PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koja kolica preporučate?

Stranice : [1] 2 3

Smajlić
23.04.2010., 10:24
Već sad muku mučim koja kolica kupiti djetetu.
Ne namjeravam kupiti nova, već rabljena, a izdvojiti 1500-1800 kn.
Trebam kolica koja imaju košaru za novorođenče, podesivu ručku po visini i da se ručka može okretati, kad se sklope da nisu baš preglomazna, (i da se lako sklope), kotači za vožnju najviše po asfaltu,...
To je otprilike što mi je najvažnije...
Sad - koja kolica bi zadovoljila moje zahtjeve? Može tko dati kakav savjet kakva kolica da uopće tražim?

n.grace
23.04.2010., 10:44
Rado bih ti dala savjet, ali mislim da ti moje iskustvo neće pomoći... Prvo dijete sam rodila prije 7 godina, za nju smo kupili Peg Perego Milano - prekrasna, velika kolica, ali teška, glomazna - i nisu imala košaru za novorođenče, zapravo mi se čini da tada takva kolica nisu ni bila u ponudi... Možda se varam...
Ne znam koliko vremena treba da dijete tu košaru preraste - ako je ono kratko vrijeme, prvih dva-tri mjeseca u košari, ne znam bih li se uopće na tvom mjestu odlučila za kupovinu takvih kolica. U autu je ionako u autosjedalici, a možeš kupiti dobra nova kolica s nultim položajem za novce koje misliš izdvojiti za njih.
Eto, toliko od mene - znam da ti (vjerojatno) nisam bila od neke koristi... :-)

Cheerilee
23.04.2010., 10:46
definitivno peg perego p3 (pliko ili obična svejedno, pliko se sjedište okreće od/prema sebe...)

rtg
23.04.2010., 16:15
Već sad muku mučim koja kolica kupiti djetetu.
Ne namjeravam kupiti nova, već rabljena, a izdvojiti 1500-1800 kn.
Trebam kolica koja imaju košaru za novorođenče, podesivu ručku po visini i da se ručka može okretati, kad se sklope da nisu baš preglomazna, (i da se lako sklope), kotači za vožnju najviše po asfaltu,...
To je otprilike što mi je najvažnije...
Sad - koja kolica bi zadovoljila moje zahtjeve? Može tko dati kakav savjet kakva kolica da uopće tražim?
Inglesina Zippy--lako se sklope, malih dimenzija, imaju 3u1 verziju, dizu se rucke, a na zippy free se mogu i okretat...

sunce moje malo
23.04.2010., 17:35
i ja preporučam inglesinu (imam zippy), lagana, klik sistem, stvarno su super.

kovrčava
23.04.2010., 19:36
Preporučam peg perego pliko 3 ili switch, imaju model 3u1, ali nemaju podesive ručke(mislim na okretanje, ali imaju podesivost po visini), ali tvome opisu i željama najviše odgovaraju chicco kolica!

Smajlić
23.04.2010., 19:48
Eto, toliko od mene - znam da ti (vjerojatno) nisam bila od neke koristi... :-)
Jesi, kako ne, svaka sugestija je dobro došla!
Hvala i ostalim curama, prema vašim preporukama biti će mi lakše odlučiti se za određeni model!

đurđa76
28.11.2011., 12:51
eto podižem temu,počeli smo sa pregledavanjem i nikako ne mogu biti dovoljno pametna,sve što sam našla po karakteristikama koje bi nas zadovoljile kreće se sa cijenom iznad 5000 do 7000 kuna.Dakle,trebam kolica 3u1 ili 2u1(ni to nisam sigurna da li uzimati sa košarom,obzirom da trebam roditi krajem 3 mjeseca,a živimo na moru pa sam vidjela da dosta njih piše kako su im košare bile dosta nepotrebne),voljela bi da se ručka može podizati po potrebi i premještati na drugu stranu,kakvi kotači da budu a da nije isključivo za asfalt,računam na šetnje uz more a ima nekih dionica koje nisu asfaltirane,na što posebno pripaziti?
gledala sam inglesinina,jane matrix i maxi cosi mura 3 ili 4,a zanima me ako netko ima kakvih iskustava sa recaro,trenutno su na nekoj akciji čini mi se dosta povoljno ,oko3300 kn za 3u1.svaka preporuka je dobrodošla

đurđa76
28.11.2011., 12:58
i da zaboravila sam,ako znate spremaju li se kakva veća sniženja ili rasprodaje po dućanima dječje opreme,sad kroz 12 ili 1 mjesec,kako je bilo prijašnjih godina?
i još sam bitnu stvar htjela pitat,koje su dvije tri sigurne lokacije u Zagrebu za kupovinu a da ima veći izbor

petra1807
28.11.2011., 13:06
Kod mene su peg-perego 3u1 pliko p3 i prezadovoljna sam s njima.Kupljena u prij 7 godina,i intezivno smo ih koristili cijele četiri godine, a koristit ćemo ih i sljedeće godine.Mislim da ti ona košara ili kako već (ona što beba u njoj leži) uopće neće bit potrebna, da ti je dovoljna autosjedalica-ležaljka, koja se pričvrsti na kolica i u auto po potrebi i to ti je već značajna ušteda.A što se tiče sniženja u 12 i 1 mj. na dječiju opremu ih uopće nema barem ne u mom gradu....

ardnas
28.11.2011., 16:41
recaro bi ja uzele za tu cijenu

Trina
02.12.2011., 13:34
Ja sam kupila polovna Graco quatro tour deluxe (ja mislim da se tako zovu) i prezadovoljna sam. Super lako se upravlja njima, čvrsta, stabilna, imaju velika kola kojima možeš po svakakvom terenu, imaju košaru za novorođenče, sva mi je unutra zabuškana, zaštićena..ma prezadovoljna sam. mana im je glomaznost, meni ne smeta ali smetalo bi onome ko ima mali gepek jer kad se sklope nisu mala. Još me samo zanima ako netko zna koliko koštaju takva nova, čisto da usporedim cijenu ovih svojih polovnih i novih. To su ova:

http://www.google.hr/imgres?q=graco+quattro+tour+deluxe&hl=hr&biw=1440&bih=754&gbv=2&tbm=isch&tbnid=rV4EhPtAZIA3GM:&imgrefurl=http://www.comparestoreprices.co.uk/compare-prices/graco-quattro-tour&docid=2aDfDJeEECKACM&imgurl=http://www.comparestoreprices.co.uk/images/gr/graco-quattro-tour-travel-system.jpg&w=500&h=500&ei=3MXYTqvPN4We-wapw42tDg&zoom=1&iact=hc&vpx=339&vpy=125&dur=323&hovh=225&hovw=225&tx=153&ty=135&sig=109119464604882698055&page=1&tbnh=121&tbnw=121&start=0&ndsp=35&ved=1t:429,r:1,s:0

AndrejaMa
03.12.2011., 18:26
Mi danas kupili ona koja sam poželjela prije par mjeseci Roemerova Purple....
Pretražila cijelu HR jer te boje više nema i našla - u Sisku. Danas smo se zaputili tamo, i eno ih u garaži čekaju....:-D
Bila su mi privlačna dizajnom i cijenom (kolica i košara manje od 3.000,00 kn, pripadajuća sjedalica još cca 1.300), a prekrasna su....
Britax Romoer Be Smart 4 (http://www.svijet-beba.hr/romer-b-smart-4__2330-2.htm) + Baby safe Plus II (http://www.svijet-beba.hr/romer-baby-safe-plus-II-shr__2280-2.htm)

Bila sam neki dan jako razočarana kada su mi rekli da ih nigdje nema i da takva više ne isporučuju, ali eto, zvala sve trgovine redom i našla -jedna jedina u cijeloj HR.

jelena.O
05.12.2011., 09:24
ja imam stara Graco vojager,za sve tipove cesta moja provozala moje 3 klinaca x 20 mjeseci+ još sestrino. Mana je kaj ih nema više za kupit

tajanstvena žena
16.12.2011., 15:49
Pozdrav drage moje mame buduće i već koje jeste,ja sam buduća mama bebica stiže početkom 5mj i isto me zanimaju kolica koja su najbolja?dali su mi dovoljna 2u1,molim za pomoć :-D

tajanstvena žena
16.12.2011., 15:55
i ja sam vidjela ta jane matrix i mene zanimaju iskustva tko ih ima

tajanstvena žena
16.12.2011., 15:58
dali netko ima iskustva sa Kalu kolicima?te Plebani kolica?

(maša)
21.12.2011., 09:39
ja sam imala Jane Carrera i plusevi su što su lagana, lako upravljiva, ručka u komadu, sklapaju se kao kišobran.
MInus je jedino što su mala, tj mjesto za sjedenje je prilično plitko s obzirom na druga kolica, a kako su moji bili veće bebe brzo su prerasli kolica.
Za drugog sam imala od starijeg i on je već sa 4 mj skroz popunio kolica, kupila sam PP pliko i još uvijek sjedi u njima i ima dosta mjesta i noge mu ne vise preko prečke (ima 15 kg i 90 cm).

Lu28
23.12.2011., 00:10
Evo ja sam u Baby Centru u Kopru kupila ABC Design Mambu za 335eura, sad su na akciji sva ABC Design do 4.1.2012., 2u1 su kolica, meni su savrsena, nakon sta sam koristila Peg Perego Pliko3 i namucila se s njima uzasno, ova nova su skroz lagana, lako ih je voziti, ma odlicna su :) Preporucujem :)

đurđa76
29.12.2011., 22:12
ja imam jedno pitanje,nisam dosada vidjela ali me zanima da li koristite autosjedalicu za vožnju po gradu na konstrukciji od kolica.
naime gledam i proučavam koja kolica odabrati i većinom se svi vrtimo oko 3u1 kombinaciji,ali se sad mislim obzirom da trebam roditi krajem 3 mjeseca da li da uopće kupujem 3u1,da li mi je košara neophodna ili da tražim neka dobra kolica koja imaju nulti položaj,a autosjedalicu kupim posebno jer se nekako mislim da sigurno neću bebicu u njoj šetati,i koja mi je svrha onda od 3u1

ms. ivy
30.12.2011., 20:00
ja se slažem s tobom. kupila sam komplet kolica i sjedalicu jer sam mislila da je to važno i uvidjela da nije. košara ti također neće trebati, samo je važno da kolica imaju nulti položaj. evenutalno možeš paziti da ti je sjedalica kompatibilna s kolicima (može se montirati s adapterima) ako ti baš bude bitno uspavano dijete iz auta prebaciti u kolica i sl, ali ja to s mlađim nisam nijednom napravila.

*mamica*
01.01.2012., 14:01
Mi imamo Peg Perego Pliko P3 i presavršena su nam kolica. Jako čvrsta, izdržljiva, praktična, lagana za sklopiti i upravljati, ručka se može podešavati po visini, samo što ja nisam uzimala košaru niti autosjedalicu. I ne može se ručka okrenuti tako da je dijete okrenuto prema meni - to im je, po meni, jedina mana.

đurđa76
01.01.2012., 16:34
jel to znači da peg perego imaju nulti položaj?jer sam gledala onaj model easy drive switch modular i čine mi se ok ali je bio komplet i nisam tada ispitivala za taj nulti položaj

Smokvica.
01.01.2012., 17:51
Ja sam uzela Uno zbog okretanja ručke i nultog položaja :-)

Vivica
01.01.2012., 19:26
PP Switch Easy drive ima nulti položaj. Planiramo ih kupiti ali ne u kompletu. Inače što se košare tiče, stvarno se isplati kupiti rabljene (mi smo kupili navettu za 300 kn, sad još samo fale kolica). Uvijek se nađe na oglasnicima rabljenih košara, a na njima se stvarno ne vide tragovi korištenja jer ih svi malo koriste, a poslije se košara opet može prodati dalje :)

leonisa
04.01.2012., 00:12
evo jedne koja ce dati veliki minus pliko p3.
prije skoro 6godina imala sam ju s malom. izludila sam.
1. kolica se ne spustaju ravno do kraja, stoga mora ici kosara koja je zapravo putni krevetic. kolica su tako tezila oko 14 kila. kostala su me bruha.
2. kolica nikad nisam mogla ni otvoriti ni zatvoriti u jednom potezu ko na reklami
3. kolica ne mozes voziti jednom rukom. znaci, zaboravi mobitel. vrecicu, otvaranje vrata ili mozda drugo dijete u ruci
4. kotaci su kriminalni. ili su kriminalne nase ceste. u svakom slucaju, jedno ne ide s drugim.

posto opet trebam roditi na proljece, ne treba mi tako tvrda kosara (a pogotovo nekom ako zivi na moru ;) ) i pamtim model venezia koji je danas apgrejdan u neki novi (mislim uno), koji je sve sto sam zeljela: spustaju se do nulte tocke, mogu na sebi imati s navlakom kosaru od tkanine, ne i plastike (plus za tezinu), imaju jednu rucku koja se cak okrece.
i iako doma imam pliko p3, skupit cu tih 2000-2500kn za ovaj novi model, makar mi to bilo zadnje :D
zao mi je samo sto ih nisam prodala vec ih cuvala uskladistena u garazi. :tuka:

mala-vila
04.01.2012., 12:00
mi imamo jane solo reverse, prezadovoljna sam. to je 3u1, kosara ujedno i autosjedalica grupa 0, kišobran kolica koja mogu ici u smjeru i obrnuto od smjera vožne, mala kad se sklope (stala su u renault 5), kotaci meki, laki za voziti, moze i jednom rukom jer je onaj drzac u jednom komadu (ako kuzite kaj mislim), ne znam sto znaci nulti polozaj, ako je to ono da se kolica mogu spustiti u ležeči polozaj, ima i to :) malo skuplja kolica ali isplati se

Maruška
04.01.2012., 15:18
leonisa, prije nego odeš u kupnju provjeri težinu uno kolica. Ostalo mi je u sjećanju da su jedna od težih...

leonisa
04.01.2012., 16:50
leonisa, prije nego odeš u kupnju provjeri težinu uno kolica. Ostalo mi je u sjećanju da su jedna od težih...mislim da jesu kilu-dvije teza od pliko, al to je to. koliko se sjecam pliko je 7kg i kosara je 7kg tako da je sve skupa bilo oko 14kg plus dijete. kod una je ta tezina fiksna. mislim, mozes i na nju montirati AS i kosaru, ali ja to nemam u planu. na pliko moras dok je dijete malo. i to je taj minus. plus rucke.

ivana zg
04.01.2012., 17:13
ja sam skoro prije 5g kupila peg perego..prednji kotači manji, zadnji veći, ručka se prebacuje, tako da možeš voziti u oba smjera..sve se kupovalo posebno, pa tako i sjedalica i potolje za nju....košara mi nije trebala...djete se vozilo u sjedalici u autu i kolicima, a poslije na ravnom kad bi spustila, ali su mi se činila nedovoljno mejakna, pa bi stavljala neku dekicu ili tanji poplon ispod djetea...i kolica i sjedalica su za velike bebe...moja se do 3g vozila u njima a o na je za svoju dob jako velika...mislim da bi i sad mogla sjest u njih s 5g...uglavnomlako se sklapaju, teška su, ali kad ih sklopiš nagneš ih i vučeš na velikim kotačima-sama klize...meni su stala u gepek od Unića tada a ima velika su
http://global.pegperego.com/hr-en/babyproducts-site

ja sam isto htjela pliko ali su bila 3u1..a i ova Uno su me koštala s sjedalicom 2007g preko 5000kn..uf
ovo su Uno...moja su bila naranđasta,pogledaj dolje na stranici kako se ručka prebacuje-samo smo ih zbog toga uzeli- bilo mi je bitno da djete mogu vozit u oba smjera ( i ako sam željela roza pliko ili ona GT na 3 kotača šmrc-praktičnost je prevagnula i nismo požalili) http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2011/Uno

ivana zg
04.01.2012., 17:18
e da ovaj "stolić" ispred se može maknuti i onda se može ta ogradica gurnuti i smanjiti, za noge je isto podesivo, 3 položaja ležanja, košara se isto može malo podignuti, krov skinuti do pola, ili cijeli izvaditi itd. ručka je najvažnija u jednompotezu je samo prebaciš i voziš djete u drugome smjeru
...e sad pogledaj plikove na stranici možda i one po novom imaju tu mogućnost http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2011/Pliko+Switch+Easy+Drive

Maruška
05.01.2012., 16:01
Da dam i ja svoj savjet. :-))

Ukoliko ti nije presudno da je dijete okrenuto prema tebi, preporučam Maclaren Techno XLR.
http://uk.maclarenbaby.com/from-birth/techno-xlr

(Unovih 11,5kg bi meni svakako bilo previše za nositi svaki dan do stana.)

leonisa
06.01.2012., 10:37
ivana zg, je ima pliko model s jednom ruckom, ali on ne ide do nultog polozaja te mu je potrebna kosara.
Maruška, koliko vidim i kod ovih linkanih isto. treba extra kosara.
zbog toga mi je uno plus jer za njega ne trebam kupovati (niti dodavat na tezini :D) nista. to je to.
meni je to bitno: jedna rucka i da kolica idu u nulti i da mi ne treba dodatna oprema.
samim time je i cijena manja.
iako moram priznati da na Maruškinom linku nisam nasla puno informacija :blush: nisam se snasla :D

leonisa
06.01.2012., 10:44
Mi danas kupili ona koja sam poželjela prije par mjeseci Roemerova Purple....
Pretražila cijelu HR jer te boje više nema i našla - u Sisku. Danas smo se zaputili tamo, i eno ih u garaži čekaju....:-D
Bila su mi privlačna dizajnom i cijenom (kolica i košara manje od 3.000,00 kn, pripadajuća sjedalica još cca 1.300), a prekrasna su....
Britax Romoer Be Smart 4 (http://www.svijet-beba.hr/romer-b-smart-4__2330-2.htm) + Baby safe Plus II (http://www.svijet-beba.hr/romer-baby-safe-plus-II-shr__2280-2.htm)

Bila sam neki dan jako razočarana kada su mi rekli da ih nigdje nema i da takva više ne isporučuju, ali eto, zvala sve trgovine redom i našla -jedna jedina u cijeloj HR. sad sam pogledala video.
posto mi je jedna od dvije AS koje mi dolaze u obzir i romerica, zainteresirao me link.
jel mi mozes reci nesto vise o njima, sada kad ih imas.
kakva je kosara, meka ili tvrda? jel ima dodatne opreme poput zimske navlake? itd. tnx :)

AndrejaMa
06.01.2012., 18:51
Košara je mekana, ima dodatnu opremu - kišnu i zimsku navlaku.
Meni su kolica stvarno OK.
Pričekaj još koji tjedan da ih isprobam.....

Maruška
09.01.2012., 10:22
ivana zg, je ima pliko model s jednom ruckom, ali on ne ide do nultog polozaja te mu je potrebna kosara.
zbog toga mi je uno plus jer za njega ne trebam kupovati (niti dodavat na tezini :D) nista. to je to.
meni je to bitno: jedna rucka i da kolica idu u nulti i da mi ne treba dodatna oprema.
iako moram priznati da na Maruškinom linku nisam nasla puno informacija :blush: nisam se snasla :D

Idu do nule ali nemaju jednu ručku.

đurđa76
10.01.2012., 16:15
evo mene opet sa pitanjima.danas sam otišla do Adax-a i ugledala kolica koja su mi jako zapela za oko a cijena im je full dobra.radi se o modelu Jumper X Trio,proizvodi se u Poljskoj,firma Tako http://adax.hr/images/sized/images/uploads/KOLICA_JUMPER_X_SMEA_1-470x313.jpg
ima li netko kakvih iskustava sa njima?=??????
uglavnom dođu nekih 3900(popust 15% za gotovinu)3u1,ima dosta uzoraka boja,dobije se još kišna navlaka,torba i još mi je nekaj prodavačica rekla al sam zaboravila.konstrukcijski gledano dosta mi sliče Jane modelima,lagana su full za upravljanje i sa jednom rukom,kotači su veliki zračni,imaju odlične amortizere,a iznutra su kolko sam shvatila pamučna.e da navlaka je čak i na autosjedalici,svo troje se može namontirat i prema tebi i od tebe

ivana zg
10.01.2012., 23:24

ja nemam pliko...imam uno model iz 2007g..nije ovako fensi kao novi uno...samo je jedna ručka koja se prebacuje jednim potezom.a ide u nekoliko položaja, gornji dio rukohvata MM i ja samo ga stalno mjenjali jer je on višlji od mene pa bi taj dio podigao uspravno, a ja sam si stavljala u vodoravan položaj rukohvat...

.....kolica su teška ali nisu problem za "nosit" jer ih samo nagneš na veče kotače i vučeš za ručku kao kofer....ja živim u prizemlju ali sigurna sam da su sva kolica teška za vuč kad ih nosiš npr. na 3 kat..kod nas ih ostavljaju u hodniku u prizemlju..
..moja sestra je prvo kupila trokolicu od Chica, koja je bila lagana za voziti, ali koma za sklopiti, nositi i prevelika za svaki gepek....zato je kupila još jedna maxu cosi, samo za sjedenje..puno ih platila, a kompliciranom sklapanju i rasklapanju da ne pričam...

....ide do nultog položaju..samo meni je to malo pretvrdo za ležanje pa sam djetetu stavljala uvjek nešto ispod.....kad je bila manja i onako se vozila u jajetu i u autu i kolicima, a to nije bilo često....moja šogorica je rodila prije 2 mjeseca i kupila košaru (mislim da ona ima pliko) uglavno i ako je ovako toplo vrijeme samo je jednom s malom izašla van, bude li hladnije izlaziti neće, a na proljeće će djete već gotovo sjediti ili će moći s jedno 6-7 mjeseci duže biti u jajetu u kolicima...i sama kaže da joj je to bilo bacanje love (kupnja košare)

leonisa
11.01.2012., 10:45
hvala :)

ja sam stariju rodila u proljece i pliko nije isao do nultog (kolica su burali muz i mama jer sam ja bila u bolnici) pa je bila potrebna kosara. inace ona zaista, u to doba, nije potrebna.
jedini razlog zbog kojeg tada nismo uzeli veneziju je nacin sklapanja kolica s jednom ruckom zbog kojeg nisu stala u gepek. pa smo morali pliko p3.

u AS mi se mozda 2 puta vozila u kolicima, tako da ne namjeravam samo zbog toga uzimati AS PPa, narocito jer je romerica i BS puno puno bolja.

to sto su pretvrda kolica, dolje stavim dekicu. i u kosaru sam, tako da mi to nije nis novog.

i sada ih vise ne trebam nosati po stepenicama :)

jos jednom hvala :)

mala laia
13.01.2012., 21:40
A evo i našeg iskustva:
Mi imamo Chicco-va Lite way i preprepre zadovoljni smo!
1. Lagana
2. Lagana za sklapanje i rasklapanje 8kao kišobran kolica)
3. Imaju 5 položaja
4. Imaju dio koji se može premještati za sunce
5. Koštaju oko 1.000,00 kn!
6. Lagana za upravljanje - dvije ručke

negativne strane:
1. nisu za pregrbave terene
2. treba podložiti za manje bebice (vreća za kolica je odlično rješenje ukoliko je zima...)
3. skidanje prednje prečke kod sklapanja (posebno se kupuje i jednostavno montira, ali ipak...)

No, vrlo smo zadovoljni, pogotovo kada vidimo ostale kako se hrvaju sa svojim kolicima i ništa im drugo ne stane u bunker...
a i cijena je divna:)!

ivana zg
16.01.2012., 00:25
e samo još nešto..jasam svoja uno kolica u svoj stari uno auto stavljala u gepek, tako da bi maknula onu "policu" u gepeku i stavila ih po dužini i komotno su stala, i lijepo sam još vidjela iza...u cryslera smo ih stavljali uspravno, a u u u fiat stilo nosrmalno ležeći- naravno kad bi išli na put još bi nam i svi koferi stali........

da ne kažem da su uno peg perego-"pregazili park Risnjak" s bebom unutra, bez problema

mandy
16.01.2012., 14:25
ima li netko iskustva sa ovim kolicima:
http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica/djecja-kolica-tri-tocka-bambino-world-boje-oglas-4120458
cijena je veoma zanimljiva, ne izgledaju loše, najviše se bojim da su preniska i prelagana ( mm i ja smo visoki i robusni)

sunce111
23.01.2012., 11:41
Košara je mekana, ima dodatnu opremu - kišnu i zimsku navlaku.
Meni su kolica stvarno OK.
Pričekaj još koji tjedan da ih isprobam.....

S obzirom na blagu zimu vjerujem da ste uspjeli isprobati kolica pa te molim ako nam možeš dati svoj feedback, jer se ja upravo dvoumim da li da kupim da kolica ili Maxi Cosi Mura

leonisa
30.01.2012., 13:19
ja sam odlucila iskoristiti akciju u sloveniji i kupiti britax kolica, kao i romer AS.
na slikama su mi izgledala ok, al kad sam ih primila odusevila su me. mislim, odusevilo me sto dobijem za tu cijenu :mrgreen:
jedina mana je koliko zauzmu mjesta u gepeku, al posto ce mi to predstavljati kao neki problem samo kad cemo ici na more, ne zamaram se.

Idnom
27.02.2012., 21:52
Malo sam pocela proucavati kolica i nekaj ne kuzim pa molim iskusne mame/tate da mi pojasne. Naime, na trzistu su sveprisutna 3u1 kolica. Nekako mi se cini kosara viska, no mozda grijesim. Ako kolica mogu u nulti polozaj cemu onda sluzi kosara? Jel OK ako kolica ipak ne mogu u nulti polozaj novorodjence staviti u autosjedalicu i tako ga gurati u kolicima? Ili to nije dobar polozaj za bebu na dulje vrijeme? Jel kosara nezamijenjiva, tj koje su njene prednosti?

Zrina
27.02.2012., 22:09
Malo sam pocela proucavati kolica i nekaj ne kuzim pa molim iskusne mame/tate da mi pojasne. Naime, na trzistu su sveprisutna 3u1 kolica. Nekako mi se cini kosara viska, no mozda grijesim. Ako kolica mogu u nulti polozaj cemu onda sluzi kosara? Jel OK ako kolica ipak ne mogu u nulti polozaj novorodjence staviti u autosjedalicu i tako ga gurati u kolicima? Ili to nije dobar polozaj za bebu na dulje vrijeme? Jel kosara nezamijenjiva, tj koje su njene prednosti?
Pretpostavljam da je košara viška ako se beba rodi u proljeće/ljeto i ako kolica imaju nulti položaj. Ja osobno ne bi vozala skroz malu bebu u autosjedalici više nego je to stvarno nužno (npr. ako zaspe u sjedalici u vožnji pa ju samo "prikopčam" na kolica). Moj je bio zimska beba i košara mi je bila odlična jer je bio zaštićen unutra i kad je vani bilo -10 i puhao vjetar,a recimo da je u njoj znao i često spavati po danu u boravku za prvih 3 mjeseca. Eto, to su moja iskustva.

Idnom
27.02.2012., 23:02
Hvala Zrina na odgovoru! I mislila sam da autosjedalica nije najbolje rijesenje na duze, ali mi nije palo na pamet da je dijete puno zasticenije u kosari. Obziron da ce i meni djelomicno trebat kad zahladi razmislit cu o nabavci 3u1. Jedino me te cijene muce... Stvarno ono sto je kvalitetno papreno kosta.

koksy
28.02.2012., 00:18
Moja kolica su 2 u 1, znaci kosara i sportski dio. Sportski dio ide u nulti polozaj ali je napravljen tako da beba mlada od 6 mj nema sta u njemu trazit. Ne spusta se samo naslon nego cijeli dio koji ima i dio za sjedenje. Nemam pojma kak da ti to bolje objasnim. Uglavnom, mali je donedavno, a sad ima 7 mj. bio u kosari, srecom htio je, znam masu beba koje ne zele lezat ravno tako dugo jer nista ne vide van. Kosara je nama bila spas i za ljetne vrucine i za hladnu zimu.

Uzmi rabljena kolica, evo frendica kupila Quinny, kosaru i sportski dio. Mislim da je AS uzela posebno ali pase na kolica. Uglavnom, mislim da ju je sve skupa kostalo oko 1600 kn a stvarno je sve super ocuvano, ko novo. Ja sam isto uzela rabljena, kostala su me 1000 kn, kosara je bila koristena vrlo malo, sportski dio uopce nije, bio je zapakiran. A nova takva su skoro 3000.

Idnom
07.03.2012., 20:31
Trebam brzo pomoc u odluci oko kupnje 3u1 kolica. U Chiccu je model trio enjoy fun 2999 kn, ne znaju do kad je akcija pa bi trebala brzo odluciti i kupiti. Usporedbe radi bolji model living kosta 5400 kn, a koliko mi je prodavacica objasnila glavna je razlika da se na jeftinijem modelu rucke ne okrecu (kosara uvijek prema onome tko vozi, sportski dio uvijek od onoga koji vozi), kosara je 5cm kraca i nema dzepic za prozracivanje. Jel ima netko iskustva s ovim modelima? To mi se cini super ponuda pa bi molila za brzi savjet!

Manuela.
08.03.2012., 07:49
evo mene opet sa pitanjima.danas sam otišla do Adax-a i ugledala kolica koja su mi jako zapela za oko a cijena im je full dobra.radi se o modelu Jumper X Trio,proizvodi se u Poljskoj,firma Tako http://adax.hr/images/sized/images/uploads/KOLICA_JUMPER_X_SMEA_1-470x313.jpg
ima li netko kakvih iskustava sa njima?=??????
uglavnom dođu nekih 3900(popust 15% za gotovinu)3u1,ima dosta uzoraka boja,dobije se još kišna navlaka,torba i još mi je nekaj prodavačica rekla al sam zaboravila.konstrukcijski gledano dosta mi sliče Jane modelima,lagana su full za upravljanje i sa jednom rukom,kotači su veliki zračni,imaju odlične amortizere,a iznutra su kolko sam shvatila pamučna.e da navlaka je čak i na autosjedalici,svo troje se može namontirat i prema tebi i od tebe

Ja sam isto gledala takva kolica , al me zanimaju i u praksi kak funkcioniraju.
Ili ima li još koji model sličan tome?

Idnom
08.03.2012., 10:43
Trebam brzo pomoc u odluci oko kupnje 3u1 kolica. U Chiccu je model trio enjoy fun 2999 kn, ne znaju do kad je akcija pa bi trebala brzo odluciti i kupiti. Usporedbe radi bolji model living kosta 5400 kn, a koliko mi je prodavacica objasnila glavna je razlika da se na jeftinijem modelu rucke ne okrecu (kosara uvijek prema onome tko vozi, sportski dio uvijek od onoga koji vozi), kosara je 5cm kraca i nema dzepic za prozracivanje. Jel ima netko iskustva s ovim modelima? To mi se cini super ponuda pa bi molila za brzi savjet!

Kaj nitko nema Chicco kolica? Dajte netko... ne znam do kad je akcija pa moram odluciti.
Jucer sam jos malo proucavala po netu pa sam vidjela Prenatalova kolica 3u1 za cca 3500 kn. Jel ih ima netko?
U Babycentru u Sloveniji za oko 3000 kn se dobije sva 3 dijela od Roemera (B smart kosara + sportski dio = cca 300 eura, autosjedalica je posebno i kosta cca 110 eura).

Dakle, Chicco - Prenatal - Roemer sva 3 dijela do 3500 kuna, sto izabrati?

bodo
08.03.2012., 11:04
Kaj nitko nema Chicco kolica? Dajte netko... ne znam do kad je akcija pa moram odluciti.
Jucer sam jos malo proucavala po netu pa sam vidjela Prenatalova kolica 3u1 za cca 3500 kn. Jel ih ima netko?
U Babycentru u Sloveniji za oko 3000 kn se dobije sva 3 dijela od Roemera (B smart kosara + sportski dio = cca 300 eura, autosjedalica je posebno i kosta cca 110 eura).

Dakle, Chicco - Prenatal - Roemer sva 3 dijela do 3500 kuna, sto izabrati?

Meni su Prenatalova bila koma,brzo ih se riješila i kupila PP pliko ,ona su mi mrak,odvozila 2 djece i još su u super stanju. Roemer ima kolegicai kažu da su odlična

Idnom
08.03.2012., 11:24
Hvala bodo!
Vjerujem da su PP savrsena, ali nigdje ih nisam nasla za manje od 5000 kn. Meni je onak neki limit u cijeni 3500 kn i to cu jedva na hrpu rata.
Najvaznije mi je da su kolica funkcionalna, mogu biti i klasicnijeg dizajna i da mi se ne raskopaju za godinu dana. Ako itko jos ima kakva iskustva i savjete molila bih! I jos nesto, meni ce kolica trebati tek na ljeto pa ako netko zna da su mozda u to vrijeme neke velike akcije ili raprodaje jer na jesen valjda dolaze novi modeli i ta informacija bi bila dragocjena!

onci
08.03.2012., 12:22
Pozdrav svima....:-)
Nova sam na forumu, buduća mama u mučnoj potrazi za kolicima i bilo kakva pomoć bi mi dobro došla.
Moja dilema je pala na dva modela: 1. CAM ([/URL]) vs 2. Peg Perego ( (http://mojabeba.hr/Cam-Elegant-Family-2012/))

Važno mi je da su ručke spojene i da ih mogu voziti jednom rukom, a jako su mi važni i kotači jer mi je put oko kuće grozan, bez trotoara i pun rupa.....
Međutim, razlika u cijeni i nije mala, pa ne znam jesu li ova Peg Peregova toga vrijedna....

Primjetila sam da ne spominjete Cam kolica, koja su se mene jako dojmila, a nisu preskupa (osnovni model npr. [URL="http://mojabeba.hr/Cam-Combi-Family-2012/"] )

leonisa
08.03.2012., 13:22
ja imam PP pliko p3, s kosarom, AS i svim dodacima (nikak da ih na burzu stavim :gaah: ) al sam si za drugo dijete uzela romer jer MENI nisu bila prakticna. i jos sam iskoristila neko veliko snizenje u sloveniji. i AS romerica za 100e.

za romer kolica ti se zaista isplati (vidim da si iz zgba) otici u sloveniju.

Idnom
08.03.2012., 13:53
Budem onda otisla pogledati romerica u Slo.
Nasla sam da su u Adaxu Jane Solo Matrix (3u1) na akciji po 2999 kuna.
Sad mi je uzi izbor taj model od Jane, Roemer B smart ili Chicco trio enjoy fun. Kaj mislite? Sva su oko 3000 kuna.

leonisa
08.03.2012., 14:39
kad trebas roditi? pitam zbog kosare.

Idnom
08.03.2012., 15:21
U 9. mjesecu.

leonisa
08.03.2012., 15:23
jer ako se kolica mogu spustiti u lezeci polozaj (a to ne mogu svaka) kosara nije potrebna jer sa zimskom navlakom i kupolom dobijes kao kosaru.

Idnom
08.03.2012., 16:13
Obzirom da ce prvih 6 mjeseci biti jesen i zima mislila sam da je dijete zasticenije od hladnoce i vjetra u kosari.

ardnas
08.03.2012., 17:30
indom u pravu si, ja rodila u 8 mjesecu i nisam imala košaru , jer su mi svi govorili da mi ne treba, i baš nam je falila.Moja preporuka ti je da uzmeš sa košarom, ali isto tako ne bi uzimala chicco jer im jaje nije baš kvalitetno. Uzmi ona kolica na koja ide romer ili be safe jaje-autosjedalica. Naravno ako imate auto.

rena7
08.03.2012., 18:19
Joj mi smo imali Chicco, trokolicu. Ne, više je ne bi izabrala. Smetalo me je što se sportski dio ne može okrenuti prema mami, što se naslon regulira uz pomoć trakice (a to nije dovoljno čvrsto, klizi) i mala shoping košara. Imali smo i košaru za novorođenče. Ispadala je iz kućišta, nosili smo na servis i nije popravljeno. Uglavnom, da ne duljim chicco više ne bi izabrala, što zbog nepraktičnosti što zbog nekvalitete. Imamo i pp pliko- odlična! Da sada biram, ništa drugo osim tetonije ne dolazi u obzir. Nedavno sam vidjela da su u Sloveniji isto na sniženju.

Anch
30.04.2012., 12:39
Bok cure, evo mi smo u shoppingu za bebicu pa su na red stigla i kolica... Zasad nam se Peg Perego čine naj, pa me zanimaju vaša iskustva: dal uzet easy drive ili klasična? S jednom ručkom ili dvije? Bebica stiže u kolovozu, planirali smo uzeti 3u1 jer nam se čini da će košara dobro doći za rujan, listopad, studeni...

berlinka
30.04.2012., 22:47
s prvim djetetom imala chicco i tek sad kad imam teutoniju shvaćam kako su bila loša.

babyboys
01.05.2012., 10:15
zna li netko koji medeli kolica trenutno dostupnih imaju opciju da se prebacuje ručka, a ne košara?
i još da su 3u1, ako takva postoje.

Trina
04.05.2012., 14:57
Ja sam kupila polovna Graco quatro tour deluxe (ja mislim da se tako zovu) i prezadovoljna sam. Super lako se upravlja njima, čvrsta, stabilna, imaju velika kola kojima možeš po svakakvom terenu, imaju košaru za novorođenče, sva mi je unutra zabuškana, zaštićena..ma prezadovoljna sam. mana im je glomaznost, meni ne smeta ali smetalo bi onome ko ima mali gepek jer kad se sklope nisu mala. Još me samo zanima ako netko zna koliko koštaju takva nova, čisto da usporedim cijenu ovih svojih polovnih i novih. To su ova:

http://www.google.hr/imgres?q=graco+quattro+tour+deluxe&hl=hr&biw=1440&bih=754&gbv=2&tbm=isch&tbnid=rV4EhPtAZIA3GM:&imgrefurl=http://www.comparestoreprices.co.uk/compare-prices/graco-quattro-tour&docid=2aDfDJeEECKACM&imgurl=http://www.comparestoreprices.co.uk/images/gr/graco-quattro-tour-travel-system.jpg&w=500&h=500&ei=3MXYTqvPN4We-wapw42tDg&zoom=1&iact=hc&vpx=339&vpy=125&dur=323&hovh=225&hovw=225&tx=153&ty=135&sig=109119464604882698055&page=1&tbnh=121&tbnw=121&start=0&ndsp=35&ved=1t:429,r:1,s:0

Evo nakon 6 mj vozanja (ma dobro, više guranja kolica s malom u rukama:)), mogu reći da sam preprezadovoljna ovim kolicima. Jako lako se upravlja njima, iako su teška i glomazna, kola su čvrsta, velika i super amortiziraju sve što treba. Košara je dovoljno velika (tek nekidan sam je makla) i beba je lijepo zaštićena unutra. Sad je u polusjedećem položaju i super nam koriste. Ispred nje ima ona plastična pregrada kao tacna sa tri rupe u koju se mogu staviti igračkice i sve što treba. Osim toga, krović je pomičan skroz, tako da se može pomicati od ručke, skroz do nogica, pa ne treba suncobran jer ga namještam po potrebi, jako jednostavno rješenje. Uz sve to, imaju hrpu pretinaca jer na ručki isto imaju plastičan dio na kojem su dva, tri pretinca koja se mogu zatvoriti i dvije, tri rupe u koju se mogu staviti stvarčice. Iako sam se smijala jer na tom mjestu ima i sat i termometar, taj isti term.mi je poprilično poslužio za hladnijih vremena. Tako da bih uvijek izabrala Graco, najfunkcionalnija kolica koja sam imala/vidjela

tua
04.05.2012., 15:45
Trina, takva ima i moja frendica, kupila ih prije 6 god i jos su super. prostrana, mekana, udobna. i dosta su kostala. jedina mana im je to sto kazes- moras imati stvarno veliki bunker:)
a s termometrom se svi sprdamo, ali kao sto kazes, posluzi.

Pticica
04.05.2012., 21:16
Kupujem kolica pa me zanima na kolicima reverzibilno sjedalo koje se može okrenuti prema mami i nulti položaj, da beba može biti od rođenja. Ako sam iz postova dobro shvatila to imaju:

Per Pergo Uno
Per Pergo Switch
Cam Pretty
B-Smart- Römer

Je li postoje još koja kolica baš sa tim karakteristikama?

puntica
04.05.2012., 21:26
bebe confort loola, loola up, high track
chicco 4me
inglesina otutto, zippy free
...ma da ne nabrajam, ima rpetina takvih, mislim da svaki proizvođač ima bar 1 takav model

berlinka
04.05.2012., 22:36
teutonia - razni modeli imaju tu karakteristiku

sonata
29.10.2012., 18:19
Ima li netko Bebe confort Elea kolica ili ABC design Cobra pa da mi napise svoje iskustvo?

sonata
29.10.2012., 18:20
Ili Mutsy Evo ili neka slicna iz te kolekcije?

anasti
29.10.2012., 20:32
Ima li netko Bebe confort Elea kolica ili ABC design Cobra pa da mi napise svoje iskustvo?
mi imamo abc design condor, skoro su ista kao cobra sam što imaju 4 kotača.
košaru je J prerastao skoro sa 4 mjeseca, bila mu je na knap sa savijenim nogicama, ali nismo ga mogli prebaciti u sportski dio jer u njemu položaj nikako nije za tako malu bebu, u biti uopće nema položaj nule, najniži je na nekih 30 stupnjeva sa savijenim nogama jer se taj donji dio ne može ispružiti u ležećem. meni je mali zaspivao u njima ali sam ga uvijek vadila u kindač jer mi to nije baš položaj za spavanje. i u tom "ležećem" sjenilo baš nema neku funkciju..
uglavnom, jedini plus su veliki kotači s kojima je puno lakše nego s malima ili duplima, barem ovdje kod nas nam je to bitno zbog svakakvog terena.
da kupujem ponovno ne bih ih kupila, mislim da ima i boljih..

sonata
29.10.2012., 21:48
Anasti hvala ti!

kitty
29.10.2012., 21:50
mi smo uzeli MC Mura 3. nadam se da se nećemo razočarati :mrgreen:.

sonata
30.10.2012., 11:28
mi smo uzeli MC Mura 3. nadam se da se nećemo razočarati :mrgreen:.

I ta sam gledala, jako su lijepa i imaju lezeci polozaj, koliko znam. Jedino ne znam koliko je zgodno sto se mora skinuti sjedalo da bi se skupila konstrukcija. Recimo kada pada kisa. Ali na puno kolica je sada tako, jedino se Mutsy Evo sklapaju sa sjedalom i Bebe confort Elea, doduse na filmicu ali u trgovini kaze teta da oni skidaju sjedalo. Tako da sam ja jos u razmatranju.

kitty
30.10.2012., 11:31
nisam uopće razmišljala o tom skidanju sjedalice. valjda neće to sad biti neki nepremostiv problem. a nulti položaj imaju :-). ali ja svejedno mislim uzeti i košaru.

sonata
30.10.2012., 20:11
Ma nije to toliki problem, stavis dijete u auto, sjedalo recimo naprijed dok ne stavis konstrukciju u auto ali to je u biti samo kada je vani lose vrijeme. Ali ja imam i starije dijete pa sve gledam kako da si olaksam kad budem sama s oboje.

palčica
31.10.2012., 12:30
Također molim pomoć i preporuke. Tražimo kolica od nekih 2000 kn, da imaju dobre kotače za šetnje po šumi i parkovima sa psom, da imaju nulti položaj (mislim da je to zgodno i kad bude veći ako se negdje nađemo a on zaspe), bilo bi odlično da se dijete može prema guraču/ici okrenuti mada mi se čini da mnoga kolica nemaju tu opciju.
Najprije smo se zagrijali za Graco Trekko ali sam odustala jer su poprilično velika a ja žena od 50 kg. Quinny Speedi nam se isto sviđaju ali nemaju nulti položaj i za sada mi se najboljima čine Mamas & Papas Luna kolica, sportska su, imaju dosta pozicija, uključujući nulti, široka su dovoljno da bebi bude udobno i imaju 9 kg mislim.
Jesam li neka predvidjela? Kakva su vaša iskusdtva sa M&P kolicima? Je li ipak bitno da dijete može biti okrenuto prema meni?

kitty
31.10.2012., 12:57
Ma nije to toliki problem, stavis dijete u auto, sjedalo recimo naprijed dok ne stavis konstrukciju u auto ali to je u biti samo kada je vani lose vrijeme. Ali ja imam i starije dijete pa sve gledam kako da si olaksam kad budem sama s oboje.

meni su se što se tiče lakoće sklapanja činila idealna Mamas&Papas Mylo, samo su ona prilično skupa.
http://www.youtube.com/watch?v=Qw_7zxv3hFQ

sonata
31.10.2012., 13:58
meni su se što se tiče lakoće sklapanja činila idealna Mamas&Papas Mylo, samo su ona prilično skupa.
http://www.youtube.com/watch?v=Qw_7zxv3hFQ

Ova nisam vidjela, koje trgovine ih drze?

sonata
31.10.2012., 14:00
Također molim pomoć i preporuke. Tražimo kolica od nekih 2000 kn, da imaju dobre kotače za šetnje po šumi i parkovima sa psom, da imaju nulti položaj (mislim da je to zgodno i kad bude veći ako se negdje nađemo a on zaspe), bilo bi odlično da se dijete može prema guraču/ici okrenuti mada mi se čini da mnoga kolica nemaju tu opciju.
Najprije smo se zagrijali za Graco Trekko ali sam odustala jer su poprilično velika a ja žena od 50 kg. Quinny Speedi nam se isto sviđaju ali nemaju nulti položaj i za sada mi se najboljima čine Mamas & Papas Luna kolica, sportska su, imaju dosta pozicija, uključujući nulti, široka su dovoljno da bebi bude udobno i imaju 9 kg mislim.
Jesam li neka predvidjela? Kakva su vaša iskusdtva sa M&P kolicima? Je li ipak bitno da dijete može biti okrenuto prema meni?

Mutsy Evo su oko 2500kn, imaju nulti polozaj, dobre tockove, sjedalo mozes okrenuti prema sebi i od sebe. Ima ih u Magic babyu. Sklapaju se sa sjedalom. Bebe Confort Elea sve isto ali su oko 3000 i nesto

palčica
31.10.2012., 14:59
Hvala sonata, jedino mislim da dragi neće biti popustljiv s obzirom da nam kolica nisu ni bila u planu, posuđena su nam 3u1 Cam za koja se uspostavilo da su poprilično rasklimana, vide na kotačima popuštaju stalno i kotači nam nisu za ništa drugo osim besprijekornih pločnika (ne možemo u parkove sa psom). A opet se sinku unatoč početnom nošenju u marami jako svidjelo voziti pa rekoh da nama bude lakše a njemu ljepše...

kitty
31.10.2012., 15:23
Ova nisam vidjela, koje trgovine ih drze?

ja sam ih vidjela u ovom web shopu (http://www.kidioz.hr/kidioz/index.php/mamas-papas-mylo-kolica.html), a trebalo bi ih biti i u fun4mum dućanima, barem tako kažu na njihovim stranicama. jako su mi se svidjela ali htjela sam kotače na pumpanje (jer ću sljedeće ljeto cijelo biti na moru u selu gdje su uglavnom neasfaltirani putići) a ona to nemaju.

sonata
01.11.2012., 21:14
Koliko mi je poznato, nema te trgovine u Osijeku. A i ja moram gledati samo kolica na koja ide MC cabriofix sjedalica jer ju imamo. Svejedno hvala!

palčica
02.11.2012., 13:11
sonata, ipak si me zainteresirala za ta Mutsy Evo kolica. 2300 kn su, a okreću se i prema meni što mi je važnije od estetike, mada su kolica također lijepa....ti si se za ta odlučila ili (na youtube-u sam vidjela da se mogu sklopiti skidanjem ali i bez skidanja sjedala - vidjeh da te to muči)? Jedini mi je opet problem što bih trebala ili do Zagreba ili ih naručiti bez da ih vidim uživo....

sonata
02.11.2012., 14:54
Ja sam bila u Magic babyu pa mi je zena rekla da ako mi je vazno to sklapanje sa sjedalom, da mi preporuca mutsy evo, jer ja sam htjela MC Muru ili Bebe confort Elea. Eleu zena skida kada pokazuje kolica ali na filmicu se spusta sa sjedalom. Al zena misli da je bolje da se skine.O tom po tom...
Mutsy evo sam vidjela uzivo i lijepa su, jedino imaju valjda samo 4 dezena, al sta sad...Ja se jos nisam odlucila, pratim svaki dan stranicu od magic babya jer stalno imaju neke akcije

palčica
02.11.2012., 15:03
Ja sam iskreno već luda od tog traženja za manje para više muzike. Eto mi kad sam dijete vozikala i svidjelo mu se, a mislila sam da ću samo trebati kupiti Ergo. On sada ne želi biti ni u marami ni na rukama. :roll:

Jesen u meni
02.11.2012., 21:04
Sonata, Mamas&papas kolica drže u Pikolu u Ulici Hrvatske Republike. Bila sam neki dan tamo. Ne sjećam se cijene. Sjećam se jedino da su tete rekle da su kompatibilna s Maxi cosi auto-sjedalicama.
Ja sam se zapalila za Chicco trio fun enjoy i to ljubičasta:zaljubljen:. Koštaju oko 3000 na akcijama, a nadam se da će biti i nekih zgodnih sniženja oko Božića :fige:.

karla 1980
10.11.2012., 22:29
Sorry cure sto upadam, samo zelim reci svoje iskustvo. Mi smo imali maxi cosi Mura 4 i bila su mi preteska, imala sam carski, izašla iz bolnice sa 49 kg (poslije poroda) tako da su mi kolica bila uzasan napor svaki puta kada sam ih vadila i stavljala u prtljaznik. Svakako ih probajte u dućanu podići a ne samo gurati.

sonata
11.11.2012., 11:28
Sonata, Mamas&papas kolica drže u Pikolu u Ulici Hrvatske Republike. Bila sam neki dan tamo. Ne sjećam se cijene. Sjećam se jedino da su tete rekle da su kompatibilna s Maxi cosi auto-sjedalicama.
Ja sam se zapalila za Chicco trio fun enjoy i to ljubičasta:zaljubljen:. Koštaju oko 3000 na akcijama, a nadam se da će biti i nekih zgodnih sniženja oko Božića :fige:.

Oprosti, nekako nisam skuzila tvoju poruku. Hvala ti na informaciji!

ardnas
11.11.2012., 21:30
nisam znala al sada znam da mi je bitno
da ih mogu gurati jednom rukom, naime bebea nije volila kolica pa sam nosila u jednoj ruci njega a sa drugom se mučila sa kolicima
da imaju veliku košaru za stvari
da se lako sklapaju
da mi stanu u gepek
sve drugo je manje bitno
čini mi se da je bolje kupiti polovna kvalitetnija nego nova nekog srednjeg razreda

centar
11.11.2012., 22:20
meni su super jane kolica (matrix, a pogotovo muum)
njuskala sam i mammas and papas sola (za 2800 kuna s nultim polozajem)

leonisa
12.11.2012., 10:24
meni britax. veliki straznji kotaci, okrece se, al ne rucka vec baza, tako da su manji kotaci uvijek naprijed, ima nulti polozaj, rucka u jednom komadu, prosli krs na moru. skupa s AS (romerica) u slo kupila, kad se odbiju svi bonovi, porezi i popusti) oko 1500kn. da, kolica i AS za tu lovu.

Jadranka
12.11.2012., 10:55
Meni su dobra ova nasa Inglesina avio. Ultra su lagana, rucke su spojene (voziva jednom rukom - takodjer mi je bilo vrlo bitno s obzirom na to da malog cesto i nosim), al definitivno nisu za sve terene, kosara je dosta uska, i jednom kad preraste kosaru, onaj sjedeci/lezeci dio se ne moze okrenit prema roditeljima, sto je mozda ok za bebu od 6-7 mjeseci, al za bebu od 3-4 bas i nije. To mi je najveca mana.

palčica
12.11.2012., 12:39
Nakon svih razmatranja i mi smo se odlučili za britax romer, mislim da su b smart, ali u rijeci dođu 2600kn. Kotači za sve terene (treba nam zbog parka i psa), imaju nulti položaj, veliku kupolu, navlaku za kišu, lagana su, dobije se zimska vreća za nožice, okreće se sjedalo. Sve što nam treba a i lijepa su.

martincius
12.11.2012., 14:12
imam jos vremena do 2.mjeseca dok mi se ne rodi prva bebica, ali kako sam pocela gledat sad kolica, cini mi se nemoguce naci sve ono sto bih ja htjela u jednim kolicima. pa ako mozete savjetovati... htjela bih sve ovo:

- jedna rucka spojena
- moguce okretati rucku ili postolje da beba moze gledati i prema meni i prema cesti
- da ih je moguce sklopiti u jednom komadu, ako mogu birati bolje kisobran sistem
- sto laksa
- da kvalitetom mogu izdrzati 3-4 djece (planirane :))
- bez AS
- bez kosare

napominjem da cu imati maramu ili sling od rodenja.

ovaj vikend smo prosli po king crossu, ovo nam nude u ducanima:
jane za 2400kn (ne znam koji model :()
loola za 2600kn
peg perego za 2500kn (mislimd a je uno model)
neka peg perego za 3000kn

ne znam vise nista :(

palčica
12.11.2012., 19:10
martincius - i ova koja sam navela imaju sve što ti treba....700 kn je inače košara koja se kupi zasebno. Sklapaju se sa a mogu i bez sjedala...mislim da su oko 9 kg.....

sonata
12.11.2012., 20:35
A jel ide maxi cosieva sjedalica na britax romer? Ne nadjem da ima za kupiti adaptere, onda vjerojatno ne?

palčica
12.11.2012., 20:49
Na nijednoj stranici gdje reklamiraju kolica nisam naišla na taj podatak. Možda nazvati i pitati u nekom dućanu jer mi se čini da su prodavačice zbilja iskusne.
sonata - jeste li kupili cobru?

leonisa
12.11.2012., 22:40
Nakon svih razmatranja i mi smo se odlučili za britax romer, mislim da su b smart, ali u rijeci dođu 2600kn. Kotači za sve terene (treba nam zbog parka i psa), imaju nulti položaj, veliku kupolu, navlaku za kišu, lagana su, dobije se zimska vreća za nožice, okreće se sjedalo. Sve što nam treba a i lijepa su.
to su ova koja ja imam, u veljaci sam njih i romericu AS kupila za, kako sam napisala 1500kn u babycentru u sloveniji.
vidi kad imaju akcije.

koliko znam maxi cosi ne ide na njih.

palčica
12.11.2012., 23:57
Sad su 200o kn u Sloveniji, u svakom slučaju jeftinija nego u nas, samo ne znam kako ide sa granicom, negdje si spominjala neke bonove i sl. Vidim da im je Cobra abc sada na akciji za 2500 kn..

sonata
12.11.2012., 23:59
Ma nismo, idem u srijedu na UZV pa cekam da vidim hoce li se vidjeti spol makar ne znam sta ce mi to znaciti kad ionako nije pouzdano. Otici cu u u jos jednu trgovinu vidjeti te mamas and papas i pitati i za taj britax. Sve mislim ako se pozurim, pa cu poslije zaliti.

baka
13.11.2012., 01:19
Moji su kupili polovna kolica od prvog korisnika: Peg Perego Pliko Switch, sa svim onim dodacima, a za ljeto (jer je trebalo nositi kolica uz stepenice) Maclaren Quest Sport. Zadovoljni su izborom i kvalitetom. Jedino nas je iznenadilo da je drška novog suncobrana Peg Perega pohrđala (?!).

leonisa
14.11.2012., 19:45
Sad su 200o kn u Sloveniji, u svakom slučaju jeftinija nego u nas, samo ne znam kako ide sa granicom, negdje si spominjala neke bonove i sl. Vidim da im je Cobra abc sada na akciji za 2500 kn..
kad sam ja kupovala dobila sam za svakih nesto eura bon od nesto eura, pa sam skupila 50e i kupila bodice, jos neke bonove za 10% i povrat poreza 35e.
mislim da su kolica bila 180e, AS 100e, kad sam odbila povrat i bonove dosla sam do 1500kn za sve.
ako nije zurba, pricekaj iza nove godine akcije.

palčica
14.11.2012., 20:15
Hvala na odgovoru! U svakom slučaju odlično si prošla! :)

tina55
17.12.2012., 10:27
frendica kupuje kolica pa me zamolila da pitam za iskustva
ima li netko i kako ste zadovoljne chicco enjoy trio? dosta su povoljna pa me zanima da li su ok ili?
ovdje sam ih našla za 2590 kn s uključenom dostavom u HR
http://www.eurobabyshop.net/prodotto.php?id_p=1460&pag=1&cerca=enjoy

Jesen u meni
17.12.2012., 17:35
tina, mi smo dugo razmišljali o kupovini tih kolica, jer su stvarno povoljna i čine se ok.
na kraju smo kupili druga, jer nam djeluju dosta kvalitetnije i luksuznije za vrlo malu razliku u cijeni.
meni se kod chiccovih nisu svidjele 2 stvari: 1. nemaju jastučić za novorođenče u auto-sjedalici (ali se može naručiti posebno od chicca u hrvatskoj ili od nekih partnera za cijenu od oko 130 kn + poštarina) i 2. beba gleda prema van nakon 6 mjeseci tj. čim preraste košaru tj. auto-sjedalicu, jer se sportski dio ne može krenuti prema vozaču.
i dalje mislim da su to ok kolica za tu cijenu.
probajte pitati u adaxu, ako vam je blizu, jesu li i ta kolica na 30% božićnog sniženja (taj popust je sada aktualan i vrijedi za sve oblike plaćanja za ono što se nalazi u trgovini). kod njih je cijena oko 3200, ali bi s 30% popusta bila 2240 kn

tina55
20.12.2012., 15:40
hvala ti za ovo iskustvo za chicco

a ima li netko ova nova Peg Peregova Book
http://www.eurobabyshop.net/catalogo2.php?pag=1&cerca=book&prezzo=desc
vidim da je to najnoviji model pa ne znam ima li netko kakvo iskustvo

Beti3
20.12.2012., 19:03
Naravno da nemam iskustva sa ovim novim, ali sva Peg Perego kolica koja sam imala bila su kvalitetna, lagana i lijepa, pa glasam za njih.

Lili75
04.01.2013., 01:00
ja kao i Beti3, uvijek glasujem za PP. i dodojame još jednu karakteristiku:praktičnost.

tina55
04.01.2013., 08:51
ova nova su baš lijepa, vjerujem da su ok kao i ostali modeli

tina55
04.01.2013., 16:18
evo ovdje su po super cijeni, mislim da su inače oko 7000 kn
http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica/3u1-modularni-sustav-peg-perego-book-switch-sportivo-oglas-6812104

Jesen u meni
04.01.2013., 21:29
hm, nekako sam sumnjičava kad nešto tako skupo košta tako malo. treba biti oprezan.
usput, kolica super izgledaju, što je je.

Mlada majka
09.01.2013., 10:16
da li mogu ta kolica kupiti negdje u Rijeci?

fingertips
10.01.2013., 11:31
evo ovdje su po super cijeni, mislim da su inače oko 7000 kn
http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica/3u1-modularni-sustav-peg-perego-book-switch-sportivo-oglas-6812104

Draga, ta kolica nisu tako skupa, mi smo ih jučer gledali u trgovini i na gotovinu dođu 4900, a na rate 5200.
Jeseni, ja ova kolica gledam otkad su izašla, i sad ću ih definitivno kupiti preko ovog oglasa jer znam za taj shop i nisam sumnjičava.
Peg perego je zakon, moji su 10 godina imali dječji shop u Šibeniku, i bratu su '89. kupili pegperego kolica, i u tim istim smo se vozile i rodica i ja. Provjerena kvaliteta, rok trajanja, lakoća sklapanja, ma savršena, nećeš pogrišiti! :-D

Aurora*
10.01.2013., 12:07
Da sam imala iskustvo kojeg sada imam kao mama jednogodisnjeg djeteta za prva kolica ne bih kupovala 3u1 ili 2u1 kolica. Zato sto mislim da su sva takva kolica nuzno preteska i prekomplicirana za manipuliranje.

Kao prva kolica kupila bih Chicco Lite Way. To su kisobran kolica sa nultim polozajem i namjenjena su od rodjenja do 3 godine starosti.

Nama su to druga kolica i od kada ih imamo sve je odjednom toliko lakse i jednostavnije kada negdje treba ici.

Moe
10.02.2013., 20:55
Gledam MacLaren kolica... vidim da od rođenja postoji:
MacLaren Quest Sport
Maclaren kolica Quest Heritage
Maclaren Techno XT
Maclaren Techno XLR

Ima li tko iskustva sa njima, i što kažete mame koje ste ih koristile?
Visina ručki - jel prikladna visokom tati za vožnju?
Jel bi radije da ste ipak imale neka kolica s košarom za novorođenče?
Prednosti i nedostaci?
Sigurna sam da su super praktična kad dijete počne sjediti, al me muči ovo razdoblje prije...

Hvala!

mali karlo
10.02.2013., 22:14
Imam xt i ako je beba zimska ja je ne bi vozila u njima jer iako imaju nulti polozaj imam osjecaj da nije bas zasticena. Prednosti: lako se upravlja s njima, lagana su ako ih treba negdje nositi a nedostatak je da ne mozes staviti na njih puno stvari jer se prevrnu.
I rucke se mogu izvlaciti. MM ima oko 185 i ok su mu

karla 1980
10.02.2013., 22:34
Mi smo kupili 3u1 kolica I maclaren xt, xt smo koristili u stanu od bebina 3.mjeseca za uspavljivanje.
Najprakticnija su od kada beba pocne sjediti jer su super lagana, upravljiva, jednostavna, mm je isto visok i bila su mu ok, rucke se mogu izvlaciti. Preporodila Sam se koliko su lagana u odnosu na 3u1 kolica (maxi cosi) prilikom podizanja u prtljaznik auta. Jedina mana sto se gotovo nista teze ne moze okaciti na rucke jer su Jako lagana I lako dodje do prevrtanja. Za novorodjence svakako kosara, to je moja preporuka.

zekana
11.02.2013., 09:19
Isplati li se ganjati povoljna polovna kolica neke dobre marke?

palčica
11.02.2013., 09:25
Da. Evo mi smo ipak uboli neka za petinu od normalne cijene (high trek bebe confort), nigdje oštećena. I sad nas briga hoće li se voziti u njima ili neće. Nismo dali brdo novca, a njima samo nedostaje etiketa i vožena su pola godine.

sejla
11.02.2013., 09:26
Evo i mi u potrazi za kolicima već neko vrijeme, iako nemamo više puno vremena (rodit ću kroz koji tjedan :-)).
Uglavnom, ja sam se skroz zaljubila u ova: http://www.leokids.hr/djecja-kolica-junior/ , mislim da je tih 1800kn super cijena....AS-jaje bismo onda posebno....
MM je u principu protiv novih i želi polovna....tražila po njuškalu, našli smo neka i bili smo pogledati na par mjesta, ali nismo se odlučili još :-/
I ova Hauck Malibu mi se čine super: http://www.bebaducan.com.hr/?page=details&prod=736&cat=79&page_id=4 (s time da smo mi nova našli za oko 2400kn, a ne ovih 3499kn koliko piše na stranici. Mislim da je za 3u1 to stvarno ok cijena i da nisam rasipna.....a kroz par godina planiramo i bracu il seku, daj Bože....

palčica
11.02.2013., 12:41
To s kolicima se nikad ne zna. Meni je to bilo najnapornije i najdosadnije biranje ikad ičega. Posuđena Cam 3u1 katastrofa jer kotači nisu za šljunak a mi smo sa psom i idemo po šetnicama uz more. Sad nam je lijepo u marami, ali eto, kupili smo ih za neznamšto, sportska i jeftina.

sejla
11.02.2013., 12:56
Ma joj, ja inače uživam u tom biranju i gledanju stvarčica za bebicu (neke stvari smo i dobili), ali su me sad ta kolica počela dosta umarati. Da je do mene, odmah bih naručila ta nova za 1800kn, jako su mi lijepa i priuštila bih svojoj curici da bude u friškom novom.....ali moram mužu dat priliku da pogleda i za polovna da bude mir :roll: nezz.....

centar
11.02.2013., 13:51
ja sam inace skrta, ali kad se radi o stvarima za bebu sam totalno budalasta. dati 1800 kuna za kolica mi nije rasipno :-)

amyx
11.02.2013., 13:56
1800 kn je super jeftino

Su1
11.02.2013., 17:30
Pozzdrav svima!
Ja sam nova, buduća mama i trebam pomoc oko odabira kolica. Iskreno, gledala sam ponude po netu, ali ne znam sto odabrati. Zivimo u gradu i vecinom cemo se vozati po asfaltu, sportski smo tipovi pa ni neki makadam nije za izuzeti(iako cemo tamo vjerovatno u marami ili nosiljci), ne zelim pretjerati u cijeni, a zelimo 3u1kolica.Molim za pomoc.
A usput me zanima kakve marame za nosenje preporucate?
Hvala

palčica
11.02.2013., 17:50
To nije puno za nova kolica ako su to neka koja želite.

Su1
11.02.2013., 22:22
Nekako mi ova kolica upadaju u oci.. http://www.kidioz.hr/kidioz/index.php/graco/dje/graco-trekko-kolica.html Ne kuzim se u kolica, pa me zanima sto im znaci ovo od rodenja do 4.god, mislim, trebam li jos posebno kupiti neku kosaru za novorodence ili...? Beba dolazi krajem 5mj., jesu li to ok kolica obzirom na doba godine, na sto moram obratiti racuna i ima li netko iskustva sa ovim modelom?:cekam::cekam:

martinaP
12.02.2013., 09:31
Pozzdrav svima!
Ja sam nova, buduća mama i trebam pomoc oko odabira kolica. Iskreno, gledala sam ponude po netu, ali ne znam sto odabrati. Zivimo u gradu i vecinom cemo se vozati po asfaltu, sportski smo tipovi pa ni neki makadam nije za izuzeti(iako cemo tamo vjerovatno u marami ili nosiljci), ne zelim pretjerati u cijeni, a zelimo 3u1kolica.Molim za pomoc.
A usput me zanima kakve marame za nosenje preporucate?
Hvala

Ako baš hoćete kupiti 3u1, onda gledajte autosjedalicu (rezultate testiranja prije svega). Jer sve ostalo je samo stvar estetike, praktičnosti... (mislim na kolica - boja, ručka kotači.... zapravo sve manje važno) a sjedalica glavu čuva. Sjedalica ni ne mora nužno odgovarati kolicima, mogu biti i potpuno različiti proizvođači, ne mora se AS voziti na kolicima (za sasvim malene bebane nije ni poželjno).

zekana
12.02.2013., 09:52
Da. Evo mi smo ipak uboli neka za petinu od normalne cijene (high trek bebe confort), nigdje oštećena. I sad nas briga hoće li se voziti u njima ili neće. Nismo dali brdo novca, a njima samo nedostaje etiketa i vožena su pola godine.
Super! bacam se i ja pod hitno u potragu!

Moe
12.02.2013., 10:32
Jučer sam bila malo u obilasku trgovina...
od ponuđenog sam vidjela:
Mutsy Evo
ABC Cobra
Peg perego Book
Uglavnom sva idu na nulti položaj. Obzirom da očekujemo bebu pred samo ljeto, mislim da bi moglo biti ok imati kolica bez košare.
I dalje mi je nedoumica MacLaren s nultim položajem :raspa:

P.S. Ako netko povoljno prodaje dobro očuvana Stokke ili Bugaboo kolica - neka me kontaktira

Uglavnom :cupakosu:

sejla
12.02.2013., 10:41
Nas je ipak buduća krsna kuma iznenadila i jučer javila da je kupila kolica (želi da budu iznenađenje, ali znam da su prekrasna negdje) :-D :-D :-D Stižu iz Švice :mrgreen:

palčica
12.02.2013., 13:06
Su1 - mi smo ta htjeli mada ih nismo nigdje ni pronašli, a trgovkinje su me razuvjeravale jer su velika a ja sitna. Na kraju smo kupili druga, ali po svemu veoma slična kolica.
zekana - samo ih odi provjeri. Nikad se ne zna. Ali evo npr. vidim na njuškalu abc cobru za 1000 kn manje cijene s računom starim 3 mj. jer se beba neće voziti u njima. Znači, može se pronaći.
Moe- cobra nema nulti, ako misliš na sportski dio, tu je potrebna košara, mada se s njom i kupuju pa eto. To bi bio moj izbor da sportski dio ima nulti.

Oduševljena sam našim high trek kolicima. Udobna, imaju nulti, velika kupola, košara a sportski dio da može ležati i uživati bez da je stisnut. Mada sam ja za maramu po kvartu ipak.

geceta
12.02.2013., 14:20
Moe, ja sutra idem po svoja PPbook plus :) i unatoc tome sto nam beba stize u srpnju, uzeli smo kosaru.

Su1
12.02.2013., 14:41
Palčica-koja ste kolica odabrali? kakve su osobine?
Molila bi pomoc da mi netko preporuci neke modele. Vazno mi je da posluze od rodenja do 3god i naravno, da cijena nije preko 3500.

maca papucarica
12.02.2013., 14:45
Nama Klempo treba stici sredinom lipnja, ali s obzirom da nam je ovo prva beba, a planiramo imati jos djece, nekako se u planiranju stvari za bebe vodim mislju kupiti kvalitetnije i malo skuplje (mislim, na srecu i mogu; pokrij se koliko si dug i sirok), pa da za drugo dijete ne kupujem sve ponovo. To mi ova moja ekolosko-prakticna strana sugerira, naravno, s istim argumentima moze proci i kupovina polovnih.
Uglavnom, iz tog razloga planiram kupiti kolica sa kosarom, kasnije i dobra kisobran kolica i nosiljku. Mislim da bi se na vise klinaca sve moglo isplatiti. :?:

maca papucarica
12.02.2013., 14:47
Moe, ja sutra idem po svoja PPbook plus :) i unatoc tome sto nam beba stize u srpnju, uzeli smo kosaru.

Geceta, pa nisam znala da je kucna radinost urodila plodom!? :klap: Cestitam od :heart:!

tina55
12.02.2013., 15:14
Molila bi pomoc da mi netko preporuci neke modele. Vazno mi je da posluze od rodenja do 3god i naravno, da cijena nije preko 3500.
imaš peg perego book u sportivo verziji, ali cijena je malo viša, po 4360 kn sam ih vidjela (stavila sam i tu negdje link gore)
to je 3u1, čini mi se ok cijena za peg perego

Melem33
12.02.2013., 15:23
Nama Klempo treba stici sredinom lipnja, ali s obzirom da nam je ovo prva beba, a planiramo imati jos djece, nekako se u planiranju stvari za bebe vodim mislju kupiti kvalitetnije i malo skuplje (mislim, na srecu i mogu; pokrij se koliko si dug i sirok), pa da za drugo dijete ne kupujem sve ponovo. To mi ova moja ekolosko-prakticna strana sugerira, naravno, s istim argumentima moze proci i kupovina polovnih.
Uglavnom, iz tog razloga planiram kupiti kolica sa kosarom, kasnije i dobra kisobran kolica i nosiljku. Mislim da bi se na vise klinaca sve moglo isplatiti. :?:

Bok Maco,
tvoja logika je i moja, isto tako planiram jos djece,pa sam odlucila se za kvalitetnije.Imamo kolica, as, krevetic i prematalicu.
Sve planiramo iskoristit za drugo dijete, osim krevetica.

Nije mi zao, stovise to je i meni gust.

maca papucarica
12.02.2013., 15:36
Bok Maco,
tvoja logika je i moja, isto tako planiram jos djece,pa sam odlucila se za kvalitetnije.Imamo kolica, as, krevetic i prematalicu.
Sve planiramo iskoristit za drugo dijete, osim krevetica.

Nije mi zao, stovise to je i meni gust.
:-*
Zasto krevetic nije u planu za no. 2?
Mi iduci tjedan krecemo u preliminarno razgledavanje, virtualno sam vecim dijelom dobro apsolvirala, tako da vec imam dosta dobru sliku sto SVE zelim :mrgreen:

Moe
12.02.2013., 16:03
Prije svega - čestitke na trudnoći! :-D
Koju boju ste odabrali? Meni se sviđa ona bež (Miele).

imaš peg perego book u sportivo verziji, ali cijena je malo viša, po 4360 kn sam ih vidjela (stavila sam i tu negdje link gore)
to je 3u1, čini mi se ok cijena za peg perego
Koja je razlika Book Plus Completo i Book Plus Sportivo? Thnx.

palčica
12.02.2013., 16:17

Bebe confor high trek. Imaju veliku kupolu (bitno mi je zbog riječke bure a i sunca na plaži), široka su da može lijepo spavati i veći, nulti položaj, veliku košrau za stvari, podešavanje ručke za mene malu, ali osim što su trokolica, dosta su velika, imaju velike kotače - tako smo htjeli jer najmanje smo na gradskoj špici. Treba nam za šetnice uz more, šumu, gorje, parkove, da se beba ne trucka.

Odlična su mi abc cobra. Da mi se da davati tolike novce i da nam nije tako lijepo nositi se u marami kupila bih njih. 3500 nova, dobije se i košara osim sportskog dijela, mada je manja pa se sa tri mj. preraste, jako su lijepa dizajnom, odlična za upravljanje, trokolica, lagana i kvalitetna. Za 10o0 kn manje imaju ih i polovna. Isto tako hvale dosta Rommer Britax B smart, velika kupola, kvalitetna jako, nulti položaj, dobije se zimska vreća....i sva se okreću prema mami i od mame.
Nadam se da sam pomogla. :-)

palčica
12.02.2013., 16:20
Da i mutsy evo su nam bila kandidat.

tina55
12.02.2013., 16:35
Prije svega - čestitke na trudnoći! :-D
Koju boju ste odabrali? Meni se sviđa ona bež (Miele).

Koja je razlika Book Plus Completo i Book Plus Sportivo? Thnx.
ispitala sam i evo što su mi rekli: model sportivo ima jednu navlaku za košaru i kao zimsku navlaku za noge za kolica, znači kad dijete preraste košaru otkopča se ta navlaka i kasnije se koristi po zimi kao navlaka za noge
model plus ima 2 navlake: posebno za košaru, posebno za kolica
model plus ima 2 verzije tkanina, najskuplja verzija su modeli su prirodno nepropusnim tkaninama s UV faktorom 50 (ovdje su jeftinija: http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica/modularni-sustav-3u1-peg-perego-book-switch-completo-plus-oglas-7104691)

adal
12.02.2013., 17:27
ja sve sto vise citam sve manje znam :-/ sad nemam pojma sta kupiti i sve mi je preskupo tu kod nas :-(
ima bas lijepih modela ali nikako se odluciti,kako vam se cine ova http://imgb.pik.ba/galerija/2013-02/12-10/slika-256106-2013-02-1360743612-velika.jpg

Su1
12.02.2013., 17:35
Hvala Palčice! A sad imam jos jedno pitanje:-) http://www.fun4mum.hr/ponuda/oprema/kolica/peg-perego/sportska-kolica/peg-perego-gt3/ Da li se ova dodatna oprema kupuje posebno(autosjedalica i košara) ili je to sve u kompletu.. I sto tocno znaci da se podesavaju za bebu od 0-3god, mislim, kako se podesavaju?Da li moramo kupiti jos neki dodatak ili...mislim, ne cini mi se super udobno spustiti sjedeci polozaj u lezeci i bubnuti bebu.. Eto, godinama radila sa bebama, a za kolica tuutlo :)

martincius
12.02.2013., 17:41
ja sam dobila savjet od jedne dvostruke mame za inglesina zippy - kupila rabljena 3u1 za 1000kn i racunam da ce mi biti za svu djecu. :D

Moe
12.02.2013., 18:08
ispitala sam i evo što su mi rekli: model sportivo ima jednu navlaku za košaru i kao zimsku navlaku za noge za kolica, znači kad dijete preraste košaru otkopča se ta navlaka i kasnije se koristi po zimi kao navlaka za noge
model plus ima 2 navlake: posebno za košaru, posebno za kolica
model plus ima 2 verzije tkanina, najskuplja verzija su modeli su prirodno nepropusnim tkaninama s UV faktorom 50 (ovdje su jeftinija: http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica/modularni-sustav-3u1-peg-perego-book-switch-completo-plus-oglas-7104691)
Po tome ispada da su Completo bolja od Sportivo?

ja sve sto vise citam sve manje znam :-/ [/url]
Točno tako mi je i samoj.

tina55
12.02.2013., 18:27
Po tome ispada da su Completo bolja od Sportivo?
pa sve je isto osim te navlake
i naravno taj denim materijal je kod svih modeal peg perega nešto skuplji

geceta
13.02.2013., 11:07
prije svega hvala na cestitkama :*
daklem, pp book plus: mi smo pitali na par mjesta i prvo nam nitko nije znao objasniti jer su ih tek bili dobili i uopce nisu znali da postoje 2 verzije. Kasnije smo dobili odg da je upravo razlika u toj navlaci (kako je vec spomenuto) ali da su vecinom do sad narucivali s 1 navlakom. Iskreno, ni ne vidim potrebu za dvije jer nije problem skinut s jednog dijela i pricvrstit na drugi. Razlike u cijenama su ogromne od centra do centra, cak i do 2000 kn!!! a realna je razlika u cijeni ovisno o materijalu, od standardnog jednobojnog s tockicama do dvobojnog, kombinacije s kozom i denima. Teta u ducanu mi je savjetovala jednobojni, ujedno i najjeftiniji, jer je laksi za odrzavanje i dugotrajniji. Ono sto se meni jos svida je da se za njihovu kosaru moze kupiti stalak (300-400kn) sto mi ce cini dosta prakticnim. I da,dosta je navala pa se kolica cekaju cca 3 tjedna.
Sto se tice boje, mi smo se na kraju odlucili za geo.

tina55
13.02.2013., 11:50
pa i meni je ok ta najjeftinija verzija booka, jer mi se ne da davati i preko 1000 kn više samo za jednu navlaku? koju ionako mogu kopčati kako hoću, dakle djetetu ništa ne fali
jedino što su mi ona u denim boji stvarno predivna i materijal je baš super, čini mi se jako trajan taj traper, samo što je to najskuplja verzija:(

geceta
13.02.2013., 12:59
ma samo za materijal, to je stvarno previse. za tu razliku kupis i kindich i komodu za presvlacenje. eh i da, zaboravih spomenuti, "okov" (druga rijec ne pada na pamet ovom mom trudnickom mozgu) moze doci u 3 varijante koliko sam skuzila: srebrni, crni, kombinacija.

tina55
13.02.2013., 13:29
da, šasija :) se može birati boja

Moe
13.02.2013., 16:39
Razlike u cijenama su ogromne od centra do centra, cak i do 2000 kn!!!
Ma daaaaj? :-o
Ajde javi gdje su najpovoljnija kad si već istražila. Možeš i na dm ako ti je tu nezgodno radi reklame.

123beba
13.02.2013., 21:17
Hej cure, evo da vam se i tu pridružim! :)
Ja sam se isto odlučila za pp book! :) No, ja ću kupiti samo sportivo dio zato što će mi frendica dati od pp košaru i autosjedalicu jaje. U trgovini sam još dodatno provjerila sa prodavačicom jesu li stvarno kompatibilni ti dijelovi pa sve može ići na ova kolica i teta prodavačica kaže da da!
Uglavnom, u Fun4mum imaju sportivo dio za 3.899 / 3.759 / 3.069 kn ovisno o tkanini. uz ta sportivo se dobije zimska navlaka i navlaka za kišu te stalak za bočicu. Inače je (u ovoj srednjoj kombinaciji materijala) 3u1 6.699 kn. Za ostale materijale nisam pitala. Meni se u biti jako sviđa boja Miele ili Mokka. Eh da, znam da oni imaju popust za gotovinsko plaćanje 10%.
Jedino mi se ne sviđaju pp torbe za kolica pa sam vidjela puno bolje od proizvođača Lassig.

samo pitanje jeste li pokušale voziti kolica poprilično brzo jer mi je rekla frendica da ponekad kod nekih kolica kada se napravi malo duži korak da se nogom zapne za onaj zadnji dio kolica...

Melem33
13.02.2013., 21:32
:-*
Zasto krevetic nije u planu za no. 2?
Mi iduci tjedan krecemo u preliminarno razgledavanje, virtualno sam vecim dijelom dobro apsolvirala, tako da vec imam dosta dobru sliku sto SVE zelim :mrgreen:

imamo stokke, a uzeli smo do 10g., a s obzirom na moje povisene godine sl bebu planiramo, dok ce ova prva jos biti u kreveticu.
Sto si si izabrala? :)

Moe
13.02.2013., 22:08
Jedino mi se ne sviđaju pp torbe za kolica pa sam vidjela puno bolje od proizvođača Lassig.
Baš danas mi je frendica, majka blizanki od dvije godine rekla da si obavezno nabavim torbu po njenoj preporuci - da ju je to spasilo 100 puta, da ima milijun pretinaca, i da joj uvijek ali baš uvijek sve stalo, i uvijek je znala gdje joj što stoji u torbi. A radi se o JJ Cole torbi model Mode.
Tko prodaje Lassig kod nas da i to malo škicnem?

123beba
13.02.2013., 22:57
Lassig ti imaju isto u fun4mum, iako možeš na netu pogledati kakvih sve modela imaju. Naravno, to baš i nije to jer ja volim popipati i pogledati sve iznutra. :) Dosta je velika torba i isto imam osjećaj da bi sve trebalo stati, a ima mi i lijepih modela. Ja sam baš gledala neku tamno smeđu sa nekakvim stablom (Chocho Cherry)... Cijena je oko 550 kn. Ne znam jesu to ok cijene ili se može naći nešto jeftinije, a lijepo... evo link sa torbama... http://www.svijet-beba.hr/lassig_torbe_za_kolica-messenger-casual_kolekcija-torba__40-9--145.htm#.URwL_fJcb6M

maca papucarica
14.02.2013., 09:22
imamo stokke, a uzeli smo do 10g., a s obzirom na moje povisene godine sl bebu planiramo, dok ce ova prva jos biti u kreveticu.
Sto si si izabrala? :)

Saljem pp da ne zachatavamo temu.
Sto se kolica tice definitivno Stokke. To sam odlucila i prije nego sto sam zatrudnila; svida mi se kako ti Norvezani razmisljaju :mrgreen:

123beba
14.02.2013., 13:13
Maco, meni su isto stokke krasna po dizajnu no čula sam od ljudi koji ih imaju da su dosta mala (plitka) kad kikac poraste... Sad imaju neki novi model sa lijepom, velikom kosarom za stvari dolje, no nažalost ovaj gore dio sjedista za bebu je i dalje istih dimenzija...

maca papucarica
14.02.2013., 15:38
I ja sam cula da su mala, a opet, moja susjeda vozi u njima klinca od godinu i pol :unsure:
U svakom slucaju, planiram kupiti i Maclaren kisobran kolica u koja cu ga prebaciti kad za to dode vrijeme, pa...
A ova visina na kojoj je beba, visina samih kolica i rucke (to mi je jako bitno), mogucnost da je dijete okrenuto od i prema soferu, materijali... su mi dovoljno uvjerljivi argumenti.
Inace, je li tko gledao ova kolica http://www.mimakids.com/xari-configurator/#? Poprilicno "lice" na Stokke, doduse i cijenom su blizu, ali inovativna sto se kosare tice http://m.youtube.com/#/watch?v=glfI-ZOIJIc&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DglfI-ZOIJIc.

leonisa
14.02.2013., 15:43
bacanje para....postoje razne i jeftinije varijante kojima se takodjer okrece dijete.

maca papucarica
14.02.2013., 15:53
bacanje para....postoje razne i jeftinije varijante kojima se takodjer okrece dijete.
Nekom je, nekom nije. Okretanje djeteta znam da nije ekskluziva Stokke-a, ali nije niti jedina prednost koju sam navela.
Ako znas neka druga kolica u kojima je dijete tako visoko kao u xplory, a moze se i spustiti, da ima jos i visoku rucku (tata je 205 cm, jedna baka 155, druga 165 cm), tako veliku torbu za kupovinu, otvorena sam za prijedloge i nebacanje novaca :-)

leonisa
14.02.2013., 16:01
ok, za gore-dole ne znam. na npr. britaxovim beba sjedi/lezi na 70cm visine- osovina je na toj visini, okrece se, a rucka varira visinu od 75 do 110 cm, ima 4 ili 5 polozaja. i kompatibilna su sa romer AS koja ima najbolje ocjene na testovima. beba ima puno vise mjesta u njoj od strokke, a i donja kosara je fakat ogromna i pristupacna i podnosi veliku kilazu.
http://images.amazon.com/images/G/01/baby/detail-page/c26-B003OBYTHM_3.jpg

leonisa
14.02.2013., 16:12
sad sam u soku...osam i pol tisuca kuna. za kolica i kosaru. :eek:

maca papucarica
14.02.2013., 16:12
U xplory beba moze biti na visini od 89-123 cm. S adapterima na njih mogu ici Maxi cosi i Besafe as (cabrio i iZi go) koje takoder imaju vrhunske ocjene po Adacu.

maca papucarica
14.02.2013., 16:15
Mislim, ne kazem da su kolica savrsena, ali za nas su savrsena s obzirom na kriterije koje imamo.

leonisa
14.02.2013., 16:17
da mi se kolica sama montiraju poput stolicu prostri se ne bi vrijedila tih para. 8 i pol! i onda kasnije nova. i ti adapteri kostaju jos para. i ta AS...

al eto, ko voli...

maca papucarica
14.02.2013., 16:56
al eto, ko voli...

Upravo tako. O plateznim mocima i ukusima inace ne raspravljam, samo navodim objektivne (za mene) prednosti kolica.
Da su skupa, skupa su, ali sto se visine polozaja tice, ja im ne nalazim alternativu. A monopol se uvijek moze lijepo naplatiti...

centar
14.02.2013., 22:06
postoje i ona Mima Xari i Mima Kobi, ali su isto oko 7000 kuna.

leonisa
14.02.2013., 22:48
zbog cega ti je bitno da se beba dize/spusta da vrijedi toliko?
iako sam gledala snimku i ne vidim da se dijete moze dici do 123 cm. maksimum podignutog sjedista je zeni na youtubeu u razini butina. vrh kolica moze biti 123cm, a recimo da sam zlatna sredina izmedju TM i bake da mi je guzica bebe na 123 ne bi kolica mogla vozit jer ne bi apsolutno nista vidjela ispred sebe.

kuzim za rucku da igra ulogu, no ovo za bebu ne kuzim.

tina55
15.02.2013., 08:31
a ona jane' kolica, pomču li se ona po visini? vidim ih dosta po gradu

centar
15.02.2013., 11:38
sogorica ima jane rider matrix i koliko znam, ne sjediste ni kosara se ne mogu podesavati po velicini. cak ni rucka nije teleskopska, nego se samo onaj gornji dio moze dizati- spustati.

Su1
15.02.2013., 18:35
Ima li netko iskustva sa Hauck viper kolicima, danas sam ih vidjela, poprilicno su lagana, pristojna cijena? Vidjela sam i zeljena mi Gracco Trekk, al su zaista preteska i vrlo glomazna.

beilana
15.02.2013., 20:28
Mi uzeli cam combi emotion 3 u 1 i cekaju bebolinicu. I predivna suu. I zadovoljna sam sa svim mogucnostima koje pruzaju. Gledala sam stokke, i kad bi ih uzela, uzela bi i sve dodatke za njih jer drugacije ih nebi htjela, a tak im je cijena jako velika, al mm-u se nisu svidla nikako. Peg perego i graco su prerazvikana tj u rangu s Cam kolicima a ova su mi definitivno predivna

zekana
16.02.2013., 08:31
Primjetila sam da nitko ne predlaže chicco kolica- ne slovi li to za kvalitetnu opremu? Ima li ih itko i kakva su vam iskustva s njima?

geceta
16.02.2013., 15:40
Ima moja sestricna ali ne znam tocno koji model i prezadovoljni su. mi imamo njihova kisobran kolica stara 19godina i jos uvijek su ko nova,izgledaju puno bolje nego neka u ducanima.

Idnom
16.02.2013., 18:10
Imam ja chicco trio living i zadovoljna sam. S autosjedalicom sam dobila jastucic za novorodjence i bazu. Kosara je dosta prostrana, a sportski dio je isto ok. Moze se okrenuti prema vozacu kolica i suprotno od njega, ima navlaku za kisu i za zimu, kosara za stvari. Sportski dio se zatvara kao kisobran kolica tako da stane i u manji auto. Ako te jos nesto zanima, pitaj
:)

zekana
17.02.2013., 14:55
Imam ja chicco trio living i zadovoljna sam. S autosjedalicom sam dobila jastucic za novorodjence i bazu. Kosara je dosta prostrana, a sportski dio je isto ok. Moze se okrenuti prema vozacu kolica i suprotno od njega, ima navlaku za kisu i za zimu, kosara za stvari. Sportski dio se zatvara kao kisobran kolica tako da stane i u manji auto. Ako te jos nesto zanima, pitaj
:)

Znate li možda kakva su duo living chicco- da li je puno 1500 kn za ova kolica??? pls treba mi savjet, možda ih kupim.

Idnom
17.02.2013., 16:35
Chicco duo living se sastoji od autosjedalice (0-13kg) i sportskog dijela. On ima 4 polozaja, ukljucujuci i nulti tako da i novorodjence moze u njega ako ne odlucis kupiti kosaru. Za cijenu ne znam jel puno ili ne. Pretpostavljam da su rabljena pa treba vidjeti u kakvom su stanju. Osobito pripazi na datum proizvodnje autosjedalice.

puntica
17.02.2013., 19:56
ovdje razmjenjujete savjete/iskustva, ne prodajete/kupujete kolica
prodaja i kupnja su dopuštene samo na Forumskoj burzi
nisam vam dala opomenu, samo brisala postove koji se odnose na prodaju/kupnju
molim vas nemojte više, jer idući put neću biti tako blaga
hvala ;)

Idnom
17.02.2013., 21:13
Ok, sorry! Nije bilo namjerno, tj iz neznanja pravila sam stavila!

zekana
18.02.2013., 07:18
Chicco duo living se sastoji od autosjedalice (0-13kg) i sportskog dijela. On ima 4 polozaja, ukljucujuci i nulti tako da i novorodjence moze u njega ako ne odlucis kupiti kosaru. Za cijenu ne znam jel puno ili ne. Pretpostavljam da su rabljena pa treba vidjeti u kakvom su stanju. Osobito pripazi na datum proizvodnje autosjedalice.

Koliko smiju biti stare autosjedalice? Totalno sam u mraku što se toga tiče. Prostudirat ću tu temo, ali samo osnovno...

zekana
18.02.2013., 07:31
ovdje razmjenjujete savjete/iskustva, ne prodajete/kupujete kolica
prodaja i kupnja su dopuštene samo na Forumskoj burzi
nisam vam dala opomenu, samo brisala postove koji se odnose na prodaju/kupnju
molim vas nemojte više, jer idući put neću biti tako blaga
hvala ;)
Pardon, stvarno nije bila namjera kupovine nego smo se valjda poklopile u priči... šta postoji Burza??? Gdje? Stvarno sam svaki dan na Rodi pa nisam ni znala za to, sa svakim danom sve više i više jer sam na ležanju/čuvanju trudnoće... sve i da imam novaca za kupovinu novih stvari, ne mogu hodati okolo. Gdje je burza, gdje je? :-D Ovo mi je nekako sigurnije mjesto od svih...

Beti3
18.02.2013., 20:32
Piši, zekana, piši. Što više postova, to prije se burza otvara...

zekana
18.02.2013., 21:00
Piši, zekana, piši. Što više postova, to prije se burza otvara...

Volim ja i čitati i pisati ovdje tako da to neće biti nikakav problem. Stvarno mi ispunjavaju ovi postovi dosadne sate. Kad me zabole ruke od heklanja, ja se samo prebacim na kompjuter. Facebook mi nije interesantan, samo ovdje nađem svoj trenutni svijet. Nema trudnica oko mene, samo Roda, hehe!

Tako da čitam, smijem se, pišem, razonoda... :-D Eeeeee rodice moje vidimo se uskoro onda i na burzi, hehe! :-D

Beti3
19.02.2013., 20:17
Nekom je, nekom nije. Okretanje djeteta znam da nije ekskluziva Stokke-a, ali nije niti jedina prednost koju sam navela.
Ako znas neka druga kolica u kojima je dijete tako visoko kao u xplory, a moze se i spustiti, da ima jos i visoku rucku (tata je 205 cm, jedna baka 155, druga 165 cm), tako veliku torbu za kupovinu, otvorena sam za prijedloge i nebacanje novaca :-)

Skate isto ima nekoliko pozicija po visini. I ručka se isto može podizati i spuštati.
http://www.youtube.com/watch?v=ijjMvfF9jQM

tina55
19.02.2013., 20:39
ali peg perego je prestao proizvoditi skate, šteta

Beti3
19.02.2013., 22:19
nisu prestali proizvoditi. vidi link gore. sad su obogacena. moze se i dvoje djece voziti odjednom. priznajem pristrana sam. lijepa su mi i gotovo. skupa, ali ne koliko stokke. beba je uzivala u njima.

123beba
20.02.2013., 08:04
može jedan info ako znate koji nije vezan isključivo za kolica (no mene najviše zbog toga zanima)... Sredinom travnja
će u West Gate-u biti dani beba, mami i trudnica i piše da je obično bude dosta sajamskih popusta... Ima li tko iskustva jesu popusti u svi trgovinama dječjom opremom i vrijedi li taj popust za ono što je u tom trenu dostupno u trgovini ili se mogu naručiti kolica koja mi sami želimo pa ih kupiti sa popustom kada ih nabave (u slučaju da nema raspoloživih za vrijeme sjama)... u biti me zanima da znam da ranije ne kupujem ništa pa da iskoristim te popuste za sve što mi bude trebalo :)

tina55
20.02.2013., 08:30
nisu prestali proizvoditi. vidi link gore. sad su obogacena. moze se i dvoje djece voziti odjednom. priznajem pristrana sam. lijepa su mi i gotovo. skupa, ali ne koliko stokke. beba je uzivala u njima.
to je iz 2011, nema ih više, gledali smo popis svih proizvoda na njihovoj stranici
http://global.pegperego.com/hr-en/babyproducts-site

puntica
20.02.2013., 08:57
stokke i skate su super kolica ako ih možeš držat otvorena ispod stubišta i ako ih ne moraš svaki dan stavljat u auto. Jer stvarno zauzimaju puno previše mjesta kad se zatvore
hoću reć, ako ćeš ih koristiti za šetnje po kvartu (ili manjem gradu) super, ali ako s njima moraš često u/iz auta, onda nikako nisu praktična. Pogotovo dok imaš i košaru na njima :(

Beti3
20.02.2013., 13:10
Ja sam ih našla na njihovoj stranici
http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2012/Skate+System

I još ih ima za kupiti. Kolekcija 2011.
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=209608

Ali, stvarno su nespretna ako imate stubište za nositi po njemu. Ili ako imate 50 kg:-). Za voziti i udobnost djeteta je super.

maca papucarica
20.02.2013., 14:00
Skate isto ima nekoliko pozicija po visini. I ručka se isto može podizati i spuštati.
http://www.youtube.com/watch?v=ijjMvfF9jQM

A kad mi nisu lijepa :-(
Ma, stvar je u tome da sam se ja odlucila. Nedostaci Stokkea mi ne igraju veliku ulogu, zivim u malom gradicu, imam veliki gepek, mjesta na stubistu...a prednosti su mi i dalje uvjerljivo :zaljubljen:
Jedino sad gledam da li kupiti rabljena :?: Naime, planiramo se i nositi, pa nisam sigurna hoce li kvantiteta upotrebe ipak opravdati toliki izdatak (leonisa, ubacila si bubicu :-))...

anasti
20.02.2013., 20:35
a koja kišobran kolica kupiti?:-)
da su ok a normalna cijena?
i što gledati pri kupnji?

zekana
20.02.2013., 21:11
Moja preporuka ti je da uzmeš sa košarom, ali isto tako ne bi uzimala chicco jer im jaje nije baš kvalitetno.

Je li stvarno chicco jaje nije dobro? Na svim modelima ili samo na nekima? Pa ono je u najkrhkijem bebinom razdoblju... Jesam li dobro shvatila- jaje je košara za novorođenče, zar ne? Chicco trio living fun- kakva bi bila ocjena njega po vama?

maca papucarica
20.02.2013., 21:27
Jaje je autosjedalica

zekana
20.02.2013., 21:53
Jaje je autosjedalica

UPS! Hvala, ja u zabludi... :-D hehehhe!

Idnom
20.02.2013., 23:51
Evo clanka o najboljim i najlosijim autosjedalicama: http://mobile.net.hr/netmobil/vijesti/najopasnije-autosjedalice-u-hrvatskoj-su?redirectedFrom=netmobil.net.hr/vijesti/najopasnije-autosjedalice-u-hrvatskoj-su

Idnom
21.02.2013., 00:07
Adacov test na kojem je Chiccovo jaje jedno od najboljih...
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?tabid=tab1

zekana
21.02.2013., 09:01
[QUOTE=Idnom;2349424]Adacov test na kojem je Chiccovo jaje jedno od najboljih...
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?tabid=tab1[/QUOTE

:-) raduje me ova informacija!

zekana
21.02.2013., 16:28
Evo da podnesem bosanski, tj. sarajevski izvještaj za peg perego i chicco komplete i opremu. Pliko switch easy drive on track modular je 1250KM (x4 za kunsku vrijednost), a compact je 1190KM s 5% za gotovisnko plaćanje.
Najjeftiniji im je PLIKO P3 compact on track classic 1100KM (isto 5% popusta).

Sama autosjedalica (bez baze) je 390KM 0+do 13kg, a mjesec i godina su lipanj, 2012.
Imaju i stalak za košaru za sobnu upotrebu ili gdje god, jako simpatično, 95KM

Oko 90KM je osnovna baza za AS, a ISOFIX je negdje oko 170-180KM (zaboravila sam zapisati)

Meni se najviše sviđa komplet 1190 compact

Svratismo i u Chicco
Trio living je 1299KM, s popustom 10% na gotovinu je 1169KM, dobije se set uz koji dođe i osnovna autobaza za AS. Dodaci su standardni, torba, prostirka za presvlačenje, kabanica za kišu, zimski pokrivač kolica, remenje za povezivanje u autu. Sama autobaza inače košta 360KM ako se kupuje posebno. ISOFIX nemaju.
AS je proizvodnja rujan, 2012.

Trio Enjoy imaju akciju 20%, a cijena na akciji (zadnji model) je 799KM (iako sam u HR vidjela akciju za 3000kn neka ljubičasta boja) i ne dobije se baza za AS!

Imaju i Trio I MOVE, ali su teškaaaaaa, 14.5 kg, svi dodaci kao za living, samo je cijena diiiiivna 1956KM, da sjedneš i plačeš.

Najljepši je komplet I MOVE, ali meni se čine najpraktičnija i najpovoljnija Trio living

Eh sad kad sam pretresla sve što me zanima, sad mogu realno odvagati sve što sam čačkala u teoriji, čitala tuđa iskustva i komentare, pregledala danas i sve opipala... i promisliti o cijenama polovnjaka u ponudi.

:-D Želim, želim, želim divna kolica!
Dobro je da sam otišla danas, dobro je da znam cijene, sad već znam što vrijedi u ponudi, a što ne vrijedi. Samo treba upornosti i sreće, naći će mene moja kolica!
:-D

tina55
21.02.2013., 16:43
living novi najnižu cijenu sam vidjela oko 3990 kn

Tiziana
21.02.2013., 17:05
Ajme Zekana ove cijene su za past u nesvjest! Ovaj stalak sam i ja vidjela, imam peg perego, ali ako hoces ustedjet to ti je podosta neptreban komad, bolje kupiti prematalicu za te novce - naime peg peregova kosara ti ispod ma svoje vlastite nogice koje se sklapaju i rasklapaju, digne nekih 15 cm od tla, sasvim dovoljno. A ako ti Mala Zekana ne bude zaspvala bez da ju vozas na kotacima po kuci nece ti trebati ni nogice koje ima kosara sama po sebi. Moj prvi je zaspivao uz koturanje po sobi pa smo svaki put kad bi se vracali iz setnje pred ulazom prali i dezinficirali kotace ( priznajem - bolesnik sam :psiholog: imam zavidnu kolekciju sredstava i maramica za dezinficiranje).
Pazi si sa bazom isofix od peg perega, ako ju uopce uzmes, postoje dvije vrste, jedna je samo za jaje, a druga je i za jaje i za as grupa 1 koju koristi dijete kad preraste jaje. Prva kosta oko 70 a druga oko 90 eura (u italiji) i ta druga je toootalno po meni promasaj jer postena as grupe 1 bez stednje s isofixom dodje oko 200 eura pa cemu onda kupiti bazu kad se moze direktni isofix.

Ako mozes pokusaj sklopit zeljeni model svojih kolica i stavit u bunker svog auta. To ti je najbolji kriterij. I jos nesto, kad pada kisa zaboravi kolica i navlaku za kisu ukoliko kolica nemaju spojene rucke. Potpuno je nemoguce gurati kolicai drzati kisobran ako imas kolica koja imaju rucke "na rogove", ne znam jel kuzis kakve. Kad pada kisa ja zato koristim samo klokanicu i nikad ama bas nikad nisam upotrijebila navlaku za kisu, imam rucke kolica na rogove.

zekana
21.02.2013., 19:16
Potpuno je nemoguce gurati kolicai drzati kisobran ako imas kolica koja imaju rucke "na rogove", ne znam jel kuzis kakve. Kad pada kisa ja zato koristim samo klokanicu i nikad ama bas nikad nisam upotrijebila navlaku za kisu, imam rucke kolica na rogove.

Po tome je onda Pliko switch easy drive on track modular dobar- baš imam dodatno zapisano - sastavljene ručke... Taj je 1250KM minus 5%.

zekana
21.02.2013., 19:18
Imam pitanje- ima li itko Chicco ct 01, nešto gledam online pa me zanimaju iskustva. Koje bi mu bile mane, a koje prednosti. Ostale modele Chicco već sam malo upoznala, a ovaj ne znam.

Beti3
21.02.2013., 22:48
A ova? Prejednostavna? Lagana su. 7,5 kg
http://www.tintilinic.hr/hr/katalog/detaljan_prikaz_proizvoda/chicco_djecja_kolica_trio_enjoy_fun_garnet-451/kat-25

U kiki su ista puno skuplja
http://www.kika.com/hr/katalog/m/djeca-i-mladi/baby-on-tour/chicco/18310110/djecja-kolica-trio-enjoy-fun/

Tiziana
21.02.2013., 23:07
Bas sad gledam ove od Beti, pise od 0 do 3 g i do 13 kg. Tesko da su do tri g., moj sin je toliko tezio malo nakon prvog rodjendana. Sad doduse djete s tri godine nema sta radit u kolicima ako nije invalid. A ni s dve.

tina55
22.02.2013., 08:40
A ova? Prejednostavna? Lagana su. 7,5 kg
http://www.tintilinic.hr/hr/katalog/detaljan_prikaz_proizvoda/chicco_djecja_kolica_trio_enjoy_fun_garnet-451/kat-25

U kiki su ista puno skuplja
http://www.kika.com/hr/katalog/m/djeca-i-mladi/baby-on-tour/chicco/18310110/djecja-kolica-trio-enjoy-fun/
ovdje su 2500kn nova
http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica/modularni-sustav-chicco-enjoy-oglas-6912795

zekana
22.02.2013., 09:11
ovdje su 2500kn nova
http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica/modularni-sustav-chicco-enjoy-oglas-6912795
Pa to je stvarno povoljno na njuškalu. Totalno da izgubiš volju kupovati polovna kojih nema ispod 1500-2000!

Jao ljudi, jesam li ja jedina koja kosu čupa objašnjavajući svakog božjeg dana koliko su mi bitna kolica? Pa popeli su mi se svi na vrh glave kako je to previše novca i kako to ne treba... osjećam se psihički maltretirano svaki dan! I tih 1500-2000 što želim dati za set mi prisjeda... Mislim, neću odustati, no kakva je to borba, da poludiš...

Zuska
22.02.2013., 09:25
Pazi, Zekana, možda dobiješ bebu koja neće htjeti u kolica pa džabe ti novci i trud.
Moja je urlala u košari toliko da su me u gradu gledali sažaljivo i čudno. Pa sam je nosila u marami. Urlala je i u jajetu. Proljeće je bilo pa smo maramu zamijenili mei taiem. Kad smo došli do kolica, urlala je i u njima. Još jače. Srećom, još prije rođenja investirali smo u ergobaby. Sad ima 15 mjeseci, u kolicima se nije vozila mjesecima, mi već zaboravili da ih imamo, tj. nemamo jer su kod bake. Neki dan ju je probala baka voziti u njima, sjetia se da ih ima, i ova se iznenadila, kao, gle, i ja imam kolica i onda joj je to bilo baš fora na 15 minuta.
Srećom, kolica nismo puno platili, uzeli smo zapravo trash Graco, a da opet kupujem, kupila bih polovna bolja, s većim kotačima (da mogu po makadamu, pazi da stanu u prtljažnik, ima nekih koji ne stanu) i sa spojenim ručkama. I da si jaje i kolica pašu da možeš zaspalo dijete prebacivati iz auta na kolica i obrnuto. Tiziana ti je zapravo sve rekla i slažem se s njom. To su ti u biti najvažnije stvari, ostalo su nijanse prilično nebitne.

I opskrbi se s nekom nosiljkom. Osim što će možda dijete samo to i htjeti, lijepo je pričati s bebom i pjevati joj dok šetate :)

tina55
22.02.2013., 09:28
ja sam recimo kupila kolica i jako malo smo ih koristili, kasnije sam kupila mei tai za 500 kn i isplatio se svaku kn, nosila sam ju do 2,5 godine i sad s 3,5 godine ga koji put koristimo (npr. na moru kad se umori od hodanja)
meni se i jedna marama koju možeš koristiti od rođenja čini dobrom investicijom, naravno sve ovisi koliko želiš nositi dijete, želi li se dijete voziti u kolicima (moja je urlala kad bi ju stavili u kolica i htjela se samo nositi), moja se htjela voziti tek s nekih 10 mjeseci, u tom slučaju ti košara ni ne treba, kupiš sama kolica sa svim navlakama, naravno sve je to teško reći jer ne možeš znat kako će ti dijete reagirati na kolica

Manuela.
22.02.2013., 09:48
Da se malo nadovežem na temu...
Ja sam jako dugo gledala, premišlajla, koja ću, koja neću, ova mi ne pašu ovako, ova onako i onda sam išla tražit na e-bay i našla ova http://www.ebay.de/itm/LUXUS-Kombi-Kinderwagen-3in1-Babyschale-Babywanne-Sportsitz-MEGA-Farbwahl-NEU-/150865473430?pt=DE_AllesUmsKind_Baby_Kinderwagen_B uggies&hash=item2320486f96 i kupila ih!
Kolica nenaju kaj nemaju, nebi ih mijenjala ni za koja druga a i cijena je neusporediva prema našima s tom količinom opreme!
moja su slika 32A
Ako je netko u nedoumici.... jako toplo ih preporučam!

zekana
22.02.2013., 10:55
Srećom, kolica nismo puno platili, uzeli smo zapravo trash Graco, a da opet kupujem, kupila bih polovna bolja, s većim kotačima (da mogu po makadamu, pazi da stanu u prtljažnik, ima nekih koji ne stanu) i sa spojenim ručkama.

Slažem se da ne treba dati mnogo novaca za kolica, ja (i da nije kriza) ne vjerujem da bih dala 10000kn za kolica. Ali se oko 1500kn mogu odreći za polovna kvalitetna, tj. za set. Nije moguće prognozirati da li će ih beba voljeti ili ne, ali ja ZNAM da ako pristanem na kupovinu shit-kolica, da sam s njima zaglavila voljela ih beba ili ne. Neće biti onda naknadne kupovine normalnih i kvalitetnih.

Sviđaju se meni i načini nošenja beba u maramama, ali to mi je nekako opcionalano- ako dijete ne voli kolica, a i ako sam ja raspoložena za nošenje.

zekana
22.02.2013., 10:56
... btw, kao bivša pušačica sam svjesna kako bih te novce spiskala za 4 mjeseca max da sam i dalje pušač...

Beti3
22.02.2013., 15:51
zekana, ako toliko vodiš borbu radi cijene kolica, onda idi na soluciju bez košare za novorođenče. Moje je iskustvo da košara koristi najviše dva mjeseca, jer bebe postaju radoznale i ne žele se voziti zatvorene u košari.

Kupi kolica koja idu u nulti položaj, lagana su, imaju navlaku za noge, sklapaju se jednom rukom i to u obliku kišobrana. To ti sve imaju ova Chicco, bez košare.
Iako sam ja više za Peg Perego, npr Pliko switch. Imaš na njuškalu od 600 kuna.

No, gledaj da ti na kolica ide auto stolica, jer je jednostavniji život. Meni nikakve nosiljke, ni marame nisu koristile, a kolica skoro do 3 godine. I, Tiziana, cura sa tri godine još NIJE prešla 13 kg.

adal
22.02.2013., 16:29
zekana ne znam gdje si ti gledala ta kolica ali imas par radnji s djecijom opremom gdje imas kolica od 150 do 400KM imaju od tri do pet polozaja i uz njih dobijes navlaku za kisu,za zimu,torbu...

Tiziana
22.02.2013., 16:54
Pa znam Beti da djeca ne rastu po istoj krivulji ali moze joj se desiti curica koja 13 kg dozivi puno prije treceg rodjendana. Moja curica sad ima 9 kg i 9 mj. Ja sumnjam da ce drugi rodjendan imati manje od 13. A stariji je na drugi imao preko 15 i prerastao sva kolica (u koja vise nije ni htio jer je jako volio hodati sto je puno zdravije).

Zekana je te jako razumijem i prisjecas me na moje dusevno stanje pred prvi porod kad su stigla kolica u nas dom a ja natjerala muza da sastavi sve verzije istih. Dakle i kosaru i jaje i kolica od 6+ mjeseci ukljucujuci zimsku verziju, ljetnu verziju i kisnu verziju. A unutra uputstava ko ispitne literature za fax. Ja ko sefica sijedim sa strane s metar trbuha pred sobom i ko curica se veselim. Jos sam ih htjela malo povozati gore dolje po prilaznoj cesti kuce :lol:
E onda sam birala posteljinu.... u kosari su mi obje bebe spavale prva 4 mjeseca. Imala mi je funkciju kolijevke za po doma i za po van. Za prvog sam to pomno pripremila, namjestila preslozila.... za drugu bebu sam to na brzaka po povratku iz rodilista dohvatila prvu speglanu plahtu njurgajuci usput na bekorisno prisustvo svekrve i prazan frizider

zekana
22.02.2013., 16:58
zekana, ako toliko vodiš borbu radi cijene kolica, onda idi na soluciju bez košare za novorođenče.
Vidiš, to mi nije ni palo na pamet, super preporuka! Hvala, baš ću potražiti ima li takvih ponuda...

zekana ne znam gdje si ti gledala ta kolica ali imas par radnji s djecijom opremom gdje imas kolica od 150 do 400KM imaju od tri do pet polozaja i uz njih dobijes navlaku za kisu,za zimu,torbu...

Evo me upravo iz Binga, Graco set kolica su im najbolja marka, 490KM bez baze za AS, bez navlake za kišu i bez torbe. A godina i mjesec proizvodnje lipanj 2009
Ja ne znam kako smiju to prodavati, samo još godinu i sitno dana garancije na sjedalicu. Strahota!
Eto jedno od mjesta... ma ne znam ljudi dragi... sve je meni jasno, da je to iz trgovine od poznatih proizvođača skupo, ali kad se preprodaje, nisu baš svi realni. Mislim, uvijek se nađe neka budala koja će kupiti... svaka roba nađe kupca.
Nije meni žurba, imam ja još 2,5 mjeseca do poroda, ali brate mili, svašta vidiš i svašta čuješ... i o novom, i o takozvanom novom, a i o starom...

adal
22.02.2013., 17:48
da nebih ovdje reklamirala posaljem ti na pp gdje ces pogledat,ja sam se odusevila i ponudom i cijenom jer je bas sve skupo a ovdje odmah imas bas sve od pelena do krevetaca....a u bingu imas kolica sama i kupi posebno AS koji je cini mi se oko 230KM

rena7
22.02.2013., 18:18
Moja najveća greška u kupovini opreme su baš kolica. Kupili smo chicco trokolicu 3 u 1. To ne vrijedi ni pišljivog boba, a ne skoro 8.000,00 kn koliko smo platili prije četiri godine. Kao prvo, košara nam je ispadala sa kučišta. Reklamirali i niš, kao trudili su se popraviti, a nisu. AS je katastrofa. Remeni padaju, čini mi se neudobna. Nula bodova. Sportski dio je velik, kotači veliki, to sve 5, ali naslon je uvijek nekako poluležeći. Moje dijete to nije voljelo. Uvijek sam morala stavljati mu jastučić iza leđa pa smo izgledali kao putujući cirkus. To se je micalo. Ma užas. Košara za kupovinu je toliko mala da unutra stane jedno mlijeko i pola kruha. Umjesto torbe za pelene i ostale sitnice imali smo ruksak, ali mali mali brate premali. Eto, sve objasnih. Ja bi ta kolica zafitiljila ravno u smeće. Razočaranje, totalno razočaranje talijanskim smećem. Sva sreća pa smo imali i druge opcije, druga kolica, ergo, klokanice.... i sve je bilo bolje od chicca.

tina55
22.02.2013., 18:25
svi kaže da je peg perego bolji od chicca

BuBA
22.02.2013., 19:56
Moja najveća greška u kupovini opreme su baš kolica. Kupili smo chicco trokolicu 3 u 1. To ne vrijedi ni pišljivog boba, a ne skoro 8.000,00 kn koliko smo platili prije četiri godine. Kao prvo, košara nam je ispadala sa kučišta. Reklamirali i niš, kao trudili su se popraviti, a nisu. AS je katastrofa. Remeni padaju, čini mi se neudobna. Nula bodova. Sportski dio je velik, kotači veliki, to sve 5, ali naslon je uvijek nekako poluležeći. Moje dijete to nije voljelo. Uvijek sam morala stavljati mu jastučić iza leđa pa smo izgledali kao putujući cirkus. To se je micalo. Ma užas. Košara za kupovinu je toliko mala da unutra stane jedno mlijeko i pola kruha. Umjesto torbe za pelene i ostale sitnice imali smo ruksak, ali mali mali brate premali. Eto, sve objasnih. Ja bi ta kolica zafitiljila ravno u smeće. Razočaranje, totalno razočaranje talijanskim smećem. Sva sreća pa smo imali i druge opcije, druga kolica, ergo, klokanice.... i sve je bilo bolje od chicca.

Potpisujem sve, ista kolica, katastrofa! :(

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

zekana
23.02.2013., 07:38
Ako postoji problem na kotačima peg perego pliko switch modular, da li se on DAJU popraviti? Je li tko imao takav slučaj da su kotači štekali pa se dalo na popravak kolica. Ili je tu vrijeme da se kolicima kaže bye-bye... I gdje biste odnijeli kolica na popravak?

tina55
23.02.2013., 09:11
Ako postoji problem na kotačima peg perego pliko switch modular, da li se on DAJU popraviti? Je li tko imao takav slučaj da su kotači štekali pa se dalo na popravak kolica. Ili je tu vrijeme da se kolicima kaže bye-bye... I gdje biste odnijeli kolica na popravak?
peg perego ti ima granciju na svoja kolica 2 godine, a ako ti istekne grancija, kupiš samo kotače

zekana
23.02.2013., 13:04
peg perego ti ima granciju na svoja kolica 2 godine, a ako ti istekne grancija, kupiš samo kotače

kako se kreću cijene kotača?? Da li netko zna?

tina55
23.02.2013., 14:11
kako se kreću cijene kotača?? Da li netko zna?
frendica je kupila 3 kotača za peg perego gt3 za nekih 50 eura, ali mislim da su ti od gt3 veći nego od ovi na kolicima s 4 kotača

Zara1
23.02.2013., 14:18
Ja sam imala chicco trokolicu s3 i bili smo jako zadovoljni s njom. Kolica sam bila kupila nova, a AS i košaru rabljenu.
Sad imam quinny buzz i isto su ok. Kupila sam rabljena - set kolica, as i košaru za cca 2500 kn

Tiziana
23.02.2013., 15:16
Ja sam po usmenoj predaji i poduci tete u ducanu cula da su inglesina i peg perego u rangu isti a chicco mozda mrvicu ispod. Kad sam ja kupovala kolica postojao je jedan model inglesina kolica koji se rasklapao jednom rukom, neopisivo lako, tolko lako da bi ih se moglo rasklopiti drzeci bebu u ruci. Bila bi kupila njih ali nije bilo boje koja mi se svidjala

tina55
23.02.2013., 15:23
Ja sam po usmenoj predaji i poduci tete u ducanu cula da su inglesina i peg perego u rangu isti a chicco mozda mrvicu ispod. Kad sam ja kupovala kolica postojao je jedan model inglesina kolica koji se rasklapao jednom rukom, neopisivo lako, tolko lako da bi ih se moglo rasklopiti drzeci bebu u ruci. Bila bi kupila njih ali nije bilo boje koja mi se svidjala
to sam i ja čula

zekana
24.02.2013., 09:35
Ima li netko graco set kolica? Vidim po postovima da su spominjana quatro tour, ali nigdje ih nema za kupiti- barem online što sam čačkala. Da li netko ima možda drugi set model, a da je zadovoljan njime? Ovdje u Bosni su dosta rasprostranjena, ali sam čula da su dosta često shit modeli. Pa ako netko ima graco da je zadovoljan neka mi kaže o kojem se konkretno modelu radi. Eh da, i da li su im AS dobre, i koje???

zekana
27.02.2013., 10:29
Podižem i proširujem uz Graco i Bertoni. Ima li n etko Bertoni, ima komplet Rio na
http://www.bertoni-eu.com/products/strollers/baby%20strollers%20%280-36%20months%29/692-rio%20set

Zuska
27.02.2013., 11:03
Mi imamo Graco, ne znam koji je model (kod bake su), ali nikad više ne bih kupila Graco. Prvo, košara je manja od nekih drugih košara koje sam vidjela po gradu, recimo, beba bi trebala moći biti u košari do 6 mjeseca, ali nema šanse, došla je knap već sa 4 mjeseca (iako mi je beba uvijek bila u prosjeku s cm). Drugo, jaje je isto nekako usko i toliko se znojila u njemu, luda je bila, kad nam je šogorica posudila jaje od Inglesine koje je prozračnije i veće (praktički smo gga koristili do iza godine dana), preporodili smo se. Treći dio kolica je ok, ali kotači na kolicima su se jako brzo razmrdali iako smo kolica jako malo koristili. Po kotačima reklo bi se da su kolica vožena svaki dan dvije godine, a uspjeli smo sve skupa (od košare preko jajeta do trećeg dijela) izaći u šetnju možda kojih 50-ak puta od kojih sam je onda 40-ak morala nositi, tako da stvarno ne znam što je razmrdalo kolica. Plus, kotači nisu veliki pa se s kolicima može samo po asfaltu i betonu.
Dakle, kupi kolica s malo jačim kotačima tako da možeš u šetnju i po makadamu. Ja bih svakako da drugi put kupujem.

E sad, Graco ima, naravno, puno modela. Vidjela sam po gradu ona njihova trokolica kolica, jedni moji frendovi su zadovoljni njima, ali...ne stanu im u prtljažnik.

I na kraju, da ne ispadne da samo kudim, ta naša Graco kolica imala su jednu dobru stvar naspram nekih drugih puno skupljih - npr. sva tri dijela, pa čak i jaje imaju pomičnu kupolu pa kad šetaš po suncu možeš namiještati tako da bebi sunce ne ide u lice. Moje su-šetalice bile su očajne, kad su došle u fazu da su bebe krenule u jaje, morale su pokrivati bebe pelenama, kupovati posebne kupole...i sl. Ali eto, slučajno nam je tako ispalo.

tina55
27.02.2013., 11:10
graco nije loš, bertonne mi se čine onak zadnjom klasom (možda griješim)

winny
27.02.2013., 23:39
Kupila sam graco kolica sa nosiljkom prije 12 godina,mojih cetvoro djece se u njima vozilo.Mogu reci da nikad nisam pozalila.Jos su ocuvana a prosla su kroz toliko neasfaltiranih cesta,parkova.Jako sam zadovoljna s graco kolicima jer su jako udobna,lagana,velika dupla kola.Jedina zamjerka sto su velika kad se sklope a tako je i kod vecine kolica sa jednom ruckom. Sestra je kupila graco tour sport(meni je ljepsi deluxe) i prezadovoljna je njima.Sto je najbitnjije lagana su,jedna rucka,velika kola,sklapanje jednom rukom,navlake,dovoljno mjesta a osobito ono sto nijedna kolica nemaju prakticna mala ravna nosiljka za novorodende koja idu u kolica u oba smjera,a beba je jako dobro zasticena,a poslije par mjeseci veca nosiljka se prikaci na kolica.Osobno nebi nikad kupila te ogromne velike kosare od nekih drugih marki koje se monitraju na kolica,nezgodne su za one koje zive na katovima,ma prevelike su a sluze kratko.Graco kolica mozete naci na www.magic-baby/2u1,ili www. svijet-beba.Ja ih toplo preporucujem.

fingertips
28.02.2013., 10:50
Mislila se između peg perego book i pliko p3 compact on track 3u1. Uzela sam pliko p3 , ipak su malo jeftinija. Inače moja prva odluka je bila peg perego, jer poučena iskustvom svojih roditelja koja su 12 godina držali dućan dječje opreme, oni imaju samo najbolja iskustva sa pp! U istim kolicima smo se vozili i brat, i ja i rodica, i po neasfaltiranom otoku, i po brdima. SInoć smo baš sklopili svoja kolica, prejednostavna su za sastavljanje kad se uđe u štos, nisu prevelika ni preteška. Nije mi žao radi cijene, jer znam da će mi trebati i za drugo dijete, a i da mi ne budu trebati uvijek ih mogu prodati za dobre novce.
Chicco je isto dobra marka, no pokvarili su se u zadnje vrijeme, jer su ih počeli raditi u Kini, oslabili su na materijalu. Za maxi cosi mogu reći da su puno para, a malo muzike, skuplja od pegperega, a lošija. I djeluju mi glomazno sa onim svojim ogromnim kolima. Za inglesinu sam čula da su dobra kolica, al neznam puno o njima. Uglavnom, ja uvijek glasam za PP!

winny
28.02.2013., 15:47
Ima za naruciti u Bosni preko weba jako puno kolica,ima i graco quattro tour sport ili graco quattro tour delluxe,vidi jeli u kompletu sa nosiljkom,a jaje nosiljka se posebno narucuje.Evo linka:www.bimaco-grupa.com

kriks
11.03.2013., 02:09
moje iskustvo s peg peregom 3u1 je malo drukcije, na stranu da su kvalitetna i dobra, no teška su kao sam vrag..
točkovi su teški, as je teška, košara je teška užasno, a da ne spominjem podizanje nečeg od navedenog nakon poroda. i sad kad je mali 7 mjeseci dizanje i spremanje samo točkova je teži fizički rad, a ja nisam baš sitna i slabašna. ni od strane muških nisam vidjela izraze lica poput 'baš su lagana'
da ne spominjem spremanje točkova u auto koje postane znanstvena fantastika ako ih spremam u srednji ili mali auto (naš auto,bake,djedovi).
u slučaju da mi zazvoni mobitel, ili trebam nositi malog u rukama, jer mu se ne da više ležati ili sjediti, i u isto vrijeme gurati kolica jednom rukom osjećam se kao tom cruise u nemogućoj misiji :mrgreen: mislim da mi treba neki tečaj za uspješno manevriranje.

a inače što se tiče same košare i kupovanja kolica 3u1 defintivno sam za nju, bilo ljeto ili zima, mislim da se beba treba voziti u njoj što dulje jer sportski dio koliko god on bio ravan nikad nije dovoljno ravan za nježnu bebinu kralježnicu. super je korisna i za auto jer stavljanje bebe u as prije 5 mjeseca je meni užasno (ako se radi u dubini sjedalice kao što ima peg perego) za gledati plus da je moj malac urlao kad bi ga stavila u as. s tim da je košara našla svoju ulogu i po kući za popodnevna spavanja.

puntica
11.03.2013., 10:09
inglesina zippy
najbolje kolica!!! osim što su neuništiva, jedina se sklapaju, doslovno, jednom rukom. ne zauzimaju ništa mjesta, kotači su super, materijali kvalitetni. skupa su ko sam vrag pa je bolje kupit polovna, koja su i onako su super stanju jer, kako sam rekla, to su neuništiva kolica

fingertips
11.03.2013., 12:21
Vidiš meni je pegperego jednostavan za baratanje, ali slažem se da je košara teška ko sam vrag uf, i as je strašno duboka, iako je 0+¨!

palčica
11.03.2013., 19:44
Mi smo kupili povoljna (mislili smo kako smo super prošli i bla bla) i na kraju ustanovili da imaju toliko i toliko oštećenja, hrđa nam pustila u auto i svašta nešto, a dijete ni pod razno neće u njih, a uz sling i njega nisu ni laka za guranje pod parolom zlu ne trebalo.

I sad smo opet kao bez kolica (nakon što mi je trebalo sto god. da se za neka odlučim) i opet bi, vjerujem, bar trebali imati bar neka kišobran kolica kad zaspi vani. Muka mi je od kolica, to sam htjela reći. :lol:

sonata
11.03.2013., 20:16
Ajoj palcice, bas mi je zao. Mi na kraju kupili cobru na snizenju za 2700kn ali ju jos nismo isprobali

palčica
11.03.2013., 20:35
Ma čak mi i nije žao jer nismo puno dali (mislim, nisu te dane pare pale s neba, zarađene su), no, mogli smo ista takva kupiti nova (zamalo) i skužiti da su nam krajnje nepraktična jer jesu i jer se dijete neće voziti kraj slinga ni pod razno.

sonata
11.03.2013., 20:39
A mozda ih i zavoli...

andreja
12.03.2013., 12:08
moja preporuka za kolica je PLEBANI 3U1,definitivno su jako praktična i lagana,moja U.se još i danas s 3g.vozi u sportskom djelu. sklapaju se ko kišobran,doduše nisu za neki mali gepek ali mi imamo mali auto pa smo ih uvijek uspjeli nekako ugurati.

:roll:

vidjela sam da ih ima u Adax centrima i cijena im je sada 2700kn

leonisa
12.03.2013., 22:17
Vidiš meni je pegperego jednostavan za baratanje, ali slažem se da je košara teška ko sam vrag uf, i as je strašno duboka, iako je 0+¨!
meni su koma. uzasno su teska za upravljanje plus ovo navedeno. jedina im je prednost sto zauzimaju malo mjesta kad se sklope.

Charlie
12.03.2013., 22:25
Mi imamo bugaboo cameleon i evo beba od 7,5 mjeseci se jos vozi u kosari, koliko je prostrana. Ja ih jako volim, jednostavna su za upravljanje, imaju sve sto treba od dodataka, robusna su i cvrsta i meni lijepa. Sklapaju se jednostavno ali se kosara skida sto moze nekom bit problem, ali ne moram ih rasklapat i sklapat svakodnevno jer stoje doma, a imamo lift. U autu uzimaju dosta mjesta, ali se skinu kotaci pa stanu i u manji gepek.
Za kisobran kolica kasnije imam Maclaren Quest, isto sam zadovoljna, sklapaju se brzo, lagana su i ne zauzmu puno mjesta, i isto su dosta robusna, barem nasa su podnijela svasta i jos su ok.

kriks
13.03.2013., 00:13
leonisa kako ti uspiju malo mjesta zauzeti? ja kad svoja sklopim kod manjih auta ih ne mogu staviti u gepek nego se moram patiti sa suvozačkim mjestom... ufff, srećom da ih nismo kupili nego dobili pa se ne zivciram toliko :mrgreen: