PDA

Pogledaj cijelu verziju : Čistač na paru H20 x5

Stranice : [1] 2

Pikana
14.02.2011., 22:39
Da li ga netko ima i ako ima kakav je jer na tv je savršen ali nisam baš tak sicher?

majola
15.02.2011., 06:48
i mene zanima

bundevica
15.02.2011., 08:44
Ovdje se pisalo o njegovom prethodniku i koliko sam pročitala, uglavnom su dobra iskustva.
http://forum.roda.hr/threads/23591-H2O-%C4%8Dista%C4%8D-na-paru/page2

Pikana
15.02.2011., 21:22
Ma čitala sam ali ovaj je ipak drugačiji prethodnik je prethodnik.

borovička
16.02.2011., 13:44
I mene zanima ima li ga tko jer odlicno izgleda na tv!

Pikana
16.02.2011., 19:40
Nitko?

bundevica
16.02.2011., 19:58
Ja naručila, pa kad dođe (za 2-3 tjedna), javim. ;-)

Pikana
16.02.2011., 21:03
E super obavezno javi dojmove.

Suzzy
17.02.2011., 08:42
I mene zanima, baš si gruntam dal ga uzeti. Jedva čekam tvoje dojmove.

tajchi73
17.02.2011., 09:30
to je neki novi? koliko košta?

borovička
17.02.2011., 14:05
Danas sam kupila u Kauflandu Superior cistac na paru i cinei mi se da je ok kostao je 199kn na popustu,ali me zanima zasto nakon ciscenja pod ostaje dugo mokar??? ima li tko iskustva????

borovička
17.02.2011., 14:06
l:heart:

Pikana
17.02.2011., 21:57
to je neki novi? koliko košta?

čini mi se 837 kn

oka
17.02.2011., 22:05
A zašto u opisu tog h2o 5 ne piše kolika je snaga pare?
I kako mirne duše i bez grižnje savjesti čistiti po parketu (pišu da se smije) jer znamo koliko je parket osjetljiv
na vodu i na vruću paru?
KAko se vi nosite sa time :)
Kercherov npr. ne dozvoljava čišćenje parketa....

Pikana
17.02.2011., 22:13
Nemam pojma i meni je čudno kak se može po parketu, ali meni nije toliko parket to budem s partvišom kao i do sad nego za kupaonicu, hodnik i za tepihe bi mi bio pravi spas. Nešto su spominjali da se može smanjivati i pojačavati para ali ne znam čekam nekog tko ga ima da nam se javi ili ove koji su ga naručili.

Pikana
17.02.2011., 22:14
Danas sam kupila u Kauflandu Superior cistac na paru i cinei mi se da je ok kostao je 199kn na popustu,ali me zanima zasto nakon ciscenja pod ostaje dugo mokar??? ima li tko iskustva????

Kakav je to čistač jel ima kakve dodatke?

studena
18.02.2011., 08:04
Imam iz Spara, koštao prije godinu dana oko 300 kn, sličan ovom na tv,
vrlo korisna sprava, ima regulator izlaza pare pa je pogodan za sve podove.
Parkete čistim normalno samo stavim izlaz pare na minimum, od dodatak ima
samo za tepih. Jedina mana mu je prekratak kabel za struju.

spunky125
18.02.2011., 08:12
a jel dobar za tepihe?
meni za to najviše treba.

i ovaj novi, dolaze lli svi nastavci s njim, ili se to još posebno kupuje?

studena
18.02.2011., 08:23
Imam samo jedan manji juteni tepih i očisti ga dobro, za
neke "čupastije" ne znam kako funkcionira.

tajchi73
18.02.2011., 12:53
čini mi se 837 kn

:-o to mi je baš nekak puuuno. Ne znam kaj bi sve morao raditi za te novce. Ajde kad ga neka kupi nek nam napiše što sve točno može.

@n@
18.02.2011., 15:49
Čistač je fantastičan! I prekrasan je, zeleni.

Bila sam danas kod frendice koja ga ima od nedavno i morala sam ga isprepipati. :) Vrlo je sličan onim jeftinjacima kojih ima u Metrou, Kauflandu i sl. ali je meni u ruci ipak puno bolje 'sjeo'. Djeluje mi načinjen od kvalitetnije plastike.
Meni je super što se onaj dio s parom može izvaditi i stvarno super očisti pregibe na slavinama, plijesan u tuš kabini, pećnice i sl. Jako mi to nedostaje kod ovog mog.

I totalno mi je žao što smo baš prije mjesec dana sebi kupili jeftinjaka (za fakin' 300 kn, uopće nije jeftino) u Metrou, jer nam je isti takav prethodni krepao za mjesec dana. A nismo sačuvali garanciju.

tajchi73
18.02.2011., 22:22
@n@- di ga je kupila?

napisala sam da mi je 837 Kn puno, a za štapni mikser sam voljna izdvojiti 500 Kn :lol:...............sad si mislim da onda ovo i nije tak skupo..........pod uvjetom da je dobro kak opisuješ.

@n@
18.02.2011., 22:32
Preko tv prodaje. Meni je djelovao fantastično i sigurna sam da bih, ako mi opet krepa ovaj iz Metroa, kupila taj zeleni. Meni osobno je super stvar to što se može odvojiti mali čistač, koji ti onda služi za parenje tuš kabina, pločica (fuga), pećnice i sl. To mi jako nedostaje kod ovog mog.

Pikana
18.02.2011., 23:37
a jel dobar za tepihe?
meni za to najviše treba.

i ovaj novi, dolaze lli svi nastavci s njim, ili se to još posebno kupuje?

Na reklami vele da dolaze svi nastavci s njim.

polonca
19.02.2011., 12:45
A ovi jeftiniji koje spominjete(kaufland, Metro)... preporučujete ili ne?

Smajlich
19.02.2011., 13:24
Evo baš mi je majka rekla da je njena kolegica kupila taj novi zeleni čistač i nije zadovoljna, jer kaža da ostaje puno vode iza njega, treba sve iza prelaziti krpom. A majka mi ima stari, taj liniju prije, i jako je dobar...pa sad...
Ako tko još kupi, obavezno javite...reklama kaže jedno, iskustva su nešto sasvim drugo, a svakako bih ga kupila, jer su mi svugdje u stanu pločice, to bi mi stvarno olakšalo. :-)

spunky125
19.02.2011., 14:52
evo kupila danas-otišla po njega jer mi se ne daje 40 kn za poštarinu i prezadovoljna.

oprali laminate-treba na najslabijoj pari i nije ostalo puno vode, kao kad ručno perem, pločice, nisam prebrisavala, oprali tepihe. Mm očistio pećnicu, strašno nešto što je sve otopilo, rešetku. Sve u svemu, jako zadovoljna.

Suzzy
19.02.2011., 17:45
evo kupila danas-otišla po njega jer mi se ne daje 40 kn za poštarinu i prezadovoljna.

Gdje imaju dućan? Sad sam se i ja zagrijala :mrgreen:

Dijana
19.02.2011., 18:16
Meni je inače jako privlačna ideja čistača na paru, ali se uvijek pitam
kako se nositi s dodatnom vlagom koju ti čistači stvaraju. I ovako imam
problema s vlagom po zidovima, to onda baš i ne bi bilo za moj prostor?
Je li netko razmišljao o tome?

spunky125
20.02.2011., 07:11
u radničkoj 1a, i u garden mallu to je za zg.

mi smo otvorili prozore, a malome nos procurio takda je multifunkcionalan -)

borovička
20.02.2011., 17:01
Kakav je to čistač jel ima kakve dodatke?

Ne, nema dodatke samo je za pod i tepih.

tajchi73
20.02.2011., 17:28
danas sam ga ugledala na reklami, ali muž neće niti čut :-(, kaže da bi nam se laminat dignuo nakon trećeg puta.

Pikana
20.02.2011., 19:38
Joj meni se tak sviđa izgleda mi tak multifunkcionalan ma da sam svjesna činjenice da je reklama jedna priča i da će napraviti sve sam da bi se prodalo. Ne znam kak funkcionira top shop sa reklamacijama tipa ak nije tako kak vele na reklami

Suzzy
22.02.2011., 08:26

zove MM i pita jel imaju toga, da ne dolazimo bezveze jer nismo baš blizu... kažu mu da nisu sigurni, da to brzo ide poštom bla-bla-bla... očito imaju neku proviziju po telefonskoj prodaji. kak si ti išla, na blef ili si uspjela dobiti informaciju?

ZO
22.02.2011., 12:44
upravo gledam reklamu, baš sve super izgleda naravno

a ova krpa koja se dobije s tim, od mikrofibre, koliko to traje? nude još 3 krpe za kupiti dodatno

Pikana
22.02.2011., 12:55
Sigurno ne traje dugo čim nude još tri da kupiš, ne znam samo koliko koštaju te tri dodatne krpe?

willow_tree
23.02.2011., 08:49
ja sam prije par godina otvorila temu prvog H2O čistača i još uvijek ga nisam kupila....nekako me frka zbog parketa, jer imamo tvornički lakiran. al kome treba samo taj mali nastavak za wc, pećnice i slično imate u elipsu nekoliko modela po jačini i prizvođaču. vidjela sam mislim u arena centru i cijena je +/- 300 kn

Pikana
23.02.2011., 21:25
Ma meni se sviđa zbog tepiha bar mi dobro izgleda a i fora mi da se tepih čisti samo sa parom bez dodatnih kemikalija i još kad bi to bila istina

@n@
23.02.2011., 21:33
Pa zašto misliš da nije istina? Moja teta čistilica pere naše tepihe običnim čistačem na paru i lijepo se očiste. Naravno, nakon usisavanja prašine.

spring
23.02.2011., 23:46
Totalno sam se sada nakon što sam pročitala sve što ste napisale navukla na ovaj čistač. Mislim da ću ga naručiti.:roll:
Nego zanima me ima li tko iskustvo sa čišćenjem onih čupavih tepiha. Imam 2 ogromna u dnevnoj sobi i teško se održavaju pa se pitam može li ovaj čistač na njih ili ne. U svakom slučaju mislim da bez obzira na njih čistač će poslužiti za kuhinju,kupaonu i laminate. Zanima me da li onaj mali nastavak što se skine i koristi ručno isto ima kabal ili ne?

Blondina
24.02.2011., 00:59
Ja isprobala i nisam bila zadovoljna (ja ga vratila).....nemam tepihe, ja ga se nisam usudila koristiti na laminatu. Što se tiče pločica, prozora, ogledala, fuga, i pećnice, te sličnih mjesta za onaj ručni dio...nije toliko loše..ali očekivala sam više....(mislim da za 300 kn mogu dobit podni takav a za cca 150 onaj ručni s mlaznicom ...tak da mi se ovo činilo previše za ono što nudi)..
moje zamjerke...spremnik vode je zapravo relativno mali, iako sekunda dve trebaju da se napuni - tako da to i nije velika zamjerka..čisto meni se to ne sviđa..
zamjerka je da je meni težak u ruci i da je samim time rukovanje teže.... i sami ručni dio..a i dok sam ga gurala po pločicama..nije baš klizio već sam ga pošteno gurala.....
krpa se jako brzo namoči i zato treba rezervne jer ond apočne puno vode ostavljati.... pod je očistio solidno...ali ne toliko bolje od mojih prijašnjih metoda...a nije mi trebalo ni puno manje vremena jer treba to sve ipak sklopit itd. Prozore..tako tako.... nije loše ali kad se namoči krpica slijeva se hrpa vode pa sam ih sve morala prebrisati opet s papirom...tak da mi je opet isti posao kao prije...
i tu sam na sličnom po uloženom vremenu i snazi...a to mi se čini neisplativom...

prešla sam kupaonu s tim dijelom za prozore..nije baš dobro oprao kamenac i kapljice.... onda sam s mlaznicom prešla....to je ok za one skrivene dijelove tuš kada koje skupljaju svašta...ali osim za to druge svrhe ne vidim jer ostavi hrpu vode i otpuše tu prljavštinu...
npr kad onako čisti wc kako to oni prikazuju tu hrpu vode i koje čega šprica okolo..meni se to i niej svidjelo...nekako mi je teško povjerovat da sve i uništi..a čak i ako nije tako...ostavi hrpu vlage i vode.. (logično znam..ali eto ja sam očekivala da ta para misteriozno nestane :D)
sve u svemu ja nisam bila zadovoljna iako ne košta kao oni zepterovi i slični čistači ipak za 900 kn sam utrošila i dosta vremena i snage..a rezultati nisu bili toliko bolji (osim prozora..ali i njega sam morala osušiti - i nisu mi svi ispali jednako dobro)
malo je i žica nepraktična....kako se ne uvlači nigdje stalno sam ju negdje navlačila a prekratka je za od sobe do sobe pa ju se treba prekapčati..bar sam ja morala.....
i ja sam došla do toga da tih novaca nije vrijedan i poslala ga nazad...
eh i za pećnicu se ne bi usudila jer ta mlaznica pušta silno puno vode

a i kad se para stavi na najjače onda isto i podni pušta silno puno vode..

to je moj dojam...vidim da je ljudima super...ali mene nije toliko oduševio.... da je bio npr 400 kn onda bi ga zadrzala..toliko mi vrijedi recimo....

pozitivno je: zauzima ipak relativno malo mjesta, jako brzo se zagrije, ne čisti toliko loše....moze se reci i dobro , treba brisati tu vodu za njim - to nije nuzno tako lose ali mene je smetalo...

meni je smetala ta tezina u ruci, ostavljanje vode, i to sto moram brisat vodu za njim....i mlaznica i ti dodaci za ono sto sam ih ja mislila koristiti i nisu bas bili korisni....malo previse vode pusti

Blondina
24.02.2011., 01:02
sad vidim da sam napisal akobasicu od posta i po nekoliko puta ponovila isto..al valjda mi je vrijeme za spavanje ;)

ZO
24.02.2011., 07:54
uuuuuu Blondina jesi nas zašamarala :mrgreen:
nekako mi se i činilo da je sve slično ovome kako si napisala
tamo sva ova otpuhana i ovlažena nečistoća misteriozno nestaje jednim potezom :roll:

Suzzy
24.02.2011., 08:22
Mislim da je stvar u tome što netko zapravo očekuje... ja recimo očekujem to curenje vode i puno pare i ne očekujem da će se sve tako lako očistiti, ipak oni to sve malo uljepšaju ali vjerujem da će mi biti lakše nego na uobičajen način. Mislim, nijedan aparat nije savršen, jer da je tako gdje bi nam kraj bio. Još ću malo razmisliti, čisto radi financija, ali mislim da ću ga kupiti pa kud puklo.

studena
24.02.2011., 08:28
Ne znam, ja sam sa svojim zadovoljna, baš imam onako osjećaj čiste kuće kad
prođem s njim podove, još kad ukapam par kapi eteričnog ulja pa sve zamiriši...
Inače imam klasičan jasen parket i koristim ga preko godinu dana svakotjedno,
nikakvih promjena nema jer kad se stavi na min dotok pare krpa ostaje gotovo suha

oka
24.02.2011., 08:36
Isto nikak da ga kupim, samo zbog svojih parketa jer znam da ću teško odoljeti, a da ne produžim po njima :roll:

Imam trenutno ručni za cca 200,00kn, i zadovoljna sam sa pranjem prozora i s l( jer tu gdje djeca vise, mrljaju sa prsitćima sljepljenim od voća ili sl. treba prvo sa spužvicom ribati staklo itd,) sa ovim samo prođem, malo ubrusa i ne moram se ubijati i trljati i mučiti, baš onak fino elegantno kao na reklami :-).

I probala sam čistiti stolice i taj neki tapecirani namještaj, isto me oslobađa tog trljanja i ribanja.

Pa npr. čistila sam i dezinficirala madrace, za tepihe da ne govorim koji je osjećaj da to sa vrućom parom ubiješ ako nešto unutra ima, a ako olakšava i čišćenje mrlja, meni je to super.

Ali sve mi je to teško sa tim malim ručnim, zato pikiram nešto veće
jer dosta mi je tog ribanja pločica klečući i trljajući, meni je svaka takva elegantna zamjena dobro došla pa makar morala malo i pobrisati za njim.

oka
24.02.2011., 08:39
Studena ako tako nastaviš hvaliti kupit ću i čistiti parkete, a ako se odvoje nadrljala si :mrgreen:

studena
24.02.2011., 08:46
E da još hvale, original krpe su peri deri normalno
oprane u mašini puuuno puta :-)

Amalthea
24.02.2011., 08:48
Ima li netko iskustva s ovim?
Dirt Devil parni čistač (http://www.neckermann.hr/hr/nm2/tehnika_racunalo/uredaji-za-domacinstvo/uredaji-za-ciscenje/dampfreiniger/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF92aWV3X3NpemU9MTY mJmZoX3NlY29uZGlkPWhyXzI3MjQwMCZmaF9saXN0ZXJfcG9zP TEmZmhfbG9jYXRpb249JTJmJTJmbmVja2VybWFubl9ociUyZmh yX0hSJTJmY2F0ZWdvcmllcyUzYyU3Ym5lY2tlcm1hbm5faHJfa HJfMjY5MDYlN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdibmVja2VybWF ubl9ocl9ocl8yNjkwNl9ocl8yNjk0OSU3ZCUyZmNhdGVnb3JpZ XMlM2MlN2JuZWNrZXJtYW5uX2hyX2hyXzI2OTA2X2hyXzI2OTQ 5X2hyXzI2OTY0JTdkJTJmY2F0ZWdvcmllcyUzYyU3Ym5lY2tlc m1hbm5faHJfaHJfMjY5MDZfaHJfMjY5NDlfaHJfMjY5NjRfaHJ fMjY5NjYlN2QmZmhfZWRzPSVjMyU5ZiZmaF9yZWZ2aWV3PWxpc 3Rlcg==/m-272400/index.html)

MarijaP
24.02.2011., 09:38
Da li to stvarno dobro očisti pećnicu? Da li je teško držati prosječnoj nejakoj ženskici :) Da li je problem ako je pećnica ugradbena pa voda curi pod kuhinju pa moram i onaj cokl micati i čistiti ispod? Da li se može parom prijeći preko grijača pećnice? Hoće li se napokon prestati dimiti svaki put kad upalim gril program? Već nakon minute moram prozore otvarati :oops:

Čisti fleke na tepihu? I dječje? Kompletan meni + odvikavanje od pelena? :roll:

Da li mogu i oni manji, ručni očistiti tepih? Uperim paru na problematično mjesto? Pretpostavljam da će dobro navlažiti i razgraditi fleku pa samo treba pobrisati suhom krpom ili?

Meni su tepih i pećnica jako problematični za čišćenje. Ne želim koristiti otrovna sredstva zbog djece, a ubi me više soda. + na grijače pećnice ne smijem ništa nanositi niti sodu niti kemiju.

oka
24.02.2011., 09:58
Što se tiče odvikavanja od pelena, slučajnih nezgoda i čišćenja.
Kod nas se ta nezgoda sa velikom nuždom :) dogodila na par mjesta na tepihu (odjednom).
Uglavnom, ribala sam sa venišom i čarlijem, ali ništa nije otklonilo miris.
Frknula sam tepihe u čistionu i vratili mi očišćene intezivnog mirisa (po čišćenju), ali ja ko ja, probala
taj dio na tepihu i osjetila se razlika između čistog i tog dijela, eto, toliko o servisima za čišćenje.

Dezifincirala sam ih sa ovim malim ručnim za paru, ali nisam se sjetila provjeriti 'ta mjeta', dok ih vratim u upotrebu baš ću
pomirisati, pa javim, ali u svakom slučaju si sigurna da je dezifincirani taj dio tepiha, znači očišćen i dezifincirani.

oka
24.02.2011., 10:48
Ima li netko iskustva s ovim?
Dirt Devil parni čistač (http://www.neckermann.hr/hr/nm2/tehnika_racunalo/uredaji-za-domacinstvo/uredaji-za-ciscenje/dampfreiniger/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF92aWV3X3NpemU9MTY mJmZoX3NlY29uZGlkPWhyXzI3MjQwMCZmaF9saXN0ZXJfcG9zP TEmZmhfbG9jYXRpb249JTJmJTJmbmVja2VybWFubl9ociUyZmh yX0hSJTJmY2F0ZWdvcmllcyUzYyU3Ym5lY2tlcm1hbm5faHJfa HJfMjY5MDYlN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdibmVja2VybWF ubl9ocl9ocl8yNjkwNl9ocl8yNjk0OSU3ZCUyZmNhdGVnb3JpZ XMlM2MlN2JuZWNrZXJtYW5uX2hyX2hyXzI2OTA2X2hyXzI2OTQ 5X2hyXzI2OTY0JTdkJTJmY2F0ZWdvcmllcyUzYyU3Ym5lY2tlc m1hbm5faHJfaHJfMjY5MDZfaHJfMjY5NDlfaHJfMjY5NjRfaHJ fMjY5NjYlN2QmZmhfZWRzPSVjMyU5ZiZmaF9yZWZ2aWV3PWxpc 3Rlcg==/m-272400/index.html)

Mislim da nemaš kaj fulati sa tim.
1500W za tak malu mašinu je super, 400 ml zapremnina, a 5 m kabel je više nego odlično.
U Getrou sam kupila običan Clatronic za ca 200 i nešto kn, zapremnina mu je 200ml, 1000W i kabel 5 m i zadovoljna sam.

Suzzy
24.02.2011., 11:39
Sad vidim da i Neckermann nudi nešto slično, ali povoljnije: Dirt Devil M385 (http://www.neckermann.hr/hr/nm2/tehnika_racunalo/uredaji-za-domacinstvo/uredaji-za-ciscenje/dampfreiniger/m-264249/index.html?avail_trackingcode=a34ddea8#)
Ne mora se tegliti jer je ko usisivač, ali mi se čini ta cijev prekratka... Ma ubi me ovo pretpostavljanje što je bolje :roll:

Pikana
24.02.2011., 18:11
Nisam ni znala da sad u skoro svakom većem dućanu ima tih čistača na paru. Znala sam za karcher ali to mi skupo ma da znam da je odličan.

spring
25.02.2011., 22:33
Ja naručila danas preko Top Shopa!:-D:-D
Nadam se da će biti super!

Pikana
26.02.2011., 12:22
Javi odmah dojmove.

spring
26.02.2011., 14:24
Javi odmah dojmove.
Naravno!;-)

mara68
26.02.2011., 17:07
Ne znam, ja sam sa svojim zadovoljna, baš imam onako osjećaj čiste kuće kad
prođem s njim podove, još kad ukapam par kapi eteričnog ulja pa sve zamiriši...
Inače imam klasičan jasen parket i koristim ga preko godinu dana svakotjedno,
nikakvih promjena nema jer kad se stavi na min dotok pare krpa ostaje gotovo suha

Ja sam straaašno zagrijana za ovaj čistač i pitanje je trenutka kada ću ga naručiti. Naravno imam par pitanja.
Zanima me koji je problem s parketima? Mislite li da ih može oštetiti? Je li čišćenje jednako učinkovito ako se smanji dotok pare? Koje eterično ulje koristiš i koliko kapi staviš?
Što se radi s viškom tekućine koji ostane iza ručnog čistača?

bundevica
26.02.2011., 17:27
Naručila u petak, došao u utorak. :-o Ali tražila sam da mi to malo ubrzaju.
Najviše me zanimalo kako pere podove i fugne i to mi je onak, trojka. Probala sam pločice odmah naravno na četvorki (ima 4 stupnja) i ostajale su mi kao vodene mrlje. Kad sam smanjila na jedinicu ok je, ne ostaje previše vode iza, brzo se suši, ali ja imam i podno grijanje.
Puno mi je lakše baratati s mojim vileda partfišom, jer ovaj čistač je teže gurati i ne može doći do svih mjesta (ispod kuhinje, oko wc školjke, ispod kreveta...)
Moram probati još i tepihe, pa ga možda i ostavim.
Plusovi su mi što ne moram stalno skidati i prati krpu i što je to ipak 100 stupnjeva, pa valjda i ubije koju bakteriju.
studena, u uputama piše da se ne smiju u njega sipati nikakvi deterdženti ni eterična ulja, a ti ipak staviš?
I potpis na sve što je Blondina napisala (kako si ga uspjela vratiti? nigdje ne vidim ništa o pravu na povrat)

anna24
26.02.2011., 18:12
Ja koristim onaj prvi H2O čistač koji je izašao prije par godina. Pošto u kući imam laminat i pločice, prilično sam zadovoljnanjime. Istina i mene smeta što ga ne mogu gurnuti ispod namještaja onako kako ja hoću, ali to riješim krpom :-) Laminat mi se brzo osuši, ne ostaju mrlje, mada mislim da je vrijeme da kupim novi filter ...
A i ovaj mi se sviđa, vidim da pere sve, od stakla do tepiha, amda mislim da se neću upuštati u kupovanje novog...i ovaj mi je i više nego dovoljan, a mislim da ta para ipak ubije kojeg bakcila :)

spring
26.02.2011., 19:16
Bundevice da li ga onda preporučuješ ili ne?
Nekoliko pitanja;da li onaj ručni dio ide na strujni kabal ili ne?Da li je težak? Mogu li se čistiti čupavi tepisi?
Da li može čistiti kamenac,tipa nasprejam s nekim sredstvom protiv kamnca pa pređem s parom?
Ja sam ga isto naručila i nadam se da će mi biti koristan.

Blondina
26.02.2011., 21:03
pozdrav, nije mi amjera bila kritizirati...to su zaista samo moji dojmovi, iako sam bila svjesna da reklame prenapuhuju ipak sam malo očekivala više. A ne mogu reći da je loš, dapače korektno je oprao podali ne značajno bolje i uz dosta isključivanja /uključivanja u struju, te posebno sto je malo tezak za upravljanje, ja sam krpicu trebala promijenit jer se dosta namočila. Povrat je jednostavan, nazove se na telefon (ovaj: 01/6326-315 ) i javi da ga se vraca..rok povrata je 15 dana od primitka, moraš sam platiti poštarinu. To mi je ujedno prednost ovog čistača jer ga mozes isprobati i ukoliko ti ne odgovara vratiti.
ručni dio je ustvari komponenta ovog cijelog i isto je vezan na struju, meni je bio malo tezak u ruci (mozda sam ja preslaba a ne on pretezak ;) )

Moja logika je bila da obzirom da dio za prozore nije tako super super (meni) jer mi je malo tezi i ostavi dosta vode (ali opere definitivno bolje nego samo ja i krpa) ..... i pomalo nepraktiččan...da mogu uzeti jeftiniji parni (ima od 200 -400 kn) koji je samo za pod...a prozore i dalje na klasičan način, a mlaznica me nije oduševila...puno previše vode pušta i previše otpuhivanja (ne moze po meni sve ubiti,a otpuše i prljavštinu). I dalje mi se sviđa to parno čišćenje s manje kemikalija..a sad ću malo istražiti jefitnije opcije...
a opet i mlaznica + podni se da naći da je zajedno pola jeftinije..no kazem stvar očekivanja, osobnog ukusa....koliko ti mali nedostaci smetaju.... super je sto se lakorastavi pa time i lakse ga je spremiti negdje...

Ja inače rabim mix za pod koji si spremim u sprej dozu (od npr arfa za staklo) u koji pomijesam ocat, čarli i vodu, ili vodu i ajax univerzal i ocat..ili samo čarli + voda, to posprejam i predjem sa nekom močom, trenutno imam onu s navlakom krpicom... moze se dodati malo limuna... jer ne zelim koristiti jaka kemijska sredstva..... s čarlijem operem i puno toga u kuhinji i kupaoni, za laminat imam ili pronto multisuperficie ili sredstvo za laminat (tkdj već pripremljeno s vodom u spreju) za prozore arf...koji nekad iskoristim i za tuš kadu, wc s domestos maramicama i oko wc-a----a inox stvari nekad i s šamponom za kosu (radi sjaja) i kad treba koristim nešto jače kao sanitar za kupaonu ili arf kuhinjski (ali jako rijetko)

Suzzy
02.03.2011., 16:26
ajd da još malo udavim vas koje ste isprobale stvarčicu...
imam pločice u kupaoni od poda do plafona :roll: i sad me zanima jel taj čistač može očistiti zidne pločice na način kao što se to radi na podnima, ako me razumijete? jel radi u tom položaju?

Pinky
02.03.2011., 17:10
ja ću pričekati još nekoliko recenzija.
kupila sam na toj tv prodaji one kese za čuvanje robe što se usisaju i ko fol spljošte - žali bože 250 kn, ispuhuju se isti tren.
u biti, žali bože 500 kn jer sam jedan pak kupila za poklon - i njoj se ispuhuju.
onda mi stara u kineskom dućanu kupi set kesa na istom principu za 30 kn - ne ispuhuju se.
pa zar to nije za poluditi...

spring
02.03.2011., 17:57
Evo moj je stigao danas. Nisam još isprobala sve funkcije,najviše sam radila sa ručnim u kupaoni i za sada su dojmovi super.Nije mi pretežak. Jedina stvar zbog koje sam sada stvarno pošizila je to da se dobiju dvije male četkice-mekana i tvrda i već vidim da je to potrošni materijal. Nazovem Top shop i pitam može li se to naručiti posebno oni kažu ne.:evil:A i nekako mi bljak da to koristim u kupaoni a onda da s tim čistim pećnicu. Javim dalje...

oka
02.03.2011., 18:00
ajd da još malo udavim vas koje ste isprobale stvarčicu...
imam pločice u kupaoni od poda do plafona :roll: i sad me zanima jel taj čistač može očistiti zidne pločice na način kao što se to radi na podnima, ako me razumijete? jel radi u tom položaju?

Taj čistač radi na principu da ga koristiš za podno čišćenje, zatim se može odvojiti i postaje ručni pa ga koristiš za pločice na zidu.
A da li se smije ovako cijeli, ne znam, a sigurno je i teški.

studena
02.03.2011., 18:44
nemam taj s reklame nego neki vulgaris iz spara,
uglavnom nigdje u uputama mi ne piše da se ne smije u njega ništa stavljati,
ja kapnem par kapi onak odokativno grejpa i čajevca, ponekad dodam i ocat
i sve funkcionira, nikada nisam primjetila da ostaje voda iza njega,
pod je mokar otprilike kao da se prođe vlažnom krpom

Suzzy
02.03.2011., 19:57
Taj čistač radi na principu da ga koristiš za podno čišćenje, zatim se može odvojiti i postaje ručni pa ga koristiš za pločice na zidu.
A da li se smije ovako cijeli, ne znam, a sigurno je i teški.

OK, znam da se odvaja i postaje ručni, ali da li se na taj ručni dio može montirati onaj nastavak s kojim se pere pod? Nisam baš toliko ambiciozna prati zidne pločice s onim maleckim četkicama

oka
02.03.2011., 20:46
Aha, a ja sam mislila dal možeš cijeloga voziti po zidu :mrgreen:

Suzzy
03.03.2011., 08:31
Aha, a ja sam mislila dal možeš cijeloga voziti po zidu :mrgreen:

Pa da, takvo pitanje sam i postavila, nisi krivo skužila... :lol:
samo sam razmišljala o načinu kako bi s njim očistila te zidne pločice, imam ih više nego podnih pa mi je bitno znati prije nego naručim

Blondina? bundevica? spring? ostale koje ste čistile s njim, kako se čiste zidne pločice sa tim zelenkom? :cekam:

spring
03.03.2011., 12:17
Suzy ja sam jučer čistila zidne pločice u kuhinji samo sa ručnim dijelom tog zelenka. Nisam koristila nikakav nastavak,samo mlaznicu. Poslije sam prebrisala krpom. Zadovoljna sam rezultatima.
Ono što me najviše oduševilo je kako je očistio pećnicu,štednjak,napu. Samo para i nekoliko kapljica Jara,a rezultati su fantastični.:-DNema šanse da bi tako očistila pećnicu prije bez neke teške kemije i ribanja. Stvarno štedi vrijeme i puuuno se više i brže može napraviti s njim. Odličan je i za razna nedostupna mjesta. Čeka me još isprobavanje čišćenja laminata,tepiha,prozora. Ali za sada je ispunio sva moja očekivanja i više od toga.:klap:Samo me i dalje brinu one dvije četkice-samo od jučerašnjeg čišćenja već su se poprilično ofucale. Stvarno bi voljela da imam 6 komada a ne dvije.Jedan komplet za kuhinju,jedan za kupaonu,a jedan za rezervu.

Blondina
03.03.2011., 13:17
Ja sam ga brzo vratila pa nisam siher da li se onaj podni nastavak može koristiti za pločice, po meni ne... ali se može s mlaznicom ili sa ovim dijelom za prozor, s njim sam ja iskušala.... rezultati OK. Pogleday mozda na ebayu da nema rezervnih dijelova...ja sam našla dosta rezervnih krpica..SAMO za one prijašnje modele...a da li bi bilo mozda tih nastavaka ne znam...a to mi i nije palo napamet da bi bilo zgodno ustvari da ih je više.... mene je kod pećnice mučila količina pare/vode a to mi je nekako struja...(samo moj feeling).....
s tim da kad vraćate....rok povrata novca je 30 dana i čini mi se da ih iskoriste ;) ja sam vratila 21og ali jos nista od storna

winnerica
03.03.2011., 13:34
Ja sam prošli tjedan postala ponosna vlasnica Neckermannovog parnog čistača (ovog: http://www.neckermann.hr/hr/nm2/tehnika_racunalo/uredaji-za-domacinstvo/uredaji-za-ciscenje/dampfreiniger/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZuZmhfYWN0aW9uPXNlYXJ jaCZmaF92aWV3X3NpemU9MTYmJmZoX3NlY29uZGlkPWhyXzI2N DI0OSZmaF9saXN0ZXJfcG9zPTEmZmhfbG9jYXRpb249JTJmJTJ mbmVja2VybWFubl9ociUyZmhyX0hSJTJmJTI0cyUzZHBhcm5pJ TVjdTAwMjAlNWN1MDEwZGlzdGElNWN1MDEwZCZmaF9lZHM9JWM zJTlmJmZoX3JlZnZpZXc9c2VhcmNo/m-264249/index.html?avail_searchterm=parni%20%E8ista%E8) i mogu vam reći da je odličan, a i košta cca 550 kn, što je bitno jeftinije od onog iz TV prodaje ;).
Osim toga, s njim sam lijepo očistila tepihe i osvježila tapicirani namještaj (prozore nisam prala jer je vani temp. -, a to piše u uputstvima da se onda ne preporuča). Ručni dio nije težak kao kod ovog H20 čistača i dajem preporuke za ovaj!

Blondina
03.03.2011., 13:56
gledala sam taj, i super mi je da ima puno veću zapremninu vode, a daj mi reci:
koliko zauzima mjesta?
Koliko treba da se zagrije?
da li se dobije više krpica ili se moze dokupiti?

Super je kod neckermanna jer se moze na rate isto uzeti...

a da li je netko uzeo neki 200 do 300 štapni samo za pod da ima regulaciju pare i da je zadovoljan njime?

Suzzy
03.03.2011., 14:04
Ja sam prošli tjedan postala ponosna vlasnica Neckermannovog parnog čistača (ovog: http://www.neckermann.hr/hr/nm2/tehn...i%20%E8ista%E8) i mogu vam reći da je odličan, a i košta cca 550 kn, što je bitno jeftinije od onog iz TV prodaje .
Osim toga, s njim sam lijepo očistila tepihe i osvježila tapicirani namještaj (prozore nisam prala jer je vani temp. -, a to piše u uputstvima da se onda ne preporuča). Ručni dio nije težak kao kod ovog H20 čistača i dajem preporuke za ovaj!

E baš mi je drago da se javio netko za ovaj jer, citiram sama sebe :mrgreen:

Sad vidim da i Neckermann nudi nešto slično, ali povoljnije: Dirt Devil M385 (http://www.neckermann.hr/hr/nm2/tehnika_racunalo/uredaji-za-domacinstvo/uredaji-za-ciscenje/dampfreiniger/m-264249/index.html?avail_trackingcode=a34ddea8#)
Ne mora se tegliti jer je ko usisivač, ali mi se čini ta cijev prekratka... Ma ubi me ovo pretpostavljanje što je bolje :roll:

Baš se između ovog neckermannovog i topshopovog zelenka dvoumim. Ovaj neckermannov je jači i ima veći spremnik za vodu, ali kao što sam spomenula čini mi se da je ta cijev prekratka iako vidim da ima teleskopski nastavak za moje famozne zidne pločice :mrgreen:

oka
03.03.2011., 14:06
winnerica, a ima regulaciju pare pa da posluži i za parkete ili ima kakvu napomenu za drvene podove?

Suzzy
03.03.2011., 14:18
meni se čini da ima regulaciju, onaj crni gumb iza drške (?)

Cathy
03.03.2011., 20:31
Ja sam mislila kupiti ovaj zeleni, ali jučer pitam u dućanu u Garden Mallu koliko dođu zamjenske krpe - 150kn/tri komada.:-o
Nema šanse da kupim.

Pikana
03.03.2011., 22:25
Pa to je čista pljačka.

winnerica
03.03.2011., 22:41
Dirt Devil vam ima regulaciju pare na čepu od spremnika za vodu (koji je velik ali ja nisam mjerila jer ne stižem, uglavnom preko 7 dcl ide u njega i zagrije se na radnu temp. za cca 10 min.). Ima sve nastavke poput npr. usisavača (mislim na cijevi za produljenje rada), ima tzv. veliku četku za tepihe i pod (na nju se zakači krpa - dobije se jedna s njim ali mislim da može u biti svaka ona kupovna krpa za pod jer ima praktične štipaljke sa strane na toj četki za zakačiti krpu) pod opere super i ne moči ga previše, a kad hoćeš očistiti tepih četkom i parom - to je fantazija (nisam imala pojma koju zmazanoću i dlake imam na tepisima...), dobije se nastavke za čistiti stakla i sl., a može ga se koristiti i za osvježavanje odjeće koja je npr. čista ali dugo stajala ili bila u dimu u kafiću i sl. (to nisam isprobala još).
Meni se ovaj s tv prodaje mali nastavak čini težak za rad s jednom rukom - ovaj ima kabel od 5 m strujni, ima kabel od nekih 2.5 m za paru (od aparata do "pištolja" za paru), taj ručni dio "pištolja" za paru ima još puno nastavaka i produžetaka (četke grublja i meka i sl.), a ima i sigurnosnu kočnicu na sebi da nebi slučajno netko pritisnuo i pustio paru od 110 stupnjeva (to me oduševilo). I moram reći da skida i plijesan sa zidova koju sam dobila na poklon uz PVC prozore ;) I da, perem s njim granit, kamen kanfanar na stubištu i parkete.

winnerica
03.03.2011., 22:45
Sam aparat nije prevelik, poput običnog manjeg je usisavača.

Suzzy
04.03.2011., 08:18
winnerica, hvala na recenziji... odluka je pala

p.s. spremnik mu je 1.4 l

spunky125
04.03.2011., 08:55
pločice se peru sa nastavkom za prozore prati, ok je rezultat.

meni je super za podove, nema fleka, sve skine bez puno ribanja.

mara68
04.03.2011., 09:11
Dirt Devil vam ima regulaciju pare na čepu od spremnika za vodu (koji je velik ali ja nisam mjerila jer ne stižem, uglavnom preko 7 dcl ide u njega i zagrije se na radnu temp. za cca 10 min.). Ima sve nastavke poput npr. usisavača (mislim na cijevi za produljenje rada), ima tzv. veliku četku za tepihe i pod (na nju se zakači krpa - dobije se jedna s njim ali mislim da može u biti svaka ona kupovna krpa za pod jer ima praktične štipaljke sa strane na toj četki za zakačiti krpu) pod opere super i ne moči ga previše, a kad hoćeš očistiti tepih četkom i parom - to je fantazija (nisam imala pojma koju zmazanoću i dlake imam na tepisima...), dobije se nastavke za čistiti stakla i sl., a može ga se koristiti i za osvježavanje odjeće koja je npr. čista ali dugo stajala ili bila u dimu u kafiću i sl. (to nisam isprobala još).
Meni se ovaj s tv prodaje mali nastavak čini težak za rad s jednom rukom - ovaj ima kabel od 5 m strujni, ima kabel od nekih 2.5 m za paru (od aparata do "pištolja" za paru), taj ručni dio "pištolja" za paru ima još puno nastavaka i produžetaka (četke grublja i meka i sl.), a ima i sigurnosnu kočnicu na sebi da nebi slučajno netko pritisnuo i pustio paru od 110 stupnjeva (to me oduševilo). I moram reći da skida i plijesan sa zidova koju sam dobila na poklon uz PVC prozore ;) I da, perem s njim granit, kamen kanfanar na stubištu i parkete.

