Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Što roditelji trebaju od stručnjaka?

  1. #1
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno Što roditelji trebaju od stručnjaka?

    Prekrasan tekst ! Veliko HVALA autorici

  2. #2
    Lila ha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    110

    Početno

    Tekst je zaista lijep, ali moram reći da je pomalo utopijski i na razini Titivnih parola.
    Naravno da se slažem sa temeljnim činjenicama teksta kako trebamo stručnjake-partnere da zajedno prmomišljamo i realiziramo odgoj naše djece...ali.. gdje rastu takvi stručnjaci.
    Zar u jaslicama gdje srednjovječna teta ispijena svakodnevnim obvezama mrtva hladna, djete od 2 godne sasvih mokrih pelena i majice, pušta da spava, jer mu nije znala ime pa mu stoga nije zamijenila pelenicu i pidžamicu?
    Ne želim drvljem i kamenjem na nikoga ali mislim da smo kao društvo na desetke svjetlosnih godina udaljeni od stručnjaka-partnera.

  3. #3
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    imam i sama frustrirajucih iskustava sa strucnjacima, koja su me dovela mozda u jednu krajnost u kojoj sam odustala od ocekivanja ikakvih pozitivnih stvari od njih. tu su kao nuzno zlo koje bih najradije izbjegla kad bi mi okolnosti to omogucavale. tek sam nedavno imala prvo pozitivno iskustvo (na zalost, kratko, samo tri mjeseca) s vrtickom tetom u grupi mog najstarjeg sina. dosla sam do jednog pomalo neugodnog zakljucka: presudni faktor za kvalitetnog strucnjaka za djecu je njegova izgradenost i ispunjenost kao osobe. vrlo nezahvalno, ali cini mi se da bez toga sve druge kvalitete i specificna naucena znanja tesko mogu doci do izrazaja, bilo da se radi o pomoci roditeljima da dodu do «svog rjesenja» ili o mijenjanju pelene jaslickom djetetu.

    tekst tako dobro odrazava moje zelje i razmisljanja da me, priznat cu, malo i rasplakao . lijepo je sanjati... ali, od snova i sve pocinje!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    cini mi se da bez toga sve druge kvalitete i specificna naucena znanja tesko mogu doci do izrazaja, bilo da se radi o pomoci roditeljima da dodu do «svog rjesenja» ili o mijenjanju pelene jaslickom djetetu.

    Ovdje si rekla najveću istinu. U to sam se sama uvjerila i potvrdila nekoliko puta u ovih osam godina "vrtićevanja".

  5. #5
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo, da i ja pohvalim autoricu teksta - i meni se tekst jako sviđa. i slažem se s ovim:
    presudni faktor za kvalitetnog strucnjaka za djecu je njegova izgradenost i ispunjenost kao osobe

  6. #6
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    I meni se baš sviđa tekst.
    Neke stvari su mi baš onako, super rečene, npr. ovo:

    Važno je napomenuti da i roditelji trebaju upoznati sebe. Što roditelj bolje upozna sebe i zašto radi to što radi, bolje će moći razviti odnos s djetetom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •