PDA

Pogledaj cijelu verziju : lažno negativan test ...

Just Me
13.07.2006., 10:44
Puno puta sam čula da test na trudnoču može biti lažno negativan .... ono šta mene interesira pošto ne znam za nijednu konkretnu osobu kojoj se to dogodilo dal' ovdje ima tko takav te ako da kada je test pokazao - tj.kada je konačno pokazao +

sandra23
13.07.2006., 10:50
eto meni.Bio je minus pa za 2 dana mikroskopski vidljiv + pa za 2 dana još malo vidljiviji + pa za 2 dana se plus lijepo vidio. Stvar je u tome da nemam redovite cikluse i ovulacija je bila kasnije i trudnoća je bila majna nego što se očekivalo i zato se slabo vidjelo.

Just Me
13.07.2006., 10:53
eto meni.Bio je minus pa za 2 dana mikroskopski vidljiv + pa za 2 dana još malo vidljiviji + pa za 2 dana se plus lijepo vidio. Stvar je u tome da nemam redovite cikluse i ovulacija je bila kasnije i trudnoća je bila majna nego što se očekivalo i zato se slabo vidjelo.

Ako smijem pitati koliki ti inače ciklus i koji DC si prvi puta napravila test?

Tnx.

ivonna
13.07.2006., 10:56
Meni he Gravignost test bio negativan (a bila sam tada vec 5 tjedana trudna), a tjedan dana kasnije mi je onaj Plivin odmah pokazao plusic.

Milana
13.07.2006., 11:11
Ja sam DC napravila Gravignost test pokazao jedva vidljivi +, sljedeći dan kod doktora napravila test bio negativan, dan poslije toga u bolnici mi izvadili betu bila je 47 :D

Arijana
13.07.2006., 11:23
Na početku trudnoće se ne može govoriti o lažno negativnom testu, on je ili reagirao ili nije, tj. možda je koncentracija hcg-a premala da bi reagirao.
Ako trudnica u npr. 12 tj trudnoće napravi test pa bude negativan, onda se može reći da je lažno negativan ili prije bi rekla "pokvaren".

sandra23
13.07.2006., 11:43
od 21-45 dana traje moj ciklus, a prosjek je nekih 35-40 dana. Baš dosta nepravilno(policistični jajnici)

sandra23
13.07.2006., 11:45
e da, i menga je kasnila otprilike 3-4 dana kad sam radila prvi test.

tinkie winkie
13.07.2006., 12:16
moja je prijateljica zatrudnila 8. dana ciklusa (menstruacija joj je takoreći taman stala), testirala se 4-5 puta i samo jedan od tih testova je pokazao +.

Paula
13.07.2006., 12:36
I ja sam malo požurila s testom i bio je negativan. Nakon 7 dana plus kao kuća. Mislim da test može biti lažno negativan ako se uzimaju određeni lijekovi i sl. Sigurno ti piše o tome u uputama o testu

anki
13.07.2006., 13:04
meni je već fajn kasnila kad sam otišla kod ginića i -. pod fajn mislim jedno 3 tjedna (možda i više) :oops: naručil me je za tjedan dana i onda je bil +.

momze
13.07.2006., 13:15
meni su prva dva bila negativna (menga samo kasnila 2 dana), no zato je sljedeci 2-3 dana poslije bio pozitivan. ;)

kraljica85
13.07.2006., 13:29
da se i ja upišem...

testirala sam se 30. dan ciklusa i test je bio negativan. sad tu je caka da je to meni bio prvi ciklus nakon pilula, te je ovulacija kasnila, tako i implantacija. normalni ciklus na piluli traje 28 dana, točan ko urica. ponovno sam se testirala za još 4 dana, kad se vidio slabašan, ali slabašan plusić.

zato niti sad trudnoću ne računam od zadnje menstruacije, već prema tim testovima i UZV je doktor skinuo 8 dana, pošto je ovulacija bila 8 dana kasnije nego inače. prema ZM je termin 06.01., a prema UZV bio bi 15.01.

Astralis
17.07.2006., 08:31
Test sam napravila prvi dan nakon izostanka M i nije ništa pokazao. To je bio petak, a nakon 2 dana tj. u pon. sam ponovo test napravila (ono imala sam čudan feeling ;) ) i bio je pozitivan. Jeeedva vidljiva crtica ali pozitivan :*

brigita2
17.07.2006., 10:46
Menstruacija mi je kasnila 2 tjedna kad sam napravila test i bio je negativan. Zaključila sam da je opet folikularna cista i naručila se kod ginekologa za tjedan dana. On je odmah rekao da sam trudnica, a njegova medicinska sestra me špotala jer hodam u minici, a vani je zima ( a trudnice se moraju paziti). :roll:

bera
17.07.2006., 14:32
itekako može, ja svoje dijete zovem david copperfield. O tome se već pisala, menga mi kasnila oko 3 mjeseca a u tom vremenu niti jedan dr od njih 4 nije vidio trudnoću, a svaki test koji sam radila bar dva puta sedmično je bio negativan od onih najskupljih do onih najjeftinijih čak i oni u ordinacijama niš nisu pokazivali. Kada mi je moj najdraži doktor utvrdio trudnoću bili sam već 13 nedjelja trudna. Od tada ne namjeravam više niti jedan test kupiti

mendula
17.07.2006., 14:57
bera, a beta?

bera
17.07.2006., 15:16
mendula misliš li da je i jedan od njih to predložio, bili su ubjeđeni da nisam trudna i da je u pitanju neki poremećaj, jer su vidjeli kao zadabljanje od 18 mm (vidjeli Dinu), a joj koju glupani, sada mi je nekako žao što im nisam otišla u ordinaciju sa velikom trbušinom da im ja kažem šta mislim o njima

mamazika
26.07.2006., 15:49
Kada mi je moj najdraži doktor utvrdio trudnoću bili sam već 13 nedjelja trudna
To ti je onda mogla reći i malo znatiželjnija susjeda...

bera
27.07.2006., 09:04
mamazika :lol: :love: potpuno si u pravu, sa kakvim sam se sve doktorima susretala bolje bi bilo da sam se sa susjedima malo više družila

elie
27.07.2006., 13:51
jednoj mojoj znanici lijecnici su rekli da ima ogromnu cistu, a ispalo je da je zuto tijelo. zena je bila prenerazena dok nije otisla po drugo misljenje...

inace, ja nisam vjerovala da sam trudna (a bila sam 7ipol tjedana po zadnjoj m.) - i kupila ja prvo jedan test, koji je bio pozitivan, onda sam isla kontrolirat s jos jednim, pa taj nije pokazao nista. na kraju su oni najjeftiniji najbrze reagirali i odmah pokazali trudnocu.

Nikina mama
19.05.2008., 11:29
Citam ove postove i ne u vjerovati kako se moze dogoditi da zene toliko budu trudne, a da test ne reagira pozitivno?!

Inace meni bas kasni 3 dana, napravila sam vec dooosta testova i zadnji bas maloprije i negativan. Nekih 5 dana prije M sam napravila novatest i pokazao je jedva vidljivu crticu, nakon toga sam ih napravila jos nekoliko i svi odreda negativni. Ja nemam nikakve simptome, ni da cu dobiti, a ni da sam trudna.

Nikina mama
19.05.2008., 11:30
ne mogu vjerovati jel :oops:

Diami
19.05.2008., 14:16
Ja sam imala situaciju gdje mi je na dan kad sam trebala dobiti i par dana kasnije test bio jedva vidljivo pozitivan, a onda je tjedan i pol nakon što sam trebala dobiti bio negativan. Otišla sam kod doktorice koja ništa nije vidjela i sljedeći dan sam dobila. Vjerojatno je bila biokemijska trudnoća, kada se jednostavno plod nije dobro uhvatio, ali to vjerojatno nikad neću točno saznati.

3 mjeseca kasnije je bilo jasno pozitivno, no isto tek nakon tjedan i pol od kad sam trebala dobiti, do tada jedva vidljivo, onako mutno (mada se i to smatra pozitivnim rezultatom).

malena beba
19.05.2008., 14:29
ja sam radila 3 testa, sva tri negativna... to je bilo cim mi je kasnila jedan dan, pa sutradan i jos jedan put tako. osmi dan kako mi je kasnila sam otisla i do ginekologa ali ni on nije vidio trudnocu tako da je vjerojatno bilo prerano da test reagira...

evita
19.05.2008., 23:55
Meni je dosta nakon kašnjenja m bio -. Bilo mi je dosta sumnjivo pa sam probala test ponovo i opet -. Treći put sam probala kakvih skoro mjesec dana kasnije i napokon taj +!
Inače,koristila sam one najosjetljivije testove,ali ipak......

mici85
20.05.2008., 09:56
meni nakon 3 tje.trudnoce clearblue pokazao -, pa sam bila uvjerena da imam upalu mjehura ili jajnika posto me trbuh stalno bolio...
na kraju sam vadila betu pa se uspostavilo da cemodobiti bebicu :)
ja nisam cula da bi nekome pokazao + a da nije bila trudna...

saja
20.05.2008., 14:57
Meni je Clearblue pokazao + 2tjedna nakon ovulacije :*

cd
20.05.2008., 17:48
ljubazno pozdravljam :mrgreen: imam pitanjce u vezi testova..

u ambulanti mi je teta rekla da se za nalaz krvi treba pricekati barem tjedan dana od začeća ( imam zgodnu situaciju u kojoj je šansa da sam ostala u drugom stanju poprilična :oops: i sad cekam da prodje to neko vrijeme i osluskujem jel se sto samnom dogadja :lol: ) i da je taj test najsigurniji sto se barem tog početnog stadija tice.. pretpostavljam da je to taj beta sto ga spominjete... jel to tocna informacija ili cu morati čekati da mi izostane M... odnosno da prodje vise vremena ?

:?

Ginger
20.05.2008., 21:53
da, kad kažemo "beta" onda mislimo na test krvi na homon beta HCG koji se radi u labu
ja bih ti preporučila da čekaš bar 12 dana, sve ranije se meni čini prerano... iako, ako je nekima dokazana trudnoća i ranije
može se dogoditi da bude kasnija implantacija pa se 7. dan od odnosa još uvijek ništa ne vidi
kućni testovi su manje pouzdani, a i za njih preporučujem minimalno 12 dana

cd
21.05.2008., 11:44
Hvala na odgovoru!

osjecam se ko :tele:
probat cu izdrzat do ponedjeljka pa otic u lab.. pa vam javim :)

koksy
21.05.2008., 22:40
Ja sam u prvoj trudnoci tek sa 5. testom potvrdila svoje sumnje da sam trudna. 2 clearblue i 2 kod ginica su bila negativna, tek kad sam bila 6 tj. trudna, onda se napokon pokazao +.
A u drugoj trudnoci + vec 3 tj. nakon zaceca.

cd sretno!!

Shireen
22.05.2008., 19:55
Meni je Clearblue, i to ne sa prvim urinom, pokazao veeeeliki + cca 4 tjedna nakon začeća :D
Budući sam imala neredovite cikluse, otprilike sam procijenila kada bih test mogla raditi. ZM - 30.03., test - 08.05.

Ako si nestrpljiva, napravi test i prije, ali u svakom slučaju nalaz krvi ti je 100% točan!

Sretno i javi rezultat :bye:

Lulu
23.05.2008., 09:23
meni su prva dva bila negativna (menga samo kasnila 2 dana), no zato je sljedeci 2-3 dana poslije bio pozitivan. ;)
isto i kod mene.
to dosta ovisi o dužini ciklusa i vremenu začeća.

cd
26.05.2008., 18:42
samo da kazem da sam mirna i strpljiva sa čudnovatim simptomima i da još nisam otišla izvaditi betu :mrgreen:

ako u petak bude izostanak idem ! :D

Elly
26.05.2008., 22:40
Puno puta sam čula da test na trudnoču može biti lažno negativan .... ono šta mene interesira pošto ne znam za nijednu konkretnu osobu kojoj se to dogodilo dal' ovdje ima tko takav te ako da kada je test pokazao - tj.kada je konačno pokazao +

Meni se dogodio lazno negativan test, pa onda 'blago pozitivan' :lol: (sestra u ginekoloskoj ordinaciji mi je rekla na moje pitanje jesam li trudna, "I jeste i niste" :lol:), no na kraju je beta rijesila sve dileme.
Rezultat vidis u potpisu. :)

BTW, beta je radjena isti dan kad i drugi test ('taj "i jeste i niste"), to je bilo u 4. tjednu trudnoce.

cd
27.05.2008., 13:33
Elly [/b]

moze pitanjce, meni nikako nije jasno kako se računaju ti tjedni trudnoce??

jel to od zadnje menstruacije pa je zapravo, ona prva koja ti izostane nakon oplodnje (nakon par dana izostanka ) i zbrojno dobijes ta 4 tjedna ili kako se to racuna? :?

Tashunica
27.05.2008., 15:06
meni je clearblue pokazao + 24. dan ciklusa popodne kad sam došla s posla, a 19. dc mi se jela kinder čokolada (što se kod mene javlja samo u trudnoći).

cd tjedni se računaju od zadnje menge. prvi tjedan je onaj kad si dobila mengu.
termin se računa da prvom danu zadnje menstruacije dodaš 9 mjeseci i tjedan dana što naravno ne mora biti točno, jer nemamo svi ovulaciju isti dan.

cd
27.05.2008., 17:42
meni je clearblue pokazao + 24. dan ciklusa popodne kad sam došla s posla, a 19. dc mi se jela kinder čokolada (što se kod mene javlja samo u trudnoći).

cd tjedni se računaju od zadnje menge. prvi tjedan je onaj kad si dobila mengu.
termin se računa da prvom danu zadnje menstruacije dodaš 9 mjeseci i tjedan dana što naravno ne mora biti točno, jer nemamo svi ovulaciju isti dan.

ahaaaaaaaa... znaci ipak tak, bez obzira na datum ovulacije uzima se puni mjesec od mjesecnice...

ok, hvala :)

evo danas mi se zeludac popeo u grlo na mahune koje inace obozavam.. :roll:

mislim da cu danas do apotekice skocit..

Elly
27.05.2008., 17:50
Elly [/b]

moze pitanjce, meni nikako nije jasno kako se računaju ti tjedni trudnoce??

jel to od zadnje menstruacije pa je zapravo, ona prva koja ti izostane nakon oplodnje (nakon par dana izostanka ) i zbrojno dobijes ta 4 tjedna ili kako se to racuna? :?

Od zadnje menstruacije.
Ako me sjecanje ne vara, to je bilo 4 + 2 (znaci zapravo 5. tjedan od zadnje M).
Imam negdje u dnevniku i zapisano koliko je to bilo gestacijski (od zaceca), ali mi nije sad pri ruci. Ako te zanima, javim ti danas-sutra.
Saljem i pozitivne vibrice usput! :heart:

cd
27.05.2008., 18:07
Od zadnje menstruacije.
Ako me sjecanje ne vara, to je bilo 4 + 2 (znaci zapravo 5. tjedan od zadnje M).
Imam negdje u dnevniku i zapisano koliko je to bilo gestacijski (od zaceca), ali mi nije sad pri ruci. Ako te zanima, javim ti danas-sutra.
Saljem i pozitivne vibrice usput! :heart:

Ako ispravno računam onda sam na 3t+4 (u petak mi je 28 dan kad je očekivano dan za M i tad bi bilo 4t? ) ili ti 11 dana od zaceca, to znam prebrojati :mrgreen:

Bas slatko za vibrice :heart: :mrgreen:
hvala ti :love:

idem po clearblue pa cemo da piskimo sutra ujutro :lol:

iskrica
28.05.2008., 10:47
cd jel pao testić :cekam:

cd
28.05.2008., 17:07
cd jel pao testić :cekam:

pao testic i palo razocaranje nakon sto smo velikih ociju blejali u njega 10 minuta bez rijeci iscekujuci +

al nita.

samo jedan veliki cisti razocaravajuci minus.
tako da smo nekak danas tuzni i pogledavamo se zamisljeno ..

iskrica
28.05.2008., 21:04
Vjerovatno je rano, kad trebaš dobiti :evil: ??

cd
29.05.2008., 13:00
Vjerovatno je rano, kad trebaš dobiti :evil: ??

sutra.. :/

i namjerno sam uzela clearblue jer sam procitala trecinu foruma i navodno da je najbolji.. najosjetljiviji.. nesto.
ali se plus nije ni nazirao.. bas cisti minus...

iskrica
29.05.2008., 13:29
cd ja sam trebala dobiti jučer i nije došla, danas sam radila test gravidnost mini (ili kako već se zove) i isto jedna crtica... A mene sve rastura dole već 5 dana i svako malo trčim na wc vidjeti jel došla ali je nema, neznam ni sama šta da si mislim...
Ti si ziher radila pre rano sve ovisi kad je O bila, radi za dva dana opet i malo ~~~~~~~~~~~~~ šaljem za +... :love:

Diami
29.05.2008., 13:45
Rano je, rano. Meni je tek tri dana nakon što sam trebala dobiti testić pokazao tanku, svijetlu ali vidljivu drugu crticu - i clearblue, ali i gravignost mini. A tjedan dana nakon što sam trebala dobiti je onda bila lijepa druga crta, isto na oba.

Znam kako vam je teško, pa vam šaljem puno dobrih ~~~~~~~~ da za kojih par dana plusić bude jasan i vidljiv!

iskrica
29.05.2008., 13:57
Diami pozlatile ti se rijeći .... :love: :*

iva2405
29.05.2008., 15:07
meni je kasnila menstruacija 5 dana, napravila 2 testa, oba negativna. otišla kod ginekologa, cista na jajniku, dobila dabroston, pila 5 dana, 5 dana nakon prestanka terapije trebala doći menga. ništa. veli ginić da napravim test. kakav test, pa imala sam cistu? i tako, test napokon pokazao plusić. zadnja menga mi je bila 14.11.2006, a ovo se odvijalo krajem 12 mjeseca i početkom 1. i eto, moj plusić sad pajki popodnevni san u kindiju :heart: :heart:

iva2405
29.05.2008., 15:08
e da, a cijelo vrijeme me bolilo kao da ću dobiti. i tako prva tri mjeseca trudnoće u vrijeme kad bi trebala dobiti

šaljem vibrice za plusiće!!!

iskrica
29.05.2008., 15:41
iva avatar ti je :zaljubljen: :zaljubljen:
Nadam se da će i tako kod nas biti... Jedino što me strah da ne kasni radi ciste jer mi je to bilo tako prije 4 mjeseca. Ali bolovi su užasni već 5 dana i bolne cice... Pa sad čekat ću još dva dana pa pišnut ako ne dođe :evil: do tada...

cd
29.05.2008., 15:44
hvala vam na vibricama :love:

evo me pecem MM kolace da ga malo oraspolozim... a ako kazete da je rano, mozda i je.. :D :D :D

vjerujem da bi se puno bolje oraspolozio s jednim plusicem ;)

Diami
29.05.2008., 16:02
Uh, najgore je to iščekivanje, no nejde drugačije. Treba se pokušati opustiti i dočekati tih par dana kasnije. :roll: Držim vam fige!!! :love:

saska7
29.05.2008., 16:08
samo strpljivo
ja sam bila nervozna i napravila sam 3 testa...

prvi je bio negativan jer sam ga radila 28 dan ciklusa (iako su mi ciklusi bili 30-34 dana) i naravno da se nije vidjelo...

4 dana kasnije se jedva nazirao plusic, a jos 3 dana kasnije se vidjelo za zbilja
u medjuvremenu sam bila grintava, napuhana, nervozna, najgori pms ikad ;)

iskrica
29.05.2008., 16:10
Cure koje ste to prošle imam pitanjce.. Dali ste imale osjećaj kao da čete svaki tren dobiti vješticu ili nije bilo naznake niti jednog niti drugog... Znam da ovo nije ta tema ali stvarno me jako zanima?? :oops:

sb1977
30.05.2008., 07:25
Kod mene je slijedeća situacija, ciklusi 26 dana, nikada ne kasni.
Dva dana prije očekivane M test negativan.
Nakon dan kašnjenja na jeftinom testu blijeđa ali jasna crta.
Cijelo vrijeme sam imala bolove kao da ću svaki čas procuriti,
to mi tek sad kad mi kasni 4 dana se smanjuje.
Sise bole kao u PMS-u cijelo vrijeme.
Ja sam sigurna da je to to, ali normalno čekam UZV.
Cure ~~~~~~~~~~~~~~~~~ da bude + .

Rene2
30.05.2008., 07:28
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A mogla bi sad već i neki kvalitetniji testić upotrijebiti

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

sb1977
30.05.2008., 07:44
a mogla bi, a žao mi para, a možda me malo i strah.
no mislim da ću sutra na miru jer ne radim,
mrzim prije posla se npr. šminkat i bacat oko na test :mrgreen:

iskrica
30.05.2008., 09:25
Ja sam nekako tužna, išla sam provjeravati od prošle godine kakav mi je bio ciklus u ovo vrijeme i razočarala sam se, isto mi je kasnila u točno ovom razdoblju i to mi je došla na 33 dc, tako da sam izgubila sve nade... A još uvijek imam bolove kao da ću dobiti a cice su me popustile skroz... :cry: :cry:

sb1977
30.05.2008., 09:48
Iskrice ne daj se, ništa nije gotovo dok ne dođe :love2:

sb1977
30.05.2008., 09:49
dok ne dođe :evil: , naravno

iskrica
30.05.2008., 09:58
Znam znam i čekam ali ovo me ubija svako malo sam na wc da vidim jel došla gospođa :evil: ...

kikica2
30.05.2008., 11:54
Ja sam bila uvjerena da ću dobiti, ne da me bolilo, nego rasturalo! Nakon malo dužeg pokušavanja nisam niti mislila da sam trudna, nego sam bila uvjerena da ću procuriti svaki čas i htjela da što prije dođe pa da što prije krenemo ispočetka.
Nakon 4 dana što je kasnila zasvrbila me bradavica i istog sam trena išla raditi test, znala sam da bi to mogao biti znakić da se moje malo čudo ulovilo :heart: ! I evo ga danas je već pravi mali hahar :love:.
Vibrice za sve vas u iščekivanju ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[/img]

iskrica
30.05.2008., 12:16
Sad me i glava počela boliti ... :( sve mi ukazuje da dolazi :evil:

Diami
30.05.2008., 13:13
Uh, mene glava boli od jučer predvečer, ovo vrijeme me ubije, katastrofa. Mislim, uživam u sniženoj temperaturi i tom "osvježenju", ali što god se dešavalo s tlakom i vjetrovima, mojoj glavi ne čini dobro...

Tak da ti držim fige da je i tebi od vrmena, a ne od nadolazeće m.

sb1977
30.05.2008., 13:14
Iskrica :love2:

iskrica
30.05.2008., 13:25
:* Vas cure moje drage.... Nadam se da je od vremena... Mislim da ću raditi testić sutra ujutro sa prvom mokraćom jer ću izluditi... još jednom :* :love:

iskrica
30.05.2008., 13:26
cd ima li novosti???

iva2405
30.05.2008., 14:19
Cure koje ste to prošle imam pitanjce.. Dali ste imale osjećaj kao da čete svaki tren dobiti vješticu ili nije bilo naznake niti jednog niti drugog... Znam da ovo nije ta tema ali stvarno me jako zanima?? :oops:

evo ovako, mene je bolilo kao da ću dobiti, i tako sljedeća tri mjeseca u vrijeme kad bi trebala dobiti. dva testa su bila negativna, jedan od 30-tak kuna i jedan od 100 kuna. Treći je bio pozitivan i to (14.11. je bila menga) sredinom 1 mjeseca, a bio je onaj najjeftiniji
:love:

iva2405
30.05.2008., 14:21
e da, a test sam bila pripremila za jutro. nisam mogla zaspati do 3, digla se i test pozitivan, zovem muža i pitam jel pozitivan, jesu dvije crte, a on bunovan veli: je, je dvije su i okrene se na drugu stranu :x ja onda nisam mogla od uzbuđenja zaspati do jutra :lol: a ujutro na posao. i sjećam se da mi je bilo muka kad bi vidjela čokoladu, a to je bilo stvarno čudno

iskrica
30.05.2008., 14:41
Prekrasna priča... :) :) A MD bi istukla da mi tak izreagira, mada mislim da bi u tom trenutku da vidim + bilo sve jedno kako bi reagirao... :P :P

iva2405
30.05.2008., 20:53
u tom trenu je i meni bilo svejedno :lol:

meni je jednom bio lažno pozitivan test, pa mi je MM rekao da se skuliram jer sam taj put prije bila totalno u komi kad mi je ginić rekao da nema ništa i da je bio lažno pozitivan test. anyway, tek kad nam je ginekolog pokazao kako kuca malo srčeko, onda sam se smjela radovati :*

iva2405
30.05.2008., 20:53
i fige da sutra bude plusić :*

cd
03.06.2008., 11:02
cd ima li novosti???

iskrica kod mene jos nista novoga..

otisli mi na selo za vikend malo se odmorit i vratili pa nas docekalo svasta za odradit..

m jos nije dosla to bi sad bilo da kasni 5 dana..
juce ujutro radila jos jedan testic i isto negativan :/
knedla mi cijelo vrijeme stoji u grlu i povremeno me opere skupljanje sline ili zelja za hranom.. nekak sam umorna ovih dana.

mozda se uspijem zaletit danas pa izvadit betu, ova neizvjesnost ce mi popit mozak...

iskrica
03.06.2008., 11:45
Moja vještica došla u subotu, znači 4 dana kasnije, ali da budem iskrena nisqam uopće razočarana, jer nekako to tako ide, novi ciklus nova nada...
Tebi držim fige za veliki + i šaljema malo ~~~~~~~~~

cd
03.06.2008., 14:29
drzimo fige :roll:

dala sam krv, MM ce pokupit nalaz popodne i onda bumo znali sve.

meni nikad ne kasni, nikad ne rani - bas je ko vurica.. imam simptome koje inace nemam, ma skroz se cudno osjecam..
ne znam jel to od hrane, vremena, napetosti, iscekivanja ili :heart:

iskrica
03.06.2008., 15:03
cd javi se molim te.... čekam rezultate kao da su moji ....
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

cd
03.06.2008., 15:14
tu sam tu sam :lol:

nalazi se dizu od 16 do 18, MM radi do 16 pa dok se otkotura tamo i javi mi .. znači budemo znali oko 17 h

iskrica
03.06.2008., 15:17
Ok, ok javi pa ja vidim tek navečer kad budem kod kompa...
Nemogu odoljeti a da još malo ne zavibrav ~~~~~~~~~~~~~~

cd
03.06.2008., 15:20
Ok, ok javi pa ja vidim tek navečer kad budem kod kompa...
Nemogu odoljeti a da još malo ne zavibrav ~~~~~~~~~~~~~~

hvala bas si :heart:

:*

cd
03.06.2008., 16:52
rezultat kaze 0,59 .. nista nista .. :nope:

iva2405
04.06.2008., 09:11
cure :love: :* ima vremena. držite se i samo hrabro! PUSE!!!

iskrica
04.06.2008., 10:04
cure :love: :* ima vremena. držite se i samo hrabro! PUSE!!!

Potpisujem.

Cd :love: :love:
Ima još nade za nas!!!!

zara51
12.06.2008., 10:13
cure evo i mene s jednim pitanjcem :mrgreen:
Ciklusi su mi neredoviti, uglavnom dobijem M oko 27 dc ili prije (24,23,25) iako sam pretprošli mjesec dobila 47 dc.
I sad, ovaj mjesec smo hopsali 10,12 i 14dc 8) (jer sam tada osjetila povremeno bol u jajniku pa pretpostavila da je O).
I danas mi je 31 dc, ništa od M, ali test je negativan :cry:
Povremeno me boli (više kao pika) jajnik i imam neki iscjedak (kao bjelanjak) uglavnom kad se malo napregnem, ne cijelo vrijeme.
Jel ima šanse da mi je test krivo pokazao?
Da sam ipak kojim slučajem trudna?
Kaj vi mislite?
I taj iscjedak u ranoj trudnoći, kako izgleda? Jel stalno prisutan ili povremeno?

zara51
12.06.2008., 10:16
Zaboravila sam pitati... koji su simtpomi kada imaš tu folikularnu cistu?

iva2405
12.06.2008., 12:43
folikularna cista? ja sam uvijek imala neke vodene ciste, mislim da je to to. nisam imala nikakve simptome. ali kad bi mi ginić ultrazvučno istu dijagnosticirao, dobila bi tablete, tipa dabroston, pila ih 5 dana, i nakon još 5 dana bi dobila mengu

zara51
14.06.2008., 17:47
Iva hvala na odgovoru :*
Kod mene još ništa novo, danas je 33 dc i još nije došla M.
Nadam se da ni neće, ali...vidjet ćemo :/
Nemam nikakve simptome pms-a, ali i inače mi nije jako izražen.
Jedino što cijelo vrijeme imam taj iscjedak, koji do sada nikad nisam imala pa se nekak nadam da bi mogla uskoro ugledati plusić.
Pričekat ću još para dana s testićem (ovak mi je nekako lakše, još uvijek se nadam da bi to moglo biti to). Nekak nemam više snage za novi minus.
Držite fige,

seven
08.08.2008., 12:56
Ovako ,menstruacija mi kasni 6 dana. Treći dan izostanka radila sam test i bio je negativan :( . Nadala sam se plusiću pa je moje razočaranje bilo ogromno :cry: .Međutim, M još nije došla, nadam se da ni neće... Ima li još nade da sam ipak trudna :? ?
Kada da se ponovno testiram? Zanima me da li su cure koje su imale lažno negativan test imale neke simptome trudnoće i koje?

Molim vas za brzi odgovor... :mrgreen:

yvonne10
12.08.2008., 10:23
bok cure!
nova sam ovdje...ja si nažalost nesmijem još dopustiti da ostanem trudna...a bojim se da možda jesam...mislim da bi ste me vi najbolje mogle uputiti i dati savjet! mc mi traje 28-34 dana( zadnja m je bila 19.7), ja i dečko smo se neozbiljno ponjeli 23.7. kada je on svršio u mene....i ja znam da bi u normalnim uvjetima to bio neplodan period ali stvar je da su meni 31. bili dosta vlažni dani...očajni smo i već smo napravili 4 testa, 5.8, 7.8, 9.8. i jučer(svaki puta SIGN test na kojemu piše 3-5 dana prije očekivane menstruacije) svi su se do sada pokazali negativnima...mene je zapravo najviše strah zbog simptoma koji mi se čine nekako drukčiji od PMS grudi su mi nabrekle i bole me još od tog 5.8 ( kada smo napravili i prvi test) a ponekad osjetim i grčenje u donjem dijelu stomaka.... :cry: pomozite.....savjetujte....bilo što
i da...na žalost ako bude ispalo da sam trudna morat ću na AB
pusa! :(

Cubana
12.08.2008., 10:30
Što podrazumijevaš pod vlažni? Meni se čini da su ti tek onda bili plodni dani i da zapravo nisi mogla ostati trudna 23.7. Ne bih rekla da ti ovulacija nastupa tako rano u MC. Ali testove si definitivno radila prerano. Pričekaj i smiri se. Sigurno će ti M doći, a ako ne dođe nadam se da ćeš izabrati najbolje rješenje za sve vas.

yvonne10
12.08.2008., 12:02
pa vlažni.... :/ znam da je bilo sluzi i na gaćicama...pa ne znam jel itko zna kak je to imati takvu strku,ali u posljednjih tjedan dana sam pročitala i prelistala sve živo što sadrži štivo o spolnom odnosu,mc, životnom vijeku spermija i td... btw mali gadovi mogu biti živi i do 5 dana nakon odnosa...tako piše....zapravo to me najviše i plaši....joj ma ne znam više ništa :?

Cubana
12.08.2008., 12:05
Ma svejedno vjerujem da ti je ovulacija bila tek negdje iza 31.7 i da se ne moraš brinuti.

yvonne10
12.08.2008., 12:18
oprosti na gnjavaži... :oops: a dali bi bilo prerano da napravim betu.. razmišljala sam da odem u polikliniku sunce...danas ili sutra...samo ne znam mora li se ona vaditi ujutro ili je svejedno... p.s. oooo vjeruj mi i ja se nadam da su bili iza 31.7!! kako god bilo znati cete što je samnom.. :(

RozaGroza
12.08.2008., 12:18
Ako sam dobro razumjela, ti misliš da si ostala trudna 4dc? Ne zvući mi kao vrlo vjerovatno...a i sav stres koji sada osječate oboje, može uzrokovati to da se osječaš malo čudnije i da imaš te simptome.

Smiri se, i sljedeći put Kurtončić! Abortus je velika trauma i mislim da ti to ne treba, samo trebate malo više paziti a ja ti od srca želim da nisi trudna i da ovaj put kroz to ne trebaš prolaziti.

yvonne10
12.08.2008., 12:29
pa mislim da je to 5 dc...a i dogodilo se u noći pa je možda i 24.? :?
uglavnom...svaki ostali put smo imali kondom od početka i dečko ga nakon odnosa uvijek provjeri dali je čitav i on mi odgovorno tvrdi da su svi bili čitavi.... stvarno sam baksuz ako sam zatrudnila....p.s. znam da je to traumatično...prijateljica mi je prošla kroz dva abortusa...ali to će mi biti jedina opcija( mislim da sam premlada- 20.god,idem na fx i planiram ga završiti,znam kako mi roditelji razmišljaju i znam da neće biti podrška, dečko je apsolvent i još nema zagarantiran posao)...stoga jaaako se nadam da nisam trudna...

yvonne10
12.08.2008., 12:44
usput, hvala vam što ste tako brze u odgovorima...pomoglo je da me malo smiri... :)

xanax
19.09.2008., 01:05
Mi pokusavamo, medjutim ne bas tako zustro kao vi napraviti bebicu i meni M kasni vec 3 dana. Radila sam 2 testa Gravignost i oba su mi pokazala negativan rezultat (zadnji sam radila danas popodne, a prvi 2 dana prije ocekivane M).
Problem je u tome sto mene trbuh ne boli kao da cu dobiti, grudi su mi jako malo osjetljive, imam vrtoglavicu i blagu mucninu (ali to bih prije pripisala umoru i iscrpljenosti i naravno zelji da sam trudna)
Mene brine sto mi je test bio negativan danas.
Da ponovim test za 2 dana ako vjestica ne dodje? I to da uradim ujutro, sto je sigurno sigurno je....

Linda
19.09.2008., 08:20
xanax, kao što su cure već napisale, ako je test ispravno napravljen i pokaže se kontrolna crta, teško da će pogriješiti. Kvaka je jedino u tome da je možda ovulacija bila kasnija, pa je trudnoća manja, samim time i razina HCG-a, pa ga test nije prepoznao.
Vjerovala ili ne, prije malo više od mjesec dana mi je kasnila menga dobrih tjedan dana i test je bio negativan. Ponovila sam ga nakon tri dana, znači nakon što mi je već deset dana kasnila, i to s prvim jutarnjim urinom, opet minus. Sljedećeg dana mi je i doktor ultrazvukom "potvrdio" da nisam trudna. A menge nema pa nema... tek nakon tjedan dana, znači kasnila mi je već ohoho, reko idem se počastiti još jednim testom, ipak mi je rođendan i u roku sekunde dvije jednako tamne crte.
Ovulacija je jaaaako kasnila, iako mi je svih prethodnih mjeseci bila redovita.
Ne odustaj, čekaj još koji dan, pa piš piš na novi testić. Držim fige! :)

xanax
19.09.2008., 13:09
Linda hvala na rijecima podrske.
Danas je sve moguce pa i to da si trudna a da test pokazuje -.
vidjecemo sta ce biti, mi se vise nadamo da nas je test slagao i da cemo dobiti bebicu.

Elly
19.09.2008., 15:48
(samo mali) offtopic: Linda, cestitam. Prekrasan rodjendanski poklon! :* :D

Linda
22.09.2008., 08:06
Hvala :)

kriss9
24.09.2008., 22:08
NOVA SAM OVDJE I MOLIM VAS ZA POMOĆ, NAIME KASNI MI I RADILA SAM TEST PRED 4 DANA, BILA JE TO SLABO VIDLJIVA CRTICA, KUPIM ODMAH DRUGI I SLJEDEĆI DAN OPET POPODNE TESTIRAM SE I ONO VIDLJIVA CRTICA, RADI SE O 1 STEP TESTU, I JUCER U JUTRO RADIM OPET TEST,KAD ONO NISTA, MOŽDA TEK POSLIJE 10 MIN JEDVA NEŠTO, I POPODNE RADIM SIGN TEST,I ONO NIŠTA, ŠTA VI MISLITE?HVALA

xanax
24.09.2008., 23:24
samo da kazem da je kod mene vjestica dosla u nedjelju.
Grozno sam razocarana!
vise srece drugi put

kriss a da odes vaditi krv????
koliko ti kasni???

dani28
02.12.2008., 12:10
Ovako, samo da se nekome potužim. Danas mi je 30 dan, M još nema. Inače dobijem od 28-30. A danas joj nema ni traga i nema nikakvih naznaka da će doć. Budući da mi je jučer bazalna temp. bila 37, popodne sam napravila Gravignost test i bio je negativan. Mene već danima boli dolje kao da ću dobit, a inače me pred stvari nikada ne boli. A sad kad sam vidjela tu da testovi mogu bit lažno negativni,opet ne znam na čemu sam. Nemam pojma, strah me da mi nije nešto, možda bubrezi il tako nešto. Ima li netko sličnih iskustava? Pozdrav svima!

†vanesax
02.12.2008., 12:58
Ima iskustava mali milion. Sačekaj još dan dva, pa eventualno ponovi test ako sumnjaš da si T. A za to vreme ćeš videti i po bazalnoj kakva je situacija.

Možda ti je ovulacija bila kasnije, pa zato još nisi dobila.
Nemoj da se bediraš, samo budi malo strpljiva. To ti je jedini pametan savet sada, jer trenutno ništa bolje ne možeš napraviti.
:love:

dani28
02.12.2008., 16:34
Ok. Hvala na savjetu. Ma mislila sam i danas mjerit bazalnu, ali sam eto jučer razbila toplomjer, pa ništa od toga. Ma, zapravo me samo zanima jesam li T ili nisam, jer pušim i popijem tu i tamo, pa ne bi voljela to raditi ako sam slučajno T. Ali, kako bude bit će. Bit će mi drago ako sam T, jer smo mislili počet bebu radit tek od 3.mj, budući da se ženimo u 6.mj. Al, ako je već tu, nitko sretniji od mene. Javim šta će bit.

sonata
24.01.2009., 22:30
Samo bih htjela odgovoriti na pitanje ove teme:mojoj su prijateljici 2 testa bila lazno negativna i onda joj je potvrdjena trudnoca kod ginekologa. Eto...moguce je!!

mačkulina
25.01.2009., 07:11
neznam cure moje drage ali to meni zvuči poprilično nevjerojatno.

Ako test na trudnoću reagira na Beta HCG hormon..kako može biti negativan a vi trudne??

Jedino je moguće da je dugo stajao u trgovini ili bio izložen u ne uvjetima skladištenja pa je reagens popustio.

Sve ostalo mi je nelogično.

Ja sam tako kao i vi razmišljala u prvoj trudnoći, kupivši na 5th avv u NYC 5 testova i svih 5 ispišala i bili su pozitivni. Obuzela me panika i strah (sama u NYC, došla poslovno), i vratila se u apoteku po još 5 ali mi je apotekarica lijepo objasnila da nema lažno pozitivnih testova a lažno negativni su samo onda što sam gore nabrojala

**az**
25.01.2009., 08:28
Netočni negativni rezultati mogu se pojaviti ako se test napravi prije nego što hCG dostigne razinu koja se može otkriti u urinu, ili ako ste pili puno tekućine i urin je razrijeđen. - evo s rodine stranice

mačkulina
25.01.2009., 08:39
ajd ti stavi neku medicinsku stranicu neki medicinski link, gdje odgovara netko kome je to posao

mačkulina
25.01.2009., 08:47
a ako i slijediš uputstva znači radiš test prije očekivane menstruacije (Clear Blue i Intim plus) i to u prvom jutarnjem urinu (najbolje)...znači ako radiš test kako treba nema lažno negativnih rezultata...

ostali testovi nemaju potrebnu osjetljivost 25 IU na betu HCG hormon u mokraći, oni su jače osjetljivosti

pirica
25.01.2009., 11:10
ajd ti stavi neku medicinsku stranicu neki medicinski link, gdje odgovara netko kome je to posao
http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?page=106&article=154

mačkulina
25.01.2009., 13:32
ali kao čitaš uputstva onda nećeš npr, piškiti u 10 ujutro već u prvi jutarnji urin, držati umočeno 10 sec a ne 1 minutu.

mislim to su meni gluposti :/

pirica
25.01.2009., 14:58
ma meni kad je bio - bio je -, a kad je pokazao + onada je i bio+

sonata
25.01.2009., 15:44

Iskreno, i meni zvuci nevjerojatno ali ta moja prijateljica zaista nema razloga lagati. Nije ni meni ni njoj jasno kako su i to dva testa bila negativna??

Zato je sad za drugog bebaca odmah bio iz prve pozitivan :D

mačkulina
25.01.2009., 16:22

Iskreno, i meni zvuci nevjerojatno ali ta moja prijateljica zaista nema razloga lagati. Nije ni meni ni njoj jasno kako su i to dva testa bila negativna??

Zato je sad za drugog bebaca odmah bio iz prve pozitivan :D

ajd bitno da je trudna :love:

pusa :*

†vanesax
25.01.2009., 18:19
Pa devojka je radila prerano test. I to je to.
Ako test nije dobro skladišten ili tako nešto (imam lično iskustvo), onda se pojavi brlja (na jednom) ili se ne pojavi ništa (ni test crta ni kontrolna crta)
a ima još raznih slučajeva. Fotografije neispravnih testova se mogu videti na Fertilityfriendu. Ili guglajte error pregnancy test.
Ja sam za ta dva loša od proizvođača dobila 3 nova. Pisala sam im mail da im tetovi ne rade i da mi u apoteci nisu hteli zameniti i oni mi fino poslali uz pismo izvinjenja :yes: no tad mi već nisu trebali :D

Nakon toga, u labosu, krvni test mi je dao negativan rezultat, a ja bila već 15 dana trudna.
Tako da je sve moguće.

melange
25.01.2009., 19:20
zašto ne bi bilo moguće da je test lažno negativan?

test reagira na hormon koji luči posteljica nakon implantacije, zar ne?
ima ih onih koji su osjetljiviji, ima ih i koji nisu.

ako se test radi prerano, tj ako je koncentracija beta hcg hormona premala, onda test ne reagira. samim tim dolazi i do onih bljedunjavih crtica i plusića koji se kroz koji dan podebljavaju.

bitno je da ne postoje lažno pozitivni :mrgreen:

mačkulina
25.01.2009., 19:23
posteljica se razvija do 12 tjedana trudnoće. Mi govorimo tu o trudnoći koja je 3 tjedna..nema posteljice u tom slučaju

melange
25.01.2009., 19:34
nisam baš shvatila tvoj post.
posteljica se formira čim dođe do kontakta zametka i maternice.

može se naći u krvi i urinu trudne žene 1-2 dana nakon ugnježđivanja, odnosno 8-10 dana nakon ovulacije.

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=148&Show=507

†vanesax
25.01.2009., 19:38
posteljica se razvija do 12 tjedana trudnoće. Mi govorimo tu o trudnoći koja je 3 tjedna..nema posteljice u tom slučaju
Posteljica se razvija od momenta začeća pa skoro do samog kraja trudnoće

mačkulina
25.01.2009., 19:43
Posteljica se razvija od momenta začeća pa skoro do samog kraja trudnoće

mislim da ne.. žuto tijelo prvo ima tu funkciju pa do 12 tjedna je posteljica formirana.

melange
25.01.2009., 20:03
DO 12.tjedna, znači da se formira SVIH 12tjedana, a ne da je 11 tjedana i 6 dana i 23 sata nemaš, pa da je odjednom dobiješ i odjednom ti se u krv počne lučiti beta hcg hormon.

ali nije ni bitno jer

Već u početku formiranja posteljice, u vrijeme prvog kontakta maternične stijenke i zametka luči se jaki hormon, humani korionski gonadotropin (HCG).

sonata
25.01.2009., 21:16
zašto ne bi bilo moguće da je test lažno negativan?

test reagira na hormon koji luči posteljica nakon implantacije, zar ne?
ima ih onih koji su osjetljiviji, ima ih i koji nisu.

ako se test radi prerano, tj ako je koncentracija beta hcg hormona premala, onda test ne reagira. samim tim dolazi i do onih bljedunjavih crtica i plusića koji se kroz koji dan podebljavaju.

bitno je da ne postoje lažno pozitivni :mrgreen:

Ma znam to da je test negativan ako prerano radis, ali mislim da je ona radila poprilicno kasno, mozda cak nakon izostanka druge menstruacije, nisam sigurna. Zato je i bilo :? :? :?

No, dobro, ne bih nikoga htjela zbunjivati, i ja mislim da je to jako cudno a i stvarno, tko zna da nije imala test koji nije ispravan.

donna
02.02.2009., 08:50
da se javim i pojadam..kasni mi 4 dana i napravila test i minus je ali još nema M...joooj.... :mrgreen:

amellee
12.02.2009., 10:14
zadnju menstruaciju sam imala 05.01. trebala sam dobiti 05.02. testa sam radila 09.02. i bio je negativan... jučer sam bila kod ginekologa dao mi je dabrosotne pa sad čekam.... napravit ću test za tjedan dana ako izdržim... držite mi fige ... ;)

melange
12.02.2009., 10:56
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ objema :)

amellee
12.02.2009., 11:20
MELANGE .... HVALA... :*

alex_2007
18.02.2009., 10:17
Meni kasni evo već 21 dan,imala sam u prvih nekoliko dana kašnjenja mjesečnice providan iscjedak s blagim tragom krvi u sebi.
radila sam Clear Blue test prije 10 dana i negativan je,pa prije 5 dana ponovno negativan.
Zakazala sam pregled kod ginekologa,pa ću vidjeti šta se dešava.
:cry:

alex_2007
18.02.2009., 10:21
zadnju menstruaciju sam imala 05.01. trebala sam dobiti 05.02. testa sam radila 09.02. i bio je negativan... jučer sam bila kod ginekologa dao mi je dabrosotne pa sad čekam.... napravit ću test za tjedan dana ako izdržim... držite mi fige ... ;)

Izvini,ali što je dabrosotne?
ja sam trebala dobiti najkasnije 01.02.2009.,a evo koji je datum i još ništa...
čuvam fige

Poli
18.02.2009., 11:47
Imala sam nedavno slicnu situaciju. Menstruacija mi je kasnila 15 dana a testovi na trudnocu negativni. Negdje 18. dana otisla sam ginekologu i receno mi je da nije doslo do prsnuca folikula i da zato nisam dobila menstruaciju. Dr mi je propisala hormonske tablete koje sam pila 4 dana i nekoliko dana poslije toga dobila sam i menstruaciju. Dr mi je rekla da se takve stvari desavaju i da nema razloga za brigu. Meni se to dogodilo jos jednom, prije mozda 10 godina, a ciklusi su mi inace uvijek bili uredni.

melange
18.02.2009., 13:12
Izvini,ali što je dabrosotne?

tablete koje dobiješ da se izazove menstrualno krvarenje

amellee
18.02.2009., 19:11
Dabrostone.. ti osim što izazivaju krvarenje ako nisi trudan a ako si trudan onda ti čuvaju trudnoću... :oops: što se tiče ovih izostanaka M... i ja sam prije godinu dana imala istu situaciju.. ali onda sam nakon što sam popila tbl. dobila M.... sad trenutno čekam.... iako bi radije da nedođe i da sam TTTTT..... ;)

mare.c
02.05.2009., 19:47
cure...pozz trebam savjet i pomoć..

trebala sam dobit 28.04. nisam još.. pravila prije par sati test i bio je negativan.. menstruacije nema još.. od simptoma imam samo jako bolne bradavice.. jel moguće da sam trudna a test bio lažno negativan.. idem u pon kod gin al me utješite do tad..

jel bila koja u ovoj situaciji

vikki
03.05.2009., 12:43
mare.c, mogućeje da je test lažno negativan, tj. točnije da je premala koncentracija beta HCG-a pa test ne regaira još (moji su testovi 2 i 4 dana nakon izostanka m. imali blijedu crticu koja se nije ni vidjela odmah nego nakon pola sata, kad sam ga htjela baciti).
Mislim da ginekolog ništa ne može vidjeti na UZ još, može te poslati vaditi betu (koja je nepogrešiva u dijagnosticiranju trudnoće) ili ćeš se morati strpiti još par dana.
Sretno!

mare.c
03.05.2009., 19:23
hvala vikki.. sutra putujem na službeni put..nema me tjedan dana.. ako ne dođe.. kad se vratim idem kod gin..

nadam se da je o bila kasnije.. jer ciklusi mi nisu školski a nekad ni ne znam kad je o..

joooj pliiiizzz da je beba u pitanju!!!!

Paio
03.05.2009., 19:39
cure...pozz trebam savjet i pomoć..

trebala sam dobit 28.04. nisam još.. pravila prije par sati test i bio je negativan.. menstruacije nema još.. od simptoma imam samo jako bolne bradavice.. jel moguće da sam trudna a test bio lažno negativan.. idem u pon kod gin al me utješite do tad..

jel bila koja u ovoj situaciji

Meni se dogodila ista situacija... Zadnju mengu sam imala 28.2., te sam ju očekivala pred kraj trećeg mjeseca, dakle između 28. i 30. 3. No, u međuvremenu sam bila aktivna :D sa svojim mužekom i znala sam da ovuliram i da je velika mogućnost da budem oplođena. Pa sam tjedan dana nakon oplodnje napravila test za trudnoću i bio je negativan, a ja sam eto sad več u 10. tjednu :lol: , što znači da sam bila trudna i kad sam radila test...

mare.c
04.05.2009., 16:31
evo m još nema yupii nadam se da je beba u buši!!

vikki
04.05.2009., 16:34

Navijam da jeste! :heart:

L&L0809
04.05.2009., 16:42
evo, samo te ti kazem da su i meni testovi u 2 trudnoce bili negativni - jedan sam cak radila kod ginekologa (bila sam trudna 8tj i trebalo se vidjeti). i kod testova se moze pojaviti neki koji nije bio dobro skladisten ili koji je iz bilo kojeg razloga ostecen pa ne daje pravu sliku...ja sam ocito imala "srece" pa 2 put naletila na takve :oops:

sretno!

mare.c
04.05.2009., 17:06
jooj nadam se da i ovaj moj je pokvaren..

jel ima koja test koji valja pa da kupim :lol:

Paio
05.05.2009., 22:11

mare.c, kaj se zbiva? jel došla m ili beba?

mihim
05.05.2009., 23:04
ja radila intim plus dva dana prije (ne)ocekivane menstruacije i bio pozitivan - blijeda crta, za tri dana jako plava. i clear blue mi je na dan kad sam trebala dobit pokazao lijepi plusic.

lastavica1979
07.05.2009., 05:35
JA SAM TREBALA DOBIT MENGU 4.5 I JOS JE NEMA SAMO MALO SLUZI NA OBRISU PAPIRA,RADILA TEST KOJI JE NEGATIVAN,MISLIM DA SAM RANO RADILA TEST,AL PRICEKAT CU DO DRUGOG TJEDNA PA CU IC VADIT BETU JER OVO ISCEKIVANJE ME UBIJA

L&L0809
07.05.2009., 10:49
pa betu mozes raditi i ovaj tjedan (ako te iscekivanje toliko ubija :) ), jer, koliko ja znam, cim ostanes trudna ti se hormoni vide... al nije ni sljedeci tjedan daleko.

