PDA

Pogledaj cijelu verziju : Trudnička ambulanta u Merkuru

Amandica
27.05.2010., 11:28
Drage cure,

zanima me kakva su vaša iskustva bila na kontronim pregledima u trudničkoj ambulanti u Merkuru? Ja sam danas bila prvi put i moram priznati da sam se jako ružno osjećala, jer: bile su 2 cure na vježbama koje su se smijale kad sam legla na stol za pregled (pretpostavljam mojoj intimnoj zapuštenoj frizuri), ali nije to glavni razlog. Doktor koji me pregledao (stariji neki) nije mi rekao ni dobar dan niti mi se obratio na bilo koji drugi način. Jako ružan pristup, baš sam bila ljuta i razočarana u isto vrijeme :evil: Katastrofa. Dali netko od vas možda zna kad je koji doktor u ambulanti?

I nadam se da sam temu otvorila na pravom mjestu :roll:

dani1
27.05.2010., 13:17
Na vratima trudničke ambulante piše kad tko radi, koji dan. Ako si išla prije toga privatno, je pristup je totalno drugačiji. Ja ti eto mogu preporučiti dr. Stashenko ona je doista jedna kulturna gospođa, za nju ti garantiram, ali budi svjesna da je pristup ipak puno drugačiji, pomalo kao na tekučoj vrpci. Sestru na prijemnom šalteru probaj izignorirati, na jedno uho nutra, na drugo van. Takva je prema svima. Praktikantice ko praktikantice, nažalost naletjela si na dvije ....

valentine
28.05.2010., 09:20
Da li se za pregled u trudničkoj ambulanti na Merkuru treba najaviti (naručiti) ili samo dođem taj dan koji mi odgovara s uputnicom?

I ako netko zna koji dan je koji doktor u ambulanti?

dani1
28.05.2010., 10:13
Za trudničku ambulantu se ne naručuje, već se dođe bilo koji dan s uputnicom. Ja više neznam kad tko radi, ali postoji popis na vratima trudničke ambulante. Možda se javi netko tko friško ide gore na preglede.

amaranth
28.05.2010., 18:33
Meni je sestra na prijemnom šalteru rekla da se moram naručiti za pregled. I to da moram doći osobno s uputnicom. (Nakon što sam se pokušala naručiti mailom). Naručila sam se prije više od mjesec dana, prvi slobodni termin kod liječnika kod kojeg sam se htjela naručiti je sljedeći tjedan. Valjda sam se morala naručiti jer sam htjela baš kod određenog liječnika? Amandica, s obzirom na dan kad si bila, mislim da se radi baš o tom liječniku. Nije baš najljubaznije stvorenje na svijetu ali je jako stručan ili bar tako pričaju za njega.... Kad ambulanta ujutro počinje raditi?

Amandica
29.05.2010., 21:54
Saznala sam da je utorkom dr.Stasenko i mislim da ću utorkom ići jer mi se ona čini stvarno izvrsna.
Amaranth, ja se nisam naručivala za pregled, samo sam došla i javila se sestri na šalteru... A što se tiče doktora, ja ne sumnjam u njegovu stručnost, ali malo ljudskosti sam samo očekivala, nikakav posebni tretman. Bilo bi lijepo samo da me pozdravio i makar mi rekao da je sve u redu. Samo to.

Mater Studiorum
29.05.2010., 23:46
Amandica,

Baš mi je žao što ti se to dogodilo, te cure iz primateljske su stvarno katastrofa kad im profesorice nema u blizini.
U ambulanti se doktori često ne drže rasporeda tako da ti se može dogoditi da naiđeš na nekoga tko uopće ne bi trebao biti dežuran taj dan. Dr. Stasenko je uistinu draga i ljubazna, međutim, meni su tamo svi bili super. Možda zato jer sam ih uspoređivala s "pokretnom trakom" jedne druge bolnice u kojoj sam imala stvarno ružno iskustvo.

Malamaya
04.06.2010., 13:47
da li je uopće moguće doći na pregled bez uputnice, pošto vodim trudnoću kod privatnika, a dr.opće prakse mi je rekla da oni ne izdaju uputnice za to.

dani1
04.06.2010., 14:15
Ako se ja dobro sječam, nakon 37-og tjedna odlazi se na pregled u bolnicu tj. trudničku ambulantu gdje se želi roditi. U tu svrhu tvoj soc. ginekolog mora ti izdati uputnicu, za dr. opče prakse neznam. Moguče je doći bez uputnice. Isto tako bilo koji dan i pregled je bio 200 kn, neznam da li se to mijenjalo? Za ultrazvik se mora naručiti i to nažalost doći direktno na šalter u bolnicu s uputnicom i čeka se duuugoooo. Gužva je uvijek velika i jako često se doktori mijenjaju, dakle nije uvijek onaj koji bi trebao biti taj dan, ali moje preporuke definitivno za dr. Stasenko i dr. Duića (kod njega je doista teško doći, jako je rijetko u trudničkoj), sestra na šalteru (žena srednjih godina) :evil:. Sretno cure i uzmite si obavezno nešto za piti i jesti i nekakvu literaturu.

Malamaya
04.06.2010., 14:17
e, hvala ti puuuno!

dani1
04.06.2010., 14:21
Moram spomenuti još jednog izvrsnog mladog liječnika. Dr. Kulaš. On često mijenja svoje kolege u ambulanti, ali ga nema na popisu trudničke. Dakle izrazito ljubazan i temeljit i spreman za razgovor, ako naletite na njega u dobrim ste rukama i raspalite s pitanjima, sve što vas zanima, posvetit će vam svoje vrijeme i sve objasniti bez sprdnje i što ti ja znam čega.

Ninči
04.06.2010., 18:16
Saznala sam da je utorkom dr.Stasenko i mislim da ću utorkom ići jer mi se ona čini stvarno izvrsna.
Amaranth, ja se nisam naručivala za pregled, samo sam došla i javila se sestri na šalteru... A što se tiče doktora, ja ne sumnjam u njegovu stručnost, ali malo ljudskosti sam samo očekivala, nikakav posebni tretman. Bilo bi lijepo samo da me pozdravio i makar mi rekao da je sve u redu. Samo to.
Ja bih po tvom opisu dotičnog dr-a rekla da je riječ ili o dr.Lederu ili o dr.Skalaku. Leder-sijed, bez naočala. Skalak-malo manje sijed, s naočalama. Sa dr.Skalakom nemam iskustva, ali nakon duple nesreće da mi oba puta dr.L. bude na porodu, mogu reći da ja itekako sumnjam u njegovu stručnost! :-x

Što se tiče djece iz primateljske škole-žali Bože ako će one danas-sutra porađati jadne žene! Jesu djeca, ali totalno neodgojena i bez mrvice suosjećanja! I ne poštuju one, niti se boje ni svoje profesorice...u to sam se osobno uvjerila. A profesorica im je jedna predivna žena, koja zaslužuje veliko poštovanje! Srce od žene! :heart:

Ninči
04.06.2010., 18:18
Brži prsti od pameti :D

Htjela sam napomenuti da ja od doktora u trudničkoj mogu preporučiti- dr.Stasenko, dr.Rokija i dr.Dujića! Oni su stvarno duša Merkura! I da nije njih troje, sigurno više nikad ne bih tamo kročila nogom!

Mater Studiorum
04.06.2010., 21:46
Što se tiče djece iz primateljske škole-žali Bože ako će one danas-sutra porađati jadne žene! Jesu djeca, ali totalno neodgojena i bez mrvice suosjećanja! I ne poštuju one, niti se boje ni svoje profesorice...u to sam se osobno uvjerila. A profesorica im je jedna predivna žena, koja zaslužuje veliko poštovanje! Srce od žene! :heart:

Profesorica im je zbilja draga, ne znam, meni se učinilo da se nje bar malo boje, barem ona ekipa koja je bila na vježbama kada sam ja bila u rodilištu. Ja doma imam petnaestogodišnjakinju pa teško da te srednjoškolke mogu učiniti ili reći nešto što bi me začudilo.
Dr. Skalak je meni bio na pregledu nekoliko puta i bio mi je OK, možda malo šutljiv, ali daleko spremniji odgovarati na moja pitanja nego bilo tko u Petrovoj. Dr. Roki me malo isprepadao na pregledu, ali je bio super kada sam došla u rodilište.

Ninči
05.06.2010., 06:59
A ne znam....ja sam doživjela da su se cure povukle tek nakon što se jadna žena toliko izderala na njih da mi je bilo čudno vidjeti je onako milu i dragu, a tako glasnu :)

Dr.Roki je meni zakon hehe Super mi je što na pregledu uvijek nešta mora bubnuti pa tako razbije onu tešku formalnost i baš se opustim! A o porodu da ne pričam! Da nije bilo njega, mislim da bih danas bila psihički bolesnik od šokova!

lola3
05.06.2010., 07:15
Na vratima trudničke ambulante piše kad tko radi, koji dan. Ako si išla prije toga privatno, je pristup je totalno drugačiji. Ja ti eto mogu preporučiti dr. Stashenko ona je doista jedna kulturna gospođa, za nju ti garantiram, ali budi svjesna da je pristup ipak puno drugačiji, pomalo kao na tekučoj vrpci. Sestru na prijemnom šalteru probaj izignorirati, na jedno uho nutra, na drugo van. Takva je prema svima. Praktikantice ko praktikantice, nažalost naletjela si na dvije ....
potpisujem Dani. dr. Stasenko je odlična i po stručnosti i po ljudskosti. iako, Amandica ne brini, kad dođe porod ipak se posvete onoj koja rađa, i sestre i babica. ja sam bila tamo prošli Božić i istina je da je kao na traci, ali sve drugo je bilo super iskustvo. a što se tiče praktikantica meni ih je bilo 7 (?!) kad sam došla u trudovima na 3 minuta i one su me klistirale i brijale. uf, triput sam se preznojila, ali im je srećom prof. jako ljubazna pa je bezbolno prošlo. haha
sretno!

dani1
05.06.2010., 09:58
Profačica je zakon :zaljubljen:.

Malamaya
10.06.2010., 13:41
jel zna netko možda tko radi petkom u ta u merkuru? ja sam sutra na pregledu pa me zanima

Amandica
10.06.2010., 17:35
jel zna netko možda tko radi petkom u ta u merkuru? ja sam sutra na pregledu pa me zanima

Ja također sutra idem na kontrolu, a koliko sam čula trebao bi biti dr.Dujić :-)

Amandica
10.06.2010., 17:37
Ja bih po tvom opisu dotičnog dr-a rekla da je riječ ili o dr.Lederu ili o dr.Skalaku. Leder-sijed, bez naočala. Skalak-malo manje sijed, s naočalama. Sa dr.Skalakom nemam iskustva, ali nakon duple nesreće da mi oba puta dr.L. bude na porodu, mogu reći da ja itekako sumnjam u njegovu stručnost! :-x

Da Ninči, bio je doktor Leder taj dan, nadam se da sutra ne bude!

dani1
10.06.2010., 17:39
Dr. Duić je nekada bio petkom popodne, neznam tko je prijepodne, osim ako se nije promijenilo.

Amandica
10.06.2010., 22:00
Mislim da je zapravo teško znati tko je kada, jer koliko sam skužila, oni se međusobno često mijenjaju (a i sad je vrijeme godišnjih, pa...)

Malamaya
10.06.2010., 23:12
a niš, bumo vidli, hvala na trudu!

Amandica
12.06.2010., 00:32
Eto, na kraju nije bio dr.Dujić već neka doktorica, zab.sam joj prezime, bila je jako ugodna :)

Minči
12.06.2010., 14:01
U petak je bila doktorica Fritzl, meni se činila ok iako me na kraju nije pregledavala jer sam kod svoje dr bila na pregledu tri dana prije, što je prvo naljutilo sestru da pokaj sam uopće došla, al s obzirom da se nisam htjela prepirat već sam rekla da mi kaže kaj da napravim, dal da ostanem il da dođem neki drugi dan, jer da mi je to prva beba pa sam tuka što se tiče tih stvari, se i ona sredila i na kraju bila ok. Tak da mi je prvi dojam bio prilično ok, jedino kaj me malo naljutilo je bio manjak stolica u čekaoni, a i pratnje nekih trudnica koje su bez ustručavanja sjedili na tih par stolica dok se hrpetina nas klatila po onoj vručini po zidovima koji tjedan prije poroda, na moment mi se učinilo da bum i ostala :)

Neve
15.09.2010., 18:32
Trebala bih uskoro tamo na pregled. Zna li tko da li sad naručuju i kakav im je raspored, ili barem kad je na rasporedu dr. Roki??? Hvala cure.

valentine
16.09.2010., 09:10
Moram spomenuti još jednog izvrsnog mladog liječnika. Dr. Kulaš. On često mijenja svoje kolege u ambulanti, ali ga nema na popisu trudničke. Dakle izrazito ljubazan i temeljit i spreman za razgovor, ako naletite na njega u dobrim ste rukama i raspalite s pitanjima, sve što vas zanima, posvetit će vam svoje vrijeme i sve objasniti bez sprdnje i što ti ja znam čega.

Ovo moram potpisati.

Zaista se rijetko sreče ovakav izvrstan liječnik!:klap:

Malamaya
17.09.2010., 16:51
istina, on mi je bio na porodu i predobar je!! svako malo mi je dolazio u boks i bodrio me i jedini koji me je primio za ruku kad je mali Borna izašao, i nasmješio mi se i rekao da je sve gotovo i da je sve super prošlo, a u tom trenutku to jakoooo puno znači. čak mi je i drugi dan došao u sobu i pitao jel sve ok. ma oduševljena sam:)

Mimek
20.09.2010., 09:45
Neve ja danas idem pa ću ti pogledati raspored ako već nije kasno. Što se naručivanja tiče meni su rekli da se za kontrolu (vaganje, tlak, CTG, pregled, ev. bris) ne treba naručivati, ali za UZV da. To su dvije odvojene prostorije u istom hodniku i ja sam bila jednom kad mi je dr. Skalak bio na pregledu, a dr. Roki na UZV. Bilo je doba godišnjih i mislim da su se spustili prema dogovoru. Mislim da to i inače ovisi da li netko ima koju operaciju ili sl. i da raspored koji je izvješen na vrata nije baš tako krut.

Ninči
20.09.2010., 09:53
U dvije trudnoće i xy odlazaka u trudničku, moram priznati da je raspored na vratima prilično točan i da ga se drže, barem u vrijeme kad nisu godišnji odmori. Naravno da uvijek ima iznimaka i uvijek se mogu dogoditi neke zamjene, ali doktor koji piše taj dan da radi većinom je taj dan tamo :)

Ninči
20.09.2010., 10:05
Mimek, daj pliz preispitaj malo što je sa radovima i kad ih namjeravaju približiti kraju!

Mimek
20.09.2010., 16:50
Neve dr Roki ti radi na UZV petkom, a u trudničkoj ambulanti ponedjeljkom, ali koliko vidim mijenja se sa Skalakom tj. piše dr Roki Lujo/ dr. Skalak. Možda je najbolje da nazoveš trudničku ambulantu, pa pitaj i odmah se naruči za UZV

Ninči nisam se više linkala, pa nisam vidjela pitanje, ali ja mislim da bum ja rodila na 2. katu. Kad sam u 7. mj. ležala rekle su mi sestre da čekaju "sponzora" da kupi opremu. Prostor je u principu gotov, ali nema novaca za krevete i ostalu opremu. I tad su rekle da im je obećano još za prošli Uskrs, a izgleda da će i sljedeći dočekati ovako. Nemam baš nade, a i ne znam tko uopće zna odgovor na to pitanje

Ninči
20.09.2010., 21:05
Eh, ma i mene definitivno u 12.mj.čeka opet 2.kat :(

Neve
22.09.2010., 17:35
Neve dr Roki ti radi na UZV petkom, a u trudničkoj ambulanti ponedjeljkom, ali koliko vidim mijenja se sa Skalakom tj. piše dr Roki Lujo/ dr. Skalak. Možda je najbolje da nazoveš trudničku ambulantu, pa pitaj i odmah se naruči za UZV

Mimek, hvala na informaciji. Mislim da ću otići samo na pregled, već sam ionako tijekom ove trudnoće bila na 4 ili 5 uzv pregleda....

migoh
09.04.2011., 23:57
Cure,koje je radno vrijeme ambulante i kada je najbolje doći? .....isto tako , čitala sam da se za uzv treba naručiti,pa pliz ako netko ima iskustva......U pon. idem na kontrolu , a termin mi je već u petak,pa dal će me u tom slučaju primiti na uzv?

migoh
11.04.2011., 21:34
Evo vam samo info :) .......bila sam danas na kontroli i definitivno je najbolje doći oko 11h jer nema nikoga,a i lakše je naći parking :)

ivanche
21.04.2011., 10:44
Da li se treba posebno naručivati za uzv nakon 36-og tjedna? I jel radila neka od vas color doppler možda?
Ne znam da li da samo dođem u trudničku ambulantu sa svim tim uputnicama ili da se posebno naručujem. Nekako mi se čini ako ću se naručivati da će mi dati termin nakon termina poroda.

lola3
25.04.2012., 11:54
cure, jel se još uvijek ne treba naručiti u trudničkoj ambulanti nego samo doći? kad je najbolje doći? kad radi dr. Stasenko? nikako da ih dobijem na telefon pa se nadam vašoj pomoći... hvala unaprijed

lola3
16.05.2012., 13:01
cure, jel se još uvijek ne treba naručiti u trudničkoj ambulanti nego samo doći? kad je najbolje doći? kad radi dr. Stasenko? nikako da ih dobijem na telefon pa se nadam vašoj pomoći... hvala unaprijed
Odgovorit ću sama na svoje pitanje, ako će nekoga još zanimati, ja sam bila jučer. Trudnička ambulanta radi od 9 do 12, treba imati uputnicu za pregled, ali se NE naručuje. Naručuje se samo za ultrazvuk i to tamo. Najbolje je doći poslije 10 jer je tad manja gužva. Bila sam kod dr. Stasenko i ona i sestra su preljubazne. Nakon Petrove sam bila u šoku kad se doktorica rukovala sam mnom kad sam ušla :-)

karlita
05.07.2012., 10:50
kad nakasnije mogu doći na pregled ( u koliko sati ) u ambulantu a da me ne otkantaju,,,ja nemogu prije 11 nemam prijevoz:gaah:

gita75
06.07.2012., 15:02
kad nakasnije mogu doći na pregled ( u koliko sati ) u ambulantu a da me ne otkantaju,,,ja nemogu prije 11 nemam prijevoz:gaah:
ja sam najkasnije došla u jedan popodne, nisu me otkantali, ali su me ljubazno upozorili da dođem ranije sljedeći puta. mislim da je ok ako dođeš do 12.

Malamaya
21.08.2012., 10:04
a koji dan radi dr. stasenko u ambulanti?

lola3
21.08.2012., 22:46
Stasenko je utorkom

Malamaya
24.08.2012., 14:33
tnx.:) al mislim da ću ić u četvrtak ili petak na pregled, jer u utorak tek dolazim u zg. valjda me neće leder zapast!

Malamaya
12.09.2012., 15:47
samo da vam javim da vam petkom radi dr. Zmijanac, fenomenalna je!

samoJa
13.09.2012., 09:18
Brži prsti od pameti :D

Htjela sam napomenuti da ja od doktora u trudničkoj mogu preporučiti- dr.Stasenko, dr.Rokija i dr.Dujića! Oni su stvarno duša Merkura! I da nije njih troje, sigurno više nikad ne bih tamo kročila nogom!

Definitivno preporučujem dr.Rokija, ležala sam u Merkuru i da njega nije bilo danas nebi bila u 25 tj trudnoće, samo tolko. dr.Roki

mirelaj
19.12.2012., 14:28
cure kakvo je današnje stanje u merkuru? ja sam u 14 tt, nosim dvojčeke i jučer me moja soc. ginekologinja pregledala i rekla mi je da u ponedeljak moram na pregled u Merkur,:zbunj:. totalno sam zbunjena,, i rekla mi je da od sad trudnoću će voditi oni u Merkuru

MaMiZg
30.12.2012., 22:05
Mene je porodila dr. Stasenko, super je doktorica.
Pregledavalo me nekoliko doktora u trudnickoj ali vise se ne sjecam koji su bili. Iako, niti jedan pregled mi nije ostao u ruznom sjecanju.
I mene zanima kakvo je sad stanje tamo, a osim toga, odjel babinjaca se navodno preuredio i preselio?
Ima li neka zenica koja je nedavno tamo rodila pa da cujemo friska iskustva?

Moe
14.01.2013., 15:47
Podižem temu, i mene zanimaju iskustva s Merkurom. Dnevno rađa 5-6 žena tamo, valjda ima neka da čita ovaj forum? :)

Inesz
15.01.2013., 19:32
moja prijateljica je rodila na Merkuru prije 2 godine i ima jako loše iskustvo :-(

Inesz
15.01.2013., 19:34
cure kakvo je današnje stanje u merkuru? ja sam u 14 tt, nosim dvojčeke i jučer me moja soc. ginekologinja pregledala i rekla mi je da u ponedeljak moram na pregled u Merkur,:zbunj:. totalno sam zbunjena,, i rekla mi je da od sad trudnoću će voditi oni u Merkuru

mirelaj,
koji je razlog da te tvoja ginekologica tako radno poslala na vođenje trudnoće u bolnicu?

mirelaj
16.01.2013., 18:57
Inesz, Ne znam, ali mislim zato što je valjda shvatila da je neodgovorna,zaista je ne razumijem, ta me uopće nije slala na nikakve pretrage, niti mi je mjerila tlak... . Kad su me pregledali u Merkuru ( rekli su mi da sam zakasnila na one testove, osim na amniocent. ) Sad svaka tri tjedna( zbog dvojčeka ) moram na kontrolu u Merkur.

Moe
16.01.2013., 21:46
moja prijateljica je rodila na Merkuru prije 2 godine i ima jako loše iskustvo :-(
:( Baš mi je žao da ima loše iskustvo. Možeš li u par rečenica napisati što je bilo?

Inesz, Ne znam, ali mislim zato što je valjda shvatila da je neodgovorna,zaista je ne razumijem, ta me uopće nije slala na nikakve pretrage, niti mi je mjerila tlak... . Kad su me pregledali u Merkuru ( rekli su mi da sam zakasnila na one testove, osim na amniocent. ) Sad svaka tri tjedna( zbog dvojčeka ) moram na kontrolu u Merkur.
Kako to izgleda? Jel u novom djelu? Kako si zadovoljna? Podrazumijeva i UZV pregled ili? Svaki put ćeš biti kod istog dr ili na kog naletiš?

mirelaj
24.02.2013., 11:17
mi smo malčice odležali u bolnici 5 dana u Merkuru, nije bilo mjesta pa smo bili na odjel babinjača, sobe su dvokrevetne, wc djelimo s drugom sobom, da skratim zadovoljna sam, hrana je super, ali jedino su premale porcije.

Moe
24.02.2013., 11:24
mirelaj onda pretpostavljam budeš i rodila u Merkuru?
Možda se sretnemo tih dana :-D

Jeste saznali spol oba djeteta?
Sretno!

mirelaj
24.02.2013., 19:51
curica i dečkić :love2:,

Sretno!

mirelaj
24.02.2013., 19:52
Moe, kad ti je termin ? Mi smo sad u 24 tjednu trudnoće

Sretno!

Moe
24.02.2013., 21:31
Isti smo tjedan :) termin 17.6.
Cestitam na seki i braci! :)

mirelaj
24.02.2013., 22:05
Ako si bila u VV, onda smo se i vidjele, nama je termin 16.6. Moj ti je savjet da već sad spremiš stvari za sebe. Ja sam prošlu nedelju zaglibila u bolnici, nisam očekivala da će me odmah tamo i ostaviti, ništa nisam imala, oni su mi bili posudili pidjamu, ogrtač i šlape.

Isti smo tjedan :) termin 17.6.
Cestitam na seki i braci! :)

znatiželjna_505
18.04.2013., 19:54
eto... da prenesem friške informacije... nakon čitanja ipak sam se odlučila ići četvrtkom. eto već drugi četvrtak sam gotova za manje od sat vremena. Doktor Leder je o.k. ak ga kaj pitaš veli ti a ak je sve u redu unutra si manje od 2 minute i veli ti vidimo se za tjedan dana. Mislim si rađe da mi niš ne treba objašnjavat jer je onda sve o.k... nema nikakve gužve i pregled i ctg su relativno brzo gotovi.... nije posebno grub..bar nije meni bio gurne prste i malo pročeprka i vrlo brzo je vani. u principu šuti i piše nalaz, sestra koja je s njim je vrlo pristupačna i o.k. tak da se i nju može pitati.
ono što je meni bilo zbunjujuće vrti se oko politike povišenog šećera u trudnoći. u 36 tjednu našli su mi povišeni šećer ( ogtt povišen u sve tri vrijednosti i na tašte i nakon 60 i 120 minuta). nije puno povišen dobila sam samo djetu i to je to. na prvom pregledu mi je sestra rekla da će me zbog šećera hospitalizirati. pitam ja hoće li na termin inducirati porod...veli ona ne. danas pitam doktora kada će me staviti u bolnicu veli on sa 39+6 i da će mi na termin dan poslje inducirati porod..... mislim da sam ga dobro shvatila.... bez veze mi je to.... nisam goglala niš o šećeru i trudnoći jer se nisam htjela bedirati....
što se tiće uvjeta u TA u merkuru nisu baš neki.... ctg je još uvjek na hodniku al ajde bar te pregleda u sobi.... heheh :o)
Uglavnom sam se iznenadila u brzini kojoj sam bila gotova...

they call me bo
19.04.2013., 12:00
pozdrav svim trudnicama, ovo je moj prvi post tu...:)
po svim forumima, najmaje informacija o merkuru, kao da nije baš popularan...
pa da pitam znatiželjnu_505 jer ima friške informacije...
jel se treba naručiti za pregled...? ili samo dođem s uputnicom i čekam? koja je procedura...
sljedeći tjedan idem na prvi pregled u TA, a kako ne živim u zg-u, ne bih htjela doći bezveze u bolnicu i da me vrate zbog neke formalnosti.
hvala

mirelaj
19.04.2013., 18:31
na pregled se ne naručuješ, jedino za ultrazvuk se moraš naručiti

pozdrav svim trudnicama, ovo je moj prvi post tu...:)
po svim forumima, najmaje informacija o merkuru, kao da nije baš popularan...
pa da pitam znatiželjnu_505 jer ima friške informacije...
jel se treba naručiti za pregled...? ili samo dođem s uputnicom i čekam? koja je procedura...
sljedeći tjedan idem na prvi pregled u TA, a kako ne živim u zg-u, ne bih htjela doći bezveze u bolnicu i da me vrate zbog neke formalnosti.
hvala

znatiželjna_505
22.04.2013., 13:40
da... niš se ne naručuješ samo dođeš i daš uputnicu.... cekaš da te prozovu.... obbično ideš prvo na ctg + mjerenje tlaka, onda piškiš u čašu i onda na pregled .....

they call me bo
23.04.2013., 17:27
hvala za info...
bila danas i odradila kompletan pregled za malo više od sat vremena...čak i uzv za koji nisam imala uputnicu...:) rekli da donesem drugi put...
pregledala me dr. stašenko, super žena!
ja prezadovoljna, mislila sam da ću tamo biti cijeli dan...

123beba
20.06.2013., 14:15
Cure, sutra sam prvi put u ta pa ne znam di uopće trebam ići... Ako nije problem pa da napišete kratke upute i što očekivati sutra... Hvala!

antonio2013
27.06.2013., 19:12
ja se spremam ovih dana u trudničku, pa jel mi možeš reći friške informacije..? jel se treba na uzv naručit, i što očekivati, jel se dugo čeka, ...itd...hvala :)

123beba
02.07.2013., 22:38
Ne znam jesi li već bila, no evo mojeg iskustva...
trudnička ambulanta na Merkuru izgleda poprilično loše... ctg se radi na hodniku jer su u toku neki radovi (i čini mi se da je to već dosta vremena tako) no inače je ok... Zato imaju lijepo rodilište (barem koliko sam čula)...
Ja sam gore išla oko pola 12 i čim sam došla javila sam se na prijemni šalter, bila pozvana stvarno brzo, prvo se radi ctg nekih 20-ak min, onda dobijete čašu za mokraću (obavezno vam trebaju papirnate maramice jer u wc-u nema papira) i brzo nakon svega me dr. pozvala na pregled (vaganje i vaginalni pregled + prvi put uzimanje svih ostalih podataka o dosadašnjem tijeku trudnoće).
Drugi put je moj pregled dosta potrajao... sve skupa sam gore bila 2 i pol sata (prijava na šalteru, ctg, mokraća, vaginalni pregled i uzv) no taj put je dok sam ja bila na ctg-u bio nekakav hitan slučaj pa su dr. išli sa trudnicom koja je došla sa problemima što je sasvim razumljivo i nije mi bilo uopće teško čekati (nadam se su i ta beba i trudnica dobro)...
Što se tiče naručivanja... za pregled se ne naručuje dok se za uzv naručuje no, dok su me upisivali sam čula kako sestra komentira doktorici da su popunili kvotu za uzv pa mi je dr. rekla da donesem uputnicu za uzv i napravili su ga kad sam idući put došla na pregled...

malo sam se raspisala, no eto, ako netko bude tražio informacije da ima neko novije iskustvo za pročitati...

antonio2013
07.07.2013., 07:17
Ne znam jesi li već bila, no evo mojeg iskustva...
trudnička ambulanta na Merkuru izgleda poprilično loše... ctg se radi na hodniku jer su u toku neki radovi (i čini mi se da je to već dosta vremena tako) no inače je ok... Zato imaju lijepo rodilište (barem koliko sam čula)...
Ja sam gore išla oko pola 12 i čim sam došla javila sam se na prijemni šalter, bila pozvana stvarno brzo, prvo se radi ctg nekih 20-ak min, onda dobijete čašu za mokraću (obavezno vam trebaju papirnate maramice jer u wc-u nema papira) i brzo nakon svega me dr. pozvala na pregled (vaganje i vaginalni pregled + prvi put uzimanje svih ostalih podataka o dosadašnjem tijeku trudnoće).
Drugi put je moj pregled dosta potrajao... sve skupa sam gore bila 2 i pol sata (prijava na šalteru, ctg, mokraća, vaginalni pregled i uzv) no taj put je dok sam ja bila na ctg-u bio nekakav hitan slučaj pa su dr. išli sa trudnicom koja je došla sa problemima što je sasvim razumljivo i nije mi bilo uopće teško čekati (nadam se su i ta beba i trudnica dobro)...
Što se tiče naručivanja... za pregled se ne naručuje dok se za uzv naručuje no, dok su me upisivali sam čula kako sestra komentira doktorici da su popunili kvotu za uzv pa mi je dr. rekla da donesem uputnicu za uzv i napravili su ga kad sam idući put došla na pregled...

malo sam se raspisala, no eto, ako netko bude tražio informacije da ima neko novije iskustvo za pročitati...

bila sam i isto mi je bilo kao i tebi :) samo ja nisam uzv radila. kad je termin?

123beba
07.07.2013., 07:20
Termin mi je sad u čet. 11.7.
A tebi?

antonio2013
12.07.2013., 01:26
Termin mi je sad u čet. 11.7.
A tebi?

krajem mjeseca 30.07.

123beba
28.07.2013., 08:07
Antonio2013, kako se drzis? Još u komadu ili ste se upoznali?

nanimira
22.09.2013., 19:00
Ima netko friška isksutva s dr. Kulaš? Zanima me jer sve što nalazim o njemu je, blago rečeno,katastrofa a imam barem dvije stručne preporuke za njega, pa eto..više ljudi više zna :)

gita75
22.09.2013., 22:04
Ima netko friška isksutva s dr. Kulaš? Zanima me jer sve što nalazim o njemu je, blago rečeno,katastrofa a imam barem dvije stručne preporuke za njega, pa eto..više ljudi više zna :)

ja imam osobnu preporuku, on mi je pratio trudnoću i radio RACZ.
stvarno sma bila zadovoljna, s tretmanom, s pristupom, ok doktor.
ne znam na kakve katastrofe si naišla, ali stvarno je ok tip.
meni je svaki uzv pregled trajao toliko dugo da bi ja pomislila da nekaj nevalja, a on to sve detaljno pregledava, mjeri...
mislim da je bebu izmjerio u 100 g.

nanimira
23.09.2013., 08:35
Hvala ti Gita,
ma na one katastrofe gdje ga prozivaju u medijima ( proguglaj, ne vjerujem medijima, kažem imam dvije stručne preporuke za njega) pa me zanimalo kakav je u odnosu s pacijenticama i tako. Dakle + i od tebe.

gita75
23.09.2013., 08:43
Hvala ti Gita,
ma na one katastrofe gdje ga prozivaju u medijima ( proguglaj, ne vjerujem medijima, kažem imam dvije stručne preporuke za njega) pa me zanimalo kakav je u odnosu s pacijenticama i tako. Dakle + i od tebe.

Od mene veliki + :).

morula
24.09.2013., 13:48
Mojoj kumi vodio 3 trudnoce, mislim da to dovoljno govori da je bila zadovoljna :) nije dosla po spagi nego na kraju prve trudnoce na prvom bolnickom pregledu dosla k njemu i ostala. Prvo je zbog polozaja bio carski, a druga dva poroda (sva tri poroda unutar 4 godine) vaginalno, da znas ako ti je bitno. Meni je bio na drugom porodu i isto mi je bio ok.

nanimira
01.10.2013., 11:59
Super, hvala...nije špaga nego preporuka, a vidim da ste i vi zadovoljne,tako da ću i ja kod njega sigurno,pa ću napisati svoja iskustva.

Usput, ako koja ide trenutno u Merkur-kakva je situacija s obzirom na štrajk? Trebam krenuti od sljedećeg tjedna pa se nadam da me neće otkantati?

Ma neće valjda...

nanimira
11.10.2013., 15:46
Doktor Kulaš je super,simpatičan,detaljan,napravili mi i CTG i UZV i urin, sve nalaze detaljno pregledao i sve živo me ispitao. Unatoč štrajku vidim da su svi OK volje, i sestre čak:lol: nije bila gužva i sve je prošlo u najboljem redu. Ako nekog zanimaju dodatne info nek me pita.

Marija Srica
28.11.2013., 11:59
Pozzz, upravo sam se vratila sa pregleda kod dr Ledera i bilo je ocajno, narucio me za tj dana al ja vise ne zelim kod njega. Hoce li mi netko prigovarati ako ne odem sljedeci tj na pregled u cet nego u pet?

123beba
28.11.2013., 22:24
mislim da neće...

Marija Srica
29.11.2013., 23:06
Joj, nadam se nece...
Mislim si da ipak odem u utorak kod Stasenko :)