PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zavučeni, manje poznati dječji dućani van šoping centara

Ifigenija
08.01.2011., 10:22
Jel znate za neke dućane koji nisu u šoping centrima, da su u gradu, po kvartovima, a da imaju fora dječju odjećicu, po dobrim cijenama?

Kad nešto tražim, obično neku klasičniju haljinicu, ponekad u šoping centrima nema - moda je jako cool :) - pa ne nađem što tražim, a slabo idem uokolo i pogubila sam moje adute.

Pa ako znate gdje još ljudi rade i prodaju dječju odjeću, a da nije iz velikih lanaca - ja bih bila zahvalna za informaciju :)

Puno hvala!

Kapric
08.01.2011., 12:02
Pretpostavljam da je u ovakvim odgovorima dopušteno navoditi imena, firme, itsl. Elem, moj favorit je Mali dućan u Ilici 49 (Matica obrtnika). Divne, ručno rađene stvari. Cijene nešto više, ali ne neprimjereno visoke. Odjećica, mali popluni i jastuci s imenom koje poželite, patchwork, itd.

Za druge ne znam.

laumi
08.01.2011., 14:00
dućan Bajka blizu Trešnjevačkog placa, tj. u Ozaljskoj , malo poslije Tr. placa u smjeru Remize.
Ima baš takvih haljinica kakve tražiš. Cijene su neka sredina, skuplje od C&A npr., a jeftinije od Iane i Benettona.
Ima dosta stvari od naših proizvođača, Bambola npr.

Zatim ima jedan kod Kvartića, ne mogu se sjetiti kako se zove, s lijeve strane kad idete prema Maksimiru.
Ima marke Koki i Niki i još neke HR proizvođače.

Lutonjica
08.01.2011., 16:44
jedine "marke" koje se ovdje ne smiju spominjati su one koje su povezane s proizvodnjom adaptiranog mlijeka i flašica, bočica i dudica.
sve ostalo možete slobodno nabrajati (osim ako ne hvalite vlastitu proizvodnju ili dućan)

Ifigenija
09.01.2011., 09:04
Hvala, pogledat ću te dućančiće!

kasiopeja
09.01.2011., 10:09
potpisujem za Bajku...
ima bambola, kockica, ducky beau, haba igračke, froddo cipele i strampe, svasta..
Uvijek tamo nesto nadjem..

Ripcord
09.01.2011., 10:16
Sve vas čitam, pa me zanima jel znate za takve dućane koji imaju dosta stvari za bebe, ali da su što jeftiniji?

Jučer sam bila u c&a i ostala razočarana ponudom. Mislila sam da imaju veća sniženja, a i šokirala sam se kad sam shvatila da nije baš tako jednostavno za novorođenče naći odjeću koja je 100% pamučna (ne pada mi na pamet uzimati ništa miješano za dijete)?! Bodyji su okey, ali kombinezonići su većinom 74% pamuk. A nisu imali ni kapica ni rukavica, a ziher sam da bi se to dalo naći, po 'promotivnoj cijeni', u nekom baby dućanu, samo gdje?

laumi
09.01.2011., 10:21
Ripcord,

pogledaj u taj dućan blizu Kvatrića, mislim da oni imaju dosta robe za najmanje. I nisu skupi.

Ripcord
09.01.2011., 10:32
Ripcord,

pogledaj u taj dućan blizu Kvatrića, mislim da oni imaju dosta robe za najmanje. I nisu skupi.

To je znači na Maksimirskoj, kad prođem Kvatrić? Tamo mi je blizu ginić, a idem sutra pa bih se zaletila.

laumi
09.01.2011., 10:41
Joj, sad se ne mogu sjetiti jel prije ili poslije Kvatrića. Negdje oko Kvatrića, na Maksimirskoj. Na lijevoj strani kad si okrenuta prema Maksimiru.

Lutonjica
09.01.2011., 11:51
h&m ti ima 100% pamučne bodiće i odjeću (to je jedan od razloga zašto mi se puno više sviđa od c&a).
a za mjesec dana će se otvoriti u arena centru, ako ti se ne da ići van.

meni srećom ne treba nikakva odjeća za bebe, ali sam neki dan u benettonu ipak kupila jednu majicu najmanje veličine od organskog pamuka u benettonu za 35 kn :)

Lutonjica
09.01.2011., 11:54
e da, i u M&S ti uvijek ima super povoljnih paketa od po 5 ili 7 bodija/ kombinezona, 100% pamuk, obavezno odi pogledati

mrkvica05
09.01.2011., 11:57
Bio je u Domjanićevoj jedan dućan s dječjom robicom, naša proizvodnja (valjda nije zatvoren). Zaboravila sam kako se zove. Na desnoj strani ulice, kad se penješ od Kvatrića.

Audrey
09.01.2011., 12:15
Bio je u Domjanićevoj jedan dućan s dječjom robicom, naša proizvodnja (valjda nije zatvoren). Zaboravila sam kako se zove. Na desnoj strani ulice, kad se penješ od Kvatrića.
Oktan, mislim. Zatvoren.

mrkvica05
09.01.2011., 12:38
Išla sam baš pročešljati neku robicu da nađem natpis, piše Ontario (blizu si bila :) ). Šteta, tamo sam kupila neke bodiće i trenirke.
A zatvorili su dućan i na Savici.

klaudija
09.01.2011., 12:51
Ontario u Dubravi radi..

Lutonjica
09.01.2011., 13:01
ontario outlet je na okretištu črnomerec, kod onog velikog dućana s pločicama i kuponskom opremom (feroterm?)

također, u samoboru ima ontario dućan, u samom centru

la_mama
09.01.2011., 14:46
Većinu stvari uspijem naći u Ozaljskoj, odnosno Tratinskoj. Potpis na Laumi, i tu negdje oko Bajke nalazi se i Ontario za djecu, vidim da stalno daju neka sniženja. Kada se ide prema Ciboninom tornju, ima također jedan dućan u Tratinskoj za djecu preko puta Bambija gdje se također može naći povoljne robice. U njemu su i najjeftiniji MVG šeširići, dođu nekih 100injak kn, nije loše znati.
Često odem do Nede Senj (bivši dućani MTČ-a, jedan na Trešnjevačkom placu, drugi prema Remizi odmah do DMa), nude MTČovu i Nedinu robicu. Kvaliteta im je dobra, pogotovo MTČova robica, koja nam traje i traje.

A često zađem i na Trešnjevački plac. Našla sam jedan banak gdje se prodaju hlačice domaće proizvodnje po 20kn (ima ih i jeftinijih). Preko puta tog banka je još jedan s majicama domaće proizvodnje od 30kn, s veselim natpisima tipa "Tatina djevojčica", "Tetin najdraži dečko" i sl - ali do veličine 2. Sve domaća proizvodnja.

Tako da rijetko nabavljam robu u šoping centrima. Eventualno jakne, zna ih se naći dosta povoljnih ako se uhvate ta sniženja. Evo sad sam uzela skafandere u Intersportu za iduću godinu, upola cijene.

cvijetak
09.01.2011., 15:19
MM je nadrapao, kad ide u Zg obavezno ide od Cibone prema placu :)

ivanche
09.01.2011., 17:09
Na Branimircu ima štand sa pidjamicama, donjim vešom i majčicama domaće proizvodnje i dosta jefitinije nego u dućanima.

superx
09.01.2011., 22:22
Ima i u Dubravi između zgrade di je Moderate i one di je pizzeria Paprika, dakle od okretište na lijevoj strani kad idete prewma Dupcu, Dizz se zove roba i jako su kvalitetni, ne znam jer drže bodyje ali imaju fantastičan izbor pamuka za vrtičance i školarce...

la_mama
09.01.2011., 22:35
Na Branimircu ima štand sa pidjamicama, donjim vešom i majčicama domaće proizvodnje i dosta jefitinije nego u dućanima.
ivanche, da li je ovo otvoreni štand ?

inače, info za Split ako nekoga nanese put. ispod Prime 3 se nalazi jedan štand s tuticama (trenirkama) od cca 80tak kn, domaća proizvodnja. dezeni su s likovima iz crtića, pamuk je jako mekan i izdržljiv, šavovi ne popuštaju. čim se tamo vratim, uzimam ih još :-)

ivanche
10.01.2011., 09:52
ivanche, da li je ovo otvoreni štand ?

Je, u zadnjem redu.

bilbo7
19.01.2011., 09:53
Da li netko od vas kupuje u Mani?
Otvorio se u Vrbanima (preko puta Getroa) NKD dućan, nekakva njemačka simbioza sa vrlo povoljnim cijenama.

mislava
19.01.2011., 10:20
neki dan sam u mani kupila dečkima donje dijelove trenirki ( na sniženju )
nosili smo ih i prije, ja zadovoljna

dani1
19.01.2011., 10:35
Ja sam kupila u Mani nešto donjeg veša. Sve je zadržalo oblik i nije se skupilo niti raširilo, zadovoljna :-).

Peterlin
19.01.2011., 11:22
Kupovala jakne (keper, traper) prošle godine u Mani (ugao Gundulićeve i Ilice, mislim). Prala sam ih 100 puta, sve super, zadržavaju oblik i boju i ne treba peglati. Bile su jako povoljne. Šteta što nemam taj dućan u kvartu...

krojachica
19.01.2011., 11:40
Sve vas čitam, pa me zanima jel znate za takve dućane koji imaju dosta stvari za bebe, ali da su što jeftiniji?

Jučer sam bila u c&a i ostala razočarana ponudom. Mislila sam da imaju veća sniženja, a i šokirala sam se kad sam shvatila da nije baš tako jednostavno za novorođenče naći odjeću koja je 100% pamučna (ne pada mi na pamet uzimati ništa miješano za dijete)?! Bodyji su okey, ali kombinezonići su većinom 74% pamuk. A nisu imali ni kapica ni rukavica, a ziher sam da bi se to dalo naći, po 'promotivnoj cijeni', u nekom baby dućanu, samo gdje?

Ja sam za bebe najviše kupovala u Getrou, onu njihovu marku Babystar.
Pamučno, slatko, i još u prometu kod "nasljednika"

krojachica
19.01.2011., 11:49
Da li netko od vas kupuje u Mani?
Otvorio se u Vrbanima (preko puta Getroa) NKD dućan, nekakva njemačka simbioza sa vrlo povoljnim cijenama.

Djeci sve kupujem u Mani i zadovoljna sam. Kvaliteta ništa lošija od brendova
a cijene su im super, pogotovo jer često imaju sniženja.
Kupim i sebi njihove 14. i 16. jer mi odgovara kroj i naravno cijena

krojachica
19.01.2011., 11:54
Ifigenija slatke haljinice koje nisu jako cool lolitaste
sam ja znala kupiti/dobiti iz Mane ili Opreme

Ifigenija
19.01.2011., 12:30
Hvala svima, pratim, pa se šunjam i zalazim u preporučene dućane!

klaudija
19.01.2011., 12:43
Ima i u Dubravi između zgrade di je Moderate i one di je pizzeria Paprika, dakle od okretište na lijevoj strani kad idete prewma Dupcu, Dizz se zove roba i jako su kvalitetni, ne znam jer drže bodyje ali imaju fantastičan izbor pamuka za vrtičance i školarce...

neki dan sam prolazila i vidjela da imaju baš slatke pamučne tunikice za curke od 4+ za 70-80 kn i još hrpa drugih stvari, ako nekome treba :-)

miniminia
19.01.2011., 12:43
I moj potpis na Bajku... Ima jako lijepih stvari.
I Manu, mi dobili par superjeftinih stvari koje su lijepe i stvarno peri-deri...
U Splitu, ispod Prime 3 u Kaleti, su većina svi dučanćići s hrvatskim stvarima. Preporuka. Nosivo, hrvatsko i pamučno.

Kapric
22.01.2011., 20:19
Bambi u WG lani je imao divnu odjeću hrvatskog proizvođača Sanik d.o.o. Kupila sam kćeri nekoliko stvarčica. Odličan dizajn - recimo, jedna haljina izgleda kao one standardne zimske Desigual haljine. Na etiketi je bio pas nalik ili isti onomu koji je zaštitni znak Bad Blue Boys. Bila sam pronašla telefonski broj proizvođača, ali nitko ga u centru ne drži, a nikako da se zaletim do Dubrave gdje ima veleprodaju, jer ga ove godine u Bambiju nisam vidjela.

petarpan
23.01.2011., 03:14
Ja već dugo kupujem u Mani, ali u Sloveniji...izbor je daaaleeeeko veći i bolji. Nekad sam znala sve žene što prodaju dječju robu na Branimircu ali nisam sto godina tamo nogom kročila. Luki odječu za vrtić ( trenirke, hlačice, majice i donji veš s likovima iz crtića) već duže vrijeme kupujem u jednom malom dučančiću na Knežiji. Roba je dobra, nešto naš proizvod, nešto uvoz iz Turske (kinu falabogu ne drže) i dosta povoljna, Majice budu oko 40-50 kn, hlače 50-80, gaćice 7 kn i tako..

i da..Ifi, bravo za temu :-)

mrkvica05
23.01.2011., 13:20
petarpan, di na Knežiji?

petarpan
23.01.2011., 15:49
petarpan, di na Knežiji?
U ulici Tina Ujevića. Sa zadnje strane zgrade koja se nalazi na križanu sa Albaharijevom (tak se valjda zove) Konzum je, pa ta zgrada. S prednje strane je kiosk Tiska, neke birtije i pekara. Ovo je sa zadnje

mrkvica05
23.01.2011., 16:05
Bacit ću pogled kad ću biti u blizini, hvala.