Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Masna kosa

  1. #1
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno Masna kosa

    Pokrecem ovu temu jer smo jednu drugu vec zachatali.
    Unazad dva tri mjeseca pocela mi se jako mastiti kosa. Znaci jedan dan je operem, iduci dan navecer je mast. Koji je razlog? U mom slucaju najvjerojatnije policisticni jajnici i visak testosterona kojeg tijelo proizvodi (pojednostavljeno). Vjerojatno su se te razine poremetile opet, iako sam na terapiji Duphastonom. Do sada sam probala:
    - Ducrayev sampon za masnu kosu Squanorm
    - Plusactive preparate FS+SU- s jednim masiram vlasiste dan prije pranja, s jednim perem kosu a s jednim masiram poslije pranja. Zapravo je to gnjavaza ali dat cu im priliku tri mjeseca koliko kao treba koristiti da se vide rezultati. Mada je i to neka navlakusa sigurno al ajde...
    - caj od koprive - namocim koprivu i nakon pranja isperem kosu s tim i drzim jos pola sata na glavi

    Zasada nista nije pomoglo. Nisam isla na pretrage jer znam sto mi je.

    Imate li savjet - s cim prati, sto vam je pomoglo, koliko cesto perete, jeste li primjetili da je povezano s prehranom?

    I da li ima smisla upustat se u pretrage?

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Jedini period kad mi se kosa nije mastila je bilo drugo i treće tromjesječje trudnoće.
    Inače- uvijek.
    Hormoni su mi ok.
    Iz mog iskustva pomoći nema.
    Ako želiš lijepu kosu peri ju svaki dan.
    Ja ju perem svaki dan i jedino tako je lijepa i čista.
    Inače me i svrbi i pojavi se perut.
    Mogla bi izdržati i dva dana, ali ja sam se navikla prati svaki dan i to mi je kao pranje zuba i tuširanje ujutro najnormalnije.
    Od šampona mi je jako dobar Vichy, ali on ne sprečava mašćenje, već svrbež i perut.
    Ni jedan šampon neće spriječiti mašćenje.
    Ja sam probala sve kaj ima na tržištu i zaključila da svi peru- isto, a problem ne rješava ni jedan.
    Išla sam i dermatologu: jednom, drugom, trećem, u bolnicu, privatno...i ništa.
    To je jednostavno tako i gotovo.

  3. #3
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Kakva ti je gustoca kose, da li se od svakodnevnog pranja stanjila, da li ti pojacano ispada?

    Sto su ti rekli svi ti dermatolozi, koje su bile njihove teorije?

    Jel imas kratku ili dugu kosu?

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Meni se kosa masti nakon dva dana..bila sam na pregledu vlasišta..savjet je da prorijedim pranje barem na 3-4 dana i toga se držim..nedjeljom i srijedom perem..probala sam dosta preparata al nisam primjetila pomak.

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva ti je gustoca kose, da li se od svakodnevnog pranja stanjila, da li ti pojacano ispada?

    Sto su ti rekli svi ti dermatolozi, koje su bile njihove teorije?

    Jel imas kratku ili dugu kosu?
    Kosa mi je gusta, duljine skoro do struka, farbam ju redovito jer sam jako sijeda, nije se istanjila, ne ispada jače nego je to normalno...
    Dermatolozi imaju teoriju da su hormoni ( a nisu), te stres ( klasika- trebala sam davno već skončat od stresa) te seboreični dermatitis koji se pojavljuje u prosjeku jednom godišnje i to u proljeće i svaki mi napiše šampona i preparata za cca 500kn jer ništa ne ide na recept + losion sa kortikosteroidima (užas)
    Ali ja imam i kožu lica masnu, odnosno t zonu i iako sad već imam i godina, to se ne mijenja.
    Zato koristim puder i preparativnu kozmetiku za masnu kožu i opet je ok.

  6. #6
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja sam isto bila na kontroli vlasišta i šokirala se - doslovno se vidjela mast kako se sjaji. Magistra ili doktorica, ne znam što je bila, mi je objasnila isto da što više perem, više se masti i da produžim vrijeme nepranja, al ne mogu. Ne mogu hodat s masnom kosom, vidi se iz aviona. Plus rekla mi je da ta mast začepljava pore iz kojih rastu vlasi i da uslijed toga vlasi otpadaju a na njihovom mjestu ne rastu nove. To me tek šokiralo, već sam se vidjela ćelava!
    Preparati su me koštali 350 kuna. Ni to ne mogu održavat na mjesečnoj razini.
    Tanči, svaka čast, prati dugu kosu svaki dan nije lako. Ja bih je ošišala, jedino me još muž odgovara od toga, naravno.

    Jel tko probao s čajem od koprive kao pakungom koji se drži na glavi?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Nedjelja večer perem..pon je puštena kosa, utorak poluzavezana, srijeda rep..navečer pranje..četvrtak puštena, petak poluvezanje..
    ja sam probala neko utrljavanje na vlasište prije pranja, preparat marka Rougj (ako se dobro sjećam)..
    frizerka mi savjetovala Vichy šampon za masnu kosu, al nije nešto pomogao..

  8. #8
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    pratim vas i slično kao i vi.
    imam pcos, nije mi se mastila samo u trudnoći i niti jedan proizvod mi nije pomogao. perem svako drugo dan, ne sušim s fenom (po zimi kad čistim auto zna mi se uhvatiti inje -stvarno mrzim fen)

  9. #9
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja sam jednom davno čula za utrljavanje rakije u kojoj je namočen češnjak u vlasište. Ljudi moji, što to smrdi!

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    pratim vas i slično kao i vi.
    imam pcos, nije mi se mastila samo u trudnoći i niti jedan proizvod mi nije pomogao. perem svako drugo dan, ne sušim s fenom (po zimi kad čistim auto zna mi se uhvatiti inje -stvarno mrzim fen)
    Haha, i meni isto.
    Ljeti uopće ne sušim kosu, a zimi malo, vrlo malo. Tek toliko da baš nije skroz mokra.

  11. #11
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    guglajte no poo method
    ako je tako kako kažete to vam može pomoć
    ali zahtjeva strpljenje

    kopriva će pomoć cirkulaciji u korjenu kose, ali neće utjecati na mašćenje
    alkohol će pogoršati stanje
    magistra je dobro rekla - što više ranja, to više mašćenja - to je obrambeni mehanizam kože
    ova metoda izbacuje detrđente (pa i sapune) iz pranja kose
    time prestaje isušivanje vlasišta
    koje onda prestaje pretjerano lučiti masnoću i stanje se normalizira
    strpljenje zahtjeva razdoblje u kojem prestane isušivanje, a lučenje masnoće se još nije normaliziralo
    no ako vam je tako kako kažete ovo je za vas

    isto za masnu kožu - najbolje riješenje često je također prestanak isušivanja - tretiranje finim uljima

  12. #12
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    oprostite, sad vidim da je riječ o policist. jajnicima (pročitala sam kod tanči da nije i krivo pokopčala da kod svih nije )
    i tu ove metode mogu pomoć
    ne do kraja jer je uzrok iznutra
    ali mogu ublažiti situaciju

  13. #13
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Taj period noramliziranja vlasišta je jako težak, teško je izdržat da ne opereš kosu kad se onako masna slijepi po faci. Ja ponekad stavim dječjeg pudera na kosu pa bude kao malo bolje, puder upije masnoću.
    Ali da, moj problem je unutarnji, hormoni, tako da dok se ne reguliraju, ako se ikada uopće reguliraju, očito ću imati masnu kosu.

    Mamitzi, jesi bila na kakvoj terapiji za pcos? Ako te smijem pitati, jesi prirodno zanijela?
    Posljednje uređivanje od lavko : 05.01.2014. at 12:35

  14. #14
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Sto manje peres, manje se masti

    Prijelazno razdoblje je tesko, ali ja sam sad dosla do toga da perem jednom tjedno blagim samponom. Perem ponedjeljkom prije posla, a vezem samo vikendom ili eventualno petkom ako se malo vise isprlja. Dobar mi je Kenue od sampon od narance (pise za svakodnevno pranje) jer je jako blag. Bit je koristiti sto blaze proizvode jer ovi agresivni skidaju taj prirodni zastitni omotac i onda se kosa jos vise masti da to nadoknadi i staviti sto manje proizvoda.

    Sad polako prelazim na pranje sodom bikarbonom, iza toga je kosa super, uopce se ne masti.

  15. #15
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Moja je oduvijek masna, perem je svaki dan, eventualno svaki drugi, ali onda koristim suhi šampon. Hormoni su mi ok. Ne pranje kose uopće ne dolazi u obzir.

    Ono što sam ja primijetila u vezi šampona je da su mi uvijek bolji oni za normalnu, a ne za masnu kosu.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Meni se jače masti ljeti, kad se znojim. Isperem vodom s dodatkom limuna kad se sjetim, to pomogne.

    I još nešto ako kome pomogne - moja kosa je tanka i mekana, sjedne mi uz glavu i odmah se zamasti, ali ako je sušim fenom i oblikujem na četku, bude bolje. Ošišana sam prilično kratko. Ako mi je baš bitno da frizura bude ok, stavim sasvim malo pjene koja ju učvrsti i tada mogu izdržati nekoliko dana bez pranja.

  17. #17
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sve to ide iznutra.
    Lijepo sam napisala da mi je kosa bila ok jedino u trudnoći.
    I iako su mi hormoni ok i nemam policistične jajnike imam masnu kosu i kožu lica.
    Kao što kaže Teddy ne dolazi u obzir ne pranje i nije istina da se kosa više masti ako se češće pere.
    Odakle vam takve ideje?
    Da li onda i lice ne perete?
    Ne kužim to.
    Pa masna kosa ne samo što užasno neuredno izgleda, ona i smrdi, masnoća u kombinaciji s prašinom začepi pore i kosa jače ispada, vlasište svrbi, javlja se perut. Na vlasištu se množe gljivice...
    Meni je to neprihvatljivo.
    Cijeli život perem kosu svaki dan, ljeti i dvaput dnevno (dođem s posla, otuširam se i operem kosu)
    I kosa mi je super: uredna, sjajna, njegovana

  18. #18
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja ne perem kosu sa šamponima za masnu kosu, preagresivni su mi.
    Najbolji mi se pokazao John Frieda Brilliant Brunette i isti taj regenerator koji stavljam samo na polovinu kose, nikako na tjeme.

  19. #19
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    I ja ne perem kosu sa šamponima za masnu kosu, preagresivni su mi.
    Najbolji mi se pokazao John Frieda Brilliant Brunette i isti taj regenerator koji stavljam samo na polovinu kose, nikako na tjeme.
    John Frieda mi ima super šampone. Nažalost najdraži šampon su mi prestali proizvoditi , ali i drugi su im dobri.

  20. #20
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Meni je pomogao Klorane šampon. Nedavno sam naručila kruti šampon od Lilith, i kad sam shvatila kako s njim baratati (imam dugu kosu), oduševljena.

  21. #21
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Sve to ide iznutra.
    Lijepo sam napisala da mi je kosa bila ok jedino u trudnoći.
    I iako su mi hormoni ok i nemam policistične jajnike imam masnu kosu i kožu lica.
    Kao što kaže Teddy ne dolazi u obzir ne pranje i nije istina da se kosa više masti ako se češće pere.
    Odakle vam takve ideje?
    Da li onda i lice ne perete?
    Ne kužim to.
    Pa masna kosa ne samo što užasno neuredno izgleda, ona i smrdi, masnoća u kombinaciji s prašinom začepi pore i kosa jače ispada, vlasište svrbi, javlja se perut. Na vlasištu se množe gljivice...
    Meni je to neprihvatljivo.
    Cijeli život perem kosu svaki dan, ljeti i dvaput dnevno (dođem s posla, otuširam se i operem kosu)
    I kosa mi je super: uredna, sjajna, njegovana
    pa nije riječ o ne pranju kose, već pranju neagresivnim sredstvima. a veći razmak između pranja je poslijedica smanjenja mašćenja. dakle na početku pereš kako pereš, npr svaki dan , ali s vremenom se to prorijedi jer kosa dulje ostaje čista.

  22. #22
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku

    Sad polako prelazim na pranje sodom bikarbonom, iza toga je kosa super, uopce se ne masti.
    Malo sam to proguglala, reci koliko sode bikarbone koristiš? I samo je s vodom pomiješaš?

  23. #23
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam to proguglala, reci koliko sode bikarbone koristiš? I samo je s vodom pomiješaš?
    1.5 - 2 zlicice, stavis vode koliko je potrebno da ti bude gusta pasta.

    Regenerator sam skuzila da isto dosta utjece na mascenje. Npr od Niveinog mi je sutradan vec kosa nikakva...

  24. #24
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    guglajte no poo method
    ako je tako kako kažete to vam može pomoć
    ali zahtjeva strpljenje


    ova metoda izbacuje detrđente (pa i sapune) iz pranja kose
    time prestaje isušivanje vlasišta
    koje onda prestaje pretjerano lučiti masnoću i stanje se normalizira
    strpljenje zahtjeva razdoblje u kojem prestane isušivanje, a lučenje masnoće se još nije normaliziralo
    no ako vam je tako kako kažete ovo je za vas

    isto za masnu kožu - najbolje riješenje često je također prestanak isušivanja - tretiranje finim uljima
    ovo potpisujem,ja se nisam zezala s tim ali moja sestra je
    prala je kosu ali sodom bkarbonom i trajalo je dok se je kosa navikla ali sada je stvarno prekrasna
    ne masti joj se ,sjajna
    i sada ni ne pere sodom svaki put,ponekad ju samo ispere vodom
    i nitko ne bi rekao da ne koristi šampone

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    1.5 - 2 zlicice, stavis vode koliko je potrebno da ti bude gusta pasta.

    Regenerator sam skuzila da isto dosta utjece na mascenje. Npr od Niveinog mi je sutradan vec kosa nikakva...
    MIsliš da se od regeneratora masti? Vidiš to bi moglo biti točno, ja uvijek malo pretjeram s tim balzamima..

  26. #26
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    MIsliš da se od regeneratora masti? Vidiš to bi moglo biti točno, ja uvijek malo pretjeram s tim balzamima..
    To sam tek skuzila kad sam nakon x godina promijenila regenerator u taj Nivein, a do tada sam koristila nekakav blagi Kenue. Po meni dosta utjece jer ti ostavi taj nekakav sloj neceg na vlasi koji kao da privlaci prljavstinu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    To sam tek skuzila kad sam nakon x godina promijenila regenerator u taj Nivein, a do tada sam koristila nekakav blagi Kenue. Po meni dosta utjece jer ti ostavi taj nekakav sloj neceg na vlasi koji kao da privlaci prljavstinu.
    Hvala, probat ću bez njega (iako sam baš jučer kupila novi ccccc..)

  28. #28
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    lavko, nikad se nisam stvarno liječila nego sam pila desetak godina kontracepcijske tablete mislim da su se zvale diana (od njih mi je bio krasan ten, inače uz masnu kosu imam i masnu kožu s prištićima ali na kosu mi nisu djelovale). zatrudnila sam prirodno, drugi put čak slučajno.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Kod masne kose pomaže kombinacija blagog dječjeg šampona s nekoliko kapi eteričnog ulja čajevca i limuna. Mislim da je za jedno pranje (2x šampon) omjer: potrebna količina šampona+4 kapi et.ulja čajevca+4 kapi et.ulja limuna. Nisam osobno probala, ali frendica je i zadovoljna je. Također-regenerator samo na vrhove.

  30. #30
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    lavko, nikad se nisam stvarno liječila nego sam pila desetak godina kontracepcijske tablete mislim da su se zvale diana (od njih mi je bio krasan ten, inače uz masnu kosu imam i masnu kožu s prištićima ali na kosu mi nisu djelovale). zatrudnila sam prirodno, drugi put čak slučajno.
    E da, Diane sam i ja trebala piti ali nisam ih mogla podnijeti, non stop sam plakala od njih. Mislim da su ti one izregulirale hormone. Mene čeka potpomognuta.

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Kod masne kose pomaže kombinacija blagog dječjeg šampona s nekoliko kapi eteričnog ulja čajevca i limuna. Mislim da je za jedno pranje (2x šampon) omjer: potrebna količina šampona+4 kapi et.ulja čajevca+4 kapi et.ulja limuna. Nisam osobno probala, ali frendica je i zadovoljna je. Također-regenerator samo na vrhove.
    Ovo još nisam probala. Čajevac imam, limun nemam.
    Znači probala bih:

    -sodu bikarbonu
    - eterična ulja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •