PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kolica za bebu

Ana i mamino zlato
10.07.2006., 10:15
Drage mame, koja ste kolica kupili za bebe, mislim na marku i da li je potrebno kupovati one komplete 3 u 1 (autosjedalica, košara i kišobran kolica) ? Autosjedalicu ću dobiti, u biti mi trebaju samo kišobran kolica jer ionako namjeravam dijete nositi u marami barem u početku. Sviđaju mi se Peg Perego Venezia i Inglesina Zippy kolica, što mislite?
DAKLE KOJA KOLICA VI KORISTITE I KAKO STE ZADOVOLJNE? :? :?

ivanche
10.07.2006., 14:07
Mi smo za Tamaru imali Pierre Cardine-ova i bila su grozna. Preteska, presiroka i nakon sto smo ih par puta spremili u gepek (jedva smo ih utrpali unutra, a imamo dosta mjesta) svinula se sipka pod svojom vlastitom tezinom i vise se nisu mogla namjestiti sva tri polozaja... Sad razmisljamo o Chiccovim, valjda cemo imati vise srece ovaj put.

Momze izbrisala tickere

LeaB
10.07.2006., 14:12
Mi smo naša Pierre Cardinova spremili u podrum nova novcata.
naša su iskustva ok. 3 položaja, velika jesu i treba ti gepek... ali ok su nam služila.

ivancica
10.07.2006., 14:16
I moja pierre cardin su gotovo nova novcata u podrumu. Nažalost ne mogu ih više upotrebljavati jer su popljesnivila :( . Ali imala sa, i zamjerki na njih- preglomazna i teška, iziskuju puno mjesta u gepeku, dosta brzo su mi počeli škripiti točkovi.

Pohvale- 3 položaja, mogu se okrenuti u oba smijera.

Ja sad gledam quinny od maxi cosi a i peg perego su mi jedne od favorite.

leonisa
10.07.2006., 16:22
imamo peg perego p3 i jako sam zadovoljna. sve ima. jedina mana- rucka nije pomicna i sad kad vise nije u kosari ne gleda u mene...smrc :( a kad zeli izvrce glavu. jos jedan malo manji nedostatak- dvije su rucke ( nije ona jedna ko "sipka") pa je malo teze manevrirati jednom rukom, no zato zauzimaju malo mjesta kad se sklope (i lako i jednostavno se sklapaju i rasklapaju). lagana su (7kg).

india
10.07.2006., 17:17
i mi kao i leonisa imamo peg perego pramette. dobro je da su to lagana kolica. JER h mrzi vožnju u njima pa obično to izgleda ovako: ona u slingu ili marami a ja guram kolica za svaki slučaj da ju mogu iskipat u njih dok zaspe ako smo duže vani u parku. potpisujem leonisu glede "mana" tih kolica. dobra stvar je da se daju pretvoriti u košaru za skroz male bebače tak da ne moraš kupovati posebno košaru a posebno kolica

Darijae
10.07.2006., 17:22
I mi smo na Peg Perego P3 i super su nam a meni je draže da su dvije rućke jer inaće neznam kako bi ih stavila u gepek

snoopygirl
10.07.2006., 18:39
Mi imamo cam 3 u 1, meni su super. Praktična su.

ovca_i_janjad
10.07.2006., 19:22
Mi prvih jedanaest i pol mjeseci nismo koristili kolica jer živimo na bože sačuvaj uzbrdo-nizbrdo terenu, puno stepenica, da ne nabrajam. Sada mi je gospođica postala preteška, pa sam kupila ona najjeftinija kišobran kolica u tl-u, s namjerom da traju recimo do jeseni.
Autostolica, naravno!
Razmisli o svojim navikama, veličini auta, težini kolica koja je po meni ključna jer ti može dosta otežati samostalnost i pokretljivost.

snoopygirl
10.07.2006., 19:31
Da, cam kad su s košarom nisu uopće lagana, ali ja sam gledala da su kola kolko tolko dobra, jer imamo dvorište s mnogo malih stepenica i šljunkom...malo se ljuljaju sada, ništa strašno, a i to izgleda ko da su amortizirana :lol:

Anita-AZ
10.07.2006., 21:55
Mi smo kupili Chicco-va Ct-0-1 kisobran kolica plus autosjedalicu (posebno, ali ista postoje i 3u1, znaci sjedalica ide onim klikklak sustavom na kolica)....
Koliko se kolicima moze biti zadovoljan ja jesam. Lagana su (koliko kolica lagana mogu biti.. s treceg kata mi jos uvijek to nije to, plus njegovih 6kg i odustajem i strpam ga u maramu i svi sretni), stanu u gepek radi onih par cm sto se rucke sklapaju da budu kraca (ali opet zauzmu cijeli gepek, npr. kofer neki ne bude stao s kolicima)... imaju polozaj za novorodence pa nadalje sto je super! Lijepa su... Ustvari, ne znam koja bi mi jos usla u tu kategoriju..
Ja sam super zadovoljna koliko se super-zadovoljan sa kolicima moze biti.

Boze.. koji post.. :lol:

Moje ne-odusevljenje s kolicima nije rezultat koristenja upravo ovih kolica.. vec same cinjenice da i ja kao i druge mame zavrsim nespretno vozeci kolica dok u rukama nosim djetesce... (ne racunam one mame cija djeca vriste u kolicima dok one IMAJU slobodne ruke).

Znaci, druga ne bi kupila, niti sam vidjela neka koja mi se vise svidaju (a da su toliko lagana.. fora su mi trokolica ali odmah idu od 12kg... ova su ok 8,5kg)...

Evo slicica nasih...
http://www.picfury.com/1e/kolica-1.html

Luna Rocco
10.07.2006., 22:09
Samo da izrazim svoju euforiju Anitinim (tj. Liamovim) kolicima - ja, zakleta mrziteljica kolica, odmah bih vozila Kaleba u njima, prekrasna su mi... Jedina dječja kolica koja me ne podsjećaju na invalidska.

svizac
10.07.2006., 22:49
Mi imamo Quinny XL Comfort. Živimo blizu šume pa su nam trebala kolica za "off road" sa "pogonom na sva četri tj. tri kotača" :lol:

Mi smo jako zadovoljni daju se rasklopiti na više dijelova ovisno o veličini gepeka. Novorođenče može odmah u njih bez košare jer imaju skroz ravan položaj (mi zato nismo ni kupovali košaru). Imaju ručnu kočnicu i nožnu (nama je ručna bila bitna zbog nizbrdica). Imaju košaru za "placovinu" ili ine druge stvari. Ja ih furam svugdje iako imam maramu koja mi je draža ali sad po ovim vručinama je i Emi i meni ugodnije kad je ona u kolicima a ne sljepljena za mene. Mogu se okrenuti prema mami ili prema van i imaju nekoliko položaja od skroz ravnog do uspravnog.

Jedina zamjerka dosta su skupa.

ivonna
10.07.2006., 23:40
I mi smo na Peg Perego P3 i super su nam a meni je draže da su dvije rućke jer inaće neznam kako bi ih stavila u gepek

Jesu to PegPerego Pliko P3? Ja namjeravam ta kupit za Meri pa trazim da vidim kakva su iskustva s njima.

ivancica
10.07.2006., 23:51
Samo da izrazim svoju euforiju Anitinim (tj. Liamovim) kolicima - ja, zakleta mrziteljica kolica, odmah bih vozila Kaleba u njima, prekrasna su mi... Jedina dječja kolica koja me ne podsjećaju na invalidska.

Luna, ali takvih sličnih kolica imaš mali milion. Vidi se da nisi ljubiteljica pa ih vjerojatno nisi detaljnije ni razgledala. :)

sis
11.07.2006., 00:38

Jesu to PegPerego Pliko P3? Ja namjeravam ta kupit za Meri pa trazim da vidim kakva su iskustva s njima.

Pliko P3 ne idu u vodoravni položaj i mislim da se i ne prodaju nego kao 3u1.
Pramette su modifikacija, pa je beba u vodoravnom položaju okrenuta prema mami, a ostali su položaji kao i u P3.

Ako nije problem prostora i sl. ja bih radije kupila Pliko (s košarom i autosjedalicom) ali sam zadovoljna i s Pramette.

Dia
11.07.2006., 09:54
mi imamo peg perego veneziu i prezadovoljna sam sa njima
zakon je rucka koja se moze prebacivati pogotovo sad po ljeti da mu sunce ne ide i da mu ne puse, pa okrecem po potrebi

:love:

josie
11.07.2006., 10:00
chicco ct1, superpraktična.
što sve možeš utrpati u ta kolica kada ideš u park ili sa placa, to je čudo neviđeno.
spuštaju se u skroz horizontalan položaj i jako važno:
održavaju se u veš mašini :mrgreen:

Timmy
12.07.2006., 01:03
Ja kao i Svizac, terenac! Quinny XL, obozavam ih iako su teska. Da imam jos jedno dijete opet bih ih koristila.

Pina
12.07.2006., 10:19
Mi imamo ABC Design. Povoljna cijena, aluminijska, sa velikim gumenim kotacima, rucna kocnica, amortizeri. . . ajme ko' da nabrajam dodatnu opremu u autu :P
Dijete se u svim polozajima moze okrenuti i prema roditelju i od roditelja. . . imaju kosaru koja ima rucke za nosenje za skroz malu bebu koje se moze staviti na kolica, a kad je beba veca kosara se makne i naslon ima vise polozaja, od skroz lezeceg, polulezeceg do skroz sjedeceg.

slonić tonić
12.07.2006., 12:39
Mi imamo Peg Perego Venezia. Zadovoljna sa njima. Super su što imaju skroz vodoravan položaj tako da možeš bebu odmah furati van u njima. Super im je i ručka koja se može pomjerati naprijed-nazad po potrebi tako da bebu možeš uvijek vidjeti (po meni veoma bitno jer se ne moraš svako malo naginjati i vidjeti šta beba radi, pogotovo kada postane aktivnija). Lagana su, lako se sklapaju, stanu u svaki gepek (ja imam Ford Fiestu i opet mi ostane prostora sa strane).
Kada sam birala kolica mislila sam se između Peg Peregovih Venezia i Pramete kolica. Prevagnula su Venezia zbog pokretne ručke a i razlika u cijeni nije zanemariva ;)
Što se tiče autosjedalice preporućila bih ti da prvo izabereš kolica pa onda zamoliš onog tko će ti pokloniti autosjedalicu da ti kupi od istog proizvođača da bi mogla autosjedalicu montirati na kolica.

slonić tonić
12.07.2006., 13:44
A evo ovdje možeš i vidjeti kako to izgleda
http://public.fotki.com/HelenaJ/prvih_6_mjeseci/

Darijae
12.07.2006., 16:05
da P3 su ti 3 u 1 i nama su bila super u autosjedalici je još uvijek u košari je bio do nekih 5 miseci taman cilu zimu a sad je u normalnim ...meni su za 5 a imaju i tendu za sunce za kisu torbu i sl.

Lea79
22.07.2006., 11:54
Mi imamo p3, stvarno su predivna kolica, naša su crna-mint zelena.
Naravno da se ne mora kupiti 3u1, mi smo uzeli samo kao kišobran kolica, koja idu u skroz ležeći položaj (ima i polusjedeći i sjedeći položaj) i Luka obožava spavati u njima. Meni je jedina zamjerka (velika, tek sad to vidim) to što se nemaju ručku koja se može prebacivati tako da beba gleda u mamu.

Arwen
22.07.2006., 12:15
inglesina,meni najbolja kolica na svijetu ali opet
sve zavisi od tebe i tvojih želja

snoopygirl
22.07.2006., 13:17
Cure, imam cam 3u1, kao što sa napisala, ali su mu sad kad je u kišobran kolica, nekako tijesna.....sad bi ja malo šopingirala :mrgreen: pa bi ona na 3 kola.....koja uzet za veće dijete, dobra, kvalitetna....jeftina? Koristil bi ih za zimu, znači malo da su zaštićena...
thx

Freya
23.07.2006., 21:19
I mi smo super zadovoljni s Peg Perego Venezia (pridružujem se svemu već rečenom njima u prilog). Praktična su, prostrana i zaista lijepo izgledaju. A ima ih u više boja i dezena, svi su ok. U nekim se trgovinama oni stariji modeli (ranija godišta) mogu naći povoljnije.

mala laia
24.07.2006., 00:00
Mi smo imali kolica Inglesina, sa 5 položaja, lagana (nosila sam ih skupa sa djetetom i stvarima sa tržnice na 4. kat bez lifta :P ), jednostavna za sklapanje i ne zauzimaju puno mjesta, lako se održavaju... Sve dok Laia sa 10 mjeseci nije prohodala, pa od toga dana više nema ni vožnje...
Posudili smo i kišobran kolica za ono kratko razdoblje od mjesec dva vožnje...
Ali nam je zakon bila MARAMA! Također do otkrića hodanja...

Paki
02.08.2006., 16:12
Nakon dugo dugo informiranja i traženja kolica, odlučila sam se za Peg Perego Pramettu i jako sam zadovoljna. A i Katja obožava spavati u njima!! :D

ador
02.08.2006., 16:56
Moja velika želja su bila kolica Chicco Trio S3, evo ova http://www.chicco.hr/indexHR.htm
Iako su bila skupa, definitvno sam se odlučila na ovu trokolicu kada sam nedavno vidjela mamu u Barbarigi kako se doslovno bori sa kolicima na četiri kotača po šljunkovitoj stazi, na kraju ih je okrenula naopako i doslovno vukla za sobom uz brdo.
Rekla sam si da si takvo natezanje ne želim, a MM i ja smo poznati kao veliki šetaći, ima nas svugdje od šuma do žeščih kamenjara, pa bi nam gradska kolica samo stvarala muke.

ador
02.08.2006., 16:59
Uh, nije mi prihvatilo link :( Nema veze, na njihovoj stranici pod ''0+ mjeseci - unutra i vani'', klikom odmah se otvara slika dotičnih.

brane
02.08.2006., 22:36
mi smo 4 godine vozili Chico Pick up
velika gumena kola
ravan položaj za novorođenče
od 0-3g

jedna ručka
kompletno sva periva

težina mi uopće nije bitna jer sam se naučila voziti ih i uz skale i niz skale
s njima smo prešli brda i doline, nema gdje nismo stizali zaista smo ih iskoristili maksimalno a sad će ih koristiti isto jedan mali mišić kojem smo mu ih poklonili

buca
03.08.2006., 12:43
mi imamo peg perego veneziu i prezadovoljna sam sa njima
zakon je rucka koja se moze prebacivati pogotovo sad po ljeti da mu sunce ne ide i da mu ne puse, pa okrecem po potrebi

:love:

potpisujem

mrkvica
07.08.2006., 14:28
Mi imamo perego 3 u 1. Fenomenalna kolica. Na početku smo koristili (prva dva mjeseca) onu košaru što se stavi na kolica, a sada auto sjedalicu(isto super) i na jesen ćemo samo kolica. jedina mana što se ne može okrenuti ručka. Inace super skloipva za auto.

Da sad kupujem kupila bi veneziju sa košarom i stolicom. Znam da se košara malo koristi, ali meni je bila dragocjena i za prenijeti bebu, staviti na balkon u dr i sl.

Mi smo kupili u Trstu sve za 3000 kuna. Kod nas je skupo- blizu 5000.

Probaj naći nekoga tko ti može dofurati...

Irchi
10.08.2006., 23:28
Mi imamo ABC design i to kupljen na Rodinoj rasprodaji i jako smo zadovoljni. Pina je već sve napisala o njima. Najsličnija su Quinny XL Comfort koja su najmrak kolica ali koštaju i za njih treba dobar prtljažnik dakle i veliki auto.

Mamasita
10.08.2006., 23:42
Mi imamo BeBe Go - sve super osim sto su velika i teska.
Imamo i Pierre Cardin kisobran kolica koja su super lagana, ali i dosta uska i neudobna za spavanje.
Nedavno smo nabavili Peg Perego Pliko P3 Premette (0-3) i meni su zakon, a i Filip se obozava voziti u njima.

TATA MATA
11.08.2006., 08:56
BUZZ je zakon ! 8)
http://www.babyvalue.co.uk/images/quinny/buzz/redflarefw.jpg

Ekka
14.10.2006., 11:05
mi smo jako zadovoljni s CHICCO- TRIO ENJOY (košara s navlakom; AS s postoljem 0+; kišobran kolica sa zimskom navlakom, kupolom, kišnom najlon navlakom; poklon torba s podlogom za prematanje i korpom ispod kolica za sitnice)..Sve to za 350 eura u Kiki u Grazu ..

http://public.fotki.com/Ekka/kolica/

Tiwi
14.10.2006., 21:06
Mi imamo Trotera :lol: tj Maxi C. speedy sx (ma trokolica) i super nam je ali fakat, tata mata ima pravo Buzz je zakon!! Ima prečku, koju smo mi skužili tek nakon par mjeseci. Naša a ni quinny nemaju. Tako da smo se dogovorili, kad malac poraste, Troter ide na bubanj (tj forumsku burzu) a mi po novog trotera ali buzz!!!

No, vidim (onako letimično) da sami mi brdaši imamo trotere (svizac, irchi, mi..) :mrgreen:

bubimira
14.10.2006., 23:40
Ja obožavam naš Buzz! Priznajem pala sam na dizajn

No, da su najpraktičnija kolica na svijetu nisu. Da npr. živim u zgradi na 5 katu bez lifta, da imam auto s malim gepekom, da idem svaki dan u šoping s kolicima- buzz bi mi bio koma! Moraju se rasklapat u 2 dijela, u gepeku bi morala skidati kotače, nemaš gdje objesit na njima vrećice iz dućana, nemaju košaru itd itd.
Al ja osobno nemam takve navike pa mi to i nije problem. U kući sam, ne moram ih nikad sklapati i tak.
Inače su jako ugodna i lako se njima manevrira (što mi je bilo važno u periodima u kojima je V na pol puta do doma krenula urlat pa ju nosi u jednoj ruci a drugom guraj kolica), ručka se može podesiti po visini, što je jako jako važno za visoke ljude, sastoji se od 3 različita dijela-autosjedalica,košara i sjedalo-koji se svaki posebno stavljaju.

Zato je kod odabira kolica najvažnije da dobro razmisliš o svojim vlastitim potrebama i načinu života i prema tome odlučiš.

TinnaZ
14.10.2006., 23:46
ako imaš malu autosjedalicu, i nije ti do bacanja para - ja bih radije kupila dobra kišobran kolica, nekakva sa raznim položajima, itd. kupolom za sunce koja se može namještati u oba smijera ....
Mi smo imali kolica sa autosjedalicom u kompletu, ma bez veze .. autosjedalica se koristi jako kratko (znači ako si je dobila super), a kolica su nam tako išla na živce jer zauzimaju cijeli bunker, i teeeška su za nositi na kat, da smo na kraju kupili kišobran kolica i ta koristimo i danas.

Elly
14.10.2006., 23:56
Inglesina Zippy kolica, što mislite?

Inglesina Zippy, ali varijanta 2 u 1 (autosjedalica + kolica, bez kosare). 8)

summer
15.10.2006., 01:41
Inglesina Zippy kolica, što mislite?

Inglesina Zippy, ali varijanta 2 u 1 (autosjedalica + kolica, bez kosare). 8)

Isto Zippy, ali 3 u 1. Super zadovoljna - jedina zasad mana sto se rucka ne okrece u obe strane. Ali lagana su, super brzo sklopiva, ja zivim na 13. katu i cesto ne radi veliki lift, a u mali ne stanu nerasklopljena kolica - sa kolicima, bebom i spizom sama sve utrpam. Spas!

vesso
15.10.2006., 14:58
jane slalom trokolica
teška su al su odlična
kotače držimo u gepeku
košaru-autosjedalicu furamo sa sobom
amortizeri
lamele
kočnice
gume na napuhavanje
idealno za šetače

Barbie
15.10.2006., 20:03
GRACO Aerosport iz TL-a.Cijena OK; autosjedalica + kolica koja imaju 3 nivoa "pozicije) ležišta, ravno, polusjedeći i sjedeći-sve što ti treba.Dakle, košara ti ne treba.Kolica imaju SVE karakteristike koje su navedene u Rodinom jednom članku (tražila sam ga al ga nemrem više naći) kako pravilno izabrati kolica, osim jednoga-ne mogu se okretati u oba smjera, odnosno, beba u kolicima uvijek gleda prema van.Lagana, sklapaju se vrlo lagano, ja ih sklopij jednom rukom, stanu u gepek malog auta (Matiz), kada ih sklopiš samostalno stoje...bla, bla...svaka preporuka.I još nešto što je meni bilo bitno, nisu tamna (tamno plava ili ne daj Bože crna -ne znam jel takva kolica rade za roditelje ili bebe,zamisli bebu u crnim kolicima) nego ih ima jarkih i veselih boja.Moja su svijetlo plava sa narančastim detaljima!I autosjedalica isto.

oka
15.10.2006., 22:10
Quinny Speedi SX kupili, autojsedlicu i košaru. Autosijedaica naravno iskorištena, košara je dobra i doata je velika i široka za ručice, ali kod nas nije baš iskorištena jer ne voli biti u kolicima, bar zasad. Inače kolica se super lako sklapaju, lagana su, a zbog dobrog prednjeg kotača se jako lijepo voze.

Ana...
15.10.2006., 22:10
Mi kupili Per Perego P3 isključivo zbog praktičnosti!
U trudnoći sam bila zaljubljena u Qini Buzz ali kad su mi u Grazu ta kolica sklopila mogla sam se samo rasplakati jer ogromna su!( ali meni najljepša :love: )

MGrubi
15.10.2006., 22:18
kupila sam chiccova (valjda se tako piše) i super su
lagana, aluminijska, veliki kotači (nepopločana ulica), u dva poteza se skupe
1300-1400kn

šnapi
16.10.2006., 12:48
mi imamo peg perego P3 modular (bar mislim da se tako zovu). uglavnom imas kosaru, sjedalicu i kisobran. sjedalica ti je do 13 kg, kosara je mrak, ja cu je iskoristiti do zadnjeg koncica. kazu da beba stane unutra do sestog mjeseca, ali to cemo vidjeti, jer beba raste ko vrganj :mrgreen: . preko dana mi spava u toj kosari (stavila sam i ovcje krzno unutra tako da je fino toplo). ako vozis po vjetru beba je fino zasticena, nema brige da joj je hladno.uz kolica dobijes svu silu dodatne opreme za kisobran kolica, od presvlake za kisu, pa kupole za sunce, pa ravnog krovica... kad kupujes gledaj da je beba dobro zasticena od vjetra i da se prednji kotaci mogu rotirati u svim smjerovima (da nisu fiksni). to ti dobro dodje kod manevriranja u ducanima i slicno. jedina im je mana sto dijete ne vidis kada pocne sjediti u kisobran kolicima i cijena (oko 5000 kn)

dodolina
16.10.2006., 19:23
bok curke..jel bi netko možda prodao svoja kolica??
tražim peg perego ili chicco ct01 kišobran kolica..???

paws
21.10.2006., 05:09
Peg Perego Venezia, gdje se mogu kupit najpovoljnije u Zagrebu i koja im je cijena??
I koji su to dučani gdje se mogu kupiti stariji modeli, pa jeftiniji??

petarpan
21.10.2006., 12:21
Mislim da PP možeš kupit jedino u tintiliniću jerbo je domi doo (tvrtka čiji su tintilinići) ekskluzivni zastupnik i uvoznik za pp.
Probaj u sloveniji. ja sam tamo kupila pp pliko p3 completto i izašla su me, sa povratom ddv-a, 1300 kn jeftinije.

Tiwi
21.10.2006., 16:10
I još nešto što je meni bilo bitno, nisu tamna (tamno plava ili ne daj Bože crna -ne znam jel takva kolica rade za roditelje ili bebe,zamisli bebu u crnim kolicima) nego ih ima jarkih i veselih boja.Moja su svijetlo plava sa narančastim detaljima!I autosjedalica isto.

Evo ja zamislila bebu u crnim kolicima.
Moja beba je u takvim, i?

Mislim da nisam kompetentna određivati što se kome treba sviđati ali mislim da nisi ni ti.

miha
21.10.2006., 16:21
I još nešto što je meni bilo bitno, nisu tamna (tamno plava ili ne daj Bože crna -ne znam jel takva kolica rade za roditelje ili bebe,zamisli bebu u crnim kolicima) nego ih ima jarkih i veselih boja.Moja su svijetlo plava sa narančastim detaljima!I autosjedalica isto.

Evo ja zamislila bebu u crnim kolicima.
Moja beba je u takvim, i?

Mislim da nisam kompetentna određivati što se kome treba sviđati ali mislim da nisi ni ti.
potpisujem! i moja su sivo crna i super su!

Tiwi
21.10.2006., 16:25
Evo ako netko želi vidjeti nas i naša "strašna" crna kolica..

http://public.fotki.com/PatrikovSvijet/mojih-prvih-6-mjeseci-1/imam_3_mjeseca/21_6_garden_zadar.html

Barbie
21.10.2006., 22:34

Draga Tiwi i miha, još jedanput pročitajte moju rečenicu prije nego je tako ozbiljno shvatite.MENI osobno se ne sviđaju crna kolica,a tko voli nek izvoli...što se mene tiće možeš imati bilo kakva kolica, crna, crvena, tvoj izbor.A crna ste izabrale vjerojatno jer ste tak ozbiljne kak ste i shvatile tu moju rečenicu.Izbor boja je odraz raspoloženja!ja osobno volim jarke i vesele boje, a pogotovu kada je beba u pitanju! :)

miha
21.10.2006., 22:45
ne daj Bože crna -ne znam jel takva kolica rade za roditelje ili bebe,zamisli bebu u crnim kolicima)

draga Barbie, ovo je rečenica zbog koje smo reagirale jer nam nije jasno to tvoje čuđenje činjenicom da bi beba možda bila u crnim kolicima, kao da ih nikad nisi vidjela!

daleko od toga da sam tako ozbiljna osoba, a što se tiče veselih i žarkih boja - mene osobno uglavno podsjećaju na jeftini kič s placa :* ...

Barbie
21.10.2006., 22:54
ne daj Bože crna -ne znam jel takva kolica rade za roditelje ili bebe,zamisli bebu u crnim kolicima)

draga Barbie, ovo je rečenica zbog koje smo reagirale jer nam nije jasno to tvoje čuđenje činjenicom da bi beba možda bila u crnim kolicima, kao da ih nikad nisi vidjela!

daleko od toga da sam tako ozbiljna osoba, a što se tiče veselih i žarkih boja - mene osobno uglavno podsjećaju na jeftini kič s placa :* ...

Ah, kaj da vam velim - onda su moja jeftini kič s placa!Ak vcam je tak lakše neka bude tako! :heart:

petarpan
21.10.2006., 23:45
Čuj ovo...Samo kaj ne pljušte uvrede na račun kolica... :lol:

nelitza77
22.10.2006., 23:27
curke, ak kupujete jeftinija kolica, ja bih samo podsjetila na mogucnost da kupite rabljena (Rodina rasprodaja, djecji second hand ducani - trznica Savica i Ilica, oglasnik). ima puno kolica koja su u odlicnom stanju al ih bivsi vlasnici vise ne trebaju ili ne zele (npr. ja sam jedna od rijetkih koja je svoj Buzz prodala u roku 10 dana, to su mi bila valjda najgora kolica u zivotu, a nad njima sam slinila mjesecima - sad mi fali onaj smajlic koji lupa glavom o zid :lol: ).
hocu reci, dosta je lako pronaci rabljena kolica koja su jos u super stanju, a presvlaka je tak i tak kod skoro svih periva, a mislim da je usteda na cijeni dosta vazna, pogotovo ak jos niste sigurne sto bi sve vasa "dream" kolica trebala imati (doduse, jos ni ja nisam skroz sigurna, a vec sam promjenila 7 razlicitih modela!)

inga
09.02.2007., 21:40
Evo upravo me prijateljica koja ima malu bebu zamolila da joj pronadem cijenu Chicco trio S3 kolica i Trio CT0.1 auto/fix (sto god to bilo, valjda je auto sjedalica) u Tintilinicu. Problem je u tome sto nisam uopce pronasla stranicu tintilinica na netu, pa ako bi netko bio tako dobar i uskocio sa stranicom ili cijenom, bila bih mu zahvalna.

inga
09.02.2007., 21:43
Upravo sam pronasla na Chicco stranici ispravan naziv:
Chicco Complete trio Ct 0.1 Auto-fix. To su isto kolica.

mimazg
09.02.2007., 22:51
Mi imamo Chicco S3.Sad mi se neda tražit točan naziv kolica, al znam da je S3 (3 kotača).Uglavnom, koštala su 5200kn al smo platili manje jer smo imali bon sa popustom (iz dm-ove knjižice s popustima koja se dobije u paketu sretna beba). kolica su super, svaki dan se šetamo i oduševljeni smo. I Lovro fino pajki u šetnji :saint:

inga
12.02.2007., 14:17
Hvala mimazg, prenijet cu. To je oho-ho cijena, pretpostavljam da ste za tu cijenu dobili sva tri dijela (kolica, kosaru i AS).

keks
01.03.2007., 12:39
Ja imam trokolicu Jane Powertrack 360 s Matrix košarom. Super su kolica. Matrix je i autosjedalica, a može biti i skroz ravna. Meni je to bilo super jer sam bebača prenosila u tome iz kuće u auto pa na kolica u šetnju bez vađenja. On cijelo vrijeme spava. Kad počne biti znatiželjan staviš ga u jedan od sjedećih položaja, a opet je okrenut prema tebi. kad dijete naraste i više te ne želi gledati 24 sata onda Matrix ostaviš u autu kao autosjedalicu, i voziš ga u otvorenim kolicima. Kotači su odlični, veliki na napuhavanje, ne škripe, možeš i po pijesku...Ovaj ja model malo stariji, sada ga je zamijenio model Slalom Pro (ima super poboljšanja).
Jedina kolica s kojima bih se mijenjala su PP Venezia radi ručke koja se prebacuje, to mi se čini jako praktično, jer kad ti piči sunce ravno u dijete džaba ti suncobran...Ali ne sviđaju mi se njihovi kotači.

bajka
07.03.2007., 17:45
Dvojim između kupnje ovih dvoja kolica i teško mi se odlučiti.
Dakle:

1. Peg Perego 3u1, cijena im je za keš oko 4500 kn.

http://www.filip-trade.hr/cms_upload/upload/thumbs/mintP3NakedTOP.jpg

Dobije se sportska sjedalica, nosiljka za bebu koja je ujedno i dobar priručni krevetić (dosta je prostrana), te auto-sjedalica.

2. Jane Carrera Pro Matrix, cijena za keš oko 3300 kn.
http://www.adax.hr/cms_upload/upload/thumbs/CARRERA_PRO.jpg
http://www.adax.hr/cms_upload/upload/thumbs/MATRIX_ZA_CARRERA.jpg

Ova su kolica zapravo 2u1, jer imaju samo sportku sjedalicu, a nosiljka/krevetić za bebu je ujedno i auto-sjedalica. Njihov je nedostatak taj što je ta nosiljka samo nosiljka, nije poput ove druge koja je prostrani krevetić, već je dosta uža. Cijenom je pristupačnija ova varijanta, a i kotači su veći i naoko čvršći.

Jedna i druga se sklapaju u kišobran i cca. istu dimenziju i kilažom su tu negdje.
Ima li tko iskustva s kojima od tih dvoje? Ima li smisla plaćati tih 1000 kuna za taj "krevetić" ili je to bacanje love?

YoungMummy
07.03.2007., 19:18
ja imam jane slalom pro, to je trokolica, ali nije ni bitno jer samo zelim prokomentirat matrix košaru. ona je kao autosjedalica prilicno nefunkcionalna jer kao prvo lezeci polozaj se nikako ne preporuca (osim za nedonoscad i neku bolesnu djecu, ima puno o tome na podforumu AS), a onaj klasicni AS polozaj je uzasno tesko postavit u auto, u nekim slucajevima i nemoguce. Ja naravno to nista nisam znala kad sam kupovala kolica, pa sad koristim drugu AS u autu a matrixicu koristim iskljucivo kao kosaru na kolicima.
Sto se tice ostalih karakteristika kolica nemam prevelike zamjerke.

uostalom, pogledajte ovaj topic:
http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=32039

Elly
07.03.2007., 21:27
curke, ak kupujete jeftinija kolica, ja bih samo podsjetila na mogucnost da kupite rabljena

hocu reci, dosta je lako pronaci rabljena kolica koja su jos u super stanju, a presvlaka je tak i tak kod skoro svih periva, a mislim da je usteda na cijeni dosta vazna, pogotovo ak jos niste sigurne sto bi sve vasa "dream" kolica trebala imati

Slazem se; prodajem Inglesina Zippy 2 u 1 (http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=37009) u odlicnom stanju, pa ako nekoga zanimaju, moze se slobodno javiti na PP. :)

mamaanita
16.09.2007., 19:29
zamolila me jedna buduća mama koja mora mirovati i ne može obilaziti dućane da vas pitam koje su dimenzije sklopljenih kolica chicco ct 0.1. Auto joj nije velik pa ju zanima bi li to stalo... Tražile smo po net-u ali nismo našle

zumbulmama
16.09.2007., 20:52
Inglezina Zippy - super!
Mi imamo ta kolica + autosjedalicu , a košaru neovisnu o kolicima. Kad smo ih kupili imali smo opel corsu i trebala su nam kolica koja stanu u gepek. Super kolica za grad! Sklapaju se jednom rukom. Meni je to super jer donesem dijete s 3. kata i držeći dijete jednom rukom, drugom rukom i jednom nogom otvorim kolica koja stoje ispod stepenica. (Znam da zvuči malo majmunski :lol: ) To nisu kolica za jako grbave terene jer imaju relativno male kotače. U kupoli imaju zarolanu kabanicu za kišu, pa ne moraš još i o tome razmišljati. :)

zumbulmama
16.09.2007., 20:56
Zaboravih reći, presvlaka i na autosjedalici i na kolicima se može skinuti i oprati.

momze
16.09.2007., 21:11
prebacujem na pdf 'nosenje djece'. :)

Amelie32
16.09.2007., 21:13
Inglezina Zippy - super!
Mi imamo ta kolica + autosjedalicu , a košaru neovisnu o kolicima. Kad smo ih kupili imali smo opel corsu i trebala su nam kolica koja stanu u gepek. Super kolica za grad! Sklapaju se jednom rukom. Meni je to super jer donesem dijete s 3. kata i držeći dijete jednom rukom, drugom rukom i jednom nogom otvorim kolica koja stoje ispod stepenica. (Znam da zvuči malo majmunski :lol: ) To nisu kolica za jako grbave terene jer imaju relativno male kotače. U kupoli imaju zarolanu kabanicu za kišu, pa ne moraš još i o tome razmišljati. :)

Zumbulmama to je bio stariji model Zippy kolica o kojima govoriš. Novi model ima veće kotače pa se dobro nosi s neravnim terenom,a i kabanica se više ne nalazi zarolana u kupoli, nego ju dobiješ zasebno i vrlo jednostavno se montira. Ali zato uz njih dobiješ i jednu originalnu ljetnu presvlaku za sjedalo od frotira i to je mene spasilo ovo ljeto. Inače potpisujem ovo za vrlo jednostavno otvaranje i sklapanje jednom rukom. :)

ema1980
17.09.2007., 00:07
quinny su najbolja :D

Ora
17.09.2007., 10:33

Potpisujem http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/b015.gif

Loryblue
17.09.2007., 11:01
ja sam ih šefici do njenog drugog rođendana prominila čak 7 :roll:
toliko o tome kako sam bila zadovoljna s kojima.
počeli smo s peg perego, preko cocnut, jane....do noname trokolice koja nam se uz cocnut najviše isplatila. za nju nisam zažalila potrošenih novaca. btw, toliko je velika i komodna da šefica i danas (sa 3 god i visinom 101cm) komodno može (kad ih polegnem i podignem dio za noge) spavat u njima a da joj nogice ne vise.

zumbulmama
17.09.2007., 19:41
Amelie 32, moželakobiti imašpravo, moja su stara 4 i pol godine.i upravo odrađuju 2. dijete. :) Kako samo tehnologija ide naprijed! Ili mi nazad. :lol:

travolta
06.10.2007., 21:29
mi imamo nova "nova" kolica Chicco 2002. KUPLJENA NA RODI! Cijena nije vrijedna spomena. Najbolja kupnja ikada - tko šiša dionice!
predobra... kolica -sa svim položajima, košara, autosjedalica (školjkica), tende, zimski pokrivaći, suncobran...
sve sam prelako rastavio i gurnuo u mašinu (plastiku u kadu). jesu velika i teška ali su prelaka za upravljanje i imaju amortizere te su stvarno kvalitetno napravjena. Cijena u dućanu 2HI, cca 5000kn bez AS

medusa
10.10.2007., 11:14
mi imamo Mutsy urban 3rider i autosjedalicu Traveller. Prezadovoljna. AS sespušta u 3 položaja tako da je poput košare. MM je već doživio više puta da žene trče za njim da ga pitaju gdje je kupio kolica. :mrgreen:

link: http://www.mutsy.nl/products

Ozujak
24.10.2007., 14:06
mi imamo Mutsy urban 3rider i autosjedalicu Traveller. Prezadovoljna. AS sespušta u 3 položaja tako da je poput košare. MM je već doživio više puta da žene trče za njim da ga pitaju gdje je kupio kolica. :mrgreen:

link: http://www.mutsy.nl/products

vidim da ih ima u dady media shopu..ali koliko kuzim samo sa kosarom??..
:? meni se svidja jako trokolica.. sa tvog linka.. znas li ima li i njih u baby media shopu.. i u kojem njihovom ducanu si ih kupila?

hvala puno!

dariuca
25.10.2007., 15:04
Dvoumimo se između Peg Perego Venezia i Pramette? Ima li netko iskustva s tim kolicima?

niccoleta
29.10.2007., 15:05
¸ajme jesu ova mutsy cool, garant koštaju..... kakve su cijene....
mi razmišljamo što uzeti? beba je tek u stomaku, ali me muče kolica jer mislim da neću naći kakva mi odgovaraju, ja bih ručku da se može prebacivati, da su lagana (treba ih nositi na 4.kat bez lifta), da su malo veći točkovi da ne upadam u svaku rupu ili kanalicu, da imaju naprijed onako okruglasno da može proći dijetetu između nogu (da ga ne moram vezati)....
eh pa sad, moram vidjeti još

niccoleta
29.10.2007., 15:05
eh da, da nisu paprena :mrgreen: i da su lijepa (ali ovo zadnje je manje važno)

mamab
09.11.2007., 20:53
Mi imamo Trotera :lol: tj Maxi C. speedy sx (ma trokolica) i super nam je ali fakat, tata mata ima pravo Buzz je zakon!! Ima prečku, koju smo mi skužili tek nakon par mjeseci. Naša a ni quinny nemaju. Tako da smo se dogovorili, kad malac poraste, Troter ide na bubanj (tj forumsku burzu) a mi po novog trotera ali buzz!!!

No, vidim (onako letimično) da sami mi brdaši imamo trotere (svizac, irchi, mi..) :mrgreen:
moj bebač je još u trbuhu,ali mi smo se isto odlučili za quinny speedy.Kako živimo na Hvaru i puno šećemo po šumi i makadamu,čini nam se da su speedy bolja varijanta ob buzz jer imaju prednji kotač koji je velik i gumeni dok buzz imaju prednji kotač koji je manji.

mamab
09.11.2007., 21:03

moj bebač je još u trbuhu,ali mi smo se isto odlučili za quinny speedy.Kako živimo na Hvaru i puno šećemo po šumi i makadamu,čini nam se da su speedy bolja varijanta ob buzz jer imaju prednji kotač koji je velik i gumeni dok buzz imaju prednji kotač koji je manji.

dvoumim se oko kupnje košare,koliko će mi košara zaista trebati,ako si zainteresirana za prodaju,molim da mi pošalješ pp

inga
10.11.2007., 10:54
I ja sam imala istu nedoumicu. Na kraju iz protesta sto kosta kao pola kolica nisam kupila kosaru. A kolica smo dobili na poklon. Budala.
Isto imamo Speedy. Prvih mjeseci se ionako nije bas htjela voziti u kolicima, pa smo uglavnom koristili maramu. Ono malo sto se vozila smo koristili AS. Nije to bas neko rjesenje, pa mi je jedna forumasica rekla da je ona svom bebacu kad je bio mali presvukla spuzvu i stavila na dno kolica da budu ravna.
Tako sam onda i ja. Ostavili smo samo kpcu zakopcanu, a cicak smo zalijepili jedan za drugi ispod kolica i spojili ga za kolica cvrstom crnom vrpcom, iako ionako je kopca ta koja nosi bebinu tezinu i inace. To smo napravili da sto vise spustimo naslon. Gore smo stavili isto presvucenu spuzvu. Opet se nosimo uglavnom u marami sad kad je hladno i kisno jer nam je tako prakticnije.

E sad, da se mogu vratiti uzela bih svakako kosaru, tim vise sto smo mogli sve skupa dobiti za poklon. Kosaru bi onda mogla koristiti i u stanu za lako prenosenje bebe. Ili recimo u gostima samo spustis bebu u njenoj kosari na pod ili bilo gdje.
Takvo ti je nase iskustvo.

Anemona
10.11.2007., 11:53
Da se ubacim, da ne otvaram novu temu, odnosno več sam ju otvorila, ali nema odgovora. :oops:
Pitanje za Snoopygirl: (i mi imamo 3u1 Cam) Da li si bebu vozila u AS na kolicima, koliko staru? Meni se čini kao da se AS na kolica pričvrsti malo preokomito i to me brine. Beba stara 4,5 mj.
Da se vratim na temu: kolica su ok, malo preteška, malo škripe kotači, naša imaju jednu ručku, ali elastičnu, pa se da lijepo sklopiti.

Mihica
11.11.2007., 18:11
mi smo kupili chicco S3 (prava off road) i super smo zadovoljni.
3 u 1 (malo je auto sjedalica mala jer je moja mišica sa 6 mjeseci imala 9,5 kg pa joj je malo bilo usko :)

sir_oliver
14.11.2007., 21:26
mislim da sam se zaljubila.bojim se i pitati cijenu s obzirom da su iz kolekcije 2008.

http://it.skate-pegperego.com/?l=it&p=2

pa ako stignete kliknite na video 2.

inga
14.11.2007., 22:59
Wow! Super su. Ako saznas cijenu, napisi, bas me zanima koliko kosta to cudo.

sir_oliver
15.11.2007., 09:38
navodno oko 650 eura. ali kad budem išla u trst slijedeći mjesec ću se dodatno raspitati

adriana
17.11.2007., 13:10
Mi ćemo kupit peg peregeo pramete i duo. Izračunali smo da bi nas kupnja u baby centru u Brežicama došla oko 1500 kuna manje. Zanima nas jeste li vi koje ste kupovale tamo morale plaćat carinu?

mg1975
20.11.2007., 12:30
Mi imamo Loola od Bebe Conforta :* :heart: . Kolica su pravi Ferrari (imali smo i Graco, pa od tuda usporedba)......točno je da koštaju, ali vrijede svaku lipu. Windoo košaru nismo kupovali, ali mi se čini da je to još jedan plus.
Naravno preporučam ih za one koje žive u gradu i koji imaju mali auto (mi imamo kao drugi auto Polo).

niccoleta
10.12.2007., 14:32
ej, jel ima tko ona iz turbo limača s Winnie poohom na njima, zanima me kakva su? Pretpostavljam da su to kolica kad je dijete već veće, a takva mi i trebaju pa da vidim dojmove!

dijana28
22.12.2007., 04:07
mi smo kupili jane nomad formula rebel crveno-zelena.da naglasim da je to model sa košarom i as.
svi znamo priču o košari kao as
sad samo čekamo bebu :D

ana.m
22.12.2007., 08:00
inglesina,meni najbolja kolica na svijetu ali opet
sve zavisi od tebe i tvojih želja

x

I meni su ta kolica (inglesina zippy)najbolja. Mi kupili sve osim košare, smatrala sam to potpuno nepotrebnim i žao mi bilo "baciti" 1300kn samo još za košaru.
Odvozili smo Janka u njima, sada se vozi Iva-ako nije u marami.
Lagana, super se manevrira s njima, zauzimaju malo mjesta u gepeku, navlaka tj. materijal je jako zahvalan, evo nakon više od 3 godine izgledaju kao nova.

ana.m
22.12.2007., 08:03
Ili recimo u gostima samo spustis bebu u njenoj kosari na pod ili bilo gdje.

A kaj onda bebu voziš u košari? Ili košaru voziš u gepeku pa kad dođete u goste izvadiš bebu iz AS u košaru?
Košara nije za voziti djecu u tome u autu.

inga
22.12.2007., 23:30
Mi zivimo dosta blizu onima koje redovito posjecujemo pa uglavnom idemo pjesice u goste. :) Onda samo skines kosaru s kolica i preneses u kucu.
Nije mi nikad palo na pamet voziti dijete nikako drukcije nego u as i nikad to ne bih preporucila.

ini
17.07.2008., 23:59
Drage mame,
zanima me ima li itko od vas iskustva s kolicima Peg Perego, model Uno. Cine mi se super jer se mogu spustiti skroz do lezeceg polozaja, pa planiram malu bebu odamh u njih. Kosare su mi jako lijepe ali s obzirom da imam mali stan nemam gdje sa silnom opremom, pa je pokusavam izbjeci.

Dia
18.07.2008., 11:23
ja mislim da je uno novi model tzv. venezia-e
postoje neke male razlike u njima, tipa kotaci

kad se na njih (ja imam veneziu) stavi ona navlaka uokolo i gore, nije ti potrebna kosara, imaju skroz lezeci polozaj

borka
25.07.2008., 12:06
A ja bih kupila rabljena JANE NOMAD FORMULA REBEL, znači sa mekanom košarom, ne Matrix košarom/autosjedalicom.

Prodaje li netko? Ili samo mekanu košaru, mislim da se to zove "carpaco" košara.

Emy77
08.08.2008., 13:24
Mi smo za Darnella imali prvo Buzz, a poslije Zapp.
Buzz je dobar, malo je mali onaj dio gdje beba prvo lezi...brzo se preraste. Meni je bio i malo pre velik, ako ides po ducanima...

Zapp je super lagan, za djecu koja spavaju u kolicima nije dobar jer nema lezeceg polozaja.

Ze Sorayu imam Bugaboo Cameleon i stvarno sam zaljubljena u ta kolica!
Prelijepa su mi (crna sa rozim), guram ih s jednim prstom, stvarno ni ne osjetis da guras...jaaaaako sam zadovoljna!

smoto&blento
12.09.2013., 11:19
Da li je ova ponuda dobra i valjaju li ta kolica????? https://www.platimanje.com/ponuda/zagreb/902-kunert-djecja-kolica-3u1-poklon-pribor-model-volver-za-samo-2-299-kn.html
https://www.platimanje.com/ponuda/zagreb/901-kunert-djecja-kolica-3u1-poklon-pribor-model-vip-za-samo-1-999-kn.html
https://www.platimanje.com/ponuda/zagreb/903-kunert-djecja-kolica-3u1-poklon-pribor-model-silver-za-samo-2-599-kn.html

trebali bi saznati dok traje akcija pa ako moze neko objasnjenje, hvala