Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Billingsova metoda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno Billingsova metoda

    Bok curke!

    Pročitala sam na sve strane svakojake vaše i tuđe savjete, načine, metode, i ko zna kakve varijante za uspješno začeće. Ali nama bebač neće pa neće.
    Ja i dragi smo dosad napravili samo osnovne testove koji kažu da bi trebali prirodnim putem napravit bebača. Ali ne ide nam baš.
    Jedino što mi pada na pamet je da fulamo ovulaciju.
    Pa eto u toj nadi sam primjenila Billingsovu metodu, tj. učinilo mi se da su se neki detalji, na što oni ukazuju, poklopili, pa smo mi i prionuli poslu.
    Tako da me sad živo zanim jesmo li uboli štogod?!?!?!
    Iduća M bi mi trebala doći 15.12., a do tad ću izgorit od neizvjesnosti... :shock:

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Kod nas funkcionira ko sat. Naglašavam, i za kontracepciju i za začeće. Nismo imali problema, vama puno sreće

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    med murom i dravom-čk
    Postovi
    96

    Početno

    ej cure cure, i ja sam mislila da smo do sada uspješno primjenjivali,
    kao kontracepciju....i to je istina,
    ali sada kad bih trebala znati točno, ne znam, jer više ne znam koja sluz
    je moja a koja nije
    i za sada, još nismo uboli.....i moram čekati do 09.12.....a sad bi već moglo....ajde roda, požuri se!

  4. #4
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Meni je sluz također obilna i doista mi je dobra orjentacija, međutim, ovaj ciklus sam koristila LH trakice za utvrđivanje ovulacije i iznenadilo me saznanje da ovulacija nije onaj dan kad sam najviše bila sluzava i kad se rastezala do 15-estak cm, već 2-3 dana poslije :shock: . Prije sam mislila da je O upravo taj dan kad je sluz najjača ili u okviru tog dana, kad ono šipak, a znalo se dogoditi da nekad ne bismo hopsali nakon te sluzi, tj. nismo se time zamarali jer sam ja vjerovala da je O prošla, pa bi nastavili kad nam je ćeif.

    I da, i mi smo je uvijek koristili kao metodu kontracepcije.

  5. #5
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Evo, pogledajte malo i ovu stranicu:

    http://www.teenstar.hr/pdf/1_Newman_..._hklaus_hr.pdf

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ja ovulaciju ne mogu fulati, osjetim ju . . . ko' da mi netko zabija igle za strikanje po jajnicima. . .

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    med murom i dravom-čk
    Postovi
    96

    Početno

    Pina i ja sam ju osjećala svaki ciklus, vidjela sluz, osjećala kad iz
    kojeg jajnika ide.....ma sve, kad ti kažem....
    Ali, od kada mi odlučili imati bebu, od onda ništa ne osjećam, ništa
    ne vidim, što se više preispitujem, što više razmišljam manje znam,
    manje osjećam.....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ja sam "kontrolirala" po izracunu sa plivine stranice. . . .evo link mozda ti pomogne, ako su ti ciklusi tocni. Kod mene je sve bilo ko vurica.
    http://www.mladost.plivazdravlje.hr/..._menu=kalendar
    ili od poliklinike harni
    http://www.poliklinika-harni.hr/

    Sretno

  9. #9
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Blago vama, kojima je točna ko vurica i koje nemate problema za začećem.
    Kod mene ima sluzi dosta i istina je da dolazi 2-3 dana prije O.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Citiraj principessa prvotno napisa
    Pina i ja sam ju osjećala svaki ciklus, vidjela sluz, osjećala kad iz
    kojeg jajnika ide.....ma sve, kad ti kažem....
    Ali, od kada mi odlučili imati bebu, od onda ništa ne osjećam, ništa
    ne vidim, što se više preispitujem, što više razmišljam manje znam,
    manje osjećam.....
    tak i meni. to je sve psihički, pretpostavljam.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Pina prvotno napisa
    Ja ovulaciju ne mogu fulati, osjetim ju . . . ko' da mi netko zabija igle za strikanje po jajnicima. . .
    Prije sam mislila da su ti bolovi, upala mjehura ili nešto slično.. Sad kužim da su mi ta probadanja ovulacija. Samo još ne mogu skužit da li je ovulacija baš u tom trenutku ili je cca. dan poslije, jer mi tako ispada po sluzi.
    Ovaj put smo hopsali dan poslije, pa ću sad vidjet kakvi su rezultati.

    Inače lijevi jajnik osjetim, a desni ili skroz ne ili je toliko lagano da ga ignoriram. Kakva su vaša iskustva, jel vam rade "stereo" ili je svaka strana za sebe?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Kakva su vaša iskustva, jel vam rade "stereo" ili je svaka strana za sebe?
    Mislim je li isti osječaj ili različiti?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Kad smo mi bili u akciji, hopsali smo svaki dan. . . i prije i poslije i za vrijeme ovulacije.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Pina prvotno napisa
    Kad smo mi bili u akciji, hopsali smo svaki dan. . . i prije i poslije i za vrijeme ovulacije.
    E... kad bi nama tako to išlo vjerojatno bih ja sada pisala na nekom drugom dijelu foruma...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Citiraj Pina prvotno napisa
    Kad smo mi bili u akciji, hopsali smo svaki dan. . . i prije i poslije i za vrijeme ovulacije.
    E... kad bi nama tako to išlo vjerojatno bih ja sada pisala na nekom drugom dijelu foruma...
    Što vas spriječava? Plodni dani, ako je ciklus tocan i ako se zna kada je ovulacija, traju par dana. . . .to treba iskoristiti

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    23

    Početno

    e a kaj je s onom web stranicom www.lunarium.co.uk/jonas.php ?
    neko ju je već bio spominjao na ovom forumu. isto nekakvo određivanje plodnih dana prema mjesečevim mijenama, ak sam dobro shvatila? (letimično sam čitala jer me trenutno ne zanima)
    malo prosurfajte curke.

  17. #17
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Draga o tome već ima cijela tema na:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=24688&start=0

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Draga o tome već ima cijela tema na:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=24688&start=0
    pa da. upravo zato i govorim sweety jer po broju postova vidim da je nova ko i ja.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj Pina prvotno napisa
    Citiraj sweety prvotno napisa
    Citiraj Pina prvotno napisa
    Kad smo mi bili u akciji, hopsali smo svaki dan. . . i prije i poslije i za vrijeme ovulacije.
    E... kad bi nama tako to išlo vjerojatno bih ja sada pisala na nekom drugom dijelu foruma...
    Što vas spriječava? Plodni dani, ako je ciklus tocan i ako se zna kada je ovulacija, traju par dana. . . .to treba iskoristiti
    osim ako je problem muški faktor, tada treba štediti maratonce...

  20. #20
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    obavezno pogledajte ovo
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=tony+weschler

    tu smo davno pisali o simptotermalnoj metodi koja kombinira mjerenje bazalne temperature sa billingsovom metodom.
    preporučam.

  21. #21
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    moze jedno pitanje, meni nije jasno ako postoje anovulatorni ciklusi, znaci nema ovulacije, da li se bazalna temperatura svejedno povisuje? oprostite na neznanju.

  22. #22
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Za to ne znam, ali znam ako ima sluzi da 100 posto imas i ovulaciju!!!

  23. #23
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    moze jedno pitanje, meni nije jasno ako postoje anovulatorni ciklusi, znaci nema ovulacije, da li se bazalna temperatura svejedno povisuje? oprostite na neznanju.
    Ovulatorni ciklus je podjeljen na dvije faze : folikularnu (od menstruacije do O, znaci faza razvijanja folikula ) i lautelnu ( od ovulacije do M) . Nakon ovulacije MORA doci do povecanja BBT jer skok progesterona uzrokovan ovulacijom utice na temperaturu . Ako temperatura nije povecana i na chartu se ne vidi razlika izmedju folikularne i lutealne faze - onda je ciklus ili anovulatoran ili O nije jos bila .

    Indi ja imam plodne sluzi i u dane kada nije ovulacija . Dobar znak je ako se se sluz krece nakon M napr. ljepljiva - vodena - rastegljiva -vodena -ljepljiva -suha . U mom ciklusu smjenjuju se ljepljiva , vodena , rastegljiva , ljepljiva pa opet rastegljiva sto je po meni dobar znak da mi hormoni luduju

  24. #24
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    betty ups nisam napisala, mislila sam na plodnu, rastezljivu sluz...

  25. #25
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    betty ups nisam napisala, mislila sam na plodnu, rastezljivu sluz...
    Pa i ja sam . Majke mi imala sam je cesce puta u jednom ciklusu i to u anovulatornom Pojavi se par dana pa onda nista pa onda opet , a od O ni traga . Ne mora znaciti ako ima plodne rastegljive sluzi da ce biti i ovulacija . Ne mora znaciti ni ako imate + na lh trakici da cete sigurno ovulirati u roku od 24-48 sati .Ali i ako nema plodne sluzi opet ne znaci da nema ovulacije to svi znamo . Samo povisena BBT ili nalaz progesterona je siguran znak da je O bila . Ali ako su ciklusi redovni i normalne duzine , onda plodna rastegljiva sluz znaci da je O na pragu , tu si u pravu .

  26. #26
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Kako je moguće imati onda plodnu rastezljivu sluz, a ne imati ovulaciju, zar jedno ne veže drugo. Sjećam se da sam čitala u knjigi Billingsova metoda da je upravo ta sluz znak plodnosti! I kako znaš da ti je taj ciklus bio anovulatoran?? Isključivo po temperaturi ili si radila progesteron taj ciklus? Malo sam zbunj zbunj..

  27. #27
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Kako je moguće imati onda plodnu rastezljivu sluz, a ne imati ovulaciju, zar jedno ne veže drugo. Sjećam se da sam čitala u knjigi Billingsova metoda da je upravo ta sluz znak plodnosti! I kako znaš da ti je taj ciklus bio anovulatoran?? Isključivo po temperaturi ili si radila progesteron taj ciklus? Malo sam zbunj zbunj..
    Mjerila sam taj ciklus BBT i pratila sluz. Sluzi je bilo ali O nije . I ovaj ciklus isto sam imala plodnu rastegljivu sluz 16dc pa opet nista od ovulacije . Evo pogledaj ovaj link pa ces vidjeti koliko cura na FF imaju plodnu rastegljivu sluz , pa cak i + na lh trakicama a od ovulacije ni traga (ako nisi registrovana vidjeces samo par chartova )
    http://www.fertilityfriend.com/Chart...ndex.php?cat=2

  28. #28
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ma ja sam skeptična vezano za mjerenja temperature u smislu 100-tnog dokazivanja ovulacije...a razuvjerilo bi me kad netko po temperaturi kao ne bi imao o, a da onda to i dokaže time da vadi progesteron...znaš li za takav slučaj?

  29. #29
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Ma ja sam skeptična vezano za mjerenja temperature u smislu 100-tnog dokazivanja ovulacije...a razuvjerilo bi me kad netko po temperaturi kao ne bi imao o, a da onda to i dokaže time da vadi progesteron...znaš li za takav slučaj?
    ne znam , priznajem . mada mislim da je ipak nemoguce jer progesteron sigurno utice na temperaturu . Problem je samo sto svasta utice na temperaturu pored progesterona ( alkohol , stres , sobna temperatura ) pa ne vjerujem slijepo FF kada je u pitanju dan O. Ali mu vjerujem je li bila ili nije . Toliko pogrijesit ipak ne moze .

  30. #30
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    e vidiš, možda i može, otkud tolika sigurnost, i sad npr. da mu slijepo vjerujem on mi pokaže nema O, a ja u sva nesretna, tužna bla bla, a O se odvija... mislim da bi bilo jedino mjerodavno kad on pokaže O trk vaditi progesteron i on pokaže, onda bih mu vjerovala, do tad ne bi, a još uz plodnu sluz. Baš se sjećam da je u knjizi Bilingsonova metoda teta rekla; ako ima skuzi znači da ste plodni, da se događa i ovulacija jer sluz je povezana s radom jajnika, pa sad ako oni dobro ne rade to se odražava i na sluz, zar ne? I na to da je, zaporavo, nema! Ne znam meni to zvuči logično, ali opet ne znači da sam u pravu i da je to sve tako.

    Ja bih i u te "neovulatorne" cukluse svejedno hopsala ko zadnji maratonac

  31. #31
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    e vidiš, možda i može, otkud tolika sigurnost, i sad npr. da mu slijepo vjerujem on mi pokaže nema O, a ja u sva nesretna, tužna bla bla, a O se odvija... mislim da bi bilo jedino mjerodavno kad on pokaže O trk vaditi progesteron i on pokaže, onda bih mu vjerovala, do tad ne bi, a još uz plodnu sluz. Baš se sjećam da je u knjizi Bilingsonova metoda teta rekla; ako ima skuzi znači da ste plodni, da se događa i ovulacija jer sluz je povezana s radom jajnika, pa sad ako oni dobro ne rade to se odražava i na sluz, zar ne? I na to da je, zaporavo, nema! Ne znam meni to zvuči logično, ali opet ne znači da sam u pravu i da je to sve tako.

    Ja bih i u te "neovulatorne" cukluse svejedno hopsala ko zadnji maratonac
    Indi ja bih vise od svega volljela da si u pravu, jer ja imam plodne sluzi na litre a O jos nije potvrdjena . Uglavnom nasekirana sam i tuzna , ali od sada vjerujem u tu tvoju teoriju , ako ima plodne rastegljive sluzi ima i O .

  32. #32
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Tako treba Betty, i ne biti više tužna i nasekirana

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    gejsha


    Pridružen/a: 16. 08. 2006. (11:36:13)
    Postovi: 376

    Postano: pet sij 26, 2007 5:52 pm Naslov: POUCAVANJE BILLINGSOVE OVULACIJSKE METODE

    --------------------------------------------------------------------------------

    Evo jedna super stranica pa si malo pogledajte super za "početnike"


    POUCAVANJE BILLINGSOVE OVULACIJSKE METODE
    _________________
    ~podupiruća Roda~
    BBT

    [Vrh]


    Pliska


    Pridružen/a: 05. 04. 2005. (10:37:32)
    Postovi: 529
    Lokacija: Istra
    Postano: pet sij 26, 2007 6:47 pm Naslov:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Zanimljivo...
    Ako mi vještica napokon dođe mogla bi probati.
    _________________
    mamin ponos: Daniel 14/07/00

    [Vrh]


    Betty



    Pridružen/a: 15. 06. 2006. (10:31:35)
    Postovi: 1207
    Lokacija: Svedska-prvi komsija deda mraz
    Postano: pet sij 26, 2007 10:26 pm Naslov:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Tema je vec bila i dobrano smo je prozvakale , sredi ovo a zadnji topik na ovu temu je ovdje http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=32878
    Mislim da se ne ponavljamo bezveze i da nam pdf fino izgleda

    Ja molim moderatoricu da ova dva posta prebaci na stari topic a ovaj izbrise
    _________________
    I`m ready to skocim from the liste
    BBT


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •