Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 75

Tema: Reakcija na novinske napise o potpomognutoj oplodnji ...

  1. #1
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno Reakcija na novinske napise o potpomognutoj oplodnji ...

    ...ili zašto Roda ne želi novi Zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji

    Rodinu reakciju na napise o potpomognutoj oplodnji izasle u sijecnju 2007. mozete procitati ovdje.

    I na ovom topicu komentirati.

  2. #2
    suncica lee

    Početno zakon o potpomognutoj oplodnji

    da, zakon o reguliranju postupaka potpomognute oplodnje je jako jako potreban, ali ne bas takav da sve podredjuje samo jednom cilju- po sto po to dobiti dijete pa kao bilo.
    svaka osoba ima pravo na svoje dostopjanstvo, i jako se zalazete za prava djece (svaka vam cast na vasem radu). Jednostavno mi nije jasno da se vasa udruga onda ne zalaze za "prava embija" (a sto su to drugo nego djece, osobe) na zivot, na mamu i tatu, na dobar pocetak, na spajanje i rast u toplini ljudskog tijela... dobar pocetak je jako vazan, a vec neko vrijeme slusamo kako su prve tri najvaznije.

    svaka cast znanosti, ali nije ona sve- treba covjek tu i malo zdrave pameti iliti logike. Koliko puta su znanstveici pogrijesili, pa su nakon godina ili stoljeca promasaja ili unistenih zivota dosli do prave istine.
    oslanjajuci se na neki zdrav razum, svi znamo da zivot nastaje zacecem, a konacno je i znanost prije koju godinu do tog otkrica dosla.
    i sam vrhunski hrvatski ginekolog je na javnoj televiziji jednom izjavio da je, ako zivot nastaje zacecem, umjetna oplodnja zlocin.
    a koliko je tek parova zacelo prirodnim putem nakon brojnih neuspjelih ili uspjelih pokusaja umjetne oplodnje. to sto danasnje drustvo nema strpljenja u svojoj patnji i naviklo je dobiti sve sto pozeli, nije razlog za nelogicne i nezdrave zakone.
    i znamo sto se dogodja kada zlorabimo prirodne zakone i odlutamo od njih- pogledajne prirodu! A kakve li su posljedice kad se zlorabi ljudski zivot u pocetku- ne moramo to ni znati!

  3. #3
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    :/ no comment .... no zivaca ....

    a ovaj dio posebno ne kuzim :? sto je pjesnik htio reci


    " Jednostavno mi nije jasno da se vasa udruga onda ne zalaze za "prava embija" (a sto su to drugo nego djece, osobe) na zivot, na mamu i tatu, na dobar pocetak, na spajanje i rast u toplini ljudskog tijela... "

  4. #4
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno Re: zakon o potpomognutoj oplodnji

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    da, zakon o reguliranju postupaka potpomognute oplodnje je jako jako potreban, ali ne bas takav da sve podredjuje samo jednom cilju- po sto po to dobiti dijete pa kao bilo.
    svaka osoba ima pravo na svoje dostopjanstvo, i jako se zalazete za prava djece (svaka vam cast na vasem radu). Jednostavno mi nije jasno da se vasa udruga onda ne zalaze za "prava embija" (a sto su to drugo nego djece, osobe) na zivot, na mamu i tatu, na dobar pocetak, na spajanje i rast u toplini ljudskog tijela... dobar pocetak je jako vazan, a vec neko vrijeme slusamo kako su prve tri najvaznije.

    svaka cast znanosti, ali nije ona sve- treba covjek tu i malo zdrave pameti iliti logike. Koliko puta su znanstveici pogrijesili, pa su nakon godina ili stoljeca promasaja ili unistenih zivota dosli do prave istine.
    oslanjajuci se na neki zdrav razum, svi znamo da zivot nastaje zacecem, a konacno je i znanost prije koju godinu do tog otkrica dosla.
    i sam vrhunski hrvatski ginekolog je na javnoj televiziji jednom izjavio da je, ako zivot nastaje zacecem, umjetna oplodnja zlocin.
    a koliko je tek parova zacelo prirodnim putem nakon brojnih neuspjelih ili uspjelih pokusaja umjetne oplodnje. to sto danasnje drustvo nema strpljenja u svojoj patnji i naviklo je dobiti sve sto pozeli, nije razlog za nelogicne i nezdrave zakone.
    i znamo sto se dogodja kada zlorabimo prirodne zakone i odlutamo od njih- pogledajne prirodu! A kakve li su posljedice kad se zlorabi ljudski zivot u pocetku- ne moramo to ni znati!
    ajmeeeee
    morala sam sve citirati jer ne znam što mi je gore i
    ne znam jel' bi se smijala ili plakala...jer svako ima pravo na svoje mišljenje, pa tako i ti!

    u mom avataru se nalaze dječica začeta medicinski potpomognutom oplodnjom i moja sreća je potpuna!

    molim te ne vrijeđaj mene, moju djecu, moj intelekt, sve roditelje i svu djecu začetu pomoću MPO ovako nepromišljenim i netočnim izjavama.

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Pa koja je svrha zakona o potpomognutoj oplodnji ako ne, na kraju, "dobivanje djece" ?

    I točno, svaka osoba ima pravo na svoje dostojanstvo, pa ne znam od kud ti pravo Suncica Lee da prozivaš tuđe dostojanstvo i bol i žudnju za vlastitom djecom? I da ih nazivaš zločincima?

    Ja sam imala tu sreću da smo dijete začeli u jednom (moram reći) vrlo dobrom sexu.

    No da meni ili mojem partneru priroda nije podarila mogućnost prirodnog začetka naše djece, definitivno bih se odlučila na medicinsku potpomognutu oplodnju.
    Jer koja je bit našeg postojanja ako ne djeca?


    A "ovog poznatog ginekologa" ne želim uopće komentirati. Jer sa druge strane znam ih na desetke isto tako poznatih ginekologa koji itekako podupiru medicinski potpomognutu oplodnju.

  6. #6
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno Re: zakon o potpomognutoj oplodnji

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    da, zakon o reguliranju postupaka potpomognute oplodnje je jako jako potreban, ali ne bas takav da sve podredjuje samo jednom cilju- po sto po to dobiti dijete pa kao bilo.
    svaka osoba ima pravo na svoje dostopjanstvo, i jako se zalazete za prava djece (svaka vam cast na vasem radu). Jednostavno mi nije jasno da se vasa udruga onda ne zalaze za "prava embija" (a sto su to drugo nego djece, osobe) na zivot, na mamu i tatu, na dobar pocetak, na spajanje i rast u toplini ljudskog tijela... dobar pocetak je jako vazan, a vec neko vrijeme slusamo kako su prve tri najvaznije.

    svaka cast znanosti, ali nije ona sve- treba covjek tu i malo zdrave pameti iliti logike. Koliko puta su znanstveici pogrijesili, pa su nakon godina ili stoljeca promasaja ili unistenih zivota dosli do prave istine.
    oslanjajuci se na neki zdrav razum, svi znamo da zivot nastaje zacecem, a konacno je i znanost prije koju godinu do tog otkrica dosla.
    i sam vrhunski hrvatski ginekolog je na javnoj televiziji jednom izjavio da je, ako zivot nastaje zacecem, umjetna oplodnja zlocin.
    a koliko je tek parova zacelo prirodnim putem nakon brojnih neuspjelih ili uspjelih pokusaja umjetne oplodnje. to sto danasnje drustvo nema strpljenja u svojoj patnji i naviklo je dobiti sve sto pozeli, nije razlog za nelogicne i nezdrave zakone.
    i znamo sto se dogodja kada zlorabimo prirodne zakone i odlutamo od njih- pogledajne prirodu! A kakve li su posljedice kad se zlorabi ljudski zivot u pocetku- ne moramo to ni znati!
    stvarno nemam komentara.
    draga moja, što ti misliš da smo mi ljudi niže vrste ako se borimo sa tim problemima i da nemamo pravo na toliko željenu djecu.
    u našim borbama je toliko prolivenih suza, hrabrosti,volje,želje....
    stvarno ne znam odakle ti pravo da nam sudiš?!

  7. #7
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    :? zlocin???
    A nije li zlocin toliki pad nataliteta u Hrvatskoj?

    Nije li, na primjer, zlocin zlostavljanje djece u obiteljima, drogerasice koje postaju majke, davanje djece u dom jer su se zadesila kada nisu trebala, nije li zlocin pedofilija i trgovanje sa djecom?
    Da nabrojim dalje ili?

    Nekon sto proucite dobro medicinsku stranu potpomognute oplodnje, reakcije tijela, nuspojave terapija te sazrijevanje embrija ili sto on uopce znaci (od samog pocetka) te sva znacenja jednog postupka i tek kada ce se to u vasem tekstu i vidjeti tek tada mozete pisati o ovoj toliko ozbiljnoj temi u koju se upustaju osobe koje niti su strucne u tom podrucju niti o toj problematici ne znaju ni makar pola o tome o cemu pisu!

    Ako hocete, u tome vam mozemo pomoci.. Postoje literature i web stranice...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja bih samo rekla suncica lee - blago tebi

    cure, ne mogu vjerovat da vas ovo živcira. mene samo nasmijava. pa ona samo nema pojma o čemu priča.

    Podsjetila me je na onu žensku iz emisije gdje je rvukovi2 bila nedavno - famozna izjava.....

    "Ja sam ipak za prirodno!"

    Meni je to zakon...... Kak je ljudima lijepo

  9. #9
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    Poštovana suncice lee,

    kao prvo, molila bih da MPO ne nazivas "umjetnom oplodnjom", jer spermiji mog muza i moje jajne stanice nisu umjetne !!!!!!!!!
    Nama znanost ( koja strelovito napreduje na svim područjima,pa tako i medicini, npr. zašto se ti onda koristiš kompačem? ..) samo pomaze da ostvarimo svoj san i postanemo roditelji.
    Biti majkom iskonska je želja većine žena, a to da idemo na MPO nije naša odluka već upravo rezultat napretka ( ili uništenja) čovječanstva, pa onda ako je taj napredak ( onečišćenje, stres,itd,itd....)onemugučio da prirodnim putem postanem majka, koristit ću medicinu da mi pomogne da to ostvarim !!!!

    A filozofiranja o tome kada počinje život ostavit ću nekom drugome...........

    uh, bilo bi tu još za pisati, ali zapravo nisam sigurna da su ovakvi postovi uopće vrijedni komentara !!!!!!!!!!!!!!!!

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Suncica Lee, malo neargumentirano raspravljaš. Zašto misliš da je pošto-poto cilj dobiti dijete? Svi ipak imamo na umu etiku, naše zdravlje. Ne znam koji je to renomirani ginekolog rekao da je "umjetna" oplodnja zločin? Evo čitam u GEO-u kako su u 18. stoljeću smatrali da je anestezija samo varka itd. Najbolje kidat udove prirodno, a bol treba postojati, kad je tako prirodna itd. U biti, zašto iti jednu bolest liječiti, bolest je sastavni dio života itd. Tako bi se tvoji argumenti u protusmjer mogli nategnuti. Ja ću ti iz svoje perspektive reći - hvala Bogu na anesteziji. Mislim da u biti ne znaš puno o ovoj temi, pa ulijećeš kao padobranac, blaago ti se, ne dao Bog da nekome od tvojih zatreba, vidjet ćeš kako je to "gušt" s tim se baviti. MPO - medicinski potpomognuta oplodnja - nije nimalo lak put - traje godinama, pa nije u stilu naše moderno društvo je zaželilo - voila evo bebe. Nije to kao ići u samposlugu. Također, ljudi imaju iluziju i vezano za posvojenje - posvojiti dijete u Hrv. nije lako, kao nigdje u svijetu - evo samo hrv. statistike - na 100 dječice koja imaju uvjete za posvojenje godišnje dolazi 900 potencijalnih posvojitelja. Zar nije humano i u krajnjoj liniji u interesu jedne države da natalitet raste? Sumnjam da se to može dogoditi na način da se u Hrvatskoj obrne sat, pa da se žene ne školuju nego od 16.-te počnu rađat. To bi bilo fakat utopijski.

  11. #11
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Skoro odgovorih ali neću....

    Suncica lee - kao što si i sama napisala Ljudi griješe pa je to dozvojeno i tebi.

  12. #12
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    ja bih samo rekla suncica lee - blago tebi

    cure, ne mogu vjerovat da vas ovo živcira. mene samo nasmijava. pa ona samo nema pojma o čemu priča.

    Podsjetila me je na onu žensku iz emisije gdje je rvukovi2 bila nedavno - famozna izjava.....

    "Ja sam ipak za prirodno!"

    Meni je to zakon...... Kak je ljudima lijepo
    Potpisujem u potpunosti!!

    Koje izjave!

    Meni su moji živci prevrijedni za ovo... Nema smisla za raspravu i objašnjavanje... Jednostavno No point :/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    šta sad na ovo da kazem :? da kazem budala dobila bi ban zato ne necu.. svako ima pravo svoga misljenja (valjd :/ )
    Draga ako te nekad u zivotu zaboli sljepo crijevo nemoj ici dok. nego sjedi doma i pij čaj od kamilice mozda te izlječi kad već
    " znamo sto se dogodja kada zlorabimo prirodne zakone i odlutamo od njih- pogledajne prirodu"

    Bože oprosti joj nezan što govori

  14. #14
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    neće te zbanati....


  15. #15

    Početno

    suncice lee možeš li mi molim reći koji su tvoji motivi stavljanja posta i komentiranja članka iz veljače?
    Ne kužim što si htjela i ne samo što ina kaže "neargumentirano raspravljaš" jer uopće ne raspravljaš, nego dolaziš moralizirati ljudima koji su bolesni .... da da draga suncice lee ... NEPLODNOST JE BOLEST koja se hvala suvremenoj medicini i Bogu pretpostavljam, uspješno lječi.

  16. #16
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    ... zaboravila sam se logirati od ljutine...

    suncice lee možeš li mi molim reći koji su tvoji motivi stavljanja posta i komentiranja članka iz veljače?
    Ne kužim što si htjela i ne samo što ina kaže "neargumentirano raspravljaš" jer uopće ne raspravljaš, nego dolaziš moralizirati ljudima koji su bolesni .... da da draga suncice lee ... NEPLODNOST JE BOLEST koja se hvala suvremenoj medicini i Bogu pretpostavljam, uspješno lječi.

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ma mene čudi da se vi uzrujavate na ovako napisan post!? iako moram priznati da je jako...hmmm... zanimljiv

    ta "znanost" (koju spominje ova brus lee) je ovakve kao ja (vidi avatar ) stavljala na lomaču... pa su nakon par stoljeća skužili da su pogriješili, i onda su došli do prave istine...

    oslanjajući se na zdrav razum, svi znamo...
    a znanost je to otkrila prije par godina :shock: ...

    "sam vrhunski ginekolog"??? jel to njegovo veličanstvo dr. biblija??

    kako zakon može biti nezdrav?

    itd...

    ma dajte, cureeee...

  18. #18
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Sunčice lee, misliš li da ijedna od nas koje ili razmišljamo o mogućnosti MPO, ili koje se na nju spremamo, ili koje već jesmo u nekom od postupaka ili koje već iza sebe imamo jedan ili više uspjelih ili neuspjelih postupaka nije pokušala zatrudnjeti bez pomoći medicine?

    Misliš li da ijedna od nas ne bi radije samo vodila ljubav/imala spolni odnos sa svojim mužem ili partnerom i na taj način zatrudnjela?

    Misliš li da je ijednoj od nas doista prvi izbor proći kroz nimalo ugodan, štoviše, možda i za tijelo bolan postupak, koji iziskuje puno snage, volje, vremena, novaca, a o emocijama, koje su najbitnije a kroz koje prolazimo i što u sebi proživljavamo neću ni pisati? Toliko snage, volje i emocija da ti je to, tvrdim, teško i zamisliti.

    Misliš li da je MPO naš luksuz, naš odabir zato što nam se to ne da obaviti na način koji ti smatraš "prirodnim"? Ili možda samo ne želimo izgužvati plahte na našim krevetima?

    Ovo kroz što žene koje, ako žele imati djecu, moraju proći tijekom postupaka MPO i tijekom svih prethodnih mjeseci prirodnog pokušavanja da se zatrudni činilo mi se da bih mogla poželjeti samo svojoj najgoroj neprijateljici. Tolike želje, i tolike nade i toliko suza. Ničega od toga ne bi bilo da ne postoji silna, ogromna želja da se rodi dijete. I one žene koje su uspjele brzo začeti "prirodnim" putem, tj. spolnim odnosom, trebaju jedino i isključivo dati podršku pripadnicama svoga roda i njihovim životnim suputnicima koje pristaju na puno teži put kako bi jednog dana zagrlile svoje dijete. Ne zato što tako žele, nego zato što nemaju drugu mogućnost.

  19. #19
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Vidim da ti sunčice puno toga ne razumiješ a onda ni ne možeš diskutirati o temi poput ove, moraš još puno naučiti i puno toga pročitati o MPO i iskustvima pa da vidiš da osobe koje se nađu u ovome nisu iz obijesti u tome, e lako li je tako filozofirati.
    Pa di nam ti dođe ovdje

  20. #20
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    suncica lee se povukla, super razuvjerile smo je i čini se da je shvatila da "vrhunski ginekolog" možda nije imao pravo

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    ja mislim da je ona samo prčitala onaj letak u čekaonici
    NE KONTRACEPCIJI
    NE POTPOMOGNUTOJ

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    Kaj se ovo kaćunko ili kaksevećzvaoonajpop pretvorio u sunčicu? Pa svako toliko se javi neki moralizator... nek sirota brije.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno Re: zakon o potpomognutoj oplodnji

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    da, zakon o reguliranju postupaka potpomognute oplodnje je jako jako potreban, ali ne bas takav da sve podredjuje samo jednom cilju- po sto po to dobiti dijete pa kao bilo.
    svaka osoba ima pravo na svoje dostopjanstvo, i jako se zalazete za prava djece (svaka vam cast na vasem radu). Jednostavno mi nije jasno da se vasa udruga onda ne zalaze za "prava embija" (a sto su to drugo nego djece, osobe) na zivot, na mamu i tatu, na dobar pocetak, na spajanje i rast u toplini ljudskog tijela... dobar pocetak je jako vazan, a vec neko vrijeme slusamo kako su prve tri najvaznije.

    svaka cast znanosti, ali nije ona sve- treba covjek tu i malo zdrave pameti iliti logike. Koliko puta su znanstveici pogrijesili, pa su nakon godina ili stoljeca promasaja ili unistenih zivota dosli do prave istine.
    oslanjajuci se na neki zdrav razum, svi znamo da zivot nastaje zacecem, a konacno je i znanost prije koju godinu do tog otkrica dosla.
    i sam vrhunski hrvatski ginekolog je na javnoj televiziji jednom izjavio da je, ako zivot nastaje zacecem, umjetna oplodnja zlocin.
    a koliko je tek parova zacelo prirodnim putem nakon brojnih neuspjelih ili uspjelih pokusaja umjetne oplodnje. to sto danasnje drustvo nema strpljenja u svojoj patnji i naviklo je dobiti sve sto pozeli, nije razlog za nelogicne i nezdrave zakone.
    i znamo sto se dogodja kada zlorabimo prirodne zakone i odlutamo od njih- pogledajne prirodu! A kakve li su posljedice kad se zlorabi ljudski zivot u pocetku- ne moramo to ni znati!
    može te biti sram svega ovoga što si napisala...

  24. #24
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    ja bih samo rekla suncica lee - blago tebi

    cure, ne mogu vjerovat da vas ovo živcira. mene samo nasmijava. pa ona samo nema pojma o čemu priča.

    Podsjetila me je na onu žensku iz emisije gdje je rvukovi2 bila nedavno - famozna izjava.....

    "Ja sam ipak za prirodno!"

    Meni je to zakon...... Kak je ljudima lijepo
    Potpisujem i mislim da je suncica dosla samo skuhat frku

  25. #25
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Dakle, kao prvo mislim da je sunčica tu upravo iz razloga koje je i aenea navela, jer je nevjerojatno da se netko javi par mjeseci nakon prvog posta, tako da je to najvažnije zašto ju možda treba ignorirati...

    Naravno, svatko ima pravo na svoje mišljenje, iako je dosta nezgodno da su u našoj zemlji, pogotovo kad se radi o donošenju važnih stvari, kao što su zakoni, najglasnija najzadnija i tvrda mišljenja, koja nemaju blage veze sa napretkom.

    Ja, zapravo, mogu samo zahvaliti Bogu što mi je omogućeno živjeti u današnje doba, kada mi znanost i medicina u praktičnom smislu može dati šansu koju ne bih imala prije pedesetak godina, a to je da pokušam ostati trudna i proširiti svoju obitelj sa djetetom.
    Mislim da je to fenomenalno!

    A i ono što mislim da je isto super, bez obzira na osobe koje su kako kroz povijest i kako, na žalost i danas, pokušale kočiti napredak, povratka nema!
    I zato sunčice draga, ADIOS!!! You're history!

  26. #26
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    suncica lee
    svaka cast znanosti, ali nije ona sve- treba covjek tu i malo zdrave pameti iliti logike. Koliko puta su znanstveici pogrijesili, pa su nakon godina ili stoljeca promasaja ili unistenih zivota dosli do prave istine.
    U ovom slučaju su samo u Hrvatskoj pogriješili cca 15.000 puta-toliko je naime djece do sada rođeno uz pomoć ostupaka medicinski potpomognute oplodnje :D :D :D

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Neki ljudi jednostavno nisu svjesni svoje nesvjesti.

    Stvarnost je malo nadišla priče naših baka i vjeroučitelja...

    Svima onima kojima nije jasan način MPO, savjetujem detaljno čitanje objašnjenja MPO, te nakon toga možda, ali možda da se upute u raspravu.

    Shvaćanje ljudskosti je relativan pojam, ovisi o kulturi i osobnosti tako da se ne bi trebalo "osuđivat" one koji misle "drugačije", samo što bi ti isti iz čiste empatije mogli manje kontrirat na mjestima gdje im je poznato mišljenje javnosti.... U najmanju ruku jer ispadaju bedaci.

  28. #28

    Početno

    Niste Vi suncica lee, molit ću lijepo, vrijedni da Vas uzmemo za ozbiljno, jer i Vi sami znate koji su motivi Vašeg javljana na ovaj forum. Zar ne?
    Moje mišljenje da Vi samo pokušavate provocirati sve ove hrabre žene koje se bore za svoje Božje pravo da BUDU MAJKE.
    Stvarno se suzdržavam od bilo kakvih danjih izjava jer ću dobiti ban, pa sam sad bila izrazito pristojna čak ste dobili veliko Vi a ne vi iako ne znam koliko ste toga vrijedna.

  29. #29
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Suncice lee, blago majci koja tebe rodila!
    Da te nema, svijet bi bio siromašniji za jednu zdravu, mudru, moralnu, savjesnu i tako zdravorazumsku podanicu države i službenicu na zemlji.

    Kad te ujede zmija, nemoj ići po protuotrov jer, njega su "izmislili" znanstvenici i to tebi ne treba!!! (Nemoj se puno šetati u prirodi, ove godine ima puno zmija, zima je bila blaga...). Ako nosiš naočale, baci ih!! - nije li onaj klevetnik koji je izmislio leće spaljen na lomači!?
    I sve nas bi trebalo spaliti jer smo bludnice (uf, koliko me ginekologa ispipalo...) i vještice, i jer htijući imati dijete ubijamo nedužne spermiće, jajne stanice i nedozrele embrije: jer, mi bludnice, zapravo ne želimo u našoj utrobi embrije pa oni niti ne budu implantirani zbog toga. Muževi naši, vi koji imate spermića u izobilju, trebate tražit poništenje svetog braka (ne se rastavljat, to nije dosta) i zasnivat obitelji s mladim curama koje imaju svjedodžbu o zdravlju i plodnosti!
    A treba spalit i naše muževe (dobro, barem neke od njih) koji idu na biopsiju u potragu za barem jednim zdravim spermićem? Čemu tolika potraga kad im žene (pardon, bolje rečeno - ženke) može oploditi i susjed - hm, jest da je preljub grijeh, ali, tako bi barem bila zadovoljena forma prirodnog začeća. Ma svi smo mi stoka sitnog zuba, treba donijet zakon po kojem bi svaka raspravo o tamo nekakvoj oplodnji bila protuzakonita. Oš AIH - ev ti šet mjeseci zatvora! Oš gonale - ev ti dvije godine Golog otoka da dođeš pameti. Oš ISCI - e to ti je barem četiri godine Lepoglave, uz dobro vladanje i usluge čuvarima, možda iziđeš za tri...

    P.S. Svim rodama kojima se učini da sam gruba do bola, oprostite. Danas sam dobila nalaze hormaona 3dc i moj prolaktin vrišti!!! Nije moguće da sam pod stresom kad imamo ovako zdrave i dobre uvjete i kad nas tako slatko provociraju iz ministrova kabineta!

    Odoh radit frizuru, uredit noktiće, depilirat noge... Idem se sutra dogovorit za IVF, dok me još nisu kriminalizirali. I da, nadam se jednom malom , pa da bude zabilježen kao, recimo 15.867 pogreška liječnika u Hrvatskoj :D

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Zboravila sam se ulogirati pa ak neko može to riešiti bilo bi super. Moj se prethodni post, pod Gost.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    RS-Banja Luka
    Postovi
    178

    Početno ....

    Ja bih sad''razglabala''o Suncici do sutra,ali pravo mi se ne da.Samo cu ponoviti omiljenu izreku mog prijatelja,a to je:
    ''NE CUJ BOZE STA BUDALA KAZE''

  32. #32
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja tvoje gluparije neću komentirati samo ću ti poslati veliki

    Samo mi kaži od zaista pravih zločina što nas svakodnevno okružuju što nisi našla neku temu, silovanja, ubojstva i sl. pa da se i mi možemo pridružiti, našla si temu potpomognuta oplodnja? To nazivaš zločinom? Zbilja bi morala porazgovarati sa psihijatrom, jer to više nije stvar nečijeg stava već nečije glave kad ti to možeš nazvati zločinom. Ja poštujem ljude koji na to ne bi nikada pristali, ali ne zato što je to zločin. Mišljenje svoje možeš imati i ja te zbog njega ne sudim, ali ne govoriti ovako ružne stvari, a da nemaš blage veze o tome. Tko si uopće ti? Što ti se desi u ludoj glavi da piskaraš ovakve ludarije.

    E DA ZNAŠ, SA SIGURNOŠĆU TI TVRDIM DA NIKOGA NISI DIRNULA U NAŠEM DRAGOM PODFORUMU, JER TO SU CURE SA SVOJIM STAVOM I SVOJIM ČVRSTIM ŽELJAMA, BAŠ KAO I JA... Samo ti se čudimo da si tako šu-šu.

    Reci mi što si do sada operirala? Možda sise, nos ili usta, jesi li bila na liposukciji? Mogu se kladiti da bi se zalagala za takvo nešto.

    Draga moja, kako se ono zoveš sunčica, ne znam ne stoji ti pa ne mogu zapamtiti...ovdje se šire pozitivne vibracije, a ti sa svojim moralima potraži neko drugo mjesto.

    Nikada nećeš imati ono što imamo mi i to te boli jel' da?

    Lijepo idi za ljudima koji šetaju pase i svaki put kad se pas olakša tko ne pokupi govance održi mu predavanje i utažit ćeš žeđ za svojim blebetanjem gluposti.

    Ma ja bi se sada tebi smijala u facu da mogu cijeli dan...

  33. #33
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Drage žene, čitam što smo napisale i vidim da bi iz ovoga trebale izvući i nešto korisno - ovako složno podržati akcije kojima će se osigurati bolji uvjeti za MPO, od stavljanja još nekih lijekova na liste a koji se sada plaćaju, odobravanja većeg broja postupaka na teret zdravstvenog osiguranja i posljedičnog skraćivanja vremena čekanja na listama itd. itd.

    Neka bude doista neke koristi od provokatora - sunčica.

  34. #34
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    andiko pridružujem se smijanju

    ina33 lijepo rečeno

    gejsha možda je stvarno kriv letak

    koja glupa sunčica vidi nema nikoga da podrži njene glupe argumente pa kako će biti kad više ljudi nisu primitivni...

    MOJA BAKA JE MENI REKLA "SINE BAKIN BAŠ LIJEPO SAD ĆE TI DR. NAPRAVITI DIJETE" ja sam na to rekla, "ali bako ne kaže se to tako" a ona cijela sretna broji dane do moje inseminacije...

  35. #35
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    andiko pridružujem se smijanju

    ina33 lijepo rečeno

    gejsha možda je stvarno kriv letak

    koja glupa sunčica vidi nema nikoga da podrži njene glupe argumente pa kako će biti kad više ljudi nisu primitivni...

    MOJA BAKA JE MENI REKLA "SINE BAKIN BAŠ LIJEPO SAD ĆE TI DR. NAPRAVITI DIJETE" ja sam na to rekla, "ali bako ne kaže se to tako" a ona cijela sretna broji dane do moje inseminacije...

  36. #36
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    andiko pridružujem se smijanju

    ina33 lijepo rečeno

    gejsha možda je stvarno kriv letak

    koja glupa sunčica vidi nema nikoga da podrži njene glupe argumente pa kako će biti kad više ljudi nisu primitivni...

    MOJA BAKA JE MENI REKLA "SINE BAKIN BAŠ LIJEPO SAD ĆE TI DR. NAPRAVITI DIJETE" ja sam na to rekla, "ali bako ne kaže se to tako" a ona cijela sretna broji dane do moje inseminacije...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Oj, sunčice, smrklo mi se najprije dok sam čitala tvoj post, a zatim sam se dobro nasmijala! :shock: Toliko nebuloza i neupućenosti u MPO vrišti iz tvog posta da to nije za probaviti. Najprije provjeri podatke, a tek onda baljezgaj o nekakvim tamo zločinkama s prekrasnim malim anđelčićima.
    Jednostavno mi nije jasno da se vasa udruga onda ne zalaze za "prava embija" (a sto su to drugo nego djece, osobe) na zivot, na mamu i tatu, na dobar pocetak, na spajanje i rast u toplini ljudskog tijela... dobar pocetak je jako vazan, a vec neko vrijeme slusamo kako su prve tri najvaznije.[/b] Dakle, ovaj dio je stvarno :shock: .Zar ti doista misliš da oplođeni zametak raste van tijela?? :shock:

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa
    Drage žene, čitam što smo napisale i vidim da bi iz ovoga trebale izvući i nešto korisno - ovako složno podržati akcije kojima će se osigurati bolji uvjeti za MPO, od stavljanja još nekih lijekova na liste a koji se sada plaćaju, odobravanja većeg broja postupaka na teret zdravstvenog osiguranja i posljedičnog skraćivanja vremena čekanja na listama itd. itd.

    Neka bude doista neke koristi od provokatora - sunčica.

    Bravoooo!!! :D :D :D Moramo biti glasnije da utišamo neznalice i provokatore!!! :D :D :D
    šaljem još jedan za suncica lee

  39. #39
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Dakle čudnog li svata. Dobro reče neko da to nije sunčica nego neki provokator.
    Svaka budala ima svoje veselje pa pustimo sunčicu da se veseli.
    Mislim da nas nakon svega što prolazimo ovakvi kometnari ne trebaju uzrujavati. Rodice moje glavu gore i natrag u borbu za

  40. #40
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    ja bih samo rekla suncica lee - blago tebi

    cure, ne mogu vjerovat da vas ovo živcira. mene samo nasmijava. pa ona samo nema pojma o čemu priča.

    Podsjetila me je na onu žensku iz emisije gdje je rvukovi2 bila nedavno - famozna izjava.....

    "Ja sam ipak za prirodno!"

    Meni je to zakon...... Kak je ljudima lijepo
    Ovo potpisujem!

    ja imam jedno dijete, iz jednog dobrog seksa, ali eto za drugo se borim na MPO način. I ne pada mi na pamet da odustanem, zato što imam jedno dijete,
    pa eto, netko nema ni jedno, a ti bar imaš jedno, šta se sad patiš
    .
    Takve su mi komentare davali. Ali ja to ne šljivim baš puno, i uopće ne smatram MPO patnjom. Kako kod zubara, tako i kod ginekologa.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    106

    Početno

    Neznam zašto se date isprovocirati. Nažalost. slušala sam ovakve komentare od ljudi koji po ni jednom kriteriju ne bih trebali biti nazadni. Ima ih.... pa neka ih ima. Svaka ovakva osoba mi dokazuje da ima i onih drugih, krasnih ljudi koje volim.

    Isti ti ljudi se ponašaju sasvim drukčije kada se nađu u situaciji sličnoj našoj. Kažu, ja ne bih nikada, to je grijeh prema životu i Bogu..... i odu uspavati svoju djecu slučajno začetu na zadnjem sjedalu automobila... naravno prije braka. I nerado ulaze u brak s osobama koje ne mogu imati djecu jer su rođeni isključivo za produženje vrste... i tu njihov mozak prestaje funkcionirati. Oni popuju o moralu i vrijednosti ljudskog života, a nemaju pojma o čemu stvarno pričaju. Neznam tko toliko cijeni male živote djece kao mi koji se borimo za onaj prvi plač po cijenu i vlastitog zdravlja.
    U svakom slučaju.... odo ja gledat dr. House.... zločinca koji liječi ljudi umjesto da ih pusti da odapnu po kratkom postupku....
    I na kraju... pozdrav djevojci uz moto (malo grezo ali valjda mi nitko neće zamjerit):
    "Neka smrdi onom koji prdi"

  42. #42
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa
    Drage žene, čitam što smo napisale i vidim da bi iz ovoga trebale izvući i nešto korisno - ovako složno podržati akcije kojima će se osigurati bolji uvjeti za MPO, od stavljanja još nekih lijekova na liste a koji se sada plaćaju, odobravanja većeg broja postupaka na teret zdravstvenog osiguranja i posljedičnog skraćivanja vremena čekanja na listama itd. itd.

    Neka bude doista neke koristi od provokatora - sunčica.
    ovo potpisujem apsolutno, a onaj prvi post - no comment

  43. #43
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno Re: zakon o potpomognutoj oplodnji

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    ......za "prava embija" (a sto su to drugo nego djece, osobe) na zivot, na mamu i tatu, na dobar pocetak, na spajanje i rast u toplini ljudskog tijela... dobar pocetak je jako vazan, a vec neko vrijeme slusamo kako su prve tri najvaznije.

    svaka cast znanosti, ali nije ona sve- treba covjek tu i malo zdrave pameti iliti logike.
    Pa žene u postupku MPO se svim silama bore za prava embrija.
    Kad bi samo na 5 minuta mogla čuti sve molitve ovoga svijeta, mislim da bi
    među najglasnijima bile molitve žena i muškaraca koje svim srcem žele da njihovi embriji (njihova djeca)upoznaju svoju mamu i svoga tatu.
    Nadam se da imaš djece ili da ćeš ih sa lakoćom dobiti i nadam se da ćeš im biti prekrasna mama i da će imati dom pun ljubavi.
    Ali isto tako se svim srcem nadam da im nećeš uspjeti usaditi ovako konzervativno razmišljanje koje je sigurno tebi netko usadio.
    Jer teško mogu povjerovati da netko ko razmišlja svojom glavom može osuditi čovjekovu želju da postane roditelj.

  44. #44
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Cure, ja sam ovaj sunčicin post vidjela u ponedjeljak čim je napisan...i nisam ga smatrala vrijednim da uopće razmišljam i komentiram ga ni koliko je "crno pod noktom", a kamoli toliko vrijednim da me naživcira.

    Istina, izazvao je određenu mučninu u mojoj utrobi i određenu tugu zbog tolike količine neinformiranosti, nekorektnosti i bezosjećajnosti, ali whatever...S tim da dopuštam da žena ima pravo na svoju osobnu istinu, mišljenje i vjersku slobodu, ali koju ne mora nametati drugima i na taj ih način, dezimformirati i uvjeravati u nešto što je etička, moralna i znanstvena neistina.

    U ovom trenutku mogu samo reći da potpisujem sve vaše postove, ali i govorim vam da nije vrijedno trošiti našu energiju na ubjeđivanje ljudi koji su toliko indoktrinirani bilo čijim mišljenjem, te ga nisu spremni promjeniti i razmisliti o drugim argumentima... i istinski zapravo oni ne razmišljaju svojom glavom (upravo ono što je ona napisala za nas ), već našu energiju treba usmjeriti na naše embrije (Suncem.m. ) od kojih je svaki, za svaku od nas neprocjenjiv, na našu divnu djecu, na pomoć i usmjerenje ljudima koji imaju sličnih problema, a ne znaju kuda bi i kako krenuli , kao i na ono što su Shanti i Pujica napisale...bolje uvjete MPO-a na svim razinama.

  45. #45
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    E sad ako ćemo sve po prirodi kako suncica kaže, onda da ne nosimo naočale, bubrežni bolesnici nek neidu na dijalizu ...., a što se embrija tiče, znanost govori o tome da PRIRODNO embrij odumre ako nije dobar, i ista se stvar događa u MPO.
    Neki ljudi kritiziraju nešto što očito ne razumiju jer kad bi razumjeli, bilo bi fer da se odreknu mnogih dostignuća znanosti, odnosno medicine kad su sami u pitanju, pa kad ih zaboli zub nek' neidu kod zubara jer to nije prirodno.
    Inače veliki sam ljubitelj prirode i zdravog načina života, ali bez znanosti danas nećemo nikud doći.

  46. #46
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Cure moje, cemu zivciranje.
    suncica lee ne zasluzuje nista vise od

    U slijedecem pokusaju kada mi uspije IVF s DONIRANOM (sto kazes draga suncice lee na ovo?!) jajnom stanicom bit cu vise nego :D

    A samo da napomenem, smatram se iznimno dostojanstvenom, dokazano sam natprosjecno inteligentna, dokazano sam strucna u svom poslu, a doktori koji me vode i u Hrvatskoj i u Ceskoj su vise nego izvrsni strucnjaci!

    I glasam za suvremeni zakon o MPO koji ce nam omoguciti postupke s doniranom jajnom stanicom i u Hrvatskoj!

  47. #47
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno Re: zakon o potpomognutoj oplodnji

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    ......za "prava embija" (a sto su to drugo nego djece, osobe) na zivot, na mamu i tatu, na dobar pocetak, na spajanje i rast u toplini ljudskog tijela... dobar pocetak je jako vazan, a vec neko vrijeme slusamo kako su prve tri najvaznije.

    svaka cast znanosti, ali nije ona sve- treba covjek tu i malo zdrave pameti iliti logike.
    Pa žene u postupku MPO se svim silama bore za prava embrija.
    Kad bi samo na 5 minuta mogla čuti sve molitve ovoga svijeta, mislim da bi
    među najglasnijima bile molitve žena i muškaraca koje svim srcem žele da njihovi embriji (njihova djeca)upoznaju svoju mamu i svoga tatu.
    Nadam se da imaš djece ili da ćeš ih sa lakoćom dobiti i nadam se da ćeš im biti prekrasna mama i da će imati dom pun ljubavi.
    Ali isto tako se svim srcem nadam da im nećeš uspjeti usaditi ovako konzervativno razmišljanje koje je sigurno tebi netko usadio.
    Jer teško mogu povjerovati da netko ko razmišlja svojom glavom može osuditi čovjekovu želju da postane roditelj.
    Ovdje su mi suzice potekle! I naravno da je to moje Sunce !

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Koliko sam shvatila, naše Sunašce Lee se više ne javlja. Mislim da joj je došlo iz .... u .....! Drage moje samo nas ovakvo zajedništvo drži. Ne dajmo da nas jedna nepromišljena glava toliko izbaci iz takta. To nam ne treba. Educirati takvu osobu je teško ako ona to ne želi sama.

  49. #49
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno Re: zakon o potpomognutoj oplodnji

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    ne zalaze za "prava embija" (a sto su to drugo nego djece, osobe) na zivot, na mamu i tatu, na dobar pocetak, na spajanje i rast u toplini ljudskog tijela... dobar pocetak je jako vazan, a vec neko vrijeme slusamo kako su prve tri najvaznije.
    Suncice draga, pretpostavljam da ovdje misliš na embrije (koje ti nazivaš embijima) i da, to jesu osobe. Evo npr. moj je već formirana beba, ima i život i mamu i tatu i dobar početak i raste u toplini mog tijela i sasvim mi je nevažno je li začet u nekoj klinici ili u bračnoj postelji. Važno je samo da je tu i da raste...
    A ovo s prve tri si možda malo prebukvalno shvatila, vjerujem ipak da se većina djece ne sjeća baš samog spajanja mamine i tatine spolne stanice (pri čemu uostalom nastaje prvo zigota, a ne odmah embrij).

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    svi znamo da zivot nastaje zacecem, a konacno je i znanost prije koju godinu do tog otkrica dosla.
    Pa mislim da je od tog otkrića ipak prošlo malo više od koju godinu, nisi baš u toku...

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    to sto danasnje drustvo nema strpljenja u svojoj patnji i naviklo je dobiti sve sto pozeli, nije razlog za nelogicne i nezdrave zakone.
    Da, stvarno, možda bi se svi bolesni jednostavno trebali strpiti i pustiti prirodu i vrijeme da učine svoje, a ne piti kojekakve lijekove i bespotrebno požurivati prirodni tijek stvari.

    E Suncice, samo se sjeti svojih riječi kad slijedeći put odeš kod doktora ili daš svome djetetu sirup...

    Morala sam ovo komentirati, iako je svaki komentar na tvoje riječi suvišan i stvarno ti je taj tvoj "zdravi razum" i najbolja i najveća kazna...

  50. #50
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Sunčice draga,plaćam ti kavu gdje god da si ako mi napišeš što znači OVULACIJA?Možda sam ipak previše pitala... :/

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •