PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kakvu torbu kupiti?

Stranice : [1] 2

mamaS
22.09.2005., 12:27
Ajde mame s iskustvom napisete kakvu skolsku torbu kupiti i na sto obratiti paznju?

Nas skola ceka dogodine ali bi bilo dobro da se informiramo i prije. Vjerojatno cemo u cjelodnevni.

sandras
03.10.2005., 13:13
Treba svakako odoleti detetovoj zelji da kupi neku "modernu", a pretesku torbu, jer kad se natrpa knjigama, ume da bude i meni tesko. Mi smo kupili torbu u obliku ranca, sa ojacanim "ledjima". Vidjam sve vise decu koja imaju torbe sa onim produzecima za guranje po zemlji, pa ih kotrljaju kao putne torbe.

ivarica
03.10.2005., 13:25
i mene zanima sve o torbama. sad su po gradu snizenja.

jel bolja ona sto je cetvrtasta i ide u sirinu ili ona kao ruksak pa ide u visinu?

ove na potezanje, djeca se iskilave s tim uza skaline, niza skaline, a na cesti opet potezu samo jednom rukom.

branka0112
04.10.2005., 17:35
Po mom dosadašnjem iskustvu bolje su one četvrtaste što idu u širinu. U njima knjige ljepše stoje i preglednije su. Prvašići se u njima lakše snalaze. Važno je i da ima čvrsta leđa, znakove koji reflektiraju u mraku, a i da je od materijala koi je barem donekle otporan na kišu. :)

Minnie
04.10.2005., 17:47
Ja također mislim da je četvrtasta bolje. Nije lagana sama po sebi, a još s knjigama, ali ta njena čvrstina čuva kičmu.
Marko ju je imao u prva dva razreda i nikad se nije potužio da ga bole leđa. Stvarno nikad.

Sad u trećem ima nekakav malo bolji ruksak, sa široko podstavljenim naramenicama i čvrstim dijelom koji ide na leđa, ali se više puta žalio da ga bole ramena.

U ruksaku se knjige potežu prema doli, i to ramena osjete. Kod četvrtaste tvrde torbe sve nekako ravnomjernije stoji, pa leđa manje pate.

A torba za vučenje, to mi je strašno. Pa to vući skalinama... Koma.

emily
05.10.2005., 03:09
slazem se s Minnie
opcija ruksak kod nas (za prvasica) nije uopce dolazila u obzir.
torba mu je cetvrtasta (ali malo vise ide u visinu, nego sirinu), ledja su podstavljena tako da ne zulja, remeni isto

unutra 2 pretinca, ima "macje oci", a naprijed (onaj dzepic za npr. informativku) i sa strane je fluorescento narandjasta, tako da je stvarno uocljiv.

sto se tice snizenja, neki dan sam nasu torbu vidjela (ni mjesec dana od pocetka skole) snizenu za 50% :shock: (iv, kupuj sada 8) )

anki
07.10.2005., 10:59
ako će ići u dnevni boravak, onda ti nije toliko bitna kvaliteta jer oni ostavljaju torbe u školi cijeli tjedan...a ponedjeljkom i petkom budete vi malo pomogli :)

emily
07.10.2005., 11:06
mi smo u boravku, ali torbu nosimo svaki dan doma
mislim da to ovisi od skole do skole

anki
07.10.2005., 11:44
da? ja sam mislila da ih svi ostavljaju.....ups, sorry, moja graška!

mi smo kupili onu skupu scott (ili kak već), koja je kao super, ali po meni je ona puno preteška...i prazna je već jako teška, a tek kad je napunimo....užas!

Mukica
18.02.2006., 13:54
mi smo se upravo vratili iz izvidnice... isli smo gledat i isprobavat skolske torbe...

probali smo scout... ne cini mi se preteska, cvrsta je... al cijena je 750 kn... znam djecu koja sutetorbenosili 4 godine i svi kazu daak hocu kvalitetu, da je to scout

vidjeli smo jos jednu...nisam upamtila firmu, nestoje malo jeftinija (650 kn) od scouta, slicnaj je scoutu, al ima puno bolje remenje, deblje i s vise mogucnosti podesavanja... meni, koja sam se nanosila teskih ruksaka, ova druga cini puno boljom jer osim tih remena jos ima i macje oci i one svjetlece trake, sto kod ovog jednog modela scouta nisam primjetila

oskar si je pak zapikirao neki crni bezvezni ruksak jer su mu sve ove "djecje" :roll: :roll: i jedva smomuobjasnili da ce takvu torbu ev. moc nosit tek kad ce imat 10 godina

jos me zanima kaj mislite o torbama sto imaju kotacice... recimo, frendica cija je knjizara veli da ovi kvalitetni proizvodjaci skolskih torbi uopce nemaju modele na kotacicima... malo mi je to cudno...

ajde cure, vi koje ste vec poslale prvascice u skolu...pomozite... mi za par mjeseci moramo kupit torbu...

Minnie
18.02.2006., 14:12
Torba na kotačiće, to je ona što se vuče? Po meni, 0 bodova. :)

Mukica
18.02.2006., 14:17
ma ja mislim da su kombinirane...
mozes ju nosit na ledjima, ili, ak ti je pretska, vuci

kotacici i rucka za vucu su kao opcija na torbi koja je po defaultu za ledja (jel to opce postoji :? )

Mukica
18.02.2006., 14:50
ah... gle kaj sam nasla: http://www.koffer24.de/products/items/3353.html

i ovo: http://www.koffer24.de/products/items/9037II.html

Minnie
18.02.2006., 15:13
Virni tu:

http://www.ergovita.hr/DesktopDefault.aspx?tabId=71&ArticleID=131

I ovdje ističu kako je težina torbe s knjigama mora biti ravnomjerno raspoređena na dječjim leđima, torba na jednom ramenu je jednako loša kao i teglenje torbe jednom rukom.

Pogotovo ako je torba teška.

Minnie
18.02.2006., 15:14
kvalitetni proizvodjaci skolskih torbi uopce nemaju modele na kotacicima

Upravo ova izjava to i govori, oni znaju da je to loše. ;)

Samoborka
18.02.2006., 16:16
Baš super tema, i ja najesen ću imati školarca, pa samo lučem da vidim malo... ;)
Ja sam nosila torbu na rame, a trenutno mi je kralježnica koma... :(
Tak da opcija na rame ili ruksak uopće kod mene ne bude upalila, nekak bum se uspjela dogovoriti s Danielom. :lol:

Bomballurina
18.02.2006., 16:26
Po mome iskustvu, najbolje su one anatomski oblikovane po ledjima, sa debelim spužvastim naramenica. Al koštaju ko sam vrag, a kad ipak uložite, sljedeće školske godine...on bi novuuuuuuu!

emily
18.02.2006., 16:31
mi sto ovakvu kupili za 200 kn, meni se to ne cini preskupo
torba je stvarno ok

ali vec je pocela spika: jel cu dobiti novu torbu za drugi razred? :/

Bomballurina
18.02.2006., 17:29
Uh, a moja je koštala 900,00. U Radićevoj, samo da znate izbjegavati.

BusyBee
18.02.2006., 18:20
ja padam s marsa na cijene skolskih torbi... ne mogu vjerovati :shock:

sorciere
18.02.2006., 18:38
mi smo nekoliko godina nosili scout, a sad imamo seven.
obadvije marke su skupe ko sam vrag - ali se daju dobiti na rate.

za prvi, pa možda i drugi razred - scoutice nisu potrebne. kod nas je bila kombinacija: prvi i drugi razred čvrste torbe, treći, četvrti i peti scoutica, od šestog je seven (ruksak). uz taj ruksak smo dobili i cd player :mrgreen: .

Minnie
18.02.2006., 19:37
Kakav je scaut ruksak (to je ruksak? ili torba?), a kakav seven?

sorciere
18.02.2006., 20:06
scout ima torbi i ruksaka. ruksaci mi izgledaju nekako mali, i nisu mi se svidjeli.

torbi ima manjih i većih. mi smo uzeli veću. sad imamo scout ruksak - i u njega stane SEDAM KILA knjiga :x (bem ti školski program grrrrrr).

ono što je jako važno - to je da su leđa ruksaka debela i čvrsta, da su naramenice podstavljene, i da imaju mogućnost pravilne regulacije...

sorciere
18.02.2006., 20:07
kad sam brzopleta :oops: .

imamo SEVEN ruksak .

dolega
18.02.2006., 22:59
probali smo scout... ne cini mi se preteska, cvrsta je... al cijena je 750 kn... znam djecu koja sutetorbenosili 4 godine i svi kazu daak hocu kvalitetu, da je to scout
moš mislit kak će je htjet nosit sve 4 godine.
za 200 kn možeš naći lijepih anatomski oblikovanih torbi koje će izdržati bez problema 1. i 2. razred ;)
D. je sada treći raz. i ima ruksak,također anatomski,a cijena mu je bila 99kn na sniženju u TL.

a kotačići?katastrofa.uz onak teške torbe dijete mora još i kotačiće i plastičnu ručku nositi na leđima :/

ivarica
09.03.2006., 01:02
Školska se torba preporuča u obliku ruksaka, i to onog planinarskog tipa: dovoljno visokog, s donjim rubom u visini stražnjice i pojasom oko struka. Ruksak se nosi na oba ramena, nikako samo na jednome. Najbolje je, ako je to moguće, dio knjiga i pribora ostaviti u školi, a nositi samo neophodno.

kazu na http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12459&rnd=e1c26bfe95743735b998131f67bc6ab3

ili

Kakva mora biti školska torba?

Započela je nova školska godina! Novo veselje i nove brige za djecu i roditelje. Uzbuđenje je doseglo vrhunac za učenike koji prvi puta ulaze u školu. Prvi se dan u školi zauvijek pamti. No dok prvašići uživaju zabrinute roditelje more brojna pitanja: ima li sve što mu treba, hoće li se snaći, hoće li se uklopiti, da li je torba preteška... Kao liječnici školske i sveučilišne medicine možemo vam pomoći da odgovorite na posljednje pitanje i školsku torbu prilagodite svom djetetu.

Tjelesna težina djeteta pri upisu u prvi razred kreće se od 19 do 28 kg (tjelesna težina 90% djece u dobi od 6,5 godina kreće se unutar ovih vrijednosti). Znači da djeca jednake kronološke dobi imaju veoma različite tjelesne težine i da će školska torba teška 2-3 kg za jedno dijete biti iznimno teška, a za drugo “podnošnjiv teret”. Usporedbe radi ako bi odrasli čovjek, težak 70 kg nosio teret težak 15% svoje težine to bi iznosilo 10,5 kg. Posve je jasno da je takovo opterećenje preveliko i za odraslu osobu a pogotovo za dijete.

Što je dijete mlađe to je dozvoljeno opterećenje manje i ne bi smjelo iznositi za djecu koja imaju 6 do 7 godina 5-10% njihove tjelesne težine.

Posljedice nošenja preteških torbi je, što ponekad i viđamo, da dijete uopće ne može nositi torbu i potreban mu je “pratioc” ili “pomoćnik”. Očekuje se da dijete koje je krenulo u školu može nositi torbu i ići u školu samostalno. Ukoliko dijete nosi pretežak teret teško će hodati i brže će se zamarati. Preveliko opterećenje torbom koja visi na ramenima može dovesti do bolova u ramenima, trnjenja u rukama i prstima te zamora vratne i leđne muskulature.

Dugoročno, radi prevelikog i nepravilnog opterećenja javljat će se brži zamor muskulature koji će dijete osjećati kao brži gubitak mišićne snage, bol u mišićima ili “bol u kostima” ili kako to djeca opisuju da ih bole ruke ili noge. Zapravo se radi o bolnosti u području hvatišta mišića za kost radi prevelikog opterećenja. Zamor muskulature osobito leđne može dovesti do nepravilnog držanja, a to samo još pogoršava stanje i pojačava zamor i bolnost muskulature.

Dakle, ispravna školska torba treba biti primjerena težini i uzrastu djeteta, 5-10 % tjelesne težine djeteta. Torba se nosi na leđima. Naramenice trebaju biti dovoljno široke, kako se ne bi utisnule u ramena, ali ne preširoke kako ne bi pritskale pazušne jame i na taj način sprečavale uredni krvni protok kroz velike krvne žile koje prolaze ramenima i nadlakticom. Veličina i oblik torbe treba biti takav da torba ne “sjedi” na debelom mesu s djeteta ili stalno udara po leđima pri hodu. Prevelika torba, kojoj je težište vrlo nisko može pogodovati padu djeteta na leđa ili ako je težište visoko na vratu padu prema naprijed.

Torba treba biti napravljena od nepromočivog materijala i imati oznake “mačije oči” ili svijetleće trake kako bi djete bilo uočljivo u sumrak ili navečer.

Pri kupnji torbe potrebno je torbu isprobati i procjeniti odgovara li vašem djetetu!

http://www.publichealth-zagreb.hr/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=168&Itemid=40

pa

SAVRŠENA ŠKOLSKA TORBA

Ergo-torbe su prilagođene potrebama polaznika nižih i viših razreda osnovne škole, srednjih škola te studentima; a dostupne su u velikom broju različitih boja i modela.

Poznato je da prekomjeran teret školske torbe, kao i njen neergonomski dizajn, ozbiljno oštećuju dječju kralježnicu, i to najviše u vratnom i lumbalnom dijelu, što se očituje pojavom : glavobolje, ukočenog vrata, lošeg držanja, bolnih i ukočenih mišića…
Kako bi se ovi medicinski problemi izbjegli, liječnici preporučuju nošenje Zračnih ergo školskih torbi. Ove su torbe dizajnirane na način da se zrakom punjene naramenice podešavaju tako da prenose težinu na niže dijelove leđa, koja su najsigurnije mjesto za nošenje tereta. Naramenice su mekane i ne pritišću strukture ramena. Torbe su opremljene i zračnom potporom lumbalnog dijela leđa koja pomaže lumbalnoj kralježnici da lakše podnosi teret.
Ovakva torba umanjuje stres i mikrotraumu vrata, ramena i leđa čak za 80% , a školarac koji ju nosi ima pravilno držanje tijela, a ne pognut vrat i zgrbljena ramena- što često susrećemo kod nošenja običnih školskih torbi.
Ergo-torbe su prilagođene potrebama polaznika nižih i viših razreda osnovne škole, srednjih škola te studentima; a dostupne su u velikom broju različitih boja i modela.

http://www.coner.hr/index.php?arhiva=ponude

gdje naci te ergo torbe?

pa aprin kolega

Torba ABB se prilagođava vašem limaču!

"Početkom školske godine roditelji uvijek dvoje kakvu torbu kupiti svome limaču?

Težina školskih knjiga i pribora uvijek zaprepašćuje roditelje koji se s pravom pitaju hoće li takav teret uzrokovati promjene na kralješnici ili dovesti do neželjenih oštećenja i deformacija.

Kvalitetna školska torba treba pomoći pravilnoj raspodjeli tereta duž cijele kralješnice i omogućiti jednoliko opterećenje kralješnice. Neravnomjerna distribucija tereta vremenom dovodi do nepravilnog držanja vašeg limača te različitih slabosti okolne muskulature.

Velik broj dječjih oboljenja kralješnice uzrokovani su upravo vanjskim stečenim uzrocima. Pri tome prvenstveno mislimo na tzv. “loše držanje” ili posturalnu križobolju koja je posljedica lošeg držanja te oslabljenog mišićnog tonusa. Isto se tako smatra da nepravilno i učestalo nošenje većeg tereta pridonosi nastanku oboljenja.

Ergonomski oblikovana ABB torba prilagođena je obliku dječjeg tijela, a svojim oblikom pravilno raspoređuje težinu torbe duž cijelih leđa i tako minimalizira probleme s kralješnicom.

Dno je obloženo lijevanim, debelim PVC slojem koji zaštićuje stvari bez obzira na to kako vaš limač odlaže torbu. Posebna pažnja pridana je i materijalu koji je vodootporan i najveće kvalitete. Naramenice torbe široke su i čvrste te se lako pričvšćuju i oslobađaju jednostavnim otvaranjem kopče. Torba sadrži i dva praktična odjeljka, četiri džepa i prostor za upisivanje imena djeteta.

ABB školska torba svojom ergonomičnom konstrukcijom smanjuje stres i nepravilno opterećenje vrata, ramena i kralješnice te pridonosi kvalitetnoj distribuciji opterećenja duž cijele kralješnice. Izbor školske torbe je možda mali ali svakako važan faktor koji pridonosi zdravom i pravilnom razvoju lokomotornog sustava vašeg djeteta.

ABB torbu preporučam i za vašeg limača!"

SPECIJALISTIČKA ORTOPEDSKA ORDINACIJA

dr. med. Saša Tiefenbach
spec. ortoped

ali to nije sve

TEMA MJESECA: POVRATAK U ŠKOLU – TORBA ILI RUKSAK?

Za školarce nastava počinje u rujnu. No, njihovi roditelji moraju o školi početi brinuti već sada. Uz knjige za školu, potrebno je nabaviti bilježnice, pisanke, crtančice, matematičke i geometrijske teke, crtaći blok, kolaž... Tu su još drvene bojice, flomasteri, šiljilo, ljepilo, gumica za brisanje, vodene boje, tempere, pastele, ravnala, trokuti, kutomjeri, šestari itd. Potrebna je odjeća za školu, za tjelesni, obuća koja mora biti funkcionalna i udobna te jedna od najvažnijih stavki u cijeloj toj priči – školska torba.

Školska torba za prvašiće

Školarci su zatrpani knjigama, bilježnicama i ostalim školskim priborom, vuku sve te stvari iz dana u dan i javlja se opasnost od preoterećenja kralježnice već u najranijoj dobi. Stoga valja pomno razmisliti u čemu će dijete nositi sve te stvari. Za prvašiće se preporuča tvrda kockasta torba (slika desno) s dvije široke i pojačane naramenice, koja se nosi na leđima. Svojom čvrstoćom i optimalno namještenim naramenicama, ona stoji fiksno na djetetovim leđima te ne savija kralježnicu. Rubovi su obloženi plastičnim dodacima koji je dodatno učvršćuju, a ujedno čuvaju od zaprljanja kad ju dijete spusti na pod. Turbo limač ima ovakve torbe u varijanti za djevojčice i dječake. Osim navedenog, torba ima «mačje oči» naprijed i po bočnim stranama kako biste bili sigurni da će i podvečer vozači vidjeti vaše dijete. Unutra torba ima dva praktična pretinca te džepić za sitni pribor. S prednje strane je dodatni džep za školske papuče i slično. S gornje strane torba ima i praktičnu i vrlo čvrstu ručku. Najbolje od svega – ova školska torba košta samo 99,99 kuna.

BTS ruksak

Međutim, što je dijete starije i kreće u drugi, treći, četvrti razred. Ovakva torba postaje premala za sve stvari, pogotovo u dane kad je tjelesni na rasporedu. Stoga mnoga djeca počinju nositi ruksake. Puno su praktičniji i obično je u trgovinama puno veći izbor atraktivnih ruksaka. Ipak, valja biti oprezan. Često su ruksaci premekani i nemaju ergonomske naramenice i djetetu može kralježnica patiti nakon dugotrajnog nošenja. Stoga smo u Turbo limaču pomno birali kakve ćemo vam ruksake za školu ponuditi. Imamo ih dvije vrste, za starije školarce te srednjoškolce koji su po konstituciji jači od manjih limača. Za njih smo pripremili BTS liniju ruksaka s ergonomskim naramenicama, posebno čvrstima i debelo podstavljenima, koje se mogu jednostavno podešavati na željenu dužinu, ovisno o visini djeteta. Stražnji dio ruksaka posebno je dizajniran s ergonomskim pojačanjima koja čuvaju kralježnicu. Ruksaci imaju čak četiri praktična pretinca, svaki ima svoj zip, a naprijed je dodan još jedan džepić za sitnije stvari. Ovaj ruksak košta 199,99 kuna u Turbo limaču. Potražite znak BTS.

Školski ruksak s anatomski oblikovanim leđima

Druga vrsta ruksaka je bolja varijanta za manje školarce, a rađeni su prema modelu ABB torbi. Donji dio je je napravljen od posebno čvrstog materijala, koji se ne savija te čuva sadržaj torbe. Leđa i naramenice su, naravno, također ergonomski oblikovana, prilagođena obliku dječjeg tijela, a svojim oblikom pravilno raspoređuje težinu torbe duž cijelih leđa i tako minimalizira probleme s kralješnicom. Ima dva glavna pretinca na zip te još dva manja također na zip, dok pri dnu ima poseban džepić u kojem je smještena navlaka za kišu u koju stane cijeli ruksak. Važno je naglasiti da ovi ruksaci po svim karakteristikama odgovaraju ABB torbi, osim u cijeni i plastičnim lijevanim dnom. Naime, ABB torbe su zaštićeni brand, a plastično dno im je posebno čvrsto. Ipak, za nju ćete morati odvojiti 499,99 kuna. Školski ruksak s anatomski oblikovanim leđima stajat će samo 199,99 kuna.

Što, dakle, odabrati?

Ukoliko ste dubljeg džepa, svakako odaberite ABB torbu. No, uz sve ostale troškove za knjige, bilježnice, odjeću, obuću i tako dalje, možda ćete se odlučiti za jeftiniju varijantu – školsku torbu za prvašiće, anatomski ruksak za one malo starije te BTS ruksak za tinejdžere.

ivarica
09.03.2006., 01:11
naisla sam upravo na jedan super savjet: da se kod kupovine torbu napuni knjigama pa da vidis kako se tada ponasa.

ivarica
09.03.2006., 01:18
i jos jedno pitanje, kad oni nose torbu? :)
od ulaza u skolu do razreda?

emily
09.03.2006., 01:26
i jos jedno pitanje, kad oni nose torbu? :)
od ulaza u skolu do razreda?

pa da, ako ces mu je ti nositi od kuce do skole 8)
a ako ga dopratis sve do skolske klupe, ni tada

dolega
09.03.2006., 01:59
upravo sam odokativno izvagala leinu torbu.
znaci po njenoj kilaži torba bi trebala težiti između 1-2,2 kg,al ima bogme minimalno 5 kg :evil:
ona je bez necije pomoci ne može sama staviti na leđa,a u školi ostavljaju samo pribor iz likovnog i to jedva da i za to ima mjesta.

Sani
09.03.2006., 09:51
Mi cijelo vrijeme imali Scout torbu i to do početka ovog polugodišta. Dakle, sve do kraja prvog polugodišta u petom razredu. Tada više nije htjela jer su joj se cure jako rugale, pa smo na kraju nažalost morali popustiti, osjećala se nekako odbačenom. Sada imamo ruksak, ali isto sa pojačanim naremenicama i pojačanim stražnjim djelom.
Točno je da Scout torbe koštaju, ali zato i vrijede. Mi smo naše prali svako polugodište sa arfom, isprali na dvorištu pod mlazom vode i bile su kao nove.

DudaGG
09.03.2006., 12:58
Cure,
ja sam nedavno prevodila s njemackog jedan savjetnik za roditelje kojima djeca krecu u skolu. Evo pejstam dio o ruksacima:

Ruksak
„Odgovara DIN-u 58124“ - stoji na uputi proizvođača odgovarajućeg provjerenog ruksaka. Da bi se zadovoljila ova norma, školska torba mora između ostalog biti tako upadljiva da djeca na svom putu do škole budu prepoznata i da signaliziraju. Zato bar 20% ukupne površine ruksaka treba biti obojano u jarke upozoravajuće boje (fluorescentnu narančasto-crvenu ili žutu boju). Osim toga, bar 10% ukupne površine mora biti obilježeno reflektirajućim materijalima s prednje i bočnih strana torbe.
Školska torba je izrađena od postojanih materijala, a gornji sloj mora biti vodootporan. Pri kiši smije u unutrašnjost prodrijeti maksimalno 10 g vode. Donji dio ruksaka treba biti tako konstruiran da, ukoliko stavimo ruksak na mokru površinu, voda prodre u ruksak tek nakon 10 min. I konačno, remen ruksaka treba biti podesiv, u području ramena tapeciran i bar 40 mm širok.
Iako djeca najradije svakoga dana sa sobom u školu nose sve školske stvari, treba imati na umu da težak ruksak šteti leđima. Stoga pomozite svome djetetu sortirati u torbu važne stvari. Vrijedi pravilo: puni ruksak ne smije prijeći 10% tjelesne mase onoga tko ga nosi na leđima. Zbog toga prazna školska torba ne smije biti teža od 1.5 kg. I još jedan savjet: nikako nemojte prozirne vanjske pretince koristiti za ispis podataka o učeniku (ime i prezime, adresa) ili za mjesečnu voznu kartu. Ime i adresu djeteta ne smije nitko pročitati s ruksaka.

Ako netko zeli kompletan prijevod teksta, rado cu ga ustupiti Rodama :)

luce2006
09.03.2006., 13:19
:shock: boze, ali je to tako skupo
dok mi andrea naraste i cijene ce narast
moj glas ide za onu pravokutnu sta ide u sirinu, cvrsta je i bolja za kicmu, ruksak tesko a ta cuda s kotacicima nikako

Mukica
09.03.2006., 18:07
moj ce oskar, na zalost, dosta hodat sam do skole (osimprvihtjedan-dva, kad pocne skola jer cu tad uzet godisnji) i na ledjima nosit torbu do skole... nisam opce pametna jel da stresem 800kn za Scout, McNeill ili neku drugu marku il da kupim noname torbu za 200 :? :? :? :? :? :?

litala
11.03.2006., 10:07
ponavljam pitanje s onog drugog topica, kasno sam skuzila da mu je ustvari tu mjesto...

jucer sam slucajno nabasala na jednu mozda dobru torbu. izgleda kao ruksak, ima ona anatomska pojacana ledja, stvarno jako cvrsta, cak s unutarnje strane torbe ima na ledjima uzduzni pretinac i u njemu metalnu sipku koja drzi ful cvrsto torbu (moze se vadit, ne znam kad ali moze), podstavljene naramenice, dva pretinca pod poklopcem (jedan se moze prosiriti) i jedan ispred s patentom i dva bocna s lastikom (za bocu npr.), firma je TARGET a cijena 395kn. ne malo bitan detalj je i taj da je crvena, ima nekoliko srceka i nekoliko onih sarenih kamencica - vrlo decentan uzorak dusu dalo za moju princess...

jel netko proucavao te TARGET torbe? help, hilfe...

a sto se tice pjesacenja - nasa ce torba morat prezivjet hodanje do/od busa od nekih 10-15min plus voznje busom i cesto ubacivanje/izbacivanje iz auta...

Ancica
11.03.2006., 10:34
Muki, a da pricekas prvo i vidis da li se moze dogovorit s uciteljem/com da ne nose doma tone stvari nego da napravite neki plan da se to minimalizira?

ivarica
23.03.2006., 00:13
napokon skuzila te scout torbe, van sezone :( su 750 do 800 kuna. uh.
ali su genijalne.
prvi tren su mi bile preruzne, a onda sam ih valjda iz samilosti zavoljela.

litala
23.03.2006., 01:13
meni bi trebalo jos kojih sedamstocetrdesetidevet razloga za ljubav, ne samo samilost :P

ma trkeljam, nisam ih ni vidjela... :mrgreen:

ivarica
23.03.2006., 01:17
meni bi trebalo jos kojih sedamstocetrdesetidevet razloga za ljubav, ne samo samilost :P

ma trkeljam, nisam ih ni vidjela... :mrgreen:

ma vidjet ces.
ta ogromnost, pa kockastost, pa narancastost, pa sarenost, pa svjetlucavost. nesto tako neskladno moras zavoljeti.

litala
23.03.2006., 01:26
to ko da mene voles, samo sto ja ne svjetlucam :lol: :lol:

davorka
23.03.2006., 16:36
Bila sam ovih dana kod sestrične koja živi u Njemačkoj (granica Austrije i Njemačke). Njena djeca također imaju Scout torbe ( u stvari curica je 5. razred pa sada nosi ruksak-4 you, ali je od 1. do 4. razreda imala Scout torbu), a dečkić je 2. razred i ima od lani Scouticu. Torbe su lijepe, super im je dizajn i moja sestrična kaže da ona ne štedi na tome jer su zaista kvalitetne. Gledala sam ih tamo, ali cijene su im slične kao kod nas, iznad 100 EUR a bilo mi je glupo tako na brzinu kupovati, htjela bih ipak da Dino izabere.
Surfala sam malo po netu, ali te torbe ne mogu naći. Tko ih uopće prodaje kod nas? Možda se fakat isplati sad kupiti?

Mukica
23.03.2006., 17:14
scout za HR dila znanje

ja sam slucajno nasla jos jednu super firmu torbi
jako su slicne scoutu, al imaju deblje one remene sto dodju na amena i dizajn mi je 100 put ljepsi od scouta
isto imaju garanciju
zovu se diddl, sad kostaju oko 550 kn, dobiju se komplet s pernicomi svim onim cudima unutra
mozete ih pogledat na knjizrai koja je na autobusnom kolodvoru
a ima i link http://www.diddl.com/appgen/index.php?cl=depesche&cp=marketplace&cmd=retailer

branka0112
23.03.2006., 21:10
Joj moja Ema je ovisnica o Diddlima. Tako da nam vjerojatno ne gine takva torba. U Opatiji im se cijena kreće od 600,00 kn na gore :/

ivarica
24.03.2006., 23:36
kupili scouticu :heart: , daju na puno rata pa cu je taman do skole isplatiti

800 kuna, prelijepa plava sa nacrtanim drakarima.

ivarica
24.03.2006., 23:39
jako su slicne scoutu, al imaju deblje one remene sto dodju na amena

meni su ove tanke naramenice ooogroman plus za scout

Mukica
25.03.2006., 08:53
kupili scouticu , daju na puno rata pa cu je taman do skole isplatiti :D :D

a za naramenice
ja sam se bogme nanosila teskih ruksaka i puno su mi drazi bili oni s debljim i sirjim naramenicama, nisu mi se urezivali u kozu - valjda zato kaj sam i ja deblja i sira :mrgreen:

ivarica
26.03.2006., 11:43
a za naramenice
ja sam se bogme nanosila teskih ruksaka i puno su mi drazi bili oni s debljim i sirjim naramenicama, nisu mi se urezivali u kozu - valjda zato kaj sam i ja deblja i sira :mrgreen:

da, bas to. ivar je mrsavko, ove scoutove naramenice su mu taman.

ivarica
27.03.2006., 01:24
Cure,
ja sam nedavno prevodila s njemackog jedan savjetnik za roditelje kojima djeca krecu u skolu. Evo pejstam dio o ruksacima:

Ruksak
„Odgovara DIN-u 58124“ - stoji na uputi proizvođača odgovarajućeg provjerenog ruksaka. Da bi se zadovoljila ova norma, školska torba mora između ostalog biti tako upadljiva da djeca na svom putu do škole budu prepoznata i da signaliziraju. Zato bar 20% ukupne površine ruksaka treba biti obojano u jarke upozoravajuće boje (fluorescentnu narančasto-crvenu ili žutu boju). Osim toga, bar 10% ukupne površine mora biti obilježeno reflektirajućim materijalima s prednje i bočnih strana torbe.
Školska torba je izrađena od postojanih materijala, a gornji sloj mora biti vodootporan. Pri kiši smije u unutrašnjost prodrijeti maksimalno 10 g vode. Donji dio ruksaka treba biti tako konstruiran da, ukoliko stavimo ruksak na mokru površinu, voda prodre u ruksak tek nakon 10 min. I konačno, remen ruksaka treba biti podesiv, u području ramena tapeciran i bar 40 mm širok.
Iako djeca najradije svakoga dana sa sobom u školu nose sve školske stvari, treba imati na umu da težak ruksak šteti leđima. Stoga pomozite svome djetetu sortirati u torbu važne stvari. Vrijedi pravilo: puni ruksak ne smije prijeći 10% tjelesne mase onoga tko ga nosi na leđima. Zbog toga prazna školska torba ne smije biti teža od 1.5 kg. I još jedan savjet: nikako nemojte prozirne vanjske pretince koristiti za ispis podataka o učeniku (ime i prezime, adresa) ili za mjesečnu voznu kartu. Ime i adresu djeteta ne smije nitko pročitati s ruksaka.

Ako netko zeli kompletan prijevod teksta, rado cu ga ustupiti Rodama :)

duda, jel moguce da sam ja ovaj tvoj savjetnik (na njemackom) dobila bas u ovoj scout torbi sto smo je kupili?
ne znam jel prirucnik pisan po narudzbi Scouta ali sve se slaze, i tezina, i ovo sa velikim reflektirajucim trakama i fluorescentnim povrsinama....
torbu sam danas bar deset puta uzela u ruke i divila joj se, evo i vama malo:

http://www.scout-ranzen.de/produkte/easy12/images/easy1_wikinger_ansicht.jpg

Mukica
27.03.2006., 01:30
fakat - bas je krasna
sve scoutove kaj sam ja vidla su imale neke psihodelicne uzorke

ivarica
27.03.2006., 01:32
a sad sam vidjela da kod nas nije nista skuplja nego vani, cijena za model easy II koji sam ja kupila (kao na slici, samo ima sa strana dzepove) je vani 109 eura.

http://www.scout-ranzen.de/produkte/easy12/images/ansicht_easy2_04.jpg

Anita-AZ
27.03.2006., 01:50
Ja sam se prosle godine odlucila za SAMSONITE Sammy torbu. Ima anatomski oblikovan ledni dio i odlicna je! Usporedivala sam je tada sa scoutom (iako je scout SAMO RADI MARKE skuplja, a ta ledja nisu bila tako dobro oblikovana kao kod Samsonite-a... ali skoro.. tu su negdje po kvaliteti), ali kako su bili srebrni konji na samsonite-u odlucila se moja kcer za nju (i dobro da je jer je ta bila 450 kn, a scout 650kn). :)

Sumnjam da ce ovu torbu nositi jos u 3.razredu! Iako, tko zna. A neke velike knjige taman JEDVA stanu u nju (matematika), tako da ruksaci za prvi razred ne dolaze u obzir iz vise razloga (zamisli samo pazljivost djeteta dok sprema knjige, a knjige su koma nekvalitetne a i nema anatomski oblikovane poledine).

ivarica
27.03.2006., 02:02
kao poklon nas je u torbi docekala likovna mapa i jos neki kolazi pa ako je stala likovna mapa stat ce valjda i ostali udzbenici?
ali za sve savjete sad je prekasno.
ja sam vec tako zaljubljena da gledam i kisobran i sat i kisnu kabanicu, pernicu, novcanik, kutiju za uzinu, sve scout, sve vikinger.
aaaaaaaaaa blago ivaru
ja nosim ikea torbu od 5 eura.

ivarica
27.03.2006., 02:04
a ta ledja nisu bila tako dobro oblikovana kao kod Samsonite-a

zato je ivar probao vise torbi prije nego smo kupili. za razliku od scout ruksaka i ostalih torbi, ova mu savrseno pase.

Anita-AZ
27.03.2006., 02:47
kao poklon nas je u torbi docekala likovna mapa i jos neki kolazi pa ako je stala likovna mapa stat ce valjda i ostali udzbenici?

Ako stane mapa, stat ce i sve drugo! :)

ivana7997
03.04.2006., 20:24
ivarice, mozes li, molim te, izvagati torbu - praznu?

kaze mi moja necakinjica da je uzasno teska i neka je ne kupujem :(

ivarica
03.04.2006., 23:53
1,3 kg.
meni se cini lagana u usporedbi s maurinim ruksakom

dini
02.06.2006., 13:15
A kako stojimo s torbama.... ima li jos neka torba osim Scout i Samsonite
koja se nace odmah raspasti a pametna je, sa sirokim naramenicama, na preteska, ne 700 kn a pritom je i lijepa... ???
puno trazim znam, ali pitam....

ivana7997
02.06.2006., 14:02
navodno ima neka... prodaje se u narodnim novinama. kosta isto kao i scout, odnosno malo manje, ali budu akcije pa cijena padne ohoho.

to prenosim sto sam cula od mama u vrticu.

zove se nekako na m......

ivarice, i mi imamo scout vikinger!

ivarica
02.06.2006., 14:05
ivarice, i mi imamo scout vikinger!

onda sigurno znas kad ce stici pernice :mrgreen:

dini
02.06.2006., 14:08
A tu vasu lijepu vikingicu nisam vidjela nigdje (osimkod Ivarice na slikici..)
a bas ste zarazne...

endzi
02.06.2006., 16:34
I mi smo nasem buducem skolarcu kupili scout vikinger !
(prije dva mjeseca ;) )
Meni osobno je najljepsa koju sam do sada vidjela, kupili
smo i kišobran, a pernicu čekamo...

ivana7997
02.06.2006., 17:37
dini, mi smo kupili u znanju u zvonimirovoj, bilo ih je jos.

nedavno sam vidjela da su dobili novu robu, za pernicu nisam provjeravala... zar ih nigdje nema?

egemama
15.06.2006., 00:01
evo da se i mi prijavimo sa kupljenom skolskom torbom, nije scout :P nego je LEGO :)

kupila sam je u austriji za 90eura a uz torbu smo dobili jednu punu pernicu veliku, jednu malu pernicu, torbu za slape i novcanik, sve od lego vitezova. ono sto je mene odusevilo je da laganiju torbu u zivotu nisam probala.

evo kako izgleda:
http://www.lego.com/eng/bags/productPage.aspx?family=knights&productNumber=21206

ivana7997
15.06.2006., 00:35
dobraaaaa

seni
15.06.2006., 00:46
egemama, gdje u austriji?
meni je par prijatelja bas preporucilo lego zbog laganoce, ali su oni narucili preko interneta.
pa sam i ja mislila da se moze samo naruciti.
a ti velis da si kupila. gdje?

kinder
15.06.2006., 09:58
i meni se sviđa, a ako je lagana, onda je prelijepa !

mi smo gledali didl ali sada nam se vidokruk šiiri!

egemama
15.06.2006., 13:30
egemama, gdje u austriji?

u grazu u toys'r'us. :)

ivarica
15.06.2006., 13:39
ovo ivar ne smije vidjeti
inace ce imati torbe za parne i neparne datume

ivana7997
27.06.2006., 13:11
imam jednu rabljenu scout torbu za djevojcice, super ocuvanu. ima li interesa? cini mi se nekako da je bolje odlicna rabljena nego losa nova, pa ako tko nije bas pri lovi.... simbolicna cijena.

Amelie32
01.07.2006., 16:41
Da se pohvalimo i mi danas kupili Scout Pole Position (s formulama) torbu za prvašića, ali cijena je ajme. Uzeli na 6 rata Dinersom bez kamata u Znanju u Zvonimirovoj. Dobili su i Scout pernice, super su ali koštaju 190 kn i imaju one scout vrećice za opremu za tjelesni po 100 kn. Imaju i Scout kišobrane...

cutecat
12.07.2006., 17:17
mi kupili u VBZ-u od Lotta, lijepa i prostrana, sive boje sa raznim zastavicama (Japan, Brazil, Italy, Engleska), nece se toliko vidjeti prljavstina (vec ga vidim kako to baca posvuda :shock: ), a za decka taman. Jest da mi on sa tom torbom izgleda i dalje nekako premalen, ali valjda cu se priviknuti...Cijena isto vrlo OK, nesto preko 400 kn.
Pernicu od Carioca, tri odjeljka (i ja sam imala njihove bojice kad sam isla u prvi razred) za 109 kn. Sad nam ostaju sitnice...

Mukica
12.07.2006., 18:27
joooooooooj bolje da neotvaram ovaj topic
ja jos nis nisam kupila
opet cu sve u zadnji cas :/

marta
12.07.2006., 19:58
evo i mene, ja nisam jos nista kupila.

ivarica
13.07.2006., 10:28
mene pernica muci, nemaju drakare nigdje jer su lanjski model :shock:

Zdenka2
14.07.2006., 12:20
evo da se i mi prijavimo sa kupljenom skolskom torbom, nije scout :P nego je LEGO :)

kupila sam je u austriji za 90eura a uz torbu smo dobili jednu punu pernicu veliku, jednu malu pernicu, torbu za slape i novcanik, sve od lego vitezova. ono sto je mene odusevilo je da laganiju torbu u zivotu nisam probala.

evo kako izgleda:
http://www.lego.com/eng/bags/productPage.aspx?family=knights&productNumber=21206

Egemama, je li anatomski dobro prilagođena? Kako počiva na zdjelici? Mi smo školarci tek sljedeće godine, ali mislim da bi torba Knight's Kingdom dobro legla mom M.

aleta
14.07.2006., 13:34
evo i mene, ja nisam jos nista kupila.
mi nismo i ne znam kad ćemo. možda stignemo u ponedjeljak ujutro prije škole? :)

egemama
14.07.2006., 13:37

evo kako izgleda:

Egemama, je li anatomski dobro prilagođena? Kako počiva na zdjelici? Mi smo školarci tek sljedeće godine, ali mislim da bi torba Knight's Kingdom dobro legla mom M.

eugenu torba lezi savrseno... sad ne kuzim kako to mislis na zdjelici a nema ga doma da isprobam pa ti kazem. torba uz dva remena za ramena ima i jedan poprecan koji ih spaja (moze i ne mora) i time mi se cini da dovodi torbu u savrsen polozaj na leda.

Zdenka2
14.07.2006., 15:09
Ma, to o zdjelici je zapravo pitanje MM koji kaže da torba mora biti oslonjena i na zdjelici, a ne samo visjeti na ramenima. Svidjet će mu se i ovaj poprečni remen o kojem govoriš, jer to znači da torba nije cijelom dužinom prislonjena na leđa, pa se dijete ne znoji. Mislim da smo našli svoju torbu za sljedeću godinu.

litala
14.07.2006., 17:45
ni mi nista, samo ogledavamo... svidja nam se jako didl torba (699kn), imaju i sve ostale accessoirresseeee u istom dezenu :roll:

al se ne sekiramo. rekao ucitelj da u ponedjeljak 4.9. nema nastave ujutro, samo priredba za prvasice popodne u maticnoj skoli - dakle, stignemo ujutro do grada :mrgreen:

Samoborka
17.07.2006., 18:58
I mi isto samo gledamo, a taj čarobni ponedjeljak 04.09. bu već brže došel... :D

Sanjica
17.07.2006., 19:20
Apsolutno vam preporučam TARGET, cijena od 300 - 350 kn nije toliko astronomska za kvalitetu koju nudi.

Moj je školarac već peti razred, idemo redovito na kontrole kod fizijatra jer je previsok za svoje godine, a ima malo mišićne mase. Stoga trebamo jako paziti na kičmu i fizijatrica je pozdravila ovu torbu, tj. on sada ima ruksak.

Perem ga u perilici na 40 stupnjeva, samo izvadim onu šipku iz unutrašnjosti torbe i opet je ko nova, tek izišla iz trgovine. Birao ju je sam, dizajn mu se svidio i uopće ne zahtjeva novu, evo već treću školsku godinu. Kad smo kupovali ja sam je prva stavila na leđa i dizajn je takav da te ona čvrsta šipka u leđima jednostavno tjera da hodaš uspravno. Ne možeš se pogrbiti sve da i hoćeš.

Za sve one kojima ove skupe torbe imaju astronomsku cijenu Target može biti kvalitetno, a ipak dostižnije rješenje.

Meni su se ispočetka čudili što sam toliko puno dala za torbu (u mojoj provinciji je blesavo dati tolke pare za torbu kad imaš ruksaka po 70 kn, onda se raspadnu za pola godine pa tako godišnje poderu barem dva ruksaka bez ikakvog pojačanja). Ja sam bila uporna s objašnjavanjima, a najviše sam atakirala na zdravlje djeteta. Malo, po malo većina mojih prijateljica je djeci kupila Targetove torbe i prezadovoljni su.

Minnie
17.07.2006., 22:09
Kakvi su ti target ruksaci, ima li negdje link?

Mukica
17.07.2006., 23:23
ja jucer malo virnula u jednu knjizaru i zenska mi izmedju ostalih ponudila i tu TARGET torbu
malo sam je zagledala sa svih strana i cini mi se skroz oke...
iako bi ja diddle... al hebemu nemaju ni jedan muski uzorak.. samo za curice

Sanjica
18.07.2006., 00:41
Ne mogu sad naći niti jedan link za Target, ali ima ih gotovo svaka malo bolje opremljena knjižara, pa i neki veći centri (npr. KTC...).

Inače, da upozorim mame prvašića - školska torba kvadratnog oblika bit će dobra samo za prvi razred, možda, ali zaista MOŽDA i za drugi. Čim se malo ufuraju u školski sistem počinje pomodarska faza i počinju tražiti ruksake - torbe nose samo male bebe od prvašića...

Tako je to kod nas, možda je negdje drugačije. Pišem to zato da razmisle oni kojima je zaista puno dati 100 E za torbu pa se ipak žrtvuju i kupe misleći da time kvalitetno rješavaju problem. Najkraće traje baš ta torba za prvi razred. Nek me slobodno demantiraju mame starijih školaraca ako je negdje drugačije.

Minnie
18.07.2006., 01:10
Ja te neću demantirati. :)

Marko je imao tu kockastu torbu za prvi razred, nosio ju je i u drugom razredu, s tim što je na kraju drugog razreda bio jedan od vrlo rijetkih koji je nosio takvu torbu. Skoro svi su se kroz drugi razred prebacili na ruksake, i to uglavnom žnj kvalitete, vidiš odmah kako im vise na leđima, knjige unutra izlomljene, ma koma.

Sanjica
18.07.2006., 01:23
Da, to je i mene žalostilo... Iščuđavali su se što sam djetetu kupila ruksak za 350 kn, kao, bez veze bacam novac, a istovremeno isti ti ljudi svojoj su djeci kupovali mobitele, kompjutere, playstatione i slične skupe stvari nebitne, čak i štetne za zdravlje...

Al ruksak za 70 kn bio je sasvim OK.

dijanam
13.08.2006., 01:12
Evo bas idem traziti ovu informaciju i vidim da mi je Sanjica vec odgovorila. Moze jos koje iskustvo? Ima li sanse da se kvalitetna (skupa) torba nosi malo duze od godine dana. Vi koji imate torbe za parsto kuna-jesu li one bas jako nekvalitetne ako su tri put jeftinije. Placa li se samo brand ili ove torbe od 700 kuna zaista vrijede toliko? Pa toliko sam kauc platila!

wildflower
13.08.2006., 01:57
ne znam da li ih sad ima igdje za kupiti u hr, ali mi smo pune 4 godine bili prezadovoljni s invicta skolskim ruksakom. zaista kvalitetan i izdrzljiv (a morao je svasta izdrzati :roll: ), s podebljanim ledjima i dnom i udobnim naramenicama, lako periv... s obzirom na dugotrajnost, cijena je bila i vise nego ok - cca 400kn (a nakon kupovine bila sam u nedoumici je li to preskupo, jer sto ako se ne pokaze dobrim...)

'kockaste', krute torbe nikad nisam gledala jer se meni :P ne svidjaju. ali i zato sto bi vjerojatno bile out nakon prvog razreda, sto je ipak nezgodno ako se dade 800 kn za jednu takvu torbu.

marta
22.08.2006., 13:37
Evo bas idem traziti ovu informaciju i vidim da mi je Sanjica vec odgovorila. Moze jos koje iskustvo? Ima li sanse da se kvalitetna (skupa) torba nosi malo duze od godine dana. Vi koji imate torbe za parsto kuna-jesu li one bas jako nekvalitetne ako su tri put jeftinije. Placa li se samo brand ili ove torbe od 700 kuna zaista vrijede toliko? Pa toliko sam kauc platila!

mi smo u Mercatoru kupili Herlitz(mislim) ruksak, 300kn, odlicno pristaje na ledja. ima i Target torbi, meni su iste ko Herlitz.

kinder
22.08.2006., 14:04
Mi smo kupili Target ( 555 kn) .

mamazika
22.08.2006., 14:27
Ima li nekih preporuka o dužini i širini torbe, naime meni se sve čine nekako male - ja imam prvoškolca koji nosi br. 12 :roll: bojim se da mu torba ne završi na pol leđa.
Svojevremeno kad sam si kupovala planinarski ruksak bolje marke imale su modele s različitim dužinama leđa.
Ovako imam dojam da djeca njegove veličine (kad je ona odgovarajuća dobi, naravno) zapravo više ni ne nose školske torbe nego neke bezvezne ruksake.

mamazika
23.08.2006., 13:00
MM i školarac odabrali neku meni iza leđa u merkatoneu - sa winnie Pooh-om, dobro leži na leđima ali čini mi se malo tvrda, no jeftina (150), pa sam malo razmislila i zaključila da se neću živcirat jer za slijedeće dvije godine ga ne planiramo puštati samog do škole pa:
- torbu će ionako vrlo malo nositi on (više mi)
- zapravo sam trebala kupiti dobru laganu aktovku jer jedino što mu treba je da stvari unutra budu pregledne
- neće ići po mraku s njom na leđima (bar ne bez nas) tako da mu ne trebaju ni oni svijetleći kerefeki.
Eto, preispitajte svoje stvarne potrebe (s obzirom na (ne)samostalne odlaske i dolaske) i uštedite parsto kuna.

ivarica
23.08.2006., 13:01
ja sam kupila torbu za sljedece 4 godine :)

mamazika
23.08.2006., 14:46
Htjela sam i ja tako, ali te su mu bile "bljak".
No računam na to da će se za koji tjedan škole pojaviti s izjavom da neće torbu za bebe. Tako je svaki put nesretan kad ode u vrtić sa ljubičastim čarapama s cvjetovima koje obožava a klinci ga zezaju. Sad moram pazit da ih ostavim za vikend.

Sanjica
23.08.2006., 14:59
ja sam kupila torbu za sljedece 4 godine :)

Živi bili pa vidjeli... :lol:
Zaista ti želim da tako i bude, ali nešta sam sumnjičava. ;)

mamazika
23.08.2006., 15:12
Sjećam se iz topica o igračkama da Ivar jako čuva svoje stvari. Za razliku od mog Daniela :roll:

Zoila
23.08.2006., 16:57
Kakav ruksak ili torbu preporucite za neurednu djecu (krece u drugi razred)? Kad se sjetim kako je grub prema svojim stvarima (za razliku od Ivara, jelda ;) ) - zao mi je kupiti neku super-skupu torbu, jedino ako ima garanciju protiv unistenja!

ruzica
24.08.2006., 18:32
Marku smo za prvi rzred kupili najskuplju torbu u trgovini. I sad je čitava, čvrsta, ali na tavanu. Ni pogledati je neće. Ak´ mu ne kupimo ruksak neće ići u školu. Pa ti znaj!
Zato je Matej sad dobio malu četvrtastu torbu, pojačanu, čvrstu, sa širokim naramenicama i ravnim leđima, a za malo novaca. Jer ću dogodine (ako ne i prije) ionako morati kupiti novu. :mrgreen:

nuna
24.08.2006., 20:50
Za one koji traze SCOUT PERNICE: u Mercatorovom ducanu , cijena sitnih 250 kn (ima vikinger)-jednostruka s patentom.
sto se torbe tice , sinak izabrao najlaganiju-marke Schneiders Vienna (850 gr), cijena /sram me rec.
U Meni omrazenom TLS ima sasvim lijepih torbi (ABB sustav za ledja), cijena oko 400 kn.

Minnie
24.08.2006., 22:21
Zna li netko, gdje ima kupiti tih Target ruksaka u Zadru, gdje god pitam svi me blijedo gledaju?

Smokica
24.08.2006., 23:05
I ja bi molila info, gdje ima Target po tak povoljnim cijenama?
Ja sam našla, predivne su u Končarevoj, al cijena je 600 kn :/

dijanam
25.08.2006., 01:30
Zna li netko, gdje ima kupiti tih Target ruksaka u Zadru, gdje god pitam svi me blijedo gledaju?

Minnie, danas sam gledala u Mercatoru. Imam torbi i ruksaka. Nije bas veliki izbor, ali mozda ces nac stogod.

mim
25.08.2006., 11:15
Kupljena torba za 3. razred u Megastore-u. "Cool" (to je marka, ali je torba fakat cool!), anatomska, dobro "leži" na leđima, lagana, pojačana, šarena (ima i šarenijih ako tko treba za cure, a na drugoj polici su muške s raznim motivima), 399kn. Meni se čini ok. Kćer probala Scout i veli da je žulja, a za ovu tvrdi da joj je super. Vrećica za tjelesni ima po smiješnih 19 kn u Znanju u Ilici (ona knjižara malo dalje od Trga). Lanjski modeli :roll:

Minnie
25.08.2006., 22:31
Našla sam ruksak Target u Mercatoru i kupila ga. Dijana, hvala puno! :)

Alamama
29.08.2006., 14:41
Danas sam vidjela Scoutice u Mercatoru i knjižari u Mercator centru.

litala
31.08.2006., 00:27
u puli je ovako:

u narodnim novinama ima mcneill po 700kn.

u mercatoru, ali ne u marketu nego u papirnici, ima scout po 800kn. ruksaka i cetvrtastih torbi. prazne scout pernice po 170kn.

cool torbi/ruksaka ima u gam-gamu u prvomajskoj. sa didl/spiderman i sl. uzorcima po 700kn, iste takve bez crtica po 400kn.

mi kupili cool ruksak s 4 pretinca, full lagana, idi jako lijepo stoji, ima u sebi plasticnu bocu za pice i kabanicu za torbu (ovo jos nikad nisam ni cula da postoji :P ).

scout mi se (osim zbog cijene :shock: ) nisu svidjele ni zato jer su im ledja full plasticna, uopce ne kuzim kako se djetetu ne znoje ledja i kako od skakutanja ne bi smetalo da je tako plasticno (znam ja da treba stisnut i da mora dobro prijanjat, ali malo ce ipak klepetat, kako god da stisnes a da ostane ugodno...)...

ivarica
31.08.2006., 00:29
kako mislis plasticno?
mekana spuzva kao i svakoj drugoj torbi

litala
31.08.2006., 00:35
ove u puli imaju kao izljevenu plastiku (mozda nije bas tvrda plastika, ima gume u njoj - ali je cvrsta) na ledjima. nije spuzva u onoj mesh mrezici kao na cool torbi, npr...

ivarica
31.08.2006., 00:37
jesi ti to pipkala ili gledala izdaleka?
spuzva je, ali tvrda, onako poput prave, iz mora

ivarica
31.08.2006., 00:38
eto mene, u jednom postu mekana, u drugom tvrda :roll:
hocu reci nije plastika, spuzva je :)

egemama
31.08.2006., 00:39
samo da cestitam idi da je ipak dobila torbu prije nego je skola pocela :D :P

litala
31.08.2006., 00:39
pipkala sam :P

litala
31.08.2006., 00:40
ege :P

litala
31.08.2006., 01:08
http://www.bolha.com/oglas1792237

na ovom linku se prodaje scoutica, na zadnjoj fotkici je slikana s ledja. e pa ova u puli nema ovakva ledja, nema ove crvene savove - sva je u jednom komadu "izlivena".

kad odem drugi put u mercator, pomnije cu je prepipati. ;)

marilu
31.08.2006., 08:35
Mislim da bi se vise isplatilo nesto uzeti preko interneta, po kvaliteti isto i puno jeftinije. Te cifre od 700-800 kuna su Boze sacuvaj! Pogledajte e-bay, ili nesto slicno. Ovdje je poznat lanac Target trgovina i tamo uvijek nadjem ruksak za 10-15$, za mladje i mozda 20$ za starije. Odlicna kvaliteta, sa svime sto vi spominjete, kotaci ili vise podmednuta da bude meksa za ledja. Mozda samo treba provjeriti kad vam nesto dolazi iz vana, dali se placa carina, pdv i sl. Jer mislim da se sa e-baya moze kupiti i iz Evrope za nekih 12-13$ plus postarina, ma neka je jos toliko, opet je jeftinije. Ja sam cak nasla overstock.com gdje se kupuje na veliko i tamo se moze dobiti 12 lijepih ruksaka za 91.99$ plus postarina, ali trenutno ne salju vani, uskoro!

plavuša
31.08.2006., 12:34
tražeći na netu ducan u zagrebu di se mogu kupiti scout torbe naletila sam na ovaj forum..anyway..pomoc, gdje u zagrebu mogu naci SCOUT???
hvala

ivarica
31.08.2006., 12:44
u trgovinama Znanje - frankopanska, marticeva, ilica

plavuša
31.08.2006., 12:54
..ivarica. na sljaci sam pa ne mogu pretrazivat po netu..iako fakat moram priznati da je forum skroz dobar..imam dvije klinaca, decka od 7,5-sad krece u skolu i curicu od 5 god. cudno kak nikad do sada nisam posjetila ovaj forum ( u stvari nisam ni jedan), j.. ga uvijek neka trka, sljaka, doma bla bla..ma jasno vam je
imate veliki pozdrav od jedne mame plavuse........držte se :heart:

ivarica
04.10.2006., 12:54
rekla mamazika da preispitamo stvarne potrebe pa se ja nesto bahatila i evo, dosla maca na vratanca.
bude mi ponekad zao sto sam ulupala 800 kuna u torbu jer knjige im vecinom ostaju u skoli i zna se dogoditi da u torbi nosi vamo tamo samo pernicu.
kako vi stojite s knjigama?

endzi
04.10.2006., 14:57
Mi preko tjedna ostavljamo sve u školi. Svaki dan doma nosimo samo informativku, a torba s knjigama kao i oprema za tjelesni doma idu samo vikendom. I nije mi zao niti jedne kune koju sam dala za torbu kad vidim kako ju moj prvašić obožava :love:

Alamama
04.10.2006., 16:03
on nosi svaki dan, al učiteljica im uzima dio knjiga i samo šalje što im doma treba. ima jedan dan u tjednu kad ima dosta stvari, al uglavnom nema puno. Meni za torbu nije žao, on jako loše pazi na stvari npr sjeda na torbu isl, a torba se super dura.
Lukas zasad pase oči na njoj, pa se ja nadam da za dvije godine kad on kreće, da će on uzeti ovu a Adrianu onda uzmem Scout ruksak to bi onda bio pun pogodak

davorka
04.10.2006., 16:38
Meni je Scoutica super što se tiče izdržljivosti (mi imamo s dinosaurima), lijep mi je dizajn, ali ima mi jednu veliku manu a to je da je i bez knjiga teška, a s knjigama je zaista jako teška. Mi nosimo svaki dan torbu doma, neke bilježnice i knjige im ostaju, ali većinom nose. I Dino se stalno žali da mu je preteška, a on ima 33 kg.

litala
05.10.2006., 09:28
prvo da ispravim samu sebe glede one gore dileme oko skautice i ledja. pogrijesila sam ja, isla u mercator pomno ispipat i nije tvrda plastika. isprike svim skautomanima :mrgreen: al svejedno ne bi dala 800 kuna :P

sto se tice nase torbe, mislim da je super. lijepo lezi na ledjima, ida je rado nosi (dobro, to zbog roze boje, srceka, sljokica i srebrnih trakica :roll: ), ima par coolerica u razredu i tocno se vidi kako bolje sjede na ledjima od no-name torbi i ruksaka... nakon pocetka sk.god. u getrou se cool torba moze kupiti po 350kn. (ja platila 399)

sto se stvari tice, oni su u skoli ostavili neke radne listove, knjigu iz glazbenog i sav pribor za likovni. u torbi nose samo knjige za taj dan i biljeznice. iako se ida ljuti i stalno komentira da joj citam uvijek isti dan po rasporedu jer joj je u torbi vecinom matematika i hrvatski... ona bi valjda vec rado i biologiju, filozofiju, fiziku, malo da se sara...

mislim da joj torba nije prelagana, al mislim da sam bezveze kupila preveliku pernicu (priznajem, to sam sebi kupovala... ah, neispunjena mladosti...) onu na tri pretinca (dobro da nisam nasla neku sa pet!!!) flomasteri im uopce ne trebaju, samo bojice i 3-4 olovke...

branka0112
05.10.2006., 11:01
Mi smo isto zadovoljni s torbom, i naša je puuno koštala i iako ni Ema ne nosi svaki dan sve knjige ja se tješim da ćemo ju nosit 4 godine pa da će nam se isplatit.(ali to se samo ja tješim, s obzirom da sam odgojila pravu šopingholičarku ne znam hoće li to zaista bit tako ;)

Nego i meni se naša torba čini teška i kad je prazna, a opet s obzirom na pojačano dno čini mi se da lakša ne može bit.
Djete se ne žali pa neću ni ja previše njurgat. Nosi ju do auta i 10 m od auta do škole

litala
05.10.2006., 13:25
mislim da joj torba nije prelagana, ...

:roll: preteska, naravno...--

mamaS
14.06.2007., 11:56
Dizem iz prasine:tema nam je opet aktualna

u knjizari mi je zena pokazala razliku izmedju anatomaske i kvazi-anatomske torbe tako da ih je napunila s knjizurinama teskim cca. 4 kg. Kod anatomske su ledja i torba ostali ravni a kod kvazi-anatomske (izgleda anatomski a nije) se iskrivila torba a bome i ledja.

E sada buduci da smo se upisali u cjelodnevni nije nam bitno da je torba anatomska vec da sve stane u nju 2x tjedno. Odluka je pala kupit cemo kvazi-anatomsku (jer su slicnije ruksaku i mogu se dodatno prosiriti).

Sada jos samo da nadjemo dizajn koji nam pase.

P.S.
U Rijeci ce torbe doci tek u kolovozu. Meni to apsolutno ne odghovara jer ocu kupnju obavit prije guzve, a i Iv je vec odleprsao na otok, pa sam htjela da ju prije isproba i vidi. U ZG je izbor 10x veci s obzirom na to sto sma vidjela na 2 mjesta.

tatek
26.06.2007., 16:35
I ja bih malo podigao ovu temu!

Dakle, sto se nudi ove godine, sada, po ducanima?
Cijene?
Korisne napomene?

Bubica
26.06.2007., 18:11
niš još ne znam. Mi smo u fazi objašnjavanja da se torbe ne kupuju po junacima iz crtića nego po tome koliko su zdrave za leđa. Biti će to naporna borba... :mrgreen:

Zdenka2
26.06.2007., 18:39
Ja sam gledala po Zagrebu za torbe - još ništa novo nije stiglo, prodaju se prošlogodišnji ostaci. U Narodnim novinama su mi rekli da torbe stižu u kolovozu, taman kad smo mi na moru. Ja ću ipak provjeriti krajem srpnja, možda bude nešto.

yaya
26.06.2007., 22:11
Mi smo prije mjesec dana kupili školsku torbu u Hami...odlična je...anatomski oblik...pojačane naramenice da ne žuljaju, Steiff marka..evo i linkhttp://www.steiff.de/en/productworld/steiff-collection/kinder-collection/steiff-fuer-die-schule.html?cat=c1028_School-backpack-set--girl-s.html&cHash=5fc2244781&continueCID=1597

yaya
26.06.2007., 22:15
Mi smo prije mjesec dana kupili školsku torbu u Hami...odlična je...anatomski oblik...pojačane naramenice da ne žuljaju, Steiff marka..evo i link http://www.steiff.de/en/productworld/steiff-collection/kinder-collection/steiff-fuer-die-schule.html?cat=c1028_School-backpack-set--girl-s.html&cHash=5fc2244781&continueCID=1597

Zdenka2
27.06.2007., 10:33
A gdje je Hama i ima li tamo torbi koje nisu na medeka? Moj vitez treba nešto "muževnije".

yaya
27.06.2007., 12:40
A gdje je Hama i ima li tamo torbi koje nisu na medeka? Moj vitez treba nešto "muževnije".

Hama u Frankopanskoj ulici i ima muške inačice steiffa mada je meni bila ljepša samsonite torba s dinosaurima...no Sonja je odabrala ovu rozu s medekom.

Zdenka2
27.06.2007., 18:45
Hvala, pogledat ću u Frankopanskoj. Ja sam danas bila u Narodnim novinama i razočarala se, jer su mi rekli da neće više imati McNeill torbe. Dobili su torbe Berlitz koje koštaju oko 200 kn, tvrde su, anatomske, ali meni se baš ne sviđaju, pogotovo iznutra.

Zdenka2
27.06.2007., 19:00
Yaya, jesi li zapamtila cijenu tih torbi s dinosaurima? Mislim da bi to prošlo kod mog ljubitelja prirode.

yaya
27.06.2007., 19:18
Yaya, jesi li zapamtila cijenu tih torbi s dinosaurima? Mislim da bi to prošlo kod mog ljubitelja prirode.

Bila je promotivna cjena (nemam pojma jel ostala takva) oko 250-300 kuna ali imaš 5u1...torba, pernica s bojama i flomasterima (ona velika), pernica manja samo za bojice, novčanik i torba za tjelesni. Meni je bila super, tamnoplava s dinosaurima, ali nemam pojma jel to još imaju i jel još ista cjena...ipak je to bilo prije više od mjesec dana sličajno sam naletila.

ivarica
28.06.2007., 09:12
moje preporuke bi ovaj put bile nesto drukcije
scout je super, ali ipak teska, pogotovo za djecu koja u skolu nose samo pernicu i par pisanki kako je to kod ivara obicno izgledalo.

znaci
lagana
ne predebele naramenice (scout tu ima super mjeru) ako im ramena nisu nabildana od vaterpola ili paštice.
da unutra ima sto viuse pretinaca ili barem neku trakicu sa cickom koja bi drzala knjige na okupu a ne da kod hodanja sve krenu naprijed i otezavaju (scout ima samo jedan pretinac, ali vidjela sam da hrpa torbi nema nijedan :/ )

ali zato pernica - scout je bez konkurencije, malena, sve unutra, super se otvara bez ikakvog zapinjanja, pribor jako kvalitetan

i torba i pernica mu izgledaju kao da smo ih kupili jucer, valjda ce mu to pomoci da lakse prezivi da i sljedecih par godina nece dobiti nove :/ :)

mamalada
04.07.2007., 18:09
Definitivno mcneill. Lagana, lijepo dizajnirana, tri pretinca unutra, ide skupa s punom, praznom pernicom i vrećicom za papuče. Naprijed džep za pernicu. sa strane mrežica za bočicu vode. Debeli i meki tregeri. Neke male nogice za stajanje. Donedavna ih je bilo u narodnim novinama, sniženo. Sretno

Bubica
04.07.2007., 20:38
cijena?

Zdenka2
04.07.2007., 21:10
Mcneill više neće imati u Narodnim novinama. Imaju na sniženju samo model s košarkašima, po 440 kn.

Ivana2
06.07.2007., 12:07
Mi imamo Mcneill s košarkašima, model ruksaka. Super smo zadovoljni. Oko 5 pretinaca iznutra, dvije mrežice za vodu i sl. sastrane, puna pernica, bočica i kutija za hranu, torba/vreća za papuče.
Scaut mi se ne sviđa jer mi se čini ko torbica od kartona.
Ja preporučam Mcneill.
U jednoj papirnici smo kupili i kotače koji se mogu staviti na svaku torbu pa ju M. uglavnom vuče iako je što se anatomskih stvari tiče savršena.

mamalada
11.07.2007., 12:16
Cijena je oko 400 kuna, a nije dućan NN kod džamije jedini u gradu. Ima u Martićevoj, u Vukovarskoj.
Kaže mi frendica da su Samsoniteu dobili krasne anatomske, krasno dizajnirane, za dečke nogometaši, pobrale su sve prednosti i Scoutica i Mcneill.

mami
14.07.2007., 22:34
U Znanju na Trgu su iznijeli u izlog Scoutice pa smo ih razgledali, sve je to dobro i kvalitetno izrađeno, ali je činjenica da su sve te torbe glomazne. Naveliko se radilo da se smanji opterećenje djece knjigama, a sada im kupujemo ogromne torbe. Meni se čini da je model Maxi (onaj sličniji ruksaku, neka vas ne zavara ime) još najprikladniji, u Scoutovim uputama ga reklamiraju za sitniju djecu. Mi nismo sitni, ali imamo 6.5 godina i to je dovoljno ... Daju na 6 rata, ali oprez jer u njihovom dućanu u Zvonimirovoj nude i jednu s uzorcima životinja koja je skroz pocrnila, stari model, valjda su je čuvali tko zna gdje, nemojte misliti da su joj zbog toga snizili cijenu od 779 kn.
U Profilu nam je zapela za oko Hama Step by Step torba, kockasta, koncept kao i Scout, unutra ima zaista cijela oprema, pernice, vrećica, cijena mislim više od 850 kn. Dizjan je puno bolji za razliku od Scoutica koje moraju imati ono narančasto zbog njemačkih pravila. Mi smo se brzo zaljubili u jednu, ali isto tako i odljubili do drugog posjeta, tako da zasad ništa.
Tamo smo danas razgledali i Cool torbe oko 400 kn, čine mi se malo lakše, trebalo bi provjeriti, leđa i remeni su dobri, nema baš pretinaca.
Uz njih su i Diddl torbe(600-650 kn), izvedba je slična, ali su stvarno ljepuškaste, zasad se čine najizgledniji izbor.
Zanima me samo zbog čega su ove Diddl torbe u Profilu drugačije od onih na službenom diddl siteu, jesu li to stari modeli ili ...???
Samsonite sam vidjela, neke više i od 1100 kn, svojstva kao Scout i Hama, znači glomazne, mislim da je to ipak pretjerano ...

Savjet, pogledajte siteove proizvođača, vidjet ćete zapravo sve što nude i treba li vam to. Ja sam dosad vidjela hama, samsonite i scout te diddl ...

P. S. Gdje još ima Cool i Diddl torbi ove godine?

Zdenka2
15.07.2007., 11:05
Mi smo najzad kupili Schneiders, na trkaće aute. Kupili smo bez svih džindži unutra, jer M. i onako ima dvije pernice, a vrećicu za tjelesni smo kupili posebno. Sve zajedno oko 500 kn. Torba je prekrasna, nije prevelika za M. Izgleda s njom kao prekrasni veliki prvašić. Jako je ponosan na torbu.

mamalada
16.07.2007., 10:50
Mami, glede Diddlovih torbi: postoje i njihovi spec. dućani: dva što ja znam u Ilici, možda ima više. Jedan je malo povrh križ. Frankopanska Ilica, na strani gdje je kino Tuškanac, a drugi gore više pri Črnomercu, debelo iza Britanca, na kontra strani. Njihove ti torbe ima i knjižara na Cvjetnom trgu, pokraj kina Zagreb. Pusa.

rinama
16.07.2007., 13:59
Što lakšu to bolju i iz ranga jeftinijih jer će već slijedeće godine tražiti novu.

Alamama
16.07.2007., 14:29
ovo zadnje ovisi o djetetu. A nije iskazivao želju da bi novu torbu, kupili smo novu pernicu jer se prva fakat izlohala ali ni on ni ja ne vidimo razlog da kupujemo novu torbu.

Minnie
16.07.2007., 23:02
Moje iskustvo: Marko je krenuo u drugi razred sa torbom iz prvog (on nije dijete koje inače traži da mu se takve stvari kupuju, on bi i sa najlon kesicom u školu bez frke), i većina razreda tako. Tijekom školske godine, mic po mic, izmijenjale se te "dječje" torbe u raznorazne ruksake, uglavnom žnj kvalitete. Na kraju drugog razreda Marko je bilo u mini manjini sa tom anatomskom torbom (još dva-tri učenika).

U treći naravno nije htio ni čuti za dječju torbu, kao svi će mu se rugati, iako je doduše i narastao pa je malo bezveze izgledao s njom.

emily
17.07.2007., 22:04
promijenili smo torbu na kraju 1. polugodista drugog razreda (isto je bila previse "djecja" i "za prvasice" :roll: )
ajde barem nije bila kostala kosvetogpetrakajgana

litala
18.07.2007., 09:29
ida ce isto krenuti u drugi s torbom iz prvog (cool).

a torba joj inace ne lici na "prvasicku", u stvari je anatomski ruksak i da joj i kupujemo novu - opet bi bila takva.

samo je moram oribat i pazit da ne skinem previse sljokica i dragog kamenja :roll: inace cu stvarno morat po novu :mrgreen:

pernicu mislim da ce dobiti novu, ova glomazna stvarno nema smisla...

Sanjica
29.07.2007., 17:29
Da ne otvaram novu temu - evo mog nastavka:

Targetov ruksak uspješno je odradio još jednu školsku godinu, treću u njegovom životnom vijeku. I ide u četvrtu. Tako moj sin počinje šesti razred sa svojim omiljenim ruksakom, ne zato što mu mi me želimo ili ne možemo kupiti novi - već zato što je njemu i dalje lijep, a izgleda gotovo kao da je novi kupljen ovog ljeta.

Preživio je još jednom pranje u perilici, samo pažljivim zagledanjem rubova može se otkriti zanemariva pohabanost na najtvrđim dijelovima.

Zato još jednom glasam za Target. Ne kažem da možda i druge marke nisu kvalitetne, ali naše iskustvo nije nam omogućilo da isprobamo nove marke školskih torbi. :*

Alamama
30.07.2007., 22:49
samo info, Lego i Scout imaju sad i u Metrou. Nisam zapamatila cijene, mislim da je Scout 800 kn, a Lego manje od 300

tatek
01.08.2007., 00:13
Mi idemo sutra u kupovinu ... :mrgreen:

MZ vidjela nekakve scooly ili nekako slicno u Mladosti tj. Librariji u Ilici i Petrinjskoj, cijena oko 300 kn, kaze da izgledaju solidno pa cemo to kupiti ukoliko prodje Vedranovu "kontrolu" (vjerojatno bude, ima nekakvih motiva sa gusarima ...). Javimo detalje kad kupimo!

irena2
01.08.2007., 23:08
napokon je stigla naša Lego Bionicle torba kupljena preko interneta :D

tatek
01.08.2007., 23:59
Mi kupili tu scoolie torbu, 270 kn u librariji. Izgleda solidno, cvrsto i koliko-toliko udobno, jedino nas malo brine ne bas uobicajeni nacin zatvaranja pa ne znamo koliko ce potrajati kopce ...

Motiv, naravno gusari. :mrgreen:

Amelie32
02.08.2007., 01:58
Mi smo prošle godine nakon dugog pregledavanja ipak kupili Scouticu s formulama i evo torba je još i sada kao nova, a ja baš se ne bih zaklela da je Lucian bio nježan prema njoj. Preživjet će i ovu godinu.

Bubica
07.08.2007., 11:48
raspametila sam se jucer, bili smo u velikoj dilemi izmedju scautice i lego vitezova...

Odabrali skauticu na svemirske brodove, i pernjak, i kabanicu i kisobran (ovaj zadnji zato sto je meni predivan :oops: ). B ce si jos izabrati torbicu za papuce na spidermana :mrgreen:

Prevagnula je pernica, scautova je stvarno savrsena, sa vrlo kvalitetnim priborom i dovoljno praznog mjesta da djetetu mozes dodati u nju nesto sto mu bude trebalo...

apricot
07.08.2007., 12:05
koliko je, sama po sebi, teška skautica?

pepi
07.08.2007., 12:49
Mi jučer kupili skauticu u Metrou (mislim da je tamo najjeftinija).
Od svih tih torbi, ona joj ne izgleda preglomazno na leđima, iako P nije sitna.
Gledali smo i Hama, ali ona je sama po sebi teška.
Samsmoniteova isto nije teška, ali nije neki dizajn, unutra se dobije još pet dodatnih komada (velika pernica, mala pernica, novčanik, vrečića za papuče i još nešto), a jako je skupa.

Eci
07.08.2007., 12:59
Mi smo kupili u TLu torbu sa Pilićem Milićem (ne znam koja je marka, ne da mi se sada ju vaditi) za 200 kn na sniženju, prije je bila 500. Izgleda solidno i ima sve što pedijatri preporučaju, čak i potvrdu nekog pedijatra da je dobra za leđa.
Našli smo i pernicu u Narodnim Novinama za 25 kn :shock: , Eriku se jako svidjela.
Mene zanima kakve su to vrečice za šlape i zašto je to potrebno, kaj šlape ne ostaju u školi?

ivarica
07.08.2007., 13:24
koliko je, sama po sebi, teška skautica?
1,2

ivarica
07.08.2007., 13:26
vrecica treba jer u njoj stoje papuce u skoli

leonessa
09.08.2007., 23:23
Mi kupili torbu lego vitezovi u Metrou za 390 kn. Bambino je vidio na katalogu od Metroa i nijedna druga nije dolazila u obzir. Od dodatnog pribora ima jednu manju torbu kao za izlet, plastičnu kutijicu za hranu, flašu za vodu i mali mač :shock: za igranje. Osim šta ima nepotrebne dodatne stvari torba je dobra, lagana je i izgleda solidno. Bambino je oduševljen. Ima već sve te vitezove od lega i sad njih trpa u torbu :/ . Zar je stvarno ostalo tri tjedna do početka škole :lol: ?

yaya
10.08.2007., 13:12
Zar je stvarno ostalo tri tjedna do početka škole :lol: ?
Ajme ...sad si me štrecnula...pa da još malo....

ivarica
21.08.2007., 11:24
ja jucer kazem ivaru da necemo kupovati novu torbu, a on meni da je ionako ovu mislio zadrzati do pocetka 4. razreda
i zna da ce neki doci s novima i ne smeta mu to.

tako to izgleda dva tjedna prije
a kako ce ustvari, vidjet cemo

ivarica
21.08.2007., 13:55
e, kupili smo pribor za u pernicu, nove bojice i nove flomastere i malo ravnalo jer je scoutovo puklo
i to nas je doslo skoro ko nova scout pernica :/ ali tjesim se bar cuvamo okolis :/

marta
21.08.2007., 14:00
Ja sam kupila opremu na nakoj akciji u lidlu prije par tjedana. Dvije vrecetine raznoraznog pribora, hamera u boji, ljepila svih vrsta - cca. 150kn.

Cijena olovaka i bojica je bila smijesna, tipa 18 komada za 10kn.

ivarica
21.08.2007., 14:02
kad sam ja vjerna staedtler bojicama i stabilo flomasterima, faber castell olovkama, stoces :/
uvijek kazem da kad s njima bojas nebo, da mozes letjeti u njemu
a i pridonose urednosti, sto je ivaru bitno

marta
21.08.2007., 14:05
I ja sam bila vjernik dok nisam skuzila da njemu to nista ne znaci. A ni urednost mu nije jaca strana. Tako da sad ima u pernici 3-4 vrste bojica, i meni je zapravo drago da mu to ne smeta, odnosno da mu takva vrsta stednje ne predstavlja nikakav problem.

Maja
21.08.2007., 14:06
je, nema gore neg bojice koje ne ostavljaju trag a špica puca čim je pogledaš
traume iz djetinjstva

Alamama
21.08.2007., 16:06
Maja ovo što kažeš je fakat grozno. Sa tim pucanjem šica smo se lani natelili, s time da osim kvalitete veliku ulogu nosi i kontinunirano padanje olovke na pod sa stola :(

ivarica
21.08.2007., 16:09
pa zato su trokutaste, ne rolaju se po stolu :mrgreen:

marta
21.08.2007., 16:25
Andrija je imao cini mi se Maped trokutaste bojice, ni jedna mu nije pucala.

yaya
22.08.2007., 12:00
e, kupili smo pribor za u pernicu, nove bojice i nove flomastere i malo ravnalo jer je scoutovo puklo
i to nas je doslo skoro ko nova scout pernica :/ ali tjesim se bar cuvamo okolis :/

:*

Alamama
22.08.2007., 14:07
Andrija je imao cini mi se Maped trokutaste bojice, ni jedna mu nije pucala.

Trobridne bojice su definitivno odlične. A što se mapeda tiče nama se pokazao super, pogotovo šiljila

tatek
25.08.2007., 01:25
Nasi klinci vec godinama crtaju sa onim Toz debelim bojicama, nepoderive su i ostavljaju prekrasan trag na papiru ... jedino je steta sto ih je tako tesko naci u papirnicama ... no, usprkos tolikom crtanju imamo ih vec eto vise od 3 godine.

mamatanja
25.08.2007., 23:24
Samo da se i mi pohvalimo da smo danas obavili kupovinu svega potrebnoga za našeg školarca.
jedan dio toga smo kupili u Metrou - pribor za likovni, šlape-tenisice,nešto bojica,flomića i sl.
A torbu, pernicu i vrećicu za šlape smo kupili u Turbo limaču.Nemam pojma koja je firma - na njoj je malac na skate-u, plava i ima sve kaj jedna torba za prvoškolarca treba imati!
Koštala je 200,00kn i mislim da je sasvim ok za njegove potrebe pošto idemo u boravak!!
On je zabrijao na Ninđe,Spidermanove,i sl. čudovišne likove,ali brate mili pa to je užas od kvalitete.
Tako da hvala Bogu da imam razumno dijete koje je shvatilo da baš nema smisla baciti 400,00kn u nešto što stvarno nije kvalitetno a i jako je upitno hoće li to čudovište i iduće godine biti aktualno!!

emily
14.11.2007., 01:00
gdje ima dobar izbor skolskih torbi, dakle sada, vec skoro pred kraj polugodista
ono sto sam gledala je jad i bijeda, po n?ekim knjizarama vise uopce nemaju torbe, kazu da ih drze samo prije pocetka skolske godine :/

dajte preporuku gdje ste ih u gradu vidjeli, pliz

ivarica
14.11.2007., 01:04
jsi gledala u znanju u frankopanskoj?
meni se cini da ih ne skidaju s polica
a izbor im je uvijek dobar

emily
14.11.2007., 01:10
pogledat cu sutra, hvala ti :)

Alamama
14.11.2007., 10:07
Ima jedna mala super knjižara u Merkatoru u Vukovarskoj, koliko se sjećam oni ih imaju cijelu godinu

lalah
12.08.2008., 23:37
onda?
kako ste zadovolne sa svojim lanjskim i prekolanjskim torbama? :D
mene trese torba-groznica a pojma nemam šta bih i di bih

Sanjica
13.08.2008., 00:23
Gore spominjani Target ruksak preživio je još jednu vrtnju u perilici i kreće u sedmi razred :shock: ...

Ni u snu se tome nisam nadala, računala sam na novu torbu svake dvije godine. Al moj sin ne misli tako, on je jednostavno zavolio svoj ruksak da počinjem vjerovati da ću ga na upisu u srednju školu morati prisiliti da ovaj umirovi i krene s nečim novim.

I još uvijek izgleda jednako lijepo, boje iste, natpis jarko crven kao i prvog dana... Ukratko, Target potpisujem 1000 puta.

Sva sreća da ću imati još jednog prvašića za tri godine pa ću opet moći uživati u zajedničkom biranju školske torbe!

Ailish
13.08.2008., 11:31
jel zna netko gdje ima Target torbi u Zagrebu?

Do sada sam gledala samo Samsonite i ne sviđaju mi se iako sam inače njihov fan - preglomazne i teške :/ a još ako kažete da će u 2. razredu htjeti ruksak jer svi imaju ruksake... 800 kn je stvarno previše :/

mim
13.08.2008., 18:11
Kod nas se odvija drama zvana "Muke po ruksaku". Mila školarka želi Converse. Mama želi Target ili bilo što slično (čitaj: kvalitetno i zdravije za leđa). Dva i pol sata smo gledale ruksake po centru i vratile se obje ljute kući: ona zato jer nije dobila neku "viseću vreću", a ja na rubu živčanog sloma od njene face s kojom je isprobavala ruksake.
Mame sa starijom djecom-što napraviti?? :/

ivarica
13.08.2008., 19:12
ja se pridruzujem mim s pitanjem
ja zelim neki posteni ruksak, a ivar ne zeli nista sto slici torbi, dakle zeli bas ovu viisecu vrecu :/

marta
13.08.2008., 19:54
Ponesite neku knjizurinu u kupovinu pa uvaljujte u torbe i ruksake, da i sami isprobaju razliku.

mim
13.08.2008., 21:32
Ponesite neku knjizurinu u kupovinu pa uvaljujte u torbe i ruksake, da i sami isprobaju razliku.
Probale smo i pod opterećenjem. Ona veli da joj je udobno :roll: .

Ivarica, imaš prekrasnih ruksaka u centru: knjižara na Trgu (kak se zove ona kod trafika :oops: ?? ) ima desetak Walkera sličnih ovom http://www.portal-usluga.hr/shop/schneiders-ruksak-skolski-walker-urban/300836-Schneiders/za-skolu , ali nemre to zamijeniti "vreću" :roll: . Lijepih muških imaš i u Frankopanskoj.

Tomica
14.08.2008., 22:16
jel zna netko gdje ima Target torbi u Zagrebu?

Do sada sam gledala samo Samsonite i ne sviđaju mi se iako sam inače njihov fan - preglomazne i teške :/ a još ako kažete da će u 2. razredu htjeti ruksak jer svi imaju ruksake... 800 kn je stvarno previše :/

Targeta ima u Metrou i Intersparu, raznih modela.

Ailish
15.08.2008., 17:26
hvala Tomica
jučer sam ih našla u Mercatoru na križanju Zagrebačke i Zagrebačke :D

Tomica
15.08.2008., 17:41
Ja ću sutra u Mercator. Već sam obišla Metro, Mercatone, Turbo Limač, Interspar i još nekoliko knjižara i gift shopova, no torbu nismo kupili. Naš je prvašić sitan, pa nam je većina torba, osobito ruksaka, prevelika. A kad nađemo neku manju, ne sviđa se našoj princezi jer nije dovoljno "sjajna" (nema šljokica) :roll:
A htjeli bismo da sama izabere torbu jer se ionako previše ne veseli školi.

VIPmama
18.08.2008., 09:17
Lego torbe imaju manje i lakše modele, bilo ih je u metrou po puno nižoj cijeni nego po knjižarama

Tomica
18.08.2008., 12:10
Da, Lego su manje i lakše, no u Metrou smo vidjeli samo jedan "ženski" model. Cijena je oko 400 kn. Postoji i jedan po 800 kn koji sam ignorirala, a čini mi se da je razlika samo u onim popratnim sadržajima (razne vrećice i pernice).
Mi smo na kraju kupili Targetovu torbu u Mercatoru koja je zadovoljila sve kriterije. :D

NanoiBeba
18.08.2008., 12:56
Lego torbu 5u1, koja kod nas u knjižari košta oko cca 1100 kn, u Toysu u Grazu smo platili 70 eura

VIPmama
18.08.2008., 14:52
Lego sam danas vidjea u Znanju za 950 kn :shock: :shock:

Znači isti model kao u metrou...

70 eura je otprilike to koliko su u metrou 439 kn

NanoiBeba
18.08.2008., 15:42
Lego sam danas vidjea u Znanju za 950 kn :shock: :shock:

Znači isti model kao u metrou...

70 eura je otprilike to koliko su u metrou 439 kn

je, ali se ne radi o istom modelu.

Ovaj u Toysu je onaj 5 u 1 kao u knjižari (uz torbu ide velika i mala pernica, vreća za šlepe i novčanik) - torba je ona čvršća i mislim teža. U Metrou je drugi model, i mislim da je ta torba lakša. I uz nju ide još jedna manja torbica. Tako je meni izgledalo u katalogu- nisam bila u Metrou.

zgodno je to kaj su na tim torbama u knjižari ostavili i cijenu u eurima.

mim
24.08.2008., 18:33
ja se pridruzujem mim s pitanjem
ja zelim neki posteni ruksak, a ivar ne zeli nista sto slici torbi, dakle zeli bas ovu viisecu vrecu :/
Samo da te izvijestim: ja sam popustila :oops: .

ALI!!! Uvjet je bio da mi potpiše kako će svaki dan najmanje pola sata raditi vježbe za kralješnicu koje bi tako i tako trebala raditi. Isprintane su kao podsjetnik na vratima njene sobe skupa s potpisanim papirom na kojem lijepo piše: "U slučaju nepridržavanja dogovora pravo na MSN se oduzima na 2 dana i u upotrebu ide školska torba od prošle godine. "

Pirova pobjeda :/

ivarica
25.08.2008., 21:30
mi danas kupili targeticu, danas su dosle u knjizaru i danas se rasprodale
nije cudo jer cim ju je stavio na ledja rekao je da mu je savrsena i da je uzima

jedino sto je bas ruzna, ne skaut ruzna nego bas ruzna
na neke kosarkase, ali ivar kaze: idem u treci razred, pozeljni su sportski motivi :roll:

lalah
25.08.2008., 21:39
mi smo u puli pogledali herlitzove, nisu loše u TL nisam uspjela pronać meknilicu a i sve se više mislim da odgodim kupovinu dok ne krenemo da vidim kakve će nam bit stvarne potrebe

mim
25.08.2008., 21:45
mi danas kupili targeticu, danas su dosle u knjizaru i danas se rasprodale

Ček...torbu ili ruksak? I kak to da je ružna?? Pa ja stvarno nisam vidjela ništa ružno a da piše Target.

Meni su, unatoč popuštanju, i dalje favorite Walker ruksaci.

ivarica
25.08.2008., 22:00
ruksak
na stranicama targeta ces ga naci pod basketball player
lijepi su mi npr skater ili roc drop rider

Cathy
07.06.2009., 22:46
Podižem temu.
Gdje ima kojih torbi i po koliko kunića? Nama treba za curu. Znam da je još rano ali čini mi se da su već počele dolaziti u dućane.

Peterlin
09.06.2009., 10:39
Ne znam za ovu godinu, ali lani smo mi sinu kupili lijepu anatomsku za 119 kn u novozagrebačkom Getrou. Imala je čak i vagu u ručki :mrgreen: ! Ne znam kako je ove godine, obično ta roba (pristojan izbor torbi, pisanki, pernica i sl.) stiže u većinu trgovina oko 15.08.

Doma imamo dogovor da se svaka torba nosi 2 godine, dakle, ove godine je stariji sin na redu (on će na jesen u 3. razred). Mislim da bi ga veselio ruksak, ali vidjet ćemo kad odemo tamo.

Inače, gledam torbe po razredu - skupe se kao i jeftine brzo raspadaju. Mi smo sretni jer su djeca u boravku pa torbe više služe kao spremišta za knjige i pribor, a nose ih doma samo vikendom. Kad više ne budu u boravku, odabirat ćemo torbe s malo više pažnje... Dosta djece (pogotovo djevojčica) ima one ruksake s ručkom i kotačićima, ali za sada nam to nije trebalo.

lalah
09.06.2009., 22:39
ja prijavljujem herlitzova mog prvašića
ista je kao na dan kad smo je kupili
u kauflanda je bila 340 a ove zime smo i mlađoj kupili istu u nn na sniženju za mislim 170

Sanjica
10.06.2009., 03:28
Mene je sad sram priznati, ali naš Targetz odlazi u 8. razred.... :shock: :shock: :shock:

Sve ne mogu vjerovati, ali tako je. Prestala sam brojati godine, davno je to bilo kad smo ga kupili i kad su me pljuvali šta sam dala 350 kn kad imam ruksaka po 70...

Moj sin ne želi drugi, s ovim je odrastao i stvarno ne znam kako ću ga nagovoriti da se oprosti od njega? Pa neće valjda i u srednju preći?

apricot
10.06.2009., 09:02
a gdje se target kupuje?
ima li kod nas ili se naručuje preko neta?

mamaS
10.06.2009., 17:15
Vidim da je topik i dalje ziv.
Ja se onomad odlucih za kupovinu Scout torbe (mekana naprijed - tvrda otraga - polu-ruksak ).

Vec je dvije godine nosi i stvarno smo zadovoljni s kvalitetom.

Onda mi se cinilo puno 700 kn za torbu ali sve je izglednije da ce torba izdrzati pune 4 godine pa onda i nije neka cijena.

Tada sam kupila jeftinu pernicu koja se raspala do polugodista.
Na polugodistu smo kupili Scout pernicu koja je i dalje ko nova (1,5 godinu) samo ju redovito dopunjujemo novim priborom.

saška
16.06.2010., 14:41
Podižem ovaj topic šokirana cijenama torbi (malo sam informativno škicnula u knjižari koja drži scout). Koje će torbe dobiti vaši prvašići?

Peterlin
16.06.2010., 15:44
Podižem ovaj topic šokirana cijenama torbi (malo sam informativno škicnula u knjižari koja drži scout). Koje će torbe dobiti vaši prvašići?

To se isplati ako dijete nosi torbu svaki dan. Ako je u boravku, pa torbu nosi doma samo vikendom, definitivno ne.... Mi ćemo tek za iduću škg sinu koji izlazi iz boravka investirati u tako nešto.

ani4
16.06.2010., 16:14
Mi smo i dalje vjerni Scoutu, barem sto se tice mlade dvojice. Najstariji hoce nekakav ruksak, koji se nosi tako da mu visi malte ne do koljena...

kate
21.06.2010., 13:45
Jel zna netko koliko teže najlakše torbe za prvašiće i koje su marke?
jel 700 grama?

ewa
21.06.2010., 20:37
Mi smo kupili Hama torbu sa paukovom mrežom,u Maras dućanu u CC1, 2 godine garancije-meni bitno, pernicom i onim dodacima tipa vrećica za tjelesni , još jedna prazna pernica za flomastere i novčanik..cijena 799 kn, jako je lijepa, anatomska i lagana

nadam se da će I uživati u njoj 2 godine a onda nasljeđuje J

kate
24.06.2010., 10:37
Mi smo kupili Hama torbu sa paukovom mrežom,u Maras dućanu u CC1, 2 godine garancije-meni bitno, pernicom i onim dodacima tipa vrećica za tjelesni , još jedna prazna pernica za flomastere i novčanik..cijena 799 kn, jako je lijepa, anatomska i lagana

Ewa, jel to onaj Samsonite dućan na katu?
Koliko grama piše da je lagana?

ewa
24.06.2010., 13:42
da to je taj dućan, težina torbe je 1160 gr

apricot
24.06.2010., 13:55

saška, ima Herlitzovih torbi u Narodnim Novinama, od 97 kuna na više (ista forma, drugačiji dizajn; ako je passe, cijena je niža)
mi smo prošle godine kupili za 279 zato jer se u istom dezenu mogla kupiti i vrećica za papuče i pernica i pregača za likovni...

ewa
24.06.2010., 14:43

samo da napomenem da je ova torba...ista, u Mulleru 1299 kn, za nepovjerovati, mislim nije to razlika u 50 kn već 500

jelena.O
24.06.2010., 16:04
a za trećaše????

Eci
24.06.2010., 17:06
Mi smo predprošle godine kupili predškolašici u Konzumu torbu za nekih 50-60 kn, anatomsku i to sve. Mislila sam da će biti za malu školu, ali ona ju je htjela i za 1. razred. Sad će sa njom u drugi i ista je kao prvog dana (samo bi joj dobrodošlo pranje). Sinu smo kupili u TL anatomski ruksak - isto oko 50 kn prošle godine i nositi će ga i slijedeće.
Tak da nije ak je jeftino automatski loše.
E, da , ne idu u boravak.

Mondu
26.06.2010., 14:07
Mi smo predprošle godine kupili predškolašici u Konzumu torbu za nekih 50-60 kn, anatomsku i to sve. Mislila sam da će biti za malu školu, ali ona ju je htjela i za 1. razred. Sad će sa njom u drugi i ista je kao prvog dana (samo bi joj dobrodošlo pranje). Sinu smo kupili u TL anatomski ruksak - isto oko 50 kn prošle godine i nositi će ga i slijedeće.
Tak da nije ak je jeftino automatski loše.
E, da , ne idu u boravak.

Nemojte me krivo shvatiti, ali mi nije jasno kakva je to superkvalitetna anatomska torba za 50kuna, jednostavno ne vjerujem u to.
Gdje je to testirano, imate li neke certifikate da je to to ? :zbunj:

n.grace
26.06.2010., 16:46
Mi smo danas dobili Herlitz torbu. Poklon od uje... :zaljubljen:
Prelijepa je, ružičasta s izvezenim leptirom, čvrsta, certifikat za kvalitetu, lagana, piše da je težinom ispod 1 kg.

Elly
26.06.2010., 20:40
Prosle godine smo za prvi razred kupili Sammies by Samsonite Playdream Princess.

Lagana je, nije joj visila do koljena (i E je, sa manje od 6 godina kad je kretala u prvi razred bila komarac-kategorija po kilazi), naramenice su dobro napravljene, siroke i podstavljene, anatomske.

Dvaput sam ju (na zimskim i uskrsnjim praznicima) oprala u vesmasini, sada cu opet. Super je ocuvana, a kad je oprana, izgleda kao nova.
E ju zeli nositi i u 2. razredu, a s obzirom na njeno stanje ne treba nam nova, pa ostajemo pri njoj - i toplo preporucujemo Sammies by Samsonite liniju skolskih ruksaka.

Elly
26.06.2010., 20:45
Nadovezujem se - izgleda ovako: http://www.activforyou.ch/images/playdremarucksackprinzess.gif

aleksandra70vanja
26.06.2010., 20:49
ima tko iskustva s Diddline torbama?
moja V je zapela za nju
za cijenu bi morala biti dobra, 700 kuna, prazna
piše anatomska
inače sam mislila uzeti haminu punu, za 800 kuna

Cathy
26.06.2010., 20:52
Mi imamo Didl torbu, jedina zamjerka je da je i prazna jako teška.

mamalada
05.07.2010., 16:34
Traži se ruksak anatomski, dovoljno velik, podstavljen a da nije bebasta slika, za 5. razred. Itko išta vidio?
Nisam stekla dojam da je Didlina teška, al ću opet ići mjeruckat. Druga iskustva? To mi je za djevojku-prvašicu.

aleksandra70vanja
05.07.2010., 16:42
piše na deklaraciji da je težina prazne torbe 980 grama
ne znam da su druge torbe puno lakše

i mene zanimaju iskustva
kvaliteta?
izdržljivost?
iskoristivost?

za diddlinu pitam

tomma
09.07.2010., 12:18
ja sam nedavno svom prvasicu kupila belmil torbu fenomenalna je malena ,anatomska unutra 3 ;vrste pregrade uglavnom otkrice/ prvi sin imao modan -preteska

Novi
18.07.2010., 14:49
Torba od 500, 700, 1000 kn ???
Ma što vam, jeste li vi stvarno pop...?
Pa 600 kn je komplet knjiga za 1. razred?
Ili imate jako puno novaca viška, pa morate to pokazivati svima.
Kažu ortopedi, da te anatomke torbe, zapravo ne postoje,
radi se o komercijalnom triku.
( Zamislite da vam netko kaže, ova se vreća cementa od 50 kg jako lako nosi na
leđima, naime, pakirana je u posebnu, anatomsku ambalažu )
Da se naći lijepih, kvalitetnih i , najvažnije, laganih torbi za 100-200 kn,
čak i manje, eto, mi kupili prije neki dan u Školskoj knjizi kad smo i knjige kupili,
ima torbi od tridesetak kuna na više.

saška
19.07.2010., 10:41
saška, ima Herlitzovih torbi u Narodnim Novinama, od 97 kuna na više (ista forma, drugačiji dizajn; ako je passe, cijena je niža)
mi smo prošle godine kupili za 279 zato jer se u istom dezenu mogla kupiti i vrećica za papuče i pernica i pregača za likovni...

Apri, hvala na savjetu. Baka me riješila muka i kupila djetetu torbu. Neka moni, modi tako nešto, 390 kn. Anatomska, teška 750 g prazna, ima unutra neke pretince.

Joe
19.07.2010., 10:47
mi smo kupili haminu torbu za 799 kuna (glavno da nije 800:lol:)

i da, normalni smo. da si ne možemo priuštiti takvu, uzeli bi jeftiniju.

ivancica
19.07.2010., 11:01
Moj F. želi torbu lego bionicle. Gdje da to nađem?:roll:

tomma
22.07.2010., 11:06
jel netko ima iskustva s target torbama jucer dobili na poklon cini mi se skroz ok anatomska na skate ,belmil vratili ova se cini puno bolja sta mislite

jelena.O
24.07.2010., 10:55
Moj F. želi torbu lego bionicle. Gdje da to nađem?:roll:VIDLI U Muleru u CC1, dođe cca 1199,99 kn. Meni malo previše.

ani4
24.07.2010., 11:38
Torba od 500, 700, 1000 kn ???
Ma što vam, jeste li vi stvarno pop...?
Pa 600 kn je komplet knjiga za 1. razred?
Ili imate jako puno novaca viška, pa morate to pokazivati svima.
Kažu ortopedi, da te anatomke torbe, zapravo ne postoje,
radi se o komercijalnom triku.
( Zamislite da vam netko kaže, ova se vreća cementa od 50 kg jako lako nosi na
leđima, naime, pakirana je u posebnu, anatomsku ambalažu )
Da se naći lijepih, kvalitetnih i , najvažnije, laganih torbi za 100-200 kn,
čak i manje, eto, mi kupili prije neki dan u Školskoj knjizi kad smo i knjige kupili,
ima torbi od tridesetak kuna na više.

Mi isto imamo skupu torbu i takoder smo normalni... Ne patimo na marke, vec zelim da mi djete nosi kvalitetno.
Nitko me ne moze uvjeriti da je torba za 30 kuna dobra za prvasica, ma niti za jednog skolarca. Da si mozda stavila na leda malo skuplju anatomsku torbu i neku za 100 kn, ne bi tako lupetala...

Elly
24.07.2010., 16:15
jel netko ima iskustva s target torbama jucer dobili na poklon cini mi se skroz ok anatomska na skate ,belmil vratili ova se cini puno bolja sta mislite

Ne znam za torbu, mi smo dobili Target pernicu (Hello Kitty model) i cini mi se vrlo kvalitetna; razmisljam o tome da pernici nadodam i torbu, mozda za 3. razred (jer smo za 2. OK) - onako, materijal mi se cini bas solidan i dugotrajan.

tomma
30.07.2010., 12:29
KUPILI SMO i target pernicu ist kao i torba oko 90kn unutra je stvarno kvalitetan pribor giotto flomasteri i bojice sve tako da smo na koncu prezadovoljni i s torbom i s pernicom

Rebbeca
30.07.2010., 13:33
Naša Target torba kreće u 4. razred!!! Plava sa skejterom. Još izgleda kao nova, ni jedan konac se nije izvukao. Na kraju svake šk. godine je operem u kadi sa malo praška, posušim, i opet je ko nova!!! Mi smo prezadovoljni, moj đak kaže da će je nositi dok se ne raspadne, ali nadam se da ćemo ga nagovoriti da za 5. razred uzmemo neki ruksak, iste firme, naravno...
Inače, mi smo tu torbu kupili nakon mjesec dana prvog razreda, jer se prva (upola jeftinija) torba raspala, tj. kada se torba primila za onu ručku na vrhu, otvorila se, i sve iz nje se rasipalo. MM popravljao jedno 4-5 puta, ali više se nije dalo.
Sve u svemu, Targetom smo prezadovoljni!!!!!

tomma
31.07.2010., 16:19
Rebecca bas mi je drago da to pises jer mi upravo imamo takvu modro crvenu torbu s skejterom itakvu pernicu i cini mi se predobra i kvalitetna a moj sin odusevljen

Nomoget
01.08.2010., 15:38
A mene isto zanima iskustva s Didddlina torbom.
Stvarno je prelijepa,ali nisam sigurna u kvalitetu,košta 650kn...
super mi je i Hama i dvoumim se ali ona ima u sebi pernicu i još sve one dodatke,a nama to ne treba jer imamo pa dva para.da li negdje ima sama Hama torba bez dodataka u sebi,pa da joj je i cijena niža.Vidjela sam u metroa po 430 kn bez dodataka,ali nekako mi nije lijepa,pa čak mi je i čudna ,nekako mi ne izgleda ko original,takvu boju nisam vidila ni u jednom njihovom katalogu.

aleksandra70vanja
01.08.2010., 16:36
ja upravo iz metroa
gledala hamu, ali imaju samo muške
prazne
mi ćemo vjerovatno uzeti haminu punu
mala kaže da joj je ona najugodnija na leđima
kaže da joj bolje leži nego scoutica, mada sam se ja zapalila za scout
didl mi je zgodna, i ima u gift shopu u mercatoru 20 % popusta na torbe
ali su mi nekako prešljokaste, prešarene, preroze, premišaste

aleksandra70vanja
01.08.2010., 21:18
experti za scout
koja je scout bolja?
maxi, easy II, mega?

Forka
01.08.2010., 21:29
nisam expert, al' mi imamo maxi :mrgreen:
zato što se principessi sviđala...

ja bih ti savjetovala da prepustiš V. izbor,
a to kaj si se ti zapalila... :taps:

maria71
01.08.2010., 21:29

zanima me kako je torba podnijela šk godinu ?

aleksandra70vanja
01.08.2010., 22:19
mi smo danas probavali herlitz
V nije dobro stajala
jedna roza joj se dopala, ali kad ju je stavila na leđa rekla je da joj ne paše

marta
01.08.2010., 22:22
zanima me kako je torba podnijela šk godinu ?

Andrija jos uvijek ima Herlitzov tvrdi ruksak koji sam mu kupila u prvom razredu. I namjerava ga nositi i dalje.
Kupila sam i Lovri Herlitzov, ali to cemo tek vidjeti kakav ce biti. Malo je velik za prvasica, nije tezak nego malo veci od onih novcanik-torbica koje se prodaju za prvasice, ali je tvrd na svim pravim mjestima.

maria71
01.08.2010., 22:25
hvala na info !

Nomoget
02.08.2010., 16:22
ja upravo iz metroa
gledala hamu, ali imaju samo muške
prazne
mi ćemo vjerovatno uzeti haminu punu
mala kaže da joj je ona najugodnija na leđima
kaže da joj bolje leži nego scoutica, mada sam se ja zapalila za scout
didl mi je zgodna, i ima u gift shopu u mercatoru 20 % popusta na torbe
ali su mi nekako prešljokaste, prešarene, preroze, premišaste

nekako i ja tako razmišljam...
kakva ti je ta iz metroa,koja boja,kod nas je neka plava sa dugmićima,mislim da nije za dečke.
skauticu ne bih...nekako mi preplastična,nekako tvrda(ima ih metro,interspar i tisak media...nisam uspoređivala cijene)
Da i na Didllina torbe daju 20% popusta,i meni rekli samo danas je popust,moja kuma bila drugi dan i njoj rekli isto :) trgovačke fore....
Jel gledao tko u Mulleru hama torbe,ja sam ih vidila u cc1 prije par mjeseci ,pa ne znam cijene.Kod nas u Zd još nema Mullera,otvara se tek pred kraj godine,a to mi kasnoako može netko otići tamo i vidjeti....zahvalna...:)))).

studena
03.08.2010., 15:43
gdje ima najbolji izbor herlitzovih, nama su one najbolje, ali izbor u metrou i narodnim novinama kod đamije je slab

anchie76
03.08.2010., 15:58
Moj glas ide apsolutno u smjeru herlitza. Omjer kvalitete i cijene nije bolji ni na jednoj drugoj torbi (barem od onih što sam ja proučavala). Na kraju školske godine smo kupili torbu za školu, tako da smo kupili prošlogodišnji model (strašno stvarno :mrgreen:) za nekih 130 kn ak se ne varam :o Mislim da su inače oko 400 kn. Toplo preporučam :yes:

anchie76
03.08.2010., 16:10
Imamo sad ovakvu http://www.rog.hr/catalog/index.php?productID=4742

A prošle godine smo imali ovakvu http://www.rog.hr/catalog/index.php?productID=6065, kupili je slučajno u Zadru za stvarno neke sitne pare i rekli koliko traje traje (ionako će je MM nositi :lol:) . Samo taj model je izdržao jednu god jer sistem kopčanja nije dobar. Cijela torba, cijela njena težina je bila na kopčama koje su se držale s jednim malim dijelom. Tako da nam je to puklo na kraju godine. No na novijem modelu - ovaj gore - to su promijenili, i još je cijena u NN bila stvarno smiješna. Ako ćete kupovati herlitz, gledajte kakve kopče imaju - bitno je da nisu ti crveni trokuti.