PDA

Pogledaj cijelu verziju : Potpomognuta na VUKU VRHOVCU

Stranice : [1] 2 3 4

MIJA 32
27.03.2010., 10:55
Drage forumašice, s obzirom da se ova tema raširila na 45 str. već je krajnji rok da otvorimo novu.
Prethodnu sam zaključala, a vi, ako na prethodnih 45tak i stranica ima nešto značajno i vrijedno što se ne treba obrisati sažmite i pošaljite nekoj od nas tri moderatorice na pp pa ćemo uvrstiti u ovaj prvi post.

I molim vas da kad pišete vodite računa o pravilima koja su istaknuta
ovdje (http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=49741).

Molim da ne chatate, vjerujem da ste sve dovoljno razumne, zrele i obzirne prema svim korisnicima podforuma koji na ovoj temi traže prije svega korisne podatke.

evo i nekoliko linkova kako teme ne bi ponavljali:

ANDROLOG NA VV (http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=46668&highlight=vuk+vrhovec)

CIJENA POSTUPKA NA VV (http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=44429&highlight=vuk+vrhovec)

SRETNO! :love:

vaš MRM tim

Važnije informacije i zaključci:

Telefoni:
androlog 2353 904
ginekologija 2353 907
zvati od 14-15 sati

Djelatnici:
dr. med. DRAŽEN LUČINGER
dr. med.MIRO ŠIMUN ALEBIĆ

dipl. ing. bilogije LANA KRILE, mr.sc
dipl. ing. bilogije ROMINA RAKOŠ JUSTAMENT, mr.sc
med. lab. ing. SLAVICA OREŠKOVIĆ
lab. teh. JOSIP BARIŠIĆ
lab. teh. DAVORKA BLAŠKOVIĆ

Dobro je znati:
*Spermiogram se čeka između 20 i 40 dana
* Spermiogram iz druge klinike ne priznaju
* Za spermiogram se ne treba naručiti
* Pregled kod androloga čeka se 1 – 2 mjeseca
* Rezultati se čekaju od 3 – 5 tjedana
* Za pregled kod ginekologa se trebate naručiti
* Ako idete prvi puta ili nosite nalaze najbolje je doći poslije 11 sati
* Za dan pregleda izdvojite nekoliko sati jer se dugo čeka
* Folikulometrija u postupku od 07:00 – 08:30 Ne morate se javljati sestri.
* Štoperica – Choragon se prima na VV – 3 kat u 23:00 (ponesite neki osobni dokument jer vas stražar neće pustiti)
* Prije punkcije u stimuliranom postupku dobijete injekciju tramala + injekciju apaurina
* Prije punkcije u prirodnom postupku ništa ne dobivate
* Na dan punkcije ponesite papuče, čarape, spavačicu i ogrtač

* Nedjeljom i praznikom se ne rade punkcije niti transferi

MIJA 32
27.03.2010., 11:17
Znamo svi koliko je teško proživljavati sve što nam se događa u postupcima, i da ne želimo misliti ni na što drugo, ali ministarstvo zdravstva organizira sastanak u kojem želi čuti mišljenje neplodnih parova. Sve je to zbog pisama (odnosno e-mailova) parova (najviše) s ovog foruma.

Ovo je možda šansa da se promijeni zakon koji nam ŠTETI, SMANJUJE ŠANSE i PONIŽAVA

Molim vas odvojite malo svog vremena i napišite barem par rečenica NEPODRŠKE Zakonu o medicinskoj oplodnji!

darko.milinovic@mzss.hr (darko.milinovic@mzss.hr)
Ante-Zvonimir.Golem@mzss.hr (Ante-Zvonimir.Golem@mzss.hr)
ured@predsjednik.hr (ured@predsjednik.hr)
predsjednik@vlada.hr (predsjednik@vlada.hr)
klubsdp@sabor.hr (klubsdp@sabor.hr)
hsls@hsls.hr (hsls@hsls.hr)
roda@roda.hr (roda@roda.hr)
sabor@sabor.hr (sabor@sabor.hr)
vesna.roller@zg.t-com.hr (vesna.roller@zg.t-com.hr)
sandra.veljkovic@vecernji.net (sandra.veljkovic@vecernji.net)
rtl-vijesti@rtl.hr (rtl-vijesti@rtl.hr)
Mojmira.Pastorcic@rtl.hr (Mojmira.Pastorcic@rtl.hr)
kristinaturcin@yahoo.com (kristinaturcin@yahoo.com)
redakcija@novilist.hr

I upišite se na listu na topicu http://forum.roda.hr/threads/54242-quot-Svi-oni-koji-idu-vani-nek-se-jave-ministru-quot-(ne-samo-oni)?p=1581861&viewfull=1#post1581861 (http://forum.roda.hr/threads/54242-quot-Svi-oni-koji-idu-vani-nek-se-jave-ministru-quot-%28ne-samo-oni%29?p=1581861&viewfull=1#post1581861)

jasna09
27.03.2010., 13:51
Poštovani suburci i suborke

u borbi protiv zakona koji nas diskriminira i ministr koji nas ponižava i neda da smo ljudska i božija bića, predlažem jednu konkretnu akciju da bismo ostvarili svoja prava po Ustavu RH kao i po međunarodnim konvencijama kojih je i RH potpisnica. S obzirom da je naš ministar: gluh, slijep, nepismen i diskriminacijski opredijeljen, predlažem da svi mi parovi dođemo organizirano pred ministarstvo zdravstva s ampulama krvi koje ćemo dati samozvanom-samoproglašenom bogu Milinoviću i naka ih nosi i vrši pokuse u protivnom ako ostane i dalje (glug, slijep, nijem itd.) prilijmo ih ispred njegova ministarstva. Učinimo ono što moramo za svoja prava koja imamo kao i drugi ljudi. Tretirati će nas nižom vrstom sve dok mi to dopuštamo. Iziđimo pred njega "boga", boga zla i pokusa, borimo se za svoja prava nedozvolimo da nas gazi. I mi smo ljudska bića!

ana-
27.03.2010., 15:25
jasna09 draga mogu te samo potpisati :) :)

jasna09
27.03.2010., 16:22
Htjela sam vam reći da sam danas bila na punkciji, od 2 folikula nisam dobila j.s. Bilo nas je samo 5 a dvije žene imaju j.s. Ovakakav postotak još nisam doživjela gore. Koliko sam listala postove svi smo u fazi nekakvog čekanja pa bi trebali izaći i probati uzdrmati kretena od Milinovića!Svaka od nas koja je za akciju nek se javi da organiziramo da čim prije srušimo taj zakon.

Šiškica
27.03.2010., 18:53
jasna09 baš mi je žao što nije bilo js.

Kadauna
27.03.2010., 19:08
možda jasno i glasno treba reći da je na Vuk Vrhovcu ne samo došlo do pada uspjeha kao i u ostalim bolnicama uslijed glupog zakona nego i do pada postupaka....pacijenata..... prosjek je 5 postupaka dnevno (u to ulazi i transferi, punkcije ali i inseminacije) dnevno, prije je znalo biti samo punkcija 20. Nema gužve, i to jasno i glasno treba reći, gužve mislim na one kakve su prije bile (stajali smo do lifta)...

Jasna, žao mi je što si danas prošla bez jajne stanice.... ali od čisto klomifenskog postupka to je nekada i za očekivati, drži se:love2:

Za akciju trebamo više voljnjih ljudi, tebi HVALA i :naklon: za najavljeni iskorak pred RTL TV kamere :klap::klap:

ksena28
27.03.2010., 21:16
mene ovo čini istodobno i tužnom i ljutom i krajnje diskriminiranom, pa mi čudno da su naši liječnici, uz dužno poštovanje, tako poslušno to prihvatili?!

jasna09
28.03.2010., 11:17
Drage moje, cula sam se s novinarkom i sigurno danas snimamo. Htjela bih staviti poruku na leđa za ministra ali treba mi još jedna poruka. Pošaljite mi prijedloge.

jasna09
28.03.2010., 12:43
Sada u 13 sati imamo dogovor. Drži te nam fige da se ne smotamo, rasplačemo....Samo neka mi Bog da snage da da kažem sve što treba!

zedra
28.03.2010., 12:57
jasna09 drag, ništa se ne boj....ti si već sada naš heroj...

mare41
28.03.2010., 12:59
jasna09, skidam kapu, nadam se da si se oporavila od jučerašnjeg razočarenja, javi kad će ići prilog pa ćemo otvoriti posebnu temu da cure vide i da vam možemo svi zapljeskati.

Nene2
28.03.2010., 13:25
Jasna09 :heart: !

AuroraBlu
28.03.2010., 13:35
Jasna09, hvala ti puno!

snow.ml
28.03.2010., 14:02
Jasna09 :heart::heart: puno ti hvala:heart:

jasna09
28.03.2010., 15:59
Dobro je prošlo, bilo je i malo suza ali znamo da su naše buduće mrvice to zaslužile. Danas će biti u vijestima u 18,30. Nadam se da nečemo razočarati u očekivanjima. Ne znam da li čemo se ikada moći oporaviti od naše boli kad nam ne uspije postupak, ali što te ne ubije to te ojača!

Bebel
28.03.2010., 17:18
Dobro je prošlo, bilo je i malo suza ali znamo da su naše buduće mrvice to zaslužile. Danas će biti u vijestima u 18,30. Nadam se da nečemo razočarati u očekivanjima. Ne znam da li čemo se ikada moći oporaviti od naše boli kad nam ne uspije postupak, ali što te ne ubije to te ojača!

jasna09 hvala :heart: i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da je idući dobitni :love2:

nela.
28.03.2010., 18:54
Super!!!Kratko,jasno i glasno svaka vam čast i hvala!!!!!!!!!!!!

draga
28.03.2010., 18:56
Jasna super ste bili...Svaka cast tebi i suprugu. Veliko hvala.

Nene2
28.03.2010., 19:04
Meni je bilo jako dirljivo, hvala vam od srca i želim vam svu sreću !:heart:

Biene
28.03.2010., 19:09
Jasna hvala tebi i TM, bili ste odlični i od srca vam želimo brz uspjeh.

dani39
28.03.2010., 19:41
jasna09 bilo je stvarno dirljivo :klap: ,hvala

mimimuc
28.03.2010., 19:48
Jasna 09 , bili ste super, svaka čast!!!!

mare41
28.03.2010., 19:53
jasna, bravo, svaka čast, bilo je sve jasno, razumljivo i "u sridu", baš kako treba, bravo.

jasna09
28.03.2010., 20:05
Hvala na potpori, meni nije baš nešto ispalo.
Možda radi toga što sam rekla puno konkretnije stvari koje nisu objavili.
Idući par će vjerojatno bolje odraditi. Što nas je više to ćemo konkretnije govoriti.

Mali Mimi
28.03.2010., 20:49
jasna bili ste super, hvala:heart:

zedra
28.03.2010., 22:51
jel ima negdje link?

necija mama
29.03.2010., 08:16
jasna hvala tebi i TM...
Žalosti me čuti takvo stanje na VV, zaista smo stajali u redu do lifta...

amariya
29.03.2010., 12:55
Jelena 30, odgovaram ti na ovaj način jer ti se ne može poslati pp. Ja sam imala jednaku terapiju. Htjela bih ti samo reći da, bez obzira što ideš na (polu)stimulrani postupak pa ti ga HZZO plaća, Cetrotide plaćaš sama. Jedna ampula košta 508,00 kn u njihovoj ljekarni, a čula sam da je negdje i više. Ja sam morala koristiti 3 dana, znači 3 ampule. Ona služi kao suprefact, sprječava tvoje lučenje hormona, da ne bi slučajno popucali folikuli.

jelena30
29.03.2010., 17:51
amariya i ja moram koristiti 3 ampule ali sam saznala da u Sloveniji jedna ampula košta 40 EU ( HVALA Slovenija, šta bi mi da je nema). Pokušat ću stupiti u kontakt
sa nekom ljekarnom tamo. Ako neko zna broj neke ljekarne neka mi pošalje.
Prilg na Novoj tv je bio super (kad nađem smajliće i oni će se veseliti)

lavko
29.03.2010., 22:24
Hvala na potpori, meni nije baš nešto ispalo.
Možda radi toga što sam rekla puno konkretnije stvari koje nisu objavili.
Idući par će vjerojatno bolje odraditi. Što nas je više to ćemo konkretnije govoriti.

Bravo!

TOMISLAVA
30.03.2010., 00:12
Evo ja danas bila gore i mogu vam rec da je bila poprilicna guzva :)
Neznam sta to znaci ali dok je cekaona puna dobro je. Ja se nadala da cu napokon
u postupak kad ono nista. Dr. misli da je za moje trenutno stanje najvise kriv
visok prolaktin i sad moram opet na bromergon pa mu se tek onda javiti.
Kaze da mi najvjerovatnije jajne stanice nisu dobre kvalitete i da se neisplati ici u postupak.
No dobro, vidjet cemo i to......

ivkica28
30.03.2010., 08:54
ljudi dajte link za one koji nisu gledali...

Kadauna
30.03.2010., 09:01
RTL vijesti od 28.03.2010

http://www.rtl.hr/glavne-vijesti-2832010-video-6378

9:43 minuta..

IVkice, imaš sve linkove vezane za MPO temu ovdje:

http://forum.roda.hr/threads/45608-Linkovi-na-teme-vezane-uz-MPO-zakon-molim-ne-postajte/page13

Petronjela
30.03.2010., 10:04
Cure a neki prosvjed?Ja bum u prvom redu!Tek sam na početnim pretragama na vuk vrhovcu ali ova situacija me izrazito živcira,mrzim diskriminaciju i stigmatizaciju,posebice nekompetentne ljude koji bi trebali znati svoj posao.

jasna09
30.03.2010., 10:25
Cure a neki prosvjed?Ja bum u prvom redu!Tek sam na početnim pretragama na vuk vrhovcu ali ova situacija me izrazito živcira,mrzim diskriminaciju i stigmatizaciju,posebice nekompetentne ljude koji bi trebali znati svoj posao.

Vjeruj da sve što se čini ne samo danas za naša prava nego i u budućnosti za prava onih koji će biti u istim problemima ima svrhe i koristi itekako, ni ukojem smislu nesmijemo mirovati i čekati da nas pokolju, budemo li šutjeli i nijemo promatrali poklati će nas vršeći pokuse na nama i nakon tog reći će zašto se nisu bunili, zašto nisu tražili jednakopravnost i još k tom reći će da je sve bilo po zakonu a prešutjet će da je to zakon diskriminacije zlostavljanja i prisile na medicinske pokuse.

Petronjela
30.03.2010., 11:12
Mislim da bi nas javnost trebala glasnije čuti..Istina je da ste se sad u medijima uspjeli oglasiti i svaka čast na tome ali nebi se smjelo zašutjeti i popustiti do promjene zakona.Ja sam za bilo kakvu akciju,samo me obavjestite.Milinoviću nemam što pisati jer još sam tek na pretragama pa nemam iskustva sa zakonom u praksi ali znam da bu to i moja budućnost i htjela bih se i ja uključiti na bilo kakav način.

Kadauna
30.03.2010., 11:18
Petronjela, daj Bože da to tvoja budućnost ne bude:nono:
ali bez obzira na to, daj se i ti priključi tom pisanju Milinovića, jer su pisale i osobe koje nisu u vodama potpomognute...

Možeš recimo pisati da si tek na početku ali da se ne slažeš sa zakonom diskriminirajućim.

Petronjela
30.03.2010., 11:32
Kadauna hvala ali velika je vjerojatnost da bude.Ne vjerujem da će na Milinovića pisma utjecati (suzdržavam se od vrijeđanja iako on to čini svim parovima u Hrvatskoj) ali probati ću pisati na ove druge linkove..mislim da Josipoviću nebi bilo loše isto pisati.

Kadauna
30.03.2010., 11:42
Milinovića stavi svakako kao primatelja, jer je od toga krenula akcija...... zbog toga i je dignuta prašina u javnosti, ne zbog Josipovića (iako i njega svakako treba staviti, tu se slažem).....

Zbog toga je recimo jutros i reagirao RADIO ANTENA ZaGREB :-)) da ne nabrajam sve ostale medije ovih dana.....

Kadauna
30.03.2010., 11:49
EVO NOVA AKCIJA!

AKO STE BILI U POSTUPKU NAKON DONOŠENJA ZAKONA I AKO JOŠ NISTE, MOLIM DA OBAVEZNO ISPUNITE UPITNIK USPJEŠNOSTI (u mom potpisu) ... VRLO SU NAM BITNI PODACI KAKO BISMO IZNIJELI "PODATKE STVARNIH PACIJENATA"

A DETALJE POGLEDAJTE I OVDJE:

http://forum.roda.hr/threads/54392-JO%C5%A0-JEDNA-AKCIJA!-VA%C5%BDNO!-sakupimo-svoje-neovisne-statistike!

Kadauna
30.03.2010., 11:58
EVO NOVA AKCIJA!

AKO STE BILI U POSTUPKU NAKON DONOŠENJA ZAKONA I AKO to JOŠ NISTE učinile, MOLIM DA OBAVEZNO ISPUNITE UPITNIK USPJEŠNOSTI (u mom potpisu) ... VRLO SU NAM BITNI PODACI KAKO BISMO IZNIJELI "PODATKE STVARNIH PACIJENATA"

A DETALJE POGLEDAJTE I OVDJE:

http://forum.roda.hr/threads/54392-JO%C5%A0-JEDNA-AKCIJA!-VA%C5%BDNO!-sakupimo-svoje-neovisne-statistike!

evo s potpisom

lavko
30.03.2010., 13:00
Stvarno, nije bitno što nisi u postupku, samo napiši svoja razmišljanja o zakonu. Ja isto nisam još u nikakvom postupku, ali sam pisala i predsjedniku, i ministru i premijerki,novinama,. itd.
Što je bilo na Anteni Zagreb?

Tibi
30.03.2010., 13:28
lavko evo link: http://www.antenazagreb.hr/news.php?newsId=26629
hvala marnie :kiss:

nana1976
30.03.2010., 13:33
Ružice., što se tiće kave može. Voljela bih s tobom malo popričati, ali nakon Uskrsa sada imam puno posla javim ti se. Hvala!

Biene
30.03.2010., 13:39
Marine hvala

Petronjela
30.03.2010., 15:24
Ali ja na upitnik mogu upisati samo gdje sam u postupku,dijagnozu i nick..Da ispunjavam onda to?Ako treba statistika o broju parova onda ok ali za ništa drugo nisam korisna zasad.

jasna09
30.03.2010., 18:00
Marina svaka ti čast!!!!!
Super si našu borbu objasnila!
Veliko hvala

lavko
30.03.2010., 20:50
lavko evo link: http://www.antenazagreb.hr/news.php?newsId=26629
hvala marnie :kiss:
file:///C:/DOCUME%7E1/WINDOW%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.pngfile:///C:/DOCUME%7E1/WINDOW%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png:klap:

RuzicaSB
30.03.2010., 21:04
Ali ja na upitnik mogu upisati samo gdje sam u postupku,dijagnozu i nick..Da ispunjavam onda to?Ako treba statistika o broju parova onda ok ali za ništa drugo nisam korisna zasad.
Popuni upitnik kad prodjes postupak, nemoj zaboraviti.Spremi si link u favorite obavezno.

ivkica28
31.03.2010., 14:41
trebam pomoć oko određivanja prvog dana ciklusa. Dobila sam menstruaciju oko 2 popodne, dal taj dan računam kao prvi dan ciklusa.
Inače bila sam danas na vv i bilo je dosta cura, idem na ivf i to na polustimulirani ciklus..tako da ipak rade.

Tibi
31.03.2010., 14:45
ivkica ja bih to računala kao prvi dan ciklusa. Super da su krenuli sa postupcima na VV-u, samo pretpostavljam da to nije kao prije...

ANAK
31.03.2010., 17:33
ivkica puno hvala na lijepim vijestima. Naime, i ja bi trebala u polustimulirani iza Uskrsa tako da me jako veseli vijest da su počeli i s nama :klap:.
Sretno u postupku.

ivkica28
01.04.2010., 08:00
ja sam se baš iznenadila kad mi je rekao da krečemo več sad..zadnji puta kad sam bila bio je dogovor za 5 mj, s tim da to nije sigurno...tako da su ovo odlične vijesti

nevena
01.04.2010., 09:25
Ivkica ovo su stvarno dobre vijesti.
nego jel znate dali sucajno rade ovu subotu pred uskrs ? i dali utorak zapocinju opet sa radom. trebala bi doci 3 dc a upast ce mi bas ove uskrsne dane pa ne znam sta da radim.
jel uredu ako se samo utorak pojavim bez najave

kiša
01.04.2010., 09:42
trebam pomoć oko određivanja prvog dana ciklusa. Dobila sam menstruaciju oko 2 popodne, dal taj dan računam kao prvi dan ciklusa.
Inače bila sam danas na vv i bilo je dosta cura, idem na ivf i to na polustimulirani ciklus..tako da ipak rade.

je ivkice to ti je prvi dan, sve do 18 h se računa kao prvi dan, i sretno u postupku:klap:

gala1979
01.04.2010., 10:18
Ivkica ovo su stvarno dobre vijesti.
nego jel znate dali sucajno rade ovu subotu pred uskrs ? i dali utorak zapocinju opet sa radom. trebala bi doci 3 dc a upast ce mi bas ove uskrsne dane pa ne znam sta da radim.
jel uredu ako se samo utorak pojavim bez najave

Sutra rade skraćeno a u subotu vjerojatno ne rade. OK je doći u utorak bez najave (nije bilo moguće se najavit obzirom na blagdane :))

amariya
01.04.2010., 10:19
U utorak rade, bar dr. L. Ako ti je 3. i 4.dc., pojavi se jer se nećeš moći naručiti 1.dc. Sretno.

ivkica28
01.04.2010., 12:12
rade i u subotu..naravno samo zahvate nikakve razgovore i naravno početak terapije tako da svi kojima je u subotu 3 dc slobodno dođu.
ova informacija je provjerena jer sam zvala prije 2 min

amyx
01.04.2010., 12:31
rade u subotu jer ja moram doći u subotu

snow.ml
01.04.2010., 12:33
rade i u subotu..naravno samo zahvate nikakve razgovore i naravno početak terapije tako da svi kojima je u subotu 3 dc slobodno dođu.
ova informacija je provjerena jer sam zvala prije 2 min

taman sam se pitala kako ću ako mi 3 dan bude u utorak...hvala na informacijama...

nevena onda ćemo zajedno ići u postupak...ja moram dobiti svaki dan..a nadam se da će to biti na sami uskrs

što da radim ako sutra dobijem M...treći dan mi je u nedjelju..pomagajte

Reni76
01.04.2010., 13:12
I ja sam naručena za subotu

amariya
01.04.2010., 13:31
[QUOTE=snow.ml;1586270]taman sam se pitala kako ću ako mi 3 dan bude u utorak...hvala na informacijama...

nevena onda ćemo zajedno ići u postupak...ja moram dobiti svaki dan..a nadam se da će to biti na sami uskrs

što da radim ako sutra dobijem M...treći dan mi je u nedjelju..pomagajte[/QUOTE

Onda ga nazovi u subotu, naravno, ako dobiješ prije podne i pitaj ga što da radiš.
U prošlom postupku sam dobila u petak i makar se prije dolazilo u subotu (ako je to 2.dc.) mene je naručio u ponedljak (koji mi je bio 4.dc.) i rekao da nije kasno. Pila sam klomifene od ponedjeljka.

gričanka
01.04.2010., 14:01
...što da radim ako sutra dobijem M...treći dan mi je u nedjelju..pomagajte
Na tvom bih mjestu svakako otišla u subotu, tj. 2 DC kod dr-a. Ako sutra dobiješ do 13.oo još uvijek stigneš (možda) nazvati i pitati. Ukoliko u ponedjeljak ne rade (dosad su uvijek radili) onda bi utorak (5.DC) možda bilo prekasno za postupak.
Sretno :-)

nevena
01.04.2010., 15:39
meni se danas nesto pojavilo a sutra ce vjerojatno biti 1 dc. znaci da ga sutra nazovem i pitam sta da radim, dali da dolazim u subotu 2 dc ili utorak 5 dc. sta mislite?
na koji broj zovem dr. L i kada se javlja na telefon

ah cure sretno nam svima

nevena
01.04.2010., 15:41
goricanka, kazes da su radili obicno uskrsni ponedjeljak? jesam li dobro shvatila

Maybe baby
01.04.2010., 15:48
Može informacija? :) Vidjela sam u jednom postu da sutra na VV rade skraćeno...Ja sam danas dobila M i trebala bi sutra zvati da me naruče za pregled. Dali mogu onda od 13 - 14 h zvati?

snow.ml
01.04.2010., 17:27
jel imate od dr L broj moba...on se uvijek javi na njega pa kod njega se možete naručiti...a možete ga zvati već od pola osam...ako nemate javite mi na pp da vam ga pošaljem...
ja nemam nikakve naznake da ću dobiti M ali kao svaki puta iznenadi usred noći...
samo da sada pričeka koji dan...:-x:-x

Tibi
01.04.2010., 19:06
snow.ml doktor L. daje broja moba samo curama nakon transfera da ga mogu kontaktirati ako se dogode neki problemi ili imaju neke nedoumice, a nikako nije za naručivanje. Za to postoje sestre... Znam da hoćeš pomoći i imaš dobre namjere, ali obzirom da se radi o javnoj klinici mislim da nije primjereno ga zvati za takve stvari. Gdje bi doktor stigao kad bi ga mi sve krenule zivkati....

želim ti puno sreće u slijedećem postupku :love:

snow.ml
01.04.2010., 19:41
tibi meni je doktor rekao da ga nazovem kada dobijem M i svaki puta sam zvala njega pa onda sestru a nekad je on rekao da će prenjeti sestrama kada ću doći...takvo je moje iskustvo...

hvala ti na željama...nadam se da će me moći primiti ovaj ciklus , ne mogu dočekati;-);-)

Bebel
01.04.2010., 21:39
snow.ml doktor L. daje broja moba samo curama nakon transfera da ga mogu kontaktirati ako se dogode neki problemi ili imaju neke nedoumice, a nikako nije za naručivanje. Za to postoje sestre... Znam da hoćeš pomoći i imaš dobre namjere, ali obzirom da se radi o javnoj klinici mislim da nije primjereno ga zvati za takve stvari. Gdje bi doktor stigao kad bi ga mi sve krenule zivkati....

želim ti puno sreće u slijedećem postupku :love:

Potpis X ... možda je moguće ukoliko ste dobri sa doktorom po privatnoj liniji. Isprika, ali radi se o poslovnom postupku...

nevena
01.04.2010., 21:47
snow ja sam dobila veceras ali sutra racunam 1 dc tak da mi je bas na uskrs 3 dc. ja cu sutra zvait sestru i pitati mogu li doci u subotu na 2 dc.

nego ovo sto goricanka kaze, jesu li nekad radili i uskrsni ponedjeljak? ja se ne sjecam

duba13
01.04.2010., 22:00
cure da li ste vi naručene za ovaj mjesec ili odete kad dobijete menzes tamo vidjeti da li će vas primiti?

nevena
01.04.2010., 22:03
ja sam narucena, tj. odgodjen mi je prethodni ciklus pa mi je rekao da se javim slijedeci

Bebel
01.04.2010., 23:11
Draga,
probaj to odmah ujutro oko 7 dobiti sestre (bez obzira na to što se izgleda javljaju oko 13-14 sati) jer izgleda, kako cure kažu, možda ranije idu doma. L. su na 2353-893
Sretno :heart:

Šiškica
01.04.2010., 23:19
Sad ja opet po drugi puta pitam :-) jel se one vaginalete i antibiotici koriste od 1dc ili od 3dc..
Malo sam zbunjena ..
Dr. je napisao u pov. bolesti "pripremiti" a ništa od kojeg dana koristiti..
Sprejanje je od 21. dc i moram se pojaviti 3dc.

Šiškica
01.04.2010., 23:57
i još jedna molba ..

prije par dana sam na nekoj temi vidjela prijevod uputa za upoterebu Suprfact spreja ..

ak mi tko može staviti link gdje je to ..:-)

RuzicaSB
02.04.2010., 00:56
Sad ja opet po drugi puta pitam :-) jel se one vaginalete i antibiotici koriste od 1dc ili od 3dc..
Malo sam zbunjena ..
Dr. je napisao u pov. bolesti "pripremiti" a ništa od kojeg dana koristiti..
Sprejanje je od 21. dc i moram se pojaviti 3dc.
Vaginalete i Hiramicin koristis od 1.dc, s tim da Hiramicin koristite oboje.Sretno draga moja.
Reni76, Amix sretno i vama dvjema u suboru.Puse

gričanka
02.04.2010., 07:42
Šiškice, detaljne upute su ovdje (http://forum.roda.hr/threads/53814-molim-pomoć-hitno-hitno) !
Nevena, iz osobnog iskustva znam da su liječnici i sestre radili blagdanskim ponedjeljkom (prošle godine nisu-bili su na GO, čini mi se), ali samo punkcije, transfere i sl.. Naravno, tada je bila drugačija situacija, stoga ne vjerujem da će ovogodišnji ponedjeljak raditi pa se nemoj oslanjati na taj podatak ili možeš provjeriti ako je neophodno!
Sretno cure!

Šiškica
02.04.2010., 09:40
gričanka puno puno hvala, pravi si :angel:

snow.ml
02.04.2010., 10:08
Potpis X ... možda je moguće ukoliko ste dobri sa doktorom po privatnoj liniji. Isprika, ali radi se o poslovnom postupku...

babel ne moraš se ništa ispričavati, ali stvarno nismo ni malo dobri što se tiče nekih privatnih odnosa...kod mene su bila stalno neke komplikacije pa možda zato, nemam pojma...
ja još nisam dobila M pa i ako danas ili sutra dobijem ići u u utorak, sad me ta neizvjesnost ubi...

nevena
02.04.2010., 12:27
snow ja idem sutra, sutra mi je 2 dc. mozda se onda drugi tjedan jedan dan vidimo gore mozda utorak ako budem morala i ja doci utorak

snow.ml
02.04.2010., 12:30
snow ja idem sutra, sutra mi je 2 dc. mozda se onda drugi tjedan jedan dan vidimo gore mozda utorak ako budem morala i ja doci utorak

može nevena, ja javim kada budem dolazila...nadam se da me neće ovaj puta odbiti...
malo skakanja da nam ovaj mjesec bude dobitni:-D:-D kao i ostalim trudilicima:-D:-D:-D

nevena
02.04.2010., 12:44
uh snow i ja se nadam da nece.
pa da i ja malo skoknem:-D

amyx
03.04.2010., 21:28
rade u ponedjeljak sigurno...a prošle su godine bili na GO tjedan nakon Uskrsa... 100 % provjereno

jo1974
04.04.2010., 20:04
Cure moje sretan vam i blagoslovljen uskrs i da svi u ovoj novoj nadi dobijete upravo ono Što Želimo ljepe male miriŠljave smotuljke pusa
ja od sutra nisam s vama putujem u drugoj zemlji ali se vraČam u Šestom mjesecu da zavrŠim ono Što sam zapoČela u 11 mjesecu na vv i biČe neŠta yes. Bay

jasna09
05.04.2010., 12:47
Cure moje sretan vam i blagoslovljen uskrs i da svi u ovoj novoj nadi dobijete upravo ono Što Želimo ljepe male miriŠljave smotuljke pusa
ja od sutra nisam s vama putujem u drugoj zemlji ali se vraČam u Šestom mjesecu da zavrŠim ono Što sam zapoČela u 11 mjesecu na vv i biČe neŠta yes. Bay

JM, uskrs je trebalo čestitati milimajmunu i šimuniću i jaci i bajsu i ostalim sab. zastupnicima kao i ustavnom sudu koji harač riješi po hitnom postupku a pokuse ostavi u postupku, no oni nemaju uskrsa oni imaju ohanj pakleni!

Maybe baby
05.04.2010., 20:51
Evo ja napokon u četvrtak krećem po prvi puta na VV.Naručena sm kod dr. A. Možete mi reći otprilike kako bude to prvi puta izgledalo? Tnx :)

andream
05.04.2010., 21:28
Maybe b, ja sam prvi puta kod istog doca imala pregled UZV (vaginalni). Bilo je to doduše samo kao uvid u "stanje sistema" kako sam si protumačila i već mi je tada rekao da misli da ću brzo zatrudnjeti.
Evo nije pogriješio, što i tebi želim :-)
Kad smo dobili mužev spermiogram na kojem je pisalo što se preporučuje od postupaka(pisalo AIH), tada mi je na pregledu napisao protokol za dalje (dakle koja terapija, koji dan ciklusa trebam doći itd). Ali opet sve ovisi o tvojoj dijagnozi.
Ali vjerujem da će ti svakako napraviti UZV.
Sretno, u dobrim si rukama :-)

Maybe baby
05.04.2010., 21:36
Hvala ti andream :) Samo ja mislim da mi baš i ne bude priznao nalaze briseva jer sam ih radila u 6. mj prošle godine kada sam išla na drilling jajnika.

ivkica28
06.04.2010., 07:54
ja sam sa istom dijagnozom prvo prikupila sve nalaze odnosno on ti da listu pretraga koje trebaš napraviti ti i tvoj muž. Priznaju samo nalaze sa vv. U drugom mjesecu 2009 sam krenula a na prvi AIH sam išla u 12, s tim da sam ja imala jednu beštiju pa sam se trebala liječiti od toga. To ti je u kratko to.

lavko
06.04.2010., 10:46
Eto i ja slično kao ivkica..dobila popis pretraga, obavila sve osim ultrazvučnog HSG-a (pregled prohodnosti jajovoda). Sad liječim isto beštiju (streptokok)kako bi mogla napraviti taj HSG i onda doći gore da mi čiko kaže što ćemo dalje. :)

mikulica
06.04.2010., 11:13
Hvala ti andream :) Samo ja mislim da mi baš i ne bude priznao nalaze briseva jer sam ih radila u 6. mj prošle godine kada sam išla na drilling jajnika.

mayre baby,ne brini za briseve,brzo su gotovi u slucaju hitnosti mozes ih i privatno napraviti,doktor A. je odlican..sretno

lavica7601
06.04.2010., 14:00
maybe baby, brisevi su brzo gotovi, samo da budu uredni. Moji nisu bili pa se to odužilo. Ja sam bila isto kod dr. A i imam samo riječi hvale za njega. Sve će ti objasniti i
odgovoriti ti na tvoja pitanja, ali oboružaj se strpljenjem. Ja sam krenula u ljeto 2008. a prvi postupak i ujedno dobitni je bio u 11. mj 2009. Želim ti puno sreće kao i ostalim trudilicama da što prije postanete trbušaste.

snow.ml
06.04.2010., 19:46
nevena se ne javlja, što je bilo kod doktora...ja još nisam dobila M sva sam u iščekivanju...jel ima tko informcije kakvo je sada stanje gore:roll::roll::roll:

nevena
07.04.2010., 09:36
snow, rade se klomifenski i prirodni, barem za sada a dokle neznam, ja na klomifenima pa cemo vidjeti

Tibi
07.04.2010., 10:27
A znate li možda je li se rade stimulirani? Meni je u 2. mjesecu rekao da bi išla u stimulirani u 6. mjesecu pa me zanima kakva je sad situacija.

TrudyC
07.04.2010., 11:40
Stimulirani se pogotovo rade! Dapače - prije će te doktor uzeti ako kažeš da bi na stimulirani:yes:

Darkica
07.04.2010., 13:44
Ne znam ni odakle tocno poceti...naime, suprug i ja smo u braku vec tri godine, ali na djetetu smo poceli raditi pred cca godinu dana.Nije nam uspiejvalo iako se nismo zavaravali da cemo uspjeti iz prve. Moji su ginekoloski uvijek bili uredni...nitko nikada nije dovodio u pitanje zdravstveno stanje mojega supruga, koji je na moj nagovor zatrazio uputnice obiteljske lijecnike i otisao na spermiogram. Rezultat je bio los - teska oligoasthenozoospermia. Nakon toga ga je nasa lijecnica poslala urologu, koji je utvrdio da s uroloske strane nema nikakvih problema, pa je upucen endokrinologu. Hm...recimo to ovako...nije bio spreman na visesatno cekanje i susret s doktoricom u trajanju od 2 minute:-o Ona je ga uputila na daljne krvne pretrage te ga je narucila za mjesec dana. Sto se mene tice, moj posljednji ginekoloski,radjen pred dva tjedna je uredan, ultrazvuk je u redu (taman sam ovulirala kada mi je radila utz), PAPA je OK, briseve sam napravila (danas sam dobila nalaze dvaju briseva i negativni su; sutra cekam ostala dva). Progesteron sam radila prosli petak; nadam se nalazima ovaj petak. I onda su mi jos ostali hormoni koje cu raditi sredinom mjeseca. Suprug ovaj mjesec opet mora raditi spermiogram. Odabrana ginekologinja mi je preporucila dr. Lucingera, pa sam otada dosta vremena provela surfajuci po netu i trazeci informacije. Iznenadila sam se koliko ih je...iako moram priznati da mi je u glavi trenutno kosmar i da su mi svi termini izmijesali...:mrgreen: Uglavnom, rekla mi je da ne cekam sve nalaze vec da se, zbog cekanja, odmah narucim na VV kod dr. Lucingera. Zanima me sve sto trebam znati ili sto bi valjalo znati za taj prvi odlazk u Zagreb. naime, ja sam iz Rijeke, pa osim sto brinem oko posjeta VV, vec kontam kako doci do klinike, kako ovo, kako ono...Brinem oko svega i svacega.
Unaprijed hvala svima koji odgovore...:-)
P.S. Gledala sam reportazu s Jasnom i njezinim suprugom - svaka cast! Znam da nije bilo lako tako istupiti i sve javno reci pogotovo jer je to nesto sto nas duboko pogadja...a nada je ono sto nam treba.
;-)

amariya
07.04.2010., 14:15
To je prije bila takva situacija, ali prošli mjesec su naručene pacijente vraćali. Kakva je sad situacija? Meni je A u 2.mj. rekao da mu je gužva i da je već dosta naručio u 5 i 6.mj.

beba38
07.04.2010., 16:17
Ja nikakvih problema nisam imala što se tiće naručivanja u postupak, bila u drugom mj.(zadnji postupak bio prošle godine u 5 mj.) i odmah smo se dogovorili iza uskrsa na stimulirani, tako da ja krećem sljedeći tjedan .

snow.ml
07.04.2010., 17:34
snow, rade se klomifenski i prirodni, barem za sada a dokle neznam, ja na klomifenima pa cemo vidjeti

a kod mene još ništa, zadnju M sam imala 26.02...već sam nervozna zbog toga...malo me stomak bolio prije nekih tri dana i sada je sve prestalo...možda mi je preskočilo, taman kada trebam ići...:cry::cry::cry: a napuhana sam kao da sam popila pet litara vode...

ti si znači počela piti klomifene?...kada ideš na kontrolu?

capka
07.04.2010., 19:48
Ne mogu trenutno pronaći iako znam da je bilo već informacija o tome, koliko se čeka na p/p savjetovanje,kako se naručiti i tko daje uputnicu

amyx
07.04.2010., 20:30
Ne mogu trenutno pronaći iako znam da je bilo već informacija o tome, koliko se čeka na p/p savjetovanje,kako se naručiti i tko daje uputnicu

Kada dođeš kod dr on ti da termin za pp. Ja sam čekala oko mjesec i pol dana. Sada sam čula da je jako gužva i da se dosta čeka. što se tiće uputnice ja sam imala uputnicu za IVF koja je obuhvatila i pp savjetovanje. Znaći nikakve posebne uputnice mi nisu trebale

capka
07.04.2010., 20:51
hvala ti amyx, baš sam i pitala jer me strah gužve, dr.mi je rekao da se vidimo na jesen pa sam mislila sve napraviti da mi zbog toga ne odgađa postupak.i ovako mi je predugo čekati..

Bebel
07.04.2010., 21:54
Draga, ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da je dobitni :heart:

nevena
08.04.2010., 09:09
Bebel hvala puno ali nekako ne ocekujem puno, ali vrijedi probati i to. Nisam ih nikad do sad pila jos pa ni neznam kako reagiram na njih.

Snow ne znam sta da kazem, bas mi je zao sta nikako da ti stigne. test si napravila ili niti ne sumnjas da bi se moglo posreciti :)
Drzim ti fige da sto prije stigne pa da krenes konacno
Sutra ujutro sam gore inace

amariya
08.04.2010., 09:43
Nevena, da li je gužva gore? I ako nije previše osobno, koliko je prošlo vremena od prošlog postupka? Pitam zato što planiram doći krajem 4.mj. i da se naručim za 5. ili 6.mj, a bila sam u 1.mj.

n&a
08.04.2010., 10:15
evo i ja prijavljujem svoj novi postupak na klomifenu. sutra sam gore ponovno na 9 dc.
Snow.ml ne brini i ja sam tako izludila jer sam dobila m nakon 40 dana. radila sam i test i betu, naravno nije bilo t. to je valjda proljeće, dr to nije previše zabrinjavalo.
za sve curke u postupku ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Aurora*
08.04.2010., 15:13
Ima li tko, molim vas, mozda popis svih pretraga sa VV koje se na toj klinici traze prije postupka potpomognute oplodnje. Mislim prije svega na pretrage koje treba napraviti zbog novog zakona i to za oba partnera.

Da li se na VV trazi i drugo misljenje?
Da li su potrebne dvije uputnice za psiholosko savjetovanje, za muza i zenu, ili je dovoljna samo jedna (koja glasi bilo na njegovo ili njeno ime)?
Treba li uputnica za pravno savjetovanje?
Da li muz mora napraviti jos nesto osim krvne grupe i Rh fakotra, VDRL, HIV 1 i HIV 2, te markera hepatitica B i C?

Jesam li jos sta mozda zaboravila?

Hvala vam puno na odgovoru. Znam da o svemu tome negdje sigurno sve pise, ali te informacije mi trebaju hitno i puno bi mi pomoglo ako bi mi s vasim odgovorima sada mogli pomoci.

amyx
08.04.2010., 16:12
Aurora ja ti mogu reći samo za par stvari...za pretrage ne znam jer sam davno krenula na VV, A od novih stvari...drugo mišljenje treba, za pravno i psihološko savjetovanje ja nisam nosila nikakve posebne putnice. Donijela sam samo za IVF i ta je obuhvatila i postupak i pp za mene i muža

amyx
08.04.2010., 16:13
putnice = uputnice

n&a
08.04.2010., 16:31
http://forum.roda.hr/threads/48670-POTPOMOGNUTA-NA-VUKU-VRHOVCU/images/misc/quote_icon.png Šiškica prvotno napisa http://forum.roda.hr/threads/48670-POTPOMOGNUTA-NA-VUKU-VRHOVCU/images/buttons/viewpost-right.png (http://forum.roda.hr/threads/48670-POTPOMOGNUTA-NA-VUKU-VRHOVCU/showthread.php?p=1566749#post1566749)
Dr. A je dao listu na kojoj piše što treba donijeti. Mislim da to vrijedi za sve. Piše ovako ...

Poštovana,
prema Zakonu o MPO(NN,br88/09) prije postupka MPO-a potrebno je skupiti sljedeću dokumentaciju;
1. preslik osobnih iskaznica obaju partnera
2. ovjereni preslik izvoda iz matične knjige vjenčanih ili izjavu o životu u izvanbračnoj zajednici ovjerenu kod javnog bilježnika
3. potvrdu o provedenom psihološkom savjetovanju
4. potvrdu o provedenom pravnom savjetovanju
5. mišljenje ginekologa koji ispunjava uvjete propisane Zakonom o indikaciji za postupak MPO iz druge ustanove
6.pristanak barčnog para na predloženi postupak MPO-a

to je taj čuveni popis!! Posebno za cure koje ga rade samoinicijativno..

djelomično ponavljam post jer sam čekala da me moderator odobri pa mi je post objavljen na prošloj strani.

Uglavnom kod dr A naručena sam za kraj četvrtog mjeseca za dogovor o postupku i kao prijedlog je dr A naveo IVF/ET. Dobila sam gore citirani popis stim da je dr A prekrižio točku broj 5. kao da to više nije poterbno.

To je bilo 5.3.2010. ima li tko sličnu informaciju ??

ja sam isto stari pacijent...ali ovo sam našla na postovima ranije...pa možda pomogne

mikulica
08.04.2010., 17:59
ja sam novi pacijent, doktor A, ozujak 1O, drugo misljenje treba, nije ga problem dobiti mi smo ga dobili u Merkuru, p/p savjetovanje je formalnost, dobije se termin jedan dan za oba i sve je brzo gotovo, sta se tice pretraga moj m je imao spermiogram, krvna grupa, rh faktor, test na HIV i hepatitis markeri...samo slijedi upute doktora, sretno

alma_itd
08.04.2010., 18:28
Citam vase price na forumu i koliko se borite sa tim nenormalnim administracijskim zavrzlamama i zakonom koji je totalno diskriminacijski.Ja sam u postupku vjestacke oplodnje,sutra mi je inseminacija,ali na srecu zivim u Belgiji tako da barem nemam problema sto se tice placanja terapije i postupka.Zdravstveno osiguranje mi placa 6 pokusaja.U cijelom postupku ucestvujem finansijski sa maksimalno 100 eura kad sve saberem i oduzmem.Prolazimo kroz sve ove postupke vezano za oplodnju i jos se morate nervirati i brinuti oko usvajanja zakona i pravnih zavrzlama.Zelim vam puno uspjeha u borbi za vasa prava i nadam se da cemo sve uspjeti da uzivamo sa nasom buducom djecicom.

Maybe baby
08.04.2010., 18:33
Evo ja sam danas obavila prvi pregled kod dr. A na VV. MM je već imao napravljen spermiogram i sve je ok kod njega, ja sam imala nalaze od HSG-a oba jajovoda su mi prohodna, cervikalni brisevi su mi negativni...Sad mi je dr. A napisao da sljedeći ciklus napravim hormone 3.-5. dan i inzulin na tašte ( imala sam ja i te nalaze ali su mi od 12. mj. 2008. pa ih treba ponoviti) I dr. mi je dao papir na kojem piše da moramo napraviti još i pretrage za HBsAg,anti HBs,anti HBc,anti HCV- EIA,antitreponemski test i anti HIV 1 i 2.

Ali nisam dobila ništa gdje mi piše za psihologa i pravnika i drugo mišljenje?? Rekao mi je da bi on prvo radio inseminaciju. Ima li to kakve uspješnosti s obzirom da ja nemam ovulacije i PCOS?

snow.ml
08.04.2010., 22:35
[QUOTE=nevena;1590500]Bebel hvala puno ali nekako ne ocekujem puno, ali vrijedi probati i to. Nisam ih nikad do sad pila jos pa ni neznam kako reagiram na njih.

Snow ne znam sta da kazem, bas mi je zao sta nikako da ti stigne. test si napravila ili niti ne sumnjas da bi se moglo posreciti :)
Drzim ti fige da sto prije stigne pa da krenes konacno
Sutra ujutro sam gore inace[/QUOT

meni je ovo normalno, samo mi je krivo što nisam pila nikakve tablete da dođe što prije...nisam je nekakva sretnica da bi sada bila trudna...na to ne pomišljam ni 1 %...ništa u životu nisam dobila tako lako, a kamoli ono što najviše želim...
tebi sretno a ja ču umrijeti od čekanja...:raspa::no:

mikulica
09.04.2010., 09:30
maybe baby, drugo misljenje i p/p savjetovanje rijesavat ces kasnije, nakon rezultata briseva i krvi..mislim da je predlozio inseminaciju jer si mlada i ovo ti je ako kuzim prvi postupak pa ide postupno..ja sam ocekivala inseminaciju, ali smo odmah isli u IVF iskljucivo radi godina..

RuzicaSB
10.04.2010., 22:55
Ja sam u utorak gore na dogovoru, dakle poslije 10.30 i nadam se da cu sresti bar jedno poznato lice :)

Šiškica
10.04.2010., 23:01
Ja sam u utorak gore na dogovoru, dakle poslije 10.30 i nadam se da cu sresti bar jedno poznato lice :)

ja se nadam da će sutra stići M i da sam gore u utorak..

snow.ml
10.04.2010., 23:01
kod mene još ništa...jučer me toliko bolio stomak da sam bila sigurna da sam dobila M i bila mi je roza mrlja ali na kraju ništa i nekakva sluz mi je bila ali se nije više pojavia ...sada me opet boli...
dali je netko imao slično...moram iči kod dr.jer me već to sve živcira:evil:

beba38
11.04.2010., 11:10
I ja sam utorak na VV krećem sa pikanjem , nadam se da ću nekoga vidjeti :-)

Šiškica
11.04.2010., 15:34
Baš sam u banani, M još nije stigla znači i moj početak pikanja se odgađa ko zna do kad..

snow.ml
11.04.2010., 16:28
Baš sam u banani, M još nije stigla znači i moj početak pikanja se odgađa ko zna do kad..

što je to u ovom vremenu...svima nam kasni...:-x:-x:-x

zedra
11.04.2010., 16:31
možda zato što sve imamo pcos :lol:

curke, doći će, polako...i meni uvijek kasni prije postupka...pa napravim po nekoliko testova u nadi da "možda dogodi se čudo" i još se nije dogodilo:evil:

snow.ml
11.04.2010., 16:32
niti ja ne očekujem čudo, samo me brine sluz koju imam...barem jednom na dan i tako nekih pet dana...
da više stigne pa da krenemo više u akciju na VV

Mali Mimi
11.04.2010., 20:07
A da nisi ti trudna snow.ml, sumnjiva mi je ta sluz?

Mali Mimi
11.04.2010., 20:09
ups tek sam sad vidjela dijagnozu u potpisu, da teško uz oba začepljena jajovoda

snow.ml
11.04.2010., 20:17
ups tek sam sad vidjela dijagnozu u potpisu, da teško uz oba začepljena jajovoda

ako mi ne dođe do srijede idem kod dr...neznam što bi ta sluz mogla biti...nisam se nešto prehladila da bi mogla reći da je upala...a ne nađem na netu...osim nekih postov na forumu...

andream
11.04.2010., 21:11
Meni je sluz znala biti dva tri dana prije M i negdje sam bila pročitala da je to ljuštenje endometrija, odnosno uvod u menstruaciju, mislim da ne bi trebala imati brige.
Sjećam se kad sam čekala rezultate za ishod svojeg prvog IVF-a na žalost negativnog, kad se pojavila ta sluz ujutro - znala sam da nisam trudna.

snow.ml
11.04.2010., 21:29
Meni je sluz znala biti dva tri dana prije M i negdje sam bila pročitala da je to ljuštenje endometrija, odnosno uvod u menstruaciju, mislim da ne bi trebala imati brige.
Sjećam se kad sam čekala rezultate za ishod svojeg prvog IVF-a na žalost negativnog, kad se pojavila ta sluz ujutro - znala sam da nisam trudna.

hvala ti na odgovoru...ja sam ju prije imala isto dan prije M ali sada mi traje nešto duže, nekih četiri do pet dana...a vidjet ću..sutra je novi radni dan sa drugim brigama...manje razmišljanja o tome...pa do srijede...

RuzicaSB
11.04.2010., 22:29
Siskice bas sam se ponadala kad sam procitala tvoj prvi post, zao mi sto se opet mimoilazimo.
Beba38 pisi na pp kako da te prepoznam javim ti se ako te vidim.

molu
11.04.2010., 22:53
:bye:RuziceSB samo da ti zazelim srecu

RuzicaSB
11.04.2010., 22:57
:bye:RuziceSB samo da ti zazelim srecu
Hvala ti draga moja.:heart:

ANAK
12.04.2010., 09:19
Ja od danas počinjem piti klomifene i dr.L. mi rekao da pijem svaki dan po dvije, pet dana. Jel pijem dvije odjednom ili jednu ujutro jednu navečer? I rekao mi je da se vidimo u subotu gore. Jel zna možda netko kad bi trebala biti tamo jer nisam iz Zg pa mi je to bitno zbog prijevoza.
Puno hvala i sretno svima.

Aurora*
12.04.2010., 10:06
ANAK ja sam uvijek pila dnevnu dozu tableta Klomifena odjednom.

Šiškica
12.04.2010., 10:29
došla M tak da sam u srijedu ujutro gore :mrgreen:

n&a
12.04.2010., 10:45
ANAK ja sam isto pila 5 dana Klomifen po dvije odjednom (najbolje ujutro i uvijek u isto vrijeme), osim prvi dan kada je naglasio da još jednu popijem navečer. kada popiješ terapiju, obično 8-9 dc je pregled, pa kada te pogleda kako si odreagirala propisuje dalje terapiju.
ja sam u srijedu na punkciji

ANAK
12.04.2010., 11:00
Cure, hvala. Pila sam ih prošle god. al sam zaboravila. Od subote bi trebala biti na gonalu, a to mi je prvi polustim.
n&a sretno:-) u srijedu.

n&a
12.04.2010., 11:34
Cure, hvala. Pila sam ih prošle god. al sam zaboravila. Od subote bi trebala biti na gonalu, a to mi je prvi polustim.
n&a sretno:-) u srijedu.

hvala ANAK ;-)
možeš najranije doći u 6.30, svakako dođi prije 8, prije sale da obaviš
mene možda zapadne transfer u subotu

lavko
12.04.2010., 21:30
Ja nikako dočekat svoj hsg..te pretrage se oduže sto godina.
Sad kad već pričamo o sluzi i tim stvarima, jel itko s pcos imao problem s krvarenjem od sredine ciklusa nadalje? Meni zna biti sve do m..ne pijem ama baš ništa od lijekova, i to krvarenje me ubi. Svi uzroci isključeni, osim hormona naravno, jer kada je anovulatorni ciklus (svaki mislim), zna se desiti. Jel imala to kja od vas? S kim god pričam, nije, ko da je neka rijetkost..

Mona 20
13.04.2010., 07:23
Sad kad već pričamo o sluzi i tim stvarima, jel itko s pcos imao problem s krvarenjem od sredine ciklusa nadalje? Meni zna biti sve do m..ne pijem ama baš ništa od lijekova, i to krvarenje me ubi. Svi uzroci isključeni, osim hormona naravno, jer kada je anovulatorni ciklus (svaki mislim), zna se desiti. Jel imala to kja od vas? S kim god pričam, nije, ko da je neka rijetkost..

lavko, ja imam probleme s tim krvarenjem u drugoj fazi. Kod mene spoting krene 3,4 dana poslije ovulacije i nastavi sve do menge. To me užasno patilo, ali sam se odlučila ne živcirati. Prošla sam zbog tog silne pretrage i sve je bilo ok (hvala Bogu), stavljala utriće, e to je znalo nekada biti od pomoći, ali ne uvijek. Inače, ciklusi su mi i tada bili ovulatorni. Nedavno sam dok me je dr. L. pregledao požalila se na to krvarenje, a on mi na to kaže da to nije ništa opasno, zna se događati nekim ženama kada nakon ovulacije dođe do pada jednog i naglog porasta drugog hormona, a to mogu spriječiti uzmanjem dabrostona. ;-)

lavko
13.04.2010., 09:03
Mona20, baš ti hvala na odgovru, lakše mi je, s kim god sam pričala nitko čuo za takve poremećaje..svi mi krenu spoominjati ranice, miome,itd. Ja sam se kao navikl ana takvo stanje, ali zapravo nisam. Svaki put se izebzumim..Nekad pijem Dabroston, ali me on opet psihički dotuče, samo plačem od njega (grooozno) pa onda puštam ovako.
Joj, hvala ti na odgovoru :)

2805
13.04.2010., 13:11

Drage lavko i mona 20,
meni se isto javljao dugi spoting prije M, obično bi trajao točno tjedan dana prije pravog krvarenja. Ja sam probala sa tabletama PMS Free koje sadrže Agnus cactus i moram reći da mi je uspjelo riješiti problem. Koristila sam ih u pauzi prije planiranog IVF-a, i ne znam jesu li one zaslužne, ali do postupka nismo ni došli. Sad odbrojavamo sitno do susreta sa našom curicom.
Možda pomogne.

Želim Vam svima puno sreće.

lavko
13.04.2010., 15:28
Moj spotting traje nekada i više od tjedandana, od sredine pa sve do kraja ciklusa.
Nisam zasada čula za Agnus cactus, a sad prosurfala i vidim da se i to koristi..Pa kad sam se nagutala one vrkute i marulje i matične mliječi, što ne..ajde probat ću i to.
Vidim da snižava prolaktin koji je meni načelno ok, meni je estrogen snižen.
Aj hvala ti na savjetu i drago mi je da ste dočekali čudo :)

RuzicaSB
13.04.2010., 18:28
Danas nije bilo guzve na VV, ja uputnicu predala u 10 bila gotova prije 11.Dogovor je da dodjem par dana prije ciklusa u 5-om mjesecu pa cemo vidjeti za dalje.

nana1976
13.04.2010., 21:12
Cure ja bih trebala ići 5.5. na dogovor kada ču početi sa tabletama ili inekcijama neznam jer mi je to prvi put i taj dan imam dogovor za p/p. Šta me sve čeka da li tko više zna. Moram donjeti sve dokumente( vjenčani, preslik osobne.) sa svim nalazima od mene i supruga (krvna, rh,i još tralalal)

amariya
14.04.2010., 07:45
Jel mi može netko reći kakva je sad situacija na VV? Da li primaju pacjente u postupke ili imaju već dosta naručenih i koliko sad dnevno rade punkcija i transfera? Jedno vrijeme je došlo do zastoja zbog nedostatka sredstava pa budući da uskoro planiram ponovno u postupak, voljela bih imati tu informaciju.
S druge strane čudi me slaba posjećenost (javljanje) na ovaj forumu budući na VV inače dolazi najviše ljudi. Što se događa?

lavko
14.04.2010., 11:02
Evo ja doživila živčani slom da se pohvalim:-x
Čekam ja HSG i prvi puta cerviklani brisevi pokazali streptokok, ostalo OK. Popila Sumamed i ostatak prirodnih pripravaka.
Ponovila bris i sad imam Escherichiu!!!!
Ja ću se ubit majke mi, kako je sad to smeće došlo? Iz crijeva ali zašto???
Ja nikad neću napraviti HSG...:cry:
Jel ko to izlječio brzo?

ina33
14.04.2010., 11:21
Lavko, imaš PP, kako se na ovim topicima ne smiju postavljat pitanja i odgovarat, a ja ne znam kratko, imaš pp. Ukratko, ije to nikakvo čudo neviđeno, probaj se dogovorit popit još jedan antib. pa otić na HSG da se to ne razvlači.

ina33
14.04.2010., 11:28
I da, došlo ti je jer je sumamed uništio vag. floru, a morala si ga popit jer je strep veći belaj, sve je to uvijek risk management. Dodaj i malo lactogyna 2x1 oralno, on je dobar, a ostalo u PP-u, često se nakon sumameda isporemeti flora i treba neko vrijeme da se dođe sebi tj. dočeka sterilni bris, ali nije nužno svaki nalaz show-stopper za dalje, vidi s operaterom što i kako (doktor koji će ti radit HSG, ili ev. socijalac ili MPO-ovac da daju antib. pa da se ipak to odradi).

Tibi
14.04.2010., 11:29
Evo ja doživila živčani slom da se pohvalim:-x
Čekam ja HSG i prvi puta cerviklani brisevi pokazali streptokok, ostalo OK. Popila Sumamed i ostatak prirodnih pripravaka.
Ponovila bris i sad imam Escherichiu!!!!
Ja ću se ubit majke mi, kako je sad to smeće došlo? Iz crijeva ali zašto???
Ja nikad neću napraviti HSG...:cry:
Jel ko to izlječio brzo?

lavko, a kaj da ti kažem - wellcome to the club. Meni su bili našli neku bakteriju (ne znam je ni izgovoriti) ali je srećom bila u tragovima i doktorica mi dala Klavocin, odem ponoviti nalaz a ono e.coli (i to mnogo) pa sam dobila Nolicin i sad je ok. Piješ terapiju 10 dana, izbjegavaj slatko, ubaci b-aktiv, može i brusnice i to bi trebalo proći.... Sretno!

ja sam idući tjedan na VV-u radi dogovora oko postupka, jedva čekam da čujem kad bi me mogli primiti

lavko
14.04.2010., 11:46
Hvala vam cure neizmjerno:love2:, stavrno sam imala mali živčani slom (a što me tek čeka, znam).
Hvala, smirila se, vidjet ću sad sve polako, kupiti neke dodatke i popričati s dr. za hsg.

anddu
14.04.2010., 13:03
Cure trebam pomoć. Jučer sam bila kod dr. L. na dogovoruza postupak i nije mi ništa spominjao ni pp savjetovanje, ni drugo mišljenje... a ja zaboravila pitati pa sam u dilemi. Inače u postupak idem kad dođe m, a očekujem je idući tjedan. Mogu li drugo mišljenje dobiti u tijeku postupka i tko daje uputnicu za to, dr. L ili soc. ginekolog? Inače, stari sam pacijent, a savjetovanja sam obavila na svoju ruku u Obiteljskom centur pa te potvrde imam.

Biene
14.04.2010., 13:32
Anddu već se o tome pisalo, stare pacijentice dr.L ne traži pp savjetovanje i drugo mišljenje, dok dr.A traži i za stare i nove pacijentice. E sad, zašto na istoj klinici ne vrijede ista pravila...:roll:

Mali Mimi
14.04.2010., 14:36
Da to smo se i mi već više puta pitali i nismo došli do nekog pametnog zaključka, najbolje bi bilo pitati doktore zašto jedan traži a drugi ne

anddu
14.04.2010., 15:02
Hvala cure, ja sam i išla za tim da ako dr. A traži da će i drugi, što bi bilo logično pa me je malo zbunilo kad mi ništa nije rekao.

