PDA

Pogledaj cijelu verziju : Atopijski Dermatitis

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17

zloćko
28.11.2009., 22:10
Danas sam čula od jedne iskusne mame da bi bilo dobro atopičnoj djeci koja mogu jesti jogurt staviti žličicu pivskog kvasca u prahu, zbog vitamina B koji je izvrstan za kožu! Nama je buknulo lice nakon duuuuugo vremena ima malo temp. zbog prehladice pa je reagirao, a za kvasac će mo probati pa bumo vidjeli, javim reakciju!!!

bubica27
28.11.2009., 22:39
Hvala cure! :love:
Sad je bolje. Kupali smo ga dva puta dnevno po 10-15min u Balmandolu, a nakon toga na otvorene rane mazali geokorton, pa nakon 15min na crvenila i mjesta mazana geokortonom ide emulzija 20% elocom, pa nakon 45min neutralna krema pravljena u ljekarni.
Nakon 5 dana se očistio. Njegu nastavljamo i dalje i zasad je pod kontrolom.

zloćko
29.11.2009., 14:36
:D :D :D :D Baš mi je drago zbog vas!!!! :love:

bubica27
29.11.2009., 14:38
:D :D :D :D Baš mi je drago zbog vas!!!! :love:
:*

bubica27
29.11.2009., 19:10
Jeste uvele gluten i kad?

Achan
29.11.2009., 20:55
Mi još nismo uveli gluten, imamo 9 mjeseci. Pedijatrica kaže da čekamo i možda malo kasnije uvedemo. Meni su to gluposti, ako je alergična reagirati će i sada i kasnije. Uglavnom, po tablici pšenicu može sa 8 mjeseci, ali ja je samu kao takvu baši ne znam kuhati, a kruh je tek sa 10 mjeseci pa malo čekamo. Iskreno, dvaput sam joj dala da kao gricka koricu kruha, ali ona to baš i nije grickala nego samo onako dudala, zbalila i na kraju bacila. Oba se puta malo osula, ali naučila sam da ne mogu biti sigurna što je stvarno bio problem. Mislim da ću joj kad navrši 10 mjeseci, bude čista i ne na kortizonu (ovo već smiješno zvuči, kad će sve te uvjete ispuniti?) da joj dam komadić kruha od integralnog brašna, i mislim da ću ga sama ispeći. Pa ćemo vidjeti.

zloćko ne razumijem vezu između kvasca i jogurta? Šta u jogurtu ima kvasca, ili u kvascu laktoze? Vitamina B ima puno i u riži, posebno integralnoj a to joj često dajem. Jogurt je eventualno bitan radi probiotika, a njih joj isto dajem u drugom obliku.
Sjećam se da sam kao dijete obožavala sirovi kvasac, krala sam ga baki iz frižidera i cuclala. Čak i danas se sjećam okusa, njam.

Ono što je problem kod tih savjeta je da naša djeca nemaju bolesnu kožu, eventualno suhlju, ali ne bolesnu. Problem je alergija koja na koži izbacuje, a koža je mlada i osjetljiva pa onako strašno reagira. Iskreno mislim da sve dok joj organizam ne ojača i nadvlada te alergije nema tog lijeka koji će spriječiti izbaciavanje osipa. Samo da ne bude onako strašno.

bubica27
29.11.2009., 21:14
Mi još nismo uveli gluten, imamo 9 mjeseci. Pedijatrica kaže da čekamo i možda malo kasnije uvedemo. Meni su to gluposti, ako je alergična reagirati će i sada i kasnije. Uglavnom, po tablici pšenicu može sa 8 mjeseci, ali ja je samu kao takvu baši ne znam kuhati, a kruh je tek sa 10 mjeseci pa malo čekamo. Iskreno, dvaput sam joj dala da kao gricka koricu kruha, ali ona to baš i nije grickala nego samo onako dudala, zbalila i na kraju bacila. Oba se puta malo osula, ali naučila sam da ne mogu biti sigurna što je stvarno bio problem. Mislim da ću joj kad navrši 10 mjeseci, bude čista i ne na kortizonu (ovo već smiješno zvuči, kad će sve te uvjete ispuniti?) da joj dam komadić kruha od integralnog brašna, i mislim da ću ga sama ispeći. Pa ćemo vidjeti.

zloćko ne razumijem vezu između kvasca i jogurta? Šta u jogurtu ima kvasca, ili u kvascu laktoze? Vitamina B ima puno i u riži, posebno integralnoj a to joj često dajem. Jogurt je eventualno bitan radi probiotika, a njih joj isto dajem u drugom obliku.
Sjećam se da sam kao dijete obožavala sirovi kvasac, krala sam ga baki iz frižidera i cuclala. Čak i danas se sjećam okusa, njam.

Ono što je problem kod tih savjeta je da naša djeca nemaju bolesnu kožu, eventualno suhlju, ali ne bolesnu. Problem je alergija koja na koži izbacuje, a koža je mlada i osjetljiva pa onako strašno reagira. Iskreno mislim da sve dok joj organizam ne ojača i nadvlada te alergije nema tog lijeka koji će spriječiti izbaciavanje osipa. Samo da ne bude onako strašno.

Ja sam "u mladosti" pila pivski kvasac za ljepotu kože, kose i noktiju :mrgreen:
Okus je grozan pa možda zato ideja da se stavi u jogurt i pomiješa. Ja sam npr nakon čaše p.kvasca odmah nakon ispijala i čašu soka 8)
Slažem se da našim klincima nije problem bolesna koža nego alergija koja se ispoljava na kožu.

bubica27
29.11.2009., 21:14
Ja sam "u mladosti" pila pivski kvasac za ljepotu kože, kose i noktiju :mrgreen:
Okus je grozan pa možda zato ideja da se stavi u jogurt i pomiješa. Ja sam npr nakon čaše p.kvasca odmah nakon ispijala i čašu soka 8)
Slažem se da našim klincima nije problem bolesna koža nego alergija koja se ispoljava na kožu.

stela2
30.11.2009., 10:07
pozdrav..
zloćko, kuterid je inače jako jaki kortić..zato ga možda ne spominjemo..

bubica, drago mi je da je sad bolje i da držite sve pod kontrolom..
moram priznati da je mom malome sad puno bolje..ima još, ali po tijelu je dosta dobar..ako mu se i pojavi koja točkica, prođe s atodermom..kuc, kuc u drvo..(ja kad se nešto pohvalim, odmah dođe zlo)..
jako malo kortića smo potrošili..još ima dosta na prstićima šakice, kapci, iznad usnice i malo po stopalima..ostalo se jako dobro drži..sad je slavil nedugo 3.godinu..znači da ipak ide prema boljemu..a, kakav je bio, bolje da se toga niti ne sjetim..dobro zna se osipati i po licu malo, ali nije to više tak jako..
slažem se s tim da oni uopće nemaju bolesnu kožu, nego im to radi alergija..

Maya_78
30.11.2009., 14:52
bubica, Achan... eh, što bi sad na ovo rekao moj znanac pedijatar...
svi pedijatri polaze od toga da je GLAVNI uzrok ADa baš poremećaj u stvaranju zaštitne barijere u koži, dakle, koža je uzrok, a alergijska reakcija samo "poticaj" da tijelo tako izreagira... nema šanse da ga uvjeriš da je alergija glavni uzrok... (što i ja mislim...)
doduše, nekad stvarno mislim da ne dajem ništa (što znamo da je) alergeno za njega pa opet se osipa...
e, novost: janjetina koju sam tamanila u uvjerenju da je najmanje alergena dok sam dojila, ispala je najveći alergen (čak 8 na onoj ljestvici), teletina 4, a na piletinu nije alergičan (hvala Bogu, barem nešto)
na ribu jest, na orašasto i kikiriki nije, na agrume nije (a ja dala da cucne manadarin pa se zacrvenio...tako da :? )

Achan
30.11.2009., 17:39
Mah, to ću saslušati kada mi bude pričao pedijatar/pedijatrica čije dijete ima AD, do onda neka oni slušaju nas :)
Ma ja se definitivno slažem da naši mali AD-jci imaju osjetljivu kožu i da im zato preko kože reagira. Ali da nisu alergični ne bi ni koža reagirala. Ali malo istine ima u tome, da su specifični po tome što reagiraju kroz kožu, zato su to nekad i zvali neurodermitis, jer su kožno reagirali i na stres. Forumske stranice koje sam čitala, odraslih sa AD, su prepune primjera gdje reagiraju kao naši bebači na neke izuzetno stresne događaje.
Nadam se da naši neće tako, ali s druge strane svi nekako organski reagiramo na stres, pa idi si birati šta je gore, glavobolja, trbuhobolja, probavne smetnje, napetost u ramenima itd. itd.

jelena.O
30.11.2009., 18:59
e, novost: janjetina koju sam tamanila u uvjerenju da je najmanje alergena dok sam dojila, ispala je najveći alergen (čak 8 na onoj ljestvici), teletina 4, a na piletinu nije alergičan (hvala Bogu, barem nešto)
na ribu jest, na orašasto i kikiriki nije, na agrume nije (a ja dala da cucne manadarin pa se zacrvenio...tako da :? )

u kojim je to jedinicama 8, nemoj mu ni davati orašasto i sli, a kamoli agrume još bar 1 godinu dana

Maya_78
30.11.2009., 20:02
ref. vr. je do o,35, njemu 8
ma znam, zezla sam s mandarinom, ali okuražena nalazima, a GLEDAO je ovako :shock: i onda... ah... drugi put ću ga skrivećki jesti :(

zloćko
30.11.2009., 20:35
Ma što se tiče tog pivskog kvasca , treba ga staviti u jogurt da se zakamuflira jer inače ima neki "šmek" tak sam čula , al još nisam probala , nekako sam skertična jer ja osobno baš ne volim okus kvasca , a ovaj nisam nikada ni vidjela pa ne znam...pa me zanimalo što mislite...

zloćko
30.11.2009., 20:38
pozdrav..
Znam da je jako jak , al nama nije pomoglo ništa osim toga , ni geokorton ni betrion ni ništ a bio je u golim ranama sa sukrvicomi grozno smrdio, srećom nismo ga dugo koristili ...

bubica27
30.11.2009., 21:16
pozdrav..
Znam da je jako jak , al nama nije pomoglo ništa osim toga , ni geokorton ni betrion ni ništ a bio je u golim ranama sa sukrvicomi grozno smrdio, srećom nismo ga dugo koristili ...

I ja sam mislila da nam ne pomaže ni geokorton ni elocom, ali u bolnici smo se očistili s tim, samo je princip nanošenja jedno nakon drugog čim upije, a ja sam izbjegavala mazat sa obje kreme isti dan.. i onda nikako zatvorit rane bez ljuskica, a elocom bi previše isušio kožu, pa opet pukne i sve u krug.

stela2
01.12.2009., 12:43
zloćko, jasno da ako je trebalo s kuteridom mazati, trebalo je..jer bolje to nego mazati svaki čas sa slabijim, a od toga ništa koristi..

i ja mislim da je alergija najvažniji uzrok ad-u..a, kad imaš alergiju znači da ti imunitet dobro ne radi..i onda je to sve izmješano, i naravno da se sijete osipava od raznih stvari, strresa, bolesti jer imunitet dobro ne radi..
meni je jedna alergologica rekla ( koja i sama je imala ad), da kod tih osoba unutarnji balans nije uravnotežen..i da sve dok se to ne sredi, dok se ne postigne ravnoteža u organizmu, a to bi u prijevodu značilo da imunitet treba dobro raditi, a ne "pojačano" kao kod njih dotle to ne bude prošlo..zato i ti lijekovi nisu tak loši, pomažu vratiti tijelo u normalu i time naučiti organizam..ne znam kak bi to drugčije sročila..nije dobro ne liječiti ad..pa, baš sam si mislila za onog mekija koji liječi, da sad drugi put idem s malim k njemu..nemam šta izgubiti..a, upravo njima treba da se energija u tijelu iznormalizira..a, to će on ko iz šale.. 8)
uglavnom, polažem velike nade u to..
pozdrav..

the enchantress
01.12.2009., 14:34
i ja razmišljam o mekkiju.hmmmmm...

mi smo zamolili frenda koji se bavi astrologijom da joj pogleda horoskop 8) nije nam bilo na odmet, a saznali smo da joj je uslijed planeta nešto pita dosha pojačana i da će uvijek imati problema s kožom ako pojede nešto što ne smije. zato mora što prije početi mlatiti po žitaricama da smiri tu doshu.

vidjet ćemo.

ona je sada u 'dobroj' fazi, malo osuta po licu, proširilo joj se na šačice, ali malo, svrbi ju, ali nekako držimo stvari pod kontrolom. za sada.

bimba iaia
02.12.2009., 14:35
:roll: Doma raspravljamo o jajima-da li su prepeličja jaja isto ko kokošja?
Ja mislim da su jaja jaja,a mm ima argument da km nije isto ko kozje i sl.
:?

Achan
03.12.2009., 17:09
iaiabimba baš si me zainteresirala pa sam išla malo prosurfati. Staviti ću na dno linkove (ali copy/paste jer mi se ne da tražiti kako baš direktan link :P ) ali su sajtovi na talijanskom pa ću malo rezimirati.

Ako je vjerovati sajtovima prepeličja jaja ne izazivaju alergijske reakcije kod osoba alergičnih na kokošja jaja. Čak postoje proizvodi-lijekovi protiv alergija na osnovi prepeličjih jaja. Na par foruma sam pročitala da se ljudima sa AD koji su alergični na kokošja jaja preporuča konzumacija prepeličjih.
Navodno prepeličja jaja sadrže u puno večoj količini hranjive sastojke, vitamine i minerale, ali ne sadrže loš kolesterol već onaj dobar.

http://it.geniuscook.com/uova-di-quaglia/

iaiabimba, baš si se dobro sjetila. Ja sam kao djete jela brdo prepeličjih jaja jer ih je moj djed uzgajao. Jako su dobra a puno laganija od kokošjih, a i ne smrde tako (meni kokošja smrde). Kad T navrši mjesece za jaja probati ću joj naći prepeličje. Hvala na ideji

bimba iaia
04.12.2009., 17:11
Probat ćemo,pa javim,iako mi jaja uopće ne fale. :roll:
Ima za kupit u Poreču na tržnici,pa će bit možda i u Puli za naći,ako ne si pišemo. :)

Maya_78
05.12.2009., 01:29
da li ste svojima probali dati sojin jogurt, ja kupila neki dan pa se premišljam
sadri soju i "jogurt kulture"
smijem ako je alergičan (samo) na KM?

jelena.O
05.12.2009., 14:01
da li ste svojima probali dati sojin jogurt, ja kupila neki dan pa se premišljam

a na soju nije?????

bimba iaia
05.12.2009., 15:22
Moja je i na sojino m.,al zato smo našli kozji i ovčji jogurt u It.,pa sad je :D

Maya_78
05.12.2009., 23:10

a na soju nije?????

nije, barem ne po prick testu
dala sam mu alpro soyu i nisam primijetila neku reakciju
zato dilema oko s. jogurta, voljela bih da mu "jogurt kulturama" malo očistim crijeva od silnih antibiotika koje mjesecima uzima... (slijedi i kura probiotika, ali dobrih bakterija nikad od viška...)

Maya_78
05.12.2009., 23:11
Moja je i na sojino m.,al zato smo našli kozji i ovčji jogurt u It.,pa sad je :D

moj jest na kozje m.

cokolada_83
11.12.2009., 08:54
Drage mame,da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje.Nemam bas puno vremena za iscitavanje cijelog topica,pregledala sam letimicno ali nisam nacisto.
Moja curica ima sest mjeseci,negdje sa tri mjeseca pocele joj se po kozi pojavljivati crvene fleke.Najcesce na potkoljenicama i koljenima i licu.Neke bi nakon par sati nestale a neke se smanjile tak da je ostajao mali bijeli prist koji bi kroz dan dva pocrnio i otpao.
Otisli pedijatru koji nam je rekao da je mozda alergija ili naznake neurodermitisa.da to osavimo tako i vidimo hoce li proci samo od sebe :shock: .
Preporucio nam Haut Ruhe kupku i losion ali nije imalo nikakvog efekta.
S obzirom da se stanje pogorsavalo,se cesce i vise su se fleke pojaviljvale otisli kod dermatologa.Ona me uvjeravala da je nemoguce da reaguje na hranu koju ja jedem i da niko nemoze biti alergican na majcino mlijeko :/ .
Isto rekla kako ce vjerovatno imati neurodermitis ili ako nesto kasnije jer su oba roditelja alergicari.
Uglavnom od nje sm dobili cremu koju smojemo dva puta dnevno namzati na crvene fleke,pravi se u apoteci i ulje za kupanje.Rekla nam da uzmemo neku kremu za suhu kozu i dalo malo pakovanje neke nove koja je kao dobra ali nama se nije nesto pokazala.
Sinoc sam je okupala sam u vodi i ulju za kupanje i jutros se probudila u sest sati crvenog cela i prednjeg djela glavice,ima opet dosta crvenih fleka i po tjelu i cese se stalno.Sad je jedva zaspala a ruke joj drim da se ne cese.
Molim vas za savjet sa kojom krememom da probam.

stela2
11.12.2009., 11:20
čokolada, prvo treba otkriti na što je alergična, šta joj smeta..naravno da joj može smetati određena hrana koju ti jedeš preko tvojega mlijeko..
kad se otkrije na što je alergična, bit će joj bolje..
najvjerojatnije je to kravlje mlijeko i jaje..ja bi već sad to izbacila iz prehrane, pa vidjela reakcije..ukoliko bi joj bilo bolje ili bi joj sve prošlo išla bih vaditi ige za mlijeko i jaje da vidim kolika je alergija..i obavila bi cijeli alerg.test da vidim na što još reagira bez obzira što ima samo 6mj..
u međuvremenu dok se to ne otkrije, crvena mjesta joj namaži s onom kremom što si dobila od derm. da se dijete toliko ne muči sa svrbežom..ali, to sve u dogovoru s derm. jer krema nije bezazlena..ali, nije niti toliko štetna ako se pravilno koristi..
probaj pantexol mast od JGL za lice..nama je ta mast super..

nadam se da sam bar malo pomogla.. :love:

cokolada_83
11.12.2009., 12:13
Ma problem je sto meni dermatolog i pedijatar tvrde da je ona premala da se radi neki alergo test.Ja zivim u Austriji i ovdje je zdravstvo nazalost katastrofa.Nedaju mi nista poput Mustele napr. jer to ovdje ide na recept i placa osiguranje tako da je to jakoo tesko dobit.Doktori propisuju samo u akutnim slucajevima.
Dovoljno je reci da kad sam pitala u vezi dohrane,pedijatar mi rekao da sta cekam jos sa cetri mjeseca sam je trebala pocet dohranjivat i netreba mi niakava tablica,nek joj dam sve po mogucnosti **** a ako bude nekih komplikacija radit ce alergo test kasnije :evil: :evil: :evil: .
Nisam poslusala naravno.Zna li neko mozda gdje se u Hrvatskoj,po mogucnosti u Bjelovaru ili Zagrebu moze napravit privatno pregled kod dermatologa i alergo test i koje su otprilike cijene.
I naravno hvala na savjetima.

cokolada_83
11.12.2009., 12:18
I da trenutno je kosmati dio glavice problem,a ona ima dugacku i prilicno gustu kosicu,vec vezemo kike da ne ide u oci :) i neznam cime da ju operem da ne bude jos gore a prilicno je vec masna i prljava.Prije dva tjedna smo probali sa Haut ruhe samponom i od tad se i pogorsalo stanje na glavici.

Točka
11.12.2009., 12:23
Zna li neko mozda gdje se u Hrvatskoj,po mogucnosti u Bjelovaru ili Zagrebu moze napravit privatno pregled kod dermatologa i alergo test i koje su otprilike cijene.

Tu možeš privatno obaviti alergo testiranje i pregled. http://www.alergovita.hr/

katepe
11.12.2009., 12:28
jeli cesti slucaj da se AD pojavi na pregibima prepona i pelenskom podrucju? pedijatrica nam je sada dala kremu protiv gljivica, ali sumnja na AD jer n. ima jako suhu kozu. primijetila sam da je se to podrucje rjedje spominje, ima li netko bas tu lokalizirani AD? n. je imala i na noznim pregibima i po licu slicne simptome ali trenutno su ta podrucja dobro.

Točka
11.12.2009., 12:34
Ma problem je sto meni dermatolog i pedijatar tvrde da je ona premala da se radi neki alergo test.Ja zivim u Austriji i ovdje je zdravstvo nazalost katastrofa.Nedaju mi nista poput Mustele napr. jer to ovdje ide na recept i placa osiguranje tako da je to jakoo tesko dobit.Doktori propisuju samo u akutnim slucajevima.
Dovoljno je reci da kad sam pitala u vezi dohrane,pedijatar mi rekao da sta cekam jos sa cetri mjeseca sam je trebala pocet dohranjivat i netreba mi niakava tablica,nek joj dam sve po mogucnosti **** a ako bude nekih komplikacija radit ce alergo test kasnije :evil: :evil: :evil: .
Nisam poslusala naravno.Zna li neko mozda gdje se u Hrvatskoj,po mogucnosti u Bjelovaru ili Zagrebu moze napravit privatno pregled kod dermatologa i alergo test i koje su otprilike cijene.

Što se tiće ovoga da je premala za alergotest, ja se ne bih složila. Mi smo sina testirali sa navršenih 7 mjeseci, a bi i ranije da smo mogli dobiti termin.

Dobro da niste započeli dohranu ranije. Polako uvodi namirnicu po namirnicu i prati reakcije. Ja nisam davala gotovu hranu u njoj ima svega.

Kaj se tiće krema, to ti je vječiti problem, meni može nešto pomagati što tebi uopće neće odgovarati.
Mi koristimo od Bioderme Atoderm kremu za osjetljivu i suhu kožu.
Hvala Bogu kortiće uspješno izbjegavamo već duže vrijeme.

stela2
11.12.2009., 12:47
katepe, može biti ad na preponima..moj je imao dosta dugo, sad u zadnje vrijeme se baš i ne pojavljuje..a, zna imati i po guzi..

čokolada, uopće ne razumijem te dermatologe..ne znam stvarno kako onda oni liječe tu djecu s ad-om..
ali, ono kaj sad odmah možeš napraviti to je da izbaciš s prehrane mlijeko i jaja..čisto da vidiš ima li kakvog napredka..ne mora uopće biti da je ona na šta alergična, ali veća je vjerojatnost da je nego da nije..(oba roditelja alergičari)..
ali, svakako neka ide mala na testiranje. ako još želiš čim prije pomoći..djeca već s mjesec dana mogu na testiranje, a kamoli ne s 6 mjeseci..
ako se i utvrdi alergija ne znači da se ona više neće osipati, ali daleko manje..a, možda i neće više..

cokolada_83
11.12.2009., 13:21
Ma ja sumljam na neku alergiju kod nje jos od rodjenja jer je ona jako puno bljuckala u mlazevima i to velike kolicine,ali je isto tako doslovno visila na cici.Uglavnom je bilo cicanje,povracanje,presvlacenje pa opet cicanje dan i noc.Dobijala je na kilazi pa su mi na to samo odmahivali rukom.Prestalo je kad sam izbacla jaja,mlijeko i brasno na dva tjedna otprilike.Poslije sam opet sve jela al ona je bljuckala po malo kad se prejede ne vise u mlazevima i cesto.A za to vrijeme nije bilo promjene sa crvenilom i flekama.Mozda je trebalo vise vremena,pokusat cu ponovo i pisat kad sta jedem i kad se njoj crvenilo pogorsa mozda tako lakse uocim vezu.

Maya_78
11.12.2009., 17:45
cokolada,
nama za vlasište nije pomagalo ništa, i dalje je katastrofa
najbolje je kada operemo blagim šamponom (npr. Mustela), ali onda ODMAH namažemo nekom neutralnom masnom kremom na vlažnu kožu/kosu i onda se dobro upije
to kada je ok situacija, ako su ti kruste u pitanju, onda je potrebna i terapija antibioticima (lokalnim), mi smo mazali Betrion pa kad se oporavi, neki kortikosteroid... (ima elocom losion za vlasište, nama je on najučinkovitiji, a kažu da se najmanje resorbira u kožu/tijelo, ali kod nas najčešće daju Belosalic koji sadržu, uz kortić, i salicilnu kiselinu)
nekima savjetuju Geokorton
pročitaj što je Bubica27 pisala o njezi kože, to je uglavnom "praksa" kod nas

Nia_Zg
19.12.2009., 18:28
Nama se prije mjesec dana pojavio AD na nogici, 5 cm od mjesta gdje smo dobili zadnje cjepivo 5u1 u prvoj godini života. Već par mjeseci se mučim s crvenilom i hrapavošću obraza, ali to nekako uspijevam držati pod kontrolom sa bepanthen kremom i Aderma kremom, naizmjenično.
Uglavnom, ovo na nogici sam mazala s Bepanthen i Aderma kremom, međutim ni nakon tjedan dana se nije povuklo, čak se povećalo i skužila sam da ju jako svrbi. Otišla sam kod pedijatra, potvrdio mi je da je AD. Čudio se jer naša mrvica ima jako lijepu kožu i nije imala ničeg po pregibima. Uglavnom, kako nam nije odlazilo s Adermom i Bepanthenom, prepisao nam je Afloderm kako bi zaustavili širenje. I pojavilo nam se bilo i na drugoj nogici tih dana na istom mjestu, i proširilo malo iza koljena i još par točkica na obje nogice. Nekako sam to s mazanjem uspjela sanirati (nadam se i zaustaviti) u roku 10-ak dana mazanja, sad mažem samo s Adermom. Još je koža malo hrapava i suha, ali nije više crvena i iskreno se nadam da se AD povukao. Povezujem pojavljivanje sa cjepivom i rastom zubića u kombinaciji.
Inače mrvicu kupamo od rođenja isključivo u vodi, bez ikakvih dodataka, zadnjih 10 dana stavljamo ili Aderma kupku koja se ne ispire ili radije maslinovo ulje jer je najprirodnije.

E sad, skužila sam da se zacrveni u licu kad pojedem tunu, rajčicu, orahe, tako da sam to izbacila iz prehrane, ili pojedem rijetko. Vjerojatno ima još nekih namirnica koje joj smetaju, ali ih ne mogu otkriti, pa molim ako mi netko može reći što bi još moglo biti od namirnica, da obratim pažnju?
Mliječne proizvode isto jedem rijetko i to fermentirane, sir, parmezan, lgg jogurt, zrnati sir, ali nisam primjetila da bi na njih reagirala.

cokolada_83
20.12.2009., 00:40
Kod nas je situacija sarena,crvene fleke se pjavljuju i nestaju,neke brzo neke sporo,pretpostavljam da se radi o razlicitim alergenima.Obrazi su isto suhi i crveni i guza ojedena al samo na jednoj strani :/ :/ .
Uglavnom uskoro radimo alergo test pa se nadamo da ce biti bolje kad budemo znali na sto je alergicna.

the enchantress
20.12.2009., 10:13
Draga Nia, baš mi je žao zbog ADa.
Ja sam na anti histaminskoj dijeti, preporučila mi je dr Regan čim nam je dijagnosticiran AD. Proguglaj, ima tablica, ne stignem ju sada tražiti.
Teško je, ali sam uporna i situacija je ok kada se pridržavam. Tao sam skoro tri mjeseca, pa sada ako i zabunom pojedem koji mliječni proizvod njoj se ništa drastično ne pogorša :D (slučajno sam pojela nešto prije tri tjedna i sve 5!)

Nama jedina krema koja je pomogla je Neven+ od homeolaba, a sada Stibium od Homeopata.

Držite se i nadam se da će vam brzo proći.

Njoj se proširio sada po cijelom tijelu, imala je samo po licu i vratu, baš kao što na je dr. i rekla da bude. Nakon toga kaže da će nestati.
Nadamo se.

Nia_Zg
20.12.2009., 11:48
Evo sada sam ju baš ujutro gledala, sve je super, nema nigdje više crvenila, samo je možda na nekim mjestima koža još mrvicu suha i hrapava, ali to tek kad prođem rukom osjetim. Obrazi su danas skroz super, povremeno se malo zacrvene kad se probudi nakon popodnevnog spavanja, možda zato jer leži na tom obrazu ili jer je u sobi pretoplo zbog grijanja :?
Uglavnom namažem odmah ujutro i navečer nakon kupanja Adermom i nadam se da će tako dobro i ostati.
Gdje mogu nabaviti ovu Neven + kremicu od Homeolaba? Imaju samo u njihovoj centralnoj prodavaonici ili mogu i apoteke koje drže Homeolabove gotove proizvode naručiti?
Mislim da se nama definitivno AD pojavio zbog stresa zbog zubića, posebno ovih gornjih, jer idu sva 4 gornja istovremeno :shock:
Malo sam više počela paziti na moju hranu, jedino slatko nikako ne mogu izbaciti :(, ali čini se da bude sad ok. Potražit ću još tablicu i vidjeti što još trebam izbjegavati neko vrijeme.
S dohranom smo isto stali, plus ona niti neće baš jesti pa uglavnom pojede žličicu-dvije, tako da joj kuham samo rižu, proso, palentu, krušku, jabuku i tikvice. Gluten neću još davati neko vrijeme. I dalje živi samo na dojenju :mrgreen:

bubica27
20.12.2009., 13:49
Mi smo dobili prepouku da sa glutenom pričekamo da napuni godinu dana..

bubica27
20.12.2009., 13:50
I da je njima hrana tek mali sitni dio koji im smeta..

bimba iaia
03.01.2010., 19:24
Evo mi smo probali par dana prepeličja jaja...i tako.Teško je reči kad njoj ne izbije to odmah...nešt joj se malo crveni ručica... :/ Neznam.

A da li je netko probao Child life (http://www.agram89.com/?pz=150) ?

Kako su maleni što su bili na terapiji kod Jelića? Da li ste ozdravili?

ps:puno zdravlja u Novoj god!!! :love:

lilianna
04.01.2010., 08:58
I mi se mučimo s ND- sa 6tjedana je bebonja buknio po cijelom tijelu. Isprobali smo razne kreme i bili kod pedijatara, dermatologa-i što je najgore svi preporučuju nešto sasvim drugo.
Sada bebač ima 15mj. ruke su mu užasne, stalno suhe, perutave, crvene i u ranama također obraščići, oko usta, uši, potiljak... A cijelo tijelo mu je jako suho. Već dulje vrijeme idemo privatnom dermatologu, terapija je:
5 dana 40% Beloderm,
5 dana urea,
zatim Aderma exomega, kupanje u mustelinoj uljnoj kupki.
Stanje nam se pogoršalo početkom ljeta i sada je katastrofa s tim da svaki mjesec mažemo barem 10 dana!!! (što je po derm. maximum) kortikosteroidima (beloderm).
Više ne znam što da radim?!
Još uvijek ga dojim - s tim da pazimo na prehranu, izbjegavamo jaja (na što bukne), orašaste plodove, citrično voće... Čak nam je alergolog rekao da izbjegavam cedevitu, vegetu, salame, paštete.... A navodno testiranja nema do 3god?!
Nepovoljno mu djeluje ovo razdoblje grijanja, suhog zraka, stalno čistim i spremam zbog grinja i kućne prašine (na što sam i ja alergična).
Molim one koji imaju pozitivna iskustva s naftalanom, šalatom i dr. da mi pošalju kontakt ili preporuke jer ovo mazanje kortiko. mi se ni malo ne sviđa pogotovo zato što nema učinka- tj. dok ga mažem ok ali već treći dan čim prestanem, bukne i sve izpočetka s tim da u zadnjih mj. dana bukne i na adermu, dobije plikove po tijelu. Probali smo i belobazu (bez nekog učinka), melem je stvar pogoršao (kaže derm da samo zaštopa kožu), nevenova mast (katastrofa), bepanten, fenistil.....na hitnoj par puta bocke dexametazona...ma prestašno! :(

jelena.O
04.01.2010., 09:17
Evo mi smo probali par dana prepeličja jaja...i tako.Teško je reči kad njoj ne izbije to odmah...nešt joj se malo crveni ručica... :/ Neznam.

A da li je netko probao Child life (http://www.agram89.com/?pz=150) ?

ps:puno zdravlja u Novoj god!!! :love:

mis mo prije cca 1.5 godine koristili ulje 3-6-9 od Child life ( ne znam da li je bilo kaj bolje)

jelena.O
04.01.2010., 09:21
Još uvijek ga dojim - s tim da pazimo na prehranu, izbjegavamo jaja (na što bukne), orašaste plodove, citrično voće... Čak nam je alergolog rekao da izbjegavam cedevitu, vegetu, salame, paštete.... A navodno testiranja nema do 3god?!
:(

A mi se prvi put testirali ( prick, i rist i rast)s 6.5 mjeseci, u skom slučaju izbjegavaj konzervatore, orašiće i citruse, pazi da slučajno toga nema i u njegovoj hrani ( napr. smoki, štapići itd)

jelena.O
04.01.2010., 09:24
:
mi nismo bili na terapiji, već samo na testu ( i koristimo homeopatiju, izbacili sve kaj nam je reko) i koža je 500 x bolja, jedino još ratujemo s bronhitisima

the enchantress
04.01.2010., 10:57
Ja sam pila Child Life, Essential Acids. Na njima je pisalo da se može davati beebama od 6 mjeseci. Pa ga jedno vrijeme nije bilo na tržištu, prije 2 mj su mi iz ljekarne javili da je stigao (morala sam naručiti) i sada piše doziranje za djecu od 1 godine na dalje. Nema ništa o bebicama.
Hmmmmm.

Inače...

Mala bebe opet buknula. Pripisujem to sarmi, francuskoj i kremastom kolaču koji nisam mogla istrgnuti sama sebi iz ruke. :roll:

Pa sada ispaštamo i ona i ja. MM me upozoravao, čak je cijeli kolač skoro sam potamanio samo da ga se ja ne dohvatim, da se ona ne ospe.

Mislim da joj ne ginu kortići. Ah! kada joj je majka proždrljiva.

Kako je blagdanski stol prošao kod vas?

Točka
04.01.2010., 12:55
Mala bebe opet buknula. Pripisujem to sarmi, francuskoj i kremastom kolaču koji nisam mogla istrgnuti sama sebi iz ruke. :roll:

Kako je blagdanski stol prošao kod vas?

Kod nas bi kolač bio manje štetan od francuske.
Jaja bi ga dotukla.

Nama je ok. Povremeno po koji suhi lišajić. Jako pazimo na prehranu iako mi je već dosta svega. Molim Boga da što prije ozdravi.

grom
04.01.2010., 13:30
Gdje je najbolje napraviti testiranja? Alergovita, Srebrnjak...?
Mi smo sad u totalnoj komi s kožom (otkad su joj u Klaićevoj napravili "test" na mlijeko sa 100ml čistog KM) a nalaze RIST i RAST zagubili među odjelima :roll: )
Kako se bliži godina dana (i cijepljenje) trebala bi joj barem probati uvesti jaja ali se ne usudim pa bih rado napravila testiranje.

bimba iaia
04.01.2010., 14:30
:
mi nismo bili na terapiji, već samo na testu ( i koristimo homeopatiju, izbacili sve kaj nam je reko) i koža je 500 x bolja, jedino još ratujemo s bronhitisima

I mi smo bili samo na testu,i isto tako super je kad ne jede navedeno,ali zanimalo me da li postoji izlječenje.
Mislim može se živit bez njenih namjernica,dapače,ali ipak...znate šta hoću reći. :roll:

Disciplinirana je šta se tiče prehrane,pa neće uzet nešto šta ne smije,tako da je blag.stol bio ok.
Francusku ne voli,a kolače sam pekla specjalno za nju.Ove druge smo malo poskrivečki.

Nego,kako stoje ostala braća-da li vam imaju i druga dj.ad?

jelena.O
04.01.2010., 20:26
Disciplinirana je šta se tiče prehrane,pa neće uzet nešto šta ne smije,tako da je blag.stol bio ok.
Francusku ne voli,a kolače sam pekla specjalno za nju.Ove druge smo malo poskrivečki.

Nego,kako stoje ostala braća-da li vam imaju i druga dj.ad?
Drugi klinac nema ( on je stariji, ali su bratići znali imati pa neimati neke alergijice ( od moje sestre))), ja radim kolače koji su primjereni njoj ( napr. makovnjače, rogače, suhe, medenjake) a samo izbacim ono kaj joj ne paše. Za druge za Božić nisam radila druge kolače, samo su za Novu dobili posebniju francusku, a njoj smo napravili malu posudicu francuske koju je smazala cca četvrtinu.

iva_luca
05.01.2010., 20:10
Hop!
Evo i nas službeno na stranice atopičara/alergičara.
Moja L. ima deset i pol mjeseci i službeno je alergična na KM i JAJA a neslužbeno (testovi nisu potvrdili ali je mama :P ) na voće! i kućnu prašinu.

Alergologica nam je na prvom pregledu preporučila odgodu cijepljenja a danas smo dogovorili da ćemo se cijepiti u bolnici krajem travnja kako bi eventualna reakcija bila pod kontrolom.

Blagdane smo progurali bez posljedica (mama je disciplinirano zatvarala usta pred slasnim kolačima i zalogajima francuske) pa princeza ima tek malkicu crvenila iza koljena! Prekrasno ju je vidjeti tako čistu i svu ružičastu!

isvetica
06.01.2010., 11:17
mi imamo 16 mjeseci i sindrom ekcema i atopijskog dermatitisa, postoji sumnja na infekciju gljivicama. Alergijjski prick test negativan, iako je primjetno lošije stanje ako jede išta koštuničavog voća.

Achan
06.01.2010., 17:03
Eto i nas u sretnoj novoj!
Bili smo vaditi krv i sutra se idemo naručiti kod alergologa. Bila je bolesna sredinom prosinca i od onda odbija cicu tako da je dojenje gotovo. Mislila sam "bit će joj barem bolje AD". Ha ha ha, možeš si misliti. Skoro pa je još više osuta sada nego kad sam dojila. A čak nisam ni ništa novoga uvodila osim što joj je susjeda dala malo soka od jabuke, neka xx marka samo bojilo i umjetna sladila, od toga se sigurno osula jače, ali već je bila i od prije.
Sada već iščekujem alergologa ko zlato, barem da znam šta joj smeta. Ali sve me strah da će doći i nove stvari, da se sve riješi alergologom ne bi nas ovdje toliko bilo.
Inače, nakon svih onih skupih ulja za kupanje, probali smo iz dm-a alverde (već koristimo i kremicu i super nam je kao pripomoć) i odlično nam je a cijena 4x manja nego ona ulja iz ljekarne. Napokon osjetim na koži da je nauljena. Time joj mažem i glavicu jer je opet sva u krustama i naravno ništa od prije joj više ne pomaže, sa ovim uljem je barem ne svrbi i lijepo mirno spava.

Puno sreće u novoj godini i da AD nestane sa naših bebača.

jelena.O
07.01.2010., 08:25
Bila je bolesna sredinom prosinca i od onda odbija cicu tako da je dojenje gotovo. Mislila sam "bit će joj barem bolje AD". Ha ha ha, možeš si misliti. Skoro pa je još više osuta sada nego kad sam dojila. A čak nisam ni ništa novoga uvodila osim što joj je susjeda dala malo soka od jabuke, neka xx marka samo bojilo i umjetna sladila, od toga se sigurno osula jače, ali već je bila i od prije.

koji je AD dobila, ( trebalo bi biti Pregomin ili nešto slično), kaj se cice tiče vidi da slučajno nisi pokupila Escerihiju, meni se to desilo s obadva klinca, i odbijali su cicu. Kod klinke sam to skužila na vrijeme ( kod klinca koi je stariji nisam) i davala joj mlijeko na žlicu,tak da bi se trebala potruditi s izdajanjem. Poslije kad sam sredila Esherihiju ostali smo na cici još 2 godine. Kaj se tiče sokova pazi malo na marke , a još više na sastojke, mi nabavljamo trenutno prirodni sok od Ivkovića, mada na placu ima još par njih koji prodaju sok od jabuka.

Achan
07.01.2010., 12:27
Ma sad sam već i ostala bez mlijeka, probala sam par puta i uvijek je odbijala cicu, samo okrene glavu na drugu stranu. Mlijeko je ono hipoalergeno od hipa, to nam je pedijatrica preporučila, ali pila ga je i prije jer sam tijekom menstruacije imala užasno malo mlijeka, tako da joj to nije prvi put.
Nema veze, cica je sada prošlost (meni izgleda više fali nego njoj :-)), a alergolog nas čeka tek za tri tjedna. Čemo viditi.
A sok je bio neki užas pun smeća a od jabuka nije vidio ni koru. Nije me uopće čudilo da se osula, sad barem mogu ljudima reći da joj ne daju. Teško je, uglavnom svi odmahnu rukom i kažu "ma šta joj može od toga biti", ovako imam dokaz. Inače sokiće jako rijetko pije a kad pije budu oni hipovi. Dok joj je dovoljna voda ne navlačim je na slatko, ionako će se napiti slatkog u budućnosti.

stela2
07.01.2010., 13:22
achan, ukoliko je alergična na km, ovo hipoalergeno od hipa joj nikako ne paše..mora biti s totalno hodroliziranim proteinima..a, još je najbolje da onda pije pregomin..a.što se tiče sokova, najbolje ti je da sama radiš sokove na sokovnik..ja ih i dan danas radim malome..domaće jabuke i svaki dan na sokovnik bez ikakvih dodataka i to on obožava..bar si sigurna da nema nikakvih dodataka i to je jako zdravo..jabuka im sve vitamine..

mom malome je stvarno išlo prema boljemu, i onda je prije božića primio zadnje cjepivo, i sutradan se strašno osipao..pa i na onim mjestima gdje se već dugo nije, onda je uslijedila prehlada..i opet pogoršanje.sad sam ga nekako malo zaliječila, još je ostalo na par mjesta..točno sam znala da će se od cjepiva pogoršati..ali, valjda će i to proći..mogu biti još samo sretna da nije došlo do bronhitisa..jer prošle godine u to doba smo ratovali s bronhitisima, već sam se bila bojala da bude sve to prešlo u astmu..

jelena o, kažeš da vi sad ratujete s bronhitisima, da li uzima možda singular?

jelena.O
07.01.2010., 15:54
jelena o, kažeš da vi sad ratujete s bronhitisima, da li uzima možda singular?
ne nismo na singularu, već po potrebi ventolin + flixotide ( to smo zadnje koristiti za Badnjak i kroz par dana je ošlo). Inače i prošle godine oko Božića ( samo 10 dana ranije , istio scenari, pa opet u 3, 4 i 10 mjesecu)

isvetica
07.01.2010., 16:04
Ima li itko uz dermatitis i gljivice? kako se i koliko dugo to liječi? Još čekamo nalaze koja je točno, doktorica sumnja na zlatni stafilokok

grom
07.01.2010., 16:19
Zlatni stafilokok je bakterija a način liječenja gljivica i bakterija je posve različit tako da je najbolje da pričekaš nalaze da vidiš što je na stvari.

isvetica
07.01.2010., 17:17
hvala, ma zbunila sam se totalno, ušla sam doktorici sa milijun pitanja, jer ovaj problem imamo dosta dugo, simptomi AD-a i infekcije ZS su jako slični, ona izgleda poteže tu komplikaciju dosta dugo, nitko je nije prepoznao :cry: Koliko je opasna infekcija zlatnim stafilokokom? Dali je moguće da istodobno ima i gljivice i stafilokok? Nalazi s mikrobiologije su tek u ponedjeljak, a ovi drugi tek za 14 dana, umirem od brige, nemogu vjerovati da smo predvidjeli tu komplikaciju, Neće dobiti sepsu, meningitis ili nešto takvo? :? Dali se mjenja režim njege kože sa AD-om zbog antibiotika? Koji sam ja tudum... :?

grom
07.01.2010., 17:50
Ovdje (http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=78305&view=previous&sid=073836a4617ed2ecd3df90474903e522) se već govorilo o zlatnom stafilokoku pa virni. A istovremena infekcija je uvijek moguća. Jedino što možeš, dok čekaš, je poraditi malo na imunitetu. Recimo nekakvim probiotikom - ja preporučam obični acidofil, provjereno rješava gljivice a dobar je i nakon (u tvom slučaju prije) ev. terapije antibioticima). Ako postoji alergija na KM, onda se u apoteci mogu kupiti probiotici koji nisu "uzgojeni" na mlijeku već vodi.

jelena.O
07.01.2010., 20:27
grom, jel kaj bolje??????

bubica27
07.01.2010., 22:09
..točno sam znala da će se od cjepiva pogoršati..ali, valjda će i to proći..mogu biti još samo sretna da nije došlo do bronhitisa..jer prošle godine u to doba smo ratovali s bronhitisima, već sam se bila bojala da bude sve to prešlo u astmu..

Jeste vi ostali cijepljeni i kako je cjepljenje djelovalo na kožu?
Mi smo tek jedan put primili 6u1 a uskoro ćemo napuniti godinu..

grom
07.01.2010., 22:17
Ah, taman je dva dana bilo dobro da sam se mislila vratiti na kimovo ulje, ali onda je buknulo iza koljena pa smo i dalje na musteli. No nismo na kortikosteroidima pa se, zapravo, ne bih smjela niti žaliti. Jedino što me ova oskudna zimska prehrana primorava da razmišljam bar o narančama kao dodatku a nikako da se odvažim probati. A jaja...
I dalje nemam ideju kamo/da li da odem na testiranje.

bubica27
07.01.2010., 22:18
Jeste im uveli gluten i kad?

jelena.O
08.01.2010., 08:01
Ah, taman je dva dana bilo dobro da sam se mislila vratiti na kimovo ulje, ali onda je buknulo iza koljena pa smo i dalje na musteli. No nismo na kortikosteroidima pa se, zapravo, ne bih smjela niti žaliti. Jedino što me ova oskudna zimska prehrana primorava da razmišljam bar o narančama kao dodatku a nikako da se odvažim probati. A jaja...
I dalje nemam ideju kamo/da li da odem na testiranje.

čekaj jel to naranđa za tebe ili malog???, ja ti baš to ne bi nikako preporučala, drži se ti bolje zelja i sličnog, a agrume ostavi još godinu dana. A i za jaja imaš vremena, pa se ubijajte u picekima i kunićima. ( mi smo s godinu dana bili granični na jaja, ali smo s 9 mjeseci bili blago alergični, i dala sam joj tek s 14 mjeseci ( žutanjak), a bjelanjak tek s 17 mjeseci.

jelena.O
08.01.2010., 08:03
mi smo se testirali u Klaićevoj tam imamo i dermatologa, gastroenterologa i alergologa ( naravno i kardiologa, i ORL), a i slala sam krv kod Jelića u Rijeku.

grom
08.01.2010., 12:37
Vidiš, vidiš, zelje! To mi uopće nije palo na pamet. A umalo sam iskušala naranču.
Što se Klaićeve tiče, nedugo smo imale nezgodno iskustvo s njima (vidi ovdje (http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=86604&highlight=)) pa bih ih rado preskočila.
A tko je Jelić? :oops:

jelena.O
08.01.2010., 12:56
Vidiš, vidiš, zelje! To mi uopće nije palo na pamet. A umalo sam iskušala naranču.
Što se Klaićeve tiče, nedugo smo imale nezgodno iskustvo s njima (vidi ovdje (http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=86604&highlight=)) pa bih ih rado preskočila.
A tko je Jelić? :oops:

prolistaj malo http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=19414&postdays=0&postorder=asc&start=1000 ( pa još malo prije i malo poslije) stanice čovjek u Rijeci koji ima neki aparat za utvrđivanje alergija i sličnog , naravno njegova kopija postoji i u Zagrebu Konforta vidi tu http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=19414&start=1850&sid=37666e007eeb2757f36299b6ca481179

maremama
08.01.2010., 13:05
nama se nažalost vratio ad nakon 8 mj - :(
nakon 8 mj mira, čiste kože, evo ga, prije 10 dana, javile se nove fleke, neke na starim mjestima, tamo gdje mu je bilo prije najgore ( curio je iz rana žuti sekret ) i uz to se javio na novim mjestima, jutros vidim na licu , na obrazu i na nogici lijevoj.
eto ponovno sam sva :(, ponovno je započelo češanje do besvjesti, ne spavanje i sve ostalo.
ali jedino ne kužim čime li je sada to sve opet izazvano?! :?
pa zar je moguče da je sada opet alergičan na nešto novo, ili su se stari alergeni pogoršali?!
ne znam što ću, zbilja sad!!!!!

bubica27
08.01.2010., 13:17
ali jedino ne kužim čime li je sada to sve opet izazvano?! :?

Je l se dogodila neka promjena u njegovom životu, u vidu stresa?

Achan
09.01.2010., 12:05
achan, ukoliko je alergična na km, ovo hipoalergeno od hipa joj nikako ne paše..mora biti s totalno hodroliziranim proteinima..a, još je najbolje da onda pije pregomin..a.što se tiče sokova, najbolje ti je da sama radiš sokove na sokovnik..ja ih i dan danas radim malome..domaće jabuke i svaki dan na sokovnik bez ikakvih dodataka i to on obožava..bar si sigurna da nema nikakvih dodataka i to je jako zdravo..jabuka im sve vitamine..

Je da i sama sam razmišljala o tome. A i o domaćim sokovima, ali sokovnik će pričekati da tata nađe posao :). Ionako uglavnom pije vodu a jabuke trenutno obožava pečene u rerni, smiksane i umiješane u žitarice.
Uglavnom sada čekam da odradimo alergologa pa ćemo razmišljati o Pregominu. U principu bih najrađe da sa godinu dana ni ne moramo više o mlijeku razmišljati nego da pređemo na rižino ili zobeno (ako nije alreg. na gluten) ali ne znam da li bi to bilo moguće. Ponekad imam osjećaj da će mi glava eksplodirati od svog tog razmišljanja.

jelena.O
09.01.2010., 13:08
Je da i sama sam razmišljala o tome. A i o domaćim sokovima, ali sokovnik će pričekati da tata nađe posao :). Ionako uglavnom pije vodu a jabuke trenutno obožava pečene u rerni, smiksane i umiješane u žitarice.
Uglavnom sada čekam da odradimo alergologa pa ćemo razmišljati o Pregominu. U principu bih najrađe da sa godinu dana ni ne moramo više o mlijeku razmišljati nego da pređemo na rižino ili zobeno (ako nije alreg. na gluten) ali ne znam da li bi to bilo moguće. Ponekad imam osjećaj da će mi glava eksplodirati od svog tog razmišljanja.
Bilo bi najlakše uopće ne misliti na mlijeko, ( i meni bi pasalo), ali tek toliko da znaš oni ne smatraju rižino ili zobeno kao mlijeko već napitak, tak da ćeš sa strane morati ubaciti još puno kalcija u vidu povrća i sličnog.

Teta Eta
10.01.2010., 13:39
Da li je netko probao ovo? Meni se cini da je problem veci kada se dijete tusira u zagrebackoj vodi, kada smo bile van Zagreba/Hrvatske, 7 mjeseci nije imala nista... a sada opet po starom.

http://www.silverex.com.hr/silverex-tu%C5%A0-clanak-11.htm

Hvala.

bimba iaia
10.01.2010., 16:10
Može biti od vode...mi i za piće koristimo filtriranu (britu),pa sigurno bi i na tušu bilo dobro...(ili još bolje da je za cjelu kuću,pa da i aparati žive bez kamenca) -probaj,pa nam javi ;) (ili se manje tuširajte,ko mi :mrgreen: )

Achan
11.01.2010., 20:34
Ma imaju i pravo, rižino, sojino i zobeno se tako zovu, ali nisu mlijeka.
Ali ja se već sada trudim ubaciti joj kalcij u drugim oblicima, mimo mlijeka.
Danas sam ipak išla po Pregomin jer se užasno svrbila. Dala mi je pedijatrica bez problema. Ali "oduševljena" sam činjenicom da mi nije rekla koliko količinski da joj dajem na dan. Malo sam surfala ali nisam našla bogzna što. Na kraju sam odlučila davati joj kao ****, dvaput na dan 150 ml, ali nije u redu da ti ne kažu kad još i na pakiranju piše da liječnik odlučuje količinu.

jelena.O
12.01.2010., 10:01
Achan, na kutiji ti piše kak se radi Pregomin napr. na 30ml vode jedna šaflica, mi smo radili toliko koliko bi ona pojela ( s pahuljicama) oko 120ml vode+4 šaflice ujutro i navečer. Kutija nam je trajala oko tjedan dana.

Ak dete jede više napravi više.

stela2
12.01.2010., 10:05
achan, pa davaj joj kao i ****..nema ti tu neke posebne razlike..inače pregomin je na bazi soje, ali su isto proteini soje hidrolizirani, tako da i oni koji su alergični i na soju mogu ga piti..

inače, sojino mlijeko je najsličnije kravljm mlijeku..soja je jedina biljka koja ima skoro pa iste hranjive vrijednosti kao i km, zato se to daje u zamjenu..tako da još sojino mlijeko se podrazumijve kao da je mlijeko..
a, zobeno i rižino nikako nisu mlijeka, nego napitci..
zato i liječnici uvijek kažu u zamjenu sojino mlijeko, a ne neka druga jer sojino mlijeko još donekle može zamjeniti kravlje..zato i postoji pregomin..

znam da sojino mlijeko ima i negativnih učinaka..ali, smatram da ima ako se toga jako puno konzumira..sad da litru dnevno popije to bi bilo previše..moj popije 3 deci dnevno smatram da nije to tak puno..
ipka u sojinom mlijeku ima kalcija..
meni je teško dopunjavati mu kalcij..najviše da ima i u sezamu, a sezam je inače isto dosta veliki alergen..čak mislim da mome malome smeta...
dobro bi bilo konzumirati svaki dan brokulu, ona ima dosta kalcija..a, postoje i te šumeće tablete s raznim okusima..

danas mi je mali dosta pocrvenio po vrateku i čelu..ne znam, da li to vrijeme utječe na to sve skupa ili se to sve malo jače aktiviralo s onim cjepivom.. kak je vašoj djeci? utječe li kaj ova zima na njihovu kožu?

Achan
13.01.2010., 14:05
Hvala na savjetima Stela i Jelena.
Vidjela sam i ja na kutiji odnos vode i mjerica ali nije pisalo koliko tog mlijeka na dan se mo\e dati. Ali napravila sam kako je i Stela rekla, dajem joj koliko sam joj prije davala hipa.

Što se kalcija tiče, imam ovdje neke podatke pa ako netko želi nešto isprobati, sadržaj kalcija je u mg na 100 grama namirnice:
amarant 490, kvinoja 190, slanutak 150, grah 130, peršin 200, lješnjak 209, badem 234, riba (plava) 50-437, mlijeko (radi usporedbe) 100-850.

Sad... ovisi i o dobi djeteta i o alergijama, moja je mala i za sada smo koristili amarant, kvinoju , neke mahunarke i zeleno lisnato povrće (kao peršin je otprilike sadržaj kalcija). Orašasti plodovi naravno ne dolaze još u obzir. Nakon godine dana i kad vidim što kaže alergolog namjeravam probati plavu ribu pa i orašaste, a uskoro mislim krenuti na slanutak i grah.
Mene su dosta zaplašili sa tim sojinim mlijekom (mislim na ono kupovno, ne na pregomin) i raznoraznim štetnim učincima pa ne znam da li da joj dajem, a postoje i rižina mlijeka obogaćena kalcijem pa i to dolazi u obzir, ali kasnije jer sadrže i sol. Na kraju kad previše čitaš okolo stvarno ne znaš više kome vjerovati, što je zdravo što nije, zato pokušavam ostati u okvirima regionalne prehrane i balansirati kako znam i umijem.

A još jedna opaska na kravlje mlijeko (obično kupovno, ne adaptirana formula) sadržaj kalcija mu može jako varirati, ali čitala sam i članke koji kažu da kravlje mlijeko sadrži neke sastojke koji onemogućavaju pravilnu apsorpciju kalcija pa i ako ga se pije ne dobiva se dovoljno kalcija.
Eto, pa ti ostani mentalno zdrav sa svim tim informacijama.

stela2
14.01.2010., 13:41
htjela sam pitati u vezi sojinog mlijeka..zašto ono u biti nije dobro?
to se odnosi na kupovna sojina mlijeka ili?

Achan
14.01.2010., 15:51
Ja ću ti to jako šturo sada reći, ali bila sam čitala baš na ovom forumu ima cjela tema o štetnosti sojinog mlijeka, a još davno sam to i čitala u nekoj knjizi čiji se naslov ni autora sada ne mogu sjetiti.

Uglavnom, ako im je vjerovati, svako je sojino mlijeko štetno jer navodno soja sadrži neke sastojke koji ljudima štete, čak se sjećam da je spomenuto da smanjuje inteligenciju ???
Čitala sam da je jedini oblik u kojem je soja korisna našem organizmu fermentirani oblik, znači tofu i slične fermentirane namirnice.

Probaj malo posurfat po pretražniku foruma, ali iskreno ti kažem ja se na kraju samo iznerviram jer više stvarno dođeš lud sa tim spikama šta je od hrane zdravo a šta štetno.

jelena.O
14.01.2010., 17:35
Ja ću ti to jako šturo sada reći, ali bila sam čitala baš na ovom forumu ima cjela tema o štetnosti sojinog mlijeka, a još davno sam to i čitala u nekoj knjizi čiji se naslov ni autora sada ne mogu sjetiti.

Uglavnom, ako im je vjerovati, svako je sojino mlijeko štetno jer navodno soja sadrži neke sastojke koji ljudima štete, čak se sjećam da je spomenuto da smanjuje inteligenciju ???
Čitala sam da je jedini oblik u kojem je soja korisna našem organizmu fermentirani oblik, znači tofu i slične fermentirane namirnice.

Probaj malo posurfat po pretražniku foruma, ali iskreno ti kažem ja se na kraju samo iznerviram jer više stvarno dođeš lud sa tim spikama šta je od hrane zdravo a šta štetno.
Ima problema i kod dečki, ali su neki rekli samo ako se dugo i puno pije!

pzulic
16.01.2010., 09:34
čini mi se da je netko nekih 10-tak stranica unaprijed pisao da je na produženom porodiljnom zbog AD-a. Da li imate pravo i na onaj uvećani dječji doplatak od onih 832 kn?. mi smo dobili produljenje porodiljnog godinu dana zbg AD-a dvoje djece, alergija na grinje i jaja pa me zanima da li ću imati pravo i na DD.

Maya_78
16.01.2010., 14:41
Ma imaju i pravo, rižino, sojino i zobeno se tako zovu, ali nisu mlijeka.
Ali ja se već sada trudim ubaciti joj kalcij u drugim oblicima, mimo mlijeka.
Danas sam ipak išla po Pregomin jer se užasno svrbila. Dala mi je pedijatrica bez problema. Ali "oduševljena" sam činjenicom da mi nije rekla koliko količinski da joj dajem na dan. Malo sam surfala ali nisam našla bogzna što. Na kraju sam odlučila davati joj kao ****, dvaput na dan 150 ml, ali nije u redu da ti ne kažu kad još i na pakiranju piše da liječnik odlučuje količinu.

meni je rekla cca 0,5 l dnevno

Maya_78
16.01.2010., 14:47
čini mi se da je netko nekih 10-tak stranica unaprijed pisao da je na produženom porodiljnom zbog AD-a. Da li imate pravo i na onaj uvećani dječji doplatak od onih 832 kn?. mi smo dobili produljenje porodiljnog godinu dana zbg AD-a dvoje djece, alergija na grinje i jaja pa me zanima da li ću imati pravo i na DD.

pzulic, i mi smo dobili (mislim da smo se i vidjele na komisiji :))
da, koliko sam ja shvatila, svi koji su na "njezi" imaju pravo na DD
mislim da se predaje i Rješenje, a to tko zna koliko ćemo čekati...

pzulic
16.01.2010., 16:34

pzulic, i mi smo dobili (mislim da smo se i vidjele na komisiji :))

pa ako si jučer bila u Pazinu na komisiji da.
ma bitno da smo dobile, lakše je kad znam da smo još doma jer ne znam kuda bim s mlađim sinom.
a ako se dobro sjećam, ona žena što je bila sa curicom koja ima onaj išćašen kuk, rekla je da je ona već bila na komisiji i da je rješenje dobila nakon nekih 7 dana. (ako sam je dobro shvatila). od mog bratića žena je isto na njezi (zbog epilepsije, kašnjenja u razvoju i svašta još nešto), ali ona je dobila rješenje još dok je išlo preko centra za soc skrb i iznenadila se da mi je tako brže riješeno, rekla je da je ona čekala po par mjeseci i da kad su išli u centar na komisiju da su ih sve živo ispitivali, mene su samo pitali šta im je i gdje radim. ništa više

jelena.O
16.01.2010., 19:09
[quote="Maya_78 i mi smo dobili (mislim da smo se i vidjele na komisiji :))
mislim da se predaje i Rješenje, a to tko zna koliko ćemo čekati...[/quote]

Cure čim dobite rješenja pravac na mirovisnko s ispunjenim papirima i rodnimm listom klinca, brojem računa i tražite uvečeni DD za djecu s težim oštećenjima ( za to nema cenzusa), sad ponekad traže i mišljenje i nalaz ( koji treba podići u HZZo)

jelena.O
16.01.2010., 19:11

Cure čim dobite rješenja pravac na mirovisnko s ispunjenim papirima i rodnimm listom klinca, brojem računa i tražite uvečeni DD za djecu s težim oštećenjima ( za to nema cenzusa), sad ponekad traže i mišljenje i nalaz ( koji treba podići u HZZo)[/quote]naravno rješenje skopirate ( predajte kopiju), jer će te imati pravo i na olakšicu od poreza. ( ali tek dogodine, ali ako je plača bruto , onda se isplati dat papire da se odmah stavi ta olakšica)

pzulic
16.01.2010., 20:35

Cure čim dobite rješenja pravac na mirovisnko s ispunjenim papirima i rodnimm listom klinca, brojem računa i tražite uvečeni DD za djecu s težim oštećenjima ( za to nema cenzusa), sad ponekad traže i mišljenje i nalaz ( koji treba podići u HZZo)naravno rješenje skopirate ( predajte kopiju), jer će te imati pravo i na olakšicu od poreza. ( ali tek dogodine, ali ako je plača bruto , onda se isplati dat papire da se odmah stavi ta olakšica)[/quote]

to i planiram, samo čekam rješenje valjda će doći brzo. mi sada primamo 400 kn dječjeg koji ovisi o cenzusu, da nismo dobili rješenje o njezi ne bi ove godine imali pravo.
inače bili su jako ažurni, papire sam poslala 11.12, 24.12 smo dobili poziv za komisiju. nadam se da nećemo dugo čekati rješenje.

MoMo
19.01.2010., 18:58
cure nemam vremena citati sve ( to cu veceras kad L zaspe) je li neko primjetio pogorsanje stanja kad se konzumira med? Nama je opet buknuo AD na nozici i malo na rucici - nakon vakcine ponovo :evil: drzali smo pod kontrolom ali je za praznike jela kolace :( bili kod dermatologice dala nam je kortikoterapiju :( a ja bih to izbjegla jer smo prva dva puta rijesavali stvar stelatopijom ali sad L place kad joj namazem stelatopju pece je :?

izbacit cemo sve namirnice koje dr rekla- kupiti novu stelatopju i nadam se da ce doci do poboljsanja ponovno

Achan
19.01.2010., 21:31
Još dok sam dojila sam primijetila da reagira, odnosno osipa se, na med. Kažu da je česti alergen ili barem teško probavljiv maloj djeci. Mislim da ćemo dugo čekati dok ga bude kušala.
Inače i mi smo u početku rješavali stelatopijom, ali onda je razvila preosjetljivost na tu kremu pa bi se sva osula vodenastim plikovima, užas.

MoMo
19.01.2010., 21:39
hvala Achan :heart:

mi smo med probali malo nakon 2 rodjendana i nisam primetila da joj je skodio- tj dajemo joj jednu zlicicu meda za imunitet od kad ga pije nema smrkljavog nosica prehlade isl. - ali sam sad u dilemi da li da ga izbacim sa ostalim namirnicama koje je dr navela....za orosaste plodove i mosrsku ribu :cry: (koju L obozava) sam sigurna da joj ne prijaju tj da joj se vise pojavi ekcem :cry: nista idemo dalje izabcit cu sve sto mi intuicija kaze da izbacim...a za kremu cu jos vidjeti tu nisam pametna...dr rekla adermu ali joj je privi put a-dermin sapun napravio jos gore :cry: sutra je novi dan pa cu valjda biti ako ne pametnija onda odmornija za razmisljanje

stela2
20.01.2010., 10:25
momo, možda je i cjepivo bilo okidač za ponovnu aktivaciju ad-a..
jer kod nas je isti slučaj, bilo mu je jako dobro peij redovnog cjepljenja, stvarno smo super stvar držali pod kontrolom..poslije cjepiva, kao da se sve opet aktiviralo i sad treba opet malo vremena da se to sve smiri..

a, za hranu..to sama možeš vidjeti da li joj smeta..ja svojemu med još ne dajem..ali, tko zna da li bi mu smetao..nekom smeta jedno, nekome drugo..

Achan
20.01.2010., 17:02
Momo, slažem se sa stelom, ako sama vidiš da neke namirnice ne smetaju nastavi ih davati. Da sam ja slušala deramtologicu tijekom dojenja bih bila jela piletinu, jabuke i brokulu jer je po njoj sve ostalo moglo biti alergen pa bolje izbjegavati.
Dobro je da ti kažu šta sve može biti alergen pa da eventualno više obratiš pažnju, ali ti u prvom planu vidiš reakcije, ako je do sad med bio OK ja bih ga isto nastavila davati, baš kako kažeš, radi imuniteta.
A i što se krema tiče, sve smo se suočile sa činjenicom da neke kreme nekom super odgovaraju a nekome nikako. I tu slijedi svoju dobru intuiciju a ne liječnike.

iva_luca
22.01.2010., 00:02
Cure, malo sam zbunj... :/
Dijete mi je ponovo reagiralo (lagano doduše, ali ipak) nakon što sam ja jela ovčji sir! E sad, jel to znači da ne smijem jesti nikakav sir ili je to bio sir od kravljeg mlijeka u koje su ubacili tri brabonjka da vonja po ovcama :x

bubica27
22.01.2010., 08:05
Kako si sigurna da je reagirao na sir?
Nije ad samo alergija na hranu, možda mu smeta promjena vremena, stres, bilo što.
Ja imam gotovo nepromjenjenu prehranu, dojim i ad mu se smanjuje što je on stariji..

Maya_78
22.01.2010., 13:31
ja sam sigurna, dok sam dojila, da je moj reagirao na kozje mlijeko, ali 100% sigurna jer je odmah nakon dojenja par sati toliko pocrvenio, skoro najviše do tada...
ali, da, kod nas isto nema puno pravila: nekad je bolje, nekad lošije iako uvijek vrtimo iste namirnice
to bi reći, sigurno i druge okolnosti i utjecaji igraju ulogu

Točkica
24.01.2010., 08:26
Jutro ekipa!
Evo da se i mi javimo nakon dugo vremena.....Stanje je kuc kuc super, povremeno izbije ekcemić na obrazu ali u puno manjoj mjeri nego prije. Zadnja reakcija na nešto zbila se kad sam joj dala dvije žlicice kupovnog tiramisua ( inače ne dajem slatko ali me gledala dok sam jela pa rekoh da probamo), odmah se zacrvenjela oko usta.
Lagano je reagirala i na bananu koju inače ne voli. Konačno ćemo i mi znati na čemu smo jer smo 4.2.naručene kod alergologa na Kantridu.
Inače još dojimo, danju nekoliko puta, noću se spoji barem 4 puta. Kašice radim sa rižinim mlijekom.
Pusa svima :* , javim kako je prošlo.

MoMo
24.01.2010., 11:04
havala vam puno cure :heart:

hranu pratim ...cjepivo je definitvno bilo okidaca za dermatitis :evil: samo mi jedan dermatolog ( jako star i vrlo fleksibilan) nije proturijecio u tome svi ostali demratolzi i pedijatri su me tretirlai kao paranoika i budalu :( kao sta ja to pricam ali da ne duzim imam jos jedno pitanjce... digla sam topice re esencijalne masne kiseline pa cemo i to vidjeti a interesira me riblje ulje jer L obozava ribu cesto smo je jeli ali riba joj ocigledno smeta - morska....sad se pitam smijem li joj davati riblje ulje mislia sam ili childlife od twinlaba jer je navadno jako dobro filtrirano ili medexovo ? nisam pametna ima li neko iskustva?

grom
24.01.2010., 11:20
Zanima me jesu li vam sva cjepiva bila "okidači" za ad ili samo neka. Pronašla sam ovaj (http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/forumi_za_pacijente/bolesti_i_stanja/alergije/cijepljenje_i_prehrana_alergicara) odgovor dr Richtera. Nama slijedi MPR a nismo još uveli jaja.

jelena.O
24.01.2010., 11:38
Zanima me jesu li vam sva cjepiva bila "okidači" za ad ili samo neka. Pronašla sam ovaj (http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/forumi_za_pacijente/bolesti_i_stanja/alergije/cijepljenje_i_prehrana_alergicara) odgovor dr Richtera. Nama slijedi MPR a nismo još uveli jaja.
Ima li kakve šanse da čekate još neko vrijeme za cijepljenje, mi smo se cijepili s Moparu s 18 mjeseci, s time da je već tada bila negativna cca 6 mjeseci, ali se naša doktorica ipak bojala i poslala nas u klaićevu na cijepljenje.

grom
24.01.2010., 12:50
Pa u principu mislim razvući već zbog toga što je nedugo primila transfuziju, mada se i u vezi toga mišljenja liječnika razlikuju (hematolog (i pedijatar :roll: ) smatra da nema problema a imunolog pak kaže da za živa cjepiva treba pričekati 5-6 mj.)
No kako je i dalje sva u flekicama nekako nisam sklona ni pomišljanju na jaja do daljnjeg...

MoMo
24.01.2010., 13:35
moram pogleadti je li 2 puta bio polio...nisam sigurna MPR nije sigurno to znam ...mi smo cijepili sve sa odgodom...i hvala bogu sad nemamo novog cijepljena do 5 godine ali tad cu se dobro zamisliti da li cu nastaviti s tom praksom...sad se kajem sto nisam poslusla svoj instinkt i prikljcila se necjlepljenom plemenu :( i ovo s odgodm sam muku mucila sa pedijatrima kao da ko sam ja da odredjuejm kad ce mi se dijete cijpiti :evil: :?

emarink
24.01.2010., 22:38
Moja L ima 3 godine. S AD se borimo oduvijek. Nekad je bolje nekad gore. Po ljeti se skroz povuće ali po zimi zna biti gadno.
Koristila sam i pomagala je od Dr. Theissa ulje za kupanje od noćurka i krema od noćurka ali u ljekarni su probali naručiti i nisu uspjeli. Jel znate gdje bi se moglo nabaviti??I još jedna stvar. Osim AD borimo se i s moluskama. Jel to sve znači da je za nas bazen zabranjena zona?? L obožava vodu općenito, more i kupanje u bazenu. Spremamo se na zimovanje ali je AD uzeo toliko maha da ćemo čari bazena ovaj put zaboraviti. Osim po pregibima, flekice su se pojavile i na licu.
Osim što izbjegavamo kravlje mlijeko, mažemo se kad je gadno Aflodermom a uvijek Adermom exomega u nedostatku Dr. Theissa i duplo ispiremo sav veš. Da li ima još neki hvale vrijedan savjet? Sigurno ih ima pregršt u ove 43 stranice ali nemam vremena post po post sve čitati.
Hvala!!

the enchantress
25.01.2010., 09:42
moram pogleadti je li 2 puta bio polio...nisam sigurna MPR nije sigurno to znam ...mi smo cijepili sve sa odgodom...i hvala bogu sad nemamo novog cijepljena do 5 godine ali tad cu se dobro zamisliti da li cu nastaviti s tom praksom...sad se kajem sto nisam poslusla svoj instinkt i prikljcila se necjlepljenom plemenu :( i ovo s odgodm sam muku mucila sa pedijatrima kao da ko sam ja da odredjuejm kad ce mi se dijete cijpiti :evil: :?

mi smo se iz tog razloga i priključili 'plemenu', sada samo čekamo kada će nas početi pilati.

:love:

MoMo
25.01.2010., 14:41
:love: da vas ne pilaju ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ili jos bolje da budete skroz cool i da vas to pilanje ne dotice ~~~~~~~~

mi cemo pocet od danas piti esencijalne masne kiseline pa cemo vidjeti. Pomaci sa ruzicevom masti ( krema koju prave apoteke sarajevo tj samo jedna od apoteka u gradu sarajevu) se vide (kuc kuc ne ureklo se :mrgreen: ) ta krema je navodno 100% prirodna i izgelda kao da ima neke gline u sebi ne mirise apotekarski vec bas nekako glinasto :? pa cemo vidjeti mustela nije pomagala vise ovo izgleda pomaze a bolje sve to nego kortikoterapija

Achan
25.01.2010., 21:17
Eto bili mi na alergotestu, i sada smo još tužniji nego prije.
Osim što oni "nisu vidjeli ništa konkretno" (naravno, nakon što je sva ispikana čekala 35 minuta već joj se sve bilo počelo povlačiti) samo su nas poslali dalje da testiramo mlijeko, jaja, pšenicu i pljesan. Mlijeko jer je jako česti alergen, jaja i pšenicu jer ipak vjeruju mami da su ti brojevi bili jako osuti dok su čekali na pregled, pljesan jer je jedino to jako pokazalo.
Mi u kući od pljesni imamo "p" oko ulaznih vrata i to sada po zimi jer se jako pari u kuhinji, inače ništa.
Osim što nas dalje šalje rekla nam je mazati elocomom i ostalim kremama koje već koristim i neka joj dajem Fenistil kada joj jako izbije. Meni se taj Fenistil nikako ne koristi, i kako da ja odlučujem da li joj je jako izbilo kad mi je rekla da je namažem elocomom dok je još blago crveno? Mislim, ovo je retoričko pitanje, zato joj ga nisam ni uputila. Šta da mi odgovori? Po vašoj procjeni.
Muči me taj Fenistil, ipak je oralni lijek, ne želim da već počne biti ovisna o nekom lijeku ko kroničar, pa AD se ipak može provlačiti godinama.
Odlučila sam joj davati pomalo hrane koje smo izbjegavali pa vidjeti.
Inače, najprije mi kaže da joj dam Fenistil kada je svrbi. Kako sam joj rekla da je mažem rotkvicom gdje ju svrbi i da pomaže, onda mi kaže da joj dajem Fenistil jer on umiruje cjelokupnu alergijsku reakciju u organizmu. I sad ti budi pametan.
Sorry, malo mi je konfuzan ovaj tekst ali baš sam razočarana. Nije da sam se nadala čudu, ali mislila sam da će nam alergotest barem malo pomoći oko atopičnih muka, a samo je razvio nove muke.

martica
25.01.2010., 23:04
Evo i nas da se prijavimo sa atopijskim dermatitisom. Oko Nove godine naša mlađa, s 11 mjeseci, je dobila flekić na licu koji se zacrvenio. Nije prolazio pa smo otišli kod dr. Pavičića. Dobili Parfenac. Nije pomogao ni nakon dva tjedna. Zvali doktora, reče, sve ok, samo mažite dalje.
A onda strava, otišli smo u Austriju na skijanje i pogoršalo se, oba dva lica, svaki dan sve gore. Vratili se u subotu, do ponedjeljka je bila sva jadna crvena, cijelo lice, završili danas na Šalati, kortikosteroidi, antihistaminici i antibiotik jer čak ima i neku infekciju puteva.
Plače mi se od jada. Izgleda strašno, trujem je s tim lijekovima,.....

jelena.O
26.01.2010., 07:32
Eto bili mi na alergotestu, i sada smo još tužniji nego prije.
Osim što oni "nisu vidjeli ništa konkretno" (naravno, nakon što je sva ispikana čekala 35 minuta već joj se sve bilo počelo povlačiti) samo su nas poslali dalje da testiramo mlijeko, jaja, pšenicu i pljesan. Mlijeko jer je jako česti alergen, jaja i pšenicu jer ipak vjeruju mami da su ti brojevi bili jako osuti dok su čekali na pregled, pljesan jer je jedino to jako pokazalo.
Mi u kući od pljesni imamo "p" oko ulaznih vrata i to sada po zimi jer se jako pari u kuhinji, inače ništa.
Osim što nas dalje šalje rekla nam je mazati elocomom i ostalim kremama koje već koristim i neka joj dajem Fenistil kada joj jako izbije. Meni se taj Fenistil nikako ne koristi, i kako da ja odlučujem da li joj je jako izbilo kad mi je rekla da je namažem elocomom dok je još blago crveno? Mislim, ovo je retoričko pitanje, zato joj ga nisam ni uputila. Šta da mi odgovori? Po vašoj procjeni.
Muči me taj Fenistil, ipak je oralni lijek, ne želim da već počne biti ovisna o nekom lijeku ko kroničar, pa AD se ipak može provlačiti godinama.
Odlučila sam joj davati pomalo hrane koje smo izbjegavali pa vidjeti.
Inače, najprije mi kaže da joj dam Fenistil kada je svrbi. Kako sam joj rekla da je mažem rotkvicom gdje ju svrbi i da pomaže, onda mi kaže da joj dajem Fenistil jer on umiruje cjelokupnu alergijsku reakciju u organizmu. I sad ti budi pametan.
Sorry, malo mi je konfuzan ovaj tekst ali baš sam razočarana. Nije da sam se nadala čudu, ali mislila sam da će nam alergotest barem malo pomoći oko atopičnih muka, a samo je razvio nove muke.

Njoj Prick nije pokazao ništa, osim negativne reakcije ( cca pola ruke), a dan kasnije kad smo vadili rist i rast, mlijeko je bilo rang 4, ostalo donekle do 2 . Fenistil mi je stalno povračala, tak da joj od cca 8 mjeseci nisam više ni davala. Poslije smo koristili Aerius, i s tim smo u stanci.

bubica27
26.01.2010., 09:50
Mi smo dugo koristili Fenistil, a sada Aerius. Bez njega on ne može spavat od svrbeža...

bubica27
26.01.2010., 09:54
Martica- jeste preveli upute iz Pafrenaca?
Čime sada mažete? Koliko često je kupate?

stela2
26.01.2010., 10:23
achan, trebate nekog dobrog dermatologa po mogućnosti dermatologa za djecu..i on će kontrolirati terapije i koliko ste kortića potrošili i s kakvim mazati..
činjenica je da je 70% atopičara alergično na mlijeko i jaja, neki i na brašno..ostala hrana ako i malo smeta, to prođe..
znam kak ti je jako dobro..ja sam njemu poćela davati fenistil s njegovih 9 mj. a, sad već godinu dana je na aeriusu..istina, da je to lijek..ali, ne možeš postati ovisan o tome lijeku, nego jedino zbog dužeg uzimanja možeš razviti otpornost na taj lijek i više ne bude toliko pomagao..probaj joj davati taj lijek, možda joj bude bolje..jaki ad se mora liječiti, inače se bude jako rasplamsal i teško s ebude smiril, a i djetetu bude lakše..
ja mu sa dajem i probiotik od pande jer taj nema kravljih proteina, dobar je za sve alergičare..tek pije 4 dan, vidjet ćemo da li će što pomoći..

pozdrav svima..

bubica27
26.01.2010., 10:52
I jako važno, radije se pridržavaj uputa koje si dobila od liječnika/dermatologa koji je pregledao dijete i propisao pomoć za vaše stanje kože, nego da zaključuješ na temelju pročitanog pa sama isprobavaš, izbjebavaš lijekove i sve što djetetu može pomoći, makar na kratko.
To sam dijelom ja radila i grizla se svaki put kad bih trebala mazati kortićem, jer neke su ga mame uspješno izbjegavale; a zapravo se radilo o tome da se mom djetetu nije uopće vidjela zdrava koža po cijelom tijelu od zadebljanja, osipa, rana, a neki su imali flekicu na koljenu, vratu.
Nemaju svi jednako izražen ad, pa tako ne trebaju svi isti tretman, istih krema.
Proći će i biti lakše, a dok je teško trebaju našu pomoć.

stela2
26.01.2010., 11:54
bubica, u potpunosti se slažem sa svime što si napisala.. :love:

htjela sam reći nešto oko cjepiva..njemu se očitavalo pogoršanje nakon svakog cjepiva, što je i normalno kod ad-a..a, na pročišćeno cjepivo protiv mumsa je čak alergijski reagirao..u roku 5 min javio se svrbež po cijelom tijelu, po licu jaki crveni flekovi (čak kao urtikarija) i počeo je jako kašljati..odmah smo išli natrag i dobio je naravno inekciju solu medrol i prošlo mu i nije mu se više pojavljivalo..tako da cjepiva znaju dosta pogoršati situaciju..ali, dobro sad smo mirni s cjepivima do škole..

bimba iaia
26.01.2010., 11:57
ja mislim,Achan ,da ti treba samo dobra diagnoza,tj dobar test.
Ona je još mala i vjerojatno će joj proći,al do tada je bolje znati.
Dermatolog u pu ti neće vjerojatno reći ništa šta ti već neznaš.
Probaj joj olakšat kremicama,al ja ti savjetujem Jelića ili sl. da barem znaš na čemu si,a puno je bezbolnije i točnije-barem je nama bilo.
Novce ćeš i onako potrošit u apoteci i za dobar dan.

Mi kupili linola fett na savjet gin., jer joj je pipica crvena...imala je nekakvu upalu mjehura valjda(urin+urinookultura sterilni :? ),al smo popili antibiotik i sad ju pecka.Smijem,jel da, linolom i ruke mazat i lice za zimu?

Šta s cjeplj. s 4?Do kad se može izbjegavati? Ili da se nadam da joj neće smetati?

bubica27
26.01.2010., 12:24
Mi koristimo linolu, mojoj curki je ona super za lice!

Mony
26.01.2010., 14:21
Zaboravila sam ovaj topic, koji je aktualniji, pa ponavljam svoj post ovdje:

Da malo osvjezim topic ovime:

http://www.amoic.hr/RRR-933-NEURODERMITIS-/-PSORIJAZA-/138.aspx

I postavim jedno pitanje:
Ima li netko iskustva s kremom: Dr. Theiss Noćurkov intenzivni pomaz s 21% ulja noćurka.

Thanks!

bimba iaia
26.01.2010., 15:08
I jel slušate taj cd? Dojmovi?

Zanima me kako su dječica koja su bila na biorezonanskoj terapiji?Shireen,Diana Maximus,...bilo tko?

martica
26.01.2010., 15:38
Bubica, ne stignem do kompa. Starija mi je zakurila. Dakle Parfenac više ne koristimo, bili na Šalati kod dr. Murat Sušić koja nam je dala kortikosteroide i antihistaminike. Dijete ima rane, crvenilo, strahota, guli se koža, ...
Ali ne znam što da joj stavim još na lice osim 2 puta dnevno kortiće. Rekli su uljna kupka (maslinovo ulje) a kada se popravi A derma Exomega. Ali da li ste vi njegovali lice s još nekim kremicama za vrijeme terapije kortićima? Nisam sve stigla ni pitati odmah. Hvala

martica
26.01.2010., 15:40
Zaboravila sam napisati da sam uzela i probiotik Panda.

martica
26.01.2010., 15:47
Što se tiče kupanja, kupamo je svaki drugi dan u kupki s maslinovim uljem i jedino sam je mazala s malo ulja Avalon , baby ulje , rose. To je organsko ulje, Njemačko, Eko test sehr gut. I Bepanten krema (lice) i mast (pelene). To je sve s čim sam je kupala, njegovala od kad se rodila.
Sve dok joj nije na licu izbio flek i dr. Pavičić nam dao Parfenac, ali smo ga koristili dva tjedna, ni 1/5 tube. :( i onda nam se na skijanju strašno pogoršalo. Sumnjam na suhi zrak u apartmanu, na tapison, nisku temeraturu -8 C, kombinacija više toga. Ali od čega je krenulo, nemam uopće ideju.

bubica27
26.01.2010., 16:06
Bubica, ne stignem do kompa. Starija mi je zakurila. Dakle Parfenac više ne koristimo, bili na Šalati kod dr. Murat Sušić koja nam je dala kortikosteroide i antihistaminike. Dijete ima rane, crvenilo, strahota, guli se koža, ...
Ali ne znam što da joj stavim još na lice osim 2 puta dnevno kortiće. Rekli su uljna kupka (maslinovo ulje) a kada se popravi A derma Exomega. Ali da li ste vi njegovali lice s još nekim kremicama za vrijeme terapije kortićima? Nisam sve stigla ni pitati odmah. Hvala

Javim ti se na pp kasnije :love:

Achan
26.01.2010., 20:20
Hvala svima na savjetima.
Nekako ćemo se snaći sa kortićima i fenistilom, naravno da je neću maltretirati ako joj nije dobro, jedino ne želim pretjerivati sa ljekovima.

Inače par sitnica. Mi smo pročitali u knjizi J. Boban-Pejić da gdje svrbi se može mazati raspolovljenom rotkvicom. Nama to zaista pomaže, nakon možda minutu se prestane svrbiti.
Ulje za kupanje koristimo ono alverde iz dm-a, bolje nam je od svih onih skupih. Obzirom da joj je glavica bila jako u krustama prala sam joj svako veče i onda bih joj ispirala sa vodom u koju sam stavila i tog ulja, nije da su kruste nestale, ali ju nije ništa svrbilo i u roku od par tjedana je stanje puno puno bolje.
A da, rekla je sestra od pedijatrice da vjerojatno za sada ništa od cjepljenja sa godinu dana. Idemo dalje na pretrage.

penelope
26.01.2010., 23:10
i mi se javljamo jer vodimo rat sa ekcemima već 3 god.
u te 3 godine nismo našli kremu koja mu odgovara(mislim na kremicu za cjelo tjelo,nakon kupanja).dok mu nisam mazala kozu ničim nakon kupanja sve je bilo ok(mislim nisu izbijali ekcemi.možda tu i tam koji ali to je niš),ali mu je koža bila jako hrapava
imamo kremicu koja nam odgovara dok ekcem izbije,mažemo ekcem 2 do 3 dana i on se lagano povuče(nestane crvenilo i ne svrbi ga)
isprobala sam sve i svašta pa tako i sad nazadnje a-dermino mljeko ali dva mazanja mu je bilo ok i nakon toga koma.ekcem je izbio na mjestima na kojima inače ne izbija.neznam više što napravit i što koristit.molim za savjet i pomoć. :(

zmajić
27.01.2010., 08:52
Moja atopičarka ima 7 godina!!!

Na moru je koža savršena, a sada po zimi prestrašna! Nema ona ekceme - njezina je cijela koža izrazito suha i ona se češe po cijelom tijelu i napravi si rane..

To je iz godine u godinu sve gore...cijelo tijelo hrapavo, suho, svrbi...užas!!

Kaj da radim?? Jel ima netko neki pametan savjet?

isvetica
27.01.2010., 11:48
mojoj maloj iza ekcema ostaju bijele fleke na koži, kao da joj je nestao melanin iz tog dijela. Imamo godinu i pol i AD od 4 mjeseca. hoće li joj to proći?

tajchi73
27.01.2010., 13:39
T. je pred zimu imala bijele fleke po licu....pedijatar me fino preplašio.... dermatologica doma zdravlja kojoj me odmah uputio htjela je dati antibiotsku mast no tad sam se uspjela čuti s našom dermatologicom koja nas je bila voljna primiti i ispostavilo se da je to jedno veliko ništa tj. kod djece koja boluju od AD takve promjene su navodno česte. Nismo s ničim tretirali ( samo uobičajene kremice ) i kao što je i rekla povuklo se samo od sebe. E sad, dal je ista stvar i kod tebe ne znam. Preporučam dj. dermatologa ili u Klaićevoj ili u Vinogradskoj.

tajchi73
27.01.2010., 13:45
eh, zaboravne li žene :roll:, kad sam poslala post sinulo mi je da nisam pitala ono zbog čega sam i došla na temu :lol: .
Navodno dr. Pustišek iz Klaićeve više nema onaj jedan dan u tjednu kad se javljala roditeljima na telefon :( . Zanima me da li je to istina ili me se sestra samo htjela riješiti. Ako netko zna kako doći do nje tj. broj tel. ( koji sam ja uredno svaki puta bacila :roll:) nek mi ga proslijedi na pp

pzulic
27.01.2010., 19:21
Maya_78, jesi li slučajno dobila rješenje?
Ja još nisam dobila.

martica
28.01.2010., 19:19
Pomalo nam je bolje, nabavili smo i kupku Balmandol. Bubica ne mogu ti poslati poruku jer kaže da ti je inbox pun.

the enchantress
28.01.2010., 19:36
bila sam danas u bio&bio i pričala s djevojkom koja je davala savjete o primaverinim proizvodima. uglavnom, rekla mi je da ulje crnog kumina ne smiju koristiti trudnice, dojilje i bebe!!!!!!! rekla sam joj da zaista nigdje nisam naišla na to upozorenje do sada. a njoj je to ulje jedino do sada pomagalo (uz stibium).

ona je za ad preporučila ovo:

na 25ml mandinga otopljenog u pernoj kupelji dodati (89kn)
3 kapi lavande (52.50 kn)
1 kap rimske kamilice (86.50 kn)
20 kapi noćurka (114.50 kn)

staviti u frižider da se opet stisne i mazati na vlažnu kožu nekoliko puta na dan. popisala sam i cijene ( u zagradi)

pa tko voli nek izvoli.
ja imam rimsku i noćurak, sve si mislim probati recepturu kada stigna naknada idući mjesec pa vam javim.

Achan
28.01.2010., 21:19
Eto, mi se brzo odlučili, nazvali, bili u Rijeci i već dobili rezultate. Mamina srećica je alergična na mlijeko i jaja (što test u bolnici nije bio pokazao). Mlijeko u kući ionako ne koristimo a njoj smo prešli na Pregomin, pa zatim ćemo morati na Alernovu, a bez jaja se zbilja može u životu. Krećemo dalje i nadamo se da će se stanje poboljšati

Achan
28.01.2010., 21:31
Bimba iaia isprazni inbox ne mogu ti pp poslati :)

the enchantress
29.01.2010., 08:50
cure, jel komisija za njegu priznaje nalaze dr iz rijeke?

jelena.O
29.01.2010., 17:04
cure, jel komisija za njegu priznaje nalaze dr iz rijeke?

Ne, ali na toj osnovi možeš raditi testove u bolnici

Maya_78
31.01.2010., 01:01
Maya_78, jesi li slučajno dobila rješenje?
Ja još nisam dobila.

ništa još..
i ja nestrpljivo čekam jer moram brzo predati za DD...

Maya_78
31.01.2010., 01:05
Achan i netko prije tko je pitao za biorezonancu..
mi smo bili samo na testiranju, ne i na terapijama
uglavnom, kako sam već bila pisala, nije nam pokazao puno toga, naime, "samo" na mlijeko, laktozu, jaja
moj miš je alergičan i na pš.brašno, neke vrste mesa, čak (po mojoj procjeni) na neke vrste povrća i voća (PRICKom ne testiraju na puno toga, a još manje šalju na RAST iz krvi)
tako da nisam baš uvjerena u vjerodostojnost testiranja,,, ali to je samo moje iskustvo...

bubica27
31.01.2010., 09:28
Možda u vrijeme testiranja nije imao tu alergiju..kad je nama rekao da nam smeta mlijeko, moja reakcija je bila "samo", a dr se nasmijao i rekao da je on još malen, pa se stigne kod njega razviti još puno alergija..(sad da znam gdje su smajlići stavila bih neki..)..uglavnom, ne vjerujem baš tom testiranju

vragolina
31.01.2010., 16:01
Pročitala sam dosta postova, ne stignem baš sve iščitati... Ali eto i mi imamo problem.

Princeza ima 2 godine, i sa početkom hladnog vremena, nešto prije Božića, počele su se pojavljivati crvene suhe flekice, najviše po rukicama i natkoljenici. mazala sam sa Bepanthen masti, malo se kao povuče pa opet izbije. To sam povezala nekako sa hladnim vremenom i pošto je ne svrbi, nismo išli doktoru (svaki odlazak doktoru je trauma zbog escherichie, koje smo se btw riješili).
Probala sam 7 dana princezu samo tuširati vodom, bez ikakvih šampona i nije ništa bolje.

Hranimo se svi isto, makrobiotički pristup prehrani. Sojino mlijeko, bez jaja, mesa... Naravno, to u potpunosti ne možemo izbjeći, peciva pojede tu i tamo, čokoladu od bake i dide, sigurno se potkrade još nešto što sadrži km i jaja, ali u minimalnim količinama.

Budući da imate dosta iskustva, koji su nam koraci koje trebamo napraviti? Odmah kod dr ili probati sa nekim kremicama? Vidim da se spominje dr u Rijeci... Može nešto o tome?

the enchantress
31.01.2010., 21:22
nama za sada ne djeluje.
u nova trošenja u male pobjede! (osjećam se kao Don Q. sada)

the enchantress
31.01.2010., 21:27
pojašnjenje...
ne djeluje nam ona krema za koju sam pisala da sam dobila preporuku kako smućkati. (zaboravila sam se citirati! eh!)

Achan
31.01.2010., 21:41
Maya_78, da i nama je pokazalo samo mlijeko i jaja (plus još neke gljivice, kemikalije i bakterije ali to izbjegavati ili doći u kontakt je druga priča). Ali ona jaja nije (osim preko dojenja) nikad jela a već smo par tjedana na pregominu. Od jučer je opet sva osuta. Otišli smo vaditi krv na rist rast pa ćemo vidjeti i to. Kao i ti, i ja sumnjam na još neku hranu, ali obzirom da se radi o kvalitetnoj hrani msilim da ću još neko vrijeme nastaviti davati i pratiti reakcije, barem dok osip prođe bez kortizona.

Inače, jedan komentar onako usput. Alergologica nam je dala Alernovu (još nismo probali). Meni dođe da urlam. Ako je pila **** hipoalergen koji je na osnovi kravljeg mljeka ali kao spremljen da ga toleriraju i alergičari a svejedno se osipala, zašto mi onda umjesto Pregomina koji je na bazi soje daje Alernovu koja je također na bazi kravljeg mlijeka? Naravno to nisam znala dok nisam kupila i pročitala na kutiji. Ovako dok je god beba osuta misliti ću si da je možda od Alernove jer je ipak na bazi km. A najgore od svega je što mi je rekla da će mi dati Pregomin a na nalazima za Pedijatricu je napisala Alernova (koja je btw skuplja). Naravno, zato što je plaća francuska firma koja ga proizvodi.

Točka
31.01.2010., 21:51
Alergologica nam je dala Alernovu (još nismo probali). Meni dođe da urlam. Ako je pila **** hipoalergen koji je na osnovi kravljeg mljeka ali kao spremljen da ga toleriraju i alergičari a svejedno se osipala, zašto mi onda umjesto Pregomina koji je na bazi soje daje Alernovu koja je također na bazi kravljeg mlijeka? Naravno to nisam znala dok nisam kupila i pročitala na kutiji. Ovako dok je god beba osuta misliti ću si da je možda od Alernove jer je ipak na bazi km. A najgore od svega je što mi je rekla da će mi dati Pregomin a na nalazima za Pedijatricu je napisala Alernova (koja je btw skuplja). Naravno, zato što je plaća francuska firma koja ga proizvodi.

Allernovu jednako kao i Pregomin može slobodno piti. S time da će možda ipak lakše podnijeti okus Pregomina nego Allernove (subjektivan dojam). Naravno probaj i jedno i drugo pa odluči. Allernova je mliječna formula s visokim sadržajem hidrolizata kazeina. Što znači da je bjelančevina kravljeg mlijeka – kazein, obrađena posebnim tehnološkim postupcima koji ne uzrokuju alergijske reakcije.

hehi
31.01.2010., 22:18
Evo moja curka ima 7 godina i borimo se sa AD od rođenja, isprobali smo sve moguće i nemoguće kreme, losione i ništa nam nije pomoglo, ona ima užasno hrapavu i suhu kožu.... uvijek je svrbi , pa crvene fleke............ nikad kraja... prije pola godine jedna mi je doktorica rekla da probam u DM-a kupiti Babylove Ultra Sensitive Waschlotion, imaju i ulje za kupanje i kremu (bijelo pakiranje) spasila sam se,
Ne znači ako je jeftino da ne valja, tako mi je rekla doktorica i imala je pravo.

ivaa
01.02.2010., 07:30
curke nama je za tijelo pomogla od eucerina 3% urea lotion
suha koža bude puno mekša
čak i ekcemi budu mekši od nje
iako više nema reakciju na jaja, jedemo ih tek kao sastavni dio nekog drugog jela poput tijesta, noklica i sl.
samo jaje ne jede
ima skoro tri godine i još nije dobila moparu
a kasnimo i sa onim 6u1 koji ide sa godinu i pol..

wana
01.02.2010., 09:16
Pomozite.

da li je belobaza bezopasna i mogu li je curki mazati svakodnevno na cijelo tijelo jer vidim da joj odgovara?

kupila sam i ja to mlijeko za tijelo babylove pa ću isprobati.

ona ima po 1 fleku na licu, na stomaku, oko cikica ispod vrata i na leđima
ped mi je dao elocom (al mi se u međuvremenu pokvario) pa bih sad pokušala prirodnim sredstvima, ne da mi se u dermatologa po kortikosteroide.

ivaa
01.02.2010., 10:42
ako ima samo male flekice nemoj ih odmah elokomom, to je zadnje što treba namazat,
a za belobazu ne znam.
probaj nevenovu mast za flekice...ok je

Maya_78
01.02.2010., 12:31
Achan, slobodno daj Allernovu (makar stavi malo šećera u početku ili nešto sl. da malo ublaži gorkast okus pa s vremenom smanji ili mućkaj i dalje s tim) jer ... je već netko napisao pa da ga ne ponavljam... i mi smo na A., ali zbog toga jer ga je Pregomin "zatvarao" (niej imao stolicu 4-5 dana, zatvor) i ja sam u poč. bila skeptična
evo da javim da smo mi potpuno izbacili sve dokazane i nedokazane alergene i opet svako malo se javi svrbež i crvenilo posvuda (sada je najgore po trupu iako ni udovi i lice/vlasište nisu pošteđeni, kako kada), jedino "novo" što sam uvela jest zobeni napitak iz DM-a u kojem ima glutena i to mu je prvi dodir s glutenom.
mislite da je možda od toga? inače jest alergičan na pš.brašno (u kojem ima glutena, ali alergija na g. nije posebno ispitana)...

Maya_78
01.02.2010., 12:35
wana, Ivaa, mišljenja pedijatara i dermatologa se razlikuju, neki kažu mazati odmah, neki tek kad je stvarno gadno
ja sam (po vlastitoj intuiciji i iskustvu, a i po savjetu provjerenog pedijatra) počela mazati odmah kad krene i stvarno je pomoglo da se ne razbukta
s druge strane, to jest supresija i po mišljenju nekih, nije dobro da se ne ispolji prema van jer onda ide "unutra"...
to je stvar procjene i (subjektivne) odluke...

Točka
01.02.2010., 12:48
evo da javim da smo mi potpuno izbacili sve dokazane i nedokazane alergene i opet svako malo se javi svrbež i crvenilo posvuda (sada je najgore po trupu iako ni udovi i lice/vlasište nisu pošteđeni, kako kada), jedino "novo" što sam uvela jest zobeni napitak iz DM-a u kojem ima glutena i to mu je prvi dodir s glutenom.
mislite da je možda od toga? inače jest alergičan na pš.brašno (u kojem ima glutena, ali alergija na g. nije posebno ispitana)...

Hm... vezano za gluten i pšenično brašno. Nama je u Klaićevoj na testiranju iz krvi potvrđena alergija na gluten.
Iz određenih razloga nakon par mjeseci rađen PRICK na Rebru kod dr. R. koji kaže da alergija na gluten ne postoji nego je to onda alergija na pšenično brašno (također potvrđena). Dakle ako je alergičan na pš. br. ja bih izbjegavala do daljnjega sve što ima glutena.
Vjerojatno mu ipak gluten uzrokuje probleme, izbaci zobeno na par tjedana pa ćeš biti sigurna.

Točka
01.02.2010., 13:24
Cure, kako vam klinci reagiraju na vodu, kad ih kupate? Da li se zacrvene u dodiru sa vodom?
Mom klincu bi se zacrvenila samo suha mjesta na koži i to bi prošlo u roku od pola sata nakon kupanja, ali u zadnjih par kupanja mu se skoro cijelo lice jako zacrveni, tako da sam se baš uplašila, zašto sad lice? Inače na licu ima samo jedan mali dio suh, ostalo je ok.
Prođe kroz sat vremena.

grom
01.02.2010., 17:25
Mojoj bude baš jarko crveno nakon kupanja, bez razlike da li u vodi ima ulja i kakvog, čak i kad voda malo odstoji da se ispari klor. A ona se obožava kupati...
A crveno po licu bude samo zimi kad joj je i kože lica dodatno isušena.

jelena.O
01.02.2010., 18:28
Pomozite.

da li je belobaza bezopasna i mogu li je curki mazati svakodnevno na cijelo tijelo jer vidim da joj odgovara?

kupila sam i ja to mlijeko za tijelo babylove pa ću isprobati.

ona ima po 1 fleku na licu, na stomaku, oko cikica ispod vrata i na leđima
ped mi je dao elocom (al mi se u međuvremenu pokvario) pa bih sad pokušala prirodnim sredstvima, ne da mi se u dermatologa po kortikosteroide.
Belobazu možeš stalno upotrebljavati, mi smo u nju znali umješati maslinova ulja. Kupovala sam je u kutijama po 2 kg, i to nam je bilo dosta za 1.5 mjesec. ( a bilo je puno jeftinije nego kupovanje pojedinačno po 200 g)

wana
01.02.2010., 22:14
jelena.O hvala ti :-)

ja sam za početak kupila onu od 50 gr da vidim kako reagira i čini mi se ok kuk, kuc, pljuc, pljuc :-)

danas sam kupila i ulje od noćurka (od pranaroma) pa sam joj ga malo namazala samo na najkritičniju zonu da provjerim. teta u dućano mi je rekla da joj ga mogu stavljati čistoga i ne trebam ga rablaživati u belobazi.

vidit ćemo.

ova belobaza se fino razmazuje.

Achan
02.02.2010., 20:32
Hvala na savjetima za Alernovu. Mi imamo jednu veliku sreću a to je da moja mala velika ljubav sve jede i guta. Pregomin je prihvatila odmah i bez problema i isto tako sada Alernovu. U početku sam si umišljala da dobro kuham jer mljacka sve u šesnaest što god da joj ponudim, sad se pitam da li možda ne osjeća dobro okuse ?? Uglavnom, ide joj. Ona je i dalje osuta ali nije strašno pa održavamo status quo, glava je sva puna ljuskica ali uspjevamo održati da je ne svrbi. Sve u svemu ništa novo ništa staro, samo bockanja u laboratoriju i xxxx kuna manje u novčaniku radi privatnog pregleda.
Maya, moja se bila osula kad je prvi put jela mješavinu sa zobenim pahuljicama, pa sam izbjegavala. Jučer sam joj opet probala ponuditi, ali ovaj put samo dvije žličice onog napitka o kojem si pisala (mi inače ne konzumiramo ništa mliječno tako da je taj napitak uvijek u našoj kući) i kuc kuc ništa, jutros sam joj dala od ***** zobene pahuljice i nema promjena u osipu. Možda kad krenu sa glutenom treba malo vremena da ga počnu dobro probavljati.

Maya_78
02.02.2010., 20:48
vjerojatno je tako...
pzulic, došlo rješenje...

jelena.O
03.02.2010., 07:57
vjerojatno je tako...
pzulic, došlo rješenje...

Odmah skopirajrješenje , rodni list, vaše osobne i svoju karticu, i pravac tam gdi se predaju zahtjevi za dječji, formular možeš uzeti na stranici HZZo ili kupiti,

VAŽNO! Tak gdi se spominju djeca za koje se traži dječji, mora se napisati DA u rubriku djete s TEŽIM oštećenjem, jer samo tako dobivate uvećani dječji.

Za sve koji predaju prvi put, dječji će sjedati od dana kad su predali ( razmjerno u danima, ali tek vjerovatno kad rješe zahtjev s zaostacima), a za one koji produžuju, tek za 3. mjesec . Naravno i dječji kasni mjesec dana, ko i plače i porodiljski, tak da ne očekujte da bute odmah kaj dobili.

tina parada
03.02.2010., 12:05
evo ja bila jucer u dermatologa, i rekla mi je da posto dojim ja moram na dijetu 10tak dana, save lešo i potom uvodit pojedinačno orašaste, pa kupuse, pa cokoladu i kad bude neka promjna da to zapisem.....pa ce se vidjeti šta mu smeta...ali da bi to trebalo nestati do godine dana....dala mi je neku kortikosteroidnu kremu 6 dana pa potom od la rosche kremu sa lipikarom....vidit cemo kako ce ici.......daj boze da bude sve ok

jelena.O
03.02.2010., 12:46
evo ja bila jucer u dermatologa, i rekla mi je da posto dojim ja moram na dijetu 10tak dana, save lešo i potom uvodit pojedinačno orašaste, pa kupuse, pa cokoladu i kad bude neka promjna da to zapisem.....pa ce se vidjeti šta mu smeta...ali da bi to trebalo nestati do godine dana....dala mi je neku kortikosteroidnu kremu 6 dana pa potom od la rosche kremu sa lipikarom....vidit cemo kako ce ici.......daj boze da bude sve ok

Ja bi orašasto ostavila i u tvojoj i bebinoj prehrani najmanje do njezine 2 godine, tak da ipak budi tu na oprezu!

Mi smo u vašoj dobi bili jako alergični na mlijeko, koje se još nakon 3.5 godine od kad sam ja krenula na dijetu nije sredili ( osobno nisam vidla ništa što počne na M, cca 2 godine, i počela tek jesti kad sam je prestala dojiti), a počela se čistiti tek nakon cca 2 mjeseca.

Meni je dermička ostavila samo nisko alergenu hranu, i s time se može proživjeti.

the enchantress
03.02.2010., 14:18
pitanjce za jelenu.o,
mm me fura da moramo dati zahtjev za dd do 28. ja tvrdim da je to samo za one koji već ostvaruju pravo na dd i produžuju.
je li to tako?

mi ćemo sada dati zahtjev za njegu i onda kada stigne rješenje onda dajemo za dd s ovim dokumentima što si pisala, zar ne?

nemam ja um za te peripetije...

jelena.O
03.02.2010., 17:29
1 slučaj :Ako imate već sada pravo na dječji, znači ako u prošloj godini po glavi kućanstva imate manje od 1600 ( i nešto ssitno kuna) možete predati zahtjev odmah, i dobit ćete dječji od tog dana. Ako ne spadate u tu kategoriju, onda ništa od dječjeg.

2 slučaj : U slučaju da vam komisija odobri ostanak kod kuće na osnovi njege, imate pravo na uvećani dječji ( 831 kn) za kojeg moraš imati rješenje od HZZo, i dobit ćeš ga od dana predaje dokumenata na Mirovinsko ( Žajina).

U slučaju da ipak imate pravo na slučaj 1. i ostvariš dječji već sad, a komisija ti odobri produljenje imaš pravo naknadno predati i papire za uvećani. Drugim rječima dobiš koji mjesec po cca 200 kn ( zavisi od ranga u koji padneš), pa kasnije dječji od 831 kn.

Nadam se da sam jasna!

the enchantress
03.02.2010., 18:03
1 slučaj :Ako imate već sada pravo na dječji, znači ako u prošloj godini po glavi kućanstva imate manje od 1600 ( i nešto ssitno kuna) možete predati zahtjev odmah, i dobit ćete dječji od tog dana. Ako ne spadate u tu kategoriju, onda ništa od dječjeg.

2 slučaj : U slučaju da vam komisija odobri ostanak kod kuće na osnovi njege, imate pravo na uvećani dječji ( 831 kn) za kojeg moraš imati rješenje od HZZo, i dobit ćeš ga od dana predaje dokumenata na Mirovinsko ( Žajina).

U slučaju da ipak imate pravo na slučaj 1. i ostvariš dječji već sad, a komisija ti odobri produljenje imaš pravo naknadno predati i papire za uvećani. Drugim rječima dobiš koji mjesec po cca 200 kn ( zavisi od ranga u koji padneš), pa kasnije dječji od 831 kn.

Nadam se da sam jasna!

savršeno! thnx!

MoMo
03.02.2010., 18:06
nama je sva kozica suha sada :cry: cime da ju mazem nikad se nismo mazali nikakvim lsoionima uljima...tj nekad malo baznog bademovog ulje od primavere. Atopicna mjesta smo mazali stelatopiom a sad ruzicevom masti - jutros pogorsanje jer je juce ukrala mrvicu cokse :cry: ali valjda ce biti bolje. I na pojedinim mjestima ima kao kokosiju kozu sad- blago rekal bih je li to povezano sa AD ili je to zaseban problem. Cekam vec 10 dana da nam u ljekarnu stignu nezasicene masne kiseline od twinlaba :-(

the enchantress
03.02.2010., 18:12
Cure vi koje ste bile, kako izgleda pregled kod gastroenterologa?
Mi smo naručeni za 2 tjedna u Klaićevoj, pojma nemam kod koga, nažalost, jer je MM bio tamo i naručivao nas, a on ne pamti takve detalje.

jelena.O
03.02.2010., 18:52
nama je sva kozica suha sada :cry: cime da ju mazem nikad se nismo mazali nikakvim lsoionima uljima...tj nekad malo baznog bademovog ulje od primavere. Atopicna mjesta smo mazali stelatopiom a sad ruzicevom masti - jutros pogorsanje jer je juce ukrala mrvicu cokse :cry: ali valjda ce biti bolje. I na pojedinim mjestima ima kao kokosiju kozu sad- blago rekal bih je li to povezano sa AD ili je to zaseban problem. Cekam vec 10 dana da nam u ljekarnu stignu nezasicene masne kiseline od twinlaba :-(

MoMo da li si probala s Eucerin masnom omega kiselinama imaš u 12 i 20%, to je nama bilo Ok. I kad se kupamo našpricamo je s maslinovim uljem ( u flašicu od spreja za sunčanje stavimo domaće maslinovo ulje, bademovo joj od rođenja nije pasalo.)

jelena.O
03.02.2010., 18:56
Cure vi koje ste bile, kako izgleda pregled kod gastroenterologa?
Mi smo naručeni za 2 tjedna u Klaićevoj, pojma nemam kod koga, nažalost, jer je MM bio tamo i naručivao nas, a on ne pamti takve detalje.

koji dan , ak je ponedjeljak ujutro ili srijeda popodne onda je to naša gastrička dr. Mišak

Prvo te pita kak si ti i klinka, pa pita kaj jedete, skine djete i pogleda kožu, prvi put pogleda i guzu ( i provjerava čmar), sluša pluča. ( bar je to kod nas).

Dat će ti vjerovatno da napraviš testove, i KKS, urin ( ak imaš koji stariji papir to ponesi), da ti preporuku za daljnju prehranu.

Maya_78
04.02.2010., 01:05
the ench., zašto idete kod gastroent.? zbog savjetovanja glede prehrane uslijed alergijskih problema ili imate i probleme s te strane (proljevi, grčevi...)?

jelena.O
04.02.2010., 08:16
the enchantress, zaboravila sam daj ponesi sa sobom popis dohrane , mi smo to vodili točno po datumima, uz komentar reakcija.( ak ga nemaš napiši kaj se sjećaš). I ako imaš evidenciju potrošnje kortikostereoida.

I napiše kaj ti sve jedeš, dok. će biti lakše , a ti se nećeš morati tam nabrzinu prisjećati kaj i što.

the enchantress
04.02.2010., 12:18
the ench., zašto idete kod gastroent.? zbog savjetovanja glede prehrane uslijed alergijskih problema ili imate i probleme s te strane (proljevi, grčevi...)?

Jelena.O hvala ti na odgovoru,

Maya,
čula sam ta tako treba tj. da je bolje imati što više nalaza za komisiju. Ja sam na poslu već odavno dogovorila mirovanje radnog odnosa jer nisam znala da imam zbog ad-a pravo na njegu.
Kada smo čuli za to jednostavno smo ju naručili za te preglede (derm., alerg., gastoent.).
Da, gastrić je za to savjetovanje, IAKO ne znam koliko mi gastroent. može savjetovati o prehrani jer sam ja veggie, koliko zaista zna i razumije se u takvu vrst prehrane. Stalno mislim da će friknuti ako joj kažemo.
Još sam i na antihistaminskoj dijeti zbog male. Ali mi je KKS ok, i željezo i svi oni UIBICi i sl.
A sada nam je još upao mogući GER u igru pa mislim da je ok da odemo, iako me strah da će ju gnjaviti.

Ah, vidjet ćemo.

Maya_78
06.02.2010., 12:55
cure, da li svojim bebačima dajete Zelenu magmu, ako da, koju količinu? cca 1/2 žličice u koliko vode? kada, prije jela?
ječam ima nešto glutena, jel' da?
bi li im to moglo smetati?

Točka
06.02.2010., 13:01
cure, da li svojim bebačima dajete Zelenu magmu, ako da, koju količinu? cca 1/2 žličice u koliko vode? kada, prije jela?

Ja ne dajem Zelenu magmu.
Ječam ima glutena i može smetati ako ti je sin alergičan na gluten.
Mi izbjegavamo sve s glutenom.

starkid
06.02.2010., 13:26
Mozda je vec neko napisao, ali za slucaj da nije, nama je sa suvom kozom i ekcemima pomogla Stelatopia uljana kupka (kasnije: kantarionovo ulje, to sam uvela sama jer me je miris Stelatopie podsecao na kantarion ulje) i Linola Gama krema sa uljem zutog nocurka... sada kada vidim da joj se koza pocinje crveniti samo namazem Linola Gamom i problem je resen... i da, pri kupanju sapunom peremo samo ruke, stopala i guzu, ostalo samo cistom vodom..

jelena.O
06.02.2010., 14:58

Zelena Magma ne sadrži glueten jer je ona sameljeno lišće mladom ječama

http://www.biovega.hr/index.php/hr/distribucija/dodaci-prehrani/zelena-magma/o-zelenoj-magmi

Osobno maloj je nisdam davala, ali sam jedno vrijeme ja to pila, poslije jela, možeš umješati i u sok.

Maya_78
06.02.2010., 18:23
joj, super... ubrzo ću mu početi davati
ja sam pila u trudnoći, nije "bljak"...
rekla mi žena 1/2 žlice dnevno prije obroka, naravno, otopljeno u hladnoj vodi...

the enchantress
06.02.2010., 19:01
Evo sada kada je Maya_78 pitala za Zelenu Magmu palo mi je na pamet pitati vas koje još dojite uzimate li dodatke prehrani i koje. Brinete li unosite li dosta minerala i vitamina ukoliko ste na nekoj recimo to tako ad dijeti?

Dajete li što bebama/djeci?

Naša pije Panda probiotik i sada u zimskim mjesecima uzima Oleovit D3 1 kap dnevno.
Ja sam pila Prenatal. Sada nisam sigurna dal' da nastavim s njim (jel' gastroenterolog savjetuje i o tim dodacima?). Do neki dan se nisam baš brinula, a sada nekako razbijam glavu time.

Hvala!

jelena.O
06.02.2010., 19:25
the enchantress, Prenatal možeš slobodno i dalje piti ( meni je čak moja doktorica prije više godina, prije trudnoća, savjetovala Prenatale u zimskom razdoblju). Za probiotike sam pitala gastričku, pošto nisam htjela one na bazi mlijeka, ni za sebe ni za malu, pa ponekad pije Prolife, kad je bila manja i češće! Možeš je pitati i za druge stvari tipa želejza, C-vitamina i ostalo.

stela2
08.02.2010., 09:52
prolife sadrži tragove mlijeka..moj se uvijek jače osipao kad sam mu davala prolife..

jelena.O
08.02.2010., 11:11
prolife sadrži tragove mlijeka..moj se uvijek jače osipao kad sam mu davala prolife..

Može sadržavati tragove mlijeka.Vidiš a moja nikada! Sve je tu relativno.

pzulic
08.02.2010., 11:19
Maya_78, da i ja sam konačno dobila rješenje, više im je trebalo za napisati to rješenje nego što je trebalo da stigne iz Pazina u Pulu. Na rješenju ti piše išto što su ti rekli i na komisiji, godina dana?

Jelena.O, par stranica si napisala o onom odbitku za porez, mi možeš to pojasniti. Na taj odbitak ću imati ja pravo kao korisnik njege kad počnem raditi, ili može i suprug jer mali je na suprugovoj poreznoj kartici?

jelena.O
08.02.2010., 11:31
Jelena.O, par stranica si napisala o onom odbitku za porez, mi možeš to pojasniti. Na taj odbitak ću imati ja pravo kao korisnik njege kad počnem raditi, ili može i suprug jer mali je na suprugovoj poreznoj kartici?

Imaš pravo s tim papirom tražiti nešto veći odbitak, tak da mi imamo 1, 00. Koristiš ga ili ti ili TM, ali samo ako se koristi uz odbitak za djete ( uz onih 0.5 ili 0.7 za tebe). Ako mu je plača neto fiksna možćda je dobro da taj papir stavi uz prijavu poreza tek za godinu dana, ali ako mu je plača nefiksna tj. ima određeni bruto i, onda mu se isplati i odmah ( tak da taj papir odnese na poreznu s poreznom karticom i upiše si bodove). Sad nisam baš skužila na koga si ti tražila ( na većeg ili manjeg, jer istovremeno ne mogu biti za dva).

evo malo više:iz zakona http://propisi.porezna-uprava.hr/ind...20na%20dohodak (http://propisi.porezna-uprava.hr/index_open.asp?idPropisa=1778&jid=1&ime=Zakon%20o%20porezu%20na%20dohodak)

3. 0,3 osnovnoga osobnog odbitka za poreznog obveznika, svakog uzdržavanog člana uže obitelji i svako dijete, ako su osobe s invaliditetom.

4. 1,0 osnovnoga osobnog odbitka za poreznog obveznika, svakog uzdržavanog člana uže obitelji i svako dijete, ako su osobe kojima je rješenjem, na temelju posebnih propisa, utvrđena invalidnost po jednoj osnovi 100% i/ili koji radi invalidnosti imaju, na temelju posebnih propisa, pravo na tuđu pomoć i njegu. U tom slučaju porezni obveznik za sebe osobno i za istu osobu koju uzdržava ne može koristiti osobni odbitak iz točke 3. ovoga stavka.

pzulic
08.02.2010., 11:39
aha, hvala, sad mi je jasno. ja sam njegu tražila za obadvojicu, u biti zbog obadvojice sam dobila ali rješenje piše na starijeg. Staviti ćemo na muževu poreznu jer djeca su na njemu, nema smisla stavljati na mene.

Maya_78
08.02.2010., 13:26
pzulic, rješenje mi je "na 8 godina" s tim da je kontrolno vještačenje za godinu dana, kako su i oni rekli... doduše, iako spominju siječanj 2011., negdje im se potkrala greška pa piše "za 6 mjeseci" (nisam slala nikakvu žalbu i sl. da to promijene jer se 2x spominje taj siječanj)
ako mi je muž obrtnik i dijete je na njegovoj poreznoj, što znači ta uvećana olakšica i da li da odmah prijavljujemo?

stela2
08.02.2010., 13:48
i mene ste sad zainteresirali za to..ja imam za svog malog rješenje od centra za socijalnu skrb na kojem piše da sam na dopustu zbog njege djeteta s težim smetnjama u razvoju.kontrolno vještačenje je sad u rujnu 2010.g.ja sam na tom dopustu od 07.2008.g.znači, kak sam ja skužila imam pravo na ili si promjeniti na muževoj kartici odbitak ili ako nisam ove godine podnijeti poreznu prijavu s kopijem rješenja i tamo si uvećati odbitak za 0,30 i vratiti porez..sam dobro to skužila?

stela2
08.02.2010., 13:52
maya, ako ti je muž obrtnik, tj.vlasnik obrta, on nema porezne kartice nego sad kad mu budu radili poreznu prijavu , unutra nek si uključi taj odbitak od mjeseca kad je dijete stupilo na njegu i priloži kopiju rješenja..tak sam ja to skužila..po takvome sma ja skužila da svi koji imaju ta rješenja s težim smetnjama u razvoju mogu si iskoristiti taj uvećani odbitak i vratiti porez..

ana.m
08.02.2010., 14:10
Ja sad malo padam s neba, ali evo, mi smo našli super kremu za naš dermatitis koji je ovako dosta izražen u ovim zimskim mjesecima. Nekako su joj rukice zadnje vrijeme na udaru.
Uglavnom, krema je Uriage-xemos. Mrak je!
Evo, ako ima još netko da nije čuo za nju, stvarno je odlična. I čini mis e da nije tak jako skupa, 200ml 135kn.

jelena.O
08.02.2010., 14:57
pzulic, rješenje mi je "na 8 godina" s tim da je kontrolno vještačenje za godinu dana, kako su i oni rekli... doduše, iako spominju siječanj 2011., negdje im se potkrala greška pa piše "za 6 mjeseci" (nisam slala nikakvu žalbu i sl. da to promijene jer se 2x spominje taj siječanj)
ako mi je muž obrtnik i dijete je na njegovoj poreznoj, što znači ta uvećana olakšica i da li da odmah prijavljujemo?

Isplatilo bi se da si odmah piše uvećani koeficijent ( ako je sam svoj privatnik), ali tad prvo mora to rješiti na poreznoj.

jelena.O
08.02.2010., 15:02
i mene ste sad zainteresirali za to..ja imam za svog malog rješenje od centra za socijalnu skrb na kojem piše da sam na dopustu zbog njege djeteta s težim smetnjama u razvoju.kontrolno vještačenje je sad u rujnu 2010.g.ja sam na tom dopustu od 07.2008.g.znači, kak sam ja skužila imam pravo na ili si promjeniti na muževoj kartici odbitak ili ako nisam ove godine podnijeti poreznu prijavu s kopijem rješenja i tamo si uvećati odbitak za 0,30 i vratiti porez..sam dobro to skužila?
povećaj si za 1,oo , jer i nama tam piše na poreznoj kartici. Za staru prijavu poreza (2009) priložiš kopiju rješenja u njegovu hrpu i uvećaš si svaki mjesec za 1.00. Ako ti nemaš prihoda naravno da ćeš mužu prepustiti to pravo, pa kad dobije lovu, zapijemo::lol:

jelena.O
08.02.2010., 15:05

Ti imaš pravo to pravo obnavljati do njegovog 8 rođendana ( ako misliš cijelo vrijeme ostati doma, bez da radiš, a on još uvijek ima problema), ali pošto piše da se u siječnju javiš na vještaćenje, to moraš napraviti ako želiš da ti dalje nešto uzmu u obzir. Inače kad su veći i malo je bolje , možda je bolje napraviti SRV, ak imaš vrtić, ili koju dobru osobu za čuvanje!

jelena.O
08.02.2010., 15:12
Ja sad malo padam s neba, ali evo, mi smo našli super kremu za naš dermatitis koji je ovako dosta izražen u ovim zimskim mjesecima. Nekako su joj rukice zadnje vrijeme na udaru.
Uglavnom, krema je Uriage-xemos. Mrak je!
Evo, ako ima još netko da nije čuo za nju, stvarno je odlična. I čini mis e da nije tak jako skupa, 200ml 135kn.

prema onome kaj smo mi kupovali 50 ml 90 kn, to je sića. Nismo na URiagu.

jelena.O
08.02.2010., 15:13
aha, hvala, sad mi je jasno. ja sam njegu tražila za obadvojicu, u biti zbog obadvojice sam dobila ali rješenje piše na starijeg. Staviti ćemo na muževu poreznu jer djeca su na njemu, nema smisla stavljati na mene.

Mislim da bi ti trebala prekinuti porodiljski za mlađeg jer ne možeš dobivati i njegu i porodiljski odjednom.
Predaj obavezno papire za dječji .

stela2
08.02.2010., 15:17
jelena, hvala ti na toj informaciji, nisam imala pojma..a, nisu mali novci u pitanju..svakako bi trebale zapiti..

ana.m
08.02.2010., 15:54
I ja sam se iznenadiola cijenom jer su inače te njihove kremice jako skupe.

jelena.O
08.02.2010., 16:59
jelena, hvala ti na toj informaciji, nisam imala pojma..a, nisu mali novci u pitanju..svakako bi trebale zapiti..
Ništ kad dobiješ javi, pa idemo na pijaču!

jelena.O
08.02.2010., 17:00
I ja sam se iznenadiola cijenom jer su inače te njihove kremice jako skupe.
Ako ti je dobro za klince, samo nastavi dalje. Ima ih koji još uzaludno tragaju za idealnom kremom. Jel to za Janka ili Ivekicu?

pzulic
09.02.2010., 08:33
Mislim da bi ti trebala prekinuti porodiljski za mlađeg jer ne možeš dobivati i njegu i porodiljski odjednom.
Predaj obavezno papire za dječji .

nisam ni mislila odjednom obadvoje koristiti, porođajni mi završava 07.ožujka a njegu ću početi koristiti 08. papire za njegu sam predala u 12 mjesecu jer me pedijatrica uplašila da ću dugo čekati. a iskreno nisam ni mislila da će mi odobriti pa sam predala ranije da ako me odbiju da nekako uspijem smuljati jaslice.

pzulic
09.02.2010., 08:42

tako sam i ja dobila.
to s 6 mjeseci im je greška (pitala ja pravnika u Pazinu).
Uglavnom, rekao mi je da će mi u 12 mjesecu poslati dopis da dostavim nove nalaze, i kad dobiju da će onda odlučiti da li se njega prekida ili nastavlja (iako se s njima nikada nezna, po meni nebi trebao biti prekida jer alergija je nešto što se baš i nemože tako lako izliječiti; starijem je lice sve gore i gore, trenutno mu mažem s beloderm belobaza, sad imamo neke majstore u kući pa mu i ta prašina utječe). I rekao mi je da će trebati samo poslati nalaze, neće trebati opet ići na komisiju.

ana.m
09.02.2010., 09:41
Za Ivkicu. On nema s tim problema.

bubica27
09.02.2010., 10:16
Ja sam čula već preporuke za tu kremu, pa evo kad si je i ti spomenula, moram priznat da sam je kupila (400ml 195kn) i po tijelu mu je dobra, ali za lice ne pomaže. Na tijelu je ublažila crvenilo, što do sada još nijedna neutralna nije odradila..

Maya_78
10.02.2010., 12:59
iako se s njima nikada nezna
ovo je istina,
naime, čula sam da su znali i ranije zvati na vještačenje (prije tog roka koji upišu) i prekidati njegu... /ne znam je li ovo istina pa sve uzmite s rezervom/, ali, pzulic, sjećaš se one mame s malom koja je imala displaziju kukova, šta nije ona rekla da su je zvali ponovo nakon cca 4-5 mj.?
čula sam da su nakon tog prvog produljenja znatno stroži (pod izlikom: "do sada ste se već trebali organizirati, mislite malo i na sebe, ne dajte se toliko djetetu" :-o i sl. - ovo je provjerena izjava)
ako ne budemo radili nikakve "nove" nalaze, što ćemo prilagati? grr... ma dobro, do tada se možda "organiziramo" :roll:

pzulic
10.02.2010., 14:01
ovo je istina,
naime, čula sam da su znali i ranije zvati na vještačenje (prije tog roka koji upišu) i prekidati njegu... /ne znam je li ovo istina pa sve uzmite s rezervom/, ali, pzulic, sjećaš se one mame s malom koja je imala displaziju kukova, šta nije ona rekla da su je zvali ponovo nakon cca 4-5 mj.?
čula sam da su nakon tog prvog produljenja znatno stroži (pod izlikom: "do sada ste se već trebali organizirati, mislite malo i na sebe, ne dajte se toliko djetetu" :-o i sl. - ovo je provjerena izjava)
ako ne budemo radili nikakve "nove" nalaze, što ćemo prilagati? grr... ma dobro, do tada se možda "organiziramo" :roll:

da sjećam je se, nju su zvali ponovno jer je mijenjala poslodavca i kao da je zbog toga morala ponovno na komisiju (ako ja nisam nešto pomiješala).
i ovo što smo dobili je super, još kad bi produžili i sljedeće godine bilo bi odlično.

bilo bi lijepo kada bi se alergija mogla "organizirati", nitko sretniji od mene kad ne bi imali problema.
bila sam s klincima kod mame, moji imaju psa i čini se da mlađemu i to smeta, jer kad god dođemo od moje mame budu sav osut, a prašine tamo sigurno nema jer je ko u apoteci a nije ni jeo ništa s jajima.
mi sada imamo majstore u kući, i ovaj stariji koji je alergičan na grinje sav se osuo.

valjda će nam produžiti, jer oni su stvarno premali . a da mlađeg dam u jaslice, čisto sumnjam kao prvo da bi ga primili, kao drugo da bi oni toliko pazili da ne pojede šta ne smije.
mi imamo kontrolu kod alergologa u 5 mjesecu, ja ću poslati te nalaze i ako budem imala koje druge nalaze.

e da te pitam znaš li, da li to rješenje treba nositi kod nas u zdravstvo u onu sobu 11 (gdje se inače obračunavaju putni nalozi i porodiljne) ili oni to sami automatizmom rješavaju? da mi se ne dogodi da ne napravim nešto što treba pa da mi samo skompliciraju stvari.

jelena.O
10.02.2010., 15:22
valjda će nam produžiti, jer oni su stvarno premali . a da mlađeg dam u jaslice, čisto sumnjam kao prvo da bi ga primili, kao drugo da bi oni toliko pazili da ne pojede šta ne smije.
mi imamo kontrolu kod alergologa u 5 mjesecu, ja ću poslati te nalaze i ako budem imala koje druge nalaze.

e da te pitam znaš li, da li to rješenje treba nositi kod nas u zdravstvo u onu sobu 11 (gdje se inače obračunavaju putni nalozi i porodiljne) ili oni to sami automatizmom rješavaju? da mi se ne dogodi da ne napravim nešto što treba pa da mi samo skompliciraju stvari.

Ne treba nigdje nositi, ali ti bi trebala valjda napomenuti da ćeš koristiti tek od trećeg mjeseca, ( pitaj tamo tete) . Za ponovnu komisiju prilažete nalaze koje niste priložili sada, znači nekaj kaj je novije, opet bi bilo lijepo da je koja preporuka.

the enchantress
10.02.2010., 18:28
Cure, kada prvi puta podnosite zahtjev za produljenje koji je cca prosjek, na koliko produžuju kod dijagnoze kao što je ad?

jelena.O
10.02.2010., 19:26
Cure, kada prvi puta podnosite zahtjev za produljenje koji je cca prosjek, na koliko produžuju kod dijagnoze kao što je ad?
Ovisno ko ti to radi, meni su prvi put nakon godine dana je bilo 1 godinu, pa za 6 mjeseci, a poslije još 2x1 godinu.

Maya_78
11.02.2010., 00:14
pzulic, mislim da sve ide automatski jer je to "ista kuća", a pretpostavljam da su ti na Rješenju napisali od kada "stupa na snagu" (meni jesu spominjali datum)

da, baš to, alergije su stvarno stvar koja je rješiva, uostalom, ok, imat ćemo neke nove nalaze, ali mislim da nisu skloni da testiraju u tako kratkim vrem,. razdobljima...
u jaslicama/vrtićima je katastrofa, imam dosta poznanica "teta" i kažu da nikako u jaslice... vrtić da ako je dijete i samo dovoljno disciplinirano
ja se nekako nadam da će se bar nešto do 3. god. povući i da će nam biti bolje
evo, počela sam mu davat amaranth i quinou, a i probala sam luk i batat i od nečega se danas osuo, što mislite, što je trigger?

stela2
11.02.2010., 10:46
maya, može biti i luk..ja mislim da se moj od luka jedno vrijeme osipavao..ali, i moj je danas puno jače osipani, uvijek isto jede..može biti i ta hladnoća vani, snijeg..
a, kak ti je sad malom? u biti zanima me, a, i kod ostalih da li su oni ikad do kraja čisti tj, bez osipa, ili uvijek imaju negdje ono malo žarišta koje se uporno vraća..
jer mi nikad nismo ono čisti do kraja ( ustvari jesmo poslije neke agresivne terapije), ali koliko god bio čisti po tijelu, uvijek negdje malo ima bilo po prstićima, ili na gležnju, ili oko kapka,ili iznad usnice..uvijek je negdje barem malo..

stela2
11.02.2010., 10:52
htjela sam još reći da su nama na komisiji odmah dali dopust dvije godine..tako da ove godine idemo na vještačenje..ja se nadam da ću dobiti i dalje s obzirom na situaciju..ad bi trebao baš proći da bi mi mogli to ukinuti..ja imam nove papire od kontrola dermatologa..mi idemo svaka 2 mj na kontrolu našalatu kod dr.murat-sušić..alergolog nam je dr.Richter..k njemu idemo privatno..bili smo samo jednom..nemam potrebe sad ići kad više nemamo problema s bronhitisima..jedino mi nikad nismo išli gastroenterologu..ne znam zašto nas nisu poslali, a 90% atopičara idu i k njemu..

pzulic
11.02.2010., 12:00
pzulic, mislim da sve ide automatski jer je to "ista kuća", a pretpostavljam da su ti na Rješenju napisali od kada "stupa na snagu" (meni jesu spominjali datum)

ja se nekako nadam da će se bar nešto do 3. god. povući i da će nam biti bolje i ja se nadam, ali Alen ima 27 mj i trenutno mu je loše stanje. kad smo bili na komisiji još smo imali i dobru fazu

napisali su da kreće od 08.03. , znam da je to ista firma ali više se u ništa ne pouzdam. prve doznake su mi izgubili, a kad sam prešla na onih drugih 6 mjeseci nisu mi platili na vrijeme, nego tek drugi mjesec jer nisu upisali u kompjuter iako sam na vrijeme ispunila onu izjavu i predala fot. radne knjižice. ja sam na porodiljnom (što jedno dijete, što drugo) od kolovoza 2007 i par puta su već mi napravili propuste koje su me stajale da mi je naknada kasnila, i ako ti ne obračunaju kad obračunavaju, čekaj novi obračun i kraj sljedećeg mjeseca!

jedino mi nikad nismo išli gastroenterologu..ne znam zašto nas nisu poslali, a 90% atopičara idu i k njemu..

nismo ni mi išli. doduše, dok sam dobila prvu uputnicu za alergologa i dermatologa, i to je bio uspjeh. kad se starijem prvi put pojavio osip pedijatrica je rekla da mu je to samo malo suha koža i da namažem s bebi uljem. pa kad to nije odlazilo najprije je tvrdila da je od hladnoće, pa od vjetra, pa od mandarina, pa od životinja dok ja nisam pop... i uspjela izmudrovati uputnicu. tako da sam se iznenadila kad nam je rekla da bi imali pravo na produljeni.

Maya_78
12.02.2010., 14:02
stela2, nama - isto tako - uvijek, i u najboljoj fazi, postoji neko malo žarište, bar mali suhi lišaj iza uha, u uhu, na nozi, ruci i sl.
bila je sad neka bolja faza (cca 5-6 dana), ali doslovce smo svakih 10-15 dana na Elocomu, nikako da se riješimo kortića, nikako drulčije ne prolazi, a njega svrbi (pogotovo noću)
pzulic, imaš pravo, ni ja se više u nikog ne pouzdajem, ali bila sam ih pitala na komisiji pa su mi tako rekli, a valjda će sve biti ok---
(da li smo možda kod iste pedijatrice dr. K.? možda je vama sugerirala jersmo je mi na to podsjetili, tko zna? cca u isto vrijeme smo tražili njenu izjavu:-) btw, i nama je s 1.5 mj. kad je imao jak ekcem po obrazima i vlasištu rekla da je najvjer. od upale grla /nije imao bakteriju, bris negativan/ i dala Zinnat, kasnije isto rekla da se ne ssekiramo, proći će s godinu dana... tek kad sam ga slučajno u jednoj akutnoj fazi dovela zbog nečeg sasvim drugog i kad su ga radi AD htjeli hospitalizirati, onda je malo ozbiljnije shvatila situaciju, a sada nam je super i daje stvarno ok savjete... shvatila sam da njima, kao i svim doktorima, stanje treba 3x preuveličati da ga shvate kao "nenormalno stanje")...

bubica27
12.02.2010., 14:45
... shvatila sam da njima, kao i svim doktorima, stanje treba 3x preuveličati da ga shvate kao "nenormalno stanje")...

Zato ja s nalazima uvijek imam isprinatne njegove slike i faze teškog stanja, da vide koji savjeti mi trebaju i o čemu ja pričam..

pzulic
12.02.2010., 16:53
pzulic, imaš pravo, ni ja se više u nikog ne pouzdajem, ali bila sam ih pitala na komisiji pa su mi tako rekli, a valjda će sve biti ok---

(da li smo možda kod iste pedijatrice dr. K.? možda je vama sugerirala jersmo je mi na to podsjetili, tko zna? cca u isto vrijeme smo tražili njenu izjavu

Da, mi smo kod pedijatrice K. ordinacija dr I.M.
Za produljeni je ona meni govorila kada je starijem dokazana alergija i AD (prije cca godinu i nešto), ali onda sam ja bila na komplikacijama doma i nije bilo svrhe podnositi zahtjev. Kad smo bili na sistematskom sa 7mj sam je ja podsjetila na to i rekla je da će napisati preporuku.
U zadnje vrijeme se je popravila, ali u početku, muka, recimo mali mi je imao temperaturu i u ćetvrtak sama sebe pobija ono što je rekla u ponedjeljak, a jednom je mali bio imao neku upalu grla i nije znala reći dali je to tek počelo ili prolazi (šta da drugo kažem). A i ja sam u početku bila paničar, na najmanji znak bolesti sam trčala kod nje, da bi na kraju shvatila da neke stvari se mogu i same riješiti.

Mislila sam ih prebaciti kod nove pedijatrice na Verudu što je počela raditi negdje u 11-12 mj (suprotna smjena od dr. V) jer smo blizu, ali kad sam razmišljala ako mi nova pedijatrica ne bude htjela dati ponovnu preporuku za produljenje kada bude trebalo pa sam odustala, tako da sam za sada tu. Najsretnija bim bila kad bih ih upisala kod dr. V ali to je nemoguća misija.

Zato ja s nalazima uvijek imam isprinatne njegove slike i faze teškog stanja, da vide koji savjeti mi trebaju i o čemu ja pričam..

i mi smo na komisiju ponijeli fotke, ali kad smo im rekli, predsjednik je rekao - ne treba nam to, vidimo mi stanje.

Točkica
12.02.2010., 17:58
Evo i nas opet....Jučer bile na Kantridi i alergična je na jaja, mlijeko, ribu, citruse, orašaste plodove, konzervanse.
Malo sam bila u badu jer sam očekivala samo mlijeko.....Dobili recept danas za Alfare mlijeko što baš i ne znam kako će ići i hoću li davati budući da još dojim i ne mislim stati a kašice radim sa rižinim. Nika inače nema tegoba osim točkice na obrazu koja dođe i prođe ali evo već skoro dva tjedan joj curi nosić i pedica kaže da nije prehlada nego posljedica alergije.

wana
12.02.2010., 18:04
Ajme točki, baš mi je žao :-(

i kakav vam je sad režim prehrane ?

hoćeš tražit produljenje?

kakav su vam test radili?

meni se ne ide, al sve se mislim da ćemo i mi na test. kako to izgleda?

za 2 tj smo kod homeopate opet na vega testu pa je rekao nek ponesemo osnovne namirnoce da vidi kako na njih reagira.

Točkica
12.02.2010., 18:46
Još se pokušavam snaći u svemu......Teško je jer Lea jede sve a Nika gleda, npr. danas joj je ćopila napolitanku...:roll:
Neću na produljenje, mama će je čuvati pa se ne brinem oko prehrane jer znam da će jako dobro paziti.
Test je bio da su joj na desno zapešće prvo kemijskom označili, potom nanijeli gel na nekih 8 mjesta i onda lagano skalpelićem utisnuli u kožu malo tog gela. Malo se bunila ali ništa strašno. Potom smo 20 minuta šetale, ja sam joj držala rukicu ravno i puhala u nju da je ne svrbi.Najviše se crvenilo kod histamina.Do kuće više nije ništa bilo crveno.

Pedica mi danas kaže da ako je alergična na jaje izbacimo odmah i piletinu, odnosi li se to i na puretinu?

the enchantress
12.02.2010., 19:15
Bile smo ovaj tjedan kod derm. i alerg. Dobila sam preporuke za ostanak još godinu dana s njom. To je super!

E sada, kod alergologice su ju testirali i testovi nisu pokazali ništa. Idući tjedan ide još vaditi krv za rist i rast, i onda kaže da je s tim nalazima kontrola za 2 mjeseca.

Je li nam to što testovi nisu pokazali alergiju (iako se ona redovito osipa baš kada ja jedem te stavri) umanjuje šansu za pozitivan odgovor komisije?

Nije da je svima AD povezan s alergijom na hranu, zar ne?

pzulic
12.02.2010., 19:52
Je li nam to što testovi nisu pokazali alergiju (iako se ona redovito osipa baš kada ja jedem te stavri) umanjuje šansu za pozitivan odgovor komisije?

može se desiti da testovi budu lažno negativni - posebno kod male djece.

pročitaj članak o alergijskom i nealergijskom dermatitisu http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/457/

the enchantress
12.02.2010., 20:20
Kužim to. Mislim da je to već više puta spominjano na ovome topicu.
Mene samo tišti kako će na to reagirati ta famozna komisija...

Maya_78
13.02.2010., 00:10
U zadnje vrijeme se je popravila, ali u početku, muka
meni to nikad sama nije spomenula iako je uvijek govorila da smo stvarno "koma" sa svim tim alergijama i dodatnim komplikacijama (ima i sumnju na reflux), meni je to alergologica savjetovala... i nama je ona tako-tako, nema puno "takta" s djecom, ali što se nekih savjeta i informacija tiče /a nije da se nisam na 100 strana posavjetovala i informirala/ na kraju bi ipak ona bila u pravu i tako je bilo kako je rekla tako da sam polako izgradila povjerenje u nju.
dr. V. svi hvale, ali ni ona nije nepogrešiva i čula sam iz 1. ruke da nije baš toliko super koliko je na glasu (ali i dalje ipak najbolji izbor, i - kao što kažeš - nemoguća misija čak i kad imaš neku vezu), a dr. koja je sad otborila sam čula da je ok
malo sam offtopic, ali oprašta mi se :-P

jelena.O
13.02.2010., 08:15
Još se pokušavam snaći u svemu......Teško je jer Lea jede sve a Nika gleda, npr. danas joj je ćopila napolitanku...:roll:
Neću na produljenje, mama će je čuvati pa se ne brinem oko prehrane jer znam da će jako dobro paziti.
Test je bio da su joj na desno zapešće prvo kemijskom označili, potom nanijeli gel na nekih 8 mjesta i onda lagano skalpelićem utisnuli u kožu malo tog gela. Malo se bunila ali ništa strašno. Potom smo 20 minuta šetale, ja sam joj držala rukicu ravno i puhala u nju da je ne svrbi.Najviše se crvenilo kod histamina.Do kuće više nije ništa bilo crveno.

Pedica mi danas kaže da ako je alergična na jaje izbacimo odmah i piletinu, odnosi li se to i na puretinu?

Nama je histamin bio preko pola ruke (pseudo) i povuklo se u roku od 2 sata. Nadam se da ste uz prick išli i na rist i rast , jer recimo nama prick nije pokazao ama baš ništa ( osim histamina), a rast i rist velike alergije, koje su bile i u stavrnosti.
A kaj se tiče prehrane, mislim da bi ipak trebala malo više paziti na njenu prehranu ( oprosti kaj tak kažem) jer baš u napolitankama nema ništa posebno kaj bi nju zanimalo ( osim mlijeka , Lješnjaka i kakao, a to su sve jaki alergeni napose za nju). Mojoj je nikad nije desilo da uzme ono kaj nesmije ( jer sam dosta u početku pazila, dečki jeli jogurt , a ona jede nešto kaj njoj paše), tako je i u vrtiću , jede kaj smije.
Pripomeni dobro baki, kaj smije jesti, a kaj ne smije ( jer baš bake znaju u svojoj " dobroj" namjeri napraviti zbrku). Naravno ako imaš vremena, bilo bi bolje kad bi skuhala ti kaj jedu klinke ( obje) , a većoj sa strane staviš još nešto njezino, a maloj sa strane opet njezino. Tako radimo i mi , radim jedan ručak, doručak i većeru, a svakom uz to dam kaj još smije jesti.

Obavezno napiši popis stvari koje mala ne jede i stavi na frižider, za neke mješavine strikno napomeni koje se ne jedu, itd. Napose joj svrgni pažnju na pekaru, jer i u tome bake znaju pogrešiti. ( Stalno guraju putar štangice i slance, A za klince je bolje crnije pecivo, napr.)

Sretno i nadam se da ćeš uspjeti!

jelena.O
13.02.2010., 08:22
Bile smo ovaj tjedan kod derm. i alerg. Dobila sam preporuke za ostanak još godinu dana s njom. To je super!

E sada, kod alergologice su ju testirali i testovi nisu pokazali ništa. Idući tjedan ide još vaditi krv za rist i rast, i onda kaže da je s tim nalazima kontrola za 2 mjeseca.

Što se tiče kožnih testova, pročitaj kaj sam maloprije napisala Točkici. Kad idući tjedan ideš vaditi Rist i rast, dogovori se da podigneš papire ( čeka se cca 10 dana) , pa ćeš sama vidjeti kaj je s njom. Ako je dosta pozitivan taj nalaz ( vidjet ćeš rangove sastrane) priloži ga uz zahtjev.
AD ne mora biti povezan s hranom, ali u većini je.

Mislim da ti neće umanjiti važnost prika, ali svakako u zahtjevu napiši na što se osipava, direktno i indirektno ( preko cice).

Ajde javi rezultate kad podigneš, i spremi dobro papire za komisiju. Pozz.

pudza
15.02.2010., 12:33
Dete nemam, ali problem sa suvom kozom, crvenim flekama i svarabom sam imala. Suprug i ja čekamo na usvojenje deteta i zato posećujem ovaj forum.
Prethodnih par godina sam samo zimi imala suvu kožu na nogama i crvenilo. Koristila sam kortikosteroidne kreme koje su pomagale na kratke staze. Ove godine se sve to pojavilo u mnogo gorem obliku i na nadlaktici i podlaktici i pocelo da se širi i po trbuhu. Posle probe gomile krema na koje sam potrošila silne pare pronašla sam rešenje za svoju kožu, tako da mi koza nije suva i crvene fleke su se povukle.
Za pranje koristim NIVEA Baby Sensitive Wash Lotion sa omega 6 lipidima. Svako veče nakon kupanja se mažem ruke i trbuh Eucerin losionom sa 3% uree, a noge Eucerin losionom sa 10% uree. Svako jutro i noge i ruke mažem sa Eucerin losionom sa 3% uree. Ja probleme sa kožom više nemam smo mi je dosadno mazanje tela dva puta dnevno, ali izbora nemam.
Ono sto sam promenila je dužina tuširanja. Tuširam se jednom dnevno i to vrlo kratko sa mlakom vodom. Prema tome nema više beskonačno dugog stajanja pod tušem i vrele vode.
Na Eucerinovom losionu sa 3% uree piše da mogu da ga koriste deca. Da imam dete sa atropijskim dermatitisom probala prala bi ga sa NIVEA Baby Sensitive Wash Lotion sa omega 6 lipidima i mazala ga sa napred pomenutim Eucerionovim losionom.
Pre nego što sam našla rešenje za svoj problem od češanja sam imala ranice po rukama i noću me je budio svrab od kog nisam mogla da spavam.
Nadam se da će moje iskustvo nekome pomoći.

katepe
15.02.2010., 20:50
jeste li koristili parfenac i deflamol? ove dvije kreme (prva je medicinska a druga obicna) su nama cuda ucinile. uopce ne razumjem zbog cega pedijatri prepisuju kortikosteroidne kreme kad je ova kombinacija odlicna a rijec je o kremama koje nemaju negativnih ucinaka. mi smo prvo rijesili problem s obje a onda nastavili samo mazati s deflamolom koji je jako masan.

bubica27
15.02.2010., 23:04
jeste li koristili parfenac i deflamol? ove dvije kreme (prva je medicinska a druga obicna) su nama cuda ucinile. uopce ne razumjem zbog cega pedijatri prepisuju kortikosteroidne kreme kad je ova kombinacija odlicna a rijec je o kremama koje nemaju negativnih ucinaka. mi smo prvo rijesili problem s obje a onda nastavili samo mazati s deflamolom koji je jako masan.

Jesi sigurna? Parfenac još nije odobren kod nas, u fazi je ispitivanja i uz njega se spominje mogućnost raka kože. Krema uopće nije bezazlena (prema mojim saznanjima).

mamamišić
15.02.2010., 23:14
evo i nas. bebać je stari 3 mjeseca. pa smo puni pitanja. tražim , čitam ali ne nalazim odgovore.
koliko je normalno da stelotopia peče,pecka svejedno?? dal to smije biti tako ili da odustanemo od te kreme?
kak izgleda otprilike put ozdravljenja, npr. crvenila na čelu? prvo crveno, pa..,paljuštenje,pa..???
molim iskusne roditelje na odg

bubica27
15.02.2010., 23:21
Joj, put do ozdravljenja..nama se pojavilo sa mjesec dana, sada imamo godinu, još smo na tom putu :-)
Nama je išlo crvenilo, zadebljanje kože, pucanje, curenje rana, izraziti svrbež..pa zatvaranje rana antibiotikom, kortikosteroidima tretirali zadebljano, suho crvenilo i istovremenom neutralnom kremom vlažiti kožu jer kortići i isušuju, pa da ne pukne treba mazati i neutralnom za vlaženje..
ako peče onda bih odistala od te kreme, ali dok je jako crvenilo i pucanje, nama nije pomogla nijedna neutralna bez kortiko.
Kupanje svaku večer u Balmandol kupki, kad je jako teško stanje onda kupanje ujutro i navečer.
Sretno i smireno..

jelena.O
16.02.2010., 07:52

Treba jako paziti na sunčeve zrake kod Parfenaca, tak da smo mi to koristili samo u doba 1 i 2 mjeseca.

stela2
16.02.2010., 09:34

gle, ova čudesna kombinacija nije baš čudesna za svakoga.ako ti je ova kombinacija tako dobro pomagala znači da ti dijete nije imalo onaj jaki ad, nego neki blagi, hvala Bogu..ja sam probala parfenac, ali nije nam nešto pomogao..prije nam je jomax krema, ona je isto što i parfenac samo blaža..ali, kod pravog ad-a onog jakog kad to krene nema šanse da se to može ikako smiriti bez kortića..mi smo ponekad morali čak i na inekciju, a ne da bi nam pomogle neke neutralne masne kreme..ponekad čak za lice i vrat koristim i elidel..znam da ta krema i nije baš na nekom dobrom glasu, ali derm. mi je rekla da su to bezvezne priče i da tu kremu treba isto znati racionalno koristiti..mi potrošimo jaaako malo, i to ne može apsolutno niti malo štetiti..a, jako mu puno pomogne, puno bolje nego kortić..ali, po ljeti i proljeću je uopće ne koristim jer se s tiim ne smije na jako sunce..ona je idealna za jesen i zimu..

pozdrav svim atopičarima..

wana
16.02.2010., 10:51
da li je netko čuo ili pak koristio CRNI MELEM ?
navodno ga ima nabaviti samo u blizini Dubrovnika, radi ga neka žena.
čitala sam na netu da se neki kunu u njega kako im je pomogao.

kupila sam jučer adermin dermalibour, radi kajinog groznog pelenskog osipa koji joj se pojavi svaki put ako joj u roku o d m a h ne promijenim pokakanu pelenu.
jel ona ok za ad.

trenutno smo na belobazi i ulju noćurka koji joj mažem direktno na kožu.
malo joj se vpoboljša pa pogorša...ni sama ne znam.
sa hranom ne mogu povezati , osim šro su mi jaja sumjniva.
ova ostala hrana, nisam primjetila da bi joj smetala...

bubica27
16.02.2010., 19:20
da li je netko čuo ili pak koristio CRNI MELEM ..

Mi smo probali, pomagala nam je jedan mjesec i crvenilo je smanjivala, bila nam je otkriće, ali prestala nam je pomagati :-(
Sad mu koža bukne od te kreme..
Nama ništa, ali baš ništa osim kortića ne pomaže :-/

the enchantress
16.02.2010., 19:48
bubice27, da te utješim, i nama isto (prije je i stibium, ali više ništa od toga), a nekada čak niti kortići ne pomognu puno. trebali bi izgleda jače, ne znam...

opet ja s par pitanja :)

cure koje uzimate kozje mlijeko i proizvode, jeste li to počele u dogovoru s dr ili gastrićem ili ste to same probale pa app?

i još nešto

je li koja od vas kod dr. olega j. gastrića u klaićevoj. zanima me kakav je. je li širokih pogleda ili nek CRO mainstream?

Maya_78
17.02.2010., 00:58
računaj da cca 50% onih koji su alergični na KM su alergični i na kozje...

kajsa
17.02.2010., 07:51
Zanima me jel netko bio na Mrtvom moru s djetetom koji ima AD?
Mi planiramo ići, ali se bojim da će ga ta silna sol peći ako ima imalo izgrebanu kožu?

Ako ima neko iskustvo, bila bih zahvalna :-)

jelena.O
17.02.2010., 08:24
bubice27, da te utješim, i nama isto (prije je i stibium, ali više ništa od toga), a nekada čak niti kortići ne pomognu puno. trebali bi izgleda jače, ne znam...

opet ja s par pitanja :)

cure koje uzimate kozje mlijeko i proizvode, jeste li to počele u dogovoru s dr ili gastrićem ili ste to same probale pa app?

i još nešto

je li koja od vas kod dr. olega j. gastrića u klaićevoj. zanima me kakav je. je li širokih pogleda ili nek CRO mainstream?

Mi smo u ljeto bili na testiranju za kozje u klaićevoj, i sve je bilo dobro dok nakon cca 45 minuta nije prvo buklnula usnica, pa osip ( tad je imala 3.5 godine). Nismo poslije ništ pokušavali, mada sam bila mišljenja ak prođemo na tome, da joj neću davati kupovno, već domaće, ali ništ.

jelena.O
17.02.2010., 08:26
Mi planiramo ići, ali se bojim da će ga ta silna sol peći ako ima imalo izgrebanu kožu?

O tome am nekaj čitala za jednog malo većeg dečka, da mu je bilo dobro.
Za početak si možeš kupiti Mrtvo more u DM i pacati ga malo u tome, pazi da ne uđe u oko. Nama je to bilo OK. i nije se svrbila, poslije stuširaj i pošpricaj s maslinovim uljem, i kad se malo posuši koža ( onak još vlažno) samo potuftaj s ručnikom. ( to je njoj bilo OK).

pudza
17.02.2010., 08:48

Ja sam bila 2008 na Mrtvom moru. Zaustavili smo se da se okupamo pri povratku iz Jerusalima u Egipat. U to vreme nisam imala problema sa kožom jer je bilo leto, ali sam imala ranicu na kozi i ona me je pekla.

tenshi
18.02.2010., 01:20
mi imamo blazi oblik i samo sam htjela spomenuti (ne mogu sad sve ovo citati, tako da ne znam je li vec netko spomenuo) etericno ulje smilja. mi smo ga dobili prije par dana i iako nema cudotvorna svojstva, naravno, nije sve nestalo preko noci, primjecujem da su joj kriticna mjesta puno manje upaljena i ne svrbi se toliko, uglavnom, cini se da djeluje bolje od bilo koje kreme koju smo dosad probale (a probale smo i adermu i mustelinu stelatopiju i avene trixera i eucerin...)

Maya_78
18.02.2010., 11:55
moj je super reagirao na kremu s 10% uree... koža mu je baš mekana (crvenilo i dalje prisutno, ali mislim da ga puno manje svrbi)

Nia_Zg
20.02.2010., 22:18
Nama je prije par tjedana ponovo buknuo AD, ovaj put je maleckoj osim na nogici gdje je cijepljena izbilo i na rukama, leđima, vratu :-( A prije par dana joj je bilo najgore, koža joj je doslovno bila cijela flekava - crvena, hrapava i dosta ju je svrbilo, baš me jako ubediralo. E sad, nemam pojma što je bio triger, nismo ni ona ni ja jele ništa što ne jedemo kao i obično.
Uglavnom, jučer sam počela sa kupkama od zobenih pahuljica, namočim 2-3 žlice zobenih pahuljica u toplu vodu, malo zagrijem da se lakše razmoče i onda procijedim kroz krpu u kadicu za kupanje. Sa gazom gdje su pahuljice joj natrljam mjesta koja su joj crvena i hrapava, gaza je onako sluzava i na koži se stvori onako sluzav film. A mrvicu ova krpa kojom ju trljam strašno zabavlja, valjda joj bude ugodno zbog te sluzavosti :lol:
Kad ju osušimo ručnikom koža više nije suha, nego mekana i očito je da ju ta zob na očigled "iscjeljuje". Nakon toga mažemo Adermom Exomega kremom. Već danas joj je koža puno puno bolja, nije joj više hrapava, manje je crvena i nije ju uopće svrbilo (a 2 dana prije se non stop češkala, po trbuhu, nogici, vratu), puno bolje i mirnije je spavala:-D. Ujutro nakon buđenja, za vrijeme prvog jutarnjeg presvlačenja ju ponovo cijelu namažem Adermom, a to ponovim i još par puta dnevno.

Uglavnom, čitala sam na američkim site-ovima da ovu zobenu kupku treba prakticirati mjesec dana i da se AD povlači. Baš ću probati, riječi im se pozlatile ako je to istina. Nama je ovo tek drugi dan i razlika je više nego očita i poboljšanje je jako vidljivo.
Eto, probajte ako već niste ovakve kupke, garantirano smanjuju svrbež i umiruju upalu.

I pitanje da li je netko od vas već isprobao ovakve kupke i kakvi su vam bili rezultati? Jeste li ustrajali u tome duži period ili ste prestali ako nije bilo odmah rezultata?

bubica27
20.02.2010., 23:15
Ja sam probala, ali nisam vidjela rezultate pa sam odustala..Zapravo, sad kad tebe čitam opet bih pokušala sa zobi..
nama više uriage ne djeluje, čim se pohvalim ovdje, kreme prestanu djelovat :-/

Nia_Zg
21.02.2010., 09:01
Meni je ova kombinacija najbolja do sada. Doktor je i nama prije par mjeseci prepisao kortiće, jer maloj nogica nikako da se "ugasi", crvenila se, koža bila hrapava, svrbilo ju i Aderma nam nije ništa ublažavala :-(. Onda sam ipak mazala par dana s kortićima i sve se sredilo. Ali onda bi povremeno opet izašlo. Ovaj put je izašlo najjače i baš sam se jako zabrinula, jer se osim po nogici jako grebla i po vratu, trbuhu.
Obzirom da ju ne želim mazati kortićima, tu upalu nekako treba smiriti, a evo ova kupka i trljanje ovom sluzavom gazom joj izgleda godi. Najviše se bojim onog što čitam na nekim site-ovima da ako se kortićima zaustavi AD na koži, da postoji velika šansa da ode negdje drugdje u tijelo ili organ, pa me jako strah astme i zato i želim pribjeći najprirodnijim rješenjima.
Probat ću ustrajati u ovome, pa javim kakvi su rezultati. Zasad zbilja umiruje kožu i smanjuje svrbež, a to ni jedna krema do sad nije uspijevala. Imam dojam da i Exomega sad nekako bolje funkcionira.

bubica27
21.02.2010., 16:40
Super, samo javljaj kako joj je! I ja ću večeras probati sa zobi baš se jako svrbi, budi se po xy puta u noći.. Kako vaši spavaju?

the enchantress
21.02.2010., 21:41
Kako vaši spavaju?

Ah, kada je 'u fazi' loše. A ja sklanjam ruke s lica.

Mada je sada ok. Prošli je tjedan bila koma, sada smo to opet doveli pod kontrolu pa ću se izgleda malo naspavati bar idućih par dana, a nadam se i više od toga ;)

bubica27
22.02.2010., 11:00
Moj plače dok se kupa u zobenoj kupki..i sinoć i jutros :-/
Inače voli kupanje, ali sada je baš bio nemiran i plakao..

stela2
22.02.2010., 11:44
bubica, možda ga peče..možda mu smeta zob..znam da niti mojemu nije pasao zob, a od a-derme se još dodatno osipavao.. svakome drugačije paše..onome koji nema alergije, nego samo dermatitis sve te neke famozne kupke jako dobro pašu da ponekad izliječe crvenilo, ali kod pravog ad-a s alergijama jako teško..meni nije problem dobiti mekanu kožu..bilo kakva uljna kupka (najbolja mu je u zadnje vrijeme balmadol), mu učini kožu jako mekanom, ali crvenilo prisutno..a, brine mu to crvenilo..skužila sam da mu je bolje kad ga kupam svaki dan u uljnoj kupci, čak mu je onda crvenilo manje..nama je prije pomagala gmp mast, sad sma kupila dvije kutije, a uopće nam više ne pomaže.katastrofa..prije je krema bila zelenkasta (onda mu je pasala), sad je bijela..sad imam dvije kutije doma, a platila 250 kn s poštarinom..čisti dermatitis je onda kad se poslije crvenila (kad već prolazi) koža ljušti..a, kad se ne ljušto nego samo normalno prođe crvenilo ( bilo s kortićem ili čim već), e onda je to bila alerg.reakcija..
evo, danas smo dobri, čak sam mu i prstiće uspjela izliječiti..nema flastere po njima već 5 dana..muči ga vlasište..ima jedno 3 male skulice i stalno ga to svrbi ionda si trge skulu i onda sve ispočetka..ionako sad idemo u čet derm na kontrolu pa ću ju pitati za to..pozdrav..

bubica27
22.02.2010., 12:22
Ma nije ni nama teško dobiti mekaniju kožu, kupam ga svaku večer u uljnoj kupki, ali tu je uvijek crvenilo koje ga jako svrbi i koje ne prođe nikakvom neutralnom kremom..
A pokušavam evo svim što pročitam..koji je sastav te gmp masti? Možda da ti ja otkupim jednu mast?
Mislila sam ga ujutro kupati u zobenoj, pa ako pomogne super, ako ne onda imam večer za standardnu proceduru..

the enchantress
22.02.2010., 13:13
Mojoj isto Adermaina zobena kupka nije napravila ništa po pitanju smirivanja stanja. Možda same zobene, hmmm...budem vidjela.

BTW, nisam spavala ovu noć baš. Češkala se i češkala i češkala. Tako da više neću pisati na forum ništa unaprijed jer se uvijek ureknem.

Nia_Zg
22.02.2010., 13:18
Pa je li moguće da zobena kupka peče? Bubice, baš mi je krivo što vama ne funkcionira zobena kupka :-(, čitala sam da su neka djeca alergična na zob, nadam se da niste vi među njima. Mi koristimo one zobene pahuljice iz DM-a, probaj još s njima ako ti nije problem, možda ima kakve razlike od proizvođača do proizvođača, ne znam zbilja.
E da, mi nemamo onaj jaki AD, pa možda i s tim ima veze.

Da kucnem u drvo, nama se povuklo 95% crvenila u ova 3 dana :-D, ostalo je još mrvicu na rukicama i na nogici gdje je sve krenulo - gdje je cijepljena. Ostalo; lice, vrat, leđa, trbuh nema uopće više crvenila, koža joj je opet mekana i nije više hrapava i suha. Nastavit ću s ovim tretmanom još sigurno par tjedana da skroz sve ode, da se dubinski sve počisti. Iskreno se nadam da će otići sve do kraja, vidjet ćemo...
Očito je da svakome "šljaka" nešto drugo, pa eto, navodim što je nama izrazito dobra kombinacija, pa možda još nekome pomogne.

The enchantress, Adermina kupka nije niti nama bog zna što, nikakvog poboljšanja od nje, pa sam ju prestala koristiti. Vidim da ima u njoj parfema, jer miriši... pa nisam baš sretna zbog toga. Ali Exomega nam je zato super, MM ju zove "pivska kremica" jer kad se namaže malo miriši po pivi :lol:

stela2
22.02.2010., 13:32
nia, vama je valjda okidač bilo cijepljenje..to sigurno..
bubica, i nama crvenilo s ničim ne prolazi osim s kortićem..nažalost..i držim se terapija ( sve dok mu ad ne oslabi,pa možda koji put prođe i s neutrl.kremama) jer ne želim ga dovesti u stanje da onda bude prejaka upala, prošireno po cijelom tijelu.. mada, i sad zna i zbog obične prehlade kad je bolesni da dobi osipe po cijelom tijelu..i onda ga liječim s kortićem, prvo npr udove, onda trup i tako..drugačije ne može proći..ali, uspjeh nam je u tome da već pol godine nismo dobili inekciju solu medrol..i ove zime nije dobio niti jedan bronhitis, niti nije pio već duugo antibiotik i itd..kuc kuc u drvo..samo da sad to ne ureknem..jer sam ja sklona tome..
bubica da li ti ste vi i na kakvom antihistaminu, aerius i sl.jer ako niste to bi vam možda pomoglo?
što se tiče gmp masti možda bi ti mogla jednu poslati da probaš možda bi vama pomoglo, nama je prije pomagalo.bez naplate, naravno..
ne mogu reći da po noći loše spava, do 2 god. je jaki loše spavao po noći..sad normalno spava..tu i tamo se malo posvrba, a to je minuta dvije..ovisi u kakvoj je fazi..pokušavam ga ne dovesti u onu jako lošu fazu, nego se držim savjeta dermatologa i pokušavam da ima što normalniji život..mada ga po danu isto zna dosta svrbjeti..a, kad i dođe u neku jako lošu fazu i kad znam da će ga i po noći svrbjeti, obavezno mu stavimvlažne obloge i onda spava ko bebica..

bubica27
22.02.2010., 13:38
Pa je li moguće da zobena kupka peče? Bubice, baš mi je krivo što vama ne funkcionira zobena kupka :-(, čitala sam da su neka djeca alergična na zob, nadam se da niste vi među njima. Mi koristimo one zobene pahuljice iz DM-a, probaj još s njima ako ti nije problem, možda ima kakve razlike od proizvođača do proizvođača, ne znam zbilja.
E da, mi nemamo onaj jaki AD, pa možda i s tim ima veze.

Stavila sam mu zobene iz dm-a, Alnaturine..ni meni nije palo na pamet da možda peče.. nije crveniji nakon kupke, čak je duže odspavao nego inače..ne znam da l nastavit s tim..