PDA

Pogledaj cijelu verziju : topic za one koji upravo preuređuju stan/kuću

Stranice : [1] 2

bucka
23.10.2009., 10:46
mi smo sad skroz u tome, pa bi voljeli pročitati iskustva i preporuke (za parkete, prozore, vrata, majstore, kuhinje...) drugih koji su u istom "sosu"!

za početak mi angažirali arhitekticu, bili na ambienti i pokupili hrpu onih prospektića i kataloga za raznorazne stvari!

skidanje starih vrata i dovratnika u stanu, neke stare drvene pregrade i laminata u cijelom stanu smo obavili sami i odnjeli pred kuću gdje se baš skupljao glomazni otpad :mrgreen: i tako uštedili 10 000kn kolika je bila cijena (zajedno sa odvozom) izvođača radova!!

voljeli bi imati mozaik od kamena na jednom zidu dnevne sobe i upala nam u oko ova stranica
http://www.pietrakaikos.ba/dekorativni_kamen_kamniti_mozaiki.php

parketi su nam najbolnija točka jer se bojimo da ne zeznemo cijelu stvar sa izborom istog!

tek smo na početku adaptacije i ne znamo još ni sami što nas sve čeka!!

a sad da "čujem" malo i vas!!

;)

gita75
23.10.2009., 10:58
Mi smo nedavno mijenjali prozore, imam samo riječi hvale:
http://www.navigator-projekt.hr/modules/mastop_publish/

anima
23.10.2009., 11:02
ah, u istom smo sosu, ako mi netko može pomoć, gdje ima bijelih sobnih vrata za kupit odmah, da se ne čeka isporuka 1-2 mj, nego dođeš i kupiš, i naravno, da nisu skupa :)

bucka
23.10.2009., 11:08
ja dobila odlične preporuke za ove (rade po mjeri), ali možda imaju i što gotovo:
www.rimex.hr

bucka
23.10.2009., 11:09
anima, u kojoj ste fazi?
kad ste počeli sa radovima?

tweety
23.10.2009., 11:09
bucka, zakaj ti plaćaš arhitekticu?
pa nju zovi i gnjavi :)

anima
23.10.2009., 11:26
joj počeli smo s radovima ima nekih 1,6 god. Sad smo okrečili, stavili parkete, pločice, sljedeći tjedan dolazi majstor za radijatore i da nam kupoaonicu složi (još moram kupit wc školjku :roll: ), i nemamo još vrata, sobna, tako da nam podhitno trebaju, razgledali smo puno, svugdje se trebalo čekat sto godina, a ne znam zakaj nismo nešto uzeli, sve čekaš, čekaš, čekaš i sad ups treba odmah, a da nije skupo, naravno, u ovom trenutku ni kvaliteta nije toliko bitna.

anima
23.10.2009., 11:35
ja dobila odlične preporuke za ove (rade po mjeri), ali možda imaju i što gotovo:
www.rimex.hr

odmah sam zvala ove, šaljem mm danas tamo, rade samo po mjeri ali kažu da je gotov za tjedan dana, ako bude tako, odlično, hvala za link :)

bucka
23.10.2009., 11:52
nema na čemu!
njih mi preporučila frendica arhićka u koju stvarno imam povjerenja i koja je već dosta radila sa njima!

pomikaki
23.10.2009., 11:56
pratim temu, nemam bogzna što pametno reći

bucka
23.10.2009., 12:00
joj počeli smo s radovima ima nekih 1,6 god

:shock:
jel živiš u kulmerovim dvorima ili vam se ne žuri baš?? :mrgreen:

bucka
23.10.2009., 12:01
bucka, zakaj ti plaćaš arhitekticu?
pa nju zovi i gnjavi :)
želim čuti iskustva ljudi koji su "obični" ljudi, a ne arhići!! :mrgreen:

Lutonjica
23.10.2009., 12:04
i ja pratim, ali mi smo sad u završnij fazi, nemam trenutno ništa pametno za reći
mogu ti ponuditi da dođete kod nas vidjeti kak što izgleda, ak vas zanima :mrgreen:

anima
23.10.2009., 12:08

ma neeeee, nego nema se "vremena" :P
inače, nemam ni ja kaj pametno za reći, pitaj što te zanima, jedino kaj imam za reći jest da nas je do sad svaki majstor zah... na neki način :/

mm je već u Rimex-u :D

NanoiBeba
23.10.2009., 12:13
Ja ću nešto o parketima- kupili smo hrast, najjeftiniji, valjda treća klasa. Moram pitati MMa koja je bila cijena, nešto malo tipa 30 kn/m2. On je tako jeftin jer je dosta prošaran i vide se godovi. I meni je baš takav lijep. Već skoro 3 godine nemam nikakvih zamjeraka (kucam u drvo). Mi smo u starom stanu i nisam mogla prežaliti šta nismo mogli sačuvati stari parket.

Kako nam je površina pod njim dosta velika, a financijska sredstva već bila na izdisaju, taj smo parket kupili po preporuci i za sada, kako rekoh, nismo požalili

bucka
23.10.2009., 12:17
ideš!
fakat ste brzi!! :)

anima
23.10.2009., 12:25
ideš!

kaj brzi, već i kupili :D bucka :naklon: kaže lik za tjedan dana gotovo

bucka
23.10.2009., 12:35

ma neeeee, nego nema se "vremena" :P

uf!sad mi je lakše!! :mrgreen:

bucka
23.10.2009., 12:36
ideš!

kaj brzi, već i kupili :D bucka :naklon: kaže lik za tjedan dana gotovo
super!!
mi bi isto kod njih!
bijela i to od poda do stropa (jer ćemo imati ful niski strop-cca 2,45)

Poslid
23.10.2009., 12:37
samo se zabilježujem

bucka
23.10.2009., 12:37
mogu ti ponuditi da dođete kod nas vidjeti kak što izgleda, ak vas zanima :mrgreen:
daaaaaaaaaaaa!! :D

Lutonjica
23.10.2009., 12:44
daaaaaaaaaaaa!! :D
ok, čim se riješite koza :mrgreen:

ivancica
23.10.2009., 12:59
Evo i nas u istom sosu. :)

Mi radimo SVE u stanu- mijenjamo vanjsku stolariju, rušimo zidove, zidamo nove, čupamo stari i stavljamo novi parket, kompletno renoviranje obje kupaonice, čupanje i stavljanje nove unutarnje stolarije, renoviranje balkona, novi radijatori i promjena položaja istih, nešto rada s knaufom. Uglavnom, uf, puuuno posla.

Za početak,

vanjsku stolariju smo uzeli u Osijeku pa će nam dovesti za Zg, jer nas je izašlo puno povoljnije(pvc stolarija s elektronskim podizačima roletni i komarnici).

Unutrašnja vrata sam našla kod jednog stolara u Đakovu, rade po mjeri. Cijena jednih(isto do stropa, ali bez bojanja) je cca 1600kn. Znači, još ide cijena bojanja na to. Bucka, kolika je cijena konkretno tih vrata koja ste vi naručili(ista nam je visina stropa u konačnici)?

Za pod smo uzeli seljački pod- daske su nekih većih dimenzija. To ne znam gdje smo kupili jer nam je uzeo mastor.Ali mogu pitati.
E da, mi smo uzeli majstore(ali provjerene) po sistemu ključ u ruke. Znači, oni imaju sve od potrebnih majstora(keramičara, električara, šljakere, parketara...) a mi samo kažemo što hoćemo da se ugradi u stan, odaberemo i platimo. Oni dovezu i ugrade. Nama je s obzirom na našu situaciju to bila najjednostavnija opcija. Naravno, naš je nadzor nad radovima. :)

Radijatore smo uzeli Radson, u Ferotermu, linija Ramo. Meni su prelijepi, na estetiku mislim.

Jedino još nemamo majstora za kuhinju( i ostale ugradbene stvari-ormari u spavaćim sobama). :/ Trebam preporuke. Ali stvarno nekog dobrog, i da mi da račun da se mogu žaliti ako nešto ne valja poslije.

Maya_78
23.10.2009., 14:38
uh, i mi smo u istom sosu... kad vidim da neki preuređuju godinama... a ja bih da se preselim bbar do proljeća...
stan je stari, radimo kompletno nove podloge, pa nove parkete i pločice, kupaone, nova kuhinja, rušimo dva zida, preggrađujemo knaufom, mijenjamo vanjsku stolariju, unutarnja je "austrougarska" pa nam je nekako žao, a vidjela sam i puno fancy modernih stanova u takvim prostorima i s takvim vratima pa sam se okuražila na takav tip uređenja (spoj starog i novog, tricky...)
našla sam pločice tamnosive gres porcellanato cca 320 kn/m2, sad tražimo parkete, dvojba gotovi vs. masivni (iako možda bih radije one klasične 22 cm pa pobajcala u željenu boju), za zidne se dvoumim kakve bijele najvjer. sjajne, a ako ima i istih mat, uzeti koju mat pa da zid bude "zanimljiviji", kupaonski element mislim nekako od knaufa napraviti i tu bih ubacila perilicu/sušilicu s jedne strane, s druge umivaonik
u kupatilu ne bih stavila tuš kabinu nego bi "obzidala" tuš kadu (s 3 strane), da li je netko to radio? nešto u ovom stilu: http://www.mojalbum.com/ancabananca/kopalnica/na-tla-zidane-tus-kabine-pride-se-obloga-iz-tika-za-boljsi-obcutek/6898002
kuhinju ćemo naručiti, ne da mi se gnjaviti s majstorima (a i ne poznam nekog pouzdanog stolara u mom grad/ić/u)
spuštat ćemo i stropove, ima li netko ideju kako da to napravimo, a da bude efektno glede rasvjete? znam da sada ima tako puno mogućnosti, rado bih vidjela fotke :)
uh, imamo mi još dosta posla
;)

bleeda
23.10.2009., 15:12
počeli sa radovima 08.08. ove godine, završili eto danas!

šta smo napravili:
- skidanje jednog dijela krova, rušenje cca 10 m2 zida, dogradnja tj dizanje 3 zida (drvena konstrukcija), zatvaranje vanjskog stubišta u tu konstrukciju, oblaganje izvana drvom, izolacija, iznutra knauf, laminati cca 60 m2, kompletno uređenje kupaonica, 2 dječje sobe, ugradbeni ormar, izrada drvene galerije koja je pretvorena u dječji dnevni boravak, postavljanje keramičkih pločica cca 80m2, zatim u prizemlju rušenje zida, zatvaranje cijevi od grijanja u knauf, gletanje, krečenje i još neznam hrpa nekih sitnih detalja kojih se sad nemogu sjetiti.

ukupno nas je koštalo oko 100.000,00 kuna.
trajalo eto nešto manje od 2 i pol mjeseca.
što se tiče materijala koji su korišteni teško mi je ovako sad sve nabrojati ali ako nekog zanima nešto posebno nek pita.

stavim i slike ako netko želi vidjeti

Maya_78
23.10.2009., 15:15
počeli sa radovima 08.08. ove godine, završili eto danas!

stavim i slike ako netko želi vidjeti
čestitam! ipak je to "pothvat"!
naravno, slikeeee....

ivancica
23.10.2009., 15:34
bleeda :klap: , skidam kapu! Puno toga ste napravili za 2,5 mjeseca.

Maya, i mi smo se dvoumili između gotovog parketa i običnog, kojem treba lakiranje. Majstor nas je savjetovao da ipak uzmemo obični. (ipak nije samo majstor već i arhitekt po struci i jako puno renoviranja je radio, a i vidjeli smo neke već gotove stanove , i ima smisla za uređenje ;) ). Kaže da je osim većeg izbora veličina daskica, također i bolji izbor mogućnosti npr. bajcanja u željenu boju, lakiranja određenim lakom i sl. Mi ga poslušali. Kaže da sušenje bude gotovo za par dana.

Što se tiče spuštanja knaufom stropova, u sadašnjem stanu smo to radili kompletno, u svim sobama. Može se svašta zgodnog napraviti. Poslikam ti navečer s upaljenom rasvjetom.

Tuš kadu koji spominješ ćemo i mi tako riješiti, jer nema dimenzija one koju mi želimo. S tim da mi nećemo obzidavati s prednje strane, već će biti u ravnini podnih pločica. Treba samo staviti propisnu podnu izolaciju. Znat će više Apricot o tome. Ja sam to prepustila mojim majstorima. :)

Uglavnom, ovako nešto: http://img16.imageshack.us/img16/9411/23ua2kn.jpg

S tim da je nama tuš od zida do zida, s takvom prednjom pregradnom(fiksnom) prozirnom staklenom stijenom.

Poslid
23.10.2009., 15:37
bleeda, mene zanima tko vam je radio dogradnju drvenom konstrukcijom?

bucka
23.10.2009., 16:13
Bucka, kolika je cijena konkretno tih vrata koja ste vi naručili(ista nam je visina stropa u konačnici)?
nismo jos narucili jer nemamo pojma koju visinu bi uzeli!

naime, ispod laminata smo našli parket, a ispod parketa je navodno 10-ak cm šute, ali nismo 100% sigurni!!
to sve mičemo, stavljamo novu izolaciju, parkete i onda ćemo tek vidjeti koja će nam biti visina stropa!!

mi radimo nove instalacije, rušimo neke zidove i radimo nove, unutarnju i vanjsku stolariju kompletno, sređujemo balkon, 2 kupaone, parkete, pločice, kuhinja...
imamo 2 preporuke za provjerenu firmu koja praktički daje ključ u ruke, pa se nadamo da će sve biti ok!
nadzor će raditi arhitektica!
mi bi mijenjali i radijatore, ali sad je počela sezona, pa mislim da ćemo to raditi tek na proljeće!

SpOOklica
23.10.2009., 16:39
Eto da se i ja priključim, ove zime kada mi prođe probni rok na poslu, dižemo kredit i završavamo kuću, ugrubo, sve ostalo ćemo sami raditi. Pa vas za sada pratim, kasnije se uključim sa svojim komentarima i razmišljanjima.

bucka
23.10.2009., 17:34
za ove smo dobili super preporuke za prozore (a u stanu ih imamo brdo):
www.mapok.hr

dobri su još
www.zoma.hr
www.troha-dil.hr

Maya_78
23.10.2009., 18:50
bucka, koju ste izolaciju mislili staviti? mislim, umjesto šute
i nama je to trnutno aktualno...

Maya_78
23.10.2009., 18:52
ivančica, ajd poslikaj ako nije frka, znam da ima takvih super rješenja, ali sam ja u nekoj nemaštovitoj fazi kad nemam puno ni vremena ni energije istraživati
i mi ćemo tako nešto s tuš kadom s tim da je nama probem što ne može od zida do zida pa ćemo morati obzidati knaufom...
parket, slika?

Lutonjica
23.10.2009., 18:55
u kupatilu ne bih stavila tuš kabinu nego bi "obzidala" tuš kadu (s 3 strane), da li je netko to radio? nešto u ovom stilu: http://www.mojalbum.com/ancabananca/kopalnica/na-tla-zidane-tus-kabine-pride-se-obloga-iz-tika-za-boljsi-obcutek/6898002

mi smo uz kadu samo obzidali pod i stavili sifon i to će nam biti tuš (MM-ova veeelika želja da ima takav tuš).
ne znam još kako funkcionira jer nismo još uselili :lol:

probat ću vidjeti imam li kakvu fotku pa stavim link

Lutonjica
23.10.2009., 18:59
evo:

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs214.snc1/8129_1201898720301_1013570098_643867_3686892_n.jpg

Maya_78
23.10.2009., 19:09
super je!
e, tako smo i mi mislili (tj. ja, muž nema pojma o mojim idejama ;))
izvedivo je, a valjda će biti i praktično, ha? hoćete staviti staklenu stijenu?

bucka
23.10.2009., 19:32
bucka, koju ste izolaciju mislili staviti? mislim, umjesto šute
i nama je to trnutno aktualno...
nemam pojma!
arhitektica je nešto spominjala pijesak, a ja čula nešto za taj plivajući pod!
javim za par dana! ;)

bucka
23.10.2009., 19:36
http://www.novolit.si/hr/tla2.html

Lutonjica
23.10.2009., 19:53
super je!
e, tako smo i mi mislili (tj. ja, muž nema pojma o mojim idejama ;))
izvedivo je, a valjda će biti i praktično, ha? hoćete staviti staklenu stijenu?

planiramo jednom, sad više nemamo kuna :mrgreen:

apricot
23.10.2009., 20:05
arhitektica je nešto spominjala pijesak, a ja čula nešto za taj plivajući pod!
javim za par dana! ;)

joj, bucka, to nije ili - ili...
to su dvije različite stvari
kao da me pitaš za prozore, a ja ti pričam o zavjesama

pijeskom bi zapunila prostor između drvenih greda, to je međukatna konstrukcija
ako bi pijesak bio pretežak, može i knauf granulat, stiropor kuglice... već nešto

plivajući pod je pod gdje se nosiva konstrukcija nekim elastičnim materijalom odvaja od gornjeg sloja i nije vezan uz zidove, instalacije, dovratnike... nego je "plivajući"
to nije međukatna konstrukcija, to je pod

mama_jos_malo
23.10.2009., 20:16
Mi smo u radovima (radimo sve)

izolacija na podu: stiropor, estrih, osb-ploče, pa parket

Radijatori Vairad

U kupaonici: podno grijanje pa pločice

Parket će biti gotovi, masivni, strojno bajcani bijeli. (hrast)

Kupaonska oprema je iz "Špine".

Tuš kabina ova
http://www.duka.it/en/vertica/gallery3000/nischenkabine_fxt_schwenktuer.php
a kada u razini s podom tzv. walk in

Pločice "Leila"
http://www.edilcuoghi.it/web/edilcuoghi/home

Rasvjetu smo uzeli od njih
www.anu.hr
www.slvbyanu.com.hr
Išla sam s ambijentalnom rasvjetom i ugradbenim lampama. Lustere/visilice ću u Ikei.

Vrata unutarnja smo preko izvođača radova nabavili, mislim da su ova
http://www.door-2000.com/
bijela s alu crtama, kolekcija Four (nisam sigurna više :roll: davno naručena)

Ulazna vrata Protekta

Prozori drveni Jelovica, rolete aluminijske na el. pogon

Kuhinju će raditi Danijel Interijer, a možda i ugradbene ormare (ako se ne odlučim ipak za Krion)

Na balkone kamen ide na zidove (Keraterm ima najbolji omjer cijene i dobivenog), na pod drvene podne obloge (s primjesom plastike).

Nadam se da sam malo pomogla. Sretno i bez stresa

:*

bucka
23.10.2009., 23:31
Tuš kabina ova
a kada u razini s podom tzv. walk in

Rasvjetu smo uzeli od njih
www.anu.hr
www.slvbyanu.com.hr

nice! ;)

ivana7997
24.10.2009., 00:49
i mi smo u adaptiranju stana, temeljitom

izvodjac radova je dobio upute, zovu kad nesto treba, ne znam dokle su dosli s radovima, sutra idem vidjeti. dosad je bila gotovo struja i voda, zbukanje grubo, sad ce valjda podovi. mi smo u drugom stanu i ne zuri nam se nazad, neka oni polako. poceli su 17.9.

pvc stolariju smo djelomicno vec bili zamijenili, isto imamo desetak prozora i vrata balkonskih, i jako sam zadovoljna sa stolarijom sabljo iz sesvetskog kraljevca, brzi su, temeljiti, precizni, drze se dogovora. preporuku za njih sam dobila od uvoznika aluplast profila ili kak se to zove
imam arhitekticu koja komunicira direktno s izvodjacem, mene tu i tamo nesto priupita.

apricot
24.10.2009., 08:14
Tuš kabina ova

obožavam duku, ali je izvan moje platežne moći; samo za staklo sam trebala izdvojiti 12600 kuna :shock: :(
vrijedi taj novac, samoodržavajuća je, nema kapljica, nema flekica...

polonca
24.10.2009., 09:36
Ovu stolariju vam fakat mogu preporučiti..preporodili se od kad imamo njihove prozore

http://www.internorm.hr/Fenster-Kunststoff.html

Ora
24.10.2009., 14:19
Evo mi polako završavamo tavanski stan, sljedeći tjedan bi to valjda trebalo biti to.

Sve smo sami tražili i osmišljavali...

Ako kome trebaju dobre preporuke od knaufera, keramičara, stolara, parketara... neka se javi jer imam za preporuku odlične majstore.

ivana7997
24.10.2009., 23:24
a kako ste sa susjedima?

mm se strasno uzrujava zbog prasine po stubistu i strasno mu je neugodno pa svako malo ide prati i cistiti.

ali svi su uglavnom puni razumijevanja i nitko se ni za sto ne buni

mama_jos_malo
25.10.2009., 00:25
Susjeda je zahtjevala da se u vrijeme najgrubljih radova čisti svakih dva sata. :lol:

Dečki jesu čistili svaki dan, na kraju radnog vremena, ali je svejedno bilo prašine.

Mi smo za cijeli mjesec platili čišćenje stubišta za sve stanare.

bucka
25.10.2009., 16:37
mi bi najrađe ako bi uspjeli izorganizirati da sav stari građ. materijal kroz cijev ide iz našeg stana u kamion, a ako to ne uspijemo, onda ćemo platiti tetu čistačicu da dolazi x puta tjedno i čisti stubište!
a na ogl. ploču bi stavili neku obavijest o radovima u stanu!

mama_jos_malo
25.10.2009., 20:06
Bucka i mi smo imali onu tubu kroz koju je išla šuta, ali samo razbijanje po stanu strahovito praši. Na oglasnoj ploči smo stavili obavijest, naravno. U slučaju da susjedima bilo što zatreba i svoje kontakte.

ivana7997
25.10.2009., 22:20
mi nemamo oglasnu plocu, ali nasa je zgrada mala i svi se poznajemo. neki su stanovi prazni, pa nismo imali puno posla - sve smo obavijestili da pocinjemo s radovima.

ali prasi se grdo, usprkos svemu.

Natalija
26.10.2009., 08:32
Trebala bih preporuku za majstora (firmu) koja će nam napraviti klizna vrata staklena, ali da imaju drveni okvir da odvojimo boravak od kuhinje.

Hvala

Nikiva
26.10.2009., 14:04
Trebala bih preporuku za majstora (firmu) koja će nam napraviti klizna vrata staklena, ali da imaju drveni okvir da odvojimo boravak od kuhinje.

Hvala

www.abs.hr

bucka
27.10.2009., 14:38
mm želi drvene prozorske okvire, a ja nekakon navikla da u zadnje vrijeme svi imaju pvc, pa se premišljam! :?

ivana7997
27.10.2009., 17:55
ja sam se premisljala kad smo poceli s mijenjanjem prozora, prije cca tri godine. dosla sam do zakljucka da su kvalitetni drveni prozori zdraviji, ljepsi, bolji izbor od pvc-a. ali i daaaaleko skuplji.

pa sam se ipak odlucila za pvc. i dosad nisam pozalila uopce.

NanoiBeba
28.10.2009., 10:00
mm želi drvene prozorske okvire, a ja nekakon navikla da u zadnje vrijeme svi imaju pvc, pa se premišljam! :?

ja se s njim slažem.

Zdenka2
28.10.2009., 10:22

ja se s njim slažem.

X. Mi smo u stanu ostavili drvene okvire - uređeni su, prekrasno izgledaju i funkcioniraju. PVC prozori hermetički zatvaraju, a to mi se ne sviđa.

apricot
28.10.2009., 10:29
a ja nekakon navikla da u zadnje vrijeme svi imaju pvc,

ovo ti nikada ne smije biti referentna točka

ivana7997
28.10.2009., 10:49
PVC prozori hermetički zatvaraju, a to mi se ne sviđa.

nasi imaju takve okove da se mogu zatvoriti, ali malo zraka prolazi. mogu se i sasvim zatvoriti.

sirius
28.10.2009., 10:57

Mi nemamo. :)

gita75
28.10.2009., 11:00

I novi drveni prozori hermetički zatvaraju, brtve kao i PVC.

ivana7997
28.10.2009., 11:06

da, gita, ali drvo 'dise'

spajalica
28.10.2009., 11:06
ja sam dugo razmisaljala o PVC ili Al stolariji, ali nakon dugo surfanja, raspitavanja i osjecaja u prostoru u kojem je takva stolarija sad bi stavila samo drvenu. iako trenutno one preuredjujem, ali nadam se da uskoro budem.

gita75
28.10.2009., 11:17

da, gita, ali drvo 'dise'

Znam da diše, ali to disanje bi me previše koštalo...

Davor
28.10.2009., 13:31
Pratim vas.

NanoiBeba
28.10.2009., 15:13
mi smo kupili ove:
http://www.kontinental.biz/index.html

istina samo dva, jer više nismo imali novaca

Zdenka2
28.10.2009., 15:32

Nije isto; sasvim je drugačiji, zagušljivi osjećaj u prostoru s PVC prozorima. Kvalitetni drveni prozori "dihtaju", ali ipak puštaju malo zraka.

bucka
28.10.2009., 16:50
vidite kako je edukativan ovaj topic! :!:
ja mislila da "svi" imaju pvc jer je bolji!! :oops:
daklem, uzimamo drvene!! :raspa:

Lucija Ellen
28.10.2009., 19:11

Nije isto; sasvim je drugačiji, zagušljivi osjećaj u prostoru s PVC prozorima. Kvalitetni drveni prozori "dihtaju", ali ipak puštaju malo zraka.

Tocno tako!
I ja sam patila za PVC-ima dok ih nisam dozivjela. Zbilja nema do drvenog, ali kvalitetnog drvenog

mommy_plesačica
28.10.2009., 19:38
Kad smo prije 5 godina preuređivali stan, inzistirala sam na drvenima , ali sam se pokajala... Koliko god bili prekrasni, s vanjske strane su se jako oštetili od kiše i sunca, iako smo ih još dodatno dali lakirati i zaštititi.

Da stvar bude gora, u sredini (gdje se spajaju lijevo i desno krilo) su se ove godine nekako razdvojili što smo skužili tek kada nam se tokom jače kiše kroz njih ulila barem litra vode :evil:

Da opet kupujemo, što će nam vjerojatno trebati brže nego bi to htjeli, tražili bi prozore koji su iznutra drveni, a izvana alu-pvc (kao što su npr. Veluxovi krovni).

mio-mao
28.10.2009., 20:01
Maya_78.. mi smo od knaufa napravili takav zidani tuš i to prije 6 godina- zadovoljni smo iako su nam pločice kvazi mozaik, pa se bogme naribamo fuga :mrgreen: , ali staklena vrata niti nemamo jer nam je "ulaz" širok samo 60tak cm... sad bi tu prikeljila slikicu da vidiš, ali nemam blage kak se to radi :lol:

maaja79
28.10.2009., 21:48
mi smo kupili ove:
http://www.kontinental.biz/index.html

istina samo dva, jer više nismo imali novaca

i kod nas su prozori kontinentalovi i super izgledaju.

mana im je sto znaju orositi, bas kao pvc. mozda zato sto su bajcani?

Zdenka2
28.10.2009., 22:14
Kad smo prije 5 godina preuređivali stan, inzistirala sam na drvenima , ali sam se pokajala... Koliko god bili prekrasni, s vanjske strane su se jako oštetili od kiše i sunca, iako smo ih još dodatno dali lakirati i zaštititi.

Da stvar bude gora, u sredini (gdje se spajaju lijevo i desno krilo) su se ove godine nekako razdvojili što smo skužili tek kada nam se tokom jače kiše kroz njih ulila barem litra vode :evil:

Da opet kupujemo, što će nam vjerojatno trebati brže nego bi to htjeli, tražili bi prozore koji su iznutra drveni, a izvana alu-pvc (kao što su npr. Veluxovi krovni).

Mi imamo u dijelu stana takve krovne, ali nikad ne zatvaramo do kraja, osim kad idemo na godišnji odmor - uvijek ostaje otvoren onaj njihov odušak. Inače, to su odlični prozori.
Ostali prozori su drveni; ne pokazuju znakove oštećenja, a od velikih kiša zaštitimo ih roletama.

bucka
28.10.2009., 23:17
:/

Drimm
29.10.2009., 02:28
Ne zaboravite za zatvore i takve stvari uzeti račun na ime onoga na koga glasi stan zbog povrata poreza.
Imam i ja pitanje oko uređenja, odosno popravka.
Mami su se odlijepile ploćice u kupaoni, našla je i majstora koji će joj to srediti, ali kaže čovjek da je išao kupiti karton i - nema.
Kažem ja, ma daj, pa tih pločica ima svugdje. I danas obiđem par prodavaonica, a oni meni da se to više ne proizvodi. I da ako želim mogu probati naručiti i da ću čekati minimalno mjesec dana. Da uopće ne znaju tko bi to imao na lageru u Zg. :shock:
I da ih zovu i škole i vrtići i traže te vulgaris pločice, ali nix.

Moje pitanje je:
a) jel netko kupovao u zadnje vrijeme pa zna gdje ima, trebale bi mi sjajne 15x15 cm (ma može i mat)
b) jel nekom ostalo od preuređnja koja kutija pa da se dogovorimo

apricot
29.10.2009., 09:19
ti se šališ, jelda?

na hrvatskom tržištu se prodaju pločice barem 150 različitih proizvođača.
a ti daš samo dimenzije.
misliš da je dovoljan opis "vulgaris pločice"?

ivana7997
29.10.2009., 09:44
Ne zaboravite za zatvore i takve stvari uzeti račun na ime onoga na koga glasi stan zbog povrata poreza.

ne treba racun glasiti na onoga na kojega glasi stan, pogotovo ako je taj nosilac kredita. jer ce kamate vjerojatno dosegnuti onih 12000 kn i nece biti nis od tog racuna.

kod nas je mm nosilac kredita, a ja vec godinama podnosim racune za prozore, vrata i sl. samo trebam predociti gomilu dodatnih dokumenata - vjencani list, ugovor u kupoprodaji stana, izjavu da nemam druge imovine, izjavu da u tom stanu stalno boravim i ne znam sto jos, ali smislit ce oni vec :mrgreen:

ivana7997
29.10.2009., 09:46
zaboravila sam reci, stan glasi na mm-a.

NanoiBeba
29.10.2009., 10:12
Mislim da za povrat poreza nije dovoljan samo račun od prozora nego i od onog koji ga ugrađuje

mommy_plesačica
29.10.2009., 10:15
Ostali prozori su drveni; ne pokazuju znakove oštećenja, a od velikih kiša zaštitimo ih roletama.
Da, mi nemam rolete. Vjerojatno ne bi tako izgledali da ih možemo zaštititi.

ivana7997
29.10.2009., 10:22
Mislim da za povrat poreza nije dovoljan samo račun od prozora nego i od onog koji ga ugrađuje

racun za prozore i ugradnju, dada
i za protuprovalna vrata i ugradnju

ako samo kupis negdje bilo sto od toga pa ugradjujes sam ili ti netko u fusu obavi, nista od povrata

Drimm
29.10.2009., 13:52
ti se šališ, jelda?

na hrvatskom tržištu se prodaju pločice barem 150 različitih proizvođača.
a ti daš samo dimenzije.
misliš da je dovoljan opis "vulgaris pločice"?
Pa da, da dodam sjajne? :mrgreen:
Prilično sam sigurna da se ne bi primijetilo da su nekog drugog proizvođača.
Ustvari ne znam ni tko je bio prvi proizvođač jer stan ima 20-ak godina, no kad smo n ešto bili već popravljali uzeli smo od Orahovice i dobre su. No nema ih više.
Vjerujem da tebi ovo zvuči nevjerojatno jer se kužiš u tvrdoću, vjerojatno vidiš i razlike, ali ja jednostavno vjerujem da bi bilo kakve bijele tih dimenzija odgovarale. :)

A za povrat poreza, vidim da znate više detalja od mene, samo sam htjela skrenuti pažnju da se za te neke veće stvari krov/prozori i sl. može dobiti povrat porza.
I znam da mi je kuma pričala da kuća glasi na svekre, a račun na nju, a nije etažirana...bla, bla...i nisu mogli dobiti povrat (ili ih jenetko krivo informirao), a za bračne drugove, da, samo treba više papirologije.

apricot
29.10.2009., 15:06
a debljina?
ako su tvoje od npr. 7 mm, a ja ti dam od 11 imat ćeš lijepe skokove na zidu.

Drimm
29.10.2009., 20:38
a debljina?
ako su tvoje od npr. 7 mm, a ja ti dam od 11 imat ćeš lijepe skokove na zidu.

Hm, nisam znala a to da imaju različite debljime. :mrgreen:

Naručili ih kod feroterma, može se naručiti i kod termocommerca.

apricot
29.10.2009., 20:51
joj, joj... od tebe čovjek dobije glavobolju :lol:
to ti je kao da ti kažem da mi kupiš čokoladu. ti pitaš koju, a ja kažem da je ima u interšparu i konzumu, da je od 100 grama i da ima ljubičasti omot.

i to je sve.

lijepo uzmi pločicu i uputi se po trgovinama keramike pa neka prodavači vide što možeš uzeti.

15x15 ti ima Marazzi, i sjajne i mat.
Ali, nema na lageru.
Sve se naručuje i čeka 4 - 6 tjedana.

Maya_78
29.10.2009., 22:36
Maya_78.. mi smo od knaufa napravili takav zidani tuš i to prije 6 godina- zadovoljni smo iako su nam pločice kvazi mozaik, pa se bogme naribamo fuga :mrgreen: , ali staklena vrata niti nemamo jer nam je "ulaz" širok samo 60tak cm... sad bi tu prikeljila slikicu da vidiš, ali nemam blage kak se to radi :lol:

da li vam je ta širina premala? ja mislim napraviti 70x90 s tim da bi se možda ulazilo u manjem dijelu iako iimam mogućnost i može na većem
(za sliku mislim da moraš dat neki link uploadane slike na Picasu, Fotki ili slični preglednik... čekam?)

Maya_78
29.10.2009., 22:45
apri, da li slučajno znaš koliko koštaju (cca) ove Marazzi pločice:

http://www.marazzi.es/marazzi_es/es/catalogoProdotti/collezioni/dettaglio.html?serieName=12_0435&nome=TANDEM

(koji cjenovni rang, oko 300-400 ili 600-700?)

mio-mao
29.10.2009., 23:13
maya_78
Tnx za uputu ali sam u međuvremenu skužila da mi je crko blic na fotiću :x , a na jedinoj fotki kupaone iz tog kuta klinci prekrivaju cijeli ulaz :mrgreen: . Ne, nije nam preusko i točno je 60cm (jedino kaj pred kraj trudnoća nisam mogla ulaziti bočno :lol: ). Taj zid sa otvorom (i 1 štengom) je od knaufa sa par "prozorčića" od staklene cigle, koji su ujedno i police!

Maya_78
29.10.2009., 23:27
bit će kad popraviš fotić... mi imamo extra malo kupatilo i ovo mi se čini kao ušteda prostora, ne želim staklena vrata jer imam feeling da bih se osjećala ko slon u trgovini staklom (jel' se tako kaže?)

mio-mao
29.10.2009., 23:57
:lol:
Ma i naše je takvo. Izgleda kao uski hodnik na kraju kojeg je taj knauf zid/tuš

miha
30.10.2009., 06:46
Mi radimo SVE u stanu- mijenjamo vanjsku stolariju, rušimo zidove, zidamo nove, čupamo stari i stavljamo novi parket, kompletno renoviranje obje kupaonice, čupanje i stavljanje nove unutarnje stolarije, renoviranje balkona, novi radijatori i promjena položaja istih, nešto rada s knaufom. Uglavnom, uf, puuuno posla.

E da, mi smo uzeli majstore(ali provjerene) po sistemu ključ u ruke.
koliki je stan i koliko vas to košta?

nas na proljeće čeka ista stvar (bez vanjske stolarije, ona je mijenjana nedavno), ali razmišljamo da veći dio posla odradimo sami (znamo postavljati knauf, laminat, izbijati zidove i stara vrata, gletati, krečiti, raditi namještaj...)

tko ima za preporučiti firme 'ključ u ruke' i naplaćuju li isti dolazak i izradu ponude (da vidimo za što da se odlučimo)?

inače, kupaonu kompletnu (odbijanje starih pločica, i postavljanje novih, izmiještanje priključaka) ipak bismo prepustili majstorima...

apricot
30.10.2009., 07:32

http://www.marazzi.es/marazzi_es/es/catalogoProdotti/collezioni/dettaglio.html?serieName=12_0435&nome=TANDEM

preveliki kredit mi daješ :mrgreen:
ali, sudeći po slici, svakako u ovaj niži razred, ne vidim na njima ništa što bi dizalo cijenu. (ne znam za tu borduru, to se komadno plaća)

apricot
30.10.2009., 07:35
tko ima za preporučiti firme 'ključ u ruke' i naplaćuju li isti dolazak i izradu ponude (da vidimo za što da se odlučimo)?

neće ti naplatiti izlazak na teren i izradu ponude (imaš li dokaznicu)
bore se za posao
iako, ne znam što će ti dokaznica/troškovnik ako radiš samo kupoanicu, to ti onda kaže kollika mu je cijena po kvadratu i gotovo
a električar da paušal

većim firmama koje rade "ključ u ruke" se ne isplati dolaziti samo zbog kupaonice :/

ivana7997
30.10.2009., 10:49
koliki je stan i koliko vas to košta?

nisi pitala mene, ali mi radimo slicno, kosta nas cca 400 eura po kvadratu + plocice, sanitarije, parket itd.

Maya_78
30.10.2009., 11:09

preveliki kredit mi daješ :mrgreen:
ali, sudeći po slici, svakako u ovaj niži razred, ne vidim na njima ništa što bi dizalo cijenu. (ne znam za tu borduru, to se komadno plaća)

ma vidim ja da ti "poznaš" Marazzi pločice u dušu ;)

miha
30.10.2009., 18:13

neće ti naplatiti izlazak na teren i izradu ponude (imaš li dokaznicu)
bore se za posao
iako, ne znam što će ti dokaznica/troškovnik ako radiš samo kupoanicu, to ti onda kaže kollika mu je cijena po kvadratu i gotovo
a električar da paušal

većim firmama koje rade "ključ u ruke" se ne isplati dolaziti samo zbog kupaonice :/

pojasni pojam 'dokaznica' :/

ma, nisam mislila na 'ključ u ruke' samo za kupaonicu, nego za sve pa da onda vidim koliko bi me koštalo i za koju varijantu (sami ili angažirati nekog) da se odlučimo ;) .

za sada nemam nikakvu predodžbu koliko bi cijeli taj sport koštao...

apricot
30.10.2009., 18:51
dokaznica je ono što vi zovete troškovnik
a troškovnik su samo izbačene cijene

bucka
02.11.2009., 16:05
lažu oni koji kažu da se uređenje stana smatra slatkom brigom!! :mrgreen:

ivana7997
02.11.2009., 18:50
bucka, i ja sam to mislila, ali sam nazalost stekla neke druge brige netom nakon pocetka adaptacije, pa ti mogu reci da je ipak istina to sto kazu

Maya_78
04.11.2009., 15:30
da li netko ima ideju (slikice?) kako se maštovito (ali JEDNOSTAVNO) može riješiti rasvjeta ako se spuštaju stropovi (gipsane ploče!)

bleeda
04.11.2009., 15:54
da li netko ima ideju (slikice?) kako se maštovito (ali JEDNOSTAVNO) može riješiti rasvjeta ako se spuštaju stropovi (gipsane ploče!)

pa ovo je malo preopćenito ptanje...rasvjeta ovisi i o namjeni prostora, veličini, dostupnom prirodnom svjetlu....
ima hrpa mogućnosti.

Maya_78
05.11.2009., 15:17
ma znam, ali mislila sam da je netko, primjerice, spuštao stropove pa ugradio nekakve downlightere, spotice, halogenke, na razl načine, da postigne željenu atosferu (sa strane i sl.) pa da želi podijeliti doživljaj 8)

ivana7997
05.11.2009., 16:32
evo mi smo to napravili, ali nije jos gotovo pa ti nemam sto pokazati.

ali kad bude, mislim da cu se hvaliti fotkama od nemila do nedraga :)

bucka
05.11.2009., 17:02
mi smo još daleko od te faze!
imamo dosta niske stropove, pa neće moći ići nikakve viseće stvari, ali snaći ćemo se!!

btw. mi u fazi konačnog odabira tlocrta stana!
imamo 4 varijante tlocrta od kojih niti jedan nije 100% idealan, pa se sad treba odlučiti koji je nama najprihvatljiviji (najveća dilema je oko spavačeg dijela, odnosno soba) :/

Maya_78
05.11.2009., 17:22
uh, kad bih ja bila u mogućnosti birati tlocrte ;)
ivana, čekam fotke...

anjica
05.11.2009., 17:53
mi polako krecemo s uredjenjem potkrovlja (biti ce samo jedna soba- spavaca) i u fazi smo skupljanja ideja, jel ima mozda netko neke linkove potkrovlja

ivanche
05.11.2009., 23:12
To bi i nama trebalo. Mi trebamo pretvoriti potkrovlje iz stana za samca u stan za nas 5 i nikako si ne mogu predočiti kako uspjeti to bez rušenja zidova, a ne mogu ih rušiti jer su nosivi. :/

larmama
06.11.2009., 09:51
Mi smo radili galeriju, s donje strane smo dio obukli u knauf i stavljali halogenke. Tako da ih imamo iznad dnevnog dijela i u dječjoj sobi.

apricot
06.11.2009., 10:29
To bi i nama trebalo. Mi trebamo pretvoriti potkrovlje iz stana za samca u stan za nas 5 i nikako si ne mogu predočiti kako uspjeti to bez rušenja zidova, a ne mogu ih rušiti jer su nosivi. :/

koja je kvadratura?
i koliko kvadrata je pod punom visinom?
koja je najniža visina?

ivanche
06.11.2009., 11:12
koja je kvadratura?
i koliko kvadrata je pod punom visinom?
koja je najniža visina?

Nemam pojma kolika je kvadratura jer to nisu nikad ni mjerili dosad :/ u početku im je služilo za sušenje veša, a kasnije kao samački stan pa im nije bilo bitno, a nema ni tlocrta.
Kuća je 9mx9m, puno kvadrature "pojedu" zidovi jer su debeli, najniža visina je 105 cm, najviša 265 cm.
Pod punom visinom je po mojem nestručnom mjerenju cca 35 kvadrata. Od čega je naravno većina hodnik.
Sad su tri sobe, hodnik, kupaona i kuhinja. A npr. klinci mi imaju krevete duge 210, a od zida do početka vrata je 200. I onda se mogu slikati, ili će kreveti stajati na sredini ili će viriti tih 10 cm preko vrata.

apricot
06.11.2009., 11:15
ha, mogu ti samo poželjeti sreću :/

nosivost zidova nije Sveto pismo; i nosovo zidovi se mogu rušiti ako se opterećenje premosti čeličnom traverzom oslonjenom na stupove/dio nosivih zidova.
neka ti to ne bude toliko opterećujući element

ivanche
06.11.2009., 11:27
Joj ludim s tim, ja bi najradije još podignula malo taj krov, samo ne znam da li uopće ima smisla i da li bi mi dodatnih 10- 15 cm igralo neku ulogu. Sad se tamo osjećam poprilično "poklopljeno" kao da sam u kutiji jer tu gdje smo do sada živjeli stropovi su 3,20 i tamo se svaki put iznenadim kad se tresnem u glavu.
I pola zidova bi srušila, jer meni recimo ne treba kuhinja, imam je na katu ispod. Trebaju mi dvije spavaće, dnevni i kupaona.

apricot
06.11.2009., 11:42
kako misliš "podigla krov"?
ako bi skidala kompletno krovište, zašto onda dozidati samo jedan red opeke? onda možeš i do pune etaže, ako urbanistički uvjeti dopuštaju.

pa uzmi statičara, neka pogleda, ti mu reci što bi rušila pa neka ti napravi proračun
i onda nemaš brige i možeš raditi što želiš
ili se pomiri s time da ćeš imati dvije (nepotrebne) kuhinje i dječje sobe u koje ne stanu kreveti

ivanche
06.11.2009., 11:58
Uopće mi nije palo na pamet dizati do pune etaže :oops:
Joj, to bi mi bilo idealno kad bi bilo izvedivo. Sad ću angažirati MMa za istraživanje što i kako treba.
thnx

apricot
06.11.2009., 12:02
pa to ti je cijena samo nekoliko redova opeke: zanemarivo u odnosu na korist koju dobivaš

bucka
06.11.2009., 14:31
slinim na ove pločice!

http://www.novabell.it/pagina_eng.asp?scelta=happywood

http://en.delconca.com/prodotti/gres-porcelain-floors_16/
http://www.keope.com/en/serie.php?serie=33&sub_serie=Fondi&NOME_COLORE=neo%20beige#results

http://www.keraben.com/portales/admin/flash/catalogo/index.html?movie=movie01
http://en.delconca.com/prodotti/gres-porcelain-tile_17/

bucka
06.11.2009., 14:49
ne znam ima li pravila koje se pločice stavljaju na zid?
mislim na kombinaciju svjetlo-tamno!
znači da li ide tamni pod, a zidovi svjetliji, obrnuto ili je svejedno??

apricot
06.11.2009., 15:38
a što fali ovoj kombinaciji:

http://www.bagnoidea.com/img/prodotti/prod_3787_im1.jpg

bucka
06.11.2009., 15:53
ne fali ništa!
ja sad imam svijetlo-tamno kombinaciju, pa valjda automatski planiram istu stvar!
ziheraš u duši! :mrgreen:

bucka
06.11.2009., 19:11
http://www.termocommerce.hr/

na termocommercovim stranicama može se naručiti besplatan katalog kupaone iz snova!

ivana7997
07.11.2009., 17:09
bucka, jeste se odlucili za tlocrt?

nama se malo oduljilo....ispalo da treba napraviti drukciju podlogu za parket nego sto smo mislili, pa dok se osusi....nis od bozica u stanu :(

i kanuferi su uspjeli nesto zeznuti, malo sam prosuzila danas u stanu dok mi brat nije rekao da je to sve normalno. pa ce rusiti neki zid koji su neki dan napravili

ali napravili su zid i sank za kuhinju i sad vec to slici na ono sto smo sanjali i bas je :heart:

ivana7997
07.11.2009., 17:16
kanuferi su knauferi, ofkors :roll:

bucka
07.11.2009., 23:29
danas se napokon odlučili tlocrt!
inače, ja nakon 3 tjedna što sam doma imala gotove tlocrte, skužila da nismo stavili špajzu u stan!! :oops: :oops:
MM lagano pošizio!! :mrgreen:
malo smo opet sve pretambali i ugurali je kraj kuhinje!

danas bili malo u razgledavanju dućana sa kupaonskom/keramičkom opremom da vidimo u živo kako neke pločice i sanitarije uživo izgledaju!
feroterm daje popust do 31. 12 za gotovinu!

Ora
07.11.2009., 23:43
pa dok se osusi....nis od bozica u stanu :(

Mi smo parkete farbali s polumat lakom na vodenoj bazi i parket je bio suh u roku 24 sata, a u roku 48 možeš po njemu raditi kaj hoćeš jedino ga ne prati sljedećih tjedan dana.

ivana7997
08.11.2009., 01:30
ora, problem je u podlozi za parket

Lutonjica
08.11.2009., 01:40
je, mi smo čekali par mjeseci da se podloga pošteno posuši :/

ali to je za nama
sad su parketi postavljeni, čekamo još samo lakiranje i to je to

mi za božić JESMO u novoj kući :D

Lutonjica
08.11.2009., 01:45
ma znam, ali mislila sam da je netko, primjerice, spuštao stropove pa ugradio nekakve downlightere, spotice, halogenke, na razl načine, da postigne željenu atosferu (sa strane i sl.) pa da želi podijeliti doživljaj 8)
mi ćemo ovog imat po kući jer se MM time bavi (kao i hrpu nekakvih elektorničkih fora kojih se ja bojim jer mislim da će kuća oživit i pojest nas :mrgreen: )
meni je to sve bezveze pa sad ne znam opisat :lol: ali pofotkat ću
za sad imamo male lampice ugrađene u stepenice, i cure imaju zvjezdano nebo u svojim sobama

Lutonjica
08.11.2009., 02:06
ovo je na stepenicama:

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12943_1244773912154_1013570098_780051_360367_n.jpg

znam da imam negdje i nebo, ali ne mogu ga naći

ivana7997
08.11.2009., 13:10
lutonjice, kak mislis tm se time bavi? mogu ga onda nesto pitati za pomoc?

Maya_78
09.11.2009., 11:11
ovo je na stepenicama:

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12943_1244773912154_1013570098_780051_360367_n.jpg

znam da imam negdje i nebo, ali ne mogu ga naći

vrlo lijepo... (ugodno)...

bucka
09.11.2009., 11:29
mi se zapalili za jako fora bide i wc školjku!
i naravno da su ti za koje smo se mi zapalili među najskupljima!! :/

tweety
09.11.2009., 13:21
ajme imati ćete bide!
blago vam se. ja za njim patim još od kad sam otišla iz roditeljskog doma :)

Ora
09.11.2009., 13:27
je, mi smo čekali par mjeseci da se podloga pošteno posuši :/
Što ste stavljali kao podlogu?

bucka
09.11.2009., 13:37
ajme imati ćete bide!
meni bide isto super i imamo ga i u ovom stanu! :)

Poslid
09.11.2009., 13:47
MM i ja smo se (od kad smo bili u njemačkoj kod kolegice) dogovorili da ćemo obavezno uz wc staviti pisoar.

Sad imamo bide, ali ga NIKAD ne upotrebljvamo.

tweety
09.11.2009., 14:27
ne perete noge u njemu?
:mrgreen:

Lutonjica
09.11.2009., 14:33
ajme imati ćete bide!

ja ne mogu živjet bez bidea, to mi je must have u kupaonici. ne mogu uopće shvatit kak netko može projektirat kupaonicu bez bidea :lol:

Ora, mi imamo podno grijanje po apsolutno cijeloj kući, i ispod parketa (nemamo nikakvo drugo grijanje, još samo kamin uz to). tako da imamo 8-10 centimetara glazure

tweety
09.11.2009., 14:37
ne mogu uopće shvatit kak netko može projektirat kupaonicu bez bidea :lol:
dodala bih samo kupaonicu u kući.
nekako mi je ajd normalno da u stanu radiš neke kompromise.
ma zapravo i za stan veći od 75m2 bih očekivala da je uprojektiran bide :lolko:

čokolada
09.11.2009., 14:53
Ja odrastoh s kupaonicama koje su imale bidee, ali se ne sjećam da sam ih ikad rabila, samo se sjećam proklinjanja pri čišćenju :mrgreen: .
U apartmanima (koje smo iznajmljivali) često smo nailazili na pojavu da turisti u bideu peru voće ili salatu :shock: .

ivana7997
09.11.2009., 15:12
nemamo bide, to mi je skroz bespotrebno i bezvezno. ali imamo wc i kupanicu, i skoljku u obje prostorije. i ukupno tri umivaonika, dva u kupaonici i jedan u wc-u.

ivana7997
09.11.2009., 15:14
ali nas stan ima 77 m2, to je knap po tweetynim kriterijima :P da moze proc bez bidea

bucka
09.11.2009., 15:18
ajme imati ćete bide!

ja ne mogu živjet bez bidea, to mi je must have u kupaonici. ne mogu uopće shvatit kak netko može projektirat kupaonicu bez bidea :lol:
i ja ovako!!
kad smo prije 8 god tražili stan, 1 od uvjeta za stanove u novogradnji je bio da MORA imati bide!!

NanoiBeba
09.11.2009., 15:19
Ja odrastoh s kupaonicama koje su imale bidee, ali se ne sjećam da sam ih ikad rabila, samo se sjećam proklinjanja pri čišćenju :mrgreen: .
U apartmanima (koje smo iznajmljivali) često smo nailazili na pojavu da turisti u bideu peru voće ili salatu :shock: .

bolje da ne napišem kaj su gosi u mom roditeljskom stanu radili u bide.

Samo zbog toga mi ne fali iako prelazim onu granicu

Lutonjica
09.11.2009., 17:42
nemamo bide, to mi je skroz bespotrebno i bezvezno. ali imamo wc i kupanicu, i skoljku u obje prostorije. i ukupno tri umivaonika, dva u kupaonici i jedan u wc-u.
mi imamo 2 kupaone i 1 mali wc
za sad smo sredili 1 kupaonu i taj mali wc, i trenutno imamo 2 wc školjke, 3 umivanika, kadu, tuš i bide.
kad sredimo i kupaonu broj 2, i ta će imat wc, kadu, umivaonik i još jedan bide :mrgreen:
nemrem si pomoć :lol:

večera stavim slike zvjezdanog neba i stepenica u mraku, super izgleda

Lutonjica
09.11.2009., 21:44
stepenice u mraku (http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12943_1246013623146_1013570098_784653_2363605_n.jp g)
zvjezdano nebo u dječjim sobama (http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12943_1246013783150_1013570098_784656_1351756_n.jp g)
zvjezdano nebo 2 (http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12943_1246013823151_1013570098_784657_4292538_n.jp g)
crvene zvijezde u mraku (http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12943_1246013743149_1013570098_784655_547751_n.jpg )
plave zvijezde u mraku (http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12943_1246013703148_1013570098_784654_2378309_n.jp g)

apricot
09.11.2009., 21:57
jako lijepo :heart:
koliko vam je visok strop?

Lutonjica
09.11.2009., 22:05
2,60 m

uživo je super, cure su oduševljene :)

ivana7997
09.11.2009., 23:40
bas je lijepo!

Ninči
09.11.2009., 23:54
Preprekrasna su mi ova zvjezdana neba!!! :heart:

mi imamo 2 kupaone i 1 mali wc
za sad smo sredili 1 kupaonu i taj mali wc, i trenutno imamo 2 wc školjke, 3 umivanika, kadu, tuš i bide.
kad sredimo i kupaonu broj 2, i ta će imat wc, kadu, umivaonik i još jedan bide :mrgreen:
nemrem si pomoć :lol:

Hajde priznaj koliko teta čistilica imaš? :mrgreen:

Lutonjica
10.11.2009., 00:46
još nismo uselili, pa nisam još svjesna što sam si napravila :lol:

Ninči
10.11.2009., 08:41
Znači, za Božić dobivamo potpuno izvješće? :lol:

maxi
10.11.2009., 09:36
školjka + blizu umivaonik i pipa s tušem (ako treba produženim) = bide

funkcionira kod mojih savršeno
poslikat ću da vidite

naravno da postoji i skuplja varijanta (puno puno skuplja) u obliku Geberit viseće školjke s tušem

ja si krećem uređivat dodatni WC koji će imati upravo takvu kombinaciju i bit će samo za nas žene u kući :mrgreen:

apricot
10.11.2009., 10:06
naravno da postoji i skuplja varijanta (puno puno skuplja) u obliku Geberit viseće školjke s tušem

svojevremeno je bilo oko 11000 kun, koliko je sad

maxi
10.11.2009., 10:11
onaj koji ima te novce za školjku vjerojatnije ima dovoljno kvadrata za smjestit bide, zar ne?
ne bih to nikad nikome preporučila

ali ovu našu varijantu da :mrgreen:

larmama
10.11.2009., 10:32
školjka + blizu umivaonik i pipa s tušem (ako treba produženim) = bide

i mi imamo i koristimo ovakvu kombinaciju :)

daddycool
10.11.2009., 10:36
za samosvjesne žene :lol:

http://www.geberit.ba/geberit/inet/ba/wcmsba.nsf/pages/prod-body-wc80-1

mislim da je oko 50kkn ako nisam nešto krivo skužio

ms. ivy
10.11.2009., 10:46

wewa
10.11.2009., 10:52
krepacu, mlaznica i fen, sve na daljinski :lol:

apricot
10.11.2009., 11:26
za samosvjesne žene :lol:

http://www.geberit.ba/geberit/inet/ba/wcmsba.nsf/pages/prod-body-wc80-1

mislim da je oko 50kkn ako nisam nešto krivo skužio

nije to to što sam ja mislila
ovo je školjka s pipom za bide
preodlično nešto

apricot
10.11.2009., 11:30
http://sanicare-bidets.stores.yahoo.net/neorest600.html

maxi
10.11.2009., 11:33
meni je to preskupo za prati rit!

s tušem možeš po želji: od naprijed ili odostraga :mrgreen:

apricot
10.11.2009., 11:34
najlakše je stati pod tuš

tweety
10.11.2009., 11:43
meni je to preskupo za prati rit!

ali na sniženju je :lol:

miha
10.11.2009., 12:31
ali nas stan ima 77 m2, to je knap po tweetynim kriterijima :P da moze proc bez bidea
ne znam kakvi su to kriteriji...

moj sadašnji stan je 45m2, kupaonica je široka 1,5m a duga cca 3m pa su unutra tuš kabina, kupaonski blok od 70cm, wc i bide...

i sve lijepo stane i nikakve gužve.

stan bez bidea? no way...

miha
10.11.2009., 12:33
PS. jel zna netko postoji li negdje mogućnost izrade tuš kade po mjeri?

ne kabine nego baš kade!

pikiram na dimenziju 120x80.

našla sam plitkih, ali bih htjela da bude malo dublja, da se i klinci danas-sutra mogu brčkati u njoj...

apricot
10.11.2009., 13:15
možeš napraviti zidanu; onda možeš birati i dimenzije i dubinu
a bogme i boju

miha
10.11.2009., 13:22
a bogme i boju
ma razmišljala sam i o tome, ali kad mi je ideja da su pločice iznutra - bljak...
i, znam da je subjektivno i da sam vjerojatno u krivu, ali ne djeluje mi pretjerano higijenski za to da male guze kližu o tome.

podsjeća me na jeftine hostele :/ (iako mi je jasno da bi ovo bila puuuno finija izvedba)...

miha
10.11.2009., 13:23
a bogme i boju
imaš li možda koji link na kakve sličice?

apricot
10.11.2009., 13:24
samo svoje fotke, ako hoćeš na mail

bleeda
10.11.2009., 13:31
PS. jel zna netko postoji li negdje mogućnost izrade tuš kade po mjeri?

ne kabine nego baš kade!

našla sam plitkih, ali bih htjela da bude malo dublja, da se i klinci danas-sutra mogu brčkati u njoj...

pokušaj pitati kod nekog od naših proizvođača, ali pretpostavljam da bi to bilo dosta skupo jer se za proizvodnju svakog modela treba raditi kalup, a pošto im to nije standardni model upitna je isplativost izrade kalupa za tu jednu tuš kadu.

mislim da je prijedlog od apricot ipak isplativije rješenje

miha
10.11.2009., 13:50

inače, ne znam u čemu je problem i zašto ih nema u prodaji zasebno, jer su u principu sve masažne tuš kade rađene na dubinu od 30cm.
neka od njihovih dimenzija bi mi sigurno odgovarala...

miha
10.11.2009., 13:59
dakle, 'korito' na tragu nekog od ovih dolje na linkovima...

http://img134.imageshack.us/img134/8749/tukada.jpg
http://img524.imageshack.us/i/tukada1.jpg/
http://img510.imageshack.us/img510/3729/kukada2.jpg

zar ću morati dovoziti izvana :/ ?

Maya_78
10.11.2009., 14:13
apricot, podijeliš koju ideju za zidanu tuš kadu?
ja se dvoumim staviti ili ne mozaik (od istih pločica, tamnosivih gres) na zid 3x3 (u komadima 30x30), da li je praktično (fuge!)?
malo nam je kupatilo i zidana tuš kabina najbolji izbor... (70x90 najvjerojatnije...)

Maya_78
10.11.2009., 14:24
nisam dobro objasnila, mozaik su zapravo pločice 30x30, a imitiraju mozaik 3cmx3cm... (puno fuga...)

apricot
10.11.2009., 14:47
samo je važno da slojevi budu kao da se radi bazen
potraži dobroga majstora koji je to već radio

Maya_78
10.11.2009., 14:57
misliš da će efekt biti ok (tamno na podu, tamno na zidu)?
znam da je sada moderno, ali hoće li mi previše smanjiti prostoriju ili samo "oplemeniti"?
radi se o ovim pločicama (jesi čula):
kolekcija Fashion, boja Florence gray
http://www.itcceramiche.it/
(sorry ako sam dosadna... baš se dvoumim...)

apricot
10.11.2009., 15:36
ma neće smanjiti
samo nemoj da ti baš cijela kupaonica bude takva, da ne izgleda kao unutrašnjost mauzoleja
ipak jedan dio stavi bijeli (ne bih uvodila neku boju)

Maya_78
10.11.2009., 15:40
upravo tako sam i mislila napravit
kupatilo je jako malo (bez WC školjke) s jedne strane samo (ob)zidana tuš kada (u taj mozaik) s druge element bijeli medijapan vis.sjaj i veeeliko ogledalo od jedne do druge strane zida i eventualno ormarić zidni bijeli
ispod ogledala bijele sjajne (manjih dimenzija npr. 10x30 iako mi kažu da uopće više nisu IN :lol: ) pločice da razbijem monotoniju sive..
detalji kromirani...

ivana7997
10.11.2009., 20:33
moj sadašnji stan je 45m2, kupaonica je široka 1,5m a duga cca 3m pa su unutra tuš kabina, kupaonski blok od 70cm, wc i bide...

i sve lijepo stane i nikakve gužve.

stan bez bidea? no way...

gle, meni je no way kupaonica bez kade. i kupaonski blok mi je bljak. tja. zato i postoji toliko mogucnosti, pa svatko bira ono sto voli

bucka
11.11.2009., 14:18
mi bi odjelili DB od kuhinje sa malim zidićem pri dnu, a iznad toga sam zamislila:

nekoliko metalnih ravnih šipki na kojima bi bile drvene ploče koje bi se mogle rotirati i onda npr. kad mi je kuhinja u rusvaju okrenem te ploče da su okrenute prema DB ("zatvorene"), a kad mi je kuhinja ok, okrenem ih postrance tako da kroz njih prolazi svjetlo i vidi se iz kuhinje u DB i obratno ("otvorene")!

i još bi bilo fornije kad bi recimo bile oslikane i "zatvorene" činile neki crtež!!

to mi je prije par tjedana palo na pamet i ne vjerujem, da sam se prva toga sjetila, pa molim pomoć ako je netko to možda radio, vidio kod nekoga, vidio na netu i sl.

ivana7997
11.11.2009., 16:16
nisam vidjela. ali bavim se slicnim mislima, no nisam dosla do najboljeg rjesenja pa zasad necu dijeliti uopce. a onda cu vjerojatno staviti roletu ili nesto tome slicno. ili kliznu stijenu jer je na kraju zid od 40 cm u koji se moze smjestiti.
bilo bi mi zao da se ne vidi, jer kroz te ploce okrenute bocno bi se ipak manje vidjelo nego sto zelim.

a nered cu potrpati ispod sanka, zato nisam napravila suplji :mrgreen:

apricot
11.11.2009., 16:55
neka mi nitko ne zamjeri, moram ovaj link ovdje zalijepiti jer na ovom računalu ne mogu otvoriti, a na drugom... mah

http://www.elgrad.hr/cjenik.html

ivana7997
16.11.2009., 16:15
imam neku brigu o parketu, naime parketar dao ponudu i ukljucio da ce on nabaviti parket, pa ne znam isplati li mi se to ili ne. dobava, postavljanje i ljepilo oko 400 kn po kvadratu

znam tocno koji hocu, vec sam nabavljala za sobu koja je sredjena prije 3 godine, hocu takav isti, jasen, oko 300 kn je kvadrat, malo manje. teoretski je lakse da on to nabavi. ne znam.

bucka
16.11.2009., 16:24
kolko sam skužila, obično majstori imaju popuste po tim dućanima!

apricot
16.11.2009., 16:29
imam neku brigu o parketu, naime parketar dao ponudu i ukljucio da ce on nabaviti parket, pa ne znam isplati li mi se to ili ne. dobava, postavljanje i ljepilo oko 400 kn po kvadratu

znam tocno koji hocu, vec sam nabavljala za sobu koja je sredjena prije 3 godine, hocu takav isti, jasen, oko 300 kn je kvadrat, malo manje. teoretski je lakse da on to nabavi. ne znam.

ako imaš točnu šifru materijala, sa svojega maila traži ponude.
svaki dućan ima različit rabat; tko zna o čemu to ovisi.

ja sam neki dan slala upite za objekt koji radim, negdje sam dobila rabat od čak 40%, negdje od 14.

neka paralelno i izvođač šalje ponude, pa vidite što se više isplati.

kajsa
16.11.2009., 17:41
to mi je prije par tjedana palo na pamet i ne vjerujem, da sam se prva toga sjetila, pa molim pomoć ako je netko to možda radio, vidio kod nekoga, vidio na netu i sl.

vidjela sam to na netu

probati ću pronaći link

anita_m
17.11.2009., 09:09
ja ne preuređujem - nego uređujem, pa vam se pridružujem

znači pločice smo kupili, a sad me zanimaju fuge, koje boje i koji proizvođač - ili nema veze koji proizvođač?

http://www.gorenje.hr/namjestaj_i_keramika/keramika/kuhinjski_program/blanka - kuhinja, zid
http://www.gorenje.hr/namjestaj_i_keramika/keramika/kupaonski_program/blanka nisu mi bile baš nešto - ali nakon pregledavanja sam se ipak za njih odlučila :oops: , kombinirat ću svijetlije i tamnije, uz bordure, a podne uz ove zidne su druge po redu - Rina
http://www.gorenje.hr/namjestaj_i_keramika/keramika/podni_program/loka - ovo je za ulaz i hodnik
http://www.gorenje.hr/namjestaj_i_keramika/keramika/podni_program/zebrano - kuhinja, pod
http://www.gorenje.hr/namjestaj_i_keramika/keramika/podni_program/gea - kupila sam ih za stepenice, kružne - i sad se premišljam da li da rađe stavimo drvene te stepenice ili ih se da lijepo obući u keramiku?

anita_m
17.11.2009., 09:38
za kuhinjski pod ove zelene: http://www.gorenje.hr/imagelib/magnified/products/interior/ceramics/floor_programme/tiles/ZEBRANO-3Z.jpg

bucka
17.11.2009., 09:51

vidjela sam to na netu

probati ću pronaći link

please, please, please :)

anita_m
17.11.2009., 10:02
je li tko vidio kod nas za kupiti poštanske sandučiće - ko one u američkim filmovima
http://www.flbsd.mb.ca/olcs/website/kindergarten/images/mailbox.gif

mama_jos_malo
17.11.2009., 11:59
Pitanje u svezi podnih pločica

Ako ih slažem u dijagonalu hoću li imati vizualni efekt većeg prostora ili je bolje ravno?

mama_jos_malo
17.11.2009., 12:01
Govorim o podnim pločicama u kupaoni veličine 3x2

apricot
17.11.2009., 12:19
svejedno je
ako su zidovi skroz pod pravim kutem, i pločice slaži tako
ako su u "ausvinklu", pod 45.
i ako nisu baš velike; veće od 30x30 ne bih u dijagonalu

Mellyca
17.11.2009., 12:41
Evo da se i ja pridruzim. Mi dovrsavamo kucu, i to u Puli, pa ako nekoga zanimaju preporuke za majstore neka slobodno pita, jer smo imali jako dobra iskustva.

ivana7997
17.11.2009., 16:12
evo i ja imam dilemu plocica - podne, 30x60, ja bih onako kao brodski pod, ali nemam puno istomisljenika oko sebe. malo slice na drvo, ali nemaju godove onak. kaj mislis, apri?

i imam problem s kupaonskim radijatorima, ne uspijevam pronaci model koji nema plasticne nosace. jesam li to sanjala? ma nisam, mama mi ima takve, ali taj ducan vise ne postoji. a ovi koje sam obisla se cude mojem pitanju :?

bleeda
17.11.2009., 16:16
ja kasno palim sa slikama.

evo nešto slika iz faze izgradnje i nešto pred kraj radova.
ima tu još detalja koje treba završiti, polako radim na tome

http://www.flickr.com/photos/bleeda/
valjda radi link

apricot
17.11.2009., 16:37
evo i ja imam dilemu plocica - podne, 30x60, ja bih onako kao brodski pod, ali nemam puno istomisljenika oko sebe. malo slice na drvo, ali nemaju godove onak. kaj mislis, apri?

dimenzija je super za ono što hoćeš.
slagati paralelno, pa drugi red na posmik za pola pločice? kolika je prostorija
meni se to sviđa.

zašto ti smetaju plastični nosači za radijatore?
(na "lojtrice" misliš)?

ivana7997
17.11.2009., 16:44
prostorija je 3,40x240, tako nekako. jelda je super tako slagati? bas ti hvala. a zidne su plocice skroz drugih dimenzija - 18x36 - i smetalo bi mi da se ne podudaraju ako ove podne slazem normalno.

plasticne nosace imam na radijatoru u privremenom stanu - od prvotnih osam ostala su cetiri, ostali su se rastopili i puknuli. pa mi je majstor rekao da je to sranje i da se ne moze kupiti samo nosac i da trazim metalne nosace. trazila sam, ali ne nadjoh :mrgreen: a u trazenju nisam uopce gledala dimenzije, i sad kad sam odustala od metalnih nosaca moram ponovo u dir traziti odgovarajuce dimenzije :roll:

apricot
17.11.2009., 16:47
pa neka ti majstor nabavi, ako zna da ima i gdje ima.

i meni smeta ako se fuge ne podudaraju, tako da te skroz podržavam
baš se veselm vidjeti konačni izgled :D

ivana7997
17.11.2009., 16:47
haha, gruba rijec.

da, na 'lojtrice' mislim

ivana7997
17.11.2009., 16:49
to je neki drugi majstor. ovaj koji ce to raditi je rekao da nema veze kakvi su nosaci i da dramim bezveze, da on nije to vidio da se raspadaju. tja. pa odustajem. ali znam gdje cu dati napraviti metalni nosac ako ovi puknu. hehe.

e, boja fuga??? na podu su smedje plocice, na zidu bijele/krem. nisam uopce razmisljala o boji fuga, joooj

apricot
17.11.2009., 16:57
na podu sive (može i tmnije), na zida bijele, naravno 8)
ako su krem, može jasmin

ivana7997
17.11.2009., 16:58
mogu li smedje na pod? cak malo tamnije od plocica?

apricot
17.11.2009., 17:04
pa ako su baš jako tamne, da se ne vidi da su fuge u boji :lol:

apricot
17.11.2009., 17:05
mislim, ako su PLOČICE jako tamne

inače, moja preporuka ja da fuge nikada ne budu tamnije od pločca
prihvaćam da se to nekome sviđa, ali ja to nikada neću savjetovati

ivana7997
17.11.2009., 17:17
tnx, apri.

Ninči
18.11.2009., 15:41
Lijepimo pločice u kupaonici i kako su to pločice koje nema šanse da nabavimo iste, a puno ih se razbilo u transportu, fali nam pločica za jedan zid i sad mi kontamo što napraviti? Pločice su bijele špricane sa svijetlo sivim. Taj zid je bočno od prozora. I kakve sad tu pločice da stavimo? MM bi čisto bijele, a ja bih radije neku nijansu sive. A sad kontam da bi možda i neka treća boja super došla. Pogotovo jer još nismo ni boju podnih odabrali. Pa šta ti misliite, kako bismo to najbolje mogli uskladiti? Znači treba nam ideja za taj bočni zid od prozora+podne pločice :D

Mellyca
18.11.2009., 15:45
Meni zuta ide ljepo u kombinaciji sa sivom, onako bas je utopli. Sa ljubicastom isto, ali to djeluje malo hladnije.

apricot
18.11.2009., 15:48
možete li nabrzaka promijeniti raspored pa da nadomjestak bude na zidu s ogledalom
i onda povući "prugu" u drugoj boji za širinu ogledala, skroz od poda do stropa
to bi bilo oko 2 kvadrata
ili kadu opločiti drugom bojom

možeš bijele, možeš tamnosive

ne mogu napamet procijeniti kamo "vuče" ta vaša siva pa ne znam bi li uz to bolje pasala zelena ili crvena

Ninči
18.11.2009., 16:31
Na tom zidu i dolazi ogledalo!

A pločice su bijele sa skroz svijetlo sivim. Kao ove lijevo na slici- ta nijansa sive:
http://www.midax.hr/slike/unutarnje8.jpg

Što se tiče te pruge, nisam dobro skužila. Ta pruga bi trebala biti široka otprilike kao ogledalo? I na kojem dijelu zida?

I koje bi onda tu podne pločice išle?

Joj al vas tušim! :oops:

Hvala! :*

apricot
18.11.2009., 16:37
ogledalo ide U prugu

a podne iste kao pruga, tamnosive

ali, ako je uzorak kao ovaj na slici, neki mramorni, povlačim sve što sam napisala jer se u to uopće ne bih miješala

apricot
18.11.2009., 16:39
evo, vidi prugu u kojoj je ogledalo

http://www.kabmurungraya.net/wp-content/uploads/2009/09/small-bathroom-design-1.jpg

ovdje ih ima više, ali i kupaonica je velika pa su si mogli dopustiti

Ninči
18.11.2009., 16:40

To je najsličnije što sam našla. Uzorak nije takav, samo je to nijansa sive.

A druge pločice na tom zidu (osim te tamno sive pruge) bi išle bijele ili svijetlo sive pretpostavljam? :oops:

Hvala, Apri! Meni se ideja sviđa! :D

Ninči
18.11.2009., 16:42
evo, vidi prugu u kojoj je ogledalo

http://www.kabmurungraya.net/wp-content/uploads/2009/09/small-bathroom-design-1.jpg

ovdje ih ima više, ali i kupaonica je velika pa su si mogli dopustiti
Prekrasno je! :heart:

Samo mi mislimo odmah stavljati elemente sa ogledalom pa sad više ne znam kako bi to išlo :/ I koliku bih onda prugu-opet u širini ogledala ili u širini cijelog elementa :/

apricot
18.11.2009., 16:44
sad ja tebe ne razumijem.
pa koliko se toga razbilo?!

nije valjda više no što bi bila ta pruga.

stavljaš, dakle, te svoje svjetlosive svuda, osim te pruge ili ako imaš još kakav instalacijski zidić ili kadu.
i pod tamnosivi.
dvije boje, ne treba ti više.

ako bi u tri, onda tamnosivi pod, svjetlosiva kupaonica i bijela pruga

apricot
18.11.2009., 16:45
možeš u širini cijeloga elementa.

pusti mašti na volju; pronađi neku drugu logiku, ne mora biti ogledalo, može i wc školjka... bilo što

Ninči
18.11.2009., 16:55
Nemam pojma koliko se toga razbilo. Koliko sam shvatila MM-a puno- jedino nam ostaje tih pločica toliko da budu rezerva ako se koja razbije s vremenom :mrgreen:

Vidjet ću možemo li šta iskombinirati s tim pločicama :/

Svakako ću vam staviti sliku kad bude gotovo :love:

apricot
18.11.2009., 16:56
pa ti onda ne tražiš detalj, nego bazu
najbolje da se uopće ne osvrćeš na te postojeće, ako imaš neku drugu ideju
i kakve su to pločice koje su se baš TOLIKO razbile?

Ninči
18.11.2009., 17:10
Ma joj, kako smo u frci sad pred moj porod i trčimo da sve sredimo prije nego se beba rodi, radimo sve zbrda-zdola :roll: Pločice su naravno poljepljene na preostala 3 zida i onda se skužilo da je dio razbijen i da nam fali za taj zid :roll:
A te pločice su 97.godine dovežene iz Njemačke i budala sam što sam uopće pristala da njih lijepimo :(

Ne smijem se nervirati...sve je divno i bajno :mrgreen:

apricot
18.11.2009., 17:14
pa onda od kvadrature preostalog zida oduzmi kvadraturu preostalih pločica
i dobit ćeš kvadraturu onih koje moraš kupiti

pa onda nešto napravi s njima
ma nije to teško
samo ne zaboravi sa sobom ponijeti uzorak te pločice
i prodavači znaju svašta iskombinirati

Ninči
18.11.2009., 17:50
Hvala ti Apri još jednom! Ma iskombinirat ćemo već nešta. MM je već priredio pločicu pa sad kad dođe idemo u potragu :D

Maya_78
18.11.2009., 19:19
ključne riječi:
minijaturno kupatilo
obzidana tuš kada i element u bijeloj boji s lijeve strane
mozaik u tuš kadi tamnosivi u boji podnih (45x45) pločica
s desne strane (zid gdje je ogledalo i umivaonik) BIJELO

pitanje:
dimenzija pločica (bijelih, odlučeno; visoki sjaj) - male (tipa 15x15) ili veeelike (tipa 30x60, 20x40 i sl.)?

ivana7997
19.11.2009., 16:34
samo da se pohvalim mojim plocicama. moje su bijele. a gdjegdje bih stavila one njeznije cvjetice, ali mm ne zeli nikako, pa cu prugaste

http://www.marazzicz.cz/katalogy/Rainbow.pdf

ivana7997
19.11.2009., 17:16
a ovo su podne. smedje

http://atcasa.corriere.it/Speciali/ragno/img/vintage_b_7.jpg

apricot
19.11.2009., 17:44
tko prodaje ragno pločice, baš tražim

ivana7997
19.11.2009., 17:45
petrokov

ivancica
19.11.2009., 19:22
Ivana, baš su lijepe ove bijele pločice. Što ćeš na pod, isto bijelo ili neku drugu boju?

apricot
19.11.2009., 19:25
a ovo su podne. smedje

Lutonjica
19.11.2009., 22:19
tko prodaje ragno pločice, baš tražim
petrokov

Inesica
20.11.2009., 09:39
i tim novak
bar prije pol godine jesu

ivancica
20.11.2009., 12:18
a ovo su podne. smedje

:oops:

Kad ne čitam pažljivo.

bucka
20.11.2009., 13:44
Radijatore smo uzeli Radson, u Ferotermu, linija Ramo. Meni su prelijepi, na estetiku mislim.
i mi ćemo isto te radijatore, jer nam se baš sviđaju!

anjica
20.11.2009., 22:58
koje visine u prosjeku bude ograda na stepenicama u kuci?

apricot
21.11.2009., 11:42
u obiteljskoj kući, minimum je 90 cm. (u višestambenim i javnim zgradama, puno više)
pazi kako će biti koncipirana; izbjegavaj vodoravne prečke kako
se djeca ne bi penjala po njima.
kod vertikalnih, razmak ne smije biti veći od 12 cm kako se ne bi mogli provlačiti.

anjica
21.11.2009., 12:35
tnx

larmama
21.11.2009., 12:52
na koku visinu se stavlja napa u odnosu na staklenokeramičku ploču na struju. u uputama piše minimalni razmaka za plin i struju, no koliko visoko se može staviti, a da još ima funkciju nape :mrgreen:

Maya_78
21.11.2009., 13:17
mislim da je standard i dalje 65 (ispravite me ako griješim)

anita_m
22.11.2009., 09:48
http://www.gorenje.hr/imagelib/magnified/products/interior/ceramics/floor_programme/tiles/ZEBRANO-3Z.jpg

bijele kuhinjske fronte, a korpus?

bukva, trešnja ili tamni hrast?

ivancica
22.11.2009., 23:14
Bijeli? :)

I radna ploča u nekoj drugoj nijansi.

bucka
23.11.2009., 10:16
bili u termocommercu u subotu i vidjeli hrpetinu onih besplatnih kataloga koje šalju poštom!
obzirom da smo se predbilježili za njega, probali nažicati tetu da nam da već kad smo tamo!
hebate, ko da sam ju pitala da mi da gratis kadu od 2000kn, a ne katalog!
temocommerce=0bodova (što se mene tiče) :x

Lutonjica
23.11.2009., 10:58
samo sam došla umrijeti od sreće jer selimo za 2 tjedna :)
nadam se što prije sve poslikati i pokazati vam.

e da, moramo još u ikeu prije useljenja :mljac: :mrgreen:

bucka
23.11.2009., 11:04
blago tebi!!
mi trenutno na izboru parketa!!
zapikli se sve za neke egzotične!!

apricot
23.11.2009., 11:21
a pitaj je kolliko dugo to kod njih traje

Maya_78
23.11.2009., 11:29
ja samo upadam da pitam zašto su se svi popalili na ove zelene pločice Zebrano od Gorenja? ima i drugih ... :lol:

ivana7997
23.11.2009., 13:24
svadjate li se s muzevima?

oko adaptacije, mislim.

ja eto jutros jesam. on nema nekih posebnih zelja, sve prepusta meni, ja ne zelim biti odgovorna bas za sve, pa gnjavim neka nesto kaze. ali sam gnjavila oko plocica za koje je vec odavno bio rekao da mu se nikako ne svidjaju...

wewa
23.11.2009., 13:27
Ivana, reci cu samo da smo sretni sto trenutno nema love za adaptacije - ne pamtim da sam se isplakala u zivotu toliko kao kad smo renovirali kuhinju :roll: :lol:

apricot
23.11.2009., 13:30
oko adaptacije, mislim.

to je jedina stvar oko koje se NE svađamo.
jer je moj odabir optimalan i tu nema mjesta nikakvom "drugom mišljenju" :raspa:

Mellyca
23.11.2009., 13:39
ja samo upadam da pitam zašto su se svi popalili na ove zelene pločice Zebrano od Gorenja? ima i drugih ... :lol:

da! npr. zebrano ljubicaste :lol: ( u mom kupatilu)

Mellyca
23.11.2009., 13:40
oko adaptacije, mislim.

to je jedina stvar oko koje se NE svađamo.
jer je moj odabir optimalan i tu nema mjesta nikakvom "drugom mišljenju" :raspa:

isto tako i kod nas 8)

bucka
23.11.2009., 13:48

oko adaptacije, mislim.
ne mogu reći da se svađamo, nego da se razilazimo u mišljenjima!! :mrgreen:
npr. napokon se odlučili za prozore (bijeli, alu-drvo, 2-struka stakla) i ja pomislim to je to!
kad on uleti sa idejom o srebrnim kvakama!!
ja bi, naravno, bijele! :roll:
i sad isapadne da pregovaramo i gubimo vrijeme na "glupostima" kao što su kvake za prozore, tako da bolje ne mislim što će biti kad dođemo do velikih stvari!