RuzicaSB
14.04.2010., 15:38
anddu i ja sam bila jucer, doktor mi takodjer nije nista rekao za pp savjetovanje i nisam se sjetila pitati njega ali sam pitala sestre.Uputile su me da to ili napravim kod sebe doma ili se upisem kod njih.Upisala sam se gore jer mi je jednostavnije i to tek za 28.05. jer se nadam da cu tada svakako biti vec u postupku pa ce mi biti uz put.Drugo misljenje ne trebam jer sam prije bila u drugoj klinici pa imam i te povijesti bolesti.Mislim da ti uputnicu za drugo misljenje treba dati tvoj soc.gin, L ne daje uputnice, eventualno moze napisati preporuku da bi to trebalo ali uputnicu svakako tvoj dok pise.
U kakav postupak ides?Stimulirani ili klomifenski?

anddu
14.04.2010., 15:50
Ma pitala sam mog gin. pa je rekao ako bude trebala uputnica da je netko može uzeti jer nisam iz Zg pa mi je to sve komplicirano.
Ovaj put idem u stimulirani

ana-
14.04.2010., 17:11
Tibi- želim ti od :heart:da ponovno što prije kreneš u novi postupaki držim fige da bude uspješan te šaljemo bezbroj ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~da bude dobitan

evo nove slike naših več velikih fakina :yes::yes:

Tibi
14.04.2010., 17:54
ana- hvala od srca. Ajme kako su već veliki. Predivni su vam dečki :zaljubljen::zaljubljen:

cure da čim prije dođemo i mi do svog smotuljka ~~~~~~~~~~~~~~~~:heart:

ana-
14.04.2010., 18:32
natpisi na bodičima su :lol::lol::

1. JA NE ZNAM ZA KRIZU PUNIM PELENE U NIZU

2. KAD NE SPAVAM JA,NITKO NE SPAVA !!!!

svima želim da uskoro imaju fakine i fakinke u svojim naručjima od :heart::heart:

Šiškica
14.04.2010., 20:34
Ni danas nije bila neka gužva bila gore... bila sam gotova za kojih 40 min.- sve skupa s vađenjem krvi, doktorom i brzim tečajem samodavanja Menopura..
Odokativnom metodom sam vidjela samo par cura s vrećicama.. znači malo postupaka se obavlja..

snow.ml
14.04.2010., 20:44
kod mene još ništa:-x pa sam odlučila sutra otići ovdje kod dr...danas me tako stomak boli i imam neki pritisak dolje da ne mogu uopće stajati...i stalno imam osijećaj da mi počinje M...sva sam već postala nervozna da :evil:grizem:evil: sve okolo tako da bježim od svih...i oni od mene...

Mona 20
15.04.2010., 07:26
Hvala vam cure neizmjerno:love2:, stavrno sam imala mali živčani slom (a što me tek čeka, znam).
Hvala, smirila se, vidjet ću sad sve polako, kupiti neke dodatke i popričati s dr. za hsg.

Lavko, da ti bude lakše i ja sam jučer dobila nalaze briseva iz kojih sam doznala da imam ureaplazmu, sva sreća da mi je postupak na VV zakazan za 10. mjesec, pa valjda ću je se do tada riješiti (ako ne dođe umjesto nje nešto drugo). Pijem antibiotike i uz to sam si kupila Brusnicu forte tablete, trebala bi i ti to početi piti, ne šteti, a puno može pomoći. Što se tiče spottinga i one biljke agnus castus, probala sam ju piti, ali mi je od nje bilo samo gore. Ma sve sam probala osim tog Dabrostona što mi je dr. L. sasvjetovao.

lberc
15.04.2010., 08:41
I ja sam jučer bila gore,stvarno nije gužva.
Prošli mjesec mi je FET otkazan jer mi je transfer padao baš u nedjelju,ovaj mjesec krećem sve iz početka...valjda neće opet bit nedjelja:roll:.
Prošli mjesec mi je 8dc folikul(valjda je folikul) bio 12 mm, a jučer opet na 8dc 16,ne znam kaj to znači,ali valjda je dobro.
Samo se nadam da neće puknut opet krivi dan.

n&a
15.04.2010., 09:23
lavko, žao mi je zbog beštije :love2:.
ana- dečeci su prekrasni :klap::klap:.

ja sam jučer obavila punkciju, imamo 2 j.s. i sad čekanje i neizvjesnost...hoće li se spojiti. gužva nije velika, kod dr. L. je bio 1 transfer i 6 punkcija, samo smo nas 3 imale j.s.

ana-
15.04.2010., 09:27

ja sam jučer obavila punkciju, imamo 2 j.s. i sad čekanje i neizvjesnost...hoće li se spojiti. gužva nije velika, kod dr. L. je bio 1 transfer i 6 punkcija, samo smo nas 3 imale j.s.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tulum u labosu i da se obje oplode:) :) :-*

i potpisujem

Tibi
15.04.2010., 09:31
cure sretno u postupcima ~~~~~~~~~~~:heart:
nadam se da i ja uskoro krećem u akciju

ana- natpisi na bodićima su super :lol:

Šiškica
15.04.2010., 10:19
ana- dečeci su prekrasni :klap::klap:.

ne mogu vjerovati da je zapravo samo 50% cura imalo jajne stanice.. katastrofa..

n&a
15.04.2010., 13:27
da i meni je to nevjerovatno, nemogu niti zamisliti kako im je, koje razočaranje, tako da se mogu smatrati sretnicom. to možemo zahvaliti predragom nam ministru i blagim stimulacijama.

ivkica28
15.04.2010., 15:50
ja sam isto jučer bila na punkciji, i imala sam od 5 folikula 5 js, što je po meni odlično. A sad valja če se oploditi.

Kadauna
15.04.2010., 16:07
Ivkice, kakvu si stimulaciju imala?

I da..... od pet follikula je odličan rezultat i 5 j.s.

anddu
15.04.2010., 18:13
Cure evo mene s novim pitanjima, sorry ali prvi put sam u stimuliranom pa ne znam kako sve ide. Pokušala sam pronaći je li netko to već pitao, bez uspjeha.
Naime, od prvog dc moram 3 puta dnevno koristiti suprefact, a što je s tim prvim danom? Kako ako m dođe na primjer oko 13, 14... sati - jeli taj dan uštrcam samo dva puta ili...? Možda je glupo pitanje, ali mi nije jasno pa moram pitati
tnx

Mali Mimi
15.04.2010., 18:21
Mislim da je tako anddu, a ako dođe navečer samo jedanput

lavko
15.04.2010., 19:59
Cure, nadam se da dolazite na Bundek, jeste vidjele obavijest na Gradjanima?

p.s. znam da je off topic ali da ne bi bilo nismo znali :)

maya3
15.04.2010., 20:19
pozz curke! uskoro se spremam na 5.IVF a zanima me koliko bi bilo pametno biti na dijeti prije postupka!? ( muž i ja smo krenuli na UN dijetu) hoće li mi to što naškoditi što se tiče mojih js? thx unaprijed

Natalina
15.04.2010., 21:02
maya3 nitko ti to ne može potvrditi s sigurnošću. Prije zadnjeg ivf-a (prethodni ciklus) bila sam 2 tjedna na antibioticima i pitala sam dr. A. da li će to utjecati na ivf...rekao mi je da naravno sve to utječe, ali sad je već ionako gotovo jer su se jajne stanice za slijedeći ciklus već davno odabrale. Izgleda da je i kod nas slično kao kod spermića kojima treba oko 3 mj. da sazriju...

ivkica28
15.04.2010., 22:55
Ivkice, kakvu si stimulaciju imala?

I da..... od pet follikula je odličan rezultat i 5 j.s.

5 dana klomifeni i mislim da sam dobila oko 20 menopura, i 4 cetrotida

RuzicaSB
15.04.2010., 23:11
maya3 na vasem mjestu ne bih isla na UN dijetu tik pred postupak.Ta dijeta mi se cini dosta agresivna, kile se prebrzo gube a time opada i imunitet.Prije i tijekom postupka je pozeljno ponasati se kao trudnica a njima se ne preporucuju nikakve dijete.Sretno!

MALECKA
16.04.2010., 08:28
Prije svega želim vas sve zajedno pozdraviti i zaželit vam sreću i da nam se svima ostvari samo ta jedna velika željica. Eto spremam se na Vuk Vrhovac po prvi puta....pa me zanima što me čeka? Bila sam na dvije inseminacije no ne tamo. Naručena sam kod dr. L., jel ok? Klomifene sam pila puno puta i imala po samo 1 ili 2 folikula, nadam se da ću sad dobit nešto drugo jer očito je da baš ne reagiram dobro na njih ;-(

kiša
16.04.2010., 09:29
Prije svega želim vas sve zajedno pozdraviti i zaželit vam sreću i da nam se svima ostvari samo ta jedna velika željica. Eto spremam se na Vuk Vrhovac po prvi puta....pa me zanima što me čeka? Bila sam na dvije inseminacije no ne tamo. Naručena sam kod dr. L., jel ok? Klomifene sam pila puno puta i imala po samo 1 ili 2 folikula, nadam se da ću sad dobit nešto drugo jer očito je da baš ne reagiram dobro na njih ;-(

jutro svima...............
Malecka, dr. L ti je odličan, a što te čeka.........puno čekanja, ne znam kakvo im je stanje, ali čini mi se da nemaju s čim raditi, i prije se dugo čekalo a sad valjda još duže, eto puno strpljenja i sreće.

n&a
16.04.2010., 09:50
ivkica28 znači da smo bile zajedno na punkciji,ali ti si vjerovatno od dr.A? super si odreagirala, 5 j.s....odlično:-D.
evo ja se vratila sa VV, bog je čuo moje molitve, izgleda da su su oplodile kada moram doći opet sutra:klap::klap:.

MALECKA dr.L je stvarno najbolji...naoružaj se strpljenjem, koliko će ti proći do prvog postupka teško je reći,to je induvidualno,vidjet ćeš kako će proći prvi razgovor.

maya3 meni isto UN dijeta prije postupka ne zvuči dobro.

snow.ml jel ima nešto novo, kako je bilo kod dr?

ivkica28
16.04.2010., 12:52
da bile smo zajedno ja isto moram doći sutra!!

maya3
16.04.2010., 13:32
hvala vam cure.... prekidam dijetu i ako mi uspije bit ću najdeblja trudnica na VV hahaha

snow.ml
16.04.2010., 17:16
evo i mene, bila sam kod dr...maternica mi je zadebljana 11 mm i vjerovatno se već dugo priprema da sve izađe van ali sam dobila duphastone tako da ću ih piti dana pa onda ću valjda dobiti M...već sam stanjena sa živcima...valjda će sada krenuti na bolje...

i ja se slažem sa curama za Un dijetu, ona je jako rigorozna i nije dobra za zdravlje tako da bolje ju ne primjenjivati...
maya ako hoćeš ja ću ti poslati jednu dijetu koja nije takva nego je dobra kombinacija hrane, nemaš određeno kolko smiješ jesti samo što smiješ toga dana, tako da nisi gladan...ja sam skinila tako 6 kg i nisu mi se vratile...to je inače dijeta za čišćenje jetre...javi mi na pp svoj mail pa ti ga pošaljem u ponedjeljak jer mi je na poslu...

MALECKA
16.04.2010., 20:35
Cure hvala vam na odgovoru, odmah mi je lakše kad znam da sam u dobrim rukama. Vaše mišljenje mi puno znači jer okolina ne kuži te stvari - njima je to sve lako i ne kuže da nekima to nije tako. Strpljenja, sreće i puno upornosti (kao i mi sve zajedno) moram imati jer bez toga ništa ;-)
Jooj jedva čekam dogovor ;-)))
Pozdrav!

mimimuc
16.04.2010., 20:45
od danas sam šmrkalica , 21. dc, nenadano , ali me razveselilo:-D
pusa svim VV-ovkama

Šiškica
16.04.2010., 22:15
od danas sam šmrkalica , 21. dc, nenadano , ali me razveselilo:-D
pusa svim VV-ovkama

:-D:-D:-Dbaš mi drago.. možda se i vidimo koji dan idući tjedan.. ja san već tri dana pikalica..(samopikalica):mrgreen:

RuzicaSB
17.04.2010., 01:24
mimimuc :heart:, Siskice :heart: ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mali Mimi
17.04.2010., 09:44
Pozdrav svima sa VV posebno minimuc i Šiškici koje kreću s postupkom

Darkica
17.04.2010., 10:14
Pozdrav svima! Evo, ja sam relativno nova na ovome forumu, ali pratim vas redovito.Inace sam iz Rijeke, ali idem dr.L u Zagreb. Jucer sam bila na prvome pregledu i konzultacijama. Uglavnom, dr je ostavio odlican dojam, sto mi je jako bitno...mislim da se osjecam ugodno buduci cemo se jos 'druziti' :-) Dao mi je popis pretraga koje suprug i ja jos moramo obaviti i kada to rijesimo, opet k njemu.To ce biti negdje za mjesec, mjesec i pol dana. Sada krecem u napad na sve te pretrage.
Navijam za sve nas, da uskoro dobijemo svoje mrvice:-) :-) :-)

Mali Mimi
17.04.2010., 10:21
Darkice sretno

Darkica
17.04.2010., 12:05
Darkice sretno

Hvala:-)

snow.ml
19.04.2010., 16:58
evo da se prijavim...dobila sam M i u srijedu sam se gore naručila...nadam se da je sada bolja situacija i da upadam postupak...

i još me zanima, dali vama primarni doktori daju 100% bolovanje...zato što sam imala dr koja mi je sama dala cijelo bolovanje, ( nažalost otišla je u mirovinu)...danas kad sam išla po uputnicu dr mi je dala obično bolovanje...

Šiškica
19.04.2010., 18:03
snow.ml nemam pojma kako to ide s bolovanjima..
Za ova dva AIH-a koja sam imala sam bila uzela po tri dana bolovanja kod dr. opće prakse -s dogovorom da piše šifru koja ide za upalu mjehura..
a za IVF sam samo falila taj dan kad je bila punkcija bez otvaranja bolovanja , dalje mi nije trebalo jer je postupak prekinut..

a sad planiram uzeti par dana bolovanja tek od transvera ..

snow.ml
19.04.2010., 20:56
to mi je baš užasno, ja sada moram ići za ZG svaki drugi dan i tako na posao...pa tko će više biti normalan...a poslje transfera, ako ga bude, ću biti cijela dva tjedna na bolovanju jer radim sa ljudima koji su jako nervozni i imaju viruse svih vrsta...moram se pozdraviti sa pola plaće i dati ga lopovima...

amariya
20.04.2010., 07:50
Ja sam koristila šifru N97 (neplodnost, kad sam dolazila prije punkcije, nisam iz Zg) i N98 ( komplikacije oko IVF, jer na šifru N97 se može max. 2 tj, a kad se poveže od punkcije do bete to je nekih 3 tj.). Ne ode pola plaće, zapravo, u mjesec dana, sam više od pola mjeseca bila na bolovanju i dobila sam plaću umanjenu nekih 500 kn. Ne možemo imati sve, a nije mi ni žao bar sam se malo odmorila od ovih na poslu.:lol:

beilana
20.04.2010., 13:20
pozdrav svim curama,
imam pitanja par, pa ako mi ko može odg. zvala sam na vv dog pregled, prvo me pitala hoću dr L. ili dr. A, rekla sam nek izabere sama pa me stavila kod dr.A, nadam se da je izbor dobar. pitala me za M, ona mi je krenula danas, al nekad mi krene, pa malo stane, pa krene, pa se oduži i na deset dana, a za pregled treba biti 8-9 dc pa mi je rekla neka dođem 28.4. jel to bude ok? ak budem curila jel da nazovem da mi odgodi malo?
pa me zanima kaj radimo na tom prvom pregledu? jel da ide i mm sa mnom? rekla je setra da ne mora ak ne može, al bi bilo dobro da dođe, pa ga ja mislim vuć sa sobom!
iimam sad puno pitanja, jer krečemo i sva sam uzbuđena da se nekam pokrenulo-
hvala vam

Maybe baby
20.04.2010., 14:12
Beilana, ja sam bila prvi puta na VV isto kod dr. A prije 11 dana, isto mi je tako s M malo curi malo ne. I taj 8. dan mi je malo curilo ali sam išla svejedno i dr. mi je radio UZV i razgovarali smo. Pregledao mi je nalaze koje sam donijela i rekao da moram opet doći 3.-5. dan ciklusa vaditi hormone ponovno jer ove koje imam su mi godinu dana stari. I rekao je da izvadimo krvne nalaze za HIV i hepatits... Sad ne znma dali ti imaš kakve nlaze..Mi smo imali spermiogram s VV i ja sam imala nalaze od HSG-a i briseve jr je to mneni moja soc.gin. dala već prije napraviti.

Tia 1204
20.04.2010., 14:16
pozdrav svim curama,
imam pitanja par, pa ako mi ko može odg. zvala sam na vv dog pregled, prvo me pitala hoću dr L. ili dr. A, rekla sam nek izabere sama pa me stavila kod dr.A, nadam se da je izbor dobar. pitala me za M, ona mi je krenula danas, al nekad mi krene, pa malo stane, pa krene, pa se oduži i na deset dana, a za pregled treba biti 8-9 dc pa mi je rekla neka dođem 28.4. jel to bude ok? ak budem curila jel da nazovem da mi odgodi malo?
pa me zanima kaj radimo na tom prvom pregledu? jel da ide i mm sa mnom? rekla je setra da ne mora ak ne može, al bi bilo dobro da dođe, pa ga ja mislim vuć sa sobom!
iimam sad puno pitanja, jer krečemo i sva sam uzbuđena da se nekam pokrenulo-
hvala vam

Hej, ja sam nova na forumu, a u sličnoj sam situaciji kao i ti!
Bila sam na tom prvom pregledu 12.04. na 9. dan ciklusa tako da je termin koji ti je zakazan u redu, nije bitno hoćeš li još imati M ili ne, jer se kao prvi dan ciklusa računa onaj kad počne curiti.
I ja sam kod dr. Alebića, a na taj prvi pregled je i mm išao sa mnom, ali u biti nije ni trebao jer je dr. pregledao samo mene, točnije sestra mi je otvorila karton, postavila par pitanja o ciklusu, visina, težina i sl. i koliko dugo pokušavamo, dr. me pitao slično i pregledao me na uzv te me naručio slijedeći ciklus između 3. i 5. dc da dođem ponovno na pregled i na vađenje hormona, a mm na pregled kod androloga bez obzira što sam imala nalaze hormona i spermiograma rađene na drugom mjestu.
To je sve što ti znam reći, a pridružujem se tvom pitanju curama koje su dulje u postupku da malo opišu kakva je daljnja procedura i koliko traju sve te pretrage, kada bih mogla doći na red za neki od postupaka?

beilana
20.04.2010., 14:59
Beilana, ja sam bila prvi puta na VV isto kod dr. A prije 11 dana, isto mi je tako s M malo curi malo ne. I taj 8. dan mi je malo curilo ali sam išla svejedno i dr. mi je radio UZV i razgovarali smo. Pregledao mi je nalaze koje sam donijela i rekao da moram opet doći 3.-5. dan ciklusa vaditi hormone ponovno jer ove koje imam su mi godinu dana stari. I rekao je da izvadimo krvne nalaze za HIV i hepatits... Sad ne znma dali ti imaš kakve nlaze..Mi smo imali spermiogram s VV i ja sam imala nalaze od HSG-a i briseve jr je to mneni moja soc.gin. dala već prije napraviti.

hvala ti puno, ja ti imam briseve, papa test i spermiogram al ne iz njihove klinike.
to znam da će me poslat vadit hormone jer to još nisam radila, a nemam ni za hiv ni hepatitis, tak da ću vjerojatno i to trebati. hvala ti puno.
sva sam uzbuđena kaj napokon se nešt pokrenulo

Darkica
20.04.2010., 14:59
Beilana,ja sam prvi put bila na VV 16.4. Doktor Lucinger je bio super.Pregledao me je i radio mi je ukltrazvuk.Pogledao je nalaze, suprugov spermiogram, moje briseve, hormone i progesteron sam imala.Sada idemo napraviti niz krvnih pretraga koje moras imati da bi usla u postupak, od odredjivanja krvne grupe i Rh faktora do HBsAg, anti HBs, anti HBc...Ja nisam iz Zagreba, pa sam muza vukla sa sobom iako nije trebao.Nije ni usao sa mnom, niti ga je doktor zvao.Inace, dr. A je dobar, ucio je od dr.L, samo je mladji...
Pripremi se na dugo cekanje, ja sam ceklaa od 10 do pola 3:-( ali sto se mora, nije tesko:-)
Navijam za tebe, i sve nas! Samo bez straha...

beilana
20.04.2010., 15:01
hmmmm, učio od dr.L, nadam se da je naučio dobro :)
hvala vam cure. spremna sam na čekanja, iako mi je rekla neka dođem između 9 i pola deset

Darkica
20.04.2010., 15:04
Samo bez straha..glavno da je sve to krenulo:-)I javi novosti! :-)

Šiškica
20.04.2010., 16:16
cure nebojte se, oba su doktora super..

i sretno .

špelkica
20.04.2010., 17:33
Bok cure, i ja sam nova na forumu, ali vas već neko vrijeme čitam i evo da se uključim. I ja sam pacijentica dr.L, kod njega sam odradila jedan AIH, sad će uskoro i drugi i mogu reći da sam zadovoljna s njim, osim što uvijek ima gužvu i prije si vani nego nutra, ali već sam se navikla budući da moram dolazit. Prekosutra idem k njemu na folikulometriju pa ćemo vidjeti hoće li čega biti ovaj mjesec. Pozdrav novim i starim curama!

Šiškica
20.04.2010., 22:40
Evo opet jednog pitanja.. možda malo glupoga :mrgreen:

Jel bio tko u zadnjih mjesec dana na punkciji na VV?
zanima me koji je sad redosljed postupaka ?

punkcije, transferi pa AIH ili je drugačije?

Gabi
20.04.2010., 23:10
Šiškica :bye:, ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :kiss:

Tibi
21.04.2010., 08:01
cure zanima me je li koja ima dogovoren stimulirani postupak prije ljeta? Ili to opet ne ide iz nekog razloga....

Kadauna
21.04.2010., 08:09
Tibi, jutreko... ima cura koje su u stimuliranom postupku na VV-u upravo SAD, ovih dana

anddu
21.04.2010., 08:32
Tibi, ja bih za koji dan trebala krenuti u stimulirani, čekam m da se pridružim šmrkalicama pa se 3dc moram nacrtati gore. Nadam se samo da se nešto neće izjaloviti jer je kraj mjeseca...

nataša
21.04.2010., 08:33
cure zanima me je li koja ima dogovoren stimulirani postupak prije ljeta? Ili to opet ne ide iz nekog razloga....

zašto misliš da ne bi bilo stimuliranih postupaka?! navodno da samo stimulirane i rade:yes:

TrudyC
21.04.2010., 08:38
Evo opet jednog pitanja.. možda malo glupoga :mrgreen:

Jel bio tko u zadnjih mjesec dana na punkciji na VV?
zanima me koji je sad redosljed postupaka ?

punkcije, transferi pa AIH ili je drugačije?

Transferi (ako ih taj dan ima), punkcije, AIH! Tim redoslijedom...to nažalost znaći da cure nakon transfera jako kratko leže i jako dugo čekaju otpusna pisma, ali šta je tu je

anddu
21.04.2010., 08:45
zašto misliš da ne bi bilo stimuliranih postupaka?! navodno da samo stimulirane i rade:yes:

Mislim da su počeli raditi sve jer se dr. L prošli tjedan za mene premišljao - klomifeni ili stimulacija, ali kako mi je dva puta ranije rekao kako mi više neće raditi klomifenski, ipak se odlučio na stimulirani

Tibi
21.04.2010., 09:49

pa zato što smo se prošle godine dogovorili da ću u 5/6 mj ići u stimulirani, u 2. mjesecu ove godine smo isto o tome pričali, i jučer me otpilio za jesen....

Petronjela
21.04.2010., 10:17
Cure samo da vam svima zaželim sreću..U mislima sam sa svima vama!
Mi tek radimo pretrage,idući ciklus gotov je treći spermiogram i ja ponovno hormone pa ćemo vidjeti kako dalje.Pusa svima!

n&a
21.04.2010., 11:09
pa zato što smo se prošle godine dogovorili da ću u 5/6 mj ići u stimulirani, u 2. mjesecu ove godine smo isto o tome pričali, i jučer me otpilio za jesen....

Tibi žao mi je :love2:. jel ti dao kakvo objašnjenje? grozno je kad si nešto planiraš i onda tako ispadne. znam da se postupci normalno rade...stimulirani,kombinirani,prirodni.
evo ja sam čekalica bete 03.05. u subotu je bio transfer, od 2j.s. 1 embrij vraćen.
svim suborkama koje nisu dočekale j.s. i transfer :love2::love2:.
redoslijed je: transferi,punkcije,AIH

pirica
21.04.2010., 11:12
hmmmm, učio od dr.L, nadam se da je naučio dobro :)
hvala vam cure. spremna sam na čekanja, iako mi je rekla neka dođem između 9 i pola deset
dr. A ti je super, ja sam bila kod njega, rezultata u avataru

Tibi
21.04.2010., 13:23
Tibi žao mi je :love2:. jel ti dao kakvo objašnjenje? grozno je kad si nešto planiraš i onda tako ispadne. znam da se postupci normalno rade...stimulirani,kombinirani,prirodni.
evo ja sam čekalica bete 03.05. u subotu je bio transfer, od 2j.s. 1 embrij vraćen.
svim suborkama koje nisu dočekale j.s. i transfer :love2::love2:.
redoslijed je: transferi,punkcije,AIH

nije mi dao nikakav konkretan odgovor, ali vjerujem da je problem u budžetu. Ako stimulirani postupci i dalje idu onda stvarno ne znam kriterije odabira i koliko se uistinu čeka između 2 stimulirana postupka... Ja sam zadnji put bila u postupku u 6. mjesecu prošle godine....

svima želim puno uspjeha i da čim prije dođete do svoje bebice :love:
n&a ~~~~~~~~~~~~~~ da bude jedan ali vrijedan :kiss:

nataša
21.04.2010., 13:29
kako mi je danas 1. dan menstruacije , danas sam se naručila za 11.05.2010. u 10 sati, kada mi je 21. dan ciklusa i kad , ako je sve ok, krećem sa supresijom i onda dalje sa stimulacijom!
korak 1. ISPUNJEN!!!:klap:
JOŠ 7!

RuzicaSB
21.04.2010., 17:17
Tibi i ja sam htjela ici u stimulirani ali je sad u 5-om mjesecu kazu guzva (puno stimuliranih) a znamo da je budzet ogranicen, u 6-om mjesecu se tjedan dana ne radi a tada bi mi bas pao postupak tako da sam odlucila pokusati jos jedan klomifenski jer imam toliko injekcija kod sebe da ne cekam bas jesen.I to AKO me doktor uspije ubaciti krajem 5-og.Zadnji klomifenski bio je u veljaci a na dogovor sam isla sad 13.04.
Izmedju dva stimulirana se ceka obicno 6 mjeseci iako je i meni zadnji put prosla i godina jer su me zakacili godisnji odmori pa novi zakon itd.Krenula tek u 11-om mjesecu prosle godine i to s klomifenima zbog toga sto sam u stimulaciji potrosila previse injekcija za nekoliko js.
Zovi, budi uporna to je sve sto ti mogu reci.Pusa i sretno!

Sretno svim mojim kokicama sa VV a i novim curkama ovdje.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Šiškica
21.04.2010., 17:24
nataša super :-D

zapravo uopće ne znam kak sve to gore krpaju .. malo malo pa se dogodi da nemaju inekcija pa cure moraju čekati satima da ih piknu..

Npr. bila sam u ponedjeljak na UVZ i dr rekao vidimo se u četvrtak.. Iza toga dođem sestrama da me piknu i da mi daju Menopure za utorak i srijedu... sestra me je piknula i rekla nažalost nemamo da vam damo za ova dva dana (2+2 menopura) i dođite sutra.. i jučer ajde opet gore po pikicu i Menopure za danas..
Vidjela sam sličnu situaciju i prošli tjedan..

Skidam kapu i doktorima i sestrama na strpljenju treba raditi u takvim uvjetima..
Hoće, neće, kad će stići inekcije!! ????!!!!

Bebel
21.04.2010., 21:00
Tibi .., u 6-om mjesecu se tjedan dana ne radi a tada bi mi bas pao postupak tako da sam odlucila pokusati jos jedan klomifenski jer imam toliko injekcija kod sebe da ne cekam bas jesen.I to AKO me doktor uspije ubaciti krajem 5-og.Zadnji klomifenski bio je u veljaci a na dogovor sam isla sad 13.04.

Znači li to da oni neće raditi taj tjedan kad je spajanje??

Ja imam dogovor za 6 mj pa mi se čini da bi transfer mogao upasti baš taj tjedan... Onda očito ništa do jeseni :-(:-(:-(:-( a to bi mi bio prvi nakon 3 mj prošle godine (ako ne računam FET).

Tibi žao mi je...
Očito ćemo zajedno tek na jesen.

Bebel
21.04.2010., 21:03
Molim sve koji su u postupcima da popune upitnik iz mojeg potpisa.

Ispunjavanjem upitnika pomažete svim parovima koji se kao i vi bore sa neplodnosti.
HVALA :heart:

snow.ml
21.04.2010., 21:52
evo mene sa VV...od sutra sam na klomifenima i pregled je u utorak...dr L mi je bio sav neki zabrinut da sam i ja takva postala...a svega me strah da vam ne mogu opisati...kao da idem na vješanje:-o...prvi puta sam išla tako vesela i čila da nisam mogla vjerovati a sada je sve suprotno:-(:-(:-(

Darkica
21.04.2010., 22:06
Misli pozitivno...Bitno je ne predati se...

RuzicaSB
21.04.2010., 23:35
Bebel nece raditi ako sam dobro razumjela onaj zadnji tedan u 6-om mjesecu.Taj tjedan su i dva drzavna praznika a i odlaze na put.Ne znam kako tebi pada ciklus ali ako ti transfer i punkcija ne padaju taj tjedan onda je moguce da odradis postupak.Meni bi trebao ciklus pasti krajem mjeseca pa mi 6-i nikako ne pase.

n&a
22.04.2010., 09:27
snow.ml drago mi je da si u postupku, tako je i meni bilo jer sam navikla kada sam down da me dr.digne ali kako šiškica kaže u kakvim uvjetima rade još se dobro drže...stalno ih j... s nečim.
nataša superiška...samo naprijed!

šiškica, kakva je situacija, koliko imaš folikulića?

Tibi nakon mog prvog stimuliranog u 5 mjesecu,dr.mi je rekao da dođem u 9mj i tada mi je rekao da mi u toj godini nebi radio stimulirani da idemo na klomifene.znači preko 6 mjeseci je htio napraviti pauzu. sada sam u 4 mj.na polustimuliranom ali je bila pauza zbog trudnoće i kiretaže. možda si trebala pitati za klomifenski,neznam jel možeš i koja vam je dijagnoza...žao mi je da te je otpilio i to bez objašnjenja,nije ljudski,čovjek ipak lakše podnese kada zna razlog:love2:

gričanka
22.04.2010., 10:17
Snow , think pink koliko god to možeš, strah i zabrinutost nisu dobri saveznici!
Držim ti fige i vibrrrrrr za dobitni postupak! :love2:
Curama u postupcima želim puno sreće i uspjeh :heart:

špelkica
22.04.2010., 14:24
Ja sam danas bila ko dr L. jer sam trebala na AIH, al nažalost sam imala cistu pa nisam mogla na klomifen. Danas mi je napravio ultrazvuk i dobra vijest je da je cista nestala i sljedeći mj idem u postupak. Nadam se da se neće nešto izjaloviti sljedeći mj. Ima gore cura, nije onak krcato, ali ima.
I mene je doktor znao otpiliti, ali znam da se on ne stigne svakoj od nas posvetiti pa mu ne zamjeram.U nadi je spas...

Bebel
22.04.2010., 20:31
Bebel nece raditi ako sam dobro razumjela onaj zadnji tedan u 6-om mjesecu.Ta.j tjedan su i dva drzavna praznika a i odlaze na put.Ne znam kako tebi pada ciklus ali ako ti transfer i punkcija ne padaju taj tjedan onda je moguce da odradis postupak.Meni bi trebao ciklus pasti krajem mjeseca pa mi 6-i nikako ne pase.
Kako je sad brojim, transfer bi trebao biti taj tjedan.
Na žalost čekam briseve,a rezultat bi trebao biti u roku 14 radnih dana tako da mi otpada 5 mj jer ću M dobiti prije rezultata. Bez briseva ništa od postupka jer sam imala jedan zahvat nakon kojeg sam trebala odraditi briseve.
Teoretski 9 mj. nije tako daleko, ali u ovoj situaciji, svaki mjesec je kao godina:-(

špelkica
22.04.2010., 20:33
Ja sam danas bila gore na VV kod dr. L i napravio mi je ultrazvuk i sve ok, nema ciste i krečem sljedeći mj. Bilo je cura, znači radi se. Nema mjesta panici !!!

Šiškica
22.04.2010., 22:26
netko je pitao koliko imam folikula???

Puuuuuunooooo !!!!!!!!!!!!!!!
frka me hipertimulacije..
Opet se pikam samo s jednim Menopurom..

amariya
23.04.2010., 07:50
Evo informacije radi: jučer je bilo kod A 2 punkcije i sve skupa 7 transfera. Stariji pacijenti znaju da je bilo prije troduplo više. Ako sam dobro shvatila sredinom 5.mj idu na kongres i neće biti ni A ni L nekih tri dana. Trebala sam u postupak u 5.mj. pa mi zbog ta tri dana otpada.

n&a
23.04.2010., 08:47
Šiškice...piti puno puno tekućine i mjeri unos i izlučivanje tekućine

Šiškica
23.04.2010., 10:53
Ne mogu vjerovat da ću ovo izjaviti.... OSJEĆAM SE TAKO LOŠE !!!!!! fizički..
Vučem se ko kremana mačka već dva tjedna , a "ko stara i krepana mačka" već 5 dana..

A što je najbolje smatram se jakom, upornom i tvrdoglavom.. sve mi se čini da sam pobrkala neke lončiće..

jel ide tko sutra na VV?

n&a
23.04.2010., 11:39
Vučem se ko kremana mačka već dva tjedna , a "ko stara i krepana mačka" već 5 dana..

A što je najbolje smatram se jakom, upornom i tvrdoglavom.. sve mi se čini da sam pobrkala neke lončiće..

jel ide tko sutra na VV?

ja sam sutra gore na zadnjoj injekciji nakon ET-a

ANAK
23.04.2010., 18:48
sretno svim curama koje su bile jucer na punkciji. Bilo nas je 4 od dr.L. a 2 od dr.A. Jedna cura nije imala jajnu a mi ostali smo imali 2,2,3,6 i ja 3 jajne st. Sutra se vidimo gore vjerojatno na transferu. Inace gore nema guzvi. Sretno svima :-)

jasna09
23.04.2010., 20:12

jel ide tko sutra na VV?

Ja sutra imam punkciju. Bila sam na Klomifenima i imam 2 folikulčića. Nadam se da ću dobiti j.s.

Tibi
23.04.2010., 20:29
jasna09 vibre do neba ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :heart:
anak da se mrvica primi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
svima koji su u postupcima neka bude uspješno, a mi koje čekamo da konačno i dočekamo ~~~~~~~~~~~~~

jasna09
23.04.2010., 20:54
jasna09 vibre do neba ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :heart:
anak da se mrvica primi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
svima koji su u postupcima neka bude uspješno, a mi koje čekamo da konačno i dočekamo ~~~~~~~~~~~~~

Hvala ti Tibi trebat će mi, uvijek se isti stah prije punkcije ponavlja.
Žao mi je što te dr. otpilio, ne kuže oni kak je teško čekati i razmišljati....

nokia
23.04.2010., 23:04
curke sta mislite da li ce doktori raditi u subotu (1. maj)? barem za one koji su u postupku, kakva su iskustva dosadasnjih godina dal' tko zna?

RuzicaSB
24.04.2010., 02:33
Siskice nadam se da ne bude hs i da bude puuuno kvalitetnih js.Sretno tebi i svim curkama gore.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~

Reni76
24.04.2010., 08:55
curke sta mislite da li ce doktori raditi u subotu (1. maj)? barem za one koji su u postupku, kakva su iskustva dosadasnjih godina dal' tko zna?

ako su radili na Uskrsni ponedjeljak, vjerujem da će i na 1. maj

Kadauna
24.04.2010., 10:43
Anak, kakvu si stimulaciju imala?

JASAN, SREEEEEEEETNOOOOOOOOOOOO i javi se!

Maybe baby
24.04.2010., 14:41
Bila sam ovaj mjesec kod dr. A i rekao je da moram sljedeći ciklus doći na VV 3. - 5. dana ciklusa izvaditi hormone.Nalaz moram podignuti sama ili šalju poštom?

Kadauna
24.04.2010., 15:13
Draga Maybe babby, nalazi hormona će te čekati u kartonu, dakle laboratoriji dostavlja tvom liječniku i ti tamo ideš po nalaz, odnosno čak ga i ne dobiješ nego ti je u karton pa možeš skupa s dr. A. prokomentirati.

Maybe baby
24.04.2010., 15:50
Thanks Kadauna :) A onda se moram opet naručiti kod dr. A?Oprostite što toliko ispitujem ali nova sam u svemu ovome, pa do toga dok ne polovim sve moram pitati ;)

Kadauna
24.04.2010., 16:04
tako je prije bilo, nazovi sestre, one će ti znati reći, bez brige i ovo je mjesto za pitati, ne boj se :-))