Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

  1. #1
    Karlova_mama

    Početno Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    dragi moji, ko god da je pisao taj tekst, moze se sramiti. Nije mi jasno kako takve gluposti mozete pisati na portalu koji citaju mnoge trudnice. Kako vam ne padne na pamet da neke zene moraju na carski i da ih ne treba prestraviti takvim tekstovima. Sve bismo mi bile najsretnije da prirodnim putem rodimo, ali nije to uvjek moguce. Mislim da je neozbiljno i neodgovorno pisati takve tekstove. Na primjer ja znam trudnicu kojoj je beba okrenute na zadak i bebi je pupcana vrpca omotana oko vrata, i jednostavno mora na carski. Da li razmisljate kako se ona osjeca kad procita tekst poput ovog? Vjerovatno vas to ne zanima. Mislim da nije tragedija ako zena ne rodi prirodnim putem. Na vasem portalu se osudjuju i zene koje ne mogu dojiti. Ja na primjer nisam mogla dojiti iz opravdanih razloga, i znaci li to po vama da sam losa i neodgovorna mjaka ili da mozda ne volim svoje djete dovoljno? Bolje se pozabavite nekim ozbiljnim problemima koji nas okruzuju, a ne takvim glupostima, jer priroda je odredila da nismo svi istih mogucnosti i ne moze se ici protiv toga. Pritom postoje doktori koji su strucni, za razliku od vas, i koji procjenjuju da li ce zena roditi potpuno prirodno, ili uz drip ili na carski. A ovakve tekstove vjerovatno pisu amateri koji o tome nemaju bas neko znanje.

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj Karlova_mama prvotno napisa
    Na vasem portalu se osudjuju i zene koje ne mogu dojiti. J.
    ajde molim te linkaj di to piše
    ili si preskočila ovaj tekst:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2266

    tekst kojeg komentiraš nije sastavljen od roda nego preveden,
    koje ti činjenice o CR-u smetaju?
    to je operacija, nimalo romantična sa svim svojim rizicima

  3. #3
    Karlova_mama

    Početno Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Smeta mi sto se o tome pise kao da je to nesto nenormalno, a nekad se ne moze drugacije. Mozda neka trudnica nema izbor nego roditi carskim, a pritom je procitala vas tekst. sta mislite kako ce se osjecati i da li ce se nervirati oko toga? Razmisljate li da je ta nervoza stetna za bebu? A svaka zena bi se poslje ovog teksta prestravila!

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj Karlova_mama prvotno napisa
    Smeta mi sto se o tome pise kao da je to nesto nenormalno, a nekad se ne moze drugacije.
    Pa i je nenormalno ali se nekad ne moze drugacije. Normalno je roditi vaginalno. To nam je priroda dala kao normalu. Al nam je dala i druge stvari pa kad zaglibi normala, mozemo uskocit operacijom, ako zatreba.

    Nije normalno dobiti preeklampsiju odnosno nenormalno je al nekad je dobijes i onda uletimo s medicinom i pokusamo sprijeciti lose posljedice. Npr.

    Kad zavrsis na carskom rezu (opravdano), nesto nije poslo dobro, nije islo normalno. Nema tu nikakve sramote ili neznam kaj vec. Barem meni, koja ima iskustvo carskog poroda. Kod mene moja trudnoca i porod nisu isli po normali i moje dijete se rodilo carskim rezom. Carski rez nosi vece rizike nego prirodni, normalni put, al kad normalni put zaglibi, onda su rizici carskog reza u usporedbi s nenormalnim tijekom poroda manji i carski rez tad ima smisla. I to je to.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    i ja sam rodila carskim rezom, ali uopće ne vidim ništa nenormalno u tom tekstu. Carski je operacija koja ima svoje rizike, i zašto bi se to trebalo skrivati?

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Pa i je nenormalno ali se nekad ne moze drugacije. Normalno je roditi vaginalno.
    ovo je jako uvredljivo.

    na forumu koji promovira toleranciju (valjda samo deklarativno), carice se i dalje omalovažavaju.

    nije dovoljno što nismo proizvele neke xxx hormone sreće, ljubavi, bogtepitačega , već nam se i porodi proglašavaju NENORMALNIM :? .

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam oguglala na takve izjave, iskreno zabole me kiki što netko misli o mom porodu

    prije bi se nasekirala i napisala km post, al sad ...

  8. #8
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja sam rodila na hitni carski. Silno sam željela roditi prirodnim putem, baš zbog toga što je to normalan način na koji malo ljudsko biće dolazi na svijet. Nije išlo Nakon 11 sati strašnih, neefikasnih trudova (uz drip ), kucaji ploda su počeli usporavati, i ja sam "završila na stolu" u roku 5 min.
    Ne mislim da sam manje majka, zato što se nisam "porodila" nego su "zasjekli i izvadili bebu", kako to slikovito kažu u navedenom tekstu. Ali, isto tako, ne nalazim da je taj tekst imalo uvrijedljiv (maloprije ga pročitah, da vidim šta je to toliko strašno da je potaklo otvaranje nove teme). Tekst je realan (ako vidno američki). Carski rez je velika abdominalna operacija, koju sam ja, a vjerujem i mnoge druge majke, željela izbjeći. Silno sam strijepila od toga, i nakraju me zadesilo. I sve su se moje strepnje, na žalost, obistinile. Sutradan sam dobila temperaturu 39,8C, teško sam ustajala, mlijeka ni od korova, a moja mala srećica, nakon što smo se družile samo 15 min, je hitno odnesena na intenzivnu, jer je i ona fasovala infekciju. Ne znam, možda bi sve bilo bolje, da je neko mogao procijeniti na vrijeme da se beba neće spuštati, pa napreviti carski prije, da se ne dozvoli nastajanje infekcije zbog dugog curenja plodove vode... Ali, svejedno. Opet mi je žao što se nisam "normalno" porodila. Jer i dalje carski rez ne smatram porodom nego operativnim zahvatom, sa rizicima koje nosi svaka abdominalna operacija.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Priznajem da tekst nije ugodan ali da bi bilo ugodnije za oko i uho da se ne koristi riječ normalan i nenormalan....mislim kak bi izgledalo da kažem da sam rodila nenormalno :/

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    između ali i da fali "i"

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ančica se referirala na post karlove mame, koja je prva spomenula riječ nenormalno. točan izraz bio bi patološki. kad u trudnoći i porodu nešto krene krivo - vjerujem da je medicinski izraz za to "patologija". i onda se porod ne može odvijati onako kako je priroda zamislila nego medicinskom intervencijom - operacijom - carskim rezom.

    zaista mi nije jasno u čemu je problem, i zašto je potrebno hvatati se za tuđe riječi i izvlačiti ih iz konteksta.

  12. #12
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    hvala, ms. ivy

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    zaista mi nije jasno u čemu je problem, i zašto je potrebno hvatati se za tuđe riječi i izvlačiti ih iz konteksta



    pa možda smo malo osjetljivi

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj Karlova_mama prvotno napisa
    Smeta mi sto se o tome pise kao da je to nesto nenormalno, a nekad se ne moze drugacije.
    Pa i je nenormalno rizici carskog reza u usporedbi s nenormalnim tijekom poroda manji i carski rez tad ima smisla. I to je to.
    eto po meni je ovaj dio malo nespretan

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Isto tako znam da ančica nije mislila ništa loše sa tim...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ma Romina, pa ti si velka curka kao i ja , dio foruma neću reć udruge ,ima takvo mišljenje i kaj sad?

    nit ću ja njih razuvjeriti,a bogme niti one meni neće nabiti komplekse umjetnog, neprirodnog ,nenormalnog poroda koji će za posljedicu imati dijete-kriminalca u najmanju ruku...zbog nedostatka ovih ili onoh hormona ( slobodna interpretacija niza topica i članaka na ovu temu)

    tko zna što život nosi, a računi se tak i tak svode na kraju ,ako su uopće i bitni.....

    stoga uključi funkciju ignore ,smiješi se i maši

  17. #17
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    nije dovoljno što nismo proizvele neke xxx hormone sreće, ljubavi, bogtepitačega , već nam se i porodi proglašavaju NENORMALNIM :? .
    normalno je procitati pricu povodljive cure koja je, da bi udarila tach svojoj materi isla poradjati neasistirano doma. uz muza i kera. e to je normalno always look on the bright side of the life...

  18. #18
    Karlova_mama

    Početno Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Nisam mislila nista lose kada sam napisala rijec NENORMALAN, nego mi smeta sto o carskom rezu pisu kao da je to nesto nenormalno. A ja mislim da samo nije uobicajen, ali opet smatram da o tome kako ce zena roditi odlucuju strucnjaci koji su za to skolovani, a ne neki isfrustrirani amateri koji pisu tako glupe tekstove. Ne kazem da carski rez ne nosi sa sobom opasnost ali nekad se nema izbora i za dobrobit zene i djeteta se mora ici na carski. Na rodinim stranicama i na forumu sam nailazila na razne stvari koje mi smetaju (npr. ubjedjivanje da SVAKA zena MOZE dojiti) ali mi je najvise zasmetao ovaj tekst, jer znam trudnicu koja ovih dana treba roditi na carski. Ona to nije birala, a vjerujem da bi je tekst poput ovog prestrasio i da nebi otisla tako smirena u bolnicu. Carski rez je porod, a ne vadjenje djeteta ili nesto slicno. Djete ce se rodili, a to je porod, a na koji nacin to nije bitno.
    Sto se tice komplikacija, svaka operacija je opasna i nosi sa sobom razne rizike. Pa nemojte mi reci da prirodan porod nikad nije bio opasan? Ali to su stvari sa kojima se nosimo i ne treba nam ih dodatno naglasavati, jer smo toga svjesni. Smatram da se na rodinim stranicama ide iz krajnosti u krajnost i da se pretjeruje, a vjerujte do sad sam procitala vrlo malo dobrih i kvalitetnih tekstova. Tako da drage clanice udruge i svi vi koji se brinete o rodinom portalu i tekstovima na njemu nadjite profesionalce koji ce vam pisati tekstove, i pozabavite se pametnijim i puno bitnijim temama.

  19. #19
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj Karlova_mama prvotno napisa
    nadjite profesionalce koji ce vam pisati tekstove, .
    TEKST JE PREVEDEN
    http://www.midwiferytoday.com/
    preuzet s stranice profesionalnih primalja

    kako me iznervira, uf

    namjenjen je prvenstveno ženama koje mogu birati između CR-a i vaginalnog, ne onima koje moraju ići na CR
    ako žena mora ići na CR treba samo odlučiti između spinalne i opće narkoze, drugog izbora nema

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Karlova_mama 5% žena ne može dojiti,95 %može-medicinski gledano.
    To možeš pročitati i na Rodinim stranicama.
    To što x broj žena odustane jer je teško,pa kažu nemam mlijeka je drugi par rukava.

  21. #21
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Profesionalci koji se bave dojenjem se slažu s nama oko postotka žena koje mogu dojiti. Koje su fizički sposobne za to. Kako je dojenje više od mehanike i na njega utječu i psihološki i društveni faktori, neće svaka od tih 95 posto (posotak je i viši, bliže 99) uspješno ili uopće dojiti.
    O razlozima sada naravno neću, brojni su, ali kao netko odgovoran za dojenje u udruzi, mogu samo reći da su nam sve informacije o dojenju sasvim sigurno provjerene, točne i potvrđene od strane stručnjaka, i hrvatskih (ono malo što ih ima) i stranih.

  22. #22
    Karlova_mama

    Početno Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Sto se tice carskog znam da je taj tekst za zene koje biraju, ali isto tako ce ga procitati i one koje nemaju izbora. Tekst je i vise nego bezobziran prema tim zenama.
    Sto se tice dojenja, ja nisam mogla dojiti a silno sam se trudila i dugo nisam htjela odustati, probala sam na sve moguce nacine, jednostavno nije islo. Prestala sam dojiti tek kada je karlo sam odustao, a vjerujte meni je dojenje bilo nocna mora jer mi je djete bilo gladno, a isto tako su me ubjedjivali da ja mogu dojiti i da nisam bas ja medju tih 5 % zena koje ne mogu. Mislim da nije tragedija ako zena NE MOZE dojiti i mislim da adaptirano nije toliko LOSE koliko pisu na vasim stranicama. Ja bih bila najsretnija da i sada mogu dojiti i vjerujte bilo mi je tesko kada je karlo odustao, a cak i poslje toga sam se trudila da ga vratim na sisu. Cak sam se i izdajala i uspjela bih izdojiti 40 mililitara iz obe sise! Mislite li da je to dovoljno za bebu od 2 mjeseca? Naravno da nije. A opet moram spomenuti da su mi govorili da nije bitno koliko beba pojede i da je to sasvim dovoljno.

  23. #23
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Razumijem i sigurna sam da ti je bilo teško. I žao mi je. Također mislim da nije tragedija ako dijete nije dojeno i koliko znam tako nešto niti ne piše na našim stranicama.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj Karlova_mama prvotno napisa
    Cak sam se i izdajala i uspjela bih izdojiti 40 mililitara iz obe sise! Mislite li da je to dovoljno za bebu od 2 mjeseca? Naravno da nije. A opet moram spomenuti da su mi govorili da nije bitno koliko beba pojede i da je to sasvim dovoljno.
    To što si izdojila samo 40 ml ne znači ništa.
    Ja uz najbolju volju nisam mogla izdojiti više od 30 ml,a mali je dojio 17 mjeseci.
    Nema ti to veze.Mislim,ne govorim ti to sad da ti pametujem,i sama sam to mislila kod prvog djeteta.
    Rodila sam(carskim,nije bitno),dojila ga dva tjedna,kako imam malo mlijeka on je bio gladan i stalno plakao,počela dohrana-i zbogom dojenje!

    S drugim sam bila pametnija i doslovce ga nisam skidala s prsa 2 mjeseca.I -navukao je mlijeko!
    I ako sam ja uspjela-stvarno može svatko!

  25. #25
    Karlova_mama

    Početno Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    ronin, ja sam se tri mjeseca izdajala i navlacila mljeko ali nije bilo koristi, tako da ako si uspjela ti ne znaci da moze svako.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    adaptirano nije LOŠE ako se nema izbora...
    a ako mama, eto, izabere adaptirano umjesto svog, zato šta beba onda spava cilu noć, e to je LOŠE...
    nitko nikog ne osuđuje, mišljenja se razlikuju, a svi su slobodni izreći svoje...
    a za carski...meni to ide ruku pod ruku sa induciranim porodom...znači nije prirodno...

  27. #27
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    adaptirano nije LOŠE ako se nema izbora...
    a ako mama, eto, izabere adaptirano umjesto svog, zato šta beba onda spava cilu noć, e to je LOŠE...
    ne bi ja ovako
    Adaptirano je daleko iza majčinog mlijeka i nosi određene rizike na koje upozoravamo. Ako majka nakon što odvagne te rizike i svoj osjećaj hoće li joj adaptirano pomoći onda to nije niti dobro niti loše, to je izbor koji se donese, kao i toliko drugih u životu koji se ne mogu ovako olako svrstavati i obilježavati.

  28. #28
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    adaptirano nije LOŠE ako se nema izbora...
    a ako mama, eto, izabere adaptirano umjesto svog, zato šta beba onda spava cilu noć, e to je LOŠE...
    ne bi ja ovako
    Adaptirano je daleko iza majčinog mlijeka i nosi određene rizike na koje upozoravamo. Ako majka nakon što odvagne te rizike i svoj osjećaj hoće li joj adaptirano pomoći onda to nije niti dobro niti loše, to je izbor koji se donese, kao i toliko drugih u životu koji se ne mogu ovako olako svrstavati i obilježavati.
    Fali mi dio rečenice

    Ako majka nakon što odvagne te rizike i svoj osjećaj hoće li joj adaptirano pomoći odluči dati djetetu adaptirano, onda to nije niti dobro niti loše, to je izbor koji se donese, kao i toliko drugih u životu koji se ne mogu ovako olako svrstavati i obilježavati.

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    TEKST JE PREVEDEN
    http://www.midwiferytoday.com/
    preuzet s stranice profesionalnih primalja

    kako me iznervira, uf
    i na stranicama profesionalnih udruga - ponekad se mogu pročitati gluposti.

  30. #30
    Karlova_mama

    Početno Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    sto se tice adaptiranog na vasim stranicama se pise o tome koliko je lose. A zamislite opet kako je meni koja nemam izbora citati te bljuvotine? Da li je moje djete losije od dojene djece. Muka mi je od tih prica, jer stvarno pretjerujete. NISMO SVI ISTI I NEMAMO SVI ISTE MOGUCNOSTI, ALI SVI CITAMO ISTE TEKSTOVE!
    a to da je tekst preveden nista mi ne znaci, vi ste ga opet stavili na portal, znaci da ne razmisljate o onima koji nemaju izbora. nemojte se predstavljati kao neko ko zeli zenama pomoci kad s takvim tekstovima samo odmazete.

  31. #31
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj Karlova_mama prvotno napisa
    s A zamislite opet kako je meni koja nemam izbora citati te bljuvotine? .
    pa ko te tjera čitati
    ili bi ti da radi tvoje osjetljive duše Kirin cenzurira pola interneta

    pomiri se s činjenicama a nemoj ubijati glasnika

    majčino mlijeko je najbolje, formula je slaba kopija (i kao takva dakako da ima svoju lošu stranu)
    pa iskoristi znanje svih mogućih rizika koje donosi prehrana formulom pa bebu/dijete zaštiti na drugi način

  32. #32
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    TEKST JE PREVEDEN
    http://www.midwiferytoday.com/
    preuzet s stranice profesionalnih primalja

    kako me iznervira, uf
    i na stranicama profesionalnih udruga - ponekad se mogu pročitati gluposti.
    gluposti da je CR ozbiljna operacija?

  33. #33
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    pa iskoristi znanje svih mogućih rizika koje donosi prehrana formulom pa bebu/dijete zaštiti na drugi način
    npr.?

  34. #34
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    TEKST JE PREVEDEN
    http://www.midwiferytoday.com/
    preuzet s stranice profesionalnih primalja

    kako me iznervira, uf
    i na stranicama profesionalnih udruga - ponekad se mogu pročitati gluposti.
    gluposti da je CR ozbiljna operacija?
    pa kad već želiš s te stranice - npr. ovakve gluposti:

    U američkim bolnicama čak više od 20% žena «ne rađa» djecu, nego rezanjem «izvade djecu iz njih».

  35. #35
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    npr. imunitet i viroze
    ako mama dobije virozu treba više paziti da ne zarazi bebu
    dok mama koja doji ne treba toliko paziti jer beba već dobiva antitijela pa će ako se zarazi proći skoro pa lišo (blaži oblik)

    a koje su prevencije astmi i dijabetesu, nemam pojma

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    više nisam mislila pisati ali ovo ću još reći

    Karlova_mama mogla si se bolje informirati,a sad prozivaš sve redom

    kako znam da se nisi dosta informirala?

    dosta mi kaže činjenica da ti se dijete rodilo o užujku a u srpnju je već naveliko na dohrani

    svaka čast tebi na tvojim stavovima,ali ovo mi je :/

  37. #37
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    TEKST JE PREVEDEN
    http://www.midwiferytoday.com/
    preuzet s stranice profesionalnih primalja

    kako me iznervira, uf
    i na stranicama profesionalnih udruga - ponekad se mogu pročitati gluposti.
    gluposti da je CR ozbiljna operacija?
    pa kad već želiš s te stranice - npr. ovakve gluposti:

    U američkim bolnicama čak više od 20% žena «ne rađa» djecu, nego rezanjem «izvade djecu iz njih».
    nemožeš minjati tekst radi jedne rečenice, onda to nije prevođenje

    istina jest da razrežu tijelo majke i izvade bebu, isto kao i kad koriste vakuum da izvuču bebu, postoji razlog "" , da se misli doslovce ne bi koristili ""

  38. #38
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    meni samo nije jasno da netko tko ima probleme u dojenju i zna za ovaj forum, ne ostavi niti jedan post na tu temu?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    meni samo nije jasno da netko tko ima probleme u dojenju i zna za ovaj forum, ne ostavi niti jedan post na tu temu?
    To sam i ja gledala,reko možda je zatražila pomoć-ali ne!
    najopasniji su oni koji misle da sve znaju.tako sam i skužila ovo o dohrani sa 4 mj.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj Karlova_mama prvotno napisa
    sto se tice adaptiranog na vasim stranicama se pise o tome koliko je lose. A zamislite opet kako je meni koja nemam izbora citati te bljuvotine?
    ma o čemu mi uopće raspravljamo....

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kakve veze ovo zadnji postovi imaju sa člankom o carskom rezu?

  42. #42
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Molim da se usredotocite na komentiranje teksta i to bez vrijedjanja (autora ili, jos gore, udruge koja vam je domacin na ovom forumu) i etiketiranja.

  43. #43
    Karlova_mama

    Početno Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Znate sta? Karla sam dojila 3 i po mjeseca i nemojte mi nista govoriti na tu temu jer ocito vi niste informirane kakve sve probleme zena moze imati sa dojenjem. Pomoc jesam trazila, ali mi niko nije konkretno pomogao, citala sam na vasim stranicama svasta o dojenju i shvatite vec jednom da se djete ne moze dojiti na silu. jednostavno NE MOZE. Nemojte misliti da ste najpametnije, jer vjerujte NISTE. Uopce vise ne zelim s vama raspravljati na tu temu jer je to ispod svakog nivoa, nate ljudi su razumna bica, ali ocito ima i izuzetaka poput vas na rodi. Svaka cast, ali nemojte o nikom suditi jer se nikad ne zna sta vas ceka. Mozda bas vas uhvate problemi sa di+ojenjem jednom ili mozda bas vi budete morale radjati na carski. Ovom porukom zavrsavam svoje pisanje na vasem forumu jer vidim da nema smisla pricati sa ljudima kojima je znanje ravno nuli. Ali vas jos jednom molim da mislite na zene koje nemaju izbora u nekim situacijama, a pritom se zele informirati i citati neki tekst.
    P.S.J a ne kazem da majcino mljeko nije najbolje, ali mi nemojte govoriti da nesto fali djeci koja su na adaptiranom jer tako vrjedjate puno djece.

  44. #44
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj Karlova_mama prvotno napisa
    jer ocito vi niste informirane kakve sve probleme zena moze imati sa dojenjem.
    :?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno Re: Carski rez - tehnologija za vrijeme poroda

    Citiraj Karlova_mama prvotno napisa
    . Mozda bas vas uhvate problemi sa di+ojenjem jednom ili mozda bas vi budete morale radjati na carski.
    ja sam imala jedno i drugo s prvim djetetom

    pričaš o razumu i toleranciji a istovremeno upotrebljavaš riječi gluposti,sramite se ,bljuvotine :?

  46. #46
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Molim da prestanete. I napadati i braniti. I vratite se na temu.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    kakve veze ovo zadnji postovi imaju sa člankom o carskom rezu?
    Šteta što ne mogu kvotati avatar, jer kad sam ovo pročitala pokraj policajca koji maše pendrekom

  48. #48
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    JA sam rodila na hitan carski i nisam dojila uopće, tražila sam pomoć na SOS telefonu, nitko me nije osuđivao :? . Naprotiv, cura me je ohrabrila da sam sve pokušala
    I dalje čitam tekstove sa portala, chatam sa curama na forumu i nitko me nikada nije osudio, naprotiv ovdje samo nalazim toliko dobrih savjeta. Tekstove o prirodnom porodu i dojenju i dalje čitam i spremam u svojoj glavici za slijedeći put ( ako bude sreće )

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Na jednom podforumu "Brzo odustajanje od dojenja"bila je slična rasprava u kojem je arche (valjda sam dobro napisala nick) napisala da su dvije mame( koje nisu dojile ja i još jedna mama) mene komentari što sam i napisala nisu nimalo dirnuli dok drugu mamu jesu ,a gore navedena osoba je napisala da žena mora sama sa sobom riješti neke stvari i prestati okrivljavati sebe.Tako je i sa CR.Ja uopće nisam niti jedan post doživjela kao napad nego kao puno drugih mišljenja što je kod mene dobro došlo.

  50. #50
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    A ja jednostavno mislim da se ne moram nikome opravdavati zašto nisam dojila. Dovoljno mi je da sama ne mogu to prežaliti, ne okrivljujum sebe nego zahvaljujem Bogu na ovoj maloj bubici što se smije u mom naručju

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •