PDA

Pogledaj cijelu verziju : Atopijski Dermatitis

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17

jelena.O
11.09.2009., 19:10
kaj se tiče tog popisa baš me zanima ovo kieselo zelje, jer nam je gastrička već s manje od godinu dana dala da to jede. Štos je bio u tome da nije htjela kupovno, već samo domaće!!!!

Adrijana
11.09.2009., 19:46
Evo i nas.
S Larom imam staž od 5,5 godina. Njoj se sad pojavljuje samo na pregibima ruku i nogu kad pojede npr. čokoladu, ili popije kravlje mlijeko.

Nažalost je i Lovri dijagnosticiran AD. :(

Hjela sam samo napisati da nam ulje noćurka koje se stavi u kadicu kod kupanja iz DM-a (njihova linija Gesunde plus) jako pomaže :D , plus balzam od noćurka od dr. Theisa.

A seka mi je iz Austrije donijela kremu Sensicutan koja ne sadrži kortizon, Koristim ju za Laru i stvarno pomaže. :) Ne znam da li netko ima iskustva s tom kremicom?

velika.jabuka
11.09.2009., 21:34
ohooo pročitaš ovih 35 str i dr.si alergologije i dermatologije :mrgreen:
Mi smo bili kod dr.Jelića u RI,a ima i u Slo i u Selcu (Crikvenica).
Pretražnik će ti reći sve.Ugooglaj i Udrugu Zdravnica ako ideš za RI. ;)
Mi nismo bili na terapijama tom biorezonancom već smo samo na dijeti.
Ima iskusnijih koji će ti se javiti.

bili smo kod dr. Jelića, čekamo rezultate u pon.. tx!

jelena.O
14.09.2009., 17:16
jabuka imali kaj novog

velika.jabuka
14.09.2009., 21:11
ima! dobili smo BRT rezultate, koji su pokazali da smo alergični na jaja i mlijeko.. kako ja to ne jedem već tri tjedna, poklopilo se da se bubici stanje poprilčno popravilo.. nadam se da to nije nešto privremeno nego da smo na tragu rješenja! koristimo i homeopatiju, pa možda nešto od svega toga upali, kuc kuc, kuc.
:love:

jelena.O
15.09.2009., 06:50
Jabuka, Kaj ste dobili za homeopatiju, jel kod naše?????

velika.jabuka
15.09.2009., 08:46
ne, hvala na kontaktu! :love: ona nam je slijedeća na popisu pokušaja!

već smo od našeg homeopata (dr. Soltyšik) dobili pripravke, pa smo odlučili pokušat prvo s tim.. dobili smo upute da kapi s alkoholom, koje su mene jako brinule, otopimo u žličici tople vode i da ih 15-ak minuta miješamo tako da alkohol (koji je sredstvo za konzerviranje) ispari. ja ih još dodatno, nakon te procedure, pustim da odstoje tri sata. to mi se stvarno čini prihvatljivo, bar za jedno kratko vrijeme da vidimo dal će bit pomaka.

velika.jabuka
15.09.2009., 08:52
gle, zaboravila sam napisati kaj smo dobili! dakle, kapi Neythymun, globulice Calcium quercus i Bellis N olligoplex tablete. trošimo i VIP premium probiotik za djecu Panda.

jelena.O
15.09.2009., 09:51
nadam se da će uspjeti, ja sam tražila otoopine jer e bojim mlijeka, mi samio malo promućkamo par kapi s malo vode i ona to popije. Da li ti je rekla da ne diraš s metalom???

the enchantress
15.09.2009., 11:42
oprostite, otišli smo na more tako da se nisam javila.

ipak ćemo tek u četvrtak dobiliti lijekiće. dr nas je željela imati na oku, a zbog odlaska na more to ne bi bilo moguće. tako da ćemo sve znati tada.

što se tiče onog spiska namirnica, to je to.

the enchantress
15.09.2009., 11:49
prošli smo tjedan bile na konstitucijskom kod naše pedice homeopatice i sutra idemo po 'rezultate' i lijek.

Kako izgleda taj konstitucijski, o čemu se sve razgovara, kakva su pitanja? Je l to traje sat i pol :?

hm, ne znam koliko traje, možda i je sat vremena. ja sam dojila i bebica mi je spavala na cici tada, tako da mi nije bilo bitno :mrgreen:

obzirom da mi i sada spava na cici, evo ukratko

pitala me o:
trudnoći i problemima, osjećajima za to vrijeme
porodu, situaciji na porodu, osjećajima
o koži, noktićima, znojenju bebe
reakciji na zvukove, njenom ponašanju
bolestima u obitelji tipa karcinom

to je ono čega se sjećam. ja nemam problema pričati o sebi, psih i emot problemima tako da je meni bilo ok. neki ne vole te razgovore baš zbog toga.

velika.jabuka
15.09.2009., 13:49
nadam se da će uspjeti, ja sam tražila otoopine jer e bojim mlijeka, mi samio malo promućkamo par kapi s malo vode i ona to popije. Da li ti je rekla da ne diraš s metalom???

znam za to.. iako, ovaj naš doc je nekak drugačiji 'homeopat'.. on nema onaj konstitucijski lijek i općenito pristup mu je nekako drugačiji.. on je doc medicine al za puno stvari preporučuje homeopatiju (i to neke već gotove kombinacije raznih pripravaka koje naručuje iz Austrije) i čak kombinaciju klasičnih lijekova i homeopatije. ne znam..

jelena.O
15.09.2009., 20:09
i mi smo trenutno na kombinacijama lijekova iz REGENAS flexa br. 6,i 71 a. A Mercurius nam je konstitucijski , sad smo na pauzi u svezi njega, jer je trenutno ambrozija na dohvat ruke.

bimba iaia
16.09.2009., 11:49
Evo,mi smo opet ok.Malo smo bili kiksali na svatima i još sam ja probala pojest bioaktiv... :/

Nego,šta ćete im davati za imunitet (opet je prehlađena),i čime ih pokrivate zimi?
Ja sam lani kad smo složili dj.sobu kupila jeftinije pokrivače (4stagioni,pa se da odvojiti=2tanja,i griju al će se vjerojatno i znojiti)
jer se još znala desit poplava u krevetu,a i nije imala AD...al sad neznam.
Onaj put mi je prodavačica spominjala prekrivače od perja do bambusa ili konoplje,al su mi bili malo skupi za peri-deri.
Vratila se u svoj krevet prije 2 noći...a i zima je na vratima...
Da,treba joj i pravi jastuk. :roll:

Achan
16.09.2009., 17:46
Mislim da nije nekiposeban problem ako nisu alergični na grinje i prašinu. Ali u svakom slučaju, obzirom da T nismo testirali ja ću se držati kombinacije pamuka i poliestera. Piše da je za grinje najbolje imati poliesterne dekice, npr. pail (pile). Vuna, perje i sl. ne dolazi u obzir. Isto zbog grinja sam stavila nepromočivu presvlaku preko madraca, tako ne brinem ni za poplave :) U svakom slučaju kupujemo vreću za spavanje, pamučnu sa poliesternim punjenjem. Tako da se ne otkriva kada lupa nogicama.
Vidim da su mnogi otišli na alergotest i prije prve godine. Sada se opet pitam. Nama je pedijatrica rekla da dok god dojim nema smisla raditi test jer neće točno pokazati. A ja ne želim vjerovati krivim podacima pa izbaciti hranu koja joj možda i ne smeta a eventualno jesti nešto što smeta a test nije pokazao. Pedica nam savjetuje da samo budemo strpljivi do godine dana. Meni više nije problem biti strpljiv jer nekako s elokomom reguliramo situaciju. Ali se opet pitam da li raditi test. Mislim da ću se to pitati slijedećih 5-6 mjeseci pa će već doći ta godina :oops: dana :oops:

bimba iaia
16.09.2009., 18:20
Ne kužim vezu s dojenjem?
Hoće li s god.dana biti "odraslija za test" ili ćeš prestat dojit?
Moja ima 3 god. i samo smo radili BRT test.
Naletila sam na netu na nekog dr i u PU.

Da,smeta joj i prašina,a i znoji mi se na ovom jastuku,a i pod pokrivačem će :/
...naravno još pita da joj dam jednu kapljicu za zaspat :mrgreen:
misliš da joj je test kriv zbog dojenja?Sumnjam.Nažalost je točan.

the enchantress
17.09.2009., 18:38
kaj ste dobili kao konstituciju i u kojem obliku???

evo, da javim. ona je lycopodium. pitala sam je li mogla dobro pročitati, kaže da da. sada uzimamo lycopodium i to ja pod jezik, a nju istovremeno na dojku, kasnije vjerojatno sulph. za te ekceme.

držite nam fige da ovo upali, zabunom pojela gljive na moru u hotelu, opet buknulo lice, grebala se cijelu noć. tako mi je žao.

Achan
17.09.2009., 22:27
Ma da sve je malo konfuzno. Pedica smatra da je mogućnost da joj do godine dana prođe. U tom slučaju ne bi ni trebali raditi testove.
A što se dojenja tiče, mislim da sastojci koje ona dobiva kroz mlijeko nisu identični onima koje bi dobila da direktno jede hranu. Zato kaže da je test nepouzdan dok dojim.
Nije sve to ni meni baš jasno, ali i na mnogo stranih sajtova sam pročitala da ne preporučaju alergotest bebama prije godinu dana jer može krivo pokazati.
Za neku hranu mi se čini da joj smeta i potpuno ju izbjegavam, stvarno jedem jako pažljivo, a ona se opet osipa. Ma baš ni sama ne znam.
Ako nastavi kako je krenulo mislim da ću i prije godine dana prestati dojiti :cry: , mislim da imam sve manje mlijeka, a razgrižena bradavica još tome doprinosi. Što se mene tiče ne bih prestala dojiti, ali krenuti će u jaslice tako da ćemo se djelomično morati odviknuti.

Vjerujem da je vama test točno pokazao jer ona je uz dojenje ipak sve te namirnice i jela. Barem pretpostavljam.

Vidiš, za jastuk još nisam razmišljala jer je mala. Znam da postoje neki anti alergeni, ali vjerojatno su skupi.
Velika je vlaga, vjerojatno se i zato znoji. T za sada spava u tutici pokrivena samo pamučnom tankom dekicom. Ali opet T je još beba, tvoja mala je ipak već curica :)

bimba iaia
18.09.2009., 08:18
Ne znam na šta ti je sve alergična,ja bi ipak nastavila dojiti,ako mogu,jer je pitanje kako će ti podnest i prihvatit adapt.
Vidit ćeš kod dohrane šta joj baš smeta,a za jaslice ćeš trebat točno navest šta ne smije,jer tamo ti jedu normalno kuhanu hranu.
Naravno da ti omogućuju zamjene,čaki ono adapt.za alergične na km.
Ali bit ćemo pozitivni pa vjerovat da će sve proć do prve svjećice :love:

jelena.O
18.09.2009., 17:27
I nama je doktorica rekla da to prolazi s jednom svjećicom, a mi skoro pušemo četiri!

the enchantress
18.09.2009., 17:46
naša je između. nama je rekla s tri!

Achan
18.09.2009., 18:10
Je i nama je rekla da ako ne prođe sa godinu dana, velika vjerojatnost sa 3.
Mi smo optimisti! :)
Ma ni ja ne bih prestajala dojiti, ali ona je već u bolnici bila na adapt. i nije joj bilo ništa. Onda prvih mjesec i po doma smo kombinirale jer mi nije odmah išlo dovoljno mlijeka nakon bolnice, i isto joj nije bilo ništa. A kad sam je samo dojila je sve krenulo (tako su mi neki i rekli "Pa to ti je kad dojiš.", hvala, baš ste dragi i ljubazni :cry: ), ali ne zbog kravljeg mlijeka jer ja radi intolerancije ništa od KM ne konzumiram. Trenutno dobije navečer bočicu hipoalergenog adapt. (kupovno, ne na recept) po preporuci pedice jer sam je inače noću morala dojiti svakih sat i po. Ona se i dalje osipa bez nekog očiglednog razloga. Ja i dalje dojim 5-6 puta na dan (i noć :mrgreen: ) i radim sve što mogu da ne ostanem bez mlijeka, ali neke dane me ful strah da odlazi. Eto, danas je dobro :kuc kuc:
Ćemo viditi šta bude do jaslica.

bimba iaia
18.09.2009., 18:30
A mi smo s 3.tek dobili ad :roll:

A mali mi je neki dan bio sav pun cvrenih točkica,od malog prsta do glave...nemajka se napila soka crvene naranče.
Srećom brzo prošlo.

jelena.O
18.09.2009., 18:46
Nama je Jelić označio Pregomin kao mogući alergen , mi smo ga izbacili, tako da je sada na rižinom mlijeku. I malo homeopatije i sve je OK.

Achan
18.09.2009., 21:43
bimba iaia
ma daj, nemoj govoriti nemajka. Vjerojatno se šališ, ali meni bude tako žao jer znam kako se ja grizem svaki put kad se ospe. Odmah mentalno prolazim sve što sam pojela, a opet... pa moramo nešto jesti.
mi smo na **** hipoalergenom. Nije to baš sasvim hipoalergeno... a iskreno mislim da nije problem u mlijeku jer se najgore osipala baš kada od mlijeka nije dobivala ni m (osim mojeg m naravno :mrgreen: )

the enchantress
19.09.2009., 08:00
A mi smo s 3.tek dobili ad :roll:

A mali mi je neki dan bio sav pun cvrenih točkica,od malog prsta do glave...nemajka se napila soka crvene naranče.
Srećom brzo prošlo.

Joj bimba iaia evo i ja se jutros ubijam od krivnje, mala se vila opet kompletno osula, pola lica je u komi, grebe se, na kapku joj je, pod okom isto.

Jučer smo počeli s homeopatijom, ne znam je zbog toga ili sam ja kriva.
Ne smijem čokoladu pa sam si kupila carobellu i od želje smazala ah dobrih pola teglice. Ubijam se od razmišljanja što sam to jučer sve jela, od čega joj to može biti.

Što bi mi savjetovale, dal da ju namažem malo s belodermom?
Aderma ništa ne pomaže, a zaista je koma.
Ne znam bi li to bilo mudro obzirom da smo krenuli s homeopat. terapijom.

bimba iaia
19.09.2009., 09:44
Naravno da se šalim s "nemajkom".Tako je ispalo još od prve kontrole kod ped. s malim,kad sam došla s mj.dana,a trebalo se naručiti praktički još u rodilištu...pa me med.brat ugurao jer mu je "žao dijeteta",pa sam se šalila da ću se kandidirat za nemajku godine :lol:
Još sam skupila 100bodova neki dan kad sam došla na cjep.2h kasnije-lik je napisao 13 ko 15 . Možda mi pomaže da osvojim titulu.. :roll:

Malom taj sok nije izbio kao ad.Bio je to kao podkožni osip.Pa je brzo i prošao.

Od čokolade sam se i ja oprostila...al sam zato sad na marmeladi :mrgreen:

Točkica
19.09.2009., 10:15
Je i nama je rekla da ako ne prođe sa godinu dana, velika vjerojatnost sa 3.
Ja i dalje dojim 5-6 puta na dan (i noć :mrgreen: ) i radim sve što mogu da ne ostanem bez mlijeka, ali neke dane me ful strah da odlazi. Eto, danas je dobro :kuc kuc:

Evo da te utješim, i meni je Nika bar 3,4 puta na cici noću, danju ni ne brojim....
Bile smo kod dr. Gligore (priv. dermatolog) u ponedjeljak, dao nam emulziju i kremicu, ekcem na licu prošao do četvrtka....Rekao mi je da obavezno napravimo testove, ja sam sigurna da je km pa ga ne konzumiram već mjesecima.

jelena.O
19.09.2009., 10:30
carobellu i od želje smazala ah dobrih pola teglice. Ubijam se od razmišljanja što sam to jučer sve jela, od čega joj to može biti.

u čistoj ne bi trebalo biti problema, ali vidi na tegli da nema slučajno mlijeka, ili si radi sama. A možda je i od rogača,. U doba kad sam ja dojila a bilo je to dugo 2.5 godina, od kad sam saznala da joj mlijeko bi moglo biti nedobro ja sam izbacila sve kaj je i najmanje ličilo na mlijeko, bombone i sve drugo!

Achan
20.09.2009., 09:21
bimba iaia ne brini, ima nas još kandidata :mrgreen:

Točkica da lićeš ići napraviti testove? Šta ti kaže pedijatrica za testove? Bi mi napisala imena kreme i emulzije koje ti je dermatolog dao. Samo da vidim o čemu se radi i da li smo i mi to dobivali.
Thnx

Točkica
23.09.2009., 12:45
Pedijatrica se ne slaže da radimo testove sada nego sa godinu dana, smatra da to i nije alergija nego preosjetljivost koja nestaje od 9.mj. do 1. rođendana, u većini. Ekcem je nestao nakon tri dana mazanja i ne vraća se, kuc kuc....
Što se emulzije tiče, na boci piše Resorcinolum pediatrica, krema Cremoris comp. mitte, recept je prilično nečitak ( čula sam da taj dr. sastav piše u šiframa da se ne bi mogle kremice raditi nigdje drugdje osim u jednoj ljekarni s kojom ima ugovor :roll: )
Pitala sam i za Jelića, kaže da nema smisla i da nalaz može biti jako nepouzdan.

bimba iaia
23.09.2009., 14:25
Dakle nema smisla raditi testove,nego kupovati kremice i sirupiće i kortiće :/
Nama je i Jelić rekao nešto u stilu da mama najbolje zna (valjda i za "domaće testove"-probaš pa vidiš),a i da je to maloj možda došlo kao zbog brata (nije on to tako rekao,ali bit je ta emocionalna i psihička strana)i nazvao ga "nagaznom minom".A možda bi nas to čekalo tako i onako.

Vjerojatno test pravljen kad je stanje ok i kad je jaka reakcija neće dati iste rezultate,ali nama je mislim pogodio a i bez svega se toga da lijepo živiti. 8)

Mi smo greškom jeli palačinke... i sad zna se.
Vidim da joj je od vode kad se okupa još gore-a moramo se tuširat jer je još u kratkima i bosa.To je klor nagriza?Pomažu li kakvi filteri?

jelena.O
23.09.2009., 14:55
Pedijatrica se ne slaže da radimo testove sada nego sa godinu dana, smatra da to i nije alergija nego preosjetljivost koja nestaje od 9.mj. do 1. rođendana, u većini. Ekcem je nestao nakon tri dana mazanja i ne vraća se, kuc kuc....
Što se emulzije tiče, na boci piše Resorcinolum pediatrica, krema Cremoris comp. mitte, recept je prilično nečitak ( čula sam da taj dr. sastav piše u šiframa da se ne bi mogle kremice raditi nigdje drugdje osim u jednoj ljekarni s kojom ima ugovor :roll: )
Pitala sam i za Jelića, kaže da nema smisla i da nalaz može biti jako nepouzdan.

nalaz od Jelića i može biti nepouzdan , ali bar možeš znati na ćemu si. Mi smo napr. od malena bili alergični na Km, ali je brašno normalno jela od nekih 9 mjeseci, onmah smo je i testirali na sve nove stvari kad je počela jesti ( onako kak je padalo svakim 6 mjeseci), da bi ovo ljeto mi došli s papirom od Jelića i ono tam oznaka brašno, ja dam istestirat djete na sve stvari , a kad ono ipak i brašno, samo kaj je male potencije. Njegov nalaz bar ti dade naslutiti u kom smjeru ideš. Ja sam povezala i njega i testove iz bolnice, i mislim da je to OK.

Achan
23.09.2009., 21:44
Točkica znači i vama su rekli kao i nama. Ma ja kažem, kamo sreće da sve prođe. A ako ne prođe, idemo dalje sa pretragama.
Ove mi kreme nisu poznate. Ako nas opet zadesi dermatolog ću pitati, ali za sada nemamo takvih planova. U svako slučaju, drago mi je da vam je prošlo.

bimba iaia ja sam uvijek ideje da je ono što smo napravili najbolje što smo mogli (tako se bar tiješim :) ), tako da ste i vi dobro napravili što ste se testirali, a i sama kažeš da ti se testovi čine u redu. A to što je rekao za malog brata, pa i može biti istina (iako termin "nagazna mina" nije baš najslađi), drugo ime atopičnog je neurodermitis i kod veće se djece (a i odraslih) često povezuje sa stresnom situacijom. Pa i da je to uzrok znači da će uskoro splasnuti. Braco je sada jako mali pa mu se morašpuno posvetiti ali uskoro će se moći zajedno igrati i stresa neće sigurno više biti, a obzirom kako pišeš vjerujem da ga već sada više nema jer mi se činiš jako dobra mama :love:
Inače, mislim da postoje i pomažu baš ti filteri za klor. Ako se ne varam postoje neki koji se jednostavno umetnu u glavu tuša, ali ti ne znam reći više. Raspitaj se malo, možda u nekim vodoinstalacijama, ili čak i u ljekarni.

Točkica
23.09.2009., 22:29
Što mislite, može li uzrok biti u stresu koji je majka doživjela tokom trudnoće...?

jelena.O
24.09.2009., 06:55
Što mislite, može li uzrok biti u stresu koji je majka doživjela tokom trudnoće...?

može se možda i to povezati. Meni su rekli ak je prehlađena u vrijeme cvjetnja nekog cvijeta, može se dogoditi da iduće godine počinje alergija na taj cvijet??!

tocekica
24.09.2009., 10:49
uzela pomaz od nočurka za neurodermitis i bolje je. Petar je prehlađen pa mu je to izbilo prije 10 dana( a i nije pomoglo kaj sam ga stavila na vunenu deku :( ).

Achan
24.09.2009., 14:28
Nekada se smatralo da je najčešći uzrok neurodermitisa kod male djece stres koji je majka proživjela tijekom trudnoće i/ili poroda. Ja znam dvije mame danas školske dijece kojima su upravo tako rekli.
Naša homeopatica kaže da se misli da bi jedan od uzroka mogao biti i puno napravljenih ultrazvuka. Kod nas je teško znati jer smo primjer toga. Skoro sam pobacila u početku trudnoće što je naravno bilo užasno stresno. Zbog rizične trudnoće smo radili jedan ultrazvuk mjesečno, a kada sam u 7om mjesecu trudnoće završila u bolnici smo napravili 3 u tjedan dana. Čuvanje trudnoće je bilo stresno jer sam morala stalno ležati, poslije sam zbog neliječenog pleuritisa (sestra doktorice me nije htjela niti primiti jer je to "samo prehlada") dvaput završila na hitnoj i na kraju za božić u bolnicu.
Eto, idi ga znati. Opet, polako otkrivamo da genetski imamo alergije u obitelji a i ekceme.

Maya_78
24.09.2009., 15:09
ja sam imala super trudnoću (u odnosu na druge), ali jako stresan porođaj (i preuranjeni), mali ima AD :)

the enchantress
24.09.2009., 20:58
uzela pomaz od nočurka za neurodermitis i bolje je. Petar je prehlađen pa mu je to izbilo prije 10 dana( a i nije pomoglo kaj sam ga stavila na vunenu deku :( ).

gdje nađem to od noćurka?

tocekica
25.09.2009., 12:56
u apotekama i biljnim apotekama to ti je dr theiss noćurkov pomaz-nama je pomogao

tocekica
25.09.2009., 13:02
moje je bio u vrlo stresnoj situaciji kad se rađao( hitan carski zbog abrupcije-bez tipičnih znakova) imal je otkucaje prek 180( a normalno je do 160).imao je i motoričkih problema :( . možda je sve to dovelo do vrlo ranog izbijanja AD-a( s mjesed dana je bio sav u ranama(po licu i nogama i na leđima jedna fleka)). sad je stanje puuuno bolje. ima samo ispod brade i na lijevom obrazu( raste mu i zub pa puno slini).

jelena.O
28.09.2009., 08:04
the enchantress, velika jabuka ima li kaj nekaj novog pozitivnog????

the enchantress
29.09.2009., 20:26
drage moja, ja sam u komi zadnjih par dana. dobro, nije tako strašno, ali da mi vidite dijete, zgrozile bi se. cijelo joj je lice osuto, crveno, upaljeno.
slično ovako je izgledala za vikend

http://www.poliklinika-harni.hr/images/navig/aktualne/ekcem.jpg

molim vas za savjet, ad nam je nova stvar, ne znamo puno.

trenutno smo na kortićima 2 puta dnevno i između toga se krpamo s homeopatskom neven+ kremom. ne znam što da radim. čelo je sada već dosta bolje, ali ima taj jedan ekcem na obrazu koji mm zove živa rana, e to nikako ne prolazi. niti s kortićima evo već 4 dana. što biste vi rekle na ovo?
aderma, mustela ništa ne pomaže. theiss a noćurkom nema tester pa ga nismo niti kupili jer smo dosta već potrošili na aderminu liniju koja nama ne funkcionira.

što da radim kada se pojave ekcemi? jesu li kortići jedini izlaz da to površinski izgleda bolje (da mi kćer bude oku lijepa)?

od homeopatije smo uzimali dva lijeka, tjedan dana jedan, tjedan dana drugi. drugi koji je bio konstitucijski joj je pomogao jer je imala usporeni metabolizam, fakat su vidljivi rezultati i dobrobiti, a ovaj tjedan idemo po treći lijek za koji nam je pedica rekla da će riješiti probleme s kožom.
nadam se.

jelena.O
29.09.2009., 20:34
ajde javi koje te fdo sad koristili, i kaj bute dobili. Inače mi smo prvih 2 tjedna bili na sistemu čisćenja s sumporom i nux vomicom.

moram priznati da tak grozno nikad nije izgkledalo njezino lice, a i kod nje je bilo grozno dok je bila do 7-8 mjeseci.

eVO MI SMO sad s kožom ok, samo nam ambrozija i neke druge stvari smetaju, čistimo nos s Rhinohornom svako malo ( to si ona sama čisti. Jučer mi je kupila njega samo za mene, i mene učila kak se to radi).
nadam se da će biti bolje!

Pozdrav!

jelena.O
29.09.2009., 20:37
možda bi trebala malo više i pazizi kaj jedeš , ja sam jako pazila na sve. ( bilo mi je tak teško kad su dečki mazali sir, a ja ih gledm - ali tih dvije godine je prošlo tak da ja sad mažem sir, a ona trči oko mene)

the enchantress
29.09.2009., 20:45
koristili smo cal, likopodij i sada ide sulphur za kožu. držim nam fige. pazim što jedem, samo iz dana u dan otkrivam što više ne smijem. a još sam i veggie pa mi se izbor namirnica poprilično smanjio. ne smijem niti mlijeko, niti soju pa je bye bye čak i tofu kojeg inače niti ne preferiram. rekla sam mm-u da izgleda da ću završiti na nekoj makrobotici (bez soje), a ne voooolim ju, sam bog zna.

jelena.O
29.09.2009., 20:57
baš ti nisam za preporuku, ali u to početno doba ja sam živjela samo na picekima, špeku i luku, krumpiru i povrću, voću, ( naravno i bez soje, koje baš ne preferiram, a i mala je alergična na nju) ne znam kak bi se ti tu našla. Možda za promjenu ( nemoj me razapeti) ubaci malo picekove juhe ovak za promjenu.

zarrin
29.09.2009., 21:02
moj mali je ovog ljeta dobio AD po nadlakticama i na pregibima iza koljena, ja sva u panici pa kako sad to,sve sam jela normalno kao i do tada i nikada nije reagirao na ništa iz mog mlijeka a ni na hranu iz dohrane a išli smo po tablici polako. pedica je odmah skužila od čega je, naime pitala me dali sam pila cedevitu na moru :cry: ! i pila sam je po dvije čase dnevno a očito je užasno nezdrava zapravo i tako sam ja svoje dijete trovala, ma ljuta sam ko pas i sad na sebe :evil: uglavnom, dobili kortiće, a-dermu i niš, dva mjeseca ni pomaka i meni puko film, prestala sa a-dermom i kupila u bio&bio čisto organsko ulje nočurka i mažem 4 dana i skoro sve nestalo! eto, naša preporuka :D

tocekica
29.09.2009., 22:04
nočurak je jako dobar. nama je super sredio kožu. A derma nam uopće nije pomogla(samo je i pogoršala stanje).

the enchantress
30.09.2009., 10:57
hvala cure, baš sam jučer bila u bio&bio, zaletit ću se danas onda opet po taj noćurak

Achan
30.09.2009., 15:50
Kad je to sve tako relativno :cry: nama ulje od noćurka (a cjena je ohoho) nije ništa pomoglo, a aderma pomaže.
enchantress kada se onako jako upali i popuca, može se po danu mazati bepanten plus kremom. Ova plus pomaže zacjeljenju ranica, nama je bila pomogla, a moja mala je imala otprilike onako lice kao na fotki. Ako se jako cjedi probaj joj malo oprati otopinom hipermangana, onako sa vaticom proći. Ja sam to radila iz straha da se ne inficiraju te otvorene ranice.
Inače, što se hrane tiče moraš toliko razmišljati da ti mozak eksplodira. Npr. meni je trebalo brdo da shvatim da joj smeta med (koji sam ja jela naravno, prirodno sladilo...), zatim breskve i rajčica u bilo kojem obliku. A te ti namirnice rijetko tko spomene.
A još nešto. Naša je mala bila takva kada smo probali sa homeopatijom. Zato smo i odustali. Čitala sam puno na netu i otkrila da je početak homeopatskog liječenja AD-a čišćenje organizma, odnosno jako jako pojačani AD dok se ne očisti. Naša je T tada imala niti 5 mjeseci, ja je takvu nisam mogla gledati a da mi srce ne puca i odustali smo od homeopatije.

Adriven
12.10.2009., 09:27
Cure, nisam vas dugo pratila, ali samo da vam javim kak smo bili na trećem testu u Selcu, i od silnih alergena sve se svelo na orahe, kikiriki (novi, drugi test ih nije pokazao ), i ovčju vunu. Presretni smo! :D . Dijete prvi put zagrizlo sir i čokoladu, i jelo torte na ročkasima! Ipak, dr. savjetovala da izbjegavamo čisto mlijeko i svinjetinu. Pozdrav svima.

jelena.O
12.10.2009., 10:16
nadam se da uživate, ali nemojte sad naglo pretjerati, jer je to opet mogući alergeni za njega. Znači polako , kao kod dohrane, jedna do dvije namirnice tjedno i pratiti promjene.

Sretno!

tocekica
13.10.2009., 21:23
danas počeli s grijanjem-evo već se AD pojavljuje :cry:

bubica27
14.10.2009., 08:04
Mog sina je spasila domaća crna krema iz Konavla, no nažalost teško je doći do nje, pa ako netko ima nekog dolje pokušajte.
Znate kako mu je bilo grozno, al evo kortiće već dugo nismo koristili :D

bimba iaia
14.10.2009., 15:10
Mi smo tako-tako...više manje ok ad,al ima temp. :/
Kupila danas Excipiel mast, pa da probamo i to.

Maya_78
14.10.2009., 17:06
evo novosti: bili na (kožnom) alergotestu koji je potvrdio alergiju na jaja, brašno, mlijeko i donio nam nova iznenađenja: piletina, govedina, riba, citrusi, orašasti plodovi... (skoro sve što je testirano)
zanima me, pisalo se o tome, da ako su na jaje, obično i dođe pozitivno na piletinu, ali da se alergija ne ispoljava (na koži)
mislim da moj može pojest piletinu bez problema...
doktorica nam je savjetovala učlanjivanja u Udrugu celijakčara (ne jer smo celijakičari nego da dođemo do informacija o hrani bez pšenice)
ono što me zanima (a nisam je stigla pitati) je da li da mu dajem zob, raž, ječam tj. one žitarice s glutenom (s obzirom na alergiju na pšen.brašno)... pokušaj-pogreška?

jelena.O
14.10.2009., 17:27
Maya, mislim da mu za početak bude u ovoj dobi čisto dovoljno žganci, riža i proso, a ostale žitarice dodavaj tek za mjesec dana. Mislim da bi ti što se tiče dijagnoze bilo pametno napraviti ono što sam ti rekla prije 2 mjeseca.

Vidim da si bila na pricku, a da li je testirala rist i rast iz krvi ( jer je on mjerodavniji u toj dobi), jaje nije isto ko i piletina, ko i mlijeko i govedina , ali ipak treba malo kontrolorati.

Maya_78
14.10.2009., 17:31
da, mislim da ćemo to i napraviti.. kako stanje sada stoji, baš je gadno...to nam je i alergologica savjetovala
(btw, rekli su da je dovoljno mjesec dana prije dokumente poslati)
RAST je prije napravljen samo za jaja brašno mlijeko, sad ćemo i na ono što je prickom "dokazano" (mada nisu imali puno bitnih reagensa...)

Maya_78
14.10.2009., 17:33
Maya, mislim da mu za početak bude u ovoj dobi čisto dovoljno žganci, riža i proso, a ostale žitarice dodavaj tek za mjesec dana. Mislim da bi ti što se tiče dijagnoze bilo pametno napraviti ono što sam ti rekla prije 2 mjeseca.

da, to papa, kao i meso (do sada piletina, puretina, sad izbacujemo piletinu, dodajemo janjetinu, kunića i sl.) i povrće, ali mu je malo dosadilo svaki dan kukuruzni griz s nečim (rižu ne dam često jer ima zatvore...)

jelena.O
14.10.2009., 18:28
Maya, što se tiče onog kaj sam ti rekla , uzmi si dovoljno vremena, traži da ti specijalisti napišu preporuke, u krajnjem slučaju ako i kasni možeš iskoristiti i go ( ak se tako dogovoriš u firmi) ili koji dan bolovanja. Ja evo čekam produljenje već više od mjesc nada.

Dodaj više povrća, moja je u to doba voljela jedan dan karfiol, drugi brolulu. A žgance i rižu smo mjenajli ski drugi dan. E sad gledaj moždati tu malo i otpomaže Pregomin, mi ga nismo koristili kad smo bili tak mali.

Dodaj voće friških kruška pa ih zmučkaj.

jelena.O
14.10.2009., 18:30
e sad pazi malo i na janjetinu, nama se Jelić čudio kak to da je alergična na nju, pa ni ja se ne sječam kad sam je zapnji put vidjela, možda prije 5-6 godina, ali nisam sigurno dok sam bila trudna.

bubica27
14.10.2009., 22:45
Moja cura je kod Jelića bila po testu alergična na brdo namirnica, a danas nalaz iz poliklinike Helena i sve negativno!
Toliko o testovima :roll:

jelena.O
15.10.2009., 08:05
nama se u većini Jeleić i bolnica poklapala, bar u nama važnim stvarima.

bimba iaia
15.10.2009., 09:57
Ah,nama po testovima Jelića je puno hrane,a po krvi su na granici a povećana je samo prašina...a jasno da sam hranu izbacila a prašine je nekako uvijek isto... :roll:

Šta se tiče janjetine ...nama je ispalo sojino mlijeko-a mi to nismo nikad konzumirali.Tako da to izgleda nema veze.Kao i razne bakterije na šta bi isto bila alergična,a valjda ih nema.

Maya_78
15.10.2009., 10:10
nama suprotno. kod Jelića samo KM, laktoza i jaje; na klasičnim testovima svašta... ah... vidjet ćemo sada po RAST iz krvi još...
najteže mi pada ta riba, baš sam mu namjeravala početi davati zbog masnih kiselina... morat ću opet u apoteku po "dodatak" ili probati s lanom odn. lanenim uljem?

the enchantress
15.10.2009., 10:43
da se malo javim.
mi sutra idemo kod dermatologa (počinjem sakupljati nalaze za eventualno produljenje).

sada smo na sulfuru, lice joj je koma. još je i bolesna + sezona grijanja pa izgleda strašnije nego što bi valjda bilo. to su valjda ta čišćenja, nadam se da ću izdržati. dobili smo totalni ban na kortiće, ja nekada ne bi izdržala pa bi joj najgore ekceme malo namazala.
noćurak nam na žalost ne pomaže, niti bepanten, samo homeopatska krema neven+.

trebam vaš savjet što se tiče alergija na hranu.

očigledno je alergična na velik broj namirnica koje je dobilala preko mog mlijeka (km, soju, rajčicu, patliđan, kvasac, šljive, marelice...) ali ja nikako da skompletiram taj spisak. uvijek se od nečeg osuje.

iako ima 5 i pol mj. krenuli smo s istraživanjem hrane (ja sam mjesec dana odbijala taj njen interes, ali nam je pedica dala zeleno svjetlo, i j newman također :) ) . osobno sam željela to prolongirati bar do 8 mj, ali ona ima svoje planove.

može te li me uputiti na vaša iskustva s dohranom ako ste negdje pisale o tome.
npr. njeno je lice koma cca 20dana u mjesecu. kako da ja znam je li to od onog što sam ja pojela ili onog što sam dala njoj. ja si mislim da joj ništa ne bude od jabuke i mrkve, ali ne vidim da ćemo se mrdnuti dalje od toga.

Maya_78
15.10.2009., 10:56
mi smo oprezno krenuli s dohranom. riža, proso, kukuruz (ok reakcije) zatim kruška (kaže derm. bolje nego jabuka), jabuka, banana, onda tikvica (sezona), mrkva, krumpir... sve s masl. uljem povrće i tako... od mesa bijelo pureće, pileće...(tebi je još prerano)
nama je sugerirano da dosta rano uvedemo meso zbog nedostatka bjelančevina iz mlijeka
moram ti reći da dok god sam dojila nikad nisam bila načisto na što reagira. što me ubijalo u pojam... stalno preispituješ, ja sam prehranu svela na par namirnica i osjećala se fizički grozno... kako je krenula dohrana, uvela sam im Pregomin, postepeno prestala dojiti i mic po mic došla do nekih zaključaka
iako, i dalje se od nečeg zna osuti, a uvijek se isto hranimo.
navodno na grinje i prašinu nije alergičan... nemam pojma...

bubica27
15.10.2009., 11:45
OT Maya- duuugoo već imam u outboxu pp koji nisi primila od mene, provjeri inbox ;)

jelena.O
15.10.2009., 16:25
nama suprotno. kod Jelića samo KM, laktoza i jaje; na klasičnim testovima svašta... ah... vidjet ćemo sada po RAST iz krvi još...
najteže mi pada ta riba, baš sam mu namjeravala početi davati zbog masnih kiselina... morat ću opet u apoteku po "dodatak" ili probati s lanom odn. lanenim uljem?

Za ribu ti je još prerano, a i veliki ti je alergen, traži rast na ribu ( kod nas imaju samo srdele, samo to i jede)

Maya_78
15.10.2009., 21:13
negdje (ne valjda na Rodi) sam čitala da davanje ribe od oko 8 mj. nadalje poboljšava imunitet...
da, radit ćemo i na (morsku) ribu RAST...

velika.jabuka
15.10.2009., 21:24
the enchantress, velika jabuka ima li kaj nekaj novog pozitivnog????

sorry, nisam vidjela!
mi smo super!

ja se držim poprilično rigorozne prehrane..

doručak: MM kruh peče doma :* , mažem ga biljnim putrom, pekmezom ili biljnom paštetom koja fakat ima okus kao prava :D, rižino mlijeko i KAKAOOOO, sve iz Bio&Bio. cijene su grozne, sram ih bilo!

ručak: meso (samo domaći piceki, junetina, svinjetina - za teletinu i janjetinu sam čula da nisu dobri jer tele pije KM a i janjce nekad dohranjuju s KM :? ), puno povrća (osim rajčica, celer,..), juhice,..

večera: neki pudingić na bazi riže s kakaom - prefin!, voćne kašice za bebe,.. i tome slično.

jako pazim da ne jedem ništa s KM i jajima, prema testu od dr. Jelića.

mazali smo Parfenac i pomagao nam je - nikad ne senzacionalno ali je držao stvar pod kontrolom. nakon nekih dva mjeseca korištenja (dermatolog nam je rekao da je to ok iako na kremi piše ne mazati duže od dva tjedna!) primjetili smo da ga je počeo iritirati tj da se crveni nakon mazanja. sad ga mažemo dr. Theiss intenzivnim pomazom od noćurka. prvo nam nije pomagalo, ali u kombinaciji s prehranom je super!

kupamo ga jednom tjedno 5 min u vodici koja nije pretopla (oko 34, 35), četiri puta tuširamo ili samo poplahnemo pod pipom (presmiješno!), dva dana 'štrajkamo'.

prošli smo jednu turu homeopatije, davali smo probiotik VIP Panda 30 dana.

nakon mjesec i pol ovakvog režima (od kojeg je možda pomoglo nešto, možda sve a možda ništa), napokon sam dočekala da napišem nešto što sam jako priželjkivala kad sam pročitala da druge mame pišu: prošlo je 'kao rukom odneseno'! nemamo NIŠTA!

da se nadovežem na povezanost AD-a i traumatičnih trudnoća i poroda - naša je trudnoća bila kao iz bajke ali porod prestrašan!

nadam se da ćemo ovim podužim postom nekome pomoći/olakšati/motivirati ga na borbu..

kuc kuc kuc, malo se bojim dohrane i sezone grijanja..

bubica27
16.10.2009., 07:42
Ja sam se Parfenaca bojala zbog uputa:
Za primjenu kod djece mlađe od 6 godina nema dovoljno iskustva, pa se primjena ne preporuča

Trajanje primjene
Ako bolujete od neurodermitisa, ekcema na nogama ili u području anusa, ili imate druge poznate reakcije preosjetljivosti, liječnik će ograničiti primjenu na najviše 14 dana, te Vam, ako je s liječničkoga gledišta nužno, ponovno propisati Parfenac najranije nakon 3 mjeseca
iako nisu ni kotrići bolji, al barem su odobreni kod nas, huh..

bubica27
16.10.2009., 07:51
Zapravo, ne znam je l Parfenac odobren, Protopic nije.. :?

stela2
16.10.2009., 10:03
pozdrav..
evo, da se i ja malo javim..
mi smo po starome..jedno vrijeme ok, pa onda imamo i loših faza i tako..ali, definitivno bolje nego što je to bilo prije..jučer smo bili kod derm. na kontroli, rekla je i sama da je on njoj puno bolji, i da to mi ne potrošimo puno kortića..i da je to sve ok..
a, što se tiče tih testova..dijete neku alergiju na namirnicu, ali ako je ona mala, može prerasti i za mjesec dana..njemu je pprije smetao i luk, krumpir, ma svašta..sad to može jesti bez problema..
moj, pošto ne jede mlijeko i jaje, mora pojeti dnevno mesa za jedan veliki šnicl, baš da dobi proteine...a, u hranu mu stavljam sojino mlijeko jer ga samog neće piti..inače ostalo sve voli jesti, variva baš sve,..
čak je došao do 14 kg..
čak sam mu dala i rajčice, ali samo kad je u dobroj fazi, jer rajčice pojačavaju svrbež..tj, radim mu pizzu..na tijesto domaću pasiranu rajčicu,pa gore još mljeveno meso s lukom, paprikom i kiselim krastavcima..i to se onda zapeče..to obožava..i tako..uskoro punimo 3.godinu..nadam se da se stanje bude još bolje popravilo..
i još uvijek, kad zagusti, koristim kortiće sve pod kontrolom dermatologa..bez toga ne može u lošoj fazi..
pozdrav svima.. :heart:

jelena.O
16.10.2009., 16:25
Ah,nama po testovima Jelića je puno hrane,a po krvi su na granici a povećana je samo prašina...a jasno da sam hranu izbacila a prašine je nekako uvijek isto... :roll:

Šta se tiče janjetine ...nama je ispalo sojino mlijeko-a mi to nismo nikad konzumirali.Tako da to izgleda nema veze.Kao i razne bakterije na šta bi isto bila alergična,a valjda ih nema.

Mi smo i u bolnici na soju, kikiriki, orahe i sl. kaj ona nikad nije ni vidjela u životu!

ruza
17.10.2009., 23:03

mi smo ti pacijenti dr.pavičića i pustišek u klaićevoj i obadvoje je preporučuju uz bazičnu kremu svakodnevno mazati po 2 puta na crvenim mjestima.....

mene zanima nešto cure-iz zg smo...imamo 1.9god...kakve testove napraviti za ad?iz krvi mi se čini nekako lakše?jer sumnjam da će beba biti mirna da mu pikaju rukice...možete li mi molim vas obijasniti,gdje,te kakvi testovi se rade točno?thanx :)

Adrijana
21.10.2009., 13:38
Jučer su mi u apoteci preporučili ulje crnog kima za atopijski dermatitis i alergije.
Da li netko ima iskustva?

bubica27
21.10.2009., 14:12

mi smo ti pacijenti dr.pavičića i pustišek u klaićevoj i obadvoje je preporučuju uz bazičnu kremu svakodnevno mazati po 2 puta na crvenim mjestima.....

I nam je Pustišek preporučuje, i Parfenac i Protopic, ali pročitala sam im upute, i ona nas nije upozorila na posljedice kreme, niti dala upute kakve su navedene uz kremu..više vjerujem uputama uz kremu, a nisu bezazlene

bubica27
21.10.2009., 14:15
Jučer su mi u apoteci preporučili ulje crnog kima za atopijski dermatitis i alergije.

I meni je susjeda baš preporučila ulje crnog kima.. još (jedino) to nisam isprobala..

Adrijana
21.10.2009., 14:34
Ja ću danas kupiti da isprobamo. Lovro mi je pun dermatitisa a i Larica ima po rukama :( .
Nadam se da će barem malo pomoći :)

grom
21.10.2009., 15:41

Mi baš probali ovaj tjedan (Aderma i Linolla Fett nisu bile od koristi) i crvenilo se već nakon nekoliko dana smanjilo. Kupili u bio&bio. Nije jeftino (180kn, mislim da ima oko 200ml) ali piše da se razrjeđuje 1:10 sa uljem jojobe ili bademovim pa bi trebalo potrajati.

bubica27
21.10.2009., 16:01
Od neutralnih krema, nama je najbolja iz ljekarne u bolnici Srebrnjak koju oni prave, 30ak kn, ali nam je najblaža i dosta masna.
Ali daleko od toga da će umanjit crvenilo ili svrbež..

Adrijana
21.10.2009., 16:32

Mi baš probali ovaj tjedan (Aderma i Linolla Fett nisu bile od koristi) i crvenilo se već nakon nekoliko dana smanjilo. Kupili u bio&bio. Nije jeftino (180kn, mislim da ima oko 200ml) ali piše da se razrjeđuje 1:10 sa uljem jojobe ili bademovim pa bi trebalo potrajati.

Od
http://www.aromara.com/
je u apoteci cca 65kn :/

bubica27
21.10.2009., 16:42
Od
http://www.aromara.com/
je u apoteci cca 65kn :/

Koliko ml? U cjeniku str koju si stavila 100ml je 105kn, a to je i skuplje nego grom piše da je 200ml 180kn

Adrijana
21.10.2009., 16:54
Nemam pojma, MM je pitao za cijenu i javio mi na mobitel. Kad donese doma javim koliko ml, ali sad je na nekakvoj akciji kod njih :)

bubica27
21.10.2009., 17:13
Nemam pojma, MM je pitao za cijenu i javio mi na mobitel. Kad donese doma javim koliko ml, ali sad je na nekakvoj akciji kod njih :)

Poslala i ja svog mm-a po crni kim :mrgreen:

Adrijana
21.10.2009., 17:14

Poslala i ja svog mm-a po crni kim :mrgreen:

:lol: Jadni MM-ovi

grom
21.10.2009., 17:15
Upravo me MM ispravio 100ml 139,00 kn. Moje isprike za unesenu pomutnju. :oops:

bubica27
21.10.2009., 17:18
:lol: Jadni MM-ovi

Ajd nije za nas, nego za dječicu 8)

bubica27
22.10.2009., 09:33
Kako tj koliko spavaju vaši klinci?
Moj nikako ne spava, svrbež ga budi, spava 2 puta po 10ak min u cijelom danu..
I kako rješavate pelensku zonu kad je napadnuta ad-om? Ne možemo se luftat jer čim otvorim pelenu njemu rukice podivljaju od grebanja :(
Sudocem ne pomaže, a ni ostale cinkove kremice..

jelena.O
22.10.2009., 10:13
Kako tj koliko spavaju vaši klinci?
Moj nikako ne spava, svrbež ga budi, spava 2 puta po 10ak min u cijelom danu..
I kako rješavate pelensku zonu kad je napadnuta ad-om? Ne možemo se luftat jer čim otvorim pelenu njemu rukice podivljaju od grebanja :(
Sudocem ne pomaže, a ni ostale cinkove kremice..

Kad smo mi bili u tak ružnim fazama, spavale smo skupa tak da sam ja cijelu noć hvatala ruke, od kad smo na homeopatiji, koža je bolja ( čak i odlična) nakon 4 mjeseca više se ni ne vide ožiljci od perutanja i grebena, počeli smo spavati cijelu noć, ali pošto je alergičar , trenutno je mući neki kašalj, tak da opet ne spava skroz.

Pelenska zona nam nije bila problematična, rekla nam i dermička , da ne zahvača pelensku zonu ( ad), a i mi smo bili platneni, ak to kaj pomogne ok.

bimba iaia
22.10.2009., 11:08
Nama su se nogice malo zacrvenile-vjerojatno od temperature,ili od "šoka"-razbila glavu i bili na šivanju-1šav,ili od grijanja? :/
Mast pomogne,koža je glatka i ne svrbi se,al se do navečer zacrveni ako se namažemo sampo jednom.Probat ćemo danas više puta.

:* svima

stela2
22.10.2009., 12:50
i moj prije od svrbeži je jako loše spavao, pogotovo noću..
sad ok spava..s menom u krevetu spava, kad ga počne nešto svrbit primim ga za ruku i on odmah se umiri i dalje zaspi..zato spavanje s djetetom koje ima ad je jako dobro i djeluje umirujuće za njega..
što se tiče pelenske regije..ispočetka nismo imali ništa..nego tek sad prije godinu dana se i tamo pojavilo..bilo je više kad smo imali pelenu, sad kad smo ju skinuli sad ima manje..većinom su to samo preponi i ispod jajčeka..i naravno, kad mu se to jako zacrveni i počne svrbjeti i vidim da se to dalje širi, namažem 2 dana s aflodermom, i onda to prođe i jedno vrijeme smo na miru dok se opet ne pojavi..drugo ne pomaže..jer isto tako, kad sam ga skinula počne se svrbati i hoće to sve isčupati, ponekad se i onda raskrvari..to više ne čekam..nego odmah to saniram..

e, da još nešto..pedica mi je dala neki novi probiotik, ne znam točno sad kak se zove, nemam papirić tu sad kraj sebe..ima u obliku granula i kapsula..za djecu su valjda granule..i isključivo je za djecu koja su ili dugo pod antibiotikom ili za djecu s ad-om..i vele da je dosta učinkovit..i kupim ga sad jedan dan, ali u sastavu je kravlje mlijeko..tako da mi to ne možemo uzimati..mada mi je bez veze, kud su baš stavili sastav mlijeko..pa svaki 3.atopičar je na mlijeko alergičan..a, baš sam se obradovala da bi mu to možda pomoglo...jer su u tome dva probiotika koja imaju glavnu ulogu kod ad-a..
pozdrav..

bubica27
22.10.2009., 13:01
Spava i moj uz mene noću, ali dan nam je koma (s noći sam se pomirila da je takva kakva je..)

Maya_78
22.10.2009., 13:43
grozno spava...
zaspe u 12, budi se u 1, 2, 3, 5...7, budjenje u 8.30
opet, to je neka "faza".. ima i boljih..
ali nikad više od 2.5 h u komadu...
ali tako je i kad je koža "sanirana"
po danu puno bolje 2 puta po sat-dva (najmanje 45 min)

jelena.O
22.10.2009., 16:17
i moj prije od svrbeži je jako loše spavao, pogotovo noću..
sad ok spava..s menom u krevetu spava, kad ga počne nešto svrbit primim ga za ruku i on odmah se umiri i dalje zaspi..zato spavanje s djetetom koje ima ad je jako dobro i djeluje umirujuće za njega..
što se tiče pelenske regije..ispočetka nismo imali ništa..nego tek sad prije godinu dana se i tamo pojavilo..bilo je više kad smo imali pelenu, sad kad smo ju skinuli sad ima manje..većinom su to samo preponi i ispod jajčeka..i naravno, kad mu se to jako zacrveni i počne svrbjeti i vidim da se to dalje širi, namažem 2 dana s aflodermom, i onda to prođe i jedno vrijeme smo na miru dok se opet ne pojavi..drugo ne pomaže..jer isto tako, kad sam ga skinula počne se svrbati i hoće to sve isčupati, ponekad se i onda raskrvari..to više ne čekam..nego odmah to saniram..

e, da još nešto..pedica mi je dala neki novi probiotik, ne znam točno sad kak se zove, nemam papirić tu sad kraj sebe..ima u obliku granula i kapsula..za djecu su valjda granule..i isključivo je za djecu koja su ili dugo pod antibiotikom ili za djecu s ad-om..i vele da je dosta učinkovit..i kupim ga sad jedan dan, ali u sastavu je kravlje mlijeko..tako da mi to ne možemo uzimati..mada mi je bez veze, kud su baš stavili sastav mlijeko..pa svaki 3.atopičar je na mlijeko alergičan..a, baš sam se obradovala da bi mu to možda pomoglo...jer su u tome dva probiotika koja imaju glavnu ulogu kod ad-a..
pozdrav..

evo tu imaš probiotik Panda bez mlijeka

http://www.vitality-international.hr/vijest.asp?id=302

Adrijana
22.10.2009., 17:26

Nisam javila cijenu.
30m je 65kn i to je akcijska cijena :/ . Kupili, a ubuduće ću uzeti u Bio&Bio

jelena.O
22.10.2009., 17:47

Nisam javila cijenu.

Ima li kakvog pomaka???

Adrijana
22.10.2009., 18:07

Nisam javila cijenu.

Ima li kakvog pomaka???

Bili smo cijeli dan u Sloveniji tako da sam tek maloprije namazala.Javim :)

bubica27
22.10.2009., 18:32
Nisam javila cijenu.

Ma ne, nego je najbolje onda od njih direktno naručit, da se preskoče ljekarne, i kod njih je 100ml 105kn, a u bio&bio je 100ml 135kn :mrgreen:

Adrijana
23.10.2009., 07:31
Nisam javila cijenu.

Ma ne, nego je najbolje onda od njih direktno naručit, da se preskoče ljekarne, i kod njih je 100ml 105kn, a u bio&bio je 100ml 135kn :mrgreen:

Čini mi se da je crvenilo danas manje. Probat ću onda naručiti od njih.
Brzo ćemo mi potrošiti ovih 30ml jer mi curka pije te kapi za alergiju i astmu.

grom
23.10.2009., 11:39
Da li se ovaj od aromare isto razrjeđuje?

jelena.O
23.10.2009., 12:11
Nisam javila cijenu.

Čini mi se da je crvenilo danas manje. Probat ću onda naručiti od njih.
Brzo ćemo mi potrošiti ovih 30ml jer mi curka pije te kapi za alergiju i astmu.

Čekaj kaj to ona pije, za kim sam vidjela samo da se maže?????

Adrijana
23.10.2009., 12:13
Ne razrjeđuje se. A ja ga niti ne bih s ničim miješala. Zasad sam mazala samo po glavici i crvenilo polako nestaje, još se samo vide flekice :D

jelena.O
23.10.2009., 14:33
[quote="Adrijana
Brzo ćemo mi potrošiti ovih 30ml jer mi curka pije te kapi za alergiju i astmu.[/quote]

kaj se tu pije Adrijana??????

Adrijana
23.10.2009., 15:14
Kod alergija (moja cura ima na prašinu, pelud, ambroziju, grinje, mlijeko..........) pije se onoliko kapi koliko dijete ima godina. Tako su mi bar rekli :/ . Kod neurodermitisa se maže na kožu :)

grom
23.10.2009., 15:35
Na ovom iz Bio&bio se razrjeđuje 1:10 sa jojobinim ili bademovim (mi koristimo bademovo iz apoteke) pa tako od 100ml dobijem litru za 140kn. (A nama djeluje i razrjeđeno :) )

jelena.O
23.10.2009., 18:42
Na ovom iz Bio&bio se razrjeđuje 1:10 sa jojobinim ili bademovim (mi koristimo bademovo iz apoteke) pa tako od 100ml dobijem litru za 140kn. (A nama djeluje i razrjeđeno :) )

da li se i to razređeno pije ili samo maže??? Inače ja kupila U Bioterri Oshaldi 30 ml za 61 kn, ne razrijeđuje se ! Baš ću probati za alergije i bronhitis.

Adrijana
23.10.2009., 19:49

da li se i to razređeno pije ili samo maže??? Inače ja kupila U Bioterri Oshaldi 30 ml za 61 kn, ne razrijeđuje se ! Baš ću probati za alergije i bronhitis.

Savjetuj se samo s nekim prije oralne orimjene ulja jer nije za malu djecu, trudnice, dojilje. Moja cura je 5god. pa kao smije. :/

jelena.O
24.10.2009., 09:25
[quote="Adrijana

Savjetuj se samo s nekim prije oralne orimjene ulja jer nije za malu djecu, trudnice, dojilje. Moja cura je 5god. pa kao smije. :/[/quote]

Nama je žena koja tam radi u Bio Terri rekla da moja može 4 kapi, ali pitam za ovaj iz Bio bio da li razređeni s smije piti, ak da da li bi se moglo mješati s nekim pristupačnijim uljem kao maslinovo ili sl, jer mi bademovo baš ne paše.

Adrijana
24.10.2009., 10:04
Za ovaj iz Bio&Bio ne znam, na njihovim stranicama ne piše :/
Moja curka ga popije bez problema, nije jako bljak :) . Ali mislim da sam pročitala da ga možeš pomiješati s nekom tekućinom

jelena.O
24.10.2009., 11:57
Ja sam jučer dana na malo meda, nekaj se začudila, pa poslije s malo vode, a danas s jabučnim sokom.

the enchantress
28.10.2009., 06:38
drage iskusne mame, evo mene opet s još pitanja. kao što rekoh već ranije meni je sve ovo vrlo novo i vjerojatno se ubijam u pojam s nekim vama već tako osnovnim i prožvakanim problemima.

bili smo kod dermatologa. naravno da on ima malo drugačije mišljenje o ad-u, nije ga zanimalo što sam ja izbacila sve moguće alergene namirnice osim žitarica. dobili smo druge kortiće i preporuku za linola fett kremu.

ona je tada izgledala dosta gore od ove slike, nemam bolju

http://img177.imageshack.us/img177/3444/39238668.jpg

kortiće nismo koristili. kombinacija linole i ovlaživaća zraka je jako pomogla i za tri dana je imala lice bez piknjice i nije se više grebala.

e tu sada dolazimo do moje nedoumice.
lice joj je bilo čisto jedan jedini dan. iako sam i dalje mazala s linolom ad se opet pojavio, malo po malo i lice joj je kroz tjedan dana opet došlo do onakvog kao na gornjoj fotki.

ne razumijem, linola je pomogla a sada pak ne pomaže?
je li se i vama tako dogadjalo?
može li takvo lice spontano biti bolje i uz mazuckanja kremom koja ne zaustavlja napredovanje?

koliko sam razumjela razne aderme, mustele i linole služe održavanju kože da se ad ne pojavi. no nama se uvijek pojavi i jako napreduje (te kreme ne djeuluju na uzrok ad-a što je jasno kao dan, ali sve majke s kojima sam pričala imaju bar jednu kremu koja im pomaže da drže ad pod kontrolom. Mi smo isprobali jako puno toga s tržišta i nismo ništa našli. Ostaje nam još ulje crnog kumina :) )

p.s. trebali smo ići kod jelića, no pedica nam je rekla da su ti testovi nepouzdani i mm je odustao :( to mi je bila slamka spasa, bar za moju prehranu.
kada ste najranije išle na one testove pikanja na alergije?

hvala vam puno i oprostite što gnjavim ali tako sam gladna i u potpunosti neispavana od njenog grebanja

bimba iaia
28.10.2009., 08:04
:x Pusti tm da "nespava" i "nejede" iz solidarnosti...pa ćeš vidjet da će htjet ići i na kraj svjeta.Pa možete probat i onako nemaš šta izgubit.
I u apoteci ti je dobar dan 100kn.
I svim tim kremama si ko pokusni kunić,pa test je manje štetan nego to.
Nama je pogodio i puno pomogao.
Manja je gnjavaža kap krvi i 250 al. nego pikanje cjele ruke na par stvar.
Čula sam da je dobar i Marđetko u Zadru.On čak ne radi test iz krvi.
Doduše ja sam prestala dojiti,jer mi je tandem i dijeta bilo previše,a mala nije više mala,prestasli bi bili i bez toga. :roll:
Sretno.

Bebinja
28.10.2009., 08:58
Drage mame atopičara,nama se stanje koliko toliko popravilo nakon ovog ljeta kada su mojoj curi nogice bile užas crvene,non stop je češalo kao i rukice.
S njeinh 6 mj bili smo na rast testu,koji je pokazao alergiju na jaje-3 razred.
S njenih 13 mj išlii smo opet u alergologa,ovaj put smo radili Prick test,to je ono kada pikaju nekih 18 alergena na ručicu i to nam kao nije ništa pokazalo.
ne uzimam taj test nešto pouzdarnim,ona je cijelo vrijeme bila nemirna.
Doktorica nam je preporučila još neke testove-Dunger,bris nosa na Eo,ECp,Rast na KP;DF(šta je to?), te inhalacijsko testiranje...
Kako se rade ovi testovi,šta je Dunger,bris nosa na Eo,ECP?
Uglavnom ja je još dojim,jedem sve i čokoladu i citrusno voće,dakle sve ono što je mojoj curi zabranjeno.
I još nešto,nakon svih tih skupih krema,našli smo dvije jeftine-**** za tijelo i lice i u Dm-a neka za alergije,bijela kutija sa plavim slovima i stanje joj je bolje nego od svih tih skupih krema zajedno!
Čula sam i ja za dr.Marđetka,navodno pomaže.

Bebinja
28.10.2009., 09:04
Mene je to njeno češanje izluđivalo,još nije dala noktiće odrezat,pa bi nogice sve krvave bile. Užas.
Meni taj njen Ad nikad nije izgledao nešto previše užasan,dok je njena pedijatrica svaki put kada bi došli počela s nekim strašnim pričama kako moramo ić na neke kortikosteroidne injekcije i tako to.
Slabo smo koritili i kortiće,uglavnom kada bi stanje bilo neizdrživo i to elocom sa belobazom.

jelena.O
28.10.2009., 10:11
enc, linola fett kremu ti je na bazi kikirikija ak ti to kaj znači, i nama nije ništ pomogla, moja zna pričati pa veli da je peče, a na kkikiriki smo alergeni 5/6 ( jako, jako visoko).

I u Zagrebu ti postiji neki Jelić ak te zanima nađem njegov broj zvala sam ga ( jer sam mislila ak idem na terapije, baš mi se svako malo ne ide put Rijeke), malo je skuplji od jelića, ali se valjda isplati ( bar za put)

Mi smo se prvi put pikali s 6.5 mjeseci i na dunger i rist i rast, i prikove.

Bebinja
28.10.2009., 11:07
JelI Duneger test test iz krvi?

jelena.O
28.10.2009., 11:34
JelI Duneger test test iz krvi?

Da mi ga vadimo isti dan kad i rist i rast ( Klaićeva) oa žicamo tete da nam stave u epruvetu malo krvi ( da se ne bodemo 2x, a i da ne čekamo 2x) i odnesemo u drugi laboratirij,

rast na DF je grinje, ali provjerim kad dođem doma

the enchantress
28.10.2009., 12:09
enc, linola fett kremu ti je na bazi kikirikija ak ti to kaj znači, i nama nije ništ pomogla, moja zna pričati pa veli da je peče, a na kkikiriki smo alergeni 5/6 ( jako, jako visoko).

I u Zagrebu ti postiji neki Jelić ak te zanima nađem njegov broj zvala sam ga ( jer sam mislila ak idem na terapije, baš mi se svako malo ne ide put Rijeke), malo je skuplji od jelića, ali se valjda isplati ( bar za put)

Mi smo se prvi put pikali s 6.5 mjeseci i na dunger i rist i rast, i prikove.

na bazi i kikirikija i soje! ali mi se činilo glupo da joj dermatologica to prepiše znajući da je potencijalno alergična!

možeš mi poslati broj, pls.

može li mi koja reći je li to normalno da joj prođe ekcem i bude ok jedan dan, a onda opet sve ispočetka i to opet do koma faze unatoč svemu što poduzimam?

Bebinja
28.10.2009., 13:20
U nas su bile faze,kao i u svakoga,vjerujem.
Znači nekoliko dana bolje,onda puno više vremena lošije.
I mi smo koristili u linola losion,ne znam jeli on na bazi soje i kikirikija,ali mojem djetetu bi se svaki put koža užasno upalila kada bi je namazali. To smo bili rekli i doktorici na što je ona rekla da je to normalno.
kako sam je tada dojila,nisam jela potecncijalne alergene,a njoj bi koža isto bila u gadnom stanju.

the enchantress
28.10.2009., 14:25
kako sam je tada dojila,nisam jela potecncijalne alergene,a njoj bi koža isto bila u gadnom stanju.

hvala ti na ovome. ja izbjegavam sve i svašta od km-a, šećera, kvasca, bijelog brašna, povrće i voće koje sadrži histamin, sve citruse, svo crveno voće i povrće, soju i proizvode, sve orašaste plodove i ne znam niti sama od čega živim (a još sam i veggie!) a ona se konstantno osipa.

jelena.O
28.10.2009., 16:29
enc, evo ti broja

Prof. Darko Konforta, Centar za limfnu drenažu, Ogrizovićeva 40c, 10000 Zagreb,

on radi i razmjenjuje se s Jelićem, priznaje i njegove testove.

Tel 01/3820170 radi od 8.30 do 20 h

the enchantress
28.10.2009., 18:37
hvala ti jelena :love:

jelena.O
29.10.2009., 06:49
hvala ti jelena :love:

ajde ga zvrcni pa se javi kaj je bilo!

jelena.O
29.10.2009., 06:53
rast na DF je grinje, ali provjerim kad dođem doma

sad jedno je grinje, a drugo kućna prašina DP i DF ( u ovoj priči i nije bitno baš što je što od ovom priči)

Achan
29.10.2009., 12:17
enchantress
Nama je bilo baš tako. Jedan dan dobro pa opet iznova do groznog stanja. Tada smo dosta mazali elokom jer je takvom nisam mogla gledati i užasno se svrbila. To je bilo do prije mjesec i po, tada je znači imala 6 i po mjeseci. Od tada nisam ništa novo radila, ništa novo mazala, baš ništa, a njoj je bolje. Pedica to naravno ne vidi, ali ja da. Kortizon je zadnji put vidjela prije 3 tjedna na potkoljenicama, a na licu već više od mjesec i po. Ona je osuta i rumena, ali tako stoji, ne ide na gore ali svako toliko ide na bolje. Meni je to ogroman skok naprijed i vjerujem da će ići na bolje uz male rakove skokove natrag.
Mažemo standardne kremice jer ima užasno užasno suhu kožu, ali naravno da ni jedna krema ne sprječava ad, one služe samo tome da drže kožu vlažnom i relativno uravnoteženom tako da kad nastupi ad ima više šansi da ne dođe do onog užasa (svi znamo na što mislim). Ni jedna krema ne može zaustaviti ad jer bi to značilo da zaustavlja unutarnju alergiju, a nije tako. Dok god njima nešto smeta oni će se osipati, ali sve manje i manje. Meni su isto bili sve zabranili, ali ja sam polako opet jela namirnice za koje čvrsto vjerujem da nisu alergene. Pokušala sam jako pratiti na što se osipa i čak uspjela par povratnih informacija dobiti. Znam da je jako teško i frustrirajuće, ali vjeruj mi da ćeš uspjeti. Kao info, mojoj T smeta (kad ja jedem i dojim) med, rajčica, breskva, tuna iz konzerve, jaje. Osobno ne jedem one univerzalno poznate alergene kao orašide, citruse i čokoladu, km ne konzumiram jer sam intolerantna ali ona pije i hipoalergeno adaptirano od hipa gdje ga ima.

Achan
29.10.2009., 12:29
Inače sam danas došetala sa jednom filozofskom. Čitam onog J. Juul-a i skužim jedan (po njemu naravno) svoj dobar potez. Možda se još netko u tome prepozna.
Kada je beby dobila ad bilo mi je grozno. Bilo mi je žao nje tako osute, teško zbog osjećaja da sam ja kriva nečime što jedem, osjećala se nesposobnom jer joj nisam uspjevala pomoći. Uglavnom, prestala sam vidjeti nju kao osobu i samo sam je gledala kroz ekceme, stalno sam bila koncentrirana na dermatitis u svakom trenutku dana.
Onda sam si jednog dana rekla DOSTA!. Gubim vrijeme na bitki koju ne mogu dobiti a samo ona od toga stradava. I prestala sam gledati ad. Vratila se gledati nju. Ljudi su se užasavali kada sam im blagog pogleda govorila "Nije to ništa. Proći će." Vjerujem da su mnogi mislili da sam užasna majka jer ne trčim od doktora do doktora i ne isprobavam na njoj sve moguće pripravke. Ali nije me brigalo. Naravno da sam je nastavila mazati neutralnim kremama, bio je i onaj period kada mi je srce plakalo dok sam čekala da prođe bar tjedan dana između dve kortizonske kure jer je užasno izgledala. Ali nisam više davala ad-u važnost. On je postao dio dnevne rutine za koju se negdje u pozadini stalno nadam da će proći.
Danas mislim da je to bila dobra odluka i da smo i baby i ja i tata puno mirniji i sretniji.
Naravno, radi jaslica ćemo pred godinu dana napraviti alergo test. Također sam od jučer pokušala mazati uljem crnog kima (čini mi se u redu, definitivno se manje češe). Ali to sve kroz normalu, kao da si kažeš, ajmo probati ovaj novi sok, možda je dobar. Bez iščekivanja, bez velikih nada. Mazanje smo pretvorili u trenutak igre, a prije sam bila toliko u grču od pitanja da li joj pomaže ili ne, da je uvjek grozno plakala. Sada se smijemo dok je ja mažem a ona gricka svoj omiljeni češljić.
Eto, htjela sam ove svoje misli podjeliti sa vama.

Bebinja
29.10.2009., 13:55
Ali nisam više davala ad-u važnost. On je postao dio dnevne rutine za koju se negdje u pozadini stalno nadam da će proći.
.
Mislim da je ovo ključno,tako sam i ja to shvatila i sada je puno lakše nosit se s AD.

Utpala
29.10.2009., 15:45
Ali nisam više davala ad-u važnost. On je postao dio dnevne rutine za koju se negdje u pozadini stalno nadam da će proći.
.
Mislim da je ovo ključno,tako sam i ja to shvatila i sada je puno lakše nosit se s AD.

Baš tako. I proći će.
Moja mala je sad stara 2 godine i 7 mjeseci i nema nikakvih tragova da smo se patili od njenog 3. mjeseca sa AD-om. Još ljetos je imala samo mali flekić i deblju kožicu na gornjoj strani ručnog zgloba. Kad smo se vratili s mora i to se povuklo.

jelena.O
29.10.2009., 17:49
.

Baš tako. I proći će.
Moja mala je sad stara 2 godine i 7 mjeseci i nema nikakvih tragova da smo se patili od njenog 3. mjeseca sa AD-om. Još ljetos je imala samo mali flekić i deblju kožicu na gornjoj strani ručnog zgloba. Kad smo se vratili s mora i to se povuklo.

Ali treba čekati da to sve preraste, ( sve te godine nespavanja) i mi smo se mučili 3.5 godine s time dok nismo krenuli na homeopatiju, sad je bolje.

the enchantress
30.10.2009., 12:07
drage moje, puno vam svima hvala na savjetima. pomogle ste nam puno svojim iskustvom (doktori samo prepisuju kortiće, i na naša praktična pitanja nemaju odgovora jer ne prolaze svaki dan kroz ad).

probat ću se malo opustiti.

do sada sam se žestoko borila misleći da postoji nešto što JA mogu napraviti, pomoći da to nestane, ali mi smo teži slučaj, po svemu sudeći.

hvala vam još jednom, vjerujem da ću imati još pitanja

the enchantress
31.10.2009., 14:53
samo update. stanje joj se jako pogoršalo. popucala koža, strašno.

otišli do pedice. dobila homeopat. lijek protiv svrbeža (konačno sam S P A V A LA :D nakon dva tjedna). obili i neku homeopat. kremu koje nije bilo za kupiti :/ pa smo za vikend na elocom sa belobazom i onda u pon u homeolabovu ljekarnu.

jelena.O
31.10.2009., 15:28

otišli do pedice. dobila homeopat. lijek protiv svrbeža (konačno sam S P A V A LA :D nakon dva tjedna). obili i neku homeopat. kremu koje nije bilo za kupiti :/ pa smo za vikend na elocom sa belobazom i onda u pon u homeolabovu ljekarnu.

kaj ste dobili za piti i koja je to krema??????

the enchantress
31.10.2009., 16:06

kaj ste dobili za piti i koja je to krema??????

Rhus toxicodendron c30 (otrovni bršljan) za svrabež

Stibium je krema (valjda se tako piše, nemam pojma)

the enchantress
31.10.2009., 16:07
pronašla stibium mast
http://homeopat.hr/proizvodi/stibium-phcp-mast-100g/

jelena.O
31.10.2009., 16:16
pronašla stibium mast
http://homeopat.hr/proizvodi/stibium-phcp-mast-100g/

To kupuješ kod njih direktno Homeopat Petrinjska 6 tel 098/352635 pitaš i dođeš ili pošalješ nekog po to. Žena koja tu radi je naša homeopatica. I mi smo je prije koristili, ali nam je jelić i to označio kao mogući alergen, pa smo prestali ( nešto nam je bilo bolje od nje)..
Sretno

velika.jabuka
31.10.2009., 21:31
draga the enchantress, fakat mi je žao čitati kako se mučite.. predložit ću ti par mogućih koraka, u slučaju da homeopatija ne upali (mi smo paralelno pokušavali homeopatiju, probiotike, prehranu, kreme.. i nešto od toga je upalilo, ali ne znam ni ne zanima me točno što!!)..

mi smo bili kod jelića i rezultat je bio alergija samo na mlijeko i jaja (naravno bila sam sva happy jer sam mislila da mogu početi jesti ovo ostalo), no ja sam primijetila da je alergičan tj da se crveni i čoha na puno više od toga.. npr. med, rajčice, bobičasto voće, soju, ribu..
od kad smo izbacili meso iz dućana i počeli nabavljati domaće piceke i sl stanje se drastično popravilo. javi mi se ak trebaš neke ideje za klopu..

iz više izvora smo čuli da je dobro bebi davati probiotik - potrošili smo jedan paket baby probiotika VIP Panda, sad trošimo VIP Premium.

od homeopatije smo potrošili jednu turu kapi Neythymun - išli smo po njih u Graz da počnemo što prije jer smo bili očajni.

nama je i od Linole Fett i od Stibiuma bilo koma odmah nakon prvog mazanja. homeopat nam je dao upute da se od St. zna prvo pogoršati pa onda krenuti na bolje, ali to kod nas nije bio slučaj.. nama je upalio Parfenac kao quick fix (3 tjedna) i od onda dr. Theiss intenzivni pomaz noćurak nam je zakon.

bilo nam je gore i od kupanja u kadici, pa smo ga tuširali pod pipom i to nije izazivalo crvenilo..

izbacili smo omekšivač iz našeg i njegovog veša i posteljine (tj svega), i počeli koristiti sensitive prašak iz Mullera, uz dvostruko ispiranje. kad nam netko dođe u goste i nosa ga, čini mi se da se počne čohati tako da bi to moglo biti od omekšivača..

good luck!! :love:

the enchantress
01.11.2009., 06:23
hvala cure, ma nije da se tako jako mučim. bar ne više, navikla sam da je crvena, da ju svrbi, da joj koža puca i guli se.
shvatila sam da ja to nikako ne mogu kontrolirati i da će proći.

tko je to napisao negdje gore, da nije gledala svoje dijete već samo ekceme. e to mi je pomoglo i ja sada vidim i grlim i ljubim nju i ne pretvaram svaki dan u borbu s onim što ima na licu. smislila sam pjesmicu za mazanje, trackam ju, ona ručicama i sama razmazuje i jako se veseli kada čuje pjesmicu. čak ju je i mm naučio pa nam se pridruži.

mm je alergičar pa sam si i prije poroda mislila da bi moglo biti problema i od rođenja koristimo ecover za njeno rublje, a neki dm-ov za alergičare za naše. omekšivać nisam vidjela 7 godina. kupujem od severa, nadopunim s povrćem iz dućana. iz prehrane izbacila sve živo i mrtvo. kupujem od alnature sve što postoji na policama, a da nije s visokim rizikom alergije.

jedino još nisam našla tu neku kremu koja bi njoj pomogla kada se tek počne osipati. uvijek ode u najgorem smjeru i to u roku od par dana. i nismo još našli što je trigger. ima vremena. borimo se tim tek 4 mjeseca od kojih su posljednja 2 tako loša.

u svakom slučaju puno hvala na svoj podršci

sundrops
01.11.2009., 12:15
prosljedjujem naputke koje sam dobila od pedijatrice ,vezano za tretiranje atopijskog dermatitisa a koje sam nedavno proslijedila sestri jer njezina beba ima problema sa njime.
poboljsanja su ocigledna.

a upute slijede:

ako majka doji dijete, potrebno je izbaciti sve mlijecne proizvode, temeljene na kravljem mlijeku : mlijeko, namaze, sireve, razne napitke s inim.

moze se koristiti rizino mlijeko s dodanim kalcijem, kao supstitucija.

sezamovo ulje konzumirati,sezamove sjemenke jesti(preprzene,izmrvljene,onako po makrobioticki)

brokulu pojacano jesti,cak svakodnevno.

smanjiti slatkise,secer na minimum,bijelo rafinirano brasno na minimum.

(to su smjernice kako djetetu putem svoga mlijeka pomoci da iznutra to pobijedi i da se to vise ne pojavljuje )

nadalje ,
za lokalno tretiranje treba nabaviti Linola fett mlijeko ili kremu(mozda cak bolje kremu)koja se koristi 2x dnevno,utrljava se u ostecena podrucja-ne pece dijete,to je po doktoricinu misljenju najbolje sredstvo za tretiranje.

osim navedene kreme,treba nabaviti od A Derma uljnu kupku( s prirodnim ekstraktom zobi) te se sa time treba dijete kupati 2-3 x tjedno i to na nacin da se dijete stavi u tu kupku i da se onda ne ispire to s koze vec se utrlja ulje koje je na kozi ostalo s rucnikom,nakon sto se dijete izvadi iz kupke.

takodjer ,nikakvim sapunima ne izlagati djecju kozu, nikakvim samponima i ne koristiti omeksivac pri pranju djecje robe i oblaciti samo pamucno,prozracno,ne neku sintetiku i materijale koji bi mogli nadraziti kozu.

(upute su od pedijatrice Metke Regan)

nadam se da ce barem nekomu biti na pomoc.

jelena.O
01.11.2009., 12:39
Imam otvorenu jednu Linollu fett pa ako kome treba , da mi ne smeta!

jelena.O
01.11.2009., 16:30
Imam otvorenu jednu Linollu fett pa ako kome treba , da mi ne smeta!

rezervirana!

velika.jabuka
01.11.2009., 23:17
cure, na puno mjesta sam pročitala da ad ima loše faze koje se izmijenjuju s razdobljima kad se skoro skroz povuče..
imate li iskustva koliko te faze traju? mi već 2 mjeseca nemamo ništa, sad me hvata paranoja da je to samo faza mirovanja :? i da će se neman vratiti?

ruza
02.11.2009., 00:15
Cure ja ne mogu više...Umorna sam od tog ad :( nemam snage.....
Maleni mi ima 1god i 10mj,spava kooooma...Preko ljeta kada nam se sve povuklo spavao je super...
Sad je stanje da se budi 10000 puta po noći,čoha i gdje ima ad i gdje ga nema, a najgore mi je što gura KONSTANTNO rukice kroz nogavice od hlaća da bi počohao pišu i jajčeka koliko ga svrbi...Ja sam trudna,neispavana,pod nekim pritiskom..Pitam se više gdje griješim???U čemu da tako veliko dijete ne može prespavati noć u komadu=?????Pucam po šavovima,napeta sam ko kokica kako se bliži noć...Raspadam se......
Dajte mi recite koje testove radi dr.Pustišek u Klaićevoj?Koji su principi tih testova?Sutra se idem naručiti kod nje podhitno,da mi vidi maloga,nismo bili dosta kod nje..:(
Kako se zove dr.-ica na Šalati,dermatolog,koja je dosta poznata među kikićima?*??Jel netko čuo za nju??

jelena.O
02.11.2009., 09:33
Cure ja ne mogu više...Umorna sam od tog ad :( nemam snage.....
Dajte mi recite koje testove radi dr.Pustišek u Klaićevoj?Koji su principi tih testova?Sutra se idem naručiti kod nje podhitno,da mi vidi maloga,nismo bili dosta kod nje..:(

Ona nam je dala preporuke za prikove , rist i rast, dunger i stolicu na benzidin ( to smo radili kaj smo bili 6 mjeseci stari). Poslije u dogovoru s njom i gastroenteriologicom ponavljamo risteve i rasteve na određene stvari.
Sama radi neke markere tj. flastere, ali je rekla da kod nas oni ne bi bili dobri.

Mi inače nismo u komadu spavali od cca 10 mjeseca života, pa do 3.4 godine života, i cijelo vrijeme sam joj držala ruke da se ne grege ( prije toga se nije grebala , a bila je u puno gadnijem stanju).3
3Zanimljivo da kad je imala kozice ( za 1 ročkas) da se nije grebala, a ni kad je u 1. mjesecu ove godine imala neki gadni osip ništa.

bubica27
02.11.2009., 09:40
Čime ih mažete kad rane cure?
Potoci vode nam cure s lica..geokorton to zatvori al samo na dan, sutradan opet sve mokro.. je l još ikome tako (da mi bude lakše :/ )?

jelena.O
02.11.2009., 09:59
Čime ih mažete kad rane cure?
Potoci vode nam cure s lica..geokorton to zatvori al samo na dan, sutradan opet sve mokro.. je l još ikome tako (da mi bude lakše :/ )?

nama nije bilo nikad u potocima, ali kad je bilo kritično imali imali Alfodermu 20% u belobazi, i poslije još 5 dana Betriona, i nikad nismo to imali na licu.

p.s. kaj vam nije bilo bolje kad ste krenuli Mekiju

bubica27
02.11.2009., 10:21
nama nije bilo nikad u potocima, ali kad je bilo kritično imali imali Alfodermu 20% u belobazi, i poslije još 5 dana Betriona, i nikad nismo to imali na licu.

p.s. kaj vam nije bilo bolje kad ste krenuli Mekiju

Tijelo je sad ok, ali lice koma koma..i ide na gore..
izbila su mu sad dva zubića (imamo ih 4 komada :mrgreen: ) pa je pogoršanje možda i zbog toga..

the enchantress
02.11.2009., 11:03
Draga ruža,

drži se :love:

evo nama je pomogao taj homeopatski otrovni bršljan. spavam vec treću noć za redom.

mi smo ti isto kod dr metke. ona je i pedica i homeopat i ne odustaje od nas. baš mi je to rekla u petak kada smo došli s malom vilom u koma stanju. to je lijepo čuti. tada je i dala taj bršaljan (ona ima lijekove pa ti odmah da). i zahvalna sam joj nisam znala koliko ću moći izdržati i ne spavati.

možda da joj se javiš?

jelena.o vi ste se baš napatili! :love:

jelena.O
02.11.2009., 11:14
Draga ruža,

drži se :love:

evo nama je pomogao taj homeopatski otrovni bršljan. spavam vec treću noć za redom.

mi smo ti isto kod dr metke. ona je i pedica i homeopat i ne odustaje od nas. baš mi je to rekla u petak kada smo došli s malom vilom u koma stanju. to je lijepo čuti. tada je i dala taj bršaljan (ona ima lijekove pa ti odmah da). i zahvalna sam joj nisam znala koliko ću moći izdržati i ne spavati.

možda da joj se javiš?

jelena.o vi ste se baš napatili! :love:

Nadam se da je tome kraj, ali pošto je ana i veliki vanjski alergičar moramo još to zregulirati, si nazvala za Stibium???? Ja sam se jako bojala tih peleta, pa uvijek tražim otopine.

Maya_78
02.11.2009., 15:14
navodno krema koja rješava puno AD-problema:
Reviderm B12 creme dolazi sredinom 11. u apoteke...
http://naturheilt.com/blog/regividerm-die-verhinderte-vitamin-b12-creme-gegen-neurodermitis/

mrzim to nespavanje!!!

jelena.O
02.11.2009., 16:27
cURE A 1JESTE li vi probale s Eucerin masnim kremama 12 i 20 % OMK, nama su one od malena bile ok..lo

bubica27
02.11.2009., 18:27
cURE A 1JESTE li vi probale s Eucerin masnim kremama 12 i 20 % OMK, nama su one od malena bile ok..lo

Mi smo probali sa eucerin 3% uree, ona je baš za djecu, ali nije nam se baš iskazala..
Ok nam je Jecol, riblja mast za zacjeljivanje rana

jelena.O
02.11.2009., 18:47
Štos je u omega masnim kiselinama a ne na urei

bubica27
02.11.2009., 19:36
Štos je u omega masnim kiselinama a ne na urei

A i ova sa ureom je baš za neurodermitis.. ma treba sve probati, samo da je kn i strpljenja ;)

bubica27
02.11.2009., 21:18
[quote=jelena.O]Štos je u omega masnim kiselinama a ne na urei

Je l na ovo misliš
http://www.eucerin.com.hr/trockene_haut/12_omega_gesichtscreme.asp
čini se ok, nismo probali

bimba iaia
03.11.2009., 10:58
Mi smo išli probatest jest jogurt,zymil s manje laktoze...ali sad smo si našli dela. :/

Našli smo u It jogurt od kozjeg i od ovčjeg m. :D
A i imaju dosta proizvoda bez glutena po prihvatljivijim cjenama.

jelena.O
03.11.2009., 11:25
[quote=jelena.O]Štos je u omega masnim kiselinama a ne na urei

Je l na ovo misliš
http://www.eucerin.com.hr/trockene_haut/12_omega_gesichtscreme.asp
čini se ok, nismo probali

mi koristimo ovu dugačku 20% ili 12% okruglu

http://www.eucerin.com.hr/trockene_haut/omega_pflegepraeparate.asp

Maya_78
03.11.2009., 12:12
nama Eucerin ne paše (ova 20%tna), samo namasti donekle, ali to je to od efekta...

the enchantress
04.11.2009., 14:51
one pelete otvrovnog bršljana pomogle, samo mi je prestala kakati, hmmmmm. cim ih nisam dala jednu vecer evo danas nadoknadjuje! ne znam koliko je povezano, cekam da prodje 16 pa da zovem pedicu.

stibium nabavili, hvala za kontakt.

stura sam, sorry, pisem jednom rukom, jedem drugom, i zabavljam bebu trecom :)

zbog kortica je lice sada super, ima malo na nozici i to je sve 5.
bas me zanima koliko dugo.

mi probali uriage, koooooooooma, meni ne pasu te kreme s ureom pa izgleda da niti njoj

Ozujak
04.11.2009., 15:51
S koliko su vasa djeca dobila ad?
Moj maleni nema ni 2mj i vec ima hrapavi crveni osip (zapravo tockice) koji ne prolazi, ruznu tjemenicu (koju nikada necu rjesiti :(), na obrvama, iza uha, mozda malo I iznad usne, mu se peruta..tj.ima tjemenicu..
Kada da ocekujem rane? :(
Peremo ga u mustelinoj stelatopii (nju smo imali doma pa zato,namjeravam kupiti kupku od aderme) I mazemo ga aderminom examegom 1x dnevno.
Ako se pojavio tako rano, da li to znaci da je to "tezi oblik" ad?

Bas sam u komi :(

Točka
04.11.2009., 16:54
S koliko su vasa djeca dobila ad?
Moj maleni nema ni 2mj i vec ima hrapavi crveni osip (zapravo tockice) koji ne prolazi, ruznu tjemenicu (koju nikada necu rjesiti :(), na obrvama, iza uha, mozda malo I iznad usne, mu se peruta..tj.ima tjemenicu..
Kada da ocekujem rane? :(
Peremo ga u mustelinoj stelatopii (nju smo imali doma pa zato,namjeravam kupiti kupku od aderme) I mazemo ga aderminom examegom 1x dnevno.
Ako se pojavio tako rano, da li to znaci da je to "tezi oblik" ad?

Bas sam u komi :(

Nama se isto pojavio tako rano. I to ti nije tjemenica to je AD. Tjemenica obično prolazi s Mustelinim šamponom.
Nama je stanje ok, od kada sam izbacila sve moguće alergene iz svoje prehrane. naravo i iz njegove prehrane sve na što je alergičan.
Prosurfaj malo po ranijim postovima i svakako otiđi dermatologu.

bubica27
04.11.2009., 20:47
Ozujak- nemoj se sekirati, pogotovo ne unaprijed! teško je preedvidjeti kako će kome bit..
Nam a se ad pojavio kad je napunio mjesec dana, pa je mjesec dana imao ad smao po licu i onda se osulo cijelo tijelo.
Najgore razdoblje smo prolazili s njegovih 4, 5 i 6 mjeseci, tada je bilo zahvaćeno doslovno cijelo tijelo, jako debeli crveni plikovi, rane, pucanje..
ide na bolje, ali trenutno smo dosta loše :(

bubica27
04.11.2009., 20:53
Koliko vas je prestalo dojit, i je l im bolje otada?
to me jako muči u zadnje vrijeme..a kako prestat dojit kad doji po cijele noći i pola dana :/
pregomin mu smrdi a bočicu ne zna sisat..sama ne znam što da napravim :roll:

bubica27
04.11.2009., 20:56
I kad, kako tražit pravo na njegu?
jesu li važeći nalazi koje već imamo ili trebaju bit rađeni samo za tu svrhu, kako to ide?

Točka
04.11.2009., 21:14
to me jako muči u zadnje vrijeme..a kako prestat dojit kad doji po cijele noći i pola dana :/

Ja još uvijek nisam prestala dojiti (13 mj.) i koža mu je u dobrom stanju.
Pazim što jedem. Probala sam davati i allernovu i pregomin ali mu nisu pasala ta mlijeka.

jelena.O
05.11.2009., 07:13

ja sam dojila do 26 mjeseca, s time da sam oko 14 počela davati Pregomin samo s pahuljicama, kasnije je i pila ( od lipnja ga više ne pije , jer na+m je jelić to označio kao alergiju). Pregomin je nakon nekog vremena dobro prihvtila, i uredno pila i jela. Kad smo počeli rižino upotrebljavati prvo ga nije htjela, počeli opet s pahuljicama, tak da sam opet uredno jede i pije.

Ozujak
05.11.2009., 08:10
Ozujak- nemoj se sekirati, pogotovo ne unaprijed! teško je preedvidjeti kako će kome bit..
Nam a se ad pojavio kad je napunio mjesec dana, pa je mjesec dana imao ad smao po licu i onda se osulo cijelo tijelo.
Najgore razdoblje smo prolazili s njegovih 4, 5 i 6 mjeseci, tada je bilo zahvaćeno doslovno cijelo tijelo, jako debeli crveni plikovi, rane, pucanje..
ide na bolje, ali trenutno smo dosta loše :(

Bili smo kod dermatologa I potvrdio je da je to ad u nastajanju. :(
On se jos "cisti" (ima 6tjedana), ali koza mu je jako suha I ima malo izrazeno crvenilo (te piknjice) na obrazima, rukama, nogama,..
Ima I tu tjemenicu ne samo po vlasistu, vec I po obrvama, iza uha, na podocnjacima!
Dao nam je abitina kremu za tjemenicu I preporucio zelenu liniju aderme za atopijski dermatitis.
I vidimo se opet za cca 1,5mj, kad ce imati 3mj pa ce nam valjda tad preporuciti I kortikosteroidnu kremu u hitnim slucajevima.. :(

Da li je tko od vas probao gmp mast za atop.derm.? Navodno je biljna I super.

bubica27
05.11.2009., 08:44
Ima I tu tjemenicu ne samo po vlasistu, vec I po obrvama, iza uha, na podocnjacima!
Dao nam je abitina kremu za tjemenicu I preporucio zelenu liniju aderme za atopijski dermatitis.
I vidimo se opet za cca 1,5mj, kad ce imati 3mj pa ce nam valjda tad preporuciti I kortikosteroidnu kremu u hitnim slucajevima.. :(

Da li je tko od vas probao gmp mast za atop.derm.? Navodno je biljna I super.

Mislim da ti to nije tjemenica nego se stvaraju kruste, pa tom kremom prvo tretiraj mali dio površine da ne bi koža buknula.
Mi nismo probali gmp.

jelena.O
05.11.2009., 09:53
I kad, kako tražit pravo na njegu?
jesu li važeći nalazi koje već imamo ili trebaju bit rađeni samo za tu svrhu, kako to ide?

Njegu ti je najpametnije tražiti cca 2 mjeseca prije rođendana, treba što friškijih papira koji se odnose na primarne djetetove bolesti ( pomogućnosti s preporukama specijalista)

puuuunoooo višššeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee na

http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=74775&start=500 i par stranica prije tog

jelena.O
05.11.2009., 09:56
one pelete otvrovnog bršljana pomogle, samo mi je prestala kakati, hmmmmm. cim ih nisam dala jednu vecer evo danas nadoknadjuje! ne znam koliko je povezano, cekam da prodje 16 pa da zovem pedicu.

mi probali uriage, koooooooooma, meni ne pasu te kreme s ureom pa izgleda da niti njoj

kaj je rekla za TOX,( možda bi vam trebala dat nekaj za čiščenje, mi smo za tu nakanu pili Sumpor+ Nux vomica), jel kaj bolje od Stibium???'

srecica
05.11.2009., 10:08
Evo i mene ponovo na ovom topiku ... naime nama se dermatitis pojavio sa negdje 3 mjeseca, najgore je bilo na zapescu desne ruke i potkoljenica lijeve noge tu bi joj se znala bas rana napraviti. Mazali smo A Dermom, pazili jako na prehranu i nestalo je malo prije drugog rodendana , ostala je suha koza.
Obzirom na gadnu reakciju na Priorix i da isljucimo i alergije radili smo test na mlijeko, kikiriki i jaja, i rezultat IgHe je bio 0,4 (tolerancija je do 0,7)

I onda smo 01.09. krenuli u vrtic i stanje se polako ali sustavno pogorsavalo, da joj je sad koza sva suha a na mjestima iza vrata (gdje je dodiruje etiketa odjece), pa oko struka, ruke i listovi na nogama ima cak i krastice ... kupam je u bademovu ulju ali stanje se ne popravlja.
Ako je povezati sa hranom mislim da bi moglo biti od kravljeg mlijeka kojeg u vrticu dobivaju skoro svaki dan (nekad i visekratno) a doma ga recimo ne pije, uzima jogurt i druge fermentirane proizvode ali od toga do vrtica nismo primjetili reakciju.
Ona za sada sve to dobro podnosi jer je jos ne svrbi.

Sad opet imam u rukama uputnicu za pedijatrijsku dermatologiju pa Vas molim preporuke (zadnje smo isli kad smo zavrsili na Hitnom prijemu u Klaicevoj) i molim preporuke za djecjeg homeopata.
Zvala sam Šalatu uputili su me da posaljem mailom sken uputnice pa ce javiti termin, a Klaiceva tek poslije 12:00 pa cu vidjeti. Zanima me ako imate vec iskustvo s nekim lijecnik s kim ste zadovoljne da podijelite info, moze i na pp.

jelena.O
05.11.2009., 10:25
srečice, u klaićevoj sje samo jedna dok. dr.Pustišek

radi ponedjeljak i srijeda popodne, ostale dane ujutro

stela2
05.11.2009., 11:01
gmp mast sam ja koristila i nije bila loša..ne znam zašto sam prekinula..u biti malo sam se bojala te masti da možda nutra ne stavljaju štogod od kortića ili drugih lijekova zato jer ta firma koja to prodaje nije registrirana..kad mu je ono jaaako buknulo onda nije nešto posebno pomogla, ali kad mu je manje, onda je..puno njih hvale tu mast, ali kako biti siguran šta je u stvarnosti unutra kad to nije ništ registrirano..mada baš sam razmišljala sad ejdan dan da opet naručim tu mast jer stvarno nije bila loša, a čovjek mi je preo telefona rekao da je 100% biljna i da se ne trebam bojati..
inače mi smo po starome..jedno vrijeme koliko toliko ok, onda opet lošije..ali, trošimo puno manje kortića nego prije..znači da je ipak pomak na bolje..nikako da se riješimo ekcema na prstićima, skoro uvijek ima flastere na nekim prstićima..izliječim nekeko s čistim elokomom i vlažnim oblozima, ali prebrzo se sve opet to počne vraćati..tak da su nam prstići i koljena glavna žarišta...,a i u zadnje vrijeme dosta često ima ekcem iznad usnice i oko kapka..
dobro je to da je konačno prihvatio sojino mlijeko.ali, ne želi ga piti nego ga jede u grizu, palačinkama , kolačima..lijepo sad dobiva na kilaži..više puta zna lijepo spavati po noći, a ponekad čujem po noći kak s nogicama trlja o plahtu ili svrba glavicu, prstiće i tako...
mislim, da mu ide prema boljemu, ali još uvijek nije to to pošto koristimo kortiće..
pozdrav svima..

stela2
05.11.2009., 11:05
e, da nama je od neutralnih kremica nabolja od biderme atoderm, pantexol mast i običan melem..atoderm je za cijelo tijelo, pantexol za lice, prstiće, melem je za iznad usnice i kapke..

neki dan sam ga namazala s a-dermom (ponestalo mi je bioderme), i sav se osipal kud god sam ga s tim namazala..tak da stvarno treba paziti..

stela2
05.11.2009., 11:06
e, da..da li netko zna kakav je to sastojak u kremicama sheea maslac? ima li to kakve veze s mlijekom ili ne? mislim da mu upravo taj sastojak u kremicama smeta..

Nuktemeron
05.11.2009., 11:22
nerafinirani shea maslac je vrlo blag. koji su ostali sastojci?

Atopiclair nonsteroidal cream does contain shea butter (Butyrospermum parkii), a derivative of shea nut oil (not peanut oil). Patients with a known allergy to nuts or nut oils should consult their physician before using this topical preparation.

evo primjer kreme koja ima shea, ali djeca alergična na ulje od plodova trebaju paziti.

stela2
05.11.2009., 13:26
da definitivno treba jako dobro paziti za plodove..
dosta se preporučuje linola fett i sl, a te kreme su na bazi kikirikija, 70% atopičara smeta kikiriki, ili bademovo ulje (badem je orašasto) i itd...
ali, šta je to uopće shea maslac, to me zanima?

stela2
05.11.2009., 13:31
a, sad sam našla..shea je vrsta afričkog drva i iz njegovog ploda se dobija taj maslac..znači, nema veze s mlijekom.. :oops:
a, ono kaj mu definitvno smeta to je ona krema lipikar od la roche-posay..
inače su dosta hvalili tu kremu za ad..ali, moj mali se još najviše osipavao od te kreme..

Maya_78
05.11.2009., 14:14
mi smo registrirani atopičari od kad je napunio 1.5 mj. točno toliko (sjećam se sa slika!)
obično i krene tako rano, misliš "čišćenje", ali se nastavi, nažalost...

ja sam prestala dojiti s njegovih cca 7 mj., od kada se dokazala alergija (visoka) na mlijeko, p.brašno, jaja... do tada sam jela od toga samo brašno i živjela na tikvicama, piletini i puretini bez začina, rižinom mlijeku, jabuci i kruški... eto... nisam više mogla... kako je krenula dohrana više nisam znala da li reagira na moje mlijeko ili na tu hranu i to me nekako nagnalo da postepeno prestanem, a kako je prihvatio Pregomin super, time mi je olakšao tu tranziciju... i, da, od tada nam JEST bolje... jest da je to koincidiralo s ljetom, ali stvarno nam je to bilo super razdoblje cca 1.5 mj.
sada, najesen, opet je krenulo na lošije, ALI! ipak nam je najgore bilo u razdoblju od cca 3. do 6. mjeseca, crvenilo i kraste/kruste po cijelom tijelu, posebno glavi
i sada na glavi ima kruste, ali ih mogu iščistiti iako se često raskrvari jer ga glava svrbi... zapravo mu je najgore stanje na vlasištu, ostalo t i tamo macem Elocomom i bude bolje iako se vraća, ali glavu oklijevam mazati (možda Afloderm?)

zarrin
05.11.2009., 14:52
nama se(malo naspram priča mama koje ovdje čitam) javio AD u 6 mj na i sva zbunjena pitala ped.(jer smo skužili da je bilo od limunske kis. i cedevite koju sam pila) a kako do tad ništa a jela sam i puno agruma i to kada je tek rođen u zimu, davila sam se u mandarinama, a ona mi je rekla da s obzirom da dojimo, do 4 mj.je dobivao imunitet preko cice a od 4.mj je izgrađen njegov tako da se tek između 4. i 6. mj. i pojavi AD ili tada je u najgoroj fazi kod beba kod kojih se ranije javio.

Achan
05.11.2009., 20:31
stela2 vjeruj mi ne želim pametovati, ali pogledaj malo, čak i tu po forumu, o sojinom lijeku. Ja sam ga jako koristila, ali sam prestala. Ne zato što mogu dokazati da je to što se govori točno, ali u nedoumici sam rađe prešla na zobeno. Bez glutena je, meni ukusom bolje, a i po cijeni je u dm-u isto.
Mi smo inače buknuli ko po starom, a znam da nije od hrane! Ima gnojnu anginu i točno kad joj je krenula upala (znači ništa nove hrane, još nije bilo lijekova u điru) tako je počeo i jaki osip. Po meni AD nema uvijek veze s hranom nego i sa općim stanjem organizma.

bubica27
05.11.2009., 20:54
Nama se pogoršalo sa nicanjem zubića; dva su izbila pa očekujem smirenje..
A zadnjih mjesec dana mu je bilo bolje, iako ja nisam pazila na hranu!
Umjesto da sam pametnija sa ovim ad-om, sve mi je veći misterij :/

Točka
05.11.2009., 21:46
Achan zob sadrži gluten!

Angelina_2
06.11.2009., 06:38
i nama je stanje sve gore...
sad sam kupila neku gmp mast pa bumo vidjeli...
adrema, mustela, excipiel...nista ne pomaze

jedno pitanje...kaj s fenistilom? koliko s eon smije davati?

jelena.O
06.11.2009., 09:59
i nama je stanje sve gore...
sad sam kupila neku gmp mast pa bumo vidjeli...
adrema, mustela, excipiel...nista ne pomaze

jedno pitanje...kaj s fenistilom? koliko s eon smije davati?

Za fenistil nam je dok, rekla dok je ona bila mala PO POTREBI, ali pošto je to uvijek povračala prestali smo i uzimati..

Achan
06.11.2009., 11:15
Achan zob sadrži gluten!

Znam, krivo sam se izrazila :P , ja pijem zobeno, beba je još mala pije samo hip hipoalergeno.

Pitanje za fenistil. I nama su rekli po potrebi, ali ako pitaš vjerujem da je zato jer imaš veliku i čestu potrebu za njim. Iskreno mislim da on baš i ne pomaže pa vam možda zato i treba često. Nama nije ništa pomogao i već nakon prvog puta smo odustali od njega, između ostalog i zato što sadrži alkohol.

Inače, o misterijama AD-a. Ja mislim da svi ti doktori, dermatolozi i veliki stručnjaci nemaju pojma. Prije su ga pripisivali stresu a sada alergiji, valjda ovisi o tome šta je trenutno moderno. Eto, beby se osula ko u najgore vrijeme zato što ima tu gnojnu anginu. Od jučer je na antibiotiku pa joj se povlači i AD. Osim ako po nekom čudu nije antibiotik lijek protiv alergije (cinična sam,naravno da nije) onda možda ne leži sve u tome. Inače, od kad smo opet jače obučeni AD je samo na licu i glavici, a pedica tvrdi da može biti isključivo prehrambeni a ne kontaktni. Naravno, što god ja probala objasniti ona prečuje. Kad sam joj pričala što jedemo odmah se zakačila za proso jer da može biti alergeno. Zašto? Zato što pojma nema šta je proso pa joj to čudno zvuči. Preko amarantha je prešla jer vjerojatno tu riječ nije mogla tako na brzinu ni ponoviti.
Sory, inače volim i poštujem našu pedicu ali me zadnji put izbedirala nekim izjavama pa se malo iskaljujem. Neću više :saint:

stela2
06.11.2009., 11:46
achan,, da čitala sam i ja o tom sojinom mlijeku, koliko ima pozitivnih stvari toliko i negativnih..nisam pametna što bi bilo bolje..on dnevno koristi 3dcl mlijeka..tak da niti nije to tak puno..da li zobena mlijeka imaju i s dodatkom kalcija ? najviše me brine taj kalcij..zob niti nisam testirala, a soju jesam..na soju nije alergični..
njemu su osobno jesen i zima još bolji od proljeća i ljeta..proljeće katastrofa..dok bude ini sve cvalo jako bude crveni po licu (bar je do sad bio), baš me zanima kako bude ovo proljeće..
definitivno, nije sve u hrani..ja kad mu je čista koža mu dajem raznu hranu ( bez mlijeka i jaja jer to je dokazano alergičan), i onda vidim da li će reagirati..jer da mu smeta reagirao bi..čak i ako se maže kortićem a dijete pojede nešto što mu smeta, to crvenilo se pogoršava bez obzira što se maže lijekom..tak da moj jede i mandarine, rajčicu..nisam primjetila nikakvu alergijsku reakciju..čak jede i kestene, obožava ih..jako me bilo strah kad sam mu prvi put dala, ali nisam primjetila ništa posebno..sad da bi crvenilo bilo jače, ili da bi reagirao drugačije..jedino npr..onaj cron flakes od kukuruza, on to zna samo grickati, kao da se onda malo jače zacrveni..ne znam zašto..bar je po ljeti kuhani kukuruz jeo bez problema..

i uvijek kad je bolesni je pogoršanje..obična viroza, curenje iz nosa, odmah dođe crvenilo i itd..zato jer se imunitet nema vremena boriti toliko s kožom, nego se bori s bolešću..tak da ako ima anginu, ništa čudno da se koža pogoršala..pa, i kod promjene vremena i godišnjih doba im se može pogoršati..nekoga boli glava, oni dobe osip..tak to ide..
za 3 tjedna punimo 3 godine..kažu da se između 3-4 godine ad poboljša..tak da bumo vidli..zato su mi i dali dopust za njegu do njegove 4 godine..onda idemo dalje na komisiju..
opet se ja raspisala..

stela2
06.11.2009., 11:49
jelena o. , možda je vama sad bolje jer je starija..3 i pol godine je ono doba kad vele da se zna dosta toga povuči..

jelena.O
06.11.2009., 11:54
jelena o. , možda je vama sad bolje jer je starija..3 i pol godine je ono doba kad vele da se zna dosta toga povuči..

u kakvoj je ona fazi svrbenja bila , baš ne prolati prek dve noći

jelena.O
06.11.2009., 11:57
sad čekamo još i proljeće, jer nam je u zadnjih dviju godina najgroznije bilo od proljeća (ima reakcije na vanjske alergene)

stela2
06.11.2009., 13:22
i nama je najgore u proljeće..očito i njemu svašta smeta od cvatnje..
znam jako dobre kakve su to faze svrbenja..on svejedno i ako je koliko toliko čisti, on se svaki dan minimalno 50 x negdje posvrba..nama je to već normalno..a, i njemu. najviše ga uvijek svrbe prsti..zato jer valjda dira sve okolo..koža mu tu nije zdrava, nema pravog zaštitinog sloja i zato dobi to crvenilo i onda mu počne pucati, ragade..ma svašta..a, kad ga svrbe prsti, onda si prstić prime i dođe do mene i kaže da mu nek tu zalijepim flaster..kupujem one elastic..onda mu namažem i zalijepim i onda je ok..on skoro svaki dan ima barem na jednom prstu flaster..sad skoro ima na svakom..prehlađeni je malo, odmah mu se malo pogorša koža..ali, ništ strašno..
kažu da bez obzira koliko god strašni bio dermatitis, može biti da se on sam samcat preko noći povuće..
znam takav slučaj..gori je bio od mojega, pa mu se poslije treće godine, doslovno preko noći sve povuklo..za nepovjerovati..a, alergija na bjelanjak je još uvijek ostala i neke alergije na peludi..

Maya_78
06.11.2009., 13:59
i nama je najgore u fazama kad smo u nekoj "infekciji" bilo bakterijskoj ili virusnoj, samo da je imunološki aktiviran na drugo...
nadam se da nam je najgore prošlo (onih prvih 6 mj.) iako sad slijede druge muke (to "nesvjesno" češanje, nastavak nespavanja/konstantnog buđenja i nemira...)
ali proći će, proći (to je moja mantra...)

the enchantress
06.11.2009., 19:23

kaj je rekla za TOX,( možda bi vam trebala dat nekaj za čiščenje, mi smo za tu nakanu pili Sumpor+ Nux vomica), jel kaj bolje od Stibium???'

evo jos uvijek je ok, nisam ju uopce stigla pitati o povezanisti brsljana i kakanja, imala je guzvu, samo sam joj rekla stanje i to je to. rekla mi je stibium 2 puta na dan kao njega jer nama nijedna druga ne pomaze. vidjet cemo sada.

cure, sto da radim s dohranom.
mi smo krenuli s pet i pol cca, imali 4 namirnice (jabuka, kruska, mrkva, tikvica, jela samo tikvicu i krusku, ovo drugo ni pod razno. ) pa smo bili na pauzi i prosli tjedan nam je rekla da opet krenemo, ali ja se nekako opirem u sebi. dal da jos malo pricekam, ona dobiva na tezini, sve pet.

Achan
06.11.2009., 20:32
stela2 razumijem problem sa kalcijem. Ja sam se isto tako bedirala, iako vezano za dojenje jer sam intolerantna na mlijeko. Za sada nisam našla zobeno sa kalcijem, ali sam zato počela piti kozje. Ne znam da li da malome probaš dati kozje, on nije više toliko mali da mu prijeti anemija od kozjeg mlijeka, a postoje i kozji sir i skuta koji su jako fini.
Ali ima i druga solucija za kalcij. Obzirom da sada jede više manje sve što po tablicama može dajem joj amaranth, on sadrži skoro toliko kalcija koliko i mliječni proizvodi, a svako toliko joj dam i malo sezama prženog, on isto ima brdo kalcija, osim toga, ako ti mali voli, sardela sadrži brdo kalcija a i razne alge (OK to je već malo teže prilagoditi našoj kuhiji).
Veliki :love: i puno želja da mu sada kad već ima 3 godine napokon prođe.

grom
06.11.2009., 22:53
stela2 A da probaš rižino "mlijeko"? Ima ga u dm-u i Konzumu. Ono u dm-u postoji u 2 verzije sa i bez dodanog kalcija.

bubica27
06.11.2009., 23:18
kažu da bez obzira koliko god strašni bio dermatitis, može biti da se on sam samcat preko noći povuće..
znam takav slučaj..gori je bio od mojega, pa mu se poslije treće godine, doslovno preko noći sve povuklo..

Ovako je bilo sa ad-om u mojoj obitelji, pa se i ja nadam..kad-tad i to oko 1 rođendana :mrgreen:

Adrijana
07.11.2009., 07:14
znam takav slučaj..gori je bio od mojega, pa mu se poslije treće godine, doslovno preko noći sve povuklo..

Ovako je bilo sa ad-om u mojoj obitelji, pa se i ja nadam..kad-tad i to oko 1 rođendana :mrgreen:

Lari je sve bilo prošlo sa 3 godine i sad sa 5 se opet vratilo ali samo po rukama i nogama, uz alergijsku astmu :(

jelena.O
07.11.2009., 08:08
cure, sto da radim s dohranom.
mi smo krenuli s pet i pol cca, imali 4 namirnice (jabuka, kruska, mrkva, tikvica, jela samo tikvicu i krusku, ovo drugo ni pod razno. ) pa smo bili na pauzi i prosli tjedan nam je rekla da opet krenemo, ali ja se nekako opirem u sebi. dal da jos malo pricekam, ona dobiva na tezini, sve pet.

ja sam počela s žgancima, pa poslije riža, pa kad je to prošlo mjenjala jedan dan riža, drugi žganci. Poslije mješala s jabukama, mrkvom , bananama, pa sve poslije. Pazi da unosim najviše 2 namirnice ( nove) tjedno i da bude kojih 2-3 nada između njih.

Rižu možeš ili skuhati bez soli, pa poslije smiskati i dodati koju kap iz cice, da se malo prorijedi. Ili Samelji u mlinčeku rižu u brašno i kuhaj ko žgance ( baš ne jako gusto) , na kraju dodaj opet mlijeko iz cice. Žgance isto ko i rižu, djeca prije počinju jesti one stvari ako skuže da je već tu nekaj poznato.

Možeš napraviti i sok od jabuke, pa kasnije i od drugog voća.
Ne trebaš se previše truditi oko Hipača i sl, neka djeca ga naprosto ne žele jesti ( dok neka navodno samo to). Ne dodavaj sol.

the enchantress
07.11.2009., 11:13
Nisam na **** niti pomislila, mislim da nista od toga za nas.

Samo da javim da se osipala jutros. Probudilo me nocas gerbanje i evo, iz sata u sat je sve gore. Sada su one male tockice i pocinje se formirati crvenilo.
Ah! Ovaj put trajalo 3 dana! I to je neki napredak!

bubica27
07.11.2009., 11:55
Adrijana- kakav vam je crni kim? Je l smiri crvenilo na malo duže staze ili samo kratkotrajno?

Adrijana
07.11.2009., 13:55
Adrijana- kakav vam je crni kim? Je l smiri crvenilo na malo duže staze ili samo kratkotrajno?

Baš nam i ne pomaže pa sam se vratila na noćurak od Dr.Theissa :/
Sad je neka dobra faza par dana, skoro da crvenila i nema, i to sam kupila onaj intezivni balzam od noćurka.
Možda sam trebala biti upornija sa kimom. Probat ćemo opet.
Kad idemo van mažem ga sa Weledinim wind und wetter balzamom jer mu se i od hladnoće zna pojaviti.

the enchantress
07.11.2009., 15:54
ja sam kupila taj crni kumin danas, žena mi je rekla da i njega možemo piti, jedna do tri žličice dnevno (ja), baš kao i noćurak.

bubica27
07.11.2009., 20:36
Ma ne znam više čime mu sanirat lice..ima li tko neki prijedloog što je vama pomoglo?
Jako je crveno i curi voda..

Točka
07.11.2009., 22:04
Nama kada bi curilo, jedino je Betrion uspio riješiti problem u 2-3 dana.
To je antibiotska mast.

Angelina_2
10.11.2009., 21:41
eto...nama nakon 4 dana gmp mast rijesila problem...cijele noge, trbuh i malo lice....sve skoro pa nestalo...sad je jedva vidljivo...jos dan dva i potpuno ce nestati :D

jelena.O
11.11.2009., 11:03
eto...nama nakon 4 dana gmp mast rijesila problem...cijele noge, trbuh i malo lice....sve skoro pa nestalo...sad je jedva vidljivo...jos dan dva i potpuno ce nestati :D

ajde se javi kroz tjedan -dva da vidimo da li ste čisti?

bubica27
11.11.2009., 11:29

ajde se javi kroz tjedan -dva da vidimo da li ste čisti?

Istina..nažalost..
tako je i nama nekad bilo, pojavi se čudesna krema, ja se pohvalim, ali onda se ad opet vrati kao da nikad nije ni nestao :x
Nadam se da s vama nije takav slučaj!

Cure koje ste pobjedile ad, dajte se javljajte češće, da ne kukamo uvijek mi iste, budite nam svjetla točka :)

jelena.O
11.11.2009., 11:41
tako je i nama nekad bilo, pojavi se čudesna krema, ja se pohvalim, ali onda se ad opet vrati kao da nikad nije ni nestao :x
Nadam se da s vama nije takav slučaj!

Cure koje ste pobjedile ad, dajte se javljajte češće, da ne kukamo uvijek mi iste, budite nam svjetla točka :)

mi smo za sad Ok što se tiče kože već duže vrijeme

bubica imaš pp.

Točkica
12.11.2009., 18:10
Niki je lice čisto već 10 dana bez mazanja ičim. Ostaje nam problem suhe i crvene kože na obje nogice ( otprilike na području gdje se vežu cipelice). To ju svrbi pa mažem nevenom, pokazao se do sada dobrim ali ne rješava problem, probat ću sa noćurkom. Počela sam dodavati kravlje mlijeko u kavu a Nika jede jogurt i reakcije nema.
Ne znam jesam li pisala da ćemo na testiranja kad bude imala godinu dana, sada ima 8 mj.

bimba iaia
13.11.2009., 09:10
Mi smo uveli i "zimsko smanjeno kupanje"
Tuširamo se rijeđe,a peremo po zonama.:mrgreen:

Adrijana
13.11.2009., 16:22
Ja sam danas išla kupiti Balzam od noćurka od Dr.Theissa i žena u apoteci rekla da ga više nema, ne proizvodi se :shock: . Nama je ta kremica jedina pomagala. :/ . Sad sam uzela Linola Fett kremu pa ćemo vidjeti.

jelena.O
13.11.2009., 17:20
Ja sam danas išla kupiti Balzam od noćurka od Dr.Theissa i žena u apoteci rekla da ga više nema, ne proizvodi se :shock: . Nama je ta kremica jedina pomagala. :/ . Sad sam uzela Linola Fett kremu pa ćemo vidjeti.

možda bi ti ipak bila bolja Eucerin 20% OMK ( isto je nočurak)

Adrijana
14.11.2009., 07:17

možda bi ti ipak bila bolja Eucerin 20% OMK ( isto je nočurak)

Vidiš, a tražila sam da mi daju nešto s noćurkom :/

the enchantress
14.11.2009., 10:15
Mala vila je jos uvijek osuta s laaaganim pogorsanjem. Mazem ju stibiumom i uljem crnog kumina. Nije super, ali jos nismo na tragu onog komatoznog scenarija. Za sada.

Ja vas opet gnjavim zbog dohrane s kojom smo opet poceli.
Ona se osula prije uvodjenja dohrane. Uvela sam jednu namirnicu i nju jede par dana (5).
Da je alergicna na nju kako bi se to manifestiralo? Pojacanijim ad-om?

Kako su vase bebe reagirale tj po cemu ste zakljucile da su alergicne bas na tu namirnicu koju ste uvele?

Točka
14.11.2009., 14:39
Da je alergicna na nju kako bi se to manifestiralo? Pojacanijim ad-om?

Kako su vase bebe reagirale tj po cemu ste zakljucile da su alergicne bas na tu namirnicu koju ste uvele?

Prije same konzumacije nove namirnice, prvo mu natrljam namirnicu malo iznad usne i ostavim neko vrijeme (obično se zacrveni već nakon 10 min.). Ako reakcije nema, onda mu dam malu količinu da popapa. Popodne ako opet nema nikakve reakcije još malo dobije popapati. Sutra veću količinu itd. Reakcija kod nas su crveni prištići bilo gdje na tijelu kao i crvenilo tj. pogoršanje AD-a. U najgorem slučaju je reakcija bila oticanje.
Također jedna od reakcija može biti proljev i smrdljiva stolica. Kih n anje i šmrcanje neposredno nakon konzumacije.

the enchantress
15.11.2009., 13:20
hvala ti točka, baš sam takav praktičan savjet tražila! danas odmah u isprobavanje

jelena.O
15.11.2009., 13:55
a, sad sam našla..shea je vrsta afričkog drva i iz njegovog ploda se dobija taj maslac..znači, nema veze s mlijekom.. :oops:
a, ono kaj mu definitvno smeta to je ona krema lipikar od la roche-posay..
inače su dosta hvalili tu kremu za ad..ali, moj mali se još najviše osipavao od te kreme..

evo nekih informacija http://www.bio-terra.net/content/view/98/62/lang,hr/ i http://www.aromaterra.hr/shop/index.php?page=details&prod=387&cat=8&group=1

jučer bili na Rodinoj radionici za kreme i radili kremu od navedenog maslaca, koji nema veze s mlijekom, nego se zove tako radi njegove gustoće. Veli teta da bi u Shea maslac trebalo dodati par kapi ulja nočurka ili nevena za AD probleme.

Achan
15.11.2009., 16:09
Eto da se javim sa jednim pozitivnim iskustvom.
Mučili smo se sa krustama po glavim koje su bile jako debele, zatim pucale, cjedile se i ostavljale ranice i još uz to strašno svrbile. Kako su dvije pedijatrice i jedna dermatologica bile rekle da tretiram za tjemenicu tako smo mi mjesecima prale glavu protiv tjemenice.
Napokon sam rekla dosta. Tri dana prala sam joj glavu sa Atoderm gelom za pranje (od Bioderme) za kožu sa AD i zatim mazala sa Aderminim mlijekom exomega. Sve je otišlo i više ne svrbi. Možda nekome pomogne.

I drugo iskustvo. Crni kim 1:10 u maslinovom ulju. Na licu nam nije pomogao, ali na prsima i posebno na cickama, sve je nestalo nakon dva mazanja.

bubica27
15.11.2009., 18:37
Na licu nam nije pomogao, ali na prsima i posebno na cickama, sve je nestalo nakon dva mazanja.

LIce je stvarno teško zaliječiti.. Grozno nam je ovih dana, izbijaju još dva zubića i baš je teško stanje.
Sutra smo na Srebrnjaku, baš me zanimaju komentari i savjeti dr..

Adrijana
16.11.2009., 08:59
Nama je Linola Fett katastrofa, možda zbog kikirikija. Sad mu je izbilo i tamo gdje nije imao :(
Ako netko koristi i dobra mu je nek mi se javi da mu pošaljem.

iv6300
16.11.2009., 09:34
Ne znam da li je već netko spominjao antihistaminsku dijetu, ali meni je jako pomogla. Dijeta nije laka, ali ako ste doma i stignete spremati hranu nije neki problem. Rezultati se vide nakon dva do tri tjedna.

Svakako bi je preporučila mama koje doje bebe atopičare.

Više informacija: http://urticaria.thunderworksinc.com/pages/lowhistamine.htm

Moji su blizanci oboje atopičari i jako im je smetala buča, poslije sam ju pronašla na ovom popisu.

Vidim da se spominjalo i ulje crnog kima (obavezno kvalitetno), meni najviše pomogne kad si ukapam jednu do dvije kapi u a-dermu i to namažem.

Nadam se da će nekome pomoći...

bubica27
16.11.2009., 20:11
Nama je Linola Fett katastrofa, možda zbog kikirikija. Sad mu je izbilo i tamo gdje nije imao :(

Ja sam upravo kupila od Jelene, daj kupit ću i od tebe, samo mi vidi koji je rok trajanja. Mojoj curi odgovara.
A momka žele hospitalizirat pa smo od četvrtka na srebrnjaku on i ja :(
Mislite na nas :love:

jelena.O
17.11.2009., 08:12

Ja sam upravo kupila od Jelene, daj kupit ću i od tebe, samo mi vidi koji je rok trajanja. Mojoj curi odgovara.

da dobro prođe!

stela2
17.11.2009., 11:13
zbog čega ste hospitalizirani?

the enchantress
17.11.2009., 11:15

uz vas smo! da sve bude ok.

bubica27
17.11.2009., 11:56
zbog čega ste hospitalizirani?

Loše im on izgleda (iako sam ga dan prije malo elocomom i zaliječila :/ )pa idemo na njihovu njegu, kupanje ujutro i navečer, mazanje neutralnim kremama i po potrebi elocomom/geokortonom, pokazat će mi kako ga njegovat.
Pitala sam uključuje li to injekcije kortikosteroidima, rekoše ne, pa vidit ćemo..

the enchantress
17.11.2009., 12:21
cure, imate li ovlaživače zraka i koje? uvidjeli smo da njoj jako pomaže.

mi imamo jedan na posudbi, a sada vidim da u brežicama je philips aventov po klubskoj cijeni, a nikako da se odlučimo.

stela2
17.11.2009., 12:50
i moj je znao biti jako loše, isto su ga 2x htjeli hospitalizirati..a, pošto je moj mali dosta osjetljivi, pogotovo na doktore, bolnice i itd, nisam imala srca s njim ostati u bolnici..nego su mi objasnili terapiju i ja sam to doma odrađivala i dolazila svaki tjedan u zg na kontrolu..
mada mi je s jedne strane i bilo žao što možda nisam jednom ostala da vidim kako to oni rade..pa možda stvarno nešto naučiš iz toga..
nego je stvar da kod jakog ad-a, se moraju koristiti kortići kad je jako crvenilo i kad se počne to jako širiti jer inače se upadne u situaciju za koju se kaže nikud-nikam..koža se strašno pogorša, opsežnije su promjene i teže ih je zaliječiti..a, pogotovo ako iz promjena curi i voda, znači da je unutra i bakterija..
u bolnicama znaju kupati 2x dnevno..zato ja i kažem da njima u biti voda pomaže jer njima fali vlage u koži, a voda je prirodni ovlaživač..samo kupanje ne smije predugo trajati..

žalim vam sreću i da sve to čim prije prođe.. :heart:

bubica27
17.11.2009., 13:16
Hvala :love:

drndalica
17.11.2009., 21:20
i moj je znao biti jako loše, isto su ga 2x htjeli hospitalizirati..a, pošto je moj mali dosta osjetljivi, pogotovo na doktore, bolnice i itd, nisam imala srca s njim ostati u bolnici..nego su mi objasnili terapiju i ja sam to doma odrađivala i dolazila svaki tjedan u zg na kontrolu..
mada mi je s jedne strane i bilo žao što možda nisam jednom ostala da vidim kako to oni rade..pa možda stvarno nešto naučiš iz toga..
nego je stvar da kod jakog ad-a, se moraju koristiti kortići kad je jako crvenilo i kad se počne to jako širiti jer inače se upadne u situaciju za koju se kaže nikud-nikam..koža se strašno pogorša, opsežnije su promjene i teže ih je zaliječiti..a, pogotovo ako iz promjena curi i voda, znači da je unutra i bakterija..
u bolnicama znaju kupati 2x dnevno..zato ja i kažem da njima u biti voda pomaže jer njima fali vlage u koži, a voda je prirodni ovlaživač..samo kupanje ne smije predugo trajati..

Identičan slučaj kao i kod nas. Prvih 9 mj bili su užasni. I onda je krenulo na bolje. Danas, ni po čemu se ne bi moglo reći da smo imali ikakvih problema. Tu i tamo pokoji osip nakon neke čokolade. Koža tip-top! A činilo mi se nekad da tome nema kraja! Ne očajavajte, proći će

Točka
17.11.2009., 21:32
cure, imate li ovlaživače zraka i koje? uvidjeli smo da njoj jako pomaže.

mi imamo jedan na posudbi, a sada vidim da u brežicama je philips aventov po klubskoj cijeni, a nikako da se odlučimo.

Mi nemamo. Često pobacam mokre ručnike na radijator u sobama gdje boravi. Nama je i to ok.

Maya_78
18.11.2009., 10:12
Bubica :love:
nadam se da će biti uspješno (edukativno) i da će ga dugoročnije očistit
pokupi recept za njihovu kremu ako možeš
javi kako je...

Točka
18.11.2009., 13:28
bubica27 sretno!

tajchi73
18.11.2009., 15:08
[Cure koje ste pobjedile ad, dajte se javljajte češće, da ne kukamo uvijek mi iste, budite nam svjetla točka :)

da ne dužim ( jer sam već i pisala o toj kremi ) mi smo našima kožu doveli u red tek s belobazom ( ona je podloga svim kremama ), koristi se samo kao pomoć koži da postane/ostane masna nakon što se sanira med. preparatima i treba ju koristiti svakodnevno i kroz dugi period ( mi ju koristimo cca 2,5 g. ). Do nje smo prošli i kortikosteroide i raznorazne kreme, kupke, losione ( iznosi su bili boli glava-ali to i sama znaš ). Igrom slučaja mi je u bolnici jedna med. sestra rekla za tu kremu ( naravno prije upotrebe sam pitala i dermatologicu- nije bila protiv baš iz razloga što je baza drugim kremama, ali je sumnjala u njenu učinkovitost s obzirom na stanje kože ). Uglavnom, i dalje se zna desiti da koža bude koma i da dermatolog mora intervenirati s nekom kremom ali to bude samo zato jer se mi opustimo pa preskočimo par mazanja. U cijeloj ovoj godini mislim da je mala bila dva puta kod dermatologa, jednom jer na jednom dijelu tijela ima dio koji joj je uvijek otvoren i vlažan ( to vuće maltene od rođenja i to je jedino što nismo uspjeli srediti belobazom ali ni jednom drugom kremom, ni običnom ni medicinskom ) i drugi put jer sam bila lijena kupiti belobazu ( i to preko tjedan dana :rolling eyes: )pošto im je koža bila fenomenalna pa se osušila, zacrvenila, puknula itd. ( i to sve u valjda pol dana ). I dalje ih ne kupamo već samo tuširamo i to običnom vodom.

Točkica
18.11.2009., 18:10
Cure, nema nigdje balzama od noćurka ali mi nude kapsule od Natural Wealtha, da samo probušim iglicom....Jel probao tko....?

Adrijana
18.11.2009., 19:03
Ja sam po okolnim selima uspjela naći ostatke balzama od noćurka :D
A možeš uzeti i belobazu pa ulje od noćurka pomiješati.
U DM-u ima i uljna kupka od noćurka, nama je odlična :)

jelena.O
18.11.2009., 19:10
doveli u red tek s belobazom ( ona je podloga svim kremama ), koristi se samo kao pomoć koži da postane/ostane masna nakon što se sanira med. preparatima i treba ju koristiti svakodnevno i kroz dugi period ( mi ju koristimo cca 2,5 g. ).

ja sam maloj kupovala belobazu od 2 kile i to presipavala u kutijice koje sam prije imala od belobaze, znala sam u to umješati maslinovog ulja, ali onak puno. Više to neupotrebljavamo jer nam je <Jelić reko da je tu nešto alergeno, pa smo prestali, ali još uvijek jefde maslinovo uljei maže se s njim.

pzulic
18.11.2009., 19:43
I nama je isto jako dobra belobaza, puno pomogne, sama belobaza, ali odnedavno ih mažem belobazom pomiješanom isto sa maslinovim uljem.

stela2
19.11.2009., 10:20
nama nije baš dobra belobaza..probala sam par puta, ali nije bog zna što..valjda ovisi kako kome koja krema paše..to je isto kao ono mustela nekome nikako ne paše, a drugome je fenomenalna..nama je super od bioderme atoderm..ostale nisu dobre..

spajalica
19.11.2009., 11:21
pa kad smo prozvane mi stare :mrgreen:
BC je super. mada je on prema dermatolozima imao balgi AD, nad njim sam se ja znala raspalakati :cry:
pocelo je rano, dobio je prvi osip s dva mjeseca, akos e dobro sjecam.
danas je super, se sto zimi dobije neki lisaj, koji se drzi do proljeca. na proljece jednostavno nestane.
ruke tj. dlanovi su mu jako suhi, te ih mazemo danas s Eucerin hand creme s 5% uree, iako mu kao klincu ta kolekcija nije pasala.
dan danas ga mazemo s stelatopijom, od love koju smo potrosili na nju mogli smo kupiti ko zna sta sve ne. ali to mu je pasalo, niti a-derma, niti eucerin, niti uriage, niti dr. theiss, ma nema sta nismo isprobali.
neko je spominjao ovlazivac on je obavezna cim se pocne grijati. i to imamo dva u stanu. mi imamo zapravo perace zraka.
ako kome pase stelatopija toplo preporucam onima koji su je u mogucnosti kupovati vani jer u HR je cista pljacka na njoj.
drzite se svi i da dosta nas zna kako vam je :love:

jelena.O
19.11.2009., 11:25
kod nas u stanu ima toliko vlage da više ne koristimo ( bar za sad) ovlaživač. vlage je oko 72% ( čak bi mi trebao i odvlaživač)

tajchi73
23.11.2009., 19:28
jelena.O
ja sam maloj kupovala belobazu od 2 kile i to presipavala u kutijice koje sam prije imala od belobaze, znala sam u to umješati maslinovog ulja, ali onak puno. Više to neupotrebljavamo jer nam je <Jelić reko da je tu nešto alergeno, pa smo prestali, ali još uvijek jefde maslinovo uljei maže se s njim.

:shock: a nama dermatologica rekla da je ona sastavni dio baš svake kreme. Sad ga znaj :? , mada ak i ima alergena nama ne škode. Jel vama radila probleme?

stela2
nama nije baš dobra belobaza..probala sam par puta, ali nije bog zna što..

moraš je stalno kroz duži period koristiti
Btw, i mi smo koristili atoderm ( čak smo jednom njihovu kolekciju dobili u bolnici u zamjenu da popunimo neki upitnik nakon korištenja) i meni je ok, ali ništa bolji od belobaze a puuuno skuplji ( ok, ne smrdi ko belobaza i ljepše se maže :mrgreen: )

Maya_78
24.11.2009., 13:49
mi trenutno koristimo tzv Cold kremu, sa Šalate je receptura i super namasti i omekša hrapavu kožu... crvenilo ne umanjuje, ali je ok za dobro razdoblje... iako zbog sastava sam skeptična "diše" li dovoljno koža...
ako nekome treba da napravi u ljekarni, pošaljem recept na pp

maremama
25.11.2009., 09:01
evo i nas nakon dugog, dugog vremena.
Roko sada ima 26 mj. borbu sa ad smo započeli sa 5 mj njegova života.
ad je bio u fazama, od slabog do jakog - akutnog, iz pojedinih rana na tjelu - točnije trbuh i leđa ( lopatica ) je surila tzv. voda, to su bile žive rane.
nakon posjeta dermatologu koji je utvrdio da roko ima ad, dobili smo advantan kremu - to je krema koja ima kortikosteroide, i u takvoj akutnoj fazi nažalost samo nam je to pomagalo. 7 mjeseci smo koristili proizvode od a derme za atopičare i kupali se svaki dan po točnim uputama i to mu je pomagalo.
nakon 7 mj a derma je prestala djelovati i stanje nam se opet pogoršalo, tada sam kupila eucerinovu urea lonsion koji mu nije pomogao nego je još goru stvar napravio.
isprobali smo svašta, svakakve kupke, kreme, kupala sam ga i u hrastovoj kori - pomogla mu je.
iza toga u 5 mj ove godine, nakon pomoći forumašice odlazimo kod doktora Jelića na BRT test alergo.
koji pokazuje da je alergičan na jaja cijela, k mlijeko, bijelo brašno, i još puno toga - nosila sam prašak s kojim mu perem robu, mlijeko koje je tada pio ( **** za alergičare ), a i to mu je smetalo
nakon tog testa, i divnog doktora koji mi je preporučio što da radim, izbaciti sve vani, alergene, nakon mog šoka, što će to dijete jesti točnije piti, koje mlijeko jer ga on obožava, uveli smo kozje na preporuku doktora, pazimo šta jede, nema jaja, brašno crno koristimo itd.
sve u svemu, krenuli smo na more, svaki dan, svaki dan, svaki dan, na očigled se vidjelo kako mu i ono pomaže, kući sam nosila kanisrtre slane vode morske.
i eto danas nakon 6 mj zahvaljujem dragom Bogu na doktoru Jeliću, našoj upornosti, jer Rokova koža je kao bebina.
nigdje ničega.
htjala sam vam reći, budite uporne u borbi, uporne ne odustajte mi smo vam dokaz da ćete ozdraviti da će to proći.
još uvijek se kupa , tušira sa Uriage mlijekom za atopičare, kožu mažemo 1 tjedno sa linola fettom, pazi što jede, pije kozje mlijeko itd.
sorry na dugom postu ali htjela sam vas malo utješiti i uliti vam nade!!!! :*

Achan
25.11.2009., 12:52
Hvala maremama nama je ohrabrenje a i jako mi je drago da ste vi dobro :love:

bimba iaia
25.11.2009., 14:13
Kad sam već mislila da sam sve vidjela...naletila na netu na kremu od krokodila (http://www.repcillin.com/index.php)... :roll:
Bože moj, ako pomaže... 8)

Nama je stanje više manje ok,osim par baš ružnih prišteva na zapešću i nekoliko manjih na trupu, ali ne svrbe...bo....

zloćko
28.11.2009., 22:05
Ma ne znam više čime mu sanirat lice..ima li tko neki prijedloog što je vama pomoglo?
Jako je crveno i curi voda.. Nama je pomogla i još uvjek pomaže Cold krema sa kuteroidom! Ne znam zašto ali vidim da ju ovdje nitko ne spominje, da li ju je još netko probao?
Bubice želim vam puno sreće i mislim na vas , dršte se !!! :love: