PDA

Pogledaj cijelu verziju : Morske destinacije - pogodne za djecu

Anemona
23.03.2010., 12:26
Ajde da skupimo dojmove o morskim destinacijama pogodnim za djecu.
(Meni) bitne karakteristike:
- plaža - pijesak
- plitka voda
- da nije na konstantnoj vjetrometini
- prirodni hlad
- da nije gužva
- dr., ljekarna u blizini
- blizina dućana i tržnice
- da putovanje ne zahtijeva ne znam kakve egzibicije
- ....

Kakva su vaša iskustva?

marta
23.03.2010., 12:29
Osim pijeska na plazi i guzve i Blatnjava kaljuza udovoljava svim zahtjevima. Pa ako ne zelis da ti netko preporuci Pirovac kao idealnu destinaciju, postrozi kriterije.

Anemona
23.03.2010., 12:35
Osim pijeska na plazi i guzve i Blatnjava kaljuza udovoljava svim zahtjevima. Pa ako ne zelis da ti netko preporuci Pirovac kao idealnu destinaciju, postrozi kriterije.
:lol:
Ajde, ajde, pa računam na savjest roditelja.
A i nemam alergiju na Pirovac.

marta
23.03.2010., 12:38
Onda dodji da ju ekspresno razvijes pa necu tu sama antireklamu siriti.

petarpan
23.03.2010., 12:41
E sad..ja bih ti rekla Solaris Šibenik...ali....problem je bio kaj smo se na kraju kupali više na bazenu nego u moru jer je voda bila brrrrrrrr ledena..ali ajd, kao da to i nismo znali da je tam more malo hladnije..Sve ostalo osim ledenjave je kikača apsolutno oduševilo, pa samim time i nas...

Tučepi su mi inače fenomenalni i da nije strahotne gužve to bi mi bila top destinacija na Jadranu...
Čekam da se javi netko tko je bio u Vesperi na Lošinju...

Anemona
23.03.2010., 12:42
Evo mogu modificirati uvjete:
- ovaj dio DA NIJE GUŽVA - puste plaže ne smiju biti urokovane ulijevanjem kanalizacije u more ili nečim sličnim
- dakle još jedan uvjet:
- čista i bakteriološki ispravna voda za kupanje

dani1
23.03.2010., 13:02
Ovo će biti teško jer sve takve plaže za koje ja znam su prenatrpane (uvjet blizina mjesta, doktora i tržnice). Ja ti recimo ne bih preporučila: Biograd-lijepa pješčana plaža (stravična gužva), kvalitetni liječnici(užasna gužva), plac i sve što si nabrojala je tu. Ne bih ti preporučila ni Crvenu Luku. Isto dobra pješčana plaža, ali gužva- vrlo blizu Biograda. Otok Pag-Grad Pag-relativno dobra pješčana plaža, ali isto paklena gužva. Meni se recimo sviđa Otok Pašman. Oko mjesta Tkon ima prekrasnih pješčanih plaža (voda dugo do koljena, čisto i bistro), ali bez previše hlada, a za šoping i doktora moraš u Biograd za što ti treba čamac ili trajekt (dosta često vozi). Eto ja neznam za takvu plažu-osim onih zabačenih do kojih treba ili čamcem ili tabanati, ali me jako zanimaju prijedlozi.

nikoliša
23.03.2010., 13:13
Priznajem samo otok, ali onda to ne udovoljava mnogim tvojim kriterijima, pretpostavljam...No ako ti je prije svega važna čistoća mora i što manja gužva izaberi neki od srednjodalmatinskih otoka, otiđi po mogućnosti u drugoj polovici lipnja i jamčim ti potpuno zadovoljstvo!

puntica
23.03.2010., 13:39
i ja mislim da su otoci zakon (ako ti ne smeta hladnije more), pogotovo oni di nema previše gužve. ali tamo nema ni svih stvari koje si nabrojala :unsure:

mi, na sreću (ili možda ne, ali to je druga tema) imamo vikendicu na šolti. 10m od mora do ulaza u dvorište. naša plaža, hlad do 2 .
popodne odemo u neki drugu uvalu, s barkicom.
turista nema. doslovno. nekad danima ne vidim nikog nepoznatog :-o
pravi odmor (ako se zanemari šira i uža obitelj itd)

ALI, doktor radi ponekad. trgovine su koma i dosta udaljene, 'tržnica' je preskupa, nema normalnog mjesta di možeš nešto pojest, treba ti dosta vremena dok dođeš do tamo, nema pješćanih plaža (ima šljunčanih i oblutakastih :roll:)

sanja77
23.03.2010., 13:47
Punat na Krku

Blizu, plaže prekrasne, hoćeš šljunak, pijesak, beton. Ima ljekarna, dućana, doktor. Gužva jedino u srcu sezone. Prekrasna, duga šetnica u hladu, zelenilo, izleti....Uživancija.

Mima
23.03.2010., 13:50
Što se tiče Paga (mislim na cijeli otok), ima puno pješčanih plaža, voda je topla i dugo plitka, mnogim ljudima sa djecom se sviđa.
Gužve su velike ali ima i pustih (divljih) plaža.
Prirodnog hlada uglavnom nema.
Opskrba je odlična, dostupnost isto tako (most).
Ambulanta u Pagu, imaju dežurstva, vrlo su ljubazni i efikasni.
Ljekarna ima u Pagu, radi stalno, i u nekim selima ima ljekarna.
(ali svejedno je blatnjava kaljuža)

tanja_b
23.03.2010., 13:55
E sad..ja bih ti rekla Solaris Šibenik...ali....problem je bio kaj smo se na kraju kupali više na bazenu nego u moru jer je voda bila brrrrrrrr ledena..ali ajd, kao da to i nismo znali da je tam more malo hladnije..Sve ostalo osim ledenjave je kikača apsolutno oduševilo, pa samim time i nas...

Jedina stvarna, ali velika zamjerka Solarisu bila je plaža - osim hladnog mora (to se još nekako podnese), ulaz u more je za dijete neugodan, a i plaža je bila nekakva zmazana onda kad smo mi bili.
Inače smo bili oduševljeni Solarisom i Šibenikom i njegovom okolicom, ali samo zbog plaže ne bismo više onamo... bar ne na dulje boravke.
I priznajem da sam jedva dočekala da mi dijete poraste dovoljno da može podnijeti dulji put i da ne moram razmišljati o ambulanti i ljekarni u mjestu ljetovanja (doduše, ambulantu i ljekarnu obično moramo tražiti zbog MM, a ne zbog Andreja :mrgreen:), tako da sad već treću godinu idemo na Mljet i uživamo svi troje :-D

mlukacin
23.03.2010., 14:01
Nama je zasad top destinacija Srima kod Vodica... apartman u kojem smo bili je drugi red kuća od mora, 50m do plaže šljunčane, hlada nije bilo nešto specijalno al dalo se nać, nikad gužve... ljudi su bili smješteni na metar dva... mir i tišina... predivno... konzum je isto 100njak metara... Jedino smo sve ostalo morali obavljati u Vodicama, a do tamo 5 min vožnje

Nataša,Sarajevo
23.03.2010., 14:05
Duće kraj Omiša :-D

pržina, kilometar plićaka, sve blizu od pobrojanog

jedino gužva....jeste al nije krkljanacal nalik onom kad BiH pohara Makarsku rivijeru:mrgreen:

uvijek ima mjesta za sve, volja ti na sunce, volja ti u hlad

i da, čisto, čisto, čisto i plaže i more :klap:

anamar
23.03.2010., 14:15
ja ne znam gdje to u sezoni nema gužve. osim na otocima. jer meni je i to kad su ljudi na metar-dva, što piše mlukacin, gužva. izuzetak je ovdje već spomenuti solaris kod Šibenika, koji je preogroman i u kojega domoroci mogu ući u vrlo ograničenom broju. ali solaris više ne preporučam zbog tigrastih komaraca, koji od prije dvije sezone tu "pasu" u rojevima.

bar je tako na mojoj, šibenskoj rivijeri.

ako zanemariš gužvu, preporučam Primošten ili Rogoznicu.

nikoliša
23.03.2010., 14:52
Čitajući vaše postove vidim koliko sam razmažena po tom pitanju. Hotelske plaže-nezamislivo, Duće-za vrijeme faksa često išla tamo iz zeke peke i mnogo puta naišla na špricu u pijesku!!!
Meni je gužva kad nas je deset na plaži, naravno ne računajući moju mnogobrojnu rodbinu :) Najljepše mi je ipak na brodu, obožavm pučinske otoke, zapravo obožavam naše more, ali one njegove lijepe mirne kristalno čiste djelove. Dajte potrudite se malo, otputujte dva tri sata duže i vidjet ćete što znači prava plaža, pravo more, hlad borovine. Korčula, Mljet, Vis, Lastovo, Hvar...ne trebate ići u neki turbo smještaj ima prekrasnih apartmančića za neveliku lovu.
E i da se nadovežem na doktore, ljekarne i sl., u osnovi ne razmišljam previše o tim stavrima, nosim putnu ljekarnu i čvrsto vjerujem u momke s 112!

Anemona
23.03.2010., 19:42
Čitajući vaše postove vidim koliko sam razmažena po tom pitanju. Hotelske plaže-nezamislivo, Duće-za vrijeme faksa često išla tamo iz zeke peke i mnogo puta naišla na špricu u pijesku!!!
Meni je gužva kad nas je deset na plaži, naravno ne računajući moju mnogobrojnu rodbinu :) Najljepše mi je ipak na brodu, obožavm pučinske otoke, zapravo obožavam naše more, ali one njegove lijepe mirne kristalno čiste djelove. Dajte potrudite se malo, otputujte dva tri sata duže i vidjet ćete što znači prava plaža, pravo more, hlad borovine. Korčula, Mljet, Vis, Lastovo, Hvar...ne trebate ići u neki turbo smještaj ima prekrasnih apartmančića za neveliku lovu.
E i da se nadovežem na doktore, ljekarne i sl., u osnovi ne razmišljam previše o tim stavrima, nosim putnu ljekarnu i čvrsto vjerujem u momke s 112!
A čuj, nije da sam lijena ko guzica, nego mi dijete povraća u vožnji. ;-)

Mima
23.03.2010., 19:58
nikoliša, neka djeca teško podnose put, a neka su često bolesna pa njihovi roditelji moraju razmišljati o stvarima o kojima ti ne moraš. To ne znači da nisu vidjeli pravo more i borove :roll: Ne valja sve mjeriti svojim metrom.

Arijana
23.03.2010., 20:47
A Dubrovnik, nitko ga ne spominje :mrgreen:, odnosno okolica Dubrovnika je još ljepša, tj. ima ljepše plaže, čišće more, nema gužvi, pedijatrija, ljekarna, trgovački centri na dohvat ruke.....

nikoliša
23.03.2010., 21:35
isprika svimakoje su se našle uvrijeđene, ali samo sam vas htjela navesti na raj :) A što se tiče povraćanja o tome bih mogla napisati priručnik pogotovo o čarolijama dječjeg povraćanja kilometar dva prije cilja, već potrošenim vlažnim maramicama i vodom, itd. E i da Arijana dobor zbori, Dubrovnik, eh upravo pred Dubrovnikom nam se zbio gore spomenuti rigoleto...Ali da je raj na zemlji e bome jest!

suncokret
23.03.2010., 21:49
mislim da ne postoji mjesto koje zadovoljava sve kriterije iz prvog posta, ali pratim temu, za svaki slučaj :mrgreen:
inače, raj na zemlji mi je mljet

Anemona
23.03.2010., 21:56
mislim da ne postoji mjesto koje zadovoljava sve kriterije iz prvog posta, ali pratim temu, za svaki slučaj :mrgreen:
inače, raj na zemlji mi je mljet
Ah, nemoj me odmah obeshrabriti.
Meni je prekrasan Dubrovnik, oduševio me je i Primošten, i Biograd mi je jako lijep, ali mi je prevelika gužva, kao i u Primoštenu (kao i u večini mjesta),...

Mima
23.03.2010., 21:58
Pa i meni je Mljet raj na zemlji, ali ja ne bih tamo išla sa djetetom.

edit: za sada

Anemona
23.03.2010., 22:02

I kod mene sličan problem.

nikoliša
23.03.2010., 22:11
Zašto tamo ne biste išle s djetetom?

Mima
23.03.2010., 22:15
Zato što je jako daleko a dijete mi loše podnosi putovanje, i zato što je otok a dijete mi povremeno završi na Hitnoj.

nikoliša
23.03.2010., 22:17
ok s ovakvim argumentima nema teorije da te nagovorim na takav podvig :)

Arijana
23.03.2010., 22:57
Meni je prekrasan Dubrovnik, ..................... ali mi je prevelika gužva,

Pa zato kažem okolica Dubrovnika, Mlini, Plat... udovoljavaju svim gore navedenim kriterijima, a do Dubrovnika 10 min. vožnje (dobro, ljeti i 15min., čak:mrgreen:)

Anemona
24.03.2010., 07:07
Pa zato kažem okolica Dubrovnika, Mlini, Plat... udovoljavaju svim gore navedenim kriterijima, a do Dubrovnika 10 min. vožnje (dobro, ljeti i 15min., čak:mrgreen:)
Ponavljam dijete mi povraća u vožnji i nema niti teoretske šanse da idemo na takav put.

Cathy
24.03.2010., 07:17
Punat na Krku

Blizu, plaže prekrasne, hoćeš šljunak, pijesak, beton. Ima ljekarna, dućana, doktor. Gužva jedino u srcu sezone. Prekrasna, duga šetnica u hladu, zelenilo, izleti....Uživancija.
Pa zašto onda ne razmisliš o Krku.:-)
Nesnosne gužve su samo od 20. 7.- 15. 8. nakon toga je podnošljivo.

Anemona
24.03.2010., 07:21
Pa zašto onda ne razmisliš o Krku.:-)
Nesnosne gužve su samo od 20. 7.- 15. 8. nakon toga je podnošljivo.
Ustvari Krk mi i je jedna od opcija, baš sam i jučer gledala apartmane.
Koje mjesto na Krku je još ok?

Cathy
24.03.2010., 07:28
Grad Krk, Malinska, Njivice. Moja frendica hvali Šilo, ali meni se ne sviđa jer mi se čini da je more hladnije nego u Njivicama i Malinskoj.I da, ja bi izbjegavala Vrbnik, ali to ovisi od osobe do osobe(isto hladno more).

Enoa
25.03.2010., 15:03
Anemona, sorry na upadu. Zanima me ako netko ima kakva iskustva, mi bi u Starigrad Paklenica? Naime firma ima tamo odmaralište, pa bismo krajem lipnja tamo s dvoje djece.

Nia_Zg
25.03.2010., 17:42
I mi definitivno ljetujemo samo na otocima, obala nije za nas. Previše smo razmaženi i tražimo čisto more, što manje turista, bez automobila i što manje civilizacije. Bez obzira što imamo malo dijete, ponovo ćemo na ljetovanje na otok koji je spojen sa kopnom samo sa katamaranom. Otok je mali i nema niti liječnika, ali ima jedna medicinska sestra, plus ima par doktora koji tamo ljetuju.

Willow
26.03.2010., 14:13
joj, i mi smo zaljubljenici u što manje gužve na moru... u tom slučaju ili na otoke ili ako se ide na kopno, onda u obzir dolazi ili lipanj ili kraj kolovoza+rujan (ili oboje, najprije stari godišnji pa novi :) )
jedino treba izdržati srpanj i kolovoz u gradu :roll:

Anemona
26.03.2010., 14:19
Ja ustvari i tako planiram godišnji ili početak ili kraj sezone.

angelina_2004
26.03.2010., 14:39
Definitivno najljepša plaža bez gužve je plaža čista blizu Novalje na otoku Pagu.
Do nje se može samo autom.

Smajlić
26.03.2010., 14:41
joj, i mi smo zaljubljenici u što manje gužve na moru... u tom slučaju ili na otoke ili ako se ide na kopno, onda u obzir dolazi ili lipanj ili kraj kolovoza+rujan (ili oboje, najprije stari godišnji pa novi :) )
jedino treba izdržati srpanj i kolovoz u gradu :roll:
u to vrijeme smo mi uvijek ljetovali, sad smo malo ograničeni zbog škole. Definitivno je meni najljepše na moru krajem kolovoza.

Mima
26.03.2010., 14:44
Definitivno najljepša plaža bez gužve je plaža čista blizu Novalje na otoku Pagu.
Do nje se može samo autom.

Koja je Čista? Ona kod Metajne, u kanjonu?

Trina
26.03.2010., 14:48
Puno mjesta zadovoljava tražene kriterije ali ne u špici sezone. Najidealnije vrijeme za guštanje je kraj 6. mjeseca.

Pcelica Mara
26.03.2010., 15:02
Najidealnije vrijeme za guštanje je kraj 6. mjeseca.

Ili 9., ako je lijepo vrijeme. Kod nas gužve počinju sve ranije, već u 6. mjesecu.
A i nama su otoci zakon pa se cijelo ljeto kupamo na okolnim nenaseljenim otočićima. Dakle, postoji i ta mogućnost - unajmiti barku ili ići brodskom linijom (ako postoji).
Neću reklamirati svoj kraj jer ne ispunjavamo uvjete, ali ako se nekome baš da dugo voziti, Elafiti, Lokrum i drugi otočići u blizini Dubrovnika i okolice su idealni za boravak male djece (a i odraslih :)).

Mima
26.03.2010., 15:04
6. i 9. mjesec na moru su super, samo, kao što netko reče treba preživjeti 7. i 8. u gradu.

vissnja
26.03.2010., 15:15
Mima 7. i 8. u planine. Mi smo pretprosle godine krajem 7. meseca isli na planinu "po hemoglobin za dete" a onda 5.9. na more.
A proslog leta smo bili na vikendici celo leto pa opet u septembru na more.
Ove godine razmisljamo i o banjskom turizmu za vreme najvecih vrucina.

Anemona
26.03.2010., 20:24
Mima 7. i 8. u planine. Mi smo pretprosle godine krajem 7. meseca isli na planinu "po hemoglobin za dete" a onda 5.9. na more.
A proslog leta smo bili na vikendici celo leto pa opet u septembru na more.
Ove godine razmisljamo i o banjskom turizmu za vreme najvecih vrucina.
Ovo sve zvuči super, ali ne znam kako to uklopiti u 14 dana godišnjeg.:lol:

Mima
26.03.2010., 22:28
Oh, ja imam godišnjeg, ali ne znam kako to uklopiti u budžet.

n.grace
26.03.2010., 23:54
Nama je Rabac u Istri bio skroz ok. Relativno blizu, lijepa, velika, šljunčana plaža, iza 17 sati je bilo prirodnog hlada (nikad nismo išli na plažu prije 17,30), mislim da je bila ambulanta (srećom, nismo trebali), ljekarna, blizina dobro opskrbljenog dućana, u Labinu (autom 5-10 minuta vožnje) izvrsna tržnica s domaćim voćem i povrćem + dobra ribarnica, lijepa duga šetnica uz more... Znam da naši otoci nemaju konkurenciju, ali mislim da je za malu dječicu Rabac dobar izbor.
Na otoke ćemo kad mlađa malo poodraste...:-)

vissnja
27.03.2010., 00:14
Oh, ja imam godišnjeg, ali ne znam kako to uklopiti u budžet.

Nikako, mi smo imali srecu da nas neko vodi :mrgreen:
A ove godine ozbiljno razmisljamo o hrvatskom primorju u septembru, ja sam nekad, negde videla neku fenomenalnu reportazu o Malom Losinju, ali to je dosta daleko, zar ne?

n.grace
27.03.2010., 08:33
Lošinj je sjajan, zrak fenomenalan... Malo je daleko, ali ćemo sigurno ići tamo kada nam manja bude dovoljno 'velika' za otoke.
Ako ti dijete dobro podnosi putovanja, mislim da bi bili zadovoljni. Od naših prijatelja (od kojih je jedna rodom s Lošinja) čuli smo samo sve najbolje.

puntica
27.03.2010., 11:42
lošinj je meni odličan izbor.
istina, daleko je, ali se isplati.

imaš sve što ti je potrebno, prirodna je prekrasna, zrak je fantastičan i ima toliko mirišljavog bilja da ti posjet lošinju dođe ko aromaterapija 8-)

mi smo jedne godine bili kod prijatelja u Ustrinama (Cres). To je meni bio raj na zemlji.
oooogrooooomna plaža, nigdje nikog (kad je bila najveća gužva bilo je 10 ljudi, a stane bar 100, a i više kad bi se nagurali).
mir, tišina. navečer nema svjetala, zvukova...ničeg.
Keksićka je tad imala 6 mjeseci. Bilo je još jedno dijete od 7 mjeseci. kad bi klinci zaspali mi bismo sjedili i buljili u nebo, kartali ispred kuće uz svijeću...
Svaki dan smo bacali vršu i ručali ono što bi se našlo u njoj.

Ali, nije to za svakoga. Nama nije bila potrebna ni blizina trgovine (sve smo imali sa sobom, kad bi nešto falili mm bi se zaletio do trgovine). Nemam pojma di je prva ljekarna, ni prvi liječnik.

Mi smo robinzoni u duši 8-)

Mima
27.03.2010., 11:44
Iz Beograda je vjerojatno bilže doći na jug; a to je rekla bih i najljepše; iako - Lošinj je zaista krasan.

isvetica
27.03.2010., 14:18
Lopud plaža Šunj, ali u 6. i 9. mjesecu, nikako u špici sezone

enela
27.03.2010., 21:12
Krk ti je malo škakljiv. Imaš još dosta vožnje po otoku (a nije baš autoput). Moja je isto bljuvačica, i zadnje dvije godine smo ljetovali u Tkonu. Autoput skoro do Biograda, pa malo trajekta, a od trajekta do apartmana možete i pješke :). Popodne ti je već oko 4 sata hladovina na plaži, ali nama to nije smetalo. Od apartmana do plaže 3 minute laganog hoda. Je da je Tkon selo, ali nama je bilo super. Ima i liječnik (tak su nam rekli), ljekarna, dućan, mali plac, par restorančića. Nekoliko puta smo se popodne zaletjeli autom na kupanje u Pašman (meni je plaža bezveze, ali naše dijete je iz nekog razloga obožavalo kupanje tamo). Apartman super, novi, čist, velika terasa, parking, gazde super. Da, mi smo tamo uvijek u špici (oko 1.08.) i nije pretjerana gužva. Ionako smo na plaži do 11 i onda opet od 4 popodne.

vissnja
27.03.2010., 21:37
Nadja super podnosi put, mi obicno idemo van sezone, ali bih ipak volela doktora u blizini. Naime, iako nije bolesljiva svaki put na moru je imala temperaturu par dana, i neku virozicu.
A jel ima na Losinju neki gradic pa da budemo blizu njega?
Opcija mi je i Istra ali mi je uslov sitan sljunak/pesak i bar malo prirodnog hlada.

Asimon
28.03.2010., 01:07
Saplunara na Mljetu, :heart: ni u srcu sezone nije gužva.
Šunj na Lopudu
Srebreno, Mlini - za one koji preferiraju žalo

Pcelica Mara
29.03.2010., 15:14

Ja ću još dodati da imamo prekrasnu šetnicu s dva odlično uređena igrališta za djecu... nećete cijeli dan biti na kupanju ;)
A i otočiće u blizini s redovnim linijama.

llella
30.03.2010., 19:35
mi smo do sad svake godine bili u Loparu na Rabu (ali ne na rajskoj plaži, nego male plažice pored) i super je- pjesak, čisto more, topla voda, ambulanta u naselju, a i Rab je blizu., u sezoni je koma gužva, ali izvan sezone, super
ali ove godine ćemo ići u Zaton, jer će beba imati tek tri mjeseca i ne bi baš išla na otok, ne znam kopno mi je sigurnije
jer netko bio u Zatonu?

POJOP
31.03.2010., 08:20

svake godine idem na mljet, svoju stariju curicu sam vodila kad joj je bilo 10 mjeseci prvi put, a mlađu sa osam mjeseci prvi put. idemo u u uvalu bez struje i odlično se snalazimo, a djeci je super u savršeno čistom moru. ne mora te biti strah. ako se netko slučajno odluči, može uzeti broj službenog mobitela od liječnice (dvije su na otoku, i dvije ambulante također). to ja radim svake godine u slučaju nečeg hitnog. svakom bih preporučila mljet, isplati se i ta duga vožnja zbog iskustva koje će djeca doživjeti (i vi naravno).

tanja_b
31.03.2010., 08:51
svakom bih preporučila mljet, isplati se i ta duga vožnja zbog iskustva koje će djeca doživjeti (i vi naravno).

Isplati se, to svakako, i nakon što smo prvi put bili ondje više puta sam si rekla da ne žalim ni jednog prijeđenog kilometra. Nakom Mljeta više mi nijedno mjesto na Jadranu nije dovoljno dobro :mrgreen:
Ali ipak to jaaako ovisi o tome kako dijete podnosi put. Mi smo se "usudili" na Mljet tek kad smo bili 100% sigurni da će Andrej izdržati put (i dotad smo se dosta vozikali po Hrvatskoj i Sloveniji, ali ipak ne tako daleko), a i tada smo za prvi put razdijelili putovanje na dva dana, s noćenjem negdje nakon silaska s autoceste. Sljedeće godine već smo mogli prijeći cijeli put u komadu. Ali ako dijete inače loše podnosi vožnju, onda to stvarno može biti velik problem.

Zdenka2
31.03.2010., 11:31
Nitko ne spominje Vis. Vožnja autom do Splita, a onda brodom od Visa. Gradsku plažu ne bih preporučila ni u Visu ni u Komiži, ali izvangradske su čiste, prekrasne, ima hlada. Postoji liječnik, ljekarna, dobra je opskrba, postoji knjižnica, Viško i Komiško ljeto. Meni je to jedno od idealnih mjesta za ljetovanje. Mogu preporučiti i Brač, Lošinj, Cres, a za sasvim malu djecu odlična je Lumbarda na Korčuli.

NanoiBeba
31.03.2010., 11:43
I ja sam se spasila otkad su klinci veći i bolje podnose put. I potpisujem sve koji hvale otoke i jug, i zato mi ovo ljeto po drugi put idemo u Lumbardu. Veseli su i klinci i mi.
A otkada je izgrđena autocesta, put nam je trajao valjfda kraće nego npr. do Lošinja

Smajlić
31.03.2010., 12:00
Na Mljet bi i ja vrlo rado jednog dana išla...međutim tu su dosta veliki troškovi prijevoza, zar ne?

Mima
31.03.2010., 12:30
Ha, trajekt je značajna stavka, na koji god otok ideš. I onda još treba računati i cestarinu. Bez benzina sigurno 1000 kuna.

čokolada
31.03.2010., 12:42

Inače su Mlini prekrasni, ali u kojem mjesecu? :kosa u zraku: Oba mjesta (plaže) su zakrčena turistima ljeti. Eventualno one dvije "manje poznate" plaže u Platu...

branka1
31.03.2010., 13:36

nisam čitala cijeli topik, došla sam samo do ovog posta, ali moram reći da smo prošle godine bili na jedan dan kod prijatelja u pirovcu i meni se baš svidjelo :).
mislim, mjesto. Glavna plaža mi se baš ne sviđa jer je u onom kao zaljevu pa mi se čini da nema baš cirkkulacije vode (mora) pa da bi moglo biti relativno nečisto

marta
31.03.2010., 13:42
nisam čitala cijeli topik, došla sam samo do ovog posta, ali moram reći da smo prošle godine bili na jedan dan kod prijatelja u pirovcu i meni se baš svidjelo :).
mislim, mjesto. Glavna plaža mi se baš ne sviđa jer je u onom kao zaljevu pa mi se čini da nema baš cirkkulacije vode (mora) pa da bi moglo biti relativno nečisto

Isusmiki Branka, hitno okulistu kad ti se "kaj e ovo centar Prizrena?" uspio svidit. Sorry, ispricavam se Prizrenu. Nisu moje rijeci nego jednog hrvatskog rezisera.
Nema cirkulacije. Necisto je.

Elly
31.03.2010., 14:44
Opcija mi je i Istra ali mi je uslov sitan sljunak/pesak i bar malo prirodnog hlada.

Onda Vrsar, imas sljuncane plaze, hlad do mora, ambulantu, a i Porec sa Domom zdravlja ti je blizu (7 km).
Ispod crkve (stepenicama dole prema plazi) ima lijepih sljuncanih uvalica, jedino - izbjegavati Ferragosto (2 centralna tjedna u kolovozu) jer navale Talijani, pa je guzva golema.

Ako ces u hotel, onda u Porecu recimo hotel "Parentium" koji ima sljuncanu plazu i hlada.

Zdenka2
31.03.2010., 18:06
Isusmiki Branka, hitno okulistu kad ti se "kaj e ovo centar Prizrena?" uspio svidit. Sorry, ispricavam se Prizrenu. Nisu moje rijeci nego jednog hrvatskog rezisera.
Nema cirkulacije. Necisto je.

Jedan naš prijatelj koji ima kuću u tom "simbolu ljepote Jadrana" jednom nam je rekao: Pa zakaj ne dođete na odmor u Pirovac? Našto će MM: A kako je u Pirovcu? "Odvratno" - odgovara prijatelj. Zaključili smo da je htio s nama podijeliti svoju patnju. :lol:

marta
31.03.2010., 19:19
:lol:
zadavila sam se od smijeha. To se zove iskrenost.

erina
01.04.2010., 20:15
ali ove godine ćemo ići u Zaton, jer će beba imati tek tri mjeseca i ne bi baš išla na otok, ne znam kopno mi je sigurnije
jer netko bio u Zatonu?

Mi smo prošlo ljeto posjećivali predivnu plažu u Zatonu. Ogromna je, ima veliku pješčanu plažu i ima šetnjica među borovima s manjim plažicama po uvalama koje budu u hladu do podne. N ne bi izlazila iz vode a meni je bilo super jer i dio plićaka bude u hladu pa se mogla stalno brćkati. Plitko je pa bude toplije more. Meni se jako sviđa, jedino sam izbjegavala pješčani dio jer ne volim kad zamulja vodu :mrgreen: Gužve bude uglavnom popodne ali kako je veliki prostor nekako se svi rasporede pa bude sasvim ok a kroz jutro i nema gužve.
Uglavnom, preporučam :yes:

kikidee
08.04.2010., 11:57
Mi smo prošlo ljeto posjećivali predivnu plažu u Zatonu. Ogromna je, ima veliku pješčanu plažu i ima šetnjica među borovima s manjim plažicama po uvalama koje budu u hladu do podne. N ne bi izlazila iz vode a meni je bilo super jer i dio plićaka bude u hladu pa se mogla stalno brćkati. Plitko je pa bude toplije more. Meni se jako sviđa, jedino sam izbjegavala pješčani dio jer ne volim kad zamulja vodu :mrgreen: Gužve bude uglavnom popodne ali kako je veliki prostor nekako se svi rasporede pa bude sasvim ok a kroz jutro i nema gužve.
Uglavnom, preporučam :yes:

Da li je itko bio u Zaton Holiday resortu u mobilnoj kućici?
Sviđaju mi se i apartmani, pa se nećkam...

borka
11.04.2010., 16:55
Ako vam ne smeta otok, onda Jelsa na Hvaru, ali obavezno u kraj 6-og mjeseca ili kraj 8-og kada više nisu gužve.

enchi
17.04.2010., 22:16
Nadja super podnosi put, mi obicno idemo van sezone, ali bih ipak volela doktora u blizini. Naime, iako nije bolesljiva svaki put na moru je imala temperaturu par dana, i neku virozicu.
A jel ima na Losinju neki gradic pa da budemo blizu njega?

Jel ti već netko odgovorio? Ako nije - evo ja ću; na otoku Lošinju imaš grad Mali Lošinj, koji je najveći, a još dva veća mjesta su Veli Lošinj i Nerezine.

U Malom Lošinju imaš apsolutno sve što ti treba, postoji bolnica i hitna pomoć, pedijatrijska ambulanta i ostalo, tako da ste s te strane mirni.

Za ova druga dva mjesta nisam ziher, ali sve ti je to na 10/15 minuta vožnje od Malog Lošinja.

Plaže i zrak su kategorija za sebe, ali to već znaš! :)

Gabrijela11
20.04.2010., 12:52
Mi smo zadnje 4 god u Malinskoj na Krku i super nam je bilo. Prošlo ljeto je curka bila 6 mj i bila sam čak sama s njom 4 dana tamo, sve pri ruci i plac, ambulanta, Konzum na ulazu u grad...palžice super, i hlada i sunca i pijeska i stijena....šetnica do Njivica (vjerojatno i na drugu stranu al nismo bili).
Ove godine bi možda otišli negdje drugdje na Krku...ima tko preporuku? Punat - iskustva molimo?

marka99
28.04.2010., 15:17
molim forumašicu s lošinja ili nekoga ko zna da mi odgovori, razmišljam o hotelu vespera ove godine ali me zanima da li se isplati u smislu da li ima mogućnosti za šetnju do grada od vespere ili moraš ići autom i naravno izluditi tražeć mjesto za parkiranje? u stvari mi je to sada najveća stavka, navikli smo svaku večer u grad na sok, šetnju, sladoled , već nešto, tako da mi nije baš za cjelovečernju šetnju uz plažu..eto, ako mi netko može pomoći po tom pitanju super. hvala.

In love
28.04.2010., 16:29
Marka99, ima lijepa duga šetnja od hotela do grada Lošinja.

Meni se jako svidja na otoku Krku Stara Baška. Super je, jer je nama jako blizu a u divljini si.. .Plaža prekrasne, jedini minus je da nema hlada. Ako si zaželim civilizacije hop i u Puntu sam...Ili u gradu Krku.
Na Krku su sada ceste super, ove godine su jih popravili.

Vis - tamo bih se preselila ovog časa. Bili smo prošle godine, 2tj, u 9mj...Idealno ali nije baš za skroz malu djecu, mi smo malo avanturisti pa smo sa njih troje (4g,2g te 3mj pješačili do svih tih silnih prekrasnih plažica). Tamo se definitivno vračamo kada djeca malo porastu, da mogu sama doć do plaže i natrag... A i Mljet mi je na popisu....

Dia
28.04.2010., 17:25
i zadnje dvije godine smo ljetovali u Tkonu. Autoput skoro do Biograda, pa malo trajekta, a od trajekta do apartmana možete i pješke :). Popodne ti je već oko 4 sata hladovina na plaži, ali nama to nije smetalo. Od apartmana do plaže 3 minute laganog hoda. Je da je Tkon selo, ali nama je bilo super. Ima i liječnik (tak su nam rekli), ljekarna, dućan, mali plac, par restorančića. Nekoliko puta smo se popodne zaletjeli autom na kupanje u Pašman (meni je plaža bezveze, ali naše dijete je iz nekog razloga obožavalo kupanje tamo). Apartman super, novi, čist, velika terasa, parking, gazde super. Da, mi smo tamo uvijek u špici (oko 1.08.) i nije pretjerana gužva. Ionako smo na plaži do 11 i onda opet od 4 popodne.

Enela, baš mi je drago pročitati da opet ovako hvališ naše malo "misto"
da, Tkon ima doktora i apoteku, drago mi je da Vam nije zatrebalo; 2 dućana, ribarnicu, voćarnu, par restorana i par konoba, dosta kafića, slastićarnicu i prekrasne pješćane plaže, a za zainteresirane i bogatu kulturnu baštinu
e da imamo i novu web stranicu pa pogledajte

icyoh
30.04.2010., 00:20
Mi ćemo u juž. Dalm, klasika.
No razmišljam o Rabu (Lopar) - tamo sam ljetovala par godina kod frendice i bilo mi je prekrasno. Jedino što je gužva.

vissnja
30.04.2010., 01:26
enchi hvala :)
Losinj - ne znam gde sam vise videla necije slike sa letovanja, i odmah sam znala da zelim tamo. To je MMova i moja davna zelja, jos pre nego se smizla rodila. Nadam se da cemo je ove godine u septembru ostvariti.

mali mrav
07.05.2010., 23:08
Dugi otok . Prekrasan i neotkriven. Ima dvije prirodno nastale pješćane plaže s tirkiznim morem.

Jaki
09.05.2010., 21:00
Mi već godinama ljetujemo u Zatonu. U Zatonu smo ljetovali i u apartmanima i u šatoru a sada ljetujemo u svojoj prikolici. Mislim da su njihovi apartmani najlošije riješenje jer za ono što pružaju imaju previsoku cijenu.
Oni sa četri zvjezdice su priča za sebe ali ovi sa tri su meni osobno katastrofa. Na katu je vruče a u prizemlju slušate susjede s gornjeg kata jer se čuje ama baš svaki korak i razgovor. Veliki je minus i što su skučeni.
No, moram reći da su nivo usluge, ponude i za djecu i za odrasle odlični. Zaton je mali grad u kojem imate sve i najvažnije pravi je raj za djecu.

dorostina
09.05.2010., 22:07
Marko99, evo friški dojmovi - mi smo sada preko 1. maja bili u Vesperi u Lošinju. Lošinj je prekrasan, plaže sa borovom šumom prekrasne, ali mi ipak ne bi ponovno tamo.
Hotel je cijeli ostakljen, i u sobama je konstantno 100 stupnjeva, tako je bilo sad kad je vani bilo 19,20 stupnjeva. A ljeti... ne gine ti klima, i to ne povremeno nego 24 sata dnevno da bi preživio u sobi tog hotela, a nama to, pogotovo s djecom,nije prihvatljivo.
Onih navodnih 20 minuta šetnje od hotela do centra Lošinja, UZ MORE, (koje reklamiraju na stranicama hotela), je 30 min normalnog hoda doslovce uz i po cesti, ili 2 sata hoda uz more! Tako nam reče ljubazna recepcionerka u hotelu, pa se nismo u to ni upuštali. Išli smo autom, fuj fuj.
Išli smo u taj hotel jer smo očekivali sve prilagođeno djeci, titula hotel-prijatelj djece i tak to, međutim, nismo očekivali da sve sobe s pogledom na more trpe do ponoći takvu buku s terase hotela (muzika) da popiz...A ljeti su fešte vjerojatno i duže i bučnije. A sobe s pogledom na park...tišina, ali fuj fuj pogled, na cestu i parking. Rekli u hotelu da se mnogi roditelji žale na buku, ali šta će oni :roll:
Evo, meni se čini previše para za ovo što nude.

Inače, da samo ne kudim, plaža i te šume, to je stvarno prekrasno, restoran hotela ima stolčiće za hranjenje, kutak za mame u restoranu (prematalice, blenderi, mikseri i tak...), pa vi odlučite :-)

iki
10.05.2010., 08:22
Na Mljet bi i ja vrlo rado jednog dana išla...međutim tu su dosta veliki troškovi prijevoza, zar ne?
Zagreb - Mljet je oko 1500kn za putne troškove.
Naša familijja ide često, tak da ziher znam.
Meni je to preskupo ak se nejde na bar 2-3 tjedna.
Ja na Mljet neću vodit svoje dijete dok još malo ne poraste (školska dob), al evo moja sestrična je krenula kad joj je mala imala 10mjeseci i to busom :-o.
Tak da je to stvarno idividualno.

Nama se svidjelo jaako u Primoštenu, konkretno u hotelu Zora.
Plaža je okrugli kamenčići, ima pličaka, borova šuma koja mirišiiiii.
Blizina svega, nije predaleko.

CUUuu
10.05.2010., 09:36
Pelješac je prekrasan - svako mjesto ima svoju draž + ima divnih plaža koje su izvan mjesta i nikad na njima nije gužva jer treba doć autom...

Nemojte se ljutit što iz mene progovara lokalpatriotizam :)

mare41
10.05.2010., 10:15
Evo i mene s lokalpatriotizmom, Zablaće je super za klince, ako se nađe privatni smještaj uz plažice (a ima ih dosta)-idealno, pridružujem se i Primoštenu, iako je tamo veća gužva, al ima više različitih plaža i više sadržaja za šetnje.

marka99
10.05.2010., 10:17
Marko99, evo friški dojmovi - mi smo sada preko 1. maja bili u Vesperi u Lošinju. Lošinj je prekrasan, plaže sa borovom šumom prekrasne, ali mi ipak ne bi ponovno tamo.
Hotel je cijeli ostakljen, i u sobama je konstantno 100 stupnjeva, tako je bilo sad kad je vani bilo 19,20 stupnjeva. A ljeti... ne gine ti klima, i to ne povremeno nego 24 sata dnevno da bi preživio u sobi tog hotela, a nama to, pogotovo s djecom,nije prihvatljivo.
Onih navodnih 20 minuta šetnje od hotela do centra Lošinja, UZ MORE, (koje reklamiraju na stranicama hotela), je 30 min normalnog hoda doslovce uz i po cesti, ili 2 sata hoda uz more! Tako nam reče ljubazna recepcionerka u hotelu, pa se nismo u to ni upuštali. Išli smo autom, fuj fuj.
Išli smo u taj hotel jer smo očekivali sve prilagođeno djeci, titula hotel-prijatelj djece i tak to, međutim, nismo očekivali da sve sobe s pogledom na more trpe do ponoći takvu buku s terase hotela (muzika) da popiz...A ljeti su fešte vjerojatno i duže i bučnije. A sobe s pogledom na park...tišina, ali fuj fuj pogled, na cestu i parking. Rekli u hotelu da se mnogi roditelji žale na buku, ali šta će oni :roll:
Evo, meni se čini previše para za ovo što nude.

Inače, da samo ne kudim, plaža i te šume, to je stvarno prekrasno, restoran hotela ima stolčiće za hranjenje, kutak za mame u restoranu (prematalice, blenderi, mikseri i tak...), pa vi odlučite :-)

E hvala puno...klima me ne brine, moj je malaca na top navikao, i doma smo pod klimom non stop po ljeti..
ova šetnja me najviše mori, svi mi kažu da j dugo za šetat do grada, ali moj se malac voli zabavljati an tersama hotela, tako da ako ima muzike supoer za njega..problem s bukom smo imali i u edenu u rovinju koji je moj top hotel, ali smo uvijek birali više katove, upalili klimu, zatvorili balkon pa se dalo spavati..nije malcu smetalo, on voli feštanje iako su mu samo 2..ali dvojim definitvno dvojim...
jer taj dječji kutak mi ioank ne treba, niti ga prematam na prematalici, niti mu više radim neku psoebnu hranu, jede sve kao i mi...
budem pogledala auroru malo, možda ona može ponuditi nešto bolje

dorostina
11.05.2010., 22:10
Marka99, Aurora je u neposrednoj blizini Vespere, jednako ostakljen hotel, jedino malo ružniji iznutra :), pardon stariji. I da, mi smo zato i uzeli najviši kat, 4., ali to je nama neprihvatljiva buka, možda vama neće biti

marka99
12.05.2010., 10:56
daj mi malo reci za taj hotel zora, ja sam jako krtična i zahtjevna, 3 zvjezdice mi inače ne dolaze u obzir ali kažu ljudi da ta zora nije loša pa daj malo reci više ak ti se da..hvala

Cokolino7
12.05.2010., 10:56
mi idemo u kamp u Mali Losinj, nema ljepseg mjesta, ljetujem tamo od moje 2. godine, za klince je super plaza na cikatu (makar je bilo vise pijeska kad sam ja bila mala)

ani4
12.05.2010., 11:25
Jel ide tko na Pag?
Mi smo tamo vec godinama, pa bi voljeli malo novog drustva... :)

Smajlić
12.05.2010., 11:28
Jel ide tko na Pag?
Mi smo tamo vec godinama, pa bi voljeli malo novog drustva... :)
Pag je u mom:heart:.
Ove godine ne idemo tamo, možda navratimo na jedan dan, ali ga obožavama, uzduž i poprijeko!

donna
13.05.2010., 09:24
ja da mogu i ove godine bi u ZATON...ali cijena je ogromna oko 110 eura apartman (bez hrane) i ove godine si to ne možemo priuštiti ali kažem nebi dvoumila ni sekunde nego tamo..prije smo dok sam bila mala ljetovali u njihovom kampu a muž i ja s malom smo bili prije 2 godine u apartmanu i bilo je ok..imaš dvorište svoj komad,fino je hladovina,plaža raj za djecu,zanimacija milion ma savršenstvo sve osim...cijene! ali zato tko može,svakako preporuka ZATON Holiday apartmani.....

donna
13.05.2010., 09:24
a inače gledam ove godine neke povoljnije aprtmane pa sve je zauzeto :-(

ivana zg
17.05.2010., 08:37
Evo ja volim Pakoštane kod Biograda, blizu je Zadar, Šibenik....plaže su pješćane, gužvetina...ljetujem tamo 30godina,naravno plaža u Clubu Pakoštane-gdje su bungalovi...u blizini je Vransko jezero, biciklističke staze, otočić Vrgada,itd. imaju ljekarne, dućani, plac, mislim i ambulantu, ali Biograd je 5min autom......mirno malo mjestašsce s par kafića, s dosta fešta za turiste.... za djete mi je super jer se može igrat u plićaku, mi se kupamo isprede odmarališta HEPA -Punta, ali imaš i gradsku plažu Janice, Crvenu Luku u blizini, plažu ispred ka,pa Kozarice, i a da mi je dijete veće sigurno bi išla ne neki otok...npr. Mljet, Lošinj, Korčulu ili Vis.............

http://www.pakostane.hr/
http://www.pakostane.hr/clubmed_HR.php?l=1&s=14
http://www.club-pakostane.hr/

ivana zg
17.05.2010., 09:09
ima dosta kafića i restorana, mesnice, pekare, Konzum, Kerum, mali lokalni dućani u mjestu i kampu.....organizacija puta na Kornate itd. treba se samo malo raspitat, meni je mjesto preljepo ali to je onako subjektivno- jer se ovdje osjećam kao doma.........čitala sam negdje na forumu da se može preko dana ući u Camp media i platiti 30kn, ili besplatno ako dođete morskim putem, i tamo imate švedski stol i jedete s gostima cluba doručak, ručak i večeru...možda probam tu soluciju ove godine,umjesto da kuham u apartmanu....inače ja uvijek uzmem apartman 30m od plaže...prošle godine po cijeni od 35Eur....a neznam koliko su ove godine oni na plaži od 40EUR....ali i to varira, negdje za smještaj dalje od mora platite više nego uz plažu......inače ima apartman u kampu Kozarica, ali je za više ljudi, što je meni jako žao, isto tako tamo iznajmljuju i kamp kućice.....uglavnom za nas troje meni malo preskupo.....
http://www.adria-more.hr/
http://www.pakostane.hr/kozarica_HR.php?l=1&s=13
http://www.pakostane.hr/vrana_HR.php?l=1&s=17
http://www.pakostane.hr/staza_HR.php?l=1&s=9

Kalendar ljetnih događanja 2010.

http://adria-more.hr/media/clanci/thumb2/logo_kozarica_1242306918.jpg (http://adria-more.hr/media/clanci/original/logo_kozarica_1242306918.jpg) ..05. Regata malih katamarana

25. & 26.06. Festival klapa "Školjka" ( 21.00h )

04.07. Zabavni program (21.00h )

08.07. Nastup pakoških mažoretkinja (21.00h )

11.07. Materine užance - Etno gastro manifestacija u staroj jezgri mjesta ( 19.00h )

15.07. Nastup plesnog studia K2 (21.00h )

....07. Juniorski turnir u odbojci na pijesku

18.07. Ljetni karneval ( 19.30 )

22.07. Zabavni program ( 21.00 )

23. & 24.07. Street ball turnir

25.07. Materine užance - Etno gastro manifestacija u staroj jezgri mjesta ( 19.00 h)

28.07. Zabavni program

31.07. Dan općine Pakoštane - zabavni koncert,mažoretkinje,riba,vino,vatromet (20.30h)

05.08. Zabavni program

07.08. Pakoške ljetne igre na moru - plivanje,ronjenje,tuča brodova...(19.00)

08.08. Pakoške ljetne igre na kopnu - trka tovara, vuča konopa .....( 19.00 h)

11.08. Materine užance - Etno gastro manifestacija u staroj jezgri mjesta ( 18.30 h)

15.08. Zabavni koncert

.....08. Otvoreno prvenstvo Pakoštana u odbojci na pijesku

18.08. Plesni nastup - studio K2

21.08. Klapska večer - muška klapa pakoštane i prijatelji ( 20.30)
"Mirisi Dalmacije" -Prezentacija mediteranskog bilja (Udruga DAN)

27.08. Defile viteških skupina i pakoških bratovština ,milenijska fotografija

28.,29 & .08. DANI VITEZOVA VRANSKIH - oživljena srednjovjekovna povijest:viteški turniri,predstave,gastro sajam...mjesto Vrana ( 3 km od centra Pakoštana)

05.09. Zabavni program

INFO:

besplatna ljetna škola odbojke na pijesku za djecu i mlade- plaža Janice,
Klub odbojke na pijesku Pakoštane .

Pozivamo Vas da se uključite u naš zabavni program bilo kroz ples ili direktno sudjelovanje u pakoškom ljetnom karnevalu(20.07.) ,street ballu turniru, pakoškim ljetnim igrama(07.,08.08.).......

Uz dobru zabavu možete osvojiti zanimljive i bogate nagrade!!!

Za sve informacije molimo Vas da na kontaktirate u Turistički ured ili na broj tel:023 381 892 te na e-mail:
tzo-pakostane@zd.t-com.hr (tzo-pakostane@zd.t-com.hr)

Napomena: Navedeni zabavni programi održavati će se u centru mjesta.

07.05.2010.

enchi
18.05.2010., 07:27
...i a da mi je dijete veće sigurno bi išla ne neki otok...npr. Mljet, Lošinj, Korčulu ili Vis.............

H. putuje na Lošinj od kada je navršila 4 mjeseca (bi i prije ali je bila zima, pa nije imalo smisla), zato dođite na Lošinj! :mrgreen:

marka99
19.05.2010., 10:36
H. putuje na Lošinj od kada je navršila 4 mjeseca (bi i prije ali je bila zima, pa nije imalo smisla), zato dođite na Lošinj! :mrgreen:
ak imaš friške info, kak je s parkingom? mi bi u auroru ili vesperu, znam da nemreš bez auta u centar, a kaj je s parkiranje tamo?

enchi
19.05.2010., 12:07
Ajoj, nije baš neka sjajna situacija, rampa je na ulazu u centar pa se parking plaća a i ako vam to nije problem, postati će jer je velika gužva i pitanje je čiste sreće naći parking dolje!

Na brdu iznad ima veliko parkiralište s kojega vode stepenice direktno u centar i nije problem sići dolje, čak i sa kolicima se možete spustiti jer ima 50 metara dalje cesta, tj. nogostup (istina, samo dio ceste je pokriven nogostupom ali ostatak ima kao stazu za bicikliste unutar koje se mogu gurati kolica da niste baš na samoj cesti).

Također, blizu OŠ se gradi Lidl i DM pa će i tamo biti parkinga, u lipnju će to biti gotovo pa ću tada i ja ići i vidjeti što nudi od parkirališta tamo...

lola_34
19.05.2010., 15:45
I mi smo isto u potrazi za mjestom ljetovanja.

Zadnje dvije godine bili smo u Loparu, na Rabu, i bilo je odlično, dušu dalo za klince. Jedino smo izbjegavali Rajsku plažu jer je ooooogromna gužvetina, ali ima zato super manjih pješčanih plaža, i na svakoj postoje neke điđe za djecu (tobogani, kućice, i sl.). Mi smo tamo uživali, ali bi ove godine ipak probali nešto novo.

Zasad su mi u najužem izboru Zaton kod Zadra (sviđa mi se ponuda za klince), Pakoštane i Mali Lošinj.

Par pitanjaca:

Koliko ima vožnje od Zg-a do Malog Lošinja autom, računajući vožnju trajektom?

Jel' bliže preko Krka ili preko Istre (pretpostavljam Krka)?

Koliko ima vožnje do Zatona?

Ima li tamo (u Zatonu) štogod hlada (po slikama se baš i ne vidi)...?

enchi
20.05.2010., 07:51
Koliko ima vožnje od Zg-a do Malog Lošinja autom, računajući vožnju trajektom?

Jel' bliže preko Krka ili preko Istre (pretpostavljam Krka)?

Oko 4, do 4,5 sata bi trebalo biti dovoljno, ukoliko su uvjeti na cesti dobri, i bez stajanja, ili sa nekim kratkim.

Da, bliže je preko Krka!

Ninči
20.05.2010., 08:36
Mi isto preporučujemo Mali Lošinj! Ja sam tamo ljetovala od svog rođenja pa do 8.godine i to po 2 puta godišnje. Mi smo bili kad je curka imala 4 mj. u hotelu Vesperi i stvarno sve preporuke! A od tada je i renoviran pa je vjerojatno i bolje! Prijateljica mi je bila kad i mi, samo u Belviju i hrana je bila koma! U Vesperi i za doručak i za večeru švedski stolovi sa hrpom jela pa izvoli birati! Čista uživancija :D

marka99
20.05.2010., 10:10
Ajoj, nije baš neka sjajna situacija, rampa je na ulazu u centar pa se parking plaća a i ako vam to nije problem, postati će jer je velika gužva i pitanje je čiste sreće naći parking dolje!

Na brdu iznad ima veliko parkiralište s kojega vode stepenice direktno u centar i nije problem sići dolje, čak i sa kolicima se možete spustiti jer ima 50 metara dalje cesta, tj. nogostup (istina, samo dio ceste je pokriven nogostupom ali ostatak ima kao stazu za bicikliste unutar koje se mogu gurati kolica da niste baš na samoj cesti).

Također, blizu OŠ se gradi Lidl i DM pa će i tamo biti parkinga, u lipnju će to biti gotovo pa ću tada i ja ići i vidjeti što nudi od parkirališta tamo...

super! mi smo veliki i više ne rabimo kolica takod a možemo mi šetati samo da imamo dio parkirati a plaćanje je najmanji problem, nije bed..a stepenice J. obožava!! dobro, dakle preporuke ide Lošinju.. vidi za taj parking ako budeš tamo pa me informiran na PM ak ti nije bed, hvala!

za Vesperu čujem svašta od toga da je prestaklena, da je unutra vruće za popiz, do toga da je odlična..sada dvojim...Ninči, što se tiče Belevvue-a ne pada mi na pamet ići ništa ispod 4 zvjezdice, ne želim iznenađena-:)

lola_34
20.05.2010., 11:16
Enchi, hvala!

enchi
20.05.2010., 12:34
Nema na čemu!

marka99, ako se ja ne sjetim javiti, daj ti meni slobodno pošalji pp krajem lipnja pa te detaljno izvjestim o parkingu!

A za hotele nemam informaciju iz prve ruke jer ne odsjedamo tamo. Ali zašto ne ispitati opciju odsjedanje u nekom drugom hotelu (bilo na Sunčanoj uvali, bilo na Čikatu), ima ih još nekoliko, koji se meni osobno više sviđaju, manji su, više kao vile, a ima ih i novouređenih, tj. prekrasno dotjeranih!

NanoiBeba
20.05.2010., 12:56
marka99- Vespera je bila očajna prije preuređenja i ja ne vjerujem da je sada bolja. Sobe su jako male, balkoni blizu, tako da buka dolazi ili s terase ili iz poneke od susjednih soba.

marka99
20.05.2010., 13:14
marka99- Vespera je bila očajna prije preuređenja i ja ne vjerujem da je sada bolja. Sobe su jako male, balkoni blizu, tako da buka dolazi ili s terase ili iz poneke od susjednih soba.
ma bila mi je kolegica prošle giodine u vesperi, imam info iz prve ruke, sve u hotelu je +5, osim tih balkona i malih soba tak da gledam auroru, ostali s manje od 4 zvjezdice me ne tangiraju, vile koje se spominju su apartmanskog tipa a meni ne pada na pamet na GO-u kuhati niti u 3 popodne po najvećoj vrućini lutati gradom i tražiti di će mi jedinac pojesti juhu..a ne, hotel i to s pristojnom hraom i uslugom na nivou-:)

NanoiBeba
20.05.2010., 13:43
To "osim malih balkona"- je nama bio strašan horor - bilo je puno gostiju, koji su valjda da uštede, po cijele noći pili i feštali po tim balkonima i bilo je neizdrživo. Inače, pokraj hotela je prekrsana plaža koja gleda na otvoreno more. Jedino su znali biti veliki valovi, pa je to klincima (koji su tada bili mali) dosta smetalo

enela
20.05.2010., 23:38
Enela, baš mi je drago pročitati da opet ovako hvališ naše malo "misto"
da, Tkon ima doktora i apoteku, drago mi je da Vam nije zatrebalo; 2 dućana, ribarnicu, voćarnu, par restorana i par konoba, dosta kafića, slastićarnicu i prekrasne pješćane plaže, a za zainteresirane i bogatu kulturnu baštinu
e da imamo i novu web stranicu pa pogledajte

Kaže naša klinka:"Može samo tamo di smo bili i lani" :) Pa mi opet idemo tamo di smo bili i lani. S obzirom na špicu, mislim da je to jedino razumno. Ne ide mi se s malim djetetom tamo gdje mogu šetati gradom, odnosno laktariti se u gužvi. Još samo da nam je otkriti najbolju konobu... I da ne bi bilo zabune, trebala nam je apoteka, sfalilo nam je kreme za sunčanje :D

Ninči
21.05.2010., 09:09
Mi smo bili kad je cura imala 4 mjeseca i baš nitko nije bučao. Rekla bih da je to zato jer u hotele ne idu mladi (barem ih u Vesperi nije bilo), a stariji svijet i obitelji s djecom ne proizvode baš neku buku. Barem nama nije smetao razgovor dvije bake koje su bile u sobi do naše...pa nismo mimoze! :D A i redovno su svi u hotelu pozaspali prije nas, tako da bih rekla da smo najsporniji bili mi :D Plus još naše blesavo štene i naša beba koja je od rođenja bila poprilično glasna....da, rekla bih da smo definitivno mi bili najglasniji u cijelom hotelu :mrgreen: Ali čujem da se više ne primaju psi u hotel pa vam ostaju još samo druga djeca :mrgreen:

Mama Natasa
24.05.2010., 13:07
Mi smo bili prije 3 godine u Vesperi dok još nije bila preuređena. Ne znam kako je sada, tada je bilo prilično loše. Užasno vruće u sobama, tepih u sobi očajan (nalazili smo dlake pasa), buka sa terase nesnosna do ponoći... Plaže za klince - 1 i pol, uvijek krcate i pune smeća. Jedino što mi se svidjelo je uređena staza uz more za duge šetnje. Put do grada zahtjeva auto pa to i nije pretjerano zgodno kad imate malu djecu.

Dia
05.07.2010., 18:27
evo nesto meni prekrasno
www.villa-antiqua.com

Teica
05.07.2010., 18:56
I meni je prekrasno!

Teica
05.07.2010., 18:59
Jedino nisam skužila što je apartman, a što kuća.

Ti znaš?

I ovaj popust koji piše na prvoj stranici (25%) jel već uračunat u ove objavljene cijene ili na njih ide popust?

Dia
05.07.2010., 22:21
Kaže naša klinka:"Može samo tamo di smo bili i lani" :) Pa mi opet idemo tamo di smo bili i lani. S obzirom na špicu, mislim da je to jedino razumno. Ne ide mi se s malim djetetom tamo gdje mogu šetati gradom, odnosno laktariti se u gužvi. Još samo da nam je otkriti najbolju konobu... I da ne bi bilo zabune, trebala nam je apoteka, sfalilo nam je kreme za sunčanje :D

u Trta Mrti se najbolje jede (nemoj reci Anđelku da sam ti to rekla :mrgreen: )

Dia
05.07.2010., 22:32
Jedino nisam skužila što je apartman, a što kuća.

Ti znaš?

I ovaj popust koji piše na prvoj stranici (25%) jel već uračunat u ove objavljene cijene ili na njih ide popust?

joj ne znam stvarno za cijene, najbolje da nazoves i pitas, prosle godine nije bilo te obavjesti pa pretpostavljam da na cijenu mozda ide popust van sezone

a u galeriji slika imas posebno slike kuce, a posebno slike apartmana

Teica
06.07.2010., 01:18
Dia, sve sam skužila (kuća-apartman, popust je izvan sezone), hvala :) !

A budući da bih htjela vidjeti tvoje malo "misto", napišeš mi na koju stranicu točno da odem, da ne lutam puno?

ivana zg
06.07.2010., 03:48
možda nekog tko ima stariju djecu zanima i ovo;
http://www.euroclub.hr/

http://www.vecernji.hr/zivot/nase-najbolje-plaze-obitelji-vecom-djecom-clanak-160764

evo ima top 5 palža po regijama a na kraju stranice one koje imaju plavu zastavu
http://www.uniline.hr/hrvatska/plaze.php

Plaže za obitelji s djecom
Zaljev Klimno - otok Krk, Brela, Crikvenica, Jelsa, Medena - Trogir, Zaton - Zadar, Korčula - otok Korčula, Vela Plaža - Baška, Makarska, Rajska plaža - Lopar, Dugi Rat - Omiš...
http://www.hrvatskituristickicentar.com/plaze.htm

http://www.tportal.hr/lifestyle/putovanja/31023/Najljepse-hrvatske-plaze.html

http://dalje.com/hr-zivot/pet-najboljih-plaza-za-obitelji-s-malom-djecom-u-lijepoj-nasoj/311926

agaco
06.07.2010., 06:51
Mi bili u Vesperi prije 2 tjedna (imamo klinca od 8 g i ja trudna - 37. tj) i bilo mrak. Super ponuda za klinca, plaza ok, dosta parova s djecom, sredjen hotel. Namjeravamo ici i kad se beba rodi.

Handy
22.07.2010., 00:34
Punat na Krku

Je li istina da u Punatu nema komaraca?

kikidee
22.07.2010., 14:02
Mi već godinama ljetujemo u Zatonu. U Zatonu smo ljetovali i u apartmanima i u šatoru a sada ljetujemo u svojoj prikolici. Mislim da su njihovi apartmani najlošije riješenje jer za ono što pružaju imaju previsoku cijenu.
Oni sa četri zvjezdice su priča za sebe ali ovi sa tri su meni osobno katastrofa. Na katu je vruče a u prizemlju slušate susjede s gornjeg kata jer se čuje ama baš svaki korak i razgovor. Veliki je minus i što su skučeni.
No, moram reći da su nivo usluge, ponude i za djecu i za odrasle odlični. Zaton je mali grad u kojem imate sve i najvažnije pravi je raj za djecu.

Bili smo u mobilnoj kućici i bilo nam je prediiiivno!!!
Cijene su paprene, ali za predsezonu se može izdržati i vrijedi svaku lipu. Stvarno je raj za djecu.

Handy
29.07.2010., 00:22
Ljetovanje u kamp kućici je poseban gušt, jer gdje god dođeš budeš u svome, kao da si doma.

smrdljiva čarapa
29.07.2010., 09:54
Nitko ne spominje neke dalje destinacije dostupne recimo avionom? Npr. Grčka? Egipat? Španjolska?
Da li biste se usudili putovati sa malim djetetom?
Mi npr. ne možemo na GO tijekom ljeta zbog prirode posla, ali smo uvijek išli na neke dalje destinacije dok se dijete nije rodilo. Sada razmišljamo gdje otići sa djetetom. Kod nas je krajem rujna već hladno, pa možda negdje dalje.

Anemona
29.07.2010., 10:30
Nitko ne spominje neke dalje destinacije dostupne recimo avionom? Npr. Grčka? Egipat? Španjolska?
Mi npr. ne možemo na GO tijekom ljeta zbog prirode posla, ali smo uvijek išli na neke dalje destinacije dok se dijete nije rodilo. Sada razmišljamo gdje otići sa djetetom. Kod nas je krajem rujna već hladno, pa možda negdje dalje.
Ja se ne bih usudila, ne toliko zbog djeteta, nego zbog sebe. :lol:
Jednostavno nisam tip za takva putovanja, ne privlače mi ni malo, ali vidim da ljudi najnormalnije putuju na takve destinacije s bebama bez frke.
Evo, mi se na kraju vratili iz Malinske na Krku, na preporuku jedne drage forumašice i smještaj je zadovoljavao sve što mi je bilo bitno. Mislim da ćemo definitivno ponoviti.

Mima
29.07.2010., 10:46
A kakva je Malinska općenito, plaže, sadržaji..? Ima li igrališta za djecu?

Anemona
29.07.2010., 11:00
A kakva je Malinska općenito, plaže, sadržaji..? Ima li igrališta za djecu?
Koliko sam ja vidjela, nama je bilo ok, mi smo ustvari bili na samom kraju Malinske, recimo prema Rijeci.
Taj dio je totalno šumovit, dakle sami hlad, ima veliko šetalište do "centra", sve po hladu. Imaju mali lunapark na tom potezu, to je mojem djetetu jako bitno, meni malo manje. :mrgreen:
Na tom dijelu prema lunaparku ima i nekoliko klackalica, pravo veliko dječje igralište nisam vidjela, nismo ga tražili, jer nam je ovo bilo dovoljno. Pretpostavljam da ima negdje u centru.
Ima puno malih plažica, onako izbetoniranih platoa, to je meni bilo super, jer si "izoliran" od drugih ljudi.
Ima i pješćana plaža, ali tamo nismo išli pretpostavljam da je tamo veča gužva. Ta plaža je ustvari izbetonirana uvala i nasipan pijesak. Nije velika.
E da, ima i turistički vlakić koji se djeci sviđa. Ako te što još zanima, pitaj na pp.

Anemona
29.07.2010., 11:05
Evo da onda za Malinsku odgovorim na svoja uvodna pitanja:
- plaža - pijesak - ima, ali nam na kraju nije bilo bitno, kupali smo se na drugoj
- plitka voda - ima
- da nije na konstantnoj vjetrometini - nije
- prirodni hlad - ima jako puno, to se na kraju ispostavilo kao najbitnije, jer smo se mogli kupati u hladu u razdoblju od 12 do 15
- da nije gužva - nije bila uopće gužva, jer nismo bili u centru
- dr., ljekarna u blizini - ima u centru, nije daleko, može se i pješice
- blizina dućana i tržnice - ima u centru (dostupno pješice)
- da putovanje ne zahtijeva ne znam kakve egzibicije - nije daleko, od Zgb. cca 2 sata, nama je trebalo cca 2.45 s jednim stajanjem.

maria71
29.07.2010., 12:06

Ako imaš novaca, volje i želje, zašto ne ?

pa hrpa stranaca dolazi k nama sa malom djecom.

annie84
29.07.2010., 12:14
Jel bio itko u hotelu Borik u Lumbardi? I da, razmišljamo o odlasku u London i Dublin u rujnu s bebom koja će tada imati skoro godinu dana. Izvedivo ili ne? Ni sama još ne znam...

annie84
29.07.2010., 12:16
Je li istina da u Punatu nema komaraca?

Nije!

U Puntu sam ljetovala godinama, točnije skoro svake godine idem barem na 2 dana, od svoje četvrte godine. Meni Punat ima već emocionalnu vrijednost pa nisam objektivna :) I da, bila je gužva i prošle godine 1.9. kad sam ja došla, i to u kamp, nevjerojatno-ali istinito.

eris
29.07.2010., 23:19
Ja bih prepotučila Povlja na Braču, divno mjestašce, hlada dovoljno, gužve nema, samo nisam vidjela pješčanu plažu. Sve ostalo je prelijepo.

vlac
11.08.2010., 11:26
A kakva su iskustva iz SV. FILIP i JAKOV?
Nama je bilo lijepo na Loparu van sezone, al je dosta skupo i mora se trajektom, sve drugo za pet.