Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: salonit ploče

  1. #1
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno salonit ploče

    šogor je na dvorište dovukao neke stare salonit ploče koje je susjed skinuo sa krova, i nije uopće pazio kad ih je prenosio, nego ih je bacao i trgao, tak da je prašina letjela po cijelom dvorištu
    inače nismo baš u dobrim odnosima, pa kad sam mu došla reći da nek ne nosi to na dvorište, da je kancerogeno, samo je rekao da ne bude njemu nitko zapovijedao kaj da on radi na svojem dvorištu.
    moje cure se igraju na tom dvorištu, pa ako netko zna, please, kak malo smanjiti utjecaj azbesta.
    jel bi pomoglo ako dvorište polijemo vodom, dvorište je asfaltirano, ili bilo kaj drugo da se ta prašina nekako makne, jer sam luda od toga da se cure igraju u toj prašini.
    sama pomisao na kancerogene čestice koje lete okolo mi diže kosu na glavi

  2. #2
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ne znam kajda ti kažem, ali naš susjed ima gomile toga na krovu i oko kuće. Moja baka neda baciti stare nego stoje na nekoj hrpi iza kuće i ne idemo baš često tamo,...

  3. #3
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ja sam vidjela zbrinjavanje takvog otpada u Italiji. Dodju iz posebno ovlastene tvrtke obuceni u neka svemirska odijela s maskom na licu. To pospricaju s nekom ljepljivom tekucinom koja veze ta vlakna da ne lete okolo. Tek nakon toga ga diraju motaju stavljaju u kamion prekrivaju i opet spricaju. Vec i samo jedan je dovoljan za nepovratnu stetu jer ostaje u plucima dozivotno
    Posljednje uređivanje od Tiziana : 13.06.2013. at 23:46

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I kod nas zbrinjavaju salonitke u otpad. Nikako se ne smiju skladištiti na mjestima gdje su ljudi. To je i zakonom zabranjeno.
    Teško je sa rodbinom se sporiti, ali pokušaj mu objasniti da su ploče jako opasne. I nemoj djecu puštati da se igraju kraj njih.
    Možda da ih bar čvrsto zamotate najlonom, ali nemoj to bez maske na licu raditi. Polivanje bi moglo spriječiti rasipanje čestica u zrak, ali onda su po podu, ista stvar. Dok su na krovu, i ne smetaju, ali u dvorištu...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    mozda pomogne da sogoru kazes da ima firma koja odvozi ploce i daje 4 kn ko kilogramu? Mozda bi se oprostio od njih?

  6. #6
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mi smo ih skinuli s krova i stavili crijep, ploče smo prodali za odvoz sad ih imamo još samo par komada na drvarni

  7. #7
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Ma nema s njim nikakve koristi razgovor,kad sam mu jucer rekla da je kancerogeno samo me ismijao-da je,svi cemo sad dobiti rak....
    ali izgleda da nece dugo jos biti tu nego ce ih valjda prodat.
    Zamoto ih je ipak u najlon,a mm je s vodom dobro polijao dvoriste i moj auto koji je bas kraj tih ploca pa se nadam da smo malo smanjili kolicinu tih azbestnih cestica po dvoristu

  8. #8
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Svaka ti cast na smirenosti. Ja bih skroz siznula i izazvala obiteljsku dramu planetarnih razmjera (svekrve sogorice sve ista vreca uvredljivih i cendrajucih dama)

  9. #9
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Kad nikakve koristi od toga,on sve po svom,stalno s njim nekakvih problema,a svekrva na njegovoj strani(mamin sinek)
    A i kad su ih kod susjeda vadili,nije tu bilo nikakve zastite,samo jedno jutro dosli radnici i to skinuli,bez ikakvih posebnih mjera
    Tak da sam vec poluluda od tih ploca

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Jao ljudi, azbestoza se može dobiti (može) nakon više godina rada u ...tvornici azbesta ! A ne nakon stavljanja i skidanja salonit ploča. Pola naše zemlje je bilo pokriveno salonit pločama i koliko je slučajeva azbestoze izvan tvornice koja ih proizvodi ? Ja ne znam ama baš ni za jedan...opasnije je raditi s staklenom i kamenom vunom bez zaštite nego staviti i maknuti salonit ploču. One se inače ne praše (možda ako su prašnjave).
    Da ih ima ja bih ih opet kupio jer zamjenskih ploča ovih karakteristika (čvrste, teške, dugotrajne...) jednostavno nema.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •