Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kako do cjepiva protiv gripe zbog djeteta koje je ugrozena skupina?

  1. #1
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno Kako do cjepiva protiv gripe zbog djeteta koje je ugrozena skupina?

    Dragi svi, ako iko ima savjet za ovu hrvatsku manjinu kao sto sam ja-pucajte. Dakle, ja bi se, kao i svake godine, zeljela cijepit da zastitim kcer astmasa jer je cjepivo ne stiti 100 posto. Prosle god sam to obavila kod svog opceg dr-a uz placanje, ove godine je uputa da sami nabavimo cjepivo pa dodjemo. Cjepiva nema po privat ljekarnama, gledam u gradskim al slabo srece kazu ne znaju hoce veledrogerije nabavljati a ja ne mogu ko individualac do veledrogerije.

    Jel'vidio mozda netko di ima za kupit cjepivo protiv gripe?

    Ocito nisu isli u nabavku jer su shvatili da se ljudi ne cijepe pa ostaje neprodano, nemam pojma.

    Eto, pomagajte ako ste negdje vidili cjepivo ptotiv gripe, dr nas ne moze, koliko kuzim, cijepit iz razloga bolesne kceri, nju smo cijepili


    Unaprijed hvala !

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    A da probaš izvan Zagreba? Moji roditelji su se cijepili prije cca 10 dana (manji grad) a mm i svekrva u Zagrebu još čekaju da ih zovu - nisu, mislim da nema cjepiva.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.12.2013. at 21:05

  3. #3
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    probaj nazvati zavod za javno zdravstvo

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Cjepiva ove godine nece biti u ljekarnama, a lijecnici mogu cijepiti samo one koji imaju pravo na besplatno cjepivo. Probaj pitati u zavodu za javno zdravstvo, ali i oni to sluzbeno ne mogu. Mozda te mogu nekako prošvecati u ove besplatne.

  5. #5
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    sa stranice zavoda za jav.zdravstvo

    U programu obvezne imunizacije, seroprofilakse i kemoprofilakse za posebne skupine stanovništva i pojedince pod povećanim rizikom za 2013. godinu uključeno je i cjepivo protiv gripe za djecu s kroničnim bolestima (Vaxigrip paediatric- 1 doza cjepiva 0.25 ml) koje je također besplatno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pa cijepila je kćer, ali mamu neće cijepiti.

  7. #7
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Pa cijepila je kćer, ali mamu neće cijepiti.
    Citala sam na brzinu pa nisam skuzila
    Tko ima pravo na cijepljenje protiv gripe bez naknade?
    osobe koje su profesionalno ili privatno u kontaktu s osobama koje spadaju u rizične skupine te im lako mogu prenijeti infekciju

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Citala sam na brzinu pa nisam skuzila
    Tko ima pravo na cijepljenje protiv gripe bez naknade?
    osobe koje su profesionalno ili privatno u kontaktu s osobama koje spadaju u rizične skupine te im lako mogu prenijeti infekciju
    Osobe starije od 65 godina, kronični bolesnici i profesionalno izložene osobe - ovako iz glave.

    Mlade i zdrave osobe ne. Potražit ću link.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Evo ovdje ima detaljnije o tome tko ima pravo na besplatno cijepljenje protiv gripe: http://www.gripa.hr/content/ucestala_pitanja.aspx

    Da ne tražite puno, kopiram odgovor samo na to pitanje:

    Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) svake godine osigurava besplatno cijepljenje visokorizičnih skupina, a to su:
    • osobe starije od 65 godina
    • osobe svih životnih dobi* s kroničnim bolestima srca i prirođenim srčanim greškama, kroničnim bolestima pluća, uključujući astmu, cističnu fibrozu, bronhopulmonalnu displaziju
    • osobe svih životnih dobi* s metaboličkim bolestima, uključujući dijabetes
    • osobe svih životnih dobi* s anemijom ili hemoglobinopatijom
    • osobe svih životnih dobi* s oslabljenim imunološkim sustavom (zbog bolesti ili lijekova), uključujući i HIV pozitivne osobe
    • djeca starija od 6 mjeseci i adolescenti koji su pod dugotrajnom terapijom aspirinom zbog rizika od akutnog oštećenja jetre i mozga nakon infekcije virusom gripe (Reyov sindrom)
    • osobe koje su profesionalno ili privatno u kontaktu s osobama koje spadaju u rizične skupine te im lako mogu prenijeti infekciju
    • zdravstveni djelatnici
    • štićenici domova za starije osobe te institucija za njegu kroničnih bolesnika (bez obzira na dob, uključujući i djecu)

    * osobe starije od 6 mjeseci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •