Stranica 2 od 24 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1158

Tema: Zagreb/Bandić/smanjivanja subvencija - IDEMO U PROSVJED!

  1. #51
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Mislis na mirovine? Nije tako jednostavno.

    Osobno, radije bih da imam mogucnost sama upravljati novcem koji je od moje bruto place uplacen u mirovinski fond.
    Tu se slažemo.. fućka mi se iskreno kakva će mi biti mirovina ako sada ne mogu normalno živjeti.. i ja bi svoje novce u svojim rukama, a ne da mi fondovi njima upravljaju..

  2. #52
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    a što je s onima koji rade na crno i samim time zarađuju puno više od prosjeka, pa državi, a i gradu ne plaćaju ni poreze ni doprinose, a sad neće više ni vrtić????
    ovime mogu profitirati samo privatni vrtići i nitko drugi, a i sivi i crni sektor

  3. #53
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    dali to dobro vidim da ce dijete za koje se koristi doplatak ici besplatno?i dali je sada zapravo izjednacena cijena jaslica i vrtica?

  4. #54
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    a što je s onima koji rade na crno i samim time zarađuju puno više od prosjeka, pa državi, a i gradu ne plaćaju ni poreze ni doprinose, a sad neće više ni vrtić????
    ovime mogu profitirati samo privatni vrtići i nitko drugi, a i sivi i crni sektor
    Upravo tako. Na kraju će punu ili ove više cijene vrtića plaćati tek neznatni broj onih koji su prijavljeni na puni iznos plaće. Velik će broj biti u nekoj od povlaštenih kategorija, a mnogo će ih se provući kroz rupe u zakonu - neprijavljeni, neprijavljeni na puni iznos, slobodna zanimanja i honorarci, vlasnici tvrtki koji sebe prijavljuju na minimalac i tko zna tko sve još. Uglavnom, prijedlog je katastrofa iako se slažem da je 200 kn premalo.

    Vani se to radi drugačije (svi plate sve, pa ima se vrati po poreznoj prijavi ovisno o tome koliko zarađuju i koliko su poreza platili), no preduvjet je i za to da nema rada na crno, što je kod nas više pravilo nego iznimka.

    Tužno. Nadam se da barem ima šanse da to ne prođe, jer vodi društvo ravno u novi val mita i korupcije.

  5. #55
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    dali to dobro vidim da ce dijete za koje se koristi doplatak ici besplatno?i dali je sada zapravo izjednacena cijena jaslica i vrtica?
    da
    da


    inace, osim ovih poskupljenja, uvode i placanje boravka
    dosad smo placali samo skolsku prehranu
    sad ce roditelji placati boravak u iznosu od

    STATUS UČENIKA/CE
    Mjesečni iznos sudjelovanja roditelja u cijeni
    1. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 01.01.2010. do 31.12.2010. od 5.001,00 kn
    400,00 kn
    2. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 01.01.2010. do 31.12.2010. od 3.501,00 do 5.000,00 kn
    300,00 kn
    3. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 01.01.2010. do 31.12.2010. od 2.501,00 do 3.500,00 kn
    200,00 kn
    4. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 01.01.2010. do 31.12.2010.od 1.701,00 do 2.500,00 kn
    100,00 kn
    5. prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u razdoblju 01.01.2010. do 31.12.2010. do 1.700,00 kn

    besplatno

    a povecava se i cijena sudjelovanja roditelja u programu skole u prirodi, pa ce sad biti 360 kuna

    a ako ste mislile da je losim vijestima tu kraj, nije

    jos nisam nasla odluku kojom se smanjuju, ali iz prijedloga proracuna vidim da se za 2011. godinu predvidja "samo" 50 milijuna kuna za onu gradsku potporu roditeljima novorodjencadi
    ako znamo da je dosad bilo 72 milijuna kuna za to osigurano, jasno je da se radi o znacajnom smanjenju prava

  6. #56
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    da Ivarica.potpora za novorodenu dijecu se smanjuje sa 3600 na 1000 kn za prvo dijete, i tako za drugo (2000 kn)s time da sada treba prijava jednog roditelja u Zagrebu 10 godina a ne 5.

    Ovo je po meni jedan veci rez.Uopce neznam sto bih rekla.Za vrtice se vec dugo šuška da će se ovako napraviti.Realno cijena je bila zbilja mala-ali neznam koliko je to sada pravedno.

  7. #57
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Suglasna sam da se plaća prema ekonomskoj snazi...ali kad to uvedu ne pada mi napamet više nositi maramice, salvete, čaše, papirnate ručnike, kreme za sunce,bojice, papire i inu opremu u vrtić...neka se taj novac onda i iskoristi za bolje uvjete rada vrtića...Znam da neće jer će grad jednostavno proporcionalno smanjiti doznake iz proračuna vrtićima i oni će i dalje raspolagati istom (nedovoljnom) količinom novca..ali eto liječim frustracije

  8. #58
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja to ništa ne kužim....Još uvijek.

  9. #59
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ana.m-kaj ne kuziš?ne kužim kaj ne kužiš?


  10. #60
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    ivarice kaj znači ova prva cijena u tablici a kaj druga?

  11. #61
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    ana.m-kaj ne kuziš?ne kužim kaj ne kužiš?

    PEvo ovo kaj upravo pitam Ivaricu...Buljim u to i sad da li od nervoze ili čega....

  12. #62
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    prva je (ako pricamo o vrticima) ta 10-satni program a druga za pola.

  13. #63
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Aaaaa, ajde hvala ti...Pa po ovome ispada da bi za obje cure plaćala po 200kn. A ako je tako, meni dobro. A ako sam opet nekaj krivo shvatila...Ma sama sam kriva. Nemam vremena čitati, samo sam preletila preko toga i nisam sve dobro ni polovila.

  14. #64
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Nama ovo paše

  15. #65
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ana.m mislim, ali samo mislim da bi placala samo 200 kn

    14. dijete iz obitelji s troje i više malodobne djece

    200,00 kn
    130,00 kn
    15. drugo dijete u redovitom programu iz obitelji s troje i više malodobne djece
    besplatno
    Besplatno

  16. #66
    Gost

    Početno

    Tak mi je svejedno i dok sam imala plaću 3200 kn i kredit od 1000kn plaćala sam vrtić 850 kn , i dok sam nezaposlena isto mi je i tko me šta pita , nitko , niti to ne tražim .Uvijek su se (bar oko mene ) bunili oni koji imaju !!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Moj stav (uvažen u kapitalizmu kakvom težimo): Ako plaćam više očekujem i bolju uslugu! Socijalno ugrožene kategorije su nešto drugo ali to što netko ima više često znači i da radi više-koliki su se ukotvili u državnoj/javnoj upravi i uživaju u 6 tjedana godišnjeg, pred svaki praznik rade do 12 sati-znači skraćeno, božićnice, uskrsnice, dar za djecu i da ne nabrajam dalje i većina ni u snu ne bi to mijenjala za moj (možda bolje plaćeni posao) ali na kojem su ti prava zakonski minimum! Znam da nema pravde ali ovo je stvarno previše...

  18. #68
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    molim vas da se javite za izjavu u jedan dnevni list sutra
    moze i na pp, moze ovdje ko je zainteresiran(a)

  19. #69
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ivarice-izjava u kojem smjeru?

  20. #70
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ne, amel, ne znači da ako ima više , više i radi.. Ili možda ja živim u nekoj drugoj zemlji.. MM radi 300 sati mjesečno za 5000 kn (ako) (samo 3000 ide preko računa-nije on kriv), ja dobivam naknadu od 2100 kn za dijete sa oštečenjem zdravlja i dječji doplatak, a uz sve to plačamo podstanarstvo i kredit.. htjela bih što se financija tiče biti na vašem mjestu i kukati kako imam stambeni kredit..

    Što je najgore, nikad ne kukam, jer ima i onih kojima je gore nego nama, ali me stvarno nekad smeta što se zaista bune uglavnom oni koji imaju pa eto da onda i ja olakšam dušu..

  21. #71
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    ivarice-izjava u kojem smjeru?
    o tome kako ce ovo poskupljenje utjecati na vas kucni budzet, kako cete uopce pokriti placanje vrtica
    (ako imate kredit, podstanari ste i sl sto ne ulazi u njihov obracun)

  22. #72
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Iskreno, ja bih se rado mjenjala s nekim čija je samo jedna plaća oko 10000, za parsto kuna veću ratu u vrtiću...

  23. #73
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    ana.m mislim, ali samo mislim da bi placala samo 200 kn

    14. dijete iz obitelji s troje i više malodobne djece

    200,00 kn
    130,00 kn
    15. drugo dijete u redovitom programu iz obitelji s troje i više malodobne djece
    besplatno
    Besplatno
    Ovo je još bolje...

  24. #74
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ja bih se rado mjenjala s nekim čija je samo jedna plaća oko 10000, za parsto kuna veću ratu u vrtiću...
    Uh, i ja bih, da se ne moramo provlačit kroz ove rupe u zakonu.. već se osjećam kao miš

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, amel, ne znači da ako ima više , više i radi.. Ili možda ja živim u nekoj drugoj zemlji.. MM radi 300 sati mjesečno za 5000 kn (ako) (samo 3000 ide preko računa-nije on kriv), ja dobivam naknadu od 2100 kn za dijete sa oštečenjem zdravlja i dječji doplatak, a uz sve to plačamo podstanarstvo i kredit.. htjela bih što se financija tiče biti na vašem mjestu i kukati kako imam stambeni kredit..

    Što je najgore, nikad ne kukam, jer ima i onih kojima je gore nego nama, ali me stvarno nekad smeta što se zaista bune uglavnom oni koji imaju pa eto da onda i ja olakšam dušu..
    Krivo si me shvatila-ne kukam ja samo želim naglasiti onu narodsku "kolko para tolko muzike". Da povučem paralelu-idem npr. kod privatnog ginekologa i platim UZV 300 kn-ne čekam ni 10 min, dobijem sterilan šosić za jednokratnu uporabu, pola sata posvećenih samo meni i sl. Kod državnog ne čekam ništa ali naručujem se mjesecima prije, čekam i po 5 sati a o sterilnom šosiću za jednokratnu uporabu nema ni govora. I zato plaćam. E pa i u vrtiću ako plaćam više očekujem više za svoje dijete-ne zato što drugoj djeci želim manje.
    Žao mi je svih što su potplaćeni na poslu i to je zaista velik problem u RH, ali još uvijek je većina i previše plaćena koliko radi-na žalost!

  26. #76
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako. Na kraju će punu ili ove više cijene vrtića plaćati tek neznatni broj onih koji su prijavljeni na puni iznos plaće. Velik će broj biti u nekoj od povlaštenih kategorija, a mnogo će ih se provući kroz rupe u zakonu - neprijavljeni, neprijavljeni na puni iznos, slobodna zanimanja i honorarci, vlasnici tvrtki koji sebe prijavljuju na minimalac i tko zna tko sve još. Uglavnom, prijedlog je katastrofa iako se slažem da je 200 kn premalo.

    Vani se to radi drugačije (svi plate sve, pa ima se vrati po poreznoj prijavi ovisno o tome koliko zarađuju i koliko su poreza platili), no preduvjet je i za to da nema rada na crno, što je kod nas više pravilo nego iznimka.

    Tužno. Nadam se da barem ima šanse da to ne prođe, jer vodi društvo ravno u novi val mita i korupcije.
    Možemo se svi složiti oko toga da je sadašnja cijena manja u odnosu na druge gradove, no isto tako niti jedan drugi grad nema niti prirez 18%, a da ne govorimo o dodatnom donošenju svega i svačega - maramica, salveta, čaša, pribora za likovni, igračaka....no, isto tako ćemo se sigurno složiti i da u ovoj banani od države gdje je crno tržište rada u punom cvatu nije vrijeme za izigravanje nekakve socijalne pravde upravo zbog ovoga svega gore navedenog. može cijena biti veća, ali ovako je veća samo za one koji imaju tu (ne)sreću da su prijavljeni na punu plaću. ko što rekoh, kao i za vrijeme onog famoznog kriznog poreza, tako i sad opet, to će samo rezultirati još većim crnilom i neprijavljivanjem punog iznosa plaće. i tko će onda na kraju uopće plaćati realnu cijenu?
    po svemu sudeći svoje ću poslati u privatni vrtić gdje ću za te iste novce bar moći i tražiti neku uslugu, a ne da me za svako pitanje svi gledaju ko da imam posebne potrebe, a sasvim sigurno će mi djeca biti i zakinuta za dodatne aktivnosti koje im više neću moći dodatno plaćati. čime će pak to rezultirati, bolje da ni ne razmišljam.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Prosvjetlite me molim vas...
    Što s roditeljima koji imaju obrt ali su i zaposleni u drugim firmama?
    Pretpostavljam da će se u prosjek uzimati i dobit obrta ili...?

  28. #78
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Baš dobro. Mislim da će nam isplativije biti uzeti tetu čuvalicu da bude s manjim doma i da i stariji ne mora biti u boravku, koji je ruku na srce nužno zlo. Isto će me izaći.

    Malo su previše usitnili cjenovne razrede. Razlika je drastična 200 ili 1000kn. Jer one koji imaju veliku plaću nitko ne pita koliko oni uistinu imaju nakraju kad plate kredit i ostale troškove. Nije isto imati stambeni kredit na 30 god. i neki potrošački za kauč i stolice na 5 god. Ni po iznosu, ni po dužini otplate. Puno ljudi s malim plaćama kuka kako im je teško, a dobili su stan/kuću od staraca, dobiju mjesečne zalihe mesa, voća i povrća od istih i sl.

    Ili ići na 3. dijete, pa plaćati najmanje ili ništa.

  29. #79
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa Vidi poruku
    Prosvjetlite me molim vas...
    Što s roditeljima koji imaju obrt ali su i zaposleni u drugim firmama?
    Pretpostavljam da će se u prosjek uzimati i dobit obrta ili...?
    Pa logično.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    i da... ako je netko na porodiljnom kao i ja te sljedeće dvije god dobiva 1600 kn onda se ta svota uzima u prosjek?

  31. #81
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Mislim da ne bismo trebali zaboraviti da se već porez, prirez i doprinosi plaćaju prema iznosu plaće/zarade (što iz, što na plaću), dakle oni koji zarađuju više već samim time više i sudjeluju u javnim financijama koje i služe upravo za financiranje javnih potreba, pa i raznih subvencija.
    Nikako ne treba zaboraviti one koji nemaju novca za plaćanje, ali isto tako opteretiti za to nekog drugog koji je svoju višu obvezu već platio - toga nema nigdje...kao uostalom niti toliko prave, pa i kvazisocijale kao kod nas...u svakom slučaju potpuno promašeno!
    Posljednje uređivanje od Stijena : 17.11.2010. at 19:21

  32. #82
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ne bismo trebali zaboraviti da se već porez, prirez i doprinosi plaćaju prema iznosu plaće/zarade (što iz, što na plaću), dakle oni koji zarađuju više već samim time više i sudjeluju u javnim financijama koje i služe upravo za financiranje javnih potreba, pa i raznih subvencija.
    Nikako ne treba zaboraviti one koji nemaju novca za plaćanje, ali isto tako opteretiti za to nekog drugog koji je svoju višu obvezu već platio - toga nema nigdje...kao uostalom niti toliko prave, pa i kvazisocijale kao kod nas...u svakom slučaju potpuno promašeno!
    Potpis.

  33. #83
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Strašno!!!

  34. #84
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    molim vas da se javite za izjavu u jedan dnevni list sutra
    moze i na pp, moze ovdje ko je zainteresiran(a)
    podizem

  35. #85
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ne bismo trebali zaboraviti da se već porez, prirez i doprinosi plaćaju prema iznosu plaće/zarade (što iz, što na plaću), dakle oni koji zarađuju više već samim time više i sudjeluju u javnim financijama koje i služe upravo za financiranje javnih potreba, pa i raznih subvencija.
    Nikako ne treba zaboraviti one koji nemaju novca za plaćanje, ali isto tako opteretiti za to nekog drugog koji je svoju višu obvezu već platio - toga nema nigdje...kao uostalom niti toliko prave, pa i kvazisocijale kao kod nas...u svakom slučaju potpuno promašeno!
    X
    Ma da bih riječ više dodala. Kao i na gornji post.

    A sve mi se čini da tu i neće biti neke "zarade", jer koliko jednoj skupini poskupljuje, toliko će s druge strane sada biti više onih koji ne plaćaju ni 200 kn po djetetu. Meni se čini da je ovo još jedno mazanje očiju pod krinkom socijalne pravde. S druge strane, porez na jahte se i dalje neće plaćati, kao ni na vikendice od par milijuna kuna. Katastrofa.

    I da se razumijemo, nije meni krivo što će neki sada plaćati manje. Meni je krivo što mi nemamo mehanizme da se ova odluka pravedno provede pa će nagrabusiti naivčine i nesposobnjakovići (jer se neće moći/znati snaći i pribaviti odgovarajuću potvrdu).

    Da sam dovoljno hrabra, kad to krene, platila bih točno onoliko koliko će platiti roditelji dječaka iz naše grupe koji imaju vlastitu tvrtku i svaki voze svoj BMV itd. Garantiram da će se oni pojaviti s potvrdom o minimalnim primanjima!

  36. #86
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Ma da bih riječ više dodala. Kao i na gornji post.

    A sve mi se čini da tu i neće biti neke "zarade", jer koliko jednoj skupini poskupljuje, toliko će s druge strane sada biti više onih koji ne plaćaju ni 200 kn po djetetu. Meni se čini da je ovo još jedno mazanje očiju pod krinkom socijalne pravde. S druge strane, porez na jahte se i dalje neće plaćati, kao ni na vikendice od par milijuna kuna. Katastrofa.
    I ovo je isto točno, zapravo se uopće ne radi o namicanju novca, nego opterećivanju onih koji ih kao imaju iliti kupovanju socijalnog mira. A najveći će teret opet snositi oni između, kao i uvijek do sad. Dakle opet oni koji najviše imaju neće to niti osjetiti, kao niti platiti porez na jahtu, nego će to najviše osjetiti obitelji kojima platiti duplo, a takvih će budimo realni biti najviše, znači ispisati dijete s dodatne aktivnosti - jezika, sporta, glazbe...
    ako je i to luksuz, onda stvarno ne znam za što mi to svi radimo

  37. #87
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    jos me u cijeloj prici zanima i koju neto placu ce oni uzimati u obzir, onu prije haraca ili onu nakon... jer taj harac, na koji su uredno placeni svi porezi i doprinosi, je ustvari nas neto. dakle bez obzira sto mi te novce nismo dobili, uci ce nam u prosjek i mnogi ce zbog njega uci u visi cenzus za placanje.

    uskoro cemo mi, zaposleni i prijavljeni na puni iznos place, postati najugrozenija kategorija...

  38. #88
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ja bih se rado mjenjala s nekim čija je samo jedna plaća oko 10000, za parsto kuna veću ratu u vrtiću...
    bili se mijenjala za 10satno radno vrijeme, odgovornost, 10g obrazovanja, putovanja po svijetu na edukacije i sve što ide jednog-npr. doktora?
    o ispada da ljudi dobivaju 10000 kn jer im pada s neba.
    pričamo o ljudima koji su se obrazovali, rade, taru se i zarađuju LEGALNO zbog toga.
    nije im palo s neba i vaši komentari nisu primjereni.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 17.11.2010. at 20:19

  39. #89
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    da Ivarica.potpora za novorodenu dijecu se smanjuje sa 3600 na 1000 kn za prvo dijete, i tako za drugo (2000 kn)s time da sada treba prijava jednog roditelja u Zagrebu 10 godina a ne 5.
    anatom, gdje si to nasla?
    ja u prijedlogu proracuna nalazim samo ovo
    Projekt/aktivnost 24. Novčana pomoć za novorođenčad
    Odlukom o novčanoj pomoći za opremu novorođenog djeteta (Službeni glasnik Grada Zagreba 08/09),
    uređuju se uvjeti i način ostvarivanja i korištenja prava na pomoć za opremu novorođenog djeteta,
    koju u okviru Programa pronatalitetne polititke Grada Zagreba. Temeljem gore navedene Odluke
    visina novčane pomoći iznosi: za prvo dijete roditelja podnositelja zahtjeva 3.600,00 kn koje će se
    isplatiti u jednakim godišnjim obrocima, tijekom 3 kalendarske godine; za drugo dijete roditelja
    podnositelja zahtjeva 7.200,00 kn koje će se isplatiti u jednakim godišnjim obrocima, tijekom 3
    kalendarske godine i za treće i svako daljnje dijete roditelja podnositelja zahtjeva 66.000,00 kn koje će
    se isplatiti u jednakim godišnjim obrocima, tijekom 6 kalendarskih godina.

  40. #90
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ivarice-na linkanom clanku na pocetku topica.Istina to su novine -ali opet!

  41. #91
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    bili se mijenjala za 10satno radno vrijeme, odgovornost, 10g obrazovanja, putovanja po svijetu na edukacije i sve što ide jednog-npr. doktora?
    o ispada da ljudi dobivaju 10000 kn jer im pada s neba.
    pričamo o ljudima koji su se obrazovali, rade, taru se i zarađuju LEGALNO zbog toga.
    nije im palo s neba i vaši komentari nisu primjereni.
    X
    ispada da se trebam sramiti zato što dobro zarađujem..plaćam poreze kako bi se ostvarila socijalna pravednost ...i to dobre poreze i doprinose...i da, trebalo bi gledati imovinski a ne dohodovni cenzus...kad već naglašavamo pravednost

  42. #92
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    tko zna kako ce se sve ovo odraziti na cijenu privatnih vrtica? Mislim, i sada jaslice placam 1000 kn.

  43. #93
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja se ne sekiram
    pa naviknucemo se mi i na to
    ko sto smo se naviklii na sva ostala sranja koja nam se serviraju stalno
    ono zivciraju nas, nije fer, sve je shebano, nije pravedno, sve je u banani, al sto sad... zivimo i dalje, odemo na izbore, zaokruzimo... i uzivamo u svojoj gradjanskoj savjesti i svijesti sljedecih 4 ili 8 godina...

  44. #94
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa Vidi poruku
    ja se ne sekiram
    pa naviknucemo se mi i na to
    ko sto smo se naviklii na sva ostala sranja koja nam se serviraju stalno
    ono zivciraju nas, nije fer, sve je shebano, nije pravedno, sve je u banani, al sto sad... zivimo i dalje, odemo na izbore, zaokruzimo... i uzivamo u svojoj gradjanskoj savjesti i svijesti sljedecih 4 ili 8 godina...
    Ima i tu nešto..tipa današnjeg objašnjenja zastupnice Petir zašto je ministricama, zastupnicama i sutkinjama i dalje dob za mirovinu 55 godina...to je stvarno vrijeđanje inteligencije...

  45. #95
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Mislim da nije fer da se istu uslugu neki roditelji placaju 10 puta vise. Razlike da, ali ne tako velike. Osim toga, ovo je odluka koja (ako ce biti prihvacena) ca biti donijeta u roku mjesec dana. Roditelji to nikako nisu mogli ukalkulirati u svoj kucni budzet, a razlika je ipak, morate priznati, drasticna. Razmislite kako bi bilo da preko noci tako poskupi bilo sto drugo, svi bi se digli na noge! Stoga, nadam se da necete na ovom topicu pasti na foru "zavadi pa vladaj", jer, u tom smjeru je krenulo - a to nikako nije dobro.

  46. #96
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Ah, moram i na ovo gore odgovorit. Vrijedjaju nam inteligenciju svakodnevno raznim izjavama, ja ponekad ne vjerujem vlastitim usima, pa pogledam jos koje vijesti da se uvjerim kakvu glupost su mogli izvaliti.
    Vodeca mi je kada je premijerka smanjila naknadu za nezaposlene pa je to objasnila jako dobrom stimulacijom za prekvalificiranje istih.

  47. #97
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mi jos ne idemo u jaslice ali citam ovo i zbrajam nase kredite i ustvari su nasa primanja duplo manja nego sto je to na papiru... sto je u cijeni jaslica razlika od 800kn... mi te novce nemamo, ja fakat ne znam kaj cemo napravit...
    i ako se uzima placa od 2010.g. - ja ju nisam imala... bila sam na komplikacijama i porodiljnom... dakle gleda se samo tatina placa?
    ovo je grozno... protiv ovoga se treba pobunit jer mislim da postoji puno drugih mjesta gdje se moze i mora skresati a ne na djeci... jer budimo realni - sama djeca nece osjetiti da su za vecu cijenu dobili bolje uvjete - sve ce ostati isto osim stanja nasih bankovnih racuna...
    ja ustvari jesam za takav nekakav sistem ali tek kad se uvede reda u stvarna primanja ljudi i da se vodi racuna o pojedinim dodatnim rashodima kucanstava (krediti i slicno)
    joj bas sam sad ljuta!

  48. #98
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Teta Eta, Pravo zboriš, vjerojatno je ovima gore to i cilj.. Svi smo u istom sosu, neki po pitanju vrtića, neki po nekim drugim pitanjima.. Razlike zaista jesu prevelike, s tim se slažem i sigurno nije lako odvojiti 2000 kn preko noći.. Nadam se da će se to ipak smanjiti i regulirati..
    Posljednje uređivanje od klaudija : 17.11.2010. at 20:50

  49. #99
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja zarađujem LEGALNO! I moj muž zarađuje LEGALNO! Ne radimo na crno, sve što dobijemo na to smo prijavljeni.
    Nikoga ne prozivam.
    Uopće ne kužim zašto si ti mene sada kvotala!
    Želiš li reći da ja i moj muž ne radimo, nego se doma prenemažemo po kući i za to nam neko daje novce?
    Hoćeš reći da je meni palo s neba! Ja nisam uvrijedila nikog, a ti sada mene jesi!

  50. #100
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    tko zna kako ce se sve ovo odraziti na cijenu privatnih vrtica? Mislim, i sada jaslice placam 1000 kn.
    ako citas proracun vidjet ces da grad predvidja nesto veca davanja i privatnim vrticima i privatnim skolama
    pretpostavljam da ce ovi ipak iskoristiti situaciju na trzistu i poskupjeti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •