Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Štrajk liječnika - kome se žaliti?

  1. #1
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno Štrajk liječnika - kome se žaliti?

    MJESTO DOGAĐAJA - BOLNICA VARAŽDIN
    Samo ću ukratko:

    1. Slučaj: Doktor primo hitno poslani slučaj za oči i žalio se da čemu dolazak, da to nije hitno i očni tlak nije (kao da je ona mogla doma znati da li je očni tlak ili ne), da oni štrajkaju (ženu bole oči, imala operacije, pod dodirom natečeno...), špotao i bio krajnje neljubazan i otpravio ju kući jer šta ona ima dolaziti subotom nakon Sesveta???!!!

    2. Slučaj: Doktorica opće prakse ne želi prepisati hitan ORL pregled, a bolovi traju već 2 tjedna
    - žena imala upalu zvukovoda koji sa ant. kapima nije izlječen, slabije čuje na uho, boli ju i zuji + sinusi. ; dr opće prakse kaže da je nešto u uhu i da mora na pregled orl, ali odbija hitnu uputnicu jer oni u Vž štrajkaju i da je pitanje da li će bilo što obaviti zbog štrajka za 20 dana kad je naručena redovitim putem.

    Da li je ovo normalno????

    Kome da čovjek pošalje bilo što? Sad se raspravlja da li će liječnici primiti plaće za vrijeme štrajka i da oni koje ne rade neće primiti.
    A tko će kome dokazati da li je radio i kako je radio.

    Inače ovakvo ponašanje u Varaždinskoj bolnici je i inače uobičajeno, čast iznimkama kojih ima, ali su rijetkost.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije normalno.
    Ali nije normalno ni da ljudi od kojih zavise životi, primaju plaću nedostojnu svoga znanja i odgovornosti.
    I nije normalno da političari kupuju aute od par sto tisuća eura u zemlji u kojoj je dosta gladnih.
    I nije normalno da trošimo 4,8 milijuna ( ili koliko god) za referendum.

    Živimo u nenormalnoj zemlji. Očito treba imati novaca i preglede plaćati privatno. Što mi diže sve vlasi na glavi, jer zašto plaćati, kad svi daju dio plaće za zdravstvo. Šakom u stol, ili kako kaže Bloger Krule, ući u ordinaciju takvih liječnika u vojnoj odori i zaurlati: A đe si ti bijo 91, a?! Nakon toga dobiješ pregled i liječenje, ali i dalje sve ostaje nenormalno. Osim svijetlih primjera, kojih ima i bit će.

  3. #3
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Joj Beti, ja sam prva da se liječnicima poveća plaća, ali nisam o tome htjela ovdje razglabati.

    Pa je li je ta žena sa bolesnim okom i žena sa bolesniom uhom kriva za njihovu plaću da budu nokautirane iz ordinacija??
    Da li mi obični građani koji sve plaćamo moramo trpjeti zbog njihovih nedovoljnih plaća?

    Ako su toliko educirani koliko jesu zašto im je to toliko teško shvatiti nego je lajlakše iskaliti se na običnom i bolesnom čovjeku koji nema sa njegovom plaćom ništa, a taj običan čovjek niti svoju plaću ne prima i nema se kome žaliti.

  4. #4
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Sori, toliko sam jadna da sam se fokusirala samo na prvi dio tvog posta.

    Da i onda kad te tolika nepravda dovede do ludila i lupiš šakom o stol snosiš sankcije i kako god okreneš oni su svijesni svoje snage i iskorištavaju je.
    Nedodirljivi su sve dok ne dođe dok neke tragedije za koju možda moraju odgovarati.
    Posljednje uređivanje od oka : 06.11.2013. at 10:39

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    posalji mejl na kliniku koje se tice
    odn. na dom zdravlja ako je opca praksa + mejl od doktorice ako ga ima
    plus posalji isti mejl na MZ (ima na njihovoj stranici)


    ja sam se prije par mjeseci pozalila na nesto (nije nista hitno bilo, ali sam se bila jako uzrujala i zeljela sam im reci da nije u redu)
    nazvali su me iz bolnice u roku sat vremena, da se ispricaju, objasne i ponude rjesenje

  6. #6
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Hvala Emily, pokušat ću!

  7. #7
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    što se štrajka tiče, ja ih apsolutno podržavam, i sestre i doktore, ali samo one koje rade po bolnicama, lječnike opće prakse smatram preplaćenim za svoj posao.

    Što se tiče iskustva sa štrajkom, eto ja u zadnjih dva mjeseca nisam osjetila da su u štrajku, a bome sam se jako puuuuuno družila sa njima. samo 32 dana sam odležala u bolnici sa punom njegom....

    ne kažem da nema onih koji su bezobrazni i koji odbijaju raditi, ali ako nešto nije baš hitno stanje i opasno po život smatram da ih i mi kao pacijenti moramo podržati.

  8. #8
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mi kao pacijenti njih podržavamo i plaćamo ih i nismo im nikad ništa krivi.
    Mi ih trebmo i poštivamo.
    Trebali bi i mi pacijenti štrajkati da se odnos ljiječnika (ne svih) promijeni, a ne da se moramo svakodnevno boriti za svoja prava, za ljudskost koja bi se trebala podrazumijevati, a ne da se iskorištava položaj. Ali to je već sasvim druga tema.

    A štrak koji traje mjesec dva i to u zdravstvu ne podržavam i niti vjerujem da ljudi koji ne obavljaju svoju dužnost neće dobiti plaću. Sve je ovo previše.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •