PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sto sve zadrzi vasa "kucna apoteka"?

Mellyca
25.04.2012., 23:58
Aspirin C za temperaturu i bolove, panadol, neofen,pastile za grlo, kutija hanzaflasta, deep relief, cepici za snizavanje temp., mediciniski alkohol, fizioloska otopina - to su stvari koje uglavnom uvijek imam u kuci, dok druge stvari nabavljamo kako nam zatrebaju.

Sto vi imate pod obavezno u vasoj kucnoj apoteci?

vissnja
26.04.2012., 00:49
Fizioloski, spric i iglu, operil P i paracetamol sirup za dete.
Za sebe lekove koji su mi redovna terapija, i ponesto za bolove (kafetin, brufen, sta se nadje).
Ostalo su neki zaostaci, koje malo cuvam pa bacim (trenutno neki naceti Aerius, sirup za kasalj...).

Ali mi bukvalno na vrhu ulice imamo apoteku koja je otvorena 24h pa ne razmisljam previse.

Peterlin
26.04.2012., 08:04
U špajzi čuvam staru kutiju prve pomoći iz auta, a srećom u 12 godina ni jednom nije zatrebalo.

U kupaonici imam kutiju hansaplasta i citrofit. Imam i tubu rojazola. Desetljećima mi je to bilo dovoljno, ali stvari su se promijenile otkad nas je više i svatko ima svoje potrebe.

U kuhinji imam jednu limenu kutiju slijedećeg sadržaja:
- linex ili neki drugi probiotik (dvojica od nas četvoro skloni su probavnim smetnjama)
- maxflu za odrasle i panadol za djecu
- pastile za grlo i sprej tantum verde za djecu
- sirup protiv kašlja
- kalcij

Eh, sad slijedi popis obveznih lijekova:
- Tafen i Nasonex za mlađeg sina
- Flixotide inhaler za starijeg sina
- Ventolin za obojicu (nek se nađe)
- muževi lijekovi za štitnjaču i srce
- muževi lijekovi protiv bolova (lani je imao herniju diska pa se ne usudim to micati ako slučajno zatreba)
- muževi lijekovi protiv peludne alergije
- donedavno su bili i moji lijekovi za hiperplaziju maternice, ali dobila sam mirenu prije nekoliko tjedana pa sam se toga riješila

U nastavku ostaci koje nisam bacila, ali baš bih i mogla jer tak stoje i nikome ne trebaju
- neofen
- dalsy

Eto, tako izgleda kućna ljekarna obitelji s kroničnim bolestima/smetnjama.

Nisam napisala još razne biljne čajeve kojih ima nekoliko vrsta (kadulja, vrkuta, sljez korijen i list, kamilica...)

Sigurno bi se našlo još toga - vitaminski preparati (ja to povremeno uzimam, ali ne stalno), propolis, omega3 i to je valjda to...

...

Naravno da sam zaboravila sredstva za odčepljivanje nosa (morska voda + propolis), sprejeve za grlo, za muža operil ili slične kapljice za nos... ne znam više ni sama. Cerustop za odčepljivanje ušiju.

aleksandra70vanja
26.04.2012., 08:08
ja bi se samo, kao dežurni žandar, osvrnula na riječ BACANJE lijekova
možda ne mislite doslovno baciti u smeće, pa se ispričavam na dociranju
ali lijekovi se ne smiju baciti
lijekove koji vam više ne trebaju, ili im je prošao rok odnesite svom liječniku ili u ljekarnu

marta
26.04.2012., 08:16
Kad vas citam, ispada da nemam kucnu apoteku. Imam Octenisept, zavoj, flaster, C vitamin, i Lupocet čepiće kupljene prije 2-3 mjeseca kad je S imala gripu.
Imam i hrpu homeopatije, koja zapravo meni mijenja sve to sto vi imate.

Peterlin
26.04.2012., 08:16
lijekove koji vam više ne trebaju, ili im je prošao rok odnesite svom liječniku ili u ljekarnu

Da, ne bacam u smeće, obično nosim u Caritasovu ljekarnu koja mi je u kvartu ako je rok trajanja još u redu. Ostalo - imaju oni kontejner za odlaganje istih.

ana.m
26.04.2012., 08:26
Mi doma imamo:
od lijekova

-panadol baby
-dalsy
-lupocet sirup
-lupocet tablete za mene
-panatus
-prospan (ne uvijek)
-operil sprej za djecu
-toberx mast i kapi (trenutno imam, ostalo od Ele)

od kremica
-flocetu
-plymicol
-betrion (to smo imali dok su bili manji i korisitili u dogovoru s pedijatricom)
-cinkovu mast
-žutu kremu

od ostaloga

-octenisept
-alkohol
-foziološku otopinu s iglom i špricom
-flastere

Cathy
26.04.2012., 08:27
Da, ne bacam u smeće, obično nosim u Caritasovu ljekarnu koja mi je u kvartu ako je rok trajanja još u redu. Ostalo - imaju oni kontejner za odlaganje istih.
Di, ja imam par stvari kojima je ok rok a više mi ne trebaju.

Anemona
26.04.2012., 08:43
Ja imam sve kao malo bolje opremljena ljekarna.:lol:

dunja&vita:-)))
26.04.2012., 08:53
Kakva kućna ljekarna, ja sam mislila da to imaju samo Ameri u filmovima. :)
Dakle, uspjela sam u kući naći Aspirin, Lupocet, flastere sa medvjedićima i toplomjer.

Imam i rakije- ona ionako zamjenjuje dobar dio lijekova.
Netko homeopatiju, netko rakiju.

marta
26.04.2012., 08:53

:lol:

aleksandra70vanja
26.04.2012., 09:00

samo nemoj pretjerati sa medEcinom

spajalica
26.04.2012., 09:01

potpisujem sve.

26.04.2012., 09:06

samo nemoj pretjerati sa medEcinom

Daj mi reci jel se rakija smije bacat ili se isto mora deponirat kod liječnika?

marta
26.04.2012., 09:07
Mozes ju i kod mene deponirat ako je dobra.

aleksandra70vanja
26.04.2012., 09:08
obavezno deponirati kod liječnika
možeš donjeti meni
ja ću je adekvatno zbrinuti:mrgreen:

summer
26.04.2012., 09:09
nas sadrzaj:

- lupocet, dalsy sirupi
- voltaren cepici kupljeni u panici zbog visoke fibre, nikad koristeni
- voltaren mast
- lupocet, nurofen, panadol tablete
- sirupi za kasalj (bijeli sljez, apitusik, ...)
- operil sprej za djecu
- fenistil
- plymicol, betrion
- cinkova mast, bepanthen
- octenisept
- alkohol
- fiziološka otopina s iglom i špricom
- flasteri, sterilne gaze, sterilne kesice i posudice za mokracu, tri toplomjera (uho, zivin, digitalni)
- citrofit, sprejevi za grlo s propolisom
- deset vrsta kremica za atopijski dermatitis :roll:
- minerali, vitamini, zelena magma i sto cudesa koja poletim kupit :roll: :roll:

Traveller
26.04.2012., 09:09
Kakva kućna ljekarna, ja sam mislila da to imaju samo Ameri u filmovima. :)
Dakle, uspjela sam u kući naći Aspirin, Lupocet, flastere sa medvjedićima i toplomjer.

heheh, tako i kod mene..mozda bi se i kakav zavoj uspio naci :P

mimi 25
26.04.2012., 09:10

Iskreno, ja ovo nisam znala. Ne znam da li sam :-o ili :oops:
Sva sreca pa nam ne treba puno ljekova i samim tim ih ni nemamo u kuci pa ih ni ne bacam cesto. Sada vise necu ni toliko.
A sto se radi s tim ljekovima kojima je prosao rok?
Znaci i sirupe koji nisu do kraja potroseni mogu vratiti u ljekarnu?

AdioMare
26.04.2012., 09:10
obavezno deponirati kod liječnika
:lol: :lol:

Traveller
26.04.2012., 09:11
Iskreno, ja ovo nisam znala. Ne znam da li sam :-o ili :oops:
Sva sreca pa nam ne treba puno ljekova i samim tim ih ni nemamo u kuci pa ih ni ne bacam cesto. Sada vise necu ni toliko.
ja sam vracala sirupe, u ljekarni su uredno uzimali

26.04.2012., 09:14
Mozes ju i kod mene deponirat ako je dobra.

Šta je, dižeš ruke od homeopatije?

Beti3
26.04.2012., 09:19
No, dakle! Na ovoj Rodi se pod svakom temom može naći zabava.:lol:

Ne bunim se, ne, ne. Dobar humor je najbolji lijek i trebao bi biti u svakoj kućnoj ljekarni.

spajalica
26.04.2012., 09:20
I

ili dati u ljekarnu ili kod svog lijecnika. oni bi isto trebali imati one kutije u koje se odlazu lijekovi.

koliko god nama bili korisni baceni cine ogromnu stetu nasem okolisu.

Peterlin
26.04.2012., 09:27
Di, ja imam par stvari kojima je ok rok a više mi ne trebaju.

Ljekarna Diakonia - Trg Stjepana Konzula 4.

Imaju drugu negdje bliže centru, mislim u Vinogradskoj.

Mima
26.04.2012., 09:29
Ja imam lijekove za snižavanje temperature za dijete, te Ventolin i lijek za laringitis za nedajbože, i to je više manje sve.
Najčešće imam i nešto protiv glavobolje za odrasle, ali dogodi se i da trebam, a nemam ništa u kući.
Isto tako i za želudac, no tu srećom pomogne rakija, koje obavezno imamo.

vissnja
26.04.2012., 09:41

Kod nas, na zalost ovo jos uvek ne vazi. Ni u jednoj apoteci nisu hteli da mi uzmu lekove sa isteklim rokom, vozali su me od jedne do druge. Pedijatrica isto ne zna sta bi sa njima. Ja stvarno ne znam kako da ih najbezbednije bacim.

A sto se tice alternativnih lekova: kuca nije dom bez rakije :mrgreen:

ana.m
26.04.2012., 09:43
E da, zaboravila sam da i mi imamo propolis sprej za djecu.

Cathy
26.04.2012., 09:58
Ljekarna Diakonia - Trg Stjepana Konzula 4.

Imaju drugu negdje bliže centru, mislim u Vinogradskoj.
Ova mi je bliže, hvala.:-)

Mellyca
26.04.2012., 11:02
I ja nisam znala da se lijekovi ne smiju bacati dok nisam dosla tu u Austriju, odsada ih uredno nosimo u ljekarnu :-).

Kada ste vec spomenuli rakiju kao domaci lijek (primjenjujete ju lokalno ili oralno? :mrgreen:) , sto jos koristite od prirodnih lijekova i za sto, tj. za kakve boljke djeluju? Ono, tipa luk razrezan pored kreveta za kasalj, med i limun za grlo..

Traveller
26.04.2012., 11:05
propolis za sve!!! aloa veru za opekline, pristice, ispucalu kozu...luk/kupus za uganuca...kada se jos sjetim nadopisem

ana.m
26.04.2012., 11:26
A ja mislila da nemam baš puno tih lijekova doma....

ninik
26.04.2012., 11:50
ja imam:
- lupocet sirup - za ćupi
- caffetin - za mene tabletice
- carbomed tablete aktivnog ugljena
- fiziološka u boci, igla i šprica
- floceta
- aloe vera
- octenisept

pa onda od mojih ljekaruša:
- kantarion
- lavandino ulje
- sve potrebito za ume-sho-kuzo
- citrofit
- echinacea
- zelena magma
- suhe šljive
- nekoliko travica koje mi rastu u vrtu (menta, matičnjak, ružmarin, timijan, origano) koje po potrebi stavljam u čaj ... ili u rakiju :)

gita75
26.04.2012., 11:58
hm... što je to kućna ljekarna?
uspjela sam naći samo tablete neofena u kući.
i imam par flastera.
ponekad se nađe i više toga, lupocet, octanisept, ali trenutno nemam niš jer je svemu prošao rok pa je propisno zbrinuto :).

tangerina
26.04.2012., 12:27
Ja isto držim jako malo toga. Dječji lupocet, neki paracetamol ili ibuprofen za odrasle, par flastera i toplomjer. Citrofit i možda neke kapi za nos (nadam se, jer bi mi ovaj čas dobro došle).

Traveller, kako se točno koristi propolis "za sve" i ima li on rok trajanja? Imam bočicu od prije par godina :oops:
I koja je ono biljka čiji se listovi koriste kad te ubode pčela ili osa, čuvarkuća? To si mislim nabavit za balkonsku apoteku.

Beti3
26.04.2012., 13:47
Kad te ubode pčela ili osa ili bumbar najvažnije je što prije, unutar minute i brže, staviti nešto vruuuće na to mjesto. Mora biti toliko vruće da peče.
Otrovi tih kukaca i nekih morskih riba su termolabilni i visoka temp. ih neutralizira. Što prije stavimo vruće, to će manja biti posljedica. Naravno zavisi i gdje je ubod koliko vruće može biti. I da li je netko alergičan ili ne. Poznate su mi jurnjave na hitnu nakon uboda u glavu...

Što je ume-sho-kuzo? Ništa domaće, čini mi se:-)...

Peterlin
26.04.2012., 14:01
Što je ume-sho-kuzo? Ništa domaće, čini mi se:-)...

Makrobiotički pripravak za liječenje želučanih tegoba. Evo imaš tu recept: http://www.coolinarika.com/recept/ume-sho-kuzu/

Ja ti znam samo teoriju. Nisam probala.

Ako te zanima, evo literature: Michio Kushi - Makrobiotika (čitam, povremeno koketiram s tim, a onda djeci dajem kruh i mast :mrgreen:) Nije to njima loše, ali meni bi dobro došlo malo više makrobiotičke hrane, a manje ostataka uskršnje šunke koju za pokoru mm i ja glođemo da se ne baci ;-)!

Inače, kad smo već kod toga - sam Kushi kaže da su najprikladnije za održavanje zdravlja namirnice uzgojene u radijusu 150 km oko mjesta gdje živiš jer je organizam adaptiran na to. Dakle, treba naći hrvatsku varijantu ovoga. U sjevernoj Hrvatskoj protiv proljeva je čaj od stolisnika ili kiselice/čavljaka, a bližem moru čaj od drače (ne znam kako se biljka zove, veća je vjerojatnost da ti znaš što je to).

Cocolina
26.04.2012., 14:05
lupocet čepiće, toplomjer, ibuprofen za MM, i to je to.

Jurana
26.04.2012., 14:13
Kod nas ima kontejner na kojem piše Stari lijekovi, je li to u redu?

Beti3
26.04.2012., 14:29
Hvala, Peterlin. To je meni preegzotično. Ja sam i muža našla u radijusu od 150 km, ma ustvari ni 50 km, pa ću i biljne lijekove:-).

Drač ili drača, ima toga koliko hoćeš. Kao djeca smo jeli ove zelene plodove, super su. I uz put parali robu na veliko trnje.
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.zasticenapodrucja.com/UserFiles/image/prirodna-bastina/draca.jpg&imgrefurl=http://www.zasticenapodrucja.com/hr/zadarska/prirodna-bastina/flora/&h=428&w=570&sz=106&tbnid=iBShY2Fb8ni7VM:&tbnh=90&tbnw=120&prev=/search%3Fq%3Ddra%25C4%258Da%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=dra%C4%8Da&docid=vT9N-X3seKX0jM&hl=hr&sa=X&ei=Wj-ZT8r-ONHAtAaz9LDBAQ&ved=0CC0Q9QEwAA&dur=565

Freja
26.04.2012., 14:47
hm... što je to kućna ljekarna?
uspjela sam naći samo tablete neofena u kući.
i imam par flastera.
ponekad se nađe i više toga, lupocet, octanisept, ali trenutno nemam niš jer je svemu prošao rok pa je propisno zbrinuto :).

Gdje propisno zbrinjavate stare lijekove? Meni su jučer u jednoj ljekarni odbili uzeti bilo što, u drugoj su uzeli sve osim sirupa - to navodno ne smiju. A to je skoro pa najgore - imam nekoliko bočica s ponešto antibiotika u njima i kamo sad s njima?

apricot
26.04.2012., 14:48
kod nas samo lupocet sirup, octenisept, fiziološka i šprica

Freja
26.04.2012., 14:53
I na temu: kod nas doma je stvarno kućna apoteka - nema čega nema :mrgreen:

Baš sam neki dan počistila sve staro i svejedno je ostalo toga kao kod svih vas skupa (da se zamislim?). Ajde, doduše, nisu to sve "pravi" lijekovi, puno toga su "dodaci prehrani" (od probiotika do vitamina).

Bitno mi je da doma uvijek imam paracetamol i ibuprofen za djecu i odrasle, sprejeve za nos, fiziološku, nešto za dezinfekciju, pastile za grlo ili propolis i obavezno Rennie. Bez svega drugog se može.

rossa
26.04.2012., 14:54
Gdje propisno zbrinjavate stare lijekove? Meni su jučer u jednoj ljekarni odbili uzeti bilo što, u drugoj su uzeli sve osim sirupa - to navodno ne smiju. A to je skoro pa najgore - imam nekoliko bočica s ponešto antibiotika u njima i kamo sad s njima?

Mislim da sve gradske ljekarne primaju. Ja ostavim i u našoj privatnoj bez problema.

rossa
26.04.2012., 15:00
Kod nas isto svega što se skupilo s vremenom
za nju: lupocet, ubuprofen, fiziološka, aquamaris, proplis kapi, floceta
za mene: strepsil pastile, voltaren (ako me ne boli dovoljno za voltaren, onda pretrpim)
za njega: andol, aspirin u šumećim, lupocet, operil i cijeli dijapazon za alergije: claritine, nasonex, seratide, flixonase, ventolin
i ima još nešto razbacanih što smo dobili a još traju

apricot
26.04.2012., 15:06
e, sjetila sam se
imam i propolis sprej za grlo
bez toga ne mogu

Maruška
26.04.2012., 15:16
Bitno mi je da doma uvijek imam paracetamol i ibuprofen za djecu i odrasle, sprejeve za nos, fiziološku, nešto za dezinfekciju, pastile za grlo ili propolis i obavezno Rennie. Bez svega drugog se može.

Ovo je i naš popis.

Vrijeska
26.04.2012., 15:27
Svaka ljekarna je dužna imati spremnik za odlaganje starih lijekova.
Problem je što ljekarne moraju plaćati odvoz medicinskog otpada stoga ne žele uzeti stare lijekove (ovo se posebno odnosi na privatne ljekarne, iako ja u svom dijelu grada imam pozitivno iskustvo).

Gradske ljekarne Zagreb imaju (bolje rečeno moraju imati i trebale bi imati) zeleni kontejner na vidno izloženom mjestu. slika kontejnera http://www.pliva.hr/zajednica/vijesti/clanak/384/Zbrinjavanje-starih-lijekova.html

Kartonsku ambalažu odložite u spremnike za prikupljanje starog papira, a lijekove u ljekarne.

Nikako ne bacajte lijekove u kanalizaciju ili komunalni otpad!

ninik
26.04.2012., 16:46
u ljekarnama koje su u mom radijusu kretanja postoje ti zeleni kontejneri i oni su onako...bliže vratima... i nikad me nitko nije pitao što u njih odlažem.... dođem, pozdravim, otvorim kontejner, iskrcam i odem... nikad pitanja.

Kaae
26.04.2012., 16:57
Hm, kod mene postoje:

- Flasteri s Hello Kitty, jer su mi lijepi. Imam i par nekakvih blazinica, sterilne gaze ili sto vec. Ostalo mi od Pere (duga prica, svakako bolna)
- plavi Efferalgan, donesen iz HR, toga imam jedno dvije kutije
- polupotrosen Operil P
- fizioloska, spricu sam zagubila
- polupotrosen Rojazol
- par tableta Heferola
- polupotrosena krema protiv gljivica, americkog proizvodjaca, zaboravljenog imena
- ostatak kutije americkog utrogestana
- Prenatal, Omega 3
- belobaza, ulje jojobe, shea maslac, ulje cajevca
- nekakva rakija na polici u kuhinji

SarahB
26.04.2012., 17:11
U vrijeme dok smo ja i mm bili sami apoteka je uglavnom sadržavala - brufen, šumeći aspirin + c, herplex i neke od tableta za žgaravicu.

Kad je u obitelj stigla bubica i sadržaj apoteke se podebljao, pa uz nabrojano uvijek imamo i:
- lupocet čepiće ili sirup
- prospan čepiće
- reglan
- kapi za nos
- flocetu
- octenisept
- plimicol ili rojazol
- nekoliko kremica za ad
- flastere, gazice, zavoje

Trina
26.04.2012., 19:13
Imam svašta. Sve moguće za bolove i skidanje temperature(paracetamoli, brufeni, voltareni, nekakvi muževi konjski..), fiziološku, kapi za noseve, antibiotske masti za oči koje koristimo za sve živo kad treba, milijardu krema, masti, gelova i štojaznamštosvene za alergije, tablete za gliste (i to mi je postalo pod obavezno:lol:), mikropore, flasteri, toplomjeri, sirupi za kašalj, za zaustavljanje kašlja, za olakšavanje kašlja, za sve moguće vrste i podvrste kašljeva, vitamini, šprica i igala ko u narkomana najvećeg, fiziološka, nešto za bradavice...imam valjda sve što prosječna apoteka ima. Jer nam je nažalost sve tp i trebalo. sad kad ovo čitam, a znam da nisam napisala ni pola onoga što bi sad iskopla, sram me:mrgreen:

Freja
26.04.2012., 19:20
Svaka ljekarna je dužna imati spremnik za odlaganje starih lijekova.
Problem je što ljekarne moraju plaćati odvoz medicinskog otpada stoga ne žele uzeti stare lijekove (ovo se posebno odnosi na privatne ljekarne, iako ja u svom dijelu grada imam pozitivno iskustvo).

Gradske ljekarne Zagreb imaju (bolje rečeno moraju imati i trebale bi imati) zeleni kontejner na vidno izloženom mjestu. slika kontejnera http://www.pliva.hr/zajednica/vijesti/clanak/384/Zbrinjavanje-starih-lijekova.html

Kartonsku ambalažu odložite u spremnike za prikupljanje starog papira, a lijekove u ljekarne.

Nikako ne bacajte lijekove u kanalizaciju ili komunalni otpad!

Hvala!
Odnijet ću onda u Gradsku ovo što mi je ostalo.

cvijeta73
26.04.2012., 19:36
šta vam je taj citrofit što svi imaju?
gledam u nasu kutiju - aspirin, lupocet, flasteri, oabvezno par vrsta onih deep heat deep relief hepan il kako već krema (mm-ov nogomet u 40-oj :mrgreen: ), elasticni zavoj, propolis, gospina trava, valerijana, operil, octanisept, aerius, nasonex za alergiju od j, ventolin za nedaj boze, krema od nevena i to je to. plus rakija za zeludac :mrgreen:

Freja
26.04.2012., 20:27
šta vam je taj citrofit što svi imaju?
gledam u nasu kutiju - aspirin, lupocet, flasteri, oabvezno par vrsta onih deep heat deep relief hepan il kako već krema (mm-ov nogomet u 40-oj :mrgreen: ), elasticni zavoj, propolis, gospina trava, valerijana, operil, octanisept, aerius, nasonex za alergiju od j, ventolin za nedaj boze, krema od nevena i to je to. plus rakija za zeludac :mrgreen:

Ja sam Citrofit otkrila prekjučer, nekim desetim povodom. To ti je univerzalno sredstvo za sve - od liječenja grlobolje, dizanja imuniteta do čišćenja zahoda i osvježavanja prostora. Ako je vjerovati papiriću u kutiji. Ali za popiti - ne znam jesam li ikad išta gorče okusila.

apricot
26.04.2012., 20:57
citrofit se radi od koštica grejpa i odličan je za raznorazne gljivice
i, da, kažu da je gorko ko otrvov

magriz
26.04.2012., 21:21
cvijeto, pa kako nemaš citrofit? to nas je spasilo zadnje 2 vrtićke godine.
gorko do boli, i nedaobog da dođe čisti drito na sluznicu. ali da pomaže, pomaže

kod nas doma - lupocet, rennie, propolis, telfast, citrofit, C vitamin i rinolan, kapi za nos (u svakoj sobi po bočica). obavezni su još flasteri razni (pogotovo onaj u spreju), octenisept, bepanthen i alkohol. rakija je na posebnom mjestu, samo za odrasle :mrgreen:

Davor
26.04.2012., 21:31
:-o čudo! Do sada sam stekao dojam da te se prirodne džidže ne dodiruju. Zovem hitnu kad se pohvališ da ti je Arnica C100 baš super za kontuzije :lol:

Inače se citrofit uredno otapa u destiliranoj vodi i takav je OK. Zabaciš glavu i vizualiziraš Martell ili Chivas.

magriz
26.04.2012., 21:49
jedno su prirodne džidže, drugo je laktoza i cukar :belj:

MarijaP
26.04.2012., 22:00
U gradsku ljekarnu odnesem i polupotrosene kreme za suncanje i sl.
Sve sto prodaju, deponiram tamo.

Beti3
26.04.2012., 23:19
Ni ja nemam taj citrofit, niti znam čemu je.

A arnica je krasan žuti cvijet koji raste u Fužinama, a i pansion je istog imena. 8-)

Moja kućna ljekarna je siromašna svime. I neka je...

koksy
26.04.2012., 23:50
Paracetamol, Lupocet tablete za mene, Neofen za muza, sterilne gaze, Octenisept, flasteri za velike i za male, vitamini sih vrsta od Nutrilife (svekar je u Amwayu pa ih moram imat hocu-necu), kremice za AD od malog., Fenistil kapi.

I to je to, ono osnovno, ostalo se kupuje po potrebi.

Peterlin
27.04.2012., 08:34
Ni ja nemam taj citrofit, niti znam čemu je.

A arnica je krasan žuti cvijet koji raste u Fužinama, a i pansion je istog imena. 8-)

Moja kućna ljekarna je siromašna svime. I neka je...

Tko ima problema sa sistemskom kandidom, obično zna što je citrofit i čemu služi. Ekstrakt sjemenki grejpa.

Arniku znaju oni koji imaju bilo kakav dodir s homeopatijom - služi za brži oporavak od ozljeda, udaraca i podljeva. Nemam. ALi imam heparin koji nisam napisala na popis. Imam i polarni led (zapravo, to je muževo, za bolna leđa).

Kućna ljekarna sadrži ono što nam treba češće. Kad sam imala 20 godina, nije mi trebalo ništa osim zubnog konca, a sad... malo pomalo ljekarna se proširila. Povremeno u njoj bude i faktu za hemoroide (mm, ja rjeđe) , krema od gaveza i slično. Ja sam se davno osvjedočila da je za moje boljke pametniji izbor pravilna prehrana. To rješava veliki dio, iako ne sve. S druge strane, teško mi je reći gdje je granica između hrane, lijekova i sredstava za čišćenje (kamo ubrojiti sodu bikarbonu?) he he he...

Ima mm i Euten kremu (onu strašno skupu) za svoj ad i pokazala mu se super. Za djecu sam zaboravila spomenuti Claritine, ali tome moram provjeriti rok trajanja - dugo za time nije bilo nikakve potrebe.

Elly
27.04.2012., 09:38
Aspirin C za temperaturu i bolove, panadol, neofen,pastile za grlo, kutija hanzaflasta, deep relief, cepici za snizavanje temp., mediciniski alkohol, fizioloska otopina - to su stvari koje uglavnom uvijek imam u kuci, dok druge stvari nabavljamo kako nam zatrebaju.

Sto vi imate pod obavezno u vasoj kucnoj apoteci?

Kaffetin tablete, Voltaren cepici od 100 mg (za MM-a, koji povremeno pati od lumbaga)
pastile za grlo, za djecu i za odrasle; Vicks balzam; fizioloska otopina u flakonima; Fluifort sirup za kasalj, propolis sprej za grlo
Flasteri i djecje skarice za nokte, sterilne gazice, digitalni toplomjer
Neofen Forte gel
Lupocet cepici za snizavanje temperature, Voltaren cepici od 50 mg
Geokorton mast, Jekoderm za opekline (zaboravih kako se sada zove, uglavnom - riblja mast), Aloe vera gel takodjer za opekline; Virolex, Chloranfenicol, Bepanthen (onaj iz dm-a), Zagrebacki melem
Linex.

I tako x2 (jedna u Italiji, jedna u HR). :)

MM ima svoj neseser u kojemu drzi terapiju za snizavanje tlaka, Claritine tablete (proljetne alergije) i Cardioaspirin.

Ono sto ne drzim u kucnoj apoteci, ali mi u nju spada, su soda bikarbona, vitamin C, multivitamin, kalcij, magnezij, kapsule ulja nocurka i krom.
Mogla bih tu navesti i raznorazne cajeve, ali - ne pijemo ih samo kad smo bolesni. :mrgreen: Doduse, eto, uvin caj spada u tu kategoriju.

Ovdje u svakom kvartu postoje kante za bacanje starih ljekova, pa kad istekne, bacim. :)

Mellyca
27.04.2012., 10:20
I tako x2 (jedna u Italiji, jedna u HR). :)

:)

Ovako bi i ja trebala, ali mislim da bih svako par puta sto bi dosli dole mogla sve baciti radi isteklog roka.
Tako da ja pokupim ono sto najcesce treba i to nosim sa sobom. Prije nisam pa kada god bi otisli kuci bi se netko razbolio pa bi morala kupovati ponovno i onda mi se nakupi npr 3 sirupa za kasalj.

Otkako ih nosim s nama svi su zdravi :mrgreen:

Traveller
27.04.2012., 10:53
Ja isto držim jako malo toga. Dječji lupocet, neki paracetamol ili ibuprofen za odrasle, par flastera i toplomjer. Citrofit i možda neke kapi za nos (nadam se, jer bi mi ovaj čas dobro došle).

Traveller, kako se točno koristi propolis "za sve" i ima li on rok trajanja? Imam bočicu od prije par godina :oops:
I koja je ono biljka čiji se listovi koriste kad te ubode pčela ili osa, čuvarkuća? To si mislim nabavit za balkonsku apoteku.

propolis nema roka trajanja, a koristim ga na nacin da ubod, ogrebotinu pokapam s njime, ako me grlo boli par kapi u grlo(ili u secer pa to progutam, ovisi o raspolozenju), znam ga umjesati u med, pa ga na taj nacin konzumirati na dnevnoj bazi...
a "cuvara kuce" koristim kada me uho boli, pa ga iscijedim, ugrijem i nakapam nisam znala da je dobar i a ubode od insekata

Traveller
27.04.2012., 11:02
ali ne propolis u spreju, nego onaj pravi od medara domaci

(maša)
27.04.2012., 16:18
Kod nas
Lupocet baby sirup
Dalsy
Lupocet tablete za odrasle
Caffetin (za muža i glavobolju)
Fenistil

emily
27.04.2012., 21:48
aspirin, andol c, lupocet sirup i teen tablete
prospan (ili neki drugi sirup za kasalj)
zavoj, flaster, octenisept
toplomjer, bocica alkohola, kapi za nos
sterimar, nistatin mast
sinopen mast za ubode (ili neka slicna)
compeed flasteri (za herpes)

anitak
27.04.2012., 22:15
imam samo lupocet sirup,flastere i alkohol.....eto i bas mi je super sto nam nista netreba niti išta drugo imamo !!

Sumskovoce
27.04.2012., 22:49
potaknuta temom otisla sam pogledati nasu kucnu apoteku, skuzila da je skoro svemu istekao rok pa sad imamo samo Citrofit, propolis, lupocet i ibuprofen. Lisoform medical umjesto octanisepta, a nasa apoteka ima punu kantu za stare lijekove :mrgreen:

mišica
17.06.2012., 01:33
I ja natrčala na temu, pa pogledah. Dakle
-domaće ulje gospine trave
-čaj sljeza
-silapen
-sterilne komprese, zavoj, flasteri, toplomjer, ljepljiva traka
-octanisept
-fiziološka ot.
-operil dječji i za odrasle
-propolis u spreju
-nurofen
-aktivni ugljen
-prospan
-strepsils
-aspirin c
-prolife
-herplex
-kompletan pribor za vađenje krvi iz vene (ostalo iz neke čudne priče iz zarazne)
-rinolan
Sad kad gledam, bome smo dobro opremljeni :lol:
to sam naslijedila od bake

mi se nepotrošenih i starih ljekova rješavamo kod dr... ona kaže da skuplja pa prosljeđuje dalje ako vrijede.