Možeš li mi napisati koji točno model imaš i gdje si ga kupila. Našla sam na Neckermannovim stranicama dva modela pa nisam sigurna koji opisuješ. Definitivno kupujem čistač na na paru, ali sam još u nedoumici koji kupiti :unsure:

winnerica
04.03.2011., 16:52
http://www.neckermann.hr/hr/nm2/tehnika_racunalo/uredaji-za-domacinstvo/uredaji-za-ciscenje/dampfreiniger/m-264249/index.html?avail_trackingcode=a34ddea8#

Ovaj model imam! I koliko sam vidjela na tv prodaji uz zelenka vam nejdu oni svi nastavci, tj. ako idu onda se još doplačuju! Ovaj plavušan ima sve sa sobom!
Evo ovako, što se tiče zamjenske krpe za pranje poda - u mom slučaju sa Dirt Devilom, može fakat bilo koja krpa za pod (mislim na one kupovne) budući da on sa sobom ima samo jednu svoju originalnu. Što se tiče jako mokrog poda - to se nakon pranja dogodi ako je krpa kojom peremo već jako mokra (logički), znači treba staviti čistu suhu krpu!
I mislim da trebam napomenuti da je proizveden u Njemačkoj, a ne npr. u Kini i sl. - to mi je isto važan podatak.

Nedostatak: onaj 5m dug kabel za struju se ne uvlači u njega kao npr. u usisavač i plete se pod nogama dok se radi (što je i logički jer se D. Devil ugrije, pa bi se kabel otopio), ali preko toga ću mu preći!

oka
04.03.2011., 17:28
Zelenko ili plavušan :mrgreen: , znači taj plavušan može po parketu uz malu
dozu pare, ne vjerujem da piše parket u uputstvima pogotovo ako je iz Njemačke.
Ah, totalno ne znam, sad mi se plavušan više sviđa, ali pak mjesto u stanu za njega....što sve nećemo smisliti da nas muči.:roll:

winnerica
04.03.2011., 23:45
Ha, gle - on po parketu provjereno (višekratno) ide i parketu nije ništa osim kaj je sjajn i čist ;)
U uputstvima se posebno napominju plastični podovi nekakvi (u biti i neznam kaj bi to bilo, mislim da oni podovi kakvi su u bolnicama i sl. jer bi se mogli počet odljepljivat?).

Suzzy
05.03.2011., 08:52
Ja naručila plavušana :mrgreen:

Do 15.3. imaju popust 115 kn na sve tako da će me doći duplo manje od zelenka. 8-)

Javim dojmove

winnerica
05.03.2011., 12:29
Ajd super! Vidjet ćeš da budeš zadovoljna s njim (ja navalila hvaliti ga kao da proviziju od Neckermanna dobivam ;) )!

jasnaklara
05.03.2011., 14:39
Bok! Nadam se da se ovako šalju pitanja pošto sam prvi put na ovom forumu. Molim te mi samo reci za ta Drty devil parni čistač da li može ići na laminat kad si spomenula neke plastične podove.

Pikana
05.03.2011., 22:59
Ja danas bila u Gardenu pa navratila u Top Shop da vidim zelenka i puno je manji nego na tv-u nemaš ga šta za vidit, djeluje mi nekako nekvalitetno za toliko novca, jedino što mi se sviđa što je tak malen može ga se staviti bilo gdje ali i meni se čini da će past ovaj Neckermannov.

Solange13
06.03.2011., 02:00
Jel zna netko kod za onaj popust od 115 kn, makli su prije nego sam naručila :-(
..reloadam, a ne pojavljuje se, stoji mi nekakav za tekstil.
samo se sjećam da završava na 051, ili O51.
heeeeeeeeelp! :-D

mamaLare
06.03.2011., 16:09
Jel zna netko kod za onaj popust od 115 kn, makli su prije nego sam naručila :-(

http://www.google.hr/#hl=hr&source=hp&biw=1280&bih=933&q=popust+115kn+necckermann&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=4bb91d49e92631f8

google :)

mamaLare
06.03.2011., 16:11
http://www.neckermann.hr/hr/nm2/home/popust115/

ako onaj link šteka...

Suzzy
06.03.2011., 20:11

NO15 (slovima NO, brojevima 15)

Solange13
07.03.2011., 00:33
hvala curke! vratili su u medjuvremenu. hehe, možda čitaju forum :lol:

MariolaST
07.03.2011., 08:30
Prošli tjedan stigao!!! Isprobala i odličan je za pranje podova, tuš kabine - skida ono od kamenca sa stakla, za wc itd... Nisam ostalo baš još stigla isprobati, ali ne mogu očekivati 'čarobni štapić'. Uglavnom lijepo sve dezinficira bez kojekakvih kemikalija.

Pikana
07.03.2011., 11:56
Prošli tjedan stigao!!! Isprobala i odličan je za pranje podova, tuš kabine - skida ono od kamenca sa stakla, za wc itd... Nisam ostalo baš još stigla isprobati, ali ne mogu očekivati 'čarobni štapić'. Uglavnom lijepo sve dezinficira bez kojekakvih kemikalija.

Koji si kupila, zelenka ili?

MariolaST
07.03.2011., 13:36
Koji si kupila, zelenka ili?
zeleni je, a sad ne znam da postoji više vrsta...

Smajlich
07.03.2011., 14:46
Jesi kupila zelenka iz Topshopa ili plavušana iz Neckermanna? Na to se vjerojatno odnosilo pitanje. :)

Pikana
07.03.2011., 17:04
Jesi kupila zelenka iz Topshopa ili plavušana iz Neckermanna? Na to se vjerojatno odnosilo pitanje. :)

Da tak je.

Lotta
07.03.2011., 17:51
Cure koje su naručile ovaj Dirt Devil iz Neckermanna, može jedna mala pomoć!? Pokušavam složiti narudžbu (prvi put to radim, pa sam malo smotana), napravim prvi korak, zatim u drugom upišem taj kod za popust od 115kn i onda prije završnog koraka izađe mi taj kao račun, ali na njemu nema tog popusta, nego puna cijena. Znači li to da sam nešto krivo napravila ili taj popust oni zaračunaju naknadno??

MariolaST
08.03.2011., 08:43
Moram samo savjetovati da nije potrebno naručivati one dodatne krpe za prebrisavanje poda, kao što sam ja naručila, jer umjesto njih koje koštaju dosta, bacim po podu običnu čarobnu krpicu (od 10 kn iz Keruma), a aparat ima čičke na dnu pa se uhvati za njih.

Suzzy
08.03.2011., 09:28
Cure koje su naručile ovaj Dirt Devil iz Neckermanna, može jedna mala pomoć!? Pokušavam složiti narudžbu (prvi put to radim, pa sam malo smotana), napravim prvi korak, zatim u drugom upišem taj kod za popust od 115kn i onda prije završnog koraka izađe mi taj kao račun, ali na njemu nema tog popusta, nego puna cijena. Znači li to da sam nešto krivo napravila ili taj popust oni zaračunaju naknadno??

Nisi ništa krivo napravila, popust zaračunaju naknadno.

Lotta
08.03.2011., 14:15
Ok,hvala!!!!

Lotta
08.03.2011., 14:22
Evo i ja sam naručila tog plavušana, nadam se da će se isplatiti... :-)

Pikana
08.03.2011., 23:22
Šta sad kojeg da uzmem, koji je bolji, nikako da padne odluka,pomagajte.

Lotta
08.03.2011., 23:55
Kod mene je iskreno prevagnula cijena, a ne čini mi se da ima neka bitna razlika, bar po onom što su cure rekle.
Kad moj stigde, javim dojmove!!

Suzzy
09.03.2011., 08:26
Kod mene je također prevagnula cijena ali i još neki detalji kao što je ta teleskopska cijev s kojom se može prati okomito, ima veći spremnik za vodu (1.4 l u odnosu na 0,4 l) te je jači za 200 W. Dobiješ sve dodatke kao i kod zelenka. Koji je bolji ne znam, niti ću znati jer vjerojatno nikad neću isprobati oba pa da bi mogla usporediti.

Pikana
09.03.2011., 13:15
Dajte mi recite vlasnice plavušana i zelenka jeste li zadovoljni sa čišćenjem tepiha ako ste čistile, kakvi su vam dojmovi?

BOZZ
11.03.2011., 13:37
Curke i ja sam se zainteresirala za plavka,recite dojmove vi koje ste ga isprobale.Samo mi nije jasno zakaj na ovoj stranici interneta od istog
Dirt Devil parnog čistača su dvije cijene prva je 549, a stranica iza 699

majola
11.03.2011., 14:01
Dajte mi recite vlasnice plavušana i zelenka jeste li zadovoljni sa čišćenjem tepiha ako ste čistile, kakvi su vam dojmovi?

i mene ovo zanima

i kolika je postarina kod neckermanna?

majola
11.03.2011., 14:03
i jel ta para stvarno moze unistiti bakterije?

MarijaP
11.03.2011., 14:08
Da! Za potrebe prosječne zdrave obitelji, i previše uništi. Tako da se oko toga ne moraš brinuti.

majola
11.03.2011., 14:56
thanks! odluka pala, narucujem i ja plavusana, dok ima jos popusta

majola
11.03.2011., 14:59
i napokon sam nasla postarinu, 29kn

Solange13
11.03.2011., 15:58
poprilicno sam sigurna da 59,90, tj da racunaju visinu postarine prema cijeni PRIJE snizenja, a NE PREMA IZNOSU NARUDZBE kako su napisali (slagali?) na stranici.

Maya_78
11.03.2011., 18:15
da li netko ima ovaj: http://www.neckermann.hr/hr/nm2/marke/tehnika/dirt_devil/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF92aWV3X3NpemU9MTY mJmZoX3NlY29uZGlkPWhyXzI4MDU2NyZmaF9saXN0ZXJfcG9zP TQmZmhfbG9jYXRpb249JTJmJTJmbmVja2VybWFubl9ociUyZmh yX0hSJTJmY2F0ZWdvcmllcyUzYyU3Ym5lY2tlcm1hbm5faHJfa HJfMjg4NjclN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdibmVja2VybWF ubl9ocl9ocl8yODg2N19ocl8zMDk1NSU3ZCUyZmNhdGVnb3JpZ XMlM2MlN2JuZWNrZXJtYW5uX2hyX2hyXzI4ODY3X2hyXzMwOTU 1X2hyXzMxMDE1JTdkJmZoX2Vkcz0lYzMlOWYmZmhfcmVmdmlld z1saXN0ZXI=/m-280567/index.html

Maya_78
11.03.2011., 18:19
ili ovo: http://www.neckermann.hr/hr/nm2/tehnika_racunalo/uredaji-za-domacinstvo/uredaji-za-ciscenje/dampfreiniger/m-272429/index.html?avail_trackingcode=e2b8edfd

ili ovo: http://www.neckermann.hr/hr/nm2/tehnika_racunalo/uredaji-za-domacinstvo/uredaji-za-ciscenje/dampfreiniger/m-264165/index.html?avail_trackingcode=e2b8edfd#

da li ovaj popust vrijedi i za one koji 1.put kupuju?

MartinaSB
11.03.2011., 18:19
Na stranici Neckermanna dolje pod Općim informacijama piše:
Otpremni troškovi za tehniku vrijednosti do 500 kn iznose 39,90 kn; za tehniku vrijednosti od 501 do 2.000 kn iznose 59,90 kn; za tehniku vrijednosti većoj od 2.201 kn iznose 99,90 kn.

Znači, Dirt devil (pod šifrom 720766BZ) košta 549 kn.
Dodaš dostavu 59,90 kn.
Oduzmeš popust 115 kn (ako naručiš do 15.03.2011. uz promotivni kod NO15).
Platiš 493,90 kn!

Solange13
11.03.2011., 20:32
da, prijateljica mi je rekla da je njoj došao mail sa 59,90.
ja sam tek naručila, pa još nisam vidjela mail s iznosom dostave, ali kad naručuješ piše (to sam vidjela danas kad sam naručivala): za IZNOS NARUDŽBE ispod 500 kn dostava je 39,90. Inače "vrijednost" mi je pomalo apstraktno rečeno. Knjigovodstvena vrijednost? Cijana koštanja prije sniženja? Ah ti trgovci.... :D

majola
11.03.2011., 21:21
ok. nisam bas procitala do kraja...mogu oni nabacit postarinu koliku hoce...

Solange13
11.03.2011., 21:40
ma i dalje je ok cijena. a kažu cure i da valja! jedva čekam da mi dođe! brrrmm... brrmmmm vuššššššš... :D
koliko ste čekale, cure kojima je stigao?

Suzzy
18.03.2011., 17:11
Dakle, cijenjeno društvo koje je naručilo plavušana, je li vam stigao?

Naime, prošlo je više od 2 tjedna kako sam ga naručila i, ne budi lijena, nazovem ja da ih pitam kaj s tim i dobijem odgovor da "artikl nije dobavljiv" što znači da ga trenutno nema ali da će možda biti u skorije vrijeme te da je moja narudžba stornirana! Na njihovoj stranici i dalje stoji taj isti plavušan ali uvećan za kojih 100 kn i nekako mi se čini da ga sad ponovno naručim po novoj cijeni da bi bio "dobavljiv". E ljuta sam ko ris!!!!!! :evil:
Ne samo da me nitko nije obavijestio nego sam i pop...ila popust od 115 kn!
Nema te stvari koja će me ponukati da ikad više otvorim njihov katalog!

Solange13
18.03.2011., 18:33
au, shit...
ja naručila još dosta poslije tebe... a kad sam naručivala, bio je dobavljiv, i rekli su rok 10-15 dana.
zasad ih neću zvati nego optimistično čekam. :)
a sad sam pogledala i ne mogu vjerovat da su digli tako cijenu... mislim da bi bolje zaradili da su ostavili niže, bio bi sigurno veći obrtaj. ja prva 700 kn sigurno nebi dala za njega...

Solange13
18.03.2011., 18:51
ok..
provjerila sam status online, isto piše: nedobavljivo.
u ponedjeljak zovem državni inspektorat, i poduzimam razne daljnje korake. koja šupačka fora, i više od toga. nek netko baš napravi narudžbu sad kad je 700 kn, kladim se da će biti baš dobavljivo. htjela sam i neki namještaj danas naručit, ne dolazi u obzir sada. Svaka čast JADNICI- dobar glas se daleko čuje, loš JOŠ DALJE!

Vrijeska
18.03.2011., 19:02
Gdje ima za kupiti Karscherov čistač?

Lotta
18.03.2011., 19:09
Nema ni moga na vidiku.. sad sam vidila da su mi prije tjedan dana poslali mail da im nisam ostavila br. mobitela da me mogu kontaktirati u vezi dostave, pa sam im sad to poslala. A za 700 kn ga nebi ni ja uzela, sigurno!!

Solange13
18.03.2011., 19:21
Kärcher - Ima u metrou, bome baš sad na akciji, za 749 kn¨dakle, MANJE nego drt devl s dostavom, a di je čekanje tjednima i duševne boli. za njega bi toliko i dala. i mislim da idem sutra po njega!

Solange13
18.03.2011., 19:24
ovo boldano sam copypastala boldano, nisam uspjela ispravit...

Pikana
18.03.2011., 21:13
Kärcher - Ima u metrou, bome baš sad na akciji, za 749 kn¨dakle, MANJE nego drt devl s dostavom, a di je čekanje tjednima i duševne boli. za njega bi toliko i dala. i mislim da idem sutra po njega!

Misliš isto baš čistač na paru ili je to obični čistač na hladnu vodu

Solange13
18.03.2011., 21:22
na paru. ovaj model http://www.karcher.co.uk/uk/Products/Home__Garden/Steam_cleaners/15122130.htm

isto ima kojekakvih nastavaka...
baš ću javit ako ga kupim, nadam se da hoću, iako nisam trenutno računala na taj trošak, tj. računala sam da je ono s neckermannom rješena stvar.

Rozi
18.03.2011., 21:42
ja danas nazvala da provjerim, nikakav mail nije mi došao, i rekli da je narudžba zaprimljena i da očekujem isporuku za 15-20 dana. naručila prošlu subotu.

hm, ništa im sada ne vjerujem... kada ste vi naručili svoje?

Solange13
18.03.2011., 21:48
ja isto tada negdje, možda dan-2 prije tebe. Nisam ih doduše nazvala, već sam online provjerila status narudžbe i piše "nedobavljivo". Jeste možda spominjali cijenu, tj. dali ti stiže po staroj-115 kn, kako si naručila? (znam da je glupo pitanje, jer naravno da bi trebalo biti tako, ali glupa su i ova njihova riskiranja tužbi "storniranjem", kad je posao sklopljen - ponuda, prihvat.)

Lotta
18.03.2011., 21:51
hm,hm.. ja sam naručila 8.3.:evil:

superx
18.03.2011., 22:12
Ja imam zelenka, i ok je, nije ko na reklami ali meni je dovoljno dobar, oribala sam žicu sa roštilja bez kapi deterđenta i oprala prozore i zasad je ok, jedino ono što je neko napisao mislim da se te četke brzo troše.

Rozi
18.03.2011., 22:15
ja isto tada negdje, možda dan-2 prije tebe. Nisam ih doduše nazvala, već sam online provjerila status narudžbe i piše "nedobavljivo". Jeste možda spominjali cijenu, tj. dali ti stiže po staroj-115 kn, kako si naručila? (znam da je glupo pitanje, jer naravno da bi trebalo biti tako, ali glupa su i ova njihova riskiranja tužbi "storniranjem", kad je posao sklopljen - ponuda, prihvat.)

rekla teta na telefon da su mi uračunali popust. dok ne vidim da je došao, s popustom, ne vjerujem...

nisam s njima do sada imala posla, a nije mala lova, ali stvarno već mjesecima planiram neku takvu kupovinu i nadam se da se nisam usosila

Rozi
18.03.2011., 22:18
a zašto im ne vjerujem - tako je brzo utipkala izrečeno ime i rpezime, adresu, poštanski broj i odmah rekla da sve je u redu.

inače uvijek moram prezime i adresu barem dva puta ponoviti s obzirom na neuobičajenost naziva...

majola
19.03.2011., 12:46
ja sam ga narucila 13.3., dobila potvrdu da je narudzba zaprimljena. (sa cijenom bez popusta) i ja tek vjerujem kad vidim paket sa cijenom, ako ga vidim... sad sam se sjetila da sam prije neke 4 godine narucila ogradicu kod njih, i da je prvo bilo raspoloziva i na kraju je opet nisu imali, nista nisam dobila. bas me zanima hoce li nam svima stic, a ako mi i nestigne, necu bas ni zalit jer smo upali u financisku stisku, neplanirano...

Solange13
19.03.2011., 21:43
bok, žemske!
ja sam uzela danas onaj karcher, super je - evo već dva sata pičim s njim po stanu (je da sam morala dodavat vodu..), a bog zna da se ima šta za počistit kod nas :lol:
Ako mi kojim slučajem stigne i neckermannov, mogla bi ga i ustupiti nekoj od vas kojoj ne stigne. po onoj nižoj minus 115 cijeni, naravno.

Pikana
19.03.2011., 23:39
Solange13 koje si dodatke dobila s njim

Solange13
20.03.2011., 00:14
Ovako: - 2 "štapa" produžetka koja se po želji dodaju na dršku oba ili samo jedan
- nastavak za prozore i sl. , tzv. "ručni" + krpa za na njega

- nastavak za tanki usmjereni mlaz, kad neke sitnice, fuge čistiš..
- mala okrugla četkica koja može na taj nastavak po želji
- nastavak za pod + krpa za njega.

četke mi se čine dosta otporne, tj. dok sam ribala po fugama s ovom malom okruglom činilo se kao da se rascvjetala itd.. ali poslije se vratila u prvobitnu formu.
garancija je 2 godine i to mi je super. zadovoljna sam, praši ko na reklamama za te čistače, i gušt je radit s njim (inače i nisam baš frik za čišćenjem...), a planiram s njime i uštedit na svim tim sredstvima, (iako u zadnje vrijeme ionako sve više prelazim na sodu-bikarbonu i sve neke ekološkije varijante, ali ipak ...)
Dobila sam i nekoliko nekih tableta za čišćenje od kamenca, kad se skupi.

Pikana
20.03.2011., 00:40
Jel taj tvoj može za tepihe

Solange13
20.03.2011., 15:29
da, za svašta... tapecirani namještaj, odjeću (npr. i samo za poravnati pogužvano i ukloniti "miris"), prašinu s listova biljaka...
ipak, smatram, da ako imaš neki tepih koji se općenito ne smije prati ni vlažiti, da onda ne smije ni ovo.

Suzzy
21.03.2011., 10:29
Upravo su me zvali iz Neckermanna (nakon naše reklamacije) i plavušan ipak stiže :-)

Pinky
21.03.2011., 12:44
solange, koliko taj tvoj košta i gdje si ga kupila?

btw, ja sam jedno ljeto čekala neckermannov kupaći od svibnja do sredine 9. mjeseca. pooooooooooludila sam.prodavali su ga, ali ga nisu imali na lageru. ne znam kakve su to fore..

Solange13
21.03.2011., 13:40
Suzzy- baš mi je drago! :-D
Pinky, kupila sam ga u Metrou, imaju ga sad na akciji, cijena 749 kn.
Inače, vidim po netu da je oko 130 GBP.

Pinky
21.03.2011., 13:56
ajde super, za 2 tjedna sam u blizini metroa pa ću te priupitati još koji put kakav ti je čistač :lol:
sori što sam dosadna, ovaj tvoj mi se čini za sada naj varijanta

Solange13
21.03.2011., 14:05
samo provjeri do kad je akcija, ili dali ih ima dosta.. mislim da nije još puna 2 tjedna... možda da zamoliš nekoga da ti to uzme.

mmiki
21.03.2011., 16:20
Cure drage možda je malo glupo pitanje ali: ako je temp. 110 jeli para koja izlazi vruća, tj. jel se može opeči s tim ručnim ili???

mmiki
21.03.2011., 16:27
Imam samo jedno pitanjce: Jeli para koja izlazi vruća tako da se možete opeč s njim ili?

Solange13
21.03.2011., 19:11
da, vruće je jako jako... ali ne okrećeš k sebi, kao što ne diraš ni peglu.. ja ako malo idem isprat četkicu npr. ili samo odložit ručku, odmah ga zaključam (ima tipka na ručki). ali uz normalan rad, iako je ruka relativno blizu kad se radi s ručnom, nije ti nimalo toplo, ako si ustvari to htjela pitati..

Suzzy
21.03.2011., 20:04
ajde super, za 2 tjedna sam u blizini metroa pa ću te priupitati još koji put kakav ti je čistač :lol:
sori što sam dosadna, ovaj tvoj mi se čini za sada naj varijanta

ovo i jest najbolja varijanta... ipak ovo ime nosi kvalitetu
ali kako ti Solange13 kaže, da sam na tvom mjestu ne bih čekala dva tjedna, u Metrou takve stvari planu vrlo brzo. možda da ih nazoveš pa pitaš kakvo im je stanje na lageru.

Solange13
25.03.2011., 13:08
izgleda da mi stize i neckermannov po onoj nizoj cijeni +akcija.... pa ako je netko zainteresiran da ga otkupi, molim javite se u inbox. castim kurirskom dostavom, sve samo da ga se rjesim... :yes:
razmisljala sam ga dati mami, ali puno nam je sad 2 ta placati, i uvijek joj mogu svoj posuditi, tako da...

Pinky
25.03.2011., 13:26
solange, koji neckermanov je u pitanju? ja sam zainteresirana ako je to onaj koji mi se sviđa

Pinky
25.03.2011., 13:27
ako je to ovaj http://www.neckermann.hr/hr/nm2/marke/tehnika/dirt_devil/m-281291/index.html
kupujem

Lotta
25.03.2011., 13:34
Mene su zvali jutros, stiže nam plavko u utorak!!!! Ne čistim ništa do utorka!!!!!

Pinky
25.03.2011., 13:40
dajte dok mi solange ne odgovori, recite kojeg ste to kupile? na svim vašim linkovima meni izlaze svi parni čistači.
mene zanima m385 a ne m 350

Lotta
25.03.2011., 14:03
Ja sam kupila taj, m385!

Solange13
25.03.2011., 16:17
taj, taj... :) bas taj mi se ucinio super, super... :-D

Vrijeska
25.03.2011., 19:30
koji je to broj karcher iz metroa?

Solange13
26.03.2011., 10:48
sc 1020

(maša)
26.03.2011., 16:47
kupili danas u Top shopu u GM čistač i odličan je...oprali prozore (skinuli ljepilo od selotejpa još od Božića što se nije dalo očistiti), fuge u hodniku koje su postale crne a bile su narandžaste...kamenac oko pipe na kadi...podovi su super čisti poslje, nema namakanja ruku, ispiranja krpe...očistila fronte ormara u spavaćoj i hodniku., prošla po tepihu..a za sve mi nije trebalo ni sat vremena s tim da smo čitali upute i odma čistili po uputama...

dvoumila se mjesec dana bi, ne bi i ipak odlučim kupit :)

ja ga svakako preporučam :)

sorciere
26.03.2011., 18:05
kupili danas u Top shopu u GM čistač i odličan je...oprali prozore (skinuli ljepilo od selotejpa još od Božića što se nije dalo očistiti), fuge u hodniku koje su postale crne a bile su narandžaste...kamenac oko pipe na kadi...podovi su super čisti poslje, nema namakanja ruku, ispiranja krpe...očistila fronte ormara u spavaćoj i hodniku., prošla po tepihu..a za sve mi nije trebalo ni sat vremena s tim da smo čitali upute i odma čistili po uputama...

dvoumila se mjesec dana bi, ne bi i ipak odlučim kupit :)

ja ga svakako preporučam :)

http://www.topshop.com.hr/minisites_template/medical_templete/index.asp?panel=close&tn=medical&pid=177900&main=household&csu=general&cix=120905&med=osm&orig=NA&vir=no&srcint=hr_gen_general_osm_sa&refint=NA_osm

ovaj ili neki drugi??

Solange13
26.03.2011., 19:35
tako sam nešto i ja htjela napisati... mislim na Mašin post.
Na stranu marke i modeli, mislim da je čistač na paru ultimativno kućno pomagalo. :-D

(maša)
27.03.2011., 00:06
http://www.topshop.com.hr/minisites_template/medical_templete/index.asp?panel=close&tn=medical&pid=177900&main=household&csu=general&cix=120905&med=osm&orig=NA&vir=no&srcint=hr_gen_general_osm_sa&refint=NA_osm

ovaj ili neki drugi??

da taj...zaboravila stavit link ::oops:

Pinky
27.03.2011., 13:53
ja jedva čekam da mi dođe solangein neckermanov :-D:-D

sorciere
27.03.2011., 14:59
da taj...zaboravila stavit link ::oops:

i jesi uzela na rate ili odjednom?

kakva je mogućnost dodatne nabave svih onih mikrofibra i četkica?

kolko dugo ti traje spremnik?

jel se smije kapat kakav miris?

kak radi na zavjesama?

kak se podešava temperatura za peglanje? (imam jednu košulju) :lol:

spring
27.03.2011., 19:36
Ja nisam ništa uspjela opeglati sa zelenkom:-/ ali to mu je jedini minus. Sa svim ostalim sam i dalje nakon mjesec dana oduševljena. Stvarno je odlično pomagalo.:zaljubljen:

ivano2
28.03.2011., 09:49
Ovako: - 2 "štapa" produžetka koja se po želji dodaju na dršku oba ili samo jedan
- nastavak za prozore i sl. , tzv. "ručni" + krpa za na njega

- nastavak za tanki usmjereni mlaz, kad neke sitnice, fuge čistiš..
- mala okrugla četkica koja može na taj nastavak po želji
- nastavak za pod + krpa za njega.

četke mi se čine dosta otporne, tj. dok sam ribala po fugama s ovom malom okruglom činilo se kao da se rascvjetala itd.. ali poslije se vratila u prvobitnu formu.
garancija je 2 godine i to mi je super. zadovoljna sam, praši ko na reklamama za te čistače, i gušt je radit s njim (inače i nisam baš frik za čišćenjem...), a planiram s njime i uštedit na svim tim sredstvima, (iako u zadnje vrijeme ionako sve više prelazim na sodu-bikarbonu i sve neke ekološkije varijante, ali ipak ...)
Dobila sam i nekoliko nekih tableta za čišćenje od kamenca, kad se skupi.

Kako ide pranje prozora? Da li curi puno vode koju moraš hvatati krpicom? E da, da li ima i onaj nastavak za prozore sa gumom (kao oni ručni sa kojima se skuplja voda?)

Solange13
28.03.2011., 14:33
Ne liči mi baš na taj s gumom. Ima jedan malo uži od podnog nastavak za to, i za njega frotirna krpica/navlaka. Općenito s ovim ne ostaje voda, minimalno, i jako jako brzo se osuši. Sa poda i pod prozorima nisam ništa morala dodatno brisati, jedino je sa pločica u kupaonici kad sam fuge čistila curilo.
Inače, pranje prozora me nije oduševilo kao ostalo, ostale su flekice (od kamenca?), možda i od prljavštine. Imali smo neke radove prije toga, baš su bili prljavi prozori, i samo sam jednom onako prošla... tako da bi možda trebala pružiti još koju šansu pranju prozora..
Inače, jučer sam parkete u dječjoj sobi 1. put čistila, malo sam se bojala, pa nisam stavila na najjaču paru. Super je očistilo, sušilo se mjerljivo u sekundama. I danas je parket i dalje na mjestu. Ali, ja bi bila jako sretna i s neckermannom (sudeći po ovome šta se piše) da me nisu isprcali, pa kupila drugi.
Btw, jel došo kome neckić? ja još čekam...

Pinky
28.03.2011., 15:21
i ja čekam... lol :mrgreen:

ivano2
28.03.2011., 15:48
Ne liči mi baš na taj s gumom. Ima jedan malo uži od podnog nastavak za to, i za njega frotirna krpica/navlaka. Općenito s ovim ne ostaje voda, minimalno, i jako jako brzo se osuši. Sa poda i pod prozorima nisam ništa morala dodatno brisati, jedino je sa pločica u kupaonici kad sam fuge čistila curilo.
Inače, pranje prozora me nije oduševilo kao ostalo, ostale su flekice (od kamenca?), možda i od prljavštine. Imali smo neke radove prije toga, baš su bili prljavi prozori, i samo sam jednom onako prošla... tako da bi možda trebala pružiti još koju šansu pranju prozora..
Inače, jučer sam parkete u dječjoj sobi 1. put čistila, malo sam se bojala, pa nisam stavila na najjaču paru. Super je očistilo, sušilo se mjerljivo u sekundama. I danas je parket i dalje na mjestu. Ali, ja bi bila jako sretna i s neckermannom (sudeći po ovome šta se piše) da me nisu isprcali, pa kupila drugi.

Hvala! Bitno da ne curi voda...Nekak sam si mislila da bi kod pranja prozora možda prije pošpricala staklo sa nekim sredstvom za čišćenje stakla pa onda raspalit sa parom....Idem danas pogledat u Metro...

Lotta
28.03.2011., 16:33

I ja čekam, sutra mi treba doći!!

Rozi
28.03.2011., 21:53
i ja čekam neckermann :-)

vi koji imate parni - kakav je sada vaš raspored čišćenja, nakon početnog oduševljenja:-)

pređete s parnim svaki put kada vam je na redu čišćenje ili to planirate 1-2 mjesečno po tepisima i podovima? meni logično da se mora prvo s klasičnim usisavačem, da se pokupe sve moguće mrvice, pa onda podove s parnim. uf, jedva i ovako stignem usisavati :-/

a ima tko iskustva s dugodlakim/onim čupavim tepisima, jesu se dali očistiti parnim?

Solange13
28.03.2011., 22:12
hehe, pa ja sam i dalje kampanjac, tj. nemam rasporeda... a i di cu, s bebotom na sisi sta pizdi cim se maknem. :zaljubljen:
Ali, STVARNO je sve cistije, npr. za tren oka se operu kuhinjske fronte, vrata, tako neke stvari koje se inace 1-2x godisnje rade... ma sve je bas cistije i friskije, a puno manje se radi, i nekako kvalitetno se ocisti. I nabolje od svega, gust je s njim radit, a kad to kaze netko ko mrzi kucanske poslove, e pa onda... :klap: :lol:

Solange13
28.03.2011., 22:13
zaboravih.. nemam iskustva s tepisima. i mene zanima.

Solange13
29.03.2011., 12:17
stiglo ono cudo jutros. :)

Pinky
29.03.2011., 12:22
jaj solange, onda mi ga šalješ slijedeći tjedan, važi? nema me do utorka

:-D:-D:-D:-D

Suzzy
29.03.2011., 13:00
Evo moji dojmovi neckermannovog "plavušana"...
Prvo, nema regulator pare, kao što sam mislila... doduše može se regulirati sam pritisak pare na ručnom prekidaču (ak me kužite) al tu treba malo prakse.
Oprala sam sve podove osim parketa i prezadovoljna sam, pod nije premokar, ništa mokriji kao kad perete ručno samo što u ovom slučaju ne cijedite krpu svako malo a i čini mi se da se pod brže suši nakon ove pare.
Pečnicu sam počela čistiti i nisam sretna... bolje ju operem ručno. Oprala tuš kabinu, oribala fuge i super, brzo i jednostavno, osim što tu ima poprilično vode, ali opet - ništa više kao kad perem ručno samo što nema ribanja. E sad, tepih mi je malo štekao, te četke su zapinjale, mogla sam ga vući samo u jednom smjeru. Stakla još nisam oprala jer me frka... piše da mogu puknuti kod prevelikih razlika u temperaturi pa čekam toplije dane.
Sve u svemu, jako brzo je sve to išlo, totalna ušteda vremena. Spremnik je velik, samo sam jednom dopunjavala vode i nisam ju uspjela do kraja potrošiti.
Zadovoljna :)

Pinky
29.03.2011., 13:08
damn, meni je plavušan bio zadnji spas za muku oko pećnice...

Vrijeska
29.03.2011., 14:36
Ja sam se zainteresirala, no opet se nećkam oko kupnje ...
Čitam komentare po netu i jedan kaže: pazite to je "steamer" nije "cleaner"...

E sada, što im to znači?!
Konkretno
1. primjer: oko kade mi se stvaraju crne gljivice, ubijam ih redovito domestosom... mogu li ja te živine ukloniti tim čistačem?
2. primjer: kanta za smeće mi je unutar kuhinjskog elementa svijetlo žute boje; pretpostavljam da ne moram objašnjavati kakva su vrata s unutarnje strane ... može li se to očistiti parnim čistačem?
3. primjer: oko kuhinjskih rukohvata je isto prljavo; elementi su svijetle boje ... i opet, mogu li to očistiti čistačem?

Vrijeska
29.03.2011., 14:38
Imam još. packe od prstića po obojanim zidovima? Ovo sigurno ne bi išlo jer sam skinula boju i običnom krpom ...
Drveni bijeli bojani štokovi?...

Peterlin
29.03.2011., 14:42
damn, meni je plavušan bio zadnji spas za muku oko pećnice...

Offt. ideja za pećnicu: u pleh za pečenje utočiti 2 prsta vode, ubaciti 2 kriške limuna i jušnu žlicu sode bikarbone. Pećnicu ugrijati na 200oC i ostaviti tako desetak minuta (po potrebi dulje) pa očistiti pećnicu običnom spužvom (onim tamnozelenim dijelom za ribanje, pa nakon toga spužvastom krpom).

Ont. kaj se tiče ovog H2Ox5, jako jaaako dolazim u napast. Treba mi za pločice u kuhinji i kupaonici, pregradu tuš-kabine, pvc stolariju, unutarnju stolariju i sudoper. Pećnicu i mikrovalku čistim na opisani način. Kako sam se smijala kad se mm svojevremeno odvažio napasti pećnicu samo sa drotom... he he he... uvijek postoji teži način. Budući da imam dobra iskustva s parom, rado bih i neki oblik parnog čistača. Ima samo jedan problem - ni to ne čisti samo, nego treba ruku koja ga gura...;-)

spring
29.03.2011., 15:30
i ja čekam neckermann :-)

a ima tko iskustva s dugodlakim/onim čupavim tepisima, jesu se dali očistiti parnim?
Evo ovako;ja imam ogromni čupavac u dnevnoj sobi. Jučer sam ga vani dobro istresla,vratila ga u sobi i prošla sa čistačem ali bez onog nastavka za tepihe. Znači prošla sam po njemu kao da perem pločice ili laminat samo s onom krpicom. Definitivno ga je osvježio ali opet jedva čekam toplije vrijeme da ga temeljito operem s minivošom. Ja nisam baš neki fan tepiha,ovoga smo kupili kada je malac propuzao. Topal je i udoban,kvalitetan i na njemu se nikada ništa ne vidi ali ja se toga grozim. Kada vidim na laminatu što sve usisam svaki dan s njega po toj bi logici čupavac trebala prati svaki mjesec jer s usisavačima ga ne uspijevam baš temeljito očistiti. Dakle čistač ga je samo osvjeržio-očistio temeljito ne.

Lotta
29.03.2011., 15:31
Stigao je i moj nekermanić!!!!! :mrgreen:
Još samo da uhvatim vremena ga raspakirati i isprobati......
Javim dojmove!!
:-D

spring
29.03.2011., 15:31

Konkretno
1. primjer: oko kade mi se stvaraju crne gljivice, ubijam ih redovito domestosom... mogu li ja te živine ukloniti tim čistačem?
2. primjer: kanta za smeće mi je unutar kuhinjskog elementa svijetlo žute boje; pretpostavljam da ne moram objašnjavati kakva su vrata s unutarnje strane ... može li se to očistiti parnim čistačem?
3. primjer: oko kuhinjskih rukohvata je isto prljavo; elementi su svijetle boje ... i opet, mogu li to očistiti čistačem?
1. mislim da ne
2.da
3.da

oka
29.03.2011., 15:33
Suzzy, ja perem stakla, to ti je upozorenje dok je vani minus ili nula, na ovih 20 stupnjeva možeš prati.
Bar ja perem, dok nisam znala za upozorene prala sam i na minus :), Hvala Bogu nisu puknula.

oka
29.03.2011., 15:41

Konkretno

1. Ne
2. Da
3. Da
4. Oprala sam sve sa zida koji ima damflok mat premaz, i sa zida koji ima perivu boj, a bili su pošteno pošarani

Pinky
29.03.2011., 15:42
Offt. ideja za pećnicu: u pleh za pečenje utočiti 2 prsta vode, ubaciti 2 kriške limuna i jušnu žlicu sode bikarbone. Pećnicu ugrijati na 200oC i ostaviti tako desetak minuta (po potrebi dulje) pa očistiti pećnicu običnom spužvom (onim tamnozelenim dijelom za ribanje, pa nakon toga spužvastom krpom).

ma tako i ja radim, ali se satarem

Lotta
29.03.2011., 15:48

Ja mislim da bi ta temperatura trebala te gljivice srediti!

oka
29.03.2011., 15:55
Lotta, meni se isto stvorila koja točkica, ali oko kade tz. na silikonu i ne ide dolje sa silikona.
Jedino ako kome ide? Baš me zanima.

Lotta
29.03.2011., 16:27
Lotta, meni se isto stvorila koja točkica, ali oko kade tz. na silikonu i ne ide dolje sa silikona.
Jedino ako kome ide? Baš me zanima.

A šteta onda, bilo bi dobro da i to može! Ne znam, čini mi se da je netko to bio spaominjao da je očistilo, čini mi se po PVC prozorima, ali nisam sad više sigurna.

Sanjic
29.03.2011., 16:32
drage moje, molila bih vas pomoć...dakle, dragi mi je alergičan na papige...dobio je žešći osip..riješila sam se papige i očistila cijeli stan..nažalost, papiga je bila u dnevnom boravku na povišenom (stan je velik nekih 80 m2) tako da ima osjecaj da je nemoguca misija pocistiti cijeli stan kako spada... znaci, trebala bi dezinficirati sve površine(ormare, stolice, kauče, tepih, zid, strop)...što brze i kvalitetinije...preporučujete li mi taj parni čistač? bas sam sada dobila letak od metroa gdje je nekakav Čistač parni-Dirt Devil na akciji i dođe 280 kn...Ako valja,trčim ga kupiti... ????

Solange13
29.03.2011., 17:57
netko je pitao za fuge i plijesan Schimmel-Entferner- se zove sredstvo, ako to ne očisti, ništa neće... u Bauhausu ima.
Imali smo problema s plijesni po zidovima u starom stanu. Bio je nov ful,a ti novi građ. materijali, bože sačuvaj, niš ne dišu+ pvc stolarija + klima. recept za katastrofu. Više nemamo tih problema.

puntica
29.03.2011., 19:47
kakva je mogućnost dodatne nabave svih onih mikrofibra i četkica?
ja sam kupila ove trokutaste krpice od mikrofibre u intersparu. imaju paket od 3 komada, i nisu preskupe. to se i onako ne troši previše

meni je baš drago što ste sve oduševljene s tim čistaćima, jer ja nisam :mrgreen:

imam onaj h2o stariji model. za podove. i nisam zadovoljna. je, očisti on pod, i to lijepo očisti, stvarno ostane sve čisto. ali ostane i mokro, i to prilično mokro. a to ne volim. mislim da mu para nije dovoljno dobra. a tepisi...hmmm. paaaa, otopi prljavštinu, ali ako ima neka fleka, onda se moraš malo namučiti krpom da bi to skinula. i onda tepih bude skroz mokar (počne se frkati). to naravno vrijedi za klasične tepihe, ali ne i za ove od špage (pojma nemam kako se to kaže). tepih ispod stola di jedemo jednostavno s tim nisam uspjela očistiti. koliko god se trudila :-(

imala sam i mali ručni čistać na paru. mislila sam kako će mi biti spas za pranje, npr. pećnice i radijatora. ali...jok
nema ni približno dovoljnu snagu pare da otopi masnoću iz moje pećnice ili da izbaci sve što treba iz radijatora :no:

trenutno imam doma posuđeno ovo zepterovo čudo http://www.zepter-homecare.com/hr_HR/?m=803
to je majkemi čudo od sprave. em usisava, em čisti sve (pa čak i moju pećnicu), em niš ne ostane mokro nakon njega, pegla je fantastična. ja nisam mogla vjerovati koliko je bolji od h2o čistaća u, npr. pranju tepiha. zaaaaakon. oprala sam i kauč, i nakon toga ga usisala, i bio je odmah suh :-o
ispuhala radijatore, izbacila hrpu prašine-a najbolje od svega je što odmah tu prašinu i paučinu što izađe možeš usisat, i to istim aparatom (samo pritisneš drugi gumb) :-o

skup je ko pas, i nikad si ga neću moći priuštiti. ali je stvarno kategorija iznad

oka
29.03.2011., 19:54
Mislila si ovaj? http://www.zepter-homecare.com/hr_HR/?m=801

puntica
29.03.2011., 20:03
ma da, stavila sam krivi link :oops:

nije žvaka za seljaka

oka
29.03.2011., 20:03
Ja sam ti već duugo vremena u potrazi i želji za nečim takvim ima i baš poseban topic o tome.
Ima alternativa tom skupim Zepterovim:
http://www.spectra-media.hr/katalog/proizvodjac.aspx?proizvodjac=33
http://www.fapa.hr/proizvodi/kucni-parni-cistaci/steam-vac.html

Postoji i Kercherov, ali ne nalazim da ga ima u Hrvatskoj, ali ima na webu...
Postojali su Candy i Hoover na našem tržištu, ali nema ih više.

puntica
29.03.2011., 20:07
Ja sam ti već duugo vremena u potrazi i želji za nečim takvim ima i baš poseban topic o tome.
Ima alternativa tom skupim Zepterovim:
http://www.spectra-media.hr/katalog/proizvodjac.aspx?proizvodjac=33
http://www.fapa.hr/proizvodi/kucni-parni-cistaci/steam-vac.html

Postoji i Kercherov, ali ne nalazim da ga ima u Hrvatskoj, ali ima na webu...
Postojali su Candy i Hoover na našem tržištu, ali nema ih više.

ma da, samo je meni nažalost i alternativa skupa :-(

inače, ovaj zepterov koji je sad kod mene je kupljen rabljen, i to dosta povoljno (mislim, ne povoljno općenito, nego povoljno za njega :roll: )

di je taj topik, oka, da ne tražim.

oka
29.03.2011., 20:11
Evo ga: http://forum.roda.hr/threads/40497-Usisivac-na-paru
Inače nnisam uopće zadovoljna sa zepterovim proizvodima, ali ovaj izgleda fantastično, a i lagano, za razliku od ovih ostalih od deset kila

Pinky
29.03.2011., 20:14
Mislila si ovaj? http://www.zepter-homecare.com/hr_HR/?m=801

koliko ovo čudo košta?

puntica
29.03.2011., 20:14
thx

Inače nnisam uopće zadovoljna sa zepterovim proizvodima, ali ovaj izgleda fantastično, a i lagano, za razliku od ovih ostalih od deset kila
ključna riječ je IZGLEDA. nije ni najmanje lagan. težak je ko pas. to mu je najveća mana

puntica
29.03.2011., 20:16
koliko ovo čudo košta?

ne želiš znat, trudna si, mogao bi ti biti preveliki šok :mrgreen:

eto, sad kad sam te pripremila na šok, evo ti link, pa ti vidi hoćeš li ga otvoriti http://www.njuskalo.hr/usisavaci/tuttoluxo-s6-usisavac-parocistac-oglas-759930

inače, trenutno je, navodno, na nekoj akciji :roll:

Pinky
29.03.2011., 20:26
ajme meni puntice, dobro da si me pripremila :lol:
jel ovo cijena polovnog, jadna ti sam :lol:

puntica
29.03.2011., 20:32
:lol:
novi sad dođe toliko, ili malo manje. jer, je, jel, na akciji :roll:

prije par mjeseci je novi na njuškalu bio 16.000kn :roll:

ja bih te novce radije potrošila na neko putovanje i dalje čistila krpom
ili na neku tetu čistilicu
da dam toliku lovu i još da sama moram čistiti :-o

oka
29.03.2011., 22:40
Ja bih kupila nešto od ovih koji nisu Zepter (trenutno ne), usisava, čisti, ma fantastično...
e, ali sad si razmišljam da li bi bilo iskoristivo ili bi mi se više isplatio samo neki praktičniji štapi čistač,
najvažnije mi je koji bi od čistača bio više u pogonu...

Solange13
30.03.2011., 01:00
....
ja bih te novce radije potrošila na neko putovanje i dalje čistila krpom
ili na neku tetu čistilicu
da dam toliku lovu i još da sama moram čistiti :-o

ajme, baš!
savršeno rečeno! :lol:

cvijetak
30.03.2011., 01:37
Sad sam se i ja zapalila za čišćenje parom. Imam odavno onaj mali ručni Zepterov, jednom sam ga isprobala i nikad više. I ja sam si zamislila da to sve fino lijepo poparim i gotovo, a kad tamo treba tu prljavštinu i počistiti :). To me razočaralo :) i obeshrabrilo, ali mislim da je vrijeme da krenem u akciju opet i da mu dam još jednu priliku budući da mi je besplatan ... Možda bi mi riješio barem fronte na kuhinji i pločice u kupaoni ... ako već ne podove ...

Solange13
30.03.2011., 11:24
ma ja moram priznati da nemam problem s tom prljavštinom.. jedino se cjedila crna voda kad sam "stogodinastaru" kupaonicu čistila- fuge, pa sam to močotom s poda. inače kod poda, stavim na parni krpicu, frotirnu ili neku. isto i za prozore, pa samo poslije isperem krpicu.
U stvari, slično ko i s močotom po redoslijedu. samo puno brže, bolje, higijenskije, SVE.
znači, ako je pod jaako prljav, pa prvo treba usisat ili pomest. nebi ni s močotom išla razmazivat to smeće. dosad nisam imala taj slučaj s parnim, bilo je umjereno šporko. pa bi samo s parnim prošla pod. krpica se malo zasmeđi, ali pod se poslije blista i nema dodatnog skupljanja prljavštine, i još je suh u roku pola minute.

Pinky
31.03.2011., 08:45
solange, čistač plaćen, kad se vratim u pon ili utorak onda se javim pa ga šalješ, važi?
htjela sam na pp, ali inbox ti je pun, a ja danas putujem pa ne znam hoću li dočekati čišćenje inboxa.

MarijaP
31.03.2011., 09:41
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-AD65ECF7-FC07346A/lidl_hr/hs.xsl/index_19452.htm

http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-AD65ECF7-FC07346A/lidl_hr/hs.xsl/index_19440.htm

Bit će nešto i u Lidlu pa koga zanima.....

Suzzy
01.04.2011., 11:38
Ovaj ručni iz Lidla (http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-AD65ECF7-FC07346A/lidl_hr/hs.xsl/index_19440.htm) ima snagu 1600W, za usporedbu neckermannov ima 1500W... ima 300 ml spremnik, za usporedbu zelenko ima 400 ml. Cijena - presmiješna. Mislim da se svakako isplati kupiti.

oka
01.04.2011., 12:00
1600W? Pa gdje piše, nisam nigdje našla. Je, ali sa zelenkom možeš lijepo podove čistiti i opet ručno čistiti.
Ja imam takav mali Clatronic 1000W(200-300kn) i znaš kak počistim poddok mi se dezinficira? Klečeći :),
mislim da ovisi za što točno čovjeku treba....

Suzzy
01.04.2011., 21:11
Piše u onom njihovom letku, baš sam ga danas listala.
Naravno, isplati se kupiti nekome tko ga ne treba za pranje podova već onako za kuhinjske/kupaonske površine, prozore i sl.

Edit: evo čak piše i na dnu ovog linka

Solange13
01.04.2011., 22:50
da.. ili čisto za dezinfekciju.. mislim da se i takav manji može dobro iskoristiti za neke stvari.

sorciere
02.04.2011., 00:20
thx

ključna riječ je IZGLEDA. nije ni najmanje lagan. težak je ko pas. to mu je najveća mana

moja sestrična se navukla...na nešto slično (zepterovo). jednom mi ga je posudila - i zahvalna sam joj doživotno... naime, doživotno ga više ne želim koristiti :lol:

btw - "vodeni filter" me izludio... dok sam bacala vodu, ispirala posudu, pa opet natrag... shvatila sam da prašina i nije tako strašna, bar te od nje ne boli kičma :mrgreen:

sorciere
02.04.2011., 00:22
Ovaj ručni iz Lidla (http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-AD65ECF7-FC07346A/lidl_hr/hs.xsl/index_19440.htm) ima snagu 1600W, za usporedbu neckermannov ima 1500W... ima 300 ml spremnik, za usporedbu zelenko ima 400 ml. Cijena - presmiješna. Mislim da se svakako isplati kupiti.

meni izgleda nekako ko oni bosanski lončići za kavu s grijačem u vodi... radi dok te ne zdrma struja (cijeli kat mi ostao bez struje)...

Suzzy
02.04.2011., 21:00
meni izgleda nekako ko oni bosanski lončići za kavu s grijačem u vodi... radi dok te ne zdrma struja (cijeli kat mi ostao bez struje)...

pa... imam neke stvari iz Lidla, bolje su nego što izgledaju

sorciere
03.04.2011., 18:19

pa... imam neke stvari iz Lidla, bolje su nego što izgledaju

ma imam i ja - al nisu na struju ;-) ...

gledala sam i ovo:

http://www.topshop.com.hr/rucni_cistac_na_paru-79876-p.html?ils=58

pa sad malo uspoređujem...

oka
03.04.2011., 18:37
Da nemam već jedan jeftini sigurno bih kupila ovaj iz Lidla, 1600W snage na tak maloj mašini, odlično.
Nikad ne bih kupila ovaj mali monster za 500,00, radije bih dodala još kn i kupila zelenka da me kičma ne boli. :)

Jedina stvar me zanima kod ovog iz Lidla da li ima mekanu savitljivu cijev na koju ide nastavak za pranje prozora i čišćenje jer se ne vidi na slici.
<e ako ju nema onda ne bi bilo dobro jer ne vidim na koji bi se način moglo bez te cijevi normalno i ugodno čistiti.

Lotta
03.04.2011., 18:52
Ja sam jučer isprobala ovog mog iz Neckermanna! Pa.. nije to baš onako kako sam ja zamišljala, ali u svakom slučaju očistila sam neke mrlje s pločica koje nisam prije ničim mogla. Malo mi taj cijeli aparat, a posebno cijev/drška djeluje onako kao da će se raspasti, pa sve moraš nježno s njim. Ova četkica za ribanje mi se već cijela iskrivila. Probati ću sutra stakla oprati, ako to bude dobro, onda sam zadovoljna, jer imam puno stakala i mrzim ih prati.
Ja mislim da ga nebi drugi put kupila, ali moram prvo isprobati na staklima.

Solange13
03.04.2011., 19:02
ajde da utješim.. moj Karcherov djeluje totalno plastično, a četkica za fuge se nakon 3 dana ribanja definitivno i nepovratno sva rascvjetala.
Ali, osim toga mi je stvarno super. Kad se sjetim prije prala podove svake prijestupne koja je to bila tlaka. a sad je brzo, temeljito, a bez kemikalija. :-)

Suzzy
05.04.2011., 18:19
E i meni je ta cijev/drška na plavušanu malo klimava, teško se pomiče lijevo-desno, naprijed-nazad ide ok. Oprala sam zidne pločice i bogme sam se izmučila :( ali svejedno sam bila brže gotova nego kad sam ih prala klasičnim putem, nema penjanja gore-dole, žmikanja krpe itd. Još me čekaju prozori, nikako da krenem.
I ja mrzim prati podove, ovo mi je spas, čak mi je i gušt :)

Lotta
05.04.2011., 19:18
A i ja krećem na te prozore već danima...pa nikako.

Solange13
05.04.2011., 21:56
...
I ja mrzim prati podove, ovo mi je spas, čak mi je i gušt :)

Da, baš to! :)
samo mi je nekad problem krenut, ali kad počnem.. guštiram.. a sve čisto i dezinficirano, i nema ostataka kemije koju treba ispirati.. prije sam se trgala zbog svog puzavca malog- ne paše mi prljavo, ne pašu kemikalije. sad mi je baš baš... po mjeri. :)

oka
06.04.2011., 08:03
http://online.konzum.hr/categories/60000016/products/60041216

Jeste vidjele ovo? Bi li to vrijedilo kupiti, ima pritisak veći neo Kercher, a snagu istu, a cijena....

Pinky
06.04.2011., 10:54
moj taman stigao! jeeeeeeee
hvala solange, javim dojmove kad ga isprobam

Angie75
06.04.2011., 12:41
Od sutra u Lidlu prodaju onaj ručni čistač na paru, ali ovaj put imaju i nekakvu zasebnu četku na paru:
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-A95A2BE3-EDAEE431/lidl_hr/hs.xsl/index_19452.htm

Jel netko probao? Trebala bi mi baš za kutnu garnituru, al ne znam vrijedi li što...

sorciere
06.04.2011., 22:27

Jeste vidjele ovo? Bi li to vrijedilo kupiti, ima pritisak veći neo Kercher, a snagu istu, a cijena....

nisam vidjela, ali tamo ne kupujem niš od aparata otkad sam im morala vratit običnu vagu. imam osjećaj ko da je pevec2 imao svoje prste u tome.

sorciere
07.04.2011., 14:34
ajmo, ko je bio u lidlu? XD

Suzzy
07.04.2011., 21:24

Iste karakteristike kao plavušan... ne znam ima li one navlake ili barem kvačice pa da se prikvači krpa kad pereš pod, dosta je štur opis... svakako vrijedi otići pogledati uživo

mandy
07.04.2011., 22:02
ajmo, ko je bio u lidlu? XD
evo ja sam ga se jedva dočepala, jutros u 10 ni jednog , a navečer u drugoj prodavaonici 30-ak kom. ( pa tko je tu lud ? vade li oni to stvari iz skladišta u 20:00???); već sam ga prije posudila i isprobala da ne kupujem mačka u vreći, iako 149 kn nije neki iznos muka mi je od neupotrebljenih stvari ili onih koje upotrebljavam svakih 1/2 godine; najpotrebniji mi je zbog fuga u kupatilu, jer su pune vlage i to obično čistim četkicom za zube i stvarno je mukotrpno i dosadno; sutra ga budem isprobala na svim površinama i javila dojmove, sad mi je malo kasno za radne akcije....

Pikana
09.04.2011., 23:11
Ja ga isto kupila ali već je na reklamaciji curila voda po spojevima, ma katastrofa.

oka
10.04.2011., 00:14
Nemoj zezat, stvarno :nope:, tako dobra snaga.. da, možda je prejaka snaga i preslaba kvaliteta plastike, a mislim stvarno kako mogu takvo što prodavati....
Dok sam ja kupovala jeftini Clatronik nije mi na kraj pameti bilo da bi senešto takvo moglo dogoditi i nije se hvala Bogu. Baš žalim Pikana.

mandy
10.04.2011., 12:39
ja sam svog iz Lidla ( 149 kn, aquapur 1600 W, snaga 3 bara) jučer i prekjučer zdušno isprobavala zajedno sa svim nastavcima;evo mojih doživljaja iz razno-raznih prostorija:
-dušu dao za fuge u kupaonici ( za čiju namjenu sam ga i kupila), od doslovno na mjestima crnih nakon par prelaženja sa najjačim intenzitetom pare fuge postaju bijele
-pločice isto dobro uglanca i sa povremenim puštanjem pare, iako ima mali nastavak pa mi je bilo tlačno s tim prelaziti 1/2 sata po kupaonici
-probala sam oprati prozore i ogledalo, ostaju mokri tragovi
- sasvim slučajno ( nešto sam pekla u pećnici za ručak) rekoh -kad je već uključen da isprobamo i na pećnici : nije bila osobito prljava, ali sam primjetila da odlično izlaze masne naslage
-oštri kutevi laminatnih podova su mi malo tamniji od ostalih površina i oni dijelovi oko nogica na kojima stoji kuhinja , to je dosta dobro ispralo ( mm ne zna koliko je dugotrajna uporaba vruće pare na laminat dobra? ista priča i sa drvenim griljama- divno očistio naslage peluda i prašine)
-oprala wc školjku i sve one nedostupne dijelove oko špina)
-primjetila sam da neki imaju problema sa intenzitetom pare : treba više puta za redom stiskati mlaznicu i onda ide ko luda ( usput imate i parenje lica besplatno :lol:)
-kabel je dug 5m i možete ga razvlačit gdje hoćete
-iako se čini da je spremnik od 3 dcl malo, dosta dugo traje
-ima puno nastavaka i sve je na zglobove pa se može svugje zavući
-nije pretežak
-već sam prije uzela na posudbu od kolegice i usporedba je napravljena na temelju tog drugog modela -ovaj mi se čini praktičniji, bolji, lakši i s manje kompliciranim zatvaračem
- SVE SKUPA: ništa revolucionarno ( nije ni cijena), dobar za ciljanu prljavštinu, ne za velike površine ( osim ako imate konjske živce i vremena na pretek), za razliku od ručnog pranja gdje trošite snagu ovdje je na kušnji vaša ustrajnost :mrgreen:

sorciere
10.04.2011., 15:43
da li je netko gledao u metrou? ja morala nešto tamo obaviti (u sesvetama), a kako nemam karticu - zamolila sam da me puste na 5 minuta i zirnula. ima nešto od electroluxa, i neke meni nepoznate marke. ručni i oni podni...

minji otrok
14.04.2011., 13:47
da li se sa čistačima na paru smije oprati mikrovalna pećnica iznutra?

@n@
14.04.2011., 14:39
Da.

@n@
14.04.2011., 14:41
Sorci, nemoj si uzimati podni parni čistač u Metrou, evo meni već treći rikava. Prestao je puštati paru, vjerojatno je kamenac, ali to ne bi smjelo biti toliko osjetljivo na njega...
Ručni imam Clatronic i jako sam zadovoljna, ali ovaj podni Metroov, ne znam napamet koja je marka, nikad više!

llella
14.04.2011., 19:32
i ja sam se skroz zagrijala za čistač, samo ne znam koji bi uzela.
koliko dođe karcherov u metrou ako nije na akciji, i da li ga uopće ima više?
solange ti imaš taj, jel da?
i s njim možeš sve prati, podove, fuge, pečnicu,prozore, madrace?
a jel ima tko ovaj iz konzuma možda?
jooj uopće ne znam kaj da uzmem, a stvarno mi treba nešto.
ako nešto ne volim raditi to je prati podove, a sad opet imam malog puzača i trebala bi se primiti opet toga malo češće...

sorciere
15.04.2011., 21:59
Sorci, nemoj si uzimati podni parni čistač u Metrou, evo meni već treći rikava. Prestao je puštati paru, vjerojatno je kamenac, ali to ne bi smjelo biti toliko osjetljivo na njega...
Ručni imam Clatronic i jako sam zadovoljna, ali ovaj podni Metroov, ne znam napamet koja je marka, nikad više!

po komentarima mi nekako "vodi" zelenko :mrgreen:, al pričekat ću saniranje ostalih svinjarija po kući... :-(

Smajlich
15.04.2011., 23:05
Zelenko stigao jučer, danas isprobala i jako sam zadovoljna. Oprala sam podove, pećnicu, sudoper, u kupaonici lavandin i kadu, malo fuge (samo da probam) i tepih u dnevnoj ( čupavi)-nisam stigla više ništa danas.....sutra nastavljam. Vode ostavlja minimalno, lagan i jednostavan za korištenje, duga drška i ne moram se saginjat (spas za leđa), a mala zamjerka je što bih voljela da ima veći spremnik za vodu i ide mi na živce dugi kabel. Ali to je zanemarivo, vidit ću kako ovo ostalo funkcionira, pa onda iznijet cjelokupni dojam. Zasad, sve 5! :)

Solange13
15.04.2011., 23:57
i ja sam se skroz zagrijala za čistač, samo ne znam koji bi uzela.
koliko dođe karcherov u metrou ako nije na akciji, i da li ga uopće ima više?
solange ti imaš taj, jel da?
i s njim možeš sve prati, podove, fuge, pečnicu,prozore, madrace?
a jel ima tko ovaj iz konzuma možda?
jooj uopće ne znam kaj da uzmem, a stvarno mi treba nešto.
ako nešto ne volim raditi to je prati podove, a sad opet imam malog puzača i trebala bi se primiti opet toga malo češće...

nisam sigurna da im je u redovnoj ponudi, ali uvijek možeš zvrcnut za kakav info. ja sam gledala po netu koja mu je cijena po raznim siteovima, amazon, i sl.., pa se kreće nekako od 930-1160 kuna, koliko sam vidjela.
može se svašta s njime, samo ja još nisam probala, tako npr. nisam sigurna za pećnicu..
inače, suosjećam, i ja mrzim prati podove, i milijon puta sam znala ko neka svinja samo vlažnim maramicama kad vidim nešto šporko pobrisati, a da tjednima nebi pošteno oprala (usisava se stalno ipak) pod (uvijek sam se čudila sama sebi kako mi kuća ipak ok izgleda, a što se zdravlja tiče, znaš kako kažu hehe.. čistoća je pola zdravlja, prljavština druga polovica). ovaj me spasio. :-D samo da mi djeca sad ne postanu neotporna zbog opće sterilnosti. :yes:

llella
16.04.2011., 12:29
milijon puta sam znala ko neka svinja samo vlažnim maramicama kad vidim nešto šporko pobrisati, a da tjednima nebi pošteno oprala (usisava se stalno ipak) pod

ovo mi je jako poznato:oops:, ali stvarno ne volim prati podove i ovo mi je bilo najlakše.
jooj, ne mogu se nikako odlučiti.
budem nazvala metro i vidjela koliko košta karcherov, a možda odem i do konzuma vidjeti onaj njihov.

Leni
18.04.2011., 07:53
evo moje iskustvo ako će nekome pomoći oko odluke...
meni osobno se svidio zbog čišćenja podova, to me ubija, i imam cijelu proceduru oko pranja istih...
mene je oduševio.. prije čišćenja sam usisala, i sa ovim sam bila gotova super brzo... ne ostavlja puno vode, zapravo puno više meni ostane s običnom krpom... pod je super čist, parket i pločice... što se tiče tepiha, imam samo jedan koji se s parom samo osvježi...
s obzirom na malo dijete i drugo na putu, meni je ovo super-štedi mi super dragocjeno vrijeme a s druge strane sigurna sam da je pod čišći...

drugo još nisam probala, ali čim isprobam javim...
nedostaci su : spremnik se brzo prazni i dodatne krpe su ipak malo previše(149 kn).. nije baš kao s reklame, što sam i očekivala, ali za pod je preporod...

prvi put sam nešto kupila u top shop-u, i ne mislim ga vraćati...

MariolaST
18.04.2011., 08:44
nedostaci su : spremnik se brzo prazni i dodatne krpe su ipak malo previše(149 kn).. nije baš kao s reklame, što sam i očekivala, ali za pod je preporod

Pošto ima čičke na dnu, ja na pod samo bacim neku čarobnu krpicu i ona se uhvati na nih i tako perem kad mi se ona osnovna trokutasta zaprlja. Nije idealno, ali za prvu pomoć može proći.

sorciere
18.04.2011., 18:43
koliko dugo (koju količinu pranja) izdrže te originalne krpice?

laura29
04.05.2011., 13:20
Zelenko jučer kupljen, sinoć i danas isproban. Razočarao me je, stoga ga sutra vraćamo. Rešetke u pećnici je očistio, ali se te četkice očigledno brzo troše. Fuge ne čisti onako kako je prikazano na TV-u. Podove korektno očisti, ali se sve krpice koje se dobiju uz njega vrlo brzo navlaže i počne voda dodatno curiti. Prozore čak brže operem tekućinom za prozore i papirnatim ručnicima jer i iza ovog parnog je potrebno pokupiti višak vode. Pokušala sam s njim odstraniti masnoću na kuhinjskom elementu pokraj nape najlonskom četkicom, ali bezuspješno. Brže sam to učinila spužvom i deterdžentom. Nismo pokušali njime peglati. Još je nedostatak što se zapremnik vrlo brzo prazni pa ga čestio treba puniti.
Zaključak: previše novca za ono što nudi, nažalost.

Smajlich
04.05.2011., 14:30
Evo ja se nisam javila kao što sam rekla.....uglavnom i dalje sam zadovoljna, meni je zelenko prva liga. Nisam probala peglati njime, a ovo ostalo je jako dobro. Tako da ja svoga ne vraćam...:)