PDA

Pogledaj cijelu verziju : Potpomognuta u privatnim klinikama

Stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

ivanova
03.01.2011., 12:52
cure znam da nije bas neka tema al moram vas pitat ako netko zna... vec 3 dana imam ujutro proljev :-o i onda popodne vise nista!
pa me zanima ima li netko slicno iskustvo i trebam li se brinuti???

TrudyC
03.01.2011., 13:00
Uzimaš li Folnu kiselinu ili neke slične trudničke vitamine? To ti je najvjerojatnije od njih

ivanova
03.01.2011., 13:12
Uzimaš li Folnu kiselinu ili neke slične trudničke vitamine? To ti je najvjerojatnije od njih

pa da uzimam folnu al vec duze a to mi je pocelo tek prije 3 dana... mislis da je od toga?
joj stalno se zbog necega moramo brinuti!

TrudyC
03.01.2011., 13:44
Čuj, ako se nastavi - javi se doktoru, ali čini mi se kao reakcija na Folnu kiselinu. I zbog toga ne moraš brinuti!

ValaMala
03.01.2011., 14:23
pa da uzimam folnu al vec duze a to mi je pocelo tek prije 3 dana... mislis da je od toga?
joj stalno se zbog necega moramo brinuti!

Ja sam prije par dana čitala da se proljev zna često dogoditi kao rani znak trudnoće nešto dana nakon O. Jel može biti to? ;-)

ivanova
03.01.2011., 14:45
a moze sta ja znam vise,mada je meni 2.12.bila punkcija pa tako i oplodnja. pa ako je ovo sad jos rano onda je valjda to to!

ValaMala
03.01.2011., 19:14
a moze sta ja znam vise,mada je meni 2.12.bila punkcija pa tako i oplodnja. pa ako je ovo sad jos rano onda je valjda to to!

Nikako nije rano, puno cura su pisale da im je to bio simptom u prvim tjednima nakon ovulacije. Tko zna... držim fige ;-)

ana-
03.01.2011., 19:26
cure znam da nije bas neka tema al moram vas pitat ako netko zna... vec 3 dana imam ujutro proljev :-o i onda popodne vise nista!
pa me zanima ima li netko slicno iskustvo i trebam li se brinuti???

Draga nemoraš brinuti ja sam dosta dugo imala jutarnje proljeve i mučnine i to sve je kod mene počelo dosta rano već treći dan nakon transfera.
Može ti biti i od nervoze podsvjesno i straha da se nešto ne dogodi bude se i to smirilo nakon nekog vremena.

:-* svima

:klap: dr.Lučinger na velikom broju trudnoća i da se samo tako nastavi :klap::klap:

luna1
03.01.2011., 22:44
ej ženske imam pitanje, kako sad to ide s receptima. npr, ja sam u Viliju i dali je normalno kupujem injekcije kao i do sada, ili nemogu kupovati bez recepta? Ako dobivam recept dali dobivam od Vilija, ili svog socijalnog ginekologa? Ak je koja skoro išla, možda znam, kad se stalno nešto mjenja..

Mona 20
04.01.2011., 08:22
ej ženske imam pitanje, kako sad to ide s receptima. npr, ja sam u Viliju i dali je normalno kupujem injekcije kao i do sada, ili nemogu kupovati bez recepta? Ako dobivam recept dali dobivam od Vilija, ili svog socijalnog ginekologa? Ak je koja skoro išla, možda znam, kad se stalno nešto mjenja..

Kupuješ i dalje lijekove bez recepta, naravno sve o svom trošku

sretna35
04.01.2011., 08:59
luna i mona nije li ipak moguće dići recepte preko bolnice, a postupak odraditi i platiti privatno, čini mi se da je bilo govora o tome na forumu, naravno HZZO ti onda bilježi potrošeni besplatni postupak

luna1
04.01.2011., 09:29
sretna35 neznam za to, pošto sam ja privatno, ja sam uvijek kupovala, neznam da mogu dobiti injekcije preko HZZO. Gdje se to mogu raspitati? To bi mi bilo ok. Financijski puno lakše.

mia74
04.01.2011., 09:50
Ma ne možeš dići lijekove u bolnici,pogotovo ti,koja ideš privatno..
To možda one cure koje su negdje u bolnici,pa dignu lijekove,ne odrade postupak tamo i odu privatno..to je drugi par cipela..
Tebi će dr.Radončić napisati onaj plan za postupak i tamo će ti pisati koje lijekove trebaš.Ako će te u ljekarni pitati tko ti je to preporučio,dat ćeš mu taj papir-jedino ako te neće gnjaviti zašto nemaš privatni recept za svaki lijek-što čisto sumnjam.

mia74
04.01.2011., 09:52
Na žalost,to znači da ćeš i dalje kupovati lijekove o svom trošku..

rikikiki
04.01.2011., 10:35
To se moglo izvesti za vrijeme kada su se lijekovi dobivali kod ginića ... odeš u bolnicu, dobiješ protokol, ginić ti naruči lijekove, ti ih uzmeš i odeš na postupak kod privatnika. Sada kad lijekove dobijaš direktno u bolnici mislim da se to teže može izvesti, čak nikako... :(

rikikiki
04.01.2011., 10:37
Mia74, super mi je tvoj ticker:zaljubljen: ... šaljem ti puno pusa ... znaš zašto:kiss::kiss::kiss::kiss:

mia74
04.01.2011., 11:15
Znam zašto,naravno..upalila je mantrica..:mrgreen:

Puno :kiss::kiss: i tebi!

ivanova
04.01.2011., 11:16
B]ana[/B]-;1781034]
Draga nemoraš brinuti ja sam dosta dugo imala jutarnje proljeve i mučnine i to sve je kod mene počelo dosta rano već treći dan nakon transfera.
Može ti biti i od nervoze podsvjesno i straha da se nešto ne dogodi bude se i to smirilo nakon nekog vremena.
hvala ti! ja ocito umjesto povracanja imam svako jutro proljev:lol
evo i danas opet....

MAJA14
04.01.2011., 12:12
danna drzim fige da sutra ugledas svoju mrvicu na uzv!
jel zna tko koliko NAJMANJE mora proci izmedju dva postupka kod dr L.? ovo mi je drugi pokusaj bio i sto prije bi htjela u treci....

Aslan,pozdrav i nisam baš upućena u tvoju situaciju al mislim da smo obje ovu bitku izgubile...moja beta je tri puta zaredom rasla a onda bum pad dr.L je rekao da je bila trudnoća a zašto je otišla ne zna se.Al ja jo ne znam što mi sljedi jer još nisam dobila,samo se bojim kiretaže...i ja ću malo tugovati jer ovo mi je bio 4.pokušaj pa opet nakon stimuliranog postupka gonalima pauza treba biti oko 6.mj.ako se nešto nije mjenjalo...tako da pakujem za zag.nadam se opet u lipnju...pozzz svima i želim da sve što prije dobijemo naše bebe

Danna
05.01.2011., 11:06
Jel to doktor preporucuje folnu kiselinu i vitamine u trudnoci? Ja nepijem nista osim vode.

mare41
05.01.2011., 11:07
Danna, folna je pod obavezno!

Danna
05.01.2011., 11:11
Danna, folna je pod obavezno!

Evo bas pisem dr. L poruku. Hvala mare41.

ValaMala
05.01.2011., 13:22
Folna je obavezna i z vrijeme pripreme za trudnoću.

"Folna kiselina smanjuje rizik deformacije fetusa koja je vezana uz centralni nervni sustav, poznatih pod nazivom - defekti neuralne cijevi.bično ne znate odmah da ste trudni i ponekad prođu tjedni prije nego što saznate.

Najveće potrebe za folnom kiselinom su mjesec dana prije trudnoće i prvih nekoliko tjedana trudnoće (obično 12 tjedana). Preporuke za uzimanje prije trudnoće se razlikuju, neki savjetuju tri mjeseca, neki mjesec dana. Istraživanja su pokazala da se uzimanjem 0,4 mg sintetičke folne kiseline dnevno prije trudnoće smanjuje rizik od defekta neuralne cijevi od 50 do 70 posto."

Ja uzimam Folic + tablete, tri dnevno

ivanova
05.01.2011., 13:49
3 devno!!! pa koliko je to mg?

Danna
05.01.2011., 13:53
Kaze dr. L za folnu k. nije obavezna ali može se piti. Ima je i u hrani (jetrice, narandže, brokule, salata, sjemenke, kruh...) Našla sam od Centruma Materna i sadrzi vitamine i folnu k. Pročitala sam za čega je dobra folna k. tako da vam hvala za savjet. Sta bih ja bez vas. Ljubim vas sve!!!!

ValaMala
05.01.2011., 13:57
3 devno!!! pa koliko je to mg?

Baš koliko je potrebno 400kcg ;-)

Ovdje ima zgodan tekst s Rode: http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=&Show=2476

AuroraBlu
05.01.2011., 14:00
Folna od Twinlaba, jedna tabletica sadrži 800 kcg. Pije se 1 dnevno.

snow.ml
05.01.2011., 14:16
Kaze dr. L za folnu k. nije obavezna ali može se piti. Ima je i u hrani (jetrice, narandže, brokule, salata, sjemenke, kruh...) Našla sam od Centruma Materna i sadrzi vitamine i folnu k. Pročitala sam za čega je dobra folna k. tako da vam hvala za savjet. Sta bih ja bez vas. Ljubim vas sve!!!!

i ja sam pitala i dr L i biologicu kad je bio transfer te su mi rekli da nije potrebno...pojesti na dan koju naranču, brokule, jede se kruh i tjestenina i trebalo bi biti dovoljno!!! Ja inače ne volim te umjetne tvorevine a i muka mi bude od njih...a valjda će biti sve u redu na kraju!!! dosta tu imaju ulogu genetske predispozicije za neki poremećaj, barem sam tako pročitala

gabica80
05.01.2011., 14:42
cure npratim vas i nemoj te se ljutit, ja sam trudna 12 tjedana( tata ginekolog) i ne mogu vjerovati da ne pijete nista od vitamina ali tu kolicinu sigurno nece nadomjestiti s narancicom i brokulom !!!!!!!!!!! malo ste needucirane inače se folna pije i 3 mjeseca prije zatrudnjivanja......

nefretiti
05.01.2011., 19:45
bokić,ja sam nova na forumu ali vas duže vrijeme pratim i sama sam bila na mpo prije dosta godina i imam krasnog klinca,spremam se pokušati ponovo kod dr.L.

ana-
06.01.2011., 02:53
Ja sam pila od početka trudnoče PREGNITAL tablete koje mi je preporučio sam dr.L. a prije nek smo krenuli u postupak i za vrijeme sam pila od Centravita jedino kaj sam još ovak pila je bio magnezij radi mučnina i povračanja koje su se s njim smanjile.
Pregnital je dobar jer ima omega 6 i 9 u sebi za jačanje moždanih stanica kod ploda :) :) nama bili super i ima ih u kutiji za dva mjeseca ;)

nefretiti
06.01.2011., 10:11
ja sam također pila prenatal od natural welth,prije početka trudnoće,za vrijeme i poslije poroda,tako mi je savjetovala moja tadašnja ginekologica.imam pitanje da li se dugo čeka na konzultacije ko dr.L?

ivanova
06.01.2011., 11:18
cure npratim vas i nemoj te se ljutit, ja sam trudna 12 tjedana( tata ginekolog) i ne mogu vjerovati da ne pijete nista od vitamina ali tu kolicinu sigurno nece nadomjestiti s narancicom i brokulom !!!!!!!!!!! malo ste needucirane inače se folna pije i 3 mjeseca prije zatrudnjivanja......
bas sam htjela i ja napisati da je dr L.ocito jedini koji ne preporuca folnu koja je kod svih drugih pod obavezno,meni su to i u petrovoj svi doktori naglasili...
al valjda i on zna sto prica,ima iskustva...

ivanova
06.01.2011., 11:20
ana jel to sumeci magnezij ili tablete ili nije bitno?

azrijelka36
06.01.2011., 12:17
ja pijem šumeće tablete mg

ivanova
06.01.2011., 12:52
azrijelka to sam i mislila,hvala!
odmah danas idem kupiti ako radi negdje,mozda pomogne oko mucnine!

Jesen82
06.01.2011., 14:01
azrijelka to sam i mislila,hvala!
odmah danas idem kupiti ako radi negdje,mozda pomogne oko mucnine!

ja trenutno imam 2 trudne prijateljice, jedna inseminacijom druga prirodno, kod 2 različita ginekologa vode trudnoću i oba su im rekla da ne piju šumeći magnezij u prvom tromjesječju nego radije DOnat mg ili tako nešto...zašto, ne znam ali ne bi bilo loše pitati doca da li da piješ šumeće

ivanova
06.01.2011., 17:23
e j.... ga sad ja vec kupila i sad sam u nedoumici dal da popijem! kod doca idem tek u utorak a rekli su mi da to pomaze kod mucnine...

andream
06.01.2011., 18:52
Ja sam pila Elevit pronatal od Bayera po preporuci dr A i nadam se da ću ga opet uskoro piti :-)

azrijelka36
07.01.2011., 11:41
meni je dr. L. rekao da si kupim šumeći mg.
prvo prenatal, i onda nakon što se ustanovilo da je s plodom sve ok-i mg.

Danna
08.01.2011., 21:43

Gabice, nemozemo mi sve znati sto se tice ginekoloske struke. Ja znam sta je moj posao, a smatram da je doktor taj da kaze sta smijem, a sta nesmijem.

ana-
09.01.2011., 03:16
ana jel to sumeci magnezij ili tablete ili nije bitno?

sory draga kaj ti nisam prije odgovorila da šumeći isto od centravita :-*

mpac2006
09.01.2011., 20:14
Pozdrav cure, dugo vas već čitam pa evo da se i ja javim. Nakon borbe s neplodnošću zbog muškog čimbenika neplodnosti, uspjelo nam je i sada sam trudna iz zamrznute jajne stanice. Iza nas su dva ICSI postupka, u prvom sam imala tri vraćena zametka, ali je nažalost završilo biokemijskom trudnoćom. U drugom pokušaju (izvađeno 6 jajnih stanica, 3 oplođene, 3 zamrznute) nakon 14 dana i 3 vraćena zametka beta je bila 0. I nakon toga je slijedio pokušaj iz zamrznutih jajnih stanica. Moram priznati da sam se ovom pokušaju najmanje nadala. Gdje god sam čitala o takvim postupcima, izgledalo je da nemam šansu. Ali, čini se da je baš ovaj postupak bio dobitni. Sve tri stanice su uspješno odmrznute, dvije su se oplodile. Beta 270! Ne možete vjerovati koja sreća. Trenutno sam u 13-om tjednu. Postupke sam obavljala u poliklinici Vili kod doktora Radončića. Svima vama koji još uvijek čekate pozitivne bete, želim svu sreću i pokušajte i onda kada se čini da su šanse najmanje. Meni su baš zamrznute jajne stanice donijele sreću!

JA - ok
ON - oligoasthenoteratospermija
1. ICSI - biokemijska trudnoca.
2. ICSI - 6 jajnih stanica (tri oplođene, tri zamrznute) - beta 0
3. ICSI iz zaleđenih jajnih stanica - beta pozitivna

fochs@29
10.01.2011., 14:09
svim trudnicama od srca cestitam....takoder san jedna od njih i u daljnjem iscekivanju sada sam trudna kako beta pokazuje oko 4 tjedna.....
.malo sam najvise pratila innu28 i snow.ml jer su mi one tu nekako najblize po terminima punkcija i transfera pa cure nema vas s odgovorima kako vase bete napreduju i jesu li bili ultrazvuci vec?

čekalica
10.01.2011., 14:31
Pozdrav svima!
Zanima me organizacija i tijek postupka u IVF centru.
Dakle, koliko se čeka na postupak, da li idu na čisto prirodne postupke ili preferiraju stimulacije?
Kada si u postupku, da li su sve folikulometrije ujuro ili može i popodne, koliko dugo se čeka na folikul. od koliko sati rade (to sve pitam radi izostajanja s posla), kada su punkcije i transferi?
Koje sve papire traže prije postupka (bila sam već u postupcima u drugim klinikama)? Koja je cijena konzultacija, prirodnog postupka, koja stimuliranog IVF-a?
Hvala unaprijed na odgovorima!

sretna35
10.01.2011., 16:13
mpac2006 čestitam na tvojoj sreći, često onda pogađa kada se najmanje nadamo ipak su trudnoće iz zamrznutij JS više iznimka nego pravilo

bravo za Vili

ivica_k
10.01.2011., 16:31
mp2006, čestitam i drago mi je što si se odlučila javiti nam se...nadam se da ćeš ubrzo skupiti 10tak postova kako bih te mogli kontaktirati i na pp po potrebi
želim ti bezbrižan i uredan nastavak trudnoće!

ivica_k
10.01.2011., 16:32
mpac2006, ne mp2006, sorry:oops:

taca70
10.01.2011., 21:09
mpac2006, to je stvarno veliki uspjeh i velika sreca. Cestitam.

drenjica
10.01.2011., 21:21
mpac2006 čestitam i želim ti školsku trudnoću od svega srca!!!
Željela bih da se jave i druge cure koje su ostvarile trudnoću iz odmrznutih jajnih stanica pa da se konačno dobije bolji uvid u rezultate od ovakve - eksperimentalne metode.

inna28
10.01.2011., 22:06
svim trudnicama od srca cestitam....takoder san jedna od njih i u daljnjem iscekivanju sada sam trudna kako beta pokazuje oko 4 tjedna.....
.malo sam najvise pratila innu28 i snow.ml jer su mi one tu nekako najblize po terminima punkcija i transfera pa cure nema vas s odgovorima kako vase bete napreduju i jesu li bili ultrazvuci vec?

Evo da javim...tri bete 411,nakon četiri dana 1150 pa za dva dana 2100-navodno je to ok.Bila sam na ultrazvuku i vidjela se jedna vrečica ali bez ploda-dr.kaže da je to još rano.Uglavnom,ovaj tjedan idem kod dr.L pa ćemo sve vidjeti.Luda sam više od iščekivanja i straha.Kakvo je stanje kod tebe?

sretna35
10.01.2011., 22:24
inna, snow.ml, fochs ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~s retno

fochs@29
11.01.2011., 19:12
evo ja danas bila na uzv, također 1 GV, bez otkucaja još , nastavak mirovanja s utricima....pozdrav i pusa jednoj mojoj frendici koja nas prati a nije ovaj put imala srece kao mi kod dr.L u 12 mjesecu ...Dinčice- drzi se...

Danna
12.01.2011., 12:59
10.01. bila na drugom utzv. I eto sve je uredu, cula sam srce kako kuca. 7 tjedana i 4 dana. Sad sam napokon opustenija i ginekolog je zadovoljan iako je bio skeptican kod prvog utzv. Nadam se i dalje da ce biti sve ok. Pozdrav i sretno djevojke :)

ivanova
12.01.2011., 16:32
10.01. bila na drugom utzv. I eto sve je uredu, cula sam srce kako kuca. 7 tjedana i 4 dana. Sad sam napokon opustenija i ginekolog je zadovoljan iako je bio skeptican kod prvog utzv. Nadam se i dalje da ce biti sve ok. Pozdrav i sretno djevojke :)
super!!!!
znaci preksutra nam je 8 tjedana :-) mi stvarno brojimo zajedno...

miba
12.01.2011., 17:30
Pozdrav svima vama HRABRIM ŽENAMA, trudnicama i onima koje će to tek biti ! Konačno sam se odlučila i ja javiti iako vas pratim već neko vrijeme..Htjela bih vam zapravo zahvaliti jer sam uz vas uspjela ponovo stati na noge nakon mog neuspjelog postupka koji me nekako slomio...Inače , skupila sam hrabrost i sada sam ponovo u postupku - danas prvi dan pikanja! Pozdrav svima i SRETNO!

pepy26
12.01.2011., 21:03
Pozdrav svima!
Zanima me organizacija i tijek postupka u IVF centru.
Dakle, koliko se čeka na postupak, da li idu na čisto prirodne postupke ili preferiraju stimulacije?
Kada si u postupku, da li su sve folikulometrije ujuro ili može i popodne, koliko dugo se čeka na folikul. od koliko sati rade (to sve pitam radi izostajanja s posla), kada su punkcije i transferi?
Koje sve papire traže prije postupka (bila sam već u postupcima u drugim klinikama)? Koja je cijena konzultacija, prirodnog postupka, koja stimuliranog IVF-a?
Hvala unaprijed na odgovorima!

...i mene jako zanimaju ove informacije jer bi ubrzo krenula opet u postupke... pa curke, ako imate vremena unaprijed vam hvala... :heart: :-)

sretna35
12.01.2011., 21:06
Danna genijalno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~ za dalje :heart:

Jesen82
12.01.2011., 21:14
...i mene jako zanimaju ove informacije jer bi ubrzo krenula opet u postupke... pa curke, ako imate vremena unaprijed vam hvala... :heart: :-)

ovako... ja tek sada idem na svoj prvi ivf... do sada sam kod drL bila na aih...

koliko znam ne rade popodne.. tj. mislim da rade do 3... jer ja prvi put kada sam bila sam odmah pitala mogu li popodne ali mi je rekao da za sada rade samo ujutro

meni su sve folikulometrije bile ujutro... sada kontrolni pregled imam u 2popodne. Pitala sam doca mogu li ujutro ali mi je rekao da ne zna koliko će punkcija i transfera imati taj dan...

što se tiče cijena ivf-a, za sada ne znam.. mislim da se na ovoj temi pisalo da je polustimulirani 6500+ljekovi, a stiumlirani 9000+ljekovi

konzultacije s pregledom su mi bile 400kn

Monka
12.01.2011., 21:49
U IVF centru traže papire koje traže i u ostalim klinikama. Ja sam iskopirala sve papire koje sam napravila još na VV (psihološko i pravno savjetovanje, vjenčani list, rezultati pretraga i povijest postupaka...) i donjela ih na konzultacije. Dr. L. je od tih papira uzeo ono što mu je trebalo.
Iskreno više se ne sjećam koliko su bile konzultacije 400kn ili 500kn. Najbolje da ga to pitate kada ga nazovete da se naručite na konzultacije.
Cijena polustimuliranog postupka (kolomifeni + gonali) mislim da mi je bila 6100kn (5000 + PDV). Postupak se plaća nakon punkcije a uplatnica se pokaže prije transfera tako da nisam sigurna da li je svim curama cijena ista bez obzira na količinu stanica koje se dobiju punkcijom ili možda broja dana kada nakon kojih će se raditi transfer, to nisam pitala a lako moguće da uzrokuje razlike u cijenama.
Na kraju kada sam platila sve ljekove (14 gonala, klomifene, 3 štoperice i još jednu injekciju koju sam dobila nakon transfera) koštalo me cca 11000 kn.

Pregledi su ujutro. Najduže sam čekala kada sam bila naručena na konzultacije i na prvi pregled na početku postupka. Kako prvo odrađuje preglede cura koje su već u postupku čekanje na ova dva pregleda se može odužiti. Znam da sam jedan pregled skoro čekala 2h a kako sam bila parkirala u 2. zoni bilo me strah da ću morati platiti kaznu no na sreću taman sam na knap došla na red. Od tada uvijek parkiram na parkingu hotela "Four season" koji je u blizini.
Na sve ostale preglede nisam čekala duže od 30 minuta (počinje raditi od 8h).
Punkcije mislim da se rade u 9h a transferi nakon toga.
U svakom slučaju čula sam da su u drugim klinikama uvijeti bolji (npr. ovdije je malena čekaona, nema sestre i sve doc radi sam, daje injekcije, popunjava papire). Tako da je najbolje ne očekivati tretman kraljice jer ćete se najvjerojatnije razočarati. No činjenica je da ova nova klinika ima dobre rezultate pa sam ja prešla preko svih ovih nedostataka i na sreću mi se vjera isplatila.
Meni osobno najvažnije je vjerovati doktoru i biologici jer tada se preko svega može prijeći. No opet jasno mi je da ima cura koje će se bolje osjećati u klinikama u kojima su uvijeti puno bolji i vjerujem da će uspjeh biti veći nego negdje gdje će ih sve živcirati. Na sreću čini mi se da ipak imamo na odabir dosta kvalitetnih klinika što u hrvatskoj što u bližem inozemstvu, privatnih i državnih tako da mi se čini sam važno odabrati kome ćemo povjeriti našu vjeru i krenuti u borbu!

snow.ml
12.01.2011., 22:54
vidim da svi pišete da uzimate gonale kojima je cijena poprilično velika...baš me zanima kolko vas je uspjelo sa merionalima?

ja sam 20 kom. platila 1000 kn...dr kaže da se i na njih dobro reagira, isto kao i sa drugim inekcijama

:-D:-D i na kraju je uspjelo:-D:-D

što se tiče čekanja ni u jedom trenutku mi nije bilo teško čekati jer znam da sam u stručnim rukama i vjerovala sam da mora jednog dana uspjeti a i doktor je jedan od onih koji me u to uvjerio ;-)

ivanova
12.01.2011., 23:04
stvarno je ogromna razlika u cijeni :-o
moram priznati da su kod mene u klinici puno bolji uvjeti i ama bas nikad nisam cekala ali to je sve ionako nebitno,bitno je samo kako se covjek osjeca!!!

Jelena
13.01.2011., 08:26
stvarno je ogromna razlika u cijeni :-o
moram priznati da su kod mene u klinici puno bolji uvjeti i ama bas nikad nisam cekala ali to je sve ionako nebitno,bitno je samo kako se covjek osjeca!!!

ivanova, koliko si ti platila?
To s čekanjem nije problem ako ideš 2 puta u postupak, ali sve više od toga je nekima na poslu zbilja nezgodno objašnjavati. Mislim da bi imalo smisla dr. L da plati konzultanta da snimi situaciju i optimira mu raspored. I u VV-u se najviše čekalo.

Mona 20
13.01.2011., 08:27
Monka, zar su tako skupe konzultacije? Jel znaš možda jel se može postupak plaćati obročno ili na kartice?

Charlie
13.01.2011., 10:14
Mona 20, 400kn su konzultacije s pregledom. Ovo drugo ne znam.

ivanova
13.01.2011., 10:31
ivanova, koliko si ti platila?
To s čekanjem nije problem ako ideš 2 puta u postupak, ali sve više od toga je nekima na poslu zbilja nezgodno objašnjavati. Mislim da bi imalo smisla dr. L da plati konzultanta da snimi situaciju i optimira mu raspored. I u VV-u se najviše čekalo.

ma ja sam se u postu gore cudila sto je snow napisala da je koristila merionale i platila 20 kom 1000 kn a sv koristimo gonale gdje jedna inekcija kosta oko 200 kn,to je ogromna razlika!!!!

Marnie
13.01.2011., 11:06
Vidim da je kod dr. L i dalje isti problem kao na VV - vječna gužva...

TrudyC
13.01.2011., 11:08
Jesen82 i Monka hvala Vam na detaljnim informacijama o klinici dr. L.
Moram priznati da sam razočarana da ne radi popodne - ja nisam motorizirana plus mi je Trešnjevka van ruke, ovo ostalo sam očekivala...

jo1974
13.01.2011., 12:12
ma ja sam se u postu gore cudila sto je snow napisala da je koristila merionale i platila 20 kom 1000 kn a sv koristimo gonale gdje jedna inekcija kosta oko 200 kn,to je ogromna razlika!!!!

to su ljekovi koji se kupuju van hrvatske,i ja sam išla u postupku sa merionalima ,1 ampula dođe oko 7 eur,točnije u mađarskoj,a imaju isto svojstvo kao i menopure i dr. lučinger radi sa ovakvom kombinacijom stimulacije.

Jelena
13.01.2011., 12:20
Vidim da je kod dr. L i dalje isti problem kao na VV - vječna gužva...
Svaka čast stručnosti, uopće ne dvojim, ali organizacija - katastrofa. Mene su u VV naručili na prve konzultacije ujutro u 8, a nakon 3 sata su mi u čekaonici rekli da prvo uzimaju folikulometrije, punkcije i transfere. Bila sam još nova... Primio me dr oko 12 h. Bili smo i MM i ja. Pa je l me nisu mogli naručiti u 11, došli bismo u 7 na posao i odradili svaki 3 efektivna sata do tada.

Logično je da je uvijek bila gužva kad su sjedili ljudi u svim fazama liječenja u isto vrijeme u istom prostoru. Toga nema ni kod Reša, ni u MB, ni na SD ni u Viliju. Zna se kad se radi punkcija, kada se rade konzultacije, kada su folikulometrije...

TrudyC
13.01.2011., 12:32
Ti si Jelena još imala sreće...MM i ja samo na 1. konzultacije došli u 10,30 (na VV-u), a na red došli u 16 sati!!! Propao nam je cijeli dan...
Mislim da je kod dr. L problem što nema sestru ni tajnicu pa mu je lakše svima reći da dođu u isto vrijeme i čekaju

fochs@29
13.01.2011., 12:36
i ja sam takoder koristila gonale.... koja razlika u cijeni !!!!!!.........svakako za vise postupaka su isplativiji merionali...eto snow to se zove sreca...
izgleda da nije sve sto masnom platis i najbolje...a na cekanje cure morate uvijek biti spremne...koliko sam se ja nacekala...malo zivcira al mislis sad mi je zadnji i tako ispočetka...

Jelena
13.01.2011., 13:00
Merional nije po sastavu isto što i Gonal, već je poput Menopura (nisam 100% sigurna za omjere). U svakom slučaju Gonal je čisti FSH, dok su ova druga dva mješavina LH i FSH. Obično se pacijenticama do 35 godina prepisuju Gonali, a starijim Menopuri, iako nije niti to pravilo. Ja preferiram Gonal, jer sam jednom imala u nalazu laganu inverziju LH i FSH, pa sam htjela pojačati FSH. Ali poslije sam imala normalan nalaz, tj. FSH>LH, a opet sam ostala vjerna Gonalu, pogotovo jer mi je Gonal-F pen turbo luksuz kojeg si priuštim. Kod mene nije upalilo, ali kod mene je implantacija problem, folikuli su se liepo razvili i dosta stanica je bilo.

Danna
13.01.2011., 15:19
super!!!!
znaci preksutra nam je 8 tjedana :-) mi stvarno brojimo zajedno...

hehe...:-D

Kod dr L je ocito sada guzva, nije bila kad sam ja isla, ali vec poslije 1.12. sam i sama primijetila da se povecao broj.

ivanova
13.01.2011., 16:13
moj dragi muzic ima velikih problema sa cekanjem bilo gdje,zato smo se mi i odlucili ici privatno...
ja si mislim ako mmasno platis onda bas i nije ok da cekas satima!!!
nadam se da ce vam tako biti samo dok se dr L ne ufura....a i navikao je raditi na VV gdje je to najnormalnije!
kod nas svatko ima svoj termin i skoro nema nikoga kad sam ja narucena,a mislim da i oni imaju jako puno pacijenata! eto neka tako bude i kod vas.......................

Sela
13.01.2011., 16:17
Ajme koji krasni avatar Ivanova!!!A vidi ih....:zaljubljen:

ivanova
13.01.2011., 16:29
Ajme koji krasni avatar Ivanova!!!A vidi ih....:zaljubljen:
hvalaaaaaaaaa :klap:
i tebi zelim isti scenarij(samo bez hiperstimulacije) ;-)
kad kreces opet?

Sela
13.01.2011., 16:36
hvalaaaaaaaaa :klap:
i tebi zelim isti scenarij(samo bez hiperstimulacije) ;-)
kad kreces opet?

Mozda si me zamijenila s nekim.Ja ne mogu biti hiperstimulirana:mrgreen:-imam previse godina za to:roll:
Hvala ti na lijepim zeljama,bude i meni jednom srecica osvanula,kao tebi ove dvije:heart:

miba
13.01.2011., 16:38
Ti si Jelena još imala sreće...MM i ja samo na 1. konzultacije došli u 10,30 (na VV-u), a na red došli u 16 sati!!! Propao nam je cijeli dan...
Mislim da je kod dr. L problem što nema sestru ni tajnicu pa mu je lakše svima reći da dođu u isto vrijeme i čekaju

Ovaj tjedan kod dr. L zasigurno nema gužvi, a ni dugog čekanja- mi smo čekali možda najviše pola sata!

fochs@29
13.01.2011., 16:38
ivanova super avatar , nek sve do kraja trudnoće bude u najboljem redu s dva bebaca !!!!!malkice zavidim al presretna i sa svojim jednim...

snow.ml jesi bila na uzv danas i jel ides kod dr.L?

snow.ml
13.01.2011., 17:07
ivanova super avatar , nek sve do kraja trudnoće bude u najboljem redu s dva bebaca !!!!!malkice zavidim al presretna i sa svojim jednim...

snow.ml jesi bila na uzv danas i jel ides kod dr.L?

taman sam se vratila sam pregleda...napokon sam ugledala kako kuca srce moje bebice...pregled opet za tjedan dana...doktor kaže da je sve u redu i veličina je taman za 6 tjedana:-D...

Ivanova kad si ležala u bolnici koliko si morala platiti ležanje jer sam mislila da su trudnice oslobođene svih plaćanja...iznenadio me račun kada je stigao:evil:

pusa svima:zaljubljen:

ivanova
13.01.2011., 17:11
Mozda si me zamijenila s nekim.Ja ne mogu biti hiperstimulirana:mrgreen:-imam previse godina za to:roll:
Hvala ti na lijepim zeljama,bude i meni jednom srecica osvanula,kao tebi ove dvije:heart:
mislim da nisam...
nisam ti ni ja bila hiperstimulirana u postupku nego mi je sve poludilo nakon transfera,ne znam jel to ima veze s godinama... uglavnom sretno!

ivanova
13.01.2011., 17:14
taman sam se vratila sam pregleda...napokon sam ugledala kako kuca srce moje bebice...pregled opet za tjedan dana...doktor kaže da je sve u redu i veličina je taman za 6 tjedana:-D...

Ivanova kad si ležala u bolnici koliko si morala platiti ležanje jer sam mislila da su trudnice oslobođene svih plaćanja...iznenadio me račun kada je stigao:evil:

staaaaaaa? ma kakav racun? pa trudnice jesu oslobođene placanja svega!!!!!

fochs@29
13.01.2011., 17:31

pa super draga......al čekaj kaj misliš ..... ako imaš dodatno zdravstveno onda ne bi trebala ništa platiti...bar ja tako znam. ali ako nemas onda plaćaš bez obzira bila trudnica il ne....

fochs@29
13.01.2011., 17:34
mozda grijesim...

snow.ml
13.01.2011., 17:43
i ja sam mislila da su trudnice oslobođene svega ali vidim da nisu...zato i nisam vadila dopunsko:-o

Ivanova dali ti imaš dopunsko osiguranje?

ivanova
13.01.2011., 18:06
ma nemam ja dopunsko! lezala sam u bolnici 8 dana i nisam nista platila! zato ga nisam ni vadila jer su trudnice oslobođene placanja svega! i prijateljice moje koje su lezale u bolnici nitko nista nije platio!
u kojoj bolnici si ti to bila?

sretna35
13.01.2011., 18:07
trudnice su osloobođene plaćanja participacije bez obzira da li imaju dopunsko ili ne ako je hospitalizacija vezana uz trudnoću što HS sigurno jest, nisu oslobođene plaćanja particiapacije ako liječenje nije vezano uz trudnoću npr. oftamolg, internist i sl.

snow.ml čestitam na srčeku i molim te reklamiraj taj račun obavezno ovo je sramota

a što se tiče gužvi kod dr. L pogotovo sada kada nije u državnoj klinici i kada se sve usluge plaćaju meni govori samo u priolog njegove kvalitete i stručnosti, pa nitko ne mora kod njega čekati kad ima mogućnost izbora da sa svojim novcem radi što hoćei ide kud hoće

sretna35
13.01.2011., 18:10
da ja sam zbog tlaka ležala u bolnici 10-ak dana te sam bila na internom odjelu, na kardiologiji, na dijabetologiji, u labosu svaki dan i ništa baš nipšta nisam platila, niti kune, kao ni participaciju za skupe lijekove za tlak koji smiju koristiti trudnice

Jelena
13.01.2011., 19:20
a što se tiče gužvi kod dr. L pogotovo sada kada nije u državnoj klinici i kada se sve usluge plaćaju meni govori samo u priolog njegove kvalitete i stručnosti, pa nitko ne mora kod njega čekati kad ima mogućnost izbora da sa svojim novcem radi što hoćei ide kud hoće

Ta gužva je djelomično umjetno izazvana. Svaka čast njegovoj liječničkoj kvaliteti i uopće ne dovodim u sumnju njegovu popularnost, ali logično je da u ordinaciji u kojoj se zna raspored, gdje ljudi čekaju oko 30 minuta jer su naručeni planski, da je gužva manja nego tamo gdje ljudi čekaju 4 - 5 sati. To uopće nema veze s brojem pacijenata, nego s vremenom provedenim u čekaonici.

Ja sam dosta prozapadno orijentirana pa to čekanje u principu doživljavam kao nepoštivanje mene i mog vremena. Naprosto, 100% je moguće skratiti prosječno vrijeme čekanja, samo da itko razmisli o tome hoće li netko od pacijenata ostati bez posla (a mi koje smo tu dugo znao da se to događa), mora li uzeti bolovanje pa će mu još skinuti od plaće itd.

Al nikako ne bih htjela ispasti negativna prema tom centru, nego mislim da imaju prostora da se bez nekog ulaganja još poprave.
Jedino, ako je dr. L navikao raditi u kaosu i ne odgovara mu red, onda je ipak važnije za cijeli uspjeh da on bude zadovoljan.

mare41
13.01.2011., 19:36
Jelena, mislim isto kao ti, i ja sam zaključila da je naviknut raditi u kaosu. Ja sam naviknuta da je sve po špagici:-).

andream
13.01.2011., 19:59
Cure, ja ću biti iskrena: da ikad odlučim ići na MPO privatno, nikada to ne bih učinila u Hr, zbog zakona (pa čak i uz znanu enigmu nam da imamo "najbolje biologe koji znaju odabrati tri najbolje").
Moram priznati da se divim hrabrosti curama koje odluče izdvojiti ne male novce za postupak, meni je to prava hazard igra u postojećoj situaciji.

Jelena
13.01.2011., 20:57
Ma da sam low responder išla bih kod nas, ali mi spadamo u one koji su protuustavno diskriminirani zakonom (priznala nam struka u facu, a ne moraš biti genijalac da se to vidi iz našeg historija).

Jesen82
13.01.2011., 21:09
trudnice su osloobođene plaćanja participacije bez obzira da li imaju dopunsko ili ne ako je hospitalizacija vezana uz trudnoću što HS sigurno jest, nisu oslobođene plaćanja particiapacije ako liječenje nije vezano uz trudnoću npr. oftamolg, internist i sl.

snow.ml čestitam na srčeku i molim te reklamiraj taj račun obavezno ovo je sramota

za ovo zadnje.... da te potpišem... jer ja sam svoj prvi AIH odradila u Citu i kada sam došla u IVF centar je stvarno bio šok u smislu prostora, opremljenosti... ali kada dođete Lučiju u ruke.. onda vidite u čemu je riječ i zašto svi idu k njemu...

e da.. i u Citu se čekalo jer punkcije i transferi imaju prednost a ja sam dolazila na folikulometrije prije aih... i u jednom trenu nas je bilo u čekaoni da se nije moglo disati... a tamo Poljak i Šparac rade svaki u svojoj smjeni.. iako oni tamo još imaju doktora i svi dijele istu čekaonicu

i ok..imaju sestre.. i ja se pitam zašto Luči nema pomoć.. ali cure moj to sve funkcionira... i samo sam jednom čekala sat vremena

i još jedna usporedba... Cito je klinika koja je uhodana i mislim da postoji već 6,7 godina i ima kontinuirani priljev.. budemo vidjeli kako će izgledati IVF centar za toliko vremena;-)

e da.. glede rada ujutro i popodne i ostalo...u Citu vam npr Šparac radi jedan tjedan ujutro, jedan tjedan popodne.. znači kako vam padne ciklus tako idete

moja gin ovdje u Pronatalu radi samo popodne...i tamo se uvijek čeka bez obzira što si naručen...

tako da svaka čast mjestima gdje se ne čeka.. mene više to uopće ne dira.. ja samo sa skorašnjim ivf-om želim biti dio Lučijeve statistike uspješnosti:heart:

Aurora*
13.01.2011., 22:00
Ta gužva je djelomično umjetno izazvana. Svaka čast njegovoj liječničkoj kvaliteti i uopće ne dovodim u sumnju njegovu popularnost, ali logično je da u ordinaciji u kojoj se zna raspored, gdje ljudi čekaju oko 30 minuta jer su naručeni planski, da je gužva manja nego tamo gdje ljudi čekaju 4 - 5 sati. To uopće nema veze s brojem pacijenata, nego s vremenom provedenim u čekaonici.

Ja sam dosta prozapadno orijentirana pa to čekanje u principu doživljavam kao nepoštivanje mene i mog vremena. Naprosto, 100% je moguće skratiti prosječno vrijeme čekanja, samo da itko razmisli o tome hoće li netko od pacijenata ostati bez posla (a mi koje smo tu dugo znao da se to događa), mora li uzeti bolovanje pa će mu još skinuti od plaće itd.

Al nikako ne bih htjela ispasti negativna prema tom centru, nego mislim da imaju prostora da se bez nekog ulaganja još poprave.
Jedino, ako je dr. L navikao raditi u kaosu i ne odgovara mu red, onda je ipak važnije za cijeli uspjeh da on bude zadovoljan.

Slazem se s gore izrecenim, narocito s ovim istaknutim.

Cure, ja ću biti iskrena: da ikad odlučim ići na MPO privatno, nikada to ne bih učinila u Hr, zbog zakona (pa čak i uz znanu enigmu nam da imamo "najbolje biologe koji znaju odabrati tri najbolje").
Moram priznati da se divim hrabrosti curama koje odluče izdvojiti ne male novce za postupak, meni je to prava hazard igra u postojećoj situaciji.

Ovo takodjer u potpunosti potpisujem, a narocito zanimljivim mi se cini istaknuto obzirom na moj potpis dolje. 8-)

azrijelka36
13.01.2011., 22:43
Mislim da jE najmanje bitno kakva je čekaonica i koliko ljudi radi u ordinaciji, te koliko ljudi skaće oko tebe..
Ok-ljepše je kad su uvjeti bolji...al svi mi dilazimo kod dr. L zbog nekih drugih razloga-a mislim da su ti razlozi značajni od ostalih.
čovjek radi sam i naučio je da je sve pod njegovom kontrolom i hoće svakog pacijenta upoznati..to je njegova stvar
što se tiće čekanja..uglavnom sam čekala od pol sata do sat..al na dan aih ujutro od 8 do pol 12..jednom isto 3 sata....al eto
mislim da morate i njega razumjeti..gužve su..uvijek se neko ubaci neplanski među naručene..neko mora hitno na pregled, nekom menga dođe ranije..i 1000 kojekakvih razloga..i lako se stvori gužva. ali dokotorov optimizam, i njegovo dobro raspoloženje sve to popravi isti tren kad uđete u ordinaciju.

evo seka i ja (trudnice) se uopće ne naručujemo-samo nam kaže kad da otprilike dođemo-oko kojeg tjedna trudnoće...i čim nas ima takvih više..stvori se gužva.
na moj dan aih bilo je jako puno punkcija, i zato smo morali čekat od ranoj jutra do popodne..jer su prvo išle sve punkcije, pa transferi..između njih je primao samo neke na brzaka..a mi smo čekali i čekali i na kraju dočekali..je da nam je već bilo zlo od čekanja i vrućine i zagušljivosti u čekaoni, ali niti jedan tren nismo bili ljuti na dr. zbog toga..

gužve su i zato što doktor ne želi nikog odbiit ni prebaciti koji mjesec posliji da propustite priliku da ostanete što prije trudni..a da ni ne govorim da obavlja preglede i za vrijeme godišnjeg i da uvijek odgovara na svaku vašu poruku i upit..i zove vas i u kasnim noćnim satima ako vas nešto brine..

ja sam u potpunosti zadovoljna..s obzirom na njegov pristup i na rezultate-mislim da se može svaki dr. sakriti

mia74
14.01.2011., 08:56
Draga Andream,poštujem tvoj stav,gore izrečen,ali..za mene je bačen novac ići van jer ja sam sa 4 Gonala dnevno imala 4 folikula i samo 3 js..
Dakle,ne moram ti pisat šta se zaključuje iz toga svega..a kad bih dodala da ako idemo van imamo još i putne troškove i sve ostalo..nisam sigurna da li bi to bila najbolja opcija za nas:roll:
To što sam se odlučila sa privatni mpo-jel,kod nas,to ne znači da podržavam zakon:-o,nego čisto razumski i financijski mpo van Hrvatske nije imao smisla-barem za mene..
Tako da sve nas ne možeš svrstavat u isti koš..
A ja ti želim svaki uspijeh i u Vinogradskoj:yes:

acitam
14.01.2011., 09:20
Željela bi se samo nakratko vratiti na temu čekaonica.
Naime, ako na kraju uspijete dobiti bebu, tko se sjeća čekanja? Dakle, isplatilo se.
Ako, kao ja, ne uspijete dobiti bebu, tko se sjeća čekanja?
A ja sam se na VV itekako načekala i to me uopće ne brine, brine me što neću nikada biti majka.
A da se nešto može poduzeti u organizaciji, naravno da može. A mi smo tu da izaberemo što nam je bitno i koja nam opcija naviše odgovara.

ksena28
14.01.2011., 09:25
Svaka od nas ima ono nešto što joj smeta ili ne smeta. A nekome čekanje, štogod drugi o tome mislili, smeta. I ok je, pogotovo tu na forumu, reći da kod tog i tog doktora ima gužve! Pa možda nekome upravo ta informacija prevagne...

Mona 20
14.01.2011., 09:34
Azrijelka 36, u potpunosti te potpisujem i samo da dodam da smo mi koji smo već godinama u mpo vodama i više nego informirani o cjelokupnoj situaciji, ali da nemamo drugog izbora nego ići u postupke kod nas čak i po ovom nakaradnom zakonu!!!

Mali Mimi
14.01.2011., 10:57
Acitam i ja sam slične sreće low responder očito po svojim reakcijama na stimulaciju tako da je to sasvim druga priča, nama se ne isplati ići van, ali većina žena dobro reagira na stimulaciju mi smo više izuzeci

Jelena
14.01.2011., 11:31
acitam :love:Istina je da ću se manje sjećati čekanja, nego Zakona koji mi onemogućuje nastavak liječenja kod nas. Ja nemam vremena čekati promjenu vlasti i izmjenu zakona.

Charlie
14.01.2011., 12:43
Čekanje je i meni veliki minus jer mi je u postupku važno i da ostali aspekti života pate što manje. Nije tako velik problem ako uspije iz prve ali ako se ponavlja svakih mjesec, dva, e onda je (bespotrebno) čekanje uh-uh. Ja bih sve: i doktora stručnjaka i dobar lab ali i dobru organizaciju...nije to nemoguće ili nespojivo, ako postoji volja da se stvari srede.

ValaMala
14.01.2011., 13:26
Čekanje je i meni veliki minus jer mi je u postupku važno i da ostali aspekti života pate što manje. Nije tako velik problem ako uspije iz prve ali ako se ponavlja svakih mjesec, dva, e onda je (bespotrebno) čekanje uh-uh. Ja bih sve: i doktora stručnjaka i dobar lab ali i dobru organizaciju...nije to nemoguće ili nespojivo, ako postoji volja da se stvari srede.

Slažem se, a s druge strane znam slučajeve da je sve naoko bilo krivo: doktor s manje iskustva, rasulo od organizacije, samo jedna j.s. koja se slabo razvijala i bum, trudnoća... Ipak i neka sudbina, viša sila... sudjeluje u tome hoće li doći bebica ili ne...

Marnie
14.01.2011., 13:41
Meni dugo čekanje jako smeta. Obično za preglede i folikulometrije skočim s posla to obaviti i vrlo mi je važno da me dr. primi kada sam i naručeno (ok petnaestak minuta čekanja neće me ubiti). I moje vrijeme košta kao i doktorovo - kojeg ja plaćam. I nije istina da je samo jedan dr. divan, krasan, požrtvovan - ja sam promijenila više klinika i mogu za većinu reći da su takvi (osim što šute o zakonu kao...). Stvar je da se navikneš na jednog dr. i naravno da (a osobito ako kod njega ostvariš trudnoću) je najdivniji i najkrasniji ::-P:

Jelena
14.01.2011., 14:06

X

Meni je baš naglasak na ovo bespotrebno! Naravno da ima situacija kada treba imati razumijevanja, ali ne da to bude standard.
U svom dugotrajnom bezuspješnom liječenju ima nas dosta koji se barem na poslu uspijemo afirmirati. Nije to adekvatna zamjena, ali barem nešto. Osim toga samo s jačom plaćom si mogu priuštiti privatnike.

andream
14.01.2011., 14:22
Draga Andream,poštujem tvoj stav,gore izrečen,ali..za mene je bačen novac ići van jer ja sam sa 4 Gonala dnevno imala 4 folikula i samo 3 js..
Dakle,ne moram ti pisat šta se zaključuje iz toga svega..a kad bih dodala da ako idemo van imamo još i putne troškove i sve ostalo..nisam sigurna da li bi to bila najbolja opcija za nas:roll:
To što sam se odlučila sa privatni mpo-jel,kod nas,to ne znači da podržavam zakon:-o,nego čisto razumski i financijski mpo van Hrvatske nije imao smisla-barem za mene..
Tako da sve nas ne možeš svrstavat u isti koš..
A ja ti želim svaki uspijeh i u Vinogradskoj:yes:
Ma naravno da vas ne svrstavam u isti koš, rekla sam ono što bih ja napravila - ja sam low resp. i zapravo mi se najviše isplati biti u državnim klinikama. A da nisam, išla bih van zbog zamrzavanja embrija.

mia74
14.01.2011., 14:25
Pa i meni se najviše isplatilo biti u državnim bolnicama,samo da mi je netko dao poštenu dozu hormona-isto kao i tebi na Menopure,sjeti se..
A to se naravno nije desilo..
Odlazak van je idealan,samo mi nije jasno šta bi mi zamrznuli ako sam low responder i imam 3 js:roll:

andream
14.01.2011., 14:29
Zato i pišem - za nas low r. bolje je vrtiti postupke u državnim bolnicama; s druge strane znam i razumijem čak i cure koje ne žele u stimulirane da im ne bacaju jajne stanice pa su u državnim bolnicama u prirodnjacima/polustimuliranima.
Drugo je sad pitanje davanje pune stimulacije, o tome ću pred idući postupak svakako porazgovarati s doktorom. Koliko čujem, Vinogradska i dalje nema gonale i to svakako nije dobra vijest.

mia74
14.01.2011., 14:39
Da..hvala Bogu da sam odvrtila svoje državne bolnice jer čim sam došla kod dr.R. i rekla mu svoje "uspijehe",odmah mi je u startu rekao da krečem sa 4 ampule dnevno..Sad i nije bitno jer je to dr.R. ili bilo koji drugi privatnik..Bitno je da mi je u državnoj bolnici ponuđena ista stimulacija kao i ona koja je dala katastrofalne rezultate-iz iste te bolnice..e sad da ne ispadne da pljujem po tim "državnim" doktorima,molim lijepo..a i druga je stvar i to što sam si ja mogla priuštiti privatnika...

mia74
14.01.2011., 14:42
I nadam se da ćeš uspiješno porazgovarat sa doktorom oko sljedeće stimulacije i da se konačno nešto promijeni na "pametno",ako je to moguće..
Ali se i nadam da ti sljedeća stimula. u 4.mj neće ni trebati:yes:

andream
14.01.2011., 14:45
I nadam se da ćeš uspiješno porazgovarat sa doktorom oko sljedeće stimulacije i da se konačno nešto promijeni na "pametno",ako je to moguće..
Ali se i nadam da ti sljedeća stimula. u 4.mj neće ni trebati:yes:
Draga Mia, pozlatile ti se riječi. Mene tješi što s femarom reagiram bolje nego na menopure.
Evo neću više offtopicarit, poanta je da se u ovoj zavrzlami treba uistinu jako puno znati i odabrati što je za svakog za nas najbolje, naravno u skladu sa situacijom ali i financijama, na žalost.

Charlie
14.01.2011., 15:10
ValaMala naravno, postoje svakakve priče i ja uopće ne kažem da je vrijeme čekanja korelirano s (ne)ostvarivanjem trudnoće.

Slažem se s andream, nismo svi isti i treba svatko odabrati što je njemu najsmislenije, u skladu s dijagnozom i financijskim i drugim mogućnostima.

ivanova
14.01.2011., 15:34
Meni dugo čekanje jako smeta. Obično za preglede i folikulometrije skočim s posla to obaviti i vrlo mi je važno da me dr. primi kada sam i naručeno (ok petnaestak minuta čekanja neće me ubiti). I moje vrijeme košta kao i doktorovo - kojeg ja plaćam. I nije istina da je samo jedan dr. divan, krasan, požrtvovan - ja sam promijenila više klinika i mogu za većinu reći da su takvi (osim što šute o zakonu kao...). Stvar je da se navikneš na jednog dr. i naravno da (a osobito ako kod njega ostvariš trudnoću) je najdivniji i najkrasniji ::-P:

potpisujem!!!!!

radosna
15.01.2011., 18:52
Drage forumasice;
zeljela bih dati svoj pozitivni doprinos nadama i ocekivanjima svih sadasnjih i buducih mama... Naime upravo mi je uspio IVF, od prve, u poliklinici Vili. Presretna sam i nadam se da ce sve dalje biti uredu. Prije nekoliko godina (kad jos nije bilo ovog Zakona) takodjer sam bila tamo na IVFu i takodjer mi je od prve uspio,a sada se moja obitelj ponovo prosiruje.
Znam da je cijeli postupak pun neisvjesnosti, ali vidite da ima rezultata i drzim fige i zelim uspjeh svima koji pokusavaju! Drz'te se! Moze se uspjeti!

inna28
16.01.2011., 19:16

Danna,što ti je dr.vidio na prvom ultrazvuku?Kod mene je isto na prvom bio dosta skeptičan-kao ne vidi srce,a već je trebalo biti.Ovaj tjedan idem ponovo.

ivanova
17.01.2011., 15:15
Danna,što ti je dr.vidio na prvom ultrazvuku?Kod mene je isto na prvom bio dosta skeptičan-kao ne vidi srce,a već je trebalo biti.Ovaj tjedan idem ponovo.

pa s koliko si tocno isla na uzv? kazu da srce pocinje kucati oko 7.tjedna....

Mali Mimi
17.01.2011., 16:32
Radosna pa ti si stvarno dobar nick odabrala, 2 IVF-a i 2 trudnoće:yes:
Kad bi barem i meni tako krenulo

inna28
17.01.2011., 17:56
pa s koliko si tocno isla na uzv? kazu da srce pocinje kucati oko 7.tjedna....

6+4....dr .je rekao da je već trebalo biti,ali da ponovim ultrazvuk.......napisao je da je vidljiva GV sa žumanjčanom vrećicom ali nesigurne cirkulacije...ma više ni sama ne znam:(

ValaMala
17.01.2011., 18:06
6+4....dr .je rekao da je već trebalo biti,ali da ponovim ultrazvuk.......napisao je da je vidljiva GV sa žumanjčanom vrećicom ali nesigurne cirkulacije...ma više ni sama ne znam:(

Nemoj gubiti nadu i snagu, u puno čudnijim situacijama je ispalo sve ok, bude i kod tebe

sretna35
17.01.2011., 21:15
radosna čestitam od srca kad bi barem svi mi mogli imati takav skor 100% uspjeh MPO postupaka

inna28 baš mi je žao za tvoju neizvjesnost, ali nekako osjećam da još ima nade ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~:heart:

dani39
19.01.2011., 22:25
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ svima, neka svatko uzme za šta mu treba

ja sam danas dobila popis lijekova za IVF i uskoro krećemo u nove pobjede :-D:-D:-D

sretna35
20.01.2011., 13:20
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ svima, neka svatko uzme za šta mu treba

ja sam danas dobila popis lijekova za IVF i uskoro krećemo u nove pobjede :-D:-D:-D

puno sreće želim:yes:

snow.ml
20.01.2011., 14:01
evo da se i ja javim...vratila se od doktora...ipak su se moja dječica igrali skivača u stomaku...zadnji puta mi je vidio samo jedno a danas se pojavio i drugi, malo je manji ali u granicama normale:-D:-D

:heart::heart:

andream
20.01.2011., 14:07
snow, wow, volim takva iznenađenja.
~~~~~~~~~~~~~~~ za lijepi nastavak T ~~~~~~~~~~~~

miba
20.01.2011., 14:50
:klap: bravo snow-puno sreće za tvoje mrvice! Koliko sam skužila ti si kod dr L. i bila si na merionalu? Pitam jer mi je pred par dana kad sam kretala u postupak dr. rekao da ima dvije trudnice koje su bile na merionalu-pretpostavljam da si ti jedna od njih.

dani39
20.01.2011., 15:34
sretna35 :kiss: hvala!!!
snow.ml super :-D za mirnu i lijepu trudnoću ~~~~~~~~ do neba

snow.ml
20.01.2011., 16:20
:klap: bravo snow-puno sreće za tvoje mrvice! Koliko sam skužila ti si kod dr L. i bila si na merionalu? Pitam jer mi je pred par dana kad sam kretala u postupak dr. rekao da ima dvije trudnice koje su bile na merionalu-pretpostavljam da si ti jedna od njih.

da, ja sam jeda od tih a druga je ,mislim da mi je rekao ,iz Bjelovara...

sretna35
20.01.2011., 22:33
snow.ml pa to su prekrasne vijesti :zaljubljen: čestitam, lijepa su iznenađenja, naročito dvostruka

miba
21.01.2011., 12:58
Snow baš si me razveselila! Možda ja budem treća :roll::roll:
Kad si jučer bila gore kod dr.- možda smo se srele? U svakom slučaju
sretno i uživaj u svakom trenutku! Naravno sretno i svima ostalima!

snow.ml
21.01.2011., 13:44

nisam ja bila na pregledu kod dr.L nego u Osijeku... tebi i ostalim čekalicama želim da u ovoj godini ostvarite svoje najveće želje:angel::angel:

pusa svima!!!

Mona 20
21.01.2011., 15:07

ja sam bila jučer, ona koju ste pustili zbog vlaka, a ti si?

miba
21.01.2011., 20:23
ja sam bila jučer, ona koju ste pustili zbog vlaka, a ti si?

ja sam bila gore oko pola deset

Mona 20
24.01.2011., 08:39
a ja sam došla oko 10, sorry onda...

miba
24.01.2011., 17:43
a ja sam došla oko 10, sorry onda...

ma ja sam u to vrijeme bila još gore , možda baš unutra pa te nisam
skužila ! U kojoj si sad fazi?
Ja sam danas prošla ET:-D - tri mala idijanca su osvojila tvrđavu-još samo da se ulogore (barem jedan) na nekih 9mj.:roll:
Pozdrav svima!

sretna35
24.01.2011., 20:06
miba uspješno logorovanje ti želim

Mia Lilly
25.01.2011., 00:40
miba uspješno logorovanje ti želim

i od mene

miba
25.01.2011., 00:55
hvala - bit će -mora biti -kaj ne?

Mia Lilly
25.01.2011., 02:31
hvala - bit će -mora biti -kaj ne?

Naravno

Mona 20
25.01.2011., 08:19
ma ja sam u to vrijeme bila još gore , možda baš unutra pa te nisam
skužila ! U kojoj si sad fazi?
Ja sam danas prošla ET:-D - tri mala idijanca su osvojila tvrđavu-još samo da se ulogore (barem jedan) na nekih 9mj.:roll:
Pozdrav svima!

onda smo se možda i nakratko vidjele, to si onda imala taj dan punkciju? Ako jesi, jeste to onda išli na blastice? Ako si bila na klomifenskom + gonalima (kao ja što bi sad trebala ići) kakve su ti bile stanice? Ja sam taj dan kad sam tamo bila došla na uzv 3. dan kako bi počela s klomifenima, ali mi je vidio cistu, pa sam sad na Cilestu do slijedećeg mjeseca. Držim fige da se ekipa udobno smjesti i ostane kod svoje mamice

miba
26.01.2011., 08:13
Mona 20
punkcija mi je bila u subotu, a ET u ponedjeljak 2. dan tako da nismo
išli na blastice- navodno sad preferiraju ET 2. dan. Bila sam na merionalu i dobili smo 7js i od toga 3 vrlo dobra emb.-dalje ćemo vidjet-
nadamo se najboljem! Mislim da svemu tome treba imati puno sreće...:roll:

miba
26.01.2011., 08:21
nego, gdje su nestale naše trudnice - nadam se da su dobro-fale njihova iskustva da nam daju malo poticaja i nade!
pozdrav svima!

Mona 20
26.01.2011., 08:23
miba, jesi išla u postupak s klomifenima i merionalima ili? koju štopericu si primila?

miba
26.01.2011., 09:32
miba, jesi išla u postupak s klomifenima i merionalima ili? koju štopericu si primila?

bila sam na merionalima, a štoperica brevactid 5000, poslije punkcije
brevactid 1500, sad poslije ET trebam primiti još 2 puta brevactid 1500
i decapeptyl 0.1

ruža82
26.01.2011., 10:08
i decapeptyl 0.1

evo oprostite, ali ne kužim. ja sam još novija, pa ću pitati. štoperica brevactid to kužim, a zašto se daje brevactid poslije punkcije i poslije transfera??

Mali Mimi
26.01.2011., 10:38
Zbog potpore žutom tijelu se daje uz naravno utrogestane, to je kod nekih klinika ili MPO-vaca uobičajena procedura, ja sam prošla 4 klinike u 2 to ne prakticiraju

ivica_k
26.01.2011., 14:46
cure, pratim temu krajičkom oka, ali ne mogu ne primjetiti da jedna klinika ima 100% uspješnost oplodnje na 3 js, tj. svima se vraćaju 3 zametka, pa se pitam "u kom grmu leži zec":roll:
zanima je jel nekome ostalo js za zamirzavanje? ništa ne insinuiram, samo sam znatiželjna:oops:

miba
26.01.2011., 18:33
ja osobno baš i nisam bila previše zainteresirana za zamrzavanje js, a koliko sam skužila ni dr. nije previše optimističan po tom pitanju-ali rade i to se posebno plaća, a uspjeh:roll: Vidim da sad ima dosta cura u postupcima sa zamrznutim js pa ćemo vidjet rezultate -naravno ja im želim da uspiju - možda tad i ja promijenim mišljenje:yes:

Mona 20
27.01.2011., 08:44
i decapeptyl 0.1

ako sam dobro skužila, znači primila si ukupno 4 štoperice? Ako je tako, onda je to novo, jer sam dosada primala jednu štopericu prije punkcije i dvije poslije transfera i naravno 1 decapeptyl.

morskavila
27.01.2011., 09:19
ja osobno baš i nisam bila previše zainteresirana za zamrzavanje js, a koliko sam skužila ni dr. nije previše optimističan po tom pitanju-ali rade i to se posebno plaća, a uspjeh:roll: Vidim da sad ima dosta cura u postupcima sa zamrznutim js pa ćemo vidjet rezultate -naravno ja im želim da uspiju - možda tad i ja promijenim mišljenje:yes:

Zna li netko kolika je cijena postupka sa smrznutim stanicama?

miba
27.01.2011., 11:17
mona 20
mislim da je to idvidualno- i ja sam u prošlom postupku primila 3 brev. i 1dec. ali s obzirom na konačni rezultat (missed ab.)trebalo je nešto
mijenjati pa možda uspije:roll::roll::roll:

Mona 20
27.01.2011., 13:02
:zaljubljen:držim fige da uspije

science
27.01.2011., 20:00
:-))) Proslijedile su me druge forumašice na ovu temu jer trebam pomoć...naime, nedostaje mi jaaako malo suprefacta pa ako netko od vas ima ili znate da bilo tko ima - please - javite mi jer u naš prvi postupak idemo za 10-ak dana :-)))) hvala vam curke, kako god bilo :-)))))

science
27.01.2011., 22:20
snow_ml :-) prvo čestitke, a drugo javljam ti se jer su mi kazali da ti možda imaš malo suprefakta da ti je ostalo :-))) mi idemo u postupak za 10 -ak dana i ako imaš ili znaš nekog, please javi se na 098 993 77 33 :-)))) tnx :-)))))

laky
28.01.2011., 17:26
Zna li netko kolika je cijena postupka sa smrznutim stanicama?
3700

laky
28.01.2011., 17:29
3700
FET je toliko

science
29.01.2011., 18:02
Drage cure, hvala vam što ste se javljale za suprefact :-)) udomila sam ga!! Sad samo malo sreće.... :-))))

MAJA14
01.02.2011., 13:15
Cure želim svima snagu da nakon neuspjeha idu ponovo u postupak.Snow.ml čestitam!Ja sam imala biokem.trudnoću beta rasla i onda bum pad i strava razočaranje i tuga.Najveću podršku i motiv da idem dalje dobila sam od dr.L i njemu jedno veliko HVALA...napomenio mi je da ćemo pokušati jedan prirodni postupak,pa me zanima kako to ide i kolika je cijena...Hvala,ja još čekam svoju bebu i neću odustati...iako je ponekad teško al vjerujem da to moje suborke najbolje znaju

inna28
01.02.2011., 13:22
Mene isto zanima cijena prirodnog postupka kod dr.L budući da planiramo ponovno pokušati.Neki dan sam došla iz bolnice,imala sam kiretažu....ne moram ni govoriti kako se osjećam,ali bez obzira, još uvijek se nadam i vjerujem da ću jednom dočekati svoju bebicu.Svim curama držim fige!

MAJA14
01.02.2011., 14:03
Mene isto zanima cijena prirodnog postupka kod dr.L budući da planiramo ponovno pokušati.Neki dan sam došla iz bolnice,imala sam kiretažu....ne moram ni govoriti kako se osjećam,ali bez obzira, još uvijek se nadam i vjerujem da ću jednom dočekati svoju bebicu.Svim curama držim fige! Žao mi je zbog kiretaže,drži se...meni je to visilo nad glavom ali nasreću sam to izbjegla...glupo je reći al iako boli moramo izdržati i nastaviti s borbom i naravno moramo vjerovati da će i naše bebe stići

tikica_69
01.02.2011., 14:57
Ovo je neka nova privatna poliklinika koja se bavi MPO??? http://www.betaplus.hr/uploads/pdf/Prirucnik%20za%20IVF.pdf

miba
01.02.2011., 14:58
ina28 :love2: nadam se da si dobro, a što se cijene prirodnog postupka tiče probaj prolistati prijašnje postove na ovoj topici - mislim da se u 12.mj. pisalo o tome a navedene su i cijene. Sad se lijepo odmaraj i ugađaj si što više-brzo ćeš doći do novog postupka!:angel:
Pozdrav svima i još jednom pitam pa di su naše trudnice- snow, ivanova i druge helou:mrgreen:

mare41
01.02.2011., 15:01
tikica, to ti je ovo: http://www.novamed.hr/ginekologija.html

Charlie
01.02.2011., 15:08
Cure mislim da je kod dr. L cijena prirodnog 4500 kuna a polustimuliranog oko 6250, ako se dobro sjećam.

tikica_69
01.02.2011., 15:08
tikica, to ti je ovo: http://www.novamed.hr/ginekologija.html

Pa koliko imena imaju? :mrgreen:

Mojca
01.02.2011., 15:13
Ekipa mi se nimalo ne sviđa.. :( brrr!

sretna35
01.02.2011., 16:50
inna28 i maja14 baš mi žao, ali nakon što se odmorite idemo u nove pobjede, zar ne?

AuroraBlu
01.02.2011., 17:18
Ne kužim ni ja ovo s 2 imena. Očito je to klinika u klinici (Betaplus u Novamedu). Kao što je npr. ginekološka klinika Cito u Splitu zapravo u velikoj poliklinici Kalajđić.

Ono što mene buni je da oni opisuju postupak mpo, i tu najnormalnije pišu o zamrzavanju zametaka, a zamrzavanje jajnih stanica se ne spominje.

MAJA14
01.02.2011., 17:25
inna28 i maja14 baš mi žao, ali nakon što se odmorite idemo u nove pobjede, zar ne?Hvala,malo odmoriti pa ajmo sve ponovo...

taca70
01.02.2011., 19:07
[QUOTE=AuroraBlu;1804055

Ono što mene buni je da oni opisuju postupak mpo, i tu najnormalnije pišu o zamrzavanju zametaka, a zamrzavanje jajnih stanica se ne spominje.[/QUOTE]
Možda je njima sve to isto....:mrgreen:

mare157
01.02.2011., 19:59
Da, ovo je nevjerovatno da pišu o zamrzavanju zametaka. Trebalo bi ih nazvati pa vidjeti da li su normalni. A možda imaju posebnu dozvolu ili blagoslov g.D.M. :lol:
Ja odradila jučer punkciju kod dr L. Sad čekam poziv da mi vrate moje bebice!

sretna35
01.02.2011., 20:42
mare157 sretno

ValaMala
01.02.2011., 23:11
Da, ovo je nevjerovatno da pišu o zamrzavanju zametaka. Trebalo bi ih nazvati pa vidjeti da li su normalni. A možda imaju posebnu dozvolu ili blagoslov g.D.M. :lol:
Ja odradila jučer punkciju kod dr L. Sad čekam poziv da mi vrate moje bebice!

Koliko j.s.?

nangaparbat
01.02.2011., 23:31
Ovo je neka nova privatna poliklinika koja se bavi MPO??? http://www.betaplus.hr/uploads/pdf/Prirucnik%20za%20IVF.pdf

Da, to je nova poliklinika koja će se baviti MPO. Uskoro će biti otvorena.
A ovo je stara brošura, od prije nekoliko godina pa se zato spominje zamrzavanje zametaka.

nangaparbat
01.02.2011., 23:33
Možda je njima sve to isto....:mrgreen:

To je napisano prije nekoliko godina, dok je još zamrzavanje zametaka bila najnormalnija stvar, a zamrzavanje stanica nije postojalo....

AuroraBlu
02.02.2011., 10:11
To je napisano prije nekoliko godina, dok je još zamrzavanje zametaka bila najnormalnija stvar, a zamrzavanje stanica nije postojalo....

Ali cijela stranica je nova novcata, pa zar nisu mogli provjeriti što stavljaju na nju?!?! Treba ih nazvat i pitat.

mare157
02.02.2011., 10:19
Koliko j.s.?
Dobili smo 5 js. Nije neko bogatstvo, ali je kvaliteta vrhunska :lol:
sretna35 HVALA!!
Evo upravo je dr zvao da dođemo po dječicu!!! Danas je 2dpt. Ništa nisam pitala, neznam koliko ih je, neznam ništa jer mi ionako nije bitno. Bez obzira na kvalitetu i start, ja sam sigurna dasu to moja djeca!!!

ivanova
02.02.2011., 12:26

beta plus je klinika od dr dmitrovic koja je radila u ivf poliklinici i koja je zasluzna za moje 2 bebe u busici... svakom bi ju preporucila jet dr je SUPEEEEER

ivanova
02.02.2011., 12:33
ina28 :love2: nadam se da si dobro, a što se cijene prirodnog postupka tiče probaj prolistati prijašnje postove na ovoj topici - mislim da se u 12.mj. pisalo o tome a navedene su i cijene. Sad se lijepo odmaraj i ugađaj si što više-brzo ćeš doći do novog postupka!:angel:
Pozdrav svima i još jednom pitam pa di su naše trudnice- snow, ivanova i druge helou:mrgreen:

evo mene evo,opet sam bila u bolnici,nikao ja na zelenu granu...malo sam bila prokrvarila al sve je ok s bebicama...imam neki hematomcic pa trebam mirovat.
radili mi urinokulturu i imam prokletu e.coli i jedan dr mi kaze da odmah pocnem s antibioticima a drugi da pricekam 12 tj.sto je za 8 dana i sad ne znam sta napraviti. jel netko mozda bolje upucen???

ValaMala
02.02.2011., 12:40
Dobili smo 5 js. Nije neko bogatstvo, ali je kvaliteta vrhunska :lol:
sretna35 HVALA!!
Evo upravo je dr zvao da dođemo po dječicu!!! Danas je 2dpt. Ništa nisam pitala, neznam koliko ih je, neznam ništa jer mi ionako nije bitno. Bez obzira na kvalitetu i start, ja sam sigurna dasu to moja djeca!!!

Prekrasno, vjeruj mi 5 j.s. je bogatstvo! Sretno

snow.ml
02.02.2011., 16:23
evo mene evo,opet sam bila u bolnici,nikao ja na zelenu granu...malo sam bila prokrvarila al sve je ok s bebicama...imam neki hematomcic pa trebam mirovat.
radili mi urinokulturu i imam prokletu e.coli i jedan dr mi kaze da odmah pocnem s antibioticima a drugi da pricekam 12 tj.sto je za 8 dana i sad ne znam sta napraviti. jel netko mozda bolje upucen???

kako si saznala da si dobila bakteriju? kakve imaš nuspojave?...ja dva dana slabije mokrim ali ne osijećam peckanje...a dr me naručio za pregled tek za dva tjedna, dali bi mu se trebala javiti prije?

mare157 sretno...:angel::angel:

ivanova
02.02.2011., 16:54
snow ma ja ti nemam ama bas nikakve nuspojave nego kako sam bila u bolnici napravili su mi urinokulturu,inace ne bi ni znala....

laky
02.02.2011., 18:17
ja bih sačekala 12 tjedana a do tad čaj bilo koji i ako ti ima tko napraviti mix češnjak i vino da pijes pa malu čašicu super je za e.coli

ivanova
02.02.2011., 18:43
laky pa to joa nisam cula.... u kojem omjeru se to radi i koliko bi trebala popiti dnevno?

Danna
02.02.2011., 19:17

Drzi se, ja cu ovih dana vaditi krv i urin. Bolje pricekaj 12 tj.

laky
02.02.2011., 21:58
laky pa to joa nisam cula.... u kojem omjeru se to radi i koliko bi trebala popiti dnevno?
ma malu čašicu onu najmanju a moram pitati frendicu njoj je mama pravila .imas pp

Mona 20
03.02.2011., 08:51
Snow.ml. jedno pitanje - vidim da si ti bila kod našeg dragog dr. L., pa me zanima da li on ET radi s uzv i koliko dana mirovanja ti savjetuje, ze koji dan betu treba vaditi (naravno sve prema njemu)? I još me nešto zanima, koliko si injekcija (štoperica i decapeptyla primila nakon punkcije?
E sad sam te stvarno zagnjavila, sorry:oops:

p.s. blago tebi s tvoje dvije mrvice, e što bih ja da imam makar jednu:heart:

snow.ml
03.02.2011., 11:20
Snow.ml. jedno pitanje - vidim da si ti bila kod našeg dragog dr. L., pa me zanima da li on ET radi s uzv i koliko dana mirovanja ti savjetuje, ze koji dan betu treba vaditi (naravno sve prema njemu)? I još me nešto zanima, koliko si injekcija (štoperica i decapeptyla primila nakon punkcije?
E sad sam te stvarno zagnjavila, sorry:oops:

p.s. blago tebi s tvoje dvije mrvice, e što bih ja da imam makar jednu:heart:

Mona20 neznam dali radi ET sa UZV, nisam gledala nit se razumijem,samo znam da mi je biologica rekla da moram biti jako mirna kod vraćanja jer on ih stavlja na točno određeno mjesto..ako se imalo pomaknem odmah su manje mogućnosti..a to je rekla iz razloga što sam na punkciji bila jako nemirna, jako me bolilo pa nisam više mogla izdržati...
što se tiče mirovanja, usmeno kaže da se miruje 4 dana a imaš pravo na bolovanje do vađenja bete...jer on na otpusnom napiše mirovanje...

beta se vadi 14 dan od transfera... poslje transfera on prepiše tri inekcije...neznam im sada imena...jadna je drugi dan transfera, druga mislim treći dan...i treća sedmi dan...od toga svega ja sam primila samo prvu a ostale nisam jer sam odmah osjetila da me hvata hiperstimulacija...

a što se tiče dvojki...čekamo sljedeći pregled da vidimo dali nam se druga bebica izlaktala jer je puno manja od prve, ima malo plodne vode oko sebe...nadam se da će dostići i ostati praviti društvo braci ili seki:love2:

želim tebi i naravno ostalim curkama da imate barem :heart: ispod svoga :heart:

Dodirko
03.02.2011., 11:26
Može li mi netko objasniti koja je razlika u poslu doktora i ostalih popratnih "službi" kod polustimuliranog i stimuliranog postupka. Zanima me razlika u cijeni. I onako maksimalno uzmu 3 stanice.

Ok, ako se zamrzava onda cijena treba biti posebna za zamrzavanje a ne da li ćete se pikati ili piti tabliete ili neki mix.... :roll:

Mona 20
03.02.2011., 14:44
Snow.ml. hvala ti na ovim informacijama i na dobrim željama, držim fige da bebice ostanu na okupu...:love2:

sretna35
03.02.2011., 21:54
Može li mi netko objasniti koja je razlika u poslu doktora i ostalih popratnih "službi" kod polustimuliranog i stimuliranog postupka. Zanima me razlika u cijeni. I onako maksimalno uzmu 3 stanice.

Ok, ako se zamrzava onda cijena treba biti posebna za zamrzavanje a ne da li ćete se pikati ili piti tabliete ili neki mix.... :roll:

Draga Dodirko,

kod full stimulacije treba jako paziti razvoj situacije jer je to potpuno umjetni ciklus tj. strani hormoni se unose u tijelo ¸i oni direktno proizvode stanice (lako dođe do HS ako se ne pazi, veće mogu biti posljedice za opće zdravlje, ponekd je potrebno i svakodnevno praćenje UZV-om)

nešto je manje posla kod polustimulacija jer preparati koji se koriste u takvim postupcima npr. klomifen citrat i femara potiču naše žlijezde na lučenje hormona, to je dakle uticaj na naše prirodne hormone koje imamo u tijelu + ne koristi se supresija

kod full prirodnjaka je najlakše i ima najmanje posla jer se samo prati prirodan ciklus, detektira ovulacija punktira folikul ili najboljoj situaciji dva i dalje je postupak isti

analizom gore navedenog proizlazi da je razliika u smaoj količini posla. ali i odgovornosti i stručnosti kada liječnik u svoje ruke preuzima potpuno funkcioniranje jajnika, supresijom ubja tvoje prirodne horone, te kreira umjetni ciklus koji za cilj ima prikupljenje najvećeg mogućeg broja zrelih jajnih stanica

Jesen82
04.02.2011., 14:22
drage moje,

ja sam od danas službeno pikalica i krećemo po našu bebicu kod najdražeg doktora L.
krenuli smo s jednom ampulom gonala dnevno pa ćemo vidjeti kako će ići jer se doktor boji hiperstimulacije pa ću dolaziti svaki dan

veliki poljubac svima:)

azrijelka36
04.02.2011., 15:07
jesen..držim fige!

sretna35
04.02.2011., 19:12
jesen..držim fige!

jesen sretno!!!!najsretnije!!!

Jesen82
04.02.2011., 21:00
cure hvala vam na lijepim željama

Sretna tebi posebno veliki poljubac šaljem;-)

sretna35
05.02.2011., 15:20
cure hvala vam na lijepim željama

Sretna tebi posebno veliki poljubac šaljem;-)

s ljubavlju ga primam

Jesen82
05.02.2011., 18:14
s ljubavlju ga primam

:heart:

aslan
05.02.2011., 22:57
aloha cure evo i ja nakon stanke od dva ciklusa krecem u svoj cetvrti postupak, ali ovaj put polustimulirani pa cemo vidjeti sto ce biti s tim klomifencicima... od sutra pijem klomifen, za sest dana kontrola. kod dr L. ( od pocetka do kraja!)

Jesen82
06.02.2011., 11:30
aslan puno sreće želim:-) ja sam trenutno kod doca, stimulirani ciklus, isto svaki dan kontrola..

usput da pitam.. da li je netko od roda bio danas samnom u 8 kod dr-. L u čekaoni':mrgreen:

Ana1201
07.02.2011., 14:55
Pozz svima,evo ja danas bila na svojim prvim konzultacijama.Bili smo u poliklinici IVF i zasad mi se sviđaju jako,biolog mi je super,sve fino objasnio, tako da sad čekam mengu pa onda obavit sve potrebe pretrage i u postupak. Idemo na icsi pa ako tko ima iskustva kako sa postupkom tako i sa poliklinikom,molim da mi pojasni.

sarahkay
07.02.2011., 19:33
Pozdrav i od mene! Već vas neko vrijeme pratim, a sad kad se približava moj prvi postupak skupila sam hrabrost da se prijavim i ubacim u vaše društvo. Danas sam obavila shoping u Mađarskoj i lijekovi za postupak kod Dr. L su na broju. Molim informaciju obavlja li se u IVF centru punkcija testisa i jel netlko imao s tim iskustva te kolika je cijena postupka?

MAJA14
07.02.2011., 22:48
aloha cure evo i ja nakon stanke od dva ciklusa krecem u svoj cetvrti postupak, ali ovaj put polustimulirani pa cemo vidjeti sto ce biti s tim klomifencicima... od sutra pijem klomifen, za sest dana kontrola. kod dr L. ( od pocetka do kraja!)aslan želim ti sreću...i molim te da mi pojasniš malo taj postupak i ako znaš cijenu,ja sam imala biokem.trudnoću pa mi L.savjetuje taj postupak idući ciklus.Hvala

ValaMala
07.02.2011., 23:55
aslan, možeš li mi reći koliko klomifena piješ tih pet dana? I jel to sve što primaš od lijekova za polustimulirani? Također, ne znam smije li se ovdje pisati lova, ali koliko je cijela polustimuliranog kod dr. L.? Vibrice svima!

Charlie
08.02.2011., 09:49
Polustimulirani je 6250 kn, ako se dobro sjećam, pisali smo već par puta.

ValaMala
08.02.2011., 12:20
Hvala, nisi mi odgovorila na pitanje o klomifenima?

sarahkay
08.02.2011., 16:54
Pozz!
Još jednom ponavljam pitanje svim pacijenticama dr L. ( a pogotovo Danni- vidjela sam u potpisu da je rađena TESA te da je postupak uspio, čestitam!) može li se dogovoriti TESA ili neki sličan postupak u slučaju da mm bude pod prevelikim pritiskom pa ne bude drugačije mogao dati svoj doprinos. Naime ovo nam je prvi postupak pa sam prilično u strahu kako će to sve ići i kako će se mm koji se užasava doktora reagirati. Također pitanje svim curama koje su bile na Merionalu (to će biti i moja terapija) kako ste ga podnosile (namjeravala sam raditi do punkcije) te koje dane ciklusa dr L. obično naručuje na preglede (meni je za sad spomenuo samo da se vidimo 3. dan ciklusa) i koliko pregleda obično ima do punkcije? Sorry na opsežnom postu.

Mona 20
09.02.2011., 08:30
Miba, jako mi je žao :-( znam kako ti je, prošla sam to puno puta i mogu ti samo reći da si svakim postupkom sve bliže i bliže svom cilju, a što se tiče stručnosti doktora, ne moraš se bojati, bila si u najboljim rukama. Znam da boli, ali proći će...:love2:

Charlie
09.02.2011., 09:44
Pozz!
Još jednom ponavljam pitanje svim pacijenticama dr L. ( a pogotovo Danni- vidjela sam u potpisu da je rađena TESA te da je postupak uspio, čestitam!) može li se dogovoriti TESA ili neki sličan postupak u slučaju da mm bude pod prevelikim pritiskom pa ne bude drugačije mogao dati svoj doprinos. Naime ovo nam je prvi postupak pa sam prilično u strahu kako će to sve ići i kako će se mm koji se užasava doktora reagirati. Također pitanje svim curama koje su bile na Merionalu (to će biti i moja terapija) kako ste ga podnosile (namjeravala sam raditi do punkcije) te koje dane ciklusa dr L. obično naručuje na preglede (meni je za sad spomenuo samo da se vidimo 3. dan ciklusa) i koliko pregleda obično ima do punkcije? Sorry na opsežnom postu.
Sarahkay možete donijeti sjeme od doma, i odmah ga predate u laboratorij čim dođete na obradu, tako da ako mu je bed ne mora davati "doprinos" tamo.
Druge odgovore ne znam. Sretno!

inna28
09.02.2011., 12:09
Pozdrav i od mene! Već vas neko vrijeme pratim, a sad kad se približava moj prvi postupak skupila sam hrabrost da se prijavim i ubacim u vaše društvo. Danas sam obavila shoping u Mađarskoj i lijekovi za postupak kod Dr. L su na broju. Molim informaciju obavlja li se u IVF centru punkcija testisa i jel netlko imao s tim iskustva te kolika je cijena postupka?

sarahkay,punkcija testisa se obavlja u IVF centru-i nije strašno.moj muž ju je odlično podnio:).Mi smo išli na ICSI(9200+hormoni) i postupak je bio uspješan,samo što se kod nas plod nije nastavio razvijati(ali to je sad neka druga priča)Uglavnom,ne boj se,u odličnim si rukama.Ako te još nešto zanima,pitaj.Želim ti puno sreće,drži se!

sarahkay
09.02.2011., 18:43
Charlie i Inna28, hvala puno! Sve su informacije korisne jer me na trenutke hvata panika pa su me baš razvedrile vaše riječi podrške. Inna28, stvarno mi je žao radi tvog ishoda, ali postignuta trudnoća je također uspjeh zbog čega vjerujem da je dr L. pravi izbor za nas i naravno, da je i kod tebe nova trudnoća samo pitanje vremena. Ja ga, na žalost, zbog godina nemam baš puno, pa se nekako nadam da će nam se od prve posrećiti.

miba
09.02.2011., 20:46
mona 20-hvala -da teško je... sad mi se čini da sam samo sve dalje od svog cilja a to boli...

sretna35
09.02.2011., 22:06
mona 20-hvala -da teško je... sad mi se čini da sam samo sve dalje od svog cilja a to boli...

draga miba ponekad tako izgleda, ali vjeruj ti se ipak sve više približavaš svom cilju

Bebel
09.02.2011., 22:36
aslan, možeš li mi reći koliko klomifena piješ tih pet dana? I jel to sve što primaš od lijekova za polustimulirani? Također, ne znam smije li se ovdje pisati lova, ali koliko je cijela polustimuliranog kod dr. L.? Vibrice svima!

Ja sam ih koristila na sljedeći način:
-2 kom od 3-7dc
-od 8dc do 10dc (i taj dan) 1 kom + 2 kom Gonala.

Cijene su cure navodile već par puta pa prođi malo po temi.
Sretno

aslan
10.02.2011., 20:56
Maja 14 ja sam isto imala biokemijsku u zadnjem postupku a prije toga missed ab, te jedan postupak s betom 0. dr L je sad predlozio polustimulirani, pijem samo klomifen od 3-eg do 7-og dana ciklusa i to svako jutro po dvije tablete. sutra sam na pregledu kod dr, rekao mi je da ce tek sutra vidjeti kako sam reagirala na klomifen pa ako bude vise jajnih stanica onda mi mozda ukljuci i par gonala. tako da ti ja nista jos tocno ne znam.cijenu nisam pitala jer sam procitala vec prije na forumu da je cijena oko 6500kn. nadam se da ce sutra biti dobre vijesti ali isto me i strah...

miba
11.02.2011., 07:33
aslan -koliko si pauzirala i da li ti je zadnji postupak bio puna stimulacija
ili...

miba
11.02.2011., 07:42
općenito pitanje -koliko treba pauzirati nakon stimuliranog zna li netko?

Mona 20
11.02.2011., 08:23
općenito pitanje -koliko treba pauzirati nakon stimuliranog zna li netko?

miba, do slijedećeg stimuliranog bi trebalo pauzirati 6 mjeseci (pod uvjetom da nije bilo hiperstimulacije, jer onda i duže), ali se za to vrijeme, tj. već nakon 2,3 mjeseca može ići u polustimulirane. Moj zadnji stimulirani je bio u 10. mjesecu prošle godine i sad idem u polustimulirani.

MAJA14
11.02.2011., 15:33
Maja 14 ja sam isto imala biokemijsku u zadnjem postupku a prije toga missed ab, te jedan postupak s betom 0. dr L je sad predlozio polustimulirani, pijem samo klomifen od 3-eg do 7-og dana ciklusa i to svako jutro po dvije tablete. sutra sam na pregledu kod dr, rekao mi je da ce tek sutra vidjeti kako sam reagirala na klomifen pa ako bude vise jajnih stanica onda mi mozda ukljuci i par gonala. tako da ti ja nista jos tocno ne znam.cijenu nisam pitala jer sam procitala vec prije na forumu da je cijena oko 6500kn. nadam se da ce sutra biti dobre vijesti ali isto me i strah...
Hvala aslan,od srca ti želim svu sreću,budi hrabra i bit će sve ok...vjerovatno ću i ja idući ciklus u postupak...zanima me cijena jer ako to propadne u 6.mj.bi mogla na stimulirani a ne znam ima li šanse da naš doktor počne radit preko hzzo...pozzz i svima želim sreću

aslan
12.02.2011., 14:29
miba ja sam ti u zadnjem postupku bila u 12.tom mjesecu, znaci preskocila sam jedan mjesec i sad u polustimulirani, zadnji mi je bio puna stimulacija (tri gonala svaki dan, sprej, hiramicin, vaginalete... )
jucer sam bila kod dr L. i na klomifene mi je dodao i po dva gonala do srijede kad bi trebala biti punkcija...
MAJA 14 dok znadnem cijenu javim se!

Sanela-Naja
12.02.2011., 17:24
Ja sam tu-u kutiću...pratim vas i vibram...i planiram u 4.mjesecu kod dr.L....svima:love2:

hrki
13.02.2011., 14:21
BOKIĆ!
CIJENA STIMULIRANOG IVF POSTUPKA JE 9250,00 KOD DR.L.
TO JE NARAVNO BEZ LIJEKOVA.

JA "75 -PCOS
MM"74 -SVE OK
1 AIH 03/10 VV-NIŠTA
2 AIH 12/10 IVF CENTAR-NIŠTA
1 IVF IVF CENTAR-punkcija 12.02.10.

fochs@29
13.02.2011., 19:56
evo curke da se i ja malo javim...dugo me nije bilo a i svasta me pogodilo...imala sam lagano krvarenje prije dva tjedna kao da cu dobiti mengu, pa su mi pojačani utrici i strogo strogo mirovanje, a usput sam se i prehladila te nisam mogla nista od lijekova inace sam alergična na lijekove za prehladu.....
sada polako dolazim sebi...čekam više to proljeće....
ali moja najveca sreca - bebica je o.k.

zao mi je i suosjećam se s innom28 ......jer i ona i snow.ml su mi s terminima punkcija u 12 mj. najbliže....

inače snow.ml kako si ti???kako tvoje bebice ??

a svim drugim curama čekalicama bete puno, puno srece od srca zelim za ovo Valentinovo !!!!!!!!!!

bugaboo
16.02.2011., 09:19
Cure, danas sam dobila mail od dr. koja je koliko ja znam prije radila u IVF poliklinici:

Poštovani,

zahvaljujem vam na strpljenju, te lijepim željama i podršci nakon zadnjeg e-maila. Danas je Poliklinika BetaPlus prošla komisiju Ministarstva zdravstva i dobila dozvolu za rad, te možemo početi naručivati.

Naručuje se na telefon 5580 250 ili e-mail poliklinika@betaplus.hr (poliklinika@betaplus.hr), a postoji i online obrazac za naručivanje. Na www.betaplus.hr (http://www.betaplus.hr/) je i cjenik, karta kako nas naći, i ostale korisne informacije. Adresa poliklinike je Avenija Većeslava Holjevca 23, u prostoru zdravstvenog centra Novamed (www.novamed.hr (http://www.novamed.hr/)).

Tijekom slijedećeg tjedna vjerujem da ćemo potpisati ugovore sa svim privatnim osiguranjima (jer to nije bilo moguće prije nego MZSS izda dozvolu za rad), pa se nadam da ćemo od 21.2.2011. primati takve uputnice.

Uz želju da se ponovno vidimo, lijepi pozdrav

Romana Dmitrović

Izgleda da se otvara nova privatna klinika:roll:

taca70
16.02.2011., 10:32
Bugaboo, već smo pisale da je dr. Dmitrović otišla iz IVF poliklinike u Novamed. Kako to da si dobila taj mail, ne mogu povezati konce.

mare41
16.02.2011., 10:54
Ja pretpostavljam da se privatna osiguranja odnose na redovne preglede. Ovaj tekst mi se ne čini da je povezan s MPO.

Marnie
16.02.2011., 11:29
I ja to mislim - čak na njihovoj internet stranici se uopće ne spominje da rade MPO postupke. Vjerojatno moraju ishoditi dozvole za MPO

AuroraBlu
16.02.2011., 11:45
Spominje se: http://www.betaplus.hr/medicinski-potpomognuta-oplodnja.html

ksena28
16.02.2011., 11:56
zanimljivo... ako netko bude išao k njoj, pliz neka nam što prije ispriča svoja iskustva (ili ako je bila kod nje, kakva je doktorica)...

bugaboo
16.02.2011., 12:01
Bugaboo, već smo pisale da je dr. Dmitrović otišla iz IVF poliklinike u Novamed. Kako to da si dobila taj mail, ne mogu povezati konce.

Dok je bila u IVF poliklinici prije godinu dana sam joj pisala na mail i raspitivala se o pravnom i psiholoskom savjetovanju za MPO (jer smo to htjeli privatno obaviti) i od tada mi stizu mailovi od nje koje salje valjda svima u adresaru pa sam tako i to dobila.

ivanova
16.02.2011., 12:01
doktorica je prepredobra,meni je 2 puta radila ivf (ovaj zadnji dobitni)i otkrila dermoidnu cistu koju nitko prije nije vidio. jako je njezna. poslala je i meni mail ali kako sam vec dugo u ivf pol.ne da mi se ijenjat a i daleko mi je ta nova poliklinika..
uglavnom tko god odluci ici kod nje nece pogrijesiti!

Palcicazg
16.02.2011., 12:44
Meni je dr D. bila ginekologica u domu zdravlja, al davno. Znam da sam bila oduševljena s njom, nježna, detaljna, sve objasni.

Koliko znam, radila je s najboljima,
još kad bi privatnim klinikama omogućili da koji postupak odradimo kod njih a plati HZZO :)

nangaparbat
16.02.2011., 16:20
Ja potpisujem palcicazg i ivanova, doktorica Dmitrovic je super!!!

pepy26
16.02.2011., 22:30
Cure,koliko ste platila lijekove?
koliko se otprilike kreče raspon?

hvala vam na odgovoru :)

Jesen82
17.02.2011., 16:55
pitanje za cure koje ste bile kod dr. L u postupku IVF....koliko ste nakon transfera morale mirovati, mislim u smislu bolovanja? ja sam u očekivanju transfera...

Mia Lilly
17.02.2011., 19:14
Mirovala sam četiri puta sve do bete. I ništa. Peti puta sam išla raditi dva dana nakon transfera i beta je bila pozitivna.

mare157
18.02.2011., 13:12
pitanje za cure koje ste bile kod dr. L u postupku IVF....koliko ste nakon transfera morale mirovati, mislim u smislu bolovanja? ja sam u očekivanju transfera...
Ovisi kad ti bude transfer i šta ti vrate. Dr će ti reći kako da se ponašaš. Meni je na moje čuđenje (jer mi do sad nitko nije to savjetovao nego da se ponašam "normalno") rekao da skroz mirujem nekih 7 dana poslije transfera, da se dižem i sjedim na tvrdom (stolici) samo za jesti i za wc. Nakon toga da se mogu kretati, šetati, raditi šta mi paše, ali nikakav napor.
E sad, i ja sam bila mišljenja da netreba mirovati tako strogo i dva transfera prije sam uživala, šetala, išla okolo, ništa previše, ali nisam baš mirovala i oba puta nismo uspjeli iako su mi u MB vračene 2 super blastice. Ovaj put sam baš odležala i beta mi je u potpisu. Još uvijek mirujem.
Sad iz ove pozicije bi ti savjetovala da miruješ, ali ako nije suđeno ili ako nije dobar zametak ili kako god želiš, možeš raditi šta hoćeš i neće se uloviti.

Nadam se da si nam slijedeća trudnica IVF Centra!!

snow.ml
18.02.2011., 13:13
nisam se prije htjela javljati dok ne odem na pregled i znam pravu sliku...jučer sam bila na pregledu i nažalost jednom od bebica je stalno srce:angel:...dr. kaže da je tako bolje jer da se to dogodilo za mjesec dana već bi stvaralo probleme ovom drugom...
zato se ova okreće, maše i sva je razigrana:klap::klap:ne mogu vjerovati da već ima sve organe...jednostavno sam oduševljena:-D

želim svima vama da to vidite i to u ovoj godini...jer sada vidim kako je to prekrasno i sve zaslužujete ovaj osjećaj

SRETNO!!!

Charlie
18.02.2011., 13:20
Vezano za mirovanje, najbolje poslušati doktora jer sigurno imaju razloga zašto kažu jedno, ili drugo. Recimo meni je baš dr. L. rekao da mirovanje nema nikakve veze i da se ponašam normalno, samo da izbjegavam veće tjelesne napore. Isto su mi rekli i u Mb, isto sam se ponašala, jednom je uspjelo, jednom nije, tako da je očito bilo do embrija.

snow kad je već moralo tako biti, bitno da je druga bebica živahna i zdrava!!!

Marnie
18.02.2011., 13:50
Spominje se: http://www.betaplus.hr/medicinski-potpomognuta-oplodnja.html

Aha, zbunilo me je to što je ona otišla u NovaMed, a na stranici od NovaMeda samo je opća ginekologija, nema djelatnosti MPO-a http://forum.roda.hr/threads/58128-Potpomognuta-u-privatnim-klinikama/page20.

Marnie
18.02.2011., 13:51
snow žao mi je zbog jedne bebice, ali najvažnije je da je druga odlično :-)!

Ana1201
18.02.2011., 15:10
Pozz svima! Evo ja upravo s pregleda,obavila sve pretrage,sad čekam nalaze 10 dana i ako je sve ok idemo sljedeći ciklus s blagim protokolom,klomići od 2-7 dc i onda ako buDe koja jajna stanica- icsi.Ono što mene zanima je kako ste vi reagirale na prirodnjake,da napomenem da je samnom sve ok,muž ima OAT.

aslan
18.02.2011., 18:41
ana1201 ja sam ti ovaj ciklus u prirodnjaku, klomifeni od 3-13.tog dana s tim da sam od 8.og dana pocela i s dva gonala i estrofenom jer mi je endometrij bio tanak, jucer mi je bila punkcija i dobili smo 4 jajne stanice iz 4 folikula, sad cekam da mi se dr javi kad je transfer i sto se od toga oplodilo. inace sa mnom je sve ok, suprug ima OAT. zelim ti puno srece!

Ana1201
18.02.2011., 19:31
ana1201 ja sam ti ovaj ciklus u prirodnjaku, klomifeni od 3-13.tog dana s tim da sam od 8.og dana pocela i s dva gonala i estrofenom jer mi je endometrij bio tanak, jucer mi je bila punkcija i dobili smo 4 jajne stanice iz 4 folikula, sad cekam da mi se dr javi kad je transfer i sto se od toga oplodilo. inace sa mnom je sve ok, suprug ima OAT. zelim ti puno srece!

Joj super,držim ti fige da bude uspješno.Kod kog ideš,za što služe gonali, zašto klomifeni 10 dana?
Ja se sve bojim da je ova stimulacija meni slaba

ivanova
18.02.2011., 20:47
nisam se prije htjela javljati dok ne odem na pregled i znam pravu sliku...jučer sam bila na pregledu i nažalost jednom od bebica je stalno srce:angel:...dr. kaže da je tako bolje jer da se to dogodilo za mjesec dana već bi stvaralo probleme ovom drugom...
zato se ova okreće, maše i sva je razigrana:klap::klap:ne mogu vjerovati da već ima sve organe...jednostavno sam oduševljena:-D

želim svima vama da to vidite i to u ovoj godini...jer sada vidim kako je to prekrasno i sve zaslužujete ovaj osjećaj

SRETNO!!!
ajme super al zao mi je ove druge bebice:cry:

ina7
21.02.2011., 20:44
Dugo me nije bilo, pa odlučih da vam se priključim! Ovih dana se spremamo na pregled kod našeg dr.L pa se nadam da krećemo ponovo u postupak!! Dugo nisam bila na stranicama pa sam se oduševila podacima koliko novih turdnica ima!!!! Čestitke svima !!!

sretna35
21.02.2011., 23:49
ina7 sretno u dobrim si rukama

snow.ml samo hrabro dalje za tvoju hrabru bebicu

Mia Lilly
22.02.2011., 00:35
ina7 sretno u dobrim si rukama

snow.ml samo hrabro dalje za tvoju hrabru bebicu

X

dani39
23.02.2011., 13:10
Ima li netko da je bio u stimuliranom postupku a nije došlo do transfera,te koliko ste platili taj postupak ?

ivica_k
23.02.2011., 14:18
Ima li netko da je bio u stimuliranom postupku a nije došlo do transfera,te koliko ste platili taj postupak ?

mi, prije točno dvije godine...ne znam koliko će ti koristiti taj podatak jer se ne radi o istoj klinici, ali naplaćeno nam je 50% od cijene stimuliranog postupka

žao mi je:love2:

Marnie
23.02.2011., 16:38
Cure, htjela bih samo naglasiti da bi se na ovom topicu trebale davati informacije za sve privatne MPO klinike (IVF Centar nije jedina :-)), pa Vas molim kada pišete da naglasite za koju kliniku tražite ili dajete informaciju, a pogotovo ako nemate u potpisu navedeno u kojoj ste klinici :-).

Šaljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ svima za dobitne postupke :-).