Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Porodiljne naknade: egzistencijalno ili predizborno pitanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno Porodiljne naknade: egzistencijalno ili predizborno pitanje

    Rode, svaka čast!
    Ipak vas želim podsjetiti i na visine naknade bolovanja za vrijeme komplikacija u trudnoći i bolovanja za dijete.
    Meni se jaka upala sinusa poklopila sa početkom trudnoće. Kad sam sa nalazom privatnog ginekologa i njegovim mišljenjem o potrebi mirovanja u trudnoći došla svom doktoru opće medicine, onako sa crvenim nosem i dubokim, poderanim glasom, otvorio mi je bolovanje sa šifrom "komplikacije u trudnoći" i objasnio mi da ću tako imati punu plaću. Malo sutra! Dobila sam 45% svoje plaće, a da mi je otvorio bolovanje radi upale sinusa, dobila bih 90% svoje plaće. Kad sam to shvatila, definitivno sam se osjećala kao niže biće, ponižena, s jedinom mogućnošću da šutim i trpim. A isto će tako biti i kad počnem raditi a Ivan bude bolestan, osim ako MM ne uzme bolovanje (manja plaća), ali tada ću presvisnuti od jada što ne mogu biti s malenim...trebat će mene i cicu.

  2. #2

    Početno Re: Porodiljne naknade: egzistencijalno ili predizborno pita

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Rode, svaka čast!
    Ipak vas želim podsjetiti i na visine naknade bolovanja za vrijeme komplikacija u trudnoći i bolovanja za dijete.
    Meni se jaka upala sinusa poklopila sa početkom trudnoće. Kad sam sa nalazom privatnog ginekologa i njegovim mišljenjem o potrebi mirovanja u trudnoći došla svom doktoru opće medicine, onako sa crvenim nosem i dubokim, poderanim glasom, otvorio mi je bolovanje sa šifrom "komplikacije u trudnoći" i objasnio mi da ću tako imati punu plaću. Malo sutra! Dobila sam 45% svoje plaće, a da mi je otvorio bolovanje radi upale sinusa, dobila bih 90% svoje plaće. Kad sam to shvatila, definitivno sam se osjećala kao niže biće, ponižena, s jedinom mogućnošću da šutim i trpim. A isto će tako biti i kad počnem raditi a Ivan bude bolestan, osim ako MM ne uzme bolovanje (manja plaća), ali tada ću presvisnuti od jada što ne mogu biti s malenim...trebat će mene i cicu.

    Zamoli svog liječnika da ti otvori bolovanje za tebe, prva tri mjeseca, odnosno koristi ako možeš g.o. tako je napravila moja kolegica, i nije puno gubila na plaći, možda par stotina kuna, a inače ne bi dobila niti pola... Ja ti držim palčeve da ti bolovanje ne bude trebalo!

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ma to se sve odvijalo prošlo proljeće. Nekako bi mi bezveze bilo otvarati bolovanje za sebe kad su na poslu znali da sam trudna, ali je i pitanje stava državne vlasti prema trudnicama, po svemu ovome za njih su one manje vrijedne.
    A u pravu si kad kažeš da je najbolje da mi bolovanje ne bude trebalo, da je dijete uvijek zdravo, samo to je teško očekivati kad se radi o jasličkom djetetu.

  4. #4

    Početno

    Shvatila sam da je to bilo prije, nego sam ti sugerirala za tvoj povratak na posao, ukoliko bude potreba za bolovanjem zbog djeteta (mi se ponovo nadamo da neće, ali, kao što i sama kažeš, teško je očekivati da jasličko dijete neće pokupiti neku virozu... ), izračun plaće za dječje bolovanje se radi prema tvom prosjeku od posljednja tri mjeseca, a on je u trenutku kada se vraćaš sa porodiljskog nažalost mizeran. Zato je bolje u prvo vrijeme uzimati bolovanje za sebe, jer se tada uzima neki prosjek po koeficijentu ili sl (molim cure koje rade u računovodstvu da me isprave ukoliko griješim), uglavnom, plaća koja te pripada minus onih 15% što ti skidaju za bolovanje. Nije loše ako prije povratka na radno mjesto iskoristiš godišnji za ovu godinu, ako je to moguće. Na taj način ćeš, osim što ćeš biti duže sa djetetom, doći brže do svog prosjeka plaće. Da ja ne duljim, više možeš saznati na pravnim savjetima!
    Sretno

  5. #5
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ovaj gost sam ja, sada sam vidjela da se nisam logirala..
    Šta ćeš, baš sam plavuša!

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Anonymous prvotno napisa
    Nije loše ako prije povratka na radno mjesto iskoristiš godišnji za ovu godinu, ako je to moguće. Na taj način ćeš, osim što ćeš biti duže sa djetetom, doći brže do svog prosjeka plaće. Da ja ne duljim, više možeš saznati na pravnim savjetima!
    Sretno
    Iskoristit ću godišnji, dobila sam rješenje. Hvala Piplica!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •