Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Rodiljni dopust napokon bez limita?

  1. #1
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno Rodiljni dopust napokon bez limita?

    To, pretpostavljam, ovisi o tome tko će dobiti izbore u studenom?

  2. #2
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Vjerovat ću kad bude objavljeno u Narodnim novinama 8)

  3. #3
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    jel to znači bez vremenskog limita??

  4. #4
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ne, bez limita znači da dobiš koliko ti je inače plaća, bez obzira na to koliko je visoka, barem prvih šest mjeseci, a nešto se spominje da bi to važilo i za drugih šest mj. porodiljnog, ali to mi se čini kao totalni sf.

  5. #5
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    jel se to bude odnosilo i na sadašnje trudnice i rodilje ili samo na one od početka donošenja zakona?

  6. #6
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ma za sada je to samo prijedlog...

  7. #7
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    cure, nadam se da grijesim, ali ja sam nekako UVJERENA da je to predizborno obecanje. Koje ne znam bas da ce biti ispunjeno... Uopce ne vjerujem i ne veselim se dok se to i ne dogodi, AKO se dogodi. U 11. mj. su izbori a ovo kao krece od sljedece godine. Zasto ne bi krenulo od 1.9.? Ok, treba raditi rebalans proracuna, ali ipak. Obecanje je samo obecanje. Vjerujem samo djelima, kad su politicari u pitanju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    I ja nažalost mislim da je to samo predizborno obećanje ali se i nadam da će se realizirati, jer ljudi moji dosta je maćehe države u odnosu na djecu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,sestine
    Postovi
    125

    Početno

    Daj Bože da tako bude.I ja se bojim da je to samo predizborni trik

  10. #10
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Svašta će oni još obećati do izbora! 'Ko im je branio ove 4 godine da nešto naprave???

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Franciska75 prvotno napisa
    Svašta će oni još obećati do izbora! 'Ko im je branio ove 4 godine da nešto naprave???
    Niko im nije branio nego su taj " adut " čuvali za pred izbore. jer da su prije s tim krenuli morali bi i ispuniti jer bi imali vremena a ovako sad obećaju, dođu izbori a onda kuda koji, mili moji....

  12. #12

    Početno

    Zato i kažem, ako nisu napravili u 4 godine, onda ja na to gledam samo kao predizborno obećanje! A obećanje ludom radovanje! Što se pokazalo xy puta točnim kod naših vrlih političara! Ali, ajmo biti ludi i radovati se!

  13. #13

    Početno

    A, ono što su napravili ovi prije njih, a sada se ispričavaju da im je to bila greška-dajte molim vas ne samo što su ukinuli 3godine porodiljni za treće djete, nego bi uveli vrtiće do 22h, tako da uopće ne v idimo svoje djete, to je kao da ga dam u dom
    ...

    Ja sam za pravo izbora, za one majke koje se žele vratiti na posao neka postoji vrtić do 22h, ali isto tako da one koje žele ostati doma i primati puni porodiljni i to sa svakim djetetom 3g ( što je ovo treće bolje od prvog) isto to mogu

    ma neću komentirati da ne bi došlo do rasprava na političkoj razini

  14. #14
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Anonymous prvotno napisa
    A, ono što su napravili ovi prije njih, a sada se ispričavaju da im je to bila greška-dajte molim vas ne samo što su ukinuli 3godine porodiljni za treće djete, nego bi uveli vrtiće do 22h, tako da uopće ne v idimo svoje djete, to je kao da ga dam u dom
    ...

    Ja sam za pravo izbora, za one majke koje se žele vratiti na posao neka postoji vrtić do 22h, ali isto tako da one koje žele ostati doma i primati puni porodiljni i to sa svakim djetetom 3g ( što je ovo treće bolje od prvog) isto to mogu

    ma neću komentirati da ne bi došlo do rasprava na političkoj razini
    Nije gost ,ja sam , da ne bi bilo da se skrivam, glasam za one koji će mi bar donekle omogućiti da budem sa svojim djetetom-glasam za obitelj, jer ona mi je sada primarna i najvažnija (obitelj, je temelj društva), kada to bude posao možda ću glasati za nekog drugog 8)

    Samo treba da im ti vrtići do 22h budu opravdanje da žene ne moraju biti s djecom do bar 1g (naravno one koje hoće) nego do 6 mjeseci.

    pa, dobro što je ovim ženama na vlasti, jesu li one ikada rodile, pa muškarci imaju više senzibiliteta za ovu tematiku od njih.

    Treeba ženama omogućit, da ostanu s djetetom do 3 godine, s punom plaćom ma kakva ona bila, a isto tako organizirati tako vrtiće da one koje to žele vrate se na posao s 1g.

    Mislim ovaj feminizam i emancipacija, samo šteti nama.
    svi govore o nekim pravima žena, A GDJE SU TU PRAVA DJETETA, KOJE NIJE ŽELJELO DA SE RODI, DRAGI RODITELJI VI STE TAKO ODLUČILI, PA VALJDA TO DJETE IMA PRAVO NA MALO SEBIČNOSTI I MAJČINU LJUBAV BAR NA 1G, I DA SE ONA NE MORA BRINUTI ZA SVOJU EGZISTENCIJU, ZBOG VISINE RODILJNJE NAKNADE ILI GUBITKA POSLA!!!
    Znam da se rođenjem djeteta najviše "zakida" žene, i da ona "gubi", zato nemojte imati djecu ako niste spremne se bar na 1g odreći nekih stvari, a onoliko koliko vam može pružiti djete, koliko vas obogatiti i ispuniti, promjeniti vaš pogled na svijet- ne može niti jedan posao.

    Gledati život u nastajanju, kako se rađa i cvijeta, razvija i spoznaje :D
    Ljudi snimaju dokumentarce o životinjama, da bi vidjeli to čudo, rađanja, razvitka......a imaju toliku djecu pored sebe, nove ljude, genije, umjetnike, najiteligentnija bića na Zemlji ??

    Tko misli na prava djeteta, kojemu je potrebna obitelj, i majčina ljubav, sigurnost....TKO????

    Zato danas imamo toliko samoubojstava, droge, ispraznosti i ne ispunjenosti u životu, besciljnih mladosti...jer nemaju osnove, obitelji

    Žena bi trebala biti stroj,raditi na poslu,doma,rađati,a onda to dijete dati u neku ustanovu,kao da nije njezino, pa da ga ustanova i država odgajaju,a ona nazad na rintanje-super žene-emocionalno zakinuta djeca
    To me podsjeća na aristokratska društva, gdje žene isto nisu smjele odgajati svoju djecu, nego su to radile dadilje, a danas kako vidim to bi radila država.
    Vi ste moje žene odrasle i vjerujem da je većina vas sama donjela odluku da imaju dijete, možete se sami izboriti za svoja prava i zato ponovno vas pitam MISLITE LI NA PRAVA DJETETA ILI STE LICEMJERNE I SVOJIM PRAVIMA GAZITE TUĐA.

    NE NISAM KONZERVATIVNA, DAPAČE VELIKA SAM FEMINISTICA, I BAŠ ZATO RAZUMIJEM KAKO JE DJECI KOJU NITKO NIŠTA NE PITA-JER ONI SU DJECA-KAO ŠTO NEKI KAŽU, AH GLUPE ŽENE, ONE SU SAMO ZA P......T, RAĐAT I NISU ZASLUŽILE VEĆU PLAĆU OD MUŠKARACA.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •