PDA

Pogledaj cijelu verziju : Preseljenje u istočni dio ZG-a

Ivon
03.02.2013., 15:43
Dragi moji, trebale bi mi sve informacije po pitanju preseljenja u istočni dio zagreba.Suprug mi je na tom dijelu dobio posao i za početak bi si iznajmili tamo stan. Znam da mnogobrojne agencije nude stanove u najam, ali iskreno da vam kažem preskupo mi je uzimanje stana preko agencije, pa ako netko zna iz nekakvih novina ili nečega svaka informacija mi je dobrodošla.

Koliko se protežu cijene najma na tom istočnom području grada??
Zatim imamo malu bebu, pa me zanima pedijatar na tom pordučju, te gdje krenuti s tom papirologijom kod preseljenja, znam da se prvo moramo prijaviti na MUP, ali mene više muči to zdravstvo,predijatar za malenu, te nama doktor opće prakse,pa onda svi ti papiri koji su potrebni???
Vrtić, jaslice ili što vec kada se treba prijaviti dijete? Godinu dana ranije ili?

Kakva je prometna povezanost? Imamo jedan auto i taj auto ce suprug koristiti za odlazak na posao, a ja cu vjerovatno trebati s malom ici kod pedijatra ili tako negdje pa sto vi obično koristite? Autobus? taxi? s obzirom da imam maleno dijete, pa me brine kako cu s njom ici igdje...
UGlavnom pišite mi sve čega se sjetite, jer ni ja sama neznam kojom brzinom mi dolaze sva moguca pitanja, kad krenem surfat obično zaglibim na nečemu pa opet nemam konkretnog odgovora :lol:
Trebaju mi sve informacije:yes:

ivana zg
03.02.2013., 15:48
Istok grada je širok pojam...uzmimo da istok grada kreće od Kvatrića, preko Maksimira, Ravnica, Dubrave, Sesveta, Borongaja, Volovčice, Pešćenice i još mnogih pod općina (BUkovac,Vukomerac,Poljanice,Jelkovec, Trnovčica,Retkovec, Trnava, Studenstki grad, Gornja donja Dubrava, Brestje itd.)

ivana zg
03.02.2013., 15:57
Samo ako seliš u Sesvete moraš se ja mislim prijaviti u njihov MUP, oni imaju tu i svoj HHZ-o, Burzu rada..uglavno sve..i to jako olakšava stvar jer nemoraš u gradu ništa obavljati .ako seliš u Dubravu sve obavljaš u Petrinjskoj (bar koliko ja znam)...

što se tiče povezanosti ovisi u kojem ćeš kvartu živjeti? Do Dupca vozi tramvaj...od Črnomerca kroz Maksimir, centar Dubrave itd. od Dupca idu busevi...znači istok zapad-tramvaj...sjever-jug bus...i naravno gradski vlak...Sesvete, Čulinec, Trnava, Glavni kolodvor- zapadni kolodvor itd... to su stanice

u Brestju (to je između Sesveta i Dubrave) imaš dr.Vokića on preko HZZ-o radi samo za one koje žive u Brestju ali je i privatnik imaš i Dom zdravlja i u Sesvetama i u Dubravi
Dubrava_ Grižanska, Slavonska itd.

Vrtića stvarno imaš koliko hoćeš, za gradske ti je upis u 5 mjesecu kao i svagdje a u privatnima kad hoćeš ako ima mjesta....ovo je sve ZG nema razlike po pitanju škola i vrtića

Ivon
03.02.2013., 16:01
Firma mu se nalazi u ulici Radničkoa cesta.....e sad to je blizu Žitnjaka ako se ne varam....tako da oko te radničke ceste, da ne putuje predugo na posao...

ivana zg
03.02.2013., 16:04
uf uf...Žitnjak, Kozari Bok.....možeš živjeti u Trnavi, Čulincu i Sesvetama to je sve blizu Žitnjaka (po meni bolje nego na KOzari boku)

Mojca
03.02.2013., 16:10
Firma mu se nalazi u ulici Radničkoa cesta.....e sad to je blizu Žitnjaka ako se ne varam....tako da oko te radničke ceste, da ne putuje predugo na posao...

Preporučam Volovčicu, stari kvart urbaniziran 50-tih, ima dom zdravlja,2 škole, 3 vrtića, puno zelenila, puno dječjih igrališta, istina sa prastarim spravama, ali ih ima, parking nije problem, kvart je miran.
Do Radničke može prošetati, ili ima 2-3 stanice tramvajem, jer tamo je parking čisti SF.

Mojca
03.02.2013., 16:11
Preporučam Volovčicu, stari kvart urbaniziran 50-tih, ima dom zdravlja,2 škole, 3 vrtića, puno zelenila, puno dječjih igrališta, istina sa prastarim spravama, ali ih ima, parking nije problem, kvart je miran.
Do Radničke može prošetati, ili ima 2-3 stanice tramvajem, jer tamo je parking čisti SF.

Sori, ja pričam o onom dijelu Radničke od Držićeve do Vukovarske.
Ali i dalje ostaje preporuka Volovčica ja radim na Žitnjaku za min sa na poslu.

Ivon
03.02.2013., 16:18
mi bi željeli na neki mirniji dio, pa makar bilo dalje njemu za putovat, a opet da je povezaniji s gradom, zbog doktora i svega, jer sam ja bez auta. Jel ima netko na forumu tko živi na tako udaljenijem dijelu, nemogu navesti ništa kao primjer jer slab poznajem grad....

Mojca
03.02.2013., 16:20
Ma govorim ti, Volovčica je miran i pristojan kvart koji ima sve. Zadnji u zoni tramvaja na tom potezu.

Ivon
03.02.2013., 16:21

e baš tako nešto tražimo, da nam je mirnije, super Mojca, još ako se čega sjetiš samo piši,tnx....

Mojca
03.02.2013., 16:21
U kojem ste sad kvartu?

Ivon
03.02.2013., 16:25
To je Trg Volovčica jel tako, sad gledam na googl maps...

Ivon
03.02.2013., 16:26
Eh u nijednom, živimo u drugom gradu zato mi i trebaju sve inf :)

Mojca
03.02.2013., 16:27
Svetice sa zapada, Borongajska sa sjevera, Vukovarska s juga i Kolarova s istoka,

Ivon
03.02.2013., 16:35
vidim vidim, i čini mi se po tom tvojem sasvim ok, jel imaš kakve inf o najmu stanova u tom dijelu? cijene?

Mojca
03.02.2013., 16:39
Ne znam zbilja, pronjuškaj. :)

anjica
03.02.2013., 16:49
Slazem se s Mojcom za Volovcicu
imas tramvaje (2,3 i 13), na placu bus za Kvatric (215)
dom zdravlja
4 skole u blizini
vrtice
CC1 east

Mojca
03.02.2013., 17:02
Imaš i tramvaje 1,9 i 17 s Borongaja. Meni su podjednako udaljeni kao ovi na Vukovarskoj. Oko 7 min pješke.

Smokvica.
03.02.2013., 18:13
Uzmi u obzir i ferenščicu, preko puta Volovcice. Evo se bas jucer susjeda preselila u susjednu zgradu, kaze da ide u veci stan za manje para.. 78m2 za 350€.. to je ful povoljno..buduci da ces bit solo sa blizancima, bez auta, pretpostavljam da ces ic svuda kolicima a tramvaj nekad dodje niskopodni, u koji udjes bez beda, al jbga mene uvik potrefi stari, u koji nemogu sama s njih dvi. . tako da mi se bus cak cini bolja opcija za tebe, ako budes bas svaki dan morala ic negdje. Mada, ako si na volovcici ili ferencici, zbilja ti je sve blizu. ja se micem iz kvarta samo kad imam primopredaju nekakvu s nekom forumasicom :mrgreen: idem ti cirnit po njuskalu malo.. kolki bi stan? jedna spavaca, jel? u kuci, il u zgradi iskljucivo?

Anemona
Ivon, ako selite u Zgb. radi TM posla, ja bih svakako nastojala da je posao toliko blizu da može doči ili pješke, ili odličnom linijom gradskog prijevoza. (Naravno ako je moguće).
Tako imaš duplu korist: 1. tebi je auto doma, ako ga zatrebaš, a i jednom kad počneš raditi da vam ne trebaju dva i 2. nevjerojatno manji trošak.

Ivon
pronjuškala sam stanove u najam na Volovčici, nisam ih baš nešto previše našla, a moram priznat on što se nudi bolje da se ne nudi :-)
Sasvim slučajno sam vidjela stanove u Novom zagrebu,Dugave i Sopot....vidim da i nije baš mirno, ali stanovi su znatno jeftiniji od Volovčice.....zasto je to tako?
Jel ima netko informacije o tim kvartovima?

Smokvica.
03.02.2013., 18:18
Ivon, ako selite u Zgb. radi TM posla, ja bih svakako nastojala da je posao toliko blizu da može doči ili pješke, ili odličnom linijom gradskog prijevoza. (Naravno ako je moguće).
Tako imaš duplu korist: 1. tebi je auto doma, ako ga zatrebaš, a i jednom kad počneš raditi da vam ne trebaju dva i 2. nevjerojatno manji trošak.
Dobro zboris, nebi ti ja N. zagreb preporucila. ovdje je stvarno bitan faktor blizina posla. Neznam kolko si bila po zg u zadnje vrijeme, al guzve su katastrofa..

sirius
03.02.2013., 18:22
Kakve veze ima sopot sa istokom? To je skroz drugi dio grada , ujutro moraš preci most sto ti dodatno komplicira stvari.
Mi smo živjeli na ferencici i povezanost sa gradom je odlična , kvart je pristupacan za kolica i prilično miran .

Cathy
03.02.2013., 18:24
Pogledaj ovdje: http://www.centarnekretnina.net/?gclid=CL77w97TmrUCFURY3godGnMAGg#MCx4OjowLHg6OjAs OjowOjo6Ojo6RTo6MDo6c2VsbDo6MDo6MHw=

Mojca
03.02.2013., 18:46
Uzmi u obzir i ferenščicu, preko puta Volovcice. Evo se bas jucer susjeda preselila u susjednu zgradu, kaze da ide u veci stan za manje para.. 78m2 za 350€.. to je ful povoljno..buduci da ces bit solo sa blizancima, bez auta, pretpostavljam da ces ic svuda kolicima a tramvaj nekad dodje niskopodni, u koji udjes bez beda, al jbga mene uvik potrefi stari, u koji nemogu sama s njih dvi. . tako da mi se bus cak cini bolja opcija za tebe, ako budes bas svaki dan morala ic negdje. Mada, ako si na volovcici ili ferencici, zbilja ti je sve blizu. ja se micem iz kvarta samo kad imam primopredaju nekakvu s nekom forumasicom :mrgreen: idem ti cirnit po njuskalu malo.. kolki bi stan? jedna spavaca, jel? u kuci, il u zgradi iskljucivo?

Istina.
Nepravedno sam zaboravila taj dio "prek' pruge". :)

Ivon
03.02.2013., 19:57

Mi bi stan cca 50 kvadrata, bilo bi super da je blizu MM posla, e sad pronjuškala sam volovčicu i nikako mi se ne sviđa ponuđeno, maleni su stanovi i preskupi, e sad to sto je tvoja susjeda našla na ferencici čini se idealno i stvarno jeftino. Mi trenutno živimo u kuci, i MM se nikako nemože naviknuti na život u stanu, ali nažalost mora jer nismo u nikakvoj mogucnosti gradit ili kupit kucu. Baš nam za početak u ZG treba stan od 50 kvadrata, nije mi uvijet da bude namješten jer imam svoj namještaj, a ako i je prihvatljivo namješten onda još bolje. Općenito ti kvartovi mi se jako sviđaju, al opet kažem nismo u mogućnosti odmah uzimati preskupi stan, tj stan s prevelikim najmom. Sve što pronjuškate ili saznate sve će mi jako dobro doći.....

Ivon
03.02.2013., 20:03
Kakve veze ima sopot sa istokom? To je skroz drugi dio grada , ujutro moraš preci most sto ti dodatno komplicira stvari.
Mi smo živjeli na ferencici i povezanost sa gradom je odlična , kvart je pristupacan za kolica i prilično miran .

nema nikakve veze kažem da li se slučajno pokazali neki stanovi na tražilici..

superx
03.02.2013., 20:51
uf, tamo je lijep ali skupi kvart. Radila sam u Radničkoj do prije mjesec dana. i cijeli taj kvrt je jako uredan. Ima lijepih stanova po Zavrtnici i u produžetku Radničke prema Gramatu,ali je skupo!

Mojca
03.02.2013., 20:54
uf, tamo je lijep ali skupi kvart. Radila sam u Radničkoj do prije mjesec dana. i cijeli taj kvrt je jako uredan. Ima lijepih stanova po Zavrtnici i u produžetku Radničke prema Gramatu,ali je skupo!

To je nešto skroz drugo.

Mojca
03.02.2013., 20:57
Ivon, čula sam se popodne s frendicom koja je na Ferenščici.
30 m2 1500 kn + režije, etažno centralno, 7 kat u zgradi.

Cathy
03.02.2013., 20:58
Evo, npr: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan-zagreb-maksimir-72-m2-oglas-7069449

Cathy
03.02.2013., 21:00
Ili Ovo: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan-zagreb-sigecica-60-m2-oglas-6809852

Smokvica.
03.02.2013., 21:07
I ja sam pitala jel slobodan ovaj iz kojeg se iselila ova moja..

Cathy
03.02.2013., 21:11
Ili ovo: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan-zagreb-donji-grad-56-m2-oglas-6453182
ali ovisi naravno što vama znači skupo.
Ovo isto nije daleko, a skoro je centar.

Mojca
03.02.2013., 21:18
Ili Ovo: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan-zagreb-sigecica-60-m2-oglas-6809852

Ovo nije miran kvart.

Cathy
03.02.2013., 21:21
Ovo nije miran kvart.

Ne djeluje pregrozno, a blizu je Radničke. Koliko znam u Rapskoj je osnovna škola. Bila sam par puta u tom kvartu i djelovao je ok.
Kaj po tvom mišljenju fali?

Cathy
03.02.2013., 21:24
Ovo je u Ivaničgradskoj: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/zagreb-pescenica-1s-db-novouredeno-n-2876-oglas-7055032

Mojca
03.02.2013., 21:45
Ne djeluje pregrozno, a blizu je Radničke. Koliko znam u Rapskoj je osnovna škola. Bila sam par puta u tom kvartu i djelovao je ok.
Kaj po tvom mišljenju fali?

Pa traže miran kvart, a ovo je "na odlicnoj lokaciji prekoputa hotela Hilton". Dakle, na Vukovarskoj. Je, okrenut je na jug, ali i dalje to nije miran kvart. :)

Mojca
03.02.2013., 21:48
Ovo je u Ivaničgradskoj: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/zagreb-pescenica-1s-db-novouredeno-n-2876-oglas-7055032

Premalo. :) Ali zgodno. I preskupo.
(Ja svoj stan od 53 m2 u boljem kvartu, ulica pri kraju Harambašićeve, iznajmljujem za 2500 kn.)

Cathy
03.02.2013., 21:50
Pa traže miran kvart, a ovo je "na odlicnoj lokaciji prekoputa hotela Hilton". Dakle, na Vukovarskoj. Je, okrenut je na jug, ali i dalje to nije miran kvart. :)
A gle, miran kvart u blizini Radničke???
Imaš gore blizu Zvonimirove stanova, ali 40 kvadrata za 300 i više eura.
Kažem, ovisi kaj je njima skupo.
Ima u Bužanovoj prekrasnih stanova, ali je najam 1000 eura/mjesečno.
I da, to je miran kvart, obiteljski.:-)

Mojca
03.02.2013., 21:56
Očito se tvoj ai moja definicija mirnog kvarta ne podudaraju. Je rmeni Bužanova nije mirna ulica. Istina, bila je nekad, dok nisu izgradili one užase.

mrkvica05
03.02.2013., 22:02
Sigečica ima i zgrada koje nisu uz Vukovarsku, ima Dom zdravlja, vrtić, OŠ, ogroman park uz školu. Relativno je blizu plac u Branimirovoj.

Cathy
03.02.2013., 22:05
Očito se tvoj ai moja definicija mirnog kvarta ne podudaraju. Je rmeni Bužanova nije mirna ulica. Istina, bila je nekad, dok nisu izgradili one užase.

Gle, to se slažem, ali ipak lakše tu puštam djecu da hodaju okolo nego recimo dole oko Green Golda.
Btw. nije više ni Harambašićeva što je nekada bila, to se vozi 70/sat i onda se pod ručnom skreće u Naselak.
Ne usuđujem se skoro pa pustiti djecu tamo.
Da nismo pred školom dobili ležeće policajce, a i u Bužanovoj, ne samo Kušlanovoj ne bi djecu puštala samu u školu.
Nije da je neka korist, ali ipak auti uspore zbog vlastitih amortizera.:mrgreen:

Smokvica.
03.02.2013., 22:35
sto se tice mirnoce, meni se npr. volovcica cini mirnija od ferencice... al kad je to sve relativno. Kad sam dosla tek u zg bila sam u subicevoj, i svako sam se jutro budila kad je prvi tramvaj kretao, a posli sam bila na zvonimirovoj, ali ne s ulicne strane, i bilo je divno, tisina veca nego na selu. al zato sad nema sanse da zivim tamo s djecom. di god se okrenes promet. Kad sam se doselila tek tu na pescu, moram priznat da mi se nije svidio kvart, jer uopce nisam setala po njemu. Kad smo dobili psa, prepjesacila sam je uzduz i poprijeko i ful je zavolila. a zivila sam doslovno svuda po gradu, i drzim da sam prilicno kompetentna. za mladu mamu, ja stvarno mislim da je volovcica, pa cak i onaj dio prema borongaju super. to sto je mojca rekla, stari je kvart, gradjen u vrijeme kad se mislilo na dovoljni broj vrtica i skole. neznam kako je sto se parkinga tice kod tebe na volovcici mojca, al meni oko zgrade ima mista uvik.. nemogu pojmit da svaki dan kruzim po kvartu i trazim di cu parkirat. takvih je kvartova sve manje, ili su uveli naplatu pa se moze nac mista :-/
Dom zdravlja je blizu, pedijatrica mi je dosla nova, mlada, prezadovoljna sam suradnjom.. opca praksa, ginekolog stomatolog, sve imas tu. dakle, skoro pa ni tramvajem ne trebas ici. Pijaca je na 5-6 min od vukovarske, kulturni centar sa hrpom radionica za djecu i skolarce..
pronjuskaj na njuskalu, ukucaj ferenščica ako ti se po volovcica nije svidjelo nista..mozda naletis na nesto sto ti se svidi :-)
Kad stizete u zg, kolko vremena imas?

superx
03.02.2013., 22:43
da da nije to, ali ovi stanovi ajme... znam da je napisala da ima svoj namještaj,ali ovaj u drugom stanu iz doba franc jozefa je katastrofa....

Smokvica.
03.02.2013., 22:47
mene jeza hvata kad to gledam, nagledala se takvih ko student. ti stanovi cak imaju svi neki miris..uf. uzas. stvarno je tesko nac stan ovako, nadam se da cete moci neki vikend doc i pogledat malo uzivo koji stan, kvart..

Mojca
03.02.2013., 23:03
Gle, to se slažem, ali ipak lakše tu puštam djecu da hodaju okolo nego recimo dole oko Green Golda.
Btw. nije više ni Harambašićeva što je nekada bila, to se vozi 70/sat i onda se pod ručnom skreće u Naselak.
Ne usuđujem se skoro pa pustiti djecu tamo.
Da nismo pred školom dobili ležeće policajce, a i u Bužanovoj, ne samo Kušlanovoj ne bi djecu puštala samu u školu.
Nije da je neka korist, ali ipak auti uspore zbog vlastitih amortizera.:mrgreen:

Nije. Nažalost. Cijeli taj kvart je dobio na dinamici, da budem fina. :mrgreen:
Moj stan je u slijepoj ulici za koju nitko osim stanara gotovo ni ne zna, pa je mirna ko pred 40 godina.

Cathy
03.02.2013., 23:12
Nije. Nažalost. Cijeli taj kvart je dobio na dinamici, da budem fina. :mrgreen:
Moj stan je u slijepoj ulici za koju nitko osim stanara gotovo ni ne zna, pa je mirna ko pred 40 godina.
Gle, to je super, ali si opet na križanju Harambašićeve i Livadarskog puta.
Inače, vidjela sam na Njuškalu da i u onoj novoj zgradi u Harambašičevoj iznajmljuju cca. 50 kvadrata za 350 eura. I to mi baš i nije povoljno.
Istina, za taj kvart je.

Mojca
03.02.2013., 23:19
sto se tice mirnoce, meni se npr. volovcica cini mirnija od ferencice... al kad je to sve relativno. Kad sam dosla tek u zg bila sam u subicevoj, i svako sam se jutro budila kad je prvi tramvaj kretao, a posli sam bila na zvonimirovoj, ali ne s ulicne strane, i bilo je divno, tisina veca nego na selu. al zato sad nema sanse da zivim tamo s djecom. di god se okrenes promet. Kad sam se doselila tek tu na pescu, moram priznat da mi se nije svidio kvart, jer uopce nisam setala po njemu. Kad smo dobili psa, prepjesacila sam je uzduz i poprijeko i ful je zavolila. a zivila sam doslovno svuda po gradu, i drzim da sam prilicno kompetentna. za mladu mamu, ja stvarno mislim da je volovcica, pa cak i onaj dio prema borongaju super. to sto je mojca rekla, stari je kvart, gradjen u vrijeme kad se mislilo na dovoljni broj vrtica i skole. neznam kako je sto se parkinga tice kod tebe na volovcici mojca, al meni oko zgrade ima mista uvik.. nemogu pojmit da svaki dan kruzim po kvartu i trazim di cu parkirat. takvih je kvartova sve manje, ili su uveli naplatu pa se moze nac mista :-/
Dom zdravlja je blizu, pedijatrica mi je dosla nova, mlada, prezadovoljna sam suradnjom.. opca praksa, ginekolog stomatolog, sve imas tu. dakle, skoro pa ni tramvajem ne trebas ici. Pijaca je na 5-6 min od vukovarske, kulturni centar sa hrpom radionica za djecu i skolarce..
pronjuskaj na njuskalu, ukucaj ferenščica ako ti se po volovcica nije svidjelo nista..mozda naletis na nesto sto ti se svidi :-)
Kad stizete u zg, kolko vremena imas?

Slažem se. Kad sam kupovala stan, prvo sam tražila tu u kvartu, ali nisam našla, odnosno jedan mi je pobjeg'o pred nosom, pa sam prešla Branimirovu i platila 10.000 eur više za istu kvadraturu.
Volovčica je, kako sam već rekla, stari kvart, humano građen: zgrada, pa zelena površina, pa pločnik, pa ulica, pa zelena površina, pa druga zgrada, pa zelena površina s parkom, pa zgrada i opet iz početka. Danas o takvim kvartovima možemo samo sanjati.
Kad sam došla u Zagreb živjela sam kod Rebra, kao na selu, s pogledom na Laščinu... mrzila sam Volovčicu kad sam se preselila kod MD-a. Ali isto tako, kad sam počela šeati psa, pa sad i dijete shvatila sam koliko je kvart genijalan i neotkriven. Koliko je podjednako ualjen od centra kao i Trešnjevka, a zapravo je Trešnjevka uništena (većinom, nažalost) a naš kvart je osto isti. Je... ima puno socijalističkih elemenata, ali baš me briga. U krugu od 200 m od kuće imam 4 igrališta za dijete... istina, na svakom od njih tek po jedna prastara sprava, ali ja vjerujem da je i jedno stablo dovoljno za dječju zabavu.
Nedavno su izgradili tu veliku Dionu :nakon: pa više ne idem u Mercator, u kvartu je Kozmo (kojeg osobno bojkotiram, ali tu je), tržnica (skromna, ali tu je), pošta, banka, tržnica, svi bankomati, škole, vrtići, papirnica, kulturni centar s kazalištem i glazbenom školom, hrpom kreativnih aktivnosti za sve životne dobi... nalazi se između dvije tramvajske pruge, stanica međugradskog vlaka (Zagreb Maksimir) je blizu, na Kvartiću si za 5 min busom, na autoputu si za 5 min kad bježiš iz grada...
Osim glavne ulice, Ivanićgradske, sve je mirno i tiho.
Parkinga ima, redovito stanem pred kuću (osim ako mi se neki lik koji skoči u kladionicu ne sparka na mom mjestu, ali taj ode za 10 min). U centru grada s za 40 min pješke, tko voli hodati... dok sam radila u centru sam išla pješke neko vrijeme.

Ferenščica je ipak malo drugačija... kaže MD koji je domorodac da oni tam prek nikad nisu išli. :lool:

Moe
03.02.2013., 23:20
Osim kvartova Ferenčica, Volovčica, Sigečica - možda da pogledaš - Savica, Folnegovićevo, Borovje.. to je još uvijek "s ove strane Save".
Ne znam jel suprugu osigurano parkirno mjesto na poslu, ako nije - ne isplati se ići autom na posao. Nabrojani kvartovi su svi na 3-4 tramvajske stanice (pol sata pješke - uvrh glave - mužu do posla.
Zasad ti neću stavljati linkove, jer ćeš sama pogledati.. ono što sam vidjela je da ćete teško proći ispod 300 eura + režije.

Mojca
03.02.2013., 23:23
Gle, to je super, ali si opet na križanju Harambašićeve i Livadarskog puta.
Inače, vidjela sam na Njuškalu da i u onoj novoj zgradi u Harambašičevoj iznajmljuju cca. 50 kvadrata za 350 eura. I to mi baš i nije povoljno.
Istina, za taj kvart je.

Što želiš reći? Da mi je stan u divljem kvartu? :mrgreen:
Nisam na nikakvom križanju, nego u slijepom crijevu. :) Guglaj Doljani.

Ona nova zgrada u Harambašićevoj vrijedi te novce. To je rijetko pošteno građena novogradnja, sa odličnom opremom. Tko ima, platiti će. Svaka roba nađe kupca. Da imam para, kupila i stan tamo.

Smokvica.
03.02.2013., 23:33
Pa ful ga kuzim.. ajd mojca, nadam se da cu naletit u kojem parkicu na tebe, sjecam te se jos sa zelendana :-)
Ivon, dodjes li k nama, nece ti bit dosadno :mrgreen:

Mojca
03.02.2013., 23:39
Pa ful ga kuzim.. ajd mojca, nadam se da cu naletit u kojem parkicu na tebe, sjecam te se jos sa zelendana :-)
Ivon, dodjes li k nama, nece ti bit dosadno :mrgreen:

Sjećam se i ja tebe i one slatke bebe. :zaljubljen:
Teško da ćemo se sresti, počela sam raditi, pa više ne šetam po parkovima :( ali možemo se dogovoriti da dođete k nama na igranje... pretvorili smo stan u dječji vrtić, pa šteta da ima samo jednog korisnika. :)

ivana zg
03.02.2013., 23:46
Volovčica i Ferenšica su ti ustvari Pešćenica...isto tako tu može spadati i dio Vukomeračke ceste kao i Svetica.....poznajem Volovčicu oko Ivaničgradske-bivša Nama i kod tvornice Pliva tj. Cedevite....možeš sve pješke ali isto tako tamo je starogradnja što se tiče stanova (s te strane) ...možda da pogledaš neku manju kućicu?

ivana zg
04.02.2013., 01:09
moj kvart;http://www.mojkvart.hr/Zagreb/Pescenica
http://www.mojkvart.hr/

http://www.zagreb.hr/

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=11

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=508

http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/POPIS_DJECJIH_VRTICA_GRADA_ZAGREBA_0511.pdf popis gradskih dječjih vrtića po Zagrebačkim kvartovima
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=524 popis privatnih dječjih vrtića u ZG po kvartovima

najam gradskih stanova http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=2085
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=2085

http://zagrebacka.policija.hr/DefaultPu.aspx?id=1273 PU ZAGREBAČKA
http://zagrebacka.policija.hr/MainPu.aspx?id=14872

Prijavništvo i osobne isprave

Korisni linkovi:

Obrasci (http://www.mup.hr/1252.aspx)

Za građane s prebivalištem na području grada Zagreba poslovi se obavljaju u
Odjelu za prijavništvo i osobne isprave Policijske uprave zagrebačke,
Petrinjska 30, a za ostale građane s područja Zagrebačke županije u njihovim
područnim postajama.
Radno vrijeme za rad sa strankama je od 7,30 do 19 sati (od ponedjeljka do petka).
INFORMACIJE – Petrinjska 30, šalter 1 – polukat – tel.01/4563 670, 01/4563 671
Voditeljica Odjela za prijavništvo i osobne isprave – soba br.3

I. PRIJAVNIŠTVO (Koja je dokumentacija potrebna za navedeno, možete pročitati pod – linkom (http://www.mup.hr/main.aspx?id=43#2))
prijava i odjava prebivališta i boravka
promjena adrese, promjena osobnog imena i dr.
dodjela MBG-a (matični broj građana)
izdavanje uvjerenja o prebivalištu građana i dr.
- polukat šalteri: 10, 11, 12, 13 i 14
soba 11 - prizemlje
- pismene molbe vezano uz adrese stanovanja
soba 12 (šefice smjene)
- prijava javnog okupljanja (sportske, kulturne i dr. aktivnosti na cesti – zatvaranje prometnica čl.183.st.3 ZSPC)

II. OSOBNE ISKAZNICE (Koja je dokumentacija potrebna za navedeno, možete pročitati pod – linkom (http://www.mup.hr/42.aspx))
soba 107 (šefice smjene)
- izdavanje odobrenja za reproduciranje i izvođenje glazbe u ugostiteljskim objektima
- predaja zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice za nepokretne osobe
I. kat – šalteri 21, 22, 23, 24 i 25
- predaja zahtjeva za izradu osobne iskaznice
Napomena: šalter 21 teži invalidi
- izdavanje osobnih iskaznica – šalter 28
Govorni automat s podacima o izrađenim osobnim iskaznicama – 01/4563 602
šalter 26 (1. kat)
-prijava nestanka osobne iskaznice (radno vrijeme od 8 do 15,30 sati)

III. PUTNE ISPRAVE (Koja je dokumentacija potrebna za navedeno, možete pročitati pod – linkom (http://www.mup.hr/main.aspx?id=44#1))
soba 4 (šefice smjene)
-izdavanje suglasnosti za prijenos posmrtnih ostataka u inozemstvo
polukat – šalter dvorana šalteri 2, 4, 5, 6 i 7
- predaja zahtjeva za putne isprave
šalter 7, 8 i 9
- predaja zahtjeva za izradu putne isprave po hitnom postupku
šalter 3
- preuzimanje izrađenih putnih isprava
Govorni automat o izrađenim putnim ispravama – 01/4563 601
soba 2
- prijava nestanka putnih isprava (teži invalidi soba 4)
Stanovi na Volovčici tj. općini Pešćenica
http://www.centarnekretnina.net/HR/56-prodaja-Stanovi-390-Volovcica.htm#MSw1Njo6MTAsMjg2OjozOTAsMzkwOjo0Ojo6 Ojo6RTo6MDo6c2VsbDo6MDo6MHw2OjowOjowOjo6Ojo6ZmFsc2 U6OmZhbHNl

http://www.gohome.hr/nekretnine.aspx?q=nekretnine%20VOLOV%C8ICA%20proda ja%20ku%E6a kuće na Volovčici
http://www.zagrebnekretnine.com/nekretnine/Volovcica
http://www.stanovizagreb.org/novogradnja/Volovcica

Mojca
04.02.2013., 07:12
Volovčica i Ferenšica su ti ustvari Pešćenica...isto tako tu može spadati i dio Vukomeračke ceste kao i Svetica.....poznajem Volovčicu oko Ivaničgradske-bivša Nama i kod tvornice Pliva tj. Cedevite....možeš sve pješke ali isto tako tamo je starogradnja što se tiče stanova (s te strane) ...možda da pogledaš neku manju kućicu?

Ja bi ipak rado da Ivon čuje da su Volovčica i Ferenščica su tek mali dio Peščenice, a ne "ustvari Pešćenica", ispravnije je. To su životu najudobniji dijelovi, najpraktičniji.

Starogradnji ništa ne fali, ako je održavana, dapače, to je češće puno kavlitetnija gradnja od novogradnje.

A treće, ne vidim čemu link o najmu gradskih stanova kad ne ispunjavanju osnovni uvjet "osobe koje nemaju riješeno stambeno pitanje, niti mogućnost da ga riješe na
drugi način, a prije podnošenja zahtjeva na natječaj prebivaju na području Grada Zagreba neprekidno najmanje 10 godina".

Cathy
04.02.2013., 07:18
Što želiš reći? Da mi je stan u divljem kvartu? :mrgreen:
Nisam na nikakvom križanju, nego u slijepom crijevu. :) Guglaj Doljani.

Ona nova zgrada u Harambašićevoj vrijedi te novce. To je rijetko pošteno građena novogradnja, sa odličnom opremom. Tko ima, platiti će. Svaka roba nađe kupca. Da imam para, kupila i stan tamo.

Gle, mogla sam napisati Doljani da sam htjela.:mrgreen:
Napisala sam najbližu adresu a bez specifikacije adrese.
Btw. stan sa najboljim mogućim rasporedom u životu sam vidjela baš u Doljanima.
100 kvadrata sa tri spavaće sobe i radnom i dnevnim boravkom. Ali tako nizak strop da je to bila koma. I da, ispod ravnog krova.
Ali raspored je bio za poželiti.:-)

Mojca
04.02.2013., 08:11
U onoj narančastoj zgradi? :)

Cathy
04.02.2013., 08:48
U onoj narančastoj zgradi? :)
Ne, zgrada koja bočno izlazi na Livadarski put, nadograđivana. Ima tri kata i ravni krov.

matahari
04.02.2013., 08:52
Slažem se s Mojcom. Do prije par godina živjela u Kozari Boku :mrgreen:, pripadali općini Peščenica, tako da znam taj dio. Meni su Pešča, Volovčica jedan od dražih dijelova grada. Borongajska strana također. Dobro su prometno povezani, infrastruktura ok, zelenilo, parkovi, ŠRC, dom zdravlja, vrtići, škole...

Ja bi ipak rado da Ivon čuje da su Volovčica i Ferenščica su tek mali dio Peščenice, a ne "ustvari Pešćenica", ispravnije je. To su životu najudobniji dijelovi, najpraktičniji.

Starogradnji ništa ne fali, ako je održavana, dapače, to je češće puno kavlitetnija gradnja od novogradnje.

A treće, ne vidim čemu link o najmu gradskih stanova kad ne ispunjavanju osnovni uvjet "osobe koje nemaju riješeno stambeno pitanje, niti mogućnost da ga riješe na
drugi način, a prije podnošenja zahtjeva na natječaj prebivaju na području Grada Zagreba neprekidno najmanje 10 godina".

Ivon
04.02.2013., 09:19
Sad čitam sve vaše ideje i ostajem u čudu kako ste se sve zainteresirale i kako pomažete :o.
Neizmjerno vam hvaaala :) baš mi puno pomažete po pitanju svega..:-D
e sad ovako:
Stan mi je potreban za nekih max mj dana, MM sutra počinje radit, ali za prvu ruku ce putovat dok ne nađemo stančić.
Što se tiče njegovog odlaska na posao to će svakako činiti s autom jer mu je takav posao, ne boravi stalno u firmi....(tako da pješke odlaziti na posao mu svejedno nece biti moguce)
Kvartovi Ferencica i Volovcica mi se čine idealni, jer nismo mi baš za jaku zagrebačku špicu, a i više volimo zelene površine, a i da smo prometno povezani s ostatkom grada naravno...
Vidim ove vaše linkove za stanove i neki su za početak van naših mogućnosti, nama treba nešto ovako :
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan-zagreb-sopot-48-m2-oglas-6854019 taj stan nam se jako svidio jer je prekrasno namješten, baš kako mi volimo, a i cijena toga najma nam je prihvatljiva, mana mu je ta što je eto na drugom kraju, na istoku Sopota NZG. pa koliko vidim vi mi to nikako ne savjetujete jer je predaleko i deško ce MM biti doci do posla.
Možda ce ovo pitanje zvučati glupo ali ne kužimo se u uzimanje stana u najam pa ono to nas zanima što s namještajem u stanovima ako nam se ne sviđa?? Jel netko upoznat s tim, jer ima baš stanova prihvatljivih cijena u tim idealnim kvartovima,ali namještaj im je koma, i nikako se nebi ugodno osjećali u takvim stanovima...
Mi bi uzeli stan na duže vrijeme, a kupili bi stan za neke 2 godine, tako da ovaj stan što sada tražimo bi nam trebao sigurne 2 godine.
Tražimo stancic od cca 50 kvadrata, može i manji ako je ok raspored (jer ima stanova puno vecih kvadratura a da budu jako loše raspoređeni).
i za tu kvadraturu prihvacamo najam oko 2000kn,više ne.

josipal
04.02.2013., 09:21
moja necakinja zivi u Dubravi (kod trznice) 70-ak kvadrata 1500 kn
druga zivi na Savici 1100 kn 40 kvadrata

Mislim da nije losa ta Savica ili Borovje ili kako se zove onaj kvart prije Borovja prema Slavonskoj?
Nije daleko od radničke (brat mi radi kod GreenGolda a zivi na Borovju- ima dve tramvajske do posla, pet do grada). Ima doktore, vrtic, puno parkova, zgrade nisu nabijene... I za nekih 250 eur 50 kvadrata.

sirius
04.02.2013., 09:22
Sad čitam sve vaše ideje i ostajem u čudu kako ste se sve zainteresirale i kako pomažete :o.
Neizmjerno vam hvaaala :) baš mi puno pomažete po pitanju svega..:-D
e sad ovako:
Stan mi je potreban za nekih max mj dana, MM sutra počinje radit, ali za prvu ruku ce putovat dok ne nađemo stančić.
Što se tiče njegovog odlaska na posao to će svakako činiti s autom jer mu je takav posao, ne boravi stalno u firmi....(tako da pješke odlaziti na posao mu svejedno nece biti moguce)
Kvartovi Ferencica i Volovcica mi se čine idealni, jer nismo mi baš za jaku zagrebačku špicu, a i više volimo zelene površine, a i da smo prometno povezani s ostatkom grada naravno...
Vidim ove vaše linkove za stanove i neki su za početak van naših mogućnosti, nama treba nešto ovako :
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan-zagreb-sopot-48-m2-oglas-6854019 taj stan nam se jako svidio jer je prekrasno namješten, baš kako mi volimo, a i cijena toga najma nam je prihvatljiva, mana mu je ta što je eto na drugom kraju, na istoku Sopota NZG. pa koliko vidim vi mi to nikako ne savjetujete jer je predaleko i deško ce MM biti doci do posla.
Možda ce ovo pitanje zvučati glupo ali ne kužimo se u uzimanje stana u najam pa ono to nas zanima što s namještajem u stanovima ako nam se ne sviđa?? Jel netko upoznat s tim, jer ima baš stanova prihvatljivih cijena u tim idealnim kvartovima,ali namještaj im je koma, i nikako se nebi ugodno osjećali u takvim stanovima...
Mi bi uzeli stan na duže vrijeme, a kupili bi stan za neke 2 godine, tako da ovaj stan što sada tražimo bi nam trebao sigurne 2 godine.
Tražimo stancic od cca 50 kvadrata, može i manji ako je ok raspored (jer ima stanova puno vecih kvadratura a da budu jako loše raspoređeni).
i za tu kvadraturu prihvacamo najam oko 2000kn,više ne.
Pitaj u agencijama sto nude za tvoje uvjete, pogotovo ako je dugoročno.

josipal
04.02.2013., 09:22
Ja sam u Studentskom gradu gdje stan od 80 kvadrata je 2000 kn (kat uznad mene- drugi kat)

Mojca
04.02.2013., 09:29
Ne, zgrada koja bočno izlazi na Livadarski put, nadograđivana. Ima tri kata i ravni krov.

ne znam ništa o njoj.

Ivon
04.02.2013., 09:33
Ja sam u Studentskom gradu gdje stan od 80 kvadrata je 2000 kn (kat uznad mene- drugi kat)

studentski grad? a to je gdje?

jelena.O
04.02.2013., 09:40
sad o namještaju,stan pored nas nekih 45kvadrata od početka je u najmu , prvo su živjeli neki mladi do pred Novu godinu, tad su došli neki obiteljski ljudi, u stanu prije nisam bila, samo vidla krajičkom oka kad bi ko ulazio, ali ovi novi su pol namještaja donesli svoje, tj.kupili novo, televizor, vešmašinu i kaj ja znam kaj, neke stvari je gazda odnesal,vešmašina je dugo stajala u šupi ko i gazdin televizor. Tak da se da dogovoriti.

jelena.O
04.02.2013., 09:41
studentski grad? a to je gdje?Gornja Dubrava

Ivon
04.02.2013., 10:14
a kažem ne želim uzeti preko agencija jer njihova provizija je cijena jednog mjesečnog najma

Ivon
04.02.2013., 10:17
uh predaleko

anjica
04.02.2013., 10:20
Na podrucju Vukomerca imas nekoliko novih zgrada (na glavnoj cesti gdje vozi bus), vjerujem da je jeftinije nego volovcica, a kvart je udaljen 3-4 autobusne stanice

jelena.O
04.02.2013., 10:22
tam zna bit i kuća za iznajmljenje, pa pogledaj

anjica
04.02.2013., 10:23
Tesko kuca, eventualno stan u sklopu kuce (Vukomerec/Trnava)

Mojca
04.02.2013., 10:46
Na podrucju Vukomerca imas nekoliko novih zgrada (na glavnoj cesti gdje vozi bus), vjerujem da je jeftinije nego volovcica, a kvart je udaljen 3-4 autobusne stanice

X
Ali u Vukomercu osim diućana i Čingača :) nemaš ništa.

anjica
04.02.2013., 11:22
X
Ali u Vukomercu osim diućana i Čingača :) nemaš ništa.
Ima ono osnovno ( vrtic, skola), prvenstveno sam to napusala zbog cijene :)

Cathy
04.02.2013., 11:23
ne znam ništa o njoj.

Neznam ni ja, ali smo pred par godina gledali stan.:-)

Mojca
04.02.2013., 11:45
Ima ono osnovno ( vrtic, skola), prvenstveno sam to napusala zbog cijene :)

Ma kužim. Ali nema ni parka ni igrališta (osim oko onih novih zgrada).

anjica
04.02.2013., 11:47
Ima kod skole i u Trnavi novo sredjeno igraliste

anjica
04.02.2013., 11:50
Isteklo mi vrijeme za edit
http://www.zagrebancija.com/hr-kvartovi/malisani-u-trnavi-dobili-dva-sportska-igralista_281236

superx
04.02.2013., 12:02
Ja sam u Dubravi i uopće mi Green gold nije daleko, dolazila sam brzo na posao, pogotovo sad kad završe produžetak Branimirove, i Svetice su blizu, a nije ni Dubrava na kraj svijeta.

Smokvica.
04.02.2013., 12:10
hm hm, za toliki budzet i nemozes bas birat i kvart i izgled.. mislim da cete trebati odvagnuti sta je vaznije za prve dvi godine, dok se ne upustite u potragu za kupnjom svog stana.. sto se namjestenosti stana tice, to sve ovisi o gazdi da li je uopce u mogucnosti iseliti svoj stari namjestaj.. pretpostavljam da ta prvu ruku necete puno stvari nositi, mozda bi do lita mogli uzet bilo sta prihvatljivo, a onda na lito kad studenti odu, nac nesto super di bi mogla svoj namjestaj doniti. do tad bi se vec uhodali i poslozili prioritete. Kroz godinu, dobri stanovi za sitnu lovu obicno i ne dodju u oglasnik..ajd njuskaj dalje, ovaj u sopotu mi super izgleda. mozda bi ti muz i potrpio guzvu neko vrijeme..;-)

Mojca
04.02.2013., 12:38
Ima kod skole i u Trnavi novo sredjeno igraliste

AKo sam dobro shvatila Ivon ima male klince, spominje vrtić i jaslice u prvom postu... Ne znam koliko joj znači školsko igralište.
Mislila sam na dječja igrališta sa toboganima, ljuljačkama i sl.

Mojca
04.02.2013., 12:38
Ja sam u Dubravi i uopće mi Green gold nije daleko, dolazila sam brzo na posao, pogotovo sad kad završe produžetak Branimirove, i Svetice su blizu, a nije ni Dubrava na kraj svijeta.

Mislim da se radi o dijelu Radničke kod Žitnjaka.

jelena.O
04.02.2013., 12:49
Tesko kuca, eventualno stan u sklopu kuce (Vukomerec/Trnava)mislila sam na onaj dio gdi vozi bus iza Gredelja

anjica
04.02.2013., 13:07
Tamo ja imam kucu (Vukomerecka cesta) pa znam da nema iznajmljivanja (eventualno stan unutar kuce)

Ivon
04.02.2013., 13:12
hm hm, za toliki budzet i nemozes bas birat i kvart i izgled.. mislim da cete trebati odvagnuti sta je vaznije za prve dvi godine, dok se ne upustite u potragu za kupnjom svog stana.. sto se namjestenosti stana tice, to sve ovisi o gazdi da li je uopce u mogucnosti iseliti svoj stari namjestaj.. pretpostavljam da ta prvu ruku necete puno stvari nositi, mozda bi do lita mogli uzet bilo sta prihvatljivo, a onda na lito kad studenti odu, nac nesto super di bi mogla svoj namjestaj doniti. do tad bi se vec uhodali i poslozili prioritete. Kroz godinu, dobri stanovi za sitnu lovu obicno i ne dodju u oglasnik..ajd njuskaj dalje, ovaj u sopotu mi super izgleda. mozda bi ti muz i potrpio guzvu neko vrijeme..;-)

da ovaj u sopotu mi je super, a neželimo više dati za najam jer s svakim mjesecom najma smo u gubitku (nekakva naša računica kad bi kupili svoj stan).
nisu nam bitne škole zasad nego jaslice, vrtici, a ono što ja volim je da mogu izaci normalno s kolicima da nisamo odmah u špici grada....a njuškam i dalje...ako tko išta sazna sve mi jako dobro dođe...

Ivon
04.02.2013., 13:15
Znam da nekima zvučim smješno ali stvarno jako slabo poznajem ZG:-) nemojte zamjeriti
Vukomerec koji je to dio grada?

Mojca
04.02.2013., 13:27
Istočno od Volovčice.

Mojca
04.02.2013., 13:28
guglaj Vukomerička cesta, u nastavku Borongajske.

anjica
04.02.2013., 13:29
Istocni dio, istocnije od Volovcice (3-4 autobusne stanice) sa Slavonskom je sad spojen preko nove ceste koja je izgradjena zbog CC1East, a prvo skretanje od Slavonske prema gradu je Radnicka

anjica
04.02.2013., 13:30
guglaj Vukomerička cesta, u nastavku Borongajske.
Vukomericka cesta je iza Velike Gorice, ovo je VUKOMERECKA CESTA :)

Peterlin
04.02.2013., 13:33
Tamo ja imam kucu (Vukomerecka cesta) pa znam da nema iznajmljivanja (eventualno stan unutar kuce)

X

Da li je netko spomenuo Borovje?

Folnegovićevo je blizu, ali to je staro naselje. Možda je Borovje bolje rješenje.

Sve ovisi o kojem dijelu Radničke se radi. Ja sam s Volovčice i stara Radnička mi je blizu. O Volovčici je već sve rečeno, i o Ferenščici - idealan kvart za obitelj s malom djecom, imaš sve (dom zdravlja, plac, velike trgovine, park, vrtiće i to dobre, škole i to dobre...) ALI ako je u pitanju onaj drugi dio Radničke ceste prema Domovinskom mostu, onda to baš i nije blizu.

Vukomerec isto baš nije "pri ruci". Ne znam. Bilo bi bolje da imamo smjernice tipa Radnička kod Vukovarske ili Radnička bliže Domovinskom mostu (ali tamo nema zgrada, gradski prijevoz je rijedak itd... tako da mi je teško dijeliti savjete). Na Vukomerečkoj ima par novih zgrada, ali to mi se baš ne čini blizu Radničke, a ni bilo kakvih sadržaja, pogotovo ne za pješaka ili mladu obitelj.

Sretno, kako god bilo.

anjica
04.02.2013., 13:50
Vukomerec isto baš nije "pri ruci". Ne znam. Bilo bi bolje da imamo smjernice tipa Radnička kod Vukovarske ili Radnička bliže Domovinskom mostu (ali tamo nema zgrada, gradski prijevoz je rijedak itd... tako da mi je teško dijeliti savjete). Na Vukomerečkoj ima par novih zgrada, ali to mi se baš ne čini blizu Radničke, a ni bilo kakvih sadržaja, pogotovo ne za pješaka ili mladu obitelj.

Sretno, kako god bilo.izgradjena je nova cesta koja spaja Vukomerecku sa Slavonskom, izlaz na Slavonsku je izmedju CC1east i Kike, tako da je autom iz Vukomerca/Trnave za max 5 min na Radnickoj

edit: zove se Sinise Glavasevica

Cathy
04.02.2013., 14:43
izgradjena je nova cesta koja spaja Vukomerecku sa Slavonskom, izlaz na Slavonsku je izmedju CC1east i Kike, tako da je autom iz Vukomerca/Trnave za max 5 min na Radnickoj

edit: zove se Sinise Glavasevica
Išla sam neki dan njom (nisam ja vozila) i iznenadila sam se koliko je izgrađeno. Čini mi se da vozi i bus.

babyboys
04.02.2013., 14:53
Ivon, a zašto ne odete pogledati jedan vikend taj stan u sopotu kad vam se već sviđa? pa nije zagreb Newyork da će putovat 4 sata s jednog kraja grada na drugi.
(ja živim na krajnjem zapadu, radila sam na krajnjem istoku i u špicvi mi je trebalo malo više od sat vremena do doma, a relacija sopot - radnička nije ni blizu tolika)

Ivon
04.02.2013., 14:56
X

Da li je netko spomenuo Borovje?

Folnegovićevo je blizu, ali to je staro naselje. Možda je Borovje bolje rješenje.

Sve ovisi o kojem dijelu Radničke se radi. Ja sam s Volovčice i stara Radnička mi je blizu. O Volovčici je već sve rečeno, i o Ferenščici - idealan kvart za obitelj s malom djecom, imaš sve (dom zdravlja, plac, velike trgovine, park, vrtiće i to dobre, škole i to dobre...) ALI ako je u pitanju onaj drugi dio Radničke ceste prema Domovinskom mostu, onda to baš i nije blizu.

Sretno, kako god bilo.

Firma mu se nalazi u Obrtničkoj ulici, pa pretpostavljam da to je više prema Vukovarskoj nego prema Domovinskom mostu?

jelena.O
04.02.2013., 15:08
je bliže je prema vukovarskoj, najdealnije bi bilo živeti onda oko Rapske ili u Folnegovićevom naselju, a ak je prek Save u Zapruđu ili utrinama

https://maps.google.hr/maps?hl=hr&q=obrtni%C4%8Dka+ulica+zagreb&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x476678a3d636a757:0x6b856c4ea340ee37,Obrtni %C4%8Dka+ulica,+10000,+Zagreb&gl=hr&ei=AsAPUYuNJY-K4gTCnoDQBA&sqi=2&ved=0CCkQ8gEwAA

Mojca
04.02.2013., 15:10
Firma mu se nalazi u Obrtničkoj ulici, pa pretpostavljam da to je više prema Vukovarskoj nego prema Domovinskom mostu?

Tramvaj dvojka.
Ako ide autom iz NZ za 10 min je na poslu, ima prečica. :)

Cathy
04.02.2013., 15:12
Ako je to ovo: http://www.karta-zagreba.com/karta-zagreba/
(upiši u pretražnik karte Obrtnička) onda vam je svejedno gdje ste, jer bude morao autom. I da to je prema mostu.

ivana zg
04.02.2013., 15:14
Kad bude živjela u ZG-u vidjet će kako su te neke "relacije" čudne..kako je tu u stvari sve u krug...kako su neke općine i kvartovi čudni i križaju se s drugima, preklapaju...ja sam rođena u Donjoj Dubravi u Trnavi ali skroz blizu Branimirove tako da je meni npr. Vukomerec bio daleko...dok onima koji žive niže južnije u Trnavi ili su orjentirani prema Čulincu i Žitnjaku ili prema Pešćenici i Vukomercu.

Ja sam preselila nedavno u Brestje u Sesvete a to nije ni Dubrava ni Sesvete no do radničke mi Slavonskom treba 3 minute autom...mogu ići pored Getroa pa na Slavonsku, mogu ići Branimirovom do Hanzlove ili Svetica- pa sam na Radničkoj...a mogu se "vrtiti" pa ići Čulinečkom ili preko Trnave na Vukomeračku kod City centra pa sam na Radničkoj.(osim kaj je na Trnavi pruga pa ne bi peporučila tu gubiti vrijeme..tuda ide gradski vlak pa stalno "zvoni".

Svi kažu da Vukomerac nije za preporučiti kvart, nisu ni neki djelovi Trnave što su nekada bili...ali npr. ima par stanova novo izgrađenih na početku Vukomeračke- znači u Trnavi to je druga stanica od vrtića Jabuka, blizu je škola a i nova će ubrzo i taj bus vozi Vukomerac-Kvatrić i tom cestom si na Radničkoj za sekundu ( U školu možeš u Vukomerec ali ja bih preporučila Marija Jurić Zagorku" donja Dubrava odmah kad se prijeđe pruga na Trnavi tj. Branimirovoj.

Eto ako živiš u Trnavi opet ovisi gdje u njoj živiš ako si negdje na sredini onda od prijevoza imaš- bus Vukomerac-Kvatrić , a na Branimirovoj Retkovec-Borongaj...te imaš stajlište gradskog vlaka koji te vozi do centra grada i dalje. U trnavi su uglavnom kuće...po meni nažalost to više nije kvart u kojem sam ja živila pun zelenila i bez auta. Danas su svi sve izbetonirali,kuća je na kući, djeca se više ne igraju na ulici jer svatko ima po 2-3 auta koji su vani parkirani, ali ipak je to dalje obiteljski park. Pješke do centra Dubrave znaći do Avenije imaš 15min. možeš ići pješke i do okretišta tramvaja u Dubravi itd. a možeš koristiti i autobuse. Ima parkova ima puno škola i još više vrtića. Uglavnom ni iz Dubrave ni iz Sesveta (ako si bliže Dubravi) nije ti daleko radnička jer je Branimirova koja vodi prema Radničkoj tj. Vukovarskoj točno u ta dva kvarta.

U Brestju imaš školu, vrtić, park , Branimirova je pred nosom, a i Slavonska .

anjica
04.02.2013., 15:20
Ivana jesi isla u OS Vukomerec?

Ivon
04.02.2013., 15:22
Tramvaj dvojka.
Ako ide autom iz NZ za 10 min je na poslu, ima prečica. :)

super, sve mi se više sviđa, znači mogu gledati stanove i u NZ.

Postoji plavi oglasnik, njuškalo i jel ima još kakvih novina ili nešto gdje se objavljuju najmovi, osim agencija za nekretnine!?

anjica
04.02.2013., 15:23
Dvojka ti ne vozi od Radnicke do N. Zagreba

Ivon
04.02.2013., 15:24
ivana zg ti ćeš mi biti vodič ako negdje zapnem :-) ovaj tekst cu si printat, putokaz pravi:-)

Cathy
04.02.2013., 15:26

Postoji plavi oglasnik, njuškalo i jel ima još kakvih novina ili nešto gdje se objavljuju najmovi, osim agencija za nekretnine!?
Imaš ovo, neki su bez provizije, pa pogledaj.
http://www.centarnekretnina.net/?gclid=CMPAsOntnLUCFSbMtAodan4AKg#MCx4OjowLHg6OjAs OjowOjo6Ojo6RTo6MDo6c2VsbDo6MDo6MHw=

ivana zg
04.02.2013., 15:27
Obrtnička- pa to je Savica...ja sam mislila da je možda bliže Petruševcu i Žitnjaku...uglavno ti su mi kvartovi nepoznati i nisu mi baš lijepi...ali ja ne razumijem zašto bi vi morali živjeti u kvartu u kojem i muž radi ako je cestovno sve dobro povezano?

ivana zg
04.02.2013., 15:29
http://www.njuskalo.hr/

ivana zg
04.02.2013., 15:33
Ivana jesi isla u OS Vukomerec?
ne nisam išla sam u tadašnji 8.Maj današnju M.J.Zagorku koja ima bazen

kod nas je u kvartu to bilo zanimljivo iz iste ulice smo išli u različitu školu, jedni u Ivanu Brlić Mažuranić jedni u M.J.Zagorku a ovi koji su išli u Vukomerc Ivan Mečar oni su tu išli samo zato što su ih se roditelji bojali puštati u školu preko pruge i Branimirove

Tada je ta škola nažalost bila na lošem glasu, danas je vjerovatno drugačije...svi koji su bili problematični (ne u učenju nego ponašanju) u drugim školama u Dubravi bili su slani u Vukomerac tako da nije ni bilo čudno što neki tamo nisu željeli slati svoju djecu.

anjica
04.02.2013., 15:35
Zanimljivo, ja sam isla u Ivan Mecar i nemam takva iskustva, zato pitam :)

ivana zg
04.02.2013., 15:37
ma ti si vjerovatno puno mlađa od mene to je bilo -80- tih ;-) onda je tamo bilo dosta Roma na putu prema školi koji su napadali djecu itd.

Ivon
04.02.2013., 15:38
Obrtnička- pa to je Savica...ja sam mislila da je možda bliže Petruševcu i Žitnjaku...uglavno ti su mi kvartovi nepoznati i nisu mi baš lijepi...ali ja ne razumijem zašto bi vi morali živjeti u kvartu u kojem i muž radi ako je cestovno sve dobro povezano?

nemoramo živjeti u kvartu gdje MM radi, ali okolni kvartovi su daleko prihvatljiviji od bubam zapadnog dijela zagreba, kad je vec pronašao posao na istok zagreba, onda nam je bolje na toj strani tražiti i stan, logičnije..

Cathy
04.02.2013., 15:38
ma ti si vjerovatno puno mlađa od mene to je bilo -80- tih ;-)
Napiše ona nakon moga pp-a.
(Išla isto u 8. maj)
Šta sam ja onda, dinosaur?:mrgreen:

ivana zg
04.02.2013., 15:39
Šta sam ja onda, dinosaur?:mrgreen:
nisam vidjela idem pročitati pp

anjica
04.02.2013., 15:40
Šta sam ja onda, dinosaur?:mrgreen::lol:

ivana zg
04.02.2013., 15:42
ja sam '76 godište

Cathy
04.02.2013., 15:55
ja sam '76 godište
Ajde, samo dvije godine razlike.:mrgreen:

ivana zg
04.02.2013., 15:57
nemoramo živjeti u kvartu gdje MM radi, ali okolni kvartovi su daleko prihvatljiviji od bubam zapadnog dijela zagreba, kad je vec pronašao posao na istok zagreba, onda nam je bolje na toj strani tražiti i stan, logičnije..

Znam...mislila sam ne moraš živjeti na Savici možeš i u Dubravi ali ako je tebi draži Novi Zagreb onda OK (meni osobno nije)...bilo bi dobro da dođete koji dan...provozate se malo ili prošetate nekim kvartovima ili naseljima (znači ne glavnim cestama, nego da uđete u kvart) pa da vidite povezanost, kako kvart diše i koliko Vam se sviđa

Tu su i Kruge- općina Trnje itd.

Mojca
04.02.2013., 16:53
Dvojka ti ne vozi od Radnicke do N. Zagreba

Istina, sori, pišem dok radim pa mislim da mi čitate misli.
Dvojka vozi iz smjera Vukovarske (Volovčica, Ferenščica, Sigečica), ali ako ima auto, onda je NZ sasvim ok opcija.
Evo još jedna info, kolegica iznajmljuje stan od 60m2 na Volovčici za 2000 kn. Nije slobodan, da znaš kako se kreću cijene.

Smokvica.
04.02.2013., 17:05
Čini se meni da je tema maalo zastranila.. svi pričate koliko će joj mužu bit daleko posao a ustvari on je taj koji ide autom i mala jecrazlika dal ce putovat 10 ili 20 min. Pa valjda je ipak važnije da je njoj koja ostaje sama s klincima( blizanci stari 2mj., jel?) bude lakse.. meni je naprimjer super sto su mi vrtic i pedijatar ful blizu.. nitko ti nije napomenuo kolko je tesko u zg jaslice dobiti..da prednost imaju ljudi iz kvarta. velika je razlika jel placas svaki mjesec gradski il privatni vrtic.. puno veca nego ta dal ce joj muz vozit 10 ili 20km na posao.
Kakvi su vam planovi, do kad si na porodiljnom? Imas li posao? Neznam kakva je situacija sa vrticima na folki, borovju... tu kod nas npr. nije problem dobit vrtic, al za jaslice je problem, kao uostalom u cijelom zg..
imas u biti srece da ste se ipak orjentirali na istok, jer na zapadu je puno gora situacija sa vrticima..izgradjena je hrpa novih stanova, dosle mlade obitelji, a kapaciteti ostali isti.. kod nas ti ima puno penzica, malo je mladih obitelji..

jelena.O
04.02.2013., 17:26

Postoji plavi oglasnik, njuškalo i jel ima još kakvih novina ili nešto gdje se objavljuju najmovi, osim agencija za nekretnine!?oglasnik

Moe
04.02.2013., 17:50
Ne znam zašto sam shvatila da će ti suprug raditi u dijelu oko Green Golda :) no - ako je suprugova firma u Obrtničkoj ulici to mijenja stvari - to je kvart Savica Šanci. Najidealniji kvartovi za sve vas su (po mom mišljenju) - Folnegovićevo, Borovje, Savica (različit kvart od Savica Šanci gdje ti je suprugu firma). Suprug izbjegava gužve u prometu... jer ide samo po kvartovskim ulicama. Kvartovi imaju škole, ambulante, igrališta, pješačke staze, trgovine, kafiće, blizu je nasip za duge šetnje, vožnje biciklom ... (jedino nisam 100% sigurna ima li Borovje vrtić, možda netko zna? ali nemaš garanciju da će ti djeca biti primljena u vrtić u kvartu gdje predaš zahtjev... ). Savica ima i tržnicu. Svi su blizu tramvaja koji vozi po Držićevoj. Borovje i Savica imaju i izravnu autobusnu liniju s centrom grada.
No - mislim da ne trebaš isključiti ni novozagrebačke kvartove, dapače - Utrina, Zapruđe, Središće, Sopot :), Siget.... promet je protočan u smjeru suprugova posla. Kvartovi imaju svu infrastrukturu. Tramvajska zona, povoljnije cijene najma stanova, veći izbor...
Evo attachiram kartu (http://www.qualitagious.com/images/cE9DGK1359994980/Screen_shot_2013-02-04_at_5.22.20_PM.png) da malo "stekneš" dojam o tome što pričam.
Zeleno na mapi je označena Obrtnička ulica.
Lijevo vidiš Borovje i Folnegovićevo naselje (popularno Folka). Iako izgleda daleko na karti - od Borovja je to 10 minuta šetnje, a od Folnegovićevog 15-20. Autom doslovno 2-3 minute. Informativno, dok nije u Borovju izgrađena škola djeca iz Savice Šanci su išla u Folnegovićevo naselje u školu. Dobar kvart je i Savica, a ovisno koliko si "duboko" u kvartu - može ti tramvaj na Držićevoj biti malo udaljeniji.
Istočnije od Borovja ne bih tražila stan (moje mišljenje).
Novi Zagreb uopće nije loša ideja, i nemoj isključivati tu opciju. Suprug će imati samo malo gužve dok pređe Savu - vidiš na mapi gdje Av. Marina Držića prelazi Savu, ali onda odmah skreće desno u Borovje za Savicu Šanci...
Najveće prometne gužve su na križanjima:
- Av. Marina Držića - Slavonska avenija
- Av. Marina Držića - Vukovarska
- Av. Većeslava Holjevca - Slavonska avenija
- Av. Većeslava Holjevca - Vukovarska.
Možda je stvarno najbolje da ako ste u prilici dođete na jednodnevni izlet i sa GPSom obiđete lokaciju firme, i okolne kvartove, da steknete dojam o udaljenosti, prometu, parkovima, pa možda i gužvama.

Moe
04.02.2013., 17:59
E da.. na attachiranoj mapi velika zelena površina s plavim jezercima ti je jezero Bundek - idealno za dječicu. Tako da - toplo preporučam kvartove koji se naslanjaju na Bundek - Zapruđe i Središće.
Ako nisi bila na Bundeku - proguglaj slike - "bundek", "dječja igrališta bundek", "labudovi bundek", "floraart bundek".
Ako te još nešto zanima - slobodno pitaj!

Teica
04.02.2013., 18:34
Ivon, prilično dugo sam podstanar u Zagrebu (rođena sam tu...duga priča...), i ovaj

stan u N.Zagrebu na koji si stavila link se i meni jako sviđa!

Za podstanarske stanove u tom cjenovnom razredu, zbilja je dobar.

Mi smo živjeli u Sigetu, nezakoniti radio tamo gdje će raditi tvoj muž (Savica-

Šanci) i promet mu nije predstavljao problem.

Što se tiče agencija, stan u kojem smo sada smo našli preko agencije, ali

agencija je proviziju naplatila od najmodavca, ne od nas.

Budući da sam, kako napisah, dosta dugo podstanar, primjećujem da su cijene

najma vidno pale otkad je stigla recesija.

zekana
04.02.2013., 18:59
Bože, hvala ti što više nisam zagrebački podstanar! Gledam cijene, prisjećam se traženja stanova, šupa koje se ljudi usude nazvati stanovima, preskupih krletki... O Bože, hvala ti! 10 godina sam živjela u ZG, 3 studentski dom-7 podstanar i satrao me financijski. Za mene će uvijek biti divan Zagreb, znam na youtube naći tramvajsku liniju snimak i "provozati se" i poželim se doći i prošetati, ali to je to. Lašćina, Ivanićgradska, Voltino, Dugave, Špansko, Vrapče, Kozari put, Dubrava dornja i donja... ali od svih bih šezdestsedam puta prekrižila Kozari put jer dok me hitna našla u tom metežu od ulica (ciganluk od naselja) umalo da nisam umrla- a svaka je minuta bila bitna...
Čisto mi je žao svih podstanara u Zagrebu... ali za one koji imaju mnogo novaca je to grad u kojem se možeš ispuniti i uživati u njemu... :-D

Ivon
04.02.2013., 19:50
E da.. na attachiranoj mapi velika zelena površina s plavim jezercima ti je jezero Bundek - idealno za dječicu. Tako da - toplo preporučam kvartove koji se naslanjaju na Bundek - Zapruđe i Središće.
Ako nisi bila na Bundeku - proguglaj slike - "bundek", "dječja igrališta bundek", "labudovi bundek", "floraart bundek".
Ako te još nešto zanima - slobodno pitaj!

sad sam čitala sve što si napisala MM i oduševio se kaže kako divna žena sve ti napisala :)
e da pitanje jaslica nitko ne spominje, što je tako teško dobiti jaslice?? kolik se čeka?
ja nisam zaposlena, ali s navršenih godinu dana od rođenja namjeravam ici raditi, zato bi mi bile potrebne jaslice, a opet ako ne budem dobila jaslice, necu imat sta nego ostat doma...
nisam bila nikad na bundeku ali sam čula da je super za dječicu...

Ivon
04.02.2013., 19:52
Čini se meni da je tema maalo zastranila.. svi pričate koliko će joj mužu bit daleko posao a ustvari on je taj koji ide autom i mala jecrazlika dal ce putovat 10 ili 20 min. Pa valjda je ipak važnije da je njoj koja ostaje sama s klincima( blizanci stari 2mj., jel?) bude lakse.. meni je naprimjer super sto su mi vrtic i pedijatar ful blizu.. nitko ti nije napomenuo kolko je tesko u zg jaslice dobiti..da prednost imaju ljudi iz kvarta. velika je razlika jel placas svaki mjesec gradski il privatni vrtic.. puno veca nego ta dal ce joj muz vozit 10 ili 20km na posao.
Kakvi su vam planovi, do kad si na porodiljnom? Imas li posao? Neznam kakva je situacija sa vrticima na folki, borovju... tu kod nas npr. nije problem dobit vrtic, al za jaslice je problem, kao uostalom u cijelom zg..
imas u biti srece da ste se ipak orjentirali na istok, jer na zapadu je puno gora situacija sa vrticima..izgradjena je hrpa novih stanova, dosle mlade obitelji, a kapaciteti ostali isti.. kod nas ti ima puno penzica, malo je mladih obitelji..

u kojem si ti kvartu? ma meni bi bilo super kad bi mi pedijatar bio blizu, a sad koliko vidim i jaslice i vrtic je jako teško dobiti:-(

Ivon
04.02.2013., 19:55
Istina, sori, pišem dok radim pa mislim da mi čitate misli.
Dvojka vozi iz smjera Vukovarske (Volovčica, Ferenščica, Sigečica), ali ako ima auto, onda je NZ sasvim ok opcija.
Evo još jedna info, kolegica iznajmljuje stan od 60m2 na Volovčici za 2000 kn. Nije slobodan, da znaš kako se kreću cijene.

čitam ovo: iznajmluje stan 60m2 na Volovčici za 2000 kn....:-o:-o:-o pa nastavak nije slobodan šmrc šmrc:-(

Cathy
04.02.2013., 20:02
sad sam čitala sve što si napisala MM i oduševio se kaže kako divna žena sve ti napisala :)
e da pitanje jaslica nitko ne spominje, što je tako teško dobiti jaslice?? kolik se čeka?
ja nisam zaposlena, ali s navršenih godinu dana od rođenja namjeravam ici raditi, zato bi mi bile potrebne jaslice, a opet ako ne budem dobila jaslice, necu imat sta nego ostat doma...
nisam bila nikad na bundeku ali sam čula da je super za dječicu...
Ako nisi zaposlena mislim da nemaš pravo na jaslice i vrtić, barem gradske.

Moe
04.02.2013., 20:18
Drago mi je da mogu pomoći... slobodno pitaj što god te zanima. Ako ne znam ja odgovor vezano za kvartove - znat će netko drugi.

Obzirom sama još nemam djecu... teško ti mogu odgovoriti konkretno na pitanje oko jaslica/vrtića... no ono što mi se čini da sam čula od prijatelja/poznanika koji imaju djecu:
- zahtjevi se predaju negdje u svibnju svake godine
- dijete mora do kraja kolovoza napuniti godinu dana da bi ga uzeli u obzir za polazak u jaslice na jesen
- može se predati zahtjeve u više jaslica
- ako jedan od roditelja nije zaposlen - teško da će dijete dobiti jaslice

Ne znam imaš li već posao, nadam se da da!
Ako nemaš - i planiraš ga tražiti - mogla bi se naći u začaranom krugu - ne možeš početi raditi jer nemaš kamo s djetetom, a s djetetom nemaš kamo jer ga ne žele primiti u jaslice dok ti nisi zaposlena.

Smokvica.
04.02.2013., 20:24
na ferencici sam. i prije 6 godina kad smo kupovali stan, ja zapela da hocu negdje uz savu.. otisli kroz podne u sredisce (kvart di je bundek) i nikako nismo mogli nac parking. i onda smo skuzili, pa ovako bi nam svaki dan bilo! neka naizgled banalna stvar, al moze ti zagorcati dan.. zato bi stvarno bilo dobro da obratite paznju i na to kad budete kvart birali.. na savici npr.ima dio di se placa parking.. na folki i borovju mislim da ne.
a ovo za vrtic ti je koma tu u zg. prijave su sredinom svibnja mislim, i nek me isprave, al ima samo dva vrtica koja primaju djecu mladju od godine dana..ovaj nas dv duga i jos neki u n.zg.. buduci da ce tvoji imat godinu u sred šk.god. , imat ces problem. .mislim da bi bilo pametno predat papire u neki od ta dva, a i mislim da buduci da su blizanci mozda imat malu, prednost...il se varam? jel ima ko iskustva s tim?

Moe
04.02.2013., 20:39
Parking je općenito svuda u Zagrebu u banani ako uz stan nemaš svoje parkirno/garažno mjesto.
Vjerujem da je gužva u Središću kad su neka događanja na Bundeku - tipa Floraart ili Rujanfest, Noć muzeja (radi MSU), a inače nisam primjetila neke veće probleme u nekoliko odlazaka tamo u ljekarnu, muzej ili na kavu :)
Ili jednostavno imam sreće s parkingom.
Ako ima netko iz Središća nek se javi.
(Na Savici se plaća parking oko tržnice, mislim da ne u ostalim dijelovima kvarta.)

Smokvica.
04.02.2013., 20:57
E Moe, u srid bila dana, i to ne uz jezero, ili uz msu, nego bas unutar kvarta, izmedju zgrada..uzas.
Kod mene na ferencici ima tolko mista da me prakticki moje mjesto uvik ceka :)

Cathy
04.02.2013., 21:03
Parking je općenito svuda u Zagrebu u banani ako uz stan nemaš svoje parkirno/garažno mjesto.
Vjerujem da je gužva u Središću kad su neka događanja na Bundeku - tipa Floraart ili Rujanfest, Noć muzeja (radi MSU), a inače nisam primjetila neke veće probleme u nekoliko odlazaka tamo u ljekarnu, muzej ili na kavu :)
Ili jednostavno imam sreće s parkingom.
Ako ima netko iz Središća nek se javi.
(Na Savici se plaća parking oko tržnice, mislim da ne u ostalim dijelovima kvarta.)
Normalni dan, 10h ujutro, u blizini Bipe u Središću sam samo kružila, niti p od slobodnog mjesta. Skoro sam dijete poslala samo zubaru.

Moe
04.02.2013., 21:07
Onda križamo Središće.
Ili preporuka Ivon da u Središću ne uzima stan ako nije osigurano i parkirno mjesto.

Ivon
04.02.2013., 21:09
zašto oboje roditelja moraju biti zaposleni za vrtic ako samo MM plaća u rangu dviju kvalitetnih plaća? ili baš mora biti da sam i ja zaposlena? a joj, moram priznat da nam ovo prva inf. i nikako nam se ne sviđa, jer nismo uopće imali namjeru mene zaposliti jer on jako dobro zarađuje, a želimo da nam djeca idu u jaslice ili vrtic zbog sasvim drugih razloga...uh to cu morat još jako dobro proučit...

Ivon
04.02.2013., 21:10
Onda križamo Središće.
Ili preporuka Ivon da u Središću ne uzima stan ako nije osigurano i parkirno mjesto.

Bilježim :-D

Moe
04.02.2013., 21:18
Nije stvar u tome možete/ne možete platiti vrtić - nego upravo suprotno.
Vrtić treba onima koji nemaju kamo s djecom ako rade. Ako jedno od roditelja ne radi - podrazumijeva se da može čuvati dijete doma.
To je nekakva shema s bodovima prilikom upisa - i jednostavno puno više bodova dobivaju roditelji koji oboje rade, a obzirom na veliku navalu i gužve - male su šanse da vrtić dobiju roditelji od kojih jedno ne radi :(
Možda postoje šanse... ali su daleko manje nego kad su oboje zaposleni.
Naišla sam na neki članak (http://www.cuvarkuca.hr/preporuka/upis-u-djecje-vrtice-na-podrucju-zagreba/) za upise 2012., možda pomogne.
A ako ne upadnete u gradski vrtić - ima nekolicina privatnih - oni vjerojatno ne pitaju za status roditelja. Samo plati ;)
Nadam se da ćete ipak uspjeti u svojim namjerama - kako za izbor stana, tako i za upis djeteta u jaslice!

josipal
04.02.2013., 21:26
na tresnjevci ili u samoboru da radi i jedno dijete vrtic ne mozes dobiti
kod nas npr- ima mjesta viska

Ivon
05.02.2013., 10:26
[QUOTE=josipal;2335034]na tresnjevci ili u samoboru da radi i jedno dijete vrtic ne mozes dobiti
kod nas npr- ima mjesta viska[/QUOTE
ima mjesta viska zato jer nisu primili djecu roditelja jer jedan roditelj ne radi? ili ima viška mjesta jer nema dovoljno djece? a kod vas je gdje?

Smokvica.
05.02.2013., 10:31
mislim da su samobor i tresnjevka prenatrpani, i nema dovoljno mjesta niti za one ciji oba roditelja rade, a kod nje u g.dubravi ima dovoljno mjesta za svih.. nek me ispravi ako sam nesto krivo skuzila..

leonisa
05.02.2013., 11:02
meni to nije istocni dio grada, narocito ako se radi o radnickoj u dijelu kod vukovarske.
i spada pod opcinu trnje.

ima nekoliko kvartova, uz spomenutu volovcicu imas i sigecicu koja je bliza radnickoj, i onoj ispod slavonske i iznad.

Peterlin
05.02.2013., 11:03
Da, Sigečica ima od prije 30 godina status kvarta gdje su bile česte tučnjave i svašta, ali mislim da je danas to ipak puno puuuno bolje. Ne treba imati nepotrebne strahove. Nije loša SIga.

leonisa
05.02.2013., 11:04
Ovo nije miran kvart.
oprosti, al ja se ne bi slozila s tobom.
po cemu nije miran kvart?

leonisa
05.02.2013., 11:09
Sigečica ima i zgrada koje nisu uz Vukovarsku, ima Dom zdravlja, vrtić, OŠ, ogroman park uz školu. Relativno je blizu plac u Branimirovoj.tocno. ima nekoliko parkova izmedju zgrada koji su preko ljeta u hladovini, miran je, pjeske mozes do vrtica, skole (i djeca takodjer), pjeske u nabavku u dm, mercator, konzum, lidl, billu, pjeske na plac do branimirca, pjeske do doma zdravlja na krugama. s druge strane dobro je povezan tramvajima, bilo po drzicevoj ili po vukovarskoj.
mojica, green gold je preko vukovarske i dijete sigurno ne bi pusatala da hoda samo do tamo. spominjati green gold jednako je zivis na sigi ili na volovcici, sto se djece tice.
znam o cemu pisem, zivim tu ;)

leonisa
05.02.2013., 11:12
i jos nesto, mis mo stariju prosle godine, u sred godine prebacili u vrtic u kvartu bez problema. bilo je mjesta. sto nije svojstveno svakom vrticu.

Smokvica.
05.02.2013., 11:37
Ivon, jesi nasla jos sta zanimljivoga? sad kad sam pogledala di je obrtnicka, stvarno je borovje i folnegovicevo super, a i savski nasip ti je za duuge setnje savrsen! baci oko i na savicu jel ti se sto svidja.. sve to uz savu je bar meni <3

Smokvica.
05.02.2013., 11:42
e da, ovaj stan kod mene je prodan, zato se preselila..

anjica
05.02.2013., 11:58
oprosti, al ja se ne bi slozila s tobom.
po cemu nije miran kvart?
Mislim da je Mojca mislila na buku (nekako mi se cini da sam procitala u njenim postovima)

i nije problem dijete upisati/prebaciti u vrtic vec za jaslice( one su prebukirane+liste cekanja)

Smokvica.
05.02.2013., 12:18
e da, bas sam sinoc naletila na clanak iz vecernjaka o broju slobodnih mjesta 31.10.2012 u zg jaslicama i vrticima.. od 517 slobodnih mjesta, 46 ih je u jaslicama.. malo..premalo! a kolko je u zg zaposlenih mama koje se moraju vratit nakon 6mj jer inace nemogu vracat kredite :(

Mojca
05.02.2013., 12:21
Mislim da je Mojca mislila na buku (nekako mi se cini da sam procitala u njenim postovima)

Da. I pojačan promet kroz Bužanovu nakon što su izgradili one nove zgrade.

leonisa
05.02.2013., 12:24

i nije problem dijete upisati/prebaciti u vrtic vec za jaslice( one su prebukirane+liste cekanja)
ok, nas vrtic imao je nakon zavrsenih upisa 12 slobodnih mjesta u vrticu. jaslice su bile pune, istina, al ne znam koliko je dijete staro.

ja ne cujem ni aute u vukovarskoj, ni slavonskoj, ni drzicevoj, cujem samo one u mojoj ulici koja je najprometnija u kvartu i ako nemas bebu zbog koje ti smeta svaka dlaka u jajetu, nema buke.

leonisa
05.02.2013., 12:25
Da. I pojačan promet kroz Bužanovu nakon što su izgradili one nove zgrade.
ali buzanova nije uopce na sigecici :/

to je drugi kvart, ferenscica, to je pesca. sigecica je trnje, cak i druga opcina.

Mojca
05.02.2013., 12:27
A na to misliš... :)
pa Vukovarska je pred nosom.

Ivon
05.02.2013., 12:28
Ivon, jesi nasla jos sta zanimljivoga? sad kad sam pogledala di je obrtnicka, stvarno je borovje i folnegovicevo super, a i savski nasip ti je za duuge setnje savrsen! baci oko i na savicu jel ti se sto svidja.. sve to uz savu je bar meni <3

našla sam u volovčici nekakvu kućicu od 40m2, ali na slci su samo kuhija i wc i ok izgleda, al nema nikakve druge slike, zvala sam ženu ali nitko se ne javlja ni na jedan broj, danas mi je MM u zg,počeo je raditi tako da ce on istraživati dodatno to malo, a planiramo ako bude i vremena provozat se po kvartovima...sto se tiče stana još nam je u oku onaj u NZ nemogu se sad sjetiti kako se zove kvart..a i Bundek mi je krasan:)
A nista za te jaslice ili vrtic kako su svi upisali svoje više manje tako cemo i mi predavati paire pa kako bude bude....
Jel poznato kome da li ima dobrih pedijatra na tim dijelovima? TJ ono što me više zanima da li ce biti mjesta kod pedijatra? Jer to je prvo što moram naci osim naravno stana..

leonisa
05.02.2013., 12:32
da, dovoljno blizu da ju "iskoristis" a dovoljno daleko da ti ne smeta.
mislim, tako gledajuci i volovcica je na vukovarskoj.

sigecica je kvart omedjen drzicevom, vukovarskom, slavonskom i heinzelovom, al nije bas da izmedju nema zgrada u miru i tisini okruzenih drvecem i setnicama.

ni jedna zgrada nije bas na samoj vukovarskoj. najblize su jednako blizu ko one zgrade iza star trek crkve na volovcici. https://maps.google.hr/maps?hl=hr&ie=UTF-8&q=sigecica&fb=1&gl=hr&hq=sigecica&hnear=0x4765d692c902cc39:0x3a45249628fbc28a,Zagreb&cid=0,0,10368346668877520520&ei=cO0QUeyONs3csgamzYCwAw&ved=0CIgBEPwSMAc

Ivon
05.02.2013., 12:37
e da Sopot se zove kvart gdje je čarobni stančić:)

Ivon
05.02.2013., 12:42
Kruge?? kakav je tad dio? tamo sam našla ok stanove....Mojca vidim da dijelimo isto mišljenje, jel tebi poznat taj kvart?

Smokvica.
05.02.2013., 12:47
Super su ti kruge, sve ti je blizu :-)

Mojca
05.02.2013., 12:49
da, dovoljno blizu da ju "iskoristis" a dovoljno daleko da ti ne smeta.
mislim, tako gledajuci i volovcica je na vukovarskoj.

sigecica je kvart omedjen drzicevom, vukovarskom, slavonskom i heinzelovom, al nije bas da izmedju nema zgrada u miru i tisini okruzenih drvecem i setnicama.

ni jedna zgrada nije bas na samoj vukovarskoj. najblize su jednako blizu ko one zgrade iza star trek crkve na volovcici. https://maps.google.hr/maps?hl=hr&ie=UTF-8&q=sigecica&fb=1&gl=hr&hq=sigecica&hnear=0x4765d692c902cc39:0x3a45249628fbc28a,Zagreb&cid=0,0,10368346668877520520&ei=cO0QUeyONs3csgamzYCwAw&ved=0CIgBEPwSMAc

Bilo je govora o jednom stanu koji je nasuprot Hiltonu, na to sam se referirala. Naravno da je kad se odmakneš malu dublje u kvart mirnije.

leonisa
05.02.2013., 12:50
pa ako mojicu smeta vukovarska na sigi, smeta ju i na krugama. :mrgreen:

no ipak oni koji bas zive u svim tim kvartovima (sopot, kruge, siga, volovcica...) mogu odgovoriti na pitanje o buci.
i opet odgovori ne moraju biti isti jer kvart nije jedna ulica.

a to, nasuprot hiltonu, to moze biti pola kvarta, pa i u dubinu. ljudi pisu svasta da bi citaci dobili orjentir.
nekima je blizina ducana 2km. nekima 100m.
ne pise ulica pa ne mozes znati tocno o kojoj se ulici radi.

Mojca
05.02.2013., 12:52
Kruge?? kakav je tad dio? tamo sam našla ok stanove....Mojca vidim da dijelimo isto mišljenje, jel tebi poznat taj kvart?

Lagala bi kad bi rekla da ga poznam, osim što se tu i tamo provozam kroz njega, nemam neke konkretnije dojmove. Istina, sve ti je blizu, ali ne znam koje sadržaje nudi.

Smokvica.
05.02.2013., 12:52
pa ako mojicu smeta vukovarska na sigi, smeta ju i na krugama. :mrgreen:

no ipak oni koji bas zive u svim tim kvartovima (sopot, kruge, siga, volovcica...) mogu odgovoriti na pitanje o buci.
i opet odgovori ne moraju biti isti jer kvart nije jedna ulica. pa da, zato je super da cete moci uzivo doci i uvjerit se..:-)

leonisa
05.02.2013., 12:53
sad kad sam otvorila kartu i ja sam nasuprot hiltona :lool:

Mojca
05.02.2013., 12:55
Ivon, ako ste za Tour the Volovčica, javi se na pp. :)

Ivon
05.02.2013., 12:56
A istina, dobila sam jasniju sliku, još kad se provozamo a nadam se ovu subotu pa da bolje vidim kvatrove, iako mi Volovčica i Ferenščica najbolje zvuče, imaju sve što nam treba....a pedijatri? jel imaju mjesta?

Mojca
05.02.2013., 12:58
Ne znam, mi smo kod pedice na Krugama. :)

Ivon
05.02.2013., 12:58
Ivon, ako ste za Tour the Volovčica, javi se na pp. :)

Ako ovu subotu budemo išli Volovčica nam je prva na razgledavanju :-)

Ivon
05.02.2013., 13:00
Ne znam, mi smo kod pedice na Krugama. :)

A da to željom ili zbog slobodnih mjesta kod ped?

leonisa
05.02.2013., 13:02
mislim da je u zg tesko naci slobodnog pedijatra :/
cak mislim da ima topic na forumu, pa je najbolje tamo pogledati.

ili zovi.

i meni bi bilo bitnije da se manje ceka (na dosta mjesta se ceka oko 2h) nego da mi je blizu jer i onako ne ides cesto, a bolesno dijete teze ceka nego sto se vozi u taksiju.
tako da takve stvari takodjer uzmes u obzir prilikom odabira.
al mislim da ces, na zalost, zavrsiti kod onog kod kojeg ima mjesta i da ce to biti jedini faktor.

Mojca
05.02.2013., 13:05
A da to željom ili zbog slobodnih mjesta kod ped?

Htjeli smo baš tu pedicu, ali je nakon godinu dana otišla u mirovinu. :drama:

Ivon
05.02.2013., 13:07
mislim da je u zg tesko naci slobodnog pedijatra :/
cak mislim da ima topic na forumu, pa je najbolje tamo pogledati.

ili zovi.

i meni bi bilo bitnije da se manje ceka (na dosta mjesta se ceka oko 2h) nego da mi je blizu jer i onako ne ides cesto, a bolesno dijete teze ceka nego sto se vozi u taksiju.
tako da takve stvari takodjer uzmes u obzir prilikom odabira.
al mislim da ces, na zalost, zavrsiti kod onog kod kojeg ima mjesta i da ce to biti jedini faktor.

uh...a i meni je bolje da se vozi u taxiju nego da tamo čekamo dugo..idem tražit tu temu..

Smokvica.
05.02.2013., 13:10
moja je super, dosla nova nakon babuskare kod koje se uvijek sve cekalo, da upali komp, da me nadje, da napise uputnice... kilava za popiz.. sva sreca zamjenila je mlada, azurna nadobudna, hoce me poslusat, i nije se svadjala samnom kad sam rekla da odbijam cjepit ( al to je za raspravu na nekoj drugoj temi.. nemojmo o tome da mujica ne dodje i tu :mrgreen:..

Smokvica.
05.02.2013., 13:11
e da, tour d'ferka isto moze.. ;)

Ivon
05.02.2013., 13:50
:)

Ivon
05.02.2013., 20:16
onaj prekrasn stančić u kvartu Sopot je iznajmljen:(

Ivon
09.02.2013., 16:51
Podižem temu.
Bila sam danas u NZ, provozali se mi Sopotom, Utrinama u Dugavama pogledali 2 stana....ali nista....u jednom stanu ooogromne stepenice, drugi nam je premalen i krecem ispočetka, iduća subota nam je namjenjena za razgledavanje drugoga dijela. Dugave nam se čine mirne ali uglavnom su stanovi u kojima se nas samom ulazu naleze veeelike stepenice uz pomoć kojih se spušta u ostale dijelove stana...
Ako je netko saznao išta samo neka javi...

ivana zg
09.02.2013., 17:16
pa kad već dolaziš škicni malo i istok grada...Ravnice i Bukovac u Maksimiru..Dubravu Trnovčica, Klaka, oko Kapucinske, Retkovec, Poljanice, Studentski, Badelov brijeg) i Brestje u Sesvetama ;-)

ivana zg
09.02.2013., 17:24
htijela sam reći Žuti brijeg u Dubravi...kuće oko Ljubijske..stanovi novi u Grižanskoj i na Klaki (ne stari) Trnovčica su kuće...imaš dio prema Pionirskome gradu (Grad mladih) to je isto Dubrava pa sve do Novoselca (Granešina) ali to ti je već daleko....uglavno u Gornjoj Dubravi mi je sve OK (osim one gornje kod groblja Miroševac) znači tu je granica Garden mall...ako si tu negdje Branimirova ti je 2 sekunde...a tu je i Nova bolnica, pedijatar u Ljubijskoj puno osnovnih škola i vrtića to je negdje relacija između Ljubijske, Grižanske-Dankovečke....taj dio oko Klake prema Gojka Šuška ali u unutrašnjosti...tu ima par osnovnih škola, 2 -3 Doma zdravlja i puno vrtića...

Donju Dubravu volim jer sam se tu rodila ali ona je posebna priča...malo je intimnije ali i malo nabijenije ;-) to je za one koje vole ovaj kvart...ali tu imaš puno kuća ali po paprenoj cijeni

Ja sam trenutno u Brestju.. miran obiteljski kvart s kućama i manjim zgradama ovisi u kojem si djelu...tu su škola, vrtić i Crkva i 2 parka sve na jednom mjestu, pedijatar....Sesvete nam je 1,5 minuta....Dubrava 1,5 min ...Slavonska 2 minute Branimirova manje od minute i jedna i druga idu prema Radničkoj!

leonisa
09.02.2013., 17:47
zena trazi dobru zet liniju jer nece koristiti auto. zuti brijeg bas i nema, osim ako u zadnje dvije nisu uveli.

Ivon
09.02.2013., 18:34
Gledala sam donju dubravu, i vidjela cijene :-D hehe.....a da nemam auto i onda mi je potrebno da ima nekakav javni prijevoz, a i da mi je nekakva kvartovska trgovina, a to pretpostavljam ima svugdje

superx
09.02.2013., 20:45
Imaš u gornjoj Dubravi jako lijepih mjesta, Štefanovec, Žuti Brijeg, Novačka ulica, Granešina, Čak i Markuševec, sve je povezano sa gradom linijama Zeta!

Peterlin
09.02.2013., 20:55
NEtko je već i prije spomenuo Studentski grad. Meni to budi lijepa sjećanja iz mladosti, kao i taj dio grada općenito (potez od Grižanske pa sve do Trnovčice).

Smokvica.
09.02.2013., 23:04
ne radi mi copy/paste pa ti ne mogu linkat, al naletila sam na fora kučicu.. ukucaj na njuškalu ferenščica 41 m2. ...za 2000kn.. renovirana je prije par godina, u slijepoj ulici, do tramvaja minut hoda..
Ok je i ovaj drugi oglas.. ta zgrada nema stepenice do lifta, pa nemas frke s kolicima, samo sto mi se cini da nema posteni krevet, nego kauc :roll:

Smokvica.
09.02.2013., 23:08
.. sad tek vidim da komentiram krivi stan.. ima posten krevet ;)

Ivon
10.02.2013., 08:13
Vidjela sam tu kucicu i krasna mi je, pogotovo tav vrt ispred ako mislimo na isto, ali vlasnici se nikako ne javljaju, zvala sam na sve moguce brojeve pa ništa...
ne radi mi copy/paste pa ti ne mogu linkat, al naletila sam na fora kučicu.. ukucaj na njuškalu ferenščica 41 m2. ...za 2000kn.. renovirana je prije par godina, u slijepoj ulici, do tramvaja minut hoda..
Ok je i ovaj drugi oglas.. ta zgrada nema stepenice do lifta, pa nemas frke s kolicima, samo sto mi se cini da nema posteni krevet, nego kauc :roll:

Danka_
10.02.2013., 08:39
Leonisa je sve rekla za Sigečicu, potpisujem. Urbanistički možda nije najljepši kvart na svijetu, ali sve je jako blizu i na walking distance. I ne može se reći da "nije mirno".

Ivon, s obzirom na mjesto gdje je firma (Savica Šanci, ako sam dobro shvatila), najbliže bi bilo unajmiti nešto na Borovju npr.
Nije loš kvart ali, ako se nešto nije promijenilo, najbliži vrtići su na Folki i na Savici (Savica je pak s druge strane Držićeve).

Smokvica.
10.02.2013., 15:58
Vidjela sam tu kucicu i krasna mi je, pogotovo tav vrt ispred ako mislimo na isto, ali vlasnici se nikako ne javljaju, zvala sam na sve moguce brojeve pa ništa...
a budi uporna :)
pitat cu ja susjede njihove jel imaju neki kontakt ;)
javim ako sta saznam

Ivon
12.02.2013., 08:34
Pronašli smo stančić, u Dugavama, tako da tamo stižemo, a za godinu dana ako sve bude kako treba definitivno kupujemo stan na Volovčici ili Ferenčici :-)
Hvala vam puno svima od <3

Tashunica
12.02.2013., 08:51
ja baš najbolje ne kužim zašto ne bi uzeli stan i u sopotu, ako vam se sviđa, pa nije to preko svijeta,
dapače nije uopće daleko.
muž putuje od sesveta do vrapča svaki dan autom, a ja iz sesveta busom i tramvajom u centar grada
i sve je to normalno kad ti uđe u rutinu.
ja bih radije veći stan koji mi se sviđa i da je cijena ok, a da je malo dalje,
nego manji stan veće cijene u blizini posla.

Smokvica.
12.02.2013., 13:09
ajd super, ova je kucica ionako izdana..