Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 202

Tema: Dabroston

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Mozeš to kupiti bez recepta kosta nekih 44-45 kn a mozes i traziti od svog gin. da ne placash ..
    Znaci kad ti O bude sutra dan počinjes s utricima i 2 tjeedna stavljash ako si T nastavljash a ako ne prestanesh (jer necesh procurit) :D

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    pepe2 mislim da ne bi trebala uzimati na svoju ruku ni dobraston ni utrice, jer to su ipak hormoni, a ako je tvoj progesteron uredu onda ti ne treba nista od ovoga.
    ja sam prosli mesec isto htela sama poceti da pijem ali sam nasla vise razloga protiv nego za, pa sam odustala.

  3. #53
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    da, bas tako i ja razmisljam...hvala cure..

  4. #54
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    da li neko tko trenutno ih pije ima uputstva jer me zanima da li kod nuspojava postoji kakav problem s kožom.... naime imam problema s kožom koji su se (nakog razmišljanja) pojavili na mojoj koži, imam užasan svrab i dr me pitala da li sam pila neke tablete, a nemam kutiju pa da vidim da li postoji kakav dermatitis!
    PLEASE HELP!

  5. #55
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    mogla sam prvo progoglati, a ne vas pitati.
    evo našla sam na netu o dabrostonu pa piše da se u rijetkim slučajevima može javiti svrbeš, a možda sam ja jedan od tih rijetkih slučajeva, no to ću isprintati i odnijeti doc nakon što obavim vađenje krvi (malo pretraga neće škoditi)

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    nicoleta evo ti uputstva

    uputstva dabraston belupo

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    kad si ljena

    pitaj slobodno

  8. #58
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ¸hvala ti svjedno, no našla sam nakon što sam pitala ovo je meni baš sam

  9. #59
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    :D :D :D

    evo i ja sam konacno nakon 52 dana dobila M, e sad pitanje, pila sam dabroston 4 dana i dobila jucer M znaci na 4 dan, dali moram taj dabroston piti do kraja ili ga sad prestanem pit kad sam M dobila :?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj stelerina prvotno napisa
    :D :D :D

    evo i ja sam konacno nakon 52 dana dobila M, e sad pitanje, pila sam dabroston 4 dana i dobila jucer M znaci na 4 dan, dali moram taj dabroston piti do kraja ili ga sad prestanem pit kad sam M dobila :?
    koliko ja znam, da

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    da prestajes s njim i počinjes opt 14 dc i pijesh ga do 25 dc (to je da ti se ustale malo ciklusi) ili vec kak ti je dok. odredio..

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Pitanjce...

    Na zadnjem pregledu Doc. mi je rekao da bi mi dao Dabroston radi spotinga, koji je 2/3 dana nakon M, koja traje sama 2/3 dana...

    Ali... Meni M dolazi kao u milisekundu 28. dan, a O imam sigurno, a vidili su mi i na UZ svaki put kad sam bila. Uvjek mi se potrefi da odem par dana prije O. A i trakice potvrđuju A bome i osjetim probadanje :D

    Ne kužim onda čemu Dabroston? Zar on otklanja spoting? Zar je do spotinga da nam se ništa ne hvata? Zar ne bi trebala napravit hormonalne pretrage prije uzimanja tih tableta....

  13. #63
    silvestra

    Početno DOBROSTON

    Evo nakon kontrole hormona doc mi kaze da pocnem s 11dc piti utrogestane jer mi je ocito preniska razina progesterona u drugom djelu ciklusa, zadnje je po svemu bio rani spontani jer je progesteron naglo pao
    Ima li tko iskustva s utrogestanom?

  14. #64
    silvestra

    Početno DOBROSTON

    Evo nakon kontrole hormona doc mi kaze da pocnem s 11dc piti utrogestane jer mi je ocito preniska razina progesterona u drugom djelu ciklusa, zadnje je po svemu bio rani spontani jer je progesteron naglo pao
    Ima li tko iskustva s utrogestanom?

  15. #65
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Nakon koliko dana od zadnje tablete dabrostona mogu očekivati M?

    Naime, doktorica mi je rekla da pijem od 14dc do dana očekivane M (znači do 28dc) pa mi se to čini malo previše, a ne želim si produžiti ciklus u nedogled (osim ako nisam trudna, naravno )

  16. #66
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    kolko se sjecam sta sam procitala na uputstvu, dabroston se pije 10 dana od 15-25 dc i onda nakon cca 5 dana dodje M u slucaju da nisi T, a ja se nadam da ti M ipak nece doci

  17. #67

  18. #68
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    suzzy ja sam dobivala nakon 3-4 dana!

  19. #69
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    da, da, i ja sam pila 10 dana od 15 ili 16dc (zaboravila sam točno) ali znam da je bilo 10 dana

  20. #70
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Hvala cure
    moram priznati da upute nisam niti pročitala već sam odmah postavila pitanje... sram me bilo

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    cure drage, pišem vam ovdje za vaše mišljenje....
    pošto mi je O bila sad za vikend, i fino mi sve pokrili.....sad mi BT lijepa visoka, a razmišljam si dal da počnemsad uzimat dabriće il ne....pijem od petka b6, koji mi je do sada držao lutalnu fazu.....ali pošto je sada zbilja sve savršeno, me opet strah da ne pođe po zlu?
    ja sam mislila da sačekam još dan, dva, pa da vidim kakva će mi biti BT, ako će padati, da uzmem dabriće....ili da ih svakako uzmem?
    imam ih još za 17 dana.....dakle, počnem u srijedu, to će mi trajat negdi do 20DPO ako bude +
    a nekak baš imam ONAJ FILING.....

  22. #72

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Eto dobila ja te Dabriće. Za vikend počimam koristit terapiju...

    Valjda će biti "promjene" ??? :D :D :D

  23. #73
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    evo 5 dana je prošlo od zadnje tablete dabrostona, i dalje ništa od M. danas mi je 30 dan ciklusa. Pila sam ih od 11-25 dc.

    Koliko ste čekale na M nakon zadnje tablete?

    I da, i dalje zadnjih 5 dana imam iscjedak, smeđe boje.a trbuh me boli kao da ću svaki tren dobiti...

    u biti sve mi je isto kao i prije Dabrostona.

  24. #74
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Leni dobro nam dosla

    Ako imas kasnije ovulacije , onda dabrostoni od 11-25 dc nisu pravilna terapija za tebe , jer M nece doci dok se lutealna faza ne zavrsi i dok endometrijum nije dovoljne debljine ( otprilike oko 8 mm ) Ja sam koristila dabrostone od 11-25 ali mi je ovulacija kasnije dosla tako da sam dobila tek 15 dana od zadnje tablete dabrostona . Obicno M dodje od 5- 8 dana .
    Jesi li radila hormonsku analizu ?
    Koliko ti obicno traju ciklusi ? Imas li redovne ovulacije ? Kojeg dana ovuliras ?

  25. #75
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    mislim da je endometrij negdje oko 4mm, čini mi se da sam tu brojku vidjela na nalazu.
    Ciklus mi je od 28-26 dana, a ovulacija -ne znam
    nisam radila još nikakve druge pretrage, jer mi je doktorica rekla da se prvo to treba regulirati(poremećaj ciklusa)

    ali očito da ću morati..

    svaki mjesec se iznova razočaram kada dobijem M...

  26. #76
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Ako ti je ciklus od 26-28 dana , a sa dabrostonima si prestala prije 5 dana , mozda bolje da napravis test , pa ako bude + da nastavis sa dabrostonima .

    Ne moze se regulirati poremecaj ciklusa , ako se ne zna kakav je poremecaj u pitanju . Prvo se trazi uzrok , nakon toga ide terapija , a ne obrnuto.
    Ako su ti tako redovni ciklusi , pretpostavljam da ti imas i redovne ovulacije .Prati bazalnu temperaturu da bi utvrdila kada ovuliras . Ako ovuliras , za tebe bi u tom slucaju najbolje bilo dabrostonima podrzati drugu fazu ciklusa , a ne uzimati dabrostone od 11-25 dc.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    42

    Početno

    evo da se i ja javim. opet smo docekali M
    ni cetvrti mjesec nema nista od T

  28. #78
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Ciklus je od 28 do 36 dana. Krivo sam napisala.

  29. #79
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Leni prvotno napisa
    Ciklus je od 28 do 36 dana. Krivo sam napisala.
    Najbolje bi bilo da utvrdis kada ti je ovulacija i nakon O uzimas dabrostone kako ti se ne bi pojavljivao spotting ( smedji isjcjedak )
    Spotting se pojavljuje kada zuto tijelo ne luci dovoljno progesterona , a cest uzrok tome je prevelika zelja i stres .
    Znam da je to najteze , ali moras sacuvati hladnu glavu .
    Druga stvar ciklusi od 26- 36 dana se smatraju sasvim normalnim .
    Ako je kod tebe problem samo taj spotting , on se lako rijesava dabrostonima , ali u pravo vrijeme . Ne brini se nista , ostaces ti trudna vrlo brzo .Mozda niste ni potrefili ovulaciju do sada .
    Samo polako

  30. #80
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Problem je taj spotting. U zadnje vrijeme predugo traje. Pozlatile ti se rijeci!
    Ali ja jos ne vidim da mi se nesto poboljsalo, I dalje se javlja iscjedak. Trebam li ikako sumnjai na trudnocu? Mislim da nema smisla..

  31. #81
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj lalius prvotno napisa
    evo da se i ja javim. opet smo docekali M
    ni cetvrti mjesec nema nista od T

    Znam kako ti je..

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    42

    Početno

    sto je najtuznije pratili smo plodne dane.
    doktor je trenutno na godisnjem pa ne mogu da docekam da odem i da vidim gdje je problem

  33. #83
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Leni prvotno napisa
    Problem je taj spotting. U zadnje vrijeme predugo traje. Pozlatile ti se rijeci!
    Ali ja jos ne vidim da mi se nesto poboljsalo, I dalje se javlja iscjedak. Trebam li ikako sumnjai na trudnocu? Mislim da nema smisla..
    Ako budes pila dabrostone nakon O , spotting ce ti prestati . Napravi test , uvijek postoji sansa da si trudna .Ima zena koje imaju spotting u prvim danima trudnoce .
    Mislim da ti terapija nije pravilna ( mislim , nisam sigurna ) jer mozda imas kasnije ovulacije , a dabrostoni treba da podrze fazu nakon ovulacije . Ko ima problema sa smedjim iscjetkom i uzima progesteronsku podrsku , UVIJEK radi test nakon zadnje tablete dabrostona , ako je + , nastavlja sa dabrostonima , ako je - prestaje .
    Napravi test , ja drzim fige da je + .

    lalius sasvim je normalno sto nisi zatrudnila u ova 4 mjesecai uopste ne mora da znaci da nesto nije u redu sa tobom .To je sasvim normalno .

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    42

    Početno

    Betty, hvala na rijecima ohrabrenja.

  35. #85
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    terapiju sam dobila iz razloga što sam imala spotting 5-10 dana prije nego što ću dobit M. onda bi dobila M, i to bi se rastezalo opet na 10 dana..
    misliš da nije dobra terapija?

    ali hvala ti na podršci...vidjeti ćemo!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    Pozdrav curke!
    Ja sam nakon godinu dana uzimanja Dabrostona (15-25 D.C.) ostala trudna!! Unatoč PCOS.
    Druga trudnoća je završila kiretažom u 12 tj . Taj sam puta ostala prirodno trudna :shock: .
    Sad pokušavamo nekih pola godine i ništa. Prvo sam stimuliral menzu dabrićima, pa pila klomide, pa folikiulometrija.....pa ništa.
    Menze opet nema, pred dva dana sam popila zadnji dabrić. I očekivala najkasnije danas (dva dana po prestanku) menzu, no nje nema.
    Ima li možda koja od vas takvih iskustava? Koliko dugo da je čekam? Čudno mi je što još nije tu. Radila sam test za trudnoću 40 D.C. i negativan je.

    Sad mislim da bi još malo pričekala, pa ako ne dođe ponovila testić??

    Prije sam bila sigurna da po dabrićima menza MORA doći, no sad????

    Pozdrav svima

  37. #87

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Novy, ja ti sam znala dobiti i peti dan nakon zadnjeg Dabrostona, a jedanput i nakon 7 dana, ali ja ti želim da ne dobiješ sljedećih 9 mjeseci! :D

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    rina5

  39. #89
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Ja jos cekam! 7 dana je proslo od zadnje tablete, 7 dana mi se javlja smedi iscjedak, a M nema..

  40. #90
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ja sam i unatoč dabrićima imala prije i poslije M spotting
    onda ovaj mjesec kad sam dobila utrogestan i stavljala ga vaginalno spotinga nije bilo pred i poslije M no zato me zahvatio 11-16dc, pa sad opet 19dc-još traje.... :? idem kod ginićke(jer joj nosim nalaze briseva), ali vjerojatno ćemo više znati nakon što izvadim hormone 3dc.

    znači moje tijelo mora imati spotting, tako da mu ništa ne pomaže......
    M.mi je kasnila jedino nakon 3mj dabrića kad sam ih taj mjesec prestala piti...

  41. #91
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    Meni u prosincu 2006 nije htjeo spoting stati i nakon što sam popila cijelu kutiju dabrostona i onda me gini dva ciklusa stavio na Diane35(kontracepcija)

  42. #92
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Dal je netko imao spotting, a uzimale ste Dabriće, a eto nekim slučajem ste ostale trudne?

    Nikako da napravim test jer se uvijek razočaram...

  43. #93
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ja sam imala spotting uz dabriće, sad sam na utrićima i još nisam ostala T

  44. #94
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    evo ja sam sad drugi ciklus na dabrostonima.
    prije d. sam imala spotting 5 dana poslije M i 12 dana prije M, znaci skoro cijeli ciklus, a sad falabogu nista!!
    sto se tice nuspojava, primijetila sam da sam malo nervoznija, ali i sto mi je jos gore: non-stop sam gladna ; tek sto se najedem, mogla bi opet! za poludit!
    pa me zanima jel jos netko primijetio pojacan apetit od dabrostona?

  45. #95
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa
    pa me zanima jel jos netko primijetio pojacan apetit od dabrostona?
    JA!
    Inace se tesko debljam ali uz dabrostone uspijem natuc 2 kg vise .Meni pase

    A nervoza ..depresiva ...uh..

    Bas mi je drago da tako super reagujes na dabrostone i da su ti fini ciklusi tok tok tok :D

  46. #96
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    meni danas došla , nakon 9 dana od zadnje tablete D.

    nemam nikakve nuspojave, za divno čudno, jedino me hvata neka depresija, na sve i svašta..

  47. #97
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Evo, Dabroston mi stoji na polici, čeka subotnje jutro. Prvi puta u životu ću ga piti, i to za poticanje menstruacije.

    Prije tjedan dana ginić je inzistirao, iako mi je ovo očito anovulatoran ciklus prije kojeg je bio ciklus od samo 16 dana, da čekam još tjedan dana da M dođe prirodno, a ako ne dođe, da danas dođem po terapiju. Danas sam lijepo štreberski došla, nije bilo mog ginića nego zamjena, a on mi je rekao neka sačekam još dva dana, pa ako ne dobijem, onda (a to će biti 37. dc) 2 x 1, 7 dana Dabrostoni i da bih trebala dobiti unutar tjedan dana nakon što prestanem piti.
    Progesteron mi je potvrđeno na pretragama prenizak.

    Nijedan od ginića nije htio "brzati" s Dabrostonom, nego žele da još čekam, pa još malo čekam... u čemu je stvar? Zbog mogućih nus pojava? Ili zbog toga što, ako će doći sama od sebe, to će biti prije nego s Dabrostonom. :?

    Znam da sam to trebala pitati njih, ali eto... nisam se sjetila, pa me zanima što mislite.

  48. #98
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa
    Inace se tesko debljam ali uz dabrostone uspijem natuc 2 kg vise .Meni pase
    izgleda da zasad samo ti i ja. s tim da meni nikako ne pase udebljat se! ako ovako nastavim uskoro cu biti sva okrugla, ali ne od T, nego od dabrostona i hrane

    shanti nisam sigurna sto bi ti rekla :/
    Mislim da se nekako do 35 dana uzima jos kao normalno trajanje ciklusa, pa ti mozda zato nisu odmah uvalili dabroston, mozda se jos M sama pokrene. A znam sigurno da je dr. R. jednom prilikom rekao da je manje zlo izazvati M s dabrostonom nego cekati unedogled (50-60 dana). S obzirom da se kod tebe radi o anovulatornom ciklusu, lako moguce da bi se produzio u nedogled, a ovih dva dana vamo-tamo mislim da nista specijalno ne znaci. Mozda samo ovaj drugi dr. nije htio brzati s obzirom da ne pozna ni tebe ni tvoje cikluse.

    ak sam kaj zbrljala slobodno me brisite

  49. #99
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa
    shanti nisam sigurna sto bi ti rekla :/
    Mislim da se nekako do 35 dana uzima jos kao normalno trajanje ciklusa, pa ti mozda zato nisu odmah uvalili dabroston, mozda se jos M sama pokrene. A znam sigurno da je dr. R. jednom prilikom rekao da je manje zlo izazvati M s dabrostonom nego cekati unedogled (50-60 dana). S obzirom da se kod tebe radi o anovulatornom ciklusu, lako moguce da bi se produzio u nedogled, a ovih dva dana vamo-tamo mislim da nista specijalno ne znaci. Mozda samo ovaj drugi dr. nije htio brzati s obzirom da ne pozna ni tebe ni tvoje cikluse.

    ak sam kaj zbrljala slobodno me brisite
    Da ..uvijek je bolje izazvati M dabrostonom nego cekati .
    Mislim da su kod tebe doce cekale samo zato sto si im sigurno pricala o tome kakvi su tvoji ciklusi , tako da su ocekivali da ces dobiti ranije - a ne da ce ti se ciklus produziti .
    Inace , Dabrostoni nisu tablete za izazivanje mentruacije .Oni su CUVARI TRUDNOCE
    Dabrostoni su u stvari progesteron koji ti trenutno nemas . Kad ih pijes , progesteron ti je visi , to daje signal endometriju da se deblja . Nakon prestanka uzimanja dabrostona , progesteron pada ( kao sto bi i padao u normalnom ciklusu ) i nakon toga dolazi M .

  50. #100
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    shanti ja sam imala iste dvojbe, pa evo sto mi je dr. Radoncic odgovorio

    http://www.zdravljeizivot.com/hrv/in...=forum&s=forum

    stelerina
    Nivo: Jr. Member
    Registriran: 21-02-2007
    Postovi: 4
    IP: Logged

    DABROSTON
    --------------------------------------------------------------------------------

    Postovani doktore, danas mi je 48 dan ciklusa, koji je vjerovatno anovulatoran, jer kolko sam uspjela "poloviti" svoje ovulacije, ovuliram svaki drugi mjesec.
    Ciklusi mi se inace krecu cca 30-45 dana, i sad sam u nedoumici dali jos koji dan pricekati ili radje uzeti Dabroston i izazvati njime menstruaciju.
    I zanima me dali je manje zlo uzeti Dabrostone pa skratiti ciklus ili uvijek cekati tako mensturaciju dok ne dodje.
    Trudna nisam sigurno, napravila sam vec 5-6 testova

    Inace sve hormone sam vadila i svi su mi u granicama, znaci ok. Jajnici su mi policisticne gradje.

    07-05-2007 u 11:19 Promjeni/Briši | Odgovor na post

    Mr. sc. Erden Radončić
    Nivo: Moderator
    Registriran: 03-01-2005
    Postovi: 1567
    IP: Logged

    Re: DABROSTON
    --------------------------------------------------------------------------------

    Uvijek je bolje izazvati krvarenje Dabrostonom nego cekati; ili, jos bolje, ako vec ne planirate trudnocui - uzmite oralne kontraceptive.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •