PDA

Pogledaj cijelu verziju : Euten POVUČEN IZ PRODAJE

mali karlo
14.11.2012., 13:21
Danas sam išla po Euten kremu i u 3 ljekarne su mi rekli da je povučena iz prodaje jer su u njoj našli kortikosteroide pa eto ako imate doma pripazite!!

Sumskovoce
14.11.2012., 13:41
Interesantno, jer na jnihovom webu ističu da krema ne sadrži kortikosteroide http://www.bioeliksireuropa.hr/krema-bioeliksir-euten.html

mali karlo
14.11.2012., 13:45
Bas sam im poslal mail pa javim sta su odgovorili.
U jednom ljekarni sam pitala oce li je opet uopce imat i zenska je rekla da cekaju da se ocituje agencija za lijekove

Lutonjica
14.11.2012., 13:45
aaaaaaaaaaaaaaa nemoj me plašit :/

renci
14.11.2012., 13:52
Kažu da je u jednoj seriji, novijoj, pronađen kortikeostereoid u tragovima, ali to je istrživanje nekog našeg laboratorija, pa su sve maknuli dok ne dođe potvrda od Europskog (imaju sve napismeno jer su im oni do sada radili sve provjere) labosa da je sve ok i nema kortića u Eutenu.
Danas bi to trebalo biti rješeno!

mali karlo
14.11.2012., 14:01
nadam se da tako kako renci kaže, jer to nam je do sad bila najbolja krema....a puno smo ih isprobali

cvijeta73
14.11.2012., 14:17
pa nije ni čudo da
brzo i uspješno pomaže u rješavanju anomalija na koži: ekcema (neurodermitisa, atopijskog dermatitisa), raznih oblika dermatitisa, te psorijaze...

Sumskovoce
14.11.2012., 15:29
Pa da, tko ima problema s ADom u obitelji zna koja je to muka.
I meni se se oči zacaklile kad sam vidjela obećanja s web stranice.
kad ono kortikosteroidi :cry:

disciplina
14.11.2012., 15:42
:-/ imam ju doma. Tu i tamo smo je koristili.
Malo oft.
Meni je frendica nedavno otkrila neki recept njene bake za atopičnu kožu.
Krumpir iz DOMAĆEG uzgoja, ne šprican, skuhati u kori pa onda sa tom vodom namakati kožu.
Staviti na vaticu i tapkati po kriznim područjima.
Krumpir pojesti :mrgreen:

Majuška
14.11.2012., 15:43
aaa, ne vjerujem :-(

Sumskovoce
14.11.2012., 15:44
MM se već ježi od home-made recepata za ad. Čuli smo spektar od ulja crnog kima, kamilice, kantarionovog ulja, svinjske masti....i na kraju smo opet došli na beloderm-belobazu (40-60) :(
A nigdje studije o dugoročnim posljedicama uporabe kortića na većim površinama kože.

disciplina
14.11.2012., 15:58
I meni se kosa diže na glavi, ali također smo ovisi već 6 god. o bilo kakvim receptima.
i za sad uspješno odoljevamo mazanju kortićima.

Beti3
14.11.2012., 16:12
MM se već ježi od home-made recepata za ad. Čuli smo spektar od ulja crnog kima, kamilice, kantarionovog ulja, svinjske masti....i na kraju smo opet došli na beloderm-belobazu (40-60) :(

A nigdje studije o dugoročnim posljedicama uporabe kortića na većim površinama kože.

Ima tih studija, kako nema. Zna se što dugogodišnje mazanje kortikosteroidima radi koži.
Da malo ovdje pročitaš:
http://www.google.hr/#hl=en&sclient=psy-ab&q=long+last+causes+of+using+corticosteroids+creams&oq=long+last+causes+of+using+corticosteroids+cream s&gs_l=hp.3...9344.34266.1.35339.40.39.1.0.0.2.1623. 15039.0j23j3j1j3j3j0j4j1.38.0.les%3B..0.0...1c.1.R kOWRQlh-_E&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=d2730b8610d98e73&bpcl=38626820&biw=1138&bih=534

Ali, uvijek treba vagati, dobro u odnosu na loše djelovanje.

jelena.O
14.11.2012., 16:25
Pa da, tko ima problema s ADom u obitelji zna koja je to muka.a ko to kod vas ima ad

bubica27
14.11.2012., 16:31
Srećom uvijek mi je bila preskupa.. al realno, za teži oblik ad-a nema pomoći bez kortikosteroida.
Samo je žalosno što se na bolestima, kad čovjek nema izbora, želi varati i tako zaraditi..

jelena.O
14.11.2012., 16:53
kod težih ad treba prvo krenut s dobrom dijetom dugo vremena, što reč kad nikad ne znaš na kaj si alergičan
nisam je koristila, mada sam mislila i pokušat

MoMo
14.11.2012., 17:02
i ja sam mislila pokusati ako nam se ove zime vrati ekcem ....nama je jedino pomagalo child life ulje biljna omega 3-6-9 dok u njega nisu stavili narandzu:( sve drugo radi kratko i ekcem se vraca ali za sada smo ok nadam se da ce tako ostai citavu zimu

Willow
14.11.2012., 17:48
ali jeste li mazali kremu s kortikosteroidima i euten?

nakon kortića mir 14 dana pa sve opet ispočetka
a nakon eutena kod nas se sve smirilo za više od 6 mj. i kad se pojavilo opet - to je bilo u puno blažem obliku

zato ne vjerujem da ima kortića... baš me zanima nalaz

Peterlin
14.11.2012., 18:09
ali jeste li mazali kremu s kortikosteroidima i euten?

nakon kortića mir 14 dana pa sve opet ispočetka
a nakon eutena kod nas se sve smirilo za više od 6 mj. i kad se pojavilo opet - to je bilo u puno blažem obliku

zato ne vjerujem da ima kortića... baš me zanima nalaz

mm ima potpuno isto ovakvo iskustvo.

Elocom - nula bodova

Euten - odlični rezultati, veći dio godine bez simptoma, ponovno pojavljivanje u daleko blažem obliku.

Iskreno, ne vjerujem da ima kortikosteroida u toj kremi, bi reći da je riječ o eliminiranju konkurencije.

bubica27
14.11.2012., 18:45
kod težih ad treba prvo krenut s dobrom dijetom dugo vremena, što reč kad nikad ne znaš na kaj si alergičan

Dijeta na ambroziju, brezu, trave, prašinu, grinje, pse i mačke.. i naravno dugo vremena biti na dijeti a da ne treba ničim mazati. Nije svačiji slučaj isti.

mala-vila
14.11.2012., 19:09
Iskreno, ne vjerujem da ima kortikosteroida u toj kremi, bi reći da je riječ o eliminiranju konkurencije.

Ja bi takoder rekla da je blize ovome sto peterlin kaze
Mi nemamo ad problema, ali kako sam u bliskoj branši, čini mi se da je Euten polako poceo dobivati veci dio (tržišnog) kolaca od "dopustenog"
Očito s razlogom, ako pogledamo rezultate

jelena.O
14.11.2012., 20:26
Dijeta na ambroziju, brezu, trave, prašinu, grinje, pse i mačke.. i naravno dugo vremena biti na dijeti a da ne treba ničim mazati. Nije svačiji slučaj isti.u pravu si, prvenstveno sam mislila na male klince, koji su pretežno alergični na hranu, osim valjda mojeg koji je na sve, ali mu hrana radi najviše problema. ( kad se sjetim moje klinke u sezoni breze krvavih ruku i nošenja zavoja)
Sjećam se da kad je izašo euten, je bilo riječi da se ne smije ispod 3 godine tretirati djeca, moja klinka je tad bila mlađa od 8 mjeseci, i svašta sam tražila jer sam bila već u očaju, a s deteta i s kortića padale krpe kože. Radi toga mi je polse bilo čudno kak to sve vi koje ste upotrebljavale tu kremu, počele ste prije 3 godine. Inače sam pitala i našu dermičku za to, i ona se nije složila, istina nije se složila ni za hrpu drugih, ali nama su sve smetale, a u Heleni kad smo išli u slanu kapsulu sam od sestre dobila naputak da bi bilo dobro krenut baš s njom.

Sumskovoce
14.11.2012., 20:29
a ko to kod vas ima ad
MM, teži oblik. Ima jak osip i neizdrživ svrab. Grebe se jako :( Uzrok je isto iz vanjskih alergena - neka pelud u okolici mu smeta, a nemožemo skužit koja.
Betty - tnx na linkovima, moram se malo posvetit tome i uzet dobar riječnik, jedva sam se snašla u IVF related tekstovima, nakon mase proučavanja, ovo je totalno novi topic s puno (meni) nepoznatih riječi.

Vaši su me komentari potakli da razmislim o tom Eutenu. Koliko uopće košta kutija te kreme?

mala-vila
14.11.2012., 20:31
Vaši su me komentari potakli da razmislim o tom Eutenu. Koliko uopće košta kutija te kreme?

Skupa je, između 300 i 500kn ako se ne varam

jelena.O
14.11.2012., 20:34
najčešća cijena je cca 450 kn, ali je bilo u 3. mjesecu i na kupi.nešto za cca 200 kn+

Šumsko , a kad se to njemu najćešće dešava

mala-vila
14.11.2012., 20:35
da, mislim da je minigreeny isto znao imati akciju za cca 350kn ili tak nesto

Sumskovoce
14.11.2012., 20:38
Šumsko , a kad se to njemu najćešće dešava
Trudili smo se skužit i nije nam uspjelo. Dogodi se nakon neispavanosti, kod nagle promjene vremena, u vrijeme cvata (čega posebice, opet ne znamo) i samo od sebe. Imao je faze potpunog zaliječenja, kad je bio na konjskim dozama vitamina za mušku plodnost, pa u jednoj fazi kad je spavao po 10 sati na dan (taj san mu dosta igra) i prije nego je mene upoznao (:lol: ovo grozno zvuči) nije imao ni jedne crvene točkice.

A za cijenu Eutena mogu samo reći :cry:

n.grace
14.11.2012., 20:40
Peterlin, riječi ti se pozlatile, poludjela sam kad sam pročitala naslov topica...
I mene jako zanima nalaz.

jelena.O
14.11.2012., 20:42
ništa onda sada pratite jednu sezonu, pa pišite datume, pa javi bumo odgonetali, ili se prošeći malo pa vidi dal kaj cvate iza žbunja. Kod takvih zna i velike promjene veliko igrati, ali ipak je i nešto u zraku.

Inače od kume muž je alergičan na ambroziju veli on od kad je nju oženil, što reči.

peterlin, si probala posušku kremu?

mali karlo
14.11.2012., 21:13
Nama kortikosteroidi isto kratkorocno pomognu a euten je bio super. Cak je sad par mjeseci bio bez ikakvih ekcema po kozi, ali je prije 3 tjedna pio antibiotik i od

mali karlo
14.11.2012., 21:20
Nama kortikosteroidi isto kratkorocno pomognu a euten je bio super. Cak je sad par mjeseci bio bez ikakvih ekcema po kozi, ali je prije 3 tjedna pio antibiotik i od

mali karlo
14.11.2012., 21:27
Ode post...
Uglavnom nakon antibiotika nam je postalo koma i nije mi bilo zao dat za kremu kad mu je stvarno pomagala.

Nego kazu da otvorena moze stajati samo 6mj. Zna tko sta o tome?
Imam sad u frizideru pola jer nismo cijelu potrosili al vec je dugo otvorena i ne osjeti se miris mentola kao kad sam je tek otvorila

mala-vila
14.11.2012., 21:36
pretpostavljam da mentol prvi ode (miris), ako se radi o prirodnom proizvodu

mali karlo
15.11.2012., 12:51
Zahvaljujem Vam na Vašem dopisu.

Tvrtka Bioeliksir Europa je uvoznik kreme Bioeliksir Euten za područje Hrvatske i Europske unije.
Prilikom uvoza proizvoda ishodili smo dozvole od proizvođača i nadležnih institucija u Hrvatskoj koji su ispitali kremu i dopustili distribuciju na teritoriju Hrvatske. Podsjećam Vas da se prilikom svakog uvoza krema, provjerava njihova ispravnost. Nama je u cilju da se sve te provjere izvrše, ali i mimo redovnih kontrola tražili smo dodatno ispitivanje kreme na korikosterode. Nakon što su u Hrvatskoj svi odbili naš Zahtjev, tražili smo takvo ispitivanje u Europi. Nakon nekolicine laboratorija, našli smo Institut u Kolnu koji radi takva istraživanja, te naručili istraživanje.

Rezultati koje smo dobili pokazali su da u kremi nisu detektirani kortikosteroidi. Navedeno istraživanje javno smo objavili na našim web stranicama. Nedugo nakon toga inspekcija nam dostavlja nalaz u kojem su oni detektirali kortikosterode.
Nama je u interesu da proizvod ima sve dozvole i certifikate o ispravnosti, čak i više od onoga što je propisano nacionalnim i europskim zakonodavstvom.

Mi nismo proizvođač te kreme tako da ne možemo puno utjecati na formiranje cijene proizvoda.

Nadamo se da ćemo vratiti vaše povjerenje.

U slučaju dodatnih pitanja, slobodno nas kontaktirajte.

S poštovanjem

to je njihov odgovor

Brokvica
28.11.2012., 22:54
Evo i konkretnih informacija zašto je povučen iz prodaje
http://www.kupac.hr/vijesti/vasa-pitanja/euten-krema-povucena-s-trzista-zbog-kortikosteroida.aspx

ivarica
28.11.2012., 23:47
znaci ipak!
ma bas sam ljuta, kad sam prvi put cula za carobno djelovanje te kreme, rekla sam prijateljici da su njeni ucinci isti kao kod betazona i da me je strah da unutra ima kortikosteroida

a vise mojih prijateljica je kremu koristilo i tijekom dojenja i na malim bebama, jedna je tretirala pelenski osip tromjesecne bebe
narucivala je iz srbije jer nije bilo moguce kupiti u hr i oni su je uvjeravali da je krema sasvim bezopasna (i njoj je cudesno pomogla)

Teica
29.11.2012., 01:00
Sad ću (uz svoje ostale dijagnoze ;) ) ispasti i paranoidna, ali malo mi se to previše poklopilo/preklopilo

s političkim događanjima ovih dana :-/

(Prvo sam mislila da je smješteno od strane konkurencije, tek sam danas saznala da se radi o proizvodu iz Srbije.)

ivarica
29.11.2012., 01:08
ma daj teice :sherlock: koja konstrukcija

Teica
29.11.2012., 01:29
Ma znam da je zbilja šašava konstrukcija ali sam toliko sluđena svim i svačim što se

događa kod nas i u svijetu da više ne znam što da mislim...

Zbilja se bolje osjećam što sam dalje od Vijesti, Dnevnika i sl."informativnih" emisija - časna riječ! ovaj svijet je nadišao moje kapacitete razumijevanja -
prevare, manipulacije i tome slično - ne znam živjeti s time, sve mi se čini...bit će da me pregazilo vrijeme...

josipal
29.11.2012., 10:05
glede kortika: imali kozice i kaze nama doktorica da su oni (bezopasni) sprejevi za hladjenje prošlost?!
a najnovije je krema i tableta koji "poništavaju" svrbež- e pa to "najmodernije" čudo je kortiko!! pa ti sad vjeruj...

Kimi
10.12.2012., 19:06
Koristimo Euten po potrebi dan dva baš kada je jače crvenilo i sve se lijepo povuče, ali se dijete žali da ga peče. Zanima me da li se još nečije dijete žali da ga Euten peče.

mali karlo
10.12.2012., 19:12
Mog isto pece al valjda je to zbog mentola.

Kimi
10.12.2012., 19:20
To sam i ja mislila ali je krema sada otvorena već skoro godinu dana i mentol jedva da se osjeti.

Peterlin
10.12.2012., 19:36
Koristimo Euten po potrebi dan dva baš kada je jače crvenilo i sve se lijepo povuče, ali se dijete žali da ga peče. Zanima me da li se još nečije dijete žali da ga Euten peče.

Da! Ne samo dijete (stariji sin, zna imati ojedine iznad gornje usne) nego i muž (ad) ali kako sad Eutena nema, bome obojica žale za njim.

Koristimo propolis kremu, s promjenjivim uspjehom (iako treba napomenuti da je u hladno vrijeme inače gore stanje s ad). Nisam provjeravala ovaj tjedan da li se Euten pojavio u prodaji.
Ima li kakvih novosti?

jurisnik
10.12.2012., 20:10
Da! Ne samo dijete (stariji sin, zna imati ojedine iznad gornje usne) nego i muž (ad) ali kako sad Eutena nema, bome obojica žale za njim.

Koristimo propolis kremu, s promjenjivim uspjehom (iako treba napomenuti da je u hladno vrijeme inače gore stanje s ad). Nisam provjeravala ovaj tjedan da li se Euten pojavio u prodaji.
Ima li kakvih novosti?

Ja sam prosli tjedan zvala njihovo savjetovaliste pa su mi rekli da cekaju novo vjestacenje (ne znam je li ga nazvao nadvjestacenje ili supervjestacenje, nesto u tom stilu), ali nije znao kad ce to tocno biti - kao unutar tri tjedna bi trebalo.

jelena.O
10.12.2012., 20:30
inače kreme koje nakon nanošenja peku, bolje je ne upotrebljavati, imala sm ja sijaset takvih, ali kad je dete progovoilo i reklo da ga peče, makla sam mada sam imala s njima relativno dobre uspjehe,

Peterlin
11.12.2012., 08:09
inače kreme koje nakon nanošenja peku, bolje je ne upotrebljavati, imala sm ja sijaset takvih, ali kad je dete progovoilo i reklo da ga peče, makla sam mada sam imala s njima relativno dobre uspjehe,

Kažu moji da Euten peče samo ako je koža oštećena (a mm uvijek čeka da mu se naprave krvave ragade, prije mu ne padne na pamet mazati). Na koži koja nije raspucana nema problema, ali takvu obično ovi moji ne mažu.

jelena.O
12.12.2012., 13:46
hoćeš reč da to neko upotrebljava i kad nema takvih simptoma?

smeđa
12.12.2012., 14:47
ja ne bi rekla da peče više hladi onako malo neugodno ali u svakom slučaju pomaže jako

Lutonjica
12.12.2012., 22:29
hoćeš reč da to neko upotrebljava i kad nema takvih simptoma?
da

Bebinja
02.01.2013., 23:27
Mojem dječaku je Euten strašno pomogao. I nakon njega koža nikada nije bila u onome stanju prije korištenja.
A koristili smo i kortiće i ništa od njih,uvijek bi se nakon prestanka korištenja AD vratio.
I ja sam bila skeptična glede Eutena,prvenstveno radi cijene ali i sastojaka. Ali nam je pomogao.

jurisnik
03.01.2013., 13:24
Ima li kakvih novosti?

ardnas
03.01.2013., 20:48
Mojem dječaku je Euten strašno pomogao. I nakon njega koža nikada nije bila u onome stanju prije korištenja.
A koristili smo i kortiće i ništa od njih,uvijek bi se nakon prestanka korištenja AD vratio.
I ja sam bila skeptična glede Eutena,prvenstveno radi cijene ali i sastojaka. Ali nam je pomogao.
Euten su isto kortikosteroidi to je opasno!!!

mala-vila
03.01.2013., 21:11

jel to potvrđeno?

Bebinja
03.01.2013., 22:37

Znam i ja sada da su kortići,onda nisam znala kao ni drugi,samo sumnjala.

Nego,meni nije ikakko jasno,ako smo mazali sa kortićima,elocom+belobaza zašto to nikada nije bilo djelotvorno kao i Euten?

A jeli potvrđeno,pa čini mi se da je na stranicama Ministarstva zdravlja pisalo da ona serija sadržava kortiće,dok Bioeliksir govori da nema...
:unsure:

ardnas
04.01.2013., 06:16
Ne znam jel pozvrdjeno al meni je ovo dosta. Kortikosteroidi su jako opasni za cili organizam ne samo za kozu. Ja ih maksimalno izbjegavam.

Peterlin
04.01.2013., 08:38
Znam i ja sada da su kortići,onda nisam znala kao ni drugi,samo sumnjala.

Nego,meni nije ikakko jasno,ako smo mazali sa kortićima,elocom+belobaza zašto to nikada nije bilo djelotvorno kao i Euten?

A jeli potvrđeno,pa čini mi se da je na stranicama Ministarstva zdravlja pisalo da ona serija sadržava kortiće,dok Bioeliksir govori da nema...
:unsure:

X

MM je koristio Elocom i Synopen i još neke druge lijekove, ali ništa nije bilo tako efikasno kao Euten.

Ont. zvala sam ih prije Božića - rekli su da bi krema trebala biti dostupna na tržištu Hrvatske oko 15. siječnja. Za sada je još nema (provjerila u brojnim ljekarnama).

Odgovorili su mi iz Bioeliksira da je krema dostupna na tržištu EU (Slovenija). Istina - zvali smo ljekarnu u Brežicama, ali nema je u trgovini ako samo ušetaš, nego je unaprijed treba naručiti. Čekamo 15. siječanj, a ako se ništa ne promijeni, odosmo u Sloveniju naručiti.

(Sitnim slovima: meni se čini da je Euten uzeo veliki komad tržišta nekom drugom i da je to pravi problem, a ne sastav kreme...)

mali karlo
18.01.2013., 16:14
Danas je "Bioeliksir" na face-u objavio da je euten ponovno u prodaji

ardnas
18.01.2013., 17:26
Bas krasno! Bravo za njih,..............

Peterlin
18.01.2013., 17:51
Danas je "Bioeliksir" na face-u objavio da je euten ponovno u prodaji

E, napokon! ALi još nije dospio do ljekarni - baš sam danas pitala u ljekarni u pothodniku gl. kolodvora, pa nije bilo.

Sumskovoce
18.01.2013., 20:08
Peterlin - znaš li koja je cijena u Slo? I može li je doć do testera?

Mojca
18.01.2013., 22:19
MM ima, srećom nekorištenu (lijen je) kutijicu te serije AA1005. Što sad s njom? Valja, ne valja?

Peterlin
19.01.2013., 20:03
Peterlin - znaš li koja je cijena u Slo? I može li je doć do testera?

Iz Bioeliksira Slovenije su mi odgovorili da će ga od 18.01. biti u Hrvatskoj pa nisam ni pitala za cijenu. Zvali smo ljekarnu u Brežicama i nisu ga imali - rekli da moramo naručiti, pa smo odustali. Cijena je bila 62 EUR.

n.grace
28.01.2013., 14:42
Danas sam kupila Euten u ljekarni. Kažu - provjereno bez kortikosteroida.

bubica27
28.01.2013., 15:33
Po kojoj cijeni si kupila, koliko pakiranje?
Koje je obrazlozenje zasto je bila povucena?

Zara1
28.01.2013., 15:53
a koja je cijena eutena u srbiji? da li je netko kupovao tamo?

n.grace
28.01.2013., 16:05
Po kojoj cijeni si kupila, koliko pakiranje?
Koje je obrazlozenje zasto je bila povucena?

378 kuna i nešto sitno lipa za pakiranje od 50 grama.
Kažu da je bio nesporazum i da u kremi nije bilo kortića. I mislim - ako ih i ima, to je u značajno manjoj količini od medicinskih krema.

Kimi
28.01.2013., 18:21
Koja serija je sada u prodaji, nova ili ona što je bila povučena?

martinaP
29.01.2013., 09:25
Nova serija. U povučenoj je dokazano bilo kortiko. Ja očekujem da će biti kao i sa Epimenom - sad kad je došla nova serija, bez viagre, više ne djeluju.

Peterlin
29.01.2013., 09:29
Ne bih se složila... MM je kupio Euten (novu seriju) 3-4 dana i poboljšanje je vidljivo već sada nakon samo par dana, a prije je mazao kremama s kortikosteroidima (Elocom) i nije mu pomoglo. Euten je inače koristio od prošlog ljeta povremeno sa isto super rezultatima.

rutvica
29.01.2013., 10:33
Nova serija. U povučenoj je dokazano bilo kortiko. Ja očekujem da će biti kao i sa Epimenom - sad kad je došla nova serija, bez viagre, više ne djeluju.

ne razumijem, dakle u povučenoj seriji je bilo kortića? u jednom su ih trenu stvarno ubacili u kremu? pa sad opet izbacili? jesam li ja luda ili je to malo suludo ili ako ništa neodgovorno? do sad sam mislila da je naprosto došlo do greške i sad su oni novim testiranjem hjtjeli dokazati da nikada nije bilo kortića u toj kremi...

Peterlin
29.01.2013., 10:36
ne razumijem, dakle u povučenoj seriji je bilo kortića? u jednom su ih trenu stvarno ubacili u kremu? pa sad opet izbacili? jesam li ja luda ili je to malo suludo ili ako ništa neodgovorno? do sad sam mislila da je naprosto došlo do greške i sad su oni novim testiranjem hjtjeli dokazati da nikada nije bilo kortića u toj kremi...

U pravu si. Euten je povučen zbog SUMNJE na sadržaj kortikosteroida, a uspjeli su dokazati da ih nema.

U kutiji s kremom je i deklaracija sa sastojcima - nema kortikosteroida. Da li je deklaracija i prije bila ista, ne mogu usporediti jer sam bacila kutiju, ali sam sigurna da je pisalo da nema.

Ponovno - Euten je uzeo lijep komad ovog tržišta i mene zaista ne bi začudilo da je netko ubacio odgovornima bubu u uho, pa su povukli proizvod samo radi sumnje. Zanimljivo, na slovenskom tržištu nije bilo takvih cirkusa, a oni su EU i sigurno imaju sustav kontrole.

Mojca
29.01.2013., 10:46
Imam ja deklaraciju od sporne serije. Baš ću pogledati,

n.grace
29.01.2013., 12:16
Ponovno - Euten je uzeo lijep komad ovog tržišta i mene zaista ne bi začudilo da je netko ubacio odgovornima bubu u uho, pa su povukli proizvod samo radi sumnje. Zanimljivo, na slovenskom tržištu nije bilo takvih cirkusa, a oni su EU i sigurno imaju sustav kontrole.

Peterlin, skroz se slažem s tobom, i drago mi je da tvoj muž ima poboljšanje i od nove serije kreme.

martinaP
29.01.2013., 15:04
Ja bih to drukčije protumačila. Naše tržište je nesređeno, kontrole skoro pa nikakve, mogu spakirati unutra što im padne na pamet, za razliku od Slo.

Nije istina da prisustvo kortiko nije dokazano:

http://www.zdravlje.hr/novosti/ostale_vijesti/ministarstvo_zdravlja_povuklo_s_trzista_kremu_za_n jegu_koze_euten

Dakle, oni nisu ništa dokazali, nego su čekali novu seriju bez betametazona. Osim toga, sporan je i sadržaj salicilne kiseline koja također nije bezazlena, u ovakvoj dozi može biti samo u lijeku, ne u medicinskoj kozmetici.

A na deklaraciji to sigurno nije pisalo. U eutenu nema (od deklariranih sastojaka) ništa senzacionalno što već nije na tržištu odavno. Nekome pomogne, nekome ne.

martinaP
29.01.2013., 15:06
A cijena je pogovo nebulozna, s obzirom na sastav.

n.grace
29.01.2013., 15:30
Zanimalo bi me zašto ljekarne nisu dobile službeni dopis Ministarstva o neispravnosti Euten kreme - kao što su dobili za Epimen kapsule?

martinaP
29.01.2013., 15:52
Mi smo dobili (za oboje) službeni zahtjev od veledrogerija za povlačenje - to je uobičajeni dokument na osnovu kojega se vrši povlačenje s tržišta. U njemu je pisalo da se povlači na zahtjev sanitarne inspekcije, ovako kako piše u gornjem linku. Nedavno su na isti način povučene jedne kapsule za zglobove. U tom zahtjevu sve piše.

n.grace
29.01.2013., 15:55
Ja sam pitala u tri ljekarne - i dobila isti odgovor - za Epimen su dobili dopis, za Euten ne.

rutvica
29.01.2013., 17:37
A cijena je pogovo nebulozna, s obzirom na sastav.

ovo je istina. ali zamislite da se na tržištu pojavila još jedna biljna kremica. tko bi ju zamijetio među svim već postojećim? ali ako se pojavi biljna kremica koja košta 400 kn? eh, tu je već uzbuđenje, zašto toliko košta? vrijedi li toliko? mora se isprobati ta super kremica.. 8-)

n.grace
29.01.2013., 18:07
slažem se, rutvice

Brokvica
29.01.2013., 23:06
Ako se namazete sa bilo kakvom kremom od gaveza, pa preko nje namazete baby kremu za guzu sa cinkovim oksidom, pa preko namazete belosalic mast i na kraju malo kreme od mentola - dobili ste Euten, za puno manje novaca, a sigurno ce pomoć, koje god dermatolosko stanje rjesavali. Ali belosalic ide na recept, Euten je imao skoro istu, ne bas bezazlenu koncentraciju salicilne kao i belosalic i 1/5 koncentracije betametazona. Ja sam bijesna jer sam dvoje djece i sebe trudnu mazala sa tim, kao, sigurno je, nema kortikosteroida, preporucila drugim ljudima... Obojica su jako mali na mjestima gdje sam ih mazala sa Eutenom protiv ADa dobili virusne bradavice i sad ti znaj jel to imalo veze. Nasu pedijatricu sam ja obavijestila o povlacenju Eutena i to tjednima nakon sto sam ja to doznala tako da sustav obavijestavanja bas i ne stima.

emojdin
20.02.2013., 12:07
Pozdrav svima!

Muškarac sam od 30 godina. Već 15-ak godina borim sa seboreičnim dermatitisom na licu i blažim oblikom psorijaze (psoriasis guttata) koji se najviše manifestira na laktovima. Za Euten kremu čuo sam prije otprilike godinu dana. Iako sam čuo mnoge pozitivne kritike o učinkovitosti kreme, bio sam pomalo skeptičan oko njene učinkovitosti, naročito jer tobože ne sadržava kortikosteroide. Za lice već imam više-manje uspješnu terapiju koja se sastoji od "ribanja" kože krpicom uz korištenje Avene Cold Creme sindeta i potom nanošenjem Uriage Cu-Zn kreme. No usprkos terapiji neke mrljice prolaze puno sporije od drugih. Za liječenje tih mrljica nekoć sam koristio Beloderm kremu, ali što rjeđe i u što manjim količinama. Što se tiče primjene na licu, Euten mi se pokazao gotovo jednako uspješnim kao Beloderm. Mrljice nestaju već nekoliko sati nakon početka primjene. Neke mrljice se vraćaju, ali nešto rjeđe nego kada sam koristio Beloderm. Pročitao sam u vašim komentarima da neke korisnike krema peče. S tom nelagodom osobno se nisam susreo. Na laktovima djeluje jako dobro, manje je ljuskica i manje se crveni, ali ipak ne zaliječi kožu u potpunosti. Nemam nikakvih vidljivih nuspojava, niti bradavica, niti ožiljaka, ničega. Svi krvni nalazi su mi uredni. Sve u svemu, osobno sam jedan vrlo zadovoljan kupac.

Bio sam jako uznemiren kada sam saznao da je krema do daljnjega povučena s tržišta. Prije dvadesetak dana pričao sam s jednom ljekaricom u Zagrebu. Ona je najavila da bi krema od ovog tjedna mogla ponovo biti u prodaji. Usprkos njenim najavama, kreme i dalje nema u ljekarnama. Na stranicama Kreni Zdravo portala našao sam članak http://www.krenizdravo.com/njega-tijela/bioeliksir-euten-krema-sadrzi-li-kortikosteroide od 06.02. u kojem su navedeni rezultati testiranja kojima se potvrđuje da u kremi nema kortikosteroida, niti ga je ikad bilo. E sad, tko će znati je li i gdje bilo kortikosteroida ili ne. Svi znamo kakvo je ovo naše tržište i kakva je ovo država. Ja bih svakako kao mjerodavne uzeo nalaze iz njemačkog laboratorija, a i činjenicu da u Sloveniji nije bilo toliko frke kao u nas. Zna li tko može li se kremu naći u ljekarnama u drugim EU državama? Svakako pozdravljam kontrole i testiranja i mislim da bi ih trebalo biti što više. Za sada namjeravam nastaviti koristiti kremu jer mi se zaista pokazala učinkovita. Mada, ja je koristim u dosta malim količinama (jedna kutijica traje mi oko 6 mjeseci), da je koristim više i češće i ja bih bio puno više zabrinut. Zadnjih mjesec dana više sam u panici jer mi je sadašnje pakovanje pri kraju, a ne poznam nikakvu alternativu osim Beloderma. Bio bih vam jako zahvalan ako biste mi mogli preporučiti nekakav proizvod, po mogućnosti naravno bez kortikosteroida, kao alternativu Eutenu.

mali karlo
20.02.2013., 17:54
Meni je ljekarnica neki dan rekla da je dobra Epiderm od epimena krema. Kosta 230kn i da je njenoj frendici bolja od eutena. Uzela sam pa cemo vidjet :)

swanusha
21.02.2013., 17:01
bok svima, prvi put pišem ovdje na forumu, ponukana problemima s neurodermitisom i simptomima/grozotama koje svećina vas nabraja (da ne ponavljam) te kremom euten o kojoj sam tek danas nešto čula i surfala. pročitala sam cijelu temu i informirala se o suspektnosti kreme, no ipak me zanima u kojoj ju ljekarni sada mogu kupiti. vidim da je n.grace kupila prije mjesec dana, ja sam danas bila u jednoj usput i kažu da još uvijek čekaju, da im nitko ništa ne javlja.

hvala vam na odgovoru unaprijed :)

n.grace
23.02.2013., 18:00
swanusha, Euten imaš u ljekarni na uglu Masarykove i Preradovićeve, ako pitaš za Zg

mala-vila
23.02.2013., 18:02
koliko ja znam imas u minigreeny web shopu i cini mi se da je kod njih najjeftinija, mislim i da im je poštarina na tu kremu besplatna (to nisam sigurna)

Peterlin
23.02.2013., 18:06
Biljna ljekarna u sklopu velikog Mercatora.

Ljekarna Zeus u Budakovoj (okretište devetke).

Ljekarna u pothodniku kod glavnog kolodvora, ali ne znam da li je imaju sada, prije su imali.

Veliki broj privatnih ljekarni. Imali su i u Zagrebačkim ljekarnama, ali nismo kupili nakon povlačenja one serije krajem prošle godine, pa ne znam imaju li je redovno. Moglo se naručiti. Nisu držali baš rado jer je skupa, pa ljudi nisu kupovali osim u slučaju hude sile.

swanusha
27.02.2013., 13:09
hej, hvala vam svima. tražila sam u par ljekarni-nije bilo, kupila sam na kraju direktno kod njih seriju iz 11/2012 i u 2 dana mi se povuklo gotovo sve, mazala sam malo i tanko. pitam se kako, ali opet, ne želim se puno pitati. hvala na odgovorima još jednom!

Sumskovoce
28.04.2013., 09:49
Jučer su nam donijeli srpsku inačicu Eutena - Dermio - istog proizvođača. MM je namazao jedno malo područje na ruci, da testira. Polažem velike nade u tu kremu jer smo više ludi od njegovog AD-a. Vi koji ste koristili Euten, možete li mi reći nakon koliko se vidi poboljšanje?

n.grace
01.05.2013., 21:06
meni je Euten pomogao odmah nakon prvog mazanja
znam da zvuči nevjerojatno, ali meni je uistinu odlično djelovao
i pitala sam svoju dermatologicu misli li ona da su u kremi kortići, rekla je ne, jer kreme s kortićima ne djeluju tako dobro kao Euten
a i ja dijelim njeno mišljenje

ZO
01.05.2013., 21:26
ja kupila Euten u nadi kako će nam pomoći i moram reći da je nama bila još gore, eto nisam nigdje pročitala da nekom ne valja, eto nama ne
vratili se posuškoj - što god da bilo unutra djeluje

jelena.O
02.05.2013., 06:25
meni je Euten pomogao odmah nakon prvog mazanja

ošlo ti sve od jednog mazanja?

Sumskovoce
02.05.2013., 10:28
MM se maže 4 dana - samo na testno područje i lagano se povlači. Jadino što se požalio da ga jako hladi
Bitno mi je da mu nije još gore. Za sada se maže dalje i nada najboljem

Lutonjica
02.05.2013., 10:39
menta je unutra, to hladi

Sumskovoce
02.05.2013., 11:52
Na sastavu piše neka kold biljka - ja mislila da je od toga

n.grace
02.05.2013., 12:23
ošlo ti sve od jednog mazanja?

ne, prestalo je svrbiti nakon prvog mazanja
a nakon nekoliko dana se sve povuklo

n.grace
02.05.2013., 12:25
ja kupila Euten u nadi kako će nam pomoći i moram reći da je nama bila još gore, eto nisam nigdje pročitala da nekom ne valja, eto nama ne
vratili se posuškoj - što god da bilo unutra djeluje

eto vidiš, to je stvarno sve vrlo individualno
treba probati i vidjeti što pomaže

jelena.O
02.05.2013., 13:21
a jel se nakon par dana ili tjedana opet vratilo?

n.grace
02.05.2013., 13:41
vratilo se nakon par tjedana, ali u blažem obliku

Lutonjica
02.05.2013., 13:44
meni je prošlo nakon 2 ili 3 mazanja, i nikad se više nije vratilo

bublica2
09.05.2013., 09:27
Ljudi, od Welede krema Dermatodoron je najbolja za AD! I na biljnoj je bazi! Weleda ima stogodišnju tradiciju a nažlost je kod nas premalo zastupljena.

Osobna preporuka je homeopatijom rješavati AD, nikakvim kortikosteroidima. Djelotvornije a neštetno. I možda čak jeftinije.

mašnica
14.05.2013., 22:21
Imam zamolbu hitno mi je i kritično... Ako neto ima malo kreme, da mi pošalje za probu, spremna sam platiti, bezveze mi je dati 300,400kn ako mi ne bi pomogla...

jelena.O
15.05.2013., 06:37
to za sebe ili maloga?

Teica
15.05.2013., 08:38
Ajme, mašnica, što ti je :( ?

mašnica
15.05.2013., 09:57
Za sebe...po rukama mi se jako proširila psorijaza, imam rane, jedva držim čašu u rukama,koji dan je dobro koji dan loše. Ali dojim pa nisam pametna s tim kortikost. Iako su mi doktori tvrdili da ne može doći di bebe, ne vjerujem, kažu količine su jako male. Depra totalna..

mašnica
15.05.2013., 10:00
Jel smije euten na otvorenu ranu?

Sumskovoce
15.05.2013., 10:08
mašnice MM maže euten po ranama i posuše se dosta brzo i nastane tanji sloj nove kože.
Ali mu se ne povlači, već samo smanji podražaj i pečenje.

gita75
15.05.2013., 12:13
samo da napišem naše iskustvo, možda nekom pomogne.
doduše mi nikad nismo imali baš otvorene rane od ad-a (više razgrebane rane).
malom suse sa 6 mj. pojavili ekcemi po licu. ja sam mazala svim i svačim, no oni su bili samo sve veći i veći.
koristili smo mustelu stelatopia, adermu, sudocrem, niveinu kremu s cinkom, jgl običnu kremu... ne znam jel sam sve nabrojala, uglavnom dosta toga.
kad su ekcemi postali takvi da se izgrebao do krvi (tad je imao oko 7 mjeseci) pedijatrica nam je napisala afloderm+betrion, poslije adermu.
mazali tri dana jer više nisam znala šta bi. naravno, stanje se popravilo ali se i počelo pogoršavati čim smo prestali mazati s kortikosteriodima.
da bude još gore pojavili su mu se ekcemi u pelenskom području.
onda smo prešli na novi tretman, kupanje u vodi s maslinovim i eteričnim uljem čajevca+platnene pelene, do tada je bio u jednokratnima.
ekcemi u pelenama su prošli do drugog dana (crvenilo je posmeđilo i taj sloj kože se poljuštio) i nikad se nisu vratili.
na licu je išlo malo teže jer nije mogao baš držati glavu u vodi uronjenu, ali za jedno tjedan dana stanje se poboljšalo.
a od svih krema koje smo isprobali na kraju nam je pomogao obični melem. žao mi je samo da nisam prije probala namazati ga s njim.
ovo sigurno nije recept koji će pomoći svima, ali bar nije skupo isprobati.

mim
18.05.2013., 09:04
Za sebe...po rukama mi se jako proširila psorijaza, imam rane, jedva držim čašu u rukama,koji dan je dobro koji dan loše. Ali dojim pa nisam pametna s tim kortikost. Iako su mi doktori tvrdili da ne može doći di bebe, ne vjerujem, kažu količine su jako male. Depra totalna..
Ono što zaista smiješ uzimati dok dojiš su malo više doze cinka (30 mg barem) i Child life Esencijalne masne kiseline u dozi od 15 ml/dan (jušna žlica, može i više, ali ne manje). Namjenjene su djeci s atopijskim dermatitisom, ali je riječ o visoko doziranom preparatu omega 3-6-9 koji i te kako može pomoći kod psorijaze. Isti preparat (iako je namjenjen za per os primjenu) smiješ utrljati u zahvaćena područja.
Ne znam kakav ti je stav prema koloidnom srebru, ali mojoj prijateljici nestala je psorijaza, a samo je njega koristila. Devet godina se mučila s laktovima i već 15 godina psorijazi nema ni traga.

jelena.O
18.05.2013., 16:54
Za sebe...po rukama mi se jako proširila psorijaza, imam rane, jedva držim čašu u rukama,koji dan je dobro koji dan loše. Ali dojim pa nisam pametna s tim kortikost. Iako su mi doktori tvrdili da ne može doći di bebe, ne vjerujem, kažu količine su jako male. Depra totalna..a jel si probala ponovno ono od ćiće s placa?

mašnica
19.05.2013., 00:03
Pijem caj ali nisam redovita pa valjda zato i ne djeluje kako treba. Nisam za koloidno, zar ono smije uz dojenje?

Koristim ulje crnogima...nedavno pocela pa cemo vidjeti.

Teica
19.05.2013., 00:38
mašnica, ulje crnog kima piješ ili mažeš?

Mi nabavili čaj s Dolca ali muž ga je pio par dana, nije osjetio nikakvo poboljšanje i prestao je.

Molim te, koliko je tebi trebalo da taj čaj prodjeluje (onda kad si ga pila redovito)?

mašnica
22.05.2013., 13:22
Par dana nije dovoljno treba popiti cijelu kuru caja, redovito, bez imalo svinjetine i alkohola. Prve promjene su se vidjele nakon 2tjedna. Treba se organizam ocistiti, ne ide to nas tako brzo.

Peterlin
22.05.2013., 13:25
mašnica, ulje crnog kima piješ ili mažeš?

Mi nabavili čaj s Dolca ali muž ga je pio par dana, nije osjetio nikakvo poboljšanje i prestao je.

Molim te, koliko je tebi trebalo da taj čaj prodjeluje (onda kad si ga pila redovito)?

Poboljšanje, onak vidljivo, možeš očekivati nakon nekoliko tjedana. Treba biti strpljiv. Ne kužim ovo - nakon par dana prestati i ne pričekati rezultate. Pa nek popije cijelu količinu koju ima! Isto vrijedi i za čaj i za ulje, za sve... Osim toga treba i pripaziti na prehranu, ništa bez toga.

Ja dajem djeci ulje crnog kima preventivno u sezoni tj. od sredine rujna pa prema zimi (alergičar i astmatičar) i već su 2 godine bez simptoma. Ne mogu tvrditi da je samo do crnog kima (imamo i kure slane sobe) ali i mm i djeca su odlično, što su mi za mlađeg sina potvrdili i nalazi sa Srebrnjaka.

jelena.O
22.05.2013., 16:44
koju dozu kima daješ dečkima peterlin

Peterlin
22.05.2013., 19:17
koju dozu kima daješ dečkima peterlin

Koliko godina, toliko kapi dnevno.

mali karlo
22.05.2013., 20:39
Koliko godina, toliko kapi dnevno.

A s cim im das? Mislim to je uzasnog okusa. Ja sam kupila i moji nece da piju.
Ima li nesto sto ce ublazit okus pa da bude malo ukusnije?

Peterlin
22.05.2013., 21:15
A s cim im das? Mislim to je uzasnog okusa. Ja sam kupila i moji nece da piju.
Ima li nesto sto ce ublazit okus pa da bude malo ukusnije?

Imas Baraka kapsule ako djeca ne podnose ulje crnog kima na zlicicu (znaju ih imati u Šparu i drugim trgovinama na velikom popustu, ova cijena nije uklesana u kamen): http://www.zdravlje.eu.com/baraka-450mg

Moji su se navikli, progutaju bez kusanja pa isperu sokom ili necim drugim.

Teica
22.05.2013., 21:43
Ni ja to ne kužim.

(Piti tako kratko i prestati.)

mašnica, a što je s uljem crnim kimom - piješ ga ili mažeš?

jelena.O
23.05.2013., 06:54
moji bez problema popiju kim, tablete ne žele.

Inače te barake već dugo ima 1+1 u mercatoru.

mašnica
23.05.2013., 21:53
I pijem i mazem ali ima dana kada zaboravim, nikako postroziti tu moju (ne)redovitost

ivana zg
23.05.2013., 22:21
tek neki dan doznah za ovu kremu i taman ju mislila kupiti od iduće plaće............ a ja nedavno čula kako j neka časna isto radila neku mrak kremu za AD... i sad isto se proširila priča da je u njoj bilo kortića da ju je neko dao testirati............malo su mi preslične ove priče

jelena.O
24.05.2013., 08:31
koja je to časna iz bosanske posavine ili južnije?

Teica
25.05.2013., 03:38
mašnica, hvala na odgovoru za crni kim!

Sredit ćeš ti to i vrlo brzo postati redovita - sigurna sam :)

Jesi bolje što se psorijaze tiče?

jelena.O, hvala ti na inform.za ovu akciju u Mercatoru za Baraka kapsule :)

mašnica
26.05.2013., 23:20
Na starim mjestima rane se povuku ali se onda par milimetara dalje pojave novi "rezovi", doslovno kao da se nožem porežem i tako na 3,4 prsta i koža oko toga je suha, ljuskava, svrbiii :-(

Teica
27.05.2013., 03:22
mašnica, zbilja je to gadno ali sigurno još malo i počinje djelovati

prirodna medicina!

I nema više dosadne psorijaze!

Ma znaš da će biti tako - imaš već takvo, dobro iskustvo :) !

mašnica
27.05.2013., 16:32
Hvala Teica na podršci, nadam se....

Teica
05.06.2013., 09:40
mašnica, jel bolje :) ?

U bolnici sam pa mogu samo kratko na internet i ne uvijek, ali mislim na vas tu!

jelena.O
05.06.2013., 14:41
si ti dobro?

Tanči
05.06.2013., 16:33
mašnica, jel bolje :) ?

U bolnici sam pa mogu samo kratko na internet i ne uvijek, ali mislim na vas tu!

Proballa sam ti poslat pp, ali ti je inbox pun :-(

Teica
18.06.2013., 09:52
Jučer sam došla iz bolnice!

Javim se pa se nađemo, dobro :) ?

ksena28
12.08.2013., 09:50
Sto je na koncu s Eutenom? Ima li kortica ili ne?

Mi smo ocajni, mala ne spava vec mjesec dana od svraba, rane ima... najedanput krenulo i vec mj i pol agonija.
Bili privatno kod dermatologice, dala nam beloderm i jest se smirilo na 2 tjedna, al sad je gore... zvala homeopaticu i ona sugerira euten dok cekamo termin...

Jel ostalo kome mrva da ipak jedemo ovaj mj?! :-)