PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prohodna za prst do ovoja i glavice

Stranice : 1 [2]

zelja1
12.08.2010., 17:12
Hvala vam puno na dobrodoslici, eto danas nisam uspjela dobiti termin... al cim budu neke novosti javljam se odmah...
Zalosno je danas sto sebi same moramo biti doktori, eto da ja nisam inzistirala na cervikometrij (hvala ti boze na internetu, jer ovo mi je prva trudnoca pa sam totalni laik u svemu)i, ne bi ni znala u kakvom sam stanju... a uz dijagnizu sama sam si i terapiju postavila (odmaranje i lezanje) zahvaljujuci vama i vasim iskustvima. Dr. je nakon vaginalnog pregleda rekao nesto u stilu, cervix vam je skracen, kao normalno je kod zena da to bude 2 cm a kod vas je 6 mm :-o al nista ne brinite, sve ok, cak i sex... Ja na internet a kad tamo cudesa Bozja sta sve moze biti. Kazem ja mm ajmo mi potrazit drugo misljenje... i eto, sva sreca da jesmo. Zato treba slusat svoju intuiciju, ma koliko nekada mogli imati "glupe" i "lose" misli.
Sorry, al moradoh se malo izjadat... :evil:

apricot
13.08.2010., 10:24
zelja, vjerujem da si uplašena, ali vjerujem da tvoj doktor ne bi davao savjete koji bi ti štetili.
dapače, doktori najčešće "pušu" i na hladno, kako bi bili što sigurniji.
ako je on procijenio da možeš normalno živjeti (uključujući i seks), budi sretna da je tako.
vjeruj, puno je ljepše imati takvu trudnoću i takvoga doktora, nego da te je nepotrebno strpao u krevet.

ali, naravno, ako se ti osjećaš sigurnije ako miruješ i ležiš, lezi.
slušaj tvoje tijelo, ali nemoj zanemariti ni doktorovo ohrabrivanje.

anchie76
13.08.2010., 10:42
Svi smo različiti.. masa žena je bila djelomično otvorena pa na kraju prenijela i završila na indukciji. Treba poštovati tu činjenicu da smo svi različiti i da je i taj proces dio pripreme tijela za porod, i da nije isti kod svake žene.

Osobno, izbjegavala bih što više ikakve vaginalne preglede da na taj način ne bi bila unešena neka bakterija koja bi uzrokovala prijevremeni porod, a ova "mala" otvaranja sama od sebe.. tijelo se ipak priprema za veliki čin i to nije kod svake žene isto.

Zelja1, jedno je sigurno, ova količina stresa ti stvarno nije potrebna.. svakako se probaj što je moguće više smiriti i otjerati strahove :love2:

krumpiric
13.08.2010., 11:02
želja, gugl je tvoj (NE)prijatelj. Nemoj temeljiti dijagnoze na tuđim iskustvima, skraćen cerviks nije ništa dramatično, nemoj se uvući u krevet bez razloga.
Ja sam obje trudnoće imala skraćen cerviks i bila sam blago otvorena, u prvoj sam preoživljavala prave drame, kao da sam neznamkoliko rizična, iako nije bilo naznaka bržeg otvaranja niti trudova. Osjećala sam se stalno loše tako ležeći, kao u nekom stodrugom stanju i porod je bio težak-induciran zbog otvorenosti-kakav apsurd.
U drugoj sam realno popričala s (DRUGOM) doktoricom, ona je utvrdila da su neke stvari prirodne, da mogu "usporiti"-al naravno da trudna ionako neću na sl.penjanje.
NOrmalno sam živjela i uživala u trudnoći, nastavila se otvarati nisam do nekog kasnog tjedna, onda sam se polako otvorila i zadnjih tjedana. ROdila sam poslije termina, trudove do tranzicije nisam ni osjetila.

srecica
13.08.2010., 22:20
Zelja dobro dosla, vjeruj mi sve te price po raznim topicima na forumu na temu problema i neproblema u trudnoci te mogu samo dodatno uzrujati i bezbotrebno stresirati, sto nikako ne treba ni bebi ni tebi ... tvoja beba se ulogorila u trbuhu i nikam ne mrda, lijecnik koji ti je predlozio da normalno zivis svoju trudnocu je to predlozio na osnovu tvojih nalaza. Ukoliko nemas povjerenja u njega, popricaj sa nekim drugim lijecnikom ili primaljom oko svog stanja, nekome kome vjerujes ... svi smo mi razliciti i svako tijelo se posebno sprema za veliki dogadaj tako da usporedivanje sa iskustvima drugih cesto bude besmisleno i jako stresno jer cesto vidimo samo ono lose sto se moze dogoditi.
Isto bih ti predlozila sto manje ili cak nista vaginalnih pregleda za sto manje sanse unosa bakterija i mogucih infekcija.

Bila si na odmoru, putovala, uzivala i tako nastavi, ako ti tijelo porucuje da usporis i legnes, poslusaj ga i probaj koliko je to moguce sa pozitivnim mislima do slijedeceg pregleda, pitaj svog podstanara kako je, pomazi trbuh, uvali se muzu u zagrljaj ... think pink :heart: i javi nam se.

L&L
20.08.2010., 08:38
Evo ja sam opet išla malo u bolnicu, ali ovaj put ne zbog otvaranja, jer je nalaz još uvijek skoro isti za prst otvorena međutim cerviks se je malo skratio na 3/4 članka, zbog šećera. Ogtt je drugi nalaz bio 8,0 pa sam išla na GUK profil koji je bio super ništa iznad dozvoljenog tako da su me odmah pustili doma. Sad me vode kao Gestacijski dijabetes ?????? i moram se obavezno javiti na hospitalizaciju u 39 tj.

Cheerilee
20.08.2010., 09:06
Ja sam sad 30tj,
bila sam na kontroli prekjučer, nije dobro, :-(
cervix=1članak za prst prohodan do unutarnjeg ušća koje drži, vodeća se čestica (neznam jel glava il guza, jer nije radila uzv...) tiska u prednji fornix.... (s time da mi je cerviks spušten do pola rodnice od 17tj..)
Dakle, ležati, ležati i samo se dizati do wc-a......
Kontrola mi je za 2tjedna (tad se moja dr vraća s godišnjeg..), prema potrebi ranije javiti se u bolnicu...
U ponedjeljak idem u bolnicu da se savjetujem s dr-om u vezi dexametazona za bebina pluća.....
Uglavnom, ako ne ranije, onda za dva tjedna ostajem u bolnici.....

U prošlij T mi se sve događalo isto tako, u istim tjednima iste dijagnoze...
I porod sam čekala na infuziji (do36-37tj..)....
S bebom je bilo sve u najboljem redu, tako da se nadam i sada jednakom ishodu....

L&L
20.08.2010., 14:55
Cheerilee držim fige da prođe sve u redu, to što je u prošloj trudnoći tako bilo nemora biti i sada ja sam otvorena od 24 tj i još uvijek mi je isti nalaz a sad sam u 35 tj, moguće je da ćeš dobiti sada deksiće - dofra ih je dobila a mislim da je čak tjedan više bila trudna. Sretno

Cheerilee
20.08.2010., 15:21
Ma, ja sam već spremna za bolnicu.....Eto, mogu odmah u ponedjeljak, imam još neš u nedjelju za "obaviti"......
Meni je najveći problem što ja jesam na terapiji partisisten+spasmex+normabel, a počela sam seotvarati usprokos tome i strogom mirovanju......
A i spušten cerviks do pola rodnice ne zvuči nimalo lijepo......

Cheerilee
21.08.2010., 08:20
Imala sam imala dogovoreno za ponedjeljak kontrolu u bolnici kad se vraća moj dr.
ali jučer sam cijelopopodne sjećala stezanja i pritisak, pa smo otišli na hitnu navečer....

Uglavnom, ctg zabilježio samo jedan trud (al dva sata ranije sam popila partus i spasmex i normabel) pa moguće da se zbog toga smirilo...
Uglavnom, primila sam prvu injekciju Dexametazona, danas navečer u osam imam opet ctg i drugu injekciju (primaju se dvije u razmaku od 24 sata..).....

Cheerilee
22.08.2010., 07:33
Eto, primila sam jučer i drugu injekciju deksića, baš je nelagodna injekcija...8-)
i povećana mi je doza spasmexa pa su se kontrakcije smirile,
do daljnjeg sam doma, uz strogo mirovanje......;-)
Sljedeća kontrola u utorak......

S2000
22.08.2010., 22:38
cheerilee drzim fige tebi i bebici koja ce se jos malo strpiti i pricekati da dode jesen :)

dofra
23.08.2010., 09:34
Evo samo da se i javim. Nakon ljetovanja( tj. ležanja u vikendici na moru i mirovanja) evo me u Zagrebu. Sutra punih 35. tjedan i moram priznati da se sad već lakše diše.U srijedu je pregled pa ću znati više kakvo je stanje iako sad i ja polako postajem uvjerena da ću dogurati do samog kraja a na kraj mislim naravno 37 tjedan i dalje.
Zelja, ja te mogu u potpunosti razumijeti, meni kad su u 16. tjednu rekli da mi je cerviks 16 ili 17mm i da mi se unutarnje ušće počelo otvarati ja sam se izbezumila. Mislim da sam uspjela izdržati svih tih 19 tjedana straha, mirovanja samo uz pomoć žena kao što su S2000 i ostalih koje su ili svojim nekim primjerom ili riječima ohrabrenja uspjevale mi nekako olakšati sve te trenutke stresa.
I da, S2000, bila si potpuno u pravu kad si rekla da je jedno imati takvu dijagnozu u 20. tjednu a nešto posve drugo iza 30. tj.
Ja sam sad potpuno mirna. Povremena stezanja, bolove, peckanja doživaljavam kao normalnu pripremu za porod i uopće se ne nerviram. Ali, to je zato jer sam sada već skoro blizu svom cilju.Uglavnom, zelja, drži se uputa liječnika, miruj jer to stvarno pomaže i gledajući sva naša iskustva izdržat ćeš do kraja. Znam da ti nije lako sada, ali kako tjedni prolaze bit će ti sve lakše i lakše.
Glede dexametazona ja bila u bolnici 1,5 dan jer Vinogradska to ne radi ambulantno navodno i dobila Dexiće svakih 12 sati. Cheerilee, ti si ih dobijala svakih 24??? Ne znam, ja dobila 4 puta svakih 12 sati. Možda je kod tebe to nešto ubrzano zbog dijagnoze...kod mene nije bila neka hića...i da u pravu si baš je nekako nelagodno, odnosno sama me injekcija dosta boljela.....
drage moje, držimo se i dalje i bodrimo jedne druge.....
S2000, poseban pozdrav tebi bebaču...

Cheerilee
23.08.2010., 11:57
Glede dexametazona ja bila u bolnici 1,5 dan jer Vinogradska to ne radi ambulantno navodno i dobila Dexiće svakih 12 sati. Cheerilee, ti si ih dobijala svakih 24??? Ne znam, ja dobila 4 puta svakih 12 sati. Možda je kod tebe to nešto ubrzano zbog dijagnoze...kod mene nije bila neka hića...i da u pravu si baš je nekako nelagodno, odnosno sama me injekcija dosta boljela.....

Ja sam i u prošloj T dobila samo dvije injekcije u razmaku od 24sata...
Možda ovisi o tjednima trudnoće,a ispitli su me ranije o težini prje trudnoće, sadašnjoj težini, visini ...Pa možda i to ima neke veze (mada mislim da ipak to ne igra ulogu...)...

Ja imam sutra kompletan pregled popodne (ctg, uzv, color doppler, vag.pregled...) pa ćemo vidit što i kao dalje...

Sretno svim "prohodnim" budućim mamicama da što dulje izdrže 2u1.....:-D

Cheerilee
23.08.2010., 12:02

Možda ovisi o tjednima trudnoće,a ispitli su me ranije o težini prje trudnoće, sadašnjoj težini, visini ...Pa možda i to ima neke veze (mada mislim da ipak to ne igra ulogu...)...

Ja imam sutra kompletan pregled popodne (ctg, uzv, color doppler, vag.pregled...) pa ćemo vidit što i kao dalje...

Cheerilee
23.08.2010., 12:04

Ja imam sutra kompletan pregled popodne (ctg, uzv, color doppler, vag.pregled...) pa ćemo vidit što i kao dalje......

dofra
23.08.2010., 12:37
Ma nemam pojma,a možda se rado o razlici u bolnicama. Potpuno nebitno, važno je samo da rodimo u terminu a ako ne da smo primile Dexiće. Držim fige sutra i javi kako je prošlo.....A slažem se s tobom, ni bolnica nije najgora opcija, sve se zaboravi ako na kraju dobro završi.....

S2000
23.08.2010., 13:40
dofra, hvala na pozdravima :-) bas mi je drago da je sve super s tobom i da je bebač još tamo gdje mu je mjesto :-) Vec si u 35. tj! Kako vrijeme brzo ide kad se gleda unazad! Jos jedan tjedan i 36 tjedan, a tad je beba u potpunosti spremna, a i prije ako si primila Dexiće. Super super super! Sad bez straha uzivaj do kraja trudnoce (zasluzila si nakon toliko brige) .

L&L
23.08.2010., 13:41
cheerilee drzim fige tebi i bebici koja ce se jos malo strpiti i pricekati da dode jesen :)

Potpisujem, sretno sutra na pregledu i pokušaj se što više smiriti jer po mom iskustvu to najviše pomaže, ali i odmaže

Cheerilee
23.08.2010., 13:49
Potpisujem, sretno sutra na pregledu i pokušaj se što više smiriti jer po mom iskustvu to najviše pomaže, ali i odmaže

Hvala cure!

Ma ja sam totalno 8-) (za sad, barem do sutrašnjeg pregleda..)......
A sad treba samo mislit na bebu koja je u buši, a ovo dvoje doma bude ionako u dobrim rukama što mm-a, pa su tu i bake, dede, vrtić......Bude nekako prošlo još tih par tjedana....:yes:

mamica31
24.08.2010., 18:16
evo da se i ja javim,rodila sam prije 37 dana. želim ohrabriti i podržati sve vas koje ležite i mirujete jer ste otvorene i sl. ja sam ležala i mirovala od 27. do 36. tjedna jer sam bila dosta otvorena i jako nisko nosila bebu. to mi je bilo jako teško , znala sam plakati, samo sam brojala dane i tjedne do termina. ohrabrila me jedna rečenica na nekom forumu: sve što ležiš i miruješ kući i budeš discipliniran , manje ćeš u bolnici i tako ćeš pomoći i sebi i bebi. mislilla sam da nikad neće doći taj 36.tjedan pa da se počnem kretati. imam curicu od 3 godine , tako da razumijem sve vas koje imate dijete i ne možete mu se posvetiti. USPJET ĆETE, SAMO BUDITE STRPLJIVE!
rodila sam zdravog dečkića u 38 tjednu (17 dana prije termina, težak 3400 g). dođem ja jedno jutro na kontrolu, a doktorica kaže :trči u bolnicu otvorena si 8 prstiju, rodit ćeš putem .I rodila ja za 20 minuta nakon što mi je doktor puknuo vodenjak i javili se trudovi. sve super, kao da nisam ni rodila.

dofra
25.08.2010., 08:21
Svaka čast mamice, uvijek godi čuti riječi ohrabrenja i jedino mi koji smo prošli sve te strahove od pobačaja , pa potom i prijevremenog poroda možemo razumijeti kakvo je olakšanje ući u 38. tjedan i u konačnici roditi zdravo dijete. I ja se nadam kompenzaciji u vidu bržeg poroda......
kad ovo sve prodje rekla sam sama sebi da ću se posebno počastiti....20 tjedana ležanja...

Cheerilee
25.08.2010., 08:35
Ja obavila jučer pregled, sve ok, ctg uredan, nisam se otvarala više, stezanja imam i dalje lagana (tek tolko da osjetim neš, što je veli normalno za te tjedne i treću t) , te pritisak također ostao,
al veli dr da nisam za bolnicu, barem ne do 35tj jer sam primila dexiće....
Ali mi je dao recept za duphaston tablete?!:unsure:
Jel ih koja pila?

dofra
25.08.2010., 08:42
Ja nikad čula za te tablete, ali sam sve do nedavno stavljala Utrogestan. I njima piše da se ne uzimaju iza drugog tromjesječja a ja kad sam završila u bolnici me svi uvjeravali da je to savršena terapija. Glede pregleda, vidiš da je sve super....Bitno je da nema daljnjeg otvaranja i trudova. Meni nije jasno, zašto ti moraš u bolnicu u 35. tjednu????

Cheerilee
25.08.2010., 08:51
Rekao mi je barem do 35tj neću,
a onda s 36tj prestajem piti sve tablete koje pijem (a ima ih dosta da sve to zaustavljaju...),
pa će porod krenuti za koji dan (a mm bude na putu...), klinci kod mojih, ja sama doma, a rađam (barem sam prvo dvoje od prvog laganog truda do poroda ni pol sata..) tak da mi je bolje biti tamo nego sama doma , grrr......

dofra
25.08.2010., 09:06
Aha, sad mi je jasno. to je više kao preventuiva. I mene malo strah tog brzog poroda. Sad kad sam ležala u Vinogradskoj dan i pol cimerica u sobi, trećerotka, rodila za 1,5 sati od prvog truda. Kakav klistir ili brijanje....

Cheerilee
25.08.2010., 09:13
Pa da, više sigurnosti radi....
Ja sam prvo rodila za dvadesetak minuta od prvog truda,
drugo negde 45 minuta, s time da to ni nisu bili trudovi, već nešto samo kao lagani menstrualni bolovi... (gore sam uzela neku sredinu pa sam napisala pola sata...).
Imam široku zdjelicu, bebe su bile nisko, kao što je i ova sad....(s time da mi je sad cerviks spušten do pola rodnice, tak da kad jednom krene - nebih voljela biti sama u tom trenutku......)
Ajme meni.....8-)

L&L
25.08.2010., 09:39
Draga Cheerilee s obzirom na tvoju situaciju možda je i bolje nakon što prekineš sa svom terapijom da budeš na dohvat bolnici. Ja se nadam da ću kao u prethodnoj trudnoći pogoditi opet pravi trenutak (dan) da obavim pregled u bolnici, jer su me onda baš dok sam čekala u trudničkoj ambulanti u bolnici uhvatili trudovi, nije išlo tako brzo kao tebi ali meni treba oko pola sata do bolnice još dok bi našla nekog da me odvede ili dok hitna ne bi došla mislim da bi rodila negdje po putu tako da te potpuno razumijem.
Evo meni će u nedjelju biti punih 36 tjedana i najgore (nadam se) što se je moglo desiti je iza mene, nadam se da ćeš i ti barem dočekati punih 36 tj prije nego sve krene. Imati ćemo vremena trčati za klincima kada rodimo makar i s cicavcima na sebi

Cheerilee
25.08.2010., 09:46
L&L, ;-)
Meni također treba dosta do bolnice, živimo van grada , pa dok nađem nekog tko će me vozit, ode vrijeme....
Prvi sam puta isto "pogodila" trenutak (mada onda nisam ni približno imala pojma kako to ide..),
a drugi sam puta bila u bolnici od 32tj pa sam samo mirno čekala i osluškivala događa li se što (nakon što su poskidali infuziju...).... :mrgreen:

L&L
25.08.2010., 10:01
Meni su rekli da će me opet hospitalizirati u 39 tj zbog najnovije dijagnoze (gestacijski dijabetes), koja je i onako možda upitna s obzirom na 24 satni GUK profil koji je bio uredan, ali kako su me opet krenuli lažnjaci i probadanja kao i u prošloj trudnoči intenzivno od 35. tj. vidjet ću što će biti do pregleda sljedeći tjedan koji idem obaviti u trudničku ambulantu. Naravno da ne bi htjela još roditi da mala bude što veća, ali pomisao da izdržim do 39. tj pa de me stave na drip mi je koma pošto kod mene mehanizam otvaranja i trudova funkcionira dobro. Ah, vidjet ćemo samo da s bebicama bude dobro mislim da je ipak sve najgore iza mene, a uskoro i iza tebe. Svaka čast tebi što si se u tako kratkom periodu odlučila na 3 bebu (kao meni je puno veći razmak)

Cheerilee
25.08.2010., 10:06
Svaka čast tebi što si se u tako kratkom periodu odlučila na 3 bebu (kao meni je puno veći razmak)

Pa, dok smo još u "grifu" :lol:

I tvoji su "tu negde....":yes:

L&L
25.08.2010., 10:20
Sve me je strah ako se odlučimo na četvrto (za jedno 6-7 godina) što će onda biti, koliko dijagnoza i ležanja u bolnici bi me moglo čekati

dofra
26.08.2010., 08:24
Izvješće s pregleda, medicinskim riječnikom :CC u nestajanju, otvorena 2-3 cm i ono što je najzanimljivije glava bebe skroz na ušću. čak ju je vaginalno mogla opipati. kaže dr. Porod bi mogao krenuti, a ne mora još par tjedana ali do 40. tjedna gotovo sigurno nećemo izdržati. I pogodite terapiju: Mirovanje!!!!!!!!! taman kad sam mislila da će mojih impresivnih 20 tjedana ležanja biti brojka koje ću se sjećati u ovoj trudnoći, obaram i daljnje rekorde. Po svemu sudeći moram mirovati još tjedan sigurno a bilo bi poželjno do slijedeće kontrole koja je za dva tjedna.
No kako god nestrpljiva bila, i dalje ostajem dosljedna mirovanju i mislim da će mi se sav taj trud isplatiti kad rodim poglavito ako rodim s recimo 37 ili 38 tjedana.A za kave, spremanje stana, slaganje dječje robice i slično...pa ima vremena... dug je život

Cheerilee
26.08.2010., 09:10
dofra - kolko ti je sad tjedana?
S 35tj prestaje većina terapija, ostatak s 36tj, pa onda ne presostaje niš drugo nego mirovanje....

dofra
26.08.2010., 09:23
Ja danas, 35 +2 dana. Ma ja sam jedino imala taj Utrogestan tj. progesteron i magnezij.Rekla da utorgestan prestanem piti a da magnezij nastavim još tjedan dana. ja nemam nikakvih kontrakcija tako da ne pijem nikakve lijekove. Da mirovanje još dva tjedna je jedina moja terapija. Voljela bih dočekati taj 37. tjedan i kontrolu tada...

Cheerilee
26.08.2010., 10:06
Uh, ja pijem čitavu hrpu svega......
partusisten, duphaston, normabel, spasmex.....
AL još samo 3-4tj.....;-)
A onda se beba može roditi....

Zadnji sam put rodila u 37tj, ista terapija kao i u ovoj T samo sam bila na infuziji, ne tabletama....
Beba je imala 2800g i 49cm,
a apgar 9/10 (al to zbog "pravog čvora pupkovine"...) i sve je bilo ok...
Za 12dana je dobio više od kile, dakle, svu težinu je nadoknadio vani....:yes:

S2000
26.08.2010., 13:29
dofra, buduci da nisi prvorotkinja nije ni za ocekivati da rodiš u 40.tj... Tvoja beba je potpuno zrela da dode na ovaj svijet i nemas razloga za brigu. Najgore sto se moze dogoditi je da popodne rodis :-) - a to uopce nije strasno, zar ne? U biti .to bi bilo predivno jer bi vec danas drzala u rukama to divno stvorenje. Da ti je netko u 20 tj.tekao da ces roditi u 35.odmah bi potpisala, kao da ne znam, hihi.
Zato izdrzi jos malo mirovanjem kad je tako doktor rekao, ali pusti mozak na pašu! Misli sad na nešto lijepo, da preneseš bebi malo hormona sreće dok još malo uživa u tvom stomku :-)
Bit ce i kava i šetnja i svega ostalog (i pospremanja stana, khm), ali kad bude vrijeme za to...
p.s. ja sam pretkraj s 2 prsta otvorenosti izdrzala jos 2 tjedna bez promjene....
Ma super si ti to dogurala, svaka ti čast !!!!

dofra
27.08.2010., 08:35
Ma je S2000, uopće se više ne nerviram. naravno da činim sve (mirujem i to dosta ozbiljno) ali više nema onog stresa, panike i sličnog kako je bilo prije tog 35. tjedna. I imam osjećaj(čista intuicija) da ću dočekati taj 37. tjedan i da ću onda roditi. a ako ne,onda bar još tih par dana do 36+1 kad je doktorica rekla da bi bilo ta prva prava granica za roditi potpuno zdravu bebu. Iako mi je sad već rekla da se ništa strašno ni dramatično ne bi desilo da se beba rodi sad, ali... nama i kilaža dobra...2870 grama tako da sve u svemu ovo je sad više odmaranje pred porod nego ono prijašnje strahovanje.
I da rekla je doktorica da to što je beba tako spremna i cerviks je nestao ne znači da neću izdržati još 2 ili 3 tjedna. Trudova nemam....
Cheerilee, ti si rodila s 36+nešto ili s 37+nešto????meni to nikako nije jasno. ja kad sam bila 31+nešto bolnica pisala da sam u 32. tjednu. Jel to onda znači da ja kad napunim 36+1 da sam u 37. tjednu i da je zato to sigurno...Uvijek me to zbunjuje....

L&L
27.08.2010., 08:42
Da oni ti gledaju čim napuniš neki tjedan +1 dan da si u većem tjednu (36+1 - u 37 tjednu trudnoće si).

dofra
27.08.2010., 08:48
Jel to onda znači da ti u ponedjeljak a ja u srijedu slavimo činjenicu da smo dogurali do termina? Ili moramo čekati 37+1?
ja mislim da bi mi sve koje smo prošle ovakve dijagnoze u trudnoći trebale napraviti nekakav veliki party tomu u čast???Recimo u Dubrovniku, kod S2000?(šalim se naravno, ali ja ću sama sebe počastiti za sav pretrpljeni strah a i 22 tjedna ležanja). I da S2000, ponovo se slažem s tobom da iza 30. tjedna sve postaje nekako lakše, najgore mi je bilo negdje do 28tjedna.

L&L
27.08.2010., 08:58
A tko to zna po njihovom to može značiti svašta, ja dok sam čekala dexiće rekli su ih da čekamo 28 tj. i ja se poveselila da to (po njihovom) znači 27+1 a kad na kraju ispalo punih 28 tj. da se čeka.

sirius
27.08.2010., 09:01
Jel to onda znači da ti u ponedjeljak a ja u srijedu slavimo činjenicu da smo dogurali do termina? Ili moramo čekati 37+1?
ja mislim da bi mi sve koje smo prošle ovakve dijagnoze u trudnoći trebale napraviti nekakav veliki party tomu u čast???Recimo u Dubrovniku, kod S2000?(šalim se naravno, ali ja ću sama sebe počastiti za sav pretrpljeni strah a i 22 tjedna ležanja). I da S2000, ponovo se slažem s tobom da iza 30. tjedna sve postaje nekako lakše, najgore mi je bilo negdje do 28tjedna.

Ja sam radila zabavu , ali doma sa djetetom u rukama. ;) Rodila sam u 36+4 (nakon strogog mirovanja i i.v. tokolize od 30 tj) , ali je zrelost (i veličina ) bila za 37-38 tj. tako da nikakvih problema nije bilo.

Cheerilee
27.08.2010., 09:05
Cheerilee, ti si rodila s 36+nešto ili s 37+nešto????meni to nikako nije jasno. ja kad sam bila 31+nešto bolnica pisala da sam u 32. tjednu. Jel to onda znači da ja kad napunim 36+1 da sam u 37. tjednu i da je zato to sigurno...Uvijek me to zbunjuje....

rodila sam s 37+5,
na otpusnom pismu piše - rođeno zdravo muško u 38TT

dofra
27.08.2010., 09:23
Ma sve su to lijepi tjedni. meni prvi cilj dogurati do 36+1, onda do 37+1 kad mi je pregled, a poslije sve što bude biti će više nego odlično.....

Cheerilee
27.08.2010., 09:45
U biti, ako se dobe deksići i 35+ je ok......

dofra
31.08.2010., 08:02
Evo samo da se pohvalim. danas napunila 36. tjedana. Kakva je to sad lakoća i kako uživam u ovom brojenju dana a u konačnici i tjedana. Pritisak i strah od prijevremenog poroda sad već polako nestaje iako imam neki feeling da ću dočekati i taj 37. tjedan ali kako je rekla doktorica i 36+1 s dexićima je super.
Cure, riječi ohrabrenja svima onima koji još uvijek križaju svaki dan koji prođe i sa velikom zebnjom idu na kontrole. Mirovanje, terapija ipuno strpljenja jedini su lijek u našim dijagnozama.....
Ako bude sreće, javim se slijedeći tjedan s pregleda.....A ako ne onda s izvješćem s poroda...

gumbek
31.08.2010., 08:42
dofra uživaj!!!!!!!! :-D

Cheerilee
31.08.2010., 09:00
Super dofra!

Ja sad sad 32tj, u četvrtak mi kontrola.... Najvjerojatnije do 35tj pijem još sve te silne tablete, a onda prestajem tak da s 36tj porod može krenuti svaki čas.....
(nadam se tamo negdje s 37tj bih mogla već lagano......:yes:)

L&L
31.08.2010., 09:55
Ja danas idem na pregled, pa ako se ja ne javim bude Vam dofra napisala kaj je bilo. Držite se cure

L&L
31.08.2010., 19:32
Evo mene ipak dalje s vama očito ove moje kontrakcije nemaju veze s pravim trudovima (tko bi rekao da trećerotkinja ne zna razlikovati BH kontrakcije i širenje zdjelice od pravih trudova). Nalaz je sljedeći F X/4 portio smekšana, skraćena CC za 2 cm prohodan do ovoja i glave na ulazu te kontrola za 2 tjedna, a da ne zaboravim za kraj moram još pretraga raditi (obriske rodnice na aerobe - streptokok).

Cheerilee
02.09.2010., 23:29
Ja sad sad 32tj, u četvrtak mi kontrola.... Najvjerojatnije do 35tj pijem još sve te silne tablete, a onda prestajem tak da s 36tj porod može krenuti svaki čas.....
(nadam se tamo negdje s 37tj bih mogla već lagano......:yes:)

Evo , bila danas na kontroli;
nisam se dalje utvarala, uloživa za prst do unutarnjeg ušća i glavice (da, da nije više zadak, beba se okrenula, :sing: ),
ima nešto više od 1620grama, sve mjere odgovaraju tjednima trudnoće,
normalno plodne vode, posteljica sprijeda i sve super.....
Do sljedeće kontrole (20.9) pijem tablete, a tada budem već u 35tj i dalje samo mirovanje......

Dakle, o daljnjeg sam doma......

L&L
04.09.2010., 09:53
Cheerilee, nalaz ti je super samo još par tjedana i sve bu u redu. Evo ja već lagano iščekujem kada ću roditi skoro svaki dan imam lažne kontrakcije, a noćas mi se je zdjelica proširila i sve me kosti bole kao i kičma - već mi je lagano dosta, sutra punim 37 tj što smatram velikim uspjehom s obzirom na cijelu paniku u 24 tj trudnoće.

S2000
06.09.2010., 18:21
L&L (uskoro L&L&L) ;) bravo za 37 tj!!!!

Cheerilee
06.09.2010., 22:22
L&L (uskoro L&L&L) ;) bravo za 37 tj!!!!

:-D

Kod vas L&L&L,:zaljubljen:
kod nas će biti T&T&T, :zaljubljen:

Evo ja pijem zadnju kutiju Partusistena i spasmexa, i normabela.....
Ostaje mi samo Duphaston (do 38tj je rećeno al to neću ni dočekati.....),
sad sam u 33.tjednu....

Lakše se diše, :yes:

L&L
15.09.2010., 12:24
Evo da javim rodila sam 06.09. porod je prošao u redu i dobili smo našu curku bila je 2800g i 46 cm, imali smo žuticu odmah po porodu pa smo bili pušteni četvrti dan.
Dofra je isto rodila 10.09. - dečko 4 kg 50 cm više će sama reći kad dođe doma (bile smo u isto vrijeme u bolnici)

Sretno Cheerilee da nam i ti dođeš barem do naših tjedana

Cheerilee
15.09.2010., 13:03
Čestitke cure!!!!:zaljubljen::zaljubljen:

Evo ja sam u 34tj,
u ponedjeljak mi je kontrola, ukinut će mi sve tablete pa porod može krenuti za koji dan nakon pijenja istih.....
Mada bilo bi najbolje poslije 36tj, čak s 37....ali pošto sam dobila deksiće nebude bilo ni ranije nikakvih problema (jedino bude beba manja, sad ima cca 2200g)......:yes:

L&L
15.09.2010., 13:15
Moja je bila procjenjena sa 34+4 na 2400 a rodila se je s 37+1 s 2800 tako da mislim da neće biti problema, ustvari čak mi je puno lakše s njom nego s ovo dvoje prije (bar mi ruka ne otpada kad je nosim)

Cheerilee
15.09.2010., 13:19
Curica mi je rođena sredinom 41.tj s 3250g i 49cm,
dečkić je rođen krajem 37tj, imao je 2800g i 49cm,
tak da očito nerađam velike bebe....

Joj, da, i oboje su imali žuticu po 3-4 dana....

S2000
16.09.2010., 11:30
Čestitke za L&L i Dofru i njihove bebice koje su mame brižno čuvale pa su svijet ugledali u terminu :)
Javite nam kako je prošlo jednom kad budete imali vremena.

Cheerilee, ma bit ce ti beba skroz taman :) moj je u 34.tj.imao procjenu na 1880gr, a rodio se na termin s težinom 3150gr. Ja sam prestala s tabletama u 36 tj, i mislila da cu roditi sutradan, a kad ono tek za mjesec dana :)

S2000
16.09.2010., 11:31
Čestitke za L&L i Dofru i njihove bebice koje su mame brižno čuvale pa su svijet ugledali u terminu :)
Javite nam kako je prošlo jednom kad budete imali vremena.

Cheerilee, ma bit ce ti beba skroz taman :) moj je u 34.tj.imao procjenu na 1880gr, a rodio se na termin s težinom 3150gr. Ja sam prestala s tabletama u 36 tj, i mislila da cu roditi sutradan, a kad ono tek za mjesec dana :)

Buffy24
16.09.2010., 14:57
i ja sam od 30 tjedna bila za prst prohodna do ovoja i glavice...mirovala do 37 tjedna i rodila sa 38+5 i to carskim jer se nisam dovoljno otvorila a beban je bio veliki! :-))

Cheerilee
27.09.2010., 20:39
Evo ja već 36tj, ništa više ne pijem od tableta, nemam nikakva stezanja ni kontrakcije,
ne mirujem baš nešto previše (moram se pokrenut malo jer bum koma opet na porodu - kao zadnji put, od silnog ležanja nisam ni noge mogla dići tokom izgona....)..... A sad planiram probat na stolčiću pa moram biti fit....
Za tjedan dana idem na kontrolu, moram podignuti nalaze briseva na streptokok b (nadam se da budu uredni) i to je to.....

S2000
29.09.2010., 22:31
cheerilee super, 36 tjedan je tu!!! weeeee

ako nisi vidila na drugom topicu, samo da ti kazem da sam dobila rjesenje za povrat novca za Partusisten!!! Jupi

Cheerilee
29.09.2010., 22:36
cheerilee super, 36 tjedan je tu!!! weeeee

ako nisi vidila na drugom topicu, samo da ti kazem da sam dobila rjesenje za povrat novca za Partusisten!!! Jupi

Je 36tj.... Koje olakšanje.....:klap:
Sad me neš počelo lagano stezuckat, ko neke nontrakcije.... Nadam se da su samo obične bh-kontrakcije (barem do petka u podne - tad se mm vraća s poslovnog puta.... Do onda sam sama s klincima pa nebih voljela da me sad neš ulovi...):-)

Jesam vidila sam za povrat novaca... Ja sam kod nas kupila samo dvije kutije... Ostalo sam kupovala vani, kutiju po 6eura.......:yes:

ines31
01.10.2010., 21:33
A evo i mene nažalost s istom dijagnozom, 8 dana provela u bolnici (Petrova) znači za cerviks skraćen za prst lako prohodna do ovoja i glavice, primila tokolizu i dexametazon, napravljena kompletna obrada sve u redu , još se čekaju brisevi koji nadam se da će biti uredni jer do sad uvijek jesu, dobila cordipin i normabel, primljena u bolnicu 29+6, evo sad smo 31+3, kontrola za 2 tjedna tj. 14.10., bebica sa 30+1 imala 1500 g, uglavnom strogo mirovanje, sad me strah svega, uglavnom ležim cijele dane i nadam se samo da ćemo što duže izdržat u komadu!

fatamorgana
02.10.2010., 13:35
Ines31, sutrudnice moja, ja se borim sa tim cudesima i svim tim lijekovima od samog pocetka. Skontala sam, najbolja stvar je lezanje, lezanje i samo lezanje. Do sad sam tri puta bila u bolnici na tokolizi, u 29.tt primila Betametasone, i evo me kuci lezim i cekam. Sad sam 31 plus 6. Govorili su mi da nam je amo dogurat do 28. tt.
Dobro je sto si primila dex i bice sve ok aBd, think pink i samo lezi. Moj target je uz Boziju pomoc aBd da mi je dogurat do 36.tt Kod ene su blizici kao sto znas, niska trudnoca od samog pocetka, jedna beba u porodjajno kanalu od starta, a otvoreno UU u obliku Y je bilo vec u 24.tt, poslije toga me niko nije ni pregedao dole vaginalnom sondom.

S2000
03.10.2010., 22:44
vas dvije cuvate 3 bebe :) 32 tjedan... jos mjesec dana i bit ce sve super... do tada lezite i cuvajte svoje bebice. Nemojte puno strahovat, jer kao i sto same vidite puno nas je tu koje smo bile u vasim situacijama i docekale termin i sad smo sa svojm bebicama. Samo puno strpljenja i discipline.... znam da nije lako, al svaki dan je dan blize terminu... step by step....

emira
04.10.2010., 15:30
:love2:
još malo izdržite, svaki dan je bitan za vaše bebice.
U prvoj trudnoći bila sam za 2 pp do ovoja i glavice od 29 tj., hospitalizirana na Sv.Duhu 5 tj. Nisam primala tokolizu jedino sam pila cordipin jer je ctg bio miran. Sa 34 tj mi je pukao vodenjak, rodila sam curu od 2100, apgar 9/10, ni sekunde u inkubatoru.
Druga trudnoća, ista priča, sa 29 tj. hospitalizirana, krevet-wc(tuš)-krevet, jela ležećki. Sa 34 tj me pustili doma, mirovala do 37 tj, ali ne više tako strogo. Od 37 tj. čistila, prala podove, penjala se po nekoliko puta dnevno na 3 kat namjerno stepenicama, i rodila na 39+4 dana.
Pravilo je da nema pravila, ali mirovanjem ne možete ništa izgubiti, momentalno se čini kao smak svijeta ali to je tzv. treatment of care kod nas, i ako ništa drugo... bar vam je savjest mirna
Sretno! :-)

principesa
04.10.2010., 17:54
da li je ovim vašim dijagozama predhodio skračen cerviks ili nešto? ili je to samo najedanput došlo između dva pregleda. Meni je sa 22 tjedna bio skračen cerviks, sad sam u strahu od sutrašnjeg pregleda. Pijem Normabele, partusistene i utriće(vaginalno)....?

martinaP
04.10.2010., 18:27
Moja sestra se u 28 tjednu počela otvarati, otvorila se 3 cm, hospitalizirana. U 30. tjednu dobila trudove, i dali joj prepar u infuziji. S puna 33 tjedna ukidaju prepar, i očekuju porod unutar 10 dana. Sa 36 tt su je pustili doma da čeka porod, i ne mora više mirovati. Rodila je sa 39+3, inducirani porod, nisu se usudili dulje čekati jer je beba bila 3,5 kg (drugi zdravstveni problemi u pitanju).

fatamorgana
04.10.2010., 19:37
drage moje, hvala na podrsci od srca. Koliko sam shvatila moju dr. moj cervix je bio skracen za 1 cm u 18.tt i nije mi radila cerklaz, ali je na tu odluku utjecalo pitanje da li sam prije radjala ili imala pobacaje. Kad sam rekla nista od toga, nije mi radjen cerklaz. u 24.tt duzina cervixa je bila 2,68 cm i tad sam drugi put bila na intravenoznoj tokolizi. Danas sam 32 plus 2 i bas mirujem strogo po svom licnom nahodjenju. Pored ovih problema, pijem metformin cijelu trudnocu, prijeti mi dijabetes i gestoza. Znaci ginic govori miruj, a endokrinlog inernista setaj. I tako ja balansiram cijelu trudnocu a zivim na 4. katu.

anamix
04.10.2010., 23:25
meni je cerviks od nekog 18. tjedna bio stalno skraćen i omekšao. i na svakom pregledu sve skraćeniji i ja sam bila sve prohodnija. gin mi je stalno preporučala mirovanje, a ja se baš i nisam čuvala. mislim nisam joggirala, ali sam uredno radila. na pregledu dva tjedna prije poroda bila sam otvorena tri centimetra. rodila sam 10-ak dana ranije od predviđenog termina (no možda je to čak i bilo na termin jer se nikako simo mogli dogovorit kad je bio datum začeća :)) i to nakon 12 sati poroda i dripa da bi se uopće otvorila do kraja (pukao mi je vodenjak, ali nisu krenuli trudovi). zbog cerviksa sam stalno bila u nekoj polupanici, a na kraju - sve ok

ines31
05.10.2010., 13:03
Hej curkice hvala svima na podršci, meni su inače sve kontrole do sad uvijek bile uredne, znači zatvorena, onda sam dobila napad žuči i zbog toga završila u Petrovoj jer me u Novoj bolnici nisu htjeli ni pregledat nego direktno za Petrovu, tamo je na kraju ispao ovakav nalaz, iskreno stezanje ni bolove nisam imala, a sad izgleda da sam od silnog povraćanja i bolova koje imam kad me žuč uhvati počela otvarati iako mi to nitko ne može potvrditi, ja sam u stvari bila šokirana nalazom jer su me odmah smjestili u predrađaonu u tamo sam provela oko 30 sati bez ikakvih bolova i zatezanja, ni ctg nije ništa zabilježio, svi zapisi koji su rađeni u tijeku 8 dana koje sam provela u Petrovoj su bili uredni. Ja uglavnom živim u strahu da me opet ne uhvate bolovi u žući zbog povraćanja i naprezanja.
Sretno svima!!!

stellita
05.10.2010., 15:41
fatamorgana ,ne znam kako drugačije da javim da isprazniš inbox :-)

fatamorgana
05.10.2010., 21:22
ispraznila :oops: :kiss::kiss:

fatamorgana
05.10.2010., 21:23
Hej curkice hvala svima na podršci, meni su inače sve kontrole do sad uvijek bile uredne, znači zatvorena, onda sam dobila napad žuči i zbog toga završila u Petrovoj jer me u Novoj bolnici nisu htjeli ni pregledat nego direktno za Petrovu, tamo je na kraju ispao ovakav nalaz, iskreno stezanje ni bolove nisam imala, a sad izgleda da sam od silnog povraćanja i bolova koje imam kad me žuč uhvati počela otvarati iako mi to nitko ne može potvrditi, ja sam u stvari bila šokirana nalazom jer su me odmah smjestili u predrađaonu u tamo sam provela oko 30 sati bez ikakvih bolova i zatezanja, ni ctg nije ništa zabilježio, svi zapisi koji su rađeni u tijeku 8 dana koje sam provela u Petrovoj su bili uredni. Ja uglavnom živim u strahu da me opet ne uhvate bolovi u žući zbog povraćanja i naprezanja.
Sretno svima!!!

samo malo pripazi sa ishranom i nece se ponovit aBd

emira
06.10.2010., 13:31
Moj cervix je od 29. tj bio 15-17 mm. Samnom je u sobi ležala cura tjedan dana manje trudna od mene sa cerviksom kraćim od 10 mm. Obje smo dogurale do punog termina. Naš doktor, kad bi došao u vizitu, objašnjavao je kolegama "ovo su moje dvije pacijentice koje imaju skupa 2.5 cm cerviksa..." :)

fatamorgana
06.10.2010., 15:19
Moj cervix je od 29. tj bio 15-17 mm. Samnom je u sobi ležala cura tjedan dana manje trudna od mene sa cerviksom kraćim od 10 mm. Obje smo dogurale do punog termina. Naš doktor, kad bi došao u vizitu, objašnjavao je kolegama "ovo su moje dvije pacijentice koje imaju skupa 2.5 cm cerviksa..." :)

uh ovo je stvarno za utjehu, Emira hvala sto si iznijela svoje iskustvo. Ja sad pojma nemam koliko mi je sta dugo :?: jer zadnje mjerenje je bilo u 24tt, samo znam da od viska lezanja u ovim tjednima trudnoce glava nece zabolit aBd. :-)

L&L
06.10.2010., 20:55
Evo da se javim malo sam zaokupljena sa malom i poslom pa ne stignem posjetiti stranice. Ležanje stvarno pomaže i nekada nema boljeg ljeka kod mene je to bio slučaj. Nikakva terapija samo ležanje i stvarno dok sam se toga pridržavala uz kraće šetnje od 34 tj sve je bilo dobro. Kad sam napunila 37 tj. krenula sam čistiti podove i paučinu koja se je nakupila po plafonu za dva dana se otvorila i rodila.

Sretno svima i mirujte do određenih tjedana, pišite po forumu dobra iskustva i užvajte u trudnoći

Maja 85
07.10.2010., 21:35
Prošli ponedjeljak sam bila kod dr. i nalaz je cerviks 1/3 članka ušće za 1p. 24. sam tjedan i čini mi se da je jako loš nalaz..... Može li mi netko objasniti šta znači to 1/3 i koliko je to točno u cm??

gorka
09.10.2010., 16:29
Ines31 nemoj zaboraviti i na moć pozitivnih misli. Mirovanje i briga o samoj sebi jesu vazni, ali i „razgovor“ s bebicom je vazan. Miluj trbuh i uvjeri ju da jos nije vrijeme, da ovaj svijet je zanimljiv, ali da joj je unutra isto tako dobro i da ces ju neko vrijeme njegovat. Znam da ti to izgleda smijesno (i mozda nadrealno, ali vrijedi pokusati) Bebe citaju mame bolje od bilo kojeg spijuna ;)

ines31
13.10.2010., 08:32
Ines31 nemoj zaboraviti i na moć pozitivnih misli. Mirovanje i briga o samoj sebi jesu vazni, ali i „razgovor“ s bebicom je vazan. Miluj trbuh i uvjeri ju da jos nije vrijeme, da ovaj svijet je zanimljiv, ali da joj je unutra isto tako dobro i da ces ju neko vrijeme njegovat. Znam da ti to izgleda smijesno (i mozda nadrealno, ali vrijedi pokusati) Bebe citaju mame bolje od bilo kojeg spijuna ;)

gorka:love2:, joj mi ti po cijele dane razgovaramo:-), nadam se da će me poslušati, ma ovaj moj je pravi špijun, kad smo sami ima ga svukuda čim netko dodje samo sluša i spijunira!!!!:heart:

Sutra kontrola biti ću 33+2, samo dao Bog da nalaz bude nepromjenjen!!!!!

Cheerilee
13.10.2010., 09:26
Je 36tj.... Koje olakšanje.....:klap:

Evo me u 38.tj........ Tko bi reko da ću se i toga dočekati.....8-)
Prošli četvrtak (s 37tj) nalaz mi je bio; cerviks skraćen 2/3 članka, prohodan do ovoja i glavice, otvorena 3cm.....
Kontrola mi je u petak, tu i tamo osjetim neka stezanja, i neko "pucketanje" kostiju u zdjelici i to je to.....
Dakle, od mogućeg preuranjenog porođaja od 23tj pila sam hrpu tableta, a evo sad sam ušla u termin i još ništa.....:-D

osijek
13.10.2010., 16:01
Cure napokon sam našla temu gdje bi mi mogli dati nekih savjeta i iskustava.
Ja sam danas 22+4 tt sa 19+1 sam dobila kontrakcije i završila na tokolizi 8 dana nakon čega smo prešli na partusisten tablete 6*1 i nakon 2 tjedna sam puštena kući.
Svi brisevi, urin i krv su bili uredni kod obrade u bolnici. Pri pregledu vanjsko ušće uloživo za vrh prsta do pola kanala.
Prošli tjedan sam bila na kontroli kod svog gin. i rađena je cervikometrija, unutarnje ušće zatvoreno oblik T,vanjsko kaošto je i bilo, cerviks 40 mm dužine. Nalaz nije loš, ja sam kod kuće i strogo ležim idem na wc i eventualno ako sebaš moram dići po nešto iako mi je gin. rekla da mogu malo se kretati po kući i skuhati, ali ja ipak ležim i ne mrdam.
Sutra idem na kontrolu u bolnicu pa čemo vidjeti.
Prošlu trudnoću sam nosila trojke i rodila ih sa 24 tt, onda su nalazi bili skroz ok do jedne kontrole kad se cerviks skratio na 2-2,5 cm unutarnje ušće oblik y,i preko noći postala prohodna za prst.
Ostavili me u bolnici na mirovanju jer su trojke, uveli tokolizu jer sam od silnog sjedenja u čekaoni taj dan počela osječati kontrakcije, ujutro mi pukao jedan vodenjak i eto...sada razumijete zašto me malo strah iako su svi doktori govorili da će ova T biti u redu jer ipak sada je jedna beba svejedno eto ne ide baš totalno bez problema.

Ima tko koju pametnu?

ines31
14.10.2010., 18:36
Osijek draga samo mirovanje, mirovanje i ništa drugo toliko sam ja zasad skužila, biti će to sve ok, zaposli sve oko sebe, a ti u horizontalu.
Tak je bar kod mene, evo bila danas na kontroli 33+2 tt, nalaz nepromjenjen cerviks smekšan skraćen i dalje prohodna za prst do ovoja i glavice, lijekovi i mirovanje te opet za 3 tjedan kontrola i uzv, eto tako ja i dalje namjeravam samo ležati, jedino mi je prošli put pisalo strogo mirovanje, a sad samo mirovanje, pa ne znam dali da se uputim u koju kratku šetnjicu, jer do sad nisam iz stana izlazila, a curke dal koja šetnjica od 15 min može stetiti jer mislim da su mi mišići od ovog silnog ležanja pokočeni pa si sve mislim da li ću uspjeti nogu podić na porodu!!!???
Pozdrav svima!

fatamorgana
15.10.2010., 11:58
Ines31, ipak si u finalima i ja ne bih isla ni u kakve setnje. Izdrzi jos ta tri tjedna a tad ionako ces biti u 37 tt i ako se porodis bice sve ok aBd. Ja mislim da je mirovanje najsigurnija stvar.

osijek
15.10.2010., 15:05
Evo ja sam bila jučer na kontroli u bolnici, nalaz je manje više isti vanjsko ušće prohodno skorodo unutarnjeg, unutarnje zatvoreno. U ponedjeljak idem u bolnicu da odluče da li će raditi serklažu ili ne, ali vjerojatno hoće zbog prethodne trudnoće. Inaće ja ležim od poćetka znala sam malo po kući se muvat skuhat ili uključiti veš mašinu, ali od 19 tt ne ustajem iz kreveta osim na wc.

fatamorgana
15.10.2010., 15:53
Evo ja sam bila jučer na kontroli u bolnici, nalaz je manje više isti vanjsko ušće prohodno skorodo unutarnjeg, unutarnje zatvoreno. U ponedjeljak idem u bolnicu da odluče da li će raditi serklažu ili ne, ali vjerojatno hoće zbog prethodne trudnoće. Inaće ja ležim od poćetka znala sam malo po kući se muvat skuhat ili uključiti veš mašinu, ali od 19 tt ne ustajem iz kreveta osim na wc.

Osijek, samo miruj mila, samo miruj i bice sve ok aBd. Saljem puno specijalnih vibrica za tebe i tvoju bebicu :heart::heart:

Ti
16.10.2010., 21:46
Pozdrav cure,
ja bih vas nesto pitala, pošto imate problema s otvorenošću, kakav je to točno osjećaj? gdje vas boli, ili imate li neki pritisak u rodnici ili otečenost ili osječaj kao da je nešto unutra? U stvari jeste li po sebi osjetile da nesto nije u redu i kako ej to točno izgledalo? Zvala sam mog dr da mu kažem da me probada i ostalo sam mu opisala ali on kao da me nije slušao nego da je kod men u redu da me boli jer imam neku anomaliju s matrnicom. Molim vas odgovorite mi!! Za nekih 10 dana mi je tek pregled, ne mogu u setnju jer nakon toga me boli, pa ležim kući.

Ti
16.10.2010., 21:47
Pozdrav cure,
ja bih vas nesto pitala, pošto imate problema s otvorenošću, kakav je to točno osjećaj? gdje vas boli, ili imate li neki pritisak u rodnici ili otečenost ili osječaj kao da je nešto unutra? U stvari jeste li po sebi osjetile da nesto nije u redu i kako ej to točno izgledalo? Zvala sam mog dr da mu kažem da me probada i ostalo sam mu opisala ali on kao da me nije slušao nego da je kod men u redu da me boli jer imam neku anomaliju s matrnicom. Molim vas odgovorite mi!! Za nekih 10 dana mi je tek pregled, ne mogu u setnju jer nakon toga me boli, pa ležim kući.

prvo krstarenje
17.10.2010., 12:01

Samo se javim da pružim potporu, i ja sam i u prvoj i u drugoj , sada, prije mjesec dana, imala serklažu. Puno ležanja, odnosno stalno, puno sretnih misli i sve će biti ok. Meni su sada serklažu radili a uopće nisam bila otvorena, ni uloživa, cerviks 38 mm ali zbog predostrožnosti, pa sam ipak sada malo mirnija. Sretno na pregledu i javi se.

srecica
17.10.2010., 14:24
Osijek draga samo mirovanje, mirovanje i ništa drugo toliko sam ja zasad skužila, biti će to sve ok, zaposli sve oko sebe, a ti u horizontalu.
Tak je bar kod mene, evo bila danas na kontroli 33+2 tt, nalaz nepromjenjen cerviks smekšan skraćen i dalje prohodna za prst do ovoja i glavice, lijekovi i mirovanje te opet za 3 tjedan kontrola i uzv, eto tako ja i dalje namjeravam samo ležati, jedino mi je prošli put pisalo strogo mirovanje, a sad samo mirovanje, pa ne znam dali da se uputim u koju kratku šetnjicu, jer do sad nisam iz stana izlazila, a curke dal koja šetnjica od 15 min može stetiti jer mislim da su mi mišići od ovog silnog ležanja pokočeni pa si sve mislim da li ću uspjeti nogu podić na porodu!!!???
Pozdrav svima!

Ines31 meni se cini da su ti umjesto strogo mirovanje napisali mirovanje, upravo zato sto se nalaz nije promijenio niti na gore niti na bolje. Sto se pak tice setnje sama najbolje znas kako se osjecas i da li ti pase lagana setnjica od 15 minuta, koliko se umaras itd. Sigurno je da ce ti goditi da promijenis malo okolinu i izades iz svoja cetiri zida, te tako biti i zadovoljnija. Ja bih na tvom mjestu uzela dragog pod ruku pa jedan krug oko zgrade, pa vidi kako ti je, ako te boli i trazi da legnes vrati se u krevet, ako ti godi i pase napravi sutradan dva kruga. Sama sebe najbolje poznajes.

Cheerilee
21.10.2010., 12:04
Evo me u 38.tj........ Tko bi reko da ću se i toga dočekati.....8-)
Prošli četvrtak (s 37tj) nalaz mi je bio; cerviks skraćen 2/3 članka, prohodan do ovoja i glavice, otvorena 3cm.....
Kontrola mi je u petak, tu i tamo osjetim neka stezanja, i neko "pucketanje" kostiju u zdjelici i to je to.....
Dakle, od mogućeg preuranjenog porođaja od 23tj pila sam hrpu tableta, a evo sad sam ušla u termin i još ništa.....:-D

Evo mene i u 39.tj, još ništa.....:unsure:

Sutra imam kontrolu; pregled + ctg + asc, pa ćemo vidjeti....:yes:

Nalaz od utorka; i dalje otvorena 3cm, glavica na -2.............
Sad sam već strašno nestrpljiva.....8-)

L&L
21.10.2010., 14:18
Čestitam Cheerilee na 39 tj. vjerojatno bi tako i meni bilo da nisam išla isprobati metode izazivanja poroda

Cheerilee
21.10.2010., 14:27
Čestitam Cheerilee na 39 tj. vjerojatno bi tako i meni bilo da nisam išla isprobati metode izazivanja poroda

Sad mi ovo nekako teško pada, jer sam se psihički pripremila rodit tamo s 36-37-38tj, a termin mi u subotu a niš se ne događa...:roll:

Koje su to metode?:mrgreen:

ines31
21.10.2010., 16:56
Ma bravo Cheerilee, stići će dečkić na vrijeme! Sretno:heart:

Srećica:yes::heart:

S2000
22.10.2010., 10:41
cheerlee pa to je odlično!
Tako sam se ja mjesecima pripremala kad cu rodit (od 27.tj na Patusistenu i strogom mirovanju), a na kraju kad sam ušla u 40.tj sam bila luda od nestrpljivosti.
To želim svima vama mamama koje su ulozove/prohodne/otvorene da dogurate do termina!

odgovor za ''TI'': ja nisam imala nikakvih bolova ni zatezanja, jednostavno mi je doktor na redovnoj kontroli primjetio skracen i omeksao cerviks.

za Ines: premda ti je doktor napisao samo mirovanje, ja na tvom mjestu ne bi jos u setnje. Jer to i nije bas neko mirovanje. Pricekaj 35 tj da bebi sazriju pluća, pa ces onda u setnje kad pozelis i bez imalo griznje savjesti. Ja sam strogo mirovala do 36 tj, skoro 3 mj sam bila u krevetu, dobila bi upalu listova kad bi isla na pregled na prvi kat u doktora... a kad je dosao red na porod, digla sam noge kao balerina i u trecem trudu izgona istisnula svog bebana... ne brini, vidit ce koju snagu majka dobije na porodu... tako da je ovo mirovanje najmanje sto mozes uciniti i nemoj da ti bude tesko.

Anamix- kazes da ti je doktorica stalno preporucavala da mirujes a da je ti nisi slusala nego si uredno radila- nadam se da ovime nisi htjela ispasti kao dobar primjer ili da je ovo nekakva preporuka drugim trudnicama. Drago mi je da ti je sve uredno zavrsilo unatoc tvom necuvanju, no drugim curama bi ja ipak savjetovala da slusaju doktora, jer ne daj boze da se nesto lose dogodi, tko bi mogao prezaliti bol, a sve zato sto se nije pazilo.

Curke, cuvajte se i ljubite svoje bebice... dan za danom, tjedan za tjednom... ja sam prozivjea toliko strahova od moguceg preuranjenog poroda, a sada gledam svog dragog sina kako lijepo spava :) za njih se isplati sve...

Cheerilee
22.10.2010., 10:45
Evo ja se vratila s kontrole,
sutra ujutro idemo po svoju treću bebu (naravno ako ne ode vodenjak, što je lako moguće).....:zaljubljen:
Imam neke trudiće, neredovite, otvorena 4cm, beba se skroz spustila....:yes:

jaja1
22.10.2010., 10:54
Evo ja se vratila s kontrole,
sutra ujutro idemo po svoju treću bebu (naravno ako ne ode vodenjak, što je lako moguće).....:zaljubljen:
Imam neke trudiće, neredovite, otvorena 4cm, beba se skroz spustila....:yes:

jooooj mrak! javi nam kak je prošlo kad stigneš, i nek pišonja brzo stigne

ines31
22.10.2010., 13:32
jooooj mrak! javi nam kak je prošlo kad stigneš, i nek pišonja brzo stigne

Ovo mogu samo potpisati, sretno, nek bude brzi i lagan porod!!!!!!!

Cheerilee
22.10.2010., 14:05
Hvala cure!;-)

Javim se čim se dočepam neta.....
Ako će mi porod biti kao prva dva - ja i više nego zadovoljna!!!:yes:
Jedva više čekam zagrlit malog T. koji nas tolko zeza....:love2:

emira
23.10.2010., 00:47
Pozdrav cure,

između jednog pregleda na kojem sam bila potpuno zatvorena i drugog na kojem se pokazalo da se cervix skratio i otvorio ja sam osjećala probadanje u rodnici, kao da mi netko zabije nož, stotinka sekunde i prođe. E sad ne znam da li je zo od otvaranja ili nije, ne znam...

Cheerilee
25.10.2010., 09:44
Evo da vam se javim....
Rodila sam u subotu, dečkića, 3250g i 49cm...:zaljubljen:

Porod mi bio super, brz i lagan, ekipa na porodu super....
T. odmah "prosisao", ma sve super.....:yes:

ines31
25.10.2010., 10:56
Čestitam draga :klap::-D:-D:heart:!

Beti3
25.10.2010., 13:15
Evo da vam se javim....
Rodila sam u subotu, dečkića, 3250g i 49cm...:zaljubljen:

Porod mi bio super, brz i lagan, ekipa na porodu super....
T. odmah "prosisao", ma sve super.....:yes:

Čestitam!! Uživajte!!:-D:-D:-D

S2000
25.10.2010., 20:34
jos jedna lijepa prica i happy end trudnice koja je cuvala trudnocu :D

cesitam!

p.s. Dofra se ne javlja? Zna li tko kako je ona?

L&L
28.10.2010., 09:27
Čestitam Cheerilee na bebici i brzom porodu.

Dofra je dobro ja sam u kontaktu s njom, mali je također dobro ali mora na manju estetsku operaciju pa nema vremena uz sve pretrage ići na net

S2000
28.10.2010., 14:47
Čestitam Cheerilee na bebici i brzom porodu.

Dofra je dobro ja sam u kontaktu s njom, mali je također dobro ali mora na manju estetsku operaciju pa nema vremena uz sve pretrage ići na net

L&L hvala na info, puno nam je pozdravi i reci da nam fali njezin optimizam tu, da imamo jos prohodnih cura koje bi ona mogla ohrabriti :)

ines31
29.10.2010., 09:12
Dobro jutro curkice, evo mene dana 35+4, jučer popodne jedno 3-4 sata imala bolove onak predmenstrualne u trbuhu i povremeno u leđima, nisam imala pojma šta da radim, iskreno nisu bili jaki, a i odjednom prestali tak da nisam išla na hitnu, iduća kontrola za tjedan dana, ne znam šta da mislim, da li da ak me opet uhvati idem na hitnu ili da to istrpim doma, prva mi je trudnoća, a inače sam dosta imuna na bol pa jednostavno ne mogu ocijeniti da li je to jaka ili slaba bol! Prije točno dva tjedna dijagnoza je bila ista, znači evo već 5 tjedana proteklo od navedene dijagnoze!?

S2000
29.10.2010., 09:57
vjerojatno se beba jos malo spusta i gnjezdi u zdjelicu.
Ja sam isto osjecala nekih 10ak dana prije poroda, i mislila sam da su poceli trudovi, ali izgleda da je to bila samo priprema i lazna uzbuna :)

Ako se ponovi vidjet ces da li je jace.
Ja sam vecinu svojih trudnova istrpila doma, ali ako osjetis da trebas u bolnicu naravno da ces poci. Ako osjecas stezanja, zapisuj pa parati svako koliko se javljaju.

ines31
29.10.2010., 10:23
S2000 hvala:-), samo da nam je dočekat taj 37 tjedan!!!!:yes:

lady.x
29.10.2010., 13:19
Pozdrav! Ja ne znam kako, ali tek sad sam videla o cemu je ova tema, cak sam bila otvorila neku srodnu...
No, kod mene je prica sledeca: sa oko 20tj. sam pocela pri duzem hodanju i stajanju osecati pritisak na dole (kao da mi se ide u wc, ali prazna i besika i creva), bol u ledjima dole... Cervix mi je pre toga bio 43mmm, na pregledu su ustanovili da je 39mm, ali zatvoren i rekli da ne moram strogo mirovati. Ali cim bi se malo vise kretala, tegobe su e vracale, a od pre desetak dana imam i bezbolne kontrakcije. Cervix mi se skratio jos na 34mm, u ponedeljak idem ponovo na kontrolu, nadam se da nije vise, jer od tad mirujem, ali samoinicijativno, jer dr je rekao da ne moram strogo, ali meni aktivnost smeta. Sad sam 24+1.
Od terapije mi je rekao samo utrogestan 3x200 koji sam uzimala oralno, pa sam posle smirivanja kontrakcija smanjila na 3x100 vaginalno. Vidim da ni jedna nije uzimala oralno utrogestan u derugom trimestru - jel to pravilo?

bibai
29.10.2010., 14:38
Pozdrav! Ja ne znam kako, ali tek sad sam videla o cemu je ova tema, cak sam bila otvorila neku srodnu...
No, kod mene je prica sledeca: sa oko 20tj. sam pocela pri duzem hodanju i stajanju osecati pritisak na dole (kao da mi se ide u wc, ali prazna i besika i creva), bol u ledjima dole... Cervix mi je pre toga bio 43mmm, na pregledu su ustanovili da je 39mm, ali zatvoren i rekli da ne moram strogo mirovati. Ali cim bi se malo vise kretala, tegobe su e vracale, a od pre desetak dana imam i bezbolne kontrakcije. Cervix mi se skratio jos na 34mm, u ponedeljak idem ponovo na kontrolu, nadam se da nije vise, jer od tad mirujem, ali samoinicijativno, jer dr je rekao da ne moram strogo, ali meni aktivnost smeta. Sad sam 24+1.
Od terapije mi je rekao samo utrogestan 3x200 koji sam uzimala oralno, pa sam posle smirivanja kontrakcija smanjila na 3x100 vaginalno. Vidim da ni jedna nije uzimala oralno utrogestan u derugom trimestru - jel to pravilo?
Meni je u 18-om tjednu cervix bio 39 mm, a u 22-om tjednu 34 mm uz stalne i bolne kontrakcije i moj ginekolog je nakon cervikometrije rekao da je to odlično i da ne moram mirovati (mada mi je prvi porod bio prijevremeni !). Preporučio mi je samo Mg koji sam ja već samoinicijativno i uzimala. U 37-om tjednu sam bila otvorena 4 cm, a rodila tek sa 38+4 brzo i lako.
Utrogestan sam trošila u 2. pa i 3. trimestru vaginalno u prvoj trudnoći.

Neli
29.10.2010., 16:53

cijelu trudnoću (odnosno do 34. tjedna) sam kuburila s bolnim kontrakcijama, pritiskom i stezanjem u donjem dijelu trbuha (naročito kod kretanja), skraćenim ceriksom (u 17. tjednu 26 mm).
utrogestan trošila isključivo vaginalno do punih 37 tjedana (3*200)

ako te to tješi, od 34 tjedna su mi tegobe praktički nestale, evo ja tjedan dana do termina, a šetam i uživam više nego u cijeloj trudnoći

Mimek
29.10.2010., 17:04
lady.x ja sam uzimala utrogestan oralno 3x2 do 27 tjedna, a onda sam postepeno smanjivala i do 29 prestala.
Počela sam se otvarati sa 19+1 i to toliko da mi je doc sa 20+2 odlučio raditi serklažu. Od tada mirujem, ali ne baš strogo-strogo. Za dva tjedna skidamo serklažu i obzirom da mi je već tada prolabirao vodenjak, a i u prvoj trudnoći je prsnuo prije trudova. mislim da će sada biti isti scenarij.

ines31 jesu li ti radili CTG ? jesu li ustanovili trudove ili ti misliš da su to trudovi? Ja sam kod prvog poroda dobila drip i uopće ne znam kako izgledaju "prirodni" trudovi tako da ponekad osjetim nisko neki bolni pritisak, ali pripisujem to njenom okretanju.

Pokušaj uzimati magnezij, kažu da on sprečava trudove.

ines31
29.10.2010., 20:37
Mimek:-), ma kad sam završila na hitnoj prije 5 tjedana i bila hospitalizirana 7 dana svi ctg zapisi bili uredni, tak da ti ja za ove bolove uopće nisam sigurna šta su ali čitajući knjige i uz pomoć svih curkica sa rode vidim da dok su neujednačeni i nemaju neki svoj ritam vjerojatno tkz. lažni trudnovi, Magnezoj uzimam od 20 tt, a uz to imam terapiju normabel i cordipin, mi smo tu negdje u terminu, sretno!!!!:zaljubljen::heart:

Mimek
30.10.2010., 10:49
mi smo tu negdje u terminu, sretno!!!!:zaljubljen::heart:

da draga mi smo iz proljetnog vlakića, sjećam se !!! i tebi sretno i da izdržite zajedno što dulje i da kad dođe vrijeme susret bude što lakši, brži i sretan za oboje :zaljubljen:

ja se ne nadam da ću dugo izdržati nakon skidanja serklaže, ali kad bude, bude...

prvo krstarenje
30.10.2010., 19:33
lady.x ja sam uzimala utrogestan oralno 3x2 do 27 tjedna, a onda sam postepeno smanjivala i do 29 prestala.
Počela sam se otvarati sa 19+1 i to toliko da mi je doc sa 20+2 odlučio raditi serklažu. Od tada mirujem, ali ne baš strogo-strogo. Za dva tjedna skidamo serklažu i obzirom da mi je već tada prolabirao vodenjak, a i u prvoj trudnoći je prsnuo prije trudova. mislim da će sada biti isti scenarij.

ines31 jesu li ti radili CTG ? jesu li ustanovili trudove ili ti misliš da su to trudovi? Ja sam kod prvog poroda dobila drip i uopće ne znam kako izgledaju "prirodni" trudovi tako da ponekad osjetim nisko neki bolni pritisak, ali pripisujem to njenom okretanju.

Pokušaj uzimati magnezij, kažu da on sprečava trudove.

Ja sam i u prvoj i u drugoj trudnoći imala serklažu. Sada u drugoj mi je napravljena preventivno zbog otvranja i skraćivanja cerviksa u prvoj. Sada sam u 23. tjednu, serklaža napravljena prije mjesec dana. Ja stalno ležim, kako si ti provodila dan? Ponekad osjećam ispod stidne kosti, skroz nisko kao lagano bockanje, kao da šav osjetim, da li si ti to osjećala?

Mimek
31.10.2010., 17:58
prvo krstarenje ja nisam baš stalno ležala. Nakon serklaže činilo mi se nekako i kao nakon poroda nekih 40-ak dana tj. mjesec i pol sam bila jače osjetljiva i kao da mi je sve to nekako natečeno, a kasnije i ja kad mi je malo pojačana aktivnost osjetim kao bockanje i tada mi se pojača iscjedak. Kuham na dnevnoj bazi, odšećem do dućana, spustim se na kavicu, odem do knjižnice i uglavnom samo slušam organizam. Čim malo osjetim neki pritisak prvo idem vidjeti da li je mjehur, a onda u vodoravni položaj. To ti je red aktivnosti, red odmora...
Sve ovoso kako se osjećaš. Ako osjećaš da ti je bolje da ležiš 0-24 lezi. Mislim da je najbolje da se ponašaš kako organizam diktira.
Sretno !!

prvo krstarenje
01.11.2010., 11:29
prvo krstarenje ja nisam baš stalno ležala. Nakon serklaže činilo mi se nekako i kao nakon poroda nekih 40-ak dana tj. mjesec i pol sam bila jače osjetljiva i kao da mi je sve to nekako natečeno, a kasnije i ja kad mi je malo pojačana aktivnost osjetim kao bockanje i tada mi se pojača iscjedak. Kuham na dnevnoj bazi, odšećem do dućana, spustim se na kavicu, odem do knjižnice i uglavnom samo slušam organizam. Čim malo osjetim neki pritisak prvo idem vidjeti da li je mjehur, a onda u vodoravni položaj. To ti je red aktivnosti, red odmora...
Sve ovoso kako se osjećaš. Ako osjećaš da ti je bolje da ležiš 0-24 lezi. Mislim da je najbolje da se ponašaš kako organizam diktira.
Sretno !!
Ma ja se odlično osjećam ali liječnica je rekla mirovanje....pa me nekako frka ičega. Tamo oko 35. tjedna se mislim malo pokrenuti. Da li ti skidaju serklažu u 38. tjednu i oprosti, ako ti nije problem, možeš mi reći u kojoj si bolnici radila serklažu?

Mimek
01.11.2010., 14:04
Da skidat će mi ju u 38. tjednu u Merkuru. Samo se ti ponašaj onako kako se ti osjećaš sigurno :love2:

prvo krstarenje
02.11.2010., 08:51
Da skidat će mi ju u 38. tjednu u Merkuru. Samo se ti ponašaj onako kako se ti osjećaš sigurno :love2:

Hvala puno na svim informacijama, jedva čekam kad ću i ja doći do tog trenutka. Sve naj, naj, najbolje na porodi i dalje, hvala!

lady.x
02.11.2010., 15:40
Ja sam bila juce na pregledu i grlic je prestao da se skracuje, ostao na 34mm. Dr mi ukinuo utrogesta i rekao da relativno mirujem, dakle samo bez napora, duzeg stajanja i sedenja. Danas sam silom prilika morala cekati u redu skoro sat vremena jer menjam licna dokumenta (iako sam kao imala prednost) i opet mi se javio osecaj pritiska na dole, uh... jedva sam cekala da legnem, valjda sam i sve ovo vreme mirovanja nenaviknuta na imalo stajanja.

ines31
04.11.2010., 14:31
Evo mene s kontrole, danas 36+3, nalaz isti nepromjenjen osim što je sad za prst prohodna do ovoja i zadka, da ne mogu vjerovat danas na uzv on se okrenuo na zadak, i sad opet panika, ima 3 kg što je ok, sve ostalo uredno, kaže dr. da se još opet može okrenut, što se nadam, i dalje na lijekovima cordipin i normabel, kontrola za 2 tjedna, eto sad ga moram nekako nagovorit da se okrene!!!!!!

lady.x
07.11.2010., 15:08
Ja moram da pitam da li se jos nekoj ovo desava. Ja sam na relativnom mirovanju, dakle ne radim nista tesko, kad je lose legnem, ne sedim dugo i tako... Primetila sam da ako duze ne idem u wc i odem sa bas punom besikom, posle tog odlaska jace osecam pritisak na grlic i obavezno moram leci a taj uzasan osecaj pritiska se nastavi jos pola sata do sat... Sledeca kontrola i merenje grlica mi je inace tek za tri nedelje, a ovo mi se vec drugi dan desava...

ines31
18.11.2010., 12:00
Evo nas s nove kontrole, prekidamo s terapijom, danas smo 38+3, no bebica se nije okrenula i dalje je s zatkom, a ja sam otvorena sad za dva prsta do ovoja i zatka, u ponedjeljak moram doći na CTG, danas su mi isto radili CTG sve ok, ali zbog zatka iskreno tražila sam da idem na carski rez, na što su mi rekli da će tako najvjerojatnije i biti (e sad da li će ....)!!!!

lady.x
27.11.2010., 15:45
Samo da javim, meni se posle navedenih simptoma grlic jos skratio, tako da obratite paznji na osecaj cudnog pritiska nakon praznjenja besike. Sad sam na totalnom mitovanju, 28+, ginipral, verapamil... mirujem i nadam se najboljem...

katarinam
18.02.2011., 20:55
Evo i mene na ovoj temi, al vidim da nema baš nekih novosti od 11 mjeseca.
Normalna, uredna trudnoća do 29 tt (ja zatvorena bez ikakvih problema) naime prošli tjedan bila na pregledu (33+1) i doktorica ustanovila da sam prohodna prst do ovoja i zadka i preporučila da se primirim, propisala korištenje magnezija i počela ga koristiti, al ja to mirovanje nisam shvatila kao strogo (jer je kazala da se primirim, a ne strogo ležati u krevetu), a nadam se da neće biti problema u vezi s time.
osijećam se dobro, bolova nemam al me nakon svih ovih pročitanih topića sada pomalo lovi strah. Nadam se da ću izdržati barem tamo do 37, 38 tt da neću imati nikakve prijevremene intervencije. A na pregled tek moram za dva tjedna, pa ću do tada svakako mirovati, bez obzira na sve, a nadam se da će sve biti ok.

S2000
19.02.2011., 08:28
Katarinam ne brini, nema te sto od procitanog puno brinuti. Ovaj strah je najveci u cura koje su u puno manjim tjednima nego ti. Primirit ces se dva tjedna. Tad ces vec biti u doba kad je porod siguran i kad je bebica dovoljno zrela. Da ti je stanje sada lose vjerujem da bi ti gin prepisala terapiju i naredila strogo mirovanje i injekcije za sazrijevanje bebinih pluca.
Dva tjedna odmora- pa ces opet hopsati okolo :)

katarinam
19.02.2011., 19:47
tako sam i planirala ta dva tjedna odležati što više a onda više ne brinem ako se bude beba htjela roditi prije. samo me sve to malo zabrinulo jer mi moja doktorica nije ništa strogo zabranila pa da ne krene nešto po zlu.
a sada me zanima dal sam slobodno u položaju "na sve četiri" kako bi pridonjela da se beba okrene ili samo na lijevom i desnom boku (beba na zadak)?

klarah
14.04.2011., 11:54
Dižem temu :-)
sutra punim 35. tjedana.
Jučer na pregledu - otvorena prst do ovoja i glavice, cerviks skraćen na pola, smekšan.
Naravno, naređeno strogo mirovanje, doktor je baš bio uzrujan. Inače sam drugorotkinja, ali u prvoj T sam tek negdje u 38. tjednu bila otvorena, rodila u 39. tjednu.

Ima li vas još tu takvih, ima tko iskustva sa ovakvim nalazom i koliko ste izdržale. Mirujem strogo, naravno.

anchie76
14.04.2011., 12:18
Pošto ti je ovo druga trudnoća, tijelo je spremnije za porod i već se sada polako priprema :) Da ti nije radio vaginalni pregled, ne bi to niti znala.. Svakako se probaj opustiti, ako nemaš nikakve bolove (trudove) u tom slučaju tijelo samo radi ono što treba:)

klarah
14.04.2011., 14:14
Pošto ti je ovo druga trudnoća, tijelo je spremnije za porod i već se sada polako priprema :) Da ti nije radio vaginalni pregled, ne bi to niti znala.. Svakako se probaj opustiti, ako nemaš nikakve bolove (trudove) u tom slučaju tijelo samo radi ono što treba:)

nadam se da je tako.
ali dr. je beš bio uzrujan kad je sve to vidio, inače je totalno kul i ne drami bezveze.
al fakat me zadnjih tjedan dana dosta boli donji dio leđa i ne mogu stajati od pritiska dole. kad ležim puno sam bolje.

allie.rock
26.02.2014., 20:38
Bok cure, i meni je cerviks bio skračen več u 5 mj.trudnoće, a u 34 t.t. sam se morala ,,primirit' jer sam se otvorila za 1.5 cm i tako me uplašili da nema šanse da doguram do termina.. i samo sam strepila i čekala, a eto me u 41 t.t još uvijek 1.5 cm otvorena... iako imam kontrakcije i trudove i aktivna sam koliko mogu ja se jednostavno ne otvaram.. idem ponovo na kontrolu za 2 dana , vjerojatno če me onda zadržati u bolnici.. :neznam:

sarasvati
26.02.2014., 23:38
Allie, pitala sam se gdje si...i mislila sam da si rodila i da ne javljaš jer su zaokupljena bebom. A ti si još u komadu! :) Stići ćeš i mene :)

allie.rock
27.02.2014., 10:18
ja sam dosta rano imala kontrakcije, u 7 mjesecu trudnoće bila otvorena, ginekolog je rekao kako nema šanse da doguram do termina, stvarno sam se uplašila i mirovala sam ne ono skroz ali, sve lagano...
bila sam u strahu i samo sam strepila , da stvar bude zanimljiva.. mi smo sad u 41 t.t. još uvijek isto otvoreni (1.5cm) koliko god pokušavam biti aktivna ne otvaram se, a imam kontrakcije i trudove....????? :neznam:
sutra idem ponovo na pregled, vjerojatno če me zadržati, da li je neka od vas imala slično iskustvo?? bojim se da me izmrcvare dripom :(
:zbunj:

allie.rock
27.02.2014., 10:23
nisam skužila da mi je ubacilo prijašni post...
sarasvati,ma ovo je ludilo...ovo isčekivanje!!!!!

sarasvati
27.02.2014., 20:07
Vjerujem.. Meni pomalo dolazi uzbuđenje, a termin je za 6 dana :)
Ima li što novog?

allie.rock
27.02.2014., 20:36
nema ništa novog ,osim tih kontrakcija... sutra idem na pregled.. :scared:
baš me zanima ako sam se bar malo otvorila, i šta ako nisam??
još malo i na proljeće furati bebice u kolicima :)

sarasvati
01.03.2014., 00:06
Novosti? Sezame, otvori se? :)

allie.rock
01.03.2014., 20:59
Je,je.. Eto rodila jucer,curicu! Curila mi je pl.voda..Naravno da su me nafilali dripom ,a ja se nisam svejedno otvarala i kad su vidjeli da nema drugog ,stavili me na carski.. Ali osjecaj bebice u rukama,njen miris,ljubav na prvi pogled! Sad ce mi jedino ona slatka ritanja u busi falit :-P
:-* od nas dvije

S2000
01.03.2014., 22:05
Cestitke!!!!

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

AndrejaMa
01.03.2014., 23:47
allie, čestitke!!!

sarasvati
02.03.2014., 00:50
Allie, dočekala si!! Čestitam i sada puno uživanja vam želim! :)

allie.rock
03.03.2014., 20:04
Hvala vam! :-*

allie.rock
03.03.2014., 20:08
Allie, dočekala si!! Čestitam i sada puno uživanja vam želim! :)
ima sta novog kod tebe?
Sretno!

sarasvati
03.03.2014., 22:14
Još ništa. Ali tek je preksutra termin, tako da ima vremena! :)