sretno!

i ja nemam pojma koje sam testove radila, kod ginekologa mi je sestra samo dala trakicu, a ovaj koji sam kupila se vise ne sjecam koji je bio. sorry.

lastavica1979
07.05.2009., 22:30
Ni danas je nema samo smedje malo na gacicama,uzas strah me radit ponovo test i vidjet -
Moram bit strpljiva do drugog tjedna i molit se da ne dojde hahahah

linolina
07.05.2009., 22:52
Hm, čitajući ovo-ponadala bih se...ali, nemam simptoma ni pms-a, ni trudnoće (grudi),
a ovulacija je bila (potvrđeno uzv) i dosta zakasnila-menge nema...opet Dabrostoni :(

linolina
07.05.2009., 22:55
Do sad sam imala mengu bez ovulacije, sad valjda obrnuto...
(To je moguće, je li-može mi netko pojasniti? :?

stellita
08.05.2009., 03:12
ja sam recimo prije saznanja o svojoj trudnoći radila test (clear blue) 5 dana nakon što mi je kasnila i test mi je bio negativan. Pošto još nije nakon toga dolazila a meni neki crv nije dao mira napravila sam još jedan 4 dana poslije i bio je pozitivan. A nosim blizančeke (gdje je inače beta HCG uvijek povećan :lol: ). Sve je dakle moguće...varijacije na temu.
Glavno da su bebači tu..... :love:

prva
17.08.2009., 13:55
imam i ja pitanje...
možda je već sto puta rečeno ali mi više nije jasno...
Je li moguće da test za trudnoću pokaže pozitivan rezultat a da zametak još putuje iz jajovoda u uterus?
Nije li to stvarno rano?

Val
17.08.2009., 14:12
mislim da nije moguće, jer se zametak najprije treba ugnijezditi kako bi hormon beta hcg počeo rasti.

trudnoća je, vjerojatno, starija.

prva
17.08.2009., 14:15
mislim da nije moguće, jer se zametak najprije treba ugnijezditi kako bi hormon beta hcg počeo rasti.

trudnoća je, vjerojatno, starija.

to sam i ja mislila....ne radi se naime o meni...
kolegica je radila test i bio je pozitivan, te je odmah otišla kod ginekologice, imala je ranije loših iskustava, a ginekologica je rekla da je još rano i da zametak još nije doputovao do uterusa, što se vidi na ultrazvuku.

nemam pojma koje testove koristi ali očito u jako dobri...

vikki
17.08.2009., 18:25
Pa ne može na UZV vidjeti putovanje zametka. Sve što se može vidjeti je gestacijska vrećica, i to najranije u petom tjednu, tj. nekoliko dana nakon izostanka menstruacije. A test može biti pozitivan možda koji dan prije izostanka M.

melange
17.08.2009., 19:43
može biti trudna tjedan dana, i da joj test pokaže plus,
a da joj se još tjednima ne vidi ništa na uzv.
nije uzv mikroskop :mrgreen:

simbi
20.08.2009., 19:17
Evo samo sam vam htjela reci da ocito ima i lazno pozitivnih testova ili sam ja luda tj trenutno sam svakako luda.Dobila sam 3 pozitivna testica svijetlije crtice ali vidljive i odem u lab vadit betu kad ona negativna,za 2 dana ponovim jos 2 testa oni takodjer pozitivni danas odem u lab opet vaditi krv beta opet negativna.

prva
20.08.2009., 20:52
Evo samo sam vam htjela reci da ocito ima i lazno pozitivnih testova ili sam ja luda tj trenutno sam svakako luda.Dobila sam 3 pozitivna testica svijetlije crtice ali vidljive i odem u lab vadit betu kad ona negativna,za 2 dana ponovim jos 2 testa oni takodjer pozitivni danas odem u lab opet vaditi krv beta opet negativna.

:shock: :shock: :shock:
ne znam što bih rekla...
žena se više niti na testiće ne može osloniti!!!

nadam se Simbi da će sve biti ok. Možda je neki peh s labosom...ma ne znam. A kako se ti osjećaš?

simbi
20.08.2009., 21:45
Ja se osjecam cudno stvarno imam neke simptome drugacije od onih do sad za koje sam samo htjela da budu simptomi.Cesto piskim cak se moram tokom noci digniti pocela sam piti puno puno vode sta je za mene cudo jer cak ni ljeti se nemogu prisiliti na vise od case vode dnevno.Ali najcudniji mi je osjecaj u donjem dijelu stomaka koji ne znam opisati ne boli me nego kao neko lagano bockanje s vremena na vrijeme i tu i tamo koji grc.A sta se tice m uopce nemam osjecaj da cu je uskoro dobiti sta inace znam bar tri dana prije sta je trebam dobiti jer me pocne boliti.A uz sve to se osjecam glupo sta uopce pricam o simptomima kraj negativne bete

simbi
20.08.2009., 21:46
A napuhana sam ocajno nemogu uopce na wc izgledam ko trudnica u visokoj trudnoći

prva
21.08.2009., 08:43
Simbi možeš li otići do doktora???!!!!

mene paraonoja hvata čim više čitam probleme na forumu.

Još traju godinji pa ne znam možeš li do doktora. Moj je npr na go...

simbi
21.08.2009., 11:04
Moja nije na godisnjem ali trenutno mjenja dva druga koja su na godisnjem,pa je pretrpana nemogu doci do nje jos bar tjedan dana.A sta i da joj kazem e znate ja sam trudna ali mi je beta 0,pa rece mi da sam luda i da to nije hitno,a trenutno je luda od posla

vikki
21.08.2009., 11:38
Odeš bilo gdje, privatno, ako ne k njoj, i ne moraš ni spominjati bete i testove, tražiš UZV.

"leona"
15.01.2014., 14:46
Bok curke
e ovako iščitavam sve moguće o ovim temama pa ako sam kojim slučajem zalutala među temama molim vas da mi kažete :-)
Moja priča je ovakva...već 10 mj. mm i ja radimo na djetetu,na zadnjem pregledu 09.01. su mi otkrili intramuralni miom veličine 2cm,maternica mi je zavaljena i lijevi jajnik policističan.Doktorica mi je rekla da izvadim nalaze hormona i mm spermiogram i da joj dođemo sa rezultatima.Taj dan kad sam bila kod ginićke sam trebala dobiti ali nisam,u biti večer prije sam imala par kapi svjetlosmećkastog iscjedka i idući dan par kapi svjetlo roze krvi na dnevnom.Od menstruacije još ni traga ni glasa,niti kakvih simptoma,a jutros test na trudnoću negativan.Inače mi ciklusi traju 30 dana i ako kasni(što se ne događa često) to nije više od tjedan dana.E sad vas molim savijet...da radim betu ili da čekam još koji dan???

lavko
15.01.2014., 15:07
Koliko ti onda kasni? Sad ću ti reći što se meni desilo. Kasnila mi 7 dana, isto imam miom - submukozni. Napravila dva testa Primastick, oba dva negativna. Došla na UZV - trudna. Beta velika ko kuća.
Vadi betu.

"leona"
15.01.2014., 15:47
Hvala na odgovoru,a kasni mi već 6 dana.

terpsihora
11.04.2014., 22:07
jutros gravignost mini pokazao (-), to j e drugi dan izostanka. upravo sam malo prokrvarila, ali ništa slično regularnoj menstruaciji. inače već par dana osjećam blage grčeve.drugih simptoma nemam. rizičan odnos je bio 11 dc, a ciklusi mi traju 28 dana. komentari :(