PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zagreb/Bandić/smanjivanja subvencija - IDEMO U PROSVJED!

Stranice : 1 2 3 [4] 5

Tashunica
18.12.2010., 15:09
profitirat će jedino oni koji će si opet najveći dio te love strpati u džep, a nimalo djeca, tete, vrtići, grad i građani.
mi smo ruglo od države.

Lillo
18.12.2010., 15:16
Pls, ispravite me ako grijesim, jer ne zivim u Hr.. Naknada za trece dijete je 60 000 kn? Ne mogu vjerovati, pa otkuda drzavi toliki novci? Ako je to istina, ljubomorna sam, jer zivim u jednoj jako bogatoj, ali izuzetno skrtoj drzavi, koja za rodjenje djeteta daje veliku nulu, porodiljni dopust je dno dna, vrtici su luksuz koji si rijetki roditelji mogu priustiti pa su zato babysitteri 5-6 puta jeftiniji od cijene vrtica... Ja sam doma s djecom jer mi se financijski ne isplati raditi.. Placu bi mi pojeli vrtici i jaslice..

icyoh
18.12.2010., 15:16
Može li netko linkati detalje (kada objave) kako će se utvrđivati dohodak?
Što će sve ulaziti, koji prosjek će uzimati, hoće li potvrdu davati PU ili poslodavac..?

puntica
18.12.2010., 15:25
Može li netko linkati detalje (kada objave) kako će se utvrđivati dohodak?
Što će sve ulaziti, koji prosjek će uzimati, hoće li potvrdu davati PU ili poslodavac..?

bandić je na čitanju prijedloga proračuna rekao da će potvrdu davati porezna uprava i da će se temeljiti na prihodima u prošloj godini, znači, sve što je išlo preko računa i što porezna uprava može vidjeti. rekao je da su pitali pu i da je to jednostavno izvedivo i jedini način.
znači, uzet će se u obzir sve što si zaradila u 2010. godini i onda dijeliti po članu kućanstva

puntica
18.12.2010., 15:31
Pls, ispravite me ako grijesim, jer ne zivim u Hr.. Naknada za trece dijete je 60 000 kn? Ne mogu vjerovati, pa otkuda drzavi toliki novci? Ako je to istina, ljubomorna sam, jer zivim u jednoj jako bogatoj, ali izuzetno skrtoj drzavi, koja za rodjenje djeteta daje veliku nulu, porodiljni dopust je dno dna, vrtici su luksuz koji si rijetki roditelji mogu priustiti pa su zato babysitteri 5-6 puta jeftiniji od cijene vrtica... Ja sam doma s djecom jer mi se financijski ne isplati raditi.. Placu bi mi pojeli vrtici i jaslice..

to nema veze sa državom nego s gradom, konkretno zagrebom

za treće dijete nije 60000kn nego 54000kn, ali u 6 obroka, znači 9000kn godišnje
a tim da je prosječan broj djece u zg 1.6, pa ti vidi koliko ljudi uopće dobije toliko love :unsure:
čitam da je prošle godine podneseno oko 1000 zahtjeva za 3. i svako daljnje dijete, ne piše koliko ih je odobreno. http://www.online-zagreb.hr/moj_zagreb/zagreb-hr/vec-dvije-godine-vise-rodenih-nego-umrlih/

s tim da se zagreb stalno hvali svojom populacijskom politikom, i time što je grad prijatelj djece
da, je, moš mislit :roll:

Teta Eta
18.12.2010., 22:57
Za moderatore,

Mislim da je zbunjujuce da se ova tema stalno seljaka.
Ispravite me, ali cini mi se da je ovo vec drugi put.

Hvala.

apricot
19.12.2010., 09:21
koliko znam, premještena jednom.
prvobitno je bila na Filozofskom, ali je prigodnija za ovaj podforum.

Teta Eta
19.12.2010., 09:34
Mislim da je drugi put sada, jer je i na prijasnjem servisnom podforumu bio znak "premijesteno". Bilo bi dobro kada bi na prijasnjem podforumu ostao neki "trag", jer je tema iznenada zamrla nakon seljenja.

apricot
19.12.2010., 09:36
Tema je, bojim se, zamrla iz onoga razloga koji je Bandić i predvidio: malo je popustio konopac i ljudima zamazao oči.
Ili ljudi misle kako se ništa više ne može napraviti :-(

lukab
19.12.2010., 09:38
Tema je, bojim se, zamrla iz onoga razloga koji je Bandić i predvidio: malo je popustio konopac i ljudima zamazao oči.
Ili ljudi misle kako se ništa više ne može napraviti :-(

to sam ja pitala - sto se moze napravit? nisam strucnjak a jako me zanima i ne padam na mazanje oci...

Teta Eta
19.12.2010., 09:38
Ma nije Apri. Ajd pogledaj, jucer oko 2, ljudi su se opet aktivirali nakon napisa u jutarnjem da ce SDP glasati ZA, bas je opet ozivnula. Bilo bi jos dosta odgovora da se nije "izgubila".

puntica
19.12.2010., 12:12
Ma nije Apri. Ajd pogledaj, jucer oko 2, ljudi su se opet aktivirali nakon napisa u jutarnjem da ce SDP glasati ZA, bas je opet ozivnula. Bilo bi jos dosta odgovora da se nije "izgubila".
ja sam sigurna da je ova tema već dugo na ovom pdf-u
u ostalom, svi oni koji su na njoj pisali mogu je naći bez problema pod praćene teme, bar ja tako tražim, jer mi je najlakše

ali mislim da ima nešto u onome što apricot govori, ljudi su se nekako pomirili sa situacijom :unsure:
razočarani su političarima i misle da se bez obzira na sve, ništa neće promijeniti
a možda su i sretni što se sve to neće pokrenuti od 1.1. nego od 1.5. pa će tema 'oživjeti' negdje u travnju, ili neće

Freja
19.12.2010., 12:28
Ja bih rado da se nastavi s prosvjedima ove ili one vrste. No utorak je vjerojatno prekasno, a ja prva ne bih mogla doći zbog posla. Zaista, ako sad ušutimo, onda smo prešutno rekli da odobravamo što rade i kako rade. Nisam sigurna ni da bi prosvjedi nešto drastično promijenili, ali bi nas se barem čulo. Odjek nije bio zanemariv prošli puta. Ima li šanse da se opet izađe s nekim plakatima, izjavom za medije ili sl.?

Mima
19.12.2010., 13:18
Ja moram priznati da se osjećam kao idiot što sam bila na prosvjedu koji su SDP-ovci iskoristili za svoje promociju i širenje bezočnih laži. I nije mi to prvi puta da mi se tako nešto dogodi na nekom prosvjedu; zato ih i izbjegavam.

apricot
19.12.2010., 14:16
mima, bez brige...
mislim da ćemo imati priliku reći koliko je to bilo jdno.
a već im je rečeno kako deklarativna poruka nikome ne znači - apolutno ništa.

Hic Rhodus, hic salta!

sofie
19.12.2010., 14:35
Apsolutno se slazem s Mimom; bila sam na prosvjedu s tromjesecnom bebom i smracilo mi se pred ocima kad sam vidjela politicku kliku kako je lezerno usetala i pocela davati izjave, a bez ikakve stvarne zelje da zaista pomognu. Tamo su bili jedino i samo da sebe izreklamiraju.
No, prosvjedima cu se svakako odazvati opet.

Lillo
19.12.2010., 15:03
Hvala puntice na odgovoru, sad mi je jasnije. Kad vidim da se taj novac isplacuje u obrocima, onda svota i nije tako wow velika. Jedino sto me cudi je da roditelji moraju podnositi zahtjev i da to ne ide automatizmom, od rodjenja, prijavom bolnice itd. kao svojevrsna nagrada roditeljima sa vecim brojem djece. Znaci ako neznas za to, ostajes bez novaca.. Nekako mi se ne cini fer..

dunja&vita:-)))
19.12.2010., 15:08
to sam ja pitala - sto se moze napravit? nisam strucnjak a jako me zanima i ne padam na mazanje oci...

Kaj ćemo se sad pomirit sa ovom situacijom ili netko ima ideju za slijedeći korak?

krumpiric
19.12.2010., 16:00
Hvala puntice na odgovoru, sad mi je jasnije. Kad vidim da se taj novac isplacuje u obrocima, onda svota i nije tako wow velika. Jedino sto me cudi je da roditelji moraju podnositi zahtjev i da to ne ide automatizmom, od rodjenja, prijavom bolnice itd. kao svojevrsna nagrada roditeljima sa vecim brojem djece. Znaci ako neznas za to, ostajes bez novaca.. Nekako mi se ne cini fer..
a ako kojim slučajem živiš u ZG 4g i 5mj u trenutku kada rodiš. I uredno radiš i plaćaš porez i prirez-i ti i partner (drugi roditelj) možeš se češkat!!!
nikakva molba ne pali. Ni činjenica da si u Zg kupio stan i da nećeš nigdje selit, da će ti djeca vrlo vjerojatno odrasti tu.
Kao, zaštita od onih koji će se prijavit radi nagrade-pa onda 5godina.

apricot
19.12.2010., 16:54

Lillo, nitko nije uskraćen za informaciju, budući da se dobije prilikom prijave djeteta u općini u kojoj je rođeno.

Mora se podnositi zahtjev uz predočenje svih dokumenata, budući da rodilišta ne posjeduju ništa od toga.

puntica
19.12.2010., 16:57
a ako kojim slučajem živiš u ZG 4g i 5mj u trenutku kada rodiš. I uredno radiš i plaćaš porez i prirez-i ti i partner (drugi roditelj) možeš se češkat!!!
nikakva molba ne pali. Ni činjenica da si u Zg kupio stan i da nećeš nigdje selit, da će ti djeca vrlo vjerojatno odrasti tu.
Kao, zaštita od onih koji će se prijavit radi nagrade-pa onda 5godina.

e, a sad više nije 5 godina nego 10 godina :roll:

rossa
19.12.2010., 18:31
e, a sad više nije 5 godina nego 10 godina :roll:

i to mora biti posljednjih 5 (sad 10 u komadu),
Kad se Mo rodila MD je imao 4 godine i 10 mjeseci prijavljen boravak u Zg. To što je on rođen u Zg i što je ukupno bio prijavljen 23 godine u Zg od ukupno 31 godine života, nije imalo nikakve veze. Kako je krumpirić napisala nema ni molbe, a ne postoji ni opcija žalbe iako je formulacija o 5 godina neprekidnog boravka u prethodnom pravilniku bila prilično nejasna.

ana.m
19.12.2010., 22:01
i to mora biti posljednjih 5 (sad 10 u komadu),
Kad se Mo rodila MD je imao 4 godine i 10 mjeseci prijavljen boravak u Zg. To što je on rođen u Zg i što je ukupno bio prijavljen 23 godine u Zg od ukupno 31 godine života, nije imalo nikakve veze. Kako je krumpirić napisala nema ni molbe, a ne postoji ni opcija žalbe iako je formulacija o 5 godina neprekidnog boravka u prethodnom pravilniku bila prilično nejasna.

Moje dvoje starije djece nije također dobilo ništa...
A ja sam Šestinčanka, pa si ti misli!!
Početko 90-ih odselili u dio Zagreba pod imenom Velika Gorica. Pa se tamo negdje krajem 90-ih ako se ne varam netko sjeti da bi ta VG mogla biti grad...
A ja sam s mužem 2002. kupila stan u ZG.
Moram li reći koliko sam bila bjesna?

Looli
20.12.2010., 11:24
... uzet će se u obzir sve što si zaradila u 2010. godini i onda dijeliti po članu kućanstva

ako ce se ovo primjenjivati od 1.5.2011., to koliko si zaradjivao u 2010. kakve veze ima???
pa u 5 mjeseci se svasta moze desiti, mozes promijeniti posao, mozes ostati bez posla, moze ti se smanjiti placa, mozes otici na porodiljni...svasta svasta...
meni je ovo sve veca glupost od gluposti...
ako vec uzimaju, da bar uzimaju s nekom vezom i pameti, ovako...

daddycool
20.12.2010., 11:45
Skupština je u tijeku. Predstavnice RODA su tamo.
Rekao bih vam da držite fige kada bi u meni postojala i najmanja nada da će od toga biti ikakve koristi. Nepozvani su se na prosvjed došli poslikati ali će nam za sretnu 2011. poželjeti da stegnemo remen.

mirjana
20.12.2010., 11:49
poslala mail na sdp, milanku, zg sdp i klub sdp-a u saboru, sa jutarnjim, vecernjim i zagrebancijom u cc

Uistinu ne znam kako bi Vas pozdravila.

Krenula sam sa pristojno, sa "Poštovani" i shvatila da bi to bilo licemjerno napisati jer vas više uopće ne poštujem - pa sam to obrisala.
Zatim sam krenula pisati "Dobar dan" i shvatila da mi sa SDP-om na vlasti još dugo ne bi imali dobar dan što se evo već počelo događati u Zagrebu - pa sam i to obrisala.
I zato vas uopće neću pozdraviti, jer niste zaslužili niti taj mali izraz poštovanja od mene, malog čovjeka i Vašeg dosadašnjeg birača.

Znam da Vama moj mali glas ne znači apsolutno ništa - ali vas svejedno obavještavam da moj glas više neće dobiti niti SDP na lokalnim izborima u Zagrebu niti SDP na državnim izborima.

Niti bilo tko tko s Vama uđe u koaliciju.

Sramota me što sam svih ovih godina glasala za Vas.

I još jednom se pokazuje da su političari premazani svim mastima i da im je jedino vlastita fotelja važna. I glasat će za bilo koju ideju koja im to omogućuje, bez obzira slagali se s njom ili ne : jer "izbora u Zagrebu ne smije biti!"

??????!!!!!?????

Iako ste protiv proračuna grada Zagreba (jer ako niste protiv tog proračuna - onda ste nam svima lagali kad ste se busali u prsa da ni po cijenu izbora nećete pristati na taj proračun" - ipak ćete glasati za njega - jer ne želite izgubiti vlast koju trenutno u Zagrebu imate... i kojoj se nadate nakon državnih izbora...

Nadam se da više NIKADA bilo kakvu vlast nećete dobiti. Niste ništa bolji od HDZ-a niti od Bandića.
I nadam se da ćete zbog ove odluke izgubiti državne izbore.

Samo Vi vjerojatno nećete ni shvatiti da ste neke glasove izgubili upravo ovakvim nevjerodostojnim ponašanjem.

Ja se slažem da vrtić treba poskupiti - ali kakvi su ovo prijedlozi? Gdje je tu struka? Gdje je tu promišljanje o problematici? Gdje su pravila provedbe?
I gdje je tu ZAISTA nekakva socijalna osjetljivost?

Za početak, nije bilo nikakve studije koja pokazuje kakva će uistinu biti ušteda.

Izvadak sa http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/struka-pere-ruke-od-novog-nacina-naplate-vrtica_308614 (http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/struka-pere-ruke-od-novog-nacina-naplate-vrtica_308614)

Nitko od sudionika tematske sjednice skupštinskog Odbora o stanju u vrtićima nije znao odgovoriti na pitanje tko je autor novog načina naplate vrtića. Naime, zastupnik Goran Kutlić (SDP) pitao je predstavnike Gradskog ureda za obrazovanje kulturu i šport kao i predstavnike strukovnih organizacija jesu li sastavili predložene mjera prema kojima bi se cijena vrtića određivala prema dohodovnom cenzusu.

Svi su mu odgovorili da oni nisu odlučivali o tome te da oni ne znaju po kojim su kriterijima sastavljane dohodovne kategorije. Sugerirali su mu da to pitanje na sjednici Gradske skupštine postavi predlagaču, a to je gradonačelnik. Danira Bilić Nakić, (HDZ) predsjednica Odbora za obrazovanje i šport, ustvrdila je da ne stoji konstatacija Gradske uprave kako će se novim načinom naplate u proračunu uštedjeti 100. milijuna kuna.

- Ne postoje nikakvi konkretni pokazatelji na temelju koji je dobivena ova brojka. Lako je moguće da na kraju ušteda bude puno manja - kazala je Danira Bilić-Nakić dodavši kako je moguće da na kraju šteta bude puno veća od uštede koja se postiže ovim mjerama.

Kao drugo, uopće ne znate na koji način ćete to provoditi? Što sve ulazi u dohodak? Da li tu ulazi i otpremnina u slučaju otkaza? I moj regres i Božićnica? Što znače primanja iz prethodne godine, kad se u tekućoj godini može ostati bez posla? Ili ne bez posla - ali bez primanja? Na koji način to mislite riješiti? Što znači ako netko u prethodnoj godini dobije honorar koji će ga zbog nekoliko kuna razlike "prebaciti" u viši razred? Zar će mu tih nekoliko kuna platiti u slijedećoj godini TISUĆE kuna razlike?

Samo jedan primjer nepravednosti ovih razreda (cjelodnavni boravak):

5001 do 6000 - 1000 kuna

4501 do 5001 - 700 kuna

Uz prosjek 4999 i cijena je 700kn za jedno dijete, a ako se prosjek "popne" na 5002 kn - cijena se penje na 1000kn ???!!!???

Što to znači, na godišnjoj razini četveročlane obitelji (npr. dvoje liječnika s prosječnom plaćom 10000kn i dvoje djece u vrtiću):

Razlika u prihodima od 144kn godišnje poveća (za dvoje djece u vrtiću, ako drugo ima popust od 50%) --- godišnji iznos koji izdvajaju za vrtić za čak 5400kn (za prvo dijete razlika od 300kn, drugo 150 kn -uk 450kn samo RAZLIKE na mjesečnoj razini) - još jednom napominjem to je samo RAZLIKA!!!!!!!! Oni će u godini dana zbog par kuna razlike platiti vrtić 18000kn umjesto 12600 ?!?!?

Razlika koja se dobije ovisno o tome da li je plaća jednog roditelja 9.996kn ili 10.008 (uz pretpostavku da je drugom roditelju plaća točno 10.000kn)
Ili mislite da su hrvatski liječnici bogati ljudi s izuzetno visokim plaćama i da ih zato i treba "opaliti po džepu" ???

Treća stvar: što je sa tajnosti plaća. Moja plaća (iako nije velika) je tajna - pod prijetnjom otkaza u slučaju odavanja te poslovne tajne. Ista stvar je i sa suprugom.

A sada će svatko imati uvid u naše financije - jer će se to vidjeti na vrtićkoj uplatnici.

Na kraju napominjem: NE, ja nisam "bogataš" - mi ćemo biti u relativno malom razredu cijene (ovisno o tome što nam sve smatrate prihodom) - ali ja (za razliku od VAS, dragi moji zastupnici) imam i društvenu odgovornost i ne gledam samo svoju korist - i ako mislim da je nešto nepravedno - dići ću svoj glas

I osjećam se stvarno kao zadnja budala koja sve pošteno plaća i koja je eto nesrećom prijavljena na svoja puna srednjestaleška primanja - jer sam umjesto da izlazim, zgubidanim i primam naknadu s burze - išla studirati i školovati se - da bi jednog dana svojoj djeci mogla pružiti više. Nisam sigurna da li je to ono što će moja djeca vidjeti kao vrijednost u budućnosti : jer u ovoj državi puno je pametnije gubiti dane, ne raditi i zbog toga sve dobijati besplatno - nego se školovati, učiti, truditi na poslu ne bi li napredovali - jer bi im se moglo dogoditi da upravo zbog toga jednog dana njihova djeca imaju manje mogućnosti nego da im roditelji uopće ne rade - jer to je ono što se događa mojoj generaciji.

I na kraju, neću vam napisati "S poštovanjem" - jer poštovanje se mora zaslužiti i ne želim omalovažiti sve one kojima pišem to "S poštovanjem" (npr. s velikim veseljem upravo to pišem osoblju našeg vrtića i naše škole - jer su oni moje poštovanje itekako zaslužili).

Mirjana

Nivi
20.12.2010., 14:09
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/raskol-u-sdp-u--bernardic-kontra-milanoviceva_308862

mozda ima nade...

daddycool
20.12.2010., 14:42
mozda ima nade...

mislim da je bitno da znate proceduru
postoji sigurno milijun mogućih scenarija, ali zadržimo se na dva najbitnija

1. ukoliko se danas proračun prihvati skupštinari zadržavaju fotelje, ostaje im opcija raspisivanja referenduma za nepovjerenje gradonačelniku. tu opciju mogu aktivirati sada ili pričekati novi zakon o referendumu po kojem je veća šansa da dođe do smjene gradonačelnika i tada pristupiti rebalansu proračuna

2. da se danas proračun ne prihvati, skupština se raspušta, gradonačelnik i dalje troši novce po posebnom režimu, ide se na nove izbore za Skupštinu, te nova Skupština ponovno dobija isti prijedlog od Bandića i tako se vrtimo u krug. S time da ako dođe do novih izbora za Skupštinu, Bandić će imati svoju listu i vjerojatno bi na taj način dobio još par svojih ljudi u Skupštini koji bi mu služili kao glasnogovornici. A mi bi u proračunu imali trošak izbora za gradsku Skupštinu.

Suštinski, nama je svejedno koji će se od tih scenarija ostvariti jer je Bandić trenutno u win-win poziciji, a mi u lose-lose. Odgoda je naviše ćemu se možemo nadati te da će se u međuvremenu neke stvari u gradu i državi možda drugačije posložiti.

daddycool
20.12.2010., 14:44
no comment

http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/bandic--vozaci-zet-a-preporucujem-vam-da-vozite_308845

- Ti ljudi jedino što znaju je voziti tramvaje i autobuse pa im ja preporučujem da to i dalje rade.

daddycool
20.12.2010., 14:55
Proračun je prihvaćen sa 31 glasom ZA, 9 PROTIV i čini mi se 2 suzdržana

kajsa
20.12.2010., 15:05
mirjana, super post (odnosno mail)

Angie75
20.12.2010., 15:09
Katastrofa, tuga, jad, žalost i čemer.

Angie75
20.12.2010., 15:09
Ovo se nije odnosilo na mirjanino pismo (koje je izvrsno), nego na daddyjev, o prihvaćanju proračuna.

mamma Juanita
20.12.2010., 15:11
Proračun je prihvaćen sa 31 glasom ZA, 9 PROTIV i čini mi se 2 suzdržana.na žalost, očekivano za proračun

no comment

http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/bandic--vozaci-zet-a-preporucujem-vam-da-vozite_308845

- Ti ljudi jedino što znaju je voziti tramvaje i autobuse pa im ja preporučujem da to i dalje rade.
ovaj se ni ne pretvara nego je otvoreno besraman pa poručuje "i šta mi možete!".
zamislite da je taj tip postao predsjednik države,
pa potonuli bi u mulj još dublje nego sad...

Stijena
20.12.2010., 15:47
http://www.jutarnji.hr/zagreb-dobio-novi-proracun--od-1--srpnja-poskupljuju-vrtici-/912670/

nevena
20.12.2010., 15:56
ma grozno
ali nazalost ocekivano
a tocno sam si mislila, napraviti ce male kozmeticke, nevazne izmjene i onda se busati kako je uvazio misljenja struke

Ripcord
20.12.2010., 16:01
A što je sad promijenjeno u vezi novorođene djece? One svote za opremu za novorođenčad su isto smanjene? Ne mogu nigdje naći taj podatak točno, a znam da je netko spominjao da se od 1.1. i to reže :(

nevena
20.12.2010., 16:14
smanjene su naknade koje grad daje kao pomoc za prvo drugo i trece dijete.

za drugo znam da je po novom 3600 kn a bilo je 7200 kuna (u ratama sve)

a mene zanima, oni koji rode do 01.07.20100 (dakle prije nego sto novi proracun stupi na sangu) dali ce dobiti tu naknadu po "starom" ili po "novom""

Kate76
20.12.2010., 16:17
Ovo je žalosno. No, što očekivati od naših političara?
Lijepo su se izreklamirali, izbusali u prsa kako neće prihvatiti proračun, vjerovatno su progutali onaj dio (...na prvom čitanju...), al već prvom slijedećom prilikom, ma nema problema. Zlo mi je od Bandićevog izigravanja Robin Hooda, neka mi on objasni zašto bi oni koji navodno imaju više plaćali za one koji imaju manje, kad ti isti možda imaju manje na papiru, al više u ruci? A postavlja se pitanje i zašto ti koji imaju manje imaju manje i obrnuto? Mirjana je sve lijepo objasnila u svom pismu, svaka čast. Ovo nema nikakve veze sa socijalnom pravdom, cijela priča se događa zbog njihovih vlastitih promašaja za koje ih nitko nikada neće opaliti po džepu.

lukab
20.12.2010., 16:58
zlo mi je... dvolično i jadno... :nope:

puntica
20.12.2010., 17:05
smanjene su naknade koje grad daje kao pomoc za prvo drugo i trece dijete.

za drugo znam da je po novom 3600 kn a bilo je 7200 kuna (u ratama sve)

a mene zanima, oni koji rode do 01.07.20100 (dakle prije nego sto novi proracun stupi na sangu) dali ce dobiti tu naknadu po "starom" ili po "novom""
za prvo je 1600kn, na 3 rate
mislim da se to odnosi na svu djecu rođenu u 2011. godini jer je to proračun za 2011. a mislim da se ova odgoda do 1.7. odnosi samo na cijene vrtića, produženog boravka i tako... S tim da, kako sam već 100 puta valjda napisala, uvjet je da je barem jedan roditelj prijavljen u zg zadnjih 10 godina
ali sve će uskoro pisati na stranicama grada pa ćemo sve znati

blago nama kako nam je dobro :-D

amel
20.12.2010., 17:52
Još mi nema logike datum-1.07. preko ljeta većina djece ipak ne ide u vrtić, grupe se spajaju, područni objekti zatvaraju, nova vrtićka godina za novo upisanu djecu počinje 1.09. itd. itd. Mogli su bar od 1.09. povećat cijene. Ako sam dobro izračunala (matematika mi nije jača strana) ako dijete i ne ide u vrtić u 7 i 8 mj niti jedan dan roditelji koji više neće imati subvenciju grada pa plaća punu cijenu od 2000 kn plaćat će vrtiću 1200 kn za 7 i 1200 kn za 8 mj-ZA ŠTA????

jele blond
20.12.2010., 18:25
Nisam shvatila: od 01.07. su smanjene naknade za buduće roditelje ili smanjuju i postojeća riješenja? Ona tablica sa cijenama vrtića je još aktualna ili su nešto izmijenili?

ana.m
20.12.2010., 19:05
Nisam shvatila: od 01.07. su smanjene naknade za buduće roditelje ili smanjuju i postojeća riješenja? Ona tablica sa cijenama vrtića je još aktualna ili su nešto izmijenili?

Moje je mišljenje da to vrijedi za novorođenu djecu, a ne za stara rješenja. Jer ti si dobila rješenje na 11000 kn godišnje, kaj ne?
Isto kako nisu onima koji su dobili rješenje na 9000kn godišnje povećali na 11000, tako ni nama ne bi trebali smanjiti.

mamma Juanita
20.12.2010., 19:10
hm...sjećam se kad je prvi put ta odluka bila donešena prije cca 7 godina kad sam ja imala bebu
i vrlo brzo nakon toga je odluka izmijenjena i isplatili su nam jednoktatno puno manju svotu od one prvotno rečene
na koju su se obavezali (mačku o rep) i s još većom lakoćom je izmijenili (smanjili).
dakle u tih 7 godina se ta odluka promijenila već ne znam više koliko puta
i isto tako uvjeti da bi se uopće do ikakvog novca došlo.
tako da- sve je tu kod nas moguće
jer nitko na kraju ne snosi posljedice za takvo bezobrazno povlačenje ljudi za nos.

jele blond
20.12.2010., 19:13
Ma i meni to ima logike, ali me je strah da se ne sjete ...

jelena.O
20.12.2010., 19:17
Još mi nema logike datum-1.07. preko ljeta većina djece ipak ne ide u vrtić, grupe se spajaju, područni objekti zatvaraju, nova vrtićka godina za novo upisanu djecu počinje 1.09. itd. itd. Mogli su bar od 1.09. povećat cijene. Ako sam dobro izračunala (matematika mi nije jača strana) ako dijete i ne ide u vrtić u 7 i 8 mj niti jedan dan roditelji koji više neće imati subvenciju grada pa plaća punu cijenu od 2000 kn plaćat će vrtiću 1200 kn za 7 i 1200 kn za 8 mj-ZA ŠTA???? nisi li ti ipak nešto puno toga krivo shvatila???????????

ana.m
20.12.2010., 19:27
Mene baš nešto zanima, ali od kad je ovaj novi forum ne znam otvoriti anketu...
Zanima me postotak, da vidimo koliko je ljudi u minusu uskoro zbog ovoga...
Dakle ako netko zna, da otvori neku anketu tipa koliko po novom plaćate vrtić? pa cujene vrtića...

jelena.O
20.12.2010., 19:30
Za mjesec u kojem je dijete boravilo u predškolskoj ustanovi do najviše 5 dana, a izostanak je unaprijed najavljen ili kasnije opravdan, roditelj plaća 40% iznosa sudjelovanja u cijeni programa.

jelena.O
20.12.2010., 19:30
evo ja bi skoro prepolovila cifru, jer na svoju sreću imam 3 dece

ana.m
20.12.2010., 19:41
Ja bih to ipak voljela vidjeti u postocima!

jele blond
20.12.2010., 19:49
Ja bih to ipak voljela vidjeti u postocima!
Da, to bi bilo zanimljivo, jer bih i ja, po mojoj računici prepolovila iznos.

krumpiric
20.12.2010., 19:51
misliš da je forum nekakav adekvatan uzorak?
kao prvo, prosječan broj djece po obitelji je iznad hrv. prosjeka.
i plaće, vrlo vjerojatno.

svejedno, mislim da si pogriješila poantu onog na što se ovdje cilja.

krumpiric
20.12.2010., 19:57
eh, da, i ja nebi osobito povećala iznos, ali bi ga povećala. I mene iako sam socijalno osjetljiva, istinski ne zanima ovakav oblik socijalne osjetljivosti.
U državi u kojoj se ne zna ko pije, a ko plaća, u vrijeme recesije, uništavanje ljudi koji rade i zarađuju. A i zarađuju s razlogom. POšteno.
I zaista mi nije prihvatljivo razmišljanje o susjedima i kravama.
nisam ja potrošila zagrebačke novce, čak štoviše, nikad nisam ni u Areni bila.
nisam bome ni na utakmici Dinama
a i navijam za Cedevitu
za snježnu kraljicu si ne mogu platiti kartu
stan u Sopnici me ne zanima
nisam nikad dobila dar za dijete
ne vozim se tramvajem
plaćam uredno prirez
i moram plaćati vrtić više da bi manje plaćao-tko? čemu? zašto?
neka se socijali slobodno cijena smanji-al ne na NAŠ račun-nego na račun grada.

Teta Eta
20.12.2010., 19:59
Krumpiric, potpis od a do z.

krumpiric
20.12.2010., 20:02
ma, svi su normalni europski gradovi smanjili cijene vrtića, povećali subvencije, da povećaju kupovnu moć građana, održe prodaju/proizvodnju.
neće grad spasit ovo-neće zaradit ništa, taj vrtić je kap u moru troškova.
a nama će smanjit kupovnu moć. Ako je uopće više može smanjit :D :D

ana.m
20.12.2010., 20:16
misliš da je forum nekakav adekvatan uzorak?
kao prvo, prosječan broj djece po obitelji je iznad hrv. prosjeka.
i plaće, vrlo vjerojatno.

svejedno, mislim da si pogriješila poantu onog na što se ovdje cilja.
Ne mislim, pogotovo ne ovaj forum koji je po mom mišljenju iznad prosjeka hrv. standarda, ali me zanima...

lukab
20.12.2010., 21:51
eh, da, i ja nebi osobito povećala iznos, ali bi ga povećala. I mene iako sam socijalno osjetljiva, istinski ne zanima ovakav oblik socijalne osjetljivosti.
U državi u kojoj se ne zna ko pije, a ko plaća, u vrijeme recesije, uništavanje ljudi koji rade i zarađuju. A i zarađuju s razlogom. Pošteno.
I zaista mi nije prihvatljivo razmišljanje o susjedima i kravama.
Nisam ja potrošila zagrebačke novce, čak štoviše, nikad nisam ni u areni bila.
Nisam bome ni na utakmici dinama
a i navijam za cedevitu
za snježnu kraljicu si ne mogu platiti kartu
stan u sopnici me ne zanima
nisam nikad dobila dar za dijete
ne vozim se tramvajem
plaćam uredno prirez
i moram plaćati vrtić više da bi manje plaćao-tko? čemu? Zašto?
Neka se socijali slobodno cijena smanji-al ne na naŠ račun-nego na račun grada.

xxx

Dalm@
20.12.2010., 22:23
Jel' može link na ovu novu verziju cijena vrtića i cjelodnevnog boravka u školi, te visine i uvjeta za naknada za novorođenčad?

superx
20.12.2010., 23:14
Mene baš zanima hoće li i bake i dede ulaziti u prosjek dohotka po kučanstvu, jer mi smo svi prijavljani na isti kučni br i imamo svoju kuću i komunalije, a moj svekar ima fala Bogu penziju političara a i svekičina nije loša i ako i njih uzmu u prosjek mi smo u govnima da prostite, ovako nam se i nebi po novome puno mjenjalo, a inaće, a ja od njihove penzije nemam ni lipe i nikakvu korist...

ana.m
21.12.2010., 00:21
Kakve veze imaju dede i bake s ovim? Ne kužim?

Freja
21.12.2010., 00:33
Mirjana, svaka čast na poslanom mailu. :naklon:

krumpiric, X

mlukacin
21.12.2010., 01:16
Ana.m pa zajedničko kućanstvo... I nas ima ko Rusa na istoj adresi, kak da ja dokažem da smo zasebno kućanstvo?
Ne znam kaj da vam velim, ni meni se ne sviđaju sve te parade, pogotov zato jer sam na porodiljnom s trećim i od 1.1. sam na minimalcu koji se ne uzima u obzir.
Ali isto tako moram priznati da sam se začudila da bi prema tablici onoj s prve strane plaćala vrtić upola manje. Ok, priznajem bilo bi prestrašno da nas nije petero... ovako je lakše...

apricot
21.12.2010., 08:45
Kakve veze imaju dede i bake s ovim? Ne kužim?

ana, samo padaš s Marsa :-P

u revidirani Prijedlog, za drugo čitanje, izmijenio je i taj dio i ubacio bake i djedove (tzv. vertikalnu liniju).
tako da će to dobro doći onima koji imaju bake i djedove sa malim mirovinama.

ali, neke će to unazaditi.

puno toga nije još jasno.
sve informacije će se stalno morati revidirati u ovoj papazjaniji.
ljudi će mijenjati poslove, dobivati otkaze, zapošljavati, bake i djedovi će umirati, prijavljivat ćemo se na svakojake adrese, rađat će se nova djeca... a sve će to trebati ažurirati.
puno posla za nikakvu uštedu Gradu.
dapače, Grad će biti na gubitku i to ne beznačajnom.
ovo pogoduje samo onima kojima je i do sada - Bandićevim glasačima.

apricot
21.12.2010., 08:50
Zapravo si mislim kako smo u poziciji da im zagorčamo život kompliciranjem s dokumentacijom.

Sve je toliko aljkavo napravljeno i potpuno nedorečeno.
Hoće li meni itko uzeti u obzir što mi s muževim roditeljima imamo Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju?
Iako ne živimo na istoj adresi.
Mislim, živimo, ali nismo tako prijavljeni.

Ovo je cirkus od Proračuna, a najveći klaun je Gradonačelnik.

ana.m
21.12.2010., 08:56
Stvarno padam s Marsa, ali mi je sada nešto palo na pamet...Kod nas je prijavljena šogorica koja ovdje nikada ni nije živjela. Dakle, ona nama ulazi u članove kućanstva kod ovoga??
Naravno, zaposlena je i nravano i njena plaća ulazi u naš prosjek. Nije koliko znam velika plaća ali onak...Dakle, što prije odjaviti šogoricu.

p.s. zapravo se sada pitam zašto to odavno nismo napravili...?

ana.m
21.12.2010., 08:58
Ma da Apri, ovo što ti pišeš...Valjda oni misle svake godinu iznova tražiti svu dokumentaciju?? :-o.
Ili misle to nekako kompjuterizirati, što mi je teško za povjerovati! :roll:

sirius
21.12.2010., 08:58
Stvarno padam s Marsa, ali mi je sada nešto palo na pamet...Kod nas je prijavljena šogorica koja ovdje nikada ni nije živjela. Dakle, ona nama ulazi u članove kućanstva kod ovoga??
Naravno, zaposlena je i nravano i njena plaća ulazi u naš prosjek. Nije koliko znam velika plaća ali onak...Dakle, što prije odjaviti šogoricu.

p.s. zapravo se sada pitam zašto to odavno nismo napravili...?

Nema veze sa temom, ali šogorica se sama mora odjaviti (i prijaviti na novu adresu). Vi to ne možete bez nje.

apricot
21.12.2010., 09:02
Ma da Apri, ovo što ti pišeš...Valjda oni misle svake godinu iznova tražiti svu dokumentaciju?? :-o.
Ili misle to nekako kompjuterizirati, što mi je teško za povjerovati! :roll:
vidiš, zato je zamišljen >oib.

koji nije zaživio.
ka` će - ne zna se!

i jučer Bandić veli sa govornice: Ja bih rado da sam Proračin mogao raditi prema imovinskom cenzusu, a ne prema dohodovnom, ali kada OIB još nije zaživio. I što sam ja mogao?!

pa zar on ne razumije da je to kao da mi želi naplatiti TV, a u selo mi ni struja nije došla

ana.m
21.12.2010., 09:05
Nema veze sa temom, ali šogorica se sama mora odjaviti (i prijaviti na novu adresu). Vi to ne možete bez nje.

Ma znam to, samo sam krivo napisala (hej, pijem jutarnju kavu tek). Ja sam joj odavno trebala reći nek se odjavi.

Apri ...a to s OIB-om, prije ga budu ukinuli nego kaj bude zaživio...ah

icyoh
21.12.2010., 10:31
Meni vrtić poskupljuje barem troduplo (ne znam u koju grupu ćemo upasti dok ne vidim što sve ulazi pod dohodak). Plaća u naravi - zna li netko?

Prirez uredno plaćam, prijavljeni smo u Zgb, ne muljamo s porezima... i nemam ništa protiv pravednosti, no smeta mi tretman prema ljudima iz srednjeg sloja (srednjeg, ne visokog!).
Plaću uredno zaradim, školovala sam se xy godina, radim toliko koliko radim, zaradim svaku kunu toga što dobijem i na sve to platim iznos par puta veći od prosjeka.I ne smeta mi.
Imam stambeni kredit, rata mi je podivljala (švicarci), kamata raste - ni to mi ne smeta.
Lani nismo upali u vrtić pa smo plaćali tetu - ni to mi nije smetalo toliko.
Umjereni smo potrošači, trudimo se kupovati hrvatsko, kroz sve što kupim platim pdv - ni to mi ne smeta.
Nismo sirotinja, no bome nismo ni bogati.
I sada (uz veći prirez) plaćam i višu cijenu vrtića za istu uslugu od osobe koja ima svoj stan, auto, bakinu kuću i sl.
Zašto?
Jer me država vidi kao bogatu pošto imam iznadprosječnu plaću (s kojom, btw, ne živim baš iznadprosječno).
I uredno me iscijede kroz doprinose i poreze, a sada plaćam i više za mogućnost da mi dijete ide u vrtić.
Mislim, tko je tu lud?
Pa ti budi pošten građanin u nas.

superx
21.12.2010., 11:28
icyoh,kužim skroz, tako je s nama slično, jedino mm zarađuje puna a ja niš,al kaj mogu.
Zemlju smo dobili komad u dvorištu i sami dizali kredite i radili od temelja i nije još gotovo,rupa bez dna,.
Rođena sam Zagrepčanka kao i MM i moji roditelji tkođer,svi uvijek uredno prijavljeni,..
Svekar je imao jako dobru plaću a sad ima i penziju svekica također ,ali mi smo od njih dobili tu zemlju i basta, ja nemam nikakve veze s njima istokao ni sa šogoricom koja živi s dečkom u njihovom potkrovlju i dobro zarađuje,od nje pogotovo nemam nikakve koristi. I šta ulaziti će mi u prosjek i prebaciti me u viši rang ma koma.
Hoče li baš svi prihodi ulaziti, i regresi i putni troškovi i isplate nekakvih šteta po kasko osiguranju, jer ako da koma..
Da ne prićam da sam u prošloj godini dobivala porodiljni s burze a od 10 mj ništa ali ko pita??

lukab
21.12.2010., 11:38
ja sam upravo izračunala - ako sve uredno prijavim kako je plaćamo 600kn, a ako odjavimo tatu sa ove adrese (nismo vjenčani) onda sam ja kao samohrana majka i plaćam 150kn... i kaj sad? biti pošten ili ne? :-/

Teta Eta
21.12.2010., 11:47
Problem je ovdje sto nekima stvarno vrtic poskupljuje nekoliko puta (do 5 puta, je li tako?). To je prestrasan udarac na dzep svakome, pa i onome tko ima dobru placu.

Isto tako, cijela prica je potpuno nedefinirana.

U mom slucaju, mogu proci tako da vrtic nista ne platim - pa sve do toga da ga placam iznad 1000 kuna.

Da, i nemam stalan posao, placena sam po ugovoru, i nazalost znam da ce projekt koji je zapoceo ovo ljeto trajati do jeseni. Bez obzira na trentunu dobru placu, svaku kunu okrenem 5 puta zato sto znam da opet mogu godinu i pol traziti slijedeci posao - ili vise ukoliko se garnitura ne promijeni.

Ako cu vrtic morati platiti nekoliko puta vise, moja kcer:heart: ce u skolu sa 6,5 godina, a ne sa 7,5. Nece vise ici u englesku grupu. Preko ljeta ce ju cuvati baka. Kad se razboli na dva tjedna (pocetkom mjeseca), do kraja mjeseca ce ju cuvati baka (a kad dolazim po dijete baki u Siget, Bandicu moram platit parking!!! - on me uvijek pronadje). Kako god bilo, zagorcio nam je zivot.

Looli
21.12.2010., 12:26
INDEX: Bandic u zagrebackom proracunu predvidio 20 milijuna kuna za promidzbu svoje stranke

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bandic-u-zagrebackom-proracunu-predvidio-20-milijuna-kuna-za-promidzbu-svoje-stranke-/529560.aspx

sad smo jos postali i sponzori Bandicu...

apricot
21.12.2010., 12:32
Ako cu vrtic morati platiti nekoliko puta vise, moja kcer:heart: ce u skolu sa 6,5 godina, a ne sa 7,5.

Neće te ni boravak manje doći: mi smo do sada plaćali cca 215 kuna mjesečno (za obroke), a sada bi nas cijeli boravak stajao oko 700 kuna!
Hrana je poskupjela sa 12 kuna dnevno (3,5 kune doručak, 6 kuna ručak i 2,5 kune užina), na 19 kuna.
Plus plaćanje samoga boravka.

Teta Eta
21.12.2010., 12:39
Re skole, vidjet cu sta ce se desiti. Ja sam jedna nepredvidjena kategorija u proracunu (u vise smjerova), pa mi se moze zalomiti svakojako.

Cubana
21.12.2010., 12:44
Mene će doći manje nego što sada plaćam.
Ja sam redovni i dobar punitelj gradskog proračuna, al mi je MM na minimalcu. Drugi dio plaće dobije kad i ako dobije.
Tako da je meni ovo jedina korist od njegovog gazde koji posluje na "hrvatski" način.

Mima
21.12.2010., 12:45
Nas bi vrtić koštao tri i pol puta više nego do sada; no kako nam je ovo zadnja godina u vrtiću izbjeći ćemo poskupljenje.

Osim što je ovo strašno i neviđeno poskupljenje jasno je i koliko je nepravedno - sigurno se svatko od nas može sjetiti niza primjera svojih prijatelja i poznanika pa ih usporediti sa svojim primjerom i vidjeti kolike će biti razlike.

Mene taj dio sa nepravdom zaista najviše pogađa, osobito zato što se radi o djetetu - osjećam da moje dijete nema pravo na nešto na što druga djeca imaju - a radi čega ??

Zanima me tko će od ljudi kojima će vrtić toliko poskupiti plaćati državni vrtić. Bandić je zapravo izbacio našu djecu iz državnih vrtića.

icyoh
21.12.2010., 13:01
Zanima me tko će od ljudi kojima će vrtić toliko poskupiti plaćati državni vrtić. Bandić je zapravo izbacio našu djecu iz državnih vrtića.

Ja ne.
Više mi se isplati plaćati privatni vrtić nego cijenu koju će me koštati državni (plus ne dam iz principa toliko).
Da ne spominjem da mi je čuvalica još jeftinija opcija.
A najjeftinija opcija mi je rastati se i odseliti pa da muž ostane s djecom. Pa će nam vrtić biti džabe, a još će dobiti i doplatak.
I po mogućnosti da se odselim negdje gdje nema prireza.:mrgreen:
odlična nam je pronatalitetna i proobiteljska politika :roll:

ivano2
21.12.2010., 13:15
Meni sigurno poskupljuje 4 do 5 puta, ovisno što će sve ići u dohodak...jedino kaj ja, igrom slučaja, nisam prijavljena na istoj adresi kao moji - pa ako idemo striktno po prijavi na adresu onda će nam vrtić biti besplatan. Šalim se naravno - unatoč svemu imam još zdravu dozu poštenja u sebi. Za konačnu računicu čekam detalje...Žao mi je dijete vadit iz vrtića i odvajat od prijatelja da bi je čuvala neka teta doma...

tanja_b
21.12.2010., 14:01
Nas bi vrtić koštao tri i pol puta više nego do sada; no kako nam je ovo zadnja godina u vrtiću izbjeći ćemo poskupljenje.

Osim što je ovo strašno i neviđeno poskupljenje jasno je i koliko je nepravedno - sigurno se svatko od nas može sjetiti niza primjera svojih prijatelja i poznanika pa ih usporediti sa svojim primjerom i vidjeti kolike će biti razlike.

Mene taj dio sa nepravdom zaista najviše pogađa, osobito zato što se radi o djetetu - osjećam da moje dijete nema pravo na nešto na što druga djeca imaju - a radi čega ??

Točno tako.
Cijela priča mi se toliko gadi da to ne mogu ni opisati.
I mi ćemo nekako izbjeći poskupljenje (ispisat ćemo ga iz vrtića u ljeto), ali trenutno me puno više grize bezobrazluk cijele odluke i činjenica da se preko građana prelama katastrofalno vođena gradska politika i razbacivanje novaca koje ni sad nije stalo (ono božićno drvce u Beču je možda najapsurdniji primjer).

apricot
21.12.2010., 14:28
tanja, daj link na to faking drvce.

baš lijepo!
gradonačlenik Beča donosi odluku da djeca u 2010. imaju besplatne vrtiće (zbog krize), a naš gradonačelnik, da pomogne jadnim Bečanima, šalje drvce.
ma kako smo mi solidaran narod: otkidamo od usta da drugima damo.

Nivi
21.12.2010., 14:43
http://www.matis.hr/vijesti_ostalo.php?id=2807 (http://www.matis.hr/vijesti_ostalo.php?id=2807)
http://www.utm.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=224&Itemid=2 (http://www.utm.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=224&Itemid=2)

čokolada
21.12.2010., 14:51
Uopće ne znam kako bih opisala odvratan opsjećaj koju u meni izazivaju ovakva "rješenja". Da tom banditu nitko ne može (neće) stati na rep već godinama, to mi je nevjerojatno.

Kate76
21.12.2010., 14:52
Pred nama je još dvije godine ovakve vrtićke politike. S tim da je dijete preko ljeta kod bake na moru. I šta bi čak i tada trebala plaćati više nego sada kada ide u vrtić? Komu i zašto?

Mima
21.12.2010., 14:55
Da, i to je strašno - naplaćivat će 40% cijene ako dijete nije bilo niti jedan dan u vrtiću, koliko sam shvatila.

Molim vas nemojte zaboraviti da je SDP podržao ovaj proračun.

Teta Eta
21.12.2010., 15:03
Kako se moze Bandic maknuti sa pozicije gradonacelnika?

U kom smjeru sada vise moze ici neka akcija, da li je uopce moguce nesto napraviti nakon same te sramotne odluke?

icyoh
21.12.2010., 15:04
Nisam skužila - što je s cijenom jaslica?

Ili je ovo cijena i za jaslice?

Cubana
21.12.2010., 15:06
Icy, sve je postalo isto :/

Kate76
21.12.2010., 15:06
O, ne brini, ja neću zaboravit. Toliko mi je cijela priča ljigava da nemam riječi kojima bi to opisala.

Kate76
21.12.2010., 15:08
Da, to bi bilo i moje pitanje. Što se još može napraviti?

Cubana
21.12.2010., 15:09
Kako se moze Bandic maknuti sa pozicije gradonacelnika?
Mene ovo fascinira, on predloži proračun, skupština ga ne podrži i onda umjesto njega, pada skupština!!
Gdje je tu logika??

amel
21.12.2010., 15:11
nisi li ti ipak nešto puno toga krivo shvatila???????????

Bojim se da nisam.Da je i točan tvoj podatak o 40% cijene vrtića kad dijete ne ide cijeli mjesec, a nadam se da je- 7 mj 600 kn+8 mj 600 kn= 1200 kn i moje ponovljeno pitanje-ZA ŠTA???????????

jelena.O
21.12.2010., 15:13
ne piše ak je dete manje od 5 dana u vrtiću onda je 40%

mamma Juanita
21.12.2010., 15:14
http://www.index.hr/vijesti/clanak/bandic-u-zagrebackom-proracunu-predvidio-20-milijuna-kuna-za-promidzbu-svoje-stranke-/529560.aspx

jelena.O
21.12.2010., 15:16
Da, i to je strašno - naplaćivat će 40% cijene ako dijete nije bilo niti jedan dan u vrtiću, koliko sam shvatila.
to se popularno zove čuvanje mjesta, ali u zbilji se radi taK AK DETE ide u školu i mislite da više ne bu išal u vrtić ispišite ga te mjesece koje ne bu dolazil.

apricot
21.12.2010., 15:17
Mene ovo fascinira, on predloži proračun, skupština ga ne podrži i onda umjesto njega, pada skupština!!
Gdje je tu logika??

nema logike, Zakon je loš.

i najgore je kada on sa govornice kaže: meni izbori ne mogu ništa, ja ostajem.
onda čovjeku stvarno dođe da eksplodira.

on je, kako sada stvari stoje, gradonačelnik do 2013.
na proljeće 2011. bi se trebao izglasati novi Zakon o referedumu koji bi olakšao mogućnost reizbora gradonačelnika.

ali, on je i ovim potezom okupio oko sebe jako veliki broj birača.
oni koji su do sada glasali za njega, glasat će i dalje.

a njemu je to sasvim dovoljno.

apricot
21.12.2010., 15:19

to se popularno zove čuvanje mjesta, ali u zbilji se radi taK AK DETE ide u školu i mislite da više ne bu išal u vrtić ispišite ga te mjesece koje ne bu dolazil.

to je uvijek bilo tako, samo što je 40% od 200 kuna bilo 80 kuna, pa nitko nije "abadavao".
sada, kada je to znatna stavka, slat ćemo djecu bolesnu.
jer nam se "ne isplati" da ih hranimo doma i da plaćamo i hranu u vrtiću.

Mima
21.12.2010., 15:20

Ma nemoj. Kod nas se to na primjer zvalo dijete mjesec dana bolesno.

Cubana
21.12.2010., 15:21
Nisu svi koji ne dolaze preko ljeta predškolci.

amel
21.12.2010., 15:26
ne piše ak je dete manje od 5 dana u vrtiću onda je 40%
Pa niti jedan dan je isto manje od 5 dana, jel tak?

Kate76
21.12.2010., 16:01
Zna li netko što je kriterij da se neka obitelj proglasi kućanstvom?
Adresa na osobnoj? Prijava boravišta na poreznoj kartici? Prijava djeteta na poreznoj kartici?

apricot
21.12.2010., 16:06
nemojmo se raspitivati ni o čemu.
nadajmo se kako ovo nikada neće zaživjeti.

icyoh
21.12.2010., 16:09
Zna li netko što je kriterij da se neka obitelj proglasi kućanstvom?
Adresa na osobnoj? Prijava boravišta na poreznoj kartici? Prijava djeteta na poreznoj kartici?

To i mene jako zanima.

A i zanima me što sve ulazi u izračun (plaća, regres, porodijna naknada, povrat poreza, pomoć za novorođenče, plaća u naravi...?)
I za koji period će se gledati - zadnja 3, 6, 12 mj?

Sori Apri, no ja sam već ziher da će ovo zaživjeti :nepopravljivi pesimist: i sad skupljam info da vidim kolika mi je šteta na obiteljskom budgetu.

Nivi
21.12.2010., 16:13
nemojmo se raspitivati ni o čemu.
nadajmo se kako ovo nikada neće zaživjeti.

joooj i ja se nekako potajno (čitaj: naivno) nadam da to ipak nece zaživjeti.... previše se tu pitanja nameće na koje trenutno nitko ne zna odgovor....

NanoiBeba
21.12.2010., 16:14
sada gledam tvoj potpis icyoh, pa sam primijetila da se nigdje ne spominje niža cijena vrtića za drugo i svako sljedeće dijete. Do sada je bilo kada se mlađe upiše u vrtićm, za starije se ne plaća 400 nego 300 kn. ne znam kako je za treće.

Ma, ovo je sve totalno suludo

Cubana
21.12.2010., 16:16
sada gledam tvoj potpis icyoh, pa sam primijetila da se nigdje ne spominje niža cijena vrtića za drugo i svako sljedeće dijete. Do sada je bilo kada se mlađe upiše u vrtićm, za starije se ne plaća 400 nego 300 kn. ne znam kako je za treće.

Ma, ovo je sve totalno suludo
Bilo je u prvom prijedlogu za drugo dijete pola cijene.
Nadam se da se to bar nije promijenilo.

Kate76
21.12.2010., 16:21
Po logici stvari u poreznoj prijavi se vidi i bruto i neto dohodak, dakle sve što utječe na neto bi se moglo uzeti u obzir, a to su i regresi i Božićnice, bonusi... Dnevnice ne (uz pretpostavku da ne prelaze zakonski maksimum koji je neoporeziv). Plaća u naravi je dio koji se uračunava kako bi se platili porezi i doprinosi, odokativno mislim da ne utječe na konačni neto u smislu da ga povećava, dapače, smanjuje ga. Ovo je moj laički stav, ne uzimajte me zdravo za gotovo.

alanovamama
21.12.2010., 16:28
Ja se isto nadam da neće zaživjeti , a ako da treba im kako je netko predložio zagorčati život dokumentacijom , odjavljivanjem s adresa i prijavljivanjem kod roditelja, rođaka ili slično, ako može jedan visoki manager zašto nebi i mi .

icyoh
21.12.2010., 16:28
Odgovaram djelomice sama sebi.
Gledaju se primanja od 1.1. - 31.12.10.

Za drugo dijete je smanjena cijena, treće je besplatno.

Čitam zapisnik sa skupštine.

Kate76
21.12.2010., 16:37
Apricot ja se nadam da neće zaživjeti, ali tako sam se nadala da neće ni proći prijedlog,
no svejedno sam prosvjedovala. Prijedlog je prošao, a kada i ako zaživi ne želim se pitati što napraviti. Do tada već želim nešto po tom pitanju učiniti. Što mi kao pojedinci i kao grupa možemo napraviti da spriječimo realizaciju ove stupidne socijalne politike?

apricot
21.12.2010., 17:18
Apricot ja se nadam da neće zaživjeti, ali tako sam se nadala da neće ni proći prijedlog,
no svejedno sam prosvjedovala. Prijedlog je prošao, a kada i ako zaživi ne želim se pitati što napraviti. Do tada već želim nešto po tom pitanju učiniti. Što mi kao pojedinci i kao grupa možemo napraviti da spriječimo realizaciju ove stupidne socijalne politike?

nismo se razumjele.

možda ne trebamo ispitivati detalje jer tada ispada kao da smo se s time pomirili.
a nismo.

i zato me nije briga što ću ako smo jedno dijete i ja prijavljeni na jednoj adresi, a muž i drugo dijete na drugoj.

Kate76
21.12.2010., 17:32
Ok, shvaćam što hoćeš reći. Nisam se pomirila i neću se pomirit, samo sam znatiželjna.
A znatiželja je ubila mačku.

plashljivo_pile
21.12.2010., 19:44
vidim da će se gledati prihodi iz 2010. godine. no da malo zakompliciram :D
dakle, gledati će se prihodi iz 2010. godine onog kućanstva u kojem ću živjeti 1.7.2011. ili onog kućanstva u kojem sam živjela 2010? nekako mi se ovo prvo čini daleko logičnijim, ali pošto je ovo bandićev zabavni park, ništa me ne može iznenaditi.

u ovoj državi se ne isplati biti pošten. teh dark side has cookies!

Freja
22.12.2010., 00:32
Ja sam prošla već sve moguće faze raspoloženja u svezi s ovom temom i jedino stalno je da mi uistinu bude fizički zlo kad se toga sjetim. Trenutačno sam u stanju u kojem se izmjenjuju rezignacija i jad. Pritom ne znaš što me više jadi - to što ću, kao što je icyoh rekla, zato što sve obavljam legalno i pošteno, x puta više plaćati vrtić, a sve sam samo ne bogata, ili to što se već sad osjećam kao budala što ne želim, pa da i imam kako, smuljati da prođem jeftinije. Em smo zapravo mi koje ovo jače lupa po džepu u manjini (što i dalje ne znači da smo svi bogati; da sam bogata sigurno ne bih vozila 10 godina star mali auto, živjela u predgrađu u stanu kupljnom na kredit...), em i među nama ima onih koji su i ovdje jasno dali do znanja da imaju prostora za muljanje.

Da imam načina, po prvi puta u životu bih dobro razmislila hoću li i dalje igrati pošteno i stoga uopće ne osuđujem one koji će iskoristiti sve zakonske rupe. To im ovaj pravilnik upravo i omogućuje. Zapravo sam je dotični B na početku ove priče izjavio da će se za subvencije trebati izboriti. Tako će i biti, nema to veze ni s dohotkom ni s imovinom nego s kumstvima i snalažlljivošću. Meni je osobno prijavljivati muža ili sebe na drugu adresu, pri čemu ni ne znam ni hoće li to biti dovoljno, zaista ispod časti i ne dolazi u obzir. Druge mogućnosti nemam. Starije dijete ću ispisati s 1.7., a za mlađeg mi ne preostaje drugo nego plaćati iznos koji me dopadne. Da slučajno nisam zadovoljna s vrtićem, razmislila bih o privatnom, a budući da smo prezadovoljni i da nam je vrtić preko puta, ne želim drugamo. Ali se i ja osjećam kao da me se iz njega tjera. Doduše, odustat ćemo od sportske grupe, a kad me budu tražili da donesem maramice, plastične čaše i slično, neću ih donijeti. Nek ih nose oni koji će platiti 0 kn na temelju lažirane potvrde. Nema šanse da išta više nosim u vrtić osim prazne ambalaže.

I ja se nadam nekom čudu prije 1.7. jer me ova nepravda užasno boli ponajprije stoga što će ispasti da zapravo čak ni ne punimo proračun nego smo guske koje htjele-ne-htjele gospodinu B skupljaju glasove na kojim god sljedećim izborima. Takvom odvratnom manipulacijom se mogu služiti samo oni koji nemaju trunčice morala. I stoga mi je jako stalo da se "pobuna" nastavi i danas se čuje, koliko god malo da nas ima, premda sumnjam da će se išta promijeniti.

Žalosno je da se školovane ljude toliko obezvrjeđuje i vrijeđa. Žalosno je da se sve prelama preko leđa građana. Da svi govore o tome kako krizi treba stati na kraj, a kud god se okrenemo radi se sve da se kriza još više produbi. Da treba spriječiti odljev mozgova, a ja baš sad, više nego ikad, razmišljam da za dobrobit svoje djece ozbiljno trebam razmisliti o odlasku (srećom pa su mi ta vrata stalno odškrinuta). Sve je prežalosno. Sve se radi naopako. Pametne ljude se ne sluša, nesposobni i lopovi vladaju. Žalosno je što nema naznaka da će i u budućnosti biti bolje jer se više nikome ne može vjerovati. Sve lažljivac do lažljivca, prevarant do prevaranta.

Znam da ništa nova nisam rekla, ali trebala sam se negdje ispuhati :mrgreen:

mlukacin
22.12.2010., 01:29
Kaj stvarno ulazi ulaze svi iz kućanstva? Jer ako je tako onda je kod nas banana' Št ću reći svekijima da mi svaki mjesec nadoštukaju za vrtić jer nam je radi njih prosjek veći? Ma joj, to su idiotarije.... Budu i njega haltali isto ko i austrijanca, uvjerena sam... Ne može dugo tako...

sanika
22.12.2010., 02:02
Što mi kao pojedinci i kao grupa možemo napraviti da spriječimo realizaciju ove stupidne socijalne politike?

Ovo i mene zanima? Drage RODE, imate li kakve ideje, akcije, planove?
Ili cemo samo sjediti i cekati da se desi cudo?

spajalica
22.12.2010., 08:31
ja sam prijavljena na jednoj adresi, MM na drugoj (nikad nismo zivjeli po papirima skupa), djeca su prijavljena na stan koji smo prodali. dakle nama je najpametnije prijaviti djecu kod mene, i onda ce nam vrtic biti besplatan. samo cu reci pa dobro ako je tako onda mozemo i tako igrati. mada kad malo bolje razmislim i ako ih prijavim kod MM-a vrtic ce nam biti povoljniji nego sad. ako predamo papire ko normalni i posteni ljudi i kazemo mi smo prijavljeni na razlicitim adresama, ali zivimo zajedno u jednom kucanstvu platiti cemo mislim oko 1200 kn (nisam gledala novi izracun, pa ni ne znam).
da bas me zanima kako cemo :/
Freja draga, ne se nervirati pa mi smo bogati unutar sebe, sta namam ti papiri vrijede. pravo bogatstvo je u nama :mrgreen:

Cubana
22.12.2010., 08:36
Ne vjerujem da prijava članova uže obitelji na raznim adresama išta mijenja.

ana.m
22.12.2010., 09:26
A zašto onda mjenja ako su baba i deda na istoj adresi? Nema nikakve logike..

Freja
22.12.2010., 09:59
A zašto onda mjenja ako su baba i deda na istoj adresi? Nema nikakve logike..

Nšta tu nema logike. Osim što si B skuplja glasove. A sad su ga još i drugi u tome podržali.

@spajalica: Ma ne živciram se više, samo sam užasno tužna jer me se radi budalom iz dana u dan i ne mogu prežaliti što se već odavno nismo odselili, ali eto, ja sam bila tvrdoglava i tvrdila da nam ovdje baš ništa ne fali i da je sve super.

Ima još jedna nebuloza u svemu ovome. Ako ovo zaživi, ja moram ozbiljno početi kalkulirati hoću li uopće i ako da koje i koliko honorarnih poslova prihvatiti. Jer me honorari trenutačno bacaju u višu kategoriju, pa će ispasti da godišnje plaćam vrtić više nego što zaradim honorarno. A s druge strane, neprihvaćanje nekih honorarnih poslova može utjecati na napredovanje/karijeru. Dakle, ako želim održavati/napredovati u karijeri, moram raditi zabadava. Dapače, još i dati nešto novca. Užasno blesavo.

daddycool
22.12.2010., 12:27
Nadam se da ovakav način obračuna neće zaživjeti zato što bi bio prekompliciran. Nema šanse da vrtići vode toliku administraciju. Morali bi za svako dijete imati omanji dosje gdje bi se vodila evidencija o tome koliko roditelji zarađuju, koliko ljudi živi u kućanstvu, kad se rodio brat ili sestra, kad je netko u kućanstvu ostao bez prihoda, kad su nekome porasli prihodi, kad je član kućanstva umro, odjavio se, prijavio se i tko zna što još. A povrh svega nekim ljudima su primanja tajna te ih uz najbolju volju ne smiju dostaviti vrtiću. Mislim da se B. zaletio s prijedlogom i da je njegov pristanak na odgodu primjene do 1.7. baš iz razloga što i sam zna da je prijedlog neprovediv. Do tada će B. već biti kandidat za sabor i baš će ga biti briga što će se raspisati referendum o njegovoj smjeni. Svom nasljedniku će ostaviti dugove a on će se šepiriti saborom i svoje bisere tamo prosipati i zaraditi saborsku penziju. Osim ako i njemu neki USKOK, POSKOK ili druga beštija ne stanu na kraj.

Mima
22.12.2010., 12:37
Ne znam zašto tako misliš, ako će se cijena određivati na godišnjem nivou.

Osim toga, cijena će zapravo svima biti 2.000 kuna, roditelji će morati dokazati da imaju pravo ostvariti popust, tako da će svima biti u itekakvom interesu da predaju svu papirologiju u vrtić (ili gdje će se već to predavati).

spajalica
22.12.2010., 12:40
Osim ako i njemu neki USKOK, POSKOK ili druga beštija ne stanu na kraj.
daddy sitan je poskok za njega ili ANAKONDA ili pak AZDAHA

icyoh
22.12.2010., 13:41
Ima još jedna stvar koju ne kužim.

Podaci o plaći u mojoj firmi su izuzetno tajna stvar. Kako će oni zaštititi povjerljivost naših podataka? Hoćemo li morati nešto potpisivati?
A ako nam firma bude radila probleme? (meni neće, no pitam općenito)

Konkretno, kod nas u vrtiću tete stave uplatnice na hrpu u hodnik. I sad ne samo da će svi u vrtiću znati moja primanja nego će to znati i svi roditelji.
A ponavljam - visina plaće je kod nekih firmi izuzetno tajan podatak.

Mima
22.12.2010., 13:43
Pa mogu oni staviti uplatnice u koverte, ili ih slati na kućnu adresu.

Freja
22.12.2010., 13:46
Pa mogu oni staviti uplatnice u koverte, ili ih slati na kućnu adresu.

I eto još jednog dodatnog troška. Zrno do zrna...

daddycool
22.12.2010., 14:05
Ne znam zašto tako misliš, ako će se cijena određivati na godišnjem nivou.

Osim toga, cijena će zapravo svima biti 2.000 kuna, roditelji će morati dokazati da imaju pravo ostvariti popust, tako da će svima biti u itekakvom interesu da predaju svu papirologiju u vrtić (ili gdje će se već to predavati).

jasno da će ti biti u interesu ali to će netko trebati i obraditi

"određivanje na godišnjem nivou", misliš odredi ti se za jednu godinu i onda se cijelu godinu ne mijenja? takav princip kod nas ne bi baš mogao proći jer što ako recimo plaćaš 2000 kuna i onda u siječnju ostaneš bez posla? kako ćeš onda ostatak godine plaćati?

jako je tu puno nepoznanica i mislim da kad krenu sa pokušajem realizacije da će oni to shvatiti

ivano2
22.12.2010., 14:06
Ima još jedna nebuloza u svemu ovome. Ako ovo zaživi, ja moram ozbiljno početi kalkulirati hoću li uopće i ako da koje i koliko honorarnih poslova prihvatiti. Jer me honorari trenutačno bacaju u višu kategoriju, pa će ispasti da godišnje plaćam vrtić više nego što zaradim honorarno. A s druge strane, neprihvaćanje nekih honorarnih poslova može utjecati na napredovanje/karijeru. Dakle, ako želim održavati/napredovati u karijeri, moram raditi zabadava. Dapače, još i dati nešto novca. Užasno blesavo.

ili ne daj Bože da ti ponude unapređenje/ povišicu plaće na poslu koja te prebaci u višu cijenu vrtića, pa kad se zbrojiš ispadne da ti plaća bude manja jer ti vrtić pojede i više od povišice....komedija živa!

lore
22.12.2010., 14:25
da li znate da li ce ukinuti ili smanjiti gradske subvencije za privatne vrtice? ja se nadam da nece poskupiti i privatni posto u drzavni i tako nismo upali

Mima
22.12.2010., 14:28
jasno da će ti biti u interesu ali to će netko trebati i obraditi

"određivanje na godišnjem nivou", misliš odredi ti se za jednu godinu i onda se cijelu godinu ne mijenja? takav princip kod nas ne bi baš mogao proći jer što ako recimo plaćaš 2000 kuna i onda u siječnju ostaneš bez posla? kako ćeš onda ostatak godine plaćati?

jako je tu puno nepoznanica i mislim da kad krenu sa pokušajem realizacije da će oni to shvatiti

Pa kaj nisu rekli da će baš tako biti, da će gledati prihode iz 2010 godine?

Nivi
22.12.2010., 14:32
da li znate da li ce ukinuti ili smanjiti gradske subvencije za privatne vrtice? ja se nadam da nece poskupiti i privatni posto u drzavni i tako nismo upali

koliko ja znam planirano je bilo mijenjati i subvencije za privatne vrtice, isto po dohodovnom cenzusu:-(
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/novi-prijedlog-subvencija-grada-za-privatne-vrtice_308629

sanika
22.12.2010., 14:57
Ne kužim kako možete tako naivno misliti da se to neće provesti?
Mislili smo isto i za krizni porez, pa iako se nije isplatio državi na kraju svega, nas su oderali po džepu.
Isto će biti i sada, ušteda nikakva ili gotovo nikakva, ali nas će po džepu oderati.
Zato treba djelovati sada.

Pa me zanima i pitam x.ti puta...jel otišao kakav mail RODE u medije kao komentar? Ili prema SDP-u? Planira li se kakva reakcija?
Kako mi možemo biti od pomoći?
... ili ćemo samo ovdje kukati i plakati nad sudbinom?

Ovaj podforum se zove Rodine aktivnosti a sve se više pretvara u čavrljanja :(

daddycool
22.12.2010., 15:16
Ne kužim kako možete tako naivno misliti da se to neće provesti?
Mislili smo isto i za krizni porez, pa iako se nije isplatio državi na kraju svega, nas su oderali po džepu.
Isto će biti i sada, ušteda nikakva ili gotovo nikakva, ali nas će po džepu oderati.
Zato treba djelovati sada.

Pa me zanima i pitam x.ti puta...jel otišao kakav mail RODE u medije kao komentar? Ili prema SDP-u? Planira li se kakva reakcija?
Kako mi možemo biti od pomoći?
... ili ćemo samo ovdje kukati i plakati nad sudbinom?

Ovaj podforum se zove Rodine aktivnosti a sve se više pretvara u čavrljanja :(

Svatko ima svoje razloge zašto nešto misli.

No mislim da ti je kritika neumjesna jer je RODA organizirala prosvjed, platila plakate po gradu, svakodnevno bila u kontaktu sa ljudima koji su o proračunu mogli nešto reći, bili smo na sjednicama odbora, napravili prezentaciju zašto je proračun loš, bili smo nekoliko puta na televiziji i u novinama na tu temu, bili na oba dvije gradske Skupštine i poslali smo priopćenje novinskim kućama u kojem smo izrazili svoje razočaranje razvojem situacije. Isto priopćenje stoji i na našem portalu. Udruga će i dalje raditi što je u našoj moći. Svaki konkretni prijedlog za daljnju akciju je dobro došao.

sanika
22.12.2010., 15:45
Sve to stoji i svaka čast na napravljenom..
Ali zašto ste nakon odobrenog proračuna stali?

Evo ja predlažem da se pozovu sve članice i e mailovima upućenim na SDP i ekipu izraze svoje negodovanje. Kao što je to učinila Miki.
Ovako kad svi šutimo, izgleda kao da smo se pomirili sa situacijom.
I ja sam svoj e mail poslala, ali jedan ili dva ne mogu ama baš ništa :(

Kate76
22.12.2010., 15:54
Sanika zašto misliš da su Rode stale? Proračun je izglasan prekjučer, iz jednog ovakvog brbljanja se rodio npr. jedini prosvjed protiv ovakvog proračuna. Vjerujem da u tom trenutku mnogih nije bilo da ga podrže baš zato što su vjerovali da do izglasavanja neće ni doći ili da će se već netko drugi izboriti za njihova prava.

Daddycool X.

Freja
22.12.2010., 15:55
Kao što kaže daddy, na portalu (http://www.roda.hr/)stoji tekst koji je nakon izglasavanje proračuna u Skupštini otišao u medije. Dakle, nije da se nije ništa poduzelo. I nitko ne kaže da se neće poduzimati i dalje, ali ne može se računati samo na šačicu uvijek istih ljudi. Ja ideja kako dalje nemam, ali ću se rado pridružiti bilo kakvoj i bilo čijoj akciji na tu temu.

plashljivo_pile
22.12.2010., 16:23
veliki problem ovdje predstavlja mentalitet koji vlada zagrebom (zato je bandić i izabran, na kraju krajeva). ljudi su tromi, zavisni i preziru one koji se trude postići više i na neki način žele da zbog toga budu kažnjeni (a ovo im je idealna prilika). jer ako je netko sa plaćom od 10k bogat u većini glava, gdje ja to zapravo živim? s tim da je dobar dio tih "bogatih" uložio puuuuno vremena, truda, živaca i, na kraju krajeva, novaca u obrazovanje. i zato ih treba kazniti? vidi se i iz općeg stava prema hrvatskim studentima koji očito "samo luftaju riti po tim svojim fakultetima kako ne bi morali nažuljati ruke radom". i većina razmišlja upravo tako, barem koliko čujem ljude oko sebe. argumentirana rasprava - mission impossible.

također je veliki problem što su baš svi na visokim funkcijama u hrvatskoj lopine koje uživaju veliku podršku ovih gorespomenutih. eh sad, realno, te lopine boli lijevi bubreg za mirne prosvjede. ako idemo potpuno mirnim i pristojnim putem, možemo jedino čekati da se bandić lopina zamjeri nekoj moćnijoj lopini i završi kao sanader lopina. na žalost smo uz to i malobrojni. eventualne šanse za uspjeh imamo isključivo uz neke radikalnije metode. s tim da možda ne bi bilo loše također se povezati sa još nekom skupinom (možda su tu studenti do sad bili najpoduzetniji) i time povećati utjecaj samih prosvjeda. i trebamo biti dosadni. ali užasno dosadni. ma i to je preblagi izraz.

istina, već sam isplanirala što ću i kako ću ako to doista zaživi (na kraju ne da više neću uopće plaćati vrtić nego ću još i dobivati novce), ali radije bih da do toga uopće ne dođe. i moram priznati da dolazim u iskušenje da u potpunosti u budućnosti izbacim bilo kakve legalne radne aktivnosti sa dnevnog reda jer mi je iskreno žao davati i lipe od poreza i prireza tim lopinama.

spunky125
22.12.2010., 16:41
poslala i ja mail sdpu

a da mi je žao što sve zarađujemo legalno, žao mi i to jako-a sama kriva za to jer sam htjela biti poštena

ne smatram da Rode ne čine ništa, jer su učinile puno i podupirem i učestvujem u svemu na ovu temu, samo nažalost nemam ideje što se može učiniti više, osim da nas "par" nezadovoljnika pokrenemo referendum za reizbor gradonačelnika.:-x

sanika
22.12.2010., 16:47
Freja to je tekst koji se na Rodi pojavio prije izglasavanja proračuna.

Zašto ne napišete ekipi e mail kao Miki? Zašto barem tako ne probamo? Zašto ne istresemo dušu jedna po jedna tim banditima?
Možda stvarno nemamo šanse, ali zašto ne probati?

plashljivo_pile
22.12.2010., 16:49
mail svakako namjeravam poslati. može li mi netko na pp poslati točne mail adrese na koje ste slale?

sanika
22.12.2010., 16:53
To Spunky! :)

Nego još jednom, ja nisam rekla da RODE ne rade ništa, svaka čast na dosad urađenom...rekla sam samo da nakon izglasavanja proračuna nije bilo nikakve reakcije. Ni ovdje ni na službenoj FB stranici.
I to me začudilo.
Čak sam pokušala potaknuti komunikaciju na tu temu na FB, ali nisam dobila odgovor.
Ne znaju ljudi van Udruge (pa nisam znala ni ja) ni da ste bili na skupštini ni x stvari koje ste napravili.
A bilo bi lijepo da znaju :)

I neću više o tome. Kak ne kužite da smo na istoj strani, a tu se prepucavate bespotrebno.

Freja
22.12.2010., 16:56
Freja to je tekst koji se na Rodi pojavio prije izglasavanja proračuna.

Zašto ne napišete ekipi e mail kao Miki? Zašto barem tako ne probamo? Zašto ne istresemo dušu jedna po jedna tim banditima?
Možda stvarno nemamo šanse, ali zašto ne probati?

Je, istina, išao je taj dan. Ali dobro, nije da nije bilo reakcije. I vjerojatno će je prije ili kasnije opet biti.

Ne znam hoću li pisati mailove, možda i hoću, ne znam.

ivarica
22.12.2010., 16:58
ja cu poslati mail na sdp
nisam u ovom slucaju za slanje nekog pripremljenog spam maila, nego za osobne mailove, nas kao roditelja, ali i glasaca/ica, onih koji osjecaju potrebu djelovati tako

mamma Juanita
22.12.2010., 17:06
Zagreb štedi na djeci i prijevozu, a skijaškom spektaklu upitne isplativosti i dalje daje milijune (http://www.vjesnik.hr/html/2010/12/22/Clanak.asp?r=tem&c=1)

spunky125
22.12.2010., 17:25
naravno, mi nismo bitni, Beč je bitan, Cibona je bitna, Dinamo, ali roditelji i njihova djeca nisu bitni. Mi nismo stvorili milijune dugova pa kao takvi smo samo dobri da plaćamo...

sanika
22.12.2010., 17:50
ja cu poslati mail na sdp
nisam u ovom slucaju za slanje nekog pripremljenog spam maila, nego za osobne mailove, nas kao roditelja, ali i glasaca/ica, onih koji osjecaju potrebu djelovati tako

Of kors Ivarica, osoban e mail, Miki nam je inspiracija :)
Moj je otisao preksinoc, nikakav odgovor nisam dobila. Ali nema veze, bitno da se procita. Vrijedi pokusati.
Ako nista ne prodje, bar si necu (necemo) moci predbaciti da nisam (nismo) pokusala...

Freja
22.12.2010., 17:56
Samo me zanima, ako odlučim poslati mail, potpisujete li se punim imenom i prezimenom sa svim možebitnim titulama ili ide manje-više anonimno, koliko to mail može biti ako mu je u adresi neki dio imena osobe koja ga šalje.

sanika
22.12.2010., 18:00
punim imenom i prezimenom, bez titula
ne sramim se svog misljenja i ko ni svojih prava
a i e mail s kojeg sam slala mi je ime i prezime

ivarica
22.12.2010., 18:10
ja inace izbjegavam pisati takve komentare imenom i prezimenom samo zato jer sam istovremeno i ovlastena u rodi za zastupanje, pa da se ne bi dogodilo da netko moj osobni stav tumaci kao rodin, ako freja na takve situacije mislis?
ali
na stranicama sdp-a zagreba imas online kontakt obrazac i dovoljno je kao i u svim takvim obrascima napisati mail adresu a@a.hr i ostaviti svoj komentar

Freja
22.12.2010., 18:24
ja inace izbjegavam pisati takve komentare imenom i prezimenom samo zato jer sam istovremeno i ovlastena u rodi za zastupanje, pa da se ne bi dogodilo da netko moj osobni stav tumaci kao rodin, ako freja na takve situacije mislis?
ali
na stranicama sdp-a zagreba imas online kontakt obrazac i dovoljno je kao i u svim takvim obrascima napisati mail adresu a@a.hr i ostaviti svoj komentar

Da, to sam mislila.
Da sam ja oni, anonimno nikad ne bih čitala jednako kao i ono potpisano. Ne zato što to ne bih htjela, nego mi anonimno pismo ili štogod jednostavno nema istu težinu. S druge strane, imenom i prezimenom se možda nekad previše izlažemo, bilo ovako kako kažeš, da se onda tvoje osobno mišljenje može poistovjetiti s Rodinim, ili tako što nikad ne znamo tko će to vidjeti i kako će to iskoristiti. Međutim, moram priznati da sam jednom ili dva puta u životu namjerno potpisala mail sa svim titulama nakon što me na druge načine nisu doživljavali, i tada sam dobila odgovore. Pa razmišljam što da napravim ako/kada budem slala mail sdp-u.

Hvala za info o kontakt obrascu.

mg1975
22.12.2010., 18:58
Mene zanima jel imamo kakvu pravnu mogućnost za borbu sa Banditasom u ovom slučaju...? :evil: :evil: :evil:

Nisam se poimirila i ne budem..sve razmišljam odjaviti Lu sa porezne kartice jer će mi tako neto plaća biti manja, a razliku više plaćenog poreza i prireza ću nadoknaditi godišnjom poreznom prijavom.

tanja_b
22.12.2010., 21:58
I ja poslala mail, na onaj kontakt obrazac koji je ivarica navela.
Sumnjam da će ga itko pročitati, ali bar imam osjećaj da sam nešto napravila. Već dva dana se tako jadno osjećam, nikad me više nije bilo sram što živim u gradu koji vode takvi lažljivi licemjeri :evil:

vera
22.12.2010., 22:16
Možda imamo osnovu tužiti ih za diskriminaciju, nas - koji relativno dobro zarađujemo ali samo u odnosu na prosjek, koji na svoja primanja pošteno i redovno plaćamo proporcionalne poreze i vrlo visoke prireze, u odnosu na one koji zarađuju isto toliko ili puno bolje ali se to iz njihovih obračuna primanja i pripadajućih poreza ne vidi. Jednaku smo diskriminaciju istrpili sa kriznim porezom, pa su vidjeli da pali istu ekipu dvostruko za istu stvar "izmusti" (jednom plati porez NA plaću + plati harač IZ te iste plaće).
A osim što se diskriminira nas, daje se dodatni poticaj razbuktaloj sivoj ekonomiji, kome je to u interesu ?

Da li ovakav prijedlog cijena vrtića znaći da bi isti model mogao iči za npr gradski prijevoz, komunalno ?
Da li je to što ćemo plaćati x puta više istu uslugu u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošaća ?

Freja
22.12.2010., 22:41
Kad je sve to krenulo, netko je negdje u novinama izjavio da postoje temelji za ustavnu tužbu. Mislim da je to bilo u prvim tekstovima u Jutarnjem, ako se kome da tražiti, ja ne mogu ove sekunde.
Pravnici će valjda znati ima li osnove ili nema, meni je to špansko selo.

twin
22.12.2010., 23:47
Plaćat ću vrtić 1000 kn i onda će mi se za svako majmunovo spajati grupe, čuvati dijete nepoznate tete u nepoznatim prostorima. Svakako!! Dići ću poglavarstvo na noge! Ne znam kaj ti roditelji rade da za svake školske praznike djeca ne idu u vrtić. I zašto se u vrtiću tete ne podijele kad koja ide na godišnji da je stalno barem jedna teta domaća?! To me izluđuje! OK mi je da pitaju da li će djeca ići ili ne kako se hrana ne bi bacala, ali da me nazovu i govore, znate grupe su spojene, ne zna se koja teta, koji prostor... Potpuni nonsens! Inače sam vrtićem prezadovoljna ali me ovo strašno nervira!

spunky125
23.12.2010., 09:09
o da, spajanje je koma kao i novi prostor, a ja više ne nosim ni za potrebe, ništa. a zahtjevat ću i poštovanje ped. standarda o broju djece u grupi kao i teta.

apricot
23.12.2010., 10:04
Kad je sve to krenulo, netko je negdje u novinama izjavio da postoje temelji za ustavnu tužbu. Mislim da je to bilo u prvim tekstovima u Jutarnjem, ako se kome da tražiti, ja ne mogu ove sekunde.
Pravnici će valjda znati ima li osnove ili nema, meni je to špansko selo.

evo:

Je li prijedlog proračuna za 2011. neustavan jer je jedini kriterij prema kojem će roditelji plaćati vrtić i jaslice djece te produženi boravak u školi njihova plaća, a ne imovina?
– Članak 51. Ustava kaže da je svatko dužan sudjelovati u podmirenju javnih troškova u skladu s gospodarskim mogućnostima i da se porezni sustav temelji na jednakosti i pravednosti. Plaća je jedan od brojnih kriterija kojim se ocjenjuje nečije materijalno stanje i ne može biti jedini kriterij na temelju kojeg će se ocijeniti imovinske mogućnosti obitelji. Izglasa li se taj prijedlog, ima elemenata za ustavnu tužbu jer je nepravedan. Kod ocjene imovinskog stanja obitelji treba uzeti u obzir i imovinu koju posjeduju, stanove, vikendice, aute, plovila i druge kriterije, a ne da kriterije bude samo plaća jer se time uvodi nejednakost – kaže odvjetnik Veljko Miljević. Zbog Bandićeva prijedloga proračuna, udruga Roda organizira mirni prosvjed na Trgu bana Jelačića u subotu u 10 sati.

lukab
23.12.2010., 10:25
ako se ide na ustavnu tužbu ja potpisujem

mirjana
23.12.2010., 11:09
Samo me zanima, ako odlučim poslati mail, potpisujete li se punim imenom i prezimenom sa svim možebitnim titulama ili ide manje-više anonimno, koliko to mail može biti ako mu je u adresi neki dio imena osobe koja ga šalje.

s imenom i prezimenom, bez dodatka o zanimanju :)

nitko mi nije odgovorio

Freja
24.12.2010., 00:07
Poštovani,
povodom predstojećih blagdana želim vam se zahvaliti što ste roditelje malodobne djece, većinom visokoobrazovan srednji sloj tako nesebično počastili (pre)skupim vrtićima. Hvala vam što cijenite naše znanje i naš rad i što nas kažnjavate jer plaćamo porez i prirez na sva svoja primanja, što vjerujete da smo uistinu tako bogati da možemo spasiti gradsku blagajnu ispražnjenu lošim polovanjem, nepromišljenim odlukama i privatnim interesima. Hvala vam od srca što se naša djeca trebaju sramiti jer su do sada išla na izvanvrtićke i izvanškolske aktivnosti. Nadam se da ste zadovoljni što to ubuduće više neće moći. Posebno vam hvala što ste nas sve zajedno još dublje gurnuli u sivu ekonomiju, u svijet lažnih prijava i lažnih potvrda.

Od srca vam želim da i vaš Božić bude kao i naš jednako miran, bezbrižan i veseo, ispunjen mislima o daru koji ste nam priuštili i o sljedećem Božiću koji će nam zasigurno biti još i radosniji.Evo, ja sam im poslala čestitku.

sanika
24.12.2010., 11:24
Freja, super! :)

mirjana
28.12.2010., 10:06
Freja, odlična ti je čestitka :klap:

spunky125
28.12.2010., 10:09
dobila odgovor, evo ga

Poštovana,
čim se promijeni zakon o referendumu i gradonačelnici postanu smjenjivi, raspisat ćemo referendum i tražiti njegovu smjenu.
Pravo je pitanje zašto Vlada odugovlači s promjenom zakona?
Što se tiče proračuna Grada Zagreba, odbijanje proračuna dovelo bi u pitanje funkcioniranje grada (privremeno financiranje znači da se isplaćuju plaće i ništa drugo, nema radova, investicija, sve stoji) i raspisivanje izbora za Skupštinu.
Gradonačelnik ostaje nedodirljiv.
Nakon izbora za Skupštinu, ona bi se konstituirala i opet raspravljala o ISTOM proračunu koji je uputio ISTI Gradonačelnik.
U međuvremenu Grad stoji.
Molim Vas lijepo koja je svrha takvih izbora za Skupštinu, treba li onda i opet odbiti proračun i opet ići na izbore?
To nažalost ništa ne bi riješilo.
Srdačan pozdrav,
P.S. A za Bandića se osobno crvenim i još dugo ću se crveniti!

Jurica Meić
tajnik SDPH
+385 1 4617 540
+385 98 293 025

Mishkica
28.12.2010., 11:05
Može se g. Meić crveniti koliko hoće, ostaje činjenica da su gradonačelniku tolerirali svašta kad je bio njihov - samo zato da održe iluziju o vladanju u glavnom gradu - a toleriraju mu svašta i donošenjem ovog proračuna. Političkim rječnikom rečeno, daju legitimitet njegovom ponašanju i stilu vladanja. I plaše nas time da će sve stati. Ma nemoj. Zato je valjda bolje zacementirati ovo što sad imamo jer, eto, može i gore. Tipične politikantske floskule. Bolje bi im bilo da se prime konkretnog posla u smislu poboljšanja kvalitete za sve građane ovog grada, a bogme i šire, za sve građane ove države. Ima jedna dobra izreka koja mi redovito padne na pamet kad nas ovako krenu "prosvjećivati" i objašnjavati nam zašto nešto nije izvedivo:

"Pragmatizam je riječ koju su izmislili političari da bi objasnili nedostatak morala u politici."

Vrlo točno u našem slučaju.

sanika
28.12.2010., 11:15
Spunky odgovorili su ti kad si poslala mail na onaj obrazac?
Jer meni nitko ništa ne odgovara. Budem poslala i tamo.. ionako se spremam ponovo pisati.

Nego ako se toliko crveni, mogao je i odgovoriti planiraju li jednog lijepog dana nakon rušenja Bandića tim referendumom, rušiti i taj sistem plaćanja vrtića????
Ser***
:(

srecica
28.12.2010., 11:38
Meni se jedno pitanje vec danima mota po glavi, kako ionako u vrticima nema mjesta, hoce li to placanje biti jedna od kategorija za upis ... tko ce imati prednost, oni koji su oslobodeni placanja ili oni koji placaju? Nije li to krsenje prava?

Ja cu vrtic placati 600 kn ili 800 kn, a prosjek place ce mi se smanjiti na trecinu u iducoj godini.

sanika
28.12.2010., 11:50
Meni se jedno pitanje vec danima mota po glavi, kako ionako u vrticima nema mjesta, hoce li to placanje biti jedna od kategorija za upis ... tko ce imati prednost, oni koji su oslobodeni placanja ili oni koji placaju? Nije li to krsenje prava?.

Sigurno to neće biti javni kriterij, ali lako je moguće da će biti jedna od onih tajnih prednosti ...

Jer jednom mi je član stručnoga tima rekao da dijete čiji brat ili sestra idu u vrtić ima prednost i samim time što roditelj plaća vrtić već za ovog prvog, jer ima redovne uplate, redovno puni vrtićku kasu .. baš je te redovne uplate navela kao prednost…
Svašta će se ovdje dešavati…

Srecica, možeš plaćati 200, 300, 400, 500, 600, 700 ili 1000 itd.. (nema 800 :)

srecica
28.12.2010., 12:08
Sanika onda je vjerovatno 600 kn, jer smo po prvom prijedlogu upali u razred od 800 kn
Nije niti vazno, jer previse je tu nedorecenih stvari.

spunky125
28.12.2010., 12:10
sdp@sdp.hr na to sam poslala, nikakav obrazac. Odgovor me iznenadio, iako sam sadržaj uopće nije. Političari...

a da će biti još većih muljaža prilikom upisa, naravno. Uopće ne sumnjam da će prednost imati oni koji plaćaju veće iznose, jer jedino tako se mogu novci uštedjeti, a ionako, to svi već znaju, da nema mjesta za sve. Vrlo socijalna politika, zar ne?

zvjerka
09.02.2011., 08:49
Prošli tjedan imali smo roditeljski gdje nam je rečeno da je prehrana od 01.01.2011. poskupjela u školama .

Ima toga još. Novi obračun produženog stručnog postupka počet će se primjenjivati od 02.svibnja 2011. Roditelji su dužni do 30.travnja 2011. donjeti u školu potrebnu dokumentaciju. Koju? Učiteljice pojma nemaju. Na papiriću piše da je sve to objevljeno u Službenom glasniku Grada Zagreba 27/09 i 17/10.
Jel možda ko od Vas upznat s takvom odlukom.
Nemam snage to sad istraživat. Neka gadna viroza me zafkrava pa idem ležat.

spunky125
09.02.2011., 09:20
što se to naplaćuje (produženi stručni postupak)? nije li to odgojna mjera ili sam nešto krivo shvatila

Marsupilami
09.02.2011., 10:35
Produzeni strucni postupak ti je zapravo ono sto mi znamo kao produzeni boravak.

daddycool
09.02.2011., 11:59
Kriteriji za sudjelovanje roditelja učenika u cijeni programa produženog boravka učenika s prebivalištem na području Grada Zagreba utvrđuju se kako slijedi:
A) U razdoblju od 1. siječnja 2011. do 30. travnja 2011. sudjelovanje roditelja u cijeni programa produženog boravka utvrđuje se u skladu s odredbama Programa javnih potreba u osnovnom školstvu Grada Zagreba za 2010. (Službeni glasnik Grada Zagreba 27/09 i 17/10).
B) Od 2. svibnja 2011. sudjelovanje roditelja u cijeni programa produženog boravka utvrđuje se kako slijedi:

STATUS UČENIKA/CE
Mjesečni iznos sudjelovanja roditelja u cijeni
1. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 1.1.2010. do 31.12.2010. od 5.001,00
400,00 kn
2. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 1.1.2010. do 31.12.2010. od 4.001,00 do 5.000,00 kn
300,00 kn
3. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 1.1.2010. do 31.12.2010. od 3.501,00 do 4.000,00 kn
250,00 kn
4. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 1.1.2010. do 31.12.2010. od 3.001,00 do 3.500,00 kn
200,00 kn
5. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 1.1.2010. do 31.12.2010. od 2.501,00 do 3.000,00 kn
150,00 kn
6. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 1.1.2010. do 31.12.2010.od 2.001,00 do 2.500,00 kn
100,00 kn
7. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 1.1.2010. do 31.12.2010. do 2.000,00 kn
besplatno

Iznos sudjelovanja roditelja učenika u cijeni programa utvrđuju osnovne škole na temelju dokumentacije koju dostavljaju roditelji prije potpisivanja ugovora što ga osnovna škola sklapa s roditeljem učenika za svaku školsku godinu, odnosno u roku od 15 dana od nastanka promjene koja utječe na ostvarivanje prava na olakšice. Osnovne škole će utvrditi iznos sudjelovanja roditelja u cijeni programa produženog boravka od 2. svibnja 2011. na temelju dokumentacije kojom raspolažu, odnosno dodatne dokumentacije koju su im roditelji dužni dostaviti najkasnije do 30. travnja 2011.

daddycool
09.02.2011., 12:02
27/09

1. PRODUŽENI BORAVAK Plan - 48.325.636,00 kn

Produženi boravak neobvezni je oblik neposrednoga odgojno-obrazovnog rada koji se provodi izvan redovite nastave i ima svoje pedagoške, odgojne, zdravstvene i socijalne vrijednosti.
Osnovne škole organiziraju produženi boravak za potrebe svojih učenika, a iznimno i za učenike izvan svoga upisnog područja uz suglasnost ovog ureda. Produženi boravak organizira se za učenike I., II. i III. razreda, a iznimno i za učenike IV. razreda o čemu odlučuje Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport na osnovi obrazloženog prijedloga škole.
Odgojno-obrazovna skupina produženog boravka ustrojava se u pravilu od učenika istog razreda (redovita odgojno-obrazovna skupina), a samo iznimno za učenike više razreda (kombinirana odgojno - obrazovna skupina). Već nekoliko godina konstantno raste interes i potreba roditelja za produženim boravkom u osnovnoj školi, što se i odobrava i za što se osiguravaju sredstva u Proračunu Grada Zagreba.
Temeljem zahtjeva osnovnih škola, ovim se programom osiguravaju sredstva za plaće, naknade i prijevozne troškove za 430 učitelja. U 97 osnovnih škole programom je obuhvaćen 9.860 učenika u 430 odgojno-obrazovnih skupina.
Dnevno trajanje produženog boravka je od 12,00 do 17,00 sati, a škole ga usklađuju s potrebama zaposlenih roditelja te svojim organizacijskim i prostornim uvjetima. Produženi boravak mogu organizirati škole koje imaju odgovarajući učionički i drugi prostor, a zapošljavanje učitelja za njegovu provedbu odobrava gradonačelnik Grada Zagreba.
Program produženog boravka provodi se:
- od 12,00 do 14,00 sati učenici provode slobodno vrijeme (objed, odmor) a,
- od 14,00 do 17,00 sati za učenike je organiziran odgojno-obrazovni rad.
U organiziranome odgojno-obrazovnom radu učenici, pod vodstvom učitelja, izrađuju domaće zadaće, samostalno uče i izrađuju ostale zadatke. Ovaj je rad usuglašen s nastavnim programom a metode rada učitelja i učenika u odgojno-obrazovnom radu identične su metodama rada redovite nastave. Slobodne aktivnosti podrazumijevaju učiteljevu slobodu kreiranja, smisao za stvaralaštvo, a istodobno potiču učenike da se angažiraju za rad izvan redovite nastave. Učitelji razredne nastave koji provode produženi boravak sklapaju sa školom ugovor o radu te imaju ista prava i obveze kao i drugi učitelji škole.
Prioritet pri uključivanju u produženi boravak imaju:
- djeca oba zaposlena roditelja ili zaposlenoga samohranog roditelja koja koriste pravo na novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi;
- djeca invalida Domovinskog rata ako je drugi roditelj zaposlen;
- djeca s teškoćama u razvoju;
- djeca bez roditelja ili zanemarenoga roditeljskog staranja;
- djeca koja žive u teškim zdravstvenim i socijalnim uvjetima;
- djeca koja primaju dječji doplatak.
Dokumente s dokazima o ispunjavanju navedenih uvjeta roditelji, odnosno staratelji učenika, dostavljaju školi. Ako se za uključivanje u produženi boravak prijavi veći broj učenika, a škola zbog ograničenih prostornih uvjeta ne može povećati broj odgojno - obrazovnih skupina, prioritet pri uključivanju u produženi boravak škola utvrđuje na osnovi navedenih kriterija.
Produženi boravak besplatan je za učenike, a roditelji financijski sudjeluju u cijeni prehrane sukladno svom materijalnom i socijalnom statusu te kriterijima za sufinanciranje prehrane učenika iz sredstava Proračuna Grada Zagreba. O provedbi produženog boravka škola sklapa ugovor s roditeljem, odnosno starateljem učenika, za svaku školsku godinu.
O svakom povećanju potreba za produženim boravkom u odnosu na potrebe utvrđene ovim programom javnih potreba u odgoju i osnovnom obrazovanju, odlučuje gradonačelnik Grada Zagreba, na temelju prijedloga Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport, sukladno utvrđenim kriterijima i osiguranim sredstvima u Proračunu Grada Zagreba, s tim da je odgovarajući prostor osnovni uvjet za odobrenje novih odgojno-obrazovnih skupina produženog boravka. Osnovne škole, na osnovi iskazanih potreba i interesa roditelja, dostavljaju na kraju svake školske godine prijedlog ustroja odgojno-obrazovnih skupina produženog boravka za iduću školsku godinu.
Sredstva za opremanje produženog boravka raspoređuju se na osnovi iskazanih potreba škole u okviru sredstava osiguranih u Proračunu Grada Zagreba.

i

3. SUFINANCIRANJE PREHRANE Plan - 30.000.000,00 kn

Sve osnovne škole dužne su osigurati prehranu učenika. U zagrebačkim osnovnim školama prehranjuje se oko 48.800 učenika.
Cijena mliječnog obroka iznosi 5,00 kuna, ručka 9,00 kuna a užine 2,50 kuna. Svi učenici ostvaruju pravo na sufinanciranje cijene obroka, sukladno utvrđenim kriterijima i
mjerilima iz ovog programa. Razlika sredstava do utvrđene pune cijene besplatnih i sufinanciranih obroka, školi se doznačuje iz proračunskih sredstava.
Sufinanciranjem cijene obroka obuhvaćeni su svi korisnici školske prehrane, i to:
A. Pravo na besplatni: mliječni obrok, ručak i užinu imaju učenici:
- čija je obitelj korisnik stalne pomoći ili jednokratne pomoći;
- čiji su roditelji (odnosi se na oba roditelja, odnosno samohranog roditelja) ostali bez posla i redovno su prijavljeni Zavodu za zapošljavanje ili zadnja dva mjeseca nisu primili plaću;
- djeca invalida Domovinskog rata;
- djeca koja su u Domovinskom ratu izgubila jednog ili oba roditelja.
U pravilu se ručak i užina organiziraju za djecu koja su uključena u program produženog boravka. Učenici ove kategorije sufinanciranja prehrane izvan produženog boravka, mogu konzumirati besplatni ručak i užinu, ako to škola može organizirati.

B. Učenici koji primaju dječji doplatak imaju pravo na sufinancirane obroke, i to na:
- sufinancirani mliječni obrok,
- sufinancirani ručak i užinu (uz uvjet da su uključeni u produženi boravak).
Sufinanciranje cijene mliječnog obroka ove kategorije korisnika prehrane provodi se temeljem rješenja, uvjerenja ili potvrde HZMO o pravu na dječji doplatak, i to:
- uz popust od 86,00%, odnosno cijena iznosi 0,70 kuna, za korisnike koji ostvaruju dječji doplatak po članku 17/1., 21/1. i 21/2. (osnovica članak 17/1.) i članku 22. Zakona o doplatku za djecu (Narodne novine 94/01, 138/06 i 107/07);
- uz popust od 65,00%, odnosno cijena iznosi 1,75 kuna, za korisnike koji ostvaruju dječji doplatak po članku 17/2. i članku 21/1. i 21/2. (osnovica članak 17/2.) Zakona o doplatku za djecu;
- uz popust od 50,00%, odnosno cijena iznosi 2,50 kuna, za korisnike koji ostvaruju dječji doplatak po članku 17/3. i članku 21/1. i 21/2. (osnovica članak 17/3.) Zakona o doplatku za djecu.
Sufinanciranje cijene ručka ove kategorije korisnika prehrane (uz uvjet da su uključeni u produženi boravak) provodi se temeljem rješenja, uvjerenja ili potvrde HZMO o pravu na dječji doplatak, i to:
- uz popust od 85,56%, odnosno, cijena iznosi 1,30 kuna, za korisnike koji ostvaruju dječji doplatak po članku 17/1., 21/1. i 21/2. (osnovica članak 17/1.) i članku 22. Zakona o doplatku za djecu;
- uz popust od 63,89%, odnosno cijena iznosi 3,25 kuna za korisnike koji ostvaruju dječji doplatak po članku 17/2. i članku 21/1. i 21/2. (osnovica članak 17/2.) Zakona o doplatku za djecu.
- uz popust od 50,00%, odnosno cijena iznosi 4,50 kuna za korisnike koji ostvaruju dječji doplatak po članku 17/3. i članku 21/1. i 21/2. (osnovica članak 17/3.) Zakona o doplatku za djecu.
Sufinanciranje cijene užine ove kategorije korisnika prehrane (uz uvjet da su uključeni u produženi boravak) provodi se uz popust od 20,00%, odnosno cijena za korisnika iznosi 2,00 kune.
Učenici ove kategorije sufinanciranja prehrane, izvan produženog boravka, mogu konzumirati ručak po cijeni od 6,50 kuna kao i užinu po cijeni od 2,00 kune, ako to škola može organizirati.

C. Ostali učenici, izvan kriterija pod A. i B., također ostvaruju popust u cijeni obroka u školskoj prehrani:
- Sufinanciranje cijene mliječnog obroka ove kategorije korisnika prehrane provodi se uz popust od 30,00%, odnosno cijena za korisnika iznosi 3,50 kune.
- Sufinanciranje cijene ručka ove kategorije korisnika prehrane provodi se uz popust od 27,78%, odnosno cijena za korisnika iznosi 6,50 kuna.
- Sufinanciranje cijene užine ove kategorije korisnika prehrane provodi se uz popust od 20,00%, odnosno cijena za korisnika iznosi 2,00 kune.
Za učenike u produženom boravku škola je dužna organizirati mogućnost konzumacije triju obroka (mliječni obrok, ručak i užina).
Za učenike izvan sustava produženog boravka, ako škola zadovoljava sve prostorne i materijalne uvjete, ima adekvatnu kuhinjsku opremu i opremu za serviranje hrane i ako je kadrovski ekipirana, može organizirati konzumaciju besplatnog ručka i užine (za kategoriju A.), kao i konzumaciju ručka po cijeni od 6,50 kn i užine po cijeni od 2,00 kn (za kategoriju B.).
U svim je slučajevima, škola dužna obvezno primjenjivati kriterije, mjerila kao i sufinancirane cijene obroka iz ovog programa, kao maksimalne cijene obroka prema korisnicima.
Učenici se uključuju u besplatnu ili sufinanciranu prehranu od datuma kada osnovna škola zaprimi dokumentaciju, a ne od datuma koje nosi rješenje, uvjerenje ili potvrda o pravu na DD, odnosno rješenje ili uvjerenje o pravu korištenja socijalne pomoći i ostala uvjerenja.

daddycool
09.02.2011., 12:03
17/10

IZMJENE
Programa javnih potreba u osnovnom školstvu Grada Zagreba za 2010.

1. U Programu javnih potreba u osnovnom školstvu Grada Zagreba za 2010. (Službeni glasnik Grada Zagreba 27/09), u glavi II. IZ IZVORNIH SREDSTAVA GRADA ZAGREBA ZA POBOLJŠANJE STANDARDA U OSNOVNOM ŠKOLSTVU pod Plan, iznos: "105.325.636,00 kn" zamjenjuje se iznosom: "112.775.636,00 kn".
U točki 1. PRODUŽENI BORAVAK pod Plan, iznos: "48.325.636,00 kn" zamjenjuje se iznosom: "50.475.636,00 kn".
U točki 2. DONACIJE PRIVATNIM OSNOVNIM ŠKOLAMA pod Plan, iznos: "500.000,00 kn" zamjenjuje se iznosom: "800.000,00 kn".
U točki 3. SUFINANCIRANJE PREHRANE pod Plan, iznos: "30.000.000,00 kn" zamjenjuje se iznosom: "28.500.000,00 kn",
U točki 4. ODRŽAVANJE I OPREMANJE OSNOVNIH ŠKOLA ZA POBOLJŠANJE STANDARDA pod Plan, iznos: "7.900.000,00 kn" zamjenjuje se iznosom: "6.300.000,00 kn".
U podtočki 4.1. Usluge tekućeg i investicijskog održavanja iznos: "6.000.000,00 kn" zamjenjuje se iznosom: "4.400.000,00 kn".
U točki 5. NAKNADE ZA RAD ŠKOLSKIH ODBORA pod Plan, iznos: "1.200.000,00 kn" zamjenjuje se iznosom: "7.100.000,00 kn".
U točki 6. OSTALE IZVANNASTAVNE AKTIVNOSTI pod Plan, iznos: "5.600.000,00 kn" zamjenjuje se iznosom: "6.200.000,00 kn".
U točki 7. ŠKOLA U PRIRODI pod Plan, iznos: "5.000.000,00 kn" zamjenjuje se iznosom: "4.500.000,00 kn".
Točka 8. TEČAJEVI STRANIH JEZIKA se briše.
U točki 9. VIKENDOM U ŠPORTSKE DVORANE pod Plan, iznos: "4.500.000,00 kn" zamjenjuje se iznosom: "6.350.000,00 kn".
U točki 10. POMOĆNICI U NASTAVI/OSOBNI POMOĆNICI pod Plan, iznos: "1.300.000,00 kn" zamjenjuje se iznosom: " 2.550.000,00 kn".

daddycool
09.02.2011., 12:08
ne vidim iz ovoga zašto je došlo do promjene od 01.01.2011.

zvjerka
09.02.2011., 14:00
Boravak se još ne naplaćuje, ali prehrana je otišla gore tj, naplaćuje se po gornjem navedenom krtieriju.
Hvala dadycool.
Al nije mi jasno zašto primjenjuju od 01.01.2001, a ne od 02.05.

daddycool
09.02.2011., 14:11
Pa da. Gore piše: U razdoblju od 1. siječnja 2011. do 30. travnja 2011. sudjelovanje roditelja u cijeni programa produženog boravka utvrđuje se u skladu s odredbama Programa javnih potreba u osnovnom školstvu Grada Zagreba za 2010. (Službeni glasnik Grada Zagreba 27/09 i 17/10).

A pošto je niti u 27/09 niti u 17/10 ne vidim da se išta mijenja od 01.01.2011. ne vidim na osnovu čega je došlo do promjene. Trebalo bi pitati direktno u školama.

zvjerka
09.02.2011., 14:40
Zvala ja školu. Oni pojma nemaju. Došao je dopis i tak su postupili. I kaj sad ? I još sam dobila jezikovu juhu da kaj ja imam to provjeravat i ..... ma mislim, nemam kaj mislit ....
Idem zvat Gradsko poglavarstvo pa da ih priupitam.

larmama
09.02.2011., 14:43
zvjerka, mi smo isto imali nedavno roditeljski no nitko nam nije ništa rekao o poskupljenju prehrane.
Možda su ovi tvoji preažurni ili ovi moji ne obavještavju

babyboys
09.02.2011., 19:18
mi nismo imali roditeljski , nego je danas iz škole donio uplatnicu za prehranu za drugi mjesc, i nekakvu obavjhest zaklamanu za to da se cijena mijenjala od 1.1. i da je razlika u cijeni za prvi mjesec nadodana na iznos za 2. mjesec, plativo do 15.3.

s tom razlikom je oko 350 kn :roll:

zvjerka
14.02.2011., 09:25
Do 02.svibnja ostaje sve po starom. Dobila faxom odluku g
Gradskog ureda.
Jedino sporno je u tome što piše da se mora obračunati maximalna cijena prehrane, a što ne vrijedi za učenike koji pohađaju boravak. Izgleda sa su neke škole krivo to protumačile i odmah prehranu poskupile. ( To je tak kad se sve ne čita cijeli dopis.:evil: )
I jako me ljuti od stučnih službi škole što su učiteljicama dale krive informacije. No to je druga priča.

babyboys
14.02.2011., 20:40
danas mi ka
e dijete da je rekla učiteljica da ovu uplatnicu ne plaćamo, da će doći nove jer su naplatili previše.

daddycool
14.02.2011., 21:25
sramota :evil:

babyboys
14.02.2011., 22:37
danas mi ka
e dijete da je rekla učiteljica da ovu uplatnicu ne plaćamo, da će doći nove jer su naplatili previše.

kao, računovotkinja se zabunila...:roll:

Anais
15.02.2011., 01:00
jao si ga nama. gdje god se okrenem sve je poskupjelo ili će poskupjeti.

Lorka
23.02.2011., 16:08
Da li mi netko može pojasniti kategoriju "prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva" vezano za nove cijene vrtića? O nedorečenosti, politikanstvu, cvjetajućoj crnoj ekonomiji je sve već napisano, a kako su ti dokumenti na snazi (inače još uvijek vjerujem u građansku inicijativu i izmjene/prerade tih dokumenata), i kako čini mi se, do 30.04. treba predati dokumentaciju vrtiću radi utvrđivanja cjenovne kategorije, htjela bih znati što u tom kontekstu uopće znači prihod?

To je plaća s platne liste (prije ili poslije obustava?), ili iznos koji s računa poslodavca sjedne na tekući račun kod banke, ili ono na što sve poslodavac plati poreze i doprinose, ili je to kategorija iz porezne kartice (primanja s osnove nesamostalnog rada ili sva primanja koja netko ostvaruje?)?

Unaprijed hvala.

daddycool
04.03.2011., 14:02
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/skupstina-s-roditeljima-protiv-vrtic-nameta_310013

Angie75
04.03.2011., 14:04
:-D

mirjana
04.03.2011., 14:10
:-D

jurisnik
04.03.2011., 19:15
Nadam se da će biti nešto od toga.

Freja
10.03.2011., 13:01
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/vrtici-i-jaslice-ce-kostati-500-kuna-za-sve_310121

apricot
10.03.2011., 13:13
s time da socijalne kategorije i dalje imaju povlastice i da je to pod ingerencijom CZSS

nadalje, prijedlog je da drugo, treće... dijete u obitelji imaju umanjenu cijenu, bez obzira jesu li u istoj ustanovi

moram naglasiti kako smo mi lobirali da cijene ostanu nepromijenjene, ali ako se već moraju dizati, da bismo pristali na izjednačavanje vrtića i jaslica, budući da je snižena cijena jaslicama bila samo jedan od populističkih Gradonačeknikovih poteza koji opravdanje nema ni po kojoj osnovi.

Freja
10.03.2011., 13:19
Apri, super da si dopunila, jer to ne piše u članku. Ja osobno smatram da je Roda odradila odličan posao, a znam da nije bilo lako.

Sigurna sam da ni sad nekima neće odgovarati, no onaj je prijedlog uistinu bio van svake pameti, kako god okreneš. I samo je kozmetički izgledao kao da uvodi pravdu.

Ovako će se barem smanjiti mogućnost muljaža, a činjenica je da je 200 kn za jaslice bilo ispod svake računice.

apricot
10.03.2011., 14:14
nije bilo lako :-/

zapravo, prilično je teško balansirati između odluka o sastancima sa ljudima koji su na pozicijama.
svjesni smo kako možemo poslužiti kao mehanizam/aparat za dijeljenje odgovornosti, ali opet... ne smjijemo odbiti komunikaciju budući da smo svjesni kako netko mora nešto poduzeti.

bile smo na sastanku s Predsjednikom Gradske skupštine, g. Špremom, gospodinom Rađenovićem, gospodinom Mrsićem i gospodinom Kutlićem.
Uz nas je bila i predsjednica Vrtića za sve.

nismo imali puno vremena za doticanje drugih područja koja se tiču vrtića, budući da je ovo sada goruća tema, ali se čini da bi mogla biti osnovana radna grupa koja bi radila i na tome.

bacile smo im bubu u uho kako bi prelazak na zdravu prehranu smanjio ekonomsku cijenu vrtića i time manje osiromašio gradski Proračun.

vidjet ćemo što će dalje biti...

Jelka
10.03.2011., 14:24
Bravo za sve sudionike!

Majuška
10.03.2011., 14:36
:klap: Bravo i hvala

mirjana
10.03.2011., 14:44
:-Dbravo

Angie75
10.03.2011., 14:49
Čekaj, a što sam ja onda jutros čula na vijestima - da je Bandić rekao da on ne odustaje od svog prijedloga, i da su jedino rješenje novi izbori?

apricot
10.03.2011., 14:52
to je rekao jučer
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/bandic--ili-poskupljenje-vrtica-ili-izbori_310102

pa je promijenio priču
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/vrtici-i-jaslice-ce-kostati-500-kuna-za-sve_310121

Angie75
10.03.2011., 15:02
super onda, bravo ljudi :yay:

ivano2
10.03.2011., 15:58
Bravo i hvala!

jurisnik
10.03.2011., 19:03
Kad će se znati konačna odluka?
I hvala Rodi na trudu. :heart:

Lorka
11.03.2011., 11:57
nije bilo lako :-/

zapravo, prilično je teško balansirati između odluka o sastancima sa ljudima koji su na pozicijama.
svjesni smo kako možemo poslužiti kao mehanizam/aparat za dijeljenje odgovornosti, ali opet... ne smjijemo odbiti komunikaciju budući da smo svjesni kako netko mora nešto poduzeti.

bile smo na sastanku s Predsjednikom Gradske skupštine, g. Špremom, gospodinom Rađenovićem, gospodinom Mrsićem i gospodinom Kutlićem.
Uz nas je bila i predsjednica Vrtića za sve.

nismo imali puno vremena za doticanje drugih područja koja se tiču vrtića, budući da je ovo sada goruća tema, ali se čini da bi mogla biti osnovana radna grupa koja bi radila i na tome.

bacile smo im bubu u uho kako bi prelazak na zdravu prehranu smanjio ekonomsku cijenu vrtića i time manje osiromašio gradski Proračun.

vidjet ćemo što će dalje biti...

Velika hvala!

Danka_
11.03.2011., 14:14
I od mene!

apricot
11.03.2011., 14:25
joj, čekajte sa zahvalama...
Gradonačelnik do travnja mora predložiti novi Proračun.
Bismo li se iznenadili kada bi bio - još nepovoljniji od ovoga?! :-o

petarpan
11.03.2011., 14:43
Ne bismo. Al daj..pregrizi jezik.

apricot
11.03.2011., 14:46
evo, sad ću...

plljuc, pljuc!

spunky125
11.03.2011., 15:37
hvala, iako mene sve strah nove odluke

Lucija Ellen
12.03.2011., 13:59
Hvala cure! Nadajmo se da ce svima jednako poskupjeti i da nece poskupjeti previse. I da ce se naci nacin da se pomogne najsiromasnijima.

Bubica
15.03.2011., 12:43
Što je sa školama, čime se tumači poskupljenje škole u prirodi, što to nije regulirano istim pravilnikom?

NanoiBeba
29.03.2011., 13:14
Što je sa školama, čime se tumači poskupljenje škole u prirodi, što to nije regulirano istim pravilnikom?

kolika je prije bila cijena škole u prirodi?
Moj ide na Lošinj, cijena je 360 kn

puntica
01.04.2011., 12:37
Ljudi, za 10 dana Bandić predaje novi prijedlog proračuna. svi nestrpljivo očekujemo da vidimo koje će nebuloze u njemu biti.
ali, meni se ne da čekati, mislim da trebamo djelovati. nešto napraviti, nek se čuje naš glas, nek se zna da se nismo i nećemo pomiriti s poskupljenjem svega što može poskupiti u vezi s obiteljima i djecom (vrtići, produženi boravak, škole u prirodi, smanjenje pomoći za novorođenčad itd)

Jeste li za akciju? Hoćemo li stati u obranu samih sebe? Hoćemo li se okupiti i pokazati da nas ima koji se neće samo tako pomiriti s tako debilnim odlukama???

EvaMONA
01.04.2011., 14:16
pa ako smo mogli doći u 11. mj. na prosvjed, ako bude ovako crno kako izgleda nadam se da će nas biti i u većem broju:-)

spunky125
01.04.2011., 14:40
a jel se zna što će predložiti? ili ne?
razmišljam da je to taman prije 30.4. do kad su se trebale predati te famozne potvrde o plaćama, taman stigne. a straši me i to što još nisu objavljeni datumi za predaju papira za upis u vrtić za sljed. god.a inače je već u ovo vrijeme naveliko visilo

NanoiBeba
06.04.2011., 11:39
šta se zbiva:
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=30319

pa tu su objavljene cijene vrtića

anatom
06.04.2011., 11:56
da-NanoiBeba-ovo je dobro pitanje.

i mene zanima!!!

Svimbalo
06.04.2011., 12:00
I ja sam to malo prije gledala, pa se pitam što sam propustila...

NanoiBeba
06.04.2011., 12:12
To sam vidjela na MiB forumu. Jedna mama je napisala da su u njihovom vrtiću već objesili obavijest.

Moji nisu vrtićari, ali smo zato u školi dobili popis dokumenata koje moramo priložiti zbog plaćanja dnevnog boravka. Rok za dostavu svih papira nam je 25.5.

plashljivo_pile
06.04.2011., 12:39
lud zbunjenog.

ovako, imam jedno tehničko pitanje što se tiče ove papirologije. mala i ja imamo prijavljeno prebivalište na istoj adresi na kojoj moj stari ima prijavljeno boravište, prebivalište mu je u drugom gradu tako da mu na osobnoj iskaznici također piše ta adresa u drugom gradu. važi li onda njegova osobna (vidim da je za punoljetne članove kućanstva potrebna preslika osobne) ili što?

Potvrde Porezne uprave Ministarstva financija o visini dohotka za sve članove kućanstva - to idem u utrine? tata je penzioner, ja sam prošle godine radila malo manje od tri mjeseca, što trebamo predočiti od dokumenata na poreznoj? niš mi nije jasno, totalno sam neupućena u birokratske gadosti. :-P

Deaedi
06.04.2011., 13:02
Da, i nas je jutros na vrtiću dočekala obavijest da do 30.4. moramo donijeti dokumente i izvjesili su novi cjenik.

Ako ostanu ove cijene, ispisati cu je sa 30.6., nema sanse da za par dana ako ce ici po ljeti u vrtic placam te cifre. Sramota!

Zvala sam skolu, sta ce biti sa boravkom, nemaju pojma...

Deaedi
06.04.2011., 13:03
Moji nisu vrtićari, ali smo zato u školi dobili popis dokumenata koje moramo priložiti zbog plaćanja dnevnog boravka. Rok za dostavu svih papira nam je 25.5.

A koliko ce se placati boravak u skoli, ima li negdje cjenik za to?

Deaedi
06.04.2011., 13:08
Našla sam:

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=30304

čokolada
06.04.2011., 13:13
Jel to znači da moramo u MUP po potvrdu o prebivalištu djeteta i u Poreznu po potvrdu? Lijep će se red stvoriti u ova 3 tjedna!

Deaedi
06.04.2011., 13:14
A u koju Poreznu, onu u Aveniji Dubrovnik ili se potvrda može izvaditi i npr. na općini?
Da li ja mogu izvaditi za baku (penzioner) ili mora ici i ona?

Deaedi
06.04.2011., 13:21
I nije mi jasno, da li u prihode ulazi i porodiljna naknada?

Osim toga, meni ce prihodi ove godine biti znatno manji nego prosle, jer sam na porodiljnom, a placanje ce se racunati prema prihodima od prosle godine, kako to rijesiti?

plashljivo_pile
06.04.2011., 13:26

Osim toga, meni ce prihodi ove godine biti znatno manji nego prosle, jer sam na porodiljnom, a placanje ce se racunati prema prihodima od prosle godine, kako to rijesiti?

mislim kakvo je to pitanje, pa naravno da si prošle godine trebala biti vidovita i stavljati svu tu silnu lovu koju imaš sa strane. :roll:
:mrgreen:

mirjana
06.04.2011., 13:40

i mene ovo nervira, mi ćemo od svibnja imati znatno manje prihode (po njima padamo dolje najmanje jedan razred, a možda i dva)

icyoh
06.04.2011., 13:47
Padam s marsa - što je ovo?
Zar nisu rekli da će ovaj prijedlog revidirati?

Što ulazi u prihode...por. naknada, plaća, bonus..?

Ajde barem se neću brinuti da nećemo upasti u vrtić s obzirom na razred u koji upadamo :roll:

anatom
06.04.2011., 13:51
ja ne kuzm kak samo odjedno bum!i vec izglasano.

jesam ja nekaj propustila??!!

krojachica
06.04.2011., 13:55
Stvarno je genijalna ideja u današnje vrijeme kad ljudi svakodnevno ostaju bez posla,
ili im se smanjuju plaće uzimati u obzir prosječne prihode od prije 6 ili 12 mjeseci...
Neznam tko je to tako pametno smislio

Deaedi
06.04.2011., 13:55
Padam s marsa - što je ovo?
Zar nisu rekli da će ovaj prijedlog revidirati?

Što ulazi u prihode...por. naknada, plaća, bonus..?

Ajde barem se neću brinuti da nećemo upasti u vrtić s obzirom na razred u koji upadamo :roll:

Pa i bonus je plaća, nažalost ja se radi toga ne trebam brinuti.

A zašto misliš da ti to garantira upis u vrtić - pa ne garantira ti ga ni to što plaćaš veći prirez, pa zašto bi i to što plačaš veću cijenu. Mislim, baš su lijepo smislili - oni koji imaju veće plaće plaćaju sve i troduplo više, a zauzvrat dobivaju kao i oni koji ne izdvajaju ni kune. Jel se meni uopće isplati radit?

icyoh
06.04.2011., 14:01
A zašto misliš da ti to garantira upis u vrtić - pa ne garantira ti ga ni to što plaćaš veći prirez, pa zašto bi i to što plačaš veću cijenu. Mislim, baš su lijepo smislili - oni koji imaju veće plaće plaćaju sve i troduplo više, a zauzvrat dobivaju kao i oni koji ne izdvajaju ni kune. Jel se meni uopće isplati radit?

Pa krećem našom logikom - od tri kandidata s istim uvjetima svatko će uvijek odabrati onoga koji više plati.
Dakle manja je vjerojatnost da će izvisiti oni koji plaćaju max iznos.
Mislim - sada kada će ti podaci biti javni.

Cubana
06.04.2011., 14:04
Sva sreća da više nikoga ne upisujem u vrtić. :mrgreen:

Deaedi
06.04.2011., 14:04
Pa krećem našom logikom - od tri kandidata s istim uvjetima svatko će uvijek odabrati onoga koji više plati.

Ma kakvi, ja bi rekla da ce prednost imati s manjim primanjima, jer oni ne mogu platiti čuvalicu ili privatni vrtić.

No, ozbiljno, ako ja npr. uračunam da bi plaćala vrtić za manjeg i boravak za stariju, i ako to stavim u izračun sa svojom plaćom, oduzmem troškove koje imam radi posla (benzin, gablec, odjeća), uračunam neku tetu 3h dnevno da ih pokupi iz vrtića/škole, pitam se stvarno koliko mi se isplati radit???

Lucija Ellen
06.04.2011., 14:22
koja zona sumraka...

Lucija Ellen
06.04.2011., 14:27
Ja mislim da treba jos pricekati i ne panicariti unaprijed. Sjednica je 21. 4. i nakon nje cemo biti pametniji.

klaudija
06.04.2011., 14:39
A prije sjednice treba doći na tribinu i reći što mislimo
Ako netko još nije vidio, tu sve piše http://forum.roda.hr/threads/64575-Nova-prilika-da-ka%C5%BEemo-o-vrti%C4%87ima-11.4.-u-17-KLJP

spajalica
06.04.2011., 14:42
ja se nadam da ce se cekati sjednica, ali opet kako cekati sjednicu, pa tek onda prikupljati papire, jer vikend iza je uskrs, ja npr. idem van grada do kraja mjeseca. znaci da mi ostaje 1 dan da sve skupim, jer tamo pise:

ZAHTJEV ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA OLAKŠICU S TRAŽENOM DOKUMENTACIJOM DOSTAVLJA SE PREDŠKOLSKOJ USTANOVI:

- DO 30. TRAVNJA 2011. ZA RANIJE UPISANU DJECU
- DO 30. LIPNJA 2011. ZA DJECU KOJA ĆE BITI UPISANA s 1. rujna 2011. PREMA OBAVIJESTI O UPISU ZA PEDAGOŠKU GODINU 2011./2012.

ana.m
06.04.2011., 15:31
Ima negdje na netu što sve točno treba donjeti u vrtiće? I za ono dijete koje je u vrtiću i za ono dijete koje će tek biti upisano (bar se nadam da hoće). Za školu sam našla, ali za vrtić ne.
I kaj to moram sad ići na poreznu po tu potvrdu o primanjima. Mogu bar uzeti i za muža potvrdu. Joj, jesu li mogli više zakomplicirati?

plashljivo_pile
06.04.2011., 15:46
Ima negdje na netu što sve točno treba donjeti u vrtiće? I za ono dijete koje je u vrtiću i za ono dijete koje će tek biti upisano (bar se nadam da hoće). Za školu sam našla, ali za vrtić ne.
I kaj to moram sad ići na poreznu po tu potvrdu o primanjima. Mogu bar uzeti i za muža potvrdu. Joj, jesu li mogli više zakomplicirati?

Predškolske ustanove će utvrditi iznos sudjelovanja roditelja u cijeni programa na temelju sljedećih dokaza:
1. Dokazi o članovima zajedničkog kućanstva:
Izjava roditelja o članovima zajedničkog kućanstva (zajedničko kućanstvo čine bračni drugovi, djeca i drugi srodnici koji zajedno žive, privređuju, odnosno ostvaruju prihode na drugi način i troše ih zajedno), koja sadrži sljedeće podatke: ime i prezime, ime oca-majke, srodstvo s upisanim djetetom, datum rođenja, OIB, adresa prebivališta, vrsta prihoda koju član kućanstva ostvaruje

2. Dokazi o prebivalištu djeteta i ostalih članova zajedničkog kućanstva:
Uvjerenje MUP-a o prebivalištu djeteta i ostalih članova zajedničkog kućanstva (za punoljetnog člana preslika osobne iskaznice)

3. Dokazi o ostvarenom prihodu svih članova zajedničkog kućanstva u razdoblju od 1.1. do 31.12.2010. umanjenom za iznos poreza i prireza:
Potvrde Porezne uprave Ministarstva financija o visini dohotka za sve članove kućanstva

4. Dokazi o samohranosti roditelja:
Rodni list, smrtni list za preminulog roditelja ili potvrda o nestanku drugog roditelja ili rješenje Centra za socijalnu skrb o privremenom uzdržavanju

5. Dokazi o statusu invalida Domovinskog rata i postotku invalidnosti:
Rješenje o statusu invalida Domovinskog rata s podatkom o postotku invalidnosti

6. Dokazi o pravu na doplatak za djecu:
Rješenje o pravu na doplatak za djecu

7. Dokazi o pravu na stalnu socijalnu pomoć:
Rješenje centra za socijalnu skrb o pravu na stalnu socijalnu pomoć i zadnja isplatnica

8. Dokazi da obitelj ima troje ili više malodobne djece:
Rodni list (ili izvadak iz matice rođenih ili potvrda o rođenju) za svako malodobno dijete

ZAHTJEV ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA OLAKŠICU S TRAŽENOM DOKUMENTACIJOM DOSTAVLJA SE PREDŠKOLSKOJ USTANOVI:

- DO 30. TRAVNJA 2011. ZA RANIJE UPISANU DJECU
- DO 30. LIPNJA 2011. ZA DJECU KOJA ĆE BITI UPISANA s 1. rujna 2011. PREMA OBAVIJESTI O UPISU ZA PEDAGOŠKU GODINU 2011./2012.

piše na http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=30319
tu je i obrazac pri samom dnu.

ništa, mameki i tateki, vidimo se na poreznoj ili mup-u, znak raspoznavanja: bandiera rossa iz petnih žila.

daddycool
06.04.2011., 16:35
Svakako se prije vidimo u Kući ljudskih prava

http://forum.roda.hr/threads/64575-Nova-prilika-da-ka%C5%BEemo-o-vrti%C4%87ima-11.4.-u-17-KLJP

apricot
06.04.2011., 19:56

Ma kakvi, ja bi rekla da ce prednost imati s manjim primanjima, jer oni ne mogu platiti čuvalicu ili privatni vrtić.

No, ozbiljno, ako ja npr. uračunam da bi plaćala vrtić za manjeg i boravak za stariju, i ako to stavim u izračun sa svojom plaćom, oduzmem troškove koje imam radi posla (benzin, gablec, odjeća), uračunam neku tetu 3h dnevno da ih pokupi iz vrtića/škole, pitam se stvarno koliko mi se isplati radit???

Dajte dođite u ponedjeljak i recite sve to!
Shvaćate li da vaša riječ ima jako veliku težinu.
nema svrhe od pisanja ovdje; ovdje čitamo mi koji se međusobno razumijemo i podržavamo.
TReba to reći Drugima.

ništa, mameki i tateki, vidimo se na poreznoj ili mup-u, znak raspoznavanja: bandiera rossa iz petnih žila.

Nije valjda da ste se pomirili sa time i da ste spremni doista i poslušati njihov ustroj?! :-(

Kao prvo, ovo ništa nije smjelo biti napravljeno jer je Skupština 19.4. i tada može ili ne mora biti izglasan prijedlog.
Kao drugo, mi još imamo mogućnost sve ovo srušiti.

Pa sjetite se Holdinga... taksista...
Pa nije Gradonačelnik Bogom dan... mi možemo protiv njegovog Prijedloga.
Pa dajmo!

petarpan
06.04.2011., 21:32
Mislim da pokušavaju "doskočit" našem daljnjem "mješanju" objavivši ovo sada....
I ne kužim-ako je dovoljna samo izjava roditelja o članovima zajedničkog kućanstva, onda svi mogu zanijekat bake, djedove, braću, sestre, koji povećavaju cijenu vrtića? Je. Baš pravično. Aha. Tipični bandićevizam

plashljivo_pile
06.04.2011., 21:33
teško bi se moglo reći da sam pomirena, ali svjesna činjenice u čijoj prčiji živim - ne bih bila ni šokirana da je to to.

u ponedjeljak ću se svakako nacrtati tamo ukoliko budem u mogućnosti.

ovo me stvarno šokiralo, baš zbog toga jer sam očekivala skupštinu. pitala sam tetu u vrtiću, rekla je da ću sutra dobiti neki papir valjda sa uputama... frendica u drugom vrtiću ga je već danas dobila.

Deaedi
06.04.2011., 21:44
Mislim da pokušavaju "doskočit" našem daljnjem "mješanju" objavivši ovo sada....
I ne kužim-ako je dovoljna samo izjava roditelja o članovima zajedničkog kućanstva, onda svi mogu zanijekat bake, djedove, braću, sestre, koji povećavaju cijenu vrtića? Je. Baš pravično. Aha. Tipični bandićevizam

A tek prihodi: uzima se samo ozjava PU o dohotku!

A šta je sa prihodom od imovine, prihodima od kapitala?

A šta ako je netko vlasnik firme, u njoj je prijavljan na minimalac, a ostvaruje dobit od destetke tisuća kuna mjesečno? I onda takav ispada socijalni slučaj i ima besplatan vrtić!

A to što netko uzdržava i članove obitelji koji ne žive s njima? Npr. baka ili djed kojima pomažemo radi malih plaća/penzija? ..Ili im se plaća/doplaćuje starački dom?

Ma sramota - mi nismo socijalni slučaj, ali ove mjere će uništiti zaposlene i mlade obitelji!

OK, plaćati ću onda ekonomsku cijenu svega u ZGB-u, ali neka onda ukinu prirez!

petarpan
06.04.2011., 21:48
Znam Deaedi...Primjera toga što si navela imam oko sebe milion...Kao i svi mi vjerojatno....I zato,ako me neka sila ne spriječi,planiram doć' graktat na tribinu

Freja
06.04.2011., 21:51
Čini se da će nas ipak biti :klap:

Nadam se da ću se ugodno iznenaditi brojkom kao i na prosvjedu.