Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kašica poslije dojenja...?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno Kašica poslije dojenja...?

    Pročitah tekst i ostadoh :? . Uvijek sam nekak mislila da je bolje dati bebaču prvo kašicu pa tek onda da doji, jer kad se nadoji pojede jako malo kašice ili baš i nema volju. Ovak pojede lijepu količinu kašice i poslije i doji i nisam primjetila da bi htio manje dojiti. Zanima me da li i vi radite tim redosljedom kak piše u članku i da li je stvarno krivo tak kak mi radimo?

  2. #2
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Na pocetku sam mu nudila kasice izmedju podoja, dakle kad nije bio ni pregladan ni presit.
    S vremenom sam ih pocela uvoditi prije podoja, pojeo bi kasice koliko je htio, a onda jos malo na cicu.
    A onda je kruti obrok postao obrok za sebe.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Mum2Be prvotno napisa
    Na pocetku sam mu nudila kasice izmedju podoja, dakle kad nije bio ni pregladan ni presit.
    S vremenom sam ih pocela uvoditi prije podoja, pojeo bi kasice koliko je htio, a onda jos malo na cicu.
    A onda je kruti obrok postao obrok za sebe.
    Vidiš, tak i mi. Malo me samo zabrinuo ovaj članak, pa si mislim da pitam kak to u praksi izgleda. Znači, ne radimo krivo :D .

  4. #4
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja sam mu davala da doji na zahtjev, a kašice u neko okvirno vrijeme kad smo i mi jeli (doručak, ručak). Ionako ne bi imalo smisla da mu nudim dojiti, kad ionako nikad nije htio dok sam ne zatraži.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj Mum2Be prvotno napisa
    Na pocetku sam mu nudila kasice izmedju podoja, dakle kad nije bio ni pregladan ni presit.
    S vremenom sam ih pocela uvoditi prije podoja, pojeo bi kasice koliko je htio, a onda jos malo na cicu.
    I mi tako, a sve češće mi ne traži cicu odmah nakon kašice, nego tek nakon nekih pola sata-sat. A inače ga dojim na zahtjev i mislim da mu ništa ne fali. Čak štoviše, da mu ponudim kašicu nakon dojenja, bojim se da ne bi htio - bio bi sit. Tak da mislim happyness da ne radiš ništa krivo.

  6. #6
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Svi dobro radite
    Poanta je u pocecima dohrane i nacinu kako i kada se uvodi.
    Iz prakse znate da ne mozes nuditi kasicu kad je dijete gladno, jer hoce ciku, niti kada je tek cikilo, jer nije gladno. U pocetku se lovi sredina izmedu dva podoja jer tako dijete pocinje uvoditi nove okuse i teksture no ne naustrb dojenju. Zato NAKON podoja...neko vrijeme nakon podoja.
    :trep trep:

  7. #7
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Evo citat: "Ponudite djetetu hranu otprilike jedan sat nakon podoja."

  8. #8
    sweat baby

    Početno Kašice!

    Dobar dan! Ja sam novopečena mama i super mi ide. Moja beba je jučer navršila pet mjeseci i pravi je mali dečko. Kako kažu svi pedijatri da dijete treba hraniti isključivo majčinim mlijekom do šestog mjeseca života, a sa druge strane na policama svih marketa i svih trgovina nalazimo **** kašice 4+ i čajeke **** 4+. Koga slušati? Pedijatre ili gospodina (kršitelj koda)a? Pozdrav svim mamama. :shock:

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Što misliš, tko ima veću korist od svojega savjeta?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno Re: Kašice!

    Citiraj sweat baby prvotno napisa
    ...na policama svih marketa i svih trgovina nalazimo **** kašice 4+ i čajeke **** 4+...
    Citirat ću samo onu narodnu: "I na plotu svašta piše!"
    Marketing je to, draga moja, marketing!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •