Ana Marija Bokor, Drago Utješanović i Šime Bubica.

Veseli glazbeni igrokaz ili mjuzikl za djecu od 3-10 godina u kome jedan usamljeni Kišobran uz pomoć svojih prijatelja-žutog, bijelog i plavog Cvijeta, postaje Suncobran.

U ovoj šarenoj igri još se pojavljuju, pjevaju i plešu Pas, Mačka, dvije Ptice, dva Oblaka, neizbježno Sunce i nemirni Vjetar.
http://www.zar-ptica.hr/hrv/predstava_reumaticni_kisobran.asp

i mene zanima je li tko bio

ivana zg
05.10.2009., 16:39
http://www.zar-ptica.hr/hrv/program.asp

apricot
06.10.2009., 21:26
mi smo gledali prije cca dvije godine
nije nas se nešto posebno dojmila :/

apricot
06.10.2009., 21:27
ovih dana smo odgledali Snjeguljicu i Maloga čarobnjaka, a spremamo se na Blizanke i Panamu

bubica27
06.10.2009., 23:35
ovih dana smo odgledali Snjeguljicu i Maloga čarobnjaka, a spremamo se na Blizanke i Panamu

Kakva vam je Snjeguljica?
Mi smo kupili karte on line za 18.10, ali po svemu sudeći nećemo moći ići pa ako netko želi stavit ću ih na burzu maybe..

EvaP
07.10.2009., 10:44
Mi smo bili na Snjeguljici i mališa je gledao u strop, pa ležao meni u krilu, pa mu se piškilo (15min akcije) pa je bio žedan/gladan/aaaaaah tako da definitivno nije bilo za 3+ , moja procjena je 5+.

A kazalište Trešnja, svaki put kad dođem kupiti karte netko se osorno izderava na mene, obično izađem od tamao ono :shock: :evil: grozni su.
Pa one tete hitler jugend koje stoje kraj sjedala i paze da neko ne bi - što???? Pa to je dječje kazalište?!?!

A do sad sve što smo gledali bilo je bez veze i neprimjereno godinama koje su napisali uz predstavu... A to se pogotovo odnosi na I opet Miffy koja je za 4+ valjda, a mi smo je gledali s 2+ i stvarno umirali od dosade, kao i ostatk kazališta koje je bilo prepuno beba poput nas...

A sve isto sam već napisala na http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=21549&postdays=0&postorder=asc&start=450 gdje se nalazi ista ova tema.

bubica27
07.10.2009., 11:14
EvaP- koliko ti je star maleni?

EvaP
07.10.2009., 11:26
Sad na Snjeguljici 3 godine i mjesec dana.
Na I opet Miffy smo bili s 2 godine i nešto sitno.

navi
09.10.2009., 16:02
Sad na Snjeguljici 3 godine i mjesec dana.
Na I opet Miffy smo bili s 2 godine i nešto sitno.

mi ćemo slijedeći wk na Snjeguljicu 2 god i 10 mjeseci
I opet Miffy smo gledali kad je imala 2 god i dijete je odusevljeno pratilo cijelu predstavu, ja sam rekla ajde da probamo pa ako joj se ne svidi otići ćemo, međutim ona je bila oduševljena i sada kada smo kupili karte za Snjeguljicu svaki dan pita kad idemo.
Ne znam, vjerojatno ovisi o djetetu.

VGmama
12.10.2009., 12:08
Preporucam lutkarsku scenu Ivana Brlic Mazuranic u Travnom. Najnovija predstava im je "Jaje". Predstave traju do 35 minuta i svaka koju smo gledali mome sinu se svidjela (a i meni). Preporucam: Mackicu Vau i Psica Mjau, Stop semafor, Slonic kratkonosic, Prica iz djungle (tako nesto- o maloh tigru koji se svega bojao)... cijena ulaznice je 15 kuna, a predstave su nedjeljom u 11. u Travnom. Mi smo iz Velike Gorice, cesto njihove predstave gostuju kod nas u "Galzenici" tako smo ih i upoznali - nedjeljom u 17.00 sati.

maxi
12.10.2009., 12:49
za pohvalu je i "Reumatični kišobran" u kazalištu Žar ptica
za 3-6 godina, karta samo 25 kn!

ms. ivy
12.10.2009., 13:34
ih, apri rekla da ne valja. :P

mi se ovu nedjelju igrali u parkiću taman prije predstave... ništa, pričekat ćemo sljedeću.

(rezervirala sam u međuvremenu pčelicu maju)

mamaduda
12.10.2009., 13:53
mi smo jučer gledali "Reumatični kišobran" i baš mi nije nešto ... ali kao u svemu ukusi su različiti

i mojoj djeci nije bilo ništa posebno, bilo im je dosadno, sreća da dugo ne traje jer mlađa je zadnjih par minuta rekla da joj je dosta

malo je bilo preglasno, pa drugi tren nismo ništa čuli, čak mi je bilo i dosta nerazumljivo, što je bitno jer djeca ne mogu dobro shvatiti poantu priče

frendica je poslije komentirala da predstave u Trešnji jesu skuplje, ali kvaliteta scene i općenito predstava (nekih) je ipak osjetno bolja

apricot
12.10.2009., 14:00

laži i objede! :P
rekla sam da nas se nije dojmilo.
nit smrdi, nit miriši.

a tako reče i mamaduda, molim lijepo.

mi u nedjelju idemo na Blizanke, u NS Dubrava.
sljedeće nedjelje na Panamu :D

ms. ivy
12.10.2009., 14:01
"nedojmljenje" mi je dovoljno da ne odemo. ;)

probat ćemo maju. a vama će se panama svidjeti, vjerujem.

javi kakve su blizanke (pa da pročitamo knjigu na vrijeme).

anek
12.10.2009., 23:27
mi planiramo ovu jesen/zimu odgledati:

robinson uči plesati - ZKL
svarožić - ZKL
oliver twist - Trešnja
čokolada - Trešnja
trnoružica - HNK /balet...idemo opet, predivan je/

bubica27
17.10.2009., 16:28
Koliko traje Snjeguljica?

drazesni pupoljci
17.10.2009., 17:38
Vodila sam svoju malenu koja ima 20 mj. na Ivicu i Maricu i mislim da to može biti predstava za tako male. Naravno, nije mogla razumjeti sve elemente radnje, no dio je "uhvatila", osobito songove i tko je dobar, a tko zao. A u priči je zgodno modificirano da mama i tata ne odvode djecu u šumu jer su siromašni (kakva li užasa u izvorniku!!!), nego djeca budu neposlušna pa pobjegnu od kuće, a vještica je sasvim malo strašna, a više je lik koji je smiješan.
Bile smo i na PIF-u na Crvenkapici na bakin način, no ta se predstava više ne može vidjeti u Hrvatskoj.
Spremamo se u Malu scenu na Oblak, za koji sam čula da je primjeren tako malima, u Kazalište lutaka na Tri praščića i u Trešnju na Snjeguljicu. A i ponavljanja će doći na red - toga mojoj starijoj nikad nije bilo dosta (Tri praščića smo davne 1994 i 1995. gledale nekih šest-sedam puta).
O cijenama: skupo je sve, no za dobru predstavu mi nije nikada bilo teško dati. Ako se u kazalište ide jednom mjesečno (u prosjeku), to košta oko 40 + 40 kn, a tih 80 kuna ne čini mi se tako strašno. Ima i besplatnih predstava i besplatnih događanja - u Zagrebu pratite što daje ZKM od 4. do 6. mjeseca (Produkcije Učilišta ZKM-a) - bude zgodnih predstava, Cest is the Best, predstave tijekom PIF-a na otvorenom i dr. Predstava dječjih kazališta (gdje su djeca izvođači) ima i u Puli, Varaždinu, Šibeniku, Splitu i drugdje i one su najčešće besplatne ili simboličnih cijena ulaznica.

EvaP
19.10.2009., 09:33
Bubica27 - ne sjećam se točno, ali mislim da je Snjeguljica trajala preko sat vremena...

bubica27
19.10.2009., 10:47
Odgledali smo Snjeguljicu, traje sat vremena (ako nekome još bude trebala informacija) :)

lara01
19.10.2009., 13:07

vidimo se :)

I stavljam potpis na VG mamu o sceni IBM u Travnom.
Mi smo često tamo. Petkom i nedjeljom su osim IBM scene i predstave ZKL-a, subotom ujutro su najčešće različita gostujuća kazališta.
Ima boljih i lošijih predstava, nikada nije gužva, meni su (a i mališi) posebno drage te predstave subotom koje su u jednoj maloj dvorani pa nakon predstave može popričati sa glumcima, vidjeti lutke...
Uglavnom, jeftino i odlično potrošeno vrijeme dok tata obavlja plac :mrgreen:

lara01
19.10.2009., 13:10

laži i objede! :P
rekla sam da nas se nije dojmilo.
nit smrdi, nit miriši.

a tako reče i mamaduda, molim lijepo.

mi u nedjelju idemo na Blizanke, u NS Dubrava.

Nikolina-Zagreb
19.02.2010., 15:43
Molim iskustva vas koji ste s 1.5godišnjacima gledali predstavu Priča o oblaku.
Predstava se daje i ovaj vikend pa bi možda otišli, ako procijenimo da je dobro prihvaćena. Hvala.

TeFil
19.02.2010., 23:11
Moji su gledali Oblak u toj dobi i jako im se svidjelo. Predstava je baš napravljena za male, sjede na pozornici, mogu sve dirati i opipati. Traje kratko. Ako ulovite karte, svakako pogledajte.

marijanada
20.02.2010., 11:25
Mi se baš spremamo za predstavu sad u 11 sati u Centru za kulturu u Remetinečkom gaju: "Djevojčica u ulozi detektiva".
U sezoni su predstave subotom i karta se plaća samo za dijete (20 kn). Nikad nije gužva.
Pretprošle subote smo gledali "Avijonko se ženi" -nije tipfeler-! i bilo je super, a prošle su bile maškare i isto smo se lijepo zabavili.

Ms. Mar
21.02.2010., 20:57
Priča o oblaku je super.
A mene zanima ovo kazalište u Travnom. Ima li predstava za naš uzrast - 2,5? Je li prebučno?

marijanada
21.02.2010., 21:43
Ove subote 27.2. je u Centru za kulturu u Remetinečkom gaju (Trg narodne zaštite) će biti predstava za predškolce "Čudesna baka". Plaća se samo za dijete 2o kn, odrasli besplatno. Evo link:

http://www.medus.hr/svarog/?p=47

Mima
28.02.2010., 21:50
Konačno smo nakon dugo vremena bili u kazalištu. Gledali smo Oh, kako je lijepa Panama i jako nam se svidjelo, Lea je uživala. Predstava traje 40-ak minuta i mislim da je primjerena i za vrlo malu djecu. Karte nisu skupe - 25 kuna.

ivano2
03.03.2010., 21:43
Koliko traje Pepeljuga u HNK? Da li previše za 4-godišnjakinju? Orašara je odgledala cijelog bez problema...

apricot
07.03.2010., 15:48
onda može i Pepeljugu

moji su jučer bili na Mačku u čizmama, u Žar ptici.
obojma se jako dopalo, i velikoj (7,5) i malenome (23 mj)

danas je Orka s tatom išla na VIS Životinje u Trešnju; njoj je bilo "prihvatljivo", njemu odlično.

nikoliša
12.03.2010., 11:20
Ove nedjelje su Tikvići u malom malom kazalištu na Pantovčaku, www.tantan-kutak.com. Dosad smo kod njih pogledali Svarogove predstave i bilo nam je super, a sad se posebno veselimo Tikvićima, jer ih je dječarac gledao u vrtiću i bio je oduševljen.

Nikolina-Zagreb
12.03.2010., 11:25
Da li je predstava prikladna za dob od 1.5 god.

nikoliša
12.03.2010., 11:36
To ti ne zanm odgovoriti iako su Tikvići poznati kako rade predstave baš za najmanje. Mogu ti samo reći da smo na ove prve dvije predstave viđali tako malu djecu. To su bile predstave baš s glumcima, a po mom mišljenju su za tako male čak bolje lutkarske predstave. Eto to ti je sve moje mišljenje, možda da baš njih direktno pitaš?

Nikolina-Zagreb
12.03.2010., 13:04
Od Kazališta sam dobila informaciju da je '... ovaj put lutkarska predstava. Predstave s glumcima imali smo prve dvije nedjelje, te je iduća ne repertoaru opet 28.03.'

nikoliša
12.03.2010., 14:52
Tikvići su ti isključivo lutkari, možeš vidjeti o njima na www.kvak.hr Znači vidimo se, super!

Nikolina-Zagreb
12.03.2010., 15:02
Da, očito sam ja krivo razumjela. Odlično! Planiramo doći ...

ina33
12.03.2010., 15:28
Da li je predstava prikladna za dob od 1.5 god.

Piše da su sve njihove od 2-11 god.

Nikolina-Zagreb
12.03.2010., 15:32
Da, i ja sam tako pročitala na njihovim službenim stranicama, međutim od Kazališta sam dobila i sljedeću informaciju:
Službeno, kazališna družina Tikvići radi predstave za djecu od druge godine pa na dalje, no prema našem iskustvu i manja djeca mogu pratiti takve predstave

ina33
12.03.2010., 15:33
O, super, hvala na infaću, ja sam se mislila da bi to mojoj svježoj dvogodišnji moglo bit rano, a ovo me ohrabrilo.

nikoliša
16.03.2010., 10:01
Danas je u jutarnjem veliki članak o Maloj sceni i njihovim predstavama za najmanje.

Nikolina-Zagreb
16.03.2010., 10:07
Super, hvala na info.
Podsjetila si me da podijelim s vama iskustvo s Tikvićima na Pantovčaku. Bilo je odlično, ambijent odiše toplinom, bilo je 20tak djece, više-manje su svi, i manji i veći, pozorno pratili i zabavljali se. Naša 18mjesečna mrvica je pratila 15-20 minuta, a onda je počeo lagano zujati okolo, međutim ništa pretjerano da bismo morali izaći van. U svakom slučaju, za pohvalu i preporuku.

Mama Natasa
16.03.2010., 11:30
Danas je u jutarnjem veliki članak o Maloj sceni i njihovim predstavama za najmanje.

Da li možda piše i kako doći do karata? Jer to je stvarno nemoguće :-(
Od jeseni pokušavam rezervirati karte i nikada nema slobodnih mjesta (i do 2 mjeseca unaprijed)

antigona
17.03.2010., 16:47
rezervacije drže do četvrtka za predstave koje su u subotu tako da je dobro u petak nazvati blagajnu ili osobno kupiti karte
(i ja napravim rezervaciju unaprijed pa nam ponekad nešto iskrsne)

Teica
17.03.2010., 17:09
Kako se zna kad Tikvići imaju predstavu?

Ispunim onaj obrazac na njihovoj stranici pa me kontaktiraju?

Ili postoji raspored predstava ali nisam dovoljno pažljivo gledala?

nikoliša
17.03.2010., 19:04
Od Tikvića stranica nije baš nešto u toku, ali otiđi na www.tantan-kutak.com i tamo ti sve piše. Ovu nedjelju su sigurno tamo, danas sam čak dobila i njihov mail pa znam sigurno.
Nikolina ajde baš mi je drago da ti se svidjelo, možda nekad tamo i kavicu zajedno popijemo :))

ivy
17.03.2010., 19:41
Tikvići ove subote u Remetincu
http://www.czk-novi-zagreb.hr/hr/predstave/Prozor_u_dvorište,200

VGmama
19.03.2010., 10:01
U nedjelju Ježeva kućica u Velikoj Gorici u 17,00 sati, više na http://www.pouvg.hr/. Preporučam!

vida
19.03.2010., 10:08
jel netko u Maloj sceni gledao Priču o svjetlu? Kakva je?

apricot
19.03.2010., 16:20
O, super, hvala na infaću, ja sam se mislila da bi to mojoj svježoj dvogodišnji moglo bit rano, a ovo me ohrabrilo.

zrin je do sada gledao mačka u čizmama, tri praščića, veselu bajkovnicu, ježevu kućicu i pipi.
sve mu je bilo super, ni na jednoj nije tražio da ide van.

Teica
20.03.2010., 02:54
Nikoliša i Ivy, hvala na odgovoru za tikviće :) !

Apricot, gdje ste vi gledali ove predstave koje si navela?

apricot
20.03.2010., 10:09
mačak i bajkovnica u žar ptici
pipi u trešnji
prasci i jež u kazalištu lutaka

ako nisam što pobrkala, jer on ide na jedne, ona na druge, a na neke idu zajedno

Teica
21.03.2010., 20:56
U nedjelju Ježeva kućica u Velikoj Gorici u 17,00 sati, više na http://www.pouvg.hr/. Preporučam!

Vratili smo se prije kojih sat vremena s predstave... i sad sam bolje!

O ukusima se ne raspravlja - to svi znamo, dakle, možemo iznijeti samo svoje dojmove, a ja ih imam potrebu podijeliti s vama :-) !

Nama je predstava prebučna, premodernistička, glazba je nabrijana - radio ju je Prle iz Leta 3, i naše mišljenje je da nije za malu djecu.

(A i mi, prpošni 40-godišnjaci ;-), se nismo osjećali kao ciljana publika. Iako smo, of kors, stari rockeri :yes: )

Ako je još netko gledao, baš me zanima kaj vi mislite!

Teica
21.03.2010., 21:02
...glazba je nabrijana - radio ju je Prle iz Leta 3...

Greška! Glazbu je napisao Mrle iz Leta 3

CAPPY
22.03.2010., 15:28
Šta kažu djeca na Pipi Dugu Čarapu ?

bucka
22.03.2010., 15:47
mi gledali Snjeguljicu i 7 patuljaka u Trešnji i baš nam je bila super!
ali nije za manju djecu (ima "strašnih" scena)!!

spajalica
22.03.2010., 16:36
ovo potpisujem, Aria nakon snjeguljice ne zeli ni prici kazalistu, a kako prolazimo cesto porde tresnje pita da li je jos uvijek Snjeguljica tamo i da li je lovac tamo. dakle nama je ta predstava na neko vrijeme udaljila djete iz kazalista :-( jasno mi je da smo mi pogrjesili jer smo je odveli, ali znala je pricu i problematiku, pa smo ih oboje odveli.

anchi pp
22.03.2010., 17:02
Knjižnica Dubrava ima kutak koji se zove Kazalište u knjižnici. Osim kazališnih predstava (scena Svarog) srijedom se pričaju priče, pa ima i likovna radionica, i svašta.

Provjereno je zanimljivo i za mlađe od 2 godine.

http://www.kgz.hr/dubrava/index.html

http://www.medus.hr/svarog/

iki
23.03.2010., 20:08
Mi smo nedavno pogledali "Reumatični kišobran" u Žaru ptica i bilo nam je super, i meni i Lei (4g.).

angelina_2004
26.03.2010., 15:36
Sutra gledamo u Trešnji novu predstavu Jasno k'o pekmez - Winnie i ekipa

vida
27.03.2010., 20:13
Javljamo da smo danas 1.puta bili na predstavi, 2 g i 10 mj., pogledali Priču o svjetlu. Nakon što su se ugasila svjetla počeo je plakati, jedini naravno iako je bilo i mlađih od njega, ali dobro da nismo odmah izašli jer je totalno uživao, pljeskao, smijao se, sudjelovao,ma uživancija

iki
29.03.2010., 09:43
Mi smo nedavno pogledali "Reumatični kišobran" u Žaru ptica i bilo nam je super, i meni i Lei (4g.).

Ovu nedelju gledali smo "Čipolina" i totalno razočaranje... svako malo neko dijete bi pod predstavom reklo da bi išlo doma.
Kad je loša (dosadna) priča ne pomažu ni najbolji glumci.
Naravno, moje mišljenje.

iki
29.03.2010., 09:44
Sutra gledamo u Trešnji novu predstavu Jasno k'o pekmez - Winnie i ekipa

Dojmovi? :)

Mima
29.03.2010., 10:18
I mene zanimaju dojmovi, nisam htjela ići odmah prvi vikend jer nije bilo nikakvih podataka o predstavi.
Prije svega me zanima da li je jako glasno i bučno.
Lea obožava Winnie Pooha i jako je zainteresirana za predstavu.

tanja_b
29.03.2010., 10:36
Ovu nedelju gledali smo "Čipolina" i totalno razočaranje... svako malo neko dijete bi pod predstavom reklo da bi išlo doma.
Kad je loša (dosadna) priča ne pomažu ni najbolji glumci.
Naravno, moje mišljenje.

Kako se dojmovi razlikuju... nama se predstava "Čipolino" svidjela toliko da smo poslije i pročitali knjigu.

I mene zanimaju dojmovi o Winnie Poohu u Trešnji.

llella
29.03.2010., 14:45
a kako se plaćaju karte u maloj sceni, da li se treba kupiti i za dijete i za roditelja?

vida
29.03.2010., 15:23
Za Malu scenu treba karte i za djete i za roditelje

aleksandra70vanja
29.03.2010., 17:37
Kako se dojmovi razlikuju....

potpis

nama je Ježeva kućica u POU VG bila suuper
V stalno pjeva
"po šumi širooom
bez staze, putaaaaaaaa
ježurka ježić
po vazdan lutaaaaaaa"
dinamična, vesela
glumci odlični

super i za male i za velike

twin
30.03.2010., 17:26
ovo potpisujem, Aria nakon snjeguljice ne zeli ni prici kazalistu, a kako prolazimo cesto porde tresnje pita da li je jos uvijek Snjeguljica tamo i da li je lovac tamo. dakle nama je ta predstava na neko vrijeme udaljila djete iz kazalista :-( jasno mi je da smo mi pogrjesili jer smo je odveli, ali znala je pricu i problematiku, pa smo ih oboje odveli.

M gledala Snjegulicu sa 22 mjeseca i bila oduševljena, još uvijek priča o njoj. Zavisi kako se nešto prezentira. Kad lovac pukne iz puške ja sam vikala bam, bam i nije se prepala. Ja se zezam s njom i kad grmi i kad pukne top tako da se ona ničega ne boji. Možda je jednostavno takva.

iki
02.04.2010., 09:35
Da li je netko gledao "Roda i Lisac" (Mala scena)?
Zanimaju me dojmovi i za koju je dob - ne piše.
Tnx.

NanoiBeba
02.04.2010., 09:59
meni je predstava predobra - a bila je i mojim klincima

čokolada
02.04.2010., 10:47
Roda i lisac im je jedna od najboljih predstava, Čuček je nenadmašan! Iki, za tvoju curicu sigurno jest.

aleksandra70vanja
02.04.2010., 11:32
Roda i lisac im je jedna od najboljih predstava, Čuček je nenadmašan! Iki, za tvoju curicu sigurno jest.

potpis
predstava je genijalna
i Bucka je super, a Čuček kao roda je mrak:-D
ja ću ić ponovo gledati, s naglaskom na JA

iki
02.04.2010., 11:32
Hvala cure, totalno sam :( jer je predstava rasprodana.

iki
02.04.2010., 11:56
Neznam samo kak je u ponedeljak ujutro rasprodano......
Mislim si, možda svi rade taj ponedeljak popodne ko ja.
8-)

NanoiBeba
02.04.2010., 11:59
možda nisu rasprodane nego rezervirane- probaj još zadnji dan nazvati kazalište

iki
02.04.2010., 21:51
možda nisu rasprodane nego rezervirane- probaj još zadnji dan nazvati kazalište
Tnx.

iki
08.04.2010., 20:53
Pogledali danas tri praščića:
http://www.zkl.hr/raspored/index.html

Lijepo, veselo, zabavno, otišli iz kazališta pjevajući: tko se boji vuka još, tri za groš.... :)

nikoliša
09.04.2010., 11:20
Je li tko od vas gledao predstavu Avijonko se ženi? Igra kod nas u kvartu sad u nedjelju a s obzirom da zovu loše vrijeme otišla bih to pogledati. Zanima me da li je primjerena za četverogodišnjaka? Gledali smo već neke svarogove predstave i bile su nam super, ali ovdje mezbunjuje jer kažu da je za velike i male, pa ne znam baš je li i za ovako male...uh jesam ga sad zakomplicirala!

TeFil
09.04.2010., 23:44
Avijonko je nama bio super. Gledali su ga sa cca 2,5 god i bili oduševljeni. I danas kad vide u knjižnici plakat prepričavaju predstavu. Svakako je za četverogodišnjakinju.

nikoliša
12.04.2010., 10:24
TeFil hvala na preporuci! Bili smo, preoduševljeni smo! Predstavu smo s jednakim žarom odgledali i moj dječak i ja! Vesela, poučna, ma sve pet!

dani1
12.04.2010., 11:16
U zadnje vrijeme smo malo manje u kazalištu ali nama su dobre u Maloj sceni: Roda i lisac, Padobranci ili umjetnost o padanju, Trešnja: legendarna Mifi, Kazalište lutaka nam je najbolje, njihove predstave su nam stvarno super sve što smo gledali. U Maloj sceni imate i predstave za najmlađe (mislim od dvije godine): Priča o oblaku i Priča o kotaču. Prodaje se 20-30 ulaznica, djeca u polukrugu sjede oko male improvizirane pozornice, tokom predstave pričaju s glumcem, mogu prići, dotaknuti scenu i lutke, ma jednom riječju super za prve posjete kazalištu. Zadnje je E gledao u Trešnji "Jasna ko pekmez", nažalost čisto razočaranje, što se vidjelo po djeci koja uopće nisu pratila predstavu jer im je bila dosadna.

VGmama
13.04.2010., 13:53
U nedjelju 18. travnja u Velikoj Gorici Šuma Striborova odlična predstava za stariju djecu - više na http://www.pouvg.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=122&Itemid=36

nikoliša
15.04.2010., 11:07
Svarog je i ove nedjelje u tan tanu http://www.tantan-kutak.com/

twinmama
15.04.2010., 19:03
Je li netko gledao Grgu Čvarka?,mi se spremamo u nedjelju.
M&L imaju 4,5 god-neznam hoće li oni to moći pratiti :/

ssss
05.05.2010., 11:11
Tigar Teo je u nedjelju pozvao na lutkarsku predstavu u Maksimiru o cvrčku i mravu i uspjela sam ga uvuč u šator,pa ju je odgledao ne trepnuvši:-D
Naime nije htio ni čuti o kažalištu niti predstavi zbog Pinoccia(djete si složilo u glavi da nikako nije dobro iči na predstave:roll: boji se da mu ne naraste magareči rep ili uši:lol:)
Nadam se da smo probili led:mrgreen: jer je prije Pin...obožavao predstave;-)

mali mrav
08.05.2010., 00:03
moj malac obožava "priču o kotaču" Male scene. Kratko,a interaktivno,baš za najmanje

katjenka
26.09.2010., 16:26
jučer sam vodila djecu 7 i 10 god na predstavu Viktor Pužeković u centar za kulturu trešnjevka. Predstava je ekološka, radi se o pužiću koji spašava prijatelje životinje od ekološke katastrofe. Moji klinci su bili oduševljeni, a i mi stariji smo se lijepo nasmijali. Glumci glume životinje i stvarno su dobro napravili. Predstava je opet 17.10 i mi ćemo opet. Eto toplo preporučujem

pikula
26.09.2010., 22:35
Moja Di je gledala probu i to bez kostima i smijala se cijelo vrijeme, tako da mislim da mogu i mlađi. Veselo je i drugačije, fora.

nikoliša
05.10.2010., 16:24
Je li itko zna da li je LET u Tkalčićevoj započeo s predstavama? Hvala.

bucka
06.10.2010., 16:05
mi ćemo u subotu na ježurku ježića u ZKL! :)

borka
10.10.2010., 15:02
Je li itko zna da li je LET u Tkalčićevoj započeo s predstavama? Hvala.

Mislim da je.
Baš sam danas prolazila Tkalčom i ako sam dobro zapamtila predstava je u 12 nedjeljom.

borka
10.10.2010., 15:03
Da li je netko vodio dvogodišnjaka na kazališnu predstavu?

Ima li uopče u gradu Zagrebu predstava za tako malene?

meda
10.10.2010., 16:01
ima, mala scena prica o kotacu i prica o oblaku, sad ima jos i jedna nova pogledaj na stranice.

mi idemo sutra u dubravu na macka u cizmama

nikoliša
10.10.2010., 17:15
Hvala na informaciji Borka. Inače za tako male su ti meni odlični LET i Tan Tan na Pantovčaku. Baš sam pisala na 1-3 kako za mene "prava" kazališta nisu za tako malu djecu već ovakva nekakva intimnija mjesta.

mio-mao
11.10.2010., 00:12
Danas odgledali "Umišljenu mišicu". L. je na kraju vikao "bravo" da je publika skoro popadala sa stolica :lol:. Oduševili se i klinci i mi :klap:.
Preporučujem!!!

MoMo
11.10.2010., 00:51
Da li je netko vodio dvogodišnjaka na kazališnu predstavu?

Ima li uopče u gradu Zagrebu predstava za tako malene?

u Kazalistu Tresnja Najotmijeniji div u gradu (javila mi prijateljica tako da slijedeci posjet baki u Zg planiramo i po rasporedu te predstave L jakoo voli tu slikovnicu) jedva ceakmo :)

i to je jedina predstava u Tresnji koja je 2plus

borka
11.10.2010., 08:49
ima, mala scena prica o kotacu i prica o oblaku, sad ima jos i jedna nova pogledaj na stranice.

mi idemo sutra u dubravu na macka u cizmama

Meda puno ti hvala na info :klap:
Ne mogu vjerovati kako se nisam sjetila Male scene.

Nego imam pitanje, pošto su sve karte rezervirane, ostalo je još po 2-3 mjesta u dvorani, ali raštrkano, da li za dijete od 2 godine treba imati kartu ili je dovoljna jedna, znači sjedi mami u krilu?

Zna li netko?

Freja
11.10.2010., 09:40
Za malo veće, buduće ljubitelje opere, preporučam "Vještica Hillary ide u operu" (http://www.hnk.hr/hr/opera/vjestica_hillary_ide_u_operu) (HNK Zagreb). Poučna predstava o operi i kazalištu, ispričana (školskoj) djeci bliskim jezikom. Prijateljica i ja smo je gledale s klincima od 3 do 6,5 godina i bili su oduševljeni. Doduše, mislim da je ipak idealna dob od recimo 6 pa na više.
Vidim da su dodali nove izvedbe. :)
(Preporučam doći ranije jer sjedala nisu numerirana, jer se predstava izvodi u foajeu na 1. katu).

meda
11.10.2010., 10:59
Meda puno ti hvala na info :klap:
Ne mogu vjerovati kako se nisam sjetila Male scene.

Nego imam pitanje, pošto su sve karte rezervirane, ostalo je još po 2-3 mjesta u dvorani, ali raštrkano, da li za dijete od 2 godine treba imati kartu ili je dovoljna jedna, znači sjedi mami u krilu?

Zna li netko?

za ove 3 predstave treba imati kartu i roditelj i dijete, ali sjednes gdje hoces jer se sjedi na pozornici, ima cak i jastucica ispred na koje djeca sjednu ako zele sama sjedit

čokolada
11.10.2010., 14:05
I ja sam dobila s više strana preporuke za ovu Vješticu u HNK, izgleda da su i sami iznenađeni navalom jer će izgleda ipak numerirati karte.

ivy
11.10.2010., 20:10
I ja sam dobila s više strana preporuke za ovu Vješticu u HNK, izgleda da su i sami iznenađeni navalom jer će izgleda ipak numerirati karte.

a ja sam baš čula sa više strana da je predstava prestrašna :-/

čokolada
11.10.2010., 20:59
Eto, ja cu doznati za 20 dana, svasta smo vec odgledali pa cemo i to prezivjeti :-P .

Freja
11.10.2010., 21:25
a ja sam baš čula sa više strana da je predstava prestrašna :-/

Meni (tj. nama) je bila odlična i vrlo edukativna (sam početak je malo dosadan i ne obećava, ali kad predstava jednom krene, sve dođe na svoje). Zamjeram joj jedino rječnik (glupo, budala i slični izrazi), ali činjenica je da je samo preslikan jezik tinejdžera (i mlađih) i da je jezik u funkciji predstave. Zato sam gore napisala da je možda primjerenija nešto starijoj djeci.
Unatoč rječniku koji se meni ne sviđa (ali je većini djece, nažalost, blizak), predstava je uistinu poučna. Djeca su naučila što su arija, partitura, korepetitor, vrste muških i ženskih glasova itd. Naši su odmah po izlasku iz kazališta pitali kad ih vodimo na pravu operu. Dakle, ostvarila je cilj! :klap:

Užasno me doduše razljutila neorganiziranost kazališta, činjenica da smo kupili i dobili numerirane karte, a na kraju trebali sjediti u posljednjim redovima iz kojih djeca baš ništa ne vide (čekali smo pred ulazom u veliku dvoranu i nitko nam nije rekao da je predstava na katu dok to nismo otkrili sami, a tada više nije bilo dobrih mjesta). Očekivala bih da u tom slučaju barem rezerviraju prve redove za djecu, ali ne - opći raspašoj. Na kraju su naša djeca sjedila na podu ispred prvog reda (iako su imala uredno kupljenu kartu!), a mi sjedile sa strane da nas mogu vidjeti, ali zato nismo vidjele cijelu pozornicu. Moja prijateljica se požalila osoblju pa su rekli da će za sljedeću izvedbu pokušati poboljšati stvar.

Da ne kažem da je bilo razočaravajuće što nismo mogli u veliku dvoranu (kad se karte kupuju internetom, nigdje ne piše da predstava nije u dvorani. ). Moj je već bio nekoliko puta pa mi je bilo svejedno, ali vjerujem da je dijelu roditelja to bio dodatni motiv za odlazak u HNK.

alga
11.10.2010., 21:56
i to je jedina predstava u Tresnji koja je 2plus

mi smo u Ri na reviji lutkarskog kazalista gledali prije 3 godine "I opet Miffy" - od Tresnje. I tada je pisalo da je 1,5+ .... uglavnom , kako je to sve relativno, netko je na pocetku ove teme rekao da ne valja, a mi smo bili oduseeevljeni (tada je stariji imao 1,5 god) i plesao i pjevao sa njima..i od onda cekam da opet dodju..i zato sto ne dolaze, vodit cu ovog mladjeg u Zg da i on vidi (doduse u programu ima samo "Miffy" a ne "I opet Miffy", nadam se da je jednako dobro, zna li tko?) koliko se nama to svidjelo...

ina33
11.10.2010., 22:54
Vodili smo mi, 2,5 godine, inače nemirniji tip. Najotmjeniji div u gradu - oduševila se, sjedila mirno, na kraju je demonstrativno prema meni zavapila "Još!". Doduše, mi imamo cijeli taj serijal od te autorice doma u slikovnica - Grubzonovo dijete itd. U stvari - mene to oduševljava (te slikovnice, ilustracije, predivne su mi) pa to puno čitamo.

MoMo
12.10.2010., 00:10
alga slazem se sve to ovisi o djetetu i ukusu.

ina33, L je isto veliki fan j. donaldson. imamo sve njene slikovnice izuzev na metli mjesta ima svima i sve ih zna na pamet vec. tako da sam sigurna da bi joj se i predstava svidjela iako nikad do sad nismo bili u kazalistu :( sugreriano mi je da ovdje ne vodim dijete u kazaliste prije 4 godine jer su tako koncipirane predstave.sad jedva cekam posijet Zagrebu. Vec sam si, ponukana ovim topikom, napravila popis sto bismo i u drugim kazalistima mogli gledati :)

enya22
13.10.2010., 21:34
mi smo u Ri na reviji lutkarskog kazalista gledali prije 3 godine "I opet Miffy" - od Tresnje. I tada je pisalo da je 1,5+ .... uglavnom , kako je to sve relativno, netko je na pocetku ove teme rekao da ne valja, a mi smo bili oduseeevljeni (tada je stariji imao 1,5 god) i plesao i pjevao sa njima..i od onda cekam da opet dodju..i zato sto ne dolaze, vodit cu ovog mladjeg u Zg da i on vidi (doduse u programu ima samo "Miffy" a ne "I opet Miffy", nadam se da je jednako dobro, zna li tko?) koliko se nama to svidjelo...

Mi smo gledali Miffy kad je M. navrsio 10 mjeseci. M.-u se svidjela predstava - mirno je gledao punih sat vremena (doduse, pred kraj je malo cicao :mrgreen:), ali on zna sve te pjesmice zato sto smo slusali CD-e sa songovima iz predstave otkad je imao 4 mj. Scenografija i kostimi su odlicni, veselih boja... Vjerojatno cemo ici opet, sad ima 15 mj. i sigurno ce drukcije dozivjeti predstavu. A cekamo da dode i Opet Miffy... :-)

nikoliša
14.10.2010., 14:30
Za one koji žele znati više :-D ovaj tjedan je Pale sam na svijetu u Tan tanu na Pantovčaku. Mogu ga gledati i najmanji, samo je jedan glumac i navodno jako puno priča s djecom.

ivana zg
25.10.2010., 00:56
Mi smo se prije par mjeseci učlanili u knjižnicu Dubrava (i ako sad živimo bliže Sesvetama...ali srce vuće kući ;-) ) da princezica od 3,5g može posuđivati slikovnice...kako je Svarog imao predstavu o Bundevićima Dabrićima odlučila sam da je možda najbolje na prvu službenu predstavu odvesti je u knjižnicu i nismo pogriješili...možda joj nije bilo cijelo vrijeme zanimljivo, ali kad su glumci pitali tko želi biti dabar prva je potrčala, popela se na binu i stavila kostim,ha,ha....malo smo sve slikali i snimali mobitelom, tako da je doma to 100 puta preslušala i pogledala, i sada kada zna pjesmice napamet, sad bi išla ponovno....imam želju odvesti je na MIffi i rado bi bila u prvome redu...ali me zanima koliko je to glasna predstava i koliko se vidi s drugih mjesta...uglavnom je stalno rasprodana mislim da opet igra u Nedjelju...malo smo bolesni....eto dajte još malo iskustava o Miffy jer od kada sam joj obečala stalno me pili...i da šta je bolje Priča o Svijetlu ili o Kotaču za nju?????Hvala

ivana zg
25.10.2010., 01:52
20.11.2010. Noć kazališta u cijeloj Hrvatskoj

28.10.10. u 18h = ZKL-Umišljena mišica
30.10.10 u 18h i 31.10.10 u 11h = ZKL- Tri praščića

31.10.10 u 18h = Kazalište Dubrava = Oh kako je lijepa Panama
07.11.10 u 18h = Mačak u Čizmama
14.11.10 u 18h = Igra
21.11.10 u 18h = Matilda
(Povuci potegni, Ivica i Marica i Bijeli nebeski zamak igraju u 12 mjesecu) http://www.ns-dubrava.hr/modules/dOrg/index.php?op=view&deptid=1&pageid=-3

Žar ptica- sve su predstave preko tjedna za vrtiće i škole te gostovanje u RIjeci na festivalu tek;
07.11.10 u 11h Ti i ja, mali medo,..
14.11.10. u 11h Vesela Bajkovnica
,21.11.10. u 11h Dnevnik pauline P,
28.11.10. u 11h Reumatični kušobran..
.12.12.10 u 11h= Naša je mama postala zmaj- http://www.zar-ptica.hr/hrv/program.asp

Kazalište Trešnja 30.10.10. u 17h Miffy-rasprodana- a ja cijeli tjedan on-lin i prošli pokušavam rezervirati karte i nije mi dalo a sad kaže 0 mjesta slobodnih:-( i više ne igra ove godine osim za vrtiće i škole- a zašto kad se tako dobro "prodaje"
Snjeguljica i 7 patuljaka je 31.10.10 u 11h
06.11.10. u 17h Oliver Twist
07.11.10 u 11h Tijelo a u 17h Alisa- http://www.kazaliste-tresnja.hr/raspored-predstava

Kazalište mala scena-tek 30.10.10 i 06.11. Priča o oblaku...dosta toga je rasprodano a i imaju i gostovanja pa si pogledajte http://www.mala-scena.hr/home/program.aspx sad igraju Padobranci i Vagon prvog razreda

U sceni Gorica Aladin i čarobna svjetiljka 31.10.10 u 17h http://www.pouvg.hr/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=26&Itemid=36

ribice
25.10.2010., 10:03
Miffi je dosta glasna..mala mi se na početku rasplakaka ali imala je 2 god pa možda i zato..sjedili smo u prvom redu ali mislim da je bolje biti u prvom redu na onom povišenom dijelu jer se bolje vidi predstava.

fjora
28.10.2010., 15:24
miffy nama nije bila ništa posebno glasna, sjedili smo u 1. redu, prednost 1. reda je što djeca mogu sjediti u stolici bez plastičnog povišenja na koje naš mali nije htio sjediti pa je na drugoj predstavi u nekom 6-7 redu sjedio nama u krilu, nezgodacija za roditelje je što bi se trebali što više "smanjiti" - utonuti u sjedalo da bi djeca iz sljedećeg reda bolje vidjela pa se ukočiš u tom položaju pa rađe biram sjedala uz kraj, karte za Miffy možda možeš nabaviti dan- dva prije predstave ako se javi netko tko odustaje (često se djeca razbole,...), a bed je ako ti propadne 120 kuna, a netko bi drugi volio ići,...
karte u Trešnji se puštaju u prodaju 2 tjedna prije početka predstave tj. u ponedeljak za subotu i nedelju u idućem tjednu, tada definitivno možeš uloviti karte, već sam shvatila da se za kazalište ne možeš odlučiti ajmo danas ili sutra barem je tako za Trešnju i Malu scenu,
mojem malom (2.5 g) se više svidio Div od Miffy i Priča o svijetlu mu se svidjela, mada je Miffy slatka predstava s puno pjevanja ,...

Nikolina-Zagreb
28.10.2010., 15:35
Do koliko sati se četvrtkom 'čuvaju' rezervacije za Miffy (ili općenito) - da znam kada treba doći po eventualne karte koje nisu prodane. Hvala

fjora
28.10.2010., 16:14
Do koliko sati se četvrtkom 'čuvaju' rezervacije za Miffy (ili općenito) - da znam kada treba doći po eventualne karte koje nisu prodane. Hvala
mislim u petak

nikoliša
04.11.2010., 09:36
Je li itko od vas gledao Diva Juru u izvedbi kazališta sjena SKASKA?

mrkvica05
04.11.2010., 09:51
Nije dječja predstava, ali je bajkovito. Labuđe jezero, balet. Naša cura (još nema 6) išla je sa svojom tetom pogledati i jako joj se svidjelo. Izdržala je sva 3 sata (s pauzama). Tako da mogu preporučiti. I da, bilo je dosta dječice. Rekla je da bi pogledala još neki balet pa ćemo vidjeti za Orašara (a jedino ne bi išla gledati ono kad se deru oliti operu :mrgreen: )

nikoliša
07.11.2010., 19:19
Je li itko od vas gledao Diva Juru u izvedbi kazališta sjena SKASKA?
Samo da prijavim da smo danas odgledali ovu predstavu i pre pre oduševljeni smo! Toplo preporučam.

Rency
08.11.2010., 14:39
Mi idemo gledati Orašara u HNK i jedva cekamo.
Kaj mislite oće curka(4)uspjet odgledati 2 i nes sata,znam da ima pauza ali zanimaju me vaša iskustva.

nikoliša
11.11.2010., 18:19
Upravo primila newsletter o predstavi/programu s klaunom Super Blentom www.tantan-kutak.com

spajalica
14.11.2010., 21:14
Mi idemo gledati Orašara u HNK i jedva cekamo.
Kaj mislite oće curka(4)uspjet odgledati 2 i nes sata,znam da ima pauza ali zanimaju me vaša iskustva.
mislim da postoji i topic na ovu temu.
prosle godine smo vodili BC-a, sjedili smo u lozi s maxi i njene dvije cure. BC je bio odusevljen, ali nakon pauze i rusa odlucio je da mu je ipak malo dosta. maxi je s curama ostala, dakle njenim nije bio probelm. a i cokolada je bila u blizini i mislim da je i njena mala odlgedala bez frke.
evo nasla sam i link na tu temu (http://forum.roda.hr/threads/14847-%C4%8Cetverogodi%C5%A1njakinja-da-li-je-voditi-u-HNK?highlight=ora%C5%A1ar)

čokolada
14.11.2010., 22:31
Mi smo išli s 5g. i 10 mj., a A. je očarana balerinama odmalena i poznaje muziku iz Orašara (Bulaja.igra), tako da joj je svo vrijeme bilo jako napeto.

čokolada
20.12.2010., 12:48
Da oživim malo ovaj topic...
Bili jučer u Trešnji na VIS Životinje. Predstava je ODLIČNA, duhovita, zabavna...ima samo jednu manu - piše da je za uzrast +7, ali ja bih rekla da je prije +12 (pa do 77). Još sam se čudila kako mladih roditelja ima, a ono mlađi srednjoškolci...

NanoiBeba
20.12.2010., 13:03
je, je, i meni se svidjela

Teica
20.12.2010., 23:10
Jeste bile na raznim "Djed Mraz..." predstavama ovih dana?

Gdje i kako vam je bilo :) ?

aleksandra70vanja
20.12.2010., 23:17
Jeste bile na raznim "Djed Mraz..." predstavama ovih dana?

Gdje i kako vam je bilo :) ?

mi smo bili u Maloj Sceni
nama je bilo super
predstava "Vagon 1. razreda"
poslije DM dijeli poklone koje roditelji pripreme ranije
već godinama idemo kod njih na DM, moja V je tamo već kao doma

nikoliša
21.12.2010., 09:12
Mi smo bili u TAN-TAN-u, prekrasna intimna atmosfera, prigodna predstava...oduševljeni, nadam se da će to ponoviti i iduće godine!

tinnkka
21.12.2010., 14:55
mi smo bili u Maloj Sceni
nama je bilo super
predstava "Vagon 1. razreda"
poslije DM dijeli poklone koje roditelji pripreme ranije
već godinama idemo kod njih na DM, moja V je tamo već kao doma
Potpisujem, tamo je super!!Moj mali je stalno pljeskao :klap: i vikao "bravo", svi roditelji su se okretali i smijali, a mala je uzivala isto u pjesmicama i pitalicama!!!!
Djed Mraz je zakon, na trenutak sam pomislila da je pravi!!

tina55
21.12.2010., 14:57
besplatne predstave u Žar ptici
http://teatar.hr/54143/nema-zime-u-zar-ptici-3/

nikoliša
13.01.2011., 11:44
Evo upravo sam dobila newsletter

Dragi prijatelji male TAN-TAN scene,

vjerujemo da ste se odmorili, nauživali, naskijali i da ste spremni za nove kazališne pustolovine.

Pozivamo Vas da i ove nedjelje 16. 01. 2011. pogledate lutkarsku predstavu:

Zgode i nezgode Bubija i Matka u izvedbi Matka Knešaureka.

Matko i Bubi i ovaj su put za Vas pripremili hrpu novih dogodovština koje će Vas sigurno razveseliti i nasmijati.
Djeci je posebice zanimljiv odnos između glumca i lutka, ali prvenstveno kretnje lutka, njegov govor, geste. Geslo pd kojim je predstava i nastala je bilo- '' Lutka i čovjek/dijete bez granica i prepreka''. Tokom predstave djeca će zaploviti u Bubijev svijet otkriti da se i druga bića lako mogu prilagoditi nama kao i mi njima, ali samo ako si mi koji kreiramo cijelu zbilju dopustimo dati mašti na volju!
Predviđeno trajanje predstave je 30-ak minuta.

Predstava počinje u 10:45.
www.tantan-kutak.com
Mi smo tamo sigurno u nedjelju, razmišljamo da ih pitamo za pretplatu :)

meda
13.01.2011., 12:21
ZKL
Legenda plemena Sjevernoameričkih Indijanaca o tome kako su ljudi došli do vatre
14. siječnja 2011. u 18h
Nakon scenske izvedbe priče
Pripovjednoga kazališta slijedi radionica za djecu tematski vezana uz priču.
Ulaznice u slobodnoj prodaji po cijeni od 30 kn možete kupiti na blagajni ZKL-a utorkom i srijedom od 10-13h, četvrtkom i petkom od 15–18h te na dan održavanja programa 1h prije početka. Djeca moraju biti u pratnji odraslih. Jedna odrasla osoba uz dijete ne plaća ulaznicu. Broj djece je ograničen na 40.

meni se ovo cini zanimljivo, al nazalost ne mozemo sutra

nikoliša
13.01.2011., 13:59
meda ovo uistinu zvuči super!

nikoliša
27.01.2011., 14:29
Evo s obzirom da sam nakon prve predstave odgledane u TAN-TAN-u samoinicijativno postala njihova PR-ica (način rada me oduševio) presretna sam što su ih prepoznali i na klinfu i njihovu predstavu stavili na naslovnicu. Eto pa neka mi netko kaže da se kvaliteta ne isplati :)) www.klinfo.hr

Mrvna
27.01.2011., 16:33
Vodila bih nemirnu zvjerčicu u Malu scenu na Priču o ... (...o čemu ulovim :))
Je li bio tko s malim djetetom, koja je dobra predstava, Priča o oblaku, svjetlu ili kotaču?

meda
27.01.2011., 16:39
mi smo na priči o oblaku bili s manje od 2 godine. meni se jako svidjela, pogotovo je super sto poslije dodu na scenu i pregledaju sve rekvizite. mm je bio na prici o kotacu, i kaze da nije bilo bas nesto, puno bucnije i agresivnije, i akze da D nije bio bas nesto odusevljen. na svjetlu nismo bili.

prosli tjedan smo isli gledati pale sam na svijetu isto u maloj sceni. D je bio s frendom unutra na predstavi, ja vani cekala.

nadam se da cemo otici na ove dabrice i bundevise u nedjelju, vec neko vrijeme pikiram tu predstavu, nikako da uhvatimo povoljan termin i lokaciju, a ovo mi je bas ok

jgrizan
30.01.2011., 15:21
Tata je vodio princezu na dabriće i bundeviće u ovo malo kazaliste na pantovcaku i mislim da znam koji nam kostim ne gine za ovaj fašnik :-) Žurili su kući zbog dogovora s mamom ;-) no izgleda da su se djeca poslije ostala igrati, znate možda da li se to može uvijek ili se jednostavno nakon ovakve vesele predstave stvorila i vesela atmosfera poslije?

jgrizan
02.02.2011., 00:41
Tata je vodio princezu na dabriće i bundeviće u ovo malo kazaliste na pantovcaku i mislim da znam koji nam kostim ne gine za ovaj fašnik :-) Žurili su kući zbog dogovora s mamom ;-) no izgleda da su se djeca poslije ostala igrati, znate možda da li se to može uvijek ili se jednostavno nakon ovakve vesele predstave stvorila i vesela atmosfera poslije? Nazvala sam ih, ljubazna ženskica mi je rekla da nakon svake nedjelje dječica ostaju na igri....Jupi!!!

tina55
02.02.2011., 10:08
za koju dob su dabrići i bundevići?

jgrizan
02.02.2011., 11:49
Za predškolce, s tim da mi kaže muž da je bilo i jako malih. E sad većina njih je uživala jer ima dosta pjesme ali par njih se rasplakalo jer su se prepali dabra.

Ibili
02.02.2011., 14:52

Ovaj vikend smo gledali Snjeguljicu i nije nam se svidjela...
Preglasna je, pretamna (pogotovo kod kraljičinog čaranja i pretvaranja u on staricu) i to nas je plašilo.

Nedavno smo gledali u Žar ptici predstavu Malen si malen kao maljušak i to nam je bilo ok.

Ifigenija
02.02.2011., 15:43
Jeste li gledali predstave Kraljević i prosjak, i Mali Princ kazališta Merlin? Kakvo je to? Za koju dječju dob?
I znate li kakva je predstava Radio Tesla?

NanoiBeba
02.02.2011., 16:11
Mi smo gledali Ne'prijatelj. I predstava je odlična (a to sam i očekivala od režisera Medvešeka). I stoji da je za djecu 7+ ( i mame)

jgrizan
03.02.2011., 22:30
Je li itko gledao predstavu Crnci u Zagrebu od Matka Knešaureka (valjda sam dobro napisala). Vidim da je lutkarska predstava (www.tantan-kutak.com/kazaliste.html), ali nikad čula niti za predstavu niti za glumca. Malo sam proguglala pa sam skužila da glumi još u maloj sceni i hnk, odnosno da radi sa Zijahom Sokolovićem ali za ovu predstavu nisam našla ništa.

sne
03.02.2011., 23:44
Vodila bih nemirnu zvjerčicu u Malu scenu na Priču o ... (...o čemu ulovim :))
Je li bio tko s malim djetetom, koja je dobra predstava, Priča o oblaku, svjetlu ili kotaču?

Mi bili prošli tjedan, manja curica mi je 19 mjeseci. Ona je bila najmlađa, ostala djeca su bila - od 6 meseci pa nadalje starija od nje. Bilo je dobro, priča je nježna, glumac u nekoliko navrata tijekom predstave prinosi djeci oblak da ga pipnu ...
Mojoj curici su se dopale malene stolice (takve ima u vrtiću), pipkanje oblaka i gledanje predstave uz sisanje.
Prije toga smo bili na par predstava za veću djecu, jer joj je seka starija, a svuda idemo skupa i njih je recimo odgledala bez problema (i bez sisanja) u cugu - ali to su predstave sa puno glazbe i kretanja i gestakuliranja na sceni.

Sve u svemu - dopalo nam se.

nikoliša
04.02.2011., 09:48
Je li itko gledao predstavu Crnci u Zagrebu od Matka Knešaureka (valjda sam dobro napisala). Vidim da je lutkarska predstava (www.tantan-kutak.com/kazaliste.html), ali nikad čula niti za predstavu niti za glumca. Malo sam proguglala pa sam skužila da glumi još u maloj sceni i hnk, odnosno da radi sa Zijahom Sokolovićem ali za ovu predstavu nisam našla ništa.

Nisamo gledali točno ovu predstavu ali gledali smo Matka Knešaureka par puta u TAN TANu. Tada je imao predstave s lutkom koji se zove Bubi. Djeci je bio super jer je dosta komunicirao s njima, čak im je pri kraju predstave svima znao i imena. Ja više volim predstave s "pravim" glumcima ali mom sinu je Bubi bio zakon.

jgrizan
06.02.2011., 18:13
Nisamo gledali točno ovu predstavu ali gledali smo Matka Knešaureka par puta u TAN TANu. Tada je imao predstave s lutkom koji se zove Bubi. Djeci je bio super jer je dosta komunicirao s njima, čak im je pri kraju predstave svima znao i imena. Ja više volim predstave s "pravim" glumcima ali mom sinu je Bubi bio zakon.

Pogledali Crnce u Zagrebu, frajer je izvrstan!!! Naše preporuke za predstavu.

Bilbo
08.02.2011., 22:43
Glumac Matko Knešaurek ima tople priče za najmanje, a i za veće...tako jednostavno, a tako toplo ispričano... na priču o prijateljstvu sam imala suzu u oku...nadam se da će ih imati još i jedva čekam da odvedem svog malca na jednu od njegovih predstava...

jgrizan
10.02.2011., 12:32
Bilbo sigurno će još biti predstava s ovim glumcem jer rekli su mi da je on jedan od "stalne postave" u tantan sceni. Mi smo se predbilježili na njihov newsletter i dobili smo obavijest za ovu nedjelju pa me zanima ako je tko gledao kakva je ova predstava www.tantan-kutak.com/kazaliste.html

čokolada
10.02.2011., 12:45
Ima li taj TAN-TAN parking? Karte se kupuju prije početka predstave ili se rezerviraju unaprijed?

čokolada
10.02.2011., 13:35
Neki dan:

-Dobar dan. Može li se u Trešnji kupiti 1 karta za sebe i trogodišnje dijete u krilu?
-Ne može. Svako pa i najmanje dijete mora imati kartu, ne može biti u krilu.
-Ali čemu služi karta za dijete kad ne želi sjediti samo, a ako i proba, ne vidi ništa zbog lošeg nagiba dvorane i previsokih naslona?
-Imate podizače. Kad bi svi tako kao i vi, imali bismo uvijek polupraznu dvoranu.
-Podizači su preniski pa čak ni moja 7-godišnjakinja ne vidi pozornicu ako ne ulovimo 1. red.
-Onda na vrijeme kupite 1. red.

Mislim da nećemo više tamo ići. Stvarno, kajgod! U drugim kazalištima mogu malo dijete staviti sebi u krilo besplatno.
Mislim, svatko kreira svoje propise, ali da me obiteljski izlazak dođe 160kn i da mi oboje djece cendraju jer ništa ne vide (i da mi BTW bude uvijek zima) ...

Mrvna
10.02.2011., 13:35
Vidim na stranici Male scene da imaju malo sjedala i uvijek su prva 3 reda rezervirana (i oni pred binom i oni postrance) - hoćemo li vidjeti išta ako sjedimo iza? Kako je to uopće uređeno kad ideš s ovako malima, jer oni bi čas sjedili sami, čas na tebi, pa bi išli vidjeti tamo nešto....

bucka
10.02.2011., 13:38
http://www.tvornicalutaka.hr/raspored-predstava.html

nikoliša
10.02.2011., 13:52
Kao prvo upravo zbog situacije koju je opisala čokolada nikada nisam bila s djetetom u Trešnji. Malo mi je žao jer vjerujem da imaju i prekrasnih predstava ali radi se isključivo o principu!

Ima li taj TAN-TAN parking? Karte se kupuju prije početka predstave ili se rezerviraju unaprijed?

TAN-TAN ti je zapravo jedan skroz mali prostor, ali upravo iz tog razloga je intiman i meni jako drag. Parking imaju za par automobila (ali tu gotovo nikad nema mjesta) no svi se parkraju na rinzol i vjeruj mi nema nikakvog problema za to jer ima dosta mjesta za pješake. Karte se ne kupuju unprijed već kod njih. No sve ti je to tamo nekako ležerno, jer se ne radi o nikakvom tipičnom kazalištu, prvo je kafić a onda ulaziš u prostor gdje su predstave. Uglavnom u kafiću prije ulaska uzimaš kartu (20kn za dijete i tebe bez obzira sjedite li skupa ili odvojeno-nema nikakvih brojeva na sjedalicama ili kartama).

Bilbo sigurno će još biti predstava s ovim glumcem jer rekli su mi da je on jedan od "stalne postave" u tantan sceni. Mi smo se predbilježili na njihov newsletter i dobili smo obavijest za ovu nedjelju pa me zanima ako je tko gledao kakva je ova predstava www.tantan-kutak.com/kazaliste.html
Mi smo gledali tu predstavu (pretpostavljam da misliš na Čudesnu baku) prošle godine, meni je osrednja a mom djetetu bila odlična :)

tina55
10.02.2011., 15:23
i mene to smeta u trešnji, nismo još nikad bile upravo zbog toga, ako nijedno kazalište ne naplaćuje djetetu do 2 godine koje sjedi roditelju u krilu, e pa neće mi ni oni to naplatit
mi smo si rezervirali priču o kotaču (ostale priče su bile zauzete), a planiramo otići i na boje duge i u tan-tan (bili smo zauzeti u zadnje vrijeme, iako već dogo planiramo ići pa nismo stigli, ali sad na proljeće to mislimo nadoknaditi, a i mrvica će imati koji mjesec više i bit ćemo taman za kazalište)

fjora
11.02.2011., 14:26
Vidim na stranici Male scene da imaju malo sjedala i uvijek su prva 3 reda rezervirana (i oni pred binom i oni postrance) - hoćemo li vidjeti išta ako sjedimo iza? Kako je to uopće uređeno kad ideš s ovako malima, jer oni bi čas sjedili sami, čas na tebi, pa bi išli vidjeti tamo nešto....
ako misliš za predstave PRIČA O ... to nije stavrni prikaz jer su sjedala pomaknuta (i ima ih manje nego obično oko 40-tak karata) i oko pozornice su jastučići i male stolice za djecu te iza njih stolice za roditelje, sjedala nisu numerirana , može i djete sjediti u krilu, ali se za ove predstave kao i u Trešnji moraju platiti karte za djecu.

bucka
11.02.2011., 14:39
ja imam skroz pozitivna iskustva sa Trešnjom.
Doduše nikad nismo ni pitali da li nam dijete može sjediti u krilu, tj. da platimo samo jednu kartu!

borka
11.02.2011., 19:53
i mene to smeta u trešnji, nismo još nikad bile upravo zbog toga, ako nijedno kazalište ne naplaćuje djetetu do 2 godine koje sjedi roditelju u krilu, e pa neće mi ni oni to naplatit
mi smo si rezervirali priču o kotaču (ostale priče su bile zauzete), a planiramo otići i na boje duge i u tan-tan (bili smo zauzeti u zadnje vrijeme, iako već dogo planiramo ići pa nismo stigli, ali sad na proljeće to mislimo nadoknaditi, a i mrvica će imati koji mjesec više i bit ćemo taman za kazalište)

Tina55 u Maloj sceni se naplaćuje karta i roditelju i djetetu, bez obzira gdje sjedi.
Ja sam malca vodila kada je imao godinu i 10 mjeseci i platila sam dvije karte.

tina55
11.02.2011., 19:54
Tina55 u Maloj sceni se naplaćuje karta i roditelju i djetetu, bez obzira gdje sjedi.
Ja sam malca vodila kada je imao godinu i 10 mjeseci i platila sam dvije karte.
a dobro onda ćemo kupiti i za malenu, iako sam negdje čitala da ne naplaćuju do 2 godine, možda onda to ne vrijedi za ove predstave priča o...

klaudija
13.02.2011., 01:38

Mi danas bili u maloj sceni, na ovci za cijeli život, napokon smo se pokrenuli..

Mala scena je zaista mala, prva tri reda su za djecu, mi smo imali mjesto u trećem redu sa strane i 2 mjesta u četvrtom, na koja su nam sjeli neki drugi ljudi pa smo mi sjeli u treći red.. Bilo je djece u prva dva reda, a sva ostala djeca su sa roditeljima sjedila na povišenom dijelu iza i sigurna sam da su bolje vidjeli.. zapravo, vidi se sa svih strana.. meni se baš svidjelo i kazalište i predstava, baš je onako prijateljska atmosfera..

Što se trešnje tiče, bome neće ni nas vidjeti.. Poslala sam mail da pitam koja je dobna granica za karte jer smo mislili i mlađu povesti (1 godina) i naravno da bi mi sjedila u krilu, odgovorili su mi da dobne granice nema..

Sljedeće na što idemo su Boje duge u kazalištu Dubrava, jedva čekam!

aishwarya
13.02.2011., 10:52
Ela (3,5 godine) jučer na Ovci nije htjela u prvi red, a i neki su se klinci preplašili vuka pa su pobjegli nazad roditeljima. I u Maloj sceni i Trešnji uzmem 4,5,6 red i super se vidi, a nije preblizu. Ali mi uvijek sjedi u krilu

ivy
13.02.2011., 11:55
i mi bili jučer na ovci, očito s cijelom forumskom populacijom :-)

fjora
13.02.2011., 15:11
za voji je uzrast Avijonko se ženi, često se hvali ta predstava, ali piše da je za stariju djecu, da li je za 3-godišnjaska?

bucka
15.02.2011., 14:13
http://www.izperatate.com/dogadanja/lutkarska-predstava-tko-je-rekao-„mjau“/

jgrizan
17.02.2011., 09:59
Glumac Matko Knešaurek ima tople priče za najmanje, a i za veće...tako jednostavno, a tako toplo ispričano... na priču o prijateljstvu sam imala suzu u oku...nadam se da će ih imati još i jedva čekam da odvedem svog malca na jednu od njegovih predstava...

Dobila mail, i ovu nedjelju su Crnci u Zagrebu, ali izgleda s nekom novom pričom, evo imaš i tu www. tantan-kutak.com/kazaliste.html

angelina_2004
17.02.2011., 15:22
Je li netko gledao predstavu Ivica i Marica u Trešnji.
Ne da mi se plaćati 120 kn za karte ako je predstava bezveze...

nikoliša
18.02.2011., 09:44
Evo stavljam i tu, meni zvuči odlično i što nije malo bitno povoljno,MALA ŠKOLA LUTKARSTVA www.tantan-kutak.com/kazaliste.html

NanoiBeba
18.02.2011., 09:56
Je li netko gledao predstavu Ivica i Marica u Trešnji.
Ne da mi se plaćati 120 kn za karte ako je predstava bezveze...

meni je slatka. Traje nekih 40 min. 120 kn je jako puno

tina55
18.02.2011., 10:04
Evo stavljam i tu, meni zvuči odlično i što nije malo bitno povoljno,MALA ŠKOLA LUTKARSTVA www.tantan-kutak.com/kazaliste.html
ovo je super, možda bude takva radionica i za kojih 2,5 godine kad napunimo 4
i 50 kn je odlična cijena za tako nešto

angelina_2004
18.02.2011., 11:09
meni je slatka. Traje nekih 40 min. 120 kn je jako puno

Nas tri x 40,00 kn :(

NanoiBeba
18.02.2011., 11:32
ma znam- mene izluđuju cijene ulaznica za kazalište i kino. Svaki put "bankrotiram"

iva1602
18.02.2011., 12:03
Jel netko gledao predstavu "Blago" u Tvornici lutaka??
jel bi se to svidjelo trogodišnjaku?
dobila sam ulaznice na nagradnoj pa zato pitam.....

intui 290
18.02.2011., 12:24
hm...neznam baš ...

bucka
18.02.2011., 12:24
sutra u Profilu u Bogovićevoj u 12h je Maca papučarica

tina55
18.02.2011., 19:27
http://www.uhvatival.hr/ponuda/150/o
karte po 12,50kn Tvornica lutaka, Blago
požurite jer je ostalo još samo 8 karata, kasno sam vidjela
mi ne idemo jer mi se čini da smo još ipak premali za tu predstavu

iki
20.02.2011., 17:35
Gledali smo danas "Najotmjeniji div u gradu" u Trešnji.
Svima nam se jako dopala predstava, i velikima i malima.
Traje 40min., možda i koju minutu kraće, odlična tema (ili se veli scenarij?), dobri glumci koji i odlično pjevaju/sviraju.
Uglavnom, palac gore.

apricot
20.02.2011., 17:37
moji danas u Žar ptici gledali Naša je mama postala zmaj. dopalo se i malom i velikoj, a i ocu im.
samo je stvarno prekratko trajalo, pola sata!

vida
28.02.2011., 11:55
Boje duge u DK Dubrava, vrlo dobra predstava za manji uzrast, doduše meni za nijansu lošija izvedba nego bilo koja Priča o ...u MS, ali to mojem malom nije smetalo, draži nam je intimniji ambijent u MS, ali su ovdje karte povoljnije -25 kn, preporučam

jgrizan
02.03.2011., 10:32
Svetlana Patafta, autorica Boje duge, je ove nedjelje u tan tanu s novom predstavom Biberče. Koliko sam shvatila prvo će biti predstava, a onda klinci ostaju na likovnoj radionici na temu predstave. I kako bi rekli na topshopu "I sve to za samo 20kn" :lol:
www.tantan-kutak.com/kazaliste.html

Školjkica
02.03.2011., 11:35
ovo za trešnju i njihov bezobrazluk potvrđujem, ali nama su blizu i često odemo tamo, ali se i ja pravim bezobrazna, kupim 2 karte i lijepo ušetamo nas 3 unutra i sjedi meni u krilu, pa ako hoće nek me tjeraju van, još nisu

klaudija
04.03.2011., 01:03
Boje duge u DK Dubrava, vrlo dobra predstava za manji uzrast, doduše meni za nijansu lošija izvedba nego bilo koja Priča o ...u MS, ali to mojem malom nije smetalo, draži nam je intimniji ambijent u MS, ali su ovdje karte povoljnije -25 kn, preporučam
Mi smo trebali u nedjelju ić gledat Boje duge, ali su se cure razbolile pa ćemo ići na neku od idućih izvedbi, jedva čekam !

tina55
04.03.2011., 09:03
Mi smo trebali u nedjelju ić gledat Boje duge, ali su se cure razbolile pa ćemo ići na neku od idućih izvedbi, jedva čekam !
za boje duge karte kupiš na blagajni prije same predstave ili ranije?

klaudija
04.03.2011., 11:53
za boje duge karte kupiš na blagajni prije same predstave ili ranije?

možeš ih rezervirat, ali se podižu, odnosno plate prije predstave, blagajna počinje radit sat vremena prije. Ako sam dobro shvatila, rezervirane ulaznice se moraju preuzeti u prvih 15 minuta..

vida
04.03.2011., 22:30
Najkasnije pola sata prije početka predstave se mogu podići tj. platiti rezervirane ulaznice

vida
07.03.2011., 14:01
Jel itko išao u nedjelju na Biberče? Mi smo mislili ali nismo mogli i fašnik u Samoboru i to..Uglavnom zanima me kakva je predstava i jel primjerena za dijete od 3-4 g?

vida
20.03.2011., 23:43
ZKL- krava na mjesecu, jako dobra scena, priča... kakav je i crtić, reakcije mog skoro 4-godišnjaka :puno smijeha, malo straha-više napetosti i razočaranje što ne traje duže, meni se čini za one od 3 na gore pun pogodak

čokolada
21.03.2011., 11:51
http://hr.kolektiva.net/zagreb-ii/704/50-popusta-na-ulaznicu-za-predstavu-vis-zivotinje-gd-histrion?utm_source=Zagreb&utm_campaign=31e546adb4-Zagreb_NL_21_03_2011&utm_medium=email

ovo je jako dobra Trešnjina predstava za teenagere (rekla bih + 11,12 g.) a zanimljiva i odraslima.

Mima
21.03.2011., 12:11
Mi smo u subotu gledali Najotmjeniji div u gradu u Trešnji.
Predstava je za dosta male, ali Leina grupa u vrtiću je radila predstavu po toj slikovnici, pa je ona htjela vidjeti tko je bolji.
Sve u svemu, nije loše - kratko i zabavno, meni je to jako dobra slikovnica, tj. tekst je dobar.
Jedino što je u publici bilo stvarno puno jako male djece koja su na glas plakala, pa je buka bila takva da se povremeno nije čulo glumce. Čini mi se da je bilo prigovora na to da u Trešnji upozoravaju bučne 'goste' - očito su prestali s tom praksom.

tina55
21.03.2011., 12:27
Mi smo u subotu gledali Najotmjeniji div u gradu u Trešnji.
Predstava je za dosta male, ali Leina grupa u vrtiću je radila predstavu po toj slikovnici, pa je ona htjela vidjeti tko je bolji.
Sve u svemu, nije loše - kratko i zabavno, meni je to jako dobra slikovnica, tj. tekst je dobar.
Jedino što je u publici bilo stvarno puno jako male djece koja su na glas plakala, pa je buka bila takva da se povremeno nije čulo glumce. Čini mi se da je bilo prigovora na to da u Trešnji upozoravaju bučne 'goste' - očito su prestali s tom praksom.
i mi smo bili u subotu na Najotmjenijem divu u gradu, pogledali smo ju cijelu bez problema, iako je predstava 2+, a mi imamo tek godinu i pol
ali meni se baš i nije svidjela
priča je lijepa, ali mi nije uspješno pretočena u predstavu
istina je da je bilo dosta bučno, ali to je predstava 2+
u trešnji mi je koma uvaljivanje djeci svega i svačega nakon predstave: svjetlećih štapova, kokica??
na šta je spalo kazalište?

Ripcord
21.03.2011., 12:30
http://hr.kolektiva.net/zagreb-ii/704/50-popusta-na-ulaznicu-za-predstavu-vis-zivotinje-gd-histrion?utm_source=Zagreb&utm_campaign=31e546adb4-Zagreb_NL_21_03_2011&utm_medium=email

ovo je jako dobra Trešnjina predstava za teenagere (rekla bih + 11,12 g.) a zanimljiva i odraslima.

Gledali smo taj VIS prije ponešto vremena i mali je bio oduševljen (mislim da je tad taman napunio 10 god), a gledao je i on s razredom neki dan http://www.kazaliste-tresnja.hr/predstave/ne-prijatelj/?id=13 i ostao oduševljen, tako da isto preporučujem za predpubertetsku (a čini mi se i pubertetsku) dob!

josipal
21.03.2011., 13:20
Reumatični kišobran (Žar ptica)

josipal
21.03.2011., 13:21
A igra i Ti i ja mali medo (Žar ptica- odani smo im...)

josipal
21.03.2011., 13:22
Inače u Žar ptici je dovoljno kupiti jednu ulaznicu za sebe i manej dijete koje sjedi u krilu sto je u Trešnji nemoguće (i bebama naplaćuju)

tina55
21.03.2011., 13:26
Inače u Žar ptici je dovoljno kupiti jednu ulaznicu za sebe i manej dijete koje sjedi u krilu sto je u Trešnji nemoguće (i bebama naplaćuju)
da, da
mi ne preferiramo trešnju, no nekako mi je najzgodniji parking

priscila
21.03.2011., 15:56
U Sesvetama u Narodnom sveučilištu bude mjesečno jedna predstava za djecu i jedna za odrasle :mrgreen:

tina55
21.03.2011., 16:26
a koje dječje kazalište još ima dobre mogućnosti za parking?

Ibili
23.03.2011., 13:02
Mi želimo pohvaliti predstavu Dječjeg kazališta Dubrava -Oh, kako je lijepa Panama koju smo gledali u Pionircu ili Gradu mladih.
Predstava je bila u sklopu obilježavanja 60 godina Pionirca, u koji sam kao klinka jako puno išla sa školom i jedino mi je žao što to, bar se meni čini, nije bilo malo više oglašeno. Pjevali su Mališani, Kikići, Lana Jučević, Zec, bile su predstave, radionice...super!

ms. ivy
23.03.2011., 13:54
"panama" je prekrasna predstava :heart:, meni najbolja dječja predstava dosad.

"ti i ja, mali medo" je dobra - iako se meni slikovnica više sviđa.

od nedavno pogledanog preporučam "ovcu za cijeli život" u maloj sceni.

a na "najotmjenijeg diva" se spremamo s malim malcem (svi volimo slikovnice j. donaldson), ali ne sviđa mi se ovo što čitam gore.

tanja_b
23.03.2011., 16:18
"panama" je prekrasna predstava :heart:, meni najbolja dječja predstava dosad.

"ti i ja, mali medo" je dobra - iako se meni slikovnica više sviđa.

od nedavno pogledanog preporučam "ovcu za cijeli život" u maloj sceni.

a na "najotmjenijeg diva" se spremamo s malim malcem (svi volimo slikovnice j. donaldson), ali ne sviđa mi se ovo što čitam gore.

Mi smo gledali "Diva" jesenas i predstava nije loša - jest da je više za mlađu djecu, ali i mojem šestogodišnjaku se dopalo.
Pripazite samo na nagaznu minu nakon predstave - lijepi, šareni štand sa slikovnicama Ibis grafike ;-)

Od novijih predstava, nikako ne preporučujem "Družbu Pere Kvržice" u Žar-ptici - meni osobno nešto najgore što sam ikad gledala u kazalištu.

Mima
23.03.2011., 16:24
Meni isto taj Div uopće nije loš, a Lea je iskreno uživala. Ona je doduše prilično bebasta.
"Panama" mi je isto jedna od najboljih (ako ne i najbolja) predstava za djecu koju sam uopće gledala.
Ove kokice i svijetleći štapići se prodaju ispred kazališta, ne znam koliko kazalište ima s tim veze, ali sjetila sam se da je bio i štand sa kokicama ispred ZKL-a zadnji put i to prije predstave, i da su ljudi kupovali djeci kokice, no sad se nikako ne mogu sjetiti jesu li baš unosili kokice na predstavu.

tina55
23.03.2011., 16:41
pa nitko ne može prodavat na štandu pred kazališem bez dopuštenja dotičnog kazališta
mi nemamo problema s time, moju to ne zanima, ali meni to ružno izgleda isped kazališta i ispada kao da im nije cilj dati djeci dobru predstavu, nego uvaliti koješta roditeljima

ms. ivy
23.03.2011., 16:42
Pripazite samo na nagaznu minu nakon predstave - lijepi, šareni štand sa slikovnicama Ibis grafike ;-)

Od novijih predstava, nikako ne preporučujem "Družbu Pere Kvržice" u Žar-ptici - meni osobno nešto najgore što sam ikad gledala u kazalištu.

hvala na upozorenju :mrgreen:

prošlu jesen smo isposuđivali sve što su imali u knjižnici pa ćemo štand ignorirati.

a "peru kvržicu" smo htjeli pogledati, baš šteta da je loša.

Ibili
23.03.2011., 16:54
i mi smo "pali" na prodavače i došli doma sa još jednom vjetrenjačom.:roll:

baš mi je drago što čitam da se i drugima dopala Panama. :-D

ajmo sad svi: tigar i medo, prijatelja dva, a sa njima i patkica :mrgreen:

tanja_b
23.03.2011., 21:37
baš mi je drago što čitam da se i drugima dopala Panama. :-D

ajmo sad svi: tigar i medo, prijatelja dva, a sa njima i patkica :mrgreen:

Sad si me podsjetila, nedugo nakon što smo gledali Panamu, Andrej je upao u neku suludu fazu u kojoj smo mu morali pričati priče o Odiseju koji je zajedno s mamutom, sabljozubim tigrom i mravojedom opsjedao Troju :roll:
Negdje upola priče, MM i ja smo zajednički zapjevali "Odisej i mamut, prijatelja dva, a s njima - patkica"
Andrej se na to, naravno, uvrijedio i odonda je ta pjesmica prešutno zabranjena u našoj kući :mrgreen:

ms. ivy
24.03.2011., 09:42
:lol::lol:

kod nas je pjesmica još uvijek omiljena.

klu.
24.03.2011., 13:35
Jel itko išao u nedjelju na Biberče? Mi smo mislili ali nismo mogli i fašnik u Samoboru i to..Uglavnom zanima me kakva je predstava i jel primjerena za dijete od 3-4 g?
Ne znam koliko kasnim ali eto... Mi smo pogledali Biberče na premijeri. Moja cura je bila zainteresirana, ali dečko i ne previše. Predstava je zapravo monodrama (ako to tako mogu nazvati) - samo pripovjedačica priča/prezentira priču, koja je za mog malog bila prekomplicirana da bi je mogao s razumijevanjem pratiti. On je imao 3.9 godine.
Ono što jest fora je kostim koji prezenterica nosi (a koji je osmislila i sašila moja frendica, hehehe), koji je pun pretinaca i nekih gadgeta, pa je bitan dio prezentiranja priče. Sama priča je arhaična, o junaku i zmaju i princezi i svašta nešto, s borbama i krvi i odsjecanjem glava i tako...ono, klasična priča za djecu.

vida
25.03.2011., 17:28
Onda nećemo još na Biberče. Čini mi se da sam negdje pročitala da je kostim od a.h., e sad ako je to a.h. koju ja znam( akademija, okolica zg) onda se možda i mi znamo ;)

kata.klik
25.03.2011., 22:36
26.03.2011. „CRVENKAPICA“ – Braća Grimm u 11 h – na Sceni „Travno“ – ulaznice u slobodnoj prodaji

klu.
26.03.2011., 13:58
Onda nećemo još na Biberče. Čini mi se da sam negdje pročitala da je kostim od a.h., e sad ako je to a.h. koju ja znam( akademija, okolica zg) onda se možda i mi znamo ;-)
je, je. skroz moguće da se znamo... :)
Ana i ja smo frendice iz srednje škole...neko vrijeme bile nerazdvojne. i sad smo bliske.

sorry zbog privatiziranja teme, nebumvišemajkemi. :)

vida
10.10.2011., 16:01
Evo, mi smo ovu sezonu počeli sa Ježevom kućicom u ZKL-u, super je scena napravljena, puno pjesme na što klinci oduševljeno plješću...palac gore

Peppy
10.10.2011., 16:13
Evo, mi smo ovu sezonu počeli sa Ježevom kućicom u ZKL-u, super je scena napravljena, puno pjesme na što klinci oduševljeno plješću...palac gore

za koju dob ti se čini primjerena? koliko traje? tnx :-)

vida
10.10.2011., 21:43
Pa mislim da sa 4 godine mogu uloviti poantu priče a mlađima su fora lutke, pjevanje, glazba i isto mogu uživati, traje cca 40 min

Jelka
11.10.2011., 09:59
E super vida da si digla ovaj topic!

Trebali smo ovu nedjelju ići na Mamu zmaj u Žar ptica, nažalost nismo mogli. Iduće mi je u planu Panama u Dubravi, ili Matovilka tjedan dana prije.

Dajte pucajte ideje, po mogućnosti gdje su karte manje od 30 kn. Ovo je strašno kako je većina kazališta poskupila. :( To je jedini razlog zašto već dugo nismo nigdje bili. :(

meda
11.10.2011., 10:02
mi bi otisli danas na Ruzno pace u ZKM, jel bio netko?

tina55
11.10.2011., 10:08
mi smo išli i na ivicu i maricu u trešnji i izašli na početku jer je predstava po mom mišljenju prestrašna za malu djecu
nije mi se uopće svidjela

tina55
11.10.2011., 10:11
evo povoljnih karata
http://www.uhvatival.hr/ponuda/453/o

Peppy
11.10.2011., 12:00
Pa mislim da sa 4 godine mogu uloviti poantu priče a mlađima su fora lutke, pjevanje, glazba i isto mogu uživati, traje cca 40 min

sad vidim da su uglavnom na gostovanjima ovaj mjesec. bumo čekali :-)..

a jeftinije ulaznice su u tvornici lutaka, mi gledali komadić (isto 12,5 kn preko neke kolektive) - meni simpatična i jednostavna, al čini mi se da klince (ne samo moje) nije previše "dotaknula"

klaudija
11.10.2011., 12:26
U Dječjem kazalištu Dubrava imaju novu predstavu Tata Lav i njegova sretna djeca (http://kazalistedubrava.hr/nova-predstava-tata-lav-i-njegova-sretna-djeca/), za djecu iznad 3 godine. Moje dijete danas gleda s vrtićem, a u nedjelju idemo skupa pogledat. Čini mi se zanimljivo.

aishwarya
11.10.2011., 12:32
mi smo išli i na ivicu i maricu u trešnji i izašli na početku jer je predstava po mom mišljenju prestrašna za malu djecu
nije mi se uopće svidjela
nije za 2009. godište definitivno, ali mojoj se starijoj (2007.) jako svidjela

Jelka
11.10.2011., 14:23
U Dječjem kazalištu Dubrava imaju novu predstavu Tata Lav i njegova sretna djeca (http://kazalistedubrava.hr/nova-predstava-tata-lav-i-njegova-sretna-djeca/), za djecu iznad 3 godine. Moje dijete danas gleda s vrtićem, a u nedjelju idemo skupa pogledat. Čini mi se zanimljivo.
Ajde pliz, pliz javi kako je bilo. Ja sam naime prije pola godine čitala tu knjigu i ostala užasnuta dijelovima o pišanju kroz prozor kao stvari koju djeci treba omogućiti da rade jer to je sve dječja igra i to je dopušteno. :-o :-o :-o

Poanta priče je odlična, djeca su djeca i treba im pružiti sve da to ostanu dugo. Ali ne APSOLUTNO sve. Ne pišanje kroz prozor. Komentirala sam to s knjižničarkom u našem kvartu i ona je bila isto tako neugodno iznenađena. S tim da pišanje nije jedina grozna stvar, bilo je toga još, samo se više ne sjećam.

jelena.O
11.10.2011., 14:39
U trešnji Čudnovate zgode šegerta hlapića inače za 6+,meni sasvim luda ( pozitivno) , bilo masa klinaca do 3 godine, moji bili skoro najstariji

prepoooruka ++++++++++++++++++++

vida
11.10.2011., 14:41

Trebali smo ovu nedjelju ići na Mamu zmaj u Žar ptica, nažalost nismo mogli. Iduće mi je u planu Panama u Dubravi, ili Matovilka tjedan dana prije.

Dajte pucajte ideje, po mogućnosti gdje su karte manje od 30 kn. Ovo je strašno kako je većina kazališta poskupila. :( To je jedini razlog zašto već dugo nismo nigdje bili. :(

Mamu zmaj ili kako se već zove smo gledali sa cca 3 g, nakon 15 min igranja moje dijete je nimalo tiho reklo : Kako je ovo glupa priča!:oops: Dva reda ispred nas su se okrenula prema nama, uopće nisam znala što reći.
Mislim da je ipak za recimo 4-5+

Jelka
11.10.2011., 14:48
Ja uopće ne sumnjam da će se Mari svidjeti. Na svemu što je do sada bila buljila je maltene bez treptaja, s nepunih 2g.

bucka
13.10.2011., 11:49
danas čarobna frula u zkl-u, a prije toga http://www.klinfo.hr/detaljnije/hr/radionice-u-zagrebackom-kazalistu-lutaka/1/7909/1/

pikula
13.10.2011., 16:54
Jel' netko gledao ja tata! u Exitu? (bez djece naravno :))

tanja_b
13.10.2011., 17:17
Ajde pliz, pliz javi kako je bilo. Ja sam naime prije pola godine čitala tu knjigu i ostala užasnuta dijelovima o pišanju kroz prozor kao stvari koju djeci treba omogućiti da rade jer to je sve dječja igra i to je dopušteno. :-o :-o :-o

Poanta priče je odlična, djeca su djeca i treba im pružiti sve da to ostanu dugo. Ali ne APSOLUTNO sve. Ne pišanje kroz prozor. Komentirala sam to s knjižničarkom u našem kvartu i ona je bila isto tako neugodno iznenađena. S tim da pišanje nije jedina grozna stvar, bilo je toga još, samo se više ne sjećam.

Već smo komentirali negdje na forumu tu knjigu, pa je zajednički zaključak bio da Janosch mora da je bio napušen dok ju je pisao :mrgreen:

mitovski
13.10.2011., 17:24
Jel ima neka predstava za djecu od 1,5g...i dali ste vodili tako malu djecu...meni se čini da bi Janu to zanimalo jer ju sve zanima i jako je znatiželjna, ali nisam sigurna.

krumpiric
13.10.2011., 18:58

vodite i nas sl.put?

meda
13.10.2011., 19:13
Jel ima neka predstava za djecu od 1,5g...i dali ste vodili tako malu djecu...meni se čini da bi Janu to zanimalo jer ju sve zanima i jako je znatiželjna, ali nisam sigurna.

imas u maloj sceni one 'price o...' . D je to bilo zanimljivo, djeca u principu sjede na pozornici, al mogu i mami u krilu na stolicama.

mislim da moze svaka predstava s puno pjesme i plesa biti zanimljiva tako maloj djeci. i da po mogucnosti ima i mjesto za plesanje.

ZKL nikako ne bih preporucila jer se djeca mogu jako uplasiti tih lutaka i nisu im zanimljive jer su to mrtve stvari, nema gestikulacije kao kod ljudi pa su im i dosadne. Mi smo s 2 bili na operi Ivica i Marica, to mu je super bilo. To zna biti u Dubravi, mislim da je svake godine. Opcenito mi tamo imaju dobrih predstava.

Jelka
13.10.2011., 22:41
vodite i nas sl.put?
Reci koju, draga, i naši ste!

bucka
15.10.2011., 18:49
http://zgzoo.com/hr/novosti-i-dogadjanja/dogadjanja/abrakadabra-zoo-carobna-prica/

pikula
15.10.2011., 18:55
Meda, pa tikvići su lutke pa ih jasličari obožavaju :) meni se čini sa njihove lutke imaju izražajnije lice od nekih glumaca

alanovamama
18.10.2011., 10:38
Da li je netko bio u ZOO na Čarobnoj priči? Molim iskustva

Nataša T.
18.10.2011., 11:24
Lijepi pozdrav,
u Rijeci će se uskoro održati Revija lutkarskih kazališta na kojoj gostuju mnoga kazališta.
Ima dosta toga, a ulaznice su dosta skupe i prilično nam je teško odabrati predstavu koja bi bila adekvatna za jednog dječaka starog 2,5 godine i jednog starog 6,5 godina.
Ukoliko ste gledali neku od ovih predstava, molim za vaše mišljenje, kako bih lakše mogla odabrati.
Mislim da je za ove malecke bitnije da se puno pjeva i pleše, a ni ovaj stariji ne voli baš mračne predstave, makar imale sretan kraj.

Evo popisa predstava koje dolaze u obzir:

Pinokio (http://forum.roda.hr/Pinokio.asp), Gradsko kazalište Scena Gorica
U potrazi za čudovištima (http://forum.roda.hr/upotrazi.asp), Umjetnička akademija u Osijeku
Snjeguljica (http://forum.roda.hr/Snjeguljica.asp), Zagrebačko kazalište lutaka
Mali dinosaur (http://forum.roda.hr/Malidinosaur.asp), Kazalište lutaka Zadar
Kresivo (http://forum.roda.hr/Kresivo.asp), Lutkarsko kazalište Ljubljana
Bajka o raspjevanom stablu (http://forum.roda.hr/bajka.asp), Gradsko kazalište lutaka Split
Trnoružica (http://forum.roda.hr/Trnoruzica.asp), Lutkarska scena I.B. Mažuranić
Naša je mama postala zmaj (http://forum.roda.hr/mamazmaj.asp), Gradsko kazalište Žar ptica, Zagreb

Inače, za one koji su u Rijeci ili okolici, Revija se održava početkom 11. mjeseca, http://www.gkl-rijeka.hr/revija/16/.