PDA

Pogledaj cijelu verziju : dječja sobica i oslikani zidovi

bubimira
23.02.2006., 23:58
Htjeli bi oslikati zidove u Vitinoj sobi. Imamo već neku ideju što bi stavili ali bi htjeli to sami napraviti.

S obzirom da nemam pojma o bojama za zid niti o kistovima niti o crtanju :roll: (mislim stvarno!) molim za savjete.
Znam da bi trebalo napraviti neku šablonu onog što želiš i to precrtati na zid. Ali koje boje koristiti? Iskljičivo boje za zid ili može nešto drugo? Da li se negdje mogu kupiti boje za zid u malim količinama? I s kakvim kistovima raditi crteže? Jel to moraju biti neki pofi kistovi za zidove ili se može s nekim običnim npr. onim za tempere? Trebali bi mi tanki za neke fine konture.

Da li je netko radio nešto slično i kako?

ivana7997
24.02.2006., 00:24
mozes na netu naci neki crtez pa ga uvecati na kopirki npr.

pa konture lijepo na zid moze i olovkom

pa onda boje... kist moze bilo koji s kojim ti je lako raditi.. boje postoje koliko znam najmanje po litru, ali i to je skupo ako hoces vise boja... mozes sama mijesati i to bude dosta zabavno, uzmes neku bijelu od npr litru ili dvije i one pigmente.. pa u posudice, pa uzivaj...

no ne pretjeruj, prvo da ne uzmes preveliki zalogaj koji ce ti na kraju biti vise muka nego uzivancija
drugo da ne uspije pa budes nezadovoljna
a trece zato sto ce djecja soba takitak imati puno sarenih sitnica i detalja pa je gotovo nepotrebno dodatno je zasareniti - i po mom misljenju unervoziti, ak me kuzis

ivana7997
24.02.2006., 00:29
evo ti, mozda ti pomogne par iskustava s mib

http://p221.ezboard.com/fmameibebefrm54.showMessage?topicID=816.topic

anki
24.02.2006., 10:33
bio je vec topic na tu temu..kukica ga je otvorila: ona se bavi s tim...

bubimira
24.02.2006., 13:56
ma da našla sam ja taj topic, al kukica je napisala da je oustala od tog "bussinessa" a i tamo se raspravljalo o tome koliko je tko spreman platiti nekom da mu oslika zidove.
Htjela vidjeti da li je neko sam radio nešto takvo, dal je teško, odnosno kakva su iskustva

ivonna
24.02.2006., 14:19
Ja sam kupila gotove slikice i nalijepila na zid :D
Ja i kreativnost = nula bodova :mrgreen:

Kejt
24.02.2006., 14:35
ivonna, di si kupila te sličice ?

ivonna
24.02.2006., 14:39
Ja kupila izvan Hrvatske, ali sam cula da toga ima kod nas u ducanima tipa Uradi sam i slicno. Mogu se raspitati

Kejt
24.02.2006., 14:40
ako što saznaš, molim te javi; ja isto nisam neki kreativac, pogotovu ne kreativac-praktičar tak da se ne bih upuštala u 'pravo bojanje' zidova

ivana7997
24.02.2006., 15:05
kod nas navodno ima u zg u onom ducanu negdje tamo u slav. aveniji, onaj altos ili sl
ima bordura za djecju sobu ali ima i tih raznih slicica

to znam iz druge ruke

snorki
24.02.2006., 15:21
nije moja ideja, ali cemo mm i ja pokusat napravit.

napravi se vlak, a na mjesto gdje su prozori, se utaknu djecije fotke.
Izgleda kao da se djeca voze vlakom.

ivonna
24.02.2006., 16:16
Ovo ne kuzim Snorki :?

Kejt
24.02.2006., 16:24
ja mislim da sam skontala - nacrtaš vlak i u prozore lijepiš fotke - je l' tako, snorki?
čini mi se cool - mogli bi i mi isprobat, ako nađemo negdje kakvu 'šprancu' za vlak

snorki
24.02.2006., 17:47
ja mislim da sam skontala - nacrtaš vlak i u prozore lijepiš fotke - je l' tako, snorki?
čini mi se cool - mogli bi i mi isprobat, ako nađemo negdje kakvu 'šprancu' za vlak

da tako :D
Medjutim, moze se praviti od kartona, pa okacit na zid :/

bubimira
24.02.2006., 23:52
Snorki super ti je ideja!!!

Ja sam u početku isto mislila da ću nalijepit neke bordure al onda sam negdje na netu vidjela oslikane zidove i to mi se svidjelo. tak da smo odlučili to probat. iako smo tudumi i naikd nismo ni MM ni ja imali kist ili valjak u ruci al ajde možda se dobro zabavimo i nasmijemo svom "remek djelu". ako ne uspije uvijek možemo ponovno prefarbat zid u jednu boju.

bubimira
24.02.2006., 23:54
naikd =nikad :roll: Bože što mi bi?

Anita-AZ
09.03.2006., 17:47
Ja sam svojoj kcerkici jednostavno oslikala jedan zid sa oblacima.

Nasla sam jednu sliku (nazalost nije cijeli zid na njoj i jos je u fazi kad nisu bili gotovi).... gdje se otprilike vidi. Kliknite da se otvori veca slika.

http://img130.imageshack.us/my.php?image=oblaci7bj.jpg

anchie76 editirala slicicu u link

Kejt
09.03.2006., 18:01
Anita, pa ti si prava umjetnica; nema šanse da bi ja to sama izvela, ni približno

Anita-AZ
09.03.2006., 18:13
Ma nije tesko. Prvo sve ofarbas u plavo s time da kako ides nize bude sve svjetlije. Taj efekt nisam dovoljno postigla jer izgleda jaca razlika kad je boja mokra, a kad se osusi sve je preslicno.

Onda slikas oblake vece gore i sve sitnije i gusce prema dolje.
I fora je u tome da su dodatne boje akrilne slikarske... a bijela, plava, siva (znaci malo crne u obicnu za zid bijelu) su te obicne. Plava i crvena su akrilne. Njih lijepo mjesas u ljubicastu i igras se malo kistovima, malo prstima... ma to je takav gust, samo se prepustis. :)

bubimira
10.03.2006., 00:37
Vauuuu.... Cool...
Samo kaj se bojim (isto ko i Kejt) da nema šanse da mi tak nešto napravimo... :(

Anita-AZ
10.03.2006., 01:34
Ma ak ne uspije prefarbas. :) Poseban je gust slikati po zidovima!

Ali to radite same... bez djece u blizini... kao neku vrstu meditacije. Ja sam tako jedne nedjelje kad je trebalo pokreciti zid u kuhinji..... izgledalo mi je dosadno samo ga tako okreciti.. pa sam naslikala izlazak sunca.... to mi se dalo iako je trajalo trostruko dulje. A gust mackat po zidu! :) Probajte. Bar boja nije skupa, pa ak ne valja.... ponovno.

Kejt
10.03.2006., 10:07
Probajte. Bar boja nije skupa, pa ak ne valja.... ponovno.

zar mi neće ostat tamnije mrlje ako zabrljam pa idem prekrečit ?
dakle, ozbiljno razmišljam o akciji 'slikanje po zidovima' i nije da unapred brijem na neuspjeh, al ipak da se znam pripremit na sve opcije 8)

Mamaitata
10.03.2006., 10:14
Moj brat i njegova draga su diaprojektorom projicirali slikicu na zid i po njoj crtali. Ispalo je odlicno (spyderman)

snorki
10.03.2006., 10:19
Moj brat i njegova draga su diaprojektorom projicirali slikicu na zid i po njoj crtali. Ispalo je odlicno (spyderman)

vecina ljudi to tako radi, ali ja bih svojom rukom nesto naslikala.
Samo, imam osjecaj da bi mi ruka drhtala :mrgreen:

Mamaitata
10.03.2006., 10:31

vecina ljudi to tako radi, ali ja bih svojom rukom nesto naslikala.
Samo, imam osjecaj da bi mi ruka drhtala :mrgreen:

Ko da je djetetu bitno da je slika savrsena.....
To ce biti vasa slikica i gotovo. Neka samo drhti ruka ;)

Kejt
10.03.2006., 10:39
Ko da je djetetu bitno da je slika savrsena.....
To ce biti vasa slikica i gotovo. Neka samo drhti ruka ;)

mudro zboriš, ja ću probat pa kak bude

10.03.2006., 11:03
Meni je MM dao ideju - fotokopirat i uvećat sliku koju hoću, i onda je premazat slojem jestivog ulja - kad je nalijepim na zid samo pritisnuti konture - tinta bi trebala proći kroz papir zbog ulja i ostati otisnuta na zidu.

Ja sam se ipak odlučila na likove iz crtića koje Karlo obožava, a ja sam totalni antitalent za bilo što osim cvijeća i srčeka...tako na jedan zid ide Pepeljuga sa svojim princem (da, da, dobro ste shvatile, za dečka :mrgreen: ) a na drugi Thomas the Tank Engine, čim nađem slikice na netu...

Frendica koja je sebi oslikala zidove je napravila isto s bojama kao što gore piše - dvije litre bijele, i tonere, sama je miješala koliko joj je trebalo...

Anita-AZ
10.03.2006., 13:57
Probajte. Bar boja nije skupa, pa ak ne valja.... ponovno.

zar mi neće ostat tamnije mrlje ako zabrljam pa idem prekrečit ?
dakle, ozbiljno razmišljam o akciji 'slikanje po zidovima' i nije da unapred brijem na neuspjeh, al ipak da se znam pripremit na sve opcije 8)

Kvalitetna boja koja dobro prekriva, SIPOL npr (ekoloska je i hrvatski proizvod, a najbolja!) ce prekriti svaku boju ispod, samo cekaj da se ta ispod osusi.

Ono sto bi MOGAO BITI PROBLEM su slojevi boje!! Za moje oblake su koristeni slojevi i da ih sad prefarbam bojom, zid bi bio malo reljefast. Ali moze se to spahtlom sastrugati...

Ma, uspjet ce ti. Drhtat ce ti ruka svega 5 minuta u pocetku, a onda ces osjetiti blazenstvo maljanja po zidovima i sve ce krenuti samo od sebe. :)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Sto se tice ovih preslika na zid, to je vjerojatno ok ideja! Samo da vas podsjetim da je obrne u photoshopu tako da kad je priljepite gleda s prave strane u vas (znaci s papire u krivu)....

josie
05.06.2006., 20:12
podižem jer se stvarno moram pohvaliti :mrgreen:
ovo je naša sobica (http://pg.photos.yahoo.com/ph/jackiesling/detail?.dir=/c2c9&.dnm=2031.jpg&.src=ph)

kukica
05.06.2006., 20:32
:D super je

aleta
05.06.2006., 20:35
ajme, divote! je l' sve ovo handmade znači da si sve to sama radila? utješi me, reci da nisi baš toliko genijalna!

Brunda
05.06.2006., 20:36
josie, stvarno se imaš i s čim pohvaliti :D
Predivno mi je i stvarno mi sline cure da i mi tako nešto napravimo.
Od čega si radila autiće i avion i s čim si ljepila na zid?
Ma prehebeno je!

kovke
05.06.2006., 20:42
najprije mi nije bilo jasno kako patch na zid :oops:
ljudi moji, i vi ste to sami napravili, ovo je genijalno, :D

apricot
05.06.2006., 20:53
josie, ne znam kad sam vidjela TAKO lijepu sobicu!
stvarno prekrasno!

marta
05.06.2006., 21:14
josie, sobica je predobra.
ja sam odavno krenula u farbanje i uredjivanje djecje sobe, al nikako se u zadnje vrijeme nisam mogla potjerat da to i zavrsim. sad imam inspiraciju.
reci, gdje si nabavila filc?

Zdenka2
05.06.2006., 21:27
Josie, prekrasna je sobica. To ste sve sami napravili? Baš si me inspirirala, jer su to upravo boje koje moj M. želi u svoju sobicu.

aries24
05.06.2006., 21:40
ma daj, sad bi ona da je još i hvalimo :P

ma predivno, a jakov izgleda tako ponosno

Mejra's mommy
05.06.2006., 22:01
ovo je naša sobica (http://pg.photos.yahoo.com/ph/jackiesling/detail?.dir=/c2c9&.dnm=2031.jpg&.src=ph) :D :D

Anita-AZ
05.06.2006., 23:38
Sobica je divnna!!

A vilenjak onaj premedeni.... kak si ga napravila?

lucky day
05.06.2006., 23:40
i meni je genijalan!
kasiranje?

anki
05.06.2006., 23:53
kaj to nisu oni vilenjaci o kojima je već bilo govora?

lucky day
06.06.2006., 00:16
nisu,koliko sam skuzila...

Anita-AZ
06.06.2006., 02:49
Ja ne znam nista o vilenjacima... :?

josie
06.06.2006., 09:53
hvala vam svima, stvarno sam ponosna na tu sobicu!
ne mogu si pomoći...
vilenjak je kaširan, ali ga nisam ja radila nego jedna teta mađarica, ostalo je sve mojih ruku djelo (ajde, i MM je pomogao :P ).

filc sam kupila u chemacu ('se tak' piše?).
imaš i u komadićima i na metre i bolje je uzeti onaj deblji.
lijepila sam ljepilom za zid i slične površine (isto ima u chemacu).

i patch je isto homemade sa jakovovim imenom po diagonali i zapravo ima cijelu jednu malu priču u sebi.

fakat vam hvala, jesam vam rekla koliko sam ponosna na tu sobicu:mrgreen:

mamma san
06.06.2006., 10:25
Josie, sobica je prekrasna!!! Od kada sam je vidjela, izgaram od želje za Lovrinom sobicoma.... :heart:

Njojza
06.06.2006., 10:53
Josie, pa svaka ti cast!
Vidis da sam bilau pravu kad sam rekla da volis umjetnost :mrgreen:
ne samo da volis, vec si umjetnica, fakat!

Mi mijenjamo stan i ja sam taman u filmu kako da nadjem nekog da nam oslika zidove u farisovoj sobi jer sam ja zaista antitalenat za slikanje.

06.06.2006., 10:57
Josie, preprepreprekrasna je sobica! :D

007
06.06.2006., 11:53
...oni autići na zidu, pa cestica su mi najslađi detaljčići
... a tek patch - savršeno (i ja bih takav, ali nažalost nemam ja tih živaca :cry: )

leonisa
06.06.2006., 12:10
imas u bauhausu za kupit gotove sablone za bordure kostaju oko 100kn, no MM ih je sam napravio, donjeo paletu boja meni u bolnicu, izabrali boje, on je otisao u bauhaus i rekao kvadraturu zidova i boje koje smo izabrali i oni su mu slozili kolicinu i nijansu.
http://public.fotki.com/Leonisa/lea_mojih_prvih_mj_dana/060408-1.html

leonisa
06.06.2006., 12:12
e da, mozes zamijeniti andju i yayu u onim emisijama i ti dekorirati stanove. ovo je toliko originalno da sam fascinirana!!

sabaleta
06.06.2006., 13:55
Ovo je genijalno! A ti si tako kreatvna! Blago malom Jakovu što raste u takvoj klimi.

coccinella
06.06.2006., 14:22
Hej, josie, svaka čast :D ! A mali vlasnik i treba biti ponosan (kakvu majku ima 8) )!

sabaleta
06.06.2006., 14:52
Josie koliko vremena treba da se napravi takav prekrivač? I kako si uopće našla vremena pored tako malog djeteta?

Asimon
06.06.2006., 15:48
Josie, ovo stvarni izgleda fenomenalno, svaka čast!

josie
06.06.2006., 22:10
Josie koliko vremena treba da se napravi takav prekrivač? I kako si uopće našla vremena pored tako malog djeteta?

pa pored malog djeteta kojih mjesec dana ;) ,
a radiš kad spava isto kao i sobicu.

josie
06.06.2006., 22:14
Mi mijenjamo stan i ja sam taman u filmu kako da nadjem nekog da nam oslika zidove u farisovoj sobi jer sam ja zaista antitalenat za slikanje.

uopće ne trebaš biti neki veliki talent, stvarno.
najbitnije je imati idejnu skicu po kojoj se ravnaš (ja sam ih napravila desetak prije nego sam definitivno odlučila s kojom ću ići dalje).
ako kome treba savjet ili pomoć oko uređivanja, tu sam 8)

Bomballurina
06.06.2006., 22:25
Oajme, koja luda sobica.......Josie, S A V R Š E N O!!!!

čokolada
06.06.2006., 22:25
Josie, mali Jakov je stvarno sretan dečko s takvom zlatnorukom mamom! Bravo! :love:

Brunda
06.06.2006., 22:32
Josie, kako si radila one prve crte prije maljanja (brda i doline) da su jednake debljine (i sa čim - kistom?)?

Anita-AZ
06.06.2006., 23:25
Josie, kako si radila one prve crte prije maljanja (brda i doline) da su jednake debljine (i sa čim - kistom?)?

Te crte se ne rade kistom vec trakama. Bar sam ja koristila one krep trake za takve stvari.... a ti Josie?

Brunda
06.06.2006., 23:26
Aha, i onda ta traka dijeli one dvije boje, tj. ostaje na zidu kao ta cestica :?

josie
07.06.2006., 01:36
je, je Anita je u pravu.
"iscrtaš" konture krep trakama (to su one trakice koje se koriste za označavanje robice na rasprodaji), ima ih raznih debljina.
onda opituraš tako razdvojene djelove različitim bojama, i koistom fino prođeš oko traka pazeći da su dobro zaljepljene za zid da boja ne bi propustila ispod.
bitno je da kad izvlačiš s kistom ne ideš desno-lijevo, nego gore-dolje jer se potez vidi ako je različitog smjera od valjanog dijela.

u ovom slučaju smo dobili cesticu, ali možemo dobiti bilošto.

Anita-AZ
07.06.2006., 02:48
Ja preporucam radije mali valjcic nego kist, jer tragovi kista stvarno ostaju.

Njojza
07.06.2006., 10:03
ako kome treba savjet ili pomoć oko uređivanja, tu sam

da znas da ti se javim kad bude aktualna sobica!!!

brane
07.06.2006., 10:13
nama će prijatelj uz pomoć dijaprojektora nacrtati likove iz Njinja kornjača (hm...ništa drugo ne dolazi u obzir)

Ovo je fenomenalno šta sam vidjela...cure svaka čadt šta radite :love:

josie
07.06.2006., 10:25
Ja preporucam radije mali valjcic nego kist, jer tragovi kista stvarno ostaju.

opet te moram potpisati,
samo nemojte jako natopiti valjčić bojom da se ne izljeva pa imate duplo posla.

seni
07.06.2006., 11:05
josie, sobica je krasna, samo ne znam je li mi slada ona ili jakov.

Vodenjak
07.06.2006., 13:28
Josie, fenomenalno. Zanima me da li u sobi postoji neki ormar ili nešto takvo i da li je i on oslikan? Mi planiramo na jesen sređivati (slikati) dječiju sobu i trebao bi biti ormar unutra (jer nema gdje drugdje biti) a rado bi ga prefarbali da ne odskače od zidova. Da li je to moguće i na koji način???

Mony
07.06.2006., 15:32
Josie, fakat fenomenalno i mastovito!

josie
07.06.2006., 15:53
Zanima me da li u sobi postoji neki ormar ili nešto takvo i da li je i on oslikan? Mi planiramo na jesen sređivati (slikati) dječiju sobu i trebao bi biti ormar unutra (jer nema gdje drugdje biti) a rado bi ga prefarbali da ne odskače od zidova. Da li je to moguće i na koji način???

postoji ormar, ugradbeni.
bijele je boje i ima ručkice u obliku cvjetića i autića.

a bojati ormar možeš bojom za drvo, naravno da je izvedivo.

Ribica
28.06.2006., 15:19
Ovako smo to mi radili.

Prva slika je radena prosle godine, a druga slika je bila napravljena prije 5 godina, ali je prefarbama prije dolaska princa.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ribica96/album?.dir=/c65dre2&.src=ph

dijana76
28.06.2006., 16:02
josie,najljepša dječja soba koju sam dosada vidjela!!! čestitam!
inspirirala si me i zaista,krećem na posao!!

apricot
28.06.2006., 17:00
Ribice, preslatko!

Ribica
29.06.2006., 09:22
Hvala.

Sada smisljamo kreaciju za djecju sobu u novom stanu. :D

anki
03.07.2006., 00:15
i mi smo počeli :oops:
http://public.fotki.com/zelje/

anki
03.07.2006., 00:16
http://public.fotki.com/zelje/
da vidimo jel sad bolje...

aries24
03.07.2006., 00:19
ajme, anki, prekrasno :D

josie
03.07.2006., 00:21
super, super!
koje bedaste face, ma bravo! :D

anki
03.07.2006., 00:26
koje bedaste face, ma bravo! :D

znaš kak se veli: umjetnik uvijek doda nešto "svoje" u svako djelo :mrgreen:

aries24
03.07.2006., 00:36
ja baš volim te nesavršene likove
nadam se da moje dijete neće jednog dana zaželjeti neko disneyevo ili slično stvorenje na zidu
odoh ga sad odmah tako usmjeravati :P

anki
03.07.2006., 01:43
o, pa i kod nas je bila velika borba... da je po njegovom sad bi nas gledale ninja kornjače s jednog zida, nogometno igralište sa pripadajućim aktualnim likovima s drugog zida....
ovak smo ga malo "zaposlili" tak da je on sam crtao (uz malu moju pomoć - obrubljivanje, poneki detalj).
sad je jako ponosan na sebe! sutra nastavljamo :D

Roza
03.07.2006., 09:24
Josie - mrak! Svaka ti cast, bas si kreativna!

lonni
03.07.2006., 15:17
Cure - bravo za kreativnost!

Josie - prekrasno je!
Gdje si nabavila onu vjesalicu? A rucke za ormar?
Ne znam kakvu lampu imate, ali ako je i strop plavi s oblacima super bi vam pasala plafonjera u obliku oblaka iz Ikee.

Anki - super su likovi, dala si mi ideju za nasu sobicu!

Saki79
03.07.2006., 22:55
Josie, svaka čast. Stvarno prekrasna sobica. Mislim da sada stvarno imam ideju za jednog dana kada bude zatrebalo. Ja se nadam što prije!

nelzi
04.07.2006., 01:16
Cure, zidovi su vam stvarno divni. Zlatne ruke. :heart:

devet_mjeseci
05.07.2006., 08:09
E sad je mene primilo ovo oslikavanje zidova, pa već vadim neke crteže (likove) koji su jednostavni... Zato imam pitanje kojim se vraćam na boje - čitam da se uglavnom koriste prave boje za zidove u koje se stavljaju pigmenti, pa se miješaju nijanse...

Ono što mene zanima jest ima li za kupiti manja pakovanja već gotovih nijansi? Naime, crteži koji se meni sviđaju su jednostavni i maleni, više kao nekakvi detalji. Ma koliko mi se sviđali murali, znam da ne bih imala za to strpljenja, a i soba je u potkrovlju bez previše zidova...

Ribica
05.07.2006., 09:44
Crteze koje smo mi radili su prvo iscrtani kredom na zidu, a onda pobojani temperama. Ovih dana se bas raspitujem za te nijanse koje se nude i koje se mjesaju i dolazim do porazavajucih rezultata, bar sto se mene tice :/

Minimalna kolicina boje koja se moze izmjesati je 2-2,5 l sto je dovoljno za 5m^2 prostora (previse ako crtas neke male likove), a cijena se krece od 65 do 300 kn. Kod nekih koji mjesaju boje ovisi koliko pigmenta boje stavis. :evil:

Zato smo se i u novom stanu za djecju sobu odlucili za nijanse zelene koje cemo sami raditi - planiramo raditi brdasca koja nece biti sva iste boje, a likove cemo opet nacrtati temperama ili napraviti od onih, ne znam kako se tocno zovu, ali spuzvasto-gumiranih plastika (nije jos sigurno). :D

anki
05.07.2006., 13:49
mi smo crtali sa pigmentima/nijanserima. male bočice, koštaju 9-10kn komad. one se inače stavljaju u bijelu boju kako bi se dobila željena nijansa. ali, ovako; ako trebaš neku intenzivnu boju za veliku površinu, rađe ju daj smješati. u bauhausu je litra duluxa 60-100kn. sama to nebuš nikad uspjela, potrošila buš hrpu tih malih bočica, a nikad to ne bu bilo "ono" - i na kraju te bude skuplje ispalo. za detalje i male stvari uzmeš te nijansere - imaš neke osnovne boje, a možeš ih i miješati međusobno i sa bijelom.
mi smo isto upotrebljavali i temperu jer smo zaboravili kupiti jednu boju :P
za sad se ne ljušti ništa, a kaj bu bilo za par mjeseci/godina, to bumo vidli :roll:

brigita2
05.07.2006., 14:33
Mene je malo strah tih tempera. Što se događa kad nakon nekog vremena želiš prefarbati zid. Kako se onda prekrije ta tempera. Bojim se da ostaju fleke. Jel to netko probao?

anki
05.07.2006., 14:57
pa tempera ide dole s vodom...tak da bi po nekoj logici, prije sljedećeg prefarbavanja trebalo samo dobro oprati sa spužvicom i vodom.
mislim da je veći problem ako nešto nacrtaš sa zidnoperivom bojom...

devet_mjeseci
06.07.2006., 06:58
anki, upravo me to zanimalo jer to zaista neće biti velike površine. Naime, soba je relativno nedavno okrečena u bijelo (kad smo se useljavali prije dvije godine) i to ne namjeravamo dirati. No, kako bih je osvježila i razveselila, mislila sam nacrtati par detalja po zidovima... Litre boja su mi sasvim suvišne. A po pitanju nijansi, ono što sam birala od crteža pretežno i sadrže samo osnovne boje - zelena, crvena, žuta i sl.

Ribica
06.07.2006., 11:40
Kao sto se vidi i na jednom od postova prije (moj) ovo nam je druga slika u sobi. Nismo imali nikakvih problema s prekrivanjem tempere, slika je stajala 3 godine na zidu i nije se ljustila boja, ova sadasnja stoji vec godinu dana i nema nikakvih problema s njom, tako da mi i dalje ostajemo kod tempera, jeftinije su od pigmenata i moze se dobiti vise nijansi :P

brigita2
06.07.2006., 17:17
Kao sto se vidi i na jednom od postova prije (moj) ovo nam je druga slika u sobi. Nismo imali nikakvih problema s prekrivanjem tempere, slika je stajala 3 godine na zidu i nije se ljustila boja, ova sadasnja stoji vec godinu dana i nema nikakvih problema s njom, tako da mi i dalje ostajemo kod tempera, jeftinije su od pigmenata i moze se dobiti vise nijansi :P

Super! :D

devet_mjeseci
07.07.2006., 05:36
Potpisujem brigitu, ovo mi je odlična vijest 8)

apricot
08.07.2006., 14:58
Te bočice s bojom, od 2 dl, zovu se Dipi i koštaju 8 - 10kn, ovisno o lokaciji. Nije ih potrebno stavljati u bazu, može se slikati i direktno iz bočice - tada su boje intenzivnije.
Meni je puno lakše slikati s njima nego s temperom.
Ima puno nijansi.

tridesetri
08.07.2006., 22:03
cure trebam savjet ako neka ima iskustva s tim.
htjela bih napraviti zid "na pruge" onako po dvadeset cm ostaviti bijelo, a drugih 20 cm boja. koristila bih standardne boje za zid i zanima me kako sto jednostavnije izvuci ravne linije.
pretpostavljam da se to radi nekim ljepljivim trakama ali znam da bi obican selotejp ostetio tj. odigao boju sa zida. postoji li nesto posebno u tu svrhu?
ili mozda da napravim neke sablone?
ili prostorucno (prvo oznaciti linije olovkom)?

ivana7997
08.07.2006., 22:05
krep traka. ima razlicitih debljina, kupuju se u bojama i lakovima.

tridesetri
09.07.2006., 12:05
puno hvala! to je dakle definitivno nesto sto nece odignuti postojecu boju kad se traka skine?

ivana7997
09.07.2006., 12:16
definitivno. to se inace koristi za obljepljivanje rubova namjestaja i sl da se ne zamaze bojom, dobro prianja a opet lako se skida.

tako sam ja radila prugice na zidu i super je ispalo. jake boje, na bijelu podlogu, i nikakvih pogresaka nije bilo. ja sam jako lijena za postavljanje slika pa ne mogu dati link, ali vjeruj mi :)

irenask
09.07.2006., 23:18
cure svaka čast, josie jednom kada karlo dobije svoju sobu zvat ćemo te svakako

sorciere
23.07.2006., 14:52
molim ako netko zna broj osobe koja može oslikati dječju sobicu. treba nam petar pan :mrgreen:

pliiiiiiiiz, jaaaaaako je važno - za jednu novu bebu :angel: .

javite mi na pp...

sorciere
23.07.2006., 23:00
ja podižem :oops: ...

oslikavači, pliz javite se!!

Samoborka
07.09.2006., 01:43
Nama je frend oslikao Nemu, koji već dve godine stoji na zidu. Sada smo opet u farbanju, odlučili smo se na tirkizno plavu - 2 zida, ali nisam zadovoljna trenutno. Možda bih u trenutnu boju stavila kap žute i pojačala još sa plavom? Kaj mislite? Nisam stigla sve pročitati a u gužvi sam!

mamaShe
11.09.2006., 14:32
Žao mi je što nisam vidjela prije ovaj topic:
imate odličnog oslikavača dječjih soba na
www.freewebs.com/murales/index.html.
Nama je naslikao WtP i prijatelje i super su (ima i na web-u).

supavena
20.09.2006., 12:09
evo malo podizem,

za mame u sarajevu i okolici, moja sestra slika sve vrste crtica i figura iz tih crtica. Ide u srednju skolu pa ce joj dobro doci malo dzeparca.

Molim moderatora da obrise post ako nije prikladan.

pozdrav

paws
02.10.2006., 02:42
Sobica je više nego savršena,a tebi svaka pohvala na ideji, a bome i na trudu!
Jasno mi je da si različite boje na zidovima odvajala ljepljenjem trake,jel to ona žučkasta traka koja se lako trga?
I još me zanima kako si na mjestima gdje bijelina krivuda lijepila tu traku da ti bijelina ostane pravilna, nadam se da me kužiš šta te pitam,pliz za pomoć.

paws
03.10.2006., 01:10
A sta je sa vjesalicom,jel ona kupljena gotova ili si to isto ti radila,gdje si nabavila te djelove za nju?

paws
03.10.2006., 01:13
I još jedno pitanje kako si oblake označila prije farbanja? Jel isto sa trakom. Ali nikako si ne mogu predočiti kako si sa tom trakom radila zakrivljene linije, a da ti pri farbanju ne uđe boja pod traku????

josie
03.10.2006., 01:37
paws- je, to je ona žućkasta traka koja se lako trga.
isto se lako njome manevrira.
kada radiš krivinu, snažno zategneš traku i palcem priljepljuješ za zid dok istovremeno povlačiš dužinu.
vješalica je kupljena.
oblaci su rađeni sa šablonom.
upotrijebiš trgovački papir velikog formata, izrežeš šablonu i bojiš.
ako si dobro zalijepila traku na zid, boja ne može ući pod nju, ali je i jako važno da valjak ili kist kojim bojiš nije previše natopljen bojom.
i moraš biti precizan, naravno.

paws
05.10.2006., 03:17
To sa šablonom mi nije jasno,znaci rukom na tom papiru nacrtaš oblak i onda ga izrežeš i kak onda, jel ga zaljepiš na zid ili kako??

anki
05.10.2006., 09:09
zajepiš onaj dio iz kojeg si ga izrezala i onda ofarbaš tu rupu.

josie
05.10.2006., 10:23
ovo što ti anki govori je negativ šablone.
u ovom slučaju smo koristili pozitiv, paws, kada imaš bijelu podlogu, i želiiš dio te podloge sačuvati, jednostavno je prekriješ nečim da boja koju slijedeću nanosiš ne dođe u kontakt sa tim dijelom koji želiš sačuvati.
tako funkcioniraju šablone, a ako na neku xy boju površine želiš dodati detalj yz boje stavljaš negativ šablone koju si izrezala.

paws
05.10.2006., 14:08
Ma brine me kad stavim taj oblačić da li će ući boja ispod šablone, kako se zaštiti da ne uđe?

haribo
05.10.2006., 14:42
paws, onda koristi akril (pakiran u tubama kao silikon)

zalijepi traku i rub izmedju trake i zida zamazi akrilom

Brunda
15.11.2006., 21:56
Jučer i danas sam se odvažila na pravi pothvat i uspjela osvježiti Svenovu sobicu. Po uzoru na josie pokušala sam nešto slično :)
Nije skroz gotova jer ću još ubaciti autiće i vlak od filca, ali to moram tek sutra ići kupiti. Evo malo fotkica kako sad izgleda (bez namještaja).
http://i42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04622.jpg
http://i42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04621.jpg
http://s42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/th_DSC04625.jpg
http://s42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/th_DSC04623.jpg

Brunda
15.11.2006., 22:25
evo ove druge dvije malo veće :)
http://s42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04625.jpg
http://s42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04623.jpg

josie
15.11.2006., 22:27
wow Brunda, bravo!
preprekrasno!
boje su pun pogodak, to su te prave boje!
ma bravo, bravo!
drago mi je što sam ti poslužila 8)

anki
16.11.2006., 00:15
baš je lijepo! bravo brundać!

mi smo malo posustali tak da smo ostali na pužu i pčeli, ali kupili naljepnice cvjetova pa smo to natandrčili...sad je ok.bum poslikala.

paws
02.12.2006., 23:38
Bila u petak u chemaco-u i htjela sam kupiti filc, ali imaju onaj skroz tanki i jako je savitljiv i mislim da je nespretan za raditi sa njim i imaju A4 veličine dosta debeli,za koji mi se činilo da ga je čak i dosta teško izrezivati. Skužila sam da je dosta božićnih ukrasa izrađena od filca,ali debljine između ta dva pa me sad zanima da li netko zna gdje ima za kupiti tog srednje debelog filca?

paws
02.12.2006., 23:44
E da zaboravih napisati da već jedno vrijeme tražim bordure za zid za dječju sobicu i gdje god pitam nemaju pa ni u Crtiću u Kaptol centru, ni Bauhausu.Prije su imali i sve je rasprodano i veli mi teta da ih više neće dobivati.
Veli da pitam u prodavaonicama specijaliziranim za takve stvari(tapete itd...),nemam pojma gdje takvih ima.
Jel netko zna gdje bi mogla nabaviti bordure?

Brunda
03.12.2006., 02:26
Ja sam na kraju umjesto filca izrezivala i ljepila gumu kao što je ona od koje su rađeni oni magnetići za frižider. Super je ispalo.

Mukica
03.12.2006., 03:03
gledam slike i nis ne kuzim
kam si ljepila gumu???

Brunda
03.12.2006., 03:23
Na fotkama soba još nije gotova :lol:
Evo idem staviti nove fotke gdje se vidi guma.

Brunda
03.12.2006., 03:31
autići (http://i42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04638.jpg)
ovca (http://i42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04637.jpg)
auto (http://i42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04636.jpg)
vlak (http://i42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04634.jpg)
avion (http://i42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04633.jpg)
obožavani polumjesec iz Ikee (http://i42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04665.jpg)
jo obožavaniji cvijetići (http://i42.photobucket.com/albums/e350/Brunda/DSC04666.jpg)

ana.m
03.12.2006., 09:18
Josie, što reće gdje ima tog filca za kupiti?
A kaj to zidove farbate normalnom bojom za zidove, kupite kantu bjele pa mješate u kantice druge boje ili kupite 3-4 gotove boje? :?

paws
03.12.2006., 11:54
Ma vidla sam tu gumu u chemaco-u, ali mi se čini puno jednostavnije i lakše izrezivati filc.?

Brunda
03.12.2006., 11:59
Ne znam kako se izrezuje filc, ali gumu sam izrezivala bez ikakvih problema. Ustvari, baš se super lagano izrezivala.

Paki
06.12.2006., 11:42
Josie, Brunda, sobe su prekrasne, meni totalnoj nekreativki visi jezik do poda :shock: .
Josie, jedva čekam da vidim uživo :D !!!
Zanima me ljepilo za zidove kojim ljepite likove, koje koristite te ima li problema sa kasnijim odljepljivanjima kad dođe vrijeme za ponovni redizajn sobice?
Blago vašim kikičima!!!!!

Brunda
09.12.2006., 17:22
Ja sam uzela UHU ljepilo u Chemacu. ne znam kako se skida, o tome ću razmišljati jednog lijepog dana... :mrgreen:

haribo
09.12.2006., 18:14
Brunda krasno si to napravila!

paws
12.12.2006., 03:43
Brunda super je sobica i odlični su ovi komadići od gume, jesi to rezala po nekoj šabloni ili?

Brunda
13.12.2006., 12:25
Brunda super je sobica i odlični su ovi komadići od gume, jesi to rezala po nekoj šabloni ili?

Rezala sam "po sjećanju" :lol:
Jedino sam autiće rezala gledajući u sličan magnet za frižider.

Bambi
14.12.2006., 12:48
Ljudi imate prekrasne tapete za dječije sobe u "KIKI" u katalogu, sve boje, motivi; medvjedići, cvijetići, autići... posteljina, zavjese sve isti motiv. Za one koji nisu baš vješti za oslikavanje zidova.

Mama Natasa
15.12.2006., 14:37
Brunda prekrasno izgleda...

Frendica mi je predložila decoupage tehniku za ukrašavanje zidova. Da li je to netko probao?

Bambi
15.12.2006., 18:02
Brunda prekrasno izgleda...

Frendica mi je predložila decoupage tehniku za ukrašavanje zidova. Da li je to netko probao?

Ja sam to radila, mogu samo manje slike sa posebnog papira namijenjenog za tu tehniku tada se i lakira istim lakom al je bolje uzet mat lak jer na zidu ljepše izgleda. Prednost je u tome kad djeca prljaju može se brisat vlažnom krpom zato sam ja to stavila u kuhinju na zid koji je uvijek bio prljav od hrane. Sav pribor za tu tehniku košta 100kn uključuje i papir-poster iz kojeg se izrezuju slike. Ima velik izbor motiva dućan je u Zvonimirovoj ul. u Zgb.

paws
16.12.2006., 02:46
Kako se zove taj dučan?
I može malo objašnjenje o toj tehnici? :?

Bambi
16.12.2006., 13:34
Dućan se zove "Perlica" nalazi se na južnoj strani Zvonimirove ul. (ne znam broj) između Nodilove i Bogišićeve ul. Tamo imaju knjigu s primjerima slika i mislim da imaju i na zidu te ima za kupit velik izbor papira s motivima raznim te salveta jer za to treba vrlo tanak papir. Imaju i šablone za izrađivanje bordura na zidu. Decoupage tehnika za ukrašavanje zidova je jednostavna ali mogu samo slike manjeg formata jer velike izgledaju zgužvano tj. ne mogu se precizno lijepiti. Ljepilo je u tekućem stanju i premazuje se njime zid i slika, slično kao što se lijepe naljepnice za uskršnja jaja koja se moče u vodu. Ljepi se kistom (prodavačice u dućanu sve detaljno objasne), kad je suho, a to je drugi dan lakira se mat lakom prozirnim. I to je to, mogu se lijepit i motivi sa salveta, može se ljepiti na vaze, tegle, tanjure itd. tako sve bude u istom stilu. :joggler:

Mama Natasa
18.12.2006., 14:39
Super, puno hvala!

Paki
19.12.2006., 12:44
Da li zna možda netko neku dobru web stranicu s idejama za oslikavanje zidova u dječjim sobama?

Winnie The Pooh
19.12.2006., 13:13
Ja sam Googlala (slike) po temi koju sam htjela, i onda izabrala što mi se sviđalo.
Kako je ispalo, možeš ovdje pogledati (http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=32307).

paws
22.12.2006., 02:22
Sobica fakat super izgleda, kao da si stvarno u crtiću.
Jesi ti sama iscrtavala te sve likove?, moram priznati da imaš umjetničku ruku.
Sa kakvim bojama si crtala?
Gdje si kupila onu kravicu za mjerenje visine? :heart:

Paki
22.12.2006., 16:14
Winnie, prekrasno je :D :D !
Očigledno i inače jako dobro crtaš jer sličice koje su crtane na zid su stvarno profesionalne. Ja ne bih tako uspjela ni uz najbolju moguću skicu :( .

Winnie The Pooh
27.12.2006., 12:48
Cijeli postupak sam tamo opisala, a sada baš nemam vremena za ponovno objašnjavanje zbog Zare... pa ako nije problem, pročitajte tamo.

Kravica je kupljena u Aldi-u.

paws
18.01.2007., 11:10
Kravica je kupljena u Aldi-u.

Gdje je taj Aldij? :? :)

Winnie The Pooh
18.01.2007., 11:21
To su dućani tipa Lidl, ali u Njemačkoj.

anki
18.01.2007., 16:55
samo da velim da sam vidla fora naljepnice za zid u baby centru u ljubljani; napravljene su od one mekane gume; ima slatkih sa domaćim životinjicama...najveći paket košta 16eura, manji su jeftiniji, zaboravila sam koliko...

brigita2
05.06.2007., 14:11
I ja sam konačno pobojala zid u spavćoj sobi. Djeca spavaju u našoj spavaćoj sobi i imaju krevetiće složene pokraj jednog zida. Zidovi su pobojani u blijedoplavu boju. Taj zid kraj kojeg su krevetići su klinci skroz išarali flomasterima, drvenim bojama, labelom, lakom za nokte i svime ćega su se dočepali pa je to izgledalo ovako:
http://tinypic.com/view.php?pic=4tpks3a

Poljepila sam borduru po cijelom zidu:
http://tinypic.com/view.php?pic=52oeqzt

Prvi dio zida:
http://tinypic.com/view.php?pic=54ni8ia

Drugi dio zida:
http://tinypic.com/view.php?pic=5yrcqhi

I dalje mi probijaju neki masni crteži kroz boju, ali ipak je ljepše nego prije.

Winnie The Pooh
05.06.2007., 14:43
I dalje mi probijaju neki masni crteži kroz boju, ali ipak je ljepše nego prije. Tu masnoću ćeš jedino istrijebitiako oguliš zid!
Ali ja tu ne vidim ništa masnoga.
Super si napravila posao!

cokolina
17.06.2007., 13:55
nasla sam tu neki link sa sablonama kao nekog jos zanima;
http://www.craftideas.info/html/squirrel.html

cokolina
17.06.2007., 13:56
nasla sam tu neki link sa sablonama kao nekog jos zanima;
http://www.craftideas.info/html/squirrel.html

zapravo ovdje:
http://www.craftideas.info/html/patterns.html

lailah
26.06.2007., 22:14
Josie i Winnie svaka vam čast! Sobice su vam pre-kra-sne.
Naša još nije zgotovljena, nema se para šmrc, šmrc, ali zidovi su pofarbani. Nisam još izvukla slikice da vam pokažem no, gornji dio je svjetlo plavi iliti nebo sa oblačcima, sunčekom i zvjezdicama i mjesecom koji sjaje po noći, a donji dio more tamnije plavo sa valovima. Kad ubacimo ormare i ostalo šta sam zamislila biti će oslikani sa podmorjem odnosno algicama, račičima , ribicama itd.

Trina
27.06.2007., 14:51
Evo ja sam temperama nacrtala a izgleda ovako:

ms. ivy editirala slike na trininu molbu

malo šareno ali po njihovoj želji :)

Sretna Mama
28.06.2007., 11:17
Stvarno prekrasno...

Sve sobe su predivne..

Trina.. kako si napravila likove štrumfova i pink pantera..jesi imala šablon ili sto? plz..da znam, jer mi se uzasno sviđa

Trina
28.06.2007., 12:47
Sretnamama,crtala sam sama,bez šablona

Sretna Mama
28.06.2007., 13:49
Trina... predivno crtac.. :love:
Ja cu ipak morat malo precrtati, jer nisam takav strucnjak...

mamalada
03.07.2007., 15:49
Ajme meni! Da moja Ana ovo vidi raspametila bi se. Prrrekrasno, Trina. Sve pohvale

bucka
03.07.2007., 15:52
Trina :klap:

vimmerby
03.07.2007., 15:53
Trina, i ja moram :klap: jer je stvarno super!!!

Trina
03.07.2007., 16:25
Hvala vam cure

choko
10.07.2007., 13:27
ovo je naša sobica (http://pg.photos.yahoo.com/ph/jackiesling/detail?.dir=/c2c9&.dnm=2031.jpg&.src=ph)

SVAKA CAST MAMA KREATIVKA!
ja bi zivjela u toj sobi!

nas cijeli stan je kao djecija soba...pun boja i sarenih detalja...a i mi smo takvi ,sva tri clana nase male obitelji.

choko
10.07.2007., 13:34
Evo ja sam temperama nacrtala a izgleda ovako:

malo šareno ali po njihovoj želji :)

o... :klap:
Stvarno ...treba to napraviti,svaka cast !

mamaduda
10.07.2007., 15:05
Josie i Winnie sobe su genijalne, svaka čast :D

Ja sam motivirana zidom od Josie napravila "sliku" za zid.
Sve je napravljeno od flisa i stavljeno na kupljenu ploču od pluta.
Na slikama su moje cure i naše male frendice

http://public.fotki.com/mamamala/soba/

josie
10.07.2007., 16:50
mamaduda-vlakić je suuper!

hvala curama na pohvalama, ja sam još uvijek zaljubljena u J. sobicu iako je prošlo oko godina i pol :)

trina- jako lijepo naslikano :klap:

choko
10.07.2007., 23:09
A kako je sve predivno...Samo s pitam kako imate vremena za sve to? Od kada znam za sebe radim nakit,sivam si robu,crtam...uglavnom to mi je nacin izrazavanja...ali ja sad ne stignem masinu izvaditi.Ok mozda izvadim ali joj se ne stignem posvetiti niti toliko da ju nastelam.
Mozda kad mis bude veci...ili dobijem na lotu pa nema vise dosadnog posla 8)

spock
21.07.2007., 11:32
Te bočice s bojom, od 2 dl, zovu se Dipi i koštaju 8 - 10kn, ovisno o lokaciji. Nije ih potrebno stavljati u bazu, može se slikati i direktno iz bočice - tada su boje intenzivnije.
Meni je puno lakše slikati s njima nego s temperom.
Ima puno nijansi.

Gdje si kupila tu boju?

Strippy
01.10.2007., 13:19
Evo i mog doprinosa ovoj temi. Sve smo sami radili (MM i ja, uz pomoć mog starog za postavljanje parketa i moje sveki koja je šivala zavjese).
Zidove smo farbali Duluxom i sami radili bordure (bez ikakve šablone). Nadam se da će vam se svidjeti - Lali se sviđa i to nam je najbitnije. ;)
http://www.nasi-ljubimci.com/albums/userpics/10031/Web_Lalina_soba01.jpg
http://www.nasi-ljubimci.com/albums/userpics/10031/Web_Lalina_soba03.jpg
http://www.nasi-ljubimci.com/albums/userpics/10031/Web_Lalina_soba_luster.jpg
http://www.nasi-ljubimci.com/albums/userpics/10031/Web_Lalina_soba_detalj_zavjese.jpg
http://www.nasi-ljubimci.com/albums/userpics/10031/Web_Lalina_soba_bordura2.jpg
http://www.nasi-ljubimci.com/albums/userpics/10031/Web_Lalina_soba_bordura1.jpg

anki
01.10.2007., 14:04
luster mi je super. di ste ga kupili?

Strippy
01.10.2007., 14:22
U Merkuru, a kupili smo i pasend stolnu lampu sa rozim cvjetom - uslikam pa stavim da vidiš.

Engls
01.10.2007., 15:52
Prekrasno!!!Kako ste dobili ovu zamrljanu žutu?Kako ste to krečili?

Strippy
01.10.2007., 15:58
Sve je maljano Dulux bojom i dulux valjkom, a ovo srebrnkasto unutar likova na bordurama je sedefeasti efekt koji sam kupila u Bauhausu (zaboravih kak se zove).

haribo
01.10.2007., 16:35
mamaduda vlakic je super!

Strippy predivno!

red sonja
01.10.2007., 16:40
Strippy, super je :)

mamaduda
01.10.2007., 16:47
haribo, thanks!

sada sam se malo vratila na početak topica i skužila sam da mi je ustvari Snorki dala ideju za vlakić

Snorki sorry što nisam prije spomenula tvoju dobru ideju :oops:

Heliona
01.10.2007., 23:20
za riječanke. mojoj sestri je tip iz lovrana nacrtao cijeli zid sa medom puom, magarcem, praščićem, po slici koju je ona izabrala iz slikovnice. njegove boje, 800 kn

nika612
04.10.2007., 00:32
dugo se spremam urediti nikinu sobu, iščitavam topić i htjela pobrati sve ideje...pa odustala zbog nesigurnosti uu vlastitu ruku. a sobe su vam stvarno prekrasne...sve.

nakraju sam odlucila jedan veliki zid oblijepit tapetom, nekom štosnom, a tri zida nekako prefarbat, u dvije boje, ružičastu i kivi zelenu. pa poljepit milijon naljepnica, to sam nabavila.

danas sam tražila tapete...koma, sviđa mi se jedna u kiki i nekoliko u meblu! čekaju se 40 dana!!! a ja htjela to završiti preksutra. ništa, sve odgađam.

ima li negdje štosnih tapeta odmah za kupit?

lucky day
04.10.2007., 08:27
ja lukinu sobu planiram u vilenjacko-sumskom stilu...
po mogucnosti 'tolkienovski'...
ali i sto je vise moguce da je zen-jednostavno (to je tesko sa djecjim sobicama i svim igrackama i stvarima koje djecu zanimaju ali se moze naci mjera, pogotovo jer je soba velika)...

za sad smo samo 'zazelenili' neke dominantne elemente i detalje...

jel ima neko dobar link za ideje za djecje sobice gdje bi mogla naci neke ideje sa vilenjackom/sumskom tematikom?
ili opcenito neki bogatiji inspirativni link - pa ja lako prilagodim svom ukusu?

Dragonfly
06.10.2007., 17:23
Lucky day, možda ovdje pronađeš koju ideju.
:)
http://www.councilofelrond.com/modules.php?op=modload&name=Crafts&file=index

lucky day
07.10.2007., 01:29
super, hvala... vec sam dobila par ideja... :D

abonjeko
11.10.2007., 18:46
super lusterčić ali lucky day-ina mi se ideja jednostavno previše sviđa da bih je ignorirala....ja obožavam vilenjake i cijelu tu "šumsku" atmosferu ali, kako, nažalost, Nila još uvijek nema svoju sobicu (a nisam sigurna da će je u skorije vrijeme i imati :( ) ja ne mogu biti kreativna jer tuđi prostori su nezahtjevni a gazde prevrtljivi....ali mogu dati ideju svoje sobe kakvu mi je otac naslikao....otac mi je crtački freak i predivno slika...pa mi je naslikao, već kao tinejdžerki, kopiju slike s albuma "The Yes"...gdje je oslikana pustinja s crnim pumama i zlatnim pticama...iznad pustinje se nalazi crveno, krvavo sunce...a strop je bio samostalno idejni projekt pa je nastao jedan veeeliki labirint...(jel' nekome još nije jasno zašto volim psihodeliju :lol: ) 8)

mamaanita
13.10.2007., 10:01
sobice su prekrasne!

lailah
13.10.2007., 15:25
za riječanke. mojoj sestri je tip iz lovrana nacrtao cijeli zid sa medom puom, magarcem, praščićem, po slici koju je ona izabrala iz slikovnice. njegove boje, 800 kn

Koji je taj lik iz Lovrana? Ja iz Opatije :)

lailah
13.10.2007., 15:31
Strippy gdje si našla ove držače za zavjese? Ja sam si razmišljala od gline napraviti držače (još ne znam u kojem obliku) koji bi bili zakačeni na zid.

lucky day
14.10.2007., 15:22
super lusterčić ali lucky day-ina mi se ideja jednostavno previše sviđa da bih je ignorirala....ja obožavam vilenjake i cijelu tu "šumsku" atmosferu ali, kako, nažalost, Nila još uvijek nema svoju sobicu (a nisam sigurna da će je u skorije vrijeme i imati :( ) ja ne mogu biti kreativna jer tuđi prostori su nezahtjevni a gazde prevrtljivi....

gle za atmosferu sume vec bi ti ovako nesto moglo biti dovoljno:
- zavjese u zelenom tonu koji ti se svidja i koji te (kad suncceva svjetlost prolazi kroz njih podjsca na drvo kroz koje sunceva scjetlost prolazi

-za dodatni efekt prolaska sunca kroz lisce: na rub zavjese usij rukom lijanu plasticnog puzavca (nadam se da imas to gdje nabaviti ali ako nemas suseno lisce loze ili koje ti se svidja pa ga pospricas lakom u spreju da se ne lomi)

-te lijane mozes onda staviti ili oviti oko npr. kabla koji drzi luster, gornjih kuteva stropa, ukrasiti windchime ili napraviti neki vilenjacki windchime sama

-namjestaj mozes ukrasiti zelenom samoljepljivom tapetom ali ako je smedji (pogotovo tamno smedji) to mozda nije ni potrebno... eventualno ruckice namjestaja zamjeniti sa listicima te iste lijane ili pak premodelirati ih, napraviti nove... ili ispeci neke zanimljive detalje od fimo-mase koja se moze dodati namjestaju...

-namocene vrbine grane se mogu modelirati u zanimljive zidne dekoracije za objesiti - ja znam samo kako raditi kruzne stvari uz pomoc kante kao modela ali uskoro namjeravam napraviti veci piece pa moram smisliti sto ce mi biti kalup/drzac za to dok se ne osusi...

-potrazi zelenu/vilenjacku posteljinu - ona daje veliki efekt...

-lampice IZA neke vece biljke daje fantastican efekt navecer...

-same vilenjake ne moras slikati na zid - mozes napraviti i ogromnu sliku... mozes i vise vecih postera... ili veliko platno pa nasiti vilenjaka, drvo, sumu... pa samo objesiti gdje ti je zgodno...

eto, neke ideje...
no za atmosferu ti ne treba puno... niti nuzno bojanje cijelog zida...
;)

abonjeko
15.10.2007., 09:34
super lusterčić ali lucky day-ina mi se ideja jednostavno previše sviđa da bih je ignorirala....ja obožavam vilenjake i cijelu tu "šumsku" atmosferu ali, kako, nažalost, Nila još uvijek nema svoju sobicu (a nisam sigurna da će je u skorije vrijeme i imati :( ) ja ne mogu biti kreativna jer tuđi prostori su nezahtjevni a gazde prevrtljivi....

gle za atmosferu sume vec bi ti ovako nesto moglo biti dovoljno:
- zavjese u zelenom tonu koji ti se svidja i koji te (kad suncceva svjetlost prolazi kroz njih podjsca na drvo kroz koje sunceva scjetlost prolazi

-za dodatni efekt prolaska sunca kroz lisce: na rub zavjese usij rukom lijanu plasticnog puzavca (nadam se da imas to gdje nabaviti ali ako nemas suseno lisce loze ili koje ti se svidja pa ga pospricas lakom u spreju da se ne lomi)

-te lijane mozes onda staviti ili oviti oko npr. kabla koji drzi luster, gornjih kuteva stropa, ukrasiti windchime ili napraviti neki vilenjacki windchime sama

-namjestaj mozes ukrasiti zelenom samoljepljivom tapetom ali ako je smedji (pogotovo tamno smedji) to mozda nije ni potrebno... eventualno ruckice namjestaja zamjeniti sa listicima te iste lijane ili pak premodelirati ih, napraviti nove... ili ispeci neke zanimljive detalje od fimo-mase koja se moze dodati namjestaju...

-namocene vrbine grane se mogu modelirati u zanimljive zidne dekoracije za objesiti - ja znam samo kako raditi kruzne stvari uz pomoc kante kao modela ali uskoro namjeravam napraviti veci piece pa moram smisliti sto ce mi biti kalup/drzac za to dok se ne osusi...

-potrazi zelenu/vilenjacku posteljinu - ona daje veliki efekt...

-lampice IZA neke vece biljke daje fantastican efekt navecer...

-same vilenjake ne moras slikati na zid - mozes napraviti i ogromnu sliku... mozes i vise vecih postera... ili veliko platno pa nasiti vilenjaka, drvo, sumu... pa samo objesiti gdje ti je zgodno...

eto, neke ideje...
no za atmosferu ti ne treba puno... niti nuzno bojanje cijelog zida...
;)

lucky :heart:

DOMINGO
03.02.2008., 23:51
Ima li kakva ideja za sobu za dečke. Ninja, Spiderman.... Zna li netko kako ih naslikati na zidu ili zna li netko majstora za to???

Bambi
04.02.2008., 02:24
Ima li kakva ideja za sobu za dečke. Ninja, Spiderman.... Zna li netko kako ih naslikati na zidu ili zna li netko majstora za to???

Gle, ja sam svojim klincima crtala po zidu, i jako je dobro ispalo, ova slika bambija u avatru, ovako radim: gledam iz slikovnice, izmjerim koliko će slika biti velika i sve uvećavam te onda nacrtam na papir i kopiram na zid te farbam bojam za zid.
kad si nabavim digitalac stavit ću na internet.

Samo kaj sam ja nedavno rodila pa nemam vremena za niš :cry:

Trina
04.02.2008., 10:49
DOMINGO,imaš PP

sale&ivana
18.02.2008., 23:00
Meni i sestri je brat kad smo bile male preko cijelog zida iscrtao disney- jeve likove u našoj veličini. Inače jako je dobar crtač i po cijeloj kući imamo njegove slike. Mislim da je te slike u našoj sobi crao masnim bojcama i tako nečim. Obožavala sam svoju sobu i zato ću svojoj bebici napraviti slično, kad bude gotovo stavit ću slikice.
Našla sam ovu stranicu na kojoj ima puno crteža od kojih se mogu napraviti šablone ili iskoristiti kako već želite.
http://www.coloratutto.it/disegni_bamby/index.htm

dinasta80
20.02.2008., 12:42
IMA LI NETKO IDEJU KAKO NAPRAVIT PRAVILNE KRUGOVE NA ZIDU(DA SE BOJA NE RAZLIJE )???

leonisa
08.09.2008., 15:06
dosla po ideje i prsjetit se vasih soba, kad ono pola linkova ne radi :(
vratte vase sobe :trep:

bubimira
09.09.2008., 12:21
Daj mail na pp pa ti pošaljem. Neznam jel soba od BE bila gotova kad si bila kod nas?

pomikaki
09.09.2008., 13:03
IMA LI NETKO IDEJU KAKO NAPRAVIT PRAVILNE KRUGOVE NA ZIDU(DA SE BOJA NE RAZLIJE )???

možda da izrežeš krug u hameru, hamer s rupom nalijepiš na zid i pređeš valjkom s bojom par puta? Tako sam ja radila neke jednostavne oblake. ništa se nije razlijevalo, jako je jednostavno.

drndalica
28.09.2008., 23:09
Evo i naše sobice... za sada imamo zidove....
(http://img100.imageshack.us/my.php?image=p9270052bj2.jpg)[img=http://img100.imageshack.us/images/thpix.gif] (http://g.imageshack.us/thpix.php)

maxovamama
29.09.2008., 10:14
drndalica, prekrasno je!

Kojim bojama ste to bojali?

drndalica
29.09.2008., 10:52
običnom bijelom bojom za unutarnje zidove (mislim da se zove Kemopol) + toneri. Tonere imaš u osnovnim bojama koje miješaš da dobiješ željenu nijansu (npr. da bi dobila zeleno miješala sam žuto+plavo+ oker). Prvo sam miješala u malom tanjuriću da provjerim koje kombinacije i omjeri daju koju nijansu. Konačnu boju miješala sam u malim kanticama (potrebno je mala količina boje - max litra). Pa ako i event. zezneš nijansu ne baciš puno...
Ispalo je van svih očekivanja, nijanse super, jake i žive. U živo još i ljepše. Dobro je pokrilo, ne vide se tragovi kista. Skoro pa kao Dulux.
:D

Indi
29.09.2008., 11:00
drndalice, predivno je!!! :heart:

pomikaki
18.04.2009., 01:37
evo ja sam otkrila da me ruka još služi :)
bili smo kod neke rodbine, imaju dvije cure, pa je počelo crtanjem u spomenar, mlađoj, pa je starija htjela to na zid u sobi, onda je i mlađa htjela isto na zid (jest da su u istoj sobi ali očito se točno zna koji je čiji zid :mrgreen: )
motiv je malo... cvjetni :mrgreen: i to sam naslikala malo na brzinu...
http://public.fotki.com/m52403/leptirii/

nego to nije kraj... roditelji su sad naručili da im idući put kad dođem nacrtam jednu sličicu na fasadu, cca 2x3 m, neki pejzaž :mrgreen:

lucij@
18.04.2009., 09:53
WOW, pomikaki!
Jako lijepo crtaš!

rahela
18.04.2009., 13:10
predivno!!

ja bih Roku u sobi nacrtala Malog princa, ali nikako se odlučit

babel
20.04.2009., 19:25
dosla po ideje i prsjetit se vasih soba, kad ono pola linkova ne radi :(
vratte vase sobe :trep:

Slažem se :(
Cure tako ste marljive! Svaka čast!
Dale ste mi dost ideja sada :love:

nenaa
21.04.2009., 18:43
Pomikaki i ja bih. Plaćam u klopi.

Predivno.

pomikaki
21.04.2009., 23:16
Plaćam u klopi.

:lol:
u svako doba

Trina
22.04.2009., 10:23
Ovo je dio mojih:

http://public.fotki.com/tanjaur/oslikani-zidovi/

Drugi dio (veći) nisam slikala.

babel
22.04.2009., 16:16
Trina wow :shock:
To si sama crtala? Svaka čast!
Koje boje su to?

pomikaki
22.04.2009., 16:24
super su, posebno mi je Nemo zakon. Djeca ti žive ko u crtiću 8)

Trina
22.04.2009., 19:03
Trina wow :shock:
To si sama crtala? Svaka čast!
Koje boje su to?

Sve osim Spidermana i Neme je crtano s temperom. A ovo dvoje s Dipijem-onim malim bočicama pigmenta što se miješa sa farbom.

Trina
22.04.2009., 19:04
super su, posebno mi je Nemo zakon. Djeca ti žive ko u crtiću 8)

Je. Po njihovim željama sam i crtala. Ali ovi likovi su nam dosadili. Dosad sam brisala i crtala jedno pet puta a tako će vjerojatno i s ovim biti.

babel
23.04.2009., 12:50
Odlično! Sve je tako uredno i stvarno!
Daj mi još reci jesi gledala likove iz priče ili nečeg?
I mene to čeka kao završnica ali još se ne usudim :oops:

Trina
24.04.2009., 10:17
Oni su izabirali što im se sviđa pa su to uglavnom bili likovi s omota dvd-a. Ili časopisa.

bubimira
26.04.2009., 00:20
Ovo je dio mojih:

fenomenalno!
kako si nacrtala konture na zidu? jesi koristila šablone ili prostručno?

Lucas
26.04.2009., 01:25
Ovo je dio mojih:

Drugi dio (veći) nisam slikala.

:zaljubljen: :zaljubljen: :zaljubljen:
prekrasno....
meni je vrhunac umjetnosti bio poljepiti samoljepljive bordure i sličice na zid kod kinderbeta....

mislava
26.04.2009., 01:32
Trina, moj naklon. krasno vam je.

Trina
27.04.2009., 09:53
Hvala! Bubimira, sve crtam prostoručno, bez šablona.

erina
01.08.2010., 17:17
Moram ovu temu malo izvući na površinu:)
Sjećam se da sam još prije više od tri godine, dok sam bila trudna s N, s čežnjom gledala vaše prekrasne sobice i zamišljala kako bi ja jednog dana njenu sobu oslikala kad je bude imala. I sad evo nakon toliko vremena imam priliku te svoje ideje pretvoriti u djelo...već skoro godinu dana skupljamo hrabrosti za to i konačno smo MM i ja pogurali jedno drugo i krenuli u tu avanturu. Još je u tijeku, čim bude gotovo slavit ću slike ali htjedoh vam zahvaliti na inspiraciji :love2:
Žao mi jedino što se većina vaših uradaka više ne vidi.
Jel se možda još netko ohrabrio u međuvremenu?

klaudija
01.08.2010., 23:57
Svojim curama sam od žute samoljepljive tapete koju sam imala doma, napravila sunce, nacrtala na papiru nekoliko leptira, bubamaru, cvjetića, obojila ih, izrezala i nalijepila na zid.. Izgleda jako slatko, a super mi je što svako toliko dodamo nešto.. da ne pričam o tome koliko malecka uživa kad ju podignem da si nalijepi nešto na zid..

Erina, super mi je ovaj stolić i Stolice u sobici? Kupljeno ili??

erina
02.08.2010., 01:15
Hvala Klaudija :)
To smo mi napravili N za rođendan lani.

klaudija
02.08.2010., 01:29
Predobri su mi.. Svaka čast! Možda da krenete u nekakvu proizvodnju pa da si mi možemo kupit?!

erina
03.08.2010., 23:35
Pa koliko nam se već zainteresiranih zabilježilo možda bi i trebali:lol:
Ako bude znat ćeš :mrgreen:

erina
09.08.2010., 00:53
Evo par detalja naše sobice (http://public.fotki.com/erina-zd/kua/ss104313.html) . Još završavamo cvijeće, leptiriće i sl, za dan-dva se nadamo konačnom završetku radova :-)

klaudija
09.08.2010., 01:26
Ajme, preprepredobro!! Svaka čast!

Pužić mi je baš slatki!

yasmin
09.08.2010., 10:13
ja sam dječju sobicu oslikavala onak stihijski bez plana, pa ima svega
inače je prije oslikavanja imala taj žuti zid friško oličen a ja nisma imala strpljenja čekati da se eventualno prekreči

evo par slikica
u vlakiću su slikice naših malih frenedića i rođaka, a kad više nije bilo mjesta nacrtala sam aviončić, sad je i on popunjen, moram brzo misliti dalje

http://public.fotki.com/lucy07/svastara/pa200006.html

erina
16.08.2010., 23:52
Yasmin mi smo u vrtiću slično pravili brodiće i svetionik ;-)
Ma svašta se može, samo nek je dobre volje.

Klaudija :love:
Mi konačno gotovi :naklon:
Neke stvari nisu ispale kako smo zamislili, neke ispale bolje nego smo očekivali, sve u svemu :zaljubljen:

sobica (http://public.fotki.com/erina-zd/kua/1ss104344.html)

klaudija
17.08.2010., 00:22
erina, ja sam jako jako ljubomorna, ne da bih takvu sobu za Saru nego bi i ja htjela spavat i igrat se u takvoj sobi..

Nemam riječi, PREDIVNO!!!!

Koliko je samo ljubavi uloženo, vidi se na svakom motivu na zidu..

Od pužića mi je još draži ježić sa leptirićem na nosu :zaljubljen:

Bobica
27.08.2010., 09:23
novim slikama svima kažem wow!
a stare su popucali linkovi , istekli ili šta već i ne vidim slike kojima se svi dive! šmrc!

curke, čime crtate/slikate po zidovima?
tempera ili kreč + tinta?
nemam pojma! a otvara mi se neki novi zid pa bi se malo 'razbacala'

i zamima jel netko dječju sobicu nakon nekog vremena farbao u djevojačku - djeca rastu! pa onda kako se to prefarba - treba li sve šmirglati/prati??

yasmin
27.08.2010., 09:38
ja slikam temperama, kad budemo prekrečivali vjerujem da će se prvo morati oprati koliko ide sa vodom, to kod temp ne bi trebao biti problem, onda će biti lakše i prekrečiti

miniminia
27.08.2010., 09:42
novim slikama svima kažem wow!
a stare su popucali linkovi , istekli ili šta već i ne vidim slike kojima se svi dive! šmrc!

curke, čime crtate/slikate po zidovima?
tempera ili kreč + tinta?
nemam pojma! a otvara mi se neki novi zid pa bi se malo 'razbacala'

i zamima jel netko dječju sobicu nakon nekog vremena farbao u djevojačku - djeca rastu! pa onda kako se to prefarba - treba li sve šmirglati/prati??

zid je najbolje, najlakše , najjeftinije farbati s običnim bijelim jupolom koji mješaš s pigmentima za jupol (Dipi recimo) ... Njih možeš nanositi i direktno na zid...
TE su boje pokrivne, pa kad prefarbavaš u djevojačku sobu, ne moraš šmirglati zid :-)

Bobica
27.08.2010., 09:45
tenks!

ja sam se do sada samo igrala sa krečom - ono dvije tri boje pa pruge ili neki uzorak na zidu!
imam jednu 'tetovažu' na zidu u boravku - mogla bi se malo i pohvaliti, ali nije to tema! :)

a u bebi-sobi sam samo naljepnice stavila na bijeli zid i to neke životinje sa farme i sad mi fali livada i cvjetići neko jezero - joj svašta bi ja tu dodala!

miniminia
27.08.2010., 10:11
Olovkom iscrtaj cvijeće. Za livadu stavi neki svijetliji ton zelene (smuti zelenu s krečom). Pa tamnijom zelenom obojaš stabljike,ofarbaš cvijeće....Prednost mješanja pigmenata s krečom je to da će ti prekriti boju koja je na zidu. Tu boju možeš i razmutiti s vodom

Bobica
27.08.2010., 10:14
super, hvala! korisne su mi te upute!
na zidu je bijela ali ja mislim unaprijed - kako to skinuti kad jednog dna djetetu dosadi moja livada!?

miniminia
27.08.2010., 10:42
Mogu ti na pp poslati svoju sobu, rađenu tom :-) tehnikom.

Bobica
27.08.2010., 10:45
pošalji mi samo da slinim! ;)
možda me ubrzaš pa se i ja bacim na posao!

inijica
30.08.2010., 14:27
mi smo pofarbali zid običnim bojama za zid ali smo sami izrezali karton u obliku valova. cure gore nalijepile hrpu ribica i sirena i sad žive u morskom carstvu:)

Gost
13.09.2010., 13:34
Da se malo pohvalim .Uređujemo sobu našeg sina ...naravno po njegovim željama , radovi su pri kraju , još radimo radni stol i ostaju samo autići na pistama, tepih i useljenje može početi .
Evo linka pa budite nježne
http://public.fotki.com/kbegicsi/soba-naeg-sina/

erina
19.09.2010., 18:53
Meni je krasna soba :yes:

Ja nisam puno razmišljala prije o tome što ćemo kad joj dosadi naša livada, možda sam trebala ali onda ne bi imala ovo što ima sada. O tome ćemo kad joj dosadi, vidim da će se morati strugati jer reljefasto je svugdje gdje je sloj farbe više.
Koristili smo jupol + dipi za većinu, jedino za sitnije i intenzivnije detalje koristili tempere.

Bobica mene baš zanima ta "tetovaža" u boravku, nešto mi prazan zid u našem pa ajd se pohvali :mrgreen:

Bobica
19.09.2010., 19:22
imam negdje slike ali čekaj da zamutim manekenku u peleni
uglavnom dvije su se boje dotakle na jendom mjestu - zlatnožuta od blagavaonice i crimson (bordo) od boravka
e onda sam ja napravila neke vijuge - ko fol vinovu lozu bordo boje na žutom zidu - da se kao spoje boje?!?!
al sam objasnila ;)

Bobica
19.09.2010., 19:31
nadam se da će ovo ohrabriti mog favorita među sobama da podjeli javno koju fotku :)
ta osoba zna koliko ja obožavam njenu sobu ali je jako sramežljiva - pa je potičem jednim pljeskom
:klap: :klap: :klap: :klap:

a evo i moje tetovaže

boravak 1 (http://public.fotki.com/BobicaBo/razni-radovi/img-0062.html)

boravak 2 (http://public.fotki.com/BobicaBo/razni-radovi/img-0060.html#media)

erina
19.09.2010., 22:00
Baš dobro izgleda, svaka čast!
Ja isto tako neke zavijutke pokušavam osmisliti za iznad kauča ali nikako da mi ispadne na papiru baš ono što želim. I to slične boje kao i tvoja jer mi je takav zid u kuhinji pa da se poveže.

Evo i od mene radoznalice jedan pljesak da vidimo tu tajanstvenu sobu
:klap::klap::klap:

eva133
16.03.2012., 19:05
Podižem!
Dajte ideje za uređenje sobe za blizance( još nisamo sigurno 100% u spol ).
Nismo baš neki umjetnici u crtanju.
Svi prijedlozi dobro došli.

Beta Teta
20.03.2012., 23:24
evo jednog zgodnog linka gdje ih mozete nabaviti ;)

http://www.facebook.com/WALLmiHR

romi
31.05.2012., 10:45
Ima netko nekog crtača grafita, ja bi malom nacrtalaulični grafit u sobi na jednom zidu, pa evo skupljam prijedloge.

J&D
15.12.2012., 15:39
Podižem!
Dajte ideje za uređenje sobe za blizance( još nisamo sigurno 100% u spol ).
Nismo baš neki umjetnici u crtanju.
Svi prijedlozi dobro došli.

Draga mi jos ne znamo spol, pa smo se odlucili za medvjedice dobrog srca dugu i oblacice!!! Skinuli ih sa neta, oni su univerzalni, a super mi je stosu njezni, i bilo mi je bitno da ih mogu slikati vodenim bojama da ne bude prejako, htjela sam njezne nijanse jer se bebica jos nije rodila, ooodlicno je ispalo.... I sav se trud isplatio.... A i volim sto su dobrocudni, imamo zutog, plavog rozog....oni se spustaju sa duge, a imamo jednog ljubicastog sto spava iznad krevetica na mjesecu i jos jednog sto se ljulja na ljuljacki okacenoj na oblak.... Svi su odusevljeni kad vide!!!