PDA

Pogledaj cijelu verziju : Razmjena, poklanjanje sjemenja, sadnica,...

Stranice : [1] 2 3

Anemona
16.04.2010., 14:54
Ne znam da li je več bila tema, ali potaknuta prošlogodišnjim sjemenkama suncokreta koje smo večina nas sadile, otvaram temu.
Svrha teme bi bila razmjena raznog sjemenja cvijeća, povrća,... razmjena sadnica,...
Moram pogledati doma, ali mislim da imam viška sjemenki nekog cvijeća.
Pogledam pa se javim.
Možete napisati što nudite, što tražite.
:-)

Anemona
16.04.2010., 15:01
E da nije RAMJENA nego RAZMJENA, pa ako koji admin čita neka promijeni. Hvala!:lol:

mašenka
16.04.2010., 16:10
Odlično da si se ovog sjetila :-)!
Evo ja, ono što znam napamet da imam, nudim nešto sjemena rige (rukole) kojeg imam viška ove godine, za ostalo moram napraviti inventuru pa napišem.

anchi
16.04.2010., 18:45
Lijep topic, a naslov sam uredila. :-)

Anemona
16.04.2010., 19:35
Ostalo mi nešto sjemena dinje - dvije vrste, ako netko treba.

Školjkica
16.04.2010., 21:01
ja sam posadila dosta toga u teglice( cvijeće prkose, peperončine, bosiljak,rigu i još par stvari), pa ako što uspije dijelit ću, al samo ovim bližim, ne poštom

Dragonfly
16.04.2010., 22:03
Meni je ostalo nešto sjemenki pasiflore (passion fruit ili maracuja), pa ako netko hoće, šaljem.
Na moru nam uspijeva kao živica i dobar hlad, cvijet je predivan, plodovi jestivi.

anjica
16.04.2010., 22:59
Meni je ostalo nešto sjemenki pasiflore (passion fruit ili maracuja), pa ako netko hoće, šaljem.
Na moru nam uspijeva kao živica i dobar hlad, cvijet je predivan, plodovi jestivi.
ja bih ju isto kao zivicu

a jel bi mogla prezimiti u Slavoniji?

ja nudim lukovice crvene kane

Anemona
17.04.2010., 00:10

Evo ja stajem u red za lukovice crvene kane, ako me koja dopadne.
Jednom smo ih imali i na žalost su na propale lukovice preko zime (u podrumu).

jelena.O
17.04.2010., 08:20
Ostalo mi nešto sjemena dinje - dvije vrste, ako netko treba. ak može koja dinja, a i ako slučajno tko ima i lubenice, za sad nemam baš nekog viška, ali ako sezona potraje možda bu se dalo i nekaj skupiti.

Anemona
17.04.2010., 08:33
ak može koja dinja, a i ako slučajno tko ima i lubenice, za sad nemam baš nekog viška, ali ako sezona potraje možda bu se dalo i nekaj skupiti.
Šaljem poštom, napiši adresu na pp.

Dragonfly
17.04.2010., 10:16

Sumnjam, osjetljiva je na jaku hladnoću, smrzne se. Ali, mislim da bi se držala u kući. Ja trenutno imam jednu doma u teglici, mama ima tri. Lijepo se formira oko žičane kugle.
Ako hoćeš, pošaljem ti, pa probaj. Ja stojim u redu za koju lukovicu kane, poslije Anemone. Gdje si ih nabavila?

anjica
17.04.2010., 10:57
anemona posalji mi adresu na pp pa ti posaljem lukovice

anjica
17.04.2010., 11:02
dragonfly imam dosta lukovica, posalji mi i ti adresu

nabavila sam i zuto-crvenu kanu, prekrasna je pa kad se razmnozi javim

onda odustajem od pasiflore, meni treba nesto dekorativno za ogradu
ako netko ima hibiskus ((divlji) nek se javi

lucij@
17.04.2010., 19:49
anemona, ja bi rado malo sjemenja dinja
Dragonfly, meni obavezno pasifloru! Samo, neće li joj dugo trebati da izraste?

Ja budem u ponedjeljak rezala svoju lavandu pa će biti sadnica. Samo recite. Imam i nešto prekrivača tla za vrt koje mogu razmnožiti, ali ne znam kako se zovu.

Dragonfly
17.04.2010., 22:00
Lucij@, imaš pasifloru, brzo ti nikne i jako brzo raste, skoro svaki dan vidiš razliku. Ja bi koju lavandicu. Inače, čeka te jedan limunčić.
Anjica, šaljem adresu.

lucij@
17.04.2010., 23:19
WOW, i limun! Super!
Dođi na kavu jedan dan, samo pričekaj još malo I. je imao vodene kozice.
Zasaditi ću ti u ponedjeljak lavandu.

Dragonfly
18.04.2010., 10:37
Super, hvala! Nema frke, samo da riješim ispit, i evo me.
Nadam se da je miš bolje.

babyboys
18.04.2010., 11:44
dragonfly, ako imaš još pasiflore viška, i ja bi. :smajlićkojilijepomoli:

Dragonfly
18.04.2010., 22:40
Mislim da će biti i za tebe babyboys. Provjerim, pa ti javim.
:-)

babyboys
18.04.2010., 22:50
:-d:-d:-d

ninik
19.04.2010., 10:21
ajme i ja bi pasifloru ako još ima! :)
i lucij@, rado bi i te prekrivače za vrt....baš mi treba nešto da popuni praznine, da nije gola zemlja!

Anemona
19.04.2010., 14:32
Dinje danas otišle poštom jeleniO, još imam par sjemenki od jedne vrste, napiši mi adresu na PP, pa ti pošaljem.

Ja bih sadnice neke trajnice koja može na balkon u teglu, ako netko ima - bilo što.
U Zgb. mogu pokupiti bez dostave.

babyboys
19.04.2010., 22:53
bilježim se i za lavandu :)

Anemona
20.04.2010., 08:24
bilježim se i za lavandu :)
I ja.

Dragonfly
20.04.2010., 22:08
Anjice, nažalost, ništa od hibiskusa. Izgleda da je uvenuo, još ne pušta pupove.
Babyboys i ninik, više nemam sjemena kod sebe, kod mame bi još trebala biti jedna vrečica. Ako je kojim slučajem više nema, što sumnjam, krajem svibnja idem na more pa mogu donijeti nove sadnice.

ivy
20.04.2010., 23:11
ja bi samo uletila sa pitanjem za moje suncokretarke od prošle godine - jeste ih uspjeli uzgojiti da imate sjemenja? veselilo bi me da se dalje širi stara vrsta - to mi je i bila namjera :-)

babyboys
20.04.2010., 23:19
Anjice, nažalost, ništa od hibiskusa. Izgleda da je uvenuo, još ne pušta pupove.
Babyboys i ninik, više nemam sjemena kod sebe, kod mame bi još trebala biti jedna vrečica. Ako je kojim slučajem više nema, što sumnjam, krajem svibnja idem na more pa mogu donijeti nove sadnice.

ma nije bed, ako bude -super.

ninik
21.04.2010., 09:13
Dragonfly, ako bude, super, javi obavezno!
ivy, suncokret je posijan, čekamo mladice!!!!!
lucij@, ima li štogod tih pokrivača? :)

Školjkica
29.04.2010., 21:31
evo nudim i hokaido tikvu, skupila sam sjeme od par tikvi koje smo pojeli, to mi je sad prvo niklo, ni ne znam dal sam prerano stavila, ako hoće tko imam još sjemena

bilbo7
30.04.2010., 09:48
Školjkice, ja bih uzela, pa ti na pp javljam adresu!

kljucic
01.05.2010., 00:41
Ja sam onako bezveze pobacala sjeme domaćeg paradajza (onog mesnatog, kvrgavog) po zemlji i niknulo mi ko ludo. Ne mislim sadit puno pa ću imati puno flanjaca.

Beti3
01.05.2010., 01:15

Nije još sigurno.Na mome crvenom hibiskusu su se jučer pojavili sićušni popovi,jedva da ih zamijetiš na golim sivim granama.A već sam ga bila otpisala.

Mama Medo
11.05.2010., 15:43
ja bi samo uletila sa pitanjem za moje suncokretarke od prošle godine - jeste ih uspjeli uzgojiti da imate sjemenja? veselilo bi me da se dalje širi stara vrsta - to mi je i bila namjera :-)

ja sve čekam da netko ponudi suncokret, ali ništa... :-(
ako netko ima... mi bi ga rado posijali kod nas u vrtu!

pomikaki
11.05.2010., 17:17
Suncokreti - imam dvije vrste: Ajvini (samo ne znam jesu li ok za širenje te vrste jer su mi bili posađeni blizu druge vrste pa su se možda križali) i drugu vrstu koja je neka obična, ali isto jako lijepa, sjemenja ima na izvoz.
Bundeve - razne, hokaido, muškatna i još neke koje više ni ne znamo kakve su ali sve bi trebale biti jestive a ne ukrasne. Razmjenjivali smo sjeme pa više ne znamo koje je koje. Samo moram provjeriti s mamom koliko joj je čega ostalo.
Od starijeg sjemena kojem je upitna klijavost sjećam se da imam sjeme ricinusa (oprez, vrlo otrovan) i nešto malo sjemena rogača.

Oni koji mi žive blizu mogu uvijek naručiti sadnice melise (matičnjaka) koje imam i puno više nego što sam to htjela. Toga kod mene ima u neograničenim količinama.
Osim toga, mogla bih napraviti sadnice pasiflore, mente, jorgovana (bijelog, ljubičastog i tamno ljubičastog - ovaj zadnji je jako lijep), šljive, možda i lješnjaka, lavande... obično u neko doba godine imam i sadnice badema... ali nije sigurno hoće li mi sve to uspijeti. Vi se slobodno predbilježite ako vas što od toga zanima, meni nije problem pokušati, ali dok ih ne vidim kako bacaju lišće ne mogu ih obećati.

Mene zanima ako netko ima sjeme ili sadnice biljke ljupčac, stevie, sadnice jasmina (ali onog pravog, zimzelene penjačice, ne neke hibridne sorte).
Mašenka, može sjeme rikole?

Mama Medo
11.05.2010., 20:42
ooooo, pomikaki, kada imaš vremena za kavicu/čaj??

jorgovan (tamno ljubičasti) me zanima, menta, matičnjak, šljiva... :mrgreen:

Mama Medo
11.05.2010., 21:03
aha, da, zaboravila sam za jasmin...zimzeleni jasmin sam kupila prije 10-ak dana u plodinama u pazinu na nekom sniženju za 39 kn (malo je jadno izgledao tamo, ali kada sam ga posadila doma se fino oporavio) - oko 1m visok, i sasvim solidan... takav isti sam prije 2-3 godine u nekim rasadniku bila platila 90-ak kn. lijepo se proširio, pa sam odlučila staviti još jedan. ja sam još nova u vrtlarenju pa ne znam to još sama razmnožiti :oops:

kahna
11.05.2010., 22:03
Ja imam cijelo čudo salate, 2 vrste kristalke i rukolu koju pod hitno trebam pročupati, pa ako je tko zainteresiran.
Evo i slikica gužve http://public.fotki.com/kahna/vrt-i-cvijee-05-2010/3-vrste-salate.html

RozaGroza
11.05.2010., 22:29
WOW Kahna, sline mi došle na usta!

kahna
11.05.2010., 23:12
Ma berem i ja za u zdjelu, samo da je se 'riješim' i prorjedim, jer već jadna ide sva u zrak jer nema mjesta
a žao mi čupati bez veze

mašenka
12.05.2010., 00:33
pomikaki, šalji neku adresu ili nešto za rikulu :-).
Ljupčac posijala danas, kaže 12-25 dana za klijanje pa ćemo vidjeti, trebalo bi ih biti i viška.
Steviju baš naručila frendici u Rijeci, navodno ima na tržnici i Brico centru po 10 kn/kom. Njih ne poklanjam ali mogu naručiti koju više.
Za koji dan će biti viška sadnica pomodorina- onih malih koktel pomidora, jaaaako fini ! Nakotili se sami pa ih moram rasaditi ovih dana kad im se poklope zvijezde :mrgreen:.

Ja bi lješnjake i mendule ! Zapravo kako radiš sadnice, iz reznica? Ajde malo opiši kako i kad, imam 2 mendule, jaako stare i velike pa bi ih voljela klonirati dok su još na životu, a i previsoke su za brati pa mi puhovi samo bacaju ljuske dolje.

Anemona
12.05.2010., 08:26
Da li netko ima sadnicu smokve one koja uspjeva u hladnijim krajevima (sjeverozapadna Hrvatska)?

Mama Medo
12.05.2010., 10:10
Zapravo kako radiš sadnice, iz reznica? Ajde malo opiši kako i kad, imam 2 mendule, jaako stare i velike pa bi ih voljela klonirati dok su još na životu, a i previsoke su za brati pa mi puhovi samo bacaju ljuske dolje.

e, to i mene zanima! imam neki jaako stari badem u vrtu... kako bi od njega sadnice napravila??
i za onaj jasmin isto... od onog starijeg bi se sigurno moglo, ali ja ne znam kako...

anjica
12.05.2010., 11:02
e, to i mene zanima! imam neki jaako stari badem u vrtu... kako bi od njega sadnice napravila??
i za onaj jasmin isto... od onog starijeg bi se sigurno moglo, ali ja ne znam kako...
odmah da naglasim da nisam strucnjak po tom pitanju i ne znam hocu li bubnuti neku gupost
ali, postoji prah bas za te drvenaste biljke, mozda se mogu sadnice tako napraviti

mašenka
12.05.2010., 11:15
Da ima nekih hormona za ukorjenjivanje, mislim 3 vrste, za zelene reznice, poludrvenaste i drvenaste, ja imam ovaj srednji ali bit će nemam baš zelenu ruku :roll:. Vjerovatno sam uzela reznice od krivig dijela i u krivo vrijeme.

pomikaki
12.05.2010., 11:23
Zapravo kako radiš sadnice, iz reznica? Ajde malo opiši kako i kad, imam 2 mendule, jaako stare i velike pa bi ih voljela klonirati dok su još na životu, a i previsoke su za brati pa mi puhovi samo bacaju ljuske dolje.

mendulu možeš lako presaditi iz ploda, kod mene kad je loše oberemo u proljeće sve naokolo klijaju male mendulice. Tako da uzmi par badema, posadi u čaše od jogurta i neka bude vlažno. E sad nisam sigurna treba li je se kasnije kad izraste cijepiti, ali pretpostavljam da ne (recimo orasi nam se sami rasađuju i daju normalno plod ako uspiju izrasti, imamo bar dva koji su se sami posadili). Samo, trebat će više godina da počnu roditi.

Lavandu, ružmarin i oleandar radim reznice tako da ih odrežem i stavim u vodu dok puste korjenčiće. To mi nekad uspije a nekad ne. Neki ih samo zabodu u zemlju, navodno pomaže ako reznicu prvo uronite u hormonski prah (kupite ga u boljim agrarijama) i onda se to može malo pokriti najlonom i držati na toplom pa se zakorjene. Ali to za sad još ne pokušavam.

A šljive, lješnjak, nar i smokvu ću raditi sadnice ovo ljeto, jer ih želim presaditi u vrt. Imam ih što kod mame što kod svekrve, i bacaju mladice, koje mislim iskopati s korjenom i što se uhvati sadim u svoj vrt ili dijelim. To nije potrebno cijepiti. Ali će sadnice biti manje i isto će trebati više godina dok daju ploda.

mašenka i Mama Medo, šaljem vam pp-ove, samo sam malo u gužvi.

pomikaki
12.05.2010., 11:41
ups sori ovo je trebao biti pp

JednaŽutaRuža
20.05.2010., 00:16
Bok,
ima li netko sjeme dragoljuba? Ili možda zna gdje ga se može nabaviti?

Hvala!

SikaPika
20.05.2010., 04:28
Ja ću za početak samo pohvaliti odličan topic.
Na žalost, nemam ništa za razmjenu, a ni mjesta za posaditi ono što nudite.
Nadam se da će na godinu biti bolje:-)

ZAUZETA
20.05.2010., 12:43
JednaŽutaRuža, dragoljub ima za kupiti po sjemenarama među karticama sa sjemenom cvijeća, ja sam sijala prošle godine, bujao je i plazio na terasu, gušio sve okolne biljke i cvao ko lud, sad se sam rasijao pa ga svako malo čupam jer će inaće opet sve pogušiti

Gost
20.05.2010., 13:25
Dragonfly, meni obavezno pasifloru! Samo, neće li joj dugo trebati da izraste?

Ja budem u ponedjeljak rezala svoju lavandu pa će biti sadnica. Samo recite. Imam i nešto prekrivača tla za vrt koje mogu razmnožiti, ali ne znam kako se zovu.
Ja sam zainteresirana za ove prekrivače tla jer u travnjaku imam dosta rupa , posijala sam djetelinu ali nakon mjesec dana djeteline nema na vidiku !!

Dragonfly
20.05.2010., 14:07
babyboys i ninik, mislim na vas. Majka ne može pronači sjeme (a i ja sam svoje zagubila:oops:), pa vam nosim sadnice s mora. Vidimo se u 6mj.

tina55
20.05.2010., 14:17
Suncokreti - imam dvije vrste: Ajvini (samo ne znam jesu li ok za širenje te vrste jer su mi bili posađeni blizu druge vrste pa su se možda križali) i drugu vrstu koja je neka obična, ali isto jako lijepa, sjemenja ima na izvoz.
Bundeve - razne, hokaido, muškatna i još neke koje više ni ne znamo kakve su ali sve bi trebale biti jestive a ne ukrasne. Razmjenjivali smo sjeme pa više ne znamo koje je koje. Samo moram provjeriti s mamom koliko joj je čega ostalo.
Od starijeg sjemena kojem je upitna klijavost sjećam se da imam sjeme ricinusa (oprez, vrlo otrovan) i nešto malo sjemena rogača.

Oni koji mi žive blizu mogu uvijek naručiti sadnice melise (matičnjaka) koje imam i puno više nego što sam to htjela. Toga kod mene ima u neograničenim količinama.
Osim toga, mogla bih napraviti sadnice pasiflore, mente, jorgovana (bijelog, ljubičastog i tamno ljubičastog - ovaj zadnji je jako lijep), šljive, možda i lješnjaka, lavande... obično u neko doba godine imam i sadnice badema... ali nije sigurno hoće li mi sve to uspijeti. Vi se slobodno predbilježite ako vas što od toga zanima, meni nije problem pokušati, ali dok ih ne vidim kako bacaju lišće ne mogu ih obećati.

Mene zanima ako netko ima sjeme ili sadnice biljke ljupčac, stevie, sadnice jasmina (ali onog pravog, zimzelene penjačice, ne neke hibridne sorte).
Mašenka, može sjeme rikole?
moram pitat mamu ima li još koju sjemenku stevije (dobili smo svega par komada sjemenja), ako nije posadila sve pa će biti na godinu, nadajmo se :)
kako se uzgaja rogač i bi li uspio u SZ Hrvatskoj?
ja bi sadnice šljive i lješnjaka i badema i mente i matičnjaka, samo ne znam baš da smo si blizu
imaš li sjeme mente možda da pošalješ poštom?

tina55
20.05.2010., 14:20
Da li netko ima sadnicu smokve one koja uspjeva u hladnijim krajevima (sjeverozapadna Hrvatska)?
joj i ja bi jednu takvu, mogla bih ju preuzeti u zg

Gost
20.05.2010., 18:43
joj i ja bi jednu takvu, mogla bih ju preuzeti u zg

Kaj postoji takva smokva ??

tina55
20.05.2010., 19:42
ja sam vidjela i plodove na stablu smokve u SZ Hrvatskoh :)
ipak ja ju namjeravam posaditi na sunčanu stranu i možda u zavjetrinu, zna li netko kakvi joj uvjeti trebaju?
još samo da sadnicu pronađem...

pomikaki
21.05.2010., 10:34
Anemona i tina55 - Znam ljude iz Osijeka koji su kod nas na ljetovanju kupili smokvu, posadili je u zavjetrinu i na sunce, navodno uspijeva...
Sadnice mogu ja napraviti, samo je pitanje dopremanja.
Ako imate zaklonjeno i sunčano mjesto, uvijek se može pokušati. Još je bitno da ne raste u predobroj zamlji. Ona voli kamenjar i škrtu zemlju. Ako je sadite u plodnu zemlju, dobro je čak da joj nekako postavite prepreke za korjenje, npr da postavite betonske ploče oko korjena - pokušajte malo prosurfati, ja ne stignem sad jer sam u gužvi ali znam da sam na netu to vidjela.
Ovdje je o uzgoju smokve na kontinentu.
http://www.coolinarika.com/forum/viewtopic.php?id=624

Rogač, već puno teže, on uspijeva samo u južnijoj Dalmaciji. Mislim da to nema smisla ni pokušavati, osim ako ne mislite napraviti bonsai i držati ga u kući.
Sjeme melise i mente mogu sakupiti do jeseni pa da ih možete posaditi druge godine (ne sakupljam im više sjeme jer mi se te biljke toliko množe da ih imam i previše :) ), ili ako budem putovala za Zagreb javit ću se pa vam mogu donijeti neke sadnice, to bi svakako bilo bolje. (Nedavno sam bila, pa ne znam kad ću opet...)

Steviju mi je obećala... Mama Medo ili netko drugi :oops: :? tako da čuvajte sjeme ako ga nemate puno.

SunčicaVŽ
21.05.2010., 10:36
Odlična tema :-)
Ima li netko možda sadnicu žutog paradajza ili zna gdje ga ima za kupit?

tina55
21.05.2010., 11:08
pitala sam mamu, na kraju i njen izvor čuva sjeme stevije pa ni ona nije dobila :(

pomikaki, onda imam pravo mjesto i tlo za smokvu, ako ti se da, napravi mi onda sadnicu smokve i jednu lješnjaka
snaći ćemo se nekako za dopremanje kad sadnice budu spremne, ja ih mogu doći preuzeti u ZG, ako budeš išla, ili ću nagovoriti MM-a da organiziramo neki izlet pa ih pokupim gdje ti bude odgovaralo, ne znam gdje si ti?
a kad te već davim, skupi mi i koje sjeme metvice i melise za slijedeću godinu
puno, puno ti hvala

ja sam razmišljala imam li gdje kakvog sjemenja, a sad sam se sjetila da imam sadnica višnje (već smo presađivali i uspjelo je) i vinogradarskih bresaka (mali plodovi, ali fini), ako nekome treba

Anemona
21.05.2010., 11:53
Evo i ja molim sadnicu smokve.
Imaju ju kod nas jedni ljudi koje poznajem (ali od njih ne mogu dobiti sadnicu), uspjeva ko luda.

mašenka
21.05.2010., 13:29
pomikaki, jel ti stigla rukola? Nešto se mrštile tete na pošti jer koverta šuška :mrgreen:.
Meni stigle sadnice stevije, nešto ih pokrepalo putem, mogu se odreći 1-2 ako hoćeš samo ne znam kako ti ih dopremiti, čini se dosta osjetljiva biljčica.

Ivana B-G
21.05.2010., 14:29
curke, trazim sadnicu kamelije! gdje su istrijanke, pomozite! molim vas ako ikako mozete pomoci, ja bih to taaako voljela....

pomikaki
21.05.2010., 20:52
mašenka, stigla je, puno ti hvala i čujemo se idući tjedan za ostalo.
tina i Anemona, isto javit ću vam se pp-om idući tjedan, u gužvi sam već neko vrijeme. A u međuvremenu ću malo pripremati sadnice ovaj vikend.

Tko je tražio žuti paradajz - imali smo ga prošle sezone (ne znam kako, sam se pojavio) ali nije nešto, bezukusan je u usporedbi s crvenim. Jedino je salata šarenija.

pomikaki
26.05.2010., 16:44
Ovako, neke melise i jorgovani su otputovali ali toga ima još puno.
Lješnjaci su više - manje rezervirani jer ih nemam puno. Šljive još moram iskopati.
Smokvi i nara mogu napraviti još.
To su sadnice, njih bih radije dijelila po Istri.

A što se tiče sjemena, našla sam nešto ukrasnog slaka, ako ga netko hoće sad je zadnji čas da se posadi.

Nimrod
31.05.2010., 10:12
Netko je pitao za sadnice stevie:

Ima ih navodno u rasadniku Pfarrer, Kameniti stol 5 u Zagrebu, gdje sadnice možete kupiti po cijeni od 4 kune po sadnici. Više o sadnicama saznajte na 099/515-4903 i 091/4580801 ili mailu pfarrer@post.t-com.hr" (pfarrer@post.t-com.hr)

info je sa http://www.steviana.hr

Gost
27.07.2010., 15:52
Imam jednu veeeeeliku molbu , molila bih za sadnicu lovora (onoga čije listove stavljamo u jela) i sadnicu lješnjaka .Ako netko slučajno ima :zaljubljen: lokacija istočni dio zagreba , ali ako je dalje plaćam poštarinu !!!

zibba
01.08.2010., 18:03
Nudim mladicu tamne magnolije za sadnicu svijetle magnolije. Zagreb i okolica jer je preveliko za slanje dalje. Vlastiti uzgoj.

Bobica
01.08.2010., 18:24
moja mama ima ljupčac, selen, vegetu ... ili kako ga već tko zove - ali ne kužim kako se 'ulovi' sjeme!
jesam li fulala temu?
pomoć molim!

pomikaki
03.08.2010., 16:14
Imam jednu veeeeeliku molbu , molila bih za sadnicu lovora (onoga čije listove stavljamo u jela) i sadnicu lješnjaka .Ako netko slučajno ima :zaljubljen: lokacija istočni dio zagreba , ali ako je dalje plaćam poštarinu !!!
Ako ne uspiješ nabaviti, ja ti ih mogu uzgojiti do proljeća. Slobodno se javi, taman sam u projektu uzgoja biljaka za svoj vrt.

ZAUZETA
04.08.2010., 13:48
moja mama ima ljupčac, selen, vegetu ... ili kako ga već tko zove - ali ne kužim kako se 'ulovi' sjeme!
jesam li fulala temu?
pomoć molim!
Ja sam probala uzgojiti iz sjemena al ništa nije izašlo. Pa sam onda se ogrebla za dio korjena i to super napreduje već godinama. A sjeme se pobere sa cvijeta, a kažemo ulovi dok ne popada po zemlji, kužiš :)

Gost
19.08.2010., 21:43
Ako ne uspiješ nabaviti, ja ti ih mogu uzgojiti do proljeća. Slobodno se javi, taman sam u projektu uzgoja biljaka za svoj vrt.

Svakako se beziciram ......ma ljubim te !!!

Bobica
19.08.2010., 23:25
Ja sam probala uzgojiti iz sjemena al ništa nije izašlo. Pa sam onda se ogrebla za dio korjena i to super napreduje već godinama. A sjeme se pobere sa cvijeta, a kažemo ulovi dok ne popada po zemlji, kužiš :)

sad je mama nekako ulovila sjeme i čeka da izraste - navodno mu treba dva tjedna da izađe -pa ćemo vidjeti - ako ne mrknuću joj korjen - hihih

Lavinija
20.08.2010., 08:16
ja bi ljupcac ak neko ima
jel to kad se posadi prezimi vani?

ZAUZETA
31.08.2010., 12:55
Lavinija, da, to prezimljuje vani, meni u bašti već godinama, u jesen se posuši i lišće propadne, a na proljeće tjera kao ludo. Sjemena ima za kupiti od Semenarne Ljubljana po šifrom 1096 http://www.sjemenarna.hr/Katalog_HR_10_Semenarna-tisk-web.pdf (29 str) kupila ali nisam probala sijati

Bobica
31.08.2010., 13:45
evo mojoj mami nije uspio iz sjemena - sad sam joj ćopila komadić korjena - javim kako mi ide!

Lavinija
04.09.2010., 09:59
skupila sjeme nevena, pa ak bu ko htio
jel vec kupio to sjeme, ne znam jel mora bit skroz suho, onak smedje, il moze dok je jos zelenkasto, pa posusit

Beti3
04.09.2010., 10:37
Po mom iskustvu, sjeme mora biti skroz zrelo, onako smeđe, pa ma o kojoj se biljci radilo. I mora se posušit skroz. Jedino ono koje je unutar sočnog ploda, vadi se iz zrelog ploda, ne treba čekati da plod osuši ( nar, marakuja, trešnja, avokado, paradajz, tikvice...). Neko sjeme treba staviti par tjedana u frižider da imitiramo zimu prije nego ga posijemo, ali to su već detalji.
(Ili odeš na Farmville na facebooku pa siješ i bereš do mile volje:lol:.)

Lavinija
04.09.2010., 16:54
kad bi nekoliko njih koji su satima na Farmille odvojilo koji sat kod mene u vrtu, bilo bi hrane za sve nas i za prodaju

Beti3
04.09.2010., 20:16
Lavinija, potpuno si u pravu, ali ja taaako volim Farmville. No, isto tako sam upravo jela smokve, jabuke i grožđe iz mog vrta.

mašnica
03.11.2010., 23:34
Ima li netko sjeme slanutka? Da li se uopće i u kojim krajevima uzgaja kod nas?

SunčicaVŽ
04.11.2010., 11:58
Ja sam ga nekad davno kupila od Zlate Nanić, oni imaju eko uzgoj negdje oko Vrbovca, ali nisam nikad nigdje drugdje vidjela sjeme za kupiti.

Ifigenija
04.11.2010., 14:25
Ako se tko rješava sadnica kupina, malina, ribizla, borovnica - ja sam spremna doći po njih bilo gdje u ZG ili okolo ZG-a.

Mogu ponuditi sadnice zvjezdana, nekakvog rozog grma i žutih, prekrasnih coreopsis zagreb http://www.losely.com/images/co%20picnic/coreopsis%20zagreb.jpg ili http://www.rockwallgardens.com/Drought.html

mašenka
02.03.2011., 15:41
Noćas je bura malo iskezila zube na nas:
http://public.fotki.com/malamasa/svata/p3020003-copy.html#media .

Ostali smo bez žute šljive (koju sam taman dovršila obrezivati da je dovedem u red), ali i bez meni omiljene i jedine amule (ciburina ili kako ga već zovu) , satralo je pri korijenu tako da ne vjerujem da će potjerati mladice, a i trebalo bi kojih 40ak i više godina dok dođe opet isti hlad :cry:.
Šljiva imam još, mislim da bi mogla i iskopati koju mladicu viška ako netko želi, ali nemam pojma gdje bi našla sadnicu amule?
Zato molim ovdje ako netko zna da se negdje prodaju, dijele, daju iskopati ili tako nešto, jer malo me sramota u 35. verati se po tuđim stablima i krasti zelene amule, ali ako nema druge morat ću :oops:.

pomikaki
02.03.2011., 15:52
Uh joj :/ dobro vas je udarilo
kod mene rastu neke podivljale šljive - budu slične kao ciburi ali crvenkasti, možda bih mogla iskopati mladicu
Imala sam i jedan lijepi žuti cibur ali su ga majstori porušili kad smo nešto radili oko kuće, ako nešto baci na proljeće javit ću ti

inače, ako nekom treba sjeme lovora, dinje, lubenice, koromača ili pasiflore - nudim
a ja bih nekako uzgojila artičoke, ima li tko sadnice? Ili sjeme, ako se može uzgojiti iz sjemena?

mašenka
02.03.2011., 16:27
E ovaj je bio crven (iako to ne smatram jestivim kad je zrelo :mrgreen:), ako se pojave bilo kakvi -tu sam :klap:.

Artičoke nemam sjeme, ali sam sadila prije 3 god iz sjemena(vulgaris iz agrarije) lijepo su rasli jedino im koze dosta smetaju :-P. Frendici sam dala pola sadnica i lijepo su cvali.

Ako ti je koromač-koromač a ne kopar(negdje smo razglabali o tome?) hočem!
Kad odbolujem amulu, napravit ću reviziju sjemena za ovu godinu pa se javim s viškom.

pomikaki
02.03.2011., 16:44
onda ću ti iskopati jednu od tog crvenog, imaš ga kamo posaditi pa neka raste (a samo da znaš da se čitav život čudim toj maniji zelenih cibura :mrgreen: )
još uvijek ti čuvam jedan bijeli jorgovan (valjda je bijeli)
a koromač ću ti probati iskopati sadnicu, kad nisi predaleko, nije kopar (valjda nije)

lijepo su rasli jedino im koze dosta smetaju :-P.
ma daj :lol:

e da, još imam viška sjemenki raznih tikvi, samo nisam sigurna kakvih sve, mislim da imam hokaido - moram provjeriti

a u proljeće ću vjerojatno imati sadnice koje sam nudila i prošle godine.

Školjkica
02.03.2011., 16:45
ma mislim da ti je amulu lako nać, ja znam da je oko naše uvijek bilo brdo mladica po ljeti , sta od koštica koje smo pojeli (valjda lanjskih), šta od onih popadalih, samo moraš nać amulu koja ti je ukusna jer ih ima svakakvih
ne znam kad se presađuje, ali mislim da se lako ulovi i znam da je jako zahvalna
ja ću tek na ljeto do "moje" amule, pa ako te se sjetim...:)
po rijeci i u zaleđu rijeke imaš brdo amula koje rastu onako na divlje pa možda da nekog uzicaš da ti nađe

Ifigenija
02.03.2011., 16:49
Jesu li amule šljivići, ringlovi? Tipa 3 cm u promjeru žuti plod kao šljiva? Mi smo to imali u viksi, dok koze nisu češanjem rogovima oštetile koru...
Ako je to to, i ako netko ima - pliz, bilježim se sa štovanjem.
Ja uzgajam kojekakve sadnice, pa kad vidim što mi je uspjelo, i što imam viška, javit ću da se mijenjamo.

Školjkica
02.03.2011., 16:51
amule jesu neke vrsta šljiva, okrugle, manje od šljiva, ja ih znam kao crvene, ima i žutih

mašenka
02.03.2011., 18:17
Da, neka prašljiva ;), zovu ih i ringlo, mirabelle...

Školjkica znam svuda su rasle (kvarner) ali nekako mi se čini kao da su izumrle skupa sa nekakvom dračom i šumarcima, ili se ja ne motam po pravim mjestima, ali i prije nego je ova stradala sam htjela nabaviti još koju, pa ni za lijek. Ova naša ni jedne mladice nije bacila :-/.

Pomikaki, možda se onda vidimo i ove godine :-P

Školjkica
02.03.2011., 20:24
Ma daj me samo na ljeto podsjeti i nekako ćemo ih preselit, ako nista drugo skupit ću ti koštice, amule su voće mojeg djetinjstva, obožavam ih, njih i smokve, čak sam i probala od amula radit marmeladu, bila je genijalna, ali posla previše

Beti3
02.03.2011., 20:32
mašenka, nisu izumrle, meni se posvuda zasade i uvijek ih čupam. Ove godine ću ti se javiti čim nađem koju sadnicu. Mi ih zovemo cibori. Imam i gomile lovorika koje same niknu, pa hrast, koprivić (ladonju). Moram čupati jer bi mi sve popunila ta stabla.

Misliš li na divlji koromač? Toga imam na livadi ispred kuće, mirisni, tanki listići, ustvari sav su listići-grančice, naraste oko metar.

mašenka
02.03.2011., 20:55
hvala ti, čekam da se pojave :-D, ako se nađe i koji lovor rado ga udomljujem .

SikaPika
03.03.2011., 01:15
Baš sam se pitala što su amule.
U Os ih zovu ringlovi, a u istočnije i južnije ZERDALIJE!
Eh da, voće i mog djetinjstva!
Mašenka, želim ti da brzo nađeš svoju novu amulicu (je li i Ivo Amulić dobio po njoj prezime :-D), ako ništa, slat ću neku slavonsku!

flopica
03.03.2011., 10:06
drage zelenašice molim ako netko ima viška sjemenja i sadnica, znači ono što bi bacio, nek ne baca jer ja to trebam! od ove godine sadim svoj vrt i ta me ideja potpuno obuzela i želim što kvalitetnije biljčice. sve je dobrodošlo. ja vama na žalost ne mogu zasad na jednak način vratiti al se nadam da ću već slijedeće godine moći!

ako netko želi i može nek me kontaktira na pp. naravno, troškove dostave podmirujem! hvala :heart:

pomikaki
09.03.2011., 20:04
Uz do sad navedeno, našla sam u zalihama od prošle godine sjeme za crvene rog paprike i ljute papričice, te suncokret od pretprošle godine, ali izgleda da klija (posadila pred par dana).

A moja mama traži sjeme slijedećeg cvijeća:
zijevalice
gazanija
kozmos ili uresnica
rudbechia sp.
zvjezdan / Aster sp.
buhač
Dnevni ljiljan / Hemerocallis sp (bojim se da se on ne razmnožava tako lako sjemenjem nego gomoljima)

Ako netko ima nešto od navedenog, olakšat će mi život :mrgreen:

flopice, šaljem ti pp.

Beti3
09.03.2011., 21:07
Ja imam Hemerocallis obični narančasti, gomilu, samo ih treba iskopati. Ovakav:
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.missouriplants.com/Redalt/Hemerocallis_fulva_flower.jpg&imgrefurl=http://www.missouriplants.com/Redalt/Hemerocallis_fulva_page.html&h=525&w=550&sz=63&tbnid=IdRSDwyG8yKNfM:&tbnh=127&tbnw=133&prev=/images%3Fq%3Dhemerocallis&zoom=1&q=hemerocallis&hl=hr&usg=__HNB8623w4He39GwAfI17ZYqtSl0=&sa=X&ei=0813TceiFsvCswb-97WIBQ&ved=0CCIQ9QEwAQ

I plavi zvjezdan, visoki i niski, isto gomilu, ovakav:
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/jesenski_zvjezdan/16205.aspx

Imam tj. imala sam ljeti i zijevalica i gazanija, ali nisam spremala sjeme, no vjerojatno će ih izaći kad zatopli. Kod mene je prilično slobodan uzgoj i ja ne tjeram biljke u kalupe, pa im tako puštam da sjeme bacaju gdje hoće (uf, tako i djecu odgajam, a i psa, ali što mogu kad mi je takav stil).

Mašenka je već i posadila svoje sadnice:yes:. Ali, mi smo relativno blizu, a ne znam kako dostaviti dalje. Poštom baš i ne, zar ne? Ideje su dobrodošle.

mašenka
09.03.2011., 21:09
Buhač imam ali par godina staro sjeme, meni nije uspio lani i nemam živaca za ponovni pokušaj, nema puno ali nek proba ako hoće.
Uresnica joj isto mogu dati.

mašenka
09.03.2011., 21:15
U isto vrijeme pisale :-).
Amule su se lijepo smjestile, na sigurnom od kozica, nadam se i bure ;). Lovor isto.

Ako hoćete cure mogu biti kurir pošto sam uskoro preko Učke opet, a s Pomikaki ću se vidjeti ove godine :lol:(sori moram malo, to ide i na moj račun).

pomikaki
10.03.2011., 13:42
Super, može sve i od jedne i od druge. Beti, slala sam ti pp ali ti je pun inbox. Mašenka, godina je duga :mrgreen: može i sjeme od buhača, možda uspije. Sve ovo ostalo možda nađem u agrarijama (bila sam već tražila, popis je bio i duži :-) ali kažu da još dosta toga treba stići), a za buhač ne znam da li je toliko popularan :-/

RozaGroza
10.03.2011., 13:56
A što je Buhač?
Pokušavam smislit što da tražim u zamjenu za sadnice paveruna :mrgreen:

mašenka
10.03.2011., 14:14
Mašenka, godina je duga

zato tako sa sigurnošću i kažem :-P

dalmatinski buhač http://www.aromatica.hr/hrv/page.asp?id=buhac&sub=buhac2

pojma nemam ima li ga za nabaviti, ja nisam uspjela po agrarijama i sl. Možda ovi s linka znaju.
Prije par godina imali su u poljoprivrednoj srednjoj u Poreču neke pokusne nasade toga, profesorica Peršurić ;), možda bi se dalo užicati nekog friškog sjemena :mrgreen:.
Ono moje je možda i niknulo ali sam ga ja riješila po kratkom postupku kao neki korov, ne bi mi bio prvi put :oops:.
Ajde RozaG, pucaj :mrgreen:!

pomikaki
10.03.2011., 14:25
dobar info za buhač, mašenka, ako ga nigdje ne nađem pokušat ću se javiti tamo
RG, buhač je neka biljka koja tjera kukce, valjda to moja mama misli saditi po vrtu da otjera neke beštije :?: mislim da se zove buhač jer tjera buhe :?: to mi je ostalo negdje u primozgu, može biti da griješim
ima neke cvjetove slične kao margarite
http://www.google.hr/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4ADBF_enHR305HR305&q=buha%c4%8d

Beti3
10.03.2011., 14:41
Super, može sve i od jedne i od druge. Beti, slala sam ti pp ali ti je pun inbox. Mašenka, godina je duga :mrgreen: može i sjeme od buhača, možda uspije. Sve ovo ostalo možda nađem u agrarijama (bila sam već tražila, popis je bio i duži :-) ali kažu da još dosta toga treba stići), a za buhač ne znam da li je toliko popularan :-/

Ispraznila sam inbox. :-)

RozaGroza
10.03.2011., 18:43
Ajde RozaG, pucaj :mrgreen:!

He he he...sad da te trznem ko mene Pomi jednom - imaš sadnice organskih maruna??? :mrgreen:
Anyway, ja dala na trampu svoju vjenčanicu, neku rockabily zelenu, a ona govori ja ću ja ću dam ti organske sadnice Maruna za to - e čovječe srce mi zaigralo - a ona se samo šalila :-x (ušlo u crnu knjigu ne zaboravlja se)

Ma reci koje imaš, da ti nije bed podjelit i dogovorimo se. Al ja tebi šaljem sadnice znaš...nemam sjemena, moje propalo.

mašenka
11.03.2011., 06:50
Sadnica još nikakvih, tek počela sijati. Sjeme...oćeš od maruna :mrgreen:?
Zezam se, imam svakakvog, od ničeg na tone ali će biti viška, moram se pobrojati pa napisati tu.

A kako bi mi poslala sadnice, jedino busom da ne krepaju?

Što se maruna tiče, moja teta preko bare je luda za njima i svaki put kad dođe (uvijek dođe na jesen, mislim da je baš zbog maruna, lovranskih naravno) ih vuče sa sobom doma. Prije par godina je dio njih i zasadila i ko za vraga svi joj uspjeli! Meni često naklijaju jer ih zaboravim, ali nisam valjda pogodila pravo mjesto/vrijeme sadnje.
Mogu ti probati zaviriti pod Učkom ima li kakvim mladunaca kad stignem..

pomikaki
11.03.2011., 10:26
Mašenka, misliš da maruni mogu izrasti samo iz isklijalih kestena? Ne bi se trebali cijepiti?
Za mladunce izrasle pod Učkom i ja sam zainteresirana :) Ali bilo bi bolje da se bacim na cjepljenje postojećih kestena oko kuće. Samo da na netu nađem kako da ih cijepim :lol:

RozaGroza
11.03.2011., 11:12
Pribilježavam se za Marune pod Učkom :mrgreen:
Javi kojeg sjemena imaš, nije pod "must" a ja ti pošaljem sadnice busom da, namočim ih, lijepo ću ja to upakirat no worries ;-)

Kosjenka
11.03.2011., 11:19
evo malo više o buhaču http://http://www.seljaci.org/povrtlarstvo/prvi-grmovi-buha-a-u-slavoniji.html (http://http//www.seljaci.org/povrtlarstvo/prvi-grmovi-buha-a-u-slavoniji.html)
veseli me što se može i u Slavoniji sadit....samo da je nekako do sadnica doći

Elly
11.03.2011., 11:46
RG, buhač je neka biljka koja tjera kukce, valjda to moja mama misli saditi po vrtu da otjera neke beštije :?: mislim da se zove buhač jer tjera buhe :?: to mi je ostalo negdje u primozgu, može biti da griješim
ima neke cvjetove slične kao margarite
http://www.google.hr/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4ADBF_enHR305HR305&q=buha%c4%8d

Ima ih i u boji, grm bude jako visok, i traju jako, jako dugo - imala sam ih gotovo do pocetka prosinca. Preporuke!
Sjemena nemam jer se nisam sjetila skupiti, ali ima ga za kupiti u agrarijama.

pomikaki
11.03.2011., 11:52
RG, ja se baš pitam da li bi ti uspjeli maruni u Pepelani. Koliko ja znam uspjevaju u Istri i sj. Italiji, ne znam koliko se isplate u kontinentalnoj RH. Evo jedan tip se raspituje ovdje http://www.forum.hr/showthread.php?t=586599 i kaže da ih je sadio iz sjemena (odnosno iz kestena). Ako to uspjeva, šaljem ti kilo u jesen :) da me izbrišeš iz crne knjige

inače naletila sam i na ovaj forum
http://www.zemljani.com/forum/index.php
http://www.zemljani.com/forum/viewforum.php?f=96

Kosjenka, ne otvara mi link :-/

Anemona
11.03.2011., 12:02
Ima netko kakvu staru sortu paradajza i kakvu finu tikvu?

SunčicaVŽ
11.03.2011., 12:37
Ja još uvijek tražim sjeme žutog paradajza:roll:
Ima li itko?

pomikaki
11.03.2011., 12:45
Anemona, ja imam sjeme tikvi, moram točno pogledati kojih. Javit ću ti. Sjeme paradajza nemam.

anamar
11.03.2011., 13:22
mi smo imali buternut tikve u svom vrtu, od sjemenki iz tikava koje smo kupili u Plodinama.

Ifigenija
11.03.2011., 14:50
Ima li itko?

Ja imam, onih malenih, kao trešnice, u obliku kruškica, ali sam sve posadila i nešto dala dalje.
Ako mi uspije, rado ću ustupiti sadnicu, nemam ih puno, možda dvije-tri budu za razmjenu (ovu godinu) ako se ne domognem još :)
U zamjenu - isto paradajz, neke egzotične ili starinske sorte. ILi bilo što. Ja volim sve :)

Ifigenija
11.03.2011., 14:53
Moj bi sin bio presretan da uzgojim nešto domaćeg kukuruza. Ja uopće ne znam može li to uspjeti u mom vrtu i gdje da nađem sjeme?
Znate, onaj koji se kuha ili peče...

Anemona
11.03.2011., 14:57
Moj bi sin bio presretan da uzgojim nešto domaćeg kukuruza. Ja uopće ne znam može li to uspjeti u mom vrtu i gdje da nađem sjeme?
Budem pogledala, mislim da imam kukuruza. Svaki se može peči, kuhati, dok je mlad, a najbolji je šećerac.

SunčicaVŽ
11.03.2011., 15:37
Ja imam, onih malenih, kao trešnice, u obliku kruškica, ali sam sve posadila i nešto dala dalje.
Ako mi uspije, rado ću ustupiti sadnicu, nemam ih puno, možda dvije-tri budu za razmjenu (ovu godinu) ako se ne domognem još :)
U zamjenu - isto paradajz, neke egzotične ili starinske sorte. ILi bilo što. Ja volim sve :)
Srce si :-)
Pitala budem mamu za kukuruz - znam da ga ona uvijek sije baš za kuhanje/pečenje .

Anemona
11.03.2011., 15:39
Da dodam. Kukuruz uspjeva bilo gdje, a ako sadiš i grah koji treba nakoliti. Posij ga odmah s kukuruzom, pa ne trebaš kolce.
Tako mi radimo.
Kukuruz sijemo samo "za kolce" i za kuhanje.

Ifigenija
12.03.2011., 09:05
Kad se sije kukuruz?
Inače, za žuti paradajz se još čujemo kako ćemo transportirati, važi? Još su jako mali.

flopica
12.03.2011., 09:30
Anemona - kako misliš zajedno? ajde molim te malo detaljnije pojasni, skupa u istu rupu ili.....? :oops:

prima
12.03.2011., 09:47
a kako razmjenjujete sadnice, ako niste u istom gradu? meni su dostupne sadnice buhača, i kako to transportirati?

prima
12.03.2011., 09:48
Anemona - kako misliš zajedno? ajde molim te malo detaljnije pojasni, skupa u istu rupu ili.....? :oops:

nikad nisam vidila, ali pretpostavljam u dvije rupe jedna do druge, pa kad grah poraste samo ga umjesto na kolac pustiš da se vere po kukuruzu

jelena.O
12.03.2011., 11:35
kaj nije kasno za kuruzu u svibnju kad se sadi bažulj?

jelena.O
12.03.2011., 11:57
evo našla za kuruzu sredina do kraj travnja http://www.hzpss.hr/?page=savjeti,13,42

makita
12.03.2011., 17:40
Na pasiflori na balkonu su se stvorile kuglice veličine oko 1,5 cm, relativno tvrde. Treba li ih ugurat u zemlju ili nešto drugo učinit da narastu mlade biljke?

pomikaki
12.03.2011., 19:27
Na pasiflori na balkonu su se stvorile kuglice veličine oko 1,5 cm, relativno tvrde. Treba li ih ugurat u zemlju ili nešto drugo učinit da narastu mlade biljke?

otvori je, unutra je puno malih sjemenki.

Anemona
12.03.2011., 19:38
nikad nisam vidila, ali pretpostavljam u dvije rupe jedna do druge, pa kad grah poraste samo ga umjesto na kolac pustiš da se vere po kukuruzu
Tako nekako, a može i u jednu rupu, ali ih malo razmakneš.

kaj nije kasno za kuruzu u svibnju kad se sadi bažulj?
Može se kukuruz posaditi ranije, pa se na več veliki kukuruz mota grah. Još bolje.
Nama nije kasno za kukuruz, kad nam služi samo za kuhanje i pečenje, nije nam bitno da stigne dozoriti.

flopica
12.03.2011., 23:19
hvala :-)

makita
13.03.2011., 10:29
otvori je, unutra je puno malih sjemenki.
I onda sjemenke ubacim u zemlju?
Kada, sad, za mjesec, dva....
Na koju dubinu da ubacim, koliko često treba zalijevati

pomikaki
14.03.2011., 09:57
a kako razmjenjujete sadnice, ako niste u istom gradu? meni su dostupne sadnice buhača, i kako to transportirati? Na svakakve načine (obično m-ovi pri tom dosta propate :-) )
Ali možemo se dogovoriti i za transport autobusom, samo treba paziti na pakiranje da se ne oštete. Ja sam svakako zainteresirana za buhač, javit ću ti se na pp.

pomikaki
14.03.2011., 10:11
I onda sjemenke ubacim u zemlju?
Kada, sad, za mjesec, dva....
Na koju dubinu da ubacim, koliko često treba zalijevati
možeš ih saditi sada ali u zatvorenom prostoru, ili vani za mjesec - dva kad se vrijeme malo stabilizira.
Ja sam ih sadila jednom u zatvorenom prostoru, isklijale su dobro ali mi nisu uspjele jer su bile pretanke i duge mladice. To se obično događa kad se biljke sade u zatvorenom s dosta vode i topline a malo svjetla, često budu nesposobne za preživljavanje vani.
Najbolje da dio posadiš već sad u zatvorenom a dio ostavi za rezervu, ako ti ne uspije ovako pokušaj u proljeće na balkonu.

Sjemenke se u pravilu stave pod sloj zemlje debeo koliko i sjemenka. Znači za pasifloru je dovoljno da je samo malo pokriješ.
Zalijevati - bolje da ništa ne kažem :-/ moraju biti u vlažnom dok isklijaju, ali čim krenu smanji vodu, to su biljke koje malo traže.

Meni najbolje uspjevaju kad negdje iskopam mladicu koja se sama posije i dalje je ne diram puno, samo ako je suše je zalijem dok malo ne poraste.

inana
14.03.2011., 10:34
Ima li itko?

imam ja, mali žuti, raste ti ko one cherry rajčice u grozdu i imaju oblik kruškice!

SunčicaVŽ
14.03.2011., 10:48
imam ja, mali žuti, raste ti ko one cherry rajčice u grozdu i imaju oblik kruškice!

Da, tražim i mali i veliki. Imaš sjeme?

josipal
14.03.2011., 10:51
Ja nudim sjeme kukuruza zove se osmoredac. To je neka prastara sorta slavonska. Dobro uspjeva no nikada nema jako viskoke stabljike. Za jelo je jako ukusan, sladak. Moji ga cak kuhaju u zimi umjesto kukuruza iz limenke :)
Posadite prvo kukuruz i ka dje visine do koljena uz stapku kukuruza sadite grah.

josipal
14.03.2011., 10:53
Male kruskice bas i nisu ukusne, al jako lijepe za dekoraciju :)

trimama
14.03.2011., 11:24
Ja nudim sjeme kukuruza zove se osmoredac. To je neka prastara sorta slavonska. Dobro uspjeva no nikada nema jako viskoke stabljike. Za jelo je jako ukusan, sladak. Moji ga cak kuhaju u zimi umjesto kukuruza iz limenke :)
Posadite prvo kukuruz i ka dje visine do koljena uz stapku kukuruza sadite grah.

Baš to trebam i tražim!!
Moram pogledati što imam za ponuditi za razmjenu
Da li se možemo dogovoriti?

inana
14.03.2011., 23:16
Male kruskice bas i nisu ukusne, al jako lijepe za dekoraciju :)

mi ih obožavamo, a kad mi frendice dođu na kavu, sve mi obrste... bedačeki...

inana
14.03.2011., 23:17
Da, tražim i mali i veliki. Imaš sjeme?

imam sjeme, ali samo malog... taj veliki nikad vidjela... ali sada ga želim!!!

josipal
15.03.2011., 10:51
Kukuruz
ako ste iz Zg moze primopredaja
inace posaljem postom
I nazalost nista ne treba jer sam zarobljena bez vrta vec neko vrijeme

Mali zuti paradjaz
mislim da znam tko ce imti sadnice malih "kruskica" provjerit cu u subotu
A zna i tko je imao pravi paradajz zute boje pa i to od subote javljam: lagano kiselkast poput kruskica :)

pomikaki
15.03.2011., 22:14
Ja baš pakiram sjeme u paketiće za slanje. Nisam više sigurna, tko me pitao za sjeme koromača?

A one moje tikve :-/ nitko više ne zna koja je koja vrsta. Imam sjemena 4 vrste, jedna za koju mislim da je hokaido (a sad mi pada na pamet da bi mogla biti i patišon), 3 vrste koje ne raspoznajem (moguće da su patišonke, buttercup i još neke veeelike). Ako hoćete tikve iznenađenja, slobodno se obratite.
Tko hoće baš hokaido, imam ih par u podrumu, ako nisu skroz trule mogu ih otvoriti i kad se osuši sjeme poslati.

mašnica
15.03.2011., 22:34
Ima li netko nešto od cvijeća za ponuditi?

Osim kadifica, njih imam...

I da li netko zna kak se zove cvijeće čiji cvijet izgleda kao lepeza i ljubičaste je boje?

Ifigenija
16.03.2011., 00:38
Kukuruz
ako ste iz Zg moze primopredaja
inace posaljem postom
I nazalost nista ne treba jer sam zarobljena bez vrta vec neko vrijeme

Mali zuti paradjaz
mislim da znam tko ce imti sadnice malih "kruskica" provjerit cu u subotu
A zna i tko je imao pravi paradajz zute boje pa i to od subote javljam: lagano kiselkast poput kruskica :)

Ja molim malo sjemena za kukuruz, iz Zg-a sam, iz Zapada (divljeg), do nedjelje sam bez auta, a onda mogu bilo kuda.

Beti3
16.03.2011., 00:56
I da li netko zna kak se zove cvijeće čiji cvijet izgleda kao lepeza i ljubičaste je boje?

Lepeza, da li to znači da su latice samo na jednoj strani? Da li možeš malo više opisati, veličinu cvijeta, kad cvate, da li je grm, da li je sam cvijet na stapki, niski, visoki, mirisni...Ja imam ljubičastu tibouchinu kao ovu
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.manntaylor.com/tibouchina.jpg&imgrefurl=http://www.manntaylor.com/plantweek15b.html&h=369&w=450&sz=21&tbnid=Z1gbyYm_90QDaM:&tbnh=104&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Dtibouchina&zoom=1&q=tibouchina&hl=hr&usg=__82BqGqtK_AhpE66s4CpiDeRYy_w=&sa=X&ei=Qu5_Tb6SB47DswbJuO3mBg&ved=0CCoQ9QEwBA
Pomikaki, našla sam sjeme gazanija, pa ako hoćeš pošalji adresu na pp. Probat ću ti poslati i podanak onog drugog cvijeća.

ncimpric
16.03.2011., 08:45
cure, ima li netko kakih trajnica za vani?? ja sam iz v.gorice

anushka
16.03.2011., 09:30
Ja molim malo sjemena za kukuruz, iz Zg-a sam, iz Zapada (divljeg), do nedjelje sam bez auta, a onda mogu bilo kuda.

i ja sam cura sa zapada i molim sjeme kukuruza, i imam auto :)))))

mašnica
16.03.2011., 13:28
Lepeza, da li to znači da su latice samo na jednoj strani? Da li možeš malo više opisati, veličinu cvijeta, kad cvate, da li je grm, da li je sam cvijet na stapki, niski, visoki, mirisni...Ja imam ljubičastu tibouchinu kao ovu
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.manntaylor.com/tibouchina.jpg&imgrefurl=http://www.manntaylor.com/plantweek15b.html&h=369&w=450&sz=21&tbnid=Z1gbyYm_90QDaM:&tbnh=104&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Dtibouchina&zoom=1&q=tibouchina&hl=hr&usg=__82BqGqtK_AhpE66s4CpiDeRYy_w=&sa=X&ei=Qu5_Tb6SB47DswbJuO3mBg&ved=0CCoQ9QEwBA

Baš malo googlam ali ne nalazim fotku, ne nije niti slično kao na ovoj slici. Visine je nekih 20-30cm, možda i više, najviše ga ima ljeti, zapravo je crvenkasto roskaste boje, nešto kao boje ciklame da li miriši ne znam, vidjela sam ga po cvjetnjacima izdaleka...morat ću pogledati ove stranice s cvijećem, možda nađem

flopica
17.03.2011., 20:18
jao što ja propuštam!
ovdje se dijeli šakom i kapom
dakle, besramno žicam :oops:
sve vrste povrća, drveća, cvijeća...
ono što biste bacili, što vam ne koristi

flopica
18.03.2011., 22:37
zelenašice, što ste se razbježale, neću više ništa tražiti i bit ću dobra :mrgreen:, samo se vratite i pišite :yes:....

SikaPika
19.03.2011., 04:31
zelenašice, što ste se razbježale, neću više ništa tražiti i bit ću dobra :mrgreen:, samo se vratite i pišite :yes:....

ha ha ha, mislim da je u pitanju vikend, sve su s muževima... eto, moj spava pa sam tu, ha ha
ja ti se još javim na pp za sjeme turkinje, one velike narančaste slatke bundeve

tina55
19.03.2011., 09:34
evo ja nudim sjeme graha trešnjevca i jako jako ljutih papričica
a tražim sjeme komorača (da li se uopće sije??? tražim i pokoji savjet jer nisam to nikad sadila) ili predložite

josipal
19.03.2011., 12:10
Hmmm
ne znam gdje sijete komorac ali nama u Slavoniji nije uspio. Nije imao podanak onako veliki nego minijaturni i punooo lista koji smo skupljali za caj
Molim za savjete oko njege i sadnje jer prevolim ga jesti :)

josipal
19.03.2011., 12:13
Imam kukuruz koji pakujem i saljem u ponedeljak pa molim adrese :)

2xmama
20.03.2011., 16:56
Ako se tko rješava sadnica kupina, malina, ribizla, borovnica - ja sam spremna doći po njih bilo gdje u ZG ili okolo ZG-a.
To bi i ja....
Klinci bi bilo kakve bobice, pa ako tko ima lijepo molim :mrgreen:
uz upute u sadnji i ostalom...potpuna sam neznalica:roll:
Samo...ovo bi nam bio prvi pokušaj uzgajanja nečega pa nemam ništa slično za ponuditi :(

I...jel sad uopće pogodno vrijeme za sadnju bobica)
I još jedno pitanje, moguće bedasto, ali ipak...jel se mogu bobice uzgajati na balkonu ?

mašnica
20.03.2011., 22:54

Evo našla sam!!! CELOZIJA

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.limundo.com/originalslika-1768608.jpg&imgrefurl=http://www.limundo.com/kupovina/PETLOVA-KRESTA-Celosia-ctistata-bordo-i-zuta-mix-/1725522&usg=__C_E7NPDYDRyvarv9OSokyZGTXrE=&h=630&w=840&sz=86&hl=hr&start=71&sig2=9rGPt1F7XNRYMUw7Qo0_mQ&zoom=1&tbnid=b55z9CSLXr9nXM:&tbnh=111&tbnw=131&ei=N2mGTbzFC5HEswaCpaGbAw&prev=/images%3Fq%3Dcelozija%26um%3D1%26hl%3Dhr%26biw%3D1 024%26bih%3D554%26tbs%3Disch:10%2C2001&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=292&oei=EmmGTZPNG8nEtAbJquCMAw&page=5&ndsp=19&ved=1t:429,r:17,s:71&tx=61&ty=32&biw=1024&bih=554

Beti3
21.03.2011., 18:11
2x mama bobice se mogu uzgajati na balkonu. Kupi dovoljno veliku vazu (35-40), kvalitetnu zemlju i možeš sve posaditi: maline, ribizle ( oboje ima crvene i žute boje, oboje prefino), goji bobice, pitome kupine bez bodlja, možeš i aroniju, ali ona nije baš ukusna. Bitno je da imaju dosta sunca i vode. Sadnice u vrtnim centrima su razumne cijene i sada je pravo vrijeme za sadnju. Uživajte u berbi.
mašnice, zanimljiv cvijet, nisam ga imala. Da li ide u vrt jer piše da je visok 1 m?

flopica
21.03.2011., 19:10
pomikaki malo je reći hvala!
stvarno si me iznenadila
da nemam riječi!
pp sam pokušala slati ali je pun inbox

2xmama
22.03.2011., 10:57
2x mama bobice se mogu uzgajati na balkonu. Kupi dovoljno veliku vazu (35-40), kvalitetnu zemlju i možeš sve posaditi
je li to dubina posude ili ? A jel' ima treba nešto za penjanje ili se ne penju ?
Baš bi probala :)

josipal
22.03.2011., 11:36
Poslala kukuruz,oni koji nisu dobili pokusam nabaviti jos sjemena ovaj vikend :)

pomikaki
22.03.2011., 14:11
pomikaki malo je reći hvala!
stvarno si me iznenadila
da nemam riječi!
pp sam pokušala slati ali je pun inbox

nema na čemu
dobro da si mi rekla što mi se događa s inboxom :oops: baš mislim da ti se javim je li stiglo.

Od sjemenja koje mi je još ostalo imam puno:
lovora
rog paprika
ljutih papričica
bundeva iznenađenja (4 vrste)
lubenica
suncokreta

u ograničenim količinama:
koromača
dinje
mente
rogača
pasiflore
...

Kome treba, slobodno neka se javi :-*

stanam
22.03.2011., 14:27
koja milina dok čitam. samo što ja još ne mogu niš sadit i sijat dok se ne preselimo. šmrc, šmrc, šmrc.
ili možda neku kulturu kojoj ne treba puno, ono tipa posadiš pa dođeš za mjesec dana, a ono niklo???savjet.

Beti3
22.03.2011., 17:04
2xmama, taj broj piše na dnu posude. Ne treba za penjati, svi su čvrsti.

tina55
22.03.2011., 17:23
koromača
dinje
mente
rogača
pasiflore
...

a kako se uzgaja komorač?
danas stigle tikve, puno hvala

babyboys
22.03.2011., 23:25
nema na čemu
dobro da si mi rekla što mi se događa s inboxom :oops: baš mislim da ti se javim je li stiglo.

Od sjemenja koje mi je još ostalo imam puno:
lovora
rog paprika
ljutih papričica
bundeva iznenađenja (4 vrste)
lubenica
suncokreta

koromača
dinje
mente
rogača
pasiflore
...

pomikaki, ja bi mente, pasiflore, lovora i ljutih papričica. može i suncokret.
a ko ima bobice za udjeliti?

pomikaki
23.03.2011., 10:19
pomikaki, ja bi mente, pasiflore, lovora i ljutih papričica. može i suncokret.
a ko ima bobice za udjeliti?
Može, pošalji mi adresu na pp.
od bobica... ja imam u vrtu pitome kupine, mogla bih kroz neko vrijeme iskopati koji podanak, ali kad nismo baš blizu :-/ Evo Beti mi šalje neki podanak poštom, baš me zanima hoće li preživjeti. Možda bih mogla pokušati i ja tako.

a kako se uzgaja komorač?
Pravo da ti rečem, pojma nemam, kod mene raste na divlje, pa sam sakupila malo sjemena usput.
Voli sunce i ne treba puno vode, raste na škrtoj zemlji.

Elly
23.03.2011., 16:14
ili možda neku kulturu kojoj ne treba puno, ono tipa posadiš pa dođeš za mjesec dana, a ono niklo???savjet.

Lukovice su spas (govori ti osoba koja ima kucu s vrtom u jednoj drzavi, a zivi u drugoj :lol:).

Mimah
23.03.2011., 16:15
Imam viška sjemena hokaido tikve. Treba nekome?

RozaGroza
23.03.2011., 16:41
koja milina dok čitam. samo što ja još ne mogu niš sadit i sijat dok se ne preselimo. šmrc, šmrc, šmrc.

he he he moram se samo slatko nasmijat, iste nas muke muče

pomikaki
23.03.2011., 16:42
RG, kako su vaše voćke, jeste li ih obišli?

RozaGroza
23.03.2011., 16:50
Evo idemo kroz tjedan-dva. Kaže komšija tj. bivši vlasnik imanja, sve dobro, vočke na mjestu, i niko nas nije opljačkao :)

pomikaki
23.03.2011., 16:51
super :klap:

stanam
23.03.2011., 18:31
Evo idemo kroz tjedan-dva. Kaže komšija tj. bivši vlasnik imanja, sve dobro, vočke na mjestu, i niko nas nije opljačkao :)
jupii!!
valjda su i naše dobro. pa izgleda da ćemo gore u isto vrijeme. bar će biti maslačkovog lišća za nabrat ako niš drugo.

RozaGroza
23.03.2011., 18:33
jupii!!
valjda su i naše dobro. pa izgleda da ćemo gore u isto vrijeme. bar će biti maslačkovog lišća za nabrat ako niš drugo.

Moramo se ćut pa ako se potrefi da smo u isto vrijeme gore da se vidimo. Biće biće svega za nabrat! :)

babyboys
23.03.2011., 22:25
Može, pošalji mi adresu na pp.
od bobica... ja imam u vrtu pitome kupine, mogla bih kroz neko vrijeme iskopati koji podanak, ali kad nismo baš blizu :-/ Evo Beti mi šalje neki podanak poštom, baš me zanima hoće li preživjeti. Možda bih mogla pokušati i ja tako.

Pravo da ti rečem, pojma nemam, kod mene raste na divlje, pa sam sakupila malo sjemena usput.
Voli sunce i ne treba puno vode, raste na škrtoj zemlji.

poslala pp

mašenka
09.04.2011., 15:33
Evo ja pomalo kopam, sadim, upeklo sunce i previše pa sporo ide.
Posijala prije mjesec dana pomidore, paprike i slična čudesa ali na zatvorenom i o dtoga preživila samo dva pomidora :-/. Sad sam sve ponovo i ako uspije bit ću opet u zakašnjenju...
Uglavnom, od sjemena imam nešto viška: peršina , rukole, tikvi (ni ja ne znam kakvih, sve sam ispomiješala i ono što sam zapisala :roll:), sjeme blitve koje sam spremala ali meni ne niče, ima još nešto škalonje(luk kozjak, amerikanski luk, kako ga već zovu) od lani, ...ako neko hoće nešto do ovog, javljajte.

SikaPika
10.04.2011., 03:47
Evo ja pomalo kopam, sadim, upeklo sunce i previše pa sporo ide.
Posijala prije mjesec dana pomidore, paprike i slična čudesa ali na zatvorenom i o dtoga preživila samo dva pomidora :-/. Sad sam sve ponovo i ako uspije bit ću opet u zakašnjenju...
Uglavnom, od sjemena imam nešto viška: peršina , rukole, tikvi (ni ja ne znam kakvih, sve sam ispomiješala i ono što sam zapisala :roll:), sjeme blitve koje sam spremala ali meni ne niče, ima još nešto škalonje(luk kozjak, amerikanski luk, kako ga već zovu) od lani, ...ako neko hoće nešto do ovog, javljajte.

Meni je isto puno paradajza propalo. Izgleda da sam ih previše zalijevala. Tko će ih znati. Ovaj vikend imamo goste pa sam iznjela te sadnice van, ostavila ih u plastičnoj kadici i prekrila, valjda će preživjeti.
Za paradajz sam čula da jednako dođe i onaj kojega posiješ u kućice krajem travnja. Baš ću pokušati.

mašenka
10.04.2011., 07:32
Moguće, vidim da mi sad niču i oni koji su se sami zasijali od onih malih pomodorina, ti "samonikli" su mi lani i bili najzdraviji i najžilaviji. Baš ću probati.

stanam
21.04.2011., 17:08
evo da se i ja uključim. dobili smo mogućnost korištenja jedne parcele u našoj blizini, pa se eto bacamo u posao. :-D:-D:-D
zanima me gdje šta nabaviti. da kupim neke eko sadnice i sjeme(ne mogu im baš ući u trag na netu) ili na placu ili iz dućana? pomagajte!!! zemlja je poorana i potanjurana i samo me čeka.

Daisy@
22.04.2011., 15:44
pomikaki..ja bih suncokreta,pasiflore,i rogača ako ima još...

ja imam peršina i kopra ako kome treba..kopra je još malo ostalo..

ostalo trenutno nemam,sve posijala :D

pomikaki
29.04.2011., 10:21
javi mi adresu na pp!

Daisy@
30.04.2011., 11:06
može...:-D
stanam poslano! pun ti je inbox,neće da mi šalje pp...:-)

Daisy@
30.04.2011., 11:08
javi mi adresu na pp!

i tebi je pun inbox,ili ja nešto krivo radim najednom :unsure:

vidi pa ti pošaljem opet...

Kosjenka
30.04.2011., 11:21
Ja bi suncokreta i pasiflore ako ga još ima, u zamjenu šaljem čokoladu:-)

stanam
30.04.2011., 14:43
evo idem praznit inbox.

pomikaki i tebi je pun.

stanam
02.05.2011., 17:50
ostalo nam sjemenskog krumpira. tko treba nek se javi.

tina55
02.05.2011., 17:52
ja imam hrpu malih suncokreta, ako nekome treba, ali to ne mogu poslati poštom :(

cokolina
08.05.2011., 16:43
mene zanima jel netko ima sjeme cvijeta hibiskusa? ne znam jel ovdje razmjenjujete samo povrce ili i cvijetovi dolaze u obzir?

pomikaki
11.05.2011., 15:28
i tebi je pun inbox,ili ja nešto krivo radim najednom :unsure:

vidi pa ti pošaljem opet...

evo idem praznit inbox.

pomikaki i tebi je pun.
Uh, ispričavam se svima - nisam bila preko tjedan dana za kompjuterom.
Ako vam nije prekasno za sađenje, šaljem drage volje. Odoh srediti inbox... :oops:

Beti3
11.05.2011., 15:54
ja imam hrpu malih suncokreta, ako nekome treba, ali to ne mogu poslati poštom :(

Možeš.Ja sam slala sadnice. Lijepo se spakira i zamota lagano vlažnim novinama, pa u najlon. Veća količina u kutiju, manja u koverte, imaju čvrste u pošti. Mislim da su cure bile zadovoljne kvalitetom nakon slanja poštom.

Ako vam se da, napišite da li su se sadnice uhvatile.

tina55
11.05.2011., 15:58
ima li netko sadnica batata za razmijeniti ili pokloniti ili prodati, ako vam ništa ne treba u zamjenu ili znate gdje ima za kupiti sadnica?

Beti3
11.05.2011., 15:59
mene zanima jel netko ima sjeme cvijeta hibiskusa? ne znam jel ovdje razmjenjujete samo povrce ili i cvijetovi dolaze u obzir?

Dolaze i cvjetovi u obzir, naravno. Da li misliš na sjeme vrtnog hibiskusa?

http://www.google.hr/search?q=Hibiscus+syriacus&hl=hr&client=firefox-a&hs=Ct9&sa=G&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=s&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=-YfKTY-hIc_Tsga9n9GoAw&ved=0CBkQsAQ&biw=992&bih=600

Ovaj drugi ne radi sjeme koliko ja znam.

http://www.google.hr/search?hl=hr&client=firefox-a&hs=Gt9&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=s&biw=992&bih=600&tbm=isch&btnG=Tra%C5%BEi&oq=Hibiscus+&aq=f&aqi=g5&q=Hibiscus

pomikaki
11.05.2011., 16:07
Možeš.Ja sam slala sadnice. Lijepo se spakira i zamota lagano vlažnim novinama, pa u najlon. Veća količina u kutiju, manja u koverte, imaju čvrste u pošti. Mislim da su cure bile zadovoljne kvalitetom nakon slanja poštom.

Ako vam se da, napišite da li su se sadnice uhvatile.
Meni ih se većina uhvatila, samo još uvijek nisam skroz sigurna što je što :) ali super si spakirala. Oko dva dana što provedu u paketu dosta biljaka može pretrpjeti.
Ali nisam sigurna da li bi i suncokreti mogli tako. Dok su mali imaju dosta krhke stabljike. Jednostavnije je slati sjeme.

Mimah
11.05.2011., 17:14
ima li netko sadnica batata za razmijeniti ili pokloniti ili prodati, ako vam ništa ne treba u zamjenu ili znate gdje ima za kupiti sadnica?

Ja sam sadnice kupila na riječkoj placi. Ima žena koja ih inače prodaje, sad prodaje i sadnice. 5 kn po komadu. Nemam viška...

SikaPika
11.05.2011., 17:32

ja danas vidjela na našoj pijaci, sadnica 4 kune
kod nas četvrtkom bude "zeleni četvrtak" pa onda bude čak i jeftinije, mislim da bude oko 2,5 kune

pogledaj koliko su ti ovi (http://http://www.agrobatat.hr/) blizu pa možda možeš otići ili naručiti

tina55
11.05.2011., 17:54
probat ću ponovno otići na tržnici, bila sam već jedan dan, pitala na svim štandovima i nitko nema, možda se pojavi tko u međuvremenu

tina55
11.05.2011., 17:57
poslala sam upit i ovom agrobatatu
prodaju ih po 2,5 kn što je super cijena, samo ne znam može li se kupiti manje od 104 komada, čekam odgovor

beba38
11.05.2011., 19:50
HELP! Tražim sadnicu ili sjeme mažurana , lovora ( začinski lovor) i papriku (mini koja ide u lončanicu ), nije potrebno poklanjati ja bih platila , tko ih ima neka mi se javi na pp pa se o svemu dogovorimo.
Unaprijed zahvaljujem!

prima
11.05.2011., 20:13
tina55 mislim da je kod njih baš ograničenje na 104 kom (čitala na drugom forumu), a kod mene ima u poljodućanu (5 kn/kom), di inače ima sadnica svega: voća,povrća, cvijeća... da probaš na takvim mjestima?

tina55
11.05.2011., 20:32
tina55 mislim da je kod njih baš ograničenje na 104 kom (čitala na drugom forumu), a kod mene ima u poljodućanu (5 kn/kom), di inače ima sadnica svega: voća,povrća, cvijeća... da probaš na takvim mjestima?
nažalost, poljodućan u mom gradu ne drži sadnice :(
čekat ću odgovor Agrobatata

mašenka
11.05.2011., 23:48
Gdje su izmislili one 4 ?! tina55, a gdje si ti?

Beti3
11.05.2011., 23:52
Bilo ih je na sajmu cvijeća u Opatiji, a sigurno će ih biti i u Rijeci. Počeo je danas, ali nisam još stigla pogledati.

mašenka
12.05.2011., 09:13
Sajam u Rijeci ili ? Gdje i do kada je?

tina55
12.05.2011., 09:15
Gdje su izmislili one 4 ?! tina55, a gdje si ti?
u Karlovcu

bilbo7
12.05.2011., 09:26
Ima li netko sjeme rikule i da li je sada već kasno za njegovo sijanje?

Beti3
12.05.2011., 15:38
Sajam u Rijeci ili ? Gdje i do kada je?

Da, u Rijeci.
Na mostu preko Rječine kod Kontinentala. Počeo je jučer i traje do nedjelje, 15.05. :-)

prima
12.05.2011., 15:57
gdje ću ja sad nabavit sjemenski krumpir? ima netko viška ( otkupljujem)?

tina55
12.05.2011., 16:14
Ima li netko sjeme rikule i da li je sada već kasno za njegovo sijanje?
naša je već izašla, ali ju napali buhači :(
nažalost, nemam više sjemena, to malo sam dobila na poklon i posadila

mašenka
17.05.2011., 00:05
u Karlovcu

mogu ti kupiti u agrariji ovdje ako ih ima još (prijašnjih godina se trebalo rezervirati ali čini mi se da ih ove ima) i poslati busom, a ti meni uplatiš lovu ?

Beti3, propustih sajam, hvala svejedno :-).

bilbo7 imam ja, mislim da nije kasno, poprilično je to korovasta biljka, jedino će vjerovatno brže otići u cvijet (i eto ti sjemena za iduću godinu ;-)).

SikaPika
17.05.2011., 02:10
gdje ću ja sad nabavit sjemenski krumpir? ima netko viška ( otkupljujem)?

pogledaj na tržnici, prije desetak dana je još bilo (barem kod nas u Osijeku)

prima
17.05.2011., 08:43
pogledaj na tržnici, prije desetak dana je još bilo (barem kod nas u Osijeku)
hvala, kod nas katastrofa, ama baš nigdje ga nema za kupiti, iako dosta ljudi tek sad sadi-za kupiti nema,
iskusniji su već navikli na to pa kupe ranije ( škola za dogodine).
srećom mi je jedan frend imao viška, tako je krumpir sretno u zemlji od subote.

bilbo7
17.05.2011., 09:52
mogu ti kupiti u agrariji ovdje ako ih ima još (prijašnjih godina se trebalo rezervirati ali čini mi se da ih ove ima) i poslati busom, a ti meni uplatiš lovu ?

Beti3, propustih sajam, hvala svejedno :-).

bilbo7 imam ja, mislim da nije kasno, poprilično je to korovasta biljka, jedino će vjerovatno brže otići u cvijet (i eto ti sjemena za iduću godinu ;-)).

Pa hoćeš li mi poslati? Ostavljam ti adresu u pp!

kris
18.05.2011., 17:06

:klap:

pomikaki
19.05.2011., 12:15
Kakvi su to mali suncokreti?

prima
19.05.2011., 13:42
Kakvi su to mali suncokreti?

:-) mali,
narastu do cca 40-50 cm (barem sam ja viđala takve), a ne oni industrijski što rastu 2 m. a ima i skroz mini za uzgoj u teglici (prodaje se sjeme skupa sa teglicom), sad neznam jel to opet posebna vrsta ili ih teglica bonzaiše

josipal
19.05.2011., 14:16
jel nije kasno za suncokrete: nekako bi i ja sjeme/sadnice

V&NMama
25.05.2011., 00:43
Smijem ja ovdje ponuditi svoju ekološki uzgojenu salatu koja mi je već jako gusta, treba je prorijediti, pa bi poklonila nekoliko glavica nekome ko je zainteresiran? Jedini uvjet je da si dođete po nju (živim u bližoj okolici Vž-a).

krki29
08.01.2012., 14:09
BOK! ...ima li netko sjeme bundeve turkinje da pošalje ili poštom ili ak je blizu Požege ?

slavonka2
16.01.2012., 22:36
Evo jedna duša koja nema cvijetka u svom stanu... znam da je to grozno, ali pet smo godina bili podstanari pa nisam još mogla misliti i na cvijeće kada se selim, a selila sam se 7x u tom razdoblju i to na dalekim relacijama. Sada smo 2 g u našem stanu, a ja nikako da krenem sa cvijećem. Dođem ja u cvjećarnu, i iako znam da svaki taj cvijetak vrijedi kune, nekako mi bude žao dati 30 ili 50 kn za cvijet kada znam da ima puno stvari koje mi fale u stanu, pa cvijeće opet ostane po strani. Još nemam ni zavjese, ali u planu su pa sada gledam kako bi taj naš stan živnuo sa cvijećem. Kada sam pitala prijatelje zašto mi nikada ne poklone živi cvijet - oni su se začudili što ih ja to pitam jer je ne volim cvijeće kada nemam niti jednog doma. Eto i tako ja bez cvijetka.
Došla sam vidjeti ima li koja dobra duša koja bi udijelila koji pelcer viška, bilo da su to kaktusi ili neki koji lijepo izgledaju na prozorskim klupicama i stalažama. Mora im odgovarati centralno jer je kod nas zbog malca stalno toplo, a i druga nam je beba na putu tako da je tem. oko 22-24 stupnja.
Ako treba ja bi platila poštarinu za pelceriće. Hvala puno i nemojte me špotati što nemam niti jedne biljke u stanu.

Beti3
16.01.2012., 23:12
Šalji adresu. Već sam slala biljke i dođu OK. Naći će se i kaktusa, a i ostaloga za tople "krajeve". Da li ti trebaju i uputstva s biljkama?

slavonka2
17.01.2012., 10:37
Adresa poslana, a ja presretna što će novi stanovnici stana uskoro stići.

Hvala puno i od srca.

jelena.O
17.01.2012., 19:12
bok! ...ima li netko sjeme bundeve turkinje da pošalje ili poštom ili ak je blizu požege ?imam ja

Beti3
17.01.2012., 19:15
Adresa poslana, a ja presretna što će novi stanovnici stana uskoro stići.

Hvala puno i od srca.

Već su na putu, puna kutija od čizama:-). Nadam se da ćeš postati uspješan kućni cvjećar.

jelena.O
17.01.2012., 21:21
BOK! ...ima li netko sjeme bundeve turkinje da pošalje ili poštom ili ak je blizu Požege ?hajde samo ubaci svoji e-mail da se dogovorimo

slavonka2
17.01.2012., 23:02
Beti3 javi mi se na pp. Da li si uspjela dogovoriti da se poštarina plati pouzećem ili mi pošalji broj računa da ti uplatim za troškove.

Hvala još jednom.

RozaGroza
25.01.2012., 13:36
Treba mi organsko sjeme povrća, bilo koje, sadim sve. Nemam vam što zauzvrat za ponuditi pa mogu otkupit. Ako imate molim vas mi se javite mail-om katijazivkovic@googlemail.com HVALA :)

jelena.O
03.02.2012., 07:52
imam bundeva svakojakih vrsta, a trebam sjeme tikvica i paradajza ( i velikog recimo jabučaramože i neki drugi i šeri)

bilbo7
06.02.2012., 09:53
ima li netko sjeme potočarke? i trebam savjet: imam doma sjeme pastrnjaka, ali ne znam kada bi bilo najbolje posijati ga, vjerojatno ga treba prvo u male teglice posijati, pa onda na gredicu? (totalni sam početnik.... :-))
naišla sam na ovu stranicu, pa će možda netko biti zainteresiran: http://www.rustica.hr/

rutvica
06.02.2012., 19:54
Rustica ima razmjenu 18.02. u prostoru Zelene akcije (Frankopanska 1). Malo je neobično koncipirano - morate su učlaniti da bi uzeli sjeme pa ga zapravo platite kada dođete prvi put. No ideja je da kasnije sačuvate dio sjemena i donesete ga na razmjenu iduće godine, iako koliko sam vidjela to baš ne funkcionira... Ja tražim neka manje popularna sjemena tipa: sapunika, kamilica, gavez, kantarion, verbena, ljupčac..., pa ako znate gdje ih ima za nabaviti napišite. Ovo mi je prva prava vrtna godina (do sada samo nešto pomalo), pa nemam viška sjemena, osim naravno nevena kojeg imam vreću. Mogla bih zasijati livadu :))

mašnica
09.02.2012., 15:18
Na ovoj stranici dijele besplatno sjeme...ja sam naručila baš me zanima da li će stići, pogledajte: http://www.freeplant.net/index.php

jelena.O
09.02.2012., 15:29
a šta si naručila?

tina55
09.02.2012., 15:35
Na ovoj stranici dijele besplatno sjeme...ja sam naručila baš me zanima da li će stići, pogledajte: http://www.freeplant.net/index.php
baš gledam, super je, ja bih odmah par vrsti naručila, ako se može :)

tina55
09.02.2012., 15:53
naručila sam si limun i sad jedva čekam da stigne :)

jelena.O
10.02.2012., 08:32
a jel se plača poštarina i slično?

tina55
10.02.2012., 10:28
ne, piše da je potpuno besplatno i možeš naručiti po jednu biljku svakih 24 sata, iako sam ja odmah naručila 2 (nisam vidjela to za 24 sata odmah), ali preporuka je na stranici čekati da prođe 24 sata
ja čekam svoj limun i magnoliju :)
a danas ću naručiti krušku

mašnica
10.02.2012., 14:31
Kome prvom dođe paket neka javi, nadam se da bude nešto :-)

Beti3
10.02.2012., 14:40
Sjeme limuna i magnolije treba godine da naraste do biljke, zar ne? Magnolije godinama pokušavam uzgojiti iz sjemena, ali mi nije uspjelo.

Iz sjemena uzgojena stabla imam palmu i judino drvo. Ali, treba bar desetljeće da izrastu u ozbiljno stablo:
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.zelenilo.com/images/proizvodi/velike/36_1JudinoDrvo.jpg&imgrefurl=http://www.zelenilo.com/i2.php%3Ftabid%3D34%26cid%3D173%26portalid%3D1%26a %3DreadMore&h=476&w=314&sz=55&tbnid=-8muqUxrS_hT8M:&tbnh=90&tbnw=59&prev=/search%3Fq%3Djudino%2Bdrvo%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=judino+drvo&docid=KrpEOhqGPmJLZM&hl=hr&sa=X&ei=ww41T9OTFcPKtAbVooHEDA&ved=0CCUQ9QEwAA&dur=3040

http://www.google.hr/imgres?q=palma+biljka&hl=hr&client=firefox-a&hs=Wnq&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=s&biw=1024&bih=572&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=Ub_hR6Pyr3q9cM:&imgrefurl=http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp%3FTID%3D909&docid=sPYsRBR6uTMw-M&imgurl=http://isaisons.free.fr/chamaerops-exc.jpg&w=319&h=400&ei=DQ81T-uUHcPhtQbJ9LHDBA&zoom=1&iact=rc&dur=509&sig=106433425615386550450&page=2&tbnh=118&tbnw=101&start=18&ndsp=26&ved=1t:429,r:0,s:18&tx=52&ty=68

Limun i kumkvat iz sjemenke su izrasli, ali na godinu narastu oko centimetar. No, ja sam strpljiva. Limun znam da treba cijepiti. Avokado iz sjemena sam već dva puta uzgojila, stablo visine oko 1-1,5 m, pa poklonila. Gdje ću s tako velikim zimi?

Puno mi lakše ide sa sadnicama. Baš me zanimaju vaša iskustva.

bilbo7
12.03.2012., 12:12
Da li je netko dobio sjeme koje ste naručili na stranici Freeplant, ja nisam ništa, samo jedan mail da će mi se javiti?!

mašnica
12.03.2012., 15:58
Nisam ništa dobila :-(

SunčicaVŽ
16.03.2012., 09:15
Drage mame iz Varaždina i okolice i iz Zagreba
imam viška malih biljčica paradajza - veličina za pikiranje, sjeme sijano 27.02.
imam sljedeće vrste
- San Marzano
- Volovsko srce
- Saint Pierre
- Marglobe

Ako neka od vas želi biljčice, nek mi se javi na pp.
Od ponedjeljka do srijede sam u Zagrebu pa vam ih mogu donesti.

makita
07.04.2012., 13:34
Imam malo sjemena murtele, mijenjala bi za nešto drugo

pomikaki
10.04.2012., 12:14
Što je murtela? Gdje uspijeva?
Ja imam hokaido tikve, možda još ponešto u manjim količinama (morala bih pogledati što mi je ostalo).

jelena.O
10.04.2012., 14:51
imam i ja hokaido, turkinje, a tražim sjeme za one dugačke zelene buće ( s bijelom korom)

makita
10.04.2012., 14:51
Murtela je vjerojatno (jer nije ko na slikama) bosiljak, ali neka domaća vrsta koja ima sitne listioće i cvjeta sitniom bijelim cvjetovima. Treba je posijati vrlo skoro. Gdje uspijeva, valjda u Dalmaciji. Mi smo je oduvijek sijali i uzgajali u lončićima na skalama - znate ono, dalmatinske uličice, kalete, stari plavi lonac pretvoren u pitar i u njemu ili điran ili neko zelenilo

Imam i ja neke tikve, kad se siju?
Ovo je prvi put da sam sačuvala sjeme

Peterlin
10.04.2012., 15:22
Murtela je vjerojatno (jer nije ko na slikama) bosiljak, ali neka domaća vrsta koja ima sitne listioće i cvjeta sitniom bijelim cvjetovima. Treba je posijati vrlo skoro. Gdje uspijeva, valjda u Dalmaciji. Mi smo je oduvijek sijali i uzgajali u lončićima na skalama - znate ono, dalmatinske uličice, kalete, stari plavi lonac pretvoren u pitar i u njemu ili điran ili neko zelenilo

Imam i ja neke tikve, kad se siju?
Ovo je prvi put da sam sačuvala sjeme

Sad bi moja kolegica s posla rekla da se siju kad se može sa golom zadnjicom sjediti na zemlji i da te ne zebe. Mora biti dosta visoka temperatura za klijanje, ne ispod 18oC. Kod nas je to sredina svibnja, uz more možda ranije. Siješ u kućice (po pet komada) na dosta velike razmake. Možda ne bi bilo loše posaditi prvo u klijalište, pa onda pelcere u zemlju. Ako imaš iskustva s krastavcima, to ti je ista priča. Meni nikad nisu nikle (možda je hibridno sjeme, nemam pojma) ali sam s kupljenim pelcerima s placa imala dobar uspjeh.

pomikaki
10.04.2012., 15:32
Sad bi moja kolegica s posla rekla da se siju kad se može sa golom zadnjicom sjediti na zemlji i da te ne zebe. Mora biti dosta visoka temperatura za klijanje, ne ispod 18oC. Kod nas je to sredina svibnja, uz more možda ranije. Siješ u kućice (po pet komada) na dosta velike razmake. Možda ne bi bilo loše posaditi prvo u klijalište, pa onda pelcere u zemlju. Ako imaš iskustva s krastavcima, to ti je ista priča. Meni nikad nisu nikle (možda je hibridno sjeme, nemam pojma) ali sam s kupljenim pelcerima s placa imala dobar uspjeh.
ja sam posadila par sjemenki hokaido tikvi u šalice od jogurta, stoje u kupaonici bez grijanja i počele su klijati, presadit ću ih onda po tvojim uputama vam kad još malo zatopli.

pomikaki
10.04.2012., 15:34
Inače ove godine imam manje sjemenja za razmjenu, ali ako netko želi sačuvala sam sjemenke limuna koje sam dobila iz komiže, neka sorta malo drugačija od običnih limuna - aromatičniji su i mirišljavi, kora bude tamnožuta i ne jako debela.

anamar
10.04.2012., 18:59
pomikaki, ja bi taj limun.
ali nemam ništa za razmjenu :/

pomikaki
11.04.2012., 09:36
nema veze, dobit ćeš gratis :-)
pošalji adresu na pp.

hada
12.04.2012., 09:45
Ne znam gdje bih stavila temu ali pošto su ovdje poznavatelji bilja:) možda pomognete.
Kupila sam narcise u teglici(7-8 gomolja) u Intersparu,oni su sada uveli a ja bi ih posadila u vrt,da li može?