Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Iz Rodina kljuna

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno Iz Rodina kljuna

    Baš lijepa vijest. Nadam se da će priručnik uskoro biti dostupan on line.

  2. #2
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    evo prica o prirucniku ovdje

  3. #3
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Da i ovdje posebno čestitam, i izrazim divljenje vašem trudu i zalaganju ( i da se malo ulagujem, ne bi li nama u Sa poslali koju, preko štele )
    Super ste žene, samo tako nastavite!

  4. #4
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    A promocija je gdje i kada? Nisam to skužila iz same vijesti. Ili se radi o on-line promociji
    I koliko košta?
    U svakom slučaju, i svima koji su uložili u to trud jedan

  5. #5
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Pohvale i super je naslov :D NAPOKON NEŠTO KONKRETNO I "AGRESIVNO" ravno u rodilišta 8)

    Jako me zanima kako mogu dođi to toga priručnika, imam dosta trudnica oko sebe (a i sebi bi ostavila koji primjerak) i rado bi im to dala prije poroda, da vide koja su njihova prava, da mogu imati prirodan porod...uglavnom kada vide neku opipljivu štampanu stvar shvatiti će to ozbiljnije, jer ovako kada im printam s interneta, one misle da su to samo lupetanja raznih forumašica, koje su tko zna tko...ovako kada vide da se to dijeli po bolnicama da donekle struka i UNICEF stoje iza tog, pročitati će sto posto :D :D
    I mojoj mami, ginekologici i pedijatru bi to isto uvalila!!!
    Ako nije skupo, spremna sam hodati po ginekološkim i zdravstvenim ordinacijama i to ostavljati u čekaonici na stolu.....

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    knjižica se dijeli u zagrebačkim rodilištima rodiljama.
    znači, sve tvoje trudne prijateljice, ako rode u zagrebu, će ju besplatno dobiti.
    nikako drukčije se ne može doći do nje.

  7. #7
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    knjižica se dijeli u zagrebačkim rodilištima rodiljama.
    A što s onima koje rode kod kuće? Nije valjda da ih i Roda bojkotira?

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    knjižica se dijeli u zagrebačkim rodilištima rodiljama.
    A što s onima koje rode kod kuće? Nije valjda da ih i Roda bojkotira?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    knjižica se dijeli u zagrebačkim rodilištima rodiljama.

    ima života i izvan Zagreba

  10. #10
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    knjižica se dijeli u zagrebačkim rodilištima rodiljama.

    ima života i izvan Zagreba
    Fana,

    Priručnik je tiskan uz financijsku pomoć Ureda za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba. Dijelit će se rodiljama u zagrebačkim rodilištima, a prve primjerke uručit će rodiljama Opće bolnice Sveti Duh gradonačelnik Zagreba Milan Bandić.
    vjeruj da bi i mi voljele da se dijeli u cijeloj Lijepoj našoj, dati ćemo sve od sebe da uspijemo.

  11. #11
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Curke treba vam dati emisiju, na TV i radiju, a uz to trebalo bi tu knjižicu malo izreklamirati, objasniti, i slažem se,to bi se trebalo djeliti širom Hrvatske a ne samo u Zg-u...i malo mi je čudno što se dijeli nakon poroda, jer koliko sam shvatila unutra su savjeti o pravima pacijenata, o pravu na porod kakav želiš, o dojenju bebe odmah poslije poroda...a što ti to znači nakon što već rodiš :/

    Eto to je mala kritika, ali bolje i ovo nego ništa, bar će dobiti savjete o dojenju, spavanju s bebom,dohrani,......bez obzira na sve ovo je velika stvar i stvarno sam presretna što ste uspjela što ovo nekamo vodi, i da žene koje nemaju internet i koje nikada nisu čule za Rodu, ili koje nisu imale hrabrosti i potporu odgajati svoje dijete instiktivno, drugčije od ona pusti ga da se isplač, manje će pišat...imaju sada potporu, informacije i podršku u vama :D

    A može li to ići u pdf. pa da si skinemo ili je to zabranjeno

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    poglavlja su Dojenje, Osnovna njega dojenčeta, Zdravlje djeteta, Rast i razvoj, Izazovi roditeljstva i Autosjedalica, te dodatni prilog Pravo

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Citiraj Fana prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    knjižica se dijeli u zagrebačkim rodilištima rodiljama.

    ima života i izvan Zagreba
    Fana,

    Priručnik je tiskan uz financijsku pomoć Ureda za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba. Dijelit će se rodiljama u zagrebačkim rodilištima, a prve primjerke uručit će rodiljama Opće bolnice Sveti Duh gradonačelnik Zagreba Milan Bandić.
    vjeruj da bi i mi voljele da se dijeli u cijeloj Lijepoj našoj, dati ćemo sve od sebe da uspijemo.
    Znam da se trudite i svaka čast na već postignutom. Nije kritika, samo sam tužna da se razlika između uvjeta života u metropoli i ostatku Hrvatske pokazuje i na ovom primjeru.
    Uostalom, kad se s vremenom pokaže kvaliteta priručnika, naći će se i novac za ostala rodilišta To vam od srca želim.

  14. #14
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    A zašto ne možete knjigu staviti on line na Rodin portal? Mislim da grad Zg ili Bandić ili tko je već financirao pripremu za tisak i tisak ne bi trebali imati problema s tim?

    Inače, svaka čast cure, bravo!!! Kako je netko napisao...konačno!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    58

    Početno

    Frendica je iz rodilišta Sveti Duh izašla 23.5. i nije uopće dobila knjižicu- zašto?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    58

    Početno

    I da, može li se ikako postaviti u pdf formatu za download na rodinom portalu i za mame koje su rodile ranije?

  17. #17
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    jos cu ipak u Zg rodiliste (iako sam odlucila u Vz) zbog prirucnika

    cestitke svima koji su sudjelovali i nadam se prosirenju na cijelu HR

  18. #18
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Priručnik nije važniji od načina na koji ćeš roditi tvoje dijete, moje je mišljenje.

  19. #19
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    jos cu ipak u Zg rodiliste (iako sam odlucila u Vz) zbog prirucnika

    cestitke svima koji su sudjelovali i nadam se prosirenju na cijelu HR
    nije potrebno
    Grad Zagreb će dijeliti priručnik i mamama koje su prijavljene u Zg a rode negdje drugdje, to smo pričali s njima.
    Dobiš ga onda u Vodnikovoj, mislim da vezano uz one druge "nagrade" za dijete od grada.

  20. #20
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Curke treba vam dati emisiju, na TV i radiju, a uz to trebalo bi tu knjižicu malo izreklamirati, objasniti, i slažem se,to bi se trebalo djeliti širom Hrvatske a ne samo u Zg-u...i malo mi je čudno što se dijeli nakon poroda, jer koliko sam shvatila unutra su savjeti o pravima pacijenata, o pravu na porod kakav želiš, o dojenju bebe odmah poslije poroda...a što ti to znači nakon što već rodiš :/
    Eto to je mala kritika, ali bolje i ovo nego ništa, bar će dobiti savjete o dojenju, spavanju s bebom,dohrani,......bez obzira na sve ovo je velika stvar i stvarno sam presretna što ste uspjela što ovo nekamo vodi, i da žene koje nemaju internet i koje nikada nisu čule za Rodu, ili koje nisu imale hrabrosti i potporu odgajati svoje dijete instiktivno, drugčije od ona pusti ga da se isplač, manje će pišat...imaju sada potporu, informacije i podršku u vama :D

    Slažem se s tobom.Bilo bi super kad bi se dijelile po ginekološkim ordinacijama.Tako bi mame imale vremena knjigu dobro proučiti orije nego beba dođe

    A može li to ići u pdf. pa da si skinemo ili je to zabranjeno

  21. #21
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Curke treba vam dati emisiju, na TV i radiju, a uz to trebalo bi tu knjižicu malo izreklamirati, objasniti, i slažem se,to bi se trebalo djeliti širom Hrvatske a ne samo u Zg-u...i malo mi je čudno što se dijeli nakon poroda, jer koliko sam shvatila unutra su savjeti o pravima pacijenata, o pravu na porod kakav želiš, o dojenju bebe odmah poslije poroda...a što ti to znači nakon što već rodiš :/

    Eto to je mala kritika, ali bolje i ovo nego ništa, bar će dobiti savjete o dojenju, spavanju s bebom,dohrani,......bez obzira na sve ovo je velika stvar i stvarno sam presretna što ste uspjela što ovo nekamo vodi, i da žene koje nemaju internet i koje nikada nisu čule za Rodu, ili koje nisu imale hrabrosti i potporu odgajati svoje dijete instiktivno, drugčije od ona pusti ga da se isplač, manje će pišat...imaju sada potporu, informacije i podršku u vama :D

    A može li to ići u pdf. pa da si skinemo ili je to zabranjeno

    Ne znam kako sam uspjela zbrljati onako .Pa ću ponovo:

    Slažem se s tobom.Bilo bi super kad bi se dijelile po ginekološkim ordinacijama.Tako bi mame imale vremena knjigu dobro proučiti orije nego beba dođe

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Dobila sam ga u rodilištu.Odličan je i vrlo pregledan.

    (jest da nema,poput Moje prve godine,uputstva o hranjenju adaptiranim,no tu smo temu već prožvakali... što ne znači da ne bi koristilo ženama koje npr moraju hraniti na taj način(npr kod rascjepa nepca)...brošura koja se dijeli svim rodiljama možda bi ipak morala sadržavati sve.)

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ronin, možeš li, molim te, svoj komentar poslati meni na mail

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    poslano (tek sad sam vidjela)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •