Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Planiranje trudnoce i kucni ljubimac

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno Planiranje trudnoce i kucni ljubimac

    U skoro vrijeme planiram trudnocu a nedavno sam nabavila kucnog ljubimca,preslatkog psica.
    Citala sam o toksoplazmozi i njezinim posljedicama pa me zanima postoji li nesto kako tu bolest sprijeciti a da se ne moram odreci psa?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Toksoplazmoza, kao prvo nema bas veze s psima nego više s mačkama. A isto tako ju možes "pokupiti" i ako pojedeš suhomesnati proizvod koji je od mesa zaražene životinje. . .
    Ako je pas zdrav i uredno cijepljen nemaš brige. . . užvaj u trudnoći i svom ljubimcu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    , pa ti jos nisi ni trudna. . . a jos jedna stvar koju sam zaboravila, mozes se testirati na toksoplazmozu.
    Najrizičnija skupina su trudnice koje čiste mačiji WC jer se bolest prenosi mačijim izmetom, ako je mačka zaražena. . . zato se trudnicama preporuča ne čistiti mačiji WC ili ako BAŠ moraju čistiti, onda koristiti rukavice.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    Hvala ti.Sad mi je lakše.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    To je i mene brinulo jer imamo macu u kući. Pitala sam baš veterinarku i isto mi je rekla da perem ruke svaki put kad je diram i da probam prebaciti čišćenje mačjeg wc-a na MM-a ili sina.
    Znam dosta cura koje su pokupile toksoplazmozu a nisu imale mačke.
    E da, salatu jaaaako dobro isperi jer mace vole obavljati nuždu u vrtu pa se isto tako možeš zaraziti.

  6. #6
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    sonja3333, već su ti cure rekle, psi i toksoplasmoza ne idu zajedno. Bez brige, samo ti uživaj u novom društvu.

    Ja imam mačka već 4 godine. Kad sam ostala trudna napomenula sam to mom ginu i nije uopće reagirao. Rekao je da sam vjerojatno već preboljela toksoplasmozu u tih 4 godine. Trudnoća nije završila uspješno. Ne znam ima li to veze. :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Suzzy, zao mi je zbog tuznog ishoda tvoje tudnoce, zelim ti da brzo dodje nova i uspjesna.
    Ako nisi sigurna, mozes ici na testiranje pa ces vidjeti da li si preboljela ili ne. Sumnjam da ima veze s mackom. . .

  8. #8
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    ja imam mačka ustanu već šestu godinu i moj gin uopće nije reagirao,
    rekao mi je da ne dramim bez veze, a wc od planiranja trudnoće čisti MM (još uvijek mu to teško pada)
    kad baš zaborai, onda ja navučem rukavice i očistim WC i operem ruke,
    i sa bebom je sve u savršenom redu!
    Ljudi koji su u dodiru sa životinjama već neko vrijeme zasigurno su već imuni na toks., tako da je veća opasnost za trudnicu koja nije bila u dodiru sa životnjm, a da ju nabavi ili dira neku macu vani dok je trudna!
    Psić i beba idu zajedno, vidjeti ćeš

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Ma ne sekiraj se nista sto se tice toga kad budes trudna uvijek na benzinskoj ima onih jedokratnih rukavica i no sikiriki .. Ja imam i psa i 2 misha i ko zna sta cu jos nabaviti kak sam krenula dok ne dodje bebač i uopce me to ne brine .. Naravno nece se sa mnom valjati po krevetu i lizati me to ni sad neradi (znam da vecina vlasnika spava s psima u krevetu a hoda po vani pojede ko zna kakvo smece tak da to nedozvoljavam, meni je to kao da spavam u cipelama i hlačama s kojim sam po ko zna gdje sjedila )

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    U principu je puno bolje ako si već bila u kontaktu s toksoplazmom jer onda imaš antitijela što možeš prekontrolirati jednostavnom pretragom krvi. Opasnije je da je nisi preboljela, a onda se zaraziš u samoj trudnoći, to onda može dovesti do problema. Ja sam pretragu radila u Zavodu za javno zdravstvo, čekala sam nalaze 10-tak dana. naravno imam IgG antitijela, znači bila sam u kontaktu s tim kao i većina ljudi ( po statistikama ).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    bas cu traziti ginica tu pretragu.za svaki slucaj pa ako sam preboljela jos bolje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    München
    Postovi
    24

    Početno

    cesto dodje do zaraze i preko mesa koje nije dosta peceno(biftek,hamburger...) i naravno dodir sa mackama...vecina ljudi kao sto kaze ZO proizvode antitjela, ali ima iznimki, tako da je bolje provjeriti.
    Ja isto imam macka vec 2 godine

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •