Imam 32 godine, rodila sam jednom prije tri godine i prije godinu ipol sam imala missed ab. zadnji PAPA rađen prije godinu, uredan. Inače imam redovnu menstruaciju i bez velikih bolova , ciklus mi traje 24-27 dana.
24.4.2014. dobila sam menstruaciju 15. dan ciklusa. Bila je veoma oskudna i trajala tako sedam dana, da bi sedmi dan ( 1.5.) naglo pocelo veoma obilno krvarenje sa ugrušcima koje je trajalo par sati ( bez bolova). Nakon par sati krvarenje se stabiliziralo i trajalo jos 4 dana ( sveukupno 11-12 dana)
( Da napomenem , ista stvar desila mi se i 2006. godine, i lezala sam u bolnici da bi mi uradili sve pretrage i da utvrde da nije spontani. dijagnoza je bila da je vjerovatno jaca upala uzrokovala to krvarenje. poslije toga mi se to nikada nije ponovilo do sada. )
danas 15.5. sam ponovo dobila ( 22. dan ciklusa ako racunam od 24. aprila)
moja pitanja su : sta moze biti uzrok za ta desavanja tj. to da sam dobila 15. dan ciklusa i da mi je menstruacija trajala 12 dana, te da li je u redu to sto sam sada opet dobila ili bi menstruacija trebala kasnije da se pojavi s obzirom da je bila produzena? Da li je u pitanju nesto opasno ili je to normalna pojava s vremena na vrijeme ( s obzirom da sam od 2006 . imala redovne menstruacije bez ikakvih remecenja ciklusa )
poprilicno sam uplasena, molim vas za pomoc
hvala