Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: veliki podocnjaci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    3

    Početno veliki podocnjaci

    Eh ovako ja sam petnaestogodišnjak. Imam poprilicno velike podocnjake od kad sam znam za sebe.
    nesto ovako http://refleksija.me/sadrzaj/fajlovi...jaci-prije.jpg.
    Zanima me kako da ih se rijesim ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    3

    Početno

    i zaboravio sam da kazem i mama i tata mi imaju podocnjake

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Pozdrav!

    Prvo što možeš učiniti protiv podočnjaka - osiguraj sam sebi dovoljno sna! Nikakva elektronika noću ne smije biti uključena - riješi se gledanja televizije, buljenja u računalo i mobitel itd. Sam sebi odredi - nakon 21 sat ne uključujem elektroniku! Eventualno možeš slušati glazbu, ali nikakvi blještavi ekrani nisu dobri za to.

    Dalje - pij dovoljno vode, prozrači prostoriju u kojoj spavaš, vodi računa da ti jastuk ne bude ni premekan ni pretvrd .... i spavaj U MRAKU! Ima za to razloga (da sad ne idem jako u širinu).

    Ustajanje i odlazak na spavanje trebali bi biti otprilike u isto vrijeme svaki dan. Treba izbjegavati pretjerano izležavanje vikendom - eventualno odspavaš sat dulje nego radnim danom, ali bez pretjerivanja.

    Jedi zdravo - to znači NE brzoj hrani, sendvičima, konzerviranoj hrani i slatkišima. DA voću i povrću, doma kuhanoj hrani (povrće i meso), mahunarkama i žitaricama.

    Jedi uravnoteženo, ne preskači doručak, pij samo sokove od svježeg voća (recimo iscijediš naranču ili napraviš prirodnu limunadu). Izbjegavaj kavu, crni čaj i druge stimulanse - to nije dobro ni za odrasle, a kamo li za tvoju dob. O cigaretama ne bih - nezamislivo mi je da netko plaća za uništavanje vlastitog zdravlja.

    Ako se u roku 2-3 mjeseca stanje ne popravi, idi liječniku - nek provjeri krvnu sliku (može biti da je riječ o anemiji), provjeri jetru i bubrege i slično, ali iskreno vjerujem da će se stvar riješiti.

    SRetno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •