Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Molim prijedloge!

  1. #1
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno Molim prijedloge!

    Trbeali bi mi prijedlozi za teme, na nasem druzenju za trudnice.

    To je ustavri vise jedan "Seminar pripreme za majcinstvo".

    Pa bih zamolila sve forumasice, da mi predloze teme, npr.

    -ishrana za trudnice
    -priprema za dojenje
    -tjelovjezba
    -relaxacija
    -kupanje i babymasaza
    -boravak u bolnici
    -itd.

    svi prijedlozi su vise nego dobrodosli.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    evo ja predlazem pod obavezno temu "Normalno je ...." pod temom dojenje. Na vjezbama za trudnice u sarajevu vrlo, vrlo malo je bilo govora o dojenju, pa mislim da je to jedan dio koji se obavezno mora obraditi....

  3. #3
    ivarica

    Početno

    autosjedalice

  4. #4
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Kako se oporaviti nakon trudnoće i poroda

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    dohrana!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    baby blues
    šetnje (ljudi ne znaju da bebe smiju na zrak)
    higijena

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    da, da i setnje pod obavezno. kod nas su zene jos uvijek zaludjene idejom o neizlasku iz kuce 40 dana.... to me izludjuje totalno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    o sexu za vrime i nakon trudnoce, odnos partnera jedno prema drugome ( za vrime trudnoce i nakon poroda), kontracepcija, obavezno koristenje lubrikanata na pocetku odnosa nakon poroda i slicno.

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moj porod - moje tijelo -> kako aktivno sudjelovati u porodu, a ne biti pasivni objekt. nauciti i shvatiti mehanizme po kojima porod funkcionira i nacine na koje se porod moze olaksati, ubrzati, vise voljeti

  10. #10
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ne znam kako druge cure na to gledaju, ali mene je strašno iritiralo što je sestra koja je držala trudnički tečaj na sva pitanja o problemima koji se mogu pojaviti nakon poroda (vezano za dojenje, šav od epiziotomije, oporavak...) odgovarala da se samo treba opustiti i da će to ići samo od sebe. Ja, kao dežurni paničar u svojoj okolini, nisam mogla prihvatiti da bi mi se nešto takvo moglo dogoditi a da ja bar nešto o tome ne znam. Mislim da upoznavanje trudnica s pojavama tipa ragade, uvučene bradavice, mastitis, zagnojeni šavovi, obilno krvarenje,... nije prizivanje nesreće, nego upravo suprotno, ona kojoj se nešto od toga dogodi osjetit će olakšanje ako zna da nije jedina kojoj se to dogodilo i da se tomu može relativno jednostavno pomoći.

    Također mislim da bi curama koje će prvi put postati mame bilo korisno da im neka iskusna mama pokaže kako se beba drži, premata, oblači... jer nemaju svi u okolini iskusnu osobu koja je spremna priskočiti, a ni sreće da im patronažna odmah dođe.

  11. #11
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    - snaga žene i njenog tijela
    - informacija o tranziciji tijekom trudova (nisam čula da se igdje na trudničkim tečajevima spominje tranzicija)

  12. #12
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    [quote="VedranaV- informacija o tranziciji tijekom trudova (nisam čula da se igdje na trudničkim tečajevima spominje tranzicija)[/quote]
    :? :?

  13. #13
    sandygirl

    Početno evo mog prijedloga

    svugdje se spominje prehrana trudnice,u zapadnom svijetu majke osim zdrave prehrane piju dnevno prenatalne vitamine,
    mislim da i trudnice u Hrvatskoj bi trebale isto tako piti vitamine,prije trudnoce ,za vrijeme i poslije,i za vrijeme dojenja,jer majka gubi vitamine kroz majcino mlijeko i treba i nekako nadoknaditi ,a hrana nije dovoljan izvor vitamina ,isto tako trebali bi promovirati cajeve u trudnoci kao na primjer list maline za zeljezo i list koprive za vitamin K

    izvori http://www.babycenter.com/refcap/pre...ition/287.html

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Evo vam predlog i od mene

    mozda da pricate nesto maramama za nosenje

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    sweden
    Postovi
    106

    Početno

    korisni savjeti za tatu..tipa "kako ukljuciti i buduceg tatu u trudnocu",najbolji nacini povezivanja s jos nerodjenim djetetom,pomoc supruzi(masaza,prisnost,razgovor).Zatim prozborite koju i o sexu u trudnoci(npr.visoka trudnoca-poze).zanimljiva tema moze bit i "trudnoca po tjednima"
    Mozda koju o epiduralnoj anesteziji ili porod u vodi,na stolici i sl.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    svakako više o mami poslje poroda (znam da je beba tada centar pažnje), ali te postporođajne depresije su koma... a i fizički (o vježbanju, koliko se krvari, koji su sve mogući problemi "dolje".. što očekivati..). Ja sam o tome našl minimalno po knjigama.. Možda nešto i o tome da poslje ima puno posla..
    Dojenje naravno!!!

  17. #17

    Početno

    Prvo da se predstavim,zovem se Sandra i prvi put sam na forumu.
    Imam curicu od sedamnaest mjeseci i evo opet sam u drugom stanju ali ovaj put nosim dvojkice .Pa bi me zanimalo dali mi neko moze malo objasniti o dojenju dvojki,porodu itd...

  18. #18

    Početno blizanci

    Prvo da se predstavim,zovem se Sandra i prvi put sam na forumu.
    Imam curicu od sedamnaest mjeseci i evo opet sam u drugom stanju ali ovaj put nosim dvojkice .Pa bi me zanimalo dali mi neko moze malo objasniti o dojenju dvojki,porodu itd...

  19. #19
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Sandra dobrodosla!
    Moras malo pregledati forum. Podijeljen je na vise raznih tema. Pa ces tako o porodu naci tu:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/index....d00c922f72a2d6

    a o dojenju tu:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/index....d00c922f72a2d6

    a ako budes imala posebno pitanje, otvori novu temu (topic).



    Vedrana, i mene zanima tranzicija!

  20. #20
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ajme vanjci oprosti, nisam kasnije provjeravala ovaj topic. Dakle, više od pola godine kasnije (blush):

    http://www.birthingnaturally.net/birth/transition.html

    What is Transition Like?
    Not all women have a transition, in fact 1/3 of women don’t seem to have a specific time of transition. Another 1/3 of women claim that transition was not any more difficult than the rest of labor, and 1/3 claim it was the worst part of labor.

    Transition is the time that your body is completing dilation and preparing to push your baby out. It is generally very intense with contractions right on top of each other, and sometimes with double peaks. But it is also the shortest part of labor, generally lasting 15 minutes to half an hour.

    You will recognize transition by the desire to give up. This is when women claim they just can’t do it anymore. Most women begin to doubt their ability to go on, and may seem to forget that they are in labor to give birth to a baby. This is also the time in labor when most women ask for something to help them with the pain.

    Transition is also recognizable by various physical signs, which may or may not be present at your labor. Some women get hot and cold flashes, cold sweats, nausea or vomiting, shivering or shaking, hiccups, burping and a general inability to feel comfortable in any position. This is the most common time for the bag of waters to break naturally. When you begin to show these signs, it does not matter if you are dilated to 1 or 10 centimeters, it means you are very close to pushing your baby out.

    Many women find that when vaginal exams are done to access cervical dilation progress, their dilation is not uniform. Rather than dilating a centimeter every hour or two, they will dilate to 4 or 6 or 7 and seem to stop for a few hours. This does not mean that labor has stalled, as long as your contractions continue to get more intense, closer together and longer simply prepare yourself. Generally what happens is the body gets itself ready and then suddenly dilates the rest of the way in two or three contractions!

    Even if your caregiver is convinced that you have hours to go, do not listen. Instead pay attention for the signs of transition. When you see them be assured that you are nearly ready to push. Transition can happen at any point of the cervical dilation chart. Do not depend on vaginal exams to tell you how long you will labor; they simply are not accurate. Even if you have been given medication to stimulate contractions, do not expect your body to conform to a standard of dilation. You may also find yourself suddenly in transition before your caregiver expected.

  21. #21
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    evo i ja tek sada vidim ovaj topic, uglavnom ono što bih ja željela reći i što stalno budućim roditeljima govorim jest o negativnim stranama. pobornik sam istine, pa tako se želim zalagati da budući roditelji trebaju i moraju znati što se sve negativno može dogoditi u trudnoći i nakon rođenja djeteta. najvažnije je prepoznati bolest ili nešto slično. u takvim momentima važno je pravilno reagirati i znati kome se može obratiti.

    jedno i najvažnije moje iskustvo je upravo ova problematika, jer da sam iti malo bila informirana u trudnoći ne bi se dogodilo ovo što se dogodilo. na trudničkim tečajvevima se pričaju kojekakve stvari- dobr strane, ali premalo ili gotovo ništa se ne priča o rizicima u trudnoći, rizicima kod poroda a posebno nakon rođenja.

    mislim da se samo opećeni roditelji mogu zalagati za takve stvari, budući da roditelji koji su imali sretnu trudnoću porod i babinje ne mare ništa za to.

    dam se kladiti da puno budućih roditelja, a i onih novoprženih nemaju pojma, niti im je itko na tečaju rekao kolika mora biti dječija temperatura???

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •