PDA

Pogledaj cijelu verziju : Manjak plodne vode :(

Stranice : [1] 2

malo janje
05.10.2011., 13:00
Danas mi je punih 37 tj i na uzv mi je gospodja rekla da ju brine sto imam manjak plodne vode AFI=10 i da je to granica manjka. recite mi od cega to moze biti i kakave su posljedice fakat me strah :-(

AndrejaMa
05.10.2011., 13:03
Isto su meni rekli u 39 tj, a dva dana kasnije na porodu ne da je mene oblilo, nego i pola rađaone je bilo mokro...
karikiram, ali radi manjka plodne vode su me zadržali u bolnici i inducirali dripom, a ono .... kaže dr. da se pregledom može prevariti, kao i u procjeni težine djeteta...

malo janje
05.10.2011., 13:21
Da rekao je i da mi je curica oko 3400g i da mu se to cini puno. moram ici vaditi krv i za tjedan dana kontrola pa ce viditi sta ce biti.

Trina
05.10.2011., 13:26
Zašto bi 3400 bilo puno u 37.tjednu, pa ti si u terminu? Malo janje, ma ne brini se, da je bilo što opasno ostavili bi te roditi.

kako tvoja placenta previa, imaš zakazan carski ili se nešto povuklo?

malo janje
05.10.2011., 13:32
Zašto bi 3400 bilo puno u 37.tjednu, pa ti si u terminu? Malo janje, ma ne brini se, da je bilo što opasno ostavili bi te roditi.

kako tvoja placenta previa, imaš zakazan carski ili se nešto povuklo?
danas na uzv je rekla da je 12 mm od usca i za sad i dalje bi trebala na carski kojeg ja ne zelim pa je rekla da moze se jos za ova 3 tjedna malo pogurati gore pa moze bude ok al nista ne garantira

@n@
05.10.2011., 14:38
Malo Janje, polako i smireno. Držim fige da sve bude okej, ali se prventsveno ti moraš smiriti i prestati vjerovati baš svakome. Ja bih na tvome mjestu: a) uživala u posljednjim tjednima trudnoće, b) ako baš nikako nisi ziher, zatražila drugo mišljenje.

Anemona
05.10.2011., 15:03
Malo Janje, polako i smireno. Držim fige da sve bude okej, ali se prventsveno ti moraš smiriti i prestati vjerovati baš svakome. Ja bih na tvome mjestu: a) uživala u posljednjim tjednima trudnoće, b) ako baš nikako nisi ziher, zatražila drugo mišljenje.
I ja se s ovim slažem, ali pod baš svakome, ne bih navela odabranog ginekologa.
trebaš vjerovati svojem dr., a ako mu ne vjeruješ, pronađi onog kome vjeruješ.
Manjak plodne vode, može značiti ništa, a može biti naznaka velikog problema, kao i svako odstupanje u trudnoći.
Nađi dr. kojem vjeruješ i slijdi njegove upute.

Cheerilee
05.10.2011., 15:25
Manjak plodne vode u terminu nebi trebao biti problem...
Veći problem bi bio da je trudnoća manja od 36tj...

Anemona
05.10.2011., 15:35
Manjak plodne vode u terminu nebi trebao biti problem...
Veći problem bi bio da je trudnoća manja od 36tj...
Ali na žalost i može biti.
Najvjerojatnije nije ništa, ali neka to dr. provjeri.

Smajlić
06.10.2011., 08:32
Ako je trudnoća prije protekla u redu i nije evidentiran manjak pl vode, ne moraš se brinuti. Pred kraj trudnoće to je normalna pojava.

malo janje
06.10.2011., 10:20
Danas sam morala ici vaditi krv da nije neka bakterija koja to radi mada sam prije 2 tj isla raditi urinokulturu i bila je sterilna. Nadam se da ce uskoro van jer ovaj strah me jos vise muci a i mislim da joj nebi se nista dogodilo da se sad rodi i da znam da je sve ok jer znam da manjak vode moze biti svasta a nemora biti nista :(

anteaa
06.10.2011., 23:36
Ja sam trudna skoro 36 tjedana i meni je AFi 11 i doktor mi ništa nije komentira osim da je za sada sve u redu ali čitajući postove sada sam i ja zabrinuta malo........

sillyme
07.10.2011., 11:02
Mene su s identicnim nalazom (37. tjedan, beba 3600g, AFI=10) samo narucili za 2 tjedna na novi uzv i kontrolu bez ikakvih dodatnih pretraga...

malo janje
07.10.2011., 11:15
Mene su s identicnim nalazom (37. tjedan, beba 3600g, AFI=10) samo narucili za 2 tjedna na novi uzv i kontrolu bez ikakvih dodatnih pretraga...
Fakat svaki doktor drugo misljenje :(

sillyme
07.10.2011., 11:52
A ocito neki vise brinu oko tih granicnih nalaza, a drugi manje. Moj dr. je definitivno vidio taj AFI jer je zatrazio da se ponovi mjerenje ali ocito smatra da to nije nesto sto bi izazivalo vecu zabrinutost ako je ostalo ok. Mozda kod tebe ima dodatnih faktora zbog kojeg su te narucili na te dodatne pretrage. U principu, rekla bih ti da vjerujes doktoru i paralelno pazis da je beba zivahna svaki dan (evo moja je jutros toliko zivahna da me sve boli od njenog rastezanja) nema razloga za preveliku brigu...

malo janje
07.10.2011., 13:49
Osjetim ju ja onak jako dobro i vjerujem da ce biti sve u redu i da su doktori na oprezu bolje i tak nego da se nesto dogodi pa bi se tukli u glavu.

sillyme
11.10.2011., 07:26
Evo ja ponovila uzv u 39. tjednu, sad je AFI=13 tj. sve ok. Mozda se onaj put beba se tako namjestila da nisu mogli izmjeriti dobro, mozda je utjecalo to sto tih dana nisam pila puno tekucine iako je bilo jako vruce (jer imam mucnine), tko zna...
Uglavnom, nadam se primjer za utjehu/ohrabrenje :love2:

malo janje
11.10.2011., 14:32
Ja danas s uzv kolicina plodne vode ista i kontrola za tjedan dana. Drago mi je da se nije spustilo jos :)

Trina
21.10.2011., 19:33
malo janje, kakva je situacija?

malo janje
22.10.2011., 17:21
Pozdrav cure ja rodila u cetvrtak sve proslo za 5 javim se s detaljima drugi dan :*

Trina
22.10.2011., 17:26
Jeee, čestitam ti!!

kli_kli
22.10.2011., 18:30
Divno, cestitam i ja <3

Darkica
22.10.2011., 20:45
Pozdrav cure ja rodila u cetvrtak sve proslo za 5 javim se s detaljima drugi dan :*

Čestitam od srca!

koksy
22.10.2011., 22:59
Čestitke od :heart:
Jedva čekam da nam javiš detalje! :-)

Anemona
23.10.2011., 12:00
Čestitam od srca!

manal
22.05.2012., 11:30
Pomagajte vibrama, ako ništa drugo! Upravo sam došla s pregleda, 31+2, i imam manjak plodne vode. Kaže da je na nekim mjestima skroz priljubljen i nema mjesta da se miče i vježba. Osjetim ja njega da lupka i migolji se, baš sam o tome bila pisala na pokretima. Pročitala sam sad neku temu o manjku plodne vode ranije u trudnoći i problemima bebe s disanjem kasnije i očajna sam. :cry: :cry: :cry: Doktorica je rekla da pijem puno i dođem za 10 dana, al ja vidim da vi tu pišete da to pijenje baš nema veze. ??? Ja stvarno pijem malo, ali tako sam oduvijek i u prvoj trudnoći. Kaže da je s bebačem sve ok, mjere su mu okvirno tu, malo manje možda, ali da eto nema mjesta. Okrenut je na zadak i sad se nema mjesta okrenuti. Al nek to bude najmanji problem. Šta da radim?!

Idnom
22.05.2012., 11:39
Ne znam puno o tome da ti nesto napisem i dam savjet, al ti zato ~~~~~~~~~~~ do neba i natrag da sve bude OK!

Anemona
22.05.2012., 11:42
manal, otiđi svakako po drugo mišljenje.

manal
22.05.2012., 12:10
sad sam čitala neke njemačke stranice, jedan liječnik kaže da unos vode nema veze s tim... vidim da je to općenito samo teorija, ali hajde, mogu pokušati piti više.
idem se raspitati kod frendica kod kojeg ginekologa da odem.
najviše me ubija što ne mogu znati od kada je to stanje tako, kad me od 19. tj. nije gledala na UZV. :-(
hvala na vibrama! :heart:

sirius
22.05.2012., 12:15
sad sam čitala neke njemačke stranice, jedan liječnik kaže da unos vode nema veze s tim... vidim da je to općenito samo teorija, ali hajde, mogu pokušati piti više.
idem se raspitati kod frendica kod kojeg ginekologa da odem.
najviše me ubija što ne mogu znati od kada je to stanje tako, kad me od 19. tj. nije gledala na UZV. :-(
hvala na vibrama! :heart: hajde nazovi dr.Kosa u ZG (poliklinika GINEKOS) , pa ga pitaj koaga da ti preporuči u OS, ako ne želiš putovati u Zagreb.

Anemona
22.05.2012., 12:34
hajde nazovi dr.Kosa u ZG (poliklinika GINEKOS) , pa ga pitaj koaga da ti preporuči u OS, ako ne želiš putovati u Zagreb.

Slažem se.

Ivana B-G
22.05.2012., 12:40
hej, manal!
kao da citam svoj post u prosloj trudnoci - znam tocno kako se osjecas!
:love2:
Kao prvo, ne vrijedi ti piti vise vode da bi napunila bazencic za bebu, ali svakako probaj piti vise vode zbog same sebe i svoga organizma! kakav ti je tlak? sakupljas li vode u rukama, nogama, zglobovima? uzimas li dovoljno soli? znam, u HR se preporucuje smanjivati unos soli tokom trudnoce, ali ima i drugih misljenja! negdje sam bila stavila i link, ovdje na pdf-u o trudnoci....

mogu ti preporuciti Dr. Todorica u Vinkovcima! neka ti da svoje misljenje, zaista je dobar ginekolog!

posto sam imala identican problem, i ja sam za dva tjedna bila ponovo narucena, da bi mi doktorica na tom pregledu rekla, da se sutra ujutro odmah uputim za Osijek, jer beba tako "na suhom" ne moze ostati. tamo su me pratili tjedan dana i na kraju, malenu izvadili carskim rezom. ok, to je stresno za mamu i bebu i nikome to ne zelim, ali - i to je ono najvaznije! - moja cura je bila i ostala potpuno zdrava i odlicno se razvija, ne vide se nikakve razlike izmedu nje i njenih vrsnjaka! tako da se nemoj previse brinuti u vezi toga! i ne muci se s pitanjem koliko dugo ti je bebac vec "na suhom", jer da je zaista (pre)dugo ne bi bio tako lijepo razvijem i sa svojim mjerama u granicama normale!

eto, to mi sada palo na pamet, ovako brzinski.
Sretno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

manal
22.05.2012., 13:21
Pa mogu ja doputovati u ZG, nije da je super zgodno, ali ja bih nekako savjet da to popravim, a to se izgleda ne može, ili?
Ivana, tvoje iskustvo je stvarno ohrabrujuće! Kada ti je to ustanovljeno i s koliko su te porodili?
tlak mi je inače nizak, sada kao dobar, sestra uvijek izmjeri 110/70, na što se ja čudim. Dobila sam relativno malo kila, mislim, 7kg možda. Nemam vode u tijelu, samo je celulit malo gori, al to je masnoća, ili? solim malo, mislim, meni tako prija, netko bi rekao da je malo.
Vidjet ću da nazovem Kosa, i/ili Todorića. Idem naći brojeve.
Užasno sam zabrinuta cure, a moja dr. uopće nije djelovala kao da je to tako strašno, no što na netu čitam...

rutvica
22.05.2012., 13:21
Pijenje vode definitivno pomaže! Pij vodu na koji god način, dodaj limuna, radi čajeve...Plodna voda se cijelo vrijeme trudnoće stvara, nije to nešto što se potroši pa više nema. Evo malo pozitive: Johns Hopkins researchers who studied the health of more than 250 babies born at 37 weeks of gestation say they found that babies whose mothers had low levels of amniotic fluid were of normal size. And the babies had no greater risk for health problems than babies whose mothers had normal levels of amniotic fluid. Pijuckaj vodicu i misli pozitivno :-)

kole
22.05.2012., 13:24
Mogu samo da ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
nadam se da ce sve biti dobro, drzi se :love2:.

IvanaR
22.05.2012., 14:02
Ja sam bila u donekle sličnoj situaciji. Bebica je takođe bila okrenuta na zadak. Kada su mi u 38. nedelji radili dopler da provere protoke, dr je izmerila AFI 8 što je donja granica normale. Prvi predlog je bio da me ostave taj dan u bolnici da primam infuziju i da sutradan opet prekontrolišu. Dogovorila sam se da, ipak, odem kući i popijem 2l tečnosti, pa da sutra dođem na kontrolu. Kod kuće sam za svaki slučaj taj dan ispila 4l vode, i sutra dan je AFI skočio na 9. Narednih dana sam samo pazila da svaki dan popijem po 2l. Beba se, doduše, nije okrenula, mada sam radila vežbe, pretpostavljam da ipak nije imao dovoljno mesta. Porođaj je bio super brz i lak, iako je bio zatkom. Beba rođena sa 3600. Najsmešnije mi je sad što su ga u 37. ned na UZ procenili na 2600 što je i bio povod za proveru protoka. I tako dok sam ja dve i po nedelje brinula ko blesava da li je sve ok i da nema neke patnje ploda gospodin je nabacio 1000g.
Nadam se da će i kod tebe sve proći ok. Sigurna sam da ti nije lako, ali ponekada se zaista bezveze brinemo.

Ivana B-G
22.05.2012., 14:23
aha, da vidis, zaboravila sam napisati: taj Doppler bi svakako trebali pogledati (meni su to radili u OS u bolnici), jer te mjere najbolje pokazuju dali je bebac dovoljno opsrkbljen! i u ovoj trudnoci sam ga vec radila - za svaki slucaj - i zasad je sve 5!
meni su manjak plodne vode isto ustanoviti nekako u 31/32 tjednu, pa sam isla na kontrolu, pa u bolnicu i na kraju su izvadili malenu u 36. tjednu sa 2100gr! kao i ti, i ja sam u toj trudnoci jako malo dobila; na kraju sam bila na +4 kg, tlak uvijek oko 100/70, jako malo sam uvijek solila, ali doduse uvijek puno pila - sada se trudim dosta vise soliti i vise bjelancevina unositi. zasad je sve ok. mada nisam sretna sada s ovim kilama, ali bitno da bebica dobro napreduje!
evo linka, koji sam maloprije spominjala: http://www.gestose-frauen.de/salt-supplementation.html (http://www.gestose-frauen.de/salt-supplementation.html)
i da, zaista sam ovdje vec nekoliko puta cula i citala (i na sebi vidjela), da malo dobivanje kilograma u trudnoci kod odredenih zena moze dovesti do neefikasnosti posteljice i s time do nedovoljno plodne vode i nedovoljnog rasta bebe. sigurna sam da se tome moze pomoci dovoljnim unosom jela i pica na pocetku trudnoce (!), ali ipak nisu ni sve zene tome sklone....ja sam od gore u linku navedene udruge cak dobila i plan prehrane i pokusala se toga drzati. naravno ne mogu reci da mi je bas to pomoglo, ali kao sto sam vec rekla, zasad takvih problema nemam. vidjet cemo kako ce ici dalje - priznajem da se malo bojim sljedeceg UZV-a.

manal
22.05.2012., 14:24
rutvica, baš sam sada to čitala! hvala! idem leći na lijevi bok i meditirati, vodom sam se već nalila i nastavit ću, pa ćemo vidjeti. sutra ujutro idem kod dr. Todorića.
Hvala vam na vašim iskustvima i dobrim vibrama! :heart:

ekica
22.05.2012., 14:57
~~~~~~~~~~~~~~ da te sutra liječnik umiri dobrim vijestima!

Trina
22.05.2012., 15:18
Držim ti fige da sve bude ok a i ja sam mišljenja da se bebica nebi tako dobro razvijala da nešto ne štima.

ZO
22.05.2012., 15:20
~~~~~~~~~~~~~~~~~ :heart:

Sonja29
22.05.2012., 15:42
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tebe i mrvicu:heart:

Nitenaja
23.05.2012., 09:20
manal...mislimo na vas:heart:

manal
23.05.2012., 13:38
baš vam hvala na moralnoj potpori drage cure, to me podiže! :-) :heart:
bila sam kod dr. todorića, nisam ja odmah htjela reći što mi je ustanovljeno, nego da on bez prvog mišljenja da svoje. učinio mi se jako fin i detaljan, sve je pregledao malca i rekao da je sve u redu, mjere odgovaraju otprilike toj gestacijskoj dobi, iako je manji nego je za očekivati od drugog muškog djeteta, ali da to nije zabrinjavajuće. vodu sam na kraju tek ja spomenula, on je imao neku drugu mjeru, nije rekao AFI, rekao je da je granična, ali da je ima dovoljno, nekakvi stupci 3,5mm (ili cm... whatever). da to može odstupati obzirom na to je li dijete upravo piškilo. protok posteljice je dobar. da sad to samo treba pratiti, ali ništa drugo. obzirom da mi ionako nema druge, zadovoljit ću se ovim nalazom - na kraju krajeva, ni moja ginekologinja nije digla paniku, ja sam je digla sama, nakon što sam čitala po netu. pit ću bar 2l vode, pokušati se opuštati i meditirati na dobro, i za 10 dana idem opet kod svoje doktorice. uh, malo sam odahnula.

Nitenaja
23.05.2012., 13:48
Lijepe vijesti,hvala Bogu!

Nives
23.05.2012., 14:03
manal, hvala na lijepim vijestima! bice to sve ok!!!

ZO
23.05.2012., 14:06
super :heart:

Idnom
23.05.2012., 14:09
Bas mi je drago da je sve OK! :)

Sonja29
23.05.2012., 15:50
manal drago mi je,nadam se da si se i ti sada smirila!

IvanaR
23.05.2012., 18:51
Odlično, ma sve će to na kraju biti ok.

zasad skulirana
23.05.2012., 19:10
obzirom da mi ionako nema druge, zadovoljit ću se ovim nalazom - na kraju krajeva, ni moja ginekologinja nije digla paniku, ja sam je digla sama, nakon što sam čitala po netu. pit ću bar 2l vode, pokušati se opuštati i meditirati na dobro, i za 10 dana idem opet kod svoje doktorice. uh, malo sam odahnula.

danasnja dostupnost svih ovih informacija na netu su dvosjekli mac,ha? super je sto se educiras i naucis stosta ali bome i citajuci crnjake i neke komplikacije svasta si mozes preuvelicati....ja kad bi dosla ginicu sa svakavim pitanjima (a zasto ovo,zasto ono) on bi meni:ajme ovaj internet danas,dotuc ce me!:)

manal
24.05.2012., 09:53
upravo to, skulirana! naletiš na možda baš krivu stranicu ili krivo protumačiš informaciju... jedna mi prijateljica govori da ne idem na forum, ali vi ste meni baš pomogle isti dan, što s podrškom, što sa svojim iskustvima. :love: works for me!
nisam potpuno uvjerena, ipak mora da je nešto drugačije (sad silno želim da mi naraste trbuh, dosad mi je bilo drago kad bi i drugi rekli, kako je mali), ali pokušavam misliti dobro i nadam se da će sve biti ok.

zasad skulirana
24.05.2012., 11:32
...ma samo moras filtrirat informacije,meni je net i forum definitivno vise pomogao nego odmogao! npr. vidila bi da nisam jedina koju nesto probada,pa da i drugima iskoce vene ....ja sam se zadnje dane jedino klonila prica s poroda....:)

sto se tice velicine stomka,znam curu kojoj se on doslovno nije vidio u 5tom mjesecu! i do samog kraja joj je bio neki minijaturni...u obe trudnoce...

IvanaR
24.05.2012., 21:11
Been there, done that :-) Tako je i meni bilo nakon što sam se isprepadala oko manjka plodove vode kad god bih otišla na ctg merkala sam stomake ostalih trudnica, i moj je bio najmanji, a termin mi je bio najbliži. Bilo mi je muka kad god je trebalo da odem na kontrolu. Beba je na kraju bila sasvim ok težine, nemoj se nervirati!

manal
01.06.2012., 14:10
evo nas s kontrole i s olakšanjem javljam da smo napunili "bazen" :-Ddanas je izmjerila AFI 11,2 (a bio 8,3). I ja sam stvarno vidjela na ekranu kako je slika bolja. Mišek je narastao, nije neki krupan, ali čini se da je ok. Trebam nastaviti piti puno i kontroliramo opet za 10 dana, ali sad mogu vjerovati da će biti dobro. hvala vam svima od :heart: na ohrabrenju do sada, a može i dalje :fige: za svaki slučaj ;-)

Idnom
01.06.2012., 14:12
Super vijesti!!! :)
Samo ti pij i sve ce biti OK!

Inda_os
01.06.2012., 14:16
Jupi!!!!
Držim fige i dalje!

Anemona
01.06.2012., 14:19
Super!:klap:

Nivi
01.06.2012., 14:30
evo nas s kontrole i s olakšanjem javljam da smo napunili "bazen" :-Ddanas je izmjerila AFI 11,2 (a bio 8,3). I ja sam stvarno vidjela na ekranu kako je slika bolja. Mišek je narastao, nije neki krupan, ali čini se da je ok. Trebam nastaviti piti puno i kontroliramo opet za 10 dana, ali sad mogu vjerovati da će biti dobro. hvala vam svima od :heart: na ohrabrenju do sada, a može i dalje :fige: za svaki slučaj

Super!!

Samo za info, ni prijasnji AFI=8 nije ti tooooliko lose, iako je naravno AFI=11 puno bolje:klap:
Moj je AFI u jednom trenutku bio 3 (pisala sam vec na ovoj temi).
Samo nastavi dovoljno piti i ne umarati se...

p.s. vidjela sam da si na jednoj drugoj temi pisala kako je mali na zadak... moj se bez obzira na AFI koji je u tom trenutku bio oko 9 okrenuo tako da ne brini ni po tom pitanju, ima nade ;-)...

Ivana B-G
01.06.2012., 19:33
odlicno, manal! jako mi je drago za vas.

manal
02.06.2012., 18:03
p.s. vidjela sam da si na jednoj drugoj temi pisala kako je mali na zadak... moj se bez obzira na AFI koji je u tom trenutku bio oko 9 okrenuo tako da ne brini ni po tom pitanju, ima nade ;-)...

Hvala vam svima! :love: :kiss:

A Nivi, tvoje iskustvo mi stvarno jača nadu! :-D jer doktorica je skeptična da će se okrenuti, ako nema dosta vode i dosta mjesta. Ali ne dam da me izbedira. pijem radim vježbe za okretanje, a kasnije ću i grah nositi na nožnom prstu, ako zatreba! :mrgreen:

thinkpink
02.06.2012., 20:09
evo nas s kontrole i s olakšanjem javljam da smo napunili "bazen" :-Ddanas je izmjerila AFI 11,2 (a bio 8,3). I ja sam stvarno vidjela na ekranu kako je slika bolja. Mišek je narastao, nije neki krupan, ali čini se da je ok. Trebam nastaviti piti puno i kontroliramo opet za 10 dana, ali sad mogu vjerovati da će biti dobro. hvala vam svima od :heart: na ohrabrenju do sada, a može i dalje za svaki slučaj ;-)

sad sam te se sjetila sa prenatalne dijagnostike. mislim da se pratimo u stopu. meni u utorak na 28+2 doktor napravio gadnu paniku sa manjkom plodne vode AFI 9,2 /pa što je to tako strašno loše ???!!!/, premali trbuh, pretvrd trbuh, bla bla bla. smatra da je moguće da dođe do zastoja u razvoju, malecki je mrvicu manji, do sada je bio manji za 2 dana cijelo vrijeme, sada 7 dana :cry: inače sam ivf trudnica pa znamo točnu minutu oplodnje.

i tako...za 10 dana kontrola kod drugog doktora u drugom gradu jer više ne smijem na put. niti se ne dižem iz kreveta osim na wc. mališa je aktivan, naravno da je na zadak :-( i jako nisko to ne moram niti naglašavati...i tako....valjda će sve biti ok na kraju. slušamo lijepu muziku, pijemo hektolitre vode i jedemo, jedemo, jedemo...dobila 11 kg od početka,a malobrojni kuže da sam trudna. inače sam 185 cm visoka i početna težina mi je bila 68 kg.

manal
03.06.2012., 12:27
uh, thinkpink :-| znam da se brineš, ali pokušaj unijeti i nešto dobrih misli! kako si inače pila vodu? ja sam stvarno malo pila. sad kad si pravim recke da popijem svoje 2l dnevno, kužim da sam prije pila možda 6-8 dcl. Pa sad... Neki kažu da to nema veze, ali meni je sad nalaz bolji, pa ako ja mogu vjerovati da pomaže, onda ima da pomaže. :mrgreen: vizualiziram bebača kako opet pliva u više vode, govorim si da je s mojom bebom sve u redu, da posteljica savršeno funkcionira... mislim da i to ima veze. u 10 dana sam dobila 1,5 i 2cm u obujmu trbuha, i nadam se da je to ta voda.
trbuh je možda tvrd jer je na zadak, pa mu osjetiš leđa? tako je meni, leđa su mu lijevo. a za okretanje imaš ovdje (http://www.roda.hr/article/readlink/1887) super savjete i vježbe, samo ne znam smiješ li ih raditi?
javi se sa kontrole, a ja vibram ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~:heart: za dobar nalaz! :love2:

Nivi
04.06.2012., 01:05
Manal definitivno ima nade da se tvoj malac okrene, s tim da cu ti se i ja sad pridruziti u mantranju jer se moj ponovo okrenuo na zadak, toliko o tome da nemaju mjesta... Ili je ovaj moj malac pravi mali akrobat...
Nazalost ja danas završila u bolnici jer mi je sinoć pocela kao curiti plodna voda:-( AFI je isti kao neki dan na kontroli ali moram ostati pa ćemo vidjeti kako će se stvari razvijati, nadam se da ce se ipak malac odluciti još malo strpiti... i naravno ponovo okrenuti kako treba...

Thinkpink sretno i tebi na kontroli!!

manal
04.06.2012., 10:52
Nivi, sretno i tebi :love: možda ipak nije plodna voda? A ako je, visoko prsnuće, s tim možeš dosta dugo još izdržati. Koji si sad tj.? :fige: da se tvoj mali akrobata okrene! Mantram za nas sve tri tu s komplikacijama s vodom :-*

thinkpink
04.06.2012., 15:27
cure držite se! ja koliko pijem vode zadnjih tjedan dana bojim se da mi se mali ne rodi u kupaćim gaćicama ili kao žabica mala. istina, sad kad gledam jako malo sam pila prije, jednostavno me nije pitalo. iskreno ne znam da li je bila litra tekućine dnevno. a jučer npr 3 i pol litre samo čiste vode...zgadit će mi se voda do kraja života.

borim se sa strahovima i najrađe bih vas sve zagrlila, hodamo u istim cipelama a ja se nadam lijepim i sretnim vijestima sa svih strana.

Nivi
04.06.2012., 19:53
Nivi, sretno i tebi :love: možda ipak nije plodna voda? A ako je, visoko prsnuće, s tim možeš dosta dugo još izdržati. Koji si sad tj.? :fige: da se tvoj mali akrobata okrene! Mantram za nas sve tri tu s komplikacijama s vodom

Hvaaala manal. Ma sumnjaju na visoko prsnuce, sutra cu znati za sigurno nakon sto sama kupim test:roll: Trenutno sam 30+1.
Nadam se da cemo izdrazati sto dulje, a sad dal ce se malac jos i okrenuti tko zna, morat cu i ja gledati onaj link sto si stavila.
U svakom slucaju hvala na podrsci:-*

Mantram i ja za nas sve tri :fige: i kao sto rece Thinkpink nadam se lijepim i sretnim vijestima.

thinkpink
09.06.2012., 22:59
cure samo da vam javim, na 29+5 nalaz AFI 12....dakle, može se obnoviti plodna voda.
nadam se da su se i svima vama poboljšali nalazi, a ako niste još bile na kontrolama onda vibram za predivne vijesti!

inače, dječačić nam je malo manji, ali kako kaže doktor nisu sve bebe iste, doduše mi smo extra visoki....a što sada valjda će narasti, bitno da uredno raste i da
ima vodice u bazenčiću!

utz opet za dva tjedna.

ljubim vas sve!

manal
11.06.2012., 00:09
Super thinkpink! :-D ja u utorak idem na kontrolu i malo strepim, jer mi trbuh u međuvremenu nije narastao i stalno ga mjerkam kako je mali, al šta ja znam... bebana osjetim posvuda, sada više nekako i sa strane, pa se nadam da je narastao. pijem svoje 2l, možda i više kad je vruće, i pišam milijun puta dnevno :roll:
thinkpink, jel se okrenuo?
Nivi, kakva je kod tebe situacija? Puse svima! :-*

Nivi
12.06.2012., 00:00
Thinkpink super za dobre vijesti!!!!

Ja sam nažalost u bolnici do daljnjeg, potvrđeno visoko puknuce vodenjaka :-( pod antibioticima još koji dan, mirujem, i tako, nadam se da ćemo sto dulje izdržati ostati 2u1...

thinkpink
12.06.2012., 11:05
Super thinkpink! :-D ja u utorak idem na kontrolu i malo strepim, jer mi trbuh u međuvremenu nije narastao i stalno ga mjerkam kako je mali, al šta ja znam... bebana osjetim posvuda, sada više nekako i sa strane, pa se nadam da je narastao. pijem svoje 2l, možda i više kad je vruće, i pišam milijun puta dnevno :roll:
thinkpink, jel se okrenuo?
Nivi, kakva je kod tebe situacija? Puse svima! :-*

hvala na lijepim riječima. nije se mališa okrenuo, sjedi kao kralj na tronu....nadam se da će se i to ipak promijeniti sada kada ima bazen pun vode i stalno se bućka i roni. a ako i ne, bože moj, samo da sve bude kako treba na kraju.
znači danas pregled? ajde nam se odmah javi!!!! kad je tebi termin? čini mi se da si mjesec dana prije mene. meni je 19.08.

Thinkpink super za dobre vijesti!!!!

Ja sam nažalost u bolnici do daljnjeg, potvrđeno visoko puknuce vodenjaka :-( pod antibioticima još koji dan, mirujem, i tako, nadam se da ćemo sto dulje izdržati ostati 2u1...

jojjj draga, jedino dobro u svemu je što barem znaju dijagnozu i sada samo strahovito puno strpljenja i mirnih misli. uistinu ti to želim, jer znam koji je kaos u glavi kad dođu loše vijesti u trudnoći. ti si sada 32-i tjedan, je tako? čitala sam da se sa visokim prsnućem da još dosta izdržati u komadu, pa se nadam da će to biti i slučaj kod tebe. grlim te!!!

katarinam
12.06.2012., 17:17
evo cure držim vam fige da sve prođe što bolje :love2:

naime i kolegica je imala problema sa plodnom vodom, u 20 tt. imala je jako nizak AFI no s vremenom je voda narasla i iznosila trudnoću do kraja, rodila par dana prije termina i sve bilo ok

evo malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

manal
14.06.2012., 15:22
Drage djeve, i ja se javljam iz bolnice. :-( U utorak opet manje vode, AFI 8,2 ali još gore, on da nije dobio ništa na kilaži. I eto me sad tu, primam 1l glukoze na dan i pijem i piškim, pijem i piškim. I nesretna sam što je tako, što sam tu... :cry:
Thinkpink, ostani nam ti bar vani na slobodi! Nivi, ako možeš, javi kako vam ide. Za sve vibram svako dobro ~~~~~~~~~~~:heart::love2:

zasad skulirana
14.06.2012., 17:21
Drzi se Manal,nadam se da ce AFI opet narast kao i prije 10ak dana....koliko procjenjuju da ti ima maleni gr?
Jeli barem dobro drustvo na odjelu/ u sobi?

manal
14.06.2012., 21:37
Hvala! :-* Moja ginekologinja ga je procijenila na 1,700kg, doktor koji me ovdje primio reče između 1,700kg i 1,900kg. Njegov je ukupni nalaz bio "Nešto manje vode i nešto manja beba" što je zvučalo bolje nego što je moja bila zaključila, da uopće nije dobio na težini. Danas je popodne u viziti doktorica rekla da će me pustiti za 10ak dana ako nalazi budu bolji. Za to navijam. (a rekla je i da će inducirati, ako ne budu, a od toga me toliko strah da vam ne mogu opisati...)
U sobi je ok društvo, već druga cimerica - dođu i odu - blago njima...
ps sladak novi avatar! :zaljubljen:

katarinam
14.06.2012., 21:48
evo malo ~~~~~~~~~~~~~ da bude sve ok
drži se:love2:

zasad skulirana
15.06.2012., 00:48
Polako,ima jos 10ak dana da se mali zbucka i da mu bazen opet poraste!:)
Jeli jedes dobro?A mislim kakvo pitanje kad si na bolnickoj hrani....nadam se da ti onda ima tko donjet tecice iz doma!

Storma
15.06.2012., 00:51
dosla sam samo dati podrsku. i meni je AFI bio stravicno nizak pred kraj druge trudnoce no ipak je sve proslo dobro.

Kaae
15.06.2012., 07:12
Manal, drzim fige da sve bude ok!

manal
15.06.2012., 11:58
Puno vam hvala drage cure na vibrama i podršci! :-*

Hrana je blaga katastrofa. :-/ Promatram tako kako sve u bolnici funkcionira i maštam što bih promijenila... ;-)

Jurana
15.06.2012., 12:00
I ja se javljam samo da pošaljem podršku! :-)

Nivi
15.06.2012., 12:29
Drage djeve, i ja se javljam iz bolnice. :-( U utorak opet manje vode, AFI 8,2 ali još gore, on da nije dobio ništa na kilaži. I eto me sad tu, primam 1l glukoze na dan i pijem i piškim, pijem i piškim. I nesretna sam što je tako, što sam tu...
Thinkpink, ostani nam ti bar vani na slobodi! Nivi, ako možeš, javi kako vam ide. Za sve vibram svako dobro ~~~~~~~~~~~:heart::love2:

Evo da se javim. Još smo 2u1 ali sad već stvarno ne znam dokad. Neki dan prokrvarila i već su mislili, ono idem rodit, ali nakon ceprkanja su ustanovili da mi je pukao neki polip i to se smirilo tako da idemo dalje. Doduše AFI mi je pao na 8, pocela sam se otvarati, a bebica je oko 1500g i isto je mala s obzirom na 32tt.
Ali vjerovali ili ne opet se okrenuo!

Hvala puno na podršci :heart::heart:

Manal da sto prije izadjes iz bolnice ~~~~~~~~~~~~~~~~~

Thinkpink da ostanes na 'slobodi' ~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sonja29
15.06.2012., 14:43
Nivi,manal ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da izdržite još 2u1
thinkpink~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

thinkpink
15.06.2012., 17:42
joj cure moje drage, svaki put kad dođem na temu vidim nešto što me rastuži. cure u bolnicama izdržite što duže u komadu...neka vam bebice još malo narastu pa tek onda izađu....i molim se da se svi brčkaju u što više vode....

vam mogu barem vaši od kuće nositi kvalitetnu hranu? ja dok sam čekala neki dan pregled u bolnici na odjelu, zaključila da mi mali od toga ne bi mogao rasti sigurno...mislim stvarno prestrašno s čime trudnice hrane.

na kakvim ste terapijama?

ja se iskreno jako brinem, ovaj tjedan opet nisam strogo mirovala jer mi je dr dao zeleno svjetlo da dođemo na tečaj za trudnice, ali na kraju to mi nije baš blizu kuće, voze me moji, onda tamo sjedim....danas sam morala po kolica sa kojima je sve živo zaštekalo i sad imam takvu opaku grižnju savjesti da vam ne mogu opisati. jako mi je trbuh tvrd, kontrakcije na sve strane....strašno se brinem kako je mom malom bebaču kad ja jedva stojim na nogama. danas smo 30+5 neka nam bog pomogne....ne znam više što drugo reći.

frka
15.06.2012., 22:10
manal, thinkpink, Nivi, držite se! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da što dulje budete 2u1!

thinkpink, popij 2 magnezija da se smire kontrakcije i lezi. a bebaču je super bez obzira na to što se ti osjećaš loše, trust me!

manal
16.06.2012., 11:16
Baš ste drage cure, hvala svima! :-* Oraspoloži me kad pomislim da neko šalje dobre vibre i onda vjerujem da će pomoći. :heart:

Nivi, sjajno za malog akrobata da se opet okrenuo! Ja sam sinoć sanjala da se moj mišek okrenuo, nadam se da hoće. Mislim na vas dvoje i držim čvrsto fige da lijepo raste i da potraje status 2u1.

Thinkpink, mislim da je kod mene stres na kraju prouzrokovao opet lošiji nalaz. Uzela sam spremati ko mahnita, nešto sam se jako uzrujala, trbuh se sav stisao... Ima tu puno u tom psihičkom stanju. Zato se pokušaj opustiti i ne gristi se!!! Mantraj na dobro!

Svima ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~:heart: da bude sve 5! :-*

manal
19.06.2012., 13:02
Ja više jedva izdržavam zatočeništvo, hranu sad naručujem od svojih. U četvrtak ću na UZV pa se toliko nadam da ću moći kući, s druge strane se uplašim, što ako...
Thinkpink, kad si ti opet na pregledu?
Nivi, kako je tebi?

thinkpink
19.06.2012., 15:12
Ja više jedva izdržavam zatočeništvo, hranu sad naručujem od svojih. U četvrtak ću na UZV pa se toliko nadam da ću moći kući, s druge strane se uplašim, što ako...
Thinkpink, kad si ti opet na pregledu?
Nivi, kako je tebi?

draga moja, izdrži još malo do pregleda...znam kako je isti dan nam sude :-(, naime i nama je pregled u četvrtak...i da jako, jako se bojim, ali ne više samo radi manjka p vode, nego me jednostavno ta informacija bacila u neku drugu dimenziju.
iskreno, dobiti zdravo dijete mi nekada iz nekih kuteva čudnih izgleda kao sf. ne znam da li me razumijete. nekako, puno mi je toga na leđima, od spontanog, do nezatrudnjivanja, do mpo priče, pa onda evo konačno trudnoća...mislim da neću više ništa tražiti od života samo da vidim da je mali živ i zdrav.

strah me nekada silnog veselja kojeg nosim u sebi i kojeg mi je donesla ova trudnoća....a znam da tako ne bi trebalo biti.

ljubim vas sve :love2:

thinkpink
19.06.2012., 15:14
Evo da se javim. Još smo 2u1 ali sad već stvarno ne znam dokad. Neki dan prokrvarila i već su mislili, ono idem rodit, ali nakon ceprkanja su ustanovili da mi je pukao neki polip i to se smirilo tako da idemo dalje. Doduše AFI mi je pao na 8, pocela sam se otvarati, a bebica je oko 1500g i isto je mala s obzirom na 32tt.
Ali vjerovali ili ne opet se okrenuo!

Hvala puno na podršci :heart::heart:

Manal da sto prije izadjes iz bolnice ~~~~~~~~~~~~~~~~~

Thinkpink da ostanes na 'slobodi' ~~~~~~~~~~~~~~~~~

draga kako si? ima li kakvih dobrih vijesti?
nosiš malog vaterpolistu, nema greške!

manal
19.06.2012., 17:20
Thinkpink, onda se čujemo u četvrtak. Danas i sutra ću se još maksimalno nalokati. Trbuh mi je tako tvrd tu gdje on nagura leđa, mislim da mu kralješke osjetim, pa se bojim da to znači malo vode, pa počnu sumnje... Sad popodne CTG (koji me svaki put traumatizira, dok osluškujem) je zvučao i izgledao nešto drugačije, pa se pitam... Pa onda kad se on rita, mislim, Roman se nije tako ritao, sve je drugačije... Tako da te razumijem kad kažeš SF i mislim si, nakon ovog iskustva previše bih se bojala ići na treće dijete. :-(
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~:heart: za nas sve. Nadam se da je Nivi još 2u1...

Nivi
19.06.2012., 18:39
Suosjecam s objema... balansiram između stanja zabrinutosti i opće panike.
Još smo na sreću 2u1 i stvarno sam disciplinirana s mirovanjem ali sve me vise pritisce stomak, i isti je nekako trvdi, i ne znam dokad ćemo izdržati. Trudim se mislit pozitivno i mantrat da cemo izdrzat jos koji tjedan ali nekad je to zbilja teško:-(

*manal* i *Thinkpink* sretno vam cure na pregledu u četvrtak!!! <3<3

manal
19.06.2012., 22:50
A nisi više u bolnici Nivi? Ma mogli biste još daleko dogurati, to želim tebi i bebi :love2:
Nažalost znam za zabrinutost i paniku, i sve ne znam kako ih odagnati, a pri tome svjesna kako je važno da mislim dobro, dobro, dobro...
Drž'te se cure, bit će sve na kraju ok, mora! :-*

Nivi
20.06.2012., 13:23
A nisi više u bolnici Nivi? Ma mogli biste još daleko dogurati, to želim tebi i bebi :love2:
Nažalost znam za zabrinutost i paniku, i sve ne znam kako ih odagnati, a pri tome svjesna kako je važno da mislim dobro, dobro, dobro...
Drž'te se cure, bit će sve na kraju ok, mora!

Ma jos sam u bolnici i cini mi se da me nece pustiti doma dok ne rodim, a kad ce to biti tko zna, ali nadam se ipak ne tako brzo...
Situacija je zasad stabilna, voda mi curi ali se i obnavlja, bebolino raste i iskreno se nadam da cemo izdrzati tako cim dulje.:-)
S druge strane D. mi tooooooliko fali i sve cesce sam u bedu:cry: iako i ja znam da moramo mantrati i misliti samo na dobro dobro dobro...

manal, Thinkpink ocekujem od vas obje sutra dobre vijesti!!:heart::-*

manal
21.06.2012., 12:19
Evo mene s pregleda. Dakle... Bebač je narastao, vode ima više. Ali me ne bi puštali. S jedne strane dobre vijesti, ali zašto onda dalje ovo... doktor je zaključio da "terapija" djeluje (infuzija i ležanje) i da tako nastavimo. i sad sam ja zamolila da idem kući na vikend, s tim da dolazim na ctg i infuziju, pa se vratim ležati u ponedjeljak... na neodređeno vrijeme/do poroda? induciranog? ne znam...
moram kući malo biti s djetetom, i tako mi je žao Nivi da i tebi naravno nedostaje tvoje, i oni su još bebe...
jer sljedeće dolazim kući s bratom, tko zna kad, koji još možda neće biti potpuno zdrav. cure, tako me strah da je Down Sy. ili da sam se zarazila toksoplazmom i da je to zbog toga... :cry:
hajde thinkpink, javi dobre vijesti!

thinkpink
21.06.2012., 12:53
Ma jos sam u bolnici i cini mi se da me nece pustiti doma dok ne rodim, a kad ce to biti tko zna, ali nadam se ipak ne tako brzo...
Situacija je zasad stabilna, voda mi curi ali se i obnavlja, bebolino raste i iskreno se nadam da cemo izdrzati tako cim dulje.:-)
S druge strane D. mi tooooooliko fali i sve cesce sam u bedu:cry: iako i ja znam da moramo mantrati i misliti samo na dobro dobro dobro...

manal, Thinkpink ocekujem od vas obje sutra dobre vijesti!!:heart::-*

:love2:

thinkpink
21.06.2012., 12:56
Evo mene s pregleda. Dakle... Bebač je narastao, vode ima više. Ali me ne bi puštali. S jedne strane dobre vijesti, ali zašto onda dalje ovo... doktor je zaključio da "terapija" djeluje (infuzija i ležanje) i da tako nastavimo. i sad sam ja zamolila da idem kući na vikend, s tim da dolazim na ctg i infuziju, pa se vratim ležati u ponedjeljak... na neodređeno vrijeme/do poroda? induciranog? ne znam...
moram kući malo biti s djetetom, i tako mi je žao Nivi da i tebi naravno nedostaje tvoje, i oni su još bebe...
jer sljedeće dolazim kući s bratom, tko zna kad, koji još možda neće biti potpuno zdrav. cure, tako me strah da je Down Sy. ili da sam se zarazila toksoplazmom i da je to zbog toga... :cry:
hajde thinkpink, javi dobre vijesti!

pa draga odakle sad takve crne misli? barem si ti cijelo vrijeme bila teška pozitiva. i imaš još malo do kraja. koliko je procjenjen dečkić?

sva sam se zgrčila dok sam te čitala....nemoj....bit će sve dobro :love2:

ja sam jučer imala crni dan, danas je već daleko lakše....makar do popodne brijem na pozitivnu....ne vidim drugi način da preživim :-)

zasad skulirana
21.06.2012., 13:18

pa da,tu terapiju mozes bez problema provodit,lezis i mirujes i netko te odbaci do bolnice na infuziju!nije ti valjda onda 50km od doma pa da to bude preveliki tramak?

manal
26.06.2012., 11:06
evo me, cure, opet u bolnici. izašla sam na potpis u četvrtak popodne, dolazila na terapiju i CTG (ma na 5min vožnje sam od bolnice) a u subotu navečer se opet vratila. mm je radio nedjelju, pa ne bi bilo mirovanja sama s mišem. u četvrtak sam bila jako nervozna, u noći sam dobila napad panike "što ako sad nešto bude", jedva sam zaspala nakon 3 sata straha... a i babice su mi ovdje govorile, ma da, pa dobro da si malo otišla, pa sve je pod kontrolom... ne znam...
i danas u viziti doktor kaže da će me pratiti do 38.tj. u nadi da će i dalje rasti, a onda dovršavamo trudnoću, ako se okrene inducirani, ako ne, carski. :-(
ali ja nekako mislim da je u stvari sve to pretjerano... ne mogu to samo tako uzeti zdravo za gotovo i mislim da će na silu porađati bebača sasvim ok težine... ježim se od carskog, a ježim se i od induciranog, iako bi preferirala ind. ali sam i pitala jel može carski pod epiduralnom (na što me doktor s podsmjehom ispravio "spinalnom"), jer ga želim odmah vidjeti i staviti na prsa... tako sam tužna... Roman se tako loše nosi sa situacijom, sav je ljut, šizi. ne bi me trebao više posjećivati, a kako izgleda, ja do 38. tj. ne izlazim van, osim opet na potpis, ali ni to mi se više ne da. već sad samo plačem, ležim, buljim u prazno...

thinkpink, kakav je na kraju tvoj nalaz, što tebi prognoziraju?

Nivi, kako se držiš? ima li novosti?

Idnom
26.06.2012., 11:22
A zasto bi isla na inducirani/carski s 38. TT ako ce sve biti OK?
Neki dan si napisala kako beba napreduje i pl. voda se povecala i zar ne bi bebi bilo bolje da jos ojaca unutra, nego da je prisilno vade?
Ne bi te htjela jos vise uznemiravati i znam da je tesko s doktorima, ali nekako gledam za dobrobit djeteta :)
Drzi se i nadam se da ces izdurati sto duze 2u1! :)

Anemona
26.06.2012., 11:44
manal, vjerujem da dr. ima svoje razloge za raniji porod.
Na tvojem mjestu bih tražila razgovor s dr. i neka ti točno objasni plan cijele situacije. Meni je barem lakše kad znam što dr. misli, ne volim neizvjesnost i nagađanja.

manal
26.06.2012., 17:15
Idnom, pa to se i ja pitam i nije mi jasno. Mislim, kao što Anemona kaže, da je kod dijagnoze manjak plodne vode, postupak jednostavno takav. Pitala sam primalje na odjelu, jer je doktor u viziti bio tako kratak, uostalom, taj koji mi je to priopćio sve voli špotati. Pitat ću ovog jednog koji mi se čini ok kad on bude dežuran da mi objasni.

sweety
26.06.2012., 18:15
Manal, u kojoj si ti bolnici?

To jest takva procedura, ceka se 38tj, i ako do onda samo ne krene, ovisno o stanju se ili inducira porod ili ide na carski, cisto da se ne riskira cekajuci.
Porod s 38 je porod u terminu i kao takav optimalan.

Drzim fige da bude sve po planu ;)

manal
26.06.2012., 21:57
Hvala sweety! Tako sam shvatila, iako doktori jako malo govore. U Vukovaru sam, već dva dana sama na odjelu, by the way :štrika: mis.lim da je sad došla neka žena roditi.

sonata
27.06.2012., 01:20
Manal, samo da te ljubnem na kratko...drzi se i misli pozitivno! Puse

Nives
27.06.2012., 09:27
manal, bice sve ok, drzi se :love2:

zasad skulirana
27.06.2012., 09:33
manal,koliko jos imas do 38og tjedna?
ukoliko smijes,vec od 35og tjedna mozes raditi vjezbe za poticanje bebe na okret!
http://www.roda.hr/article/read/namjestanje-bebe-u-optimalan-polozaj-za-porod

drzi se!:love2:

manal
27.06.2012., 20:32
hvala svima! :-*
još skoro dva tjedna do tad, sad sam 36+3. sad ću čitati članak, hvala na linku! (ali kako da znam smijem li, ako pitam ove tu doktore, špotat će me)

manal
28.06.2012., 15:01
Nivi , Thinkpink, gd je ste? U kakvom stanju? Mislim na vas i vaše malene u trbuhu i nadam se da ste dobro! :love2:

Nivi
28.06.2012., 23:22
Nivi , Thinkpink, gd je ste? U kakvom stanju? Mislim na vas i vaše malene u trbuhu i nadam se da ste dobro! :love2:

manal:-*

Mi smo srecom jos uvijek 2u1, već me neki dr u čudu gledaju, ali ja imam misiju da izdrzimo još neko vrijeme, pa sad, vidjet ćemo koliko će to biti...opet sam na antibioticima i tako...
Iskreno hvala na podrsci!

Nadam se da ste i vi dobro, i da se malac okrenuo. :heart:

sweety
29.06.2012., 10:49
Hvala sweety! Tako sam shvatila, iako doktori jako malo govore. U Vukovaru sam, već dva dana sama na odjelu, by the way :štrika: mis.lim da je sad došla neka žena roditi.

Mislila sam da si mozda u zg. Pa rekoh da priupitam.
Drzim fige za sto dugotrajnije 2u1 stanje

velili pozdrav :)

Storma
29.06.2012., 11:15
pusa cure, drzite se!

manal, ja sam imala manjak plodne vode i manju bebu i meni su objasnili da ako su mama i beba ok, ceka se do termina a nakon toga se moze i ne mora inducirati porod. i jedno i drugo nosi svoje prednosti i mane. ja sam rekla da ne zelim na carski dok god to nije nuzno, i doktor se slozio s tim, odnosno, nakon 38-og tjedna je ili-ili. ili se ide na indukciju, ili ceka. ja sam odabrala cekati i rekla da sam svjesna rizika, to mu je bilo ok.

thinkpink
29.06.2012., 13:17
curice :heart:

tu sam...hvala što mislite na nas. mene jakoooo tješi što smo još uvijek sve u komadu, pa to je dobro i bebe nam rastu. nema druge nego vjera i pozitiva.

bila na pregledu sa 31+4, dr rekao da je plodna voda granična, ali da nije manjak, afi nije upisao /možda i bolje jer mi potiče gadne paranoje/...u jednom đepiću sam vidjela i sama da imamo malo, malo vodice :-x

mali je srazmjerno narastao u 2 tjedna i dalje smo manji i mislim da je teško očekivati da ćemo imati velikog bebača barem za početak. posteljica mi je gradus I /dakle tu je promjena nastala najveća u 10 dana/. malecki je prema procjeni bio težak 1600 grama, s tim da mu u zadnjih mjesec dana nitko ne može izmjeriti nogice kako treba jer su mu jako skvrčene u mojoj zdjelici. i dalje smo na zadak to valjda ne moram niti spominjati više :-P. nisko je strašno, imam stalno jake bh kontrakcije...povremeno sam uvjerena da ću roditi unutar 5 sati...i onda samo popusti.

kako živim na samoj obali mora, dobila sam dozvolu za kratko plivanje. bila prvi put jučer, more mi je nekako hladnjikavo, pa ću pričekati par dana...ono što mogu reći za osjećaj je da sam u moru kao da mi trbuh lebdi, dobar feeling. od vježbi koje sam vidjela na netu za okretanje bebe, ja se ne usuđujem ništa raditi. mislim da je sve na njemu...ako uspije sam nitko sretniji od njegove mame. strah me komplikacija, da mu se pupčana ne omota oko vrata i sl....čitam da je određeni postotak beba na zadak zato jer im je ipak tako najidealniji položaj. od svih ponuđenih vježbi ja ću raditi samo prsno plivanje.

cure držite se, ljubim vas sve :love2:

hvala svima koje se javljate sa svojim pozitivnim iskustvima :zaljubljen: puno nam to znači!

malo janje
29.06.2012., 17:33
sad sam procitala vase probleme i ovak je kod mene pred kraj bilo. Voda se nije vise smanjivala do zadnjeg dana kad je pala na AFI 7 al taj dan sam imala i trudove i visoko prsnuce a da nisam znala :/ uglavnom doktor je rekao da ak ne osjetim bebu odmah idem u bolnicu tak da to znate. Rodil sam bebu POD SRETNOM ZVIJEZDOM kak se kaze jer tak kad sam rodila krenuo je vodenjak i porod je bio suuuuuuuuuuuuuuuuuper jos 5 takvih bi porodala imala :)

manal
29.06.2012., 21:54
drago mi je da ste dobro cure drage! :-D navijamo za još dobrih tjedana i rasta beba koje se lijepo namjeste za dobar porod. ;-)
ja sam krivo shvatila doktore jučer sam pričala s jednim, koliko sam uspjela saznati od njega, i kako sweety kaže, takav je postupak. Storma, ne znam, da im kažem da čekamo samoinicijativno... strah me je... i jedne i druge opcije...
uglavnom djeve, mi smo sljedeći tjedan vjerojatno na programu. U ponedjeljak UZV, procjena težine, i onda možda već sutradan carski ili - ako se kojim čudom okrene - inducirani. nepotrebno reći da me straaaah... Javim se u ponedjeljak, nadam se, i hvala što nam držite fige! :-*

manal
03.07.2012., 18:56
zamislite - čuda se događaju! ja sam naime kod kuće! 2u1! jučer pred pregled sam se skoro onesvjestila od straha, kad ono sve bolje i bolje: prvo, doktor stavi "sondu" na trbuh i reče iznenađeno: "Gle! glavica dolje, okrenuo se" a ja :klap: "bravo dečko moj mali!" procjena težine 2,600-2,700kg! AFI 11. ma rekoh super, pa onda još ne mora van dijete. kaže dr. ne, ne mora. ajde sjajno, sve ću istrpiti, još ležati u bolnici, kad kaže dr. razmišljam da vas pustim kući. mal nisam zaplakala od sreće! :-D i eto nas doma. tako bih voljela da nam sad sve krene normalno i prirodno, kad on bude spreman, kad tijelo bude spremno.

ali... (kod mene uvijek ali) sad ja imam strahove. mislim, do jučer sam bila pacijent, sad sam kući, ležim doduše i jednom dnevno CTG, ali mene uhvati strah, što ako sad nešto... koliko dugo ako ne osjetim pokrete da se javim u bolnicu? malo prije odkrnjala popodne, probudim se, gurkam stomak, on ništa - već sam bila na rubu živaca, jer se inače gotovo uvijek javi. ovaj put mu je malo duže trebalo, evo sad se migolji. zašto sam samo tako komplicirana, takav paničar...?

Nivi, kako kod tebe? Thinkpink, vidiš da je i kod tebe bolje, baš mi je drago. Ako je voda preko granice, možda se i tvoja beba okrene! :fige:

Anemona
03.07.2012., 19:39
Baš mi je drago manal.
A panika i strah je normalan nakon što si sva isprepadana. Pokušaj se malo primiriti, znaš da nema šanse da bi te pustili doma, a da nisi za to bila spremna.
I CTG ulijeva neku sigurnost, zar ne?

zasad skulirana
03.07.2012., 20:02
Manal pa to su odlicne vijesti!!!!:-D

Nisi ti bila pacijent u pravom smislu rijeci,nisi bila bolesna pa si sad ozdravila,trudnoca nije bolest!
Ako se okrenuo nije da se vise ima toliko mjesta za migoljit,zar ne? A bice i on kunjo kao i ti....:-)

Sad se smiri i iscekuj prirodne trudove lijepo kod kuce....

Nivi
04.07.2012., 00:28
zamislite - čuda se događaju! ja sam naime kod kuće! 2u1! jučer pred pregled sam se skoro onesvjestila od straha, kad ono sve bolje i bolje: prvo, doktor stavi "sondu" na trbuh i reče iznenađeno: "Gle! glavica dolje, okrenuo se" a ja "bravo dečko moj mali!" procjena težine 2,600-2,700kg! AFI 11. ma rekoh super, pa onda još ne mora van dijete. kaže dr. ne, ne mora. ajde sjajno, sve ću istrpiti, još ležati u bolnici, kad kaže dr. razmišljam da vas pustim kući. mal nisam zaplakala od sreće! i eto nas doma. tako bih voljela da nam sad sve krene normalno i prirodno, kad on bude spreman, kad tijelo bude spremno.

ali... (kod mene uvijek ali) sad ja imam strahove. mislim, do jučer sam bila pacijent, sad sam kući, ležim doduše i jednom dnevno CTG, ali mene uhvati strah, što ako sad nešto... koliko dugo ako ne osjetim pokrete da se javim u bolnicu? malo prije odkrnjala popodne, probudim se, gurkam stomak, on ništa - već sam bila na rubu živaca, jer se inače gotovo uvijek javi. ovaj put mu je malo duže trebalo, evo sad se migolji. zašto sam samo tako komplicirana, takav paničar...?

Nivi, kako kod tebe? Thinkpink, vidiš da je i kod tebe bolje, baš mi je drago. Ako je voda preko granice, možda se i tvoja beba okrene! :fige:

manal :-Dbas mi je jako drago, i sto si dobro, i sto si doma i sto se malac okrenuo, rekla sam ti da ima još nade;-)
mi smo srecom još uvijek 2u1, danas imala UZV, AFI=10/11 iako mi voda svakodnevno curi ali se i obnavlja, malac 2000-2100g, ja zadovoljna...
dokad će me ovako pustit ne znam, strah ih je neke moguce infekcije ali krv mi je zasad isto ok, a svaki izgurani tjedan vise nam puno znaci...
S druge strane D. je počeo češće doma plakati za mnom i to mi je grozno:cry:

Thinkpink drago mi je da je možeš uživati na moru, malac još ima fore da se okrene, pogotovo jer ima dovoljno vodice
tako da oko toga ne brini. Sretno!!

IvanaR
04.07.2012., 09:56
Manal, pa to su odlične vesti! Nemoj sebe mučiti nepotrebnim strepnjama. Videćeš bebica će se još ugojiti do porođaja, u tim zadnjim nedeljama najviše dobijaju!

IvanaR
04.07.2012., 10:00
Nivi, super je što nema infekcije, nek potraje tako do termina da malac nabaci još koji gram. Verujem da ti razdvojenost od D teško pada. Može li nekako da te poseti u bolnici?

manal
04.07.2012., 14:34
Hvala vam cure, to su vaše dobre vibre pomogle da nam se tako posrećilo i na tome VELIKO HVALA!!! :-* :love:
Da CTG me smiri, odem ujutro. još bi ja dobrovoljno otišla i popodne da mogu nekamo, da mi srce bude na mjestu :roll:

Nivi, tako mi je žao što si razdvojena od tvog starijeg djeteta. Znam kako ti je, ja sam danima, dok sam bila sama u sobi, samo plakala, po cijeli dan... nisam htjela da mi ga dovode u posjetu, jer bi on bio sav zbunjen i razdražen. Najbolje je kad ti ni ne kažu istinu, to da mu/njoj nedostaješ. Neka te malo slažu, da ti bude lakše - ionako ne možeš ništa promijeniti. Držim fige da vam tjedni brzo prolaze i da beba raste, sazrijeva. Jedna je moja poznanica dugo ležala s tim visokim prsnućem - od 25.tj. do 36. mislim da reče... želim ti puno snage i šaljem gomilu pozitivne energije! :love2:

Jurana
04.07.2012., 14:43
Baš mi je drago zbog tebe, manal! Gledala sam nekidan javljanje s vukovarske ade na TV-u i mislim: jadna manal u bolnici.
Mislim, jasno mi je da svejedno nećeš na adu, ali vijesti su dobre!

Storma
06.07.2012., 00:17
manal :love2:
thinkpink, samo polako

Kaae
06.07.2012., 02:51
manal, super vijesti!

Inesz
06.07.2012., 08:55
manal :heart:
sretno!

thinkpink
06.07.2012., 14:51
djevojčice drage samo da se javimo nas dvoje :zaljubljen:

nije nam baš neka situacija....ali dobro, mislim da sam hrabra, a čini mi se svakim danom sve hrabrija što je valjda dobro :mrgreen:

jučer 33+4, ipak manjak plodne vode afi 8, posteljica je u 2 tjedna od gradus I došla na gradus II. protoci ok, ctg ok, beba na opaki zadak, već mjesec i pol mu nitko nije uspio izmjeriti dužinu nogica jer je tako postavljen u moju zdjelicu :roll:.
težina je cca 1900 g što je definitivno premalo, kaskaju mjere cca 7 dana u ovom trenutku, glavica je dolihocefalična...ali to mi stalno pile da je tipično za bebu koja se ugnjezdila u ovakvom položaju.

zanima me kad kažete mala/manja beba da li mislite samo na težinu ili i na mjere bebine?

u srijedu pregled u bolnici kod mog mpo doktora, jučer mi je moj primarni ginekolog /koji se jako zauzeo za nas/ rekao da je vrlo lako moguće da ću uskoro na carski ili inducirani /dobila već uputnicu za rađaonu :evil:/...sve mi je jasno, dobro sam se informirala, posložila stvari u glavi i znam što nas čeka. samo molim boga da je mali zdrav i da se rodi bez prevelikih problema.

nivi i manal držite se...meni je vaša situacija izgledala dosta komplicirana kad smo tek krenule sa dopisivanjem, ali iskreno sada mi zvuči sasvim ok. vidim da ste pod dobrim kontrolama i ustvari je najvažniji kontinuirani nadzor i naravno disciplina u cijeloj ovoj priči.

svim curama koje nas dolaze bodriti na ovoj temi od srca zahvaljujem...puno nam to znači :love2:

Storma
06.07.2012., 15:01
thinkpink, mala beba u mom slucaju je znacila mala i mjerama i tezinom.

polako cure, dan po dan. drzite se.

Inesz
06.07.2012., 15:07
thinkpink,
malo po malo! bit će sve u redu :-) misli pozitivno. teške misli nam ne trebaju.
kad se osvrnem na svoju trudnoću, osobito sam početak trudnoće, silno žalim što sam imala teške i crne misli.

thinkpink
06.07.2012., 15:10
thinkpink, mala beba u mom slucaju je znacila mala i mjerama i tezinom.

polako cure, dan po dan. drzite se.

nadam se da je na kraju ipak sve bilo ok :love2:

u kojem tjednu je rođena, kolike porođajne težine?
se zna uzrok problemima?

meni su vjerojatno ružne situacije napravili miomi, ipak se oni hrane, a veliki su nažalost. nekako sam ja ustvari od početka bila spremna na sve ovo. tako da nisam iznenađena, a naravno da je strah prisutan....ali opet imam neku veliku vjeru u sebi i nadam se da me neće intuicija prevariti.

mora sve biti dobro, ništa manje od toga ne priznajem :-)

thinkpink
06.07.2012., 15:12
thinkpink,
malo po malo! bit će sve u redu :-) misli pozitivno. teške misli nam ne trebaju.
kad se osvrnem na svoju trudnoću, osobito sam početak trudnoće, silno žalim što sam imala teške i crne misli.

a što reći, ja vjerujem da bi mi bilo lakše od prvog dana da mi sami doktori nisu paranoični /ali stvarno su dobri i volimo se/. ukupno su me tri vrhunska pratila, od toga je jedan moj mpo liječnik i nevjerojatno koliku količinu empatije unosi u ovu moju trudnoću. stvarno sam im zahvalna. nemam pojma kako bi izgledalo da nemam ljude kojima vjerujem i koji stvarno rade sve da budemo dobro.

Inesz
06.07.2012., 16:29
meni je jedan od najboljih dr za uz praćenje trudnoće iz privatne prakse, u 7 tt rekao:
ne nadajte se da ćete trudnoću iznijeti do kraja. koliko sam samo suza prolila radi te izjave... :-(
mada cijenim tog dr i kasnije sam išal kod njega u 18tt, nikad ne mogu shvatiti zašto je to tako rekao.

Sonja29
06.07.2012., 16:32
thinkpink bit će sve u redu,ne brini!
nivi,manal drži te se!

manal
06.07.2012., 19:19
Jurana, u pravu si, ništa od ade, ali ne žalim, i ja više volim more :mrgreen:

hvala svima što nas bodrite! :heart:

thinkpink, jako si hrabra, to te drži, samo tako dalje, svi smo uz tebe! :love2: nadam se da ćete doći do 36.tj recimo, i to je relativno uskoro. drago mi je da imaš potporu doktora, barem nešto. ja nažalost ne osjećam isto, štoviše, mislim da su me svi zbunili, a mene lako zbuniti. samo se sjećam da sam na početku trudnoće imala dobar feeling, ali toga dugo više nema...

meni je jedan dr. rekao da su ostale mjere ok, ali težina mala, dakle mršava beba. no, nisam više baš uvjerena u te njihove mjere. nadam se da je veći nego ga procjenjuju, čisto da bude jači, da može fino sikiti...

kole
06.07.2012., 19:52
Drzite se cure :heart:

Nives
06.07.2012., 20:49
cure, drzite se. bice sve u redu, samo pozitivno razmisljajte. :heart:

Beti3
06.07.2012., 21:01
thinkpink, gotovo si 34 tjedna, a sa 35 se beba može roditi bez problema. Zadnji mjesec trudnoće je ionako priroda stavila kao sigurnost da se beba nadeblja i lakše krene u život.
Tvoju će sve najbolje čekati kad se rodi tako da joj i neće trebati taj osigurač debljine.
Moja je prijateljica rodila bebu sa 35 tjedana i nakon par mjeseci je ne samo dostigla nego i prestigla vršnjake.

IvanaR
07.07.2012., 01:30
thinkpink, želim tebi i bebici sve najbolje, da izgurate još tih nekoliko nedelja, do prvog zagrljaja! Meni zvuči ohrabrujuće to što su ti protoci i ctg ok.

Nivi
07.07.2012., 13:45
Najprije hvala svim curama koje se javljaju na podrsci:heart:

manal ti si na sigurnom;-), još malo da se malac zbucka i to je to...mada sam vidjela ovih dana bebice manje porođajne težine od tvog bebaca i ne izgledaju tooliko manji od prosjeka, to me nekako isto utjesilo kad sam ih vidjela. Hvala ti na riječima ohrabrenja te pozitivnoj energiji:-*

Thinkpink samo hrabro, još samo malo i drzat ces svoje dragocijeno u narucju, bit će sve ok ... kad se samo sjetim sebe prije 5 tjedana kad sam završila u bolnici kakve su mi sve misli prolazile kroz glavu, a sutra mi je 35 tt i ne mogu vjerovati da smo toliko izdržali biti 2u1.
Meni moji (mm i D.) dolaze svaki dan i to mi daje isto snagu ali sad su i oni postali nestrpljivi:-)

E da, i samo za info, u zadnje vrijeme sve procijenjene težine beba su bile manje od stvarne porođajne težine...možda je to slučajnost a možda i ne...

manal
07.07.2012., 16:29
Draga Nivi, lijepo da se javiš i da ste još dobro i držite se. :klap: Imate li termin za inducirani ili carski, ili će te pustiti dokad ide...?

Meni moji (mm i D.) dolaze svaki dan i to mi daje isto snagu ali sad su i oni postali nestrpljivi:-)

U ponedjeljak sam ono došla kući, a kad sam u utorak rekla Romanu da idem u bolnicu na pregled (CTG), pa ću, rekoh, doći kući, a na to će on: Ne, idi sad u bolnicu i rodi brata :lol:

manal
12.07.2012., 14:31
eh, drage djevojke, naša se "avantura" opet nastavlja u bolnici :-( nadala sam se da će mi reći da je dobro i da ne moram više mirovati kod kuće, pa kad krene, ali neee... vode manje, on opet nije dobio na težini i ajmo još malo na glukozu... sad idem i to je to. neka je svo "zlo" u tome, samo da krene prirodno, da me ne induciraju...

Kaae
12.07.2012., 16:25
manal, nadam se da cete izdrzati jos malo. Ili da cete sve rijesiti sami, vas dvoje.

Nivi
13.07.2012., 16:08
Samo da se javim kratko. Ja rodila u srijedu (35+3 tt), porod je bio dogovoren te induciran samo s gelom i sve je prošlo super brzo. Malac je odlicno :-). Sad smo jos malo u bolnici, a onda idemo napokon doma svojim dečkima koji nas već duuuugo čekaju.

manal sretno i tebi, da sve krene prirodno i da brzo dodjete i vi doma!:heart:

Hvala jos jednom i svim ostalim curama na podršci!!

sonata
13.07.2012., 16:26
I Manal rodila jutros u 9.25h i sve je dobro proslo. Bebac je 50cm dug i 2850g tezak! Pa dok se ona ne javi, da znate!

Kaae
13.07.2012., 16:59
Cestitke, manal!

adal
13.07.2012., 17:09
Nivi, Manal cestitke super da je sve proslo ok sad uzivajte :-)

Idnom
13.07.2012., 17:11
Cestitke Nivi i Manal! :)
Drago mi je da je sve super proslo i da su djecica i mame dobro!

Inesz
13.07.2012., 17:18
Manal,
čestitam!!!
:-)
Dobro nam doša maleni dječače!

Čestitke i mami Nivi i dobrodošlica njenoj slatkoj bebici!

Anemona
13.07.2012., 18:05
Čestitke cure! Manal, moj je bio točno takvih mjera kad je rođen, u gram.

marta
13.07.2012., 18:08
Manal, cestitam!
Ipak nije decko bas tako mali. Drago mi je da je sve ok.

Beti3
13.07.2012., 18:18
Čestitam, manal i Nivi. Nije vam bilo lako, ali glavno da je happy end tu.

Optimisticna
13.07.2012., 18:56
Uuuuu. Redaljka!
cestitke manal i Nivi!

Kaae
13.07.2012., 20:41
Nivi, cestitke i vama!
Nekako sam preskocila tvoj post, oops.

Trina
14.07.2012., 10:02
Super, čestitke curama!

kole
14.07.2012., 11:19
Divno, cestitam vam!

Jurana
14.07.2012., 13:50
čestitam, manal i Nivi!

IvanaR
14.07.2012., 19:14
Manal, Nivi čestitam, nek su bebice žive i zdrave i velike porasle!
Šta ima novo kod thinkpink?

Nives
14.07.2012., 20:14
Nivi i manal, cestitam vam!!!

frka
15.07.2012., 02:01
Bravo, cure! Cestitam! Kiss bebacima!!!

zasad skulirana
15.07.2012., 12:38
:-DManal i Nivi cestitam!!!!:-D

manal
15.07.2012., 20:14
jao,pa hvala svima! :* s moba se kratko javljam,mišek spava kraj mene,jako je sladak :) Nivi čestitam od srca!!! Gdje nam je Thinkpink? Grlim vas sve cure,hvala do neba na svoj podršci!

Inesz
15.07.2012., 20:16
:heart::heart:
manal
već si rodila svog malenog dječaka! vrijeme tako brzo leti :-D

sretno!

Storma
15.07.2012., 21:35
ja se nadam da je thinkpink ok. da je dosad rodila, javila bi, znaci, dobro je.

Nivi
26.07.2012., 16:27
Hvala svima jos jednom na podrsci kao i cestitkama:heart:
Sad kad smo napokon doma uzivamo svi zajedno:zaljubljen:

manal cestitke i tebi od sveg srca!!!!!

P.s nadam se da je i Thinkpink dobro...

thinkpink
29.07.2012., 19:53
manal i nivi čestitam na bebicama...neizmjerno mi je drago što je sve na kraju prošlo super :-D, nemam riječi kojim bih vam opisala koliko razumijem kroz što ste prolazile.

mi smo na kraju ipak najmanje izdržali, a s obzirom na to koliko ste vi bile u bolnici ja sam računala da sam ipak zadnja na redu...i dobro sam računala, samo nisam računala da ću dan-dva iza vas :lol:
naime, moj mališa sutra ima dva tjedna. prošli smo pakao dijagnoza i dobili ravno 10 indikacija za carski. moja sreća sada spava pored mene u našem lijepom domu. čudom se čudim i u nevjerici gledam to malo biće kako diše....i kad ostanem sama samo poteku suze radosnice ničim izazvane osim prevelikom srećom koju trenutno osjećam.

afi je na kraju bio 5, posteljica gradus II/III, definitivno IUGR i kao da ovo nije dovoljno pupčana oko vrata. mogu jedino reći da sam rodila malog junaka. nadam se da su najveće borbe njegova života već sada iza njega.

svima koji su se javljali svojim dobrim iskustvima i riječima podrške neizmjerno sam zahvalna. nadam se da će ovo čitati i neke nove cure koje će se jednom naći u ovoj našoj situaciji i da će im biti utjeha pročitati da je sve na kraju dobro završilo.

moj mali se rodio sa 35+0 i sve je u najboljem redu.

Sonja29
29.07.2012., 21:03
manal,nivi,thinkpink čestitam!!!!Uživajte sa svojim srečicama:zaljubljen:

manal
29.07.2012., 21:15
Hvala Sonja! :-*

Čestitam Thinkpink!!! Tri dečka znači od nas tri s tom dijagnozom, tri mala borca. Jako mi je drago da si se javila, a još više da je bebač dobro! Šaljem vam veeeliki virtualni zagrljaj :love2: i puno pusa! :-*

I ja još jednom zahvaljujem svima koje su nas bodrile! :love::heart:

analoneta
26.09.2012., 20:50
pozzzzzz.....ja sam nova ..eto trudna sam 19 tjedana i danas sam bila na pregledu i doktor je rekao da imam i dalje manjka vode(prosli put mi je isto rekao da je manjak plodne vode ali bila sam manje trudna pa mu valda nije bilo zabrinjavajuce toliko)..beba je sto se tice mjera za taj tjeda trudnoce dobra,sve mjere stimaju i ima280 i nesto sitno grama...lijepo se vidilo da je sve ok sa bebom mislim u tom smislu da se razvija.ali nazlost vode imam malo..strah me je..salje me kod doktorice koja mi je radila taj postupak na Vuk Vrhovac...da me ona pogleda i da svoju dijagnozu....ajme u komi sam....nadam se da ce netko ubrzo vidjeti ovaj moj post i da ce mi se javiti netko tko je imao slicno iskustvo..... :-(

Nivi
27.09.2012., 16:35
analoneta, a koliki ti je bio AFI?
Ako pregledes malo postove od prije vidjet ces da je, u pravilu, na kraju bilo sve ok kod nas koje smo imale slicno iskustvo (bebe su bile mozda malo manje od prosjeka ali su bile zdrave sto je i najvaznije).
Tebi se jos ima fore popraviti kolicina vode jer bebe pocnu vise piskiti poslije 20tt ili tu negdje tako da ne brines
(bar je kod mene bili tako). Da nesto nije u redu s bebom vec bi vjerojatno na UZV vidjeli i kao sto sama kazes fino napreduje sto je vrlo bitno.
U ovakvim slucajevima se radi i fetalna echokardiografija da se provjeri bebino srceko,
pa samo da se ne prepadnes ako te posalju i na taj pregled.

U svakom slucaju sretno i ne brini, bit ce sve ok:-)!!!

analoneta
27.09.2012., 16:54
:-(

analoneta
27.09.2012., 16:56
analoneta, a koliki ti je bio AFI?
Ako pregledes malo postove od prije vidjet ces da je, u pravilu, na kraju bilo sve ok kod nas koje smo imale slicno iskustvo (bebe su bile mozda malo manje od prosjeka ali su bile zdrave sto je i najvaznije).
Tebi se jos ima fore popraviti kolicina vode jer bebe pocnu vise piskiti poslije 20tt ili tu negdje tako da ne brines
(bar je kod mene bili tako). Da nesto nije u redu s bebom vec bi vjerojatno na UZV vidjeli i kao sto sama kazes fino napreduje sto je vrlo bitno.
U ovakvim slucajevima se radi i fetalna echokardiografija da se provjeri bebino srceko,
pa samo da se ne prepadnes ako te posalju i na taj pregled.

U svakom slucaju sretno i ne brini, bit ce sve ok:-)!!!

nivi cula sam se danas sa svojom dok.koja mi je vodila postupak potpomognute i rekla je da dođem sutra pa cemo vidjeti i isto me pitala za taj AFI............moj doktor to nije mjerio tek ce mi ona sutra izmjerit.....neznam zasto nije mjerio jer ja nisma doktor..primjetio je da ima manje plodne vode ali eto nije mi jasno zasto nije mjerio nego mi je rekao da najbolje odem u zg. kod svoje doktorice koja je vodila postupak......etooo i sad sutra sibam zg.pa cemo vidjeti....

manal
02.10.2012., 23:11
i što ste saznali? nadam se da te doktorica uspjela smiriti! nemam iskustva kako je kada se rano ustanovi manjak pl. vode, kod nas se to dogodilo poslije, ali nadam se da je kako Nivi kaže da će se povećati. javi nam. držim vam fige! :-*

analoneta
12.10.2012., 20:32
i što ste saznali? nadam se da te doktorica uspjela smiriti! nemam iskustva kako je kada se rano ustanovi manjak pl. vode, kod nas se to dogodilo poslije, ali nadam se da je kako Nivi kaže da će se povećati. javi nam. držim vam fige! :-*

Evo mi smo završili u bolnici i čeka nas najgore ;(

Inesz
12.10.2012., 20:44
analoneta, drži se.
tužna sam kad vidim da nešto nije u redu sa dugoželjenom trudnoćom. :-(

kitty
12.10.2012., 21:53
drži se draga :fige:, nadam se da će ipak sve ispasti ok!

manal
12.10.2012., 23:29
žao mi je da si u bolnici analoneta :-( mislim na tebe i vibram da budeš dobro! ~~~~~~~~~~~~~~~~:heart:

Nivi
13.10.2012., 01:50
analoneta zao mi je da ste u bolnici :-(, sta su ti rekli?
I ja sam bila zadrzana u bolnici u 17tt i kad su vidjeli da voda ne curi (bar nije tada) i da je s bebom sve ok poslali me doma i dolazila sam svaku tjedan na kontrolu. Nije bilo lako cuti iz tjedna u tjedan da je situacija ne promijenjena.
Tek se u 21tt kolicina voda pocela popravljati. Dotad sam se trudila poslije posla odmarati i piti dovoljno tekucine i vjerovati da ce biti sve ok (koliko god je to nekad tesko).
Drzim fige da na kraju bude sve u redu!! ~~~~~~~~~~~~~~:love2:

analoneta
02.11.2012., 12:57
pozdrav..evo vratila sam se u srijedu doma(31.10) za dva tjedna idem nazad na pregled onda cu biti 26+3...još sam u komadu..evo ukratko cu vam napisati sta se desavalo samnom u tih 20 dana boravka u bolnici.....bila sam u bolnici Merkur..docent Duic je predlozio da se napravi kordocenteza...i napravili su,jako tesko provela sam jedan sat na tom postupku,preznojila se i trpjela lagano bol koja mi se pojavljivala svaki put kada bi igla dosla blize bebe...uspjeli su izvaditi krv iz treceg pokusaja...zanemarujuci tri uboda koja su mi napravili ocekivala sam i moram priznat dobre rezultate..upozorena da bebi moze srce stat nakon tog postupka pristala sam na postupak samo da se sazna sta se desava sa tim malim bicem u meni koji je prije 15dana imalo400 grama..krv poslana na rebro,ja se malo rasplakala nakon postupka ali sve se prihvaca jer mene se nije viđalo da konstantno place..moram priznat da sve ovo hrabro podnosim...sutradan nakon postupka zovu me na uvz a moja mrvica ima otkucaje <3.naravno vode i dalje nema....14 duggiihhhh dannnaaaaaaa cekam nalaze..strasno je to cekanje.još moram dodati nakon tog uboda u pupcanu vrpcu moja mrvica kao da se probudila,pocela sam sve jace ju osjecat i sve cesce....dolazi docent i govori mi da nalazi nisu uspjeli :-( previse mjesane krvi...i sada smo prepusteni dragom Bogu...odlucili me pustit doma i osobno dolazi doktor po mene i vodi me na detaljan pregled.uvz bebe.beba raste unatoc kapi vode.tezina 600grama dobila je duplo od kad sam primljena na u bolnicu imalo je 300grama...rađen dopler doktor ostao ŠOKIRAN i stalno je govorio JA NEMOGU VJEROVAT........dopler SAVRSEN ,,rekao mi je da je beba trenutno opskrbljena sa svime(jedino ne sa plodnom vodom)....neznam sta da vam kazem i napisem...moja mala mrva me svaki dan sve vise lupka(i osjetim zatezanje posto nema vode nema ono ni mjesta za razgibavanje,skvrceno je )..ali osjetim je cak i muz je osjeti.......sta ce biti ..neznam samo onaj gore zna...javljat cu vam ako dođe do neke promjene ako ne ja onda ce muz makar skraceno napisat sta se desava...ja sam evo malo razduzila ali nikad se nezna tko ce se nedaj Bože nac u ovakvoj situaciji pa ce imat makar neku info.mada je svaki slucaj za sebe....vode nema ocito nesto sa bebicom nije u redu a nalazi nisu nista pokazali kad nisu uspjeli zato nisu mi ni prekinuli trudnocu kad nemaju dokaz da s bebom nije nesto uredu...sad cemo vidjet sta ce se dalje desavat... :-(

wild rose
02.11.2012., 14:07
analoneta ~~~~~~~~~~ da na kraju sve dobro zavrsi, drzi se

kitty
02.11.2012., 14:48
analoneta ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tvoju mrvicu, držite se :love2:

Nivi
02.11.2012., 15:33
analoneta :love2:
~~~~~~~~~~~~ za mrvicu.
Dok on lijepo raste sve je ok i nadam se da će tako i biti na kraju.
Tijekom mog boravka u bolnici bilo je jos zena s manjkom vode i sve su rodile zdravu djecicu.
Zelim to i tebi, od srca, jer nažalost znam kako se osjecas.
Samo hrabro, žilava su ta mala bića, pravi borci:zaljubljen:

kljucic
02.11.2012., 20:32
Nadam se da će sve biti ok. Samo nakon poroda inzistiraj na detaljnom pregledu djeteta (uzv svih organa).

manal
06.11.2012., 12:34
analoneta, drago mi je da si se javila i da beba raste! čvrsto držim fige da na kraju sve bude u najboljem redu!!! :-*

bodo
06.11.2012., 12:48
analoneta-samo hrabro dalje,držim ti fige i molim Boga da sve bude u redu:love2:

Inesz
06.11.2012., 14:22
analoneta i bebice,
šaljem vam tisuće dobri vibri :-)

tikica_69
07.11.2012., 14:36
Meni su gaćice bar 3x dnevno s većom mokrom flekom unazad dva - tri dana a uopće ne osjetim kad se to iscjedi, samo osjetim da sam vlažna. Nema boje, nema mirisa, kao obična voda. Zvala sam ginićku da pitam da nije možda plodna voda a ona me uvjerava da je vjerojatno slabiji mjehur (godine, treća trudnoća, niže nosim) i da ne brinem jer da pl. voda ima sluzi i lagano sedefasti odsjaj na donjem rublju. Sve si mislim dal da odem u VG da pogledaju ili da se ne sramotim ak sam "popišanko" :roll:

wild rose
07.11.2012., 17:00
Pa ako ce te odlazak na pregled umiriti, otidji, nemas se sta sramotiti, po meni je bolje provjeriti nego poslije razbijati glavu sta bi bilo. A cula sam da postoje i neki testovi koji se mogu kupiti u apoteci, pa se mozes i oko otga raspitati.
Odgovor tvoje doktorice sad je i mene zabrinuo, ja upravo takav iscjedak imam jos od pocetka trudnoce, ali nesto sumnjam da je moglo poceti od 5. tj, do sad (28. tt) na nekom pregledu bi se valjda nesto ustanovilo...

thaia28
07.11.2012., 17:15
Tikice, odi na pregled, neka ti izmjere afi i kazu ato misle. Imaju oni u bolnici i test amnisure s kojim ae tocno moze utvdriti da li se radi o plodnoj vodi.
Nakon svega, imas svako pravo puhati i na hladno.
mojoj cimerici u bolnici curila je plodna voda i to samo povremeno, tipa jednom dnevno i kaze da joj je ulozal bio skroz mmokar.

frka
08.11.2012., 11:53
tikice, meni se negdje poslije 25tt dogodila ista stvar - izrazito vodenast i obilan iscjedak bez boje i mirisa (sigurna sam da nije bio urin) - baš kao da bi voda šibnula iz mene... otišla sam na pregled, ali sve je bilo ok - dr je zaključio da su u pitanju bile gljivice (a imala sam ih milijun puta prije toga i simptomi nikada nisu bili takvi). prestalo je nakon par dana, a kasnije sam saznala da se identičnja stvar događala i dvjema frendicama. tko će ga znat što je to bilo...

analoneta ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za vas dvoje!

wild rose
08.11.2012., 12:08
Ima li ikakvih vijesti od analonete?

analoneta
08.11.2012., 12:51
Ima li ikakvih vijesti od analonete?

tu sam ja hehe i doma sam...beba je na zivotu još uvijek...ila sam u ponedjeljak na uvz kratko je trajalo jer je to bilo preko veze i kao drugo misljenje...sve stima beba napreduje i mjere stimaju no VODE NEMA.............idem u srijedu 14 u bolnicu merkur na kontrolu pa cu vidjet sa doktorima može li to na carski.....preporucili vec dvojca ginica kao u ako ce zivjeti zivjet ce i u inkubatoru a sebe necu patiti i mozda su vece sanse da prezivi nego da idem do kraja pa da mi pred kraj prestane srceko radit....ako želi toliko živjeti prezivjet ce i kao nedonošce......sad samo moram vidjet sa doktorima da li još moramo malo pricekati da bude npr.800 grama mada blizu smo te kilaže......doktor na Merkuru mi je rekao kada sam ga pitala još po izlasku iz bolnice moze li na carski on je rekao da mu je zao da me se reze a ako beba izađe van ne bude nista od nje....a ja mislim da cu mozda ovako lakse podnest ako se lose desi nakraju jer cu si ja moc stavit u glavu da je to bila kao neka operacija i lakse ce mi biti nego da dođem do kraja i idem na porod i gledam to sve...... AI SKRENO NI SAMA VISE NEZNAM...doktori nisu valda imali takav bas slucaj ko moj da beba dugo zivi bez vode i još koje sta je prosla ..svi mi samo kazu JAVITE MI KAKO JE ZAVRSLIO...koja utjeha .....

wild rose
08.11.2012., 13:52
Koji si sad TT? Oko 25. ako sam dobro preracunala, kada bi mogli izdrzati makar do 28... Mislimo na tebe i ~~~~~~~~~~

analoneta
08.11.2012., 14:52
Koji si sad TT? Oko 25. ako sam dobro preracunala, kada bi mogli izdrzati makar do 28... Mislimo na tebe i ~~~~~~~~~~

u nedjelju 26 tjedana...i dobro racunate .......hvala sto ste uz mene ...........i mislim da cemo izdržati jer neda se moj/moja Evolet(obecavajuci život)..............još neznamo ni spol .saznat cemo ga iduci tjedan kada dobijemo neuspjele nalaze sto se tice ove druge strane jer su spol saznali sta je.....

mimi 25
08.11.2012., 14:54
Drzi se Analoneta, vjerujem da ti je psihicki jako tesko, ali ostani pozitivna.
Puno ~~~~~~~~~~~~~~ za tvoju bebu, ocito je pravi borac.
Nadam se lijepim vjestima od tebe!

Jesen u meni
09.11.2012., 15:26
analoneta, držim fige da sve bude dobro.
borci ste oboje. šaljem puno pozitivnih vibri.

tikica_69
12.11.2012., 20:27
frka, nikako da ti javim, bile su gljivice, hvala ti ;-)
analoneta, puno sreće želim tebi i bebici i da nam javiš najbolje moguće vijesti uskoro :love2:

baka
13.11.2012., 03:01
u nedjelju 26 tjedana...i dobro racunate .......hvala sto ste uz mene ...........i mislim da cemo izdržati jer neda se moj/moja Evolet(obecavajuci život)..............još neznamo ni spol .saznat cemo ga iduci tjedan kada dobijemo neuspjele nalaze sto se tice ove druge strane jer su spol saznali sta je.....
Hvala ti što sa nama dijeliš priču o svome/svojoj Evolet.

wild rose
13.11.2012., 15:04
Analoneta, javi nam se. Nadam se da je sve ok...

zadarmamica
15.11.2012., 00:55
i moja frendica ima manjak plodne vode..od pocetka.sad je 32tt.bit cu snjom na porodu.
kaže dokt da je curica manja..sitna.svi organi ok.ali posteljica...koja je bila na pocetku trudnoce placenta previja sad izgledao kao da je pušač i nagrižena.tako joj dokt rekla.ona nema pojma što je tila stim reci.ali ju je poslala na krcato pretraga zbog plodne vode.
uglavnom..frenmdica nije kao ja..ja sam cilu trudnocu proucavala sve na rodi i bila u tijeku sa svim.a ona jedva zna koji je tjedan trudnoce.cudo jedno.
morat cu zaviriti u njenu trudnicku.svi se oko nje brinemo zbog plodne vode,i ima jaaaako mali drob.

analoneta
15.11.2012., 08:50
Analoneta, javi nam se. Nadam se da je sve ok...

evo meee...malo se odmorila od puta u zg..i ranije ustala :-) .........vode i dalje nema...sada sam 26+4 mjere glave u dan,a ovo drugo je sve isto tu nema nikakvih zaostataka od neznam npr 3-4 tjedna...sve je tu i sve prati....CURICA JE!!!!! moja Evolet,mamina princeza i borac u busi.. :-) teska je između 800i 900 grama..gledala su me dva doktorra pa jedino eto kilaza nije ista a mjere su dobro obadvojca izmjerili ali sad za tih 100 grama ni tamo ni vamo u ovakvom slucaju...prvo me jedan doktor gledao-pa naravno kao i do sada se svaki put cudio i skoro da se nije poceo udarati u glavu :lol: i nakon njega dolazi me gledati drugi (njih dvojca me prate otkad sam dosla u Merkur) ulazi covjek i sa vrata pita " I ROKI KAKVO JE STANJE" aovaj odgovara "MA STA DA TI PRICAM I GOVORIM SJEDI I POGLEDAJ"ovaj se ustaje i sve odmahnjujuje rukom i onako sav zaprepasten i u cudu...ja sam se morala smijati kao i svaki put jer bi mogla napisat i nacrtat strip...stvarno je bilo za smijat a sto je najbolje ovaj puta sam i muza uvela unutra pa je i on to sve vidio pa ne moze rec da sam nesto izmislila :mrgreen: hehe mislim nije ni do sada rekao nista nego kad tako pricam kako su doktori u cudu još ce neko reci da nesto preuvelicavam.....tako pregled trajao sat vremena,moja cura ih malo izboksala a neka..... sto su je maltletirali :-) hehe i mi predlozili taj carski sto smo ja i muz pricali a oni rekli NE....mlada si imas 24 god.još moras rodit a ides i na potpomognutu...idemo do kraja i ici ces na normalan porod...necu da te rezem ostaje ti oziljak i na stomaku i na maternici tako da idemo korak po korak do termina....i sada je isto bila rijec o bubrezima kod moje cure..najvjerojatnije su bubrezi u pitanju i rekli su da ce biti cudo ako sve ispadne dobro jer ne daju nikakve sanse da ce moja cura pozivit nakon poroda...no dobro-mislim nije cuda uvijek postoje ali ja sam se pomirila da nebude mozda nista od toga..ja cu sad uzivat koliko mogu u ovoj trudnoci posto mi je prva i u udarcima moje cure pa kako Bog da.......za tri tjedna opet na kontrolu onda cu biti 29+3 i curka bi trebala presisat kilu..pa budemo vidjeli

Anemona
15.11.2012., 09:36
analoneta, želim vam svu sreću svijeta!

delitza
15.11.2012., 11:14
Sretno! Vibram da sve na kraju ipak bude dobro~~~ :heart:

wild rose
15.11.2012., 11:56
A zasto su prognoze tako lose ako su bubrezi u pitanju? Mislim zar su se oni samo tako predali eto to je to i sanse su nikakve, pa zar se ne moze nista uraditi? Eventualno poslije poroda pokusati nesto... Puno vibrica saljem da se sve nekako izregulise...

Nivi
15.11.2012., 12:18
analoneta drži se, bitno je da beba zasad dobro napreduje i da bude jaka za porod.

Sto se tice bubrega, nije mi jasno jel' samo sumnjaju ili nesto i vide?!
Govorim samo iz svog iskustva jer su i kod mene sumnjali na isto ali mjehur je uvijek bio uredno pun te su bubrezi anatomijom bili uredni pa im je sve skupa bilo jos cudnije, no meni se voda na kraju ipak počela popravljati.
A jesu li ti rekli koliki ti je AFI? Mislim, te vode mora biti nesto kad cura uredno napreduje (moj je malac i veličinom malo zaostajao).

Jesen u meni
15.11.2012., 18:45
analoneta, izvrsno se držiš. i dalje vibram za vas i malu borkinju.
jesu li vidjeli da nešto nije u redu s bubrezima?
čitala sam po netu i vidjela da se plodna voda na kraju skoro u potpunosti sastoji od bebinog urina pa ako je nema, pretpostavljaju da nešto nije u redu s urinarnim sustavom.
jesu li vam rekli bi li se u slučaju da stvarno nisu u redu bubrezi, moglo napraviti hitnu transplantaciju ili dijalizu po rođenju da bi se dobilo na vremenu i pomoglo bebici.
čitala sam i da po porodu problem može biti nerazvijenost pluća, jer je bebi potrebna ta voda da bi se ona dobro razvijala.
nadam se da su današnji inkubatori dobro opremljeni i da se može riješiti kakav god problem bio.
šaljem veliki zagrljaj i hrpu vibri.

analoneta
24.11.2012., 09:16
analoneta, izvrsno se držiš. i dalje vibram za vas i malu borkinju.
jesu li vidjeli da nešto nije u redu s bubrezima?
čitala sam po netu i vidjela da se plodna voda na kraju skoro u potpunosti sastoji od bebinog urina pa ako je nema, pretpostavljaju da nešto nije u redu s urinarnim sustavom.
jesu li vam rekli bi li se u slučaju da stvarno nisu u redu bubrezi, moglo napraviti hitnu transplantaciju ili dijalizu po rođenju da bi se dobilo na vremenu i pomoglo bebici.
čitala sam i da po porodu problem može biti nerazvijenost pluća, jer je bebi potrebna ta voda da bi se ona dobro razvijala.
nadam se da su današnji inkubatori dobro opremljeni i da se može riješiti kakav god problem bio.
šaljem veliki zagrljaj i hrpu vibri.

ne daju mi nikakve sanse...rekli su kad beba proviri van i kad se prereze pupcana da ce tu biti kraj....bas kao sto si i napisala ako bubrezi ne otkazu onda ce pluca.............jer voda je potrebna a nema jeeeeeee :-( njih jedino još fascinira na mom pregledu sto su mjere bebe tocno u dan (sad na zadnjem uzv)sto se tice glave a bedrene kosti ,buša za tjedan njeznije ali to je nista........i dobiva na kilazi bojim se da nebude bila prevelika beba do 2 mj. ...tko ce to istiskati van...( ja i MM bili veliki kad se rodili oko 3600-3800 a njegov brat 4kg je imao ).........a sta bude

analoneta
24.11.2012., 09:20
analoneta drži se, bitno je da beba zasad dobro napreduje i da bude jaka za porod.

Sto se tice bubrega, nije mi jasno jel' samo sumnjaju ili nesto i vide?!
Govorim samo iz svog iskustva jer su i kod mene sumnjali na isto ali mjehur je uvijek bio uredno pun te su bubrezi anatomijom bili uredni pa im je sve skupa bilo jos cudnije, no meni se voda na kraju ipak počela popravljati.
A jesu li ti rekli koliki ti je AFI? Mislim, te vode mora biti nesto kad cura uredno napreduje (moj je malac i veličinom malo zaostajao).

rekli su da nesto sa bubrezima nije u redu definitivno,mjehur se vidi ali u njemu nema nista....mislim vode a afi da mjere mislim da bi bio 0 jer vode ima samo malo oko pupcane ali to samo malooo i još na jedno dva tri mjesta cist malo al stvarno malo...vidjela pa znam da stvarno nema..sto kaze moj muz kao da gledas u tepih...gledas a nista nevidis

kljucic
24.11.2012., 22:20
I moja Leona se normalno razvijala bez imalo plodne vode. U 30. tj. je dijagnosticiran manjak, a ona je rođena na carski 38+4. SVI organi su bili u redu osim bubrega. Nakon rođenja je bila na dijalizi. Naša borba je trajala 1,5 godinu. Ali u nijednom trenutku nismo odustali. Vjerovali smo u čuda koja su se nekoliko puta dogodila za vrijeme njenog kratkog života.
I kako oni uopće išta vide na UZV ako nema plodne vode :unsure: ? Bez vode je UZV praktički nemoguće napraviti.
Drži se i mali borac će im svima pokazati što možete!

adal
24.11.2012., 23:03
analoneta citam i ne vjerujem ja ti se zaista divim,veliki ste borci i nadam se da cete dobiti ovu bitku bez obzira na njihove dijagnoze,pa zar se stvarno nista ne moze uraditi vec samo cekati porod i gubitak bebe :-(
ja vam drzim fige i molit cu za vas da ipak uspijete i da se bebica izbori i ostane sa svojim roditeljima..

analoneta
27.11.2012., 16:25
cure hvala...bit ce kako bude...uz puno razgovora sa doktorima odlucili smo korak po korak pa cemo vidjeti sta ce biti na kraju kad dođe taj dan.....svakako cete biti obavjestene o svemu bez obzira kakav ishod bio...jaka sam ja :-) pa cu vam se javiti kad to prođe.....a do tada cu vas obasipat informacijama koje budu meni recene jer nikad se nezna,nedaj Boze da se nekom nesto ovako desi pa da se nezna nista...kao sad ja.....sve mi ovo novo...no opet nije svakome slucaj isti..

Nivi
27.11.2012., 16:43
analoneta vibram za bolji ishod nego su prognoze, jer nikad se ne zna, čudesni su to mali borci
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

kitty
27.11.2012., 16:47
analoneta ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tvoju Evolet, da ipak sve završi na najljepši mogući način :heart:

Jesen u meni
27.11.2012., 18:28
uh. a vidiš kako ih već sad mali borac iznenađuje, držim fige da ih iznenadi i kad se rodi.
šaljem vam puno pozitivnih misli i snage da izdržite sve i malenoj evolet puno vibrica da se izbori.

Sonja29
28.11.2012., 13:18
analoneta, sretno i nadam se da će na kraju sve biti u redu i da će se malo borac roditi i preživjeti!

manal
30.11.2012., 21:47
analoneta, ježim se dok čitam... :-( zabrinuta sam, ali vjerujem u čuda i snagu molitve, pa evo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~:heart: da bude što bolje biti može! :love2:

analoneta
05.12.2012., 20:53
evo ja sam maloprije dosla iz zagreba sa kontrole.....srce kuca ali su nam mjere ovaj puta slabije ne puno ali mislim da negdje 2-3 tjedna ,nisam sigurna a da sad ne tražim papire tu je to negdje...nasli su zeludac no ovaj puta nisu nasli bubrege i mjehur onako jasno da ih mogu proucit vidjeli su kao obrise ali ne mogu nista na osnovu toga...idem sad opet drugi dan nove godine...ja si nekako mislim da ako se onda budu još vise izrazile mjere(zaostatak)da bi mogli nesto napravit...neznam... jedino kaj su mi rekli da je sad najbitnije da to izađe van kako god samo da me se nereze jedino ako mi se zivot nađe u opasnosti... kako je ona sad starija vjerojatno joj još vise treba vode ubiti nisam dobro rekla ...znaci da joj je ono vode sto je imala bilo dovoljno do sada a sad kako je starija treba joj mozda malo vise pa zaostaje....ma joj strava i uzas ja se nekako nadam da cu do kraja prvog mj.to rijesit da necu docekati termin.....muz je pitao el i on moze na porod a doktor mu je rekao "a bit ces tu a tak i tak niko nece biti sretan kad se to napravi" znaci pustit ce ga da bude uz mene bar se nadam makar na minutu ....eto nista dobro..a kako bude...Evoletic se rita i još je tu još ce ona priustit nekoliko tjedana udaraca u busi da njena mama uziva :-) u njoj <3

Jesen u meni
05.12.2012., 22:40
uh. vibram i dalje i šaljem pozitivne misli.

manal
05.12.2012., 23:05
Oh bože... stvarno ne znam šta da kažem. tužno mi je što ti tako crno predviđaju, a ja ti skidam kapu na tvojoj snazi i stavu prema svemu.:naklon:
moj je jedan mali nećak bio dugo, jedno mjesec dana barem bez vode, iz njegovog je vodenjaka iscurila, brat blizanac je imao. rodili su se 28+5 s 900g. sad su fini dečki, on koji je bio bez vode je imao velikih problema s plućima, ali sada je već puuuno bolje i očekuje se da će biti sasvim dobro.
tako da i tebi držim fige za što bolji ishod! :heart:

kitty
06.12.2012., 13:03
analoneta :love2:

wild rose
06.12.2012., 13:30
Analoneta drzi se...

enchi
10.12.2012., 19:14
Evolet i analoneta
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Čitam i pratim priču - nevjerojatna si, držite se obje, navijam za što bolji ishod!

mravak
10.12.2012., 19:29
Evolet i analoneta
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Čitam i pratim priču - nevjerojatna si, držite se obje, navijam za što bolji ishod!

potpisujem !

kljucic
10.12.2012., 19:30
Ma ja ne vjerujem da mora biti sve tako crno. Bebice su nevjerojatni borci, čuda je događaju i ja ne bih gubila nadu sve do kraja.
Držite se i mislim da vas!

tikki
10.12.2012., 20:14
Analoneta drži se ~~~~~~~~~~~~

wild rose
27.12.2012., 11:22
Navratih ovdje samo da vidim ima li ikakvih vijesti o Evolet...

sirius
27.12.2012., 11:35
Htjela sam već prije pisati na temu...ne treba nikad gubiti nadu, uvijek postoji dobar postotak da ispadne drugačije ili bolje od predvidanja. A ako ne ispadne , tada je utjesno , prirodno i prekrasno da je dijete primililo toliko ljubavi za svog života. Nasa je priča dobro završila , ali dok sam čekala i nisam znala kakav će život moje kćeri biti izvan maternice ...Tjesila me je pomisao da joj pruzim priliku za život , i pruzim ljubavi najviše sto mogu dok je u maternice.

analoneta
03.01.2013., 10:39
drage moje forumasice ŽELIM VAM SVE NAJBOLJE U OVOJ GODINI...MENI JE PROSLA DOBRO POCELA A LOSE NAM JE ZAVRSILA TAKO CE NAM I OVA GODINA LOSE POCETI A NADAM SE DOBRO ZAVRSITI,TKO ZNA MOZDA OPET SA NEKOM RIBICOM U BUSI..... evo ja jucer bila u zg.pomalo šokirana,jer su se prema meni ponasali kao da sam prvi put tamo...docent je valda godisnjem pa nije bio tamo,nadam se da ce do 23.1 doci jer onda idem opet.........ja dosla i prozvali me i oce me stavit na ctg.....pa ja njima pa reko al meni to ne treba...(bila sm zbunjena a nije mi rekla za sta je to ,otkud da ja znam da na tom ctg i trudove mogu vidjet il sta vec ahhh)ona ajde lezi i bilo još tu ntezanja i onda muz poludi o jer je u hodniku di je on stajao bio i taj ctg..i doso do sestre i ljepo joj sve rekao,da ce beba umret ,da nema pl.vode i neznam sta sve ne.dođem unutra da vide dal sam otvorena ajd pogledo me neki doktor i kao sve ok. i pita me sestra pa el cete onda dat urin.... pa ja njoj pa reko hocu..mislim sta sad nebi svaki put sam morala i sad kad sam rekla da bebi nema spasa svi fino digli ruke i kao ne treba nista na meni radit...dođem na uzv i tamo me gledala jedna zenska doktorica znam ju iz viđenja dok sam bila u bolnici lezala i uđe i muz unutra ona pogleda sam onako brzo papir a na papiru ovi idioti iz rodilista napisali da NE ZELIM CTG tako veliko da iz avijona vidis...BOŽEEEEEEEE..............i mi sad njoj ispricamo jer smo skuzili da uopce ne citaju te papire doduse sve joj je na jednom papiru ukratko napisano tako da neznam u cemu je problem da baci oko..kaze ona meni pa onda vam ni UVZ NE TREBA!!!! ja i muz šokirani...pa reko ja tu na uvz dolazim da se vidi kako beba napreduje i da se nesto ne desi (mislim da se izoblicila il nest drugo razumljivo sta se misli pod tim) i ajde dao Bog pa me pogledala...rekla mi je samo da kao cekat ce se moji prirodni trudovi i da ide to prirodno van e sad me zanima sta ce reci docent koji me inace vodi kada me bude vidio...inace cura ima mjere za 30tt,31tt i 32tt znas ono kako koja mjera a ja sam sad 33+4....dobro još je ona i skvrcena pa nije mogla tocno izmjerit opseg trbuha mjerila je dvaput jer drugi put se ljepse malo okrenila pa smo dobili vecu kilazu prva je bila 1500 a druga je bila 1748 tako da mozda ima i malo još vise ali znas kako je kad nema vode ona je stisnuta a trbuh je mekan nije ko glava (glava se moze lijepo izmjeriti kad je kako oni kazu kosnatija)........eto ja ostala paf nakon svega reko bože kao da sam prvi put tu...kaze meni muz pa ti moras svaki put reci kakvo je stanje :evil: pa reko sta cu i kad dođem na porod kud cu biti sva u bedu morat cu vikat beba ce mi umret,morate ju okrenit zato sto je zaglavljena i nesmijem ici na carski...pa reko onda cu si na neku majcu to sve ispisat pa cu tu majcu nosit na sebi..sta onda pisu bez veze na taj papir..ah idioti i da ova doktorica je kao otkrila neku deformaciju između nosa i usta..a sad... nema vode tko zna sta je mozda je samo smezurana koža.... etooooo nista posebno sad samo cekamo taj drugi mjesec da to sve rijesimo jer su nazalost noci postale najgore pogotovo pred jutro..pune suza :-( i razmisljanja kako ce to sve proci posto je prvi porod,kako cu reagirat kada vidim da su je izvadili van...punooo razmisljanja na cijelu situaciju koja obicno zavrsi sad vec u suzama...i sad kako se vec to blizi sve sam tanja sa živcima i bas se bojim..nekad ne mogu sakrit suze da MM ne vidi ili osjeti kako disem...neku noc me je uhvatio di placem,okrenio se prema meni i poljubio me u bradu,a kada je dosao sa posla onda me je pitao:ti si nocas plakala? reko nisam! jesi osjetio sam kako dišeš...i onda sam pukla...reko MORAM :-( bojim se sad vec polako svega.............postaje tesko i sve sam svjesnija da joj nema pomoci bez obzira sto se moja curica bori u busi bez vode i sto se trudi udarati da osjetim da je tu......ali tih udaraca uskoro nece biti....kraj je jako blizu...nazalost

Jesen u meni
03.01.2013., 19:12
žao mi je što su vas nanervirali uz sve to s čim se nosite. divno je što te ti i muž jedno drugom tolika potpora.
jeste probali potražiti neku psihološku potporu? možda bi to mrvicu olakšalo?
i dalje vibram za čudo i grlim vas beskrajno puno!

analoneta
03.01.2013., 21:21
žao mi je što su vas nanervirali uz sve to s čim se nosite. divno je što te ti i muž jedno drugom tolika potpora.
jeste probali potražiti neku psihološku potporu? možda bi to mrvicu olakšalo?
i dalje vibram za čudo i grlim vas beskrajno puno!

ma nismo....za sad još mozemo to kao podnest...samo neznam koliko dugo..koliko god ja ne razmisljam o tome a stvarno se trudim ne razmisljati o porodu u podsvjesti to nazalost tinja i normalno ja odem spavat bez problema ali onda se do jutra(4-5h)naspavam kao i onda razmisljam u tom miru ili pak nesto sanjam sto to potakne......za sad neka ostane ovako pa cemo vidjeti kad vise ne bude islo nesto cemo smisliti....a i inace i ja i MM tulimo na svaku stvar koja dira a pogotovo sad kako nam se ovo desava.....a bit ce to dobro...bar se nadam

sirius
03.01.2013., 21:50
Kad sam ja saznali da nosim ozbiljno bolesno dijete, odmah sam potražila pomoć obiteljske terapeutice koja je jako drži do duhovnosti. Uglavnom rekla mi je da meni ne treba nikakva analiza , samo jaka podrška zajednice. Preporucila mi je neke molitvene zajednice , ili da potražila pomoć unutar crkve kojoj pripadam ( da smo bili pripadnici neke crkvene zajednice). Uglavnom, situacija kao vaša je preteska za same, razmislite da podijelite vaše brige u okolini koja će vam pružiti potporu.
Ako želiš možemo se i čuti , porazgovatati ako želiš i imaš potrebu za tim. Saljem ti broj na pp. Čuvaj se.

analoneta
04.01.2013., 10:53
Kad sam ja saznali da nosim ozbiljno bolesno dijete, odmah sam potražila pomoć obiteljske terapeutice koja je jako drži do duhovnosti. Uglavnom rekla mi je da meni ne treba nikakva analiza , samo jaka podrška zajednice. Preporucila mi je neke molitvene zajednice , ili da potražila pomoć unutar crkve kojoj pripadam ( da smo bili pripadnici neke crkvene zajednice). Uglavnom, situacija kao vaša je preteska za same, razmislite da podijelite vaše brige u okolini koja će vam pružiti potporu.
Ako želiš možemo se i čuti , porazgovatati ako želiš i imaš potrebu za tim. Saljem ti broj na pp. Čuvaj se.

hvala draga

manal
04.01.2013., 21:32
draga analoneta :love2: ne znam što drugo bi mogla reći. i ja se nadam nekakvom čudu... želim ti svako dobro ovog svijeta! :heart:

wild rose
04.01.2013., 23:57
analoneta, ne mogu ni zamisliti koliko tesko mora biti prolaziti kroz sve to, i znam da ne postoji nista sto bi ti olaksalo, al da znas da cesto mislim na tebe... Ipak, nekako ne mogu da prestanem da se nadam da ce ipak izaci na dobro...

mimi 25
05.01.2013., 07:43
i ja se nadam nekakvom čudu...

Ipak, nekako ne mogu da prestanem da se nadam da ce ipak izaci na dobro...

I ja ovako draga Analoneta! Ne mogu protiv toga.

Tesko mi je samo citati sve ovo, ne mogu ni zamisliti kako je tebi i TM.
Mislim da ti je Sirius dala jako dobre savjete.
Drzi se! Mislim na vas!

lidać2
05.01.2013., 16:48
:-(:-(:-(

samo citajuci mi je doslo jako,jako tesko...sam Bog zna koliko je vama tesko...
zelim vam svu snagu svijeta i duboko se nadam nekom cudu...:heart:

analoneta
05.01.2013., 18:06
hvala vam moje forumasice sto ste uz mene..... :love:

analoneta
23.01.2013., 19:13
POZDRAV CURE MOJE DRAGE :-) evo ja dana s bila na kontroli.. <3 kuca ..imala sam bome tlak visoki i rekli su da je na granici za hospitalizaciju i kao moram si svaki dan mjerit i pisat i za tjedan dana idem opet i onda vjerujem da ce me ostaviti...nisam nista još otvorena niti imam kakve trudove,vidjet cemo....ali zbog ovog tlaka su rekli da ako bude tako visok da cu morat na carski :evil: normalno da smo ja i muz pozelenili :gaah: jer to znaci da smo onda to mogli i prije rijesit ,no dobro sta je tu je....bebica je okrenuta glavom dole i mislim da mi je rekao da je bas na izlazu ,uglavnom dole je glava......od nje nema vise nista samo srce radi,vise ni ne napreduje a ni ne moze u ovim uvjetima...sada je najbitnije da se samnom nesto nedesi još sad i taj tlak je tu........tako da se ja nadam da cu za tjedan dana ostat u bolnici i ostat dok ne rodim.....a doktor je rekao ako budem imala tlak visok da se moram vratit u zg. da ne smijem cekat iducu srijedu ili ako vise ne budem osjetila bebu....kad sam dosla imala sam tlak 150/90 to je na granici a sad kada sam dosla doma isla sam kod svog ginekologa i jako sam dobra s njim i sa sestrom i trazila sam sestru da izmjeri tlak kad ono 110/60 savrseno...nervoza radi svoje ocito a to cu morat probat nekako iskontrolirat,a i do sad svaki put kada su mi gore mjerili imala sam malo vislji tlak jer sve je to tu a Bože me i sacuvaj da necu imat tlak kada dođem tamo kad nikad neznam sta ce mi rec,svaki put nesto novo i sokantno....:-(

manal
23.01.2013., 19:52
uh... :-( draga analoneta, ja vibram da budeš dobro! (koliko dobro možeš biti...) ~~~~~~~~~~~~~~~~~:heart::heart::heart:

Jesen u meni
23.01.2013., 20:12
pa stvarno, kako ti tlak i ne bi bio visok uz sav taj stres. ne znam što da kažem za carski, ali nadam se da ćeš biti dobro (barem fizički). meni je dr. rekla da je visok tlak nezgodan za anesteziju pa se nadam da će se to srediti. žao mi je što je malena prestala rasti :( ona se izgleda pripremila za izlazak.
i dalje mislim često na vas i navraćam na temu da vidim jesi li se javila. šaljem vibre i zagrljaje.

sirius
23.01.2013., 20:14
POZDRAV CURE MOJE DRAGE :-) evo ja dana s bila na kontroli.. <3 kuca ..imala sam bome tlak visoki i rekli su da je na granici za hospitalizaciju i kao moram si svaki dan mjerit i pisat i za tjedan dana idem opet i onda vjerujem da ce me ostaviti...nisam nista još otvorena niti imam kakve trudove,vidjet cemo....ali zbog ovog tlaka su rekli da ako bude tako visok da cu morat na carski :evil: normalno da smo ja i muz pozelenili :gaah: jer to znaci da smo onda to mogli i prije rijesit ,no dobro sta je tu je....bebica je okrenuta glavom dole i mislim da mi je rekao da je bas na izlazu ,uglavnom dole je glava......od nje nema vise nista samo srce radi,vise ni ne napreduje a ni ne moze u ovim uvjetima...sada je najbitnije da se samnom nesto nedesi još sad i taj tlak je tu........tako da se ja nadam da cu za tjedan dana ostat u bolnici i ostat dok ne rodim.....a doktor je rekao ako budem imala tlak visok da se moram vratit u zg. da ne smijem cekat iducu srijedu ili ako vise ne budem osjetila bebu....kad sam dosla imala sam tlak 150/90 to je na granici a sad kada sam dosla doma isla sam kod svog ginekologa i jako sam dobra s njim i sa sestrom i trazila sam sestru da izmjeri tlak kad ono 110/60 savrseno...nervoza radi svoje ocito a to cu morat probat nekako iskontrolirat,a i do sad svaki put kada su mi gore mjerili imala sam malo vislji tlak jer sve je to tu a Bože me i sacuvaj da necu imat tlak kada dođem tamo kad nikad neznam sta ce mi rec,svaki put nesto novo i sokantno....:-(
Ako trebaš nekog da ide sa tobom i muzem na preglede u bolnicu , ili na porod , samo se javi. Rado cu biti uz vas i malo vam pomoći oko sistema ako mogu . Držite se.

Majuška
23.01.2013., 21:20
analoneta, svaka čast na snazi.. jako mi je žao što vam se to dešava :-(

Sirius :heart:

analoneta
24.01.2013., 12:22
Ako trebaš nekog da ide sa tobom i muzem na preglede u bolnicu , ili na porod , samo se javi. Rado cu biti uz vas i malo vam pomoći oko sistema ako mogu . Držite se.

sirius :heart: si.......ljubim......hvala Bogu pa imam jako dobrog muza i velika snaga je u svemu ovome....znam samo da se on super drži ali isto znam da kad se ja porodim da cu doci brzo k sebi jer je to sve proslo ali onda ce on biti u depri..poznajem ga...on je sad ono sto treba biti OSLONAC I STIJENA ...njega ce poslje to sve preplaviti...i bolje da je tako...jer bilo bi jako tesko da smo obadvoje u istom......bez obzira sto je postao a i bio je jako osjecajan,a sada na dirljive stvari njegova ruka brise moje suze a moja ruka brise njegove......Bog nas je spojio jer valda je znao da smo jedno za drugo ( upoznali se na sahrani moje bake,nakon mjesec dana se opet vidjeli i reko ajmo se mi ženit......doselio se nakon dva tjedna i evo u 8mj. ce biti 4 godine braka...SVIJET NIJE VIDIO OVAKO STA KO STO SMO JA I ON :-) ..)

mare41
24.01.2013., 12:33
analoneta, šaljem zagrljaje i ovdje

emira
24.01.2013., 22:31
analoneta :heart:

Teica
24.01.2013., 22:36
analoneta :heart:

analoneta
30.01.2013., 19:43
danas bila u zg.promjena nema,zatvorena ko čep, idem 6 i ostajem dok ne rodim i doktor mi je rekao da necu imati lagani porod još pogotovo ako cerkvis ne omeksa i isprobavat ce sta god samo da rodim na prirodno.......od curke nema vise nista....... mislim da je necu ni dobit da ju vidim kada rodim...

kitty
30.01.2013., 19:55
analoneta drži se :love2::heart:

mare41
30.01.2013., 19:58
analoneta:heart:

Jesen u meni
30.01.2013., 20:00
:( više ni srce ne kuca?
ne znam hoće li ti biti teže da je vidiš ili ne. možda ipak da je tražiš tako da imate bar neki završetak i uzmete otiske ručica i nožica kao opipljivu uspomenu?
nadam se ipak i dalje da će se sve nekako okrenuti na dobro.
želim vam puno snage i da to sve što lakše prođe.

adal
30.01.2013., 20:05
analonetadrzite se :heart:

analoneta
30.01.2013., 21:11
:( više ni srce ne kuca?
ne znam hoće li ti biti teže da je vidiš ili ne. možda ipak da je tražiš tako da imate bar neki završetak i uzmete otiske ručica i nožica kao opipljivu uspomenu?
nadam se ipak i dalje da će se sve nekako okrenuti na dobro.
želim vam puno snage i da to sve što lakše prođe.

kuca još ali ne napreduje kao do sada sto je.....uglavnom još je živa ali nece biti nista od toga...........upravo dobila poziv iz ove moje bolnice kao da dođem tamo da se dogovorimo posto se suprug isao raspitati za pokop i to pa smo saznali da najvise naplacuju prevoz...od zg.bi platili 2000 a od ove bolnice u koju kao pripadam 250 kn.....tako da nisam pametna ...poziv je bas maloprije stigao od muzeve tetke da se javimo sutra kod doktora jednog....a Boga mi tu mi ne gine ni rezanje međice ni bokte pita sta vise,morat cu samo paziti da me ne stave na carski kad sam vec dotle dogurala..... doslovce mi se nesviđa.....a opet ma NEZNAM VISEEEEEEEEE...............brate mili sad me svi poceli vozat ko malog konja.....ovo je velika razlika u cijeni sto se tice tog prevoza,a ta bolnica mi se gadi!!!!!!!!!!!!!!!!! vidjet cu sutra pa javim sta mi je ovaj doktor rekao.......mozda pristanem pa cu istrpit sve eo samo radi toga a dana sutra budem imala drugu trudnocu idem u Merkur rodit i gotovo........tu su svi neljubazni i bogte bitaj kak ce se ponasat