Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 332

Tema: Ustavni sud o cijepljenju

  1. #101
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Rekoh ti...

  2. #102
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    To što si napisala khaa nisu medicinski razlozi za necijepljenje.

  3. #103
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto mislis da bi ju prijavio?
    i kome?
    za prijave sam cula jedino iz medija, a znam puno djece koja nisu cijepljena po kalendaru.
    Mi nemamo nikakav razlog osim moje samovolje i muževog prešutnog odobravanja. Nitko nikad nam nije spomenuo nikakvu prijavu.

    A i te prijave su smiješna stvar koje se ne bojim. Što je 2000 kn za slobodu izbora. Više sam se kazni za parking naplaćala u zadnjih par godina od te cifre. I da platim, nije mi žao.

  4. #104
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nemamo nikakav razlog osim moje samovolje i muževog prešutnog odobravanja. Nitko nikad nam nije spomenuo nikakvu prijavu.

    A i te prijave su smiješna stvar koje se ne bojim. Što je 2000 kn za slobodu izbora. Više sam se kazni za parking naplaćala u zadnjih par godina od te cifre. I da platim, nije mi žao.
    Znas da ti mogu naplatiti 2000 kn za svako propusteno cjepivo?
    A kalendar je zadnjih godina prilicno krcat...

  5. #105
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Samo da dodam: 2007. godine neuropedijatrica na Goljaku mi je rekla da ona za moje dijete (rođeno sa 930 grama, 33cm, rađene dvije eksangvino transfuzije zbog teške žutice i nakon provedenih 66 dana u inkubatoru i visokogneurorizika te dijagnoze dystoni sindrom) ne može u nalaz napisati preporuku da ga se ne cijepi jer bi mogla imati problema.

  6. #106
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne znam kakvih bi ona mogla imati problema, ali mislim da to kako je neko dijete rođeno ne može biti medicinski razlog za necijepljenje, nego samo to ako dijete zaista boluje od neke neurološke bolesti ili ima loše neke vrste nalaza. Mnogi roditelji prerano rođene djece (uključujući mene) dapače cijepe djecu i cjepivima koja nisu obavezna radi toga što su im djeca lošeg zdravlja, i nitko od doktora prerano rođenje (dystoni, neurorizičnost) ne smatra preprekom za cijepljenje.
    Ja razumijem da se netko boji cijepiti dijete ako cijepljenje negativno doživljava, ali mislim da trauma na porodu sama po sebi nije medicinski razlog za necijepljenje djeteta.

  7. #107
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To što si napisala khaa nisu medicinski razlozi za necijepljenje.
    Ne znam šta da ti kažem na ovo...
    Ja mogu samo u svoje ime reći da bih se osjećala kao loš i promašen roditelj da sam nakon svega dozvolila da mi cijepe dijete. Eto.

  8. #108
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da dodam: 2007. godine neuropedijatrica na Goljaku mi je rekla da ona za moje dijete (rođeno sa 930 grama, 33cm, rađene dvije eksangvino transfuzije zbog teške žutice i nakon provedenih 66 dana u inkubatoru i visokogneurorizika te dijagnoze dystoni sindrom) ne može u nalaz napisati preporuku da ga se ne cijepi jer bi mogla imati problema.
    zašto? jesi ju pitala? misliš da je to učinila iz hira?

    možda sam bila i u krivu, pa to stvarno nisu (kao što mima veli) razlozi za odbijanje cijepljenja.


    gorljivo branim pravo djeteta, pa pomisli da na sve te bolesti još se tvom djetetu nakalemi jedna od tzv. "benignih" dječjih bolesti. misliš da ne bi to izazvalo veće reakcije nego kod djeteta koje je zdravo? samo pitam.

  9. #109
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kakvih bi ona mogla imati problema, ali mislim da to kako je neko dijete rođeno ne može biti medicinski razlog za necijepljenje, nego samo to ako dijete zaista boluje od neke neurološke bolesti ili ima loše neke vrste nalaza. Mnogi roditelji prerano rođene djece (uključujući mene) dapače cijepe djecu i cjepivima koja nisu obavezna radi toga što su im djeca lošeg zdravlja, i nitko od doktora prerano rođenje (dystoni, neurorizičnost) ne smatra preprekom za cijepljenje.
    Ja razumijem da se netko boji cijepiti dijete ako cijepljenje negativno doživljava, ali mislim da trauma na porodu sama po sebi nije medicinski razlog za necijepljenje djeteta.
    Mene više brinu autoimune bolesti u obitelji. Daleko više.

  10. #110
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znas da ti mogu naplatiti 2000 kn za svako propusteno cjepivo?
    A kalendar je zadnjih godina prilicno krcat...
    ajde da i platis svako propusteno 2000, ako je samo to, ja se pitam do kud to može ići- socijalna, oduzimanje djeteta, prisilno cijepljenje...

  11. #111
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Razumijem, ali to ti je subjektivni doživljaj.
    Ja se osjećam prilično promašeno kad se sjetim da sam dozvoljavala da nam neuropedijatri sa goljaka odgađaju cjepiva unatoč dobrim nalazima, pa mi je dijete sa 6 mjeseci necijepljeno završilo u bolnici. Oblije me hladan znoj kad pomislim što se sve moglo dogoditi.

  12. #112
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa Vidi poruku
    Mene više brinu autoimune bolesti u obitelji. Daleko više.
    To je drugo; o tome stvarno nemam pojma i ne znam kako je povezano sa cijepljenjem.

  13. #113
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    khaa nije ti napisala zato što to nisu razlozi za necjepljenje, barem ne protiv svih bolesti
    ali u tvom slučaju je razumljiv strah
    i žao mi je da su te kaznili, to je rigidnost našeg sustava
    ali oni koji ne cjepe jer su čitali icke-a i slične kreature za njih nemam razumjevanja
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 28.03.2014. at 22:34

  14. #114
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    zašto? jesi ju pitala? misliš da je to učinila iz hira?

    možda sam bila i u krivu, pa to stvarno nisu (kao što mima veli) razlozi za odbijanje cijepljenja.


    gorljivo branim pravo djeteta, pa pomisli da na sve te bolesti još se tvom djetetu nakalemi jedna od tzv. "benignih" dječjih bolesti. misliš da ne bi to izazvalo veće reakcije nego kod djeteta koje je zdravo? samo pitam.
    Ne, rekla je da se u načelu slaže sa mojom odlukom o necjepljenju visokoneurorizičnog djeteta, ali struka se u stvari izjašnjava ovako kako je napisala Mima.

  15. #115
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znas da ti mogu naplatiti 2000 kn za svako propusteno cjepivo?
    A kalendar je zadnjih godina prilicno krcat...

    Izračunala sam da se radi o cca 52000 kn.
    Neka mi pošalju ovrhu Sreća imam samo jedno dijete...

  16. #116
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, rekla je da se u načelu slaže sa mojom odlukom o necjepljenju visokoneurorizičnog djeteta, ali struka se u stvari izjašnjava ovako kako je napisala Mima.
    Zar ne bih mogla naci nekoga iz struke koji bi ti to potvrdio?Ako ona kao strucna osoba, se slaze da neurorizicno dijete ne bi trebalo biti cjepljeno onda ne vidim zasto to ne bi stavila na papir i potpisala, druga je prica ako je to njeno osobno misljenje.Zao mi je sto su te kaznili ali kako cure kazu, takav je sustav.A s druge strane, pa svi smo mi prilikom cjepljenja dijeteta strahovali vise-manje, pa me zanima na kojim se to indikacijama zasniva tvoje misljenje o necjepljenju?Objasni nam malo, nikada ne znas s cime se netko moze susresti, svaka info dobrodosla

  17. #117
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Kad u apoteci podignem lijek, neovisno o tome za koga je - mene, mm, dijete ili mačku, prvo što napravim je da pročitam što piše na papiru koji se nalazi u kutiji.
    Pa evo, samo jedan primjer na kojem se zasniva moje mišljenje.
    http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-06-02-137.pdf
    Što se pak autoimunih bolesti u obitelji tiče, to je pre duga i previše intimna priča da bi je iznosila na forumu. Tu se držim onog principa 'manje je više' - što se manje raznoraznih kemikalija unosi u taj mladi organizam, manje su šanse da nešto pođe po zlu.
    Ljudi se susreću sa svakakvim grozotama, nije sve crno-bijelo, a represija bilo kakve vrste nije u mom programu.

  18. #118
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Khaa ja te podrzavam, i mislim da se o autoimunim bolestima premalo zna i premalo prica, i stvarno je strasno da se ne uzima u obzir pri lekarovoj odluci da li je vakcinisanje potencijalno opasno za neko dete. Secam se price o tvom decaku, i bas mi je drago da cujem da je sad tako dobro.

    Mene najvise nervira vakcinisanje tek rodjenje dece i jako malih beba. Sto puta sam lekarima rekla, odlagajuci i odbijajuci neke vakcine, da se tek negde oko druge godine osecam dovoljno komotno da procenim da mi je dete 'dobrog zdravlja'.
    S druge strane, uopste nisam sigurna sta ja mislim da bi se desilo kad bi procenat vakcinisanih jako pao, pa ne mogu da ciste savesti odbijem sve vakcine, bas zbog onih koji su imunokompromitovani.

  19. #119
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno


    khaa nije ti napisala zato što to nisu razlozi za necjepljenje, barem ne protiv svih bolesti
    ali u tvom slučaju je razumljiv strah
    i žao mi je da su te kaznili, to je rigidnost našeg sustava
    ali oni koji ne cjepe jer su čitali icke-a i slične kreature za njih nemam razumjevanja

    alex, fora jest u tome da nisu svi ljudi koji odgadaju ili izbjegavaju cijepljenje ljudaci koji su citali nesto po forumima.
    Dobar broj njih su ljudi cija cu djeca vec imala nekakve reakcije nakon cijepljenja npr. , pa se zabrinuti pitaju .
    Meni je suludo ici na takve roditelje cizmom, i prisiljivati ih da cine nesto za sto osjecaju da nije dobro za njihovu djecu.

  20. #120
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nama je naša neuropedijatrica sama rekla i napisala u povijest bolesti da epilepsija nije kontraindikacija za cijepljenje.
    Pošto je moja kći starija, nisam ni razmišljala o cijepljenju, ali je doktorica sama to spomenula.
    Isto tako je i rekla i napisala da može primiti lokalnu anesteziju, ali za sve drugo da prvo moramo konzultirati nju pa onda anesteziologa.
    Pa je kći nedavno prošla testiranje za TBC, reakcija je bila ok i nije trebala docijepljivanje i sve je prošlo u najboljem redu, a doktorica koja je provodila testiranje je bila upoznata i dijagnozom i s terapijom i isto je rekla da to nije zapreka za cijepljenje.
    Ja isto razumijem strah, ali mislim da je strah posljedica nezananja.
    Vidjela sam na žalost oboljele od TBC-a, vidjela sam na žalost gospođu koja je kao dijete prebolila polio i cijeli život bila invalid i na kraju prerano umrla jer joj je kvaliteta života bila jako narušena kao posljedica bolesti, sjetite se nedavne epidemije ospica u Austriji i da ne nabrajam dalje.
    Meni je ovo i više nego dosta.
    I opet kažem: nemam ništa protiv da svatko odlučuje kako želi, ali radite to dalje od mog djeteta.
    Ako netko traži pravo na izbor da ne cijepi dijete, ja isto tražim pravo na izbor da moje cijepljeno i neurorizično i bolesno dijete ne boravi u školi kraj necijepljene djece.

  21. #121
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ajde da i platis svako propusteno 2000,
    Znas da ti mogu naplatiti 2000 kn za svako propusteno cjepivo?
    A kalendar je zadnjih godina prilicno krcat...
    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Izračunala sam da se radi o cca 52000 kn.
    Neka mi pošalju ovrhu Sreća imam samo jedno dijete...
    Ne znam kako pravnici to tumače, ali pročitao sam jedno prilično logično tumačenje jednog ne-pravnika, pa ga prenosim ovdje:

    Koliko poznajem zakone (nisam pravnik), osoba ne može biti dva puta kažnjena za isti prekršaj ili krivično djelo. To više, što se ovdje radi o djelu nečinjenja, a ne činjenja. To nije niti drugi niti novi prekršaj, već isti za koji je već platio kaznu – nije nastupio nikakav novi momenat: dijete je ostalo necijepljeno kao i u trenutku kada je plaćao kaznu.

  22. #122
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    joj sirius koliko su česte nuspojave cjepiva (ne govorim o lokalnima, bol i crvenilo na mjestu uboda)
    odluka o necijepljenju je najmanje donesena na osnovu nekakvih predhodnih nuspojava
    već na osnovu poluinformacija s interneta

  23. #123
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je naša neuropedijatrica sama rekla i napisala u povijest bolesti da epilepsija nije kontraindikacija za cijepljenje.
    Pošto je moja kći starija, nisam ni razmišljala o cijepljenju, ali je doktorica sama to spomenula.
    Isto tako je i rekla i napisala da može primiti lokalnu anesteziju, ali za sve drugo da prvo moramo konzultirati nju pa onda anesteziologa.
    Pa je kći nedavno prošla testiranje za TBC, reakcija je bila ok i nije trebala docijepljivanje i sve je prošlo u najboljem redu, a doktorica koja je provodila testiranje je bila upoznata i dijagnozom i s terapijom i isto je rekla da to nije zapreka za cijepljenje.
    Ja isto razumijem strah, ali mislim da je strah posljedica nezananja.
    Vidjela sam na žalost oboljele od TBC-a, vidjela sam na žalost gospođu koja je kao dijete prebolila polio i cijeli život bila invalid i na kraju prerano umrla jer joj je kvaliteta života bila jako narušena kao posljedica bolesti, sjetite se nedavne epidemije ospica u Austriji i da ne nabrajam dalje.
    Meni je ovo i više nego dosta.
    I opet kažem: nemam ništa protiv da svatko odlučuje kako želi, ali radite to dalje od mog djeteta.
    Ako netko traži pravo na izbor da ne cijepi dijete, ja isto tražim pravo na izbor da moje cijepljeno i neurorizično i bolesno dijete ne boravi u školi kraj necijepljene djece.
    Vidis Tanci , meni taj strah od necijepljene populacije nije jasan.
    ok, da je epidemija u pitanju( onoga sto moze biti epidemija) mozda bih razumjela , ali obzirom da nije ...
    da li mene dotice da li se netko cijepio protiv hepatitisa , tbc-a, tetanusa ili hib-a ?
    Da poznajes bolje KAKO tocno cjepiva djeluju bilo bi ti jasno da je tvoj strah apsolutno neopravdan.
    Jednako kao i apsolutni strah onih koji informacije o teoriji urote dobivaju sa sumnivih portala.

  24. #124
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    joj sirius koliko su česte nuspojave cjepiva (ne govorim o lokalnima, bol i crvenilo na mjestu uboda)
    odluka o necijepljenju je najmanje donesena na osnovu nekakvih predhodnih nuspojava
    već na osnovu poluinformacija s interneta
    Nemam pojma, meni je jednom bilo dosta.
    posebno zato sto tadasnja pedijatrica nije niti zeljela uzeti u obzir da ih razmotri kao nuspojave iako se stanje dogodilo 24 sata nakon imunizacije zivim cjepivom.
    dakle odgovor na pitanje po meni bi bio...
    moguce puno cesce nego sto pise u statistici.

  25. #125
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Postoji puno veca lista ljekova s puno tezim nuspojavama pa ih trudnice uzimaju (normabeli, razni AD) vise manje i svaki antibiotik moze prouzrokovati puno vece nuspojave.Kada bi brinula o nuspojavama pa vecinu ljekova ne bih u usta stavila.Nedavno je bio jedan slucaj gdje je djecak imao alergijsku reakciju na ibrufen?Odumire mu tkivo...nisam primjetila pojacanu zabrinutost niti ukidanje istoga za snizavanje temp kod djece. Radi se o omjeru prednosti i rizika. Ovo je cjepivo koje se ne placa, meni je pedijatrica rekla da kod onih skupljih ima puno manjih mogucnosti nuspojava.

  26. #126
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne mislim da je to stvarni strah, barem ne sa današnjim uvjetima procjepljenosti, to je više ljutnja na roditelje koji po pro-cjepilačkom stavu koriste visoki postotak procijepljenosti a ne žele cijepiti svoju djecu - pa onda to eto izaziva ovakvu reakciju i želju da necjepiše osjete nekakve posljedice.
    I naravno da ljudi misle na zarazne bolesti kad ovako nešto napišu, zašto ti sirius nisi nabrojala npr. ospice.

  27. #127
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    KrisZg, to što ti je doktorica rekla objesi mačku o rep.
    Priorix je do pred par godina bio "THE" cjepivo i svi su ga kupovali jer je besplatno cjepivo bilo od našeg Zavoda.
    Tada su svi pisali kako Priorx nema nuspojava, što naravno nije istina.
    Sad kad je besplatan onda valjda ne valja. Ne znam uopće koje se to cjepivo protiv ospica rubeole i mumsa danas plaća.
    Ne postoje skuplja cjepiva koja nemaju nuspojava.

  28. #128
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja ne znam gdje si ti procitala da sam ja napisala da nema nuspojava???Puno manja mogucnost nuspojava i nema nuspojava nije jedno te isto, ne volim kada se izvrce ono sto kazem.

  29. #129
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Tada su svi pisali kako Priorx nema nuspojava, što naravno nije istina.
    O, da... ovog se jako dobro sjećam. Stvarno ih je bilo koji su govorili da nema nuspojave.

    Pa su kupovali "5u1" jer "nema nuspojave".

    Sad je besplatno, pa se čude k'o pura dreku da ima nuspojave.

    Danas pak ljudi kupuju "6u1" jer je "prošišćeno" i "nema nuspojave" kao besplatni "5u1". i onda su ti genijalnci koji padaju na takve prevare stručnjaci za dijeljenje mudrosti o cijepljenju po forumima.
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.03.2014. at 09:39

  30. #130
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam gdje si ti procitala da sam ja napisala da nema nuspojava???Puno manja mogucnost nuspojava i nema nuspojava nije jedno te isto, ne volim kada se izvrce ono sto kazem.
    Pa nije niti puno manja.

  31. #131
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    O, da... ovog se jako dobro sjećam.

    Danas pak ljudi kupuju "6u1" jer je "prošišćeno" i "nema nuspojave" kao besplatni "5u1". i onda su ti genijalnci koji padaju na takve prevare stručnjaci za dijeljenje mudrosti o cijepljenju po forumima.
    A moje dijete nema niti deset godina, a kad je ona cijepljena kupovali smo "pročišćeni" "5 u 1" koji je danas besplatan (ili neki njegov ekvivalent).
    E sad 5 u 1 ne valjda, a 6 u 1 je pročišćen.

  32. #132
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim da je to stvarni strah, barem ne sa današnjim uvjetima procjepljenosti, to je više ljutnja na roditelje koji po pro-cjepilačkom stavu koriste visoki postotak procijepljenosti a ne žele cijepiti svoju djecu - pa onda to eto izaziva ovakvu reakciju i želju da necjepiše osjete nekakve posljedice.
    meni reakciju i zelju da osjete nekakve posljedice izazivaju pusaci

    ono, nemrem popiti kavu i bircu da se ne usmrdim i nadisem dima. mogli bi onda i donesti obavezu nepusenja isto tako, ako se vec brinemo o zdravlju (djece)

  33. #133
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A moje dijete nema niti deset godina, a kad je ona cijepljena kupovali smo "pročišćeni" "5 u 1" koji je danas besplatan (ili neki njegov ekvivalent).
    E sad 5 u 1 ne valjda, a 6 u 1 je pročišćen.
    o, i ja sam kupovala 5u1
    iako su me pametni ljudi svitovali da nema potrebe
    i radila neke svoje alternativne sheme cijepljenja
    pedijatrica je strpljivo sve podnosila


    mikka, ti kao majka troje djece ni nemaš što raditi u bircu

  34. #134
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja ne vjerujem da ijedno cjepivo nema nuspojave, kazem samo da ako imam mogucnost da platim, platit cu kao sto platim za sebe ako zelim bolju uslugu ili lijek.Jel ona lagala ili nije, nemam pojma.Mislim da doktor ne bi smio lagati kod takvih izjava.

    Mozda je stvar u tome da nije puno roditelja placalo, pa nisu zabiljezene tolike nuspojave??A sada kada je besplatno, mozda ih ima vise?Nemam pojma.Nisam kompetentna da tvrdim da zato kaj sam platila djeca nisu imala nuspojave, isto tako nisam ni u poziciji da odbijem ih zastititi.Evo bas gledam, mali je 2007 primio od imunoloskog cjepivo pa mu isto nista nije bilo.

  35. #135
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa mogli bi, barem u bircevima i na javnim mjestima. (ja sam btw. mislila da je pušenje u bircevima zabranjeno, pa sam se nedavno iznenadila jer ipak nije !? - naime, u birc uđem jednom godišnje). A inače sam samo htjela objasniti da mislim da se ljudi koji cijepe djecu ne boje za stvarno necijepljenih (u današnjim okolnostima)

  36. #136
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vjerujem da ijedno cjepivo nema nuspojave, kazem samo da ako imam mogucnost da platim, platit cu kao sto platim za sebe ako zelim bolju uslugu ili lijek.Jel ona lagala ili nije, nemam pojma.Mislim da doktor ne bi smio lagati kod takvih izjava.

    Mozda je stvar u tome da nije puno roditelja placalo, pa nisu zabiljezene tolike nuspojave??A sada kada je besplatno, mozda ih ima vise?Nemam pojma.Nisam kompetentna da tvrdim da zato kaj sam platila djeca nisu imala nuspojave, isto tako nisam ni u poziciji da odbijem ih zastititi.Evo bas gledam, mali je 2007 primio od imunoloskog cjepivo pa mu isto nista nije bilo.
    A ne koriste se valjda ta cjepiva samo u našoj zemlji ..
    Pa sad kad gledam godišta tvoje djece, ti si u našoj generaciji. Onda si vjerojatno plaćala Priorix, to ti je ovo što je kaa linkala.

  37. #137
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    o, i ja sam kupovala 5u1
    iako su me pametni ljudi svitovali da nema potrebe
    i radila neke svoje alternativne sheme cijepljenja
    pedijatrica je strpljivo sve podnosila


    mikka, ti kao majka troje djece ni nemaš što raditi u bircu
    Pa i ja sam, i Priorix sam platila pred školu jer da doktorica nije imala nego ono drugo cjepivo (a nije od našeg zavoda).
    Ali sam već i tada bila svjesna da to radim iz neke vrste praznovjerja.
    (a 5 u 1 radi jedne injekcije)

  38. #138
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A ne koriste se valjda ta cjepiva samo u našoj zemlji ..
    Pa sad kad gledam godišta tvoje djece, ti si u našoj generaciji. Onda si vjerojatno plaćala Priorix, to ti je ovo što je kaa linkala.
    Moze biti, trazim bas knjizicu od male...od maloga smo prvu zgubila pa u ovoj pise samo da je redovno cj. u dj. dobi i nastavlja se od skolskih.Nisam ziher da i njezinu prvu nisam zgubila...

  39. #139
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    A70V prepun ti je sandučić pa ti ne mogu pp-om poslati "Hvala što si mi poslala onaj članak prije par dana"

  40. #140
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    A70V prepun ti je sandučić pa ti ne mogu pp-om poslati "Hvala što si mi poslala onaj članak prije par dana"
    mujica imaš i mail pa si mogao to tamo napisati

  41. #141
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ...
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.03.2014. at 10:10

  42. #142
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ali ovako ispadam faca jer svi vide da se dopisujemo.

  43. #143
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    je, sad najbolje da donesu odluku da necijepljeni tj nepusaci ne smiju ni u birtije ulaziti

  44. #144
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    je, sad najbolje da donesu odluku da necijepljeni tj nepusaci ne smiju ni u birtije ulaziti
    pa nije da mi se ne dopada ta ideja
    ja volim zapaliti jednu uz kavu, 2-3 dnevno
    ali kada oko mene skače hrpa (necijepljene) djece čije me majke ubijaju pogledom, prođe me sav gušt

  45. #145
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja sam kupovala 5U1 i cjepivo protiv hepatitisa i sva ostala, a naposlijetku i cjepivo protiv kozica i nikad, nikakvih nuspojava nije bilo.
    Ne kažem da cjepiva od Zavoda ne valjaju, ali upravo kako je netko već napisao; ako imam mogućnost da izaberem nešto bolje za svoje dijete- ja ću izabrati.
    I ja sam zadovoljna jer, ponavljam: nikakvih nuspojava nije bilo.

  46. #146
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kažem da cjepiva od Zavoda ne valjaju, ali upravo kako je netko već napisao; ako imam mogućnost da izaberem nešto bolje za svoje dijete- ja ću izabrati.
    Ja sam poprilično neinformirana kad se radi o ovoj temi pa me ovo zaista zanima: Kako to misliš - bolje? Po kojem kriteriju su ta cjepiva koja se kupuju bolja? U čemu se razlikuju od ovih besplatnih sa Zavoda?

  47. #147
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj plavaa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam poprilično neinformirana kad se radi o ovoj temi pa me ovo zaista zanima: Kako to misliš - bolje? Po kojem kriteriju su ta cjepiva koja se kupuju bolja? U čemu se razlikuju od ovih besplatnih sa Zavoda?
    Zato što ima ljudi koji vjeruju medicinskom postupku i/ili lijeku samo i jedino kad ga plate. Ti ljudi ne mogu razumjeti da i nešto besplatno krajnjem korisniku, može biti dobro. To su oni ljudi koji uvijek idu privatnom zubaru, privatnom fizioterapeutu... jer tek kad plate osjećaju se dobro. Koji je to klik u tim glavama, nemam pojma. Ali, ima itekako takvih ljudi.

    Da li je to pomodarstvo, da li je to IN, da li smatraju da više vrijede kad plate uslugu, da li smatraju da se prema njima medicinsko osoblje bolje odnosi kad plaćaju, da li, u konačnici, smatraju da su bolji od liječnika, jer mu plaćaju, a on mora svoje znanje staviti njima na raspolaganje, jer su mu platili, kupili su njegovo znanje i vrijeme, bolji su od njega.

    Al' sam se zalaufala, ali neki komentari na ovoj temi su za tlak dignuti u nebesa.

    u međuvremenu, cjepivo protiv žute groznice je stiglo u Rijeku i idući tjedan slijedi cijepljenje. Ili nema Balija i inih zemalja. I da, mora se platiti, nema besplatno, ovo cjepivo je čisti luksuz.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    meni reakciju i zelju da osjete nekakve posljedice izazivaju pusaci

    ono, nemrem popiti kavu i bircu da se ne usmrdim i nadisem dima. mogli bi onda i donesti obavezu nepusenja isto tako, ako se vec brinemo o zdravlju (djece)
    Eh, a za moje mentalno zdravlje jako je važno da kavu mogu popiti bez dvoje-troje kmečuće djece u blizini pa bi isto tako mogli zabraniti ulazak djeci u kafiće . Uostalom, ako je kafić namjenjen pušačima-tko pametan djecu vodi unutra?

    A sad na temu.... Ova odluka dobra je zato da se konačno počne rješavati to pitanje s cijepljenjem. Razumijem roditelje neurorizične djece ili Khaa koja zbog autoimunih bolesti izbjegava cijepljenje i žao mi je što ih se prilikom odluke o kazni strpa u isti koš s onima koji su čuli da cijepljenje nije "in" pa i oni isto izbjegavaju bez ikakvog medicinskog razloga. I na ovom forumu ima takvih koji su iz priče: "Vidjela žaba da konja potkivaju pa je i ona dignula nogu".

    Beti, tko ima za Bali ima i za cjepivo .

  49. #149
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I da, mora se platiti, nema besplatno, ovo cjepivo je čisti luksuz.
    Ako košta, mora da vrijedi

  50. #150
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Ako košta, mora da vrijedi
    Vrijedilo ili ne, ja bih tih 50 eura radije u džepu imala Ali, ne može. Ako hoćeš zarađivati po svijetu, nema majci, ima da se cijepiš.

    Što me podsjetilo da roditelje necjepiše upitam ( ponovo ) : zašto, između ostaloga, onemogućujete svoju djecu da putuju i rade negdje izvan EU? Da li je to pošteno prema njima?

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •