PDA

Pogledaj cijelu verziju : Home made igračke - od ideja do fotki

Stranice : [1] 2

kavofob
05.05.2010., 12:32
osim što može biti jako zabavno izrađivanje igračaka, primjerice, sa starijim djetetom za mlađe, razvija kreativnost i ništa ne košta, home made igračke su često puta i puno zabavnije od kupovnih...posebno bebačima :-)

glavno na što treba paziti je SIGURNOST;

- da se koriste netoksične boje i materijali
- da se komadi igračke ne mogu otkinuti i progutati (dobro sašiti trakice kod šivanja)
- da nema oštrih rubova...

ajmo ideje za igračke i izradu i naravno fotkice kad budu gotove :-D

ja ću kasnije napisati par naših kad mi mrvica da time off :D

kavofob
06.05.2010., 14:52
nikako da stignemo napisati naše home made igračke...evo par ideja :)

zvečka s gumbićima - u malu bocu od vode staviti šaku raznobojnih gumbića kojih imate doma, najbolja je ona mala studena od 2 dcl mislim, jer je tanka pa ju beba lako primi ručicama - moja curka obožava i zveckati i glodati

karta s trakicama - izrezati 20-ak cm duge i oko 3 cm široke trake od različitih materijala - što god se nađe pri ruci; pliš, jeans, flis, saten, svila, krpa...
- izbušiti rupe na komadu čvrstog kartona i provući izrezane trakice tako da visi 10-ak cm sa svake strane kartona
- i na kraju zavezati čvor sa svake strane da se trakica ne može izvući
- super igračka za razvoj osjetila dodira bebe

mobil od vješalice - na običnu vješalicu zavezati raznobojne oblike nacrtane i izrezane od kartona, vješalicu zakačiti iznad kindića ili ormarića za prematanje
- ovo nismo isprobali, ali nam se ideja sviđa

čim skužimo kako se prebacuju fotke s novog fotića, stavimo i njih :mrgreen:

kavofob
06.05.2010., 15:43
prenosim i post od moie http://forum.roda.hr/threads/55508-Igra%C4%8Dke-za-bebe-%28pitanja-i-neki-problemi%29, ako tema zaživi da imamo sve home made igračke na jednom mjestu ;)

šarena šuškalica od celofana - mojoj je strašno zanimljiva igračka koju smo napravili na baby grupici. prozirni celofan bez kemikalija kao vrečica u koju se stave šareni papiri (žuti, crveni, zeleni) i zaveže se sa svake strane da ne može do papira. to jako šuška i u boji je i može stavljati i u usta i vrtiti po rukama do mile volje i stalno se nešto događa, jako šušti i skviči pa moja malecka cikće svaki put kad to mota po rukama i to je izgleda dobro zabavlja, a i druge bebe koliko vidim isto. također je jako animira i obični papir za pečenje kad ga vrti po rukama i razvlači ..

tina55
06.05.2010., 15:46
hvala na otvaranju super teme :)

tajuska
06.05.2010., 17:25
odlicna tema. moram jedan dan poslikati ono kaj sam vec napravila :)
a sakupila sam i dosta linkova na kojima ima raznih ideja pa mogu ako jos nekog zanima staviti...

tina55
06.05.2010., 17:55
odlicna tema. moram jedan dan poslikati ono kaj sam vec napravila :)
a sakupila sam i dosta linkova na kojima ima raznih ideja pa mogu ako jos nekog zanima staviti...
može, može:klap::klap:

Amalthea
06.05.2010., 20:42
Ja pletem igračke - evo ih u mom potpisu u albumu :)

tajuska
06.05.2010., 20:49
http://jojoebi.blogspot.com/
http://bkids.typepad.com/intro/
http://handmadebeginnings.blogspot.com/
http://winkdesigns.typepad.com/wink_designs/
http://homemadebyjill.blogspot.com/
http://heatherhalesdesigns.com/blog/
http://leptir-mojpribor.blogspot.com/

tu ima svega i svacega...a super je otici i na Etsy i pogleda igracke koje ljudi izraduju i prodaju. dobije se svakakve inspiracije....

Amalthea
06.05.2010., 20:58
http://s743.photobucket.com/albums/xx79/Ami2004/

kavofob
06.05.2010., 21:08
Amalthea, super su lutkice :heart:

koliko je otprilike vremena potrebno za jednu? čime ih puniš, odnosno što je osnova na koju pleteš...ajde pliz opiši ukratko postupak ako nije problem :)

i jel ih prodaješ ili samo iz gušta radiš za svoje i prijatelje?

na pamet mi pada izložba home made igračaka s nekom aukcijom ili nešto slično :mrgreen:

Amalthea
06.05.2010., 21:42
Hvala :)

Pa, ovisi. Za manje lutkice treba mi jedno veče (otprilike 3-4 sata), za veću - ovu koja mi je u profilu - nekoliko dana. Neke su punjene spužvom, neke sintetikom (žrtvujem stare jastuke :mrgreen: ).
Sve ove su napravljene za mog sina.

Inače, ima ih još koje nisu na slikama; zelena žaba koja u tijelu ima tenisku lopticu pa malo odskakuje kad se baci, žuti i zeleni dinosaur i tako...

kavofob
06.05.2010., 22:05
Inače, ima ih još koje nisu na slikama; zelena žaba koja u tijelu ima tenisku lopticu pa malo odskakuje kad se baci, žuti i zeleni dinosaur i tako...

wow, ovo je već patent kojeg bi trebalo zaštititi :D

dakle, ne prodaješ ih :) i pretpostavila sam da radiš iz gušta...u biti, previše je tu ljubavi i vremena uloženo koje se ne bi mogle naplatiti kraj mase kineskih igračaka kojima je tržište preplavljeno

ali baš su lijepe, svaka čast :)

SikaPika
07.05.2010., 00:12
kavofob, sjajna tema:naklon:

Ja sam do sada M. radila kocke/zvečke (zapravo, tek 4 kom.) od raznih kutijica od čaja, fiziološke otopine, štapića za uši..., a krenulo je od toga da sam u TL-u tražila platnene kocke (gledali su me blijedo, kao da sam pala s Marsa), no tamo su imali sasvim drvene što mi se još uvijek čini preoopasno za malu bebu.

Onda sam uzela kutijice, napunila ih novinama, u sredinu stavila manju kutijicu u koju sam stavila perlice, zvončić i sl. i okružila novinskim papirom. Kutiju sam umotala u kolaž papir (kričavih boja) i zalijepila širokim selotejpom. Istina, kutije izgledaju strašno neugledno, no na početku se voljela igrati s njima tako da ih je rušila kada bismo naslagali jednu na drugu, a sada ih voli uzeti i tresti jer zveckaju (i to jako slabo, valjda je novinski papir predobra izolacija).

Kocku, odnosno valjak od kutijice štapića za uši najviše voli. Nju nisam ispunjavala ničim jer je plastična pa se ne da tako lako zgnječiti, a u nju sam stavila par zrna graha pa jako zvecka. Čim njom krene zveckati, odmah počne i cupkati u ritmu.

Jednom sam joj bočicu od Jane napunila deterdžetom za suđe i nasjekla šarene slamčice. Onda je MM (inače sklon paranojama :lol: zabedirao kako će to iscuriti i ona će se otrovati. Gnjavio je gnjavio dok joj nisam uzela (na sreću, tada joj ni nije bila neka fora, valjda je bila premala), a što je najgore, stvarno je počelo curiti.
Kavofob, tvoja ideja s bočicom mi se čini super.

E da, meni je baka kao maloj davala raznu dugmad nanizanu na konac. Znam da sam to znala dugo prevrtati u rukama. MIslim da ću i M. napraviti tako nešto, no bojim se (o MM-ovom strahu neću ni razmišljati) da se konac ne prekine pa da ne proguta koje dugme.

mašenka
07.05.2010., 00:22
Plastična bočica sa vodom u kojoj su mali komadići onih šarenih sjajnih celofana od poklona. Nismo imali ali vidjeli i baš je fora!
Maša je imala zvečku od limene kutijice od supradina sa 3-4 zrna fažola ili rižom unutra.
Sjetit ću se još, ove su onako baš praktične od kućnog smeća :mrgreen:.

kavofob
07.05.2010., 01:13
super ideje, curke i hvala što ste se uključile :-)

jedva čekam isprobati nove igračke :-D

htjela sam samo žicati, radi preglednosti topika da imenujete igračku koju ćete opisati i poboldate...ovako;

magična žica od selotejpa - lupam bezveze da efekt bude učinkovitiji :mrgreen:

Trina
07.05.2010., 08:27
Amalthea, lutke su genijalne!! Obožavam kreativne ljude.

pomikaki
07.05.2010., 08:28
Super tema :)

RozaGroza
07.05.2010., 09:21
Super tema :)

A da ti nama pokažeš svoj pješčanik??

I da tema jedna od najboljih na forumu! Jedva čekam da zgotovim svoj mobil od oblaka pa se pohvalim s njim (nadam se da ču se imat s čim pohvaliti).
Amalthea lutke su ti ludilo!!

rossa
07.05.2010., 14:40
ja sam napravila mobil za ležaljku - u dva plastična valjka za 50 CD-a (u narodu poznati kao spindlovi) stavila letvu i nalila gips. to spojila vodoravnom letvicom. Sve skupa omotala trakama od tkanine i objesila 4 plastična poklopca na deblji konac za vezenje. Nije bilo nešto preuredno i senzacionalno, ali šeficu bi to taman zabavilo 10 minuta dok se ja otuširam.
http://public.fotki.com/mbpe/2008-12-06/img-1516.html

mali mrav
07.05.2010., 23:13
joj odlična tema,probat ćemo napraviti koju igračkicu.

kavofob
07.05.2010., 23:37
rossa, super ideja i izvedba!

ma ja mislim da oko naših bebača nije ni blizu estetski kritično kao naše. njima je bitno da se nešto šareni, zvecka, pomiče...:)

makita
08.05.2010., 01:38
Prst gore za temu.

Sjećams e da je bilo na tv: Ispod polovice loptice od sladoleda se na karton nacrta tijelo od kornjače, zalijepi na balon tj. njegovu polovicu. Na glavu od kornjače se zaveže špag. Drugi kraj špaga se treba namotavat na komad npr.drveta. Napravi se više komada i onda se djeca natječu čija je kornjača brža.

SikaPika
08.05.2010., 01:57
rossa, super mobli.
Joj, kad se sjetim da sam ja M. htjela napraviti od vrbinih grana. Nasjekla mali naramak, donijela kući, a MM zamračio: Iskopat će si oko, ogrepst će se... Ubio mi svaku želju.

Sad sam se sjetila kako sam M. na zid uz kojega je naslonjen stolić za previjanje nalijepila od kolaža trokutiće, kvadrate, krugove što je sa zanimanjem promatrala. Inače, novorođenčad voli crno-bijele oblike i to im najviše privlači pažnju.

Evo jedne knjige koju sam kupila (ali nikako iščitati do kraja), a govori o homemade igračkama za djecu: http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=13564

Bobica
10.05.2010., 14:55
ja šivam male vrećice - kao mini jastučići i punim ih različitim 'punjenjem' - grah, riža, kukuruzno brašno, najlon .... i beba ih obožava
najnovije sam sašila prozirne vrećice od čvrstog najlona (za stoljnjake) i napunila ih rižom u boji
rižu sam bojala prehrambenim bojama!

Bobica
10.05.2010., 15:02
ja šivam male vrećice - kao mini jastučići i punim ih različitim 'punjenjem' - grah, riža, kukuruzno brašno, najlon .... i beba ih obožava
najnovije sam sašila prozirne vrećice od čvrstog najlona (za stoljnjake) i napunila ih rižom u boji
rižu sam bojala prehrambenim bojama!

Bobica
10.05.2010., 16:04
PLATNENE KOCKE

netko je tražio platnene kocke -
http://mygratitudeattitudes.blogspot.com/2010/03/fabric-baby-blocks-tutorial.html

sandra-zvrk
10.05.2010., 16:10
baš takvu kocku sam ja napravila šmizli. Na tome sam stala jer me čopila manija prepravljanja starih košulja u hlače i majice za nju.
Spremam se napraviti knjigicu sa iznenađenjima, al nikak da se natjeram.

Ovo (http://obsessivelystitching.blogspot.com/2009/09/3-little-pigs-finger-puppets-tutorial.html) mi se isto sviđa pa sam se nabrusila i na te igračke, ali do sad sam uspjela sašiti samo jednog malog medu. V. je oduševljena s njim i uglavno se igramo skrivača sa tim medekom.

Bobica
10.05.2010., 16:13
wow! izgleda jednostavno a ispadne savršeno! jel stvarno tako jednostavno i u živo? :)

sandra-zvrk
11.05.2010., 00:01
Ful jednostavno za sašit. Moj nije tak ljepi kak su njeni. Imala sam nekakav ostatak materijala , nacrtala oči i usta flomasterom i napunila glavu opet ostacima materijala (morala sam napuniti jer je materijal lagan pa medi glava klatara!)

Bobica
11.05.2010., 07:51
pa zapravo klincima nije ni bitno kako je to stručno i pedantno - nego gledaju svrhu! kad vidim koliko se dugo igra sa tubom od wc papira čudim se što nisu proizveli plastične - jer ovu papirnatu brzo 'sažvaće' - hihihihi

Bobica
11.05.2010., 09:08
http://public.fotki.com/BobicaBo/bebine-vreice/
nadam se da sam skužila kako radi ovaj album - i da su moje 'vrećice' jasnije
evo imenujem igračke i dajem opis

veseli jastučići
- od ostataka tkanine našiveni su jastučići i punjeni svačim! dva čak i zveckaju
- dva veća čepa od ice tea boce punim rižom ili slomljenim pužićima dobro obljepim selotepom, onda zvečku omotam vatom i ubacim u jastučić/vrećicu! nakon punjena zašijem otvor pa sve i da se razbije zvečka sve ostaje unutar jastučića
- prozirni jastučići su punjeni rižom u boji

šarena zvečka
- mala plastična bočica od drOetker vanilija arome, napunjena rižom u boji - više boja u istoj bočici!
- čep obljepljen prozirnim flasterom na metre (kupljen u dm-u) samo zato što je deblji i bolji od običnog selotepa, a možda bi i ona papirnata traka za krečenje zidova bila ok?

moram priznati da su jastučići sa zvečkom veći hit od običnih ali je zanimljivo gledati kako dijete istražuje i trese svaki jastučić tražeći zveckavi!
dobro je imati jastučiće iste veličine i uzorka sa različitim punjenjem. pa onda manje, veće, teže, laganije - sve je to kasnije dobro za igre sortiranja!
mi ih za sada samo ubacujemo u kutiju i vadimo iz nje - i tako satima i danima! :)

jako su zanimljive i raznorazne kutije od čaja, kremica, sirnog namaza ... punjene tjesteninom, štipaljkama i čepovima od soka ili mlijeka - ali na žalost i mi imamo brižnog oca koji to sve pobaca kad posprema igračke - 'šta će joj te kutije, kad ima toliko igračaka'
ali napredujemo polako! :)

sandra-zvrk
11.05.2010., 09:20
Bobica, vrečice su super. I imaš pravo kaj se tiče igračaka. ne treba niš fensi i neznasm koliko skupo da bi dijete bilo sretno.

Bobica
11.05.2010., 09:30
thnx!

mudro zboriš - djeca se stvarno sa svačim znaju poigrati i zabaviti. Da ne razvlačim temu - tu bi čak trebao novi topic npr. - kojom se sve izmišljoticom igra vaše dijete?
mislim da bi se svašta dalo nabrojati - već se smijem kad se sjetim! :-D :-D :-D

Bobica
12.05.2010., 09:39
lažne maramice
u kutiju od vlažnih maramica nagurala sam različite komadiće tkanina.
nadala sam se da će biti jednako zanimljivo kao izvlačenje pravih vlažnih maramica iz kutije dok mama traži pelenu po kući - ali nije, mala kuži kopiju!
:lol:

Možda nekome uspije!

sandra-zvrk
12.05.2010., 19:55
Današnja igračka dok je mama kuhala kašice za škrinju. Spremam kašice u plastične čaše. Dala sam V. jedno 5 komada i ona ih je rasturala po kući. BTW, podne pazle joj više nisu zanimljive pa sam na pod stavila deku. Oduševljena je. Stalno ju je dragala!

SikaPika
13.05.2010., 01:06
Cure, kakav je to eko celofan od kojeg pravite vrećice?
Bobice, gdje si kupila rižu u boji? Btw, super su ti platnene vrećice. MOrat ću i sama nešto tako napraviti.

Mi smo jučer izvukli tri prazne plastične boce piva i rušili ih lopticom. Ajme kako ih je gledala i proučavala. Trebalo joj je vremena da im priđe, dodirne ih...

I još nešto, M. je obožavala kada smo ju par dana po kući "vozali" u praznoj kartonskoj kutiji (od printera). Provozala sam je po cijelom stanu. Mislim da im je i kasnije kutija super igračka, pogotovo veća jer se mogu praviti da im je kuća, pa crtati po njoj i iznutra i izvana.

Bobica
13.05.2010., 08:23
to je posebna riža i nema je nigdje za kupiti :angel:

riža u boji
obična riža se stavi u neku zdjelicu, u čaši se razmuti malo vode i par kapi prehrambene boje, to se doda onoj bijeloj riži i miješa žlicom dok se riža ne oboja. zavisno od nijanse koju želiš dobiti dodaješ više ili manje prehrambene boje!
riža je tada još malo vlažna i rasporedi se na tanjurić ili tacnu i raširi da se dobro osuši - i VOILA! obojana riža! :klap:

btw. - naše čudo se redovito provoza u kutiji od pelena svaki put kad kupimo novi paket! a često sjedne i u bilo kakvu drugu kutiju i 'govorom tijala' nam daje do znanja da želi da je vozimo! :lol:

Bobica
13.05.2010., 08:48
Cure, kakav je to eko celofan od kojeg pravite vrećice?

na nekoj drugoj temi sam naletila na tu igračku - to je čini mi se obični prozirni celofan za darove, za koji cure kažu da nema opasnih kemikalija u sebi pa se može malo žvaknuti! :)

polfezna
13.05.2010., 11:03
Dok je bila mala, Mishicu su najvise odusavljavale plasticne flase sa obojenom vodom ili obojenom rizom. Pre nego sto je propuzala se ludo zabavljala na self-made madracu od balona: velika jastucnica se napuni sa desetak naduvanih balona(ne jako naduvanih da ne puknu) i beba se potrbuske stavi na to. Osim sto je veoma zabavno, odlicna je vezba ravnoteze.
Sada je zaludjena pravljenjem igracaka od stare odece. Sve sto joj se pocepa, iskoristimo za sivenje igracaka. Nacrtam zeljeni oblik na materijalu(kod nas je skoro uvek zaba ili slon), isecem dva ista komada, usijem ih i napunim rizom ili grahom.
"igracka" kojoj se najvise odusevljavaju druga deca je nas kucni bowling. Mesecima smo skupljali kartonske role od kuhinjskih ubrusa. Prvobitno smo to radili da bi ih iscrtavali i od njih svasta zidali. Onda smo dosli na ideju da bi ih mogli koristiti kao kegle. Poredjamo ih na pod(u medjuvremenu su skroz iscrtane, izlepljene kolazima...) i gadjamo mekanom loptom(koja je u nasem slucaju isto self-made krpena lopta). Neverovatno je koliko se klinci odusevljavaju tome.

Bobica
13.05.2010., 11:12
Dok je bila mala, Mishicu su najvise odusavljavale plasticne flase sa obojenom vodom ili obojenom rizom. Pre nego sto je propuzala se ludo zabavljala na self-made madracu od balona: velika jastucnica se napuni sa desetak naduvanih balona(ne jako naduvanih da ne puknu) i beba se potrbuske stavi na to. Osim sto je veoma zabavno, odlicna je vezba ravnoteze.
Sada je zaludjena pravljenjem igracaka od stare odece. Sve sto joj se pocepa, iskoristimo za sivenje igracaka. Nacrtam zeljeni oblik na materijalu(kod nas je skoro uvek zaba ili slon), isecem dva ista komada, usijem ih i napunim rizom ili grahom.
"igracka" kojoj se najvise odusevljavaju druga deca je nas kucni bowling. Mesecima smo skupljali kartonske role od kuhinjskih ubrusa. Prvobitno smo to radili da bi ih iscrtavali i od njih svasta zidali. Onda smo dosli na ideju da bi ih mogli koristiti kao kegle. Poredjamo ih na pod(u medjuvremenu su skroz iscrtane, izlepljene kolazima...) i gadjamo mekanom loptom(koja je u nasem slucaju isto self-made krpena lopta). Neverovatno je koliko se klinci odusevljavaju tome.

super ideje - imaš li neke slike tih žaba i slonova?

ja stalno skupljam svoju staru odjeću kao nekad ću nešto sašiti a sve se svelo na male jastučiće! baš bih probala te tvoje životinjice! :)

Frida
13.05.2010., 20:19
od kuhača i filca smo napravile likove za crvenkapicu, decoupage tehnikom radimo slagalice od drvenih kocki, zvečkice od bočica od jogurta (kaširamo i bojamo). nisam sigurna sa imamo slike, ako što nađem stavim kasnije.

RozaGroza
15.05.2010., 10:29
Mi jučer čistili ormare, i našli puno šarenih čarapa bez para. Napunili ih celofanom, zagropali na krajevima da izgleda kao oni Slatka tajna bomboni, i eto mali danas cijelo jutro zabavljen.
Popodne završavam mobil od oblačiča, isto ču ih punit celofanom. Skroz mu je zabavan!

tina55
15.05.2010., 18:56
prenosim i post od moie http://forum.roda.hr/threads/55508-Igra%C4%8Dke-za-bebe-%28pitanja-i-neki-problemi%29, ako tema zaživi da imamo sve home made igračke na jednom mjestu ;)

šarena šuškalica od celofana - mojoj je strašno zanimljiva igračka koju smo napravili na baby grupici. prozirni celofan bez kemikalija kao vrečica u koju se stave šareni papiri (žuti, crveni, zeleni) i zaveže se sa svake strane da ne može do papira. to jako šuška i u boji je i može stavljati i u usta i vrtiti po rukama do mile volje i stalno se nešto događa, jako šušti i skviči pa moja malecka cikće svaki put kad to mota po rukama i to je izgleda dobro zabavlja, a i druge bebe koliko vidim isto. također je jako animira i obični papir za pečenje kad ga vrti po rukama i razvlači ..
napravila sam šuškalicu za svoju mrvicu i moram izvijestiti da joj se uopće ne sviđa, čak ju i naljuti, tako da se više ne igramo njome

Bobica
17.05.2010., 08:11
napravila sam šuškalicu za svoju mrvicu i moram izvijestiti da joj se uopće ne sviđa, čak ju i naljuti, tako da se više ne igramo njome

joj to zna biti bed i sa kupovnim igračkama - neke samo treba maknuti sa strane i kad bude spremno dijete će ih uzeti!
sjećam se nekog medeka što svira i svijetli - kad ga je mali kumić dobio za rođendan, nikako mu se nije svidio i čekao je medo par godina dok se nije rodio mali braco koji ga je prisvojio - i volio i mazio i pazio!
ah sto djece - sto igračaka! :)

SikaPika
18.05.2010., 01:44
kavofob, na što su nanizane perlice tvoje ogrlice za dojenje?
htjela bih M. nanizati dugmad i slične đinđe, ali ne znam što je bolje, silk ili najlonski konac?

Bobica
20.05.2010., 16:59
jel ima neka dobra ideja kako iskoristiti plišane mucaste igračke.
meni su one najgore - ništa ne rade, nemaju zvukova a mala ih je nadobivala hrpu - i sad stoje jer čak ni njoj nisu zanimljive
razmišljam može li se išta sa njima napraviti osim da ih potrpam u vreću i šutnem u podrum? :roll:

tajuska
20.05.2010., 20:05
jel ima neka dobra ideja kako iskoristiti plišane mucaste igračke.
meni su one najgore - ništa ne rade, nemaju zvukova a mala ih je nadobivala hrpu - i sad stoje jer čak ni njoj nisu zanimljive
razmišljam može li se išta sa njima napraviti osim da ih potrpam u vreću i šutnem u podrum? :roll:

punjenje je super za nove home made igracke od carapa ili sivane. ja sam razderala masu svojih starih igracaka kad sam sivala kojekakve sitnice za svoju malenu.

Bobica
22.05.2010., 12:04
a joj! nisam ih baš mislila raskomadati! :lol: ali ideja uopće nije loša! čak si me odvela u dobrom smjeru - sjetila sam se onih skupih dekica/krpica za žvakanje koje na sebi imaju ušivenu glavu neke mucaste životinje (viđeno u Ikei) - možda da to probam
ali sad je pojavljuje problem onih dlakica iz plišanaca - da se beba toga ne naguta?!?!:-o

off topic-
bio je jedan članak o 'opasnom puloveru' iz H&Ma - jer je neko dijete natrpalo puna usta mucica! pa po tome je onda svaki pulover opasan! pih!

polfezna
22.05.2010., 12:59
Ja ne bih reciklirala plisane igracke ako su nove. Skloni ih negde, doci ce vreme kada ce ih bebac zavoleti.

Dream
22.05.2010., 13:58
kavofob, ...

E da, meni je baka kao maloj davala raznu dugmad nanizanu na konac. Znam da sam to znala dugo prevrtati u rukama. MIslim da ću i M. napraviti tako nešto, no bojim se (o MM-ovom strahu neću ni razmišljati) da se konac ne prekine pa da ne proguta koje dugme.

Zasigurno ti neće puknuti ribički flaks. Samo nisku treba dobro zavezati i budi bez brige, nek se malička zabavlja raznobojnim gumbićima...

SikaPika
23.05.2010., 00:20
Zasigurno ti neće puknuti ribički flaks. Samo nisku treba dobro zavezati i budi bez brige, nek se malička zabavlja raznobojnim gumbićima...

Pa da, tražit ću od svekra da mi da onaj najjači kojim peca somove:-)

tina55
23.05.2010., 08:21
a gumbi, jel to sigurnop da žvače, nema nekih štetnih sastojaka
i ja bi napravila ogrlicu jer su one ogrlice za dojenje nepopularnih cijena

tajuska
23.05.2010., 12:51
a joj! nisam ih baš mislila raskomadati! :lol: ali ideja uopće nije loša! čak si me odvela u dobrom smjeru - sjetila sam se onih skupih dekica/krpica za žvakanje koje na sebi imaju ušivenu glavu neke mucaste životinje (viđeno u Ikei) - možda da to probam
ali sad je pojavljuje problem onih dlakica iz plišanaca - da se beba toga ne naguta?!?!:-o

pa ja sam sve radila od materijala koji nemaju mucice ili je flis bez mucica. one plisance koji kao imaju dlakice joj jos uvijek ne dam jer sve zivo joj zavrsi u ustima pa me isto frka...

litala
23.05.2010., 12:55
ako se plisanac raspori na strateski dobro odabranom mjestu - eto lutka za ruku - onog koji se navuce na ruku pa se prstima "ozivljava" :-)

sandra-zvrk
23.05.2010., 23:02
Evo ja završila prvu knjigicu iz serijala

a evo kako je krenulo:
-grube skice
jaje i pile (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/skica-jaja.html#media)
pesek (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/skica-pas.html#media)
jež (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/skica-je.html#media)

ovako (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/skica-je.html#media) je izgledalo kad sam sve sašila na mali tabletić (nadstolnjak) koji imam godinama , a ne služi ničem. Imam još 3 komada, taman za ostale skice.

A ovo je knjigica
naslovnica (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/naslovna-strana-sa.html#media)- zvečka je u crvenom voću - neznam jel trešnja ili jagoda?! To je voće sa stolnjaka koji ne koristim pa sam samo odrezala i našila.ž
kad se otvori (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/kad-se-otvori-knjig.html#media)- jež je sašiven tako da se bodlje mogu dirkati kao da pika (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/jeu-se-mogu-dirati.html#media), recimo, a iza vrata od kućice je pesek (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/kad-se-otvore-vrata.html#media)
na zadnoj strani je jaje (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/ovo-bi-trebalo-biti-jaje.html#media), a ako se otvori evo i piceka (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/u-jajetu-picek.html#media)

nije savršenstvo, ali za V. će biti vrlo zanimljiva , nadam se! Sutra javim kakva je bila reakcija!

Trebalo mi je vremena da se natjeram napraviti knjigicu jer mi se činilo strašno pimplavo, ali kad si složiš sve gotova je za čas. A da ne elim koliko jeftinije od knigice koju smo kupili u dućanu.

tina55
23.05.2010., 23:07
sandra-zvrk, super ti je knjigica! :)

sandra-zvrk
23.05.2010., 23:10
[QUOTE=sandra-zvrk;1631266]Evo ja završila prvu knjigicu iz serijala

ovako (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/skica-je.html#media) je izgledalo kad sam sve sašila na mali tabletić (nadstolnjak) koji imam godinama , a ne služi ničem. Imam još 3 komada, taman za ostale skice.
ups krivi link za fotku -OVO (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/naiveni-likovi.html#media) je pravi za sašiveno na nadstolnjak

Bobica
24.05.2010., 11:16
wow Sandra-zvrk!
:klap: :klap: :klap:

Bobica
31.05.2010., 14:11
curke ja bi još nečijih slika!
šta nitko niš ne radi - a ja znatiželjna - svaki dan virkam jel tko šta radio!

mi se još mučimo sa tatom koji uporno baca naše zvečke od raznih limenki i bočica i kutijica. čudi nam se kako tuba od papirnatih ručnika može biti trubljica tako da ga moramo educirati!
:)

ivana zg
31.05.2010., 21:15
http://www.youtube.com/watch?v=gOmlkeLuEZg

Bobica
01.06.2010., 07:15
wow! super ideja, jednostavno baš!
a uvijek imam čarapica bezparica!
hvala ivana zg!

ivana zg
01.06.2010., 08:05
Ja trebam za lutkarstvo napravit, marionetu, javanku, ginjol i onu kaj ide na ruku lutku, pa po iternetu tražim ideje....
http://www.youtube.com/watch?v=-9Nv4i_Mo9c
http://www.youtube.com/watch?v=qw8GDI2TWu8&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=jNz1IyEmoCc&feature=related

evo sad za one nešto spretnije i s puno vremena i živaca
http://www.youtube.com/watch?v=BKokfyY6ADQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=InxmoeuYmzs&feature=related

ivana zg
01.06.2010., 08:15
kako to rade mama i kćerkica
http://www.youtube.com/watch?v=yQa1NpCQh_w&feature=related

Bobica
01.06.2010., 08:28
joj slinim nad njihoom 'opremom' - i perje, i špagice i svašta nešto - samo te zovu da budeš kreativan, a kad još znam da to košta od 1-5 dolara dođe mi da plačem!
joj kod nas bilo kakva šljokica ili perce košta hrpicu kunica! a tek što nam je vuna skupa - pa kome se uopće isplati štrikati!

srećom pa djeca ne kuže te detalje pa može proći i stari gumbić!

sandra-zvrk
01.06.2010., 08:53
Je istina je da je sve kod nas skupo, ali ja koristim sve sa stare odjeće koju više nemogu iskoristiti. Skupila sam stare robe od baka i nađe se zbilja krasnih stvari.
Obožavam reciklirati , tak sam prije par godina npr. od kutija za printere napravila špigl i ukrasila rafijom, al to je druga tema!
Zbilja se sve da reciklirati ili obnoviti.

tatek
01.06.2010., 09:16
Ako se dobro sjećam, već je postojala ovakva tema pred jedno 2-3 godine, ako ću imati vremena i volje potražit ću je pa da se spoje ove vaše odlične teme sa onima otprije!

Bobica
01.06.2010., 09:31
sandra - super recikliraš , vidjela sam slike!

tatek - odlična ideja, hvala!

meni kronično fale nečije slike i ideje da se pomaknem sa zveckalica i šuškalica - ja manijakalno sve kutije pretvaram u zvečke i mi po cijele dane zveckamo!
i tu uglavnom prestaje naša home made proizvodnja igračaka!

a sad žurim , skupljam čarape po stanu, sakrivam parove da postanu neparovi - hihihihih

Bobica
02.06.2010., 10:38
pronašla sam jednu prozirnu, plastičnu kuglicu za bor (kupljenu davno u kemaku za par kuna) i u nju sam stavila male kvačice za kosu - ali može i raznobojni gumbići i eto nove zvečkice koja se uz to još i kotrlja.
kad zavežemo trakicu na nju (ima neka rupica na spoju) možemo je i objesiti negdje!

pada mi na pamet da bi to bilo dobro 'sklonište' za igračkice iz kinder-jaja koje su tako lijepe a tako opasne!

slikam pa šaljem!

Bobica
02.06.2010., 10:46
igracke (http://public.fotki.com/BobicaBo/igramo-se/)

SikaPika
02.06.2010., 22:24
Sandra-zvrk, imaš zlatne ruke. Uh, da mi je znati šivati... stare robe imam ajme, a MM-ovih flanelskih košulja... Sve kao nešto čuvam.
Prabaka nam zna šivati, ali drži se jednog kroja haljinice k'o pijan plota.

Neki dan gledam reklamne prospekte pa sam odlučila napraviti M. slikovnicu - izrezati sličice, štajaznam, kobasice, jaja, mlijeka, igračaka, robe... svih ostalih predmeta koje možemo naći u svakom kućanstvu i zalijepiti onim širokim selotejpom u praznu bilježnicu.
Samos e moram natjerati na to.

rossa
02.06.2010., 23:20
ima predivnih ideja za igračke i dječje stvari
http://homemadebyjill.blogspot.com/2007/09/felt-food-toys.html
ma cijeli blog je prepun ideja i mašte

sandra-zvrk
03.06.2010., 09:33
Rossa taj blog pratim već duže vrijeme i kad sam vidjela kaj žena dela sve me sram nad ovim mojim, ali i jaću biti velika kad tad :).
Evo još nekih blogova koji su mi zanimljivi
http://obsessivelystitching.blogspot.com/
http://thismamamakesstuff.com/
http://www.craftster.org/
http://www.madebylex.com/

ima toliko toga pa kad trebam inspiraciju i motivaciju uzmem jedno veče pa blejim u njihove blogove i onda nemrem zaspat jer u glavi slažem sličice onoga kaj ja imam doma i kak mogu iskoristit.
Sad kad V. puzi nije joj niš zanimljivo jer je zanimljivije ići od prostorije do prosorije, ali čim počne hodati imam u planu napraviti jedan mali kućni šator od starih majci i kuhinju jer voli gledati kaj ja radim pa lupat po loncima!

sandra-zvrk
03.06.2010., 09:33
jaću = ja ću = oliti ja bum :)

tina55
03.06.2010., 12:47
ima predivnih ideja za igračke i dječje stvari
http://homemadebyjill.blogspot.com/2007/09/felt-food-toys.html
ma cijeli blog je prepun ideja i mašte
prekrasne stvari :)
još da naučim šivati, što je najbolje imam od koga učiti, ali nemam vremena

rossa
03.06.2010., 13:02
prekrasne stvari :)
još da naučim šivati, što je najbolje imam od koga učiti, ali nemam vremena

ma mislim da se hrpu toga može sašiti na ruke, posebno ova hrana, pa je dobro za početak. a i našoj dječici (bar ovoj mojoj) urednost nije najbitnija na svijetu
a tom nekom od koga možeš naučiti suptilno natukni kako si krasne stvari vidila na netu pa mošda stigne i neki poklon

Bobica
03.06.2010., 16:19
mi smo danas kreativne - kćer skuplja konce (raznosi ih) po sobi a mama šiva
kolica za lutkicu su trebala novu navlaku - i dobila je! jeiiiii
onda je usput lutkica dobila i novi krevetac (plitka kutija za igračke ) i pokrivač - sašila sam ga od istog materijala kao i kolica :)

navlaka za kolica je hit! baš vidim da joj se svidjela!

SikaPika
04.06.2010., 01:04
Super blogovi!
Cure, hvala!
Zaista, puno toga se može na ruke.
Istina, sada sam malo u gužvi jer M. još uvijek treba svu moju pažnju, pa mi preostaje još samo večer i noć za ručni rad, no tada se pegla, pere veš, gledaju filmovi s MM...
KOntam da kada bude malo veća da ćemo zajedno izrađivati neke stvari...
No, za one lutkice od čarapica moram naći vremena.

tina55
04.06.2010., 08:27
Super blogovi!
Cure, hvala!
Zaista, puno toga se može na ruke.
Istina, sada sam malo u gužvi jer M. još uvijek treba svu moju pažnju, pa mi preostaje još samo večer i noć za ručni rad, no tada se pegla, pere veš, gledaju filmovi s MM...
KOntam da kada bude malo veća da ćemo zajedno izrađivati neke stvari...
No, za one lutkice od čarapica moram naći vremena.
takav je točno i moj plan :)

Bobica
16.06.2010., 11:32
mame i tate 'proizvođači igračaka' našla sam super boje za uljepšati proizvode - 3D liner!
Marabu boja u tubi (ima ih i Zulip ali ih još nisam probala - crta se po tekstili, papiru, drvetu i staklu!prvo se suši 6-12h i onda se napuhava!! peglom, fenom ili u pećnici
kad se dobro zagrije boja se napuhne, postane gumena! super je!
može se pisati ime, crtai cvjetovi , brodovi ... čudo jedno

mi smo napuhali valove na stopalima čarapica i dobili neklizeće čarapice
malo sam ukrasila jedne taice za igru i postale su taice za šminku! :)
idemo dalje!!! :)

sandra-zvrk
16.06.2010., 12:56
Bobica to mi super zvuči, ajd poslikaj pliiizzz!

Bobica
16.06.2010., 13:01
evo baš sam slagala album - čarapice i tajice za sada :)

3D boje (http://public.fotki.com/BobicaBo/3d-boje/)

Bobica
16.06.2010., 13:06
hihih sad vidim tipfeler - kakav Zulip - hihih Tulip - one boje sa lila poklopcem u obliku tulipana! ima ih u algoritmima i svakakvim knjižarama a ovih Marabo valjda samo u hobi dućanima!

kod zagrijavanja nemojte odustati - fakat dugo treba
ja peglam, i to stavim papir za pečenje na boju i poklopim sa peglom pa svake 2 minute gledam jel se napuhnulo! ali mi onda ostane kao malo spljošteno od težine pegle - ali tek sam počela, biće bolje!
piše da može i u pećnicu - ?!?! još nisam probala!

sandra-zvrk
16.06.2010., 15:38
Luuudooo! Baš sam tražila materijal za đon za šlapice jer se šmizla ustaje i onda radi špagu u ovim šlapicama! Ovo je super!
tnx

Bobica
16.06.2010., 15:58
vidjela sam to tvoje pitanje - i ja sam ti mislim već tamo rekla kako smo mi 'gumirali' čarapice
stvarno je jednostavno i radi - ne kliže se po parketu

a sad mislim da bi i za male puzavce bilo dobro na koljena nešto nacrtati protiv 'proklizavanja'

sandra-zvrk
16.06.2010., 20:10
Opće mi to nije palo na pamet, a jako je dobra ideja! Eto zašto ljudi trebaju pričati!!!
Makar je sad već super očvrsnula i više joj nogice ne "omaknu" na laminatu, a li kad ustaje to je komedija!

Bobica
16.06.2010., 20:41
pa pogotovo što ti njoj šivaš šlapice - to ti je super - još uvijek ima tvoje hand-made šlapice a ne skliže se!

lidać2
16.06.2010., 21:12
danas sam sa svojom curkom napravila onaj vrtuljak za kindac (samo se ne vrti...hehehe) od malenih ukrasnih letvica ,zabile smo malim cavlicima i objesile male medeke...planirala sam kupiti novi "vrtuljak" ali ovaj je ispao tako slatki da ga necu kupovati jer ovo je ipak nas i unikatan...:-)

eh sada kada bi jos znala sliku staviti vidjele bi...:-)

Bobica
17.06.2010., 08:19
lidać2 - super je što je velika seka sudjelovala u izradi vrtuljka za malenu! :)
jedva čekam da moja Buba naraste pa da svašta radimo zajedno!

nama je domet što smo zajedno zaljepile kukice na zid gdje ona sada vješa svoje vrećice i jaknice - smiješno je kako te kukice voli više nego one na vratima koje sam ja zalijepila bez nje! :)
nedavno smo krečili stan pa smo na jednom dijelu hodnika, tu baš kod njenih kukica napravile otisak Bubine ruke u drugoj boji - super izgleda, ona sretna i često kad prolazi sama sebi daje 'pet' na zidu! hihihih - (to čak imam i sliku negdje)

SikaPika
18.06.2010., 02:19
vau, ludnica su te 3d boje
s njima stvarno možeš osvježiti odjeću...
mi imamo većinu već rabljene, dobivene odjeće pa mi se ovo čini kao sjajna stvar, a i super je za napisati nešto na majčice (ja sam u punkerskim danima koristila domestos za ispisivanje pjesama Hladnog piva (onog prvog, pravog, punkerskog, ne ovog sada, šminkerskog:lol:), ali to baš ne bi preporučila za male bebače ;-)

Bobica
18.06.2010., 09:40
jelda?
ja sam postala ovisnik o 3d bojama! samo bi šarala! - hihihih
mislim da su korisne za obilježavanje odjeće kad klinci idu na izlet pa 5 curica ima iste ruksake ili bočice u jaslicama ili kantice u parku - nema kraja mom šaranju!
jeiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

staviću si novi potpis - zovem se Bobica i ovisnik sam o 3D linerima! :lol:

tina55
18.06.2010., 11:15
kad smo kod boja, u sparu sam vidjela boju za zid s efektom ploče, znači kad se osuši može šarat i crtat po njoj kao po pravoj ploči
mi namjeravamo jedan dio zida obojit tako da ima za zabavu kad naraste :)
ima i s efektom magneta, to mi je fora za memo

sandra-zvrk
18.06.2010., 16:09
U šparu veliš!? Na kojem dijelu da se znam prošetat?

tina55
18.06.2010., 16:15
U šparu veliš!? Na kojem dijelu da se znam prošetat?
bile su na onom odjelu aktualnih stvari za ljeto i sl., valjda ih još ima, idem danas do spara pa ti mogu provjerit jel u našem još ima

Bobica
18.06.2010., 16:25
čula sma da magnetnu treba nanjeti u više slojeva da bi baš bila magnetna a onda kad se dobro primi , može se prefarbati nekom lijepom bojom tak da nije sivo!
nisam probala!

sandra-zvrk
20.06.2010., 23:12
Ajme , ajme na šta sam naletila!!! Evo link (http://www.planetpals.com/recycle_crafts_kids.html)

Tina jesi možda bila u šparu?!

SikaPika
21.06.2010., 01:15
Ajme , ajme na šta sam naletila!!! Evo link (http://www.planetpals.com/recycle_crafts_kids.html)

:klap:

Btw, kako M. jako voli slikovnice, neki dan sam krenula iz kataloga (kojih se nakupilo...) izrezivati slikice voća, povrća, općenito hrane i predmeta iz svakodnevnog života koje joj planiram zalijepiti u bilježnicu pa nek lista.
I ovako osim knjiga voli listati časopise koji manje više ni nemaju nešto zanimljivo u sebi, a kontam si da bi joj ovo moglo biti fora.
Samo da još izrežem do kraja i polijepim.

tina55
21.06.2010., 09:32

Tina jesi možda bila u šparu?!
jesam, u našem sparu još ima tih boja i stoje na odjelu aktualnih artikala, trenutno do opreme za plažu (luftića, koluta za plivanje, natikača i slično)

tina55
21.06.2010., 09:33
joj, sad ste me vratile u djetinjstvo
http://www.planetpals.com/craft_recycle_doll_house.html
ovakvu kućicu za lutke sam ja napravila kad sam bila mala i super sam se igrala s njom, preporučam :)

sandra-zvrk
21.06.2010., 11:51
Baš tako Tina55, ja nisam "stara" (samo u krasnim tlidesetim), ali sam ipak u djetinjstvu više bila bez igračaka nego što sam ih imala. Sjećam se kako je bilo WOW kad je netko dobio barbiku! Pa smo se mijenjali s tom jednom lutkicom - svako se igrao s njom recimo sat vremena pa dao drugom. Ali sve za nju je recimo bilo "reciklirano" -šparet od cigle , ormar od kutije itd. Nerjetko smo znali po ljetu od granja složiti indijanski šator. Ma baš smo bili maštoviti, a potrudit ću se da i moje dijete "gradi i razvija" maštu na taj način. Mislim da mi je to u životu donjelo samo dobro. Kad u današnje vrijeme moraš kemijati da bi preživio, Bog i bormeš, moraš imati mašte!

sandra-zvrk
21.06.2010., 11:53
Upravo radim na projektu "špigl" poslikam pa stavim kak je ispalo!

Bobica
21.06.2010., 11:55
jooj curke - ja ni dan danas ne bacam kutije od cipela jer zamišljam da to može biti krevetić, ili šparet ....

SikaPika
21.06.2010., 22:46
Jedva čekam izradu ovakvih igračaka od sitnih predmeta, za sada se još uvijek ne usudim :-) jer ova moja jede i mrtve bube s poda, ako ih slučajno nađe:lol:

SikaPika
21.06.2010., 22:48
Da, zaboravih... Kad smo bili mali, sve je bila igračka: poništena karta od vlaka, autobusa, kutije Cedevite, kutije od lijekova...
Za dvije barbike koje sam imala (jednu fejk, a drugu pravu, ali bez jedne ruke), sama sam šila robicu, a najveći domet je bio ošišati barbiku i "ofarbat" joj kosu korektorom da izgleda kao ona Marie iz Roxette

sandra-zvrk
22.06.2010., 11:13
evo novi špigl. (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/novi-pigl.html) morala sam ga zaštititi jer se počela penjati po njemu.sva sreća pa smo u podrumu imali pano sa plexiglasom i špigl je sad na sigurnom, a dodala sam i fotke deda i baka (koje moram s vremenom promjenit jer se baš dobro ne vide). Fotke su tu zato jer ih jako rijetko vidimo pa se nadam da će ih na taj način bar malo prepoznati.
A ovo je novi muzički kutak (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/muziki-kutak.html#media) u kojeg još moramo dodati fotke iz kalendara i časopisa. Stavit čemo peseke, mace, bebe kako spavaju , papaju, igraju se i sl. pa čemo lakše učiti znakove.

Sljedeći projekt je tabure od kojeg ću napravit stol sa tunelima, igračkama na čičak, ali tu moram šivati pa će to pričekat kad mm ne bude radio. već imam otprilike sliku kako i skupljam materijal za reciklažu (tuljce od papira,čepove od flaša itd.)

Bobica
23.06.2010., 12:47
wow sandra - super si! i super su ti 'igračke'

Bobica
23.06.2010., 12:49
jel radio netko onaj plastelin što se kuha?
treba mi neki dobar provjereni recept - u ove sa neta nisam ziher jer ne znam nikoga tko ih je isprobao!

i kada ste dali djetetu plastelin? u kojoj dobi?

SikaPika
23.06.2010., 20:28
Uh, kontam da je nama za plastelin prerano, ali ono što sam htjela reći, Maša obožava kada joj crtam i to najjednostavnije stvari: jabuku, cvijet, sunce... Onda ja njoj dam da crta, ona malo prošara i opet tutne meni olovku u ruku i uživa dok ja crtam.

sandra-zvrk
23.06.2010., 20:30
ja joj dam da mjesi kruh zmenom :) mislim da je to bolje od plastelina, al mislim da je plastelin za dob od 3 godine. ne bi ja ranije davala nikako. a možda i kasnije.

tina55
24.06.2010., 11:45
od kad mijesite kruh zajedno, mislim da bi mojoj to bilo super, no još stavlja sve u usta pa ipak nije još vrijeme za zajedničko kuhanje

Bobica
24.06.2010., 11:48
ma nije to pravi plastelin - nego baš nešto brašno i voda se kuha pa se hladi pa se mijesi - i nije bed ako se malo 'žvakne' a može se obaojati bojama za hranu i navodno traje duže nego obični plastelin i lakše se čisti - ma sve nešto dobro zvuči!

sandra-zvrk
24.06.2010., 22:33
od kad mijesite kruh zajedno, mislim da bi mojoj to bilo super, no još stavlja sve u usta pa ipak nije još vrijeme za zajedničko kuhanje
ja inače radim home made kruh svaka 3-4 dana pa je ona uvijek tu negdje, ako ne u slingu onda ispod nogu. a kad vidi da nešto radim u kuhinji eto je. sad već tak puže da ju ja nemrem stiči kad sam na sve četiri:lol:
A jučer smo trebili grašak pa je naravno bila gdje?!!!- u kaci sa graškom. Dijete želi u svemu sudjelovati, a meni ne smeta. nema toga što voda neće oprati-jedino je što V. ne stavlja ništa što nije hrana u usta, a smjesu od kruha je malo žvaknula i nije joj se svidjelo, od tad samo mrda s prstima po tijestu. 8-)
inače je vrlo razumno dijete, kad kažem da je nešto ne i pokažem s prstom ona meni isto tako mahne svojim (važno odgovara ne,ne), uglavnom prestane to raditi, ali ima trenutaka kad uzalud pričam , jednostavno ju maknem i to je to.

nego kad bum ja vidla nekaj vaših igračaka!!!???:-P

sandra-zvrk
24.06.2010., 22:34
bobica - ti si izvor zanimljivih materijala. baš mi se sviđa taj brašnasti plastelin. ajd malo više detalja molim te!?

klaudija
24.06.2010., 23:02
i mene zanima!!! čitam vas i moram vam reći svaka čast!!!

ja sam totalna nekreativka, a dobila sam inspiraciju da postanem kreativka!!!

tina55
24.06.2010., 23:43
ja inače radim home made kruh svaka 3-4 dana pa je ona uvijek tu negdje, ako ne u slingu onda ispod nogu. a kad vidi da nešto radim u kuhinji eto je. sad već tak puže da ju ja nemrem stiči kad sam na sve četiri:lol:
A jučer smo trebili grašak pa je naravno bila gdje?!!!- u kaci sa graškom. Dijete želi u svemu sudjelovati, a meni ne smeta. nema toga što voda neće oprati-jedino je što V. ne stavlja ništa što nije hrana u usta, a smjesu od kruha je malo žvaknula i nije joj se svidjelo, od tad samo mrda s prstima po tijestu. 8-)
inače je vrlo razumno dijete, kad kažem da je nešto ne i pokažem s prstom ona meni isto tako mahne svojim (važno odgovara ne,ne), uglavnom prestane to raditi, ali ima trenutaka kad uzalud pričam , jednostavno ju maknem i to je to.

tako i moja hoće u svemu sudjelovat i ja sam baš oduševljena time, no ipak jako pazim što joj dajem u ruke jer me strah da ne proguta, pa me strah toksičnih boja i sl.
vidim po po potpisu da su vaše curke ipak par mjeseci starije od moje pa još ima vremena da prođe ta faza stavljanja u usta, razumije i moja ne, ne i ne stavi u usta kad joj kažem ne, ali onda se ubrzo predomisli :)

SikaPika
27.06.2010., 02:00

ha ha, kao i moja
ne znam zašto, ali tijesto od kruha joj se ne sviđa, ali je zato neki dan uživala kada sam joj pravila keksiće (putar, brašno, vrhnje, na kraju ispalo skroz prhko i jako suho...), razvlačila je tijesto modlicama, pa onda kao valjala oklagijom
nevjerojatno je kako sve oponašaju...
neki dan sam se iznenadila kada me je tražila (pružila rukicu, još ne priča, da se razumijemo) da joj dam mali ribež na kojeg joj inače ribam jabuke (bila je u marami, a u ruci imala mali komad jabuke kojeg sam joj dala da gricka) i onda sama krenula ribati taj komadić

joj, Sandra, ja samo smišljam, smišljam... eno imam cijeli popis stvari koje bih htjela napraviti, a nikako uhvatiti vremena, užas
usput, baka nam je sašila nekoliko hlaćica za puzanje i još koješta (al' stvarno koješta, morat ću uzeti stvar u svoje ruke ako ne želim da mi dijete izgleda kao klaun u odjeći koju ona sašije :lol:)

litala
27.06.2010., 02:29
domaci plastelin

u 400gr finog brasna (mekog, obicnog) umijesati 130gr kuhinjske soli (sto finije - to bolje) i dodati 40gr limunske kiseline u prahu. po zelji se moze u ovoj fazi dodati i 20-30gr mineralne boje (u prahu).

zakuhati 400ml vode u koju se doda 5 jusnih zlica ulja (obicnog biljnog, svejedno).

vruca se tekucina pazljivo i porezno ulije u suhu smjesu brasna i soli i dobro promijesa. cim se svi sastojci prozmu - smjesa je spremna za upotrebu (naravno, dok se malo ohladi :-)). ako se nakon upotrebe spremi u dobro zatvorenoj posudi ili vrecici (i u frizideru) - moze se dugo koristiti.

ukoliko se ne doda nikakva boja u suhu smjesu - plastelin ce biti boje tijesta, lagano zuckast. moze ga se naknadno bojati tekucim prehrambenim bojama. moze se izraditi i s integralnim brasnom kako bi imao drugaciju teksturu. u gotov plastelin mogu se dodavati i raznorazna zrnja ili perlice ili slicno kako bi osjecaj pod prstima bio drugaciji. obratiti paznju da poneki dodaci mogu smanjiti dugotrajnost plastelina (al mogu biti i krasni ukrasi koje se ostavi osusiti na zraku) :-)

dobru zabavu :-)

litala
27.06.2010., 02:34
porezno bi bilo oprezno, jelte :)

Bobica
27.06.2010., 21:07
ma ja sam ga vidjela negdje na coolinarici pa na netu raznih recepata čak sa nekakvim 'cream of tartar' pa smo to tražili ko ludi - ali nisam ga nikada pripremala/kuhala
kažu da bude kao play-doh samo puno jeftiniji i duže traje! :)

ali evo litala ima i recept!
thnx litala!

Peterlin
27.06.2010., 21:47
jooj curke - ja ni dan danas ne bacam kutije od cipela jer zamišljam da to može biti krevetić, ili šparet ....

Iz naše kuće već godinama ni jedna kutija za cipele nije izašla, a da nije bila pretvorena u kućicu, kuhinju, vešmašinu... ne znam ni ja.

ALI djeca rastu i već dugo mm i ja ne rezbarimo kutije nego gledamo i eventualno pomažemo dok naši dečki to čine po svom nahođenju, s velikim guštom. Jučer su od dvije kutije za cipele i jednog ovitka "Mozaik knjige" sastavili dvije pesje kućice (krov se dodavao posebno) i ofarbali ih akrilnim bojama po želji. Jest da su kombinacije oslobodibog, ali šutim - njihovo je! Dakle, nama se isplatilo ulaganje u kutije - djeca su sasvim dobro savladala tu vještinu i dodala svoju vlastitu kreativnost. Sad samo čekam da jednom nešto naprave zajedno - to im još nije uspjelo, uredno rade svaki svoje i natječu se tko će bolje....

Peterlin
27.06.2010., 21:50
ma ja sam ga vidjela negdje na coolinarici pa na netu raznih recepata čak sa nekakvim 'cream of tartar' pa smo to tražili ko ludi - ali nisam ga nikada pripremala/kuhala
kažu da bude kao play-doh samo puno jeftiniji i duže traje! :)

ali evo litala ima i recept!
thnx litala!

Ako te zanima još tih recepata, nabavi knjigu "365 dana bez televizije" (Steve i Ruth Bennet). Unutra ima najmanje tri različita recepta za home-made smjese za oblikovanje (play-doh, pa obično slano tijesto, pa neko koje je predviđeno za sušenje i farbanje.... sjajno!) A unutra ima još 1000 zgodnih stvari.

litala
28.06.2010., 00:36
"cream of tartar" je prah koji ima istu svrhu kao i limunska kiselina - ocuvanje svjezine plastelina.

ovaj recept je dobar za dugotrajno igranje (kad ga spremis da se ne osusi), za ubacivanje boje u tijesto, za bojanje osusenih oblika, za pravljenje novogodisnjih ukrasa za jelku i sve ono za sto bi mogle upotrijebiti slano tijesto, glinamol i slicno. osobno ga vec godinama koristim i jako ga volim jer su sastojci vrlo jednostavno dostupni i izrada jednostavna.

Onavi
28.06.2010., 02:02
Mame trebam pomoc...planirala sam napraviti mobil "vrtuljak" iznad djecjeg krevetica od sarenih origami zdralova.
Zdralovi izgledaju sjajno, no nikako da smislim na sta ih zakaciti tako da se vrte...
Imate li vi ideju za neku konstrukciju?
Thanks

Bobica
28.06.2010., 08:04
super litala- baš to mi je trebalo , neki recept koji netko koristi i koji nije problematičan što se tiče sastojaka.

tina55
28.06.2010., 12:37
recept je super
nadam se da ćemo i mi već za Božić radit ukrase po ovom receptu

sandra-zvrk
03.07.2010., 15:40
Onavi- neznam kak su ti veliki ždralovi.ja sam leptire od filca jednostavno sa koncem pribola na plafon(lamperija).malen ane može do njih pa me nije frka da bu opalo, a oni se stalno vrte radi strujanja zraka.

evo ti link sa mobilom (http://www.marthastewart.com/article/bird-mobile) pa možda dobiješ ideju.

sandra-zvrk
03.07.2010., 15:41
malen ane = malena ne ...može

pomikaki
05.07.2010., 09:54
Ja sam jednom vješala ždralove na konstrukciju od žice (ogulila sam onu deblju izoliranu) i to tako da te žice balansiraju jedna na drugoj, ne znam kako bih ti to opisala ali bilo je fora jer se kretalo u svim pravcima. Ovako nekako http://www.nova68.com/Merchant2/graphics/00000001/FL24.jpg Samo, naravno, treba biti van dohvata djeteta.

Upiši u google bird mobile i pogledaj slike pa ćeš dobiti brdo ideja.

dunja&vita:-)))
06.07.2010., 17:10
Evo kućice koju je mojoj djevojčici napravio njen deda :)
http://public.fotki.com/malavita/698h/p050710-17-180001.html

Fotke nisu baš najbolje jer je slikano mobitelom, ali kućica je preslatka, deda si je stvarno dao truda.
Inače, radio je od kartona, dvostruko ljepljenog, tako da je dosta čvrsta.

SikaPika
07.07.2010., 01:51
Deda, svaka čast!
Prekrasna kućica!

Mrvna
07.07.2010., 09:46
Ja sam Luciji napravila slikovnicu s našim slikama kad je bila puno manja.

Razvila sam fotke (nju s omiljenom igračkom, nju i mene, nju i tatu, svo troje skupa, nju i tetu, nju s bakama,djedovima i pradjedom) i plastificirala ih.

Izrezala sam ih na način da je oko svake fotke ostalo cca 3 cm plastike, zaoblila sam kutove da ne budu oštri.

Pet raznobojnih filca formata A4 sam izrezala tako da kad se preklope preko plastike s fotkom, fotka je vidljiva, ostalo izgleda kao filcani okvir.

Zašila filc za plastiku, rukom zašila sve filce skupa i voila! :klap:

http://picasaweb.google.com/Mrvna1/KakoNapravitiSlikovnicu#

tina55
07.07.2010., 11:59

Razvila sam fotke (nju s omiljenom igračkom, nju i mene, nju i tatu, svo troje skupa, nju i tetu, nju s bakama,djedovima i pradjedom) i plastificirala ih.

Izrezala sam ih na način da je oko svake fotke ostalo cca 3 cm plastike, zaoblila sam kutove da ne budu oštri.

Pet raznobojnih filca formata A4 sam izrezala tako da kad se preklope preko plastike s fotkom, fotka je vidljiva, ostalo izgleda kao filcani okvir.

prekrasna ti je slikovnica, a ideja je odlična
smijem ukrast ideju? :)
zanima me samo koliko je teško šivati plastificiranu fotku za filc, treba neka posebna mašina ili? (nemam iskustva u šivanju, pa to objašnjava moje pitanje:oops:)

Mrvna
07.07.2010., 15:57
Hvala tina, samo ti kradi! :) Htjela sam joj napraviti nešto sa fotografijama, mekano, šareno... i eto.
Nisam ni ja od šivanja pa sam to odnijela kod šnajdera. Nisu mi mogli zašiti sve stranice skupa jer za taj dio zbilja treba ne znam kakva mašina pa sam to doma sama ručno.

sandra-zvrk
07.07.2010., 20:48
slikovnica je super, a dedina kućica fenomenalna. mi smo isto složili jednu na terasi , ali nisam stigla farbati. samo sam pokeljila slikice unutra , odrezali prozore i vrata i šmizla sad ide nutra-van i komentira slikice znakovima! klincima puno znači mjesto gdje se mogu "sakriti" od nas i ostatka svijeta.

no@
07.07.2010., 22:48
Ima li tko ideju kako i od čega napraviti stalak/ke za ginjolice?

SikaPika
08.07.2010., 00:43

slikovnica je prepreprekrasna, kao i tvoja djevojčica

inače, i to je jedna od stvari na popisu koje planiram napraviti
istina, ja sam slike mislila staviti u običan album, ali da su ipak izabrane, ono, M. s nama, sa starcima, tetama, ujacima...
njoj više ni nije potrebno raditi mekane stranice kad bez problema lista obične knjige...

a što se tiče kućice, dunja&vita, je li rađena od jedne kutije na koju je ljepljen dodatni karton ili?
majstorice sandra (s najboljim receptom za kruh... btw, sinoć sam ti slala pp, ali nije prošla, inače, kruh sjajan...), kako si ti napravila kućicu?

SikaPika
08.07.2010., 00:44
no@, što su ginjolice?

litala
08.07.2010., 02:09
mrvna, slikovnica je pregenijalna! :-D

za sivanje tako tvrdih/debelih slojeva, mozete zamoliti i - postolara :) oni imaju masine koje mogu sivati tvrdo i "debelo", vjerujem da bi vam, za simbolicnu naknadu - sasili...

sto se tice samog materijala - za male bebe, koje su sklone "oralnom istrazivanju" ;) radije bi upotrijebila neki materijal koji se ne "cufka"... tvrdje pamucno platno (deblje, jace, nemam pojma koji je strucan naziv :mrgreen:) ili ono podstavljeno vatelinom (pa onako prosiveno ko baklava :lol:)

litala
08.07.2010., 02:16
sikapika, ginjole su lutke "za na ruku" - one koje navuces ko rukavicu pa upravljas njima prstima iznutra, obicno drvena glava i rucice. (drvena glava jer su nastale u francuskoj, ako se ne varam, a na pocetku su se obavezno medjusobno mlatile drvenim palicama :mrgreen:), rukama se moze upravljati izvana - drugom rukom pomocu zice spojene na rucice... ove danasnje verzije, koje nemaju drvenu glavu i cesto se mogu naci kao zivotinjski likovi, gdje palcem i s ostala cetiri prsta samo "otvaras" usta, ja zovem hand-puppet :mrgreen: ne znam im strucno ime...

no@ - meni palo na pamet napraviti "lezeci" stalak uz pomoc letve i pol-litarskih plasticnih boca... ucvrstiti plasticne boce dnom prema letvi (da je letva dovoljno siroka da se sve zajedno ne izvrce), mozda u boce usuti malo pijeska ili slicno, zalijepiti cep, cijelu bocu kasirati ili slicno... ima i onih uspravnih verzija, koje izgledaju kao vjesalica za kaput, samo imaju puno vise "siljaka", al nisam dovoljno dobar stolar za takvu verziju iskemijat... :)

Mrvna
08.07.2010., 06:39
mrvna, slikovnica je pregenijalna! :-D

za sivanje tako tvrdih/debelih slojeva, mozete zamoliti i - postolara - oni imaju masine koje mogu sivati tvrdo i "debelo", vjerujem da bi vam, za simbolicnu naknadu - sasili...

sto se tice samog materijala - za male bebe, koje su sklone "oralnom istrazivanju" ;) radije bi upotrijebila neki materijal koji se ne "cufka"... tvrdje pamucno platno (deblje, jace, nemam pojma koji je strucan naziv :mrgreen:) ili ono podstavljeno vatelinom (pa onako prosiveno ko baklava :lol:)
Vidiš, postolara se nisam ni sjetila. Da, materijal odaberite ovisno o vremenu koje će beba provesti žvačući igračke :) Lucija nije bila pretjerana žvakalica pa sam uzela flis, čak mu je dosta trebalo da se počne lagano cufati.

no@
08.07.2010., 08:19
sikapika, ginjole su lutke "za na ruku" - one koje navuces ko rukavicu pa upravljas njima prstima iznutra, obicno drvena glava i rucice. (drvena glava jer su nastale u francuskoj, ako se ne varam, a na pocetku su se obavezno medjusobno mlatile drvenim palicama :mrgreen:), rukama se moze upravljati izvana - drugom rukom pomocu zice spojene na rucice... ove danasnje verzije, koje nemaju drvenu glavu i cesto se mogu naci kao zivotinjski likovi, gdje palcem i s ostala cetiri prsta samo "otvaras" usta, ja zovem hand-puppet :mrgreen: ne znam im strucno ime...

no@ - meni palo na pamet napraviti "lezeci" stalak uz pomoc letve i pol-litarskih plasticnih boca... ucvrstiti plasticne boce dnom prema letvi (da je letva dovoljno siroka da se sve zajedno ne izvrce), mozda u boce usuti malo pijeska ili slicno, zalijepiti cep, cijelu bocu kasirati ili slicno... ima i onih uspravnih verzija, koje izgledaju kao vjesalica za kaput, samo imaju puno vise "siljaka", al nisam dovoljno dobar stolar za takvu verziju iskemijat... :)
hvala ti! super ideja, išla sam odmah;) isprobati (bez letve, samo na bocama s vodom) i odlično sjedaju.... ne bih se sama toga dosjetila...

litala
08.07.2010., 08:52
nema na cemu, u posljednje vrijeme imam osjecaj kao da mi se neka cakra za kreativnost pocela odstopavati :lol: :mrgreen:

no@
08.07.2010., 10:23
:-) :klap:

Mrvna
08.07.2010., 12:22
Spomenuto je kako malci vole zavlačenje u svoj kutak - mi smo od vrtića napravili brlog u kojem se provodi puno vremena.
Recept je vrlo jednostavan - okrenite ga na bok, na pod postavite nekoliko puta preklopljenu deku, za ručke možete objesiti igračke (mi imamo medu koji svira na razvlačenje i ogledalce s baby gyma)
http://picasaweb.google.com/Mrvna1/KakoNapravitiSlikovnicu#5491477294305203090

sandra-zvrk
08.07.2010., 16:42
Mrvna nije ti loš štos sa vrtićem. mi ga koristimo- nikad. :) stoji u podrumu i nije mi ni malo praktičan. samo moj je nekakav trouglasti pa mislim da to nebi baš bilo zgodno jer je sve nekak zaobljeno i mislim da bi bio nestabilan na boku.
Sikapika- ispraznila sam inbox :) i baš mi je drago da ti je dobro ispao kruhek i da si zadovoljna. a kaj se tiče kućice -nije gotova, ali mm je uspio nabaviti nekakvu ogromnu kutijetinu koja je zauzela pol terase i jedva smo izdubili rupe za vrata i prozore kak je debeli karton. ali imam sliku u glavi kako ću ju ofarbati. no to mi je trenutno nemoguća misija uz šmizlu, a mm je "van pogona" pa nemam ni njegovu pomoć da imam malo mira za kreativu.
kad bum složila do kraja poslikam i pokažem.

sandra-zvrk
08.07.2010., 16:45
mrvna slikice za zid su ti preslatke! na šta si slikala ili što već radiš? Ja sam svojevremeno radila decopague tehniku, ali sad nemam kad.

smrdljiva čarapa
08.07.2010., 17:47
Home made plastelin
Ja preporučam slano tijesto: kolko brašna, toliko soli i vode koliko prima pa zamijesiti. Mogu se dodati i boje. Ako se čuva u zatvorenoj plastičnoj posudi može i dulje potrajati a nije problem ako dijete i proba.
Mi slano tijesto radimo uvijek u jaslicama - dakle kod najmanjih, jer je podatno, nije opasno i djeca ga vole. U kombinaciji sa modlicama i valjcima čini pravo zadovoljstvo.

SikaPika
09.07.2010., 00:21
Da, ono s gajbom je super. Mislim da ću sutra isprobati, ali dok MM ne gleda jer je straaaašno sklon paničarenju.
Mrvna, slike su predivne.
Itala, sjetila sam se da sam ipak nekada negdje čula za ginjole.

miniminia
09.07.2010., 10:17
ženske moje, pa di sam ja bila dosada i nisam vidjela ovu temu
mi smo isto velilki reciklatori, i sve kutije kutijice pretvaramo u nove stvarčice, šivamo robu našim igračkama (lutke baš ne volimo) crtamo svoje knjigice

a sad idem pročitati topic od početka :-)

sandra-zvrk
18.07.2010., 23:55
evo i naša je gotova!
na +40 je pofarbana pa dobro da sam vidjela koje boje je cvijeće a koje leptiri!

da bi dobili dojam veličine - mama in the box (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p7070070.html)
unutrašnjost (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p7160017.html)
izvana = 1 (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p7160018.html) i 2 (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p7160013.html)

od vrata i prozora sam napravila klupicu koja je pričvršćena unutar "zidova". krov se može dignuti i pod maknuti pa se cijela kučica u trenu sklopi i spremi na sigurno.
još ću s vremenom napraviti i zavjese za prozore, ali više nisam imala viziju kako i od čega- ubi ova vručina!!! no dijete je zadovoljno i kontrola (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p7070078.html) je prošla ok još i prije farbanja.

cure uživajte!!!! uzimam mali odmor od kreativnosti i idem se brčkati na more!

SikaPika
19.07.2010., 00:54
sandra-zvrk
:klap:
svaka ti dala!
sjajno!

inače, sveki me stalno gnjavi može li ona što napraviti za M., kao, neke igračke... ja spomenem kutiju, a meni ona i tata (svekar) kažu, pa ima za kupiti kućica, kupit ćemo joj za rođendan... nisam pristala jer ne znam kud bismo još i s tim, a ovu kutiju mi ne bi bilo žao držati na balkonu (iako, ovako lijepo uređenu s toliko truda i bi...)

Joj, pa danas je Valentini rođendan!
SRetan rođendan, Valentinice!
Puno pusa šalju Maša i mama!

sandra-zvrk
19.07.2010., 11:33
hvala SikaPika i V. šalje pusu tebi i Maši čagerici!!
A skoro je i Maši ročkas.sigurno se i kod vas svašta sprema.
evo vam malo torte (http://public.fotki.com/Sandra-z/1-rokas/p7170088.html) da se zasladite.ta je za malene od griza i malina, a za velike je ova.
(http://public.fotki.com/Sandra-z/1-rokas/p7170087.html)

tina55
19.07.2010., 12:31
kućica je super (i sretan ročkas ponosnoj vlasnici kućice :))
samo pitanje: jesi to spojila više kutija za gradnju :) ili gdje si našla tako veliku kutiju???!!??

sandra-zvrk
19.07.2010., 14:51
to je mm nabavio ooooogggggrrrromnu kutiju koja je od debelog kartona s posla i to na jedvite jade su mu dali. odmah sam mu rekla da mi nabavi još jednu od koje ću jednog dana složiti kuhinju, ali za to ima vremena.

SikaPika
20.07.2010., 02:59
Sandra, sjajne si torte napravila!
Joj da, u glavi smišljam kakvu ću tortu složiti. I ja planiram od griza prvi dio, pa sloj voća, pa žgance, nek se šareni a gore iskombinirati vrhnje i sir i nekako nacrtati špricom puža (dijete ludo za puževima)...
Uglavnom, noćima ne spavam :-), sva sam u slatkim mukama... za sam rođendan ću probati izvesti planove u djelo, a za proslavu, 31. 7. ću se valjda izvještiti (iako sam sigurna da će me mnogi isprdati jer eto, dijete ima napokon godinu pa nek jede slatko... uh, sad sam malo otišla u oftopičarenje...)
jesi radila tortu za V. po nekom receptu ili onako, od oka... ako imaš recept, ajd pošalji pp
danas sam joj radila puding od grožđica, jabuka, riže, prosa i malo gustina... jako joj se svidjelo...

SikaPika
20.07.2010., 03:05
sad sam gledala fotke, Valentina se čini tako velika i starija i još s toliko kose, ajme... a onda sam došla do fotke na kojoj je držiš i skužila da je ona zapravo mala mamina beba :-)

sandra-zvrk
20.07.2010., 13:02
sad sam gledala fotke, Valentina se čini tako velika i starija i još s toliko kose, ajme... a onda sam došla do fotke na kojoj je držiš i skužila da je ona zapravo mala mamina beba :-)
:-) divovi!!! :-)
da rodila se sa puno kose i dlakavim leđima i guzom- ma majmunče. a recept za tortu je iz glave.dok nisam krenula nisam znala kaj radim, a obzirom da su aktualne maline koje obožava onda su one igrale glavnu ulogu. Guba mi je ideja za puža- eto sad mi došlo da idem radit puža. ne dolazim do daljnjeg na ovaj topic! :)

Mrvna
20.07.2010., 15:50
mrvna slikice za zid su ti preslatke! na šta si slikala ili što već radiš? Ja sam svojevremeno radila decopague tehniku, ali sad nemam kad.
hvala :) Slikala sam akrilom na platna i na izrezane komade lesonita - jako praktično, glatka je površina, puno jeftinija varijanta od platna. Ni ja nemam vremena uz Luciju, koristim gužvu kad spava (ako ja ne zaspem u međuvremenu).

klaudija
30.07.2010., 16:11
NIje ništa specijalno, ali ajde da i ja nekreativna pridonesem ovoj temi: u bočicu od cedevite (ona s vodom koju samo otvorite pa se izmiješa sok) usula sam nekakvu sitnu tjesteninu (sličnu riži), maknula omot od cedevite i dobila zvečku.. Htjela sam je pofarbat ali Sari je ovako prozirna zanimljivija jer vidi unutra kako se kreću zrna dok ona "svira".Skroz fora izgleda i super sjedne u ruku, Sara je oduševljena i hoće još jednu.

tina55
30.07.2010., 18:27
hvala :) Slikala sam akrilom na platna i na izrezane komade lesonita - jako praktično, glatka je površina, puno jeftinija varijanta od platna. Ni ja nemam vremena uz Luciju, koristim gužvu kad spava (ako ja ne zaspem u međuvremenu).
je super su slikice

kljucic
30.07.2010., 20:40
NIje ništa specijalno, ali ajde da i ja nekreativna pridonesem ovoj temi: u bočicu od cedevite (ona s vodom koju samo otvorite pa se izmiješa sok) usula sam nekakvu sitnu tjesteninu (sličnu riži), maknula omot od cedevite i dobila zvečku.. Htjela sam je pofarbat ali Sari je ovako prozirna zanimljivija jer vidi unutra kako se kreću zrna dok ona "svira".Skroz fora izgleda i super sjedne u ruku, Sara je oduševljena i hoće još jednu.
Ovo mi imamo! Samo sam ja unutra stavila rižu, a u drugu crvenu leću. Sad mi pada na pamet da se može staviti i suhe polovice graška - zelene.

mamaShe
06.08.2010., 16:02
Dakle!
I ja se pitam kako mi je ovo do sada promaklo!
Sandra-zvrk, svaka čast na kreacijama, idejama i izvedbi! Kako samo uspjevaš kraj djeteta?
Mrvna, koje slike! Oduševljena sam!

Zbilja, cure, pomažete mi. Ja sam perfekcionist. I ako sve nije savršeno: od okolnosti do materijala, onda ni ne krećem u akciju. A najčešće je upravo tako: ili se cure svađaju, ili dečko traži pažnju ili svo troje traže pažnju, ili ja tražim pažnju... :). Dobro, malo se šalim. Ali videći ove sve stvarčice.. a živati znam, dekupaž (ili kako se već piše) znam, kuhati znam, radila sam i ono tijest koje spominje litala, a opet, najčešće završimo na crtićima. Otužno.

Morat ću češće svraćati na ovaj pdf.

Eto, ipak da se pohvalim: radila sam one kekse sa prozirnom sredinom za Božić. Super su. I kugle za bor od špage. Ali nikako da cure pustim u taj film. Daj, mama, opusti se!

Ajd, hvala, ugodan (kreativni) vikend svima!

kljucic
06.08.2010., 17:00
bobica gdje si kupila te 3d linere? Imam hrpetinu čaparica koje zahtjevaju ABS :)

klaudija
06.08.2010., 17:58
Misli da ih imaš u Intersparu..

klaudija
06.08.2010., 18:13
Počela sam skupljati raznorazne otpatke-materijale za kreativnost, ali uopće nemam ideja.. U planu mi je izrada kuhinjice od kartona, ali ne znam otkud bi krenula.

Kako dobijete inspiraciju za napravit nešto?

Bobica
06.08.2010., 18:19
bobica gdje si kupila te 3d linere? Imam hrpetinu čaparica koje zahtjevaju ABS :)

ja sma ih kupila u Hobby dućano - Chemaco (nemam pjma kak se piše) u Zagrebu,
u interšparu ih nisam vidječa - pazi d apiše da su za tekstil - interšpar obično ima one za staklo - a isto im je pakiranje! :)

eliot
06.08.2010., 20:02
Ja sam jako smotana u rukama ali imam veliku volju. Naime imamo oooogromnu kutiju duguljasta pravokutna oblika od koje bih htjela napraviti autobus s vratima, prozorima, unutra volan koji se može vrtjeti itd. Napravit ćemo i malu kućicu od male kutije za cipele koja je neobično čvrsta i kompaktna.
E sad, zanima me čime da bojim po tome? Da mi to sve bude smeđe odnosno boje kartona a prozore, vrata, cvijeće itd. da crtam? Čime vi to crtate - flomasterom, markerom, temperama??? Čime bih mogla prebojati cijelu kutiju u žutu boju autobusa ili bijelu boju kuće? Temperama? Nemojte mi se smijati...

Bobica
06.08.2010., 21:07
ja sam velike površine bojala bijelim krečom i u njega bi umutila one jeftine tinte za kreč
to je ispadalo jako jeftino a moglo se puno obojati
ne znam samo da li se nakon nekog vremena kreč sa papira trusi?!?! hm , stvarno se ne sjećam!

postoji još i opcija 'oblačenja' kartona u kolaž papir - 'metodom klamanja'
može se kupiti jeftini jednobojni papir za zamotavanje poklona i on se može ljepiti papirom za tapete ili drvofiksom

eto toliko za sada - bilo bi dobro da i drugi nabroje neke svoje ideje pa da ih imamo na hrpici! :)

kljucic
07.08.2010., 00:02
ja sma ih kupila u Hobby dućano - Chemaco (nemam pjma kak se piše) u Zagrebu,
u interšparu ih nisam vidječa - pazi d apiše da su za tekstil - interšpar obično ima one za staklo - a isto im je pakiranje! :)
Hvala! Bila sam u Chemacu, ali su me čudno gledali, ali ni ja nisam baš najbolje objasnila šta tražim. Probat ću ponovno. A budem skočila i do Spara.

SikaPika
07.08.2010., 03:06
eliot, pogledaj malo prethodne postove, mislm da je netko naveo nekoliko linkova o izradi igračaka od recikliranih predmeta

SikaPika
07.08.2010., 03:11
eliot, pogledaj malo prethodne postove, mislm da je netko naveo nekoliko linkova o izradi igračaka od recikliranih predmeta

Bobica
07.08.2010., 09:28
Hvala! Bila sam u Chemacu, ali su me čudno gledali, ali ni ja nisam baš najbolje objasnila šta tražim. Probat ću ponovno. A budem skočila i do Spara.

to su boje za tkaninu - i one nemaju pojma da se može koristiti za čarapice!?
kad sam im ja rekla za šta će mi biti one su se čudile?!?!? ali ja sam ih isprobala i rade
ček da nađem link na sliku !

Bobica
07.08.2010., 09:30
marabu (http://www.marabu-creative.com/gb/02mfarben/produkte/liner.php)

evo ovako izgleda tubica pa traži - biće lakše!

kljucic
07.08.2010., 23:05
bobica hvala. Bila sam u Sparu i kupila Tulip pa ćemo vidjeti kako će ispast. Taj se ne treba ništa tretirati, samo se posuši.

Bobica
07.08.2010., 23:11
bobica hvala. Bila sam u Sparu i kupila Tulip pa ćemo vidjeti kako će ispast. Taj se ne treba ništa tretirati, samo se posuši.

e sad nisam ziher za Tulip - mislim da se ne napuhne tako jako ako se ne 'zapali' malo! ajde javi kako je ispalo! imam i ja neke Tulipane ali ne sjećam se jesam li ih koristila!

danas sam našla u Algoritmu neke - multi acrylic paint 12kn kom - piše da su 'multi-surface' - za više površina ali nisu nabrojane - jel zna netko, može li to na tkaninu ili da probam ja pa da vam javim?! :)

Bobica
07.08.2010., 23:18
evo šta sam ja našla o Tulipima - zanemari ekavicu - izvor je jedna .rs stranica - informacija je važna!
http://www.ars.rs/hobi/tulip3d.php

'Ukoliko želite još veći 3D izgled boje (PUFFY),sačekajte 24 sata nakon nanošenja boje,a onda vašu kreaciju pređite peglom na paru.Od količine pare će zavisiti i obim boje.Lice okrenite prema mekom peškiru,a peglom pređite preko naličja tkanine.Efekat će biti fantastičan!'

mene je inače mučilo što nemam vremena ni volje sjediti kraj čarapica sa fenom u ruci i napuhavati boju , a ako to činim sa peglom preko papira za pečenje onda mi se ne napuhne dovoljno jer pegla malo 'stisne' boju svojom težinom, e sad ovo sa mekanim ručnikom zvuči moguće!
ajde se ti ljepo primi posla pa mi javi! :)

kljucic
08.08.2010., 10:42
Evo, danas ću. :) Taman popodne prođe 24 sata od nanošenja.

Bobica
08.08.2010., 17:30
Evo, danas ću. :) Taman popodne prođe 24 sata od nanošenja.

zanima me hoće li biti 3D bez napuhavanja! ako da to je onda suuuper
Tulipa inače ima u Algoritmu u Av Mallu - pa ih onda možda ima i po drugim dućanima! ;)

Bobica
09.08.2010., 12:21
čekaaaaammmm
:raspa:

tajchi73
09.08.2010., 16:23
samo da kažem da mi je tema super i da me inspirirala za izradu kućice za lutke ( tema o izradi kuhinjice uspjela me inspirirati da ju kupim :lol: ). Nije spektakularna ali koliko je bilo vremena, materijala i znanja ispala je čisto solidno. Koristila sam i samoljepljive tapete i takav kolaž papir ali sam na kraju sve stranice prelijepila sa sličicama Jagodica Bobica i sad mi je baš fora ( srećom pa smo imali toliku hrpu sličica ), tak da ako imate višak sličica evo vam ideja :mrgreen:.

kljucic
09.08.2010., 22:24
bobica evo, napravila sam kako si opisala i zadovoljna sam sa trodimenzionalnošću. Sutra čarapice idu na probnu vožnju!

Bobica
09.08.2010., 22:31
čekaj, kako si radila - ja nisam radila sa Tulipima! nemam pojma kako se ponašaju kad se osše - čime si ih napuhala ili su se sami napuhali!

Inače , ja sam sad u fazi crtanja Hello Kitty na obični bijeli body! :)
we :heart: Kitty

kljucic
09.08.2010., 22:51
Nacrtala (povukla sam par debljih crta na stopalu čarapice), osušila 24 sata i naparila peglom. Dakle, ništa se ne treba napuhavat. E sad, pošto se radi o čarapicama, sigurna sam da će se trodimenzionalnost smanjit pod njegovih skoro 9 kila vrlo brzo tak da mislim da taj postupak sa peglom nema u ovu svrhu previše smisla, ali za neke aplikacije koje neće biti pod pritiskom, dapače.

Bobica
09.08.2010., 22:54
e to me zanimalo
jer one što sam ja imala marabao ili tak nekako se napuhavaju peglom i budu debele gumene crte i nisu se stisnule od Bubinih malo više od 9kg (to je dama pa da ne velim javno koliko ima kila) hihihih

Bobica
10.08.2010., 12:17
poglete ove male kućice
nisam probala - ali čine se ok

kuce (http://www.frugalfamilyfunblog.com/2010/08/rainbow-village-printable.html#comment-22540)

Bobica
11.08.2010., 09:50
bobica evo, napravila sam kako si opisala i zadovoljna sam sa trodimenzionalnošću. Sutra čarapice idu na probnu vožnju!

kako je prošla probna vožnja? :)

ja sam baš sad išla gledati naše stare čarapice - nakon puuunooo kilometara i bar 15 pranja još im radi ABS - jedino što imamo rozi model pa se ne operu baš najbolje na tih čuvenih 60stupnjeva!
radila sam usporedbu Tulipani se baš ne gumiraju kao marabu :( a ja kupila super šljokaste Tulipe
biće kobinacija za poluditi - našla sam bijelih bodija pokući i sad slikam ko luda - ovisnica! - ali to je već za neku drugu temu!

tina55
12.08.2010., 22:27
je li netko prelistao ovu knjigu?
http://www.profil.hr/knjiga/spretne-ruke/5156/
ima kakva dobra ideja, baš ću je potražiti slijedeći puta u knjižnici

kljucic
12.08.2010., 23:51
kako je prošla probna vožnja? :)

ja sam baš sad išla gledati naše stare čarapice - nakon puuunooo kilometara i bar 15 pranja još im radi ABS - jedino što imamo rozi model pa se ne operu baš najbolje na tih čuvenih 60stupnjeva!
radila sam usporedbu Tulipani se baš ne gumiraju kao marabu :( a ja kupila super šljokaste Tulipe
biće kobinacija za poluditi - našla sam bijelih bodija pokući i sad slikam ko luda - ovisnica! - ali to je već za neku drugu temu!
Čini mi se da je rezultat ok. Meni zadovoljavajuće s obzirom da mi se ne da previše cjepidlačit oko toga. Poslužit će.

klaudija
13.08.2010., 01:26
je li netko prelistao ovu knjigu?
http://www.profil.hr/knjiga/spretne-ruke/5156/
ima kakva dobra ideja, baš ću je potražiti slijedeći puta u knjižnici

Hvala na ovome, meni kao budućoj odgajateljici će sigurno dobro doći tako da si ju kupujem možda već sutra..

tina55
13.08.2010., 08:49
Bobica, kolika je cijena tih marabu boja za gumiranje :) i ima li ih u Hobby artu (pretpostavljam da ima)?

klaudija, ako nabaviš knjigu, javi kako ti se sviđa

sandra-zvrk
13.08.2010., 23:15
Dakle!

Sandra-zvrk, svaka čast na kreacijama, idejama i izvedbi! Kako samo uspjevaš kraj djeteta?

Hvala. A kak uspjevam- kad ona spava, ili kad se igra. Zna potrajati izrada po nekoliko dana. A za rođendan sam moorala napraviti plan inače ne bi uspjela ništa. Doslovce sam napisala raspored.

sandra-zvrk
13.08.2010., 23:25
Kaj od literature sam znala kupovati časopise Unikat. Tamo je znalo biti krasnih ideja.

sandra-zvrk
13.08.2010., 23:48
Počela sam skupljati raznorazne otpatke-materijale za kreativnost, ali uopće nemam ideja.. U planu mi je izrada kuhinjice od kartona, ali ne znam otkud bi krenula.

Kako dobijete inspiraciju za napravit nešto?

Inspiracija- gadna stvar! Imam ju na moment pa si zapišem jer me brzo ponese u suprotnom smjeru (mozak radi prebrzo). A onda kad krenem radit (to obično potraje i radi se u nekoliko navrata) nikad ne ispadne onako kako sam prvobitno zamislila. Uvijek ili dodam ili oduzmem ili potpuno promjenim. Bitno je samo započeti, a onda se prepustiti!

Sad više neznam ko je napisao, a neće mi se tražit, no hvala na ideji o okrenutom vrtiću. Bili smo na moru u kampu i to nam je bio glavni kutak (http://public.fotki.com/Sandra-z/od-1g--/p8040002.html) za igru!Kasnije je dobila i krov od deke i vrata od ručnika i igrala se skrivača, a kad je kiša padala vrtić je ponovno postao vrtić i bio ispod tende! A za kampere koji žele čim jednostavnija rješenja to je idealno + "hranilica (http://public.fotki.com/Sandra-z/od-1g--/p8040056.html)" koja se stavi na plastični stolac(nije mi vrag dao mira pa sam ipak sašila večer prije puta). To dvije stvari su pun pogodak. Od igračaka ipak su kantica i lopatica nezamjenjive :)

klaudija
14.08.2010., 00:11
Trebala bi i ja početi sa zapisivanjem, još bolje sa crtanjem ideja(što ne znam), jer dok se okrenem već zaboravim što sam htjela.. Ali uz ova dva moja crvića tako je teško bilo što započeti..

Mi sutra imamo malu proslavicu pa ćemo isto okrenut vrtić i napravit "šator".. sigurna sam da će klinci biti oduševljeni.

tina55
14.08.2010., 09:22
sandra-zvrk, imaš neki link za kroj za sjedalicu za stolac?
ja ne znam šivati, ali djed mi je krojač i on bi mi to napravio, samo da mu pokažem što želim

sandra-zvrk
14.08.2010., 10:34
Tina evo link (http://homemadebyjill.blogspot.com/2009/11/fabric-travel-high-chair.html). Stvar je zbilja super, ali nije za bebu koja ne sjedi tj puže.

klaudija
15.08.2010., 00:06
Mi sutra imamo malu proslavicu pa ćemo isto okrenut vrtić i napravit "šator".. sigurna sam da će klinci biti oduševljeni.

Onako vrlo ponosna na svoju ideju ukradenu sa foruma, izvrnem danas vrtić i prebacim preko pokrivač (da se kao klinci mogu skrivat), i ništa..
Jedino sam ja bila oduševljena šatorom :roll: .. Ne znam što se to događa s današnjom djecom??!!

stella
15.08.2010., 10:38
Evo da i mi pokažemo par uradaka.Ideje nisu bile naše,našli smo ih na netu.Kad stignem,poslikat ću i druge stvarčice.
http://public.fotki.com/matijana/
kuhinjica od kartona http://public.fotki.com/MalaJana/janina-kuhinja-od-k/

tina55
15.08.2010., 11:00
Evo da i mi pokažemo par uradaka.Ideje nisu bile naše,našli smo ih na netu.Kad stignem,poslikat ću i druge stvarčice.
http://public.fotki.com/matijana/
kuhinjica od kartona http://public.fotki.com/MalaJana/janina-kuhinja-od-k/
doll house mi je prekrasna

stella
15.08.2010., 12:30
I mene je fascinirala doll house jučer kad sam je vidjela na netu,i noćas dok je nisam napravila nisam imala mira.Nisam inače vješta u šivanju (čitaj znam porubit nešto), pa mi je trebalo dobra 3 sata da sve izmjerim,sašijem. Original i uputu sam našla ovdje http://uklassinus.blogspot.com/2008/08/fabric-dollhouse-tutorial.html pa vjerujem da će se i ostale uputit u avanturu izrade kućice.

sandra-zvrk
15.08.2010., 12:50
Stela - fantastično! Kuhinja je super.Baš takvu viziju imam za kuhinjicu. Moram već smišljat za aktivnosti po ružnom vremenu. U planu su šator i kuhinja. Super ideja sa cd-ima.

tina55
15.08.2010., 12:51
ja pod obavezno moram naučit šivat dok mi ljubica malo poraste da možemo skupa svašta radit
još kad vidim stvari za izradu poput doll house...

tina55
15.08.2010., 12:53
ja pod obavezno moram naučit šivat dok mi ljubica malo poraste da možemo skupa svašta radit
još kad vidim stvari za izradu poput doll house...
i ja sam u projektu šatora
imam neki mali šator koji sam dobila na poklon kad sam kupila bicikl, možete mislit kako je upotrebljiv za kampiranje :)
pa ga mislim složiti u sobi i ukrasiti nečim: što bi bilo dobro?
našiti cvjetiće, leptiriće od materijala?

stella
15.08.2010., 21:52
Stela - fantastično! Kuhinja je super.Baš takvu viziju imam za kuhinjicu. Moram već smišljat za aktivnosti po ružnom vremenu. U planu su šator i kuhinja. Super ideja sa cd-ima.

Hvala na pohvalama. Ovanam je kuhinjica kasnije bila prevelika,pa je završila u vrtiću, i tamo se djeca non stop igraju.Mi smo napravili poslije te još jednu drvenu,od starog ormarića,ali nemam na ovom kompu fotke.Čim dođem do njih, dodat ću ih pa možda nekome još koja ideja pomogne.

klaudija
16.08.2010., 02:35
imam neki mali šator koji sam dobila na poklon kad sam kupila bicikl, možete mislit kako je upotrebljiv za kampiranje :)

Oboje, leptiriće na cvjetićima.. to su inače motivi koje ja obožavam.. naš zid je pun leptirića i cvjetića.. i jedna zalutala bubaSara :-))

Bobica
16.08.2010., 12:04
Bobica, kolika je cijena tih marabu boja za gumiranje :) i ima li ih u Hobby artu (pretpostavljam da ima)?

klaudija, ako nabaviš knjigu, javi kako ti se sviđa

20tak kuna tubica od 25ml -
i po mom iskustvu su fakat bolje od Tulipa - ako netko želi mogu staviti i slike uspoerdbe u albumić
ili ja ne znam raditi sa Tulipima -ali oni se meni uopće ne napuhnu!?

sandra-zvrk
16.08.2010., 15:37

Meni se sviđa štos sa detaljima na čičak koje će moći skidati i stavljati. Npr zeko drži mrkvu, a mrkva je na čičak pa ju može skinuti i staviti zeki da papa i tako!

tina55
16.08.2010., 15:45
Meni se sviđa štos sa detaljima na čičak koje će moći skidati i stavljati. Npr zeko drži mrkvu, a mrkva je na čičak pa ju može skinuti i staviti zeki da papa i tako!
super ideja :)

SikaPika
17.08.2010., 04:04
kuhinjica je izvandredna! sjajno!

joj, mi imamo tako malo prostora... šator? gdje bih ga stavila! al opet, vjerojatno su lakosklopivi pa kad se riješimo gajbe ubacit ćemo šator!

SikaPika
17.08.2010., 04:39
kuhinjica je izvandredna! sjajno!

joj, mi imamo tako malo prostora... šator? gdje bih ga stavila! al opet, vjerojatno su lakosklopivi pa kad se riješimo gajbe ubacit ćemo šator!

litala
17.08.2010., 07:54
kad izradjujete platnene igrackice - tipa ove kucice za lutkice i slicno - pokusajte ubaciti detalje koji ce djetetu pomoci pri vjezbanju fine motorike.

sasijte nekakav stari patent (zip, slic...), sasijte par gumbica razlicitih oblika koji se "kopcaju" omcama ili pravim rupicama (napr. prozorsko okno se moze zakaciti gumbicem). druker je isto dobar za vjezbanje. razlicite teksture materijala koje sijete isto su dobre. pod neku "zakrpu" mozete ubaciti malo celofana - to ce dodat suskanje... mozete unutar nekog "viseceg elementa" ubaciti najlon vrecicu s razlicitim zrnjem... trakice koje su pricvrscene s dvije strane a na njima nanizane perlice - isto pomaze finoj motorici...

samo masti na volju i od raznih se "nepotrebnih" sitnica svasta da izraditi :)

Bobica
17.08.2010., 08:34
bravo svima - kuhinjica, kućica, okrenuti vrtić - da ne fulam imena nabrajam radove! :klap: :klap: :klap:
(bila sam na stick-internetu prošli tjedan pa nisam mogla slikice proučavati do sada)

ja totalno zabušavam - već dugo nisam ništa proizvela ali skupljam ideje i smišljam plan za jesen! kćer nije doma pa joj sada ni ne trebaju igračke!

počela sam oslikavati bijele bodije - kod nas je Kiki (Hello Kitty) glavna faca! pa kad mi ponestane bodija prelazim na tajice - to se zove obnova garderobe! :lol:

Kiki na bodiju (http://public.fotki.com/BobicaBo/3d-boje/img-4165.html)

Bobica
17.08.2010., 08:39
ej stella - padam u nesvjest - jesu ono tvoje torte?? wow! :klap: super izgledaju!!!

tina55
17.08.2010., 10:23
bravo svima - kuhinjica, kućica, okrenuti vrtić - da ne fulam imena nabrajam radove! :klap: :klap: :klap:
(bila sam na stick-internetu prošli tjedan pa nisam mogla slikice proučavati do sada)

ja totalno zabušavam - već dugo nisam ništa proizvela ali skupljam ideje i smišljam plan za jesen! kćer nije doma pa joj sada ni ne trebaju igračke!

počela sam oslikavati bijele bodije - kod nas je Kiki (Hello Kitty) glavna faca! pa kad mi ponestane bodija prelazim na tajice - to se zove obnova garderobe! :lol:

Kiki na bodiju (http://public.fotki.com/BobicaBo/3d-boje/img-4165.html)

bodi je fenomenalan
kojim bojama si radila Kitty?

Bobica
17.08.2010., 10:28
thnx - samo mislim da ne spadam pod home-made igračke pa ću morati seliti na neku drugu temu - hihih

crtala sam onom svojom marabo gumenom crnom obrub a običnim bojama za tkanine popunila!

stella
17.08.2010., 11:38
ej stella - padam u nesvjest - jesu ono tvoje torte?? wow! :klap: super izgledaju!!!

Je, to su moji pokušaji s ticino masom. Hvala na pohvalama.Ja sam amater u svemu tome, ali imam veliku volju,pa što i ne ispadne baš savršeno, sretna sam da je uopće nekako ispalo.

A kakve si to "obične" boje kupila za oslikavanje platna? jel to u tubi ili kako? jel se to ispere kasnije???

Bobica
17.08.2010., 11:45
ma to mi forsiramo savršenstvo - ali mislim da nije nitko sretniji od tvojih klinaca kad vide svoje super torte! :) mi smo nakeljili pokrivku od Fifi i mala je bila super zadovoljna! :)

boja u tubi je 3Dliner - marabu
liner (http://www.marabu-creative.com/gb/02mfarben/produkte/liner.php)

a u malim teglicama su boje za tekstil i nanose se kistom

boje (http://www.marabu-creative.com/gb/02mfarben/produkte/textil.php)

kad se naslika onda se pegla i može se prati na 60 u mašini!
još ne znam koliko pranja će izdržati ali već sad je malena van sebe od sreće jer voli Kiki pa je vrijedilo! nakupovala sam bijelih bodija pa ću slikati svaki tjedan ako treba - nema problema!

stella
17.08.2010., 14:40
Evo, moja prva torta je bila Pony http://public.fotki.com/MalaJana/ i Jana je bila presretna. Istina, ako su djeca sretna, ne trebamo mi odrasli patit na neko savršenstvo.

Super su mi informacije ovako za boje, baš bih i ja voljela nešto crtat po majicama,ili klincima dat da si sami to naprave.

Olive
19.08.2010., 11:32
Super tema, ja se ovih dana spremam napraviti mačkicu po ovom tutorialu.
http://dollmaker.nunodoll.com/cat/terrycats.html

Bobica
19.08.2010., 11:41
Evo, moja prva torta je bila Pony http://public.fotki.com/MalaJana/ i Jana je bila presretna. Istina, ako su djeca sretna, ne trebamo mi odrasli patit na neko savršenstvo.

Super su mi informacije ovako za boje, baš bih i ja voljela nešto crtat po majicama,ili klincima dat da si sami to naprave.

kad budu djeca crtala nek crtaju na neke 'čvrste' majice - ja sad slikam na pamučnim bodijima pa se upija i bježala bi mi boja da nemam konturu neku - a klinci to neće skužiti pa bi ih moglo bedirati
ili
sad mi pade na pamet - možda bi se moglo dječji crtež precrtati djetetu na majicu ili torbu?!?! :) znači klinac+mama = jack pot! :)

Bobica
19.08.2010., 14:37
stella - ovo sam danas našla i tebe sam se sjetila - sretno! :)

torte (http://www.makeit-loveit.com/search/label/make-a-cake%20series)

sandra-zvrk
20.08.2010., 09:54
Evo još jedna zgodna stranica (http://familyfun.go.com/crafts/crafts-by-material/recyclable-projects/) sa idejama!

Bobica
20.08.2010., 10:03
jeiii sandra - obožavam Family stranicu - ali nikako da nađem Family vremena da se bacim u akciju - možda će biti lakše kad Buba naraste pa ćemo zajedno reciklirati i proizvoditi!

jesi nešto novo napravila? obožavam tvoje 'proizvode' - ti si baš vrijedna! :)

Bobica
20.08.2010., 10:04
jeiii sandra - obožavam Family stranicu - ali nikako da nađem Family vremena da se bacim u akciju - možda će biti lakše kad Buba naraste pa ćemo zajedno reciklirati i proizvoditi!

jesi nešto novo napravila? obožavam tvoje 'proizvode' - ti si baš vrijedna! :)

sandra-zvrk
20.08.2010., 17:04
upravo završavam kuhinju, ali sad je predah za klopanje dok V. spava. Sliknem kad bu gotovo.

sandra-zvrk
20.08.2010., 17:06
sad sam skužila da sam tu stranicu već stavila ili netko drugi, ali već je bila. Vrijeme je da malo prestanem surfati. Gubim se! :)

Bobica
20.08.2010., 17:25
upravo završavam kuhinju, ali sad je predah za klopanje dok V. spava. Sliknem kad bu gotovo.

čekaaaammmm! :klap:

sandra-zvrk
20.08.2010., 22:49
Materijal: kutija, špaga,neslušljivi cd-i, sprejlak kakav imaš, slučajno nađena stara samoljepljiva tapeta, čepovi, zdjelica koju ne koristiš i nije ti žao dati da se igra i sl. (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p8190001.html)
Farbanje i postavljanje pločica :) (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p8190001.html)

Vrijeme izrade, ako je brzosušivi sprej, 1,5 h. S prekidima kad je dijete budno tj, jede,piški,kaki i sl.
Kad sam instalirala struju i dovela vodu kuhanje (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p8200002.html#media)je odmah počelo.

Detalji: Sudoper (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p8200008.html#media) sa toplom i hladnom vodom. Upotrijebila sam čepove od pitajbogačega koje skupljam za ovakve situacije. I baš se poklopilo da sam imala jednog crvenog i nekoliko plavih tak da ima pipu kak se šika. Pipa je izrezana od kartona tj. dijela koji je izrezan za rupu za sudoper. Izbliza (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p8200003.html#media)
Ploče za kuhanje (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p8200004.html#media) su cd-i - Hvala Stela na ideji! A gumbi su od čepova.
Kad se otvore vrata pečnice unutra je mali stolček koji se s vremenom mora promjeniti jer mu je inače namjena druga, ali trebao mi je za stabilizaciju konstrukcije. Sa desne strane kuhinje je "smočnica" u kojoj je "zaboravljena košara" koja je opet našla smisao. To će biti spremište igračaka. Prvobitno sam bila zamislila da joj to bude sklonište, ali sam odustala jer je premaleno pa je super ispalo kao po mjeri za ovu košaru.
"Prednjica i zadnjica" kuhinje su na dnu povezane špagom kako se konstrukcija ne bi razdvojila i spljoštila kao palačinka, a onaj stolček je da radi kontra napetost pa je kuhinja čvršća. Rađeno je po mjeri da se uglavi u nekadašnji "muzički kutak" koji nam više nije interesantan.
Svi čepovi su pričvršćeni špagom tak da se mogu vrtiti tj- otvorit vodu i upalit kolo na štednjaku :)! Neko je spominjao finu motoriku! Valentina nije prestala vrtiti crveni čep! Baš joj je to bilo guba.
I to je to. Kad nam dosadi maknemo stolček i sklopimo ju i spremimo iza ormara, samo prije izvadimo instalacije :)

Bobica
21.08.2010., 05:43
wow!
wow!
wow!

bravo Sandra!
blago Valentini!
:klap: :klap: :klap:

tina55
21.08.2010., 09:39
Sandra-zvrk, kuhinjica je prekrasna, zapravo kakva kuhinjica, to je prava kuhinja! :)

tina55
21.08.2010., 16:18
meni se sviđa ova igra

http://www.mojapatkica.net/ecom/index.php?action=ecom.pdetails&mode=_unjevi_sa_farme&cat=3#

ali mi je preskupa pa bih sama napravila čunjeve, zveckajuću lopticu već imamo od jedne druge igračke
pa da pitam ovdje mame kreativke koje vole reciklirati: od čega da naravim čunjeve?
moja ideja je slijedeća: male flašice od bioaktiva bi mi bile tijelo čunja, obukla bih ih u neki fora materijal, oči bi im bili gumbići, kosa raščupana vuna, usta, nos i sl. nacrtam gumirajućim bojicama
ali problem mi prestavlja glava? što bih mogla staviti okruglo da se da probušiti i nabosti na flašicu?
imate kakvu ideju?

litala
21.08.2010., 16:24
ping pong loptica?

tina55
21.08.2010., 16:37
razmatrala sam ping pong lopticu, no ima li kakva neprava :) od gume, jer na ovoj pravoj tvrdoj ću teško izrezati rupu da ju nataknem na flašicu

litala
21.08.2010., 16:42
mislim da ti ne bi trebao biti problem probusiti pingpong lopticu - jako su tanke... ja ne bi ni busila - zalijepila bih je na grlo bocice - bez cepa, po mogucnosti sa silikonom...

al mozda mozes u nekom hobi ducanu naci lopte od stiropora odgovarajuce velicine?

tina55
21.08.2010., 16:58
mislim da ti ne bi trebao biti problem probusiti pingpong lopticu - jako su tanke... ja ne bi ni busila - zalijepila bih je na grlo bocice - bez cepa, po mogucnosti sa silikonom...

al mozda mozes u nekom hobi ducanu naci lopte od stiropora odgovarajuce velicine?
litala,
hvala na idejama :love2:
obje ideje su super, u ponedjeljak idem u potragu za stiroporom ili ping pong lopticama, zaboravila sam da imam onaj pištolj za lijepljenje pa ne moram bušit ping pongice :)

sandra-zvrk
21.08.2010., 21:57
Tina imam viziju- rola od potrošenog toalet papira , nabiješ unutra ping pong lopticu da bude lagano ljuljuškavo,na to natefteriš papira da loptica ostane na dnu nategnuta, umotaš u stare čarape na koje naljepiš/nacrtaš noge-rep-ruke-šape-cvjetiće, gore zavežeš sa gumicom ili napraviš čvor pa ostatak napuniš papirom i nacrtaš glavu zaljepiš na glavu uši od papira i voila!
Loptica isto može biti čarapa. E sad - neznam dal imaš šarenih čarapa. Meni je pun ormar i baš sam razmišljala kaj s njima! Sad znam - idem odmah isprobati :)

sandra-zvrk
21.08.2010., 22:20
Evo vizija poboljšana. materijal: rola od potrošenog toalet papira,stara čarapa,vata,igla i konac u bojama.

Rola u čarapi (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p8210009.html)
Vata u čarapi iznad čvora (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p8210011.html#media)

Sad zamisli da je samo lagano sašiveno tak da se čvor ne vidi kad je "čunj" uspravno tj.da je glava spojena sa tijelom, sašiješ procjep gdje je moj prst da dobiješ uši natefteriš nekim koncem njuškicu i eto jednog dalmatinera! Od druge čarape bi napravila rogove kao da je kravica. Da čunj bude malo stabilniji ispuniti s nečim, ali i ovako je dosta stabilan jer je vata glava. Taman se potrefilo da je peta na mjestu njuške pa sam dobila i profil glave od cucka :)

sandra-zvrk
21.08.2010., 22:23
Sori, zaboravila sam okrenuti fotku, ali kuži se i ovak nahero. Sutra i ja radim čunjeve i lopticu.Hvala na ideji!

stella
22.08.2010., 12:24
Sandra, super je kuhinjica ispala!

sandra-zvrk
23.08.2010., 16:56
evo zgodan recept (http://www.thriftyfun.com/tf379797.tip.html) za boju s kojom bebači mogu crtati - za one koji imaju balkon ili dvorište :)!!

SikaPika
26.08.2010., 01:32
ja ću se upucat'
Sandra, ljubomorna sam do neba i nazad!
šalim se naravno :zaljubljen:
čekaj, stvarno curi voda na pipu?

al ja stvarno nemam vremena za takve stvari jer je Maša počela spavati jednom dnevno po tri sata što znači dai ja s njom "spavam" 3 sata (dobro, pusti me prvih pola sata, ali nakon toga ne ispušta sisu)

i po noći se sad često budi... uh, baš sam otišla u oftopičarenje... opravdavam se za nerad i nekreativnost

zato sam joj napravila homemade pekmez i homemade sok od paradajza ;-)

sandra-zvrk
26.08.2010., 20:42
čekaj, stvarno curi voda na pipu?

al ja stvarno nemam vremena za takve stvari jer je Maša počela spavati jednom dnevno po tri sata što znači dai ja s njom "spavam" 3 sata (dobro, pusti me prvih pola sata, ali nakon toga ne ispušta sisu)

i po noći se sad često budi... uh, baš sam otišla u oftopičarenje... opravdavam se za nerad i nekreativnost

zato sam joj napravila homemade pekmez i homemade sok od paradajza ;-)

Ma neee! VOdu ja imitiram :)

A kaj se spavanja skupa tiče znam kak ti je. Eto sad sam provela 20 minuta ležeći i ponovno uspavljujuć V. naravno s cicom u ustima. I taman zaspi i okrene mi leđa ja se dignem i krenem i pod počne pucati - i ona opet u dreku, ajmo jovo nanovo 20 minuta. DOšlo mi da skočim kroz prozor! A nabrala punu vreću šljiva koje želim u pekmez,kompot i knedle. Kad ? neznam i ne pitaj. Danas očistit , sutra u pekmez i knedle, a zakompot bum mislim još jednom morala u berbu.

A jučer dok smo dremale popodne sam opet dobila ideju pa sam sinoć rezbarila karton i farbala ga. Danas je već dobio oblik , ali treba ga još ušminkati. V. mi je pomogla tak da je dobila flomaster u ruku i crtala po preostalom kartonu. Eto opet se budi- by

sandra-zvrk
26.08.2010., 20:46
Predomislila se i zaspala :)
Uglavnom - napravila sam autić guralicu, ali nisam zadovoljna sa kotačima- kak je karton jako tvrd ispali su malo čoškasti jer mi je skalpel već otupio, ali tata je rekao da bu skinuo sa stare kosilice pa bumo stavili prave kotače. no meni se ta ideja baš ne sviđa.
Idem poslikat pa da vidite. možda netko ima neku ideju. To nije autić za sjedenje već samo za guranje, ali ipak se može sjesti na njega ali ne i voziti na njemu. Još moram složiti volan i rukohvat-sve pripremljeno, ali nisam uspjela završit, poljepit rubove sa selotepom da nisu oštri. V se jako sviđa i već pokazuje kako je to veeeelikkiii auto. Odmah je skužila kaj je kad sam stavila kotače. Ma sunce moje malo!

sandra-zvrk
26.08.2010., 21:01
Evo slikica (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p8240032.html#media). I vozi kaj je najbolje. Pičila V. danas po terasi i s ovako nezavršenom verzijom :)
Kotači su spojeni sa "karoserijom" vezicama i imaju ratkapu-čep od pl.boce :).
Planiram napraviti i masku sa svjetlima.Cijela karoserija je iz jednom komada spojena kao puzzle (recimo) i povezana špagom. Radi stabilnosti napravila sam "spojlere" - šminkerski ha!! :)
nije mi puno trebalo za konstrukciju, ali zato su kotači koma heeebeeenica. Još smišljam kak bu volan spojen (okrugli karton i rola od papirnatih ručnika) - mora se moć vrtit,a ručkohvat/guralica/naslon mora biti čvrst i bit će spojen na karoseriju isto kao puzzle + špaga.
Kad V. nauči hodati samostalno, od milja "figuar" bude dobio špagu pa bu ga mogla vleći po dvorištu, a na njemu recimo zekupeku (najomiljeniju igračku). Nek se i on malo vozi! :)
Dajte ideje za kotače?!

Bobica
26.08.2010., 21:15
imaš neke stare rolšuhe? :)
od onih plastičnih polica na kotače - ajme znaš onu plavu što imaš u kuhinjici - ima takvih i sa kotačima
možda ima bauhaus, baumaks ili netko za kupiti kotačiće za namještaj!?!?

Dream
27.08.2010., 12:54
Evo slikica (http://public.fotki.com/Sandra-z/mama-kreativa-i-iva/p8240032.html#media). I vozi kaj je najbolje. Pičila V. danas po terasi i s ovako nezavršenom verzijom :)
Dajte ideje za kotače?!

Možda poklopci od staklenki iste veličine?
Hmm, ili stare kutije od CDa/DVDa (tzv. spindleovi) - donji dijelovi... Ako se sjetim još što, javim.
Inače, divim se tvojoj kreativnosti, želji i volji da izrealiziraš ono što zamisliš! Heh, također i sjajnim rezultatima tih realizacija! ;)

zeljka231
27.08.2010., 21:22
svaka čast Sandra! kreativnost na djelu! mislim da bi trebala neke radionice organizirati jer ovo je stvarno super! :klap: :klap:

sandra-zvrk
27.08.2010., 22:42
Hvala cure.Ma ja to moram svoju frustraciju izbacit. A frustrirana sam što nemrem tak namještaj napravit, a volim i razmještat namještaj po kući pa zgleda ko da sam nekaj novo kupila, ali od kad sam se udala to ne prakticiram jer se mm kosa diže na glavi kad se ja zamislim i velim "a kaj misliš..." :). Upravo sam mm neki dan predložila da naparvimo novu kutnu garnituru , koju btw kupujemo već 10 godina i nemožemo se složiti ni oko dezena ni oko veličine ni oko... i svidjela mu se ideja :) Napokon ću dobit garnituru po svojoj mjeri ;). No to je druga tema. Vratimo se na kotače. Nemam rolšuhe, a ono plavo, Bobica, koje je zelene boje :) je imalo kotače , ali neznam di su završili. Ma tlaka mi je ići kupovati za takve stvari i tražit po dućanima. Onda mi to nije reciklaža, a ja volim improvizirat od onog kaj imam doma na licu mjesta.Poklopci su dobra ideja samo kaj sam već sve teglice iskoristila za zimnicu. A i nisam ziher da bi izdržali, kad se V. sjedne na autić. Ma smislit ću ja nekaj. U utorak idemo u vrtić na dane otvorenih vrata pa možda dobijem tamo kakvu ideju kad vidim igračke na hrpi. A danas nisam stigla razmišljati o tome jer sam radila pemkez od kupina. mMMMM što je dobro ispao!
V. je bila sva musava po nogama , licu, rukama do lakta- no da ne odem u OT idem dalje.

klaudija
28.08.2010., 01:00
Hvala cure.Ma ja to moram svoju frustraciju izbacit. A frustrirana sam što nemrem tak namještaj napravit, a volim i razmještat namještaj po kući pa zgleda ko da sam nekaj novo kupila, ali od kad sam se udala to ne prakticiram jer se mm kosa diže na glavi kad se ja zamislim i velim "a kaj misliš..." :).

I meni je boljka razmještanje namještaja, jer nemrem kupit novo a staro mi dosadi.. a MM ne da mu se diže kosa na glavi nego je počeo čelavit kad ja nešto spomenem :lol:

Sandra, svaka ti čast.. Radionice uopće nisu loša ideja, ja se prva upisujem ako započneš s tim..

Gdje si nabavila onaj debeli karton za autić? moja kuhinjica je i dalje samo ideja (ne znam od kud da krenem), a taj karton mi se čini dosta čvrst za kuhinjicu, bolji od obične kutije...

sandra-zvrk
28.08.2010., 09:08
Karton je mm donio s posla. To je ogromna kutija koja je stavljena na paletu, a u njoj su dobili materijal za proizvodnju. Debljina skoro centimetar , dvaput duplo ljepljena. Ma kutija je boli glava.ostao mi još mali dio od kojeg će već jednom nešto nastati.Samo kad me PMS ulovi.Onda sam najkreativnija :)

sillyme
02.09.2010., 21:50
domaci plastelin

u 400gr finog brasna (mekog, obicnog) umijesati 130gr kuhinjske soli (sto finije - to bolje) i dodati 40gr limunske kiseline u prahu. po zelji se moze u ovoj fazi dodati i 20-30gr mineralne boje (u prahu).

zakuhati 400ml vode u koju se doda 5 jusnih zlica ulja (obicnog biljnog, svejedno).

vruca se tekucina pazljivo i oprezno ulije u suhu smjesu brasna i soli i dobro promijesa. cim se svi sastojci prozmu - smjesa je spremna za upotrebu (naravno, dok se malo ohladi :-)). ako se nakon upotrebe spremi u dobro zatvorenoj posudi ili vrecici (i u frizideru) - moze se dugo koristiti.
(...)
dobru zabavu :-)

Samo da zahvalim litali na izvrsnom receptu, uspjelo je iz prve i stvarno sam odusevljena smjesom, taman glatka, nije ljepljiva, cvrsta (a i okus nije los - morala sam malo probati)... :klap:

Ja sam se super zabavila igrajuci se, mrvici ce izgleda trebati malo vise da se ufura u modeliranje :mrgreen: