PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nizak hemoglobin kod bebe

lucija30
13.06.2013., 21:50
Mame, trebaju mi vaši savjeti

malena mi ima nizak hemoglobin, ima 10 mjeseci, a hemoglobin joj je 102
dobili smo sirup u kombinaciji sa vitaminom c

da li mi savjetujete ipak sirup ili da pokušam sa hranom??
baš me strah, ne znam ni sama što da napravim, nadam se vašim odgovorima

jelena.O
14.06.2013., 07:02
jedno i drugo sirup su ti rekli najmanje 2 mjeseca?

Anemona
14.06.2013., 08:02
Moje mišljenje je da je bilo dovoljno s hranom, onda vam ne bi bio hemoglobin nizak. Krenula bih sa sirupom.
Dobro se pointeresiraj koliko prije i koliko poslije ne smije mliječni obrok i slično radi bolje iskoristivosti.

LolaMo
14.06.2013., 08:14
Sve ovisi kako i kaj je do sada jela..ako nije jela hranu bogatu željezom, ja bi prvo pokusala to pojačati

MaryK
14.06.2013., 08:19
Evo i nama je hgb nizak 104, pa moramo uzimat zeljezo+VitC. Nama ped. rekla uzimat izmedu obroka 1,5h poslje, tj 1,5h prije obroka ujutro. Moze se popit uz vodu ili vocni sok. Ne kombinirat s mlijekom, cajem i zitaricama.

Sanja :)
14.06.2013., 09:16
Mi smo prvo pokusali samo sa c vitaminim,i hranom. Nije islo. Nakon toga 3mj ferum uz vitamin c! Al mi nitko nije nista rekao za kombinaciju uz mlijeko :neznam:

MaryK
14.06.2013., 09:50
Mlijeko nebi trbebalo jer se zeljezo ne stigne resorbirat, ono ga "isprere" ako se daje odma prije/poslje zeljeza. Zato treba radit pauzu izmedu. Isto tako caj- zbog kofeina i zitarice zbog vlakana ubrzavaju peristaltiku

Anemona
14.06.2013., 09:54
Sve ovisi kako i kaj je do sada jela..ako nije jela hranu bogatu željezom, ja bi prvo pokusala to pojačati
Nekako krenem uvijek od toga da večina djece u dobi od 10 mjeseci prilično izbirljivo jede.
Namirnice bogate željezom bi trebala pojesti u velikoj količini svakodnevno da nadoknadi manjak.

lucija30
14.06.2013., 10:24
A ona pojede jedino ručak kako treba, i to jede za ručak meso, ribu, piletinu, blitvu (domaću) i to je ok....al večeru baš ne pojede, voće isto slabo
dosta baš dosta doji, tako da su joj pretežno ostali obroci dojenje, ja sam čak pomislila da je u tome problem, jer ne jede baš dosta ostale hrane, odnosno obroka
Mislila sam probati mjesec dana sa vitaminom C i hranom, pa ako ne bude išlo da uzmem sirup
Neće valjda ništa biti da probam tako, malo me isto strah išta raditi na svoju ruku :(

btw. ima mi temperaturu od jučer otkad smo došli od dr, curi nos i kašlje, ne znam dal i to može imati utjecaj na hemoglobin
jer, mi smo vadili krv sa 4 mj i tada je hemoglobin bio 120

lucija30
14.06.2013., 10:25
Sanja, koliki je vama bio hemoglobin??

lucija30
14.06.2013., 12:28
jel netko čuo za floradix sirup?

MaryK
14.06.2013., 15:02
[QUOTE=Anemona;2430952]Nekako krenem uvijek od toga da večina djece u dobi od 10 mjeseci prilično izbirljivo jede.
Potpisujem! Mi smo vadili krv jel mu je apetit slab, nadam se kad nadomjestimo zeljezo da ce mu se i apetit povecat. Sadasnjim stanjem dohranom nebi nadoknadili zeljezo jos dugo dugo :)

YellowSky
14.06.2013., 23:07
Nama su nase predijatrice rekle da je Hgb pri "akutnim respiratornim infekcijama" cesto snizen i da ne odslikava pravo stanje organizma. Tj nakon 2 nedelje od ozdravljenja/prestanka sa antibioticima uraditi analizu.
Doduse, kod nas konkretno to nije bio slucaj, Hgb mu je bio jednako snizen i kad je zdrav i kad je bolestan.
I takodje su nam rekli da gvozdje niposto ne sme da se pije uz antibiotike.

Sretno, nadam se da ce Hgb ubzo da se popne preko zeljene granice!

lucija30
15.06.2013., 00:07
hvala ti!!
sad sam tražeći naišla da su mnoge mame bile zadovoljne nekim kapima iz italije imenom Intrafer
jel ih netko koristio??

jelena.O
15.06.2013., 08:07
Mi smo prvo pokusali samo sa c vitaminim,i hranom. Nije islo. Nakon toga 3mj ferum uz vitamin c! Al mi nitko nije nista rekao za kombinaciju uz mlijeko :neznam:mislim da je to pisalo na lekoferu prije doba kompjutora u napomeni.

ZO
04.11.2013., 16:07
u virozi smo, vadili smo krv, hemoglobin je 103
to je inače zdravi troipolgodišnjak, veseo, vedar, jede ko zmaj, neumoran....
dr kaže prenizak hemoglobin, razmišlja da uvedemo preparat željeza
poslušat ću njezinu odluku
jedino me škaklja kad čitam kliničku sliku djece u anemiji da moj nema niti jedan simptom, ni blizu
imate li iskustva, da li bi valjalo još što provjerit?
ne bi ga šopala s nečim ako možda nije nužno...+ u virozi je, možda da ponovimo KS, to je i dr komentirala, ali se nešto nećka
uzimala sam željezo cijelu trudnoću, razvalilo me totalno

sirius
04.11.2013., 16:43
Prilicno je uobicajeno da u infektu se snizi hemoglobin.
ako nema tegoba , ja bih pojacala ishranu i ponovila vadenje krvi za koji tjedan.
da li ste vadili i zeljezo ? Ili samo hemoglobin?

ZO
04.11.2013., 19:48
samo hemoglobin
evo baš sam došla iz dućana, kupila slanutak, hrpu raznoraznih sjemenki, pripremila junetine za sutra, cikle, sad ćemo se bacit na domaća jaja
sve za šta mislim da može pomoći krvnoj slici
stvarno nemamo problema sa ishranom, od prvog dana jedu ko veliki, sve što mi padne na pamet da bi bilo dobro

04.11.2013., 23:01
Sanja, koliki je vama bio hemoglobin??

Oprosti,nisam do sada uopce vidla tvoje pitanje. Mislim da je isto bio 102. Nakon feruma,popeli smo se :)
Nadam se da ste i vi rjesili probelm zeljeza

04.11.2013., 23:07
mislim da je to pisalo na lekoferu prije doba kompjutora u napomeni.

Sigurno da je kad tako kazes. Samo sto nas pedi je bio upucen u tada prehranu malenog,a nije se osvrnuo tj.savjetovao oko kombinacija.