PDA

Pogledaj cijelu verziju : Učenje slova,poklon?

ana.m
21.12.2009., 09:12
Naslov je malkice nespretan, ali evo objasnit ću....
Janka u zadnje vrijeme jako zanima pisanje slova.
Brojeve je naučio, a sada su slova na redu.
Htjela bih mu za Božić kupiti nešto, neku knjigicu, nešto ako učilica (učilica ne jer imamo MAC-a a koliko znam Učilica ide samo na pc), gdje bi on mogao sam učiti slova.
Čak možda biolje nešto gdje bi on vidio slovo, pa ga pisao ali da ga može i obrisati..
E jesma objasnila...
S obziorm da je Božić tu, pleaseee, gdje, što, zna li tko?

:mrgreen:

čokolada
21.12.2009., 10:26
Učim brojke i slova s Hlapićem. (CD)

čokolada
21.12.2009., 10:28
Imaš po knjižarama i hrpu "vježbenica", vizualno je najatraktivnija Hlapićeva i Disney (Egmont).

ana.m
21.12.2009., 10:48
Hlapića brojeve imamo, htjela sam nešto onako malo "finije" :mrgreen: .
Ma surfam sada malo, pa sam naišla na Sunčicu.
Zna li netko ide li to nam Mac, kak se to uopće koristi?

bubička
21.12.2009., 10:48
super su ti i magnetne ploče sa magnetnim slovima i brojkama... to ti je djeci jako zabavno

čokolada
21.12.2009., 10:56
Meni su sve te Sunčice malo razočaravajuće :/ , ali za početak učenja slova su u redu.
Evo na omotu piše da je za rad potreban MS Windows 95, 98 ili ME.

pužić
21.12.2009., 11:11
Učim slova i brojke s Hlapićem je ok za početak (mislim), radi normalno na kompu, šaljem ti link za skidanje na pp :) .
Samo da napomenem da je jako bitno kako dijete uči pisati slova, kojim redoslijedom vuće linije, jer ako pogrešno nauči onda učiteljice u 1. razredu šize jer teško ih se kasnije može ispraviti kako pravilno, kojim slijedom pisati slova.Dakle kupiš onu jednu vježbenicu gdje je objašnjeno kojim slijedom se vuku crte kod određenih slova i tako ga učiš.Nama se odraslima to čini bezveze, slovo kao slovo, ali nije, nećakinja ima problema jer je neka slova tipa N, M naučila pogrešnim slijedom pisati...

ana.m
21.12.2009., 11:28
Meni su sve te Sunčice malo razočaravajuće :/ , ali za početak učenja slova su u redu.
Evo na omotu piše da je za rad potreban MS Windows 95, 98 ili ME.

Ma da, vidjela sam, ništ od toga.

čokolada
21.12.2009., 11:30
Tako je, ja sam muku mučila prvo s držanjem olovke, a onda sa smijerom, njoj je prirodno sve što ide s desna na lijevo i odozdo prema gore.

bucka
21.12.2009., 11:30
ja sam niki neki dan kupila onu obicnu slovaricu kakvu sam i ja imala u 1. osnovne!!

čokolada
21.12.2009., 11:32
Skini s neta program Sebran (legalno je).

ana.m
21.12.2009., 11:39
ja sam niki neki dan kupila onu obicnu slovaricu kakvu sam i ja imala u 1. osnovne!!

A gdje si to kupila?

tanja_b
21.12.2009., 13:36
Ana, u knjižarama se mogu kupiti vježbenice za pisanje štampanih i pisanih slova. Ima ih od raznih izdavača - npr. Silabus, ili Mozaik knjiga.
I uvijek bih takvim pisanim materijalima dala prednost pred kompjutorskim (Sunčica nam je naročito bila bezveze :/ ).

bucka
21.12.2009., 13:42

A gdje si to kupila?
u onoj knjžari na uglu ilice i preobraženske (ili koje već)!
uglavnom, odmah do cvjetnog!
znanje mislim!

ms. ivy
21.12.2009., 13:44
forumove vježbenice su odlične, ima ih zaista velik izbor (u nami npr).

slovarica kod nas nije izazvala oduševljenje. hlapić je nešto bolje prošao.

također preferiram olovku i papir, na računalu smo isprobali sebran - malca uopće nije impresionirao.

ana.m
21.12.2009., 13:48
A ništ, morat ću malo potražiti po knjižarama...
Našla sam nekaj fora, idem naći link pa ga stavim.

ana.m
21.12.2009., 13:51
http://www.profil.hr/knjiga/ucim-slova-47-godina/3059/

Evo, ovo mi se čini baš super.
I još koju vježbenicu i nek uživa...

Lucija Ellen
21.12.2009., 13:53
Imas Hlapica slikovnicu.
Dosta je tesko naci nesto sa slovima, M je isto u fazi da jako voli slova, pa utoliko znam. Na kraju joj je najbolje lupkanje po tastaturi i Hlapic CD, a nije los ni onaj laptop Dora istrazuje (ako voli Doru) a ako ne, mislim da ima laptop Tomica, vidi u TL.

laumi
21.12.2009., 14:04
Lucija Ellen, za manju djecu je bilo u Turbo Limaču drvenih ploča sa slovima na umetanje. Super stvar, klincima je zabavno stavljati slova u te udubine (svakom slovu njegova), a usput uče boje i slova.

ana.m
21.12.2009., 14:05
Imas Hlapica slikovnicu.
Dosta je tesko naci nesto sa slovima, M je isto u fazi da jako voli slova, pa utoliko znam. Na kraju joj je najbolje lupkanje po tastaturi i Hlapic CD, a nije los ni onaj laptop Dora istrazuje (ako voli Doru) a ako ne, mislim da ima laptop Tomica, vidi u TL.

Laptotp mi je pao na pamet ali dođe mi kao i cd.
nemre on sam svojom rukom pisati slova, može samo tipkati...

bubička
21.12.2009., 14:24
cure, za mlađu djecu najprije preporučam igre slovima i brojkama (razni memoriji, puzzle, slova različitih površina za opipavanje, magnetna slova, slova na umetanje itd.) prije nego im se ponude razne vježbenice i pisanje

anima
21.12.2009., 17:53
ja sam N iz istog razloga kupila fantastičnu drvenu ploču koja joj se jako sviđa, i već je puno slova naučila iz nje, ne znam opisati kakva je ali je vrlo jednostavna i zanimljiva, ako nađem link stavit ću ga ako ne poslikat ću pa ćeš vidjeti

krumpiric
21.12.2009., 17:59
Hlapićeva je nama dosadna. Samo treba iskopirati slova, ništa od povezivanja, analize i sinteze

anima
21.12.2009., 18:04
ja sam N iz istog razloga kupila fantastičnu drvenu ploču koja joj se jako sviđa, i već je puno slova naučila iz nje, ne znam opisati kakva je ali je vrlo jednostavna i zanimljiva, ako nađem link stavit ću ga ako ne poslikat ću pa ćeš vidjeti

uglavnom sve je drveno, kao na stalku, sva naša slova abecede, i svako slovo se iza okreće i ima sliku npr. slovo A, pa okreneš i iza je nacrtan auto, itd... a sa strane imaju i slova od 1-10, i mali satić, i onak mali dio za zbrajanje i oduzimanje, skroz fora, platila sam ga 90 kn, ima u emmezzeti, avenu mallu u knjižari na 3. katu, mislim da sam slično vidjela i u TL, a ja sam svoj kupila u lokalnom dučančiću s igračkama, pošaljem ti fotku na mail ako hoćeš

ana.m
21.12.2009., 18:56
Anima može zgodno. Hvala!

anima
21.12.2009., 18:57
ana.m pošalji mail :)

Nataša,Sarajevo
21.12.2009., 19:05
super su ti i magnetne ploče sa magnetnim slovima i brojkama... to ti je djeci jako zabavno

Ovo potpisujem! Kod nas su slova s magnetom apsolutni hit! Doduše, mi nemamo ploču, lijepimo ih po frižideru i po redijatoru (prastarog centralnog grijanja :mrgreen: )

Taisha
21.12.2009., 19:59
Ja sam svojem klincu kupila slovaricu gdje pišeš sa flomasterom te opet sa vlažnom maramicom možeš izbrisati.Dobra fora, kupila sam ju u knjižari u Mercatoru i platila cca 39kn, toplo preporučujem.

kloklo
21.12.2009., 20:50
Ovo kaj opisuje anima je i Leona dobila od bake. Odlična stvar! :D

purple rain
22.12.2009., 08:21
ima nešto ako voli raditi sa tijestom, glinom ili plastelinom od playdoha...
tijesto valjak, kalupi za slova i brojke, +,- itd. u Konzumu 50-ak kuna...
nije knjiga ali eto ideja

Elly
22.12.2009., 08:32
- ako imate puzzle sa slovima (one spuzvaste, slovo je u sredini) - mozete iz njih izvaditi slova, pa slagati rijeci;

- magneti na slova (i brojke) su isto u redu kad se uci prepoznavanje slova;

- imas i one uzorke, gdje je svako slovo abecede izrezano, ispod stavis papir, pa "rupu" obojas bojicom ili flomasterom, i ostane ti uzorak slova;

Gornje ideje su vise za upoznavanje sa slovima.
Za pisanje slova:

- slovarica, gdje je opisano kako se koja crta vuce;

- drvena ploca (kreda + spuzva, bude na njoj i sat, kuglice za ucenje zbrajanja i oduzimanja, itd.)

- pisi-brisi ploca - no obicno su na njoj olovke nezgodne za drzanje ako zelis da dijete pravilno nauci pisati.

ana.m
22.12.2009., 10:44
Hvala cure, iidem popodne do grada pa ću zaviriti u profil, namu i okolne knjižare. Sigurno ću nešto naći...

ana.m
22.12.2009., 10:45
anima da li bi te ploče bilo za kupiti negdje u centru grada?
I AM i emezzeta su mi predaleko... :/

I čekam mail :mrgreen:

anima
22.12.2009., 15:35
anima da li bi te ploče bilo za kupiti negdje u centru grada?
I AM i emezzeta su mi predaleko... :/

I čekam mail :mrgreen:

a probaj u Nami vidjeti...

ana.m
23.12.2009., 12:41
Nisam našla...
Ali našla sam u Algoritmu dvije super vježbenice i deda i baka su mu/im kupili ploču za pisanje, pa će to za početak biti ok.