PDA

Pogledaj cijelu verziju : interesantna knjiga - 'Povećajte svoju plodnost'

Tone
26.01.2006., 08:43
Neki dan sam pronašla u dućanu bio&bio knjigu dr. Marilyn Glenville 'Povećajte svoju plodnost' i naravno je pročitala u cugu. Vrlo interesantna knjiga i poučna, pa možda nekoga od vas interesira.

Pozdrav :love:

nevena
26.01.2006., 09:39
Tone, moze malo vise informacija o knjizi. o cemu otprilike govori, ukratko?

thanks

Tone
26.01.2006., 09:44
Evo ukratko sa stranica Biovege:
Prirodnim putem do začeća i očuvanja trudnoće
Dr. Marilyn Glenville

Postoje mnoge prirodne alternative koje parovima mogu pomoci da poboljšaju plodnost. Marilyn Glenville prilazi prehrani i alternativnim pristupima neplodnosti na sveobuhvatan i praktican nacin. Ona zastupa koncepciju «integrirane brige za zdravlje», koja je cini se pravi put za novo tisucljece. Taj pristup ono najbolje iz konvencionalne «visokotehnološke» zdravstvene brige kombinira s mnogim prednostima koje pruža alternativna medicina.
Njezina se stajališta prema praksi potpomognute oplodnje temelje na istom holistickom pristupu. Najnovija otkrica parovima omogucuju preglede minimalno invanzivnim tehnikama. Podaci koje smo prije dobivali iskljucivo laparoskopijom, danas su nam dostupni ultazvucnim pregledom ili krvnim pretragama. Oba je partnera moguce pregledati tijekom jednog menstrualnog ciklusa – i to bez primjene operativnih zahvata.
Dr. Glenville smatra da su hrana i nacin života iznimno važni kako bi par zaceo i na svijet donio zdravo dijete. Promjene u nacinu života mogu se znatno odraziti na oba partnera i poslije u životu utoliko što ce smanjiti opasnost od raka, srcanog i moždanog udara. Usto partneri ce se bolje osjecati i bolje ce izgledati. Uz nadomjeske prehrani plodnost se može poboljšati nizom alternativnih terapija.
Dr. Glenville je u svijetu poznata po tome da prvo podrobno i sveobuhvatno istraži podrucje koje je zanima, a onda iz dobivenih spoznaja izvuce ono što je bitno. Ova knjiga odlicno pokazuje kako se složena teorija može jednostavno primijeniti u praksi. Teme su iznesene jasno i suosjecajno s mnoštvom prakticnih savjeta. Knjiga uzima citatelja za ruku i vodi ga prema uspješnom zacecu.
Marilyn Glenville ima topao, jednostavan i optimistican pristup, koji se širi sa svake stranice. U ovoj se knjizi spajaju profesionalna strucnost s jedne strane te duboka ljudskost s druge. Velika preporuka svim parovima koji imaju problema s neplodnošcu, kao i onima koji razmišljaju o osnivanju obitelji.

Pozdrav, :*

nevena
26.01.2006., 10:44
hvala Tone, stvarno si brza

Lutonjica
26.01.2006., 14:45
ja sam ju danas našla u profilu, čini mi se jako zgodna (dovoljno da ju želim imati kod kuće), ali nisam trenutno pri novcima :/ (zato sam skoro sat vremena sjedila u knjižari i čitala)

koliko košta u bio&bio? u profilu je 135 kn

mommy_plesačica
26.01.2006., 14:54
Ne znam za cijenu, ali je 2.2. u 19h prezentacija u Makronovi (Ilica 72/1), ulaz besplatan.

meli
27.01.2006., 05:37
Cijena joj je ista, 135 kn. I to mislim meki uvez, tvrđi je nešto skuplji.

ivory
27.01.2006., 07:44
U knjižari Moderna vremena knjiga se može kupiti putem interneta za 114,75 kn. Neznam koliki su im troškovi dostave.
http://www.moderna-vremena.hr/novisajt/shop/prikazknjige.asp?Pid=31273

Tone
27.01.2006., 08:39
Cijena je ista 135 kn, ali ko ima mogućnost ići na prezentaciju neka ide, stvarno je super.
Pozdrav drage moje.

plavaa
27.01.2006., 09:17
Ja sam dobila biljeske s predavanja te autorice, bilo je jedno u Zagrebu. Nije govorila samo o plodnosti, nego opcenito o zdravlju, ali mozda bi vas moglo zanimati. Evo tu je link s kojeg ga mozete skinuti ako zelite:

zensko-zdravlje.pdf - cca 200KB (http://www.alianna.ner/roda/zensko-zdravlje.pdf)

Edit: Promijenio se link, pa sam ovdje stavila novi

mommy_plesačica
27.01.2006., 12:23
Baš mi je danas stigla pozivnica poštom, piše da će se knjiga prodavati po promotivnoj cijeni, gošća je i dr. Ulla Marton, a bit će i nagradna igra (pretpostavljam da će poklanjati knjigu).

ivory
20.02.2006., 09:58
Meni stigla knjigica! Naručila sam je putem interneta u knjižari Moderna vremena i zajedno sa poštarinom i svim njihovim troškovima dođe 135,00 kn. Već sam pola proučila i doista ima puno korisnih savjeta i stvari za koje nisam ni sanjala da mogu utjecati na plodnost!

Lulu
03.03.2006., 18:12
Malo sam prelistala knjigu pa me zanima imate li kakvih iskustava s tim cinkom koji žena u knjizi spominje? Navodno je nasušno potreban za izgradnju muških plivača, a i za štošta drugo. S obzirom da nam po definiciji uvijek nedostaje nekih vitamina i minerala u organizmu, možemo li samoinicijativno posegnuti za bočicom cinka i progutati jednu kuru ili je ipak prethodno potrebno konzultirati liječnika. Mislim, može li se overdozirati cinkom i što u slučaju ako ga uneseš previše, šta se onda zbiva? Popiškiš ga ili...?
I tak. Oću sve znat! :P

ivory
03.03.2006., 20:27
Ja mislim da naša hrana još uvijek nije toliko osiromašena vitaminima i mineralima kao ona američka i ostala zapadnjačka, tako da nebi trebalo samoinicijativno ići u uzimanje bilo kakvih minerala i vitamina u većim dozama. Uostalom, i hipervitaminoza može isto biti pogubna kao i avitaminoza. Možda je bolje pripaziti na prehranu i uvesti namirnice bogate tim vitaminima i mineralima koji pogoduju plodnosti.

Indi
04.03.2006., 18:51
Lulu meni fali cinka, a to znam po tome što imam bijele mrlje po noktima i bijelu točkicu ispod oka, to su uglavnom pokazatelji. Malo sam se raspitala i može se uzimati do 50mg dnevno, tako da sam uz Prenatal u kojem ima 25 mg uzela i sami cink s tabletama od 10 mg..inače koliko znam ne smije se uzimati s željezom i ne previše.

Indi
04.03.2006., 18:53
Ja sam dobila biljeske s predavanja te autorice, bilo je jedno u Zagrebu. Nije govorila samo o plodnosti, nego opcenito o zdravlju, ali mozda bi vas moglo zanimati. Evo tu je link s kojeg ga mozete skinuti ako zelite:

zensko-zdravlje.pdf - cca 200KB (http://www.alianna.ner/roda/zensko-zdravlje.pdf)

Edit: Promijenio se link, pa sam ovdje stavila novi

Di? Je li ovaj gore jer mi se ne otvara?

Lulu
04.03.2006., 23:26
Ma ja ustvari nemam nikakvih simptoma nestašice cinka, ali možda ne bi bilo loše da ga malo podebljam kad je već toliko bitan. A možda ću se ipak prije pozabaviti željezom koje mi je na minimumu.
Kad bolje razmislim, knjiga me bacila u totalnu paranoju. Stalno razmišljam što jedem, gdje je izraslo to što jedem, ima li ova rajčica na mom tanjuru gen kišne gliste, da li su kravu čije mlijeko pijem tovili antibioticima i tak. Kuda ide ovaj svijet i bla bla bla
za plakanje! :cry:

daisy22
07.03.2006., 13:01
Evo i ja cu iznijeti svoje mišljenje o ovoj knjizi.
Pročitala sam je skoro cijelu (ostalo mi je zadnje poglavlje) i mogu reci da su i najkomplicirniji medicinski postupci napisani tako jednostavnim jezikom da bi ih i dijete skuzilo, sto je bilo prvo sto mi se svidjelo. Zatim, preporuke i objasnjenja načina prehrane i zivota su isto tako jednostavno primjenjivi.
Autorica predlaze pridržavanje njenog 4-mjesecnog plana (zdrava prehrana, uzimanje nadomjestaka putem vitamina, minerala i hranjivih tvari, zdrav način zivljenja,...).
Doduse, kako je i Lulu rekla, malo te isprepada sa svim tim podacima (GMO, genske anomalije, razne bolestine i rizici), ali,sve u svemu, ja sam oduševljena knjigom i mislim da bi je tribali procitati svi koji zele imati bebu a iz nekog razloga (medicinskog) ne mogu. Meni je pomogla da bolje shvatim neke stvari koje ti doktor nezna objasniti na "hrvatskom" ili , kao sto to cesto biva, nema niti vremena za objasniti jer si kod njih ko na pokretnoj traci.

Ja i MM se trenutno pridržavamo tog plana iako ne bas slijepo i nadamo se da ce pokazati rezultate.

Thisted
02.08.2013., 18:47
Pronađena knjiga nakon dugog traganja u Zagrebu.
Poslali mi postom i kostalo me 100 kn .
Ukoliko je neko zainteresovan neka se javi da mu prosledim adresu.

riba76
08.08.2013., 12:10
Pronađena knjiga nakon dugog traganja u Zagrebu.
Poslali mi postom i kostalo me 100 kn .
Ukoliko je neko zainteresovan neka se javi da mu prosledim adresu.

Ej, pls pošalji, thanx

MoMo
15.09.2013., 21:03
I meni treba adresa, molim :)

Thisted
15.09.2013., 21:19
Nisam u mogucnosti da vam saljem privatne poruke

Thisted
15.09.2013., 21:20
Pa cemo ovako

Adresa
Graščica 2G
10000 Zagreb
Telefon
(01) 4646-721

pronaci cu i mail , gospodin se zove Dubravko

Thisted
15.09.2013., 21:24
Ovo je mail :

sipardoo@gmail.com

MoMo
15.09.2013., 21:27
Thisted, hvala ti puno :)

Thisted
15.09.2013., 21:57
Nema na čemu bilo bi mi drago da nam pomogne.
Ja sam već nekoliko meseci na njenoj terapiji sa dodatcima prehrani.

Dodirko
15.09.2013., 22:02
Prodajem knjigu za 70 kn - tvrdi uvez. Meni, na žalost, više ne treba.

riba76
05.10.2013., 18:24
Thisted,našla sam knjigu i počela je primjenjivati;)
Koliko si na terapiji?

Thisted
06.10.2013., 08:47
Od letos