PDA

Pogledaj cijelu verziju : topic za one koji upravo preuređuju stan/kuću II

Stranice : 1 [2] 3

ivana7997
08.12.2009., 13:47
lutonjice, bas dobro izgleda kuhinja!
ne dam ju natrag :mrgreen:

bas mi je drago sto je tako dobro sjela.

Lutonjica
08.12.2009., 13:53
znala sam će dobro sjesti čim si mi ju opisala kao "starinsku drvenu" :)
puno ti puno hvala :*

lalah
08.12.2009., 20:11
lut, super kuhinja
a pločice, mislim ono, hrabro
ja se ne bih usudila

ivana7997
09.12.2009., 16:38
kod nas je gotova montaza sanitarija, obojeni su zidovi, grijanje radi kao ludo, cekamo da se osusi glazura. jutros sam provela nekoliko minuta sam u stanu i gustala :heart:

ivancica
09.12.2009., 16:56
Lut, prekrasno! Došli ste do faze selidbe! :D

Kuća vam je totalno lijepa, baš je sve u "vašem" stilu. :) Blago vama, mi nemam pojma kad ćemo preseliti. Ne možemo isključiti grijanje(gradsko je) sad preko zime pa smo odgodili radove kad malo zatopli. Jer nam sve jedno drugo veže, a od radijatora i njihovog izmiještanja moramo prvo krenuti.

Ali me to ne priječi da komantiram i gledam vaše stanove na ovom topicu. :mrgreen:

Lutonjica
09.12.2009., 21:40
ne znam više tko je pitao, ali da odgovorim:

parket je bio oko 180 kn po kvadratu (s lajsnama, bez lajsni 167 kn po kvadratu)

zvjezdano nebo je nas koštalo oko 1000 kn, a MM kaže da bi inače koštalo oko 3000 kn (u to je uračunat i knauf i električar koji ti to postavlja, s tim da je zv. nebo jako lako za instalirati i možeš to sam bez bilo kakvog električara, pa je još jeftinije)

večeras smo kupili taj prekrasni stol za blagovaonu o kojem sam pričala, još smo naletili na neki blagdanski popust pa smo u transu :mrgreen:
masivni (ali STVARNO masivni, ogroman je s deeeebelim nogama :lol: ), hrast natur, duboki mat, za 8 osoba, s tim da smo kupili i dodatak pa stane 10 osoba - sve zajedno 5200 kn

Lutonjica
09.12.2009., 21:44
e da, nikako da nađem stolce za taj stol, pa ako netko ima kakvu ideju?

moraju biti drveni, cijeli drveni, nikakvi jastučići ni tkanine pod guzicom ne dolaze u obzir, od toga se ježim.
i što masivniji.
i u hrast natur boji :mrgreen:

našla sam u ikei 2 modela koji mi se sviđaju, ali radije bih tu negdje kupila da mogu na rate.

Lutonjica
09.12.2009., 22:01
iz ikee mi se sviđa ovaj:
http://www.ikea.com/PIAimages/21141_PE106141_S4.jpg

Cathy
09.12.2009., 22:13
večeras smo kupili taj prekrasni stol za blagovaonu o kojem sam pričala, još smo naletili na neki blagdanski popust pa smo u transu :mrgreen:
masivni (ali STVARNO masivni, ogroman je s deeeebelim nogama :lol: ), hrast natur, duboki mat, za 8 osoba, s tim da smo kupili i dodatak pa stane 10 osoba - sve zajedno 5200 kn

Pa kaj uz stol nemaju i stolce u ponudi?
Kuma mi ima masivne stolce bez jastučića, mogu pitati gdje je kupila, ali znam da su bili skupiiiiii. Isto kao i njezin stol.

Lutonjica
09.12.2009., 22:18
imaju stolce s jastučićima :bljak: :mrgreen:
a na stol smo se zapikli prije par mjeseci, i nijedan drugi nije imao šanse pored njega
ovi iz ikee su 40€ komad, to je super cijena, bumo kupovali po 2 mjesečno :lol:

apricot
09.12.2009., 22:30
ali nije im neka kvaliteta; nisu masivni kako bi ti to htjela.
I mi smo se bili za njih zapiknuli i htjeli ih farbati svaki u drugu boju (tada su bile samo natur i bijele, sada ima svakakvih), ali kad smo sjeli... em nisu bili udobni, em su se dali klimati.

Sigurna sam da ih možeš pronaći kod nas, u domaćim dućanima.
A vjerojatno se može i naručiti i bez jastučića (ali bi poprilično i koštali) :/

Lutonjica
09.12.2009., 22:35
da, naišla sam na jedne prekrasne od 1000 kn, ali ih nemaju u našoj boji (imaju wenge, trešnja i izbjeljeni hrast). nego bi eventualno mogli dobiti sirove, pa ih sami prefarbat. ali bi cijena i dalje bila 1000 kn :/

enivej, 1000 kn mi je previše za jedan stolac

Maya_78
10.12.2009., 10:43
lutonjica
a zašto ne biste npr. u bijeloj boji stolce stavili?
možda bolje nego da se sudaraju 2 nijanse "iste" boje...
ako razmišljate o Ikei, pogledaj ovo
http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/40115042
na jednom forumu su ih nahvalili...

Lutonjica
10.12.2009., 10:49
bijela nikako ne dolazi u obzir, nema ama baš nikakve veze s pričom tog dijela kuće

ali jarko crvena bi bila i više nego dobrodošla - što više razmišljam o tome vidim da ima više smisla od boje hrasta

enci
10.12.2009., 11:22
a da date napravit 2 hrastove klupe uzduž obje strane stola, a na vrh i dno po crvenu stolicu

Poslid
10.12.2009., 11:25
e da, nikako da nađem stolce za taj stol, pa ako netko ima kakvu ideju?

moraju biti drveni, cijeli drveni, nikakvi jastučići ni tkanine pod guzicom ne dolaze u obzir, od toga se ježim.
i što masivniji.
i u hrast natur boji :mrgreen:

našla sam u ikei 2 modela koji mi se sviđaju, ali radije bih tu negdje kupila da mogu na rate.

Prima ti ima takve.

Poslid
10.12.2009., 11:30
http://www.prima-commerce.hr/artikl.asp?item=stolica-g0034--mas-sjediste-natur&code=1050089&cat=blagovaone

evo

mama_jos_malo
10.12.2009., 23:49
Dobro cure, koliko ste plaćali svoje kuhinje?

Nemojte mi reći k'o mali auto :shock: :shock:

Maya_78
11.12.2009., 03:13
bijela nikako ne dolazi u obzir, nema ama baš nikakve veze s pričom tog dijela kuće

ali jarko crvena bi bila i više nego dobrodošla - što više razmišljam o tome vidim da ima više smisla od boje hrasta

ja isto mislim da bi ti crvena bila super pogotovo uz shemu pločica...
veri najsssssssss....

Maya_78
11.12.2009., 03:15
Dobro cure, koliko ste plaćali svoje kuhinje?

Nemojte mi reći k'o mali auto :shock: :shock:

ja još nisam "plaćala", ali sam u fazi skupljanja ponuda...
kuhinja je mala, svega cca 4-5 m sa samo jedne strane ima visoke elemente
cijene... khm... ja sam htjela visoki sjaj - od cca 17.000 do cca 25.000 s tim da je to bez nekih kerefeka tipa izvlačne ladice, ladica u ladici, najjednostavnija neka varijanta...
nisam tražila od stolara ponude
sve više razmišljam o IKEAi...

Lutonjica
11.12.2009., 09:49
a da date napravit 2 hrastove klupe uzduž obje strane stola, a na vrh i dno po crvenu stolicu
to bi STVARNO PREVIŠE ličilo na blagovaonu moje mame :lol: mislim, kod njih je to prekrasno, ogroman masivni stol i klupe, stvarno upečatljivo i funkcionalno kad cijela familija dođe na ručak
ali nemrem imat isto ko mama :lol:

poslid, hvala za info :)

bucka
11.12.2009., 14:51
mi smo u fazi pločica za kupaonu!
dosta toga mi je ok, ali me ništa još nije oduševilo!
bili u ferotermu, termocommercu, tim-novaku...

koje ste vi pločice uzeli i gdje??
što bih mogla još pogledati na netu?

sanitarije smo izabrali- i to:
Villeroy&Boch Subway Compact WC – školjka viseća

http://www.waltonbathrooms.co.uk/specialoffer.aspx?manu=28&manuname=VILLEROY%20&%20BOCH%20&level=3&parent=1362&category=

Villeroy&Boch Subway Compact WC daska

Villeroy&Boch umivaonik Loop&Friends

http://www.villeroy-boch.com/en/us/home/service/bathroom-and-wellness/guest-bathroom-br-solutions/metropolitan/loop-friends.html

cuckalica
11.12.2009., 15:10
ima li itko iskustva sa bambusovim parketom?
mi ga gledamo, culi smo za sada samo pohvale.
koliko sam shvatila jedini minus mu je veliki (ili visoki?) nervozitet. meni to ne govori puno. znam samo da to znaci da se vise siri i skuplja u usporedbi sa hrastovim recimo (ali ne znam koliko vise i da li cu ja to primjetit). da li on odgovara nasoj (zg) klimi? prema uputama proizvodaca cini mi se da vlagu podnosi slicno kao i ostali (njegovog cjenovnog ranga jelte :)).
opet, ako je toliko nervozan(??) kako je moguce da postoje varijante za podno grijanje?

i jos nesto. plivajuci pod. sta je to ustvari (znam sa akustickog stajalista ali sa gradevinskog not so much)? kako se izvodi? na sta se postavlja? jesam predosadna? ispricavam se ali google mi nije prijatelj u ovom slucaju jer sta god pronadem o pp ne daje odgovor na moja pitanja :(

apricot
11.12.2009., 15:47
kod plivajućeg poda se nosiva konstrukcija nekim elastičnim materijalom odvaja od gornjeg sloja i nije vezana uz zidove, instalacije, dovratnike...

ali ne razumijem što ćeš ti sa tom informacijom?

Lutonjica
11.12.2009., 16:37
za kupaone smo pločice uzeli u petrokovu
za kuhinju tamo na okretištu na črnomercu (keroterm? feroterm? ono stakleno na uglu kod bille)

i to je bila ljubav na prvi pogled, kad sam vidjela svake od tih pločica znala sam točno gdje ih želim, da ih očajnički želim i da želim samo njih i ništa drugo :mrgreen:

lalah
11.12.2009., 20:19
cuckalice, parket teško ide sa podnim grijanjem
obloge onda treba preparirati i ne ide klasični estrih, svakako povećava troškove

ivana7997
11.12.2009., 21:03
ja sam takvu ljubav na prvi pogled imala s plocicama zidnim, podne su bile kompromis.

danas bas nije moj dan.

sad sam navratila u stan, zatekla dovrseno sve sto je obecano, i montiran paravan na kadi - pogresan!!!!!!!!! kriva boja, trebao je biti bijeli, a ono sivi, neki ruzni, mat. mislim, on je od stakla, okovi su metalni. i nije uopce kao u katalogu. sva sam jadna. ali vec je montiran, cekali smo ga dva mjeseca, i kaj sad :?

joooooooooooooj, zasto nisam odustala od termocommerca kad sam prvi put naletjela na neljubaznog tipa

ivancica
11.12.2009., 21:19
Vrati, i po cijenu da čekaš još 2 mjeseca. Neka majstori razmontiraju. Koliko god ti se to čini kao tlaka, ipak ćeš to gledati sljedećih X godina.

I mi smo isto vrata od tuš kade morali vraćati, jer su naručili krivi, ali nije mi žao čekanja. Ovako bih se samo žderala. Mi smo naš bili kupili u Ferotermu. Nažalost, greške se svugdje događaju, ne samo u Termocommercu, vidiš. :/

Kosjenka
11.12.2009., 21:20
Lutonjice gle stolicehttp://shop.meblo.hr/p-864-stolica-drvena-42x42x97.aspx, možda se daju prefarbat...
Meni bi baš takve kakve jesu pasale

ivana7997
11.12.2009., 21:25
Vrati, i po cijenu da čekaš još 2 mjeseca. Neka majstori razmontiraju. Koliko god ti se to čini kao tlaka, ipak ćeš to gledati sljedećih X godina.

I mi smo isto vrata od tuš kade morali vraćati, jer su naručili krivi, ali nije mi žao čekanja. Ovako bih se samo žderala. Mi smo naš bili kupili u Ferotermu. Nažalost, greške se svugdje događaju, ne samo u Termocommercu, vidiš. :/

sad sam provjerila na racunu, pise ch mat, to je valjda krom mat. bojim se da sam to trebala bolje provjeriti kod narudzbe i na nemam sad na osnovi cega se buniti :(

frajer se zove darko, radi u termocommercu u dubravi. ljubazan je i simpa, ali izbjegnite ga ako mozete, posve je smotan

ivancica
11.12.2009., 21:27

sad sam provjerila na racunu, pise ch mat, to je valjda krom mat. bojim se da sam to trebala bolje provjeriti kod narudzbe i na nemam sad na osnovi cega se buniti :(

frajer se zove darko, radi u termocommercu u dubravi. ljubazan je i simpa, ali izbjegnite ga ako mozete, posve je smotan

Ne mogu vjerovati! Baš sam ljuta sad zbog tebe, jer znam točno kako ti je. Jesi bila sama kad si naručivala? Ja bih na tvom mjestu išla kod šefa u Termoccomerc i reklamirala uslugu. Pa jel ti sad moraš znati sve skraćenice njihovih šifri kad nešto kupuješ? Uf, baš koma. :(

ivana7997
11.12.2009., 21:35
nisam, bila je mama sa mnom. obje smo mu jedno stoput rekle da hocemo bijeli, jer smo vidjele da je smotan. i pokazivale mu u katalogu.

onda je za tjedan dana nazvao da je pogrijesio i narucio paravan koji ima jednu fiksnu stijenu, a ne obje pomicne. mea culpa, rekao je, hocete li da promijenim narudzbu, ne morate dolaziti, samo cete nadoplatiti jer cijena nije ta koju ste platili. ok, hvala, rekla sam, javite kad dodje.

i eto mi sad chrom mat, koji to nije, nego je sivi. uh.

probat cu ga sutra nazvati.

Lutonjica
11.12.2009., 21:45
obloge onda treba preparirati i ne ide klasični estrih, svakako povećava troškove
mi imamo podno pod parketom
estrih je deblji nego inace, ne znam razlikuje li se po jos necemu
prodavaci parketa i polagači parketa su imali raznorazne priče o podnom grijanju i parketu, takve da su išle od ekstrema do ekstrema (tipa jedni tvrde da treba užasno tanak estrih do onih koji tvrde da treba užasno debeo, od onih koji tvrde da trebaju biti parketi malih dimenzija do onih koji tvrde da trebaju bit ogromnih...)

mi smo to dosta prostudirali, više smo se oslonili na neka strana iskustva, na neke znanstvene podloge, na vlastitu logiku, i odlučili se za ovo što jesmo, pa ćemo vidjeti :)

ivancica
11.12.2009., 21:47
nisam, bila je mama sa mnom. obje smo mu jedno stoput rekle da hocemo bijeli, jer smo vidjele da je smotan. i pokazivale mu u katalogu.

onda je za tjedan dana nazvao da je pogrijesio i narucio paravan koji ima jednu fiksnu stijenu, a ne obje pomicne. mea culpa, rekao je, hocete li da promijenim narudzbu, ne morate dolaziti, samo cete nadoplatiti jer cijena nije ta koju ste platili. ok, hvala, rekla sam, javite kad dodje.

i eto mi sad chrom mat, koji to nije, nego je sivi. uh.

probat cu ga sutra nazvati.

Sretno, i ne odustaj! :love:

lalah
11.12.2009., 23:18
mi imamo podno pod parketom
estrih je deblji nego inace, ne znam razlikuje li se po jos necemu
prodavaci parketa i polagači parketa su imali raznorazne priče o podnom grijanju i parketu, takve da su išle od ekstrema do ekstrema (tipa jedni tvrde da treba užasno tanak estrih do onih koji tvrde da treba užasno debeo, od onih koji tvrde da trebaju biti parketi malih dimenzija do onih koji tvrde da trebaju bit ogromnih...)

mi smo to dosta prostudirali, više smo se oslonili na neka strana iskustva, na neke znanstvene podloge, na vlastitu logiku, i odlučili se za ovo što jesmo, pa ćemo vidjeti :)

de onda apdejt, ja sam odustala
činilo mi se prekomplicirano

Lutonjica
12.12.2009., 00:01
dakle, estrih nam je oko 8 cm debeo i sušio se 3-4 mjeseca (cijelo ljeto i dio jeseni)
parket je klasični. hrast.
širina svih letvica je cca 7 cm, a dužina im varira od nekih 40 - 60 cm (možda ima i dužih, a možda ni ovih 7 nije točno, to ja sad odoka).
nakon postavljanja parketa, upalili smo podno grijanje na najjače i tako rasušivali mjesec dana.
onda smo tek lakirali.

podno grijanje je suvremeno, samo topla voda teče po cijevima i to je to.

parketar je maltene htio da potpišemo da nećemo njega kriviti za rupe od podnog grijanja, totalno je bio u panici. bio je uvjeren da kad dođe lakirati nakon tih mjesec dana sušenja da će parket izgledati prestrašno i neupotrebljivo :lol: te je na kraju bio šokiran da se ništa s parketom nije dogodilo :roll: nadam se da je naučio nešto novo :)

mislim, mi smo svjesni da će se kad tad desiti te "rupe" (kao i na bilo kojem parketu, samo možda malo brže) ali nam je to potpuno ok.

naša glavna preporuka: ne slušati savjete parketara i prodavača po salonima jer ćete misliti da ste u zoni sumraka

Lutonjica
12.12.2009., 00:08
btw MI SMO PRESELILI :)
ovo nam je druga noć u novoj kući

ivancica
12.12.2009., 00:12
Znamo . :) Jeste nabavili krevete ili ste još na podu? :mrgreen:

Lutonjica
12.12.2009., 00:24
više ne znam gdje sam i što napisala LOL

na podu smo još samo noćas (iako nam se strašno sviđa, ja bih tako zauvijek, krevet mi uopće ne treba ...), sutra stižu krevet, ormar, kauč, perilica suđa, štednjak i frižider (ova dva dana smo nareske i sir držali vani na prozoru, osjećala sam se kao u studentskom domu LOL)

ručali smo ćevape i pizze, koji su nekim čudom stigli već 15 minuta nakon naručivanja pa smo u pozitivnom šoku LOL

cuckalica
12.12.2009., 10:14
kod plivajućeg poda se nosiva konstrukcija nekim elastičnim materijalom odvaja od gornjeg sloja i nije vezana uz zidove, instalacije, dovratnike...

ali ne razumijem što ćeš ti sa tom informacijom?

i to sam znala :jakopametna:, iz akustike
mene ustvari zanima kad se to postavlja i zasto i da li ide ploca ispod ili sta? kuzim otprilike kako se sam pod izvodi jer (opet iz akustike, sam shvatila da to radi na principu dvostruke pregrade kao zastita od udarne buke), vidjela sam i uzivo kako to izgleda
moji su uzeli stan u antolicevoj kuci na katu od prvih vlasnika koji nisu nista mijenjali tako da nema ploce nego su grede pa me zanima da li je pp opcija samostalno ili najprije ide ploca

a podno grijanje ne namjeravamo uvodit nego sam napisala da se bambusov moze koristiti sa podnim grijanjem a jako je nervozan pa mi to djeluje kontradiktorno.

apricot
12.12.2009., 10:49
evo, da ti ja sada ne pišem, pogledaj ovo.
mislim da ćeš pronaći i dijelove svoje struke :)

http://www.webgradnja.hr/clanci/podovi-izmedu-etaza-plivajuci-pod/161/

uglavnom, međukatna konstrukcija, naravno, mogu ostati drvene grede, a međuprostor ispunjen šutom, pijeskom, stiroporom... čime već

ivana7997
12.12.2009., 10:51
zvala sam termocommerce.

tip je zbunjen, veli da ce provjeriti sto moze pa me nazvati u ponedjeljak. drzite fige.

cuckalica
12.12.2009., 10:52
hvala mucho :*

a o bambus parketu ne znas nista?
mene je odusevio sa esteteske strane. sad me ova prakticna interesira

anita_m
12.12.2009., 11:37
btw MI SMO PRESELILI :)
ovo nam je druga noć u novoj kući

:*

mi još ne, ali jedva čekam

bucka
12.12.2009., 11:40
mi bili 1.x u termocommercu u dubravi i naletili na neljubaznu prodavacicu, dok smo 2.x sve dogovorali sa jednim izuzetno ljubaznim deckom, ali nije ovaj kojeg spominjete!
ja mu cak i rekla kako je najljubazniji od svih prodavaca koje smo sreli,a on se :oops:

ivana7997
12.12.2009., 11:57
rekla sam i ja to darku, pa eto.

In love
12.12.2009., 12:30
Lutonjice, super ti je kuća.I ja bih jednu montažnu ali uvalili se mi u klasićnu gradnju i sada traje pa traje... :lol:

Kuhinja mi je super, ja isto ne volim ove moderne fensi šmensi variante, ja bih nešto ovakvo http://www.rustika-masiva.si/ a kako vidim da ste dosta do it yourself majstori možete i sami http://www.youtube.com/watch?v=MNQbM6FRoxA ( tako ćemo i mi kada dodjemo do tamo)

Sretno i veselo u novoj kući :love:

lalah
12.12.2009., 17:32
lut, zar je zbilja montaža
nisam čitala topik od početka
onda smo sestre po montažii :lol: :lol:

lalah
12.12.2009., 17:58
ah, dale ste mi opet malo poleta
ja već 4 mjeseca skoro čekam da mi wustenrot riješi 15 šugavih tisuća eura kredita
jedina akvizicija u objektu su mi skaline pa da vam ih predstavim
http://picasaweb.google.hr/ivana.mandic.m/KUCADALJE#5414378846508448178

moja je treća skalina :D

betty boop
12.12.2009., 20:06
lalah samo da ti napišem da ti je kuća divna, baš po mom guštu, mediteranska, a i žli****vi su super...
uživajte u kućici iz snova :) [/i]

Lutonjica
12.12.2009., 21:28
lut, zar je zbilja montaža
nisam čitala topik od početka
onda smo sestre po montažii :lol: :lol:

je, je, motažna je :mrgreen:

lalah
13.12.2009., 00:44
super su mi oni niski prozori kraj vrata u krugu
ja bi odma tamo ispod zidić od itonka posadila ili drvene neke škace da se može "sjediti u prozoru"

Lutonjica
13.12.2009., 01:02
ako imaš malu guzicu, može se i sad sjediti :mrgreen:
cure vole sjedit tamo. i na onima na stepenicama, ti su isto niski.

apricot
13.12.2009., 01:08
šta je, nije ti stigao krevet pa spavaš za računalom?!

ivancica
13.12.2009., 02:02
:lol:

klamarica
13.12.2009., 08:44
hvala mucho :*

a o bambus parketu ne znas nista?
mene je odusevio sa esteteske strane. sad me ova prakticna interesira

Ja imam bambus parket, sad već 8 mjeseci. Nisam ga birala, već je bio postavljen u novom stanu, ali mogu reći da sam za sada zadovoljna. Lijep je, jednostavan za održavanje, i što se čvrstoće tiče, čini mi se da je stvarno čvršći od "običnog" parket (čitaj: ne ošteti se baš svaki put kada mala zvizne nešto u pod ili odluči razmještati namještaj). Ne znam još kako "diše" budući da nam je tek prva sezona grijanja sada, ali mogu reći da mi se sve više sviđa, još kada pogledam s ekološke strane, onda sam stvarno zadovoljna...

koryanshea
13.12.2009., 11:09
I mi smo nešto "zidali" - polica za knjige:

http://picasaweb.google.com/angelek5/POLICA#5410717910031197746

ovo mi se jako sviđa :klap:

koryanshea
13.12.2009., 11:34
lut, ove stolice iz ikee ( http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/40115042 ) su mi super, vidila sam crvene u akciji i baš su ugodne, lagane. ali ih nikako ne možeš provuć kao "masivne" jer to baš nisu.

sladjanaf
13.12.2009., 15:34
lutonjice, imaš masivne hrastove stolce u furniru. no, koštaju 1100 kn komad.

u kiki imaš isto masivne po 570 kn - ali mislim da nije hrast. no nisu ni lakirani, tako da ih možeš ofarbati u crveno.

ivana7997
14.12.2009., 17:07
zvao darko, moci ce zamjena!!!!!!!

tako mi je drago sto nisam odustala i pomirila se

ivancica
14.12.2009., 17:43

Jesam ti rekla, nikad ne odustaj! Baš se veselim, skupa s tobom! :D

Lutonjica
14.12.2009., 18:22

:D

za stolce, bitno je da su drveni i da su hrast natur ili crveni.
kad bi bili masivni bilo bi super, ali nije uvjet.
MM predložio da pitamo neke stolare da nam naprave, ali nemamo pojma hoće li to biti skuplje ili jeftinije nego da kupujemo tvorničke?
znate kakve jeftine stolare?

larmama
14.12.2009., 20:31

super :)

ivana7997
14.12.2009., 21:12

Jesam ti rekla, nikad ne odustaj! Baš se veselim, skupa s tobom! :D

hvala tebi na poticaju, vec sam bila odustala kad si ti uletjela i sprijecila me

miniminia
16.12.2009., 13:36
juuuuuuuuuuupi , evo teme za mene
mi u seljenju , preseljenju, svemu i svačemu :)
i trenutno i mene najviše zanima pitanje bambusovog parketa, ne znam jel mislimo na isti, ali meni se sviđa ideja što je kažu čvrst i već lakiran

kakav je taj lak, jel blešći?

ivana7997
16.12.2009., 14:50
kod gotovog mi je parketa mana to sto je - gotov. nema vise brusenja ni lakiranja, sto ja znam, kad djeca porastu malo

daddycool
16.12.2009., 16:11
kod gotovog mi je parketa mana to sto je - gotov. nema vise brusenja ni lakiranja, sto ja znam, kad djeca porastu malo

to što je on tvornički lakiran ne sprečava te da ga nakon par godina brusiš i lakiraš ponovno

marta
16.12.2009., 16:13
Mislim da se taj bambus bas i ne da brusiti. Ipak to nije drvo nego trava. Cula sam (iz druge ruke, da se ogradim) o bambusu koji su pobrusili, pa im je onda trebao novi.

ivana7997
16.12.2009., 16:30

to što je on tvornički lakiran ne sprečava te da ga nakon par godina brusiš i lakiraš ponovno

e, to nisam znala. ali skuzila sam da je tanji od klasicnoga, pa nemas bas 'mesa' puno

lalah
16.12.2009., 18:18
ovo što je na tržištu misim da je 16 mm
meni je rečena da ga se minimalno može dvaput "šlajfat"

apricot
16.12.2009., 19:36
kako ja ljudima kažem: bit će ti dovoljno da ga lakiraš za svojega života.

osobno, bambus mi se ne sviđa, izgleda mi ko laminat :/

marta
16.12.2009., 19:38
kako ja ljudima kažem: bit će ti dovoljno da ga lakiraš za svojega života.

Osim ak ti ga majstor ne polakira metlom, pa moras pobrusiti odmah cim si ga kupio i postavio...

apricot
16.12.2009., 19:45
ok, stavljat ću i disclaimer :mrgreen:

ivana7997
18.12.2009., 16:36
vec dugo nitko nista ne pise... jel i vasi majstori imaju kolektivne godisnje?

kod nas nema novosti, glazura se susi, poslije NG ide parket. vrata smo narucili i taman ce do kraja sijecnja biti gotova. tak da valentinovo mozemo slaviti u stanu. nadam se. iako ga inace ne slavimo :mrgreen:

bucka
18.12.2009., 16:43
nama majstori nakon Bozicnih i NG praznika tek počinju i trebalio bi biti gotovi do polovice svibnja!
nadam se da ce tako i biti!

lalah
18.12.2009., 17:37
ivana koji parket

ivana7997
18.12.2009., 17:41
jasen

lalah
18.12.2009., 17:50
pošto

mama_jos_malo
18.12.2009., 20:18
Mi smo u završnoj fazi.
Balkone nećemo uspjeti sad završiti (farbanje fasade i postavljanje drvenog poda čeka proljeće, zbog vremena), no to mi sad nije ni važno. Kamen na balkone je postavljen!
Zidovi su okrečeni, kupaonske sanitarije postavljene.
Sad se čeka konačno isušivanje poda da bismo mogli staviti parket. Vlaga bila skoro 4, a treba minimalno 2. Parket stiže idućega tjedna.

Božić nećemo biti doma, ni Novu godinu al dobro veli ivana7997, Valentinovo sigurno!! Mi i prije.
Kad postavimo parket onda tek mogu naručiti ormare, jer se tad zna konačna visina poda, da ne bi bilo :roll:

Lutonjica
18.12.2009., 20:33
nas nije bilo jer smo uživali :)

život na selu (http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/album.php?aid=40950&id=1013570098&ref=nf)

ivana7997
18.12.2009., 21:19
pošto

parketar ce ga nabaviti pa ne znam tocno
s postavljanjem, brusenjem i lakiranjem cca 400 kn po kvadratu

kvadrat parketa kod galekovica je cca 260 kn

mama_jos_malo
18.12.2009., 21:21
jedino je "moj" parket kod galekovića cca 500 kn

na kraju smo uzeli kod žužića

apricot
18.12.2009., 21:35
Vlaga bila skoro 4, a treba minimalno 2. Parket stiže idućega tjedna.

mislila si "maksimalno 2"

ja ne bih ni slučajno iznad 1,7

lalah
18.12.2009., 23:14
pošto

parketar ce ga nabaviti pa ne znam tocno
s postavljanjem, brusenjem i lakiranjem cca 400 kn po kvadratu

kvadrat parketa kod galekovica je cca 260 kn

meni je pečena bukva od galekovića predobra
al je to daleko iznad moje lige

morat ću se zadovoljit sa bambusom

mama_jos_malo
19.12.2009., 13:54
Vlaga bila skoro 4, a treba minimalno 2. Parket stiže idućega tjedna.

mislila si "maksimalno 2"

ja ne bih ni slučajno iznad 1,7

da maksimalno 2 :oops:

miniminia
21.12.2009., 13:59
da se i ja dobrom viješću pridružim ovom topicu
mi naručili kuhinju :D :D , keramičar nam dolazi kroz ove blagdane, samo još se oko aparata trebamo dogovoriti

parket nam je problem, ono što nam se sviđa preskupo, bambus najjeftiniji a nije da nam nizbor 1 (a niti 9 :/ :roll: ), ali trebamo kupiti još pločice za kupaonice, vrata, platiti ogradu, :mrgreen: dušu ću ispustiti :mrgreen:
naravno da će biti žarulje par godina na stropu

Amalthea
21.12.2009., 14:33
nas nije bilo jer smo uživali :)

život na selu (http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/album.php?aid=40950&id=1013570098&ref=nf)

daj nešto javno za nas koji ne volimo FB :saint:

sirius
21.12.2009., 21:46

za stolce, bitno je da su drveni i da su hrast natur ili crveni.
kad bi bili masivni bilo bi super, ali nije uvjet.
MM predložio da pitamo neke stolare da nam naprave, ali nemamo pojma hoće li to biti skuplje ili jeftinije nego da kupujemo tvorničke?
znate kakve jeftine stolare?

Mi smo svoj stol(masivni drveni u "modernom stilu") kupili kod njih oreh (http://www.oreh.hr/).Ali više ne postoji salon u Ilici,tako da ne znam da li su propali ili samo zatvorili taj salon. :/
Inače,cijene su jako povoljne (naš je stol koštao oko 3000 kn,masivna bukva ,bez ikakvih ukrasa,razvlači se za 8 osoba).Ne daj da te slike obeshrabre,namještaj puno bolje izgleda uživo i rade zapravo po željama(.

ivana7997
22.12.2009., 00:11
Ne daj da te slike obeshrabre,namještaj puno bolje izgleda uživo i rade zapravo po željama

dobro da si to napisala, jer slike su fakat auuuu

miniminia
23.12.2009., 14:58
ne znam jeste li već pisale o tome,
ja jučer gledala parkete, i ona ideja bambus mi se nesviđa baš
hrast mi je lijep, i jasen
kakva je tvrdoća jasena?

marta
23.12.2009., 15:28
Dakleman, u jednom napadaju ludila sam ofarbama dio hodnika Dulux bojom kodnog imena FruitFool. Budala - ko sto i ime kaze. Zapravo, bilo bi ok da sam izbrala dobru jacinu boje - a nisam. Ko mi udje u kucu dobije odma u glavu tu zelenu. Da sam pogodila valer, savrseno bi se slagala s ostatkom hodnika koji je pastelno plave boje.

Jel tko isao preko intenzivnog duluxa obicnom bijelom? Kakvi su rezultati? Sad imam novi napadaj ludila, pa bih htjela preci bijelom preko zelene, ali da se vide potezi kista (mozda da uzmem metlu? :aparatic: ). A onaj plavi ostatak bih vjerojatno isto skroz zabijelila. Ne metlom, nego zaozbiljno.

Kad vec ne mogu nastavit kucu adaptirat onda bar da ovo odmaraliste dovedem u red (makar je i to utopija)...

ivana7997
23.12.2009., 15:38
ja sam imala komadic zida u dnevnoj obojen duluxovom narancastom, intenzivnom. sad je sve bijelo, a boju nisu skidali. dakle - moze. ali mogu pitati majstore jesu li ipak nesto poduzeli prije

e da, sjecam se da sam ja bojala u bijelo zid koji je bio plavi tako sto sam prvo stavila ono neko sredstvo za impregnaciju, da ne pije. pa onda bijelo. dvije ruke bijele su pokrile bez beda.

marta
23.12.2009., 15:41
Al ja ne zelim da pokrije. Pokrivanje sam vec prije savladala. Mene zanima jel moguce pofarbati preko bijelom, da se nazire zelena, ali da ne izgleda ko da su se djeca igrala.

apricot
23.12.2009., 15:55
ja sam to radila spužvom za pranje auta
pogledaj ovaj zid iza zrina
http://picasaweb.google.hr/apricot.roda/Zid#5418428735623338610

e sad...
ja sam htjela intenzivniju boju pa sam spužvu solidno umočila u plavu boju (isod je bio bijeli premaz)
ti možeš dobro ocijediti, pa ćeš imati veću razliku

ili, pogledaj ovu "metodu": tu se valjak za ličenje omota običnom najlonskom vrećom. meni je efekt odličan:

http://picasaweb.google.hr/apricot.roda/Zid#5418429578008843858

marta
23.12.2009., 16:01
Od Zrina :heart: se ne mogu na pozadinu koncentrirati. To si namjerno jel da?

Ono drugo mi daje nadu. Ne bih to radila tako, nego doista zelim raditi kistom okomito, tako da se vide potezi. Dovoljno los kist cu sigurno bez problema naci, al stvano pomisljam da kupim jednu metlicu pa da probam s njom... Sta mislis o tome?

apricot
23.12.2009., 16:20
može metlicom
samo pazi na gornji rub; dovoljno široko oblijepi pik tralu po stropu
moraš prvo negdje probati jer metlica neće upijati boju nego će ostavljati trag onoliko dugo koliko će biti vidljive boje na njoj
možda bi bolje išlo s onom sintetičkom, najlonskom

marta
23.12.2009., 16:22
I mislila sam na onu sinteticku koja izgleda ko kist, znas one manje, za stol pomesti od mrvica :roll:

jadro
23.12.2009., 16:23
OT

Zrin :heart:

apricot
23.12.2009., 16:25
I mislila sam na onu sinteticku koja izgleda ko kist, znas one manje, za stol pomesti od mrvica :roll:

možeš, ali nemoj da bude premekana, da ti se ne savija previše
neće ti biti lako, ali možeš ti to.
i bit će super!

marta
23.12.2009., 16:29
Zasto mislis da mi nece biti lako, odnosno sto ce biti tesko? Zelim znati unaprijed.

apricot
23.12.2009., 16:49
trebat će podjednako kontrolirati udaljenost četke od zida i pritisak (ako ti je stalo da bude ravnomjerna šara)
trebat će paziti na prijelaze (tamo gdje završava jedan potez i započinje drugi)
trebat će paziti da ne kaplje sa četkice i ne ostavlja jači nanos boje no što si planirala...

probaj na nekom komadiću zida

bucka
23.12.2009., 17:59
daddy danas kupio "novu" casavivu i listajući naišla na ovo
http://www.riflessisrl.it/main1.htm
mali stol koji se razvuce u stol za 4 ili 8!

i ovo

http://www.bassetti.com

Lutonjica
23.12.2009., 20:31
nama je danas stigao stol :D
rekli su nam za 35 dana, a stigao za 14 :D
genijalan je

čim ga pofotkam, stavim slike

Lutonjica
23.12.2009., 21:16
pofotkala
nisam baš zadovoljna, fotke ga ne dočaravaju baš vjerno, ali ajde...

stol 1 (http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs167.snc3/19479_1277520690803_1013570098_869501_189714_n.jpg )
stol 2 (http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs167.snc3/19479_1277520730804_1013570098_869502_8037267_n.jp g)
stol 3 (http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs167.snc3/19479_1277520770805_1013570098_869503_5403272_n.jp g)
zara vs noga od stola (http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs187.snc3/19479_1277520850807_1013570098_869505_2560147_n.jp g)
stol i bor :) (http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs187.snc3/19479_1277520810806_1013570098_869504_1458962_n.jp g)

Lutonjica
23.12.2009., 21:18
stolice još nismo ni počeli tražiti...

Ninči
23.12.2009., 21:20
Mi još uvijek nismo uselili u kuću. :(

Sad smo pomaknuli datum preseljenja na "između Božića i Nove Godine" :roll: Baš ćemo i to vidjeti!

Zeznulo nas je puno toga....ovo vrijeme jer nismo mogli stavljati cijevi za vodu i kanalizaciju u zemlju kad je snijeg. Hajde dobro, snijeg je bar prošao. Samo da ne dočekamo sljedeći snijeg :/

Laminat postavimo u jednom danu, tako da to nije ono što nas je spriječilo, ali i to je posao koji trebamo još napraviti. Sanitarije isto nisu postavljenje, ali to isto bezveze razvlačimo jer "se može i kupiti i postaviti u jednom danu" :roll:

Unutrašnja vrata čekamo već par mjeseci i već smo lagano ludi! :x Po novom će stići iza N.Godine. A mi smo odlučili useliti bez vrata :mrgreen: Bit će mi jedino malo neugodno ako nam netko dođe pa poželi otići na wc :lol:
Kuhinja će isto biti gotova tek iza N.G., ali odlučili smo da i bez nje možemo do tada.

Dobro pa ćemo zidove imati kad uselimo :mrgreen:

dmagi10
23.12.2009., 22:30
Lutonjice, stol vam je prekrasan. Kolko ste ga platili?

Lutonjica
23.12.2009., 23:11
4400 kn stol i još smo kupili dodatak za produženje za 800 kn
na slikama je bez tog dodatka, produženje će nam trebati jedino na nekim masovnim obiteljskim ručkovima za nekih 10 godina LOL

krampi
24.12.2009., 00:27
Dragi i ja smo slučajno u vrtiću vidjeli neke super stolčeke. Tete su nam se raspitale i dobili mi informacije. Donjeli su nam stolice za naša dva anđela (ili vraga kako im se da :-) doma. Mislim da smo tri platili 550 Kn. Super su stolci za klince.. evo vam sajt www.slogica.com.hr. Nagovorila sam hrpu frendova da ih kupe i svi su mi još frendovi :-). Inaće tražim neke odgovore o laringitisu ali da podjelim sa vama.

Lutonjica
24.12.2009., 00:31
ha ha mi u uredu sjedimo na slogicama.
meni nisu ništa posebno, nisu mi ništa udobnije ili posebnije od drugih stolica, a plastične su.
u kući ipak želim drvo :)

apricot
24.12.2009., 08:44
lut, stol je MRAK!

larmama
29.12.2009., 10:21
lutonjice, prekrasan ti je stol.
a da prijavim i ja preseljenje :) . jeste da je dugo trajalo no trebalo je docekati mecavu i najhladnije dane u zadnjih 15 godina 8) .

Lutonjica
29.12.2009., 10:50
jeste da je dugo trajalo no trebalo je docekati mecavu i najhladnije dane u zadnjih 15 godina
LOL
to smo i mi rekli

uživajte :)

bucka
29.12.2009., 11:01
lutonjice, prekrasan ti je stol.
a da prijavim i ja preseljenje :) . jeste da je dugo trajalo no trebalo je docekati mecavu i najhladnije dane u zadnjih 15 godina 8) .
:D uzivajte!

larmama
29.12.2009., 11:34
na dan selidbe načistili smo se snijega em ispred stare zgrade em ispred nove, u novoj susjeda iz prizemlja izvirila na balkon da vidi tko je tako vrijedan da već čisti snijeg :saint:
a koliko sam vidjela tokom dana ni ni novi susjedi nisu baš orni za čišćenje snijega :no:

bucka
29.12.2009., 11:44
lutonjice, stol je predobar!!
jos da nađete isto tako dobre stolice!
mi zapeli na izboru plocica!
parketi naruceni malo prerano, uskoro stizu i onda ce par mjeseci stajati u megakopovom skladistu! :/ (nadam se da ce biti sve ok)

Mišić Pišić
29.12.2009., 14:19
Drage cure i dečki (ako ste tu) jako puno dobrih ideja i savjeta sam dobila od vas. Ipak imam jednu dilemu, mi se na proljeće spremamo na avanturu zvanu adaptacija starog stana.

U stanu je potrebno srušiti jedan zid, ali je zato potrebno uvesti centralno, klimatizaciju, promijeniti dio vanjske i unuratnju stolariju i još 100 čuda, pa me zanima da li netko ima iskustva (nadam se dobra) s nekom osobom ili firmom koja se bavi takvim kompletnim adaptacijama i da li oni već imaju avoje arhitekte kojinam mogu pomoći i oko nekih dilema za uređenje i u funkcionlanom i u estetskom smislu...

Puno puno hvala...

mama_jos_malo
29.12.2009., 15:21
Mišić Pišić šaljem pp

bucka
29.12.2009., 15:50
mjm, pričekaj da budu gotovi kod nas! :mrgreen:

ovca_i_janjad
29.12.2009., 16:00
Ispričavam se ako ste o tome već pisale, ali ne uspijevam naći što mi treba.

Dakle, na katu kuće, kojeg smo ostavili otvorenim, sada pregrađujemo jedan zid i dobit ćemo prostor za dječju sobu. Prostor je veliki, cca 20 kvadrata, nije posve pravilan jer je kuća na terenu kakvom je, zid je ukošen. Soba ima jedan krovni i jedan obični, malo povišen prozor. Na podu je drvo (ne parket nego daske) lakiran u orah, vrata su crvena, okvir od vrata zelen, klupčice i prozor zelen, zavjesa lanena (bijela).

Trebala bi mi dva kreveta, recimo dva noćna ormarića, nekakvu stelažu za igračke ćemo napraviti u dnu sobe gdje je kroz ukošen, te jedan veći stol sa dvije ili tri stolice jer Neva pola dana provede crtajući. Voljela bih da je to isto nekakvo orahasto, ali ne znam da li da im uzimamo jednostavno jedan francuski ležaj i da nastave zajedno spavati kao što sada spavaju (ja se ubacim kad počne kenjkanje). Tako mogu spavati zajedno, a možemo se i mi ubacivati. Imaju 2 g. i 4 g., ne vjerujem da bi uživale spavati svaka u svom krevetu. Ili da im kupimo dva odvojena kreveta tipa Ikea Mammut (roza, naravno :roll:) i tako si skratimo muke.

Kako ima dosta prostora u kući nije mi važno da krevet ima donju ladicu za posteljinu i slično (imamo garderobu kao zasebnu prostoriju), možda jedan manji ormar.

Imate li kakvu ideju?

:)

Mišić Pišić
29.12.2009., 16:16
Mene kod Ikee Mammut odbija to što su od plastike. Mi smo uzeli kod njih krevet, http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S39858939 naš je samo crven...

nama je bila bitna dimenzija, pa nismo imali puno izbora...

bucka
29.12.2009., 16:31
Imate li kakvu ideju? :)
ja imam ideju da ti netko od majstora dođe doma, izvidi situaciju i napravi sve po mjeri!
npr. www.rimex.hr (mi smo vrata kod njih, a mislim da ćemo i ormare)

ovca_i_janjad
29.12.2009., 18:45
Mene kod Ikee Mammut odbija to što su od plastike. Mi smo uzeli kod njih krevet, http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S39858939 naš je samo crven...

nama je bila bitna dimenzija, pa nismo imali puno izbora...

Ako su od plastike - odustajem odmah! :/

mama_jos_malo
29.12.2009., 18:56
Stolić za crtanje mi imamo ovaj, svakako preporučujem.
http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/childrens_ikea/17670/

mama_jos_malo
29.12.2009., 18:56
Stolić za crtanje mi imamo ovaj, svakako preporučujem.
http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/childrens_ikea/17670/

SVALA

Mišić Pišić
30.12.2009., 10:28
I mi imamo Mammut stol i stolice i to mi je super, ali ipak nisam za plastični krevet...

ivana7997
30.12.2009., 16:58
SVALA stolic i stolice imamo i mi. uskoro cemo ga prodavati, ako koga bude zanimalo...

danas planiram pretapecirati stolice. stare su i jos uvijek lijepe, ali su tapecirane platnom, i to bas mami na prolijevanje i prljanje. pa sam kupila bijeli skaj i novu spuzvu, i bacam se na posao. slikat cu prije i poslije pa staviti ako budem zadovoljna rezultatom.

bucka
31.12.2009., 00:09
mi bili danas u malom dučanu sa pločicama na pocetku Đ. Deželića i oduševili se nekim!
oni drže dado ceramica !
www.dadoceramica.it

mama_jos_malo
31.12.2009., 18:46
Naš stan će biti posve bijeli, ali slijedeće što budem radila i gradila bit će šareno

bucka
04.01.2010., 14:32
mi jučer išli na papir staviti što još moramo kupiti za novi stan!
ima toga brdo!
kuhinja, ormari, kreveti, pecnica, suđerica, sudoper, frizider, veš mašina, sušilica, stol, stolice, trosjed, dvosjed, police za knjige, rasvjeta, Tv, par tepiha...

apricot
04.01.2010., 14:44
hoćeš reći, nemate ništa! :mrgreen:

Mišić Pišić
04.01.2010., 14:48
Jao... ja sam prema troškovniku jedne jako drage Rode napravila grubu projekciju troškova koji nas očekuju + naravno oprema stana i lagano mi se zavrtilo u glavi... Sada čekamo procjenu vještaka (moramo otkupiti 50% stana, a 50% je nasljedio mm) i onda projcjenu troškova, pa ćemo odlučiti što dalje...

bucka
04.01.2010., 15:19
hoćeš reći, nemate ništa! :mrgreen:
da!
sirotinja teška! :lol:

bucka
04.01.2010., 15:51
majstori vrlo skoro počinju sa radovima u našem stanu, pa bih sad trebala smisliti neku obavijest stanarima, a tako mi se ne da! :oops:

ivana7997
04.01.2010., 15:58
koliko ima stanara? a da im ubacis u sanducice pisamce?

apricot
04.01.2010., 15:59
Poštovani stanari,

obavještavamo vas da će se od tog i tog 2010. do daljnjega, u stanu tom i tom na tom i tom katu, izvoditi građevinski radovi zbog potpune adaptacije stana.
Unaprijed se ispričavamo na možebitnim neugodnostima koje bi vam to moglo prouzročiri (buka, prašina).
Obavezujemo se da ćemo se truditi stubište održavati čistim tijekom trajanja radova, te da ćemo po završetku sve dovesti u zatečeno stanje.

Unaprijed zahvaljujemo, bucka i daddy

bucka
04.01.2010., 16:18
Izgledaok, ali ja sam pravnik, pa moram malo zakomplicirati! :mrgreen:
npr. da li je uobičajeno staviti broj mob-a od nekog od nas (ili oboje) u slučaju nekog problema (ne daj Bože)??

Juroslav
04.01.2010., 16:23
ja broj moba ne bih stavljal da se ne nađe neki malo "pacijentskiji" susjed pa vas počne zivkati za sve i sva
ako bude nekaj da vas zbilja trebaju, napišite da ste u stanu svaki (radni) dan od-tad-do-tad
ili još bolje da je arhitektica u stanu svaki radni dan od-dat-do-tad :mrgreen:

ali zato obavezno morate potpisati ovak kak je Apri napisala :mrgreen:

apricot
04.01.2010., 16:32
(anchie je pacifistica, nema nijednog mlatećeg smajlija)

bucka, nemoj stavljati svoj broj: za sve primjedbe će se sigurno žaliti majstorima koji će vam prenositi poruke.
osim toga, mogu ubaciti i poruku u sandučić.
ostavljanje broja je prilično nezahvalno.

bucka
04.01.2010., 16:35
ok!
vjerujem iskusnijim od sebe!

Juroslav
04.01.2010., 16:37
(anchie je pacifistica, nema nijednog mlatećeg smajlija)

a niti onih s motorkama, hvala Bogu :mrgreen:
:*

ivana7997
04.01.2010., 17:08
znate li gdje bih mogla naci ovakvu radnu plohu kuhinjsku?

http://www.kuhinje-mesaric.com/fotke/o-nama-detalj.jpg

ja bih malo svjetliju, zapravo. nastaje navodno spajanjem sperploca pa okomitim rezanjem, ako me kuzite. lijepa je sa sitnim prugama.

bucka
04.01.2010., 18:51
bas je lijepa!

Lutonjica
04.01.2010., 20:35

ja bih malo svjetliju, zapravo. nastaje navodno spajanjem sperploca pa okomitim rezanjem, ako me kuzite. lijepa je sa sitnim prugama.
u KIKI ih ima dosta na tu temu.
i meni se jako sviđa, čak smo tamo radili jednu ponudu s cijelom kuhinjom u tom stilu (dok smo još mislili da ćemo imati para za kuhinju...)

anita_m
04.01.2010., 21:06
mi smo u fazi izrade i postavljanja drvenih podova: za spavaće sobe - gornji kat uzeli laminat, a dolje - u radnoj i dnevnoj sobi bi postavili parket u home made izvedbi

lutonjice, kakvi su vam podovi ? fale mi one vaše slike s fejsa :oops:

Lutonjica
04.01.2010., 22:00
mi imamo hrastov parket u svim sobama.

gledali smo u jednoj fazi laminate, ali to jednostavno nije za nas.

babyiris
05.01.2010., 02:46
Hm. Zanimljiv topic.

Mi smo još daleko od biranja stolica. Tek je sve pod krovom.

U ove se zimske dane bavim samo idejama. Svojedobno sam zapela za zidane kuhinje pa se ohladila. Što mislite o njima?

ivana7997
05.01.2010., 12:53
ja sam kupila veci dio kuhinjskih elemenata, ali jos cekaju neraspakirani jer nemam staklo. o tome jos dvojim :/

potrebna mi je velika povrsina, zapravo. normalno staklo je u toj kolicini preskupo. za lacobel se bojim da necu pogoditi dobru boju, ili da nece podnijeti temperaturu kuhanja.

vidjela sam da iverpan prodaje lacobel, pa moram otici provjeriti mozemo li to ikako sami montirati, u slucaju da oni izrezu tocne mjere koje nam trebaju.

upornamama
05.01.2010., 13:34
Imate li kakvu ideju? :)
ja imam ideju da ti netko od majstora dođe doma, izvidi situaciju i napravi sve po mjeri!
npr. www.rimex.hr (mi smo vrata kod njih, a mislim da ćemo i ormare)

Znaš li otprilike koliko bi koštao njihov ormar (nešto poput slike 64), za dimenzije 250 x 200mm?

Obavijest stanarima smo mi pisali točno ovako kako kaže Apri, bez broja mobitela, nisu se uopće žalili, a kod nas je adaptacija trajala 6 mjeseci uz priličnu buku.

bucka
05.01.2010., 14:48
nemam pojma!
najbolje im je poslat mail ili fax i trazit ponudu!
nama su se hvalili jako prihvatljivim cijenama!

bucka
05.01.2010., 14:59
prijateljici su prakticki sve u stanu radili ljudi iz ove firme i ona je jako zadovoljna!
http://www.conformo-interijeri.hr/kontakt.php

upornamama
05.01.2010., 16:45
Sad sam tek skužila da sam napisala mjeru u mm! :lol:

Enivej, na ovom linku što si prikačila može se dobiti okvirni izračun za ormar (meni je izašlo 7300kn :/ ).

anita_m
05.01.2010., 20:41
zbog čega može puknuti zid?

jedva vidljiva nit - ali se vidi - na vanjskom zidu kuhinje? poprečno

se da sanirati?

bucka
05.01.2010., 21:07
nama se na dosta mjesta vide sitne crtice(pukotine) na zidu!
ne znam tocno zasto! :/
btw. bili danas u keratermu u subicevoj!
imaju dosta dobar izbor!
mi se zapiknuli za neke marazzi pločice!

anita_m
05.01.2010., 21:18
a one dado?

na linku su predivne, ali mi smo postavili pločice, a sve bolje varijante morat će čekat neka bolja vremena (ili da dobijem na lotu)

neznam da li nije stvar u preuskom temelju :?
vanjski zidovi su nam sendvič: od izvana cigla 20cm, 5 cm stiropor i iznutra puna cigla, a širina temelja je 30cm, ploča je armirani betom, pa mi tu teorija pada u vodu ili?

ivana7997
05.01.2010., 21:28
bili danas u keratermu u subicevoj!
imaju dosta dobar izbor!
mi se zapiknuli za neke marazzi pločice!

tamo sam ja kupila stosta, medju ostalim i marazzi plocice.
dobila sam 25 posto popusta, a slutim da sam mogla i vise. pa kad se odlucis, ne brzaj, vidi koliko ce ti spustiti.
jako su mi simpaticni i ljubazni i bas mi je zao sto npr ne prodaju i kuhinjske radne ploce :mrgreen:

mogu ti pp-ati s kojim sam prodavacima pregovarala

ivana7997
05.01.2010., 21:30
ja sam pak bila u iverpanu, i nasla lacobel po zanimljivim cijenama. rezu kako zelimo, buse rupe za uticnice itd. samo moram naci nekoga tko ce mi to zalijepiti. :/

anita_m
05.01.2010., 21:34
lacobel lijepiš na silikon ili se šarafi u zid?

kakav si izabrala?

marta
05.01.2010., 21:36
konacno, nakon 10 godina zivota s drvenarijom na plafonu obojanom u yebeni mahagonij, konacno sam pocela to farbati u bijelo. u jednom sam trenutku bila izgubila volju i zelju da sredim ovo "odmaraliste U....." kako ga zove jedna moja frendica i rijesim se nekih genijalnih poteza mog svekra, ali volja mi se vratila. tralalalala, protjerat cu ja mahagonij iz ovog stana. potrajat ce, jer je spomenuti gospodin imao poprilicno viska sadolin laka svojevremeno, ali rijesit cu se tog, ne zvala se ja marta.

inace, zavidim vama koji uredjujete nove stanove i kuce... nasa kuca ce pricekati bolja vremena.

ivana7997
05.01.2010., 21:39
lacobel lijepiš na silikon ili se šarafi u zid?

kakav si izabrala?

zapravo nisam konacno izabrala, ali mislim da cu satinirano staklo, ili bijeli lacobel. lijepit cu jer nemam gornjih elemenata pa ne zelim vidljive vijke.

bucka
05.01.2010., 23:03
a one dado?
one koje su nam se najviše svidjele se više ne proizvode!! :/

uporna
06.01.2010., 23:59
konacno, nakon 10 godina zivota s drvenarijom na plafonu obojanom u yebeni mahagonij, konacno sam pocela to farbati u bijelo. u jednom sam trenutku bila izgubila volju i zelju da sredim ovo "odmaraliste U....." kako ga zove jedna moja frendica i rijesim se nekih genijalnih poteza mog svekra, ali volja mi se vratila. tralalalala, protjerat cu ja mahagonij iz ovog stana. potrajat ce, jer je spomenuti gospodin imao poprilicno viska sadolin laka svojevremeno, ali rijesit cu se tog, ne zvala se ja marta.

inace, zavidim vama koji uredjujete nove stanove i kuce... nasa kuca ce pricekati bolja vremena.

Ista situacija bila i kod nas i to ne samo na plafonu već i dobar dio zidova, a potkrovlje i mahagonij :roll:
Od ovog proljeća smo bez i jedne letvice u mahagonij boji (samo nam je jedna soba u lamperiji kosina ali svijetloj - a jednog dana će i ona letiti van).
Mi nismo ostavili ništa bijelo već smo se poigrali sa dulux bojama i oduševljeni smo rezultatom.

ivana7997
08.01.2010., 15:11
eh... pita me frend neki dan jesmo li vise gotovi s adaptacijom. jok, kazem.

i veli on da je u slicnoj situaciji dosao do zakljucka da vrijeme i trosak koje ti ponudi izvodjac pomnozis sa dva i dodjes na realno. tako nekako i jest.
vecina majstora na kolektivnom godisnjem. 'odmah nakon nove godine' vrlo je sirok pojam :roll:

bucka
08.01.2010., 15:45
naši počinju sa radovima u pon! :D

apricot
08.01.2010., 15:55
zna li netko gdje mogu nabaviti pločice
20x20
bijele i u 4 dodatne boje
da je cijena - smiješna (cca 60 kuna)

prije mi je II klasa pločica Vogue bila idealna u toj kategoriji, ali ne znam gdje se više u Zagrebu mogu pronaći

pa ako netko zna...

(čak pristajem i na KIO; znam da više ne rade, ali ako gdje ima kakvih ostataka)

ivana7997
08.01.2010., 16:01
za bijele sam cula u keratermu kad se neki tip raspitivao, bilo je i 10x10 i 20x20, i mat i sjajne, ali ne znam za dodatne boje. i cijena je odgovarala tome sto trazis

ivy
08.01.2010., 16:16
pitanje - kupila sam jučer lijepu smeđu boju za sobu koja mi nije toliko bitna. problem je u tome što je bila smiješno jeftina iliti pet puta jeftinija od boje koju mi je nudio zamiješati prodavač
što mi se najgore može dogoditi? :)

evo, pokušavam naći ime firme na kanti pa mi ne uspijeva :mrgreen: :plavuša:

ivancica
08.01.2010., 19:00

Blago vama!!!!

ivana7997
10.01.2010., 10:40

super! sretno i javljaj nam kako ide.

ja sam jucer bila u stanu, farbala one stolice kojima sam tapecirala sjedista, sad sukao posve nove.
danas idem slagti ikeinu kuhinju, sama. jucer sam probala i odusevila se uputama i jednostavnoscu. obozavam ikeu!

bleeda
10.01.2010., 18:45
zna li netko gdje mogu nabaviti pločice
20x20
bijele i u 4 dodatne boje
da je cijena - smiješna (cca 60 kuna)

prije mi je II klasa pločica Vogue bila idealna u toj kategoriji, ali ne znam gdje se više u Zagrebu mogu pronaći

pa ako netko zna...

(čak pristajem i na KIO; znam da više ne rade, ali ako gdje ima kakvih ostataka)

možda da pokušaš u ND Kreivi - tamo sam nešto vidjela jesenas ali nisam obraćala pažnju na cijene iako su bile izložene u dijelu dućana gdje su sve pločice od 49 do 89 kn/m2

mama_jos_malo
10.01.2010., 20:08
Mi očekujemo polaganje parketa.
Svaki dan idemo u stan svi 4 :heart: i pijemo kavu (to go ;) ) i divimo se kako će nam biti lijepo.

Maya_78
11.01.2010., 01:17

super! sretno i javljaj nam kako ide.

ja sam jucer bila u stanu, farbala one stolice kojima sam tapecirala sjedista, sad sukao posve nove.
danas idem slagti ikeinu kuhinju, sama. jucer sam probala i odusevila se uputama i jednostavnoscu. obozavam ikeu!

javi kakva ispadne kuhinja, koju si uzela?
slike?
i ja sam trenutno na toj ideji...

ivana7997
11.01.2010., 16:19
jos sam daleko, tek sam pocela... bijela je kuhinja, sjajna. jako lijepa.

nego imam pitanje za iskusne staklarke: moze li ste staklo u kuhinji montirati nakon montaze kuhinje? nemam gornjih elemenata, samo donje. staklu ne bi nis smetalo, mislim. samo staklarima :mrgreen:

larmama
11.01.2010., 16:22
ivana, staklo se montira nakon montaže kuhinje :bye:

ivana7997
11.01.2010., 16:25
ooooo, pa to je super

Angie75
12.01.2010., 09:39
Mi ga još čekamo :x
a naručeno 3. 12.
Malo smo i mi krivi jer smo mijenjali neke dimenzije, ali svejedno.

Što je najgore, nije bilo pistacij zelene koju sam željala pa sam izabrala nešto slično, ali tko zna kako će to na kraju izgledati, ipak ton karta nije isto što i staklo. Kuhinja je bijela. Zid sam, naravno, već zašpricala, ali planiram pošmirglati prije stavljanja stakla.

bucka
12.01.2010., 09:40
majstorima jučer bio 1. dan!
razrušili sve što se razrušit dalo!! :mrgreen:

ivana7997
12.01.2010., 13:46
Mi ga još čekamo :x
a naručeno 3. 12.
Malo smo i mi krivi jer smo mijenjali neke dimenzije, ali svejedno.

Što je najgore, nije bilo pistacij zelene koju sam željala pa sam izabrala nešto slično, ali tko zna kako će to na kraju izgledati, ipak ton karta nije isto što i staklo. Kuhinja je bijela. Zid sam, naravno, već zašpricala, ali planiram pošmirglati prije stavljanja stakla.

ja sam htjela pistacija zelenu. odustala sam, hocu obicno, prozirno staklo. ali to nakon montaze kuhinje, naucila sam jucer :mrgreen:

dakle kad zavrsim sa sklapanjem elemenata zovem majstora koji ce sve to posloziti i staviti radnu plocu, pa onda staklo. zurim, ali ne stignem bas, a morala bih do 1. veljace biti gotova jer on poslije nece moci do kraja veljace.

bucka, sretno! fotkaj razvaline, bit ce ti super poslije

ivana7997
12.01.2010., 13:46
a koju si firmu na kraju uzela? ti si me bila pitala za majstore? jesi moje ili ne?

bucka
12.01.2010., 13:49
a koju si firmu na kraju uzela? ti si me bila pitala za majstore? jesi moje ili ne?
uzeli "druge" majstore i za sad smo zadovoljni! :lol:

bucka
12.01.2010., 14:03
gdje bi mogli ići izabrati neki lijepi i kvalitetan trosjed, dvosjed i fotelju?
kika, solidum, meblo, natuzzi...
ima još što zanimljivo??

Maya_78
12.01.2010., 14:54
ivana, da li je Solar (=bez ručkica) ili Abstract (sjajna, s nekim ručkicama)?

ivana7997
12.01.2010., 14:57
abstract. solar mislim da nije sjajna. a i odustala sam od nemanja ruckica

spajalica
12.01.2010., 15:13
mi bi kupili novi stan, a znam da je nova kuhinja nosi i neke ne male troskove (bar je tako prije bilo a vjerujem da se nista nije ni danas promijenilo), pa da li menko moze reci koliko dodje metar kuhinje bez aparata. okvirno i zanima me vise manje za sve vrste. da cisto ostavimo nesto novaca sa strane, jer se sjecam zivota i bez kuhinje, a mislim da ne bi htjela da mi kupaona bude i za prenje sudja :lol: .

apricot
12.01.2010., 15:16
je li ti dovoljan raspon od 1000 do 5000 kuna po metru dužnom? :P

spajalica
12.01.2010., 15:17
nasla odgovor na nova kuhinja, ko mi kriv kad ne citam, dakle kao sto neko rece kostaju ko mali auto. mozda ao se preselim blizu posla prodam svoj za kuhinju :lol:

ivana7997
12.01.2010., 15:17
'metar kuhinje' ti ne znaci bas nista. je li ormaric s vratima ili su ladice, kakav je okov, kakve su fronte, koja radna ploha, sve ti to drasticno mijenja cijenu.

spajalica
12.01.2010., 15:22
ma znam vec sam uredjivala jednu kuhinju u malom stanu, i sjecam se dodatka od ruckica koji bi dizao cijenu. uglavnom ne bi bilo lose ostaviti oko 30000 tisuca, pa onda lako potrosim na nesto drugo ako ista ostane.

Mišić Pišić
12.01.2010., 17:22
Kad je trosjed ili bilo što za sjedenje u dnevnom boravku u pitanju glasam za Natuzzi - dizajn odličan, kvaliteta kože - vrhunksa, jedino što je i cijena takva, ali mi imamo jedan već 6 godina, bež boje i do danas je isti i ni za što ga ne bih mijenjala...

Mišić Pišić
12.01.2010., 17:30
Kad je trosjed ili bilo što za sjedenje u dnevnom boravku u pitanju glasam za Natuzzi - dizajn odličan, kvaliteta kože - vrhunksa, jedino što je i cijena takva, ali mi imamo jedan već 6 godina, bež boje i do danas je isti i ni za što ga ne bih mijenjala...

ivana7997
12.01.2010., 18:17
natuzzi u ovo doba ima obicno popuste, isplati se pogledati jer su znatni

spajalica
13.01.2010., 09:13
je li ti dovoljan raspon od 1000 do 5000 kuna po metru dužnom? :P
pa je jer znam da necu platiti 1000, a mogla bi se potruditi da ne platim 5000 :mrgreen: i da, trazila sam takav podatak :love:

marta
13.01.2010., 09:34
Apricot, kkoliko bi odoka kostalo renoviranje kupatila, konkretno, postavljanje zidnih i podnih plocica i novih sanitarija koje ukljucuju zahodsku skoljku, umivaonik i tus kadu s kabinom? Dimenzije kupaonice 2.4X1.8 m.

apricot
13.01.2010., 09:52
Apricot, kkoliko bi odoka kostalo renoviranje kupatila, konkretno, postavljanje zidnih i podnih plocica i novih sanitarija koje ukljucuju zahodsku skoljku, umivaonik i tus kadu s kabinom? Dimenzije kupaonice 2.4X1.8 m.

zajedno sa skidanjem postojećih?

ovako:
ako bi išla na skroz ekonomsku cijenu, Laufen (odličan njemački proizvođač) ti ima liniju Jika, solidnu dizajnom, a cijena - smiješna.
Tipa, umivaonik 300 kuna i školjka 300 kuna (plus daska koja je stotinjak).

neka srednja cijena bi bila recimo oko 1200 kuna, ali za taj novac stvarno možeš imati odličan dizajn i kvalitetu.

tuš kabina... ovisi o mnogočemu, ali za 2000 kuna kupiš nešto totalno prihvatljivo.
pločice... recimo da je 100 kuna nekakva dobra pločica (ima ih dobrih i od 50, ali onda baš i ne možeš birati preveliku ljepotu)
tebi treba 4,5 m2 podnih i oko 21 m2 zidnih (ako stavljaš pločice do stropa)
to je ukupno oko 2500 kuna samo za pločice, plus postavljanje oko 80 kuna (to je neka prosječna cijena)...

ako treba otući stare, to je oko 50 kuna po kvadratu poda i oko 80 kuna po kvadratu zida (znači, cca 200 kuna za pod i cca 1600 kuna za zid).

pa sad sve to zbroji.

napominjem da su cijene radova iz troškovnika objekta koji upravo radim, znači, zagrebačke cijene jedne prosječno skupe građevinske firme.

još na to treba dodati pipe kojih imaš od 400 kuna na više. (zajedno sa opremom)

marta
13.01.2010., 09:56
Ne zajedno. Samo ono sto sam navela.

marta
13.01.2010., 09:57
Zapravo si napisala sve sto me zanima. Di ima za kupiti tog Svabe?

marta
13.01.2010., 09:58
Hvala. :*

apricot
13.01.2010., 10:12
kod nas u ferotermu

daddycool
13.01.2010., 10:21
.......... plus postavljanje oko 80 kuna (to je neka prosječna cijena)...

ako treba otući stare, to je oko 50 kuna po kvadratu poda i oko 80 kuna po kvadratu zida (znači, cca 200 kuna za pod i cca 1600 kuna za zid).

pa sad sve to zbroji.

napominjem da su cijene radova iz troškovnika objekta koji upravo radim, znači, zagrebačke cijene jedne prosječno skupe građevinske firme.

bilo bi mi lakše da nisi napisala ove cijene :mrgreen:

marta
13.01.2010., 10:23
Wooow, to ondak ima cak i ovoj mojoj zabiti. Fala, fala....
Idem kombinirati.

apricot
13.01.2010., 10:26
.......... plus postavljanje oko 80 kuna (to je neka prosječna cijena)...

pa sad sve to zbroji.

bilo bi mi lakše da nisi napisala ove cijene :mrgreen:

ali to je objekt od 1000 i kusur kvadrata, to se ne može uspoređivati.
investicija je preko 4000000 kuna.
s time se ne možeš mjeriti.
a i, vjeruj mi, ne bi htio da su ti neke stvari tako napravljene.

daddycool
13.01.2010., 10:28
ma bez brige da sam ja sebi pronašao objašnjenje, makar i da sam sebe utješim :)

apricot
13.01.2010., 10:31
nije to utjeha, to je tako

keramičar, Zagorac, koji mi je na tom gradilištu, traži 60 kuna po kvadratu :shock:
čak je i soldan u kvaliteti postavljanja, ali kad ja kažem Manhattan fuge, on stavi neke plave i sve mi upropasti.
poslat ću ti slike da vidiš na što sliči.

mama_jos_malo
13.01.2010., 10:57
Lutonjice možda ima ono što tražiš

http://www.roda.hr/forum/viewforum.php?f=91

mamaLare
13.01.2010., 13:33
Molim preporuku za stolara, treba doraditi sitnicu, dakle ima jako malo posla
i da nije preskup naravno.
Hvala :)

ivana7997
13.01.2010., 15:06
nama danas opet bio parketar, jos nije dosta suho.

uh.

mama_jos_malo
13.01.2010., 18:06

uh.

xx

susret
13.01.2010., 22:19

U Elgradu. Čini mi se da je to zebrano uzorak, ima ih u raznim nijansama. I meni se skroz sviđa. :)

ivana7997
13.01.2010., 22:47
nema. pitala sam. odustala sam od toga na kraju

ovca_i_janjad
14.01.2010., 12:32
Evo naše sobice opremljene u Ikei fotografije drvenih stolica iz pogona u Vrbovskom koje su na raprodaji o 120 kn, puno drvo, stabilne, nelakirane:

http://www.facebook.com/#/album.php?aid=45578&id=1462494020&ref=mfte

ovca_i_janjad
14.01.2010., 12:33
nedostaje 'i' :oops:

ovca_i_janjad
14.01.2010., 12:47
http://www.facebook.com/editphoto.php?aid=45574

http://www.facebook.com/editphoto.php?aid=45578

Nadam se da sada radi.

apricot
14.01.2010., 12:48
ništa

spajalica
14.01.2010., 12:51
ja bi bas vidila te stolice, ajde stavi ih negdje di svi vide, ne da mi se na FB registrirati radi stolica, a glupo mi MM moliti da mi ih pokaze :lol:

ovca_i_janjad
14.01.2010., 12:54
http://www.facebook.com/album.php?aid=45574&id=1462494020&saved

http://www.facebook.com/album.php?aid=45578&id=1462494020&saved

Ovca je ovca je ovca.

A djeca joj imaju i krevetiće na iste.

bucka
14.01.2010., 13:09
ništa!
moramo ti valjda biti frendovi da bi vidjeli!

spajalica
14.01.2010., 13:12
ako hoces stavim ti ja na svoj fotki, samo mi ih posalji mailom, evo pisem ti pp

Lutonjica
14.01.2010., 13:25
ako želiš da svi vidimo, stavi privatnost albuma na Svi

ovca_i_janjad
14.01.2010., 13:39
http://picasaweb.google.com/meszaros.sara/StoliceISoba#

Radi li ovo?

ovca_i_janjad
14.01.2010., 13:58
http://picasaweb.google.com/meszaros.sara/StoliceISoba#

Radi li ovo?

mamaLare
14.01.2010., 13:59
Ajme odlične su :D
I ja bih ih, ali su mi predaleko.
Imaju li kakvu dostavu u Zg?

:oops:

spajalica
14.01.2010., 13:59
radi 8)
super su stolice

apricot
14.01.2010., 14:45
divne su!

ovca_i_janjad
14.01.2010., 16:10
Nemojte pisati da vam je daleko, sat vremena od Rijeke gdje smo mi, sat vremena od Zagreba :/

mamaLare
14.01.2010., 16:16
Nije problem u daljini, već u dostavi :(

ovca_i_janjad
14.01.2010., 16:18
Auto, spuštena zadnja sjedala?!

Maslačkica
14.01.2010., 20:27
Stvarno su predivne!!!

Angie75
15.01.2010., 09:37
Mislim da sam ih vidjela i u Zagrebu, u Hlapićevom dućanu u Centru Kaptol.

Angie75
15.01.2010., 09:40
Mislim da sam ih vidjela i u Zagrebu, u Hlapićevom dućanu u Centru Kaptol.

ivana7997
16.01.2010., 20:50

uh.

xx

mama jos malo, u kojoj ste fazi s ostalim? kuhinja, kupaonica, tamo gdje nema parketa? gotovo ili...?

ivana7997
16.01.2010., 21:30
sutra je 4 mjeseca od pocetka radova u nasem stanu :/

Maya_78
17.01.2010., 00:33
nama je 3, ali stanje je još uvijek takvo da sve izgleda ruševno...
naravno da nije utješno
možda do ljeta, možda do ljeta (mantram)

bucka
17.01.2010., 11:59
naši počeli 10.1, a trebali bi sa svime biti gotovi za 3mj!
jučer bili u stanu!
izgleda ko da je netko bacio bombu u njega! :/

ivana7997
17.01.2010., 14:57
nece to dugo, taj izgled kao da je bomba pala, brzo to opet izgleda normalno.... ali ovaj korak od normalnog do useljivog je uh uh.

objektivno, moglo je trajati krace da sam odmah pristala na lijevanje podloge. ja sam se nadala da ce se stara podloga moci iskoristiti. i mogla bi, jer je kvalitetna i u super stanju, ali nije bila jednake ravnine svugdje. pa dok je parketar dosao i to utvrdio, dok smo mi vijecali sto cemo... vrijeme je prolazilo. ostalo je - susenje. barem 28 dana, rekli su. ali to je laz.

bleeda
17.01.2010., 18:46

što zaboga radite u stanu da traje već 4 mjeseca, a još niste došli do postavljanja parketa ?

ivana7997
17.01.2010., 19:18
dosli smo do postavljanja parketa, ali ih ne mozemo postaviti jer podloga nije dosta suha. zaboga 8)

bucka
17.01.2010., 19:36
blaaaaaaaagoooo vama! vi ste na postavljanju parketa! :)

ivana7997
17.01.2010., 19:49
da se pohvalim, nije jos gotovo, ali naslucuje se: moja kuhinja, koju sam sama nacrtala, kupila, dopremila i sastavila. majstor ce radnu plocu i ostatak elemenata, ja cu jos fronte i sokle...

ivana7997
http://img109.imageshack.us/img109/4595/dsc00435jy.jpg

ivana7997
http://img109.imageshack.us/img109/4595/dsc00435jy.jpg

ivana7997
17.01.2010., 19:50
ajme, nisam se htjela bas toliko hvaliti nego nisam skuzila da je uspjelo :/

ivana7997
17.01.2010., 23:30
evo nase kupaonice http://img704.imageshack.us/img704/8210/kupaonicanova.jpg

i dnevne sobe

http://img519.imageshack.us/img519/1689/dnevnanova.jpg

malena beba
18.01.2010., 09:39
ivana jako lijepo :)
pogotovo mi se svidjaju svjelta u stropu dnevne sobe

marta
18.01.2010., 10:40
evo nase kupaonice http://img704.imageshack.us/img704/8210/kupaonicanova.jpg

i dnevne sobe

http://img519.imageshack.us/img519/1689/dnevnanova.jpg

ivana, koliko ti je velika kupaonica?

ivana7997
18.01.2010., 11:07
nekih 2,40x3,nesto

bleeda
18.01.2010., 11:27

što zaboga radite u stanu da traje već 4 mjeseca, a još niste došli do postavljanja parketa ?

ma draga, nisam mislila ništa loše, nego mi samo predugo zvuči ta 4 mjeseca obzirom da se radi o unutarnjem uređenju stana.

mi smo radove na svojoj kući završili za manje a uključivali su i rušenje dijela kroviša i dizanje zidova i novo krovište i kompletno unutarnje uređenje...s tim da smo radili uglavnom posljepodne i vikendima kad nismo bili na drugim gradilištima.....zato mi nekako 4 mjeseca zvuči predugo.

al nadam se, i vidim zapravo da će i rezultat tvojih radova onda biti odličan

Maya_78
18.01.2010., 13:29
nama su rekli da je realno dovoljno 3 mjeseca, a nama su prošla 3 mj. kao ništa, a da je stan još ruševina... vrijeme prolazi, problemi neki ulete, vezani za stan ili zdravlje ili... i niti se ne okreneš, a prođe par mjeseci

ivana7997
18.01.2010., 13:52
bas sam isla gledati na ovom topicu kad je bilo zapravo sve gotovo, samo se poceo cekati parketar. negdje pocetkom prosinca.

bucka
19.01.2010., 14:48
sanitarije i pločice smo naručili u Špini jer je bila najpovoljnija (a imali smo još ponude od Termocommerca, Feroterma i Keraterma).
Rasvjetu ćemo pogledati ovdje http://art-rasvjeta.hr/

mama_jos_malo
19.01.2010., 15:25
ivana7997 u cijelom stanu imam parket, izuzev kupaonice. Pločice u kuhinji nemam jer je to jedan prostor s dnevnim boravkom, a na zid će